PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شستشو کاربراتور تریل روان

perspolis14
27-05-1391, 04:14 قبل از ظهر
سلام

من کاربرات موتورم را به خاطر اینکه دلدل میکرد و آشغال ( زنگ کف باک )رفته بود توش باز کردم و با بنزین شستم و عکسهاشم گذاشتم.

باز کردنشم خیلی راحته .

راحتی کسی میدونه فیلتر هوای روان تو بازار هست که بخرم و عوضش کنم ، اگه هست قیمتش چه قدره؟

20677
20678
20679
20680
20681

sadegh75
27-05-1391, 01:07 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
تمیز کردن که نمی خاست شلنگ بنزین رو که از شیر بنزین میره به کاربرات رو در میاوردی و باد پر فشار می ذاشتی توش
هر چی اشغال تو کاربرات باشه از زیر موتور میریزه بیرون
دوستم یه هوندا دیگری 250 داشت موتور بد جور ریپ می زد
باد گذاشت تو کاربراتش موتور مثل شیر وحشی شده بود

سیاوش
28-05-1391, 01:31 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
تمیز کردن که نمی خاست شلنگ بنزین رو که از شیر بنزین میره به کاربرات رو در میاوردی و باد پر فشار می ذاشتی توش
هر چی اشغال تو کاربرات باشه از زیر موتور میریزه بیرون
دوستم یه هوندا دیگری 250 داشت موتور بد جور ریپ می زد
باد گذاشت تو کاربراتش موتور مثل شیر وحشی شده بود
یعنی چجوری؟منظورت اینه که پیالرو با باد خالی کنیم؟ پس تکلیف سوزنو جرمها چی میشه؟راستی واسه کاربرات ضرر نداره؟

sadegh75
29-05-1391, 11:15 قبل از ظهر
یعنی چجوری؟منظورت اینه که پیالرو با باد خالی کنیم؟ پس تکلیف سوزنو جرمها چی میشه؟راستی واسه کاربرات ضرر نداره؟

سلام دوست عزیز
اصلا نیازی به باز کردن کاربرات نیست
فقط باد بذار توی شلنگی که از باک میره به کاربرات
:thanks:

نیما نادری
29-05-1391, 11:42 قبل از ظهر
آقای مهندس فشار باد میزنه بابای شناور و سوزن شناور رو در میاره

اونجایی که باد میگیرن محل پیچ تنظیم سوخت و هوا که در روان بالای کاربرات قرار داره هست

اول پیچشو باز میکنن بعد باد میگیرن

sadegh75
29-05-1391, 01:43 بعد از ظهر
آقای مهندس فشار باد میزنه بابای شناور و سوزن شناور رو در میاره

اونجایی که باد میگیرن محل پیچ تنظیم سوخت و هوا که در روان بالای کاربرات قرار داره هست

اول پیچشو باز میکنن بعد باد میگیرن

اره درسته ببخشید حواسم نبود
بازم عذر میخام

alij
26-07-1391, 04:11 بعد از ظهر
سلام
اگه خواستین باد بگیرین ( بهتره نگیرین ) بهتره پیچ تخلیه بنزین ( زیر کاربراتور) رو باز کنین .
چرا باد نگیرین ؟ چون ( جای اتصال شناور به سوزنی که مجرای ورود بنزین به کاربراتور رو می بنده ) بصورت یه صفحه کوچیکیه که در مقابل فشار باد مقاومت نداره و ممکنه کج بشه و بعدش بنزین فلوت میکنه.....
تازه به نظر می رسه این کاربرات از نوع دیافراگمی باشه که در این صورت احتمال پاره شدن دیافراگم هم وجود داره ( خیلی صفحه نازکی هستش .)

ببخشید اگه فضولی شد.

yasharazary
29-07-1391, 01:59 قبل از ظهر
من میخوام کاربراتور روانم رو باز کنم و تمیزش منم ----اونم از این پمپ دارها است-----باز و بسته کردنش سخته؟؟؟آخه من دس به آچار و فنی نیستم!!!

بعدشم ممکنه از تنظیم در بیاد؟

masterfire777
10-08-1391, 09:37 بعد از ظهر
من میخوام کاربراتور روانم رو باز کنم و تمیزش منم ----اونم از این پمپ دارها است-----باز و بسته کردنش سخته؟؟؟آخه من دس به آچار و فنی نیستم!!!

بعدشم ممکنه از تنظیم در بیاد؟

سلام ... دوست گرامی شما فقط کاسه پایین کاربراتو باز کن .. اونو تمیز کن اگه باد دم دستت بود یک بادم به سوراخش بگیر .. باقیش حله ... بعد ببند .. و جا بزن ... همین:22:

agh1341
07-09-1392, 07:34 بعد از ظهر
دوست من اینجوری پدر شناور و تنظیمش در میاد که .
بهترین راه شستن کاسه بنزین کاربراتور اینه که پیچ تخلیه زیر کاربراتور را بازکنین بزارین کمی بنزین بره و بعد ببندینش همین .

alireza.gsx
08-09-1392, 12:06 قبل از ظهر
دوست من اینجوری پدر شناور و تنظیمش در میاد که .
بهترین راه شستن کاسه بنزین کاربراتور اینه که پیچ تخلیه زیر کاربراتور را بازکنین بزارین کمی بنزین بره و بعد ببندینش همین .

الان با این کار کاربرات تمیز شد ؟؟ پیچ رو باز کنید آشغال ها بیرون میاد ؟؟؟؟؟ :hanghead:
آقا باز کردن کارب کاری نداره که اینقدر بحث میکنید!
ژیگلورها رو به تعداد دورهایی که باز کردید و تمیز کردید میبندید سرجاش
پیاله رو هم تمیز میکنید
شناور و... را هم مثل قبل میبندید
پمپ شتاب اگر داشت باز میکنید تمیز میکنید
و......

حساس نشید اینقدر!

rouhit)110
22-04-1394, 11:46 بعد از ظهر
سلام . دوستان کابراتور موتور بنده فلوت میکنه ، بازش کردم و مقداری خیلی اندک ریگلاژ سوزن شناور رو دادم بالا ، بهتر شد اما فلوت قطع نشد. با تکون دادن موتور دوباره بنزین از شلنگ زیر کاربرات بیرون میزنه
شناور رو درآوردم از نظر ظاهری سالم بود . داخل ضرف آب انداختم کاملا شناور بود و مشکلی نداشت
شناور رو که بالا نگه میدارم با دست ، و از ورودی بنزین فوت میکنم ، انگار سوزن سالمه و ذره ای هوا رد نمیشه.
نمیدونم عملکرد شناور و سوزن توی بنزین فرق میکنه و ممکنه بیرون از کاربرات و در وضعیت خشک ایرادشون مشخص نشه ؟ به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟ شناور و سوزن هم کل گمرک رو زیر و رو کردم پیدا نمیشه

kaveh_am
23-04-1394, 08:16 بعد از ظهر
سلام . دوستان کابراتور موتور بنده فلوت میکنه ، بازش کردم و مقداری خیلی اندک ریگلاژ سوزن شناور رو دادم بالا ، بهتر شد اما فلوت قطع نشد. با تکون دادن موتور دوباره بنزین از شلنگ زیر کاربرات بیرون میزنه
شناور رو درآوردم از نظر ظاهری سالم بود . داخل ضرف آب انداختم کاملا شناور بود و مشکلی نداشت
شناور رو که بالا نگه میدارم با دست ، و از ورودی بنزین فوت میکنم ، انگار سوزن سالمه و ذره ای هوا رد نمیشه.
نمیدونم عملکرد شناور و سوزن توی بنزین فرق میکنه و ممکنه بیرون از کاربرات و در وضعیت خشک ایرادشون مشخص نشه ؟ بله فرق میکنه فشاری که شما با دست میاری بیشتر از فشاریه که شناور میتونه به سوزن بیاره...به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه ؟ شناور و سوزن هم کل گمرک رو زیر و رو کردم پیدا نمیشه
سوزن رو دراوردید زیرش رو خوب دیدید؟
با تگون دادن بنزین بریزه به نظرم عادی ها...

rouhit)110
24-04-1394, 01:44 بعد از ظهر
سوزن رو دراوردید زیرش رو خوب دیدید؟
با تکون دادن بنزین بریزه به نظرم عادی ها...

ممنون داداش بابت جوابی که دادی . اگه دقت کرده باشین ته سوزن په پین هست که حالت فنری رفت و برگشتی تقریبا به اندازه یک میلیمتر یا بیشتر داره ، و وقتی شناور بالا میاد تازه به اون پین فنری میرسه که حتی یه ذره هم اون پین به داخل بره جلوی ورود بنزین رو میگیره ، و اون پین هم به نظر من برای زمانی کاربرد داره که موتور تو تکون های شدید و دست انداز قرار بگیره که با بالا پایین شدن شناور ، سوزن حالت ثابت بسته بودن خودش رو حفظ کنه تو حالتی که پیاله پره ،
حالا من فشاری که با دست به شناور دادم به اندازه بالا رفتن اون پین فنری بود که به خوبی جلوی ورودی بنزین رو میبست
سوزن رو در آوردم زیرش هم به نظر سالم میومد.
حتی رو جک هم میزنم باز بنزین میریزه
نمیدونم احتمال داره شناور داخل بنزین بعد یه مدتی از حالت شناور بودنش کم بشه و نتونه به حدی قوطه ور باشه که جلوی ورود بنزین رو بگیره؟

gholamiasghar244
17-08-1394, 12:20 قبل از ظهر
کمک من کارزراتم رو باز کردم شستم الان تو دور بالا ریپ میزنه و دود سیاه داره لطفا کمک کنید.