PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارشی از 11امین دور مسابقات Motogp - پیست Indianapolis - آمریکا

mh_kingcobra
01-06-1391, 02:47 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز

کشور آمریکا و پیست ایندیاناپلیس در روز یکشنبه مورخ 29 مرداد 1391، میزبان 11 امین دور مسابقات Motogp در فصل 2012 بود. طرفدارانی که هنوز در شوک خبر خداحافظی والنتینو روسی از دوکاتی بودند در این پیست شاهد وقایعی بودند که هم آنها را غمگین کرد و هم شگفت زده. مسابقه در آب و هوایی به شدت مطلوب با کمی ابر در آسمان دنبال شد. دمای هوا 25 درجه سانتیگراد، دمای زمین و پیست 39 درجه سانتیگراد و رطوبت 36% خلاصه ای از آب و هوای آن روز شهر ایندیاناپولیس بود. می توان ادعا کرد که مسابقه ی دور 11ام برای هواداران آمریکایی به عنوان ملال آورترین مسابقه فصل رقم خورد. جایی که بن اسپیز، راننده تکزاسی تیم یاماها در دور ششم به دلیل مشکلات پیش آمده در انجین موتورش و دود غلیظی که از اگزوزش خارج شد مسابقه را ترک کرد و نیکی هیدن، راننده ای از ایالت کنتاکی فرصت شرکت در مسابقه را به دلیل تصادف وحشتناکش در تمرینات زمان بندی از دست داد. تصادفی که شکستگی در دست، بیهوشی و محروم شدن از دور بعدی مسابقات در چک را برای قهرمان آمریکایی ها به دنبال داشت.

خبر غم انگیز دیگر تصادف وحشتناک کیسی استونر، قهرمان سال 2007 و 2011 در تمرینات زمانبندی بود که پارگی در تاندنها و شکستگی در مچ پای راست او را به دنبال داشت. با این حال این قهرمان و اسطوره استرالیایی با وضعیتی اسفناک در روز یکشنبه سوار بر موتور شد و اراده و غیرت خود را به رخ تمامی هواداران کشید. در جدالی نزدیک با آندره دویتزیوسوی ایتالیایی،تاثیر مسکن های ضد درد از بدن این استرالیایی رفت ولی توانست با افتخاری تمام رتبه 4امی را کسب کند و با عصا از موتور خود پیاده شود.

از خبرهای غم انگیز که بگذریم به نقطه شگفتی این مسابقه و درخشش خیره کننده دنی پدروسا می رسیم. پدروسا که امسال بی نهایت آماده و متمرکز به نظر می رسد در سرزمینی که مردمش دل خونی از او دارند توانست با عملکردی بی نظیر دومین پیروزی را در این فصل کسب کند. پدروسا که از دور چهارم با سبقت از بن اسپیز فاصله خود را از بقیه به شدت زیاد کرد با زمان شگفت انگیز 1 دقیقه و 39 ثانیه و 88 هزارم ثانیه رکورد پیست را در دور 15ام شکاند و با فاصله ای 10 ثانیه ای از رقیب اسپانیایی خودش پیروز شد و با کسب 25 امتیاز از این مسابقه اختلاف خود را با لورنزو در جدول قهرمانی به عدد 18 رساند.

یکشنبه روز خوبی برای راننده استوار و ثابت قدم تیم یاماها نبود. لورنزو که از نحوه عملکرد موتورش در این پیست دل خوشی نداشت، با اشتباهی که در انتخاب تایر خود برای مسابقه مرتکب شد نتوانست همپای پدروسا براند و از اواسط مسابقه خود را به رتبه دومی راضی کرد.

در آخر دو جدول زیر، ترتیب آخرین وضعیت امتیاز راننده ها در کل فصل 2012 و همچنین نتایج آخرین مسابقه مشاهده می شود.

با تشکر

21065
21066

Kenji
01-06-1391, 02:59 بعد از ظهر
عالی بود.

من دیروز نتیجه ها رو دیدم اما از این همه اتفاق اصلن خبردار نبودم.

دم استونر گرم...

چیزی در مورد روسی نگفته بودی... یه توضیحی در مورد اون بده

mh_kingcobra
01-06-1391, 03:11 بعد از ظهر
کار خاصی نکرد تو مسابقه. نتیجه خوبی گرفت ولی کلا ناراضی بود. می گفت: "خیلی مسابقه سختی بود و کلا رانندگی تو این پیست خیلی سخت هست. تو پیچ های به چپ اصلا نمی تونم به موتورم اعتماد کنم". تو کنفرانس قبل از مسابقه هم یه حرفهایی راجع به یاماها رفتنش گفته بود. می گفت: " ادامه کار و خداحافظی من با دوکاتی آسونترین کاری بود که می تونستم انجام بدم چون هم پولش بیشتر بود هم اینکه اگر نتیجه نمی گرفتم چیزی زیر سوال نمی رفت. در صورتی که برگشت به یاماها و هم تیمی شدن با لورنزو یعنی تلاش بیشتر، تمرین بیشتر و تلاش برای به اوج برگشتن. دوست دارم توانایی های خودم رو امتحان کنم و ببینم هنوز هم مثل قبل می تونم ادامه بدهم یا نه."
کلا انگار این بشر نمیتونه یه جا بشینه آروم بگیره. تو این یک مورد دقیقا عکس پدروسا هست. برعکس پدروسا که زیاد اینور و اونور نمی پره و کارش رو انجام میده این بشر به دنبال دردسر اضافی می گرده.