PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انسان خوبی هستیم ؟

eshgh_namordeh
18-11-1389, 11:44 بعد از ظهر
بچه ها بد نیست در این مورد کمی صحبت بشه حالا تو هر موردی اگه تجربه خوبی دارید بگین بعضی وقتها آدم نمیدونه

من خودم به شخصه با موتور همش تخت گازم تو شهر تند میرم اون روز دیدم یکی از خیابون میخواد رد بشه واقعا میترسه با اینکه شاید فاصله ما باهاش زیاد باشه یا اینقدر سرعت هست که رد میشیم زودتر ازش اما مردم میترسند به خودم گفتم خوب چرا ناراحتش میکنی ؟ واقعا داری به حقش تجاوز میکنی میتونی احترام بزاری آرومتر بری اجازه بدی عبور کنه ،

یا مثلا همسایه ما 6 نفرند معلوم نیست چه کاره هستن فکر کنم بسیجیند یک 400 دارند شب ساعت 12 میاره تو کوچه گاز میده زمین میلرزه خوب آدم میبینه حق دارند ممنوع کنند یکمی رعایت کنند بد نیست .

یا یک خصلت بد دیگه که خودم دارم بههر دختری نگاه میکنم سرم دقیقا مثل جغد 180 درجه میچرخه قبلا متلک هم میگفتم یک روز تو خیابون داشتم قدم میزدم با اینکه همش با موتوریم راه رفتن یادمون رفته اما دیدم از مغازه دار گرفته تا هر کی تو خیابونه به دختر نگاه میکنه متلک میندازه جلوی چشم من راحت 50 نفر بهش حرف میزدند خوب واسه این دختر چی میمونه ؟ واقعا چه حسی بهش دست میده ؟ دقیقا من به حریمش آزادیش تجاوز کردم اونم حق زندگی داره چی میشه راحت بیاد تو خیابون چرا واقعا من اذیت میکنم !!!

reza KTM
19-11-1389, 12:32 قبل از ظهر
عشق نامرده یا نمرده اینجا کلیسای کاتولیک ها نیست عزیز که داری اعتراف میکنی انجمن موتور سواراست:minzdr:
من نظر خودمو میگم بیخیال خواهشا موتورو عشقست
زیاد دپرس شدی جونم با هایکیپست ساعت 2 بعد از نصفه شب برو اتوبان همت 160 تا باهاش برو حالت خوب میشه میفهمی چا انسانهایی خوبند:1:

ولی در کل خوبه آدم این چیزایی رو که گفتی رعایت کنه

Kenji
19-11-1389, 12:49 قبل از ظهر
تو این مملکت همه چی مرده
مرام
عشق
اخلاق

Farzad
19-11-1389, 01:37 قبل از ظهر
این یعنی فرهنگ سازی !!!! آفرین ....من خودم از این قضیه زجر میکشم که ملت تیکه میندازن و تلسکوپ میشن رو یه دختر
یا دوس دخترت میری بیرون چند نفر نگاش میکنن ؟؟؟ اعصابت خورد نمیشه ؟؟؟ با چند نفر میخای دعوا کنی ؟؟؟ 1 ؟2؟3؟ 10 ؟100 ؟؟1000؟؟ اکثرا اینطوری هستن اما باید فرهنگمونو درست کنیم .... آفرین خیلی مرد بزرگی هستی که به این نتیجه رسیدی

mohamad javad
19-11-1389, 02:39 قبل از ظهر
دختری که عین آدم لباس میپوشه میاد بیرون کسی کاریش نداره ؛اون خودش تنش میخاره؛

یه سوال: شما واقعا به این نتیجه رسیدی؟ و از اون موقع دیگه این کار ها رو نکردی؟ یا یه لحظه وجدان درد گرفتی و این تاپیک رو زدی؟
من خودم برا موتور خیلی سعی کردم محتاط تر باشم ولی لامصب این سرعت و شتاب نمیزاره!

برا موتور هم مردم انقدر از موتور بدی دیدن که از براوو هم میترسند و حق دارن؛

Kenji
19-11-1389, 02:57 بعد از ظهر
هر کسی حق داره هر جور دلش بخواد بیاد بیرون. کسی به شما گیر می ده چرا کلاه می ذاری سرت یا نمی ذاری؟
دلیل نمی شه که مرد هر جور دلش بخواد می تونه بیاد بیرون ولی زن حق نداره بدون چادر چاقچوق پاشو از خونه بذاره بیرون. اگر گذاشت حتی اگر بهش تجاوز شد به ما ربطی نداره و مقصر خودشه!

eshgh_namordeh
19-11-1389, 04:27 بعد از ظهر
من خیلی وقته خودم به این نتیجه رسیدم متاسفانه به قول دوستان عادت کردیم ترکش سخته زمان میبره سعی میکنم رعایت کنم واقعا حقی نداریم دیگران راناراحت کنیم من خودم تفریحم سرعته تو شهر هم خیلی حال میده لای کشیدن خستگی آدم در میره اما ارزش نداره وقتی به دیگران احترام میزاریم یک لذتی داره که جایگزین اون میشه انگار از خودت راضی هستی .
واقعا ما 70 سال عمر میکنیم و تمام هر چی فکر میکنم ارزش نداره با اینکه وقت عمل خیلی سخته و الان صرفا حرفش را میزنم اما یادآوری به آدم بشه بد نیست شاید فکر کنیم .
شما دوستان هم مورد دیگه بهش رسیدین بگین بعضی وقتها ادم نمیدونه

یک موضوع دیگه مثلا فروش موتور یا هر وسیله دیگه اول میائیم تمیزش میکنیم رنگ خوردگیهاش را با رنگ و ماژیک و خش گیر و ... درست میکنیم عیبهای موتوریش را مخفی میکنیم طرف میاد بخره میگیم اره توپه فلانه بمانه ..... آیا وافعا درسته این کار ؟ اگه نگاه کنیم اون هم یکی مثل ما داره به امیدی میخره به فرض اگه راست بگی 1 میلیون ضرر کردی خوب بکنیم اهمیتی نداره اما راست و درست بودیم با اینکه عمل کردن بهش واقعا سخته چن شرایط خوبی نداریم .

یک تجربه دیگه هم واسه خودم پیش میاد همیشه بگم توی دوستی با دختره ، من خودم با کسی که واقعا واقعا بخوامش دوست نمیشم صرفا دختر باشه یکمی خوشم بیاد دوست میشم درسته دروغی بهش نمیگم مبدونه صرفا یک دوستم اما اگه واقعا با کسی که میخوام دوست بشم خیلی فرق میکنه اول اینکه میتونم واقعا بهش محبت کنم ار ته دلم اون وقت اون هم خوشحاله دیگه نمیگند پسرها پستند نامردند چون واقعا خواستمش
و اینکه اگه با اون که واقعا نمیخوام دوست نشم ممکنه با پسری بره که اون را واقعا میخواد اینجوری همه به عشقشون میرسند هم اون پسر هم اون دختر
اما من چی با اینکارم نه خودم به عشق رسیدم نه گذاشتم سرنوشت دو تا آدم دیگه تغییر کنه و...... بعضی وقتها چیزهای کوچیک عواقب بزرگی داره اگه رعایت کنیم خیلی جامعه درست میشه

Mohammad
19-11-1389, 04:32 بعد از ظهر
من به شخصه به کسی تیکه نمی ندازم اما همچینم آب کشیده نیستم، حالا شاید هزارتا خلافم بکنم. اما باید دید فقط این تیکه ها شامل کسانی میشه که به ضعم بعضی ها بد لباسن؟
ما دیدیم به چادریش هم گیر دادن.

nOviA
19-11-1389, 04:57 بعد از ظهر
کسی که واقعا سنگین و با وقار باشه چه چادری چه تیریپ مانتویی خفن من ندیدم کسی بهش کاری داشته باشه(حساب آدم های واقعا بی شخصیت جداست). بعضی وقتا کرم از درختم هست چه مانتویی چه چادری.....حالا بگذریم

دوستان لطفا اخلاق پسندیده رو رعایت کنید:bitarbiat:

eshgh_namordeh
19-11-1389, 05:23 بعد از ظهر
میدونید همه بچه ها خوب و پاکند همشون اما شرایط خانواده محیط اونها را میسازه یک بچه توی یک محیط ادم خوبی میشه کافیه همون بچه را ببریم توی یک محیط دیگه بد میشه . همه ما مثل همیم همگیمون اگه جای هم بودیم همین کار را میکردیم فقط شرایط ما را اینجوری کرد واقعا هممون مثل همیم . واسه همین میشه آدما را درک کرد اگه من هم در شرایط یک فاحشه بودم حتما فاحشه میشدم شاید اینجوری آدما را نگاه کنیم بتونیم دوستشون داشته باشیم و به حقشون احترام بزایم .

mohamad javad
19-11-1389, 05:41 بعد از ظهر
حرف شما درست ولی
خدا به آدم عقل داده برا چی؟
خوده من تو راهنمایی و دبیرستان که سازنده ترین سن هست همه جور دوستی داشتم و شرایط همه کاری هم برام بوده از سیگار و مشروب تا دختر و... ولی خیلی از کار هارو نکردم و خودم به این نتیجه رسیدم که نباید بکنم؛

کسی نمیگه با چادر بیان بیرون ولی
چی باعث میشه کسی به خودش اجازه بده تیکه بندازه؟ چند بار دیدی به کسی که لباس درست و حسابی پوشیده گیر بدن حالا اون بعضی پسرای عوضی به کنار که به همه به چشم ...... نگا میکنن؛
پسرا هم همین طور واقعا بعضی ها رو من که پسرم خجالت میکشم بهش نگا کنم؛
بعضی ها شون که تمام جزییات بدنشون پیداس؛

Amir
19-11-1389, 06:42 بعد از ظهر
حرف شما درست ولی
خدا به آدم عقل داده برا چی؟
خوده من تو راهنمایی و دبیرستان که سازنده ترین سن هست همه جور دوستی داشتم و شرایط همه کاری هم برام بوده از سیگار و مشروب تا دختر و... ولی خیلی از کار هارو نکردم و خودم به این نتیجه رسیدم که نباید بکنم؛

کسی نمیگه با چادر بیان بیرون ولی
چی باعث میشه کسی به خودش اجازه بده تیکه بندازه؟ چند بار دیدی به کسی که لباس درست و حسابی پوشیده گیر بدن حالا اون بعضی پسرای عوضی به کنار که به همه به چشم ...... نگا میکنن؛
پسرا هم همین طور واقعا بعضی ها رو من که پسرم خجالت میکشم بهش نگا کنم؛
بعضی ها شون که تمام جزییات بدنشون پیداس؛

خب چی باعث میشه پسرا بیان همچین کاری کنن؟

داداش من انقد ندیدن که دارن هم چین واکنشی میدن دیگه! اگه از اول زندگیشون لباس یه مسئله حل شده بود الان همچین چیزیو نمی دیدیم

همیشه این روش محدود کردن نتیجه برعکس داده

eshgh_namordeh
19-11-1389, 07:49 بعد از ظهر
اگه دختر چادری باشه و کسی متلک نندازه چه ارزشی داره ؟ صحبت از خود انسانه نه اون دختر ، وقتی با ارزشه که اگه دختری لخت مادرزاد اومد اصلا نگاهش نکنی اون وقت با ارزشه ، نگاه نکنی به حقوقش احترام بزاری چون ما آدمیم کاری با اون اصلا نداریم کارش خوبه یا بده
به من چه که اون بد لباسه یا بدی میکنی ، من مهمم که باید فقط خوبی کنم چون آدمم ، گفتم شما دبیرستان خیلی کارها را نکردی چون تربیتت این بوده ، عقل هم باید بدونه چی خوبه چی بد تا بتونه درست انتخاب کنه اگه شما هم در محیط تربیت دیگران بودی مثل اونها میشدی
باور کن همه ما مثل همیم همگی ما یکی هستیم فقط محیطمون عوض شده هر کس یک جور شده پس اونی که میفهمه اونی که فکر میکنه دیگران را درک کنه به حقشون احترام بزاره هیچ زندانی مجرم نیست هیچ قاتلی حقش اعدام نیست هیچ زنا کاری جرمش زندان نیست
میدونید کی باید مجازات باشه ؟ من شما جامعه خانواده حکومت وگرنه یک بچه پاکه پاکه ، پس بهتره درک کنیم آدم ها رو خودمون خوب باشیم .

morteza-63
19-11-1389, 08:23 بعد از ظهر
دو تا گزینه وجود داره 1-عشق 2-خوب بودن واحترام و عمر طولانی و... .من 1رو انتخاب کردم دلمم زدم به دریا هر بارم که موتورو وحشیانه سوار میشم خودمو توجیح کردم که شاید بر نگردم ولی چاره ای نیست کار من نیست کار عشقه

---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:17 PM ----------

مگه دنیا اخرش چیه؟ من دوست دارم کم زندگی کنم اما با عشق. نمیدون این موتور چی داره که من دیونشم تمام دردامو حل میکنه

Farzad
19-11-1389, 08:51 بعد از ظهر
کنجی خیلی خوب گفت

به نظر منم این مهم نیس که چی میپوشه این مهمه که ما جنبه نداریم . محمد جواد جون عزیزم اگه کسی واسش عادی باشه به خدا اگه نگاه کنه . . . ! ! ! ! پس بدون مشکل از ما که تیک هم میندازیم .
چطور تو خارج با وضع بدتری میان بیرون هیچکی کاری نداره ؟ ! چون عادت کردن . چون از اول نزدن تو سرشون که چادر بپوشید , چون اگه با آستین کوتاه میومدن بیرون دستشونو رنگ نمیکردن ! ! ! ! پس مشکل حتی از ماها هم نیست !
در مورد سرعت هم من خودم با ماشین واقعا افتضاح میرفتم ( خیلی بعد ) همونطوریی که مثلا تو تاکسی نشستی یکی میاد میره راننده تاکسی میخ کوب ترمز میزان همه فش میدن بهش , یروز نشستم فک کردم دیدم خیلی کار اشتباهیه . . . الآن خدایی اگه رانندگیمو ببینید میگین از ایناس که تازه گواهینامه گرفته ( چون همه چیزو مو به مو رعایت میکنم ) به قول عشق نمرده آدم یه احساس رضایتی بهش دست میده که از سرعت رفتن هم لذتش بیشتر . . .

Babak
20-11-1389, 01:45 قبل از ظهر
ولی به بعضیا اصلا نمیشه تیکه ننداخت انگار یه جوری تیپ میزنن که یعنی خودشون می خوان

soroush adventure
20-11-1389, 09:37 قبل از ظهر
واقعا خوشم اومد از این جرات بیان و صداقت
همه ما به شخصه کارای بد یا حتی خیلی کثیف رو تو زندگیمون انجام میدیم که نتیجه همه اونها رو هم وضعیت ... فعلی مملکتمون رو میسازه.
حالا چرا این کارا به چشمون نمیاد و همیشه انجامش میدیم خودش جای بحث داره - البته به ندرت آدم های خاصی رو دیدم که تغییر کردن.
اینکه بادیدن یه جنس مخالف زیبا تحریک بشیم یه امر طبیعیه و نشونه سلامت جنسی ولی از اونجا به بعدش مهمه که مثل آدم برخورد کنیم.
_ هیچ بچه ای هم پاک نیست فقط توان انجام کار بد رو نداره - عوامل ژنتیکی و میراثی بسیار بسیار دخیلند (نظریه مدینه فاضله _ افلاطون )
_ محیط زندگی و تربیت بسسسسیار تو زندگی مهمه ( یکی از بچگی تو اروپا آدم لخت دیده بزرگم بشه براش مهم نی یکی دیگه از بچگی تو عربستان فقط چشم دماق زنا رو دیده ........... )
_ عامل محدود کردن و محدود شدن که باز خیلی مهمه ( یه جا طرف امکان و جاشو نداره که خودشو تخلیه کنه میره به نوامیس مردم تجاوز میکنه جای دیگه این سبک مشکلاتو براش راه حل درست کردن ______ یا جالبه که کمترین آمار مصرف مواد مخدر مربوط به هلنده که مصرف همه جور مواد مخدر توش آزاده )
_ حالامهم اینجاست که چی باعث میشه که ما به کارای نادرستمون ادامه بدیم !!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من 1 _ پی بردن به خطاهای شخصی نیاز به فهم و شعور بالایی داره!!! 2 _ راحت طلبیم و راه آسون تر رو انتخاب میکنیم 3_ غرور بیش از حد مثل سدی جلومونه که نمیزاره خطاهامونو ببینیم 4_ فقط به آسایش و لذت خودمون فکر میکنیم 5 _ دیگران ایرادامونو خوب میبینن ولی اصلا تحمل انتقاد پذیری رو نداریم 6_ بقیشو شما بگین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad
20-11-1389, 09:42 قبل از ظهر
یه مثال بزنم، فرزاد هم کاملا می تونه تاییدش کنه، چه توی شهرک ما چه توی شهرک فرزاد، دخترا با یه کلاه و لباس ورزشی اندازه خودشون (نه 40 تا سایز بزرگتر) یا سحر یا شب میان دوچرخه سواری، والا بلا توی این 25 سال زندگیم من ندیدم حتی یکی از بچه های شهرک بهشون تیکه بندازه، نه اینکه قیافشون مثل عنکبوت باشه، اتفاقا هم خوش تیپن هم خوشگل، اکثر شون رو من می شناسم و قدیما که حسش بود و بابام دوچرخش رو نفروخته بود گه گداری منم می رفتم، حالا وسط دوچرخه سواری توی چمن ها آدم میشینه یه چار تا کلمه صحبتم می کنه. اما اینجور نیست که یکی رد بشه و بخواد بگه جووووووووووونن!
چون من وقتی 6 سالم بود با دخترا قایم موشک بازی می کردم، وقتی 15 سالم بود بدمینتون وقتی 20 سالم بود قدم می زدم. حالا الآن یه 2 سالی هست که نامزد دارم و کارم سنگین اصلا وقت نمی کنم با کسی برم بیرون چه پسر چه دختر.
اما چون از اولش یاد گرفتم دوست دختر تفاوتی با دوست پسر نمی کنه. خیلی از بچه های شهرک با هم ازدواج می کنن و اتفاقا کمترین تعداد طلاق هم توشون هست. من تا امروز یک مورد طلاق بین بچه های شهرک ندیدم. همونایی که مواظب ما بودن ساعت 9 شب وقتی داشتیم قایم موشک بازی می کردیم الآن صاحب بچه هم شدن.
وقتی شما فنر رو فشار میدی، کافیه یک لحظه غفلت کنی، فنر رها میشه.
کسایی که توی سوپر های شهرک اکباتان راه میرن، خودشون یا دوست پسر دارن یا می خوان داشته باشن. همه هم این رو میدونن، پس فرزاد تو بگو، تا حالا شده دختری بگه وااای! چی کارم داری؟
یا می خندن یا اینکه محل نمی ذاره تا اونی که می خواد بیاد طرفش. این وسط پلیس بیشتر شاکیه تا دخترها.
اما شما حساب کن، همون دختر دوچرخه سوار از شهرک بیاد بیرون و تا میدون امام حسین رکاب بزنه، برسه اونجا لباس تنش نمونده.

BKING
20-11-1389, 12:33 بعد از ظهر
من به شخصه به کسی تیکه نمی ندازم اما همچینم آب کشیده نیستم، حالا شاید هزارتا خلافم بکنم. اما باید دید فقط این تیکه ها شامل کسانی میشه که به ضعم بعضی ها بد لباسن؟
ما دیدیم به چادریش هم گیر دادن.

چادري پسندها هم دل دارند:2khtar::4chsmu1:

soroush adventure
20-11-1389, 04:37 بعد از ظهر
من وقتی 6 سالم بود با دخترا قایم موشک بازی می کردم، وقتی 15 سالم بود بدمینتون وقتی 20 سالم بود قدم می زدم. حالا الآن یه 2 سالی هست که نامزد دارم و کارم سنگین اصلا وقت نمی کنم با کسی برم بیرون چه پسر چه دختر.

محمد هر چی سنت میره بالا کار به جاهای باریک تر میکشه ها شیطون !!!!
25_30 سالت بشه حتما دیگه .........

Farzad
20-11-1389, 11:55 بعد از ظهر
دقیقا قبول دارم . منم واسه همین اکباتانو اپادانارو دوس دارم . ( کل فامیلمونم تو این 2 تا شهرکن ) یه جو دوستانه خیلی خوبی داره .... اینم کاملا اوکی هستن که دوسته دختر با پسر فرق نداره اخرین نمونشم برف بازیه همین چند هفته پیشه ...

Kenji
21-11-1389, 12:06 قبل از ظهر
دقیقا قبول دارم . منم واسه همین اکباتانو اپادانارو دوس دارم . ( کل فامیلمونم تو این 2 تا شهرکن ) یه جو دوستانه خیلی خوبی داره .... اینم کاملا اوکی هستن که دوسته دختر با پسر فرق نداره اخرین نمونشم برف بازیه همین چند هفته پیشه ...
معلومه که فرق داره. رفقای پسر من خیلی باحال ترن. راحت می شه باهاشون هر چیزی رو گفت و خندید. نصفه شبم بیرون بریم فرقی نداره. تو قهوه خونه ی کثافتم میریم حال می کنیم :دی

eshgh_namordeh
02-12-1389, 10:05 قبل از ظهر
بچه ها راستش من به خدا اعتقاد ندارم فکر میکنم ساخته ذهنه بشره و میمیریم تمام میشه میره
اما یک چیز را مطمئنم که این دنیا قانون داره مثل اینکه آتش چوب را میسوزونه هر کار بدی صد در صد عواقب داره
غیر ممکنه کسی بدی کنه خوبی ببینه جزو محالاته من هیچ کسی را ندیدم که به دروغ پول در بیاره یا ... و آخر عاقبت خوبی داشته باشه
فکر میکنم وقتی ما بدی میکنیم فکر و ذهنمون عوض میشه خودمون توی تصمیمات مسیری را انتخاب میکنیم که نتیجه ش بدیه
من خودم وقتی به پول احتیاج دارم تو کارم واقعا دروغ میگم که پول بیشتری نصیبم بشه اما وقتی به گذشته نگاه میکنم روزهای که حتی کامپیوتر نداشتم زنگ میزدم رادیو شباهنگ برام آهنگ پخش کنه بهترین دوران زندگیم بود صبح میرفتم سر کار شب میمدم خونه فقط برای 10 هزار تومان اما خیلی لذت داشت
حرف ما اینه بعضی مسوولین کشور خوب نیستند اما اگه خوب نگاه کنیم اونها خیلی باشند 1 میلیون نفرند اما ما چی ؟ ما 80 میلیونیم اگه ما خوب باشیم اگه به هم خوبی کنیم همه چیز درست میشه - به نظر من مشکل از ماست ما بدیم لیاقتمون همینه - وقتی به هم احترام نمیزاریم یک ماشین بد پیچید جلومون صد تا حرف بارش میکنیم واسه پول هر کاری میکنیم واسه دوستی با دختر صد تا دروغ میگیم و .... وقتی به خودمون احترام نمیزاریم قانون را بین خودمون رعایت نمیکنیم چطور واقعا انتظار داریم حکومت با ما احترام بزاره ؟
خیلی چیزها هست که آدم واقعا چیزی از دست نمیده اما دیگران را میتونه شاد کنه

مهدی مریدا
02-12-1389, 11:28 قبل از ظهر
مطمئن باش که خدا وجود داره . نمی خوام حرفه کلیشه ای بزنم . ولی اگر به نظم توی جهان دقت کنی می فهمی که این دنیا همه چیش رو حساب و کتابه ، یعنی یک قدرت غیر مادی رو همه چیز نظارت داره . اگه به کرات دیگر حتی در همین منظومه شمسی نگاه کنی می بینی که دائما تحت بمباران شهاب سنگها هستند . کره زمین هم تو همین منظومه است . ولی تا به حال هیچ سیارک و یا ستاره دنباله داری از زمان پیدایش بشر امروزی به زمین برخورد نکرده ، می دونی اگه یه ستاره دنباله دار با جرم حداکثر 100 کیلوگرم به قاره اروپا برخورد کنه کل اروپا و قسمتی از آسیا و آفریقا رو نابود می کنه ؟!! البته این یکی از تیلیاردها مثالی است که می شه واسه اثبات خداوند بکار برد . اگه بخوای تا یک سال دیگه مثال دارم واست بزنم . من هم اول به خدا شک داشتم ، خیلی بیشتر از تو ، ولی اتفاقاتی تو زندگیم افتاد که به خدا ایمان آوردم . اگر بخوای با خدا حال کنی باهات حال می کنه ، خدا خیلی خیلی باحاله اصلا تو قید و بند خدا و بنده ای نیست . منتها باید باهاش رفیق باشی . خداوند عاشق بندشه ، حتی بیشتر از پدر و مادرت و حتی بیشتر از خودت تو رو دوست داره . آیا فکر می کنی همه مسئولین هم اهل خدا و پیغمبرند که این حرفو می زنی ؟ نه عزیزم اونها هم تکه ای از خود مردمند . همونجور که تو مردم خوب ، بد ، قاتل ، فرهیخته و ................ هست . توی مسئولین هم به همین شکله ، تو همه کشورها همینطوره . ولی حرفتو قبول دارم اگه مردم با هم خوب نباشند ، لزومی نداره مسئولین از اونا بهتر باشند . در هر صورت حکومت در هر جامعه ای آیینه تمام نمای مردم همون کشوره و بس .