PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت موتورسیکلت دست ساز طرح چاپر

tmnt
27-05-1391, 02:58 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مدت هستش که دارم روی یه موتور سیکلت طرح چاپر کار می کنم الان دارم همه ی جوانب رو در نظر می گیرم تا یه موتور توپ درست کنم که هرز چند گاهی با هاش یه 30 الی 40 کیلومتری برم ولی تو طرحی که دارم تو بخش انتقال قدرت و نگه داری لاستیک عقب به مشکل بر خوردم چون من از لاستیک پراید یا رنو می خوام استفاده کنم یه طرفش رینگ داره و از طرفی من تو طراحیم برای ایمنی بیشتر از دو شاخ عقب می خوام استفده کنم البته با یه مقدار تغییرات کوچیک چون باید یه جوری جاش کنم از دوستان می خوام یه مقدار توضیحاتشون باز باشه چون من از اون دسته آدم هایی بودم که فقط سوار موتور شدم و گاز دادم
سوال دوم : من براش یه موتور سی دی ای 125 یا 150 در نظر گرفتم برا من سرعت مهم نیست 80 تا بره بسمه اگه بیشتر بشه که نور الی نوره بنظرتون جواب می ده من تازه یه طرح دارم که بغل انجیل بنزینیش یه موتور الکتریکی یه چیزی و مایه های موتور پنکه بزارم تا سرعت بیشتری یا توان بیشتری پیدا کنه
لطفا کمکم کنید که تو این هفته شروع کنم تا دستگاه جوش تو خونمون هستش
20690 این یه طرح هستش ولی میله ای که انجیل روش سواره تکی هست
20691یا از طرح هایی که آقا کاوه گذاشته بود 20692که البته یه ایراد هایی داره

tmnt
27-05-1391, 03:23 بعد از ظهر
کسی نیست
:s (9)::[Only registered and activated users can see links]

tmnt
28-05-1391, 05:40 بعد از ظهر
واقعا کسی نیست جواب ما رو بده بابا

شایسته فر
28-05-1391, 05:51 بعد از ظهر
داداش شما کاری می خوای بکنی که تو ایران کم انجام شده، باید صبر کنی تا به جوابت برسی
بهتره بری با دو سه تا موتور ساز و مهندس که کارشون با موتور و طراحیه موتوره مشورت کنی
برابچ بیشتر تجربی بلدن تا علمی
به نظر من کلا بی خیال موتور الکتریکی بشو، این قضیه موتور های هیبریدی کاملا جداست و خیلی خیلی باید فنی و با اطلاعات باشی

tmnt
28-05-1391, 08:37 بعد از ظهر
دوستان خواهشن کمک کنید

که چه جوری لاستیک پراید رو وصل کنم و برای ترمزش چه کاری کنم لطفا توضیح بدید :297:

nopo
28-05-1391, 08:42 بعد از ظهر
دوستان خواهشن کمک کنید

که چه جوری لاستیک پراید رو وصل کنم و برای ترمزش چه کاری کنم لطفا توضیح بدید :297:

فقط جناب شفيع ميتونه كمكت كنه
نام كاربريشونو جستجو كن:
شفيع

tmnt
28-05-1391, 08:50 بعد از ظهر
ممنون nopo جان
nopo اسم یگان پاد و وحشت نیرو انتظامی هستش البته اسمی که قبل از انقلاب داشتن

tmnt
28-05-1391, 08:54 بعد از ظهر
فقط جناب شفيع ميتونه كمكت كنه
نام كاربريشونو جستجو كن:
شفيع

داداش این آقای شفیع رو چه جوری پیدا کنم

tmnt
29-05-1391, 02:05 قبل از ظهر
داداش این آقای شفیع رو چه جوری پیدا کنم
من می خوام لاستیک پراید رو وصل کنم

02109002
29-05-1391, 02:09 قبل از ظهر
از طریق لینک زیر وارد پروفایل ایشون بشید و براشون پی ام ارسال کنید
شفیع ([Only registered and activated users can see links])

MR.K
29-05-1391, 11:16 قبل از ظهر
شرکتی به نام
Cleveland CycleWerks ([Only registered and activated users can see links] ligun-details%2F&ei=lJMwUOjNCujN4QSIvIFg&usg=AFQjCNGkftSIlWND9AnLSEaQZo3Q8gtaBg&sig2=yj2d4qWx_VIhcWYInOhjMw&cad=rja) وجود داره که موتورهای چاپر با انجین های کم حجم تولید میکنه سری به سایت سازندش بزن و طرح های زیادی موجوده که میتونی الگو برداری.[Only registered and activated users can see links]
2078820787

کاوه
29-05-1391, 12:40 بعد از ظهر
سلام خدمت شما
الان تاپیک رو دیدم
اولش بهت بگم که فکر الکتریکی رو از سرت بیرون کن چون دهن آدم آسفالت میشه بیخیال
طراحی شاسی خوبه ولی چرا چرخ ماشین؟؟؟؟؟؟
من یه پیشنهاد بهت میدم فکر کن
واسه چرخ عقب از چرخ عقب دایچی 200استفاده کن پهن هستش و پره ای خیلی هم خوشگله انجین هم یه انجین 200در نظر بگیر
راستی تا چقدر هزینه میخوای کنی ؟؟؟
امکاناتت در چه حده ؟؟؟؟

tmnt
29-05-1391, 01:26 بعد از ظهر
داداش کاوه امکانات بدک نیست دسترسی به انبار موتور های رده خارج س پ ا ه دارم از رو اونا می شه چیزی برداشت اما انجیل هاشون از بس تو خاک خول بوده زیاد عتباری بهش نیست تقریبا چرخ عقب دایچی چند سانته

tmnt
29-05-1391, 01:33 بعد از ظهر
سلام خدمت شما
الان تاپیک رو دیدم
اولش بهت بگم که فکر الکتریکی رو از سرت بیرون کن چون دهن آدم آسفالت میشه بیخیال
طراحی شاسی خوبه ولی چرا چرخ ماشین؟؟؟؟؟؟
من یه پیشنهاد بهت میدم فکر کن
واسه چرخ عقب از چرخ عقب دایچی 200استفاده کن پهن هستش و پره ای خیلی هم خوشگله انجین هم یه انجین 200در نظر بگیر
راستی تا چقدر هزینه میخوای کنی ؟؟؟
امکاناتت در چه حده ؟؟؟؟

آقا کاوه گشتم بد نیست لاستیک از این پهن تر نیستش اگه نباشه یکی از این لاستک ها می گیرم نمی دونی چه قیمتی هست

کاوه
29-05-1391, 01:36 بعد از ظهر
دقیق نمیدونم اما پهنه
چرخ ماشین مشکلاتش زیاده و زیبا نمیشه مگه اینکه رینگو دست کاریش کنی با یه چیز تو مایه های چرخ عقب دوکاتی 848در بیاری که سخته
انجین رو میتونی انجین بندیت گیر بیاری؟؟؟؟
یا کاواساکی زیل خیلی خوب میشه

tmnt
29-05-1391, 01:41 بعد از ظهر
دقیق نمیدونم اما پهنه
چرخ ماشین مشکلاتش زیاده و زیبا نمیشه مگه اینکه رینگو دست کاریش کنی با یه چیز تو مایه های چرخ عقب دوکاتی 848در بیاری که سخته
انجین رو میتونی انجین بندیت گیر بیاری؟؟؟؟
یا کاواساکی زیل خیلی خوب میشه

گیر بیاد تقریبا چه قیمتی هست دردسر زیاد نداره

کاوه
29-05-1391, 01:45 بعد از ظهر
ببین در هر صورت دردسر که داره اما ارزش داره
این همه وقت صرف کنی 150بسازی؟؟؟
حداقل یه چیزی باشه وقتی استارت میخوره همه میخ بشن از قیافش و صدا و سرعتش

tmnt
29-05-1391, 01:48 بعد از ظهر
ممنون داداش کاوه بعضی از دوستان تو سایت آدم رو اونقدر نا امید می کنن
دیروز نظرم عوض شده بود ولی با پیشنهاد لاستیک عقب دوباره شروع به طراحی کردم خیلی ممنون

کاوه
29-05-1391, 01:54 بعد از ظهر
من یسری از طرح هام رو اگه تونستم 3dدرست میکنم بهت میدم
واسه دو شاخ جلو چه طرحی داری ؟؟؟؟
سیستم تعلیق رو چی؟؟؟

tmnt
29-05-1391, 02:40 بعد از ظهر
دو شاخ جلو رو می گم برا cg 125 استفاده کنم یا از کمک های عقب استفاده کنم و یه طرفش رو به یه میله جوش بدم برا عقب هم تقریبا مثل طرح همون cg 125 می مونه دو شاخ چرخ رو وصل می کنه و از دو شاخ تا نشیمن گاه (زین ) کمک فنر می یاد :4chsmu1:

408404
29-05-1391, 02:52 بعد از ظهر
انجین بندیت که یکی از بچه هایه سایت گفته بو تو مایه هایه یک میلیون در میاد
من هم دارم یه طرح مثل اقا شفیع میسازم تقریبا وسطایه کاریم یه ماهی هست که پروژه خوابیده ولی دوباره داریم شروع می کنیم
خلاصه اگه کمکی از دست ما بر میاد بگو
موضوع مهم : ساخت خودروی دست ساز - ([Only registered and activated users can see links])

sadegh75
29-05-1391, 03:09 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز اگه انجین بندیت می خای با این شماره تماس بگیر ماله یزده اسمشم امیده
09131598020
ولی به نظر من انجین بندیت به درد موتورای طرح چاپر نمی خوره به دلیل صدای ریسی که داره

tmnt
29-05-1391, 07:48 بعد از ظهر
دوستان کسی هست که بدونه لاستیک عقب دایچی 200 ابعادش چیه (ارتفاع طول عرض ) چون باید برم دنبالش بگردم که وقت می بره از طرفی من وقت کم دارم اگه دوستان بگن من شاسی رو طراحی می کنم بعدن می رم دنبال لاستیک

کاوه
29-05-1391, 07:51 بعد از ظهر
در مورد طرح به نظرم سلیقه مهمه..و از لحاظ فنی انچنان تفاوتی نداره...

ولی چیزی که به ذهنم میرسه..اینکه درسته استفاده از قطعات رنو ایده خوبیه ولی

به این نکته فکر کردی که استفاده از چرخ پهن ماشین..که بی شک میتونه به تعادلش کمک کنه( هرچند حتی با استفاده از چرخ ماشین هم موتور ذاتا خیلی نا پایداره)

ولی نکته مهم تر اینکه موقع دور زدن میخوای چه کنی برادر که با اون رینگ ها بتونه تو دایره پیچ خم شه؟؟؟؟؟؟

و تعادل از کف نره؟

در واقع بزرگترین تفاوت لاستیک ماشین و موتور همینه..که لاستیک موتور برای گردش در حالت کج هم دوام میاره و چسبندگی کافی رو ایجاد میکنه...

اما چرخ ماشین این کار رو هیچ وقت نمیکنه..!!

مگه اینکه کلا موتورت رو طوری بسازی که قضیه خم شدنش منتفی باشه و ..فقط قائم به زمین حرکت کنه...

در ضمن موتور سی جی هم زورش خیلی کمه..ما هم چون امکانات پیشرفت های برای شاسی سازی نداریم..وزن موتورت حسابی سنگین میشه..و اخر میبینی اونی نشد که میخواستی..

tmnt
29-05-1391, 08:01 بعد از ظهر
در مورد طرح به نظرم سلیقه مهمه..و از لحاظ فنی انچنان تفاوتی نداره...

ولی چیزی که به ذهنم میرسه..اینکه درسته استفاده از قطعات رنو ایده خوبیه ولی

به این نکته فکر کردی که استفاده از چرخ پهن ماشین..که بی شک میتونه به تعادلش کمک کنه( هرچند حتی با استفاده از چرخ ماشین هم موتور ذاتا خیلی نا پایداره)

ولی نکته مهم تر اینکه موقع دور زدن میخوای چه کنی برادر که با اون رینگ ها بتونه تو دایره پیچ خم شه؟؟؟؟؟؟

و تعادل از کف نره؟

در واقع بزرگترین تفاوت لاستیک ماشین و موتور همینه..که لاستیک موتور برای گردش در حالت کج هم دوام میاره و چسبندگی کافی رو ایجاد میکنه...

اما چرخ ماشین این کار رو هیچ وقت نمیکنه..!!

مگه اینکه کلا موتورت رو طوری بسازی که قضیه خم شدنش منتفی باشه و ..فقط قائم به زمین حرکت کنه...

در ضمن موتور سی جی هم زورش خیلی کمه..ما هم چون امکانات پیشرفت های برای شاسی سازی نداریم..وزن موتورت حسابی سنگین میشه..و اخر میبینی اونی نشد که میخواستی..

درسته آقا کاوه با چند نفر هم مشورت کردم گفتن که لاستیک ماشین خوب نیست درنتیجه = از همین لاستیک دایچی استفاده می کنم .
برا موتورش به نظر شما با موتور سی جی چند تا می ره من بیشتر به خواطر این انتخابش می کنم که قیمت مناسبی داره ساختمانش زیاد پیچیده نیست نصب راحتی داره
البته باید یه موتور 200 پیدا کنم

کاوه
29-05-1391, 08:04 بعد از ظهر
اینم یه ایده هست بهش فکر کن
لوازم اولیه که پیدا کردم:
1: متور honda 300cc cdi استارتی که از یه اوراق فروشی میخری(170هزار تومن) ازیه ژنراتور برف جدا میکنیش
2:یه گیرباگس لازم داری اونم از یه متور دو زمانه yamaha yb جدامیکنی بعد قسمت متور (yb)رو از گیربکس جدامیکنی با استفاده از پولی و شفت نیروی متور(honda) رو به گیرباکس انتقال میدی
3:و جنتا لوازم دیگه ازجمله:( لوله فولادی برای شاسی: جندتا کمک فنر برا جلو و عقب :جرخ لاستیک: سه کوش فرمان.....)
بعد اینکه لوازم رو تهیه کردی
در مر حله اول شاسی پاینی که موتور و گیرباکس باید روش سوار بشه رو میسازی بعد چرخ عقب رو رو شاسی سوار میکنی با توجه به چرخ گیرباکس رو تنظیم میکنی و اخر سر هم موتور بعد شاسی رو کامل میکنی بعد نوبت میرسه به جلو بندی(فرمان) فنر های جلو رو به شکله اهرمی میسازی وخیلی هم خوب از اب در میاد
بعدش هم باید باک بنزین رو سوار کنی سعی کن باکرو خودت بسازی ولی خیلی کار سختی هست . یکی از مشکل های دیگه که پیش میاد باتری برا استارت موتور هست باتری های که رو متور سیکلتهای استارتی نسب میشدن برا متور جواب نمیدن مجبوری از باتری رنو استفاده کنی اینم باعث میشه ارتفاع صندلی بیشتر از اونی بشه که من در نظر داشتم
در اخره کار لوازم کنترلی متور سیکلترو نصب کن(سیم گاز: سیم کلاج: ترمز: استارت:دنده.... )
هر قطعه ای رو که نصب میکنی باید قطعه بعدی رو هم در نظر بگیری تا در نصبش مشکلی پیش نیاد
شاید به نظر ساده بیاد ولی چون متور سیکلت وسیله ای که رو دو تا چرخ حرکت میکنه تعادل خیلی اهمیت داره در تی ساخت همش دقت کن که اجزا رو جوری قرار بدی که وزن قطعات بطور مساوی در چپ وراست چرخ تقسیم بشه و از یه طرف هم باید ارتباط قطعات باهم به بهترین حد برسه و فشار ها به سطح بیشتری منتقل شه تا خطری بوجود نیاد

کاوه
29-05-1391, 08:06 بعد از ظهر
فعلا به فکر شاسی باش الان مهمترین کار همینه

tmnt
29-05-1391, 08:13 بعد از ظهر
آقا کاوه به نظرت زیاد تو قسمت موتوریش شلوغ نمی شه بعد گیرباکس های دیگه ای نمی شه اسیتفاده کرد حالا من گیرباکس yamaha yb رو از کجا گیر بیارم

408404
30-05-1391, 09:54 قبل از ظهر
اینم یه ایده هست بهش فکر کن
لوازم اولیه که پیدا کردم:
1: متور honda 300cc cdi استارتی که از یه اوراق فروشی میخری(170هزار تومن) ازیه ژنراتور برف جدا میکنیش
2:یه گیرباگس لازم داری اونم از یه متور دو زمانه yamaha yb جدامیکنی بعد قسمت متور (yb)رو از گیربکس جدامیکنی با استفاده از پولی و شفت نیروی متور(honda) رو به گیرباکس انتقال میدی

اقا کاوه یه کم بیشتر در مورد این موتور هندا300 توضیح میدی و اکه عکس هم ازش داری بزار ممنون میشم

کاوه
30-05-1391, 05:23 بعد از ظهر
این نمونه ی انجین جمع شده هست
[Only registered and activated users can see links]

کاوه
30-05-1391, 05:26 بعد از ظهر
.نظر من اینه که گلویی دو شاخ جولو رو لولایی کنی و پشت دو شاخ کمک بزاری من طرح خودم رو برات رسم کردم
با این کار میتونی کمک جولوت رو ریگلاژ کنی .حالا هر طور رفقا نظر بدن.

408404
31-05-1391, 09:48 قبل از ظهر
این نمونه ی انجین جمع شده هست

این یه کم سنگین و بزرگ نیست
قدرتی که تولید میکنه در چه حی هست شاید برا ماشینمون از این استفاه کردیم

کاوه
31-05-1391, 02:12 بعد از ظهر
قدرتی هست اما بیشتر از 120تا نمیشه تاپ اسپید زد باهاش اونم به زور
اگه میخوای ترکیبی بسازی انجین رو خیلی دستت باز تره و مدل های زیای هست
تو تاپیک خود ماشین دست ساز اگه خواستید صحبت میکنیم

tmnt
31-05-1391, 02:19 بعد از ظهر
قدرتی هست اما بیشتر از 120تا نمیشه تاپ اسپید زد باهاش اونم به زور
اگه میخوای ترکیبی بسازی انجین رو خیلی دستت باز تره و مدل های زیای هست
تو تاپیک خود ماشین دست ساز اگه خواستید صحبت میکنیم

نه آقا کاوه من زیادسر در نمی یارم از موتور که بخوام ترکیبی بسازم

کاوه
31-05-1391, 02:26 بعد از ظهر
شروع نکردی ساختن رو ؟؟؟؟

tmnt
31-05-1391, 02:32 بعد از ظهر
نه دیروز رفته بودم انجیل ببینم باید بگردم ببینم لاستیک دایچی تو اراک هست یا نه

کاوه
05-06-1391, 05:13 بعد از ظهر
چی شد پس ؟؟؟؟؟
واسه انجین کاری کردی؟؟؟؟
این انجینی هست که مد نظر خودمه البته فعلا طرح هست
21613
واسه انتقال قدرت نظرتون درباره گاردن چیه؟؟؟
به نظرم جواب میده
کار تمیز در میاد

meysam46
09-06-1391, 12:37 قبل از ظهر
به نظر من شما فقط یک راه دارید. من کسایی و میشناسم که کار تیونیگ موتور انجام میدن آدرس سایتشونو میدم باهاشون در ارتباط باش ([Only registered and activated users can see links])

408404
09-06-1391, 08:44 قبل از ظهر
چی شد پس ؟؟؟؟؟
واسه انجین کاری کردی؟؟؟؟
این انجینی هست که مد نظر خودمه البته فعلا طرح هست
21613
واسه انتقال قدرت نظرتون درباره گاردن چیه؟؟؟
به نظرم جواب میده
کار تمیز در میاد

اقا کاوه بیا یه توضیح بده دیگه تو تاپیک خودرویه دست ساز در مورد این انجین ها:s (9)::s (9)::s (9):
با تشکر

کاوه
09-06-1391, 10:53 قبل از ظهر
اقا کاوه بیا یه توضیح بده دیگه تو تاپیک خودرویه دست ساز در مورد این انجین ها
با تشکر

تو تاپیک خودرو یسری تصویر گذاشتم که کامل مشخصه
سوالی بود تو تاپیک خودرو در خدمتم

alifazlali
11-06-1391, 07:01 بعد از ظهر
اگر از شما دوستان در مورد custom chopper و انواع آن سوالی داره خوشحال میشم کمکش کنم... موتور خودم در مراحل آخرشه. خوشحال میشم توو ایران هم کلوپ این سبک موتورسیکلت های دست ساز ایجاد کنیم راستی من ارشیو کاملی از عکس و اطلاعات ساخت این موتورسیکلتهارو دارم . مخصوصا در مورد فریم یا همون شاسی این موتورها... درخدمتم

کاوه
12-06-1391, 09:33 قبل از ظهر
بسیار عالی هست دوست عزیز
میخواستم بدونم واسه چرخ عقبل از رینگ و لاستیک چه موتوری استفاده کردی ؟؟؟
این شاسی که ساختی مقاومتش رو محاسبه کردی ؟؟؟؟
چون یکی از دوستان ما یه چاپر ساخت که شاسی مقاومت کافی رو نداشت
در مورد شاسی خوشحال میشم یه توضیحی بدی
تو این عکسی که گذاشتی دو شاخ جلو مال چه موتوریه؟؟؟ سه گوشه فرمون رو خودت درست کردی؟؟؟

alifazlali
12-06-1391, 05:53 بعد از ظهر
سلام دوست من
رینگ عقب متعلق کاوازاکی zx هستش سایزشم 17 160
لاستیک هم 160/60 zr 17 میشلین با آج ابرویی بلند که هر دو دسته دوم و از گمرک تهران خریدم از این بزرگتر توو بازار نیست اگه هم باشه من پیدا نکردم البته تایر 205 هست ولی رینگ نیست مگه خودت بسازی که مقرون به صرفه نیست
در مورد فریم باید بگم من بدون محاسبه چیزی نمی سازم چون رشته تحصیلیم مکانیک(ساخت وتولید) شاید باور نکنی ولی فقط 3 ماه ترسیم نقشه و محاسبه اون طول کشید از لوله 3/4 مانسمان استفاده کردم . جوشکاری با صبر و دقت فراوان انجام شده به خاطر طول زیاد و فاصله کرپی از نشیمنگاه فقط توو این قسمت از لوله 4 استفاده کردم.
در مورد سه گوشه و کمک جلو : خودت بهتر میدونی که در موتور های چاپر کمکهای جلو بلندتر از موتورهای معمولیه(به غیر از پرو استریتها)، توو ایرانم که شما فقط کمک کراس در دست رسته توو انتخاب طرحم تاثیر زیادی گذاشت از کمک یه موتور کراس طرح ایرانی استفاده کردم دقیق نمیدونم چه موتوری چون توو اوراقیها فقط از موتور این باقی مونده بود طول آزاد از محور چرخ تا سر کمک 86 سانته، طول متراکم سوار شده 80 سانت سه گوشه هم مال همین کمکهاست بزرگ و محکم ولی زیبا نیست در آخر هم میخوام بدونی من زیاد وضع مالی توپی ندارم والا میشه هزینه کرد و تمامه قطعاتو از دبی وارد کنی و یه موتور واقعا اصل سرهم کنی مثلا من از یه انجین 150 شهباز استفاده کردم که تنها نقطه ضعف اصالت طرحمه (پدر پول بسوزه)

22071 22072

کاوه
12-06-1391, 09:57 بعد از ظهر
دوست عزیز میفهمم چی میگی
بحث پولش خیلی مهمه
خوشحالم که دقیق کار میکنی

اتفاقا منم واسه طرحم از برادرم کمک گرفتم اونم ساخت و تولید خونده اما هیچوقت عملیش نکردم چون من نمیخوام از یه انجین ساده استفاده کنم

در کل خوشحال میشم اگه روند تکمیل پروژت رو برای ما هم بگی بسیار مشتاق شدم به طرح شما

tmnt
12-06-1391, 10:21 بعد از ظهر
سلام
دوستان من یه مدت هستش دارم شاسی رو دوباره طرح ریزی می کنم و برای موتورش هم یه cdi 150 دیدم از لحاظ قدرت خوبه ولی فعلا به خاطر رزمایش که شروع می شه و کلاس های فشرده فعلا نیستم

alifazlali
12-06-1391, 11:15 بعد از ظهر
سلام چندتا فریم براتون میذارم (مدل باربر و ریپیر)

22108 2210922110 22111

کاوه
13-06-1391, 09:51 قبل از ظهر
راستی اطلاعی داری از نحوه تردد موتور؟؟؟
به اینا فکر نکنم مجوز بدن ولی اگه بدن تو نمایشگاه ها اگه شرکت کنی به قیمت بالا میتونی بفروشی

alifazlali
13-06-1391, 03:54 بعد از ظهر
متاسفانه مجوز تردد مثل هفت خان رستم میمونه.. اول اداره استاندارد باید تایید کنه دوم سازمان محیط زیست سوم اداره ثبت چهارم نیروی انتظامی پنجم راهنمایی و رانندگی من خودم بیخیالشم ... شاید باور نکنی اگه بگم تاحالا موتور سوار نشدم چون از بچگی از موتورهایه ایرانی و طرح 125 cg بدم میومد فقط عشق موتور امریکایی و بزرگ بودم حالا هم دارم عشق بچگیامو عملی میکنم بعدش من هیچوقت عشقمو نمی فروشم........ میخوام باهش شبا یه جرخه عاشقاته بزنم و دیگر هیچ..........
2222022222222232222422225

alifazlali
13-06-1391, 06:42 بعد از ظهر
چندتا عکس از قطعات براتون میذارم مخصوصا انجین

کاوه
14-06-1391, 04:00 بعد از ظهر
لوازم رو فکر کنم بشه از امارات وارد کرد ؟؟؟

alifazlali
14-06-1391, 06:13 بعد از ظهر
میشه... چون یه لوازمیه که زیاد مشمول قانون قاچاق نیست فقط انجین ممکنه که گمرکی زیاد بهش بخوره که اونم 50 تومان میگیرن ایران تحویلت میدن

alifazlali
14-06-1391, 07:23 بعد از ظهر
حالا در مورد انجین یه چیزای میخوام با اجازتون بگم
موتورهای چاپر در امریکا اکثرا دو مدل کلی انجین دارن انجینهای V-Twin و انجینهای YAMAHA X650
که V-Twin در امریکا و اکثر دنیا محبوبیت بیشتری داره ولی گرونن ولی YAMAHA X650 ارزون و برای نمونه کارهای شخصی بیشتر استفاده میشه
V-Twin در امریکا از 50 CC تا الا ماشاالله مانده به سفارش مشتری تولید میشه گیر بکس هاشون هم سفارشی و جدا از انجینه که اونم باز به صلیقه مشتری بستگی داره

22321 22322 22323 22324

22325 22326 22327 22328

- - - Updated - - -

سلام یه جندتا عکس میزارم ولی بیاو بیخیالشو برات صرف نمیکنه

22329 22331

یه رینگ با یه مینی سنگ از داغی پرس کاس با دقت میبری

22332 22333

توپی رو باید محاسبه و نقشه شو بکشی بری بدی به یه تراشکار خوب و با حوصله برات بتراشه
برینگهاشو باید نصبت به قطر محورت اتخاب کنی و جلوتر تهیه کنی و ببری تراشکاری
بعد بدی سوراخ پرکهارو قشنگ با تعداد محاسبه شده برات با صفحه تقسیم دربیاره
طوقه رینگو به تعدادپرکهای که میخوای استفاده کنی تقسیم بندی میکنی و بعد سوراخکاری
خط موازی محیطی و زاویه پرکها خیلی مهمه خیلی مهم......
2233422335

خیلی باید حوصله کنی و دقت فراوان

22336

کاوه
14-06-1391, 09:54 بعد از ظهر
آقا کارت خیلی درسته وقتی علاقه و همت شمارو میبینم لذت میبرم

alifazlali
15-06-1391, 04:54 بعد از ظهر
سلام دوستان میخوام امروز با یه مدل از موتورهای چاپر که خیلی طرفدار داره آشناتون کنم

ProStreet

22415

پرو استریت سبک جدیدی از موتورهای چاپر هستند که جدیدا در امریکا خیلی پر طرفدار شدند

ایرودینامیکی زیبا ، پوسته و بدنه های با انعطاف و قوس های زیبا بسیار لوکس قطعات گران قیمت و خلاصه آخر هنر و زیبایی

کمکها جلو بر عکس عموم چاپرها کوتاه هستند ولی در عوض طول بدنشون هنوز زیاده.... ارتفاع بسیار کمه و از سطح زمین بین 3 تا 4 اینج ارتفاع دارن............. بقیه شو توو عکس ها ببینین

به چند مدل تقسیم بندی میشن

Athena SLED Venom Venom 2 UP Paradox

22426 22425 22424 22422 22423

فقط یه سئوال دارم، توو امریکا سرعت گیر ندارن ؟؟؟؟

مدل پارادکس از همه خفنتر ، فقط نگاه نگاه کن و هیچی نگو.......................

22427224282242922430

alifazlali
16-06-1391, 05:20 بعد از ظهر
سلام رفقا... من از این مدل هواکش یا توربو احتیاج دارم اگه سراغ دارین یه کمکی بهم بکنین

22515 22516:spam:

CRF450R
16-06-1391, 05:38 بعد از ظهر
اینا فیلتر هوای اسپرت هستن.
من مارک k&n‌ واسه ماشین گرفته بودم 400 تومان. فک کنم همون k&n واسه موتور هم محصول داشته باشه.

alifazlali
17-06-1391, 11:26 قبل از ظهر
این عکسهایه 2 ماه پیشه زمانیکه فریمشو درست کردم بزودی عکس جدیدشم میزارم راستی اینجا زیزمین خونمونه نترسین زیاد من وقت نمیذارم شاید هفته ای 6 ، 7 ساعت ولی با حوصله و محاسبه دقیق جلو میرم الان تمامه فکرم رو اگزوزشه ......
تا الان برام 900 خرج برداشته براوردم رو 1 میلیونه تا تموم بشه....

22533 22534 22535 22536

کاوه
17-06-1391, 11:35 قبل از ظهر
منتظر عکسای جدید هم هستیم
باک رو ساختی یا آماده استفاده کردی؟؟؟؟
واسه زین و فلاپ چیکارا کردی ؟؟؟؟

alifazlali
17-06-1391, 12:56 بعد از ظهر
کاوه جان باکو ساختم، از ادقام دوتا باک ساختمش یه باک یاماها rs از اون قدیدیا گرفتم واسع قسمت اصلی بعد یه باک هندا 125 آوردم با مینی سنگ دو نیمه اش کردم قسمت انتهاشو به باک اصلی جوش دادم وقتی تموم شد خودم باورم نمیشد اینقدر تمیز دربیاد عکسشو بعدا برات میزارم.
در مورد زین الگوشو با مقوا نسبت به نشیمنگاه شاسی درآوردم، بعد دادم یه ورقکار آهن از ورق 2 برام با قیچی صنعتی برید آوردم خونه با حوصله بهش خم دادم فقط مونده اتصالاتش به شاسی و روکش و چرمش اونم عکسشو برات میذارم

alifazlali
04-07-1391, 06:24 قبل از ظهر
سلام رفقا عکس باکی که ساختم براتون گذاشتم

23042 23043 23044

این عکسه قبلیه باکه که از اوراقی خریدم

23045

- - - Updated - - -

اون منم ....... همون دیگه.....:297:

23046 23048

اینم پاتوقه بجه های پرشین موتور

23047

- - - Updated - - -

ماشالله بگو برادر..........

23049

FAARID
04-07-1391, 07:05 قبل از ظهر
دستت درد نکنه خیلی قشنگ شده
شدیدا منو به فکر انداختی خودمو یک تکونی بدم من یه 125 خونه دارم که 4 سالی هست سمتش نرفتم به نظر شما که تجربه دارید میتونم از انجینو قسمتهای از تنش استفاده کنم

alifazlali
11-07-1391, 01:43 قبل از ظهر
سلام فریدجان، ممنون از پیامت....:999: والا درمورد موتورت باید بگم 90 درصدش قابل استفادس... موونده به طراحی و سلیقه خودت اول یه طرح خوب و قابل اجرا انتخاب کن توو اینترنت سرچ کن.. دوتا موضوع برای سرچ داری یکی chopper X650 وcustom chopper برو عکسها و طراحیهارو خوب با دقت نگاه کن بعد یه طرح خوب و ساده و کم خرج انتخاب کن. من همیشه در خدمتتم:riz481:

23734
اینم برا روحیت...

sobyseven
16-08-1391, 07:24 قبل از ظهر
من می خوام لاستیک پراید رو وصل کنم

لاستیک پراید عکسو ببین

شفیع
19-08-1391, 08:40 قبل از ظهر
علی جان،
مطالب و عکس هایی که نشون دادی، دیدم، خسته نباشی، خیلی خوبه!
خوشحالم وقتی می بینم این جنبش داره شروع می شه، خلاقیت ها داره خودشو نشون میده، تو ایران استعداد های پنهان کم نیستن :cool:

اون اوایل دیدم در مورد رینگ مشکل داشتی، البته گویا با خلاقیتی که نشون دادی، مشکل بر طرف شد

یه راه دیگه هم بود، می تونستی از اسقاطی ها مثلا چرخ پیکان یا پراید (رینگ، کالیبر ترمز، بلبورینگ، ...) منظورم اینه چرخی که نیروی محرکه داره رو از بعد از دیفرانسیل می گرفتی، توی مراکز اساقطی ها ریخته فراوون به هیچ درشون هم نمی خوره.
و بعدش او قطعه رو روی این قطعه های زیر سوار می کردی، می تونی اینارو دست ساز درست کنی بعد ببری تراشکاری واست سوار کنه،

یکی از خوبی هاش اینه که لنت و کاسه و یا دیسک ترمز همراش هست و می شه با خلاقیت هایی راش انداخت.

کاوه
20-09-1391, 01:19 قبل از ظهر
حیف که خوابیده این پروژه علی آقا اگر میای سایت یه سر به تاپیک بزن

ali akbar
24-11-1391, 03:39 بعد از ظهر
سلام به دوستان.. من دارم یه موتور میسازم میخواستم مراحل شماره گذاریشا بدونم؟و اینکه واسه استاندارد اگه به زاویه ها گیر دادن ازکجا بدونم زاوه های استاندارد چقدر هست؟ ایا منبعی هست که این اطلاعاتو داده باشه:icon_pf _99_:

alifazlali
14-12-1391, 06:59 بعد از ظهر
سلام به دوستان بدون تعارف بگین چقدر به یک big dog K9 شبیه نقاط ضعف کجاست می خوام قبل از از مونتاژ نهایی و رنگ آمیزی ایراد کارمو بدونم
فقط انجین رو قلم بگیرین از این بهتر و ارزونتر نمیشد گل گیر جلو هم توو عکس نیست ولی دارم تهیه کردم

29504

29505

29506

Magma
14-12-1391, 07:42 بعد از ظهر
داداش لا اقل انجین 200 یا 250 بنداز. مثل انجین زیپ استار یا تریل کویر...این خیلی زار میزنه. بقیه چیزاش اوکی. اگه بتونی رینگ جلو مال پاژنگ 150 گیر بیاری عالی میشه. هم قیافش قشنگه هم ترمزاش دیسکه. اتفاقا انجین پاژنگ هم خوبه. چون 2تا خروجی اگزوز داره و سرپوش هم داره که قیافش باحاله.

- - - Updated - - -

دوشاخ فرمون رو هم یکمی باز ترش کن...اینجوری که تابلوئه مال سی جیه

mohammadhossein
14-12-1391, 08:07 بعد از ظهر
فضای پشت انجین فاصله زیادی خالیه که ضایست یه جوری پرش کن

alifazlali
14-12-1391, 11:11 بعد از ظهر
ممنون دوستان درمورد انجین 1 پول میخواد 2 انجین به ای راحتی گیر نمیاد 3 این 150 cc و اینکه این انجین های شما میگی هیکلشون با این موتور زیاد فرق نمی کنه .... در مورد کمک جلو مال هندا ایکس ال هستش نه سی جی کمک سی جی 70 سانته ولی این کمکها که من دارم طولش 87 سانته..
در مورد فضای پشت انجین بگم خالی نیست خیلی از وسایل و قطعات اونجا نصب میشن و یه باکس روشو میگیره این عکس فقط از نظر اسکلت و فریم گذاشتم شاید 50 درصد قطعاتو در زمان مونتاژ نهایی نصب میشن مثل باطری.. هواکش و کابراتور.. زنجیر.. زین... و خیلی چیزای دیگه

JerJis
14-12-1391, 11:42 بعد از ظهر
وااااااو واقعا ایول داره خیلی حال کردم.
فقط به نظر من یکم باید زینش بیاد عقب تر تا روی گلگیر عقب سوار بشه دوشاخ فرمونم یا یکم بلندتر بشه یا خم داده بشه تا یکم حس چاپر بودنو بیشتر القا کنه.
من توی فیلمای ساخت چاپر که دیدم اول تمام قطعات مونتاژ میشه بعد دوباره همه قطعات باز میشه رنگ آمیزی میشه و بعد دوباره مونتاژ میشه.
اگه بشه بدنه انجین و بعضی قطعات دیگه رو یه لایه کروم بدید خیلی قشنگ میشه.
راستی اگه اجازه بدید میخوام عکس موتورتون رو برای نمونه کار توی یه انجمن دیگم بذارم.

keyvanjj
15-12-1391, 12:02 قبل از ظهر
واقعا" آفرین

masoud.te
15-12-1391, 01:44 قبل از ظهر
ممنون دوستان درمورد انجین 1 پول میخواد 2 انجین به ای راحتی گیر نمیاد 3 این 150 cc و اینکه این انجین های شما میگی هیکلشون با این موتور زیاد فرق نمی کنه .... در مورد کمک جلو مال هندا ایکس ال هستش نه سی جی کمک سی جی 70 سانته ولی این کمکها که من دارم طولش 87 سانته..
در مورد فضای پشت انجین بگم خالی نیست خیلی از وسایل و قطعات اونجا نصب میشن و یه باکس روشو میگیره این عکس فقط از نظر اسکلت و فریم گذاشتم شاید 50 درصد قطعاتو در زمان مونتاژ نهایی نصب میشن مثل باطری.. هواکش و کابراتور.. زنجیر.. زین... و خیلی چیزای دیگه

سلام داداش کارت واقعا بیسته...

من قبلا یه کاری کردم حالا میگم شاید شما هم تونستید عملیش کنید رو موتورتون.

خیلی وقت پیش یه کاوازاکی 100 داشتم هواکشش رو در اوردم به جاش یه سیلندر سرسیلندر دیگه دکوری گذاشتم باورتون نمیشه چقد خوشکل شده بود دقیقا شده بود مثل داویدسون اگه شما هم بتونید یه سیلندر سرسیلندر دکوری کنار اون اصلی جاساز کنید واقعا عالی میشه.میدونم کاربراتور مزاحمش هست اما اگه بهش دقت کنید میتونید.

با آرزوی موفقیت.

شایسته فر
15-12-1391, 09:03 قبل از ظهر
داداش دمت گرم
برا شروع خیلی خوبه
لاستیک عقبت مال چه موتوریه؟
فاصله خالی انجین با چرخ عقبم فلاپ بتونی درست کنی بهتره تا این جای خالی زیاد مشهود نباشه

alifazlali
15-12-1391, 09:31 بعد از ظهر
ممنون از همتون واقعا استفاده کردم در مورد گلگیر توو عکس وصل نیست همینطوری رو چرخ گذاشتمش میاد به زین می چسبه..
در مورد آبکاریشم حتما توو برنامم هست
آقا مسعود ازت ممنونم معلومه این کاره ای.. در مورد سیلندر دکوری خودمم بهش فکر کردم باید عملیش کنم
شایسته فر عزیز مرسی kawasaki zx-9rاز گمرک خریدم
در مورد فلاپم حتما تو پروژم هست مطمئا باش:24:

Gladiator
16-12-1391, 01:59 قبل از ظهر
بچه ها دمتون گرم ، منم خیلی دوست دارم یدونه موتور این تیپی بسازم ، طرحاشم پیش تر کشیده بودم ، بزرگترین مشکلم شاسیه ، چون نه دستگاه جوش دارم و نه جوشکاری بلدم ، البته وقتمم خیلی محدوده ، بیشتر اوقات سر کارم ، حال میکنم میبینم شماها اینقدر با ذوقین:thanks:

JerJis
17-12-1391, 01:16 بعد از ظهر
سلام
علی آقا رینگ و لاستیک جلو عقب چند درومد واستون؟

alifazlali
18-12-1391, 08:10 بعد از ظهر
jerjis عزیز قبل از این گرونیها خریدم جلو فقط رینگ و تایر 50 تومان و عقب رینگ و تایر و خورشیدی و سیستم کامل ترمز 300 تومان از گمرک تهران خریدم

sorush
18-12-1391, 08:37 بعد از ظهر
برای اگزوز چی کارکردی؟؟؟؟؟یه زره قیافه اگزوز با منبع تعجب برانگیزه!!!!!

alifazlali
18-12-1391, 09:03 بعد از ظهر
دارم روش فکر میکنم واقعا گیجم کرده :fingersmiley:

sorush
18-12-1391, 09:18 بعد از ظهر
صداش چی جوری درمیاد؟قل قل میکنه یا عرعر؟؟؟؟یا خیلی تیز شده؟؟؟
خواستی یه روزهماهنگ کن بیا من یکی میشناسم کارش فقط اگزوزاسپرت توی خیابان قلیانی

alifazlali
18-12-1391, 11:50 بعد از ظهر
خیلی خوبه ... ولی قیافش برام بیشتر مهمه....

29717

masoud.te
19-12-1391, 10:54 بعد از ظهر
دارم روش فکر میکنم واقعا گیجم کرده :fingersmiley:

سلام

داداش کجاش موندی بگو شاید ایده ای داشته باشیم کمکت کنیم .

alifazlali
19-12-1391, 11:44 بعد از ظهر
راستش توو ساختش احتیاج به نظرات و پیشنهادات شما دارم.. اگه شما دوستان می خواستین یه اگزوز طراحی و بسازین چیکار میکردین ؟ ممنون:spam:

مسيح
20-12-1391, 12:09 قبل از ظهر
راستش توو ساختش احتیاج به نظرات و پیشنهادات شما دارم.. اگه شما دوستان می خواستین یه اگزوز طراحی و بسازین چیکار میکردین ؟ ممنون:spam:

سلام داداش خيلي طرحت خوبه عاليه منم قبلا دنبال يه همچیين چیزي بودم والبته يه انجينو شاسي ياماها 650هم داشتم كه وقتي ميخواستم برش هاي اوليه رو روي شاسي انجام بدم رفتم پیش اون كثافتي كه موتور پیشش بود ديدم انجينو فروخته كه دعوا شدو...
حالا من طرحتو كه نگاه ميكردم به نظرم اگزوزت خوب نبود به نظر من يه چیزي تواين مايه ها بساز كه بايد بدي توشو توري وپشم شيشه بزارن
29766
29767اين قرمزه فك كنم يكم صداش زياد باشه ولي به اين مشكيه نگاه كن
29768

alifazlali
20-12-1391, 07:58 بعد از ظهر
مسیح جان ممنون ولی این مدلها مدل بابر xs650 هستش این مدل اصولا پر سر و صدا ساخته میشن ... من یک شهروند قانونمندم دوست ندارم مردم از صدای موتورم اذیت بشن... بازم ازت ممنونم

masoud.te
21-12-1391, 12:29 قبل از ظهر

سلام داداش و خسته نباشی

اگه جسارت نشه میخواستم چند تا نکته یا تجربه شخصیم رو بهتون بگم.
اول اینکه همیشه فک کردن و طراحی کردن ایده جدید ایجاد نمیکنه بعضی موقع هم هست که باید اون طرحی که اصلا قبولش ندارید رو اجرا کنید تا کم کم کمبود های مشکلتون رو احساس کنید و بتونید یه ایده خوب براش پیدا کنید این رو برای همه قسمت ها و کارهای گفتم.

بعدیش هم در مورد قطعات موتور هست که انتخاب میکنید .شما واقعایه زحمت بزرگ کشیدید و موتور رو تا اینجا اوردید و قراره این موتور یه موتور خاص باشه که هر کی ببینه هوندا125 از یادش بره نه اینکه وقتی به فرمان یا اگزوز نگاه کرد به یاد اون بیفته .خودتون دیدید که همه دوستان اولین نظرشون رو انجین بود اما خب درسته بودجه زیادی ارزش نداره صرف این پروژه بشه.خلاصه فقط خواستم بگم تا اونجایی که میتونید از قطعات خاص استفاده کنید مثل رینگ و لاستیک ها که فوق العاده عالی هستن.
خب داداش معذرت میخوام یه وقت جسارت نشده باشه شما استاد بنده هستید شاید درست نبود اینجور صحبت کنم.

در مورد اگزوز هم اگه من بودم خودم یکی براش طراحی میکردم شاید هم یکی مثل نمونه اصلی درست میکردم برای این کار فقط به یه لوله استیل بلند نیاز هست و یه لوله استیل دیگه و خم کردنش با درجه مناسب.
برای لوله استیل بلند پیشنهاد میکنم از اگزود gto125 استفاده کنید چون هم استوانه ای یه دست هست هم خودش اگزوز هست و نیاز به دستکاری نداره فقط باید دهنه خروجی رو خوشکل ترش کرد.و یه لوله رابط که از سر اگزوز به سرسیلندر وصل بشه.درضمن خیلی هم ارزون میتونه باشه.
نمونش رو تو این آدرس ([Only registered and activated users can see links])میتونید ببینید.

اگه فرمون هم یه فرم خاص دیگه میگرفت عالی میشد البته از نظر بنده.نظرتون در مورد فرمون موتور پایین چیه؟

29881

راستی فک کنم انجین هم به خوبی به شاسی متصل نشده مساله خیلی مهمی هست چون اگه کنترل نشه یا تیکه پشت انجین کنده میشه یا به شدت لرزش پیدا میکنه.

alifazlali
22-12-1391, 09:53 بعد از ظهر
مسیح جان مرسی ممنونم ازت انجین فراموش کن چون نه پیدا میشه اگرم پیدا کنی کمتر از سه چهار تومان نیست.. یکسال تمام ایران براش گشتم ولی نبود..
اگزوز بحث ساده ای نیست فقط اون لوله استیل اگزوز نساخته داخلش یک لوله دیگه که جنسی از فولاد با کربن زیاد نیز هستش هردو باید با هم از سر به صورت فرجینگ متصل بشه.. بعدشم gto که میگی قطرگلوءش به انجین من نمیخوره تازه اگه بخوام یه لوله استیل استفاده کنم در اولین احتراق موتور تغییر رنگ میده و میسوزه... درمورد فرمان هم اون یه فرمان آزمایشی فرمان اصلی اینه...
30000

masoud.te
23-12-1391, 12:33 بعد از ظهر
مسیح جان مرسی ممنونم ازت انجین فراموش کن چون نه پیدا میشه اگرم پیدا کنی کمتر از سه چهار تومان نیست.. یکسال تمام ایران براش گشتم ولی نبود..
اگزوز بحث ساده ای نیست فقط اون لوله استیل اگزوز نساخته داخلش یک لوله دیگه که جنسی از فولاد با کربن زیاد نیز هستش هردو باید با هم از سر به صورت فرجینگ متصل بشه.. بعدشم gto که میگی قطرگلوءش به انجین من نمیخوره تازه اگه بخوام یه لوله استیل استفاده کنم در اولین احتراق موتور تغییر رنگ میده و میسوزه... درمورد فرمان هم اون یه فرمان آزمایشی فرمان اصلی اینه...
30000

سلام

فرمانی که استفاده کردین خیلی عالیه.فک نکنم درست کردن اگزوز به این سختی ها هم باشه که میگین میتونید از همون لوله توی گلوی اگزوز هوندا 125 استفاده کنید به نحوی وارد یه لوله دیگه کنیدش و با لوله خم کن راحت به هر شکلی درش بیارید.

JerJis
09-05-1392, 12:09 قبل از ظهر
علی آقا ‍‍‍بروژت به کجا رسید؟

FAARID
19-05-1392, 03:12 بعد از ظهر
علی آقا عکس جدید بزار

براوو سوار
12-01-1393, 01:52 بعد از ظهر
با سلام به وستان وسال جدید بر همه مبارک باد منم تصمیم گرفتم یرونه موتور این تیپی بسازم و اینم طرحمه لطفا کمک کنید از چه ابعادی استفاده بکنم ویا اصلا طرحم قابل اجراست39119

alifazlali
20-01-1393, 11:51 بعد از ظهر
خجالتم به خدا[Only registered and activated users can see links]

papilo
21-01-1393, 03:20 بعد از ظهر
خیلی خوبه به نظرم عالی شده
فقط روی زین کار کن که زیاد جالب نیست
به کل موتور نمیخوره

alifazlali
31-01-1393, 11:18 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]چاپر...CHopper

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]چاپر...CHopper

روح سوار
01-02-1393, 08:29 قبل از ظهر
جناب alifazlali انجین سی جی روشه ؟
و این انجین جواب میده براش ؟
و میشد یه انجین قوی تر بزاری روش ؟

Gladiator
01-02-1393, 09:38 قبل از ظهر
ایول برای نخستین کار خوب در اومده ، سواری هم ازش گرفتی داداش؟

alifazlali
01-02-1393, 06:12 بعد از ظهر
ممنون.. یه انجین 150 پنج دنده شهباز گذاشتم... به دنده زنجیر واسط و خورشیدی عقب نگاه کن قدرت موتور تبدیل میشه ولی سرعت پایین میاد شاید 70 یا 80 برسه... روشنشم کردم همه چی عالیه فقط هنگام دور زدن دور کوچیک نمیزنه باید دور بزرگ بزنی...

papilo
04-02-1393, 06:58 قبل از ظهر
عالی شده
تبریک میگم

hosseinpalang
04-02-1393, 09:51 قبل از ظهر
ممنون.. یه انجین 150 پنج دنده شهباز گذاشتم... به دنده زنجیر واسط و خورشیدی عقب نگاه کن قدرت موتور تبدیل میشه ولی سرعت پایین میاد شاید 70 یا 80 برسه... روشنشم کردم همه چی عالیه فقط هنگام دور زدن دور کوچیک نمیزنه باید دور بزرگ بزنی...
به خاطر زاویه گردش فرمونه که دور کوچیک نمیزنه؟؟یا فاصله 2 تا چرخ؟؟
البته فکر میکنم به دلیل استیلشون از یه حدی نباید بیشتر بچرخه فرمون درسته؟؟

alifazlali
04-02-1393, 01:54 بعد از ظهر
درسته حسین جان مرکز ثقله چرخ با مرکز دوران فرمان باعثه این مسئلس ولی مهم نیست این موتور ا نمایشی هستن نه برای کارهایه روز مره[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

mohammadvaiper
04-02-1393, 02:24 بعد از ظهر
تبریک میگم واقعا کاره جالبی انجام دادید
فقط ایکاش از موتور سوزوکی امیکو 250 استفاده میکردید.سایزش بزرگ بود به موتور بیشتر میومد.هم اینکه قدرت بیشتری تولید میکرد.لذت بیشتری داشت

farshad 54
04-02-1393, 02:32 بعد از ظهر
خوب از آب در اومده درسته یه سری کم و کاستی داره ولی همین که با امکانات کم تونستین انجامش بدین جای تحسین داره

فقط یه موردی هست موتور ترمز جلو نداره ؟

یا اینکه ترمز جلوش کاسه ای هست با توجه به اینکه عقبش دیسکیه چرا اینکار رو انجام دادین ؟

اگر براتون امکان داره لیست هزینه هایی که کردین رو هم بنویسید

موفق باشید

s.mm
04-02-1393, 10:41 بعد از ظهر
عالی شده و دستمریزاد داره

ولی

لاستیک جلو زیادی باریکه اگه پهن تر بود ابهت موتور رو بیشتر می کرد
رنگ رینگ عقب و جلو فرق می کنه

مسیح
05-02-1393, 07:28 قبل از ظهر
درسته حسین جان مرکز ثقله چرخ با مرکز دوران فرمان باعثه این مسئلس ولی مهم نیست این موتور ا نمایشی هستن نه برای کارهایه روز مره[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

سلام داداش واقعا زیباست کیف کردم
خسته نباشی
باهاش دورهم زدی؟فیلم داری؟>ازاونطرفشم بعکس ببینیم اگزوزت چیشد

عالی شده و دستمریزاد داره

ولی

لاستیک جلو زیادی باریکه اگه پهن تر بود ابهت موتور رو بیشتر می کرد
رنگ رینگ عقب و جلو فرق می کنه
سلام داداش زیبایی چاپرها به همین باریک بودن تایرجلوشونه
این زیبایی وقتی زیادتر میشه که رینگ جلوعقب اسپک باشه که خب خیلی کم گیرمیاد

alifazlali
06-02-1393, 11:17 بعد از ظهر
ممنون از لطفتون ... 2 میلیون برام تموم شد و نزدیک به 3 سال هفته ای 2 ساعت طول کشید.. اگه وقتت آزاد باشه و امکانات کامل میشه 1 ماه یکی ساخت پول و وقت و فکر راحت فقط میخواد به زودی یه کلیپ قشنگم با موتورم میسازم

alifazlali
16-02-1393, 08:37 بعد از ظهر

mps123
16-02-1393, 09:56 بعد از ظهر
آخه این موتورا سخت نیست سوار شدنش؟
چند وقت پیش یه موتور دیدم قرمز عین همین بالایی بود فط دسته هاش حدود نیم متر رفته بود به سمت بالا.
فکر کنم تنها موتور تهران باشه.من دو بار دیدمش
کسی تاحالا دیدش؟

hosseinpalang
17-02-1393, 10:12 قبل از ظهر
استیکر فراموش نشه که چشمه کاره و زیباییش رو بیشتر میکنه:icon_pf (95):
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

alifazlali
19-02-1393, 06:41 بعد از ظهر
حسین پلنگ به جان خودم از این استیکر و طرحها توو ایران نیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییست!!!:icon_p f _99_:

amirkhafan68
19-02-1393, 10:37 بعد از ظهر
داداش خدا وکیلیی ایول داره
یعنی به جان مادرم سر تعظیم فرود آوردم!!!واقعا عالی شده منتظر کارای بعدیت هستم
الان دارم میبینم شما یه چیزی رو از صفر ساختید یعنی همون جای پیچ در آوردن و هر چیزی سر جاش باشه خودش دنیایی هست
می فهمم چه عذابی کشیدی ولی وقتی یه دور باهاش میزنی باید حس خوبی داشته باشه
به نظرم این طرحتو ثبت کن و شاید بشه براش پلاک بگیری
من برات از یکی از دوستام میپرسم و عکساتو نشونش میدم ببینم چه میشه کرد
شاید بشه یه پلاک کلکسیونی بگیری و موتورت ثبت بشه داداش
اجازه بده ما هم یه بوق بزنیم.دوستان اینو از تهه قلبم میگم واقعا مشکل هستش این کاری که دوستمون کردن
باعث افتخار همه ایرانی ها هستی
موفق و سربلند باشی داداش

Gladiator
20-02-1393, 01:39 قبل از ظهر
موتور خیلی خوشگل شده ، ولی قطعا بهش پلاک نمیدن و فکر نمیکنم برای ثبتش کمکی بهت بکنن ، طرح موتورای شیطان بزرگ :icon_pf _52_: انتظار داری ثبتش کنن

hosseinpalang
20-02-1393, 09:57 قبل از ظهر
حسین پلنگ به جان خودم از این استیکر و طرحها توو ایران نیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییست!!!:icon_p f _99_:
این طرحهارو با رنگ در میارن
ولی برچسب های آماده تو بازار هست البته با طرحهای محدود
یا میتونی بری پیش این شبرنگیها تابلوسازا که دستگاه برش اتومات دارن هر طرحی رو که بخوای در هر سایزی برات در میارن

mps123
20-02-1393, 10:37 قبل از ظهر
خلاقیتت خیلی خوبه آفرین :thanks:
من اولا فکر میکردم این عکسا عکس طراحی شده قبل از ساخته تازه الان فهمیدم عکس ساخته شدشه.

alifazlali
20-02-1393, 08:36 بعد از ظهر
نوکر..........م قابله شمارو نداره یه کاردستیه ناقابله...

JerJis
15-03-1393, 01:14 بعد از ظهر
سلام علی آقا
چند ماهی بود نیومده بودم واقعا عالی شده.اصن فوق العاده شده! کلی حال کردم
بعضی از المان هاش حس یه چاپر واقعی رو میرسونه مثل اون دو تا فیلتر هوا کش یا چراغ جلو عقب. میشه گفت اولین چاپر واقعی دست ساز توی ایرانه.
فقط ای کاش انجینش دو اگزوزه بود خیلی قشنگ تر میشد همین طور رینگ جلو عقب رو یه رنگ مشکی میزدی!
واسه استیکرم خودت که این همه هنر به خرج دادی یه قلمو دستت بگیر خودت طرحشو بزن یه pdf داشتم طرز نقاشی رو بدنه رو توضیح داده بود الان هرچی میگردم پیداش نمیکنم
فیلمم یادت نره

alifazlali
16-03-1393, 08:40 بعد از ظهر
خاکه پاتم اوس مهدی جیگرتو خام خام بخورم... سالار ممنون از لطفتت ... بخدا تا این مرحله که رسوندمش جر خوردم.. آره توو فکر طرحهای بدنه شم هستم..:4chsmu1:

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

salar.gorgani
16-03-1393, 10:35 بعد از ظهر
عاقا عالیه چقد هزینه برداشت؟؟

alifazlali
18-03-1393, 10:48 بعد از ظهر
2 تومان ناقابل... :i'm ok:

arn2624
12-05-1393, 12:15 بعد از ظهر
باک قشنگیه اما مشکلی در باک وجود نداره ؟

Sooli
12-05-1393, 04:50 بعد از ظهر
آقا بیزحمت رو موتور بشین و یه عکس بنداز
واقعا لایک داری

arn2624
21-05-1393, 10:10 بعد از ظهر
سلام علی آقا اول از همه این که کارتون واقعا حرف نداره واقعا یکه :14: :12:

چندتا سوال داشتم
اول اینکه صدای اگزوز موتورتون چطوره
وبعد گلگیر عقب ها را چطوری گیر آوردی

- - - Updated - - -

علی آقا واقعا که موتورت زیباست واقعا خلاقیت به خرج دادی و وقت زیادی صرف کردی
واین اگزوز وفیلتر هواکش موتورت را زیبا تر کرده واین فیلتر هواکش را از کجا گرفتی؟ منم یکی مثل اینن رو میخام
:4chsmu1:

- - - Updated - - -

علی آقا واقعا که موتورت زیباست واقعا خلاقیت به خرج دادی و وقت زیادی صرف کردی
واین اگزوز وفیلتر هواکش موتورت را زیبا تر کرده واین فیلتر هواکش را از کجا گرفتی؟ منم یکی مثل اینن رو میخام
:4chsmu1:

alifazlali
21-05-1393, 11:06 بعد از ظهر
سلام ممنون از لطفت صدای اگزوز تو دور آروم خیلی بم و طبلیه ولی توو دور بالا به خاطر تک سیلندر بودنش صداش زیر تر و بیشتر میشه..
گلگیر عقب ال موتور شهاب طرح هارلی بود دو سومش بریدم...اون جفت مخروطی هواکش ورق استیل 1 میله برش دادم سوراخ زدم و جوش دادم ولی گلویش که سه راهی شده از تلفیق سه برش از گلویه اگزوز هنداس .. [Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

سلام ممنون از لطفت صدای اگزوز تو دور آروم خیلی بم و طبلیه ولی توو دور بالا به خاطر تک سیلندر بودنش صداش زیر تر و بیشتر میشه..
گلگیر عقب ال موتور شهاب طرح هارلی بود دو سومش بریدم...اون جفت مخروطی هواکش ورق استیل 1 میله برش دادم سوراخ زدم و جوش دادم ولی گلویش که سه راهی شده از تلفیق سه برش از گلویه اگزوز هنداس .. [Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

hesam_jijibiji
25-05-1393, 01:31 بعد از ظهر
سلام علی جان. خسته نباشی . هروقت تاپیکی که قولشو دادی رو زدی 1 اطلاعی با لینکش به ما بده . شمارمو که داری

erfansix
12-06-1393, 11:39 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
و کسی که این چاپر رو طراحی کرده
بچه ها فرقی نمیکنه که کجای کشور باشیم مهم اینه که پشت هم ایم

به نظر من یه ایراد توی این موتور چاپر و از این قبیل موتورها هست
وقتی کمک فنری واسه عقب نداشته باشه
تو دست اندازهای ایران واقعا هم موتور و انجین آسیب میبینه و هم خود راننده خیلی تکون میخوره
توی کوچکترین دست انداز ها هم آدم تکون میخوره و خیلی لرزش داره
البته من هنوز سوار نشدم
و توی طرحی که خودم دارم پیاده میکنم دارم این فنر رو جا میدم
ظاهر که جواب میده

دوستان اگه حرفام ایراد داره
ایراد های منو بهم بدید
من خوشحال میشم
لطفا به ایمیل جواب بدید

erfansix
13-06-1393, 12:12 قبل از ظهر
سلام
من واقعا برام سوال هست
چرا اصلا عقب فنر نداره؟؟؟
و یه تیکه هست
خب اینطوری خیلی لرزش داره
و این لرزش ها هم واسه کل موتور خصوصا انجین
و خود شخص راننده وجود داره
پس تو یه دست انداز کوچیک راننده از لرزش یواش یواش سردرد میگیره
لطفا اگه مسی میدونه جوابم بده
کوچیک همه شما عرفان
لطفا به ایمیل جواب بدید

Gladiator
13-06-1393, 12:32 قبل از ظهر
چاپر که عقبش کمک نداره ، استایل موتور این شکلیه ، موتور زیر پا نیست که بخوای همش تو دست انداز بیفتی عرفان جان

alifazlali
13-06-1393, 05:15 بعد از ظهر
عرفان جان سلام ممنون از لطفت یه سوال داشتم شما رو دوچرخه میشینی چقدر اذیت میشی؟ در بعضی مدلهای چاپر شاسی تقریبا شبیه دوچرخه هستش بعدشم اینا موتورهای نمایشی هستن زیاد سواری نمیدن

hesam_jijibiji
16-06-1393, 11:52 بعد از ظهر
چاپر هنر دست سازندشو به نمایش میزاره ! وسلام

mata
17-06-1393, 10:15 بعد از ظهر
آفرین خعلی خوب بود حض بردم.. یه سوال ، چاپرها کلا ترمز جلو ندارن یا شما نزاشتی واسش؟

Magma
18-06-1393, 12:34 قبل از ظهر
دوست عزیز کلا قاعده ی خاصی در مورد تجهیزات چاپر ها نیست. ترمز جلو , تعلیق عقب, راهنما , سرعت سنج و ... اینا چیزایی هستن که بنا به سلیقه ی سازنده و طرح موتور ممکنه استفاده بشه ممکن هم هست که نشه

alifazlali
18-06-1393, 10:02 بعد از ظهر
این ماگما حرف اول و آخر زد ... من دوست داشتم واسه جلو ترمز بزارم ولی متاسفانه رینگ جلو قابلیت نصب دیسک نداره و دستم بست

hesam_jijibiji
22-06-1393, 11:30 بعد از ظهر
خوب ترمز کاسه ای شو ردیف کن. خیلی کمکت میکنه

hossein_dk
11-08-1393, 10:22 بعد از ظهر
سلام ب همه..اگه دوست داشتین ب تاپیکم بیاین نظر بدین
مرسی

Sect
06-01-1394, 05:23 قبل از ظهر
علی جان کارت حرف نداره. خیلی عالی بود.
اگه امکانش هست وزن موتور سیکلتی که ساختی و یکسری از نقشه های عملی رو میتونی واسه ما قرار بدی که استفاده کنیم؟
با سپاس از شما دوست گرامی