PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در برق موتور

Magma
09-06-1391, 08:32 بعد از ظهر
من امروز شروع کردم همه جون موتورو ریختم بیرون. البته کار خاصی هم نکردما! کیلومترو باز کردم و لامپ هاشو با نمونه ی led عوض کردم که باحال بشه. همه چیزخوب پیش رفت. داشتم کیلومترو میبستم و لامپارو تست میکردم. وقتی تموم شد سوئیچو باز کردم اما انگار نه انگار. نه استارت میخوره, نه کنترلش کار میده, نه روشن میشه. مطمئنم مشکل از برق هست. باطریشم عوض کردم اما فرقی نکرد. نه روشن میشه..... اصن هیچکار نمیکنه. کجارو چک کنم؟ مشکل چیه؟

amir.cdi
09-06-1391, 08:36 بعد از ظهر
شاید اتصالی کرده فیوز سوزونده
یا سوکت اصلی موتور درومده
که هیچیش کار نمیکنه

نیما نادری
09-06-1391, 08:45 بعد از ظهر
فیوزش همون بقل مقل جا باتریه ...امیر سی دی ای درست میگه

Magma
09-06-1391, 08:57 بعد از ظهر
همین سفید کوچولو هه؟

Magma
09-06-1391, 08:58 بعد از ظهر
یعنی اشکال از ترانزیستور یا ایتجور چیزا نیست؟

amir.cdi
09-06-1391, 09:00 بعد از ظهر
همین سفید کوچولو هه؟
اره توش یه چیزه شیشه ای وسطش سیم داره

amir.cdi
09-06-1391, 09:02 بعد از ظهر
یعنی اشکال از ترانزیستور یا ایتجور چیزا نیست؟

اصلا ربطی به ترانزیستور نداره
احا ببینم سویچم موتورم دراوردی یا کشیدی هنگاه باز مردن کیلومتر ؟
شاید سوکتای سویچ درومده که برقو وصل نمیکنه

Magma
09-06-1391, 09:15 بعد از ظهر
بله! دوستمون درست گفت. فیوز ترکیده! خییییییییلی ممنون از راهنمایی سریعتون. ایشالا تو شادیاتون جبران کنم.!!!!
خداییش فکر نمیکردم کسی به این زودی جواب بده

amir.cdi
09-06-1391, 09:18 بعد از ظهر
بله! دوستمون درست گفت. فیوز ترکیده! خییییییییلی ممنون از راهنمایی سریعتون. ایشالا تو شادیاتون جبران کنم.!!!!
خداییش فکر نمیکردم کسی به این زودی جواب بده
خدارو شکر
دادا پس حتما جای اتصالی کرده که فیوز سوزوندی حواست باشه

Magma
09-06-1391, 09:25 بعد از ظهر
باشه چشم استاد! حواسمو جمع میکنم. وای! عصر تا حالا اعصابم خورد بود که این چه مرگش شد! دستتون برسه به حصار کاخ سفید ایشالا

sorush
09-06-1391, 09:27 بعد از ظهر
حالاموتورت چی هست که داشتی دست کاری میکردی!!!!!!!!!

amir.cdi
09-06-1391, 09:30 بعد از ظهر
حالاموتورت چی هست که داشتی دست کاری میکردی!!!!!!!!!
یکم دقت کن
200cc
حتما روانه
:25r30wi:

نیما نادری
09-06-1391, 11:20 بعد از ظهر
فیوز زاپاس یا دو رشته سیم یا از اون بهتر یک تیکه سیم 4 سانتی همیشه تو بسات موتور داشته باشید برای همچین روزی

در غیر اون صورت دوسر سیم رو به هم وصل کنید (فقط در موارد وسط بیابون )چون اگر اتصالی هنوز رفع نشده

باشه سیم کشی میسوزه

Magma
10-06-1391, 01:45 بعد از ظهر
دم موتورم گرم که تو همون قلاف فیوز یه فیوز زاپاس داشت. موتورم یه چیز عجیب غریبه! روان نیست. یجورایی لیفانه. میگم کسی از دوستان کاربراتور روان 200سراغ نداره؟ من میخوام بخرم. اما نمیدونم قیمتش چنده.... کسی چیزی میدونه؟

Kami
10-06-1391, 06:57 بعد از ظهر
در محل مناسب تاپیک بزنید ، منقل شد
از عنوان بهتری استفاده کنید ، ویرایش شد

Magma
11-06-1391, 01:40 بعد از ظهر
وااااااای! دوباره شروع شد. دوستان موتورم درست شد بعد از اون قضیه ی فیوز. دیروز هم روشن میشد و مشکلی نداشت. اما امروز دوباره همونجور شده با این تفاوت که فیوزش نسوخته و دزدگیرش کار میکنه. اما بازم روشن نمیشه-استارت نمیخوره-چراغ ها روشن نمیشه-............................... چیکارش کنم؟ یکی منو نجات بده!!!!:wall3:

شایسته فر
11-06-1391, 01:45 بعد از ظهر
داداش امیر گفته بود که فیوز وقتی میسوزه که اتصالی داشته باشه
گفت که بی خیالش نشو، برو دنبال رفع اتصالی:wall3::icon_pf _99_:

02109002
11-06-1391, 01:49 بعد از ظهر
وااااااای! دوباره شروع شد. دوستان موتورم درست شد بعد از اون قضیه ی فیوز. دیروز هم روشن میشد و مشکلی نداشت. اما امروز دوباره همونجور شده با این تفاوت که فیوزش نسوخته و دزدگیرش کار میکنه. اما بازم روشن نمیشه-استارت نمیخوره-چراغ ها روشن نمیشه-............................... چیکارش کنم؟ یکی منو نجات بده!!!!:wall3:

لامپهائی که نصب شده ، سیم هائی که زخمی شده ، اتصالاتی که عایق بندی نشده باشه و ....

دوباره باز کنید ، چک کنید مرحله به مرحله تا مشخص بشه کجا اتصالی داره

Magma
11-06-1391, 01:57 بعد از ظهر
به قرآم اتصالی نداره. اصن کاری نکردم که! چند تا لامپ رشته ای از کیلومتر در اوردم بجاش ال ای دی انداختم. هیچ سیمی لخت یا زخمی نشده! فیوز هم سالمه و بر عکس 2روز پیش کنترل کار میکنه. یعنی اینکه برق وارد موتور میشه اما اون برق کجا مبره و چرا موتورو روشن نمیکنه من نمیدونم. اشکال میتونه از باتری باشه؟ البته خودم فکر نمیکنم. از ترانزیستور چی؟

02109002
11-06-1391, 02:02 بعد از ظهر
به قرآم اتصالی نداره. اصن کاری نکردم که! چند تا لامپ رشته ای از کیلومتر در اوردم بجاش ال ای دی انداختم. هیچ سیمی لخت یا زخمی نشده! فیوز هم سالمه و بر عکس 2روز پیش کنترل کار میکنه. یعنی اینکه برق وارد موتور میشه اما اون برق کجا مبره و چرا موتورو روشن نمیکنه من نمیدونم. اشکال میتونه از باتری باشه؟ البته خودم فکر نمیکنم. از ترانزیستور چی؟

از باطری شاید ولی شما میگین دزدگیر کار میکنه

درسته شما دست نزدین ولی ناگهانی شاید دستتون خورده باشه و سوکتی چیزی قطع و وصل شده باشه

مسیر سیم کشی سوئیچ رو چک کنید

Magma
11-06-1391, 02:53 بعد از ظهر
آقا از سوءیچ یه کابل زخیم شامل چند رشته سیم خارج میشه که سرش یه سوکت داره و با یه سوکت دیگه جفت شده. چیز خاصی نیست بخدا!

---------- Post added at 03:53 PM ---------- Previous post was at 03:14 PM ----------

یکی نست بمن کمک کنه! آقا یه نظری بدین دیگه

amir.cdi
11-06-1391, 04:19 بعد از ظهر
ببین یه سوکت هست که برای برق اصیه موتور اگه دزد گیر کار میکنه پس قطع نشده
میموته سوکت بعدی که برای سویچ هست {امکان داره فیشی باشه } ببین همش سر جاشه
ببین فیوز خوب جا افتاده
یه عکس از داخل کاسه چراغت و باطریت بزار تا بهت بگم

Magma
11-06-1391, 05:56 بعد از ظهر
با یه مشت ور رفتن الکی و دعا کردن موتور روشن میشه. در واقع چیزی که از کار افتاده بور ماهیچه ایه سمت راست بود. اما مشکل اینجاست که استارت نمیخوره. البته یبار زدم که نمیدونم چجوری اما استارت کار کرد. چراغ nکیلومتر هم که وقتی سوئیچو باز میکردم روشن میشد روشن نمیشه. البته لامپشو تست کردم و مشکلی نداشت

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]

mehrsun
15-08-1391, 06:29 قبل از ظهر
سلام، وقتی چراغای موتورم رو روشن میکنم دور موتور کم میشه!!!!!!!!
بوبین 6 داره، طبیعیه؟ یا اینکه سیم پیچ برق چراغ و برق شارژ بوبین خراب شده؟
برقش ac هست چون با گاز دادن کم و زیاد میشه نور، با اهمتر دیجیتال هم تست کردم متناوب بود، برای همین به بوبین شک کردم!
سی دی آی و شارژ کن رو هم عوض کردم فرقی نکرد، سیم زرد بوبین رو هم مستقیم به یه لامپ 35 واتی وصل کردم دیدم باز دور موتور کم میشه!
لطفاً راهنمایی کنید
:hanghead: