PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقايسه 160 derbi با honda cbr 150

Kami
30-10-1389, 01:55 بعد از ظهر
سلام

همانطور كه از عنوان تاپيك مشخصه به مقايسه اين دو موتور مي پردازيم

من تنها مشخصات و تصوير اين دو موتور را قرار مي دهم و از افرادي كه از اين دو موتور استفاده كرده اند

دعوت مي كنم تا به مقايسه و بيان مزايا و معايب اين دو موتور بپردازند

[Only registered and activated users can see links] 20user..jpg

General information
Model: Honda CBR 150R
Year: 2007
Category: Sport
Rating: 70.9 out of 100. Show full rating and compare with other bikes
Engine and transmission
Displacement: 149.40 ccm (9.12 cubic inches)
Engine type: Single cylinder, four-stroke
Power: 17.00 HP (12.4 kW))
Top speed: 160.0 km/h (99.4 mph)
Compression: 11.0:1
Bore x stroke: 63.5 x 47.2 mm (2.5 x 1.9 inches)
Valves per cylinder: 4
Fuel system: Carburettor
Fuel control: DOHC
Ignition: CDI Direct System
Lubrication system: Wet sump
Cooling system: Liquid
Gearbox: 6-speed
Transmission type,
final drive: Chain
Clutch: Wet Multiple Disk
Fuel consumption: 3.00 litres/100 km (33.3 km/l or 78.41 mpg)
Greenhouse gases: 69.6 CO2 g/km. (CO2 - Carbon dioxide emission)
Exhaust system: Painted black steel pipe and chrome coated muffler
Chassis, suspension, brakes and wheels
Frame type: Aluminum Frame
Rake (fork angle): 25.0°
Trail: 88 mm (3.5 inches)
Front suspension: Telescopic forks
Front suspension travel: 109 mm (4.3 inches)
Rear suspension: Monoshock
Rear suspension travel: 120 mm (4.7 inches)
Front brakes: Single disc. 2-piston caliper
Front brakes diameter: 276 mm (10.9 inches)
Rear brakes: Single disc. 2-piston caliper
Rear brakes diameter: 220 mm (8.7 inches)
Physical measures and capacities
Dry weight: 115.0 kg (253.5 pounds)
Power/weight ratio: 0.1478 HP/kg
Seat height: 776 mm (30.6 inches) If adjustable, lowest setting.
Overall height: 1 mm (0.0 inches)
Overall length: 1 mm (0.0 inches)
Overall width: 652 mm (25.7 inches)
Ground clearance: 172 mm (6.8 inches)
Wheelbase: 1 mm (0.0 inches)
Fuel capacity: 10.00 litres (2.64 gallons)
Other specifications
Starter: Electric
Color options: Red/grey, black/grey, blue/grey.
Further information
Parts and accessories Our partner CMSNL ships low cost OEM motorcycle parts to Australia, Austria, Bahamas, Belgium, Canada, China, Croatia, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Iceland, India, Ireland, Italy, Japan, Kuwait, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Malta, Montenegro, The Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Ukraine, United Kingdom, The United States and more. Or check out parts and accessories from our other partners.
Ask questions Join the 07 Honda CBR 150R discussion group.
Insurance, loans, tests Check out insurance here. Search the web for dealers, loan costs, tests, customizing, etc.
Related bikes List related bikes for comparison of specs

================================================== ====================

دربي

دربی جی پی آر 160 جدید (تیون شده برای کویر موتور)

دربی جی پی آر 160 از ابتدا طراحی شده، موتورسیکلتی که از تجربه قهرمانی جهانی برای استفاده روزمره بدنیا آمده است.

در جلو یک فورک 40 میلیمتری در واقع برای اولین بار استفاده شده است. در پشت یک بازوی شناور که در واقع شاهکار مهندسی و کاملآ یکتا و بی نظیر است. کمک فنر مرکزی عقب بدون هیچ واسطی و به طور مستقیم متصل شده است برای کنترل هرچه بهتر.

شاسی توخالی بوده، از جنس آلومینیوم ریخته گری شده. موتور از شاسی جدا بوده به حالت یک بلوک که به آن سختی و استحکام می دهد. شاسی به محور فرمان متصل بوده و پیچ شده است. موتورسیکلت توسط دستگیره هایی که به فورک بالاتر از براکت متصل شده کنترل می شود.

جی پی آر 160 تک سیلندر مایع خنک چهار زمانه با چهار مدخل آب و دریچه های اگزوز می تواند 18.6 اسب بخار(بالاخره تصحيحش كردن:gigglesmile:) نیرو تولید کند. این موتور یکی از پر بازده ترین موتورها در این کلاس می باشد.

تجهیزات ترمز هم همچنین در کلاس خود تاپ می باشد، یک دیسک 300 میلیمتری با دو پیستون کالیپر در جلو و یک پیستون کالیپر در عقب.

در نهایت ، صفحه نمایش ال سی دی دیجیتال، نمایشگر سرعت، میزان سوخت، ساعت و غیره...

[Only registered and activated users can see links]

Technical Specifications
- Engine Single cylinder 4Stroke 4V Euro 3
Bore x stroke 58x47 mm
Displacement 160 cc
Fuel supply Carburettor Ø 30
Cooling system Liquid
Starting system Electric starter
Compression ratio 12:1
Fuel Unleaded petrol
Lubrication system Mechanical Oil pump
Clutch Multi-plate
Gearbox 6 speeds
Front suspension Ø 40 mm Upsidedown fork 110 mm travel
Rear suspension Monoshock, 120 mm wheel travel
Front brake Ø 300 mm Disc. Radial Caliper
Rear brake Ø 218 mm Disc. Floating Caliper
Tyres Front: 100/80 x 17" Rear: 130/70 x 17"
Maximum lenght 1.977 mm
Maximum Width 795 mm
Wheelbase 1.355 mm
Seat height 800 mm
Fuel tank 14 L
Weight 120 kg

nOviA
30-10-1389, 02:18 بعد از ظهر
از دوستان کسی cbr داره؟ اگر دارین در مورد شتاب و سرعتش کمی توضیح بدین. از چه لاستیک هایی استفاده میکنه؟ سایزش چنده؟ موتور کجاییه؟ نرمی موتور چطوره؟

Red Hat
30-10-1389, 04:57 بعد از ظهر
اگه اشتباه نکنم cbr ساخت تایلند هست . بنظر من cbr یکم کوچیک هست و حس سواری خوبی به آدم نمیده. البته طراحی قشنگی و کیفیت خوبی هم داره .

ولی طراحی دربی زیباتر و به روز تر هست.

MCP
30-10-1389, 05:21 بعد از ظهر
و سرعت نهایی cbr حدود 140 تا 160 کیلومتر است. اما دربی نهایت 120 تا میره.

nOviA
30-10-1389, 06:04 بعد از ظهر
با دربی 135 تا خودم تاپ اسپید زدم. موتور 16 17 اسبی تو کفی بیشتر از 120 تا نمیره. چون دربی با اینکه سنگین تره تو کفی 125-128 تا پر میکنه. دربی قدرتش کمی بیشتره اینقدر پر میکنه، cbr فکر نمیکنم تو کفی بیشتر از این پر کنه. البته وزنشون 5کیلو فرق داره که زیاد نیست.

هندلینک دربی رو هم نداره. لاستیکای عقب cbr مثل پولساره؟

CBR بهش میخوره 150 باشه ولی دربی اصلا بهش نمیاد 160 باشه. قد و هیکل CBR1000RR رو داره.

Red Hat
30-10-1389, 06:59 بعد از ظهر
120 سرعتی هست که موتور بتونه در زمان طولانی با این سرعت حرکت کنه و منظور mcp هم همین بود (top speed)

مثلآ تاپ اسپید روان 85 تا هست ولی خودم تا نزدیک 125 هم ( تو شمال) باهاش پر کردم.

MCP
30-10-1389, 08:14 بعد از ظهر
هوندا cbr به راحتی 140 تا میره. و میتونه همیشه با این سرعت برسه و تحمل کنه. کلیپ ها تو یوتوب موجوده ،تا 160 هم با تغییر اگزوز و دستکاری کاربراتور میرسه.
طراحی اون جوریه که میشه همه کارای تو شهر رو باهاش انجام داد و در سواری طولانی هم راحته.
در ضمن cbr یک موتور ذاتا" 150 سی سی هست ، یعنی 150 طراحی شده. اما دربی یه موتور 125 سی سی هست که با کیت سیلندر و پیستون به 150 یا 160 تبدیل شده.
از نظر من فقط خیلی لاغر هست. یعنی عرضش کمه. اول میخواستم همین رو بخرم اما از نزدیک که دیدم ظاهرش بهم نچسبید.
لاستیک عقبش رو هم میشه تا سایز 140 و 150 انداخت و به جایی گیر نمیکنه. لازم جانبی مثل اگزوز هم زیاد داره.

نیما نادری
30-10-1389, 08:42 بعد از ظهر
سلام به همه برو بچ

اگر به دوستان بر نمیخوره بنده به عنوان کارمند شرکتی که این موتورها رو وارد میکنه نظرمو میگم

دربی سواری فوق العاده ای داره تیپ موتور واقعا به قیمتش میچربه در شرایط عادی سرعتش به سختی از 120 عبور میکنه (کفی+تخته )

هوندا سواریش به دربی نمیرسه ولی وقتی اهرم راستیو میپیچونی و بی وقفه شتاب میگیره خیالت از 4 میلیونی که هزینه کردی راحت میشه

هر دو اگزوز اسپورت از بهترینهای دنیا دارن صدای هر دوشون بسیار زیباست هر کدوم صدای خاص خودشونو دارن

هوندا با اگزوز استاندارد دو ترک تخته گاز کفی 160 کیلومتر (قبل ردلاین)

از دوستان دعوت میکنم تشریف بیارن نمایشگاه صدای دربی رو گوش کنن

دربی ترمز بسیار کار آمدی داره با اینکه زیاد تند نمیره ولی چون با همین شاسی 125 دوزمانه ای داره که 170 تا میره ترمز رو از اون موتور به ارث برده و خوبم برده

هوندا هم از یار قدیمیش nissin برای سیستم ترمز استفاده کرده و عملکرد خوبی داره

کیلومتر فول دیجی در دربی علاقه مندان به این تیپ سرعت سنجها رو ارضا میکنه

این در حالیه که کیلومتر فول آنالوگ cbr حال هوای رضا موتوریو داره (من خودم آنالوگ دوست دارم حداقل دور موتورش آنالوگ باشه وقتی بالا پایین میره نیش آدمم باهاش بالا و پایین میره)

هوندا در هر دنده ای تا بعد از ردلاین تا قطع شدن cdi گاز میخوره و این برای یک موتور تک سیلندر یعنی پرواز .18 اسب قدرت داره 117 کیلو وزن با اگزوز اسپورت 112 کیلو

دربی هم اسما 18 اسب قدرت داره (شک دارم) با 130 و خورده ای وزن با اگزوز حدود 125 کیلو

در ضمن تاکید میکنم وزن بیشتر دربی هیچ نقشی در افزایش سرعت در کفی نداره (قضییه کارو اینا )

mohamad javad
30-10-1389, 09:16 بعد از ظهر
من صدای سی بی آر رو نشنیدم ولی جمعه که محمد اومده بود صداش چیز خاصی نبود؛اتفاقا صداش اصلا به هیکلش نمیخوره؛
سی بی آر اگه انقدر لاغر نبود دیگه هیچی کم نداشت؛

نیما نادری
30-10-1389, 09:25 بعد از ظهر
دربی با اگزوزش صداش واقعا خوب میشه

سبک میشه

راه گلوش هم باز میشه یکم حس بهتری میده

nOviA
02-11-1389, 08:33 بعد از ظهر
120 سرعتی هست که موتور بتونه در زمان طولانی با این سرعت حرکت کنه و منظور mcp هم همین بود (top speed)

مثلآ تاپ اسپید روان 85 تا هست ولی خودم تا نزدیک 125 هم ( تو شمال) باهاش پر کردم.

نخیر......تاپ اسپید رو تمام دنیا در کفی و در بیشترین فشار ممکنه به موتور یا ماشین میگیرن(این کاریه که تمام کارخونه های سازنده انجام میدن). اصلا اسمش روشه.....تاپ اسپید! یعنی سرعت نهایی و بیشترین سرعت ممکنه در کفی در یک سری شرایطی. و این سرعتی نیست که بشه باهاش طولانی مدت رفت.

دربی رو سرعت 120 دور موتورش رو حدودا 105000 هستش که کاملا مشخصه داره به انجین فشار میاد. سرعت مطمعنه برای انجین 100 دیگه نهایتا 110 تاست.

دربی هم اسما 18 اسب قدرت داره (شک دارم) با 130 و خورده ای وزن با اگزوز حدود 125 کیلو

در ضمن تاکید میکنم وزن بیشتر دربی هیچ نقشی در افزایش سرعت در کفی نداره (قضییه کارو اینا )

دربی تو سرعت 90 100 به بعد با 18.6 اسب ادعایی تو کفی به زور به 120 125 میرسه. اگه واقعا 18 اسب میده پس هوندا 17 اسبی نمیتونه تو کفی به 140 برسه. یا دربی 18 اسب نمیده،یا سنگین تر از رقم های ادعاییه کارخونست(مثلا 150 کیلو).

یا شاید هوندا بیشتر از 18 اسب میده.

ببخشید این قضیه ی کار رو میشه کمی توضیح بدین؟! کدوم قضیه دقیقا؟

Red Hat
02-11-1389, 08:48 بعد از ظهر
یکسری پست ویرایش شد.

لطفآ دوستان به کل کل ادامه ندن.(برای بار دوم میگم)

ghost.rider1
03-11-1389, 07:41 بعد از ظهر
هوندا سی بی ار موتور خوبیه اگه غذا بخوره چاق شه:gigglesmile:

نیما نادری
04-11-1389, 06:25 بعد از ظهر
Cbr تو دنده 4 نیمچه گاز به 120 میرسه ...انجینش واقعا روونه

هوندای پرواری با همون انجین و انژکتور در راه است بهتره اونو با دربی به چالش بکشیم

novia جان سوالتون چون کل کل بر انگیزه با هم خصوصی دنبالش کنیم ممنون

nOviA
04-11-1389, 07:20 بعد از ظهر
نیما جان من انگیزه ای برای کل کل ندارم اگه شما نداشته باشی. خیلی محترمانه میخوایم بحث کنیم

قضیه ی کار و انرژی جنبشی: w=^k (^ یعنی دلتا) .

انرژی جنبشی: K=1/2mv*2 (* یعنی توان)

طبق قضیه ی کار و انرژی جنبشی وزن، عامل مستقیم برای کاره و طبق قضیه ی انرژی جنبشی وزن با سرعت نسبت عکس داره(عامل نیروی خارجی مثل اصطحکاک و نیروی هوا مهم نیست)

ویرایش:دربی نسبت دنده های جالبی نداره. مثلا سرعت 120 تا دنده 6 دور موتور رو 10500 هستش که دیگه ته زور موتور تو همین دوره. شاید اگه یه دنده ی دیگه داشت بهتر میرفت. یا دنده 5 و 6 رو میتونستن از نسبت پایین تری استفاده کنن که دنده 6 بیشتر پر کنه(دنده 5 کمتر از 10تا پر میکنه). ضعف دربی تو انجینش نیست. تو گیربوکسه!

نیما نادری
04-11-1389, 10:14 بعد از ظهر
نقل قول : طبق قضیه ی انرژی جنبشی وزن با سرعت نسبت عکس داره
طبق فرمول فرمایش شما درسته

ali_r
11-12-1392, 01:40 بعد از ظهر
نظر سنجی به تاپیک اضافه شد

Afshin007
11-12-1392, 04:35 بعد از ظهر
به cbrنمیشه رای داد فکر کنم میزنه 100% کامله یا یه همچین چیزی ؟!!!

- - - Updated - - -

پست بالا رو نتونستم ویرایش کنم مشکل رای دادن برطرف شد ممنون از مدیران بابت نظرسنجی اینم بگم که قطعاcbr150موتوره بهتریه نسبت به derbi160////

hosseinpalang
12-12-1392, 01:10 بعد از ظهر
من خودم مدت زیادی دربی داشتم
برای تاپ اسپید زدن موتور بسیار حساسیه از لحاظ تنظیمات
ظاهر و استایل حرفه ای تره داره

در تاپ ترین تنظیمات با اگزوز gpr تاپ اسپید 141 یا 143 زدم(دقیق یادم نیست)

برای کسایی که تاپ اسپید براش مهم cbr گزینه مناسبتریه
من از طرفدارای cbr 150 اتاق قدیم هستم دوستان هم میدونن :4chsmu1:ولی تکنولوژی دربی رو با تاپ اسپید و اسم سی بی ار عوض نمیکنم
ولی اگه قرار باشه دوباره توی این کلاس یکی رو انتخاب کنم دربی خواهد بود[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

saman zx
21-01-1393, 02:58 بعد از ظهر
بین این دو cbr 150
رو انتخاب میکنم
فقط به خاطر کیفیت قطعات

kamran.iran
30-03-1396, 10:25 بعد از ظهر
دوستان الان بین cbr150 اتاق جدید و دربی (جفتش دست دوم اما در صورت تمیز بودن) شما به کدومش رای میدید؟
برام سرعت مهم نیست چون از موتور سواری لذت میبرم و عاشق هر وسیله نقلیه دو چرخ هستم... وگرنه بنلی و ان اس و آراس زیاده
استایل رانندگی دربی خیلی خاص هست و مثل موتور سنگینه. سی بی آر هم فکر کنم از نظر قطعات بهتر باشه (درباره سواری 150 هیچ اطلاعی ندارم)

حالا از شما اساتید و دوستان عزیزم میپرسم. با توجه به همه شرایط شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ چندین ساله که بخاطر درس و سربازی از همه چیز دور بودم و میخوام شروع مجدد ولی آروم و بدون سر و صدا داشته باشم:icon_pf _97_:

farshad 54
31-03-1396, 07:57 قبل از ظهر
دربی از cbr طراحیه قشنگتری داره cbr 150 اتاق جدید ها هم البته خیلی بهتر از اون اتاق قدیماس

من باشم هیچکدوم این موتورهارو نمیخرم چون دربی دیگه تولید نمیشه و لوازمش گیر نمیاد و خرید و فروششم سخته همراه با ضرر بیشتر

هندا cbr 150 هم کم و بیش همون مشکلات دربی رو داره ولی یه خورده کمتر

ولی اگر بخوام بین این دو موتور انتخاب کنم cbr 150 البته اتاق جدیدش رو انتخاب میکنم

kamran.iran
10-04-1396, 10:39 بعد از ظهر
تشکر فرشاد جان. حق با شماست . پیرو فرمایشات شما و تحقیقات به این نتیجه رسیدم که یکم پول بیشتری جور کنم و از قناعت جحم پایین موتور صرف نظر کنم . یه 250 بگیرم. بین کاوا و کی تی ام آرسی 200 (شاید هم دوک)
باز هم تشکر که وقت گذاشتی و پاسخ دادی دوست عزیز.:flower4: