PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Kawasaki Ninja 150 RR 2013

corvette z06
25-05-1391, 10:18 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان گرامی...

بعد مدتها برگشتم به این سایت و دنیای موتور چرا که تا کنون هیچ اتفاق جذاب و جدید در دنیای موتور وجود نداشت ولی حالا بهانه و چیزی "با ارزش" "نه" فراتر از ارزش پیدا شده که منو به وجد آورده و ترقیبم کرده برای برگشتن به سایت و تاپیک زدن ...

امیدوارم عشاق واقعی و با فهم و درک از این تاپیک مثل خودم سر مست بشن و افتخار کنن به عشقشون....

شرکت کاوازاکی با طراحی و ساخت این موتور یعنی Kawasaki krr 150 zx خود را در آن زمان لایق تحسین دانسته بود و بیان کرده بودند این موتور اعجوبه شرکت کاوازاکی هست،با این تفاسیر مگر میشود موتوری با این عظمت از گردونه خارج بشه و جای خود را به موتور های بی کیفیت چینی مثل اغلب 250 های پلاکدار در کشورمان وحتی تمام 250 سی سی ها در دنیا بدهد؟؟
نه،این شرکت بزرگ ژاپنی علیرغم پیشرفت های چشمگیر در دنیای موتور باز هم این موتور (دو زمانه) را را با 150 سی سی همچنان اعجوبه بی رغیب حتی در کلاس 250 سی سی ها دانسته و همچنان به تولید این موتور دوست داشتنی و بینظیر خود ادامه داده و جدیدترین مدل این موتور را با عنوان Kawasaki Ninja 150 RR 2013 به عاشقان تقدیم کرده تا مشت محکمی زده باشد بر دهان افراد بی لیاقت و کوته فکری که این اعجوبه را بخواطر دو زمانه بودنش نهی میکردند و میگفتند دوره ی این موتور تموم شده است...

ابتدا مشخصات فنی این موتور و در ادامه عکس های این موتور بینظیر رو تقدیمتان میکنم:

Kawasaki Ninja 150RR 2013 Specification

Displacement: 148cc
Engine Type: 2 Step, 2-stroke, Crankcase Reed Valve, KIPS, RIS
Bore x Stroke: 59.0 x 54.4 mm
Compression Ratio: 7.2: 1
Maximum power: 22.1 kW (30 PS) / 10,500 rpm
Maximum torque: 2.2 kgfm/9000 rpm
Carburetor: Mikuni VM 28
Starter system: Kick starter
Transmission: 6 Speed ​​Levels, constant mesh, return shift
Primary Reduction System Type: Gear
Clutch: Wet Multi Disc
Reduction ratio: 2,785 (39/14)
[Only registered and activated users can see links]
Ignition system: CDI
Lubrication System: Oil Injection
Cooling System: Cooling with water / Radiator
Oil Filtering System: -
Lubricants Capacity Engine: 1.2 Liter
Capacity 0.87 Liter Transmission Lubricants
Fuel Tank Capacity: 11.5 Liter
Spark plug: NGK B 9 ECS
Length x Width x Height: 1965 x 725 x 1075 mm
Distance axis Wheel: 1300 mm
Low distance to the Land: 131 mm
Seat Height: 780 mm
Empty weight: 124.5 kg
Frame Type: Double Cradle Frame
Suspension Front: Telescopic
Rear Suspension: Monoshock suspension
Tire Size Front: 90/90 – 17 “49S
UkuranBan Rear: 110/80 – 17 “57S
Brakes Front: Disc Twin Pot
Rear Brakes: Disc Twin Pot
Rims Wheels: Cast Aluminum Aloy Wheel
Battery: 12 V 4 Ah
Top Speed: 195 km/h

2059120592205932059620595

این عکس ها فقط جهت نشان ترکیب جدید رنگ Ninja 150 RR 2013 بودش...

در ادامه چند عکس با کیفیت و از زوایای مختلف میذارم تا قند تو دلتون آب بشه و از عمق وجودتان لذت ببرید...

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

20602
20603

20604[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

corvette z06
26-05-1391, 10:04 بعد از ظهر
ممنون اما این اطلاعات تو تاپیک z150بود

خواهش میکنم،اما من همچین تاپیکی ندیدم،یه تاپیک دیگه در مورد zx 150 بود ولی اون در مورد کلا همه نوع های zx150 بحث کرده بودند ولی اینجا مشخصا قرار هست در مورد مدل جدید این موتور بحث بشه...

ولی واقعا باعث تاسفه که طرفدارای این اعجوبه تو این سایت فقط 6 نفر هستند، حالا اگه ی تاپیک زده بودم نوشته بودم 250 های چینی بی کیفیت 100 نفر کیف کرده بودند...
واقعا متاسفم که این به سر ایرانیا اومده...

در ادامه شرکت کاوازاکی دو مدل جدید هم همزمان باKawasaki Ninja 150 RR 2012/2013 تولید کرده که از موتور همین موتور استفاده شده و بقول گفتنی فقط شکل موتور شهری تر شده و بطور مثال بهتون بگم که یه مدلش شبیه به پالس چراغ گرد هستش با رینگ پره ای و مدل بعدی مثل پالس های اسپرت هستش که میخواستم اونارم معرفی کنم با عکس ولی دیدم اینجا همه عاشق جنسای چینین کسی به کاوازاکی ژاپن و تولید موتور دوزمانه در سال 2012(این اتفاق عظیم و دندان شکن منتقدین سیستم دوزمانه که تو این سایت کم هم نیستن) اهمیت نمیده....

سایه
26-05-1391, 10:41 بعد از ظهر
خواهش میکنم،اما من همچین تاپیکی ندیدم،یه تاپیک دیگه در مورد zx 150 بود ولی اون در مورد کلا همه نوع های zx150 بحث کرده بودند ولی اینجا مشخصا قرار هست در مورد مدل جدید این موتور بحث بشه...

ولی واقعا باعث تاسفه که طرفدارای این اعجوبه تو این سایت فقط 6 نفر هستند، حالا اگه ی تاپیک زده بودم نوشته بودم 250 های چینی بی کیفیت 100 نفر کیف کرده بودند...
واقعا متاسفم که این به سر ایرانیا اومده...

در ادامه شرکت کاوازاکی دو مدل جدید هم همزمان باKawasaki Ninja 150 RR 2012/2013 تولید کرده که از موتور همین موتور استفاده شده و بقول گفتنی فقط شکل موتور شهری تر شده و بطور مثال بهتون بگم که یه مدلش شبیه به پالس چراغ گرد هستش با رینگ پره ای و مدل بعدی مثل پالس های اسپرت هستش که میخواستم اونارم معرفی کنم با عکس ولی دیدم اینجا همه عاشق جنسای چینین کسی به کاوازاکی ژاپن و تولید موتور دوزمانه در سال 2012(این اتفاق عظیم و دندان شکن منتقدین سیستم دوزمانه که تو این سایت کم هم نیستن) اهمیت نمیده....
سلام دادا حرص نخور یه سوال دارم ازت قیمتش چنده؟

corvette z06
27-05-1391, 12:43 قبل از ظهر
من کاری ندارم بالاخره آدم های با عشق هم کم نیستن،بالاخره کسایی هم پیدا میشن که فرق بین موتور ژاپنی و این آشغالای چینی مثل مگلی گوگولی پنگولی و پرواز رو بفهمن....

برا اونا ادامه میدم تا لذت ببرن و به (موتور دوزمانه و سیستم کیپس) در سال 2012 افتخار کنن:

در سال 2012 شرکت کاوازاکی 4 نوع موتور 150 سیسی با همون موتور دوزمانه و سیستم رویایی کیپس که هنوزم با اینهمه پیشرفت در دنیای موتورسیکلت و تکنولوژی زبانزد خاص و عام هستش تولید کرده تا دهن همرو ببنده، که در پایین بهشون اشاره میکنم همچنین با قیمت جهانی هر مدل:
20653

1. Ninja 150 L :Rp. 24.750.000 (IDR) = $2,750
2. Ninja 150 N :Rp. 24.550.000 (IDR) = $2,728
3. Ninja 150 M :Rp. 22.000.000 (IDR) = $2,444
4. Ninja 150 RR :Rp. 32.200.000 (IDR) = $3,578
($1 = Rp. 9000 IDR)

که به ترتیب بررسیشون میکنیم:
1. Ninja 150 L / R این مدل رو هم با L نماش دادن هم با R(چراغ اسپورت و رینگ اسپورت) که در ادامه عکسهای این مدل رو تقدیم میکنم:
20652ن
و عکسهایی از زوایای مختلف از این مدل:

2065420655206562065720658206592066020661ن

2.Ninja 150 N که بهش Ninja 150 N (SS)هم میگن(چراغ گرد و رینگ اسپورت) که عکساشو تقدیم حضورتان میکنم:
20662ن
و عکسهایی از زوایای دیگر از این مدل:
2066320664206652066720668ن

3.Ninja 150 M (چراغ گرد و رینگ پره ای)
20670
و در ادامه عکس هایی از زوایای مختلف تقدیم میگردد:
2067120672206732067420675ن

4.Ninja 150 RR یا همون ریس که در پست اول بطور کامل بررسی شد..

امیدوارم دوستان و عاشقان موتورهای دوزمانه و سیستم کیپس در سال 2012 از این مطلب کمال فیض رو ببرند.

یا علی....

Sadegh.galaxy
27-05-1391, 04:52 قبل از ظهر
دم کاوازاکی گرم.این موتورهاحتما استانداردهای روزدنیاروداره که ژاپن تولیدمیکنه.بعدتو ایران میگن دوزمانه دودمیکنه،ممنوعه!!!!اگه خدایکم پول به مابده حتمایکیش رومیخرم.اگه بیادایران بایداز7تومن بالاترباشه،البته ارزونترینش.فکرکن بانیکدنینجا باهیوسانگ ریس کورس بزاری،...میترکونه.من که ازهرچی موتورچینیه حالم به هم میخوره.کثیرجدید رواولین بارکه دیدم،بدون اینکه اسمش روبدونم ،ازش بدم اومد.zxهم طرفدارای زیادی داره،فقط این قانون مزخرف ممنوع بودن دوزمانه توایران حال مارو گرفته.

سایه
27-05-1391, 12:12 بعد از ظهر
دم کاوازاکی گرم.این موتورهاحتما استانداردهای روزدنیاروداره که ژاپن تولیدمیکنه.بعدتو ایران میگن دوزمانه دودمیکنه،ممنوعه!!!!اگه خدایکم پول به مابده حتمایکیش رومیخرم.اگه بیادایران بایداز7تومن بالاترباشه،البته ارزونترینش.فکرکن بانیکدنینجا باهیوسانگ ریس کورس بزاری،...میترکونه.من که ازهرچی موتورچینیه حالم به هم میخوره.کثیرجدید رواولین بارکه دیدم،بدون اینکه اسمش روبدونم ،ازش بدم اومد.zxهم طرفدارای زیادی داره،فقط این قانون مزخرف ممنوع بودن دوزمانه توایران حال مارو گرفته.
دادا صادق دود موتورهای دو زمانه هم برا راکب هم برا بقیه مضر و سرطان زاس برا همین ممنوعه وگرنه که شرف داره به هر کدوم این 4 زمانه ها

کاوه
27-05-1391, 01:51 بعد از ظهر
موتور های دو زمانه مناسب واسه چرخیدن نیست
فقط واسه درگ خوبه من خودم عاشق zxهستم اما............
امیدوارم این توضیحات به درد کسی بخوره
مزایای موتور دو زمانه

1- در هر دور میل لنگ یک کار مفید در موتور دو زمانه تولید میشود که به لحاظ تئوری دو برابر توان موتور چهار زمانه می باشد.
2- به دلیل کمی فاصله کار مفید در مو تور گشتاور تولیدی زیاد و کار موتور منظم تر و هماهنگ است.
3 - در موتورهای کوچک دو زمانه معمولا از دستگاه سوپاپ استفاده نمی شود.این امر اولا موجب کاهش هزینه ساخت می شود.در ثانی باعث کاهش نیروهای تلف شده برای از بین بردن اصطکاک قطعات گردنده می گردد.
4 – به علت سبکی وزن موتور توان وزنی ان %50 (Nw) الی 85% بیشتر از موتورهای چهار زمانه می باشد .
معایب موتور دو زمانه

1 – در کورس اول عمل پیش تراکم مقداری از انرزی مفید مو تور را تلف می کند لذا در موتورهای پر قدرت دیزلی توربوشارز
این اشکال را بر طرف نموده است.
توربو شارز سیستمی است که توربین ان توسط انرزی دود تخلیه شده به حرکت در می اید و کمپرسور ان که به سر توربین وصل شده هوای محیط را مکیده پس از متراکم کردن به سیلندر موتور وارد می کند.
2 – عدم تخلیه کامل دود از موتور و کاهش راندمان حجمی به علت فرصت کم تخلیه.
3 – در موتورهای دو زمانه بنزینی مقداری از گاز در خلال عمل شستشو از سیلندر خارج می شود .این مقدار در حدود 25% سوخت مصرفی موتور است.
4 - در موتورهای دو زمانه بنزینی کوچک که امکان نصب توربوشارز در انها نیست امکان ذخیره کردن روغن در کارتل نیز وجود ندارد.
بنابرین روغن همراه با بنزین به باک ریخته می شود. به همین علت الف- مصرف روغن در موتور بالا می رود.
ب- روغن همراه با بنزین می سوزدو موجب الودگی بیشتر هوا می شود.
به علت رعایت نکردن نسبت صحیح اختلاط روغن و بنزین اغلب در چنین موتورهایی دودزایی تشدید شده از نظر محیط زیست نا مطلوب می باشد.
5 – به علت پی در پی بودن زمان قدرت فرصت کافی برای خنک کاری وجود ندارد و قطعات نوع هوا خنک در معرض سوختن وفرسودگی قرار دارند و بدین ترتیب عمر مفید و زمان کار موتور کاهش پیدا می کند

bajaj
27-05-1391, 04:05 بعد از ظهر
ابن موتور خيلي خوبه ولي حيف كه دو زمانست

الان بعضي از مغازه ها zx150 با انجين 4 زمانه اوردن واردات شركت آرمان موتور فارس به قيمت 9000 ميل

كه معلوم نيست انجينش چيه

چون كيفيت ريخته گري بلوك سيلندر خيلي اتضاحه

(دم كاواساكي هم گرم ولي چه فايده كه به كار ما نمياد)

tealeoni007
27-05-1391, 08:09 بعد از ظهر
من از آقای کروت تشکر میکنم/....این بهترین تاپیکی بود که تا حالا تو عمرم دیده بودم....واقعا اونایی که با زد 150 کبپس باز کزدن میفهمن زد یغنی چی....! این موتور محشر ترین موتور رو زمینهه..... این موتور هیچ وقت نمیمیره و هیچ موتوری جاشو نمیتونه بگیره.....!!! به امیده سر فرازی بیشتر کاوازاکی تو این کلاس 150 ....!:clap:

corvette z06
27-05-1391, 09:07 بعد از ظهر
موتور های دو زمانه مناسب واسه چرخیدن نیست
فقط واسه درگ خوبه من خودم عاشق zxهستم اما............
امیدوارم این توضیحات به درد کسی بخوره
مزایای موتور دو زمانه

1- در هر دور میل لنگ یک کار مفید در موتور دو زمانه تولید میشود که به لحاظ تئوری دو برابر توان موتور چهار زمانه می باشد.
2- به دلیل کمی فاصله کار مفید در مو تور گشتاور تولیدی زیاد و کار موتور منظم تر و هماهنگ است.
3 - در موتورهای کوچک دو زمانه معمولا از دستگاه سوپاپ استفاده نمی شود.این امر اولا موجب کاهش هزینه ساخت می شود.در ثانی باعث کاهش نیروهای تلف شده برای از بین بردن اصطکاک قطعات گردنده می گردد.
4 – به علت سبکی وزن موتور توان وزنی ان %50 (Nw) الی 85% بیشتر از موتورهای چهار زمانه می باشد .
معایب موتور دو زمانه

1 – در کورس اول عمل پیش تراکم مقداری از انرزی مفید مو تور را تلف می کند لذا در موتورهای پر قدرت دیزلی توربوشارز
این اشکال را بر طرف نموده است.
توربو شارز سیستمی است که توربین ان توسط انرزی دود تخلیه شده به حرکت در می اید و کمپرسور ان که به سر توربین وصل شده هوای محیط را مکیده پس از متراکم کردن به سیلندر موتور وارد می کند.
2 – عدم تخلیه کامل دود از موتور و کاهش راندمان حجمی به علت فرصت کم تخلیه.
3 – در موتورهای دو زمانه بنزینی مقداری از گاز در خلال عمل شستشو از سیلندر خارج می شود .این مقدار در حدود 25% سوخت مصرفی موتور است.
4 - در موتورهای دو زمانه بنزینی کوچک که امکان نصب توربوشارز در انها نیست امکان ذخیره کردن روغن در کارتل نیز وجود ندارد.
بنابرین روغن همراه با بنزین به باک ریخته می شود. به همین علت الف- مصرف روغن در موتور بالا می رود.
ب- روغن همراه با بنزین می سوزدو موجب الودگی بیشتر هوا می شود.
به علت رعایت نکردن نسبت صحیح اختلاط روغن و بنزین اغلب در چنین موتورهایی دودزایی تشدید شده از نظر محیط زیست نا مطلوب می باشد.
5 – به علت پی در پی بودن زمان قدرت فرصت کافی برای خنک کاری وجود ندارد و قطعات نوع هوا خنک در معرض سوختن وفرسودگی قرار دارند و بدین ترتیب عمر مفید و زمان کار موتور کاهش پیدا می کند

سلام دوست عزیز اجازه ندادی من براتون از سیستم جدید کاوازاکی در موتورهای دوزمانه بگم...

محض اطلاع دوستان که خودشون رو از شرکت عظیم کاوازاکی ژاپن داناتر میدونن و این موتور رو محکوم به آلایندگی میکنن باید بگم سیستم جدیدی طراحی شده و در سری 2012 zx150 ها قرار گرفته باعث شده معایبی که در بالا ذکر کردید کامل برطرف بشه و هم آلایندگی این موتور رو در سطح استاندارد های روز دنیا قرار داده...

عشق است کاوازاکی (((عشق است دو زمانه)))

دارم مطلبی رو ترجمه میکنم در مورد همین سیستم جدید که به سری جدید zx150 ها در سال 2012 اضافه شده که ان شا الله در ادامه تقدیمتان میکنم...

سایه
27-05-1391, 09:51 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز اجازه ندادی من براتون از سیستم جدید کاوازاکی در موتورهای دوزمانه بگم...

محض اطلاع دوستان که خودشون رو از شرکت عظیم کاوازاکی ژاپن داناتر میدونن و این موتور رو محکوم به آلایندگی میکنن باید بگم سیستم جدیدی طراحی شده و در سری 2012 zx150 ها قرار گرفته باعث شده معایبی که در بالا ذکر کردید کامل برطرف بشه و هم آلایندگی این موتور رو در سطح استاندارد های روز دنیا قرار داده...

عشق است کاوازاکی (((عشق است دو زمانه)))

دارم مطلبی رو ترجمه میکنم در مورد همین سیستم جدید که به سری جدید zx150 ها در سال 2012 اضافه شده که ان شا الله در ادامه تقدیمتان میکنم...

سلام دادا میگم این دل 2012 زد 150 بدون پلاک میخوام سراغ نداری راستی این موتورا برگه سبز دارشو میشه آورد یا یه جوری که ارزونتر پا ما در بیاد؟ممنون میشم راهنمایی کنیم.

سایه
28-05-1391, 12:42 بعد از ظهر
حج محسن من میخوام یکیشو بیارم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم.

حاج محسن خط خطی
28-05-1391, 12:46 بعد از ظهر
با بچه هایی که zسوار بودن یه مشورت بکن
بعد

tealeoni007
12-06-1391, 10:16 قبل از ظهر
اگر وزنتون متعادل باشه در بدترین حالت و سربالایی 210تارو پر میکنید ...
بخدا این موتور محشره....خودتون سوارشید نظر بدید ....
کاوازاکی یه چی میدونه بخدا ........
اگر مونوره بدی بود تو moto GP کلاس 150 برگزار نمیکردند.............

Kenji
12-06-1391, 10:27 قبل از ظهر

هوندا nsr250 سی سی دو زمانه در بهترین شرایط 220 تا رو تاحالا پر کرده... (میگ میگ)

شما یا نمی دونی 210 تا چقده یا نمی دونی در مورد چه موتوری صحبت می کنی.

این زد ایکس 150تو مسابقات هول دادن فرقون هم شرکت نمی کنه. چه برسه موتوجی پی!

پ ن: دوست عزیز این سایت، سایت تخصصی موتورسیکلت هست. بین چنتا جوون سی جی سوار صحبت نمی کنید. بار بعدی صحبت بدون منبع و منطق بیان کنید دسترسیتون محدود می شه.

amir.cdi
12-06-1391, 12:35 بعد از ظهر

اولا zxموتور شهریه .
بعد من تاحالا ندیدم کسی با zx تو مسابقه شرکت کنه
دلیل :چون موتور 2 زمانست و نمیشه تخته بهش گازداد چون سوپاپ میترسونه
بعد کیلومتر zx 200km زده چه جوری شما 210 با هاش میری؟
بعد zxبکشی 180 تا اخرشه مگر اینکه تقویت شده باشه

22042
ازون پایین تر هم نمیره چون بستس

اروین
13-06-1391, 04:42 قبل از ظهر
لطفا .... نگین تو سربالایی اونم:25r30wi::25r30wi:210 zx150 ایران انقد ترفدار داره واسه اینه که قدیم موتور سنگین خیلی کمتر از الان بود و گرون.واسه همینه 150 دوزمانه اونموقه از همه موتور ها پر شتاب تر بود بابا مگه چیه انقدر بزرگش کردین دوزمانه 2 دقیقه گازو ببندی موتورش میترکی.بیخیال هنوز شما میگی 210 تارو تو سربالایی و بدترین حالت !!!عجب جل الخالق.شما x7 سوار شو خیلی از zx بهتره ..

- - - Updated - - -

zx150 moto gp:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:l مردم از خنده این موتور 2 دقیقه فشار رانندگی پیست روش باشه میپکه

Babak
13-06-1391, 12:21 بعد از ظهر
دلیل :چون موتور 2 زمانست و نمیشه تخته بهش گازداد چون سوپاپ میترسونه
موتوره 2زمانه سوپاپ نداره که بترسونه:wall3:

amir.cdi
13-06-1391, 12:27 بعد از ظهر
موتوره 2زمانه سوپاپ نداره که بترسونه:wall3:

راست میگه من اشتباه کردم

رید والو داره
reed valve

حاج محسن خط خطی
13-06-1391, 01:00 بعد از ظهر
ولی من یه کلیپ تو آپارات بود دیدم واقعا تا 200اومد کیلومترش
البته من خودم تا حالا zxنروندم ولی ترکش نشستم موتور خوبی هست
مدل های های کیپس کیلومتراش 240تایی هست
های کیپس سبک تره فکر کنم بهتر راه میره

سایه
13-06-1391, 01:19 بعد از ظهر
ولی من یه کلیپ تو آپارات بود دیدم واقعا تا 200اومد کیلومترش
البته من خودم تا حالا zxنروندم ولی ترکش نشستم موتور خوبی هست
مدل های های کیپس کیلومتراش 240تایی هست
های کیپس سبک تره فکر کنم بهتر راه میره
من هم شنیدم که با مدل کیپسش 200 رفتن اینجا بش میگن موتور مرگ.عشق منه

Kenji
13-06-1391, 01:24 بعد از ظهر
لازم می دونم دوباره این جمله ی کلیدی رو تکرار کنم که فرقون هم ول کنی تو سرپایینی 200 تا میره. اما نه در بدترین شرایط... نه خیلی راحت... نه.....

بارها تست کردیم. مگلی (کیا) حتا شتابش از زد اکس بهتر بود.

کاوه
13-06-1391, 02:26 بعد از ظهر
مگلی (کیا) حتا شتابش از زد اکس بهتر بود
مگلی شتابش بالاست 6.5هست
ولی 0تا100های کیپس بالای 7ثانیه هست
معلومه که سر تره
البته فقط تو شتاب:1tongue:

amir.cdi
13-06-1391, 05:35 بعد از ظهر
لازم می دونم دوباره این جمله ی کلیدی رو تکرار کنم که فرقون هم ول کنی تو سرپایینی 200 تا میره. اما نه در بدترین شرایط... نه خیلی راحت... نه.....

بارها تست کردیم. مگلی (کیا) حتا شتابش از زد اکس بهتر بود.
مگلی کیا چند سی سی بود ؟250cc
اون وقت zxچند سی سی هست؟ 150cc

Kenji
13-06-1391, 05:58 بعد از ظهر
مگلی کیا چند سی سی بود ؟250cc
اون وقت zxچند سی سی هست؟ 150cc

چه ربطی داره

اینجوری که بعضیا زد اکس و بت کردن آدم حس می کنه دارن در مورد 400 سی سی حرف می زنن! 210 تا! هه.

amir.cdi
13-06-1391, 06:03 بعد از ظهر
چه ربطی داره

اینجوری که بعضیا زد اکس و بت کردن آدم حس می کنه دارن در مورد 400 سی سی حرف می زنن! 210 تا! هه.
اینو خدای راست میگی منم گفتم در شرایت معمولی 180 میره اونی که خودم دیدم رفتم
ولی تاحالا بالا تر از این سرعتم نرفته

RED-LINE
13-06-1391, 06:10 بعد از ظهر
Zدوزمانست موتور دوزمانه اندازه دوبرابر موتور ٤زمانه هم حجمش قدرت داره

amir.cdi
13-06-1391, 06:16 بعد از ظهر
Zدوزمانست موتور دوزمانه اندازه دوبرابر موتور ٤زمانه هم حجمش قدرت داره
بله درسته ولی این دلیل نمیشه موتور از سرعتی که خود کارخونه زده بیشتر بره {210؟}
فکر کنم اینجا برای موتور
Kawasaki Ninja 150 RR 2013 ([Only registered and activated users can see links])پس بهتر این بحث ادامه ندیم

hamiltoon
13-06-1391, 07:00 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان .ببخشيد اگه بيمورد نظرم رو گفتم اما 250 هم هست كه تاپ اسپيدش 205 كيلومتر هست و مال ده ي 90 كه اسمش rgv 250 ميتونين تو گوگل امارش رو در بيارين.2225722258

Kenji
13-06-1391, 08:09 بعد از ظهر
---------- Post added at 09:09 PM ---------- Previous post was at 09:06 PM ----------

سلام به همه دوستان .ببخشيد اگه بيمورد نظرم رو گفتم اما 250 هم هست كه تاپ اسپيدش 205 كيلومتر هست و مال ده ي 90 كه اسمش rgv 250 ميتونين تو گوگل امارش رو در بيارين.2225722258

رفیق آر جی وی هم رده و رقیب ان اس آر هستش و این موتورهایی که برای مسابقات طراحی شدن قابل قیاس با زد اکس نیستن.

zدوزمانست موتور دوزمانه اندازه دوبرابر موتور ٤زمانه هم حجمش قدرت داره

چجوری حساب کردی؟ مثلن ان اس آر 250 و حدود 40 اسب حساب کنیم سی بی آر 250 باید 20 اسب قدرت داشته باشه؟

ربطی به قدرت نداره.

Classified
13-06-1391, 09:03 بعد از ظهر
توی سایت های رسمی چیزی ازش ندیدم! کسی لینک داره؟!

نیکدش خیلی خوش رخه! تغییرات زیادی توش داده سیلندر و سوپر کیس و ... ، طراحی بیشتر شبیه نینجا 250 ولی تمایل به طرح های دهه ی 90

زیاد روش تاکید نکردن!

ایران کسی دیده این موتور رو؟

---

تاپیک رو خوندم، جناب corvette z06 ([Only registered and activated users can see links]) موتور چیزی نیست با حرف من و شما عوض بشه یا چند نفری از ZX خوششون نمیاد موتور دیگه منقرض بشه

لحن رو میتونستید ملایم تر کنید!

corvette z06
14-06-1391, 12:20 قبل از ظهر
با سلام مجدد...

دوستان چند مدتی نبودم بخواطر مسائل امتحانات (برام دعا کنید قبول شم)

اما بعد

نمیدونم چرا تو این انجمن ک تخصصی برای مباحث موتور طراحی شده این تخصص رو فقط برای موتورهای اعضای اصلی سایت بخرج میدید؟

تا اسم اعظم کاوازاکی میاد سریع دوست دارید محصول این شرکت عظیم ژاپنی رو با مگلی پگلی مقایسه کنید و مثل این بچه ها میگید کدوم تند تر میره؟؟(خب معلومه که zx150 از همه این 250 ها تندتر میره؛ اما یادتون باشه این فقط ی فاکتوره از هزاران فاکتور دیگه ک یک موتور ژاپنی نسبت به بقیه موتور ها برتری داره)

بحث فنی بعضیا اینه که این موتور زود داغ میکنه اون یکی میگه سوپاپ میترسونه:25r30wi::25r30wi: اون یکی میگه دود میکنه اونیکی میاد با موتور چینی مقایسه میکنه:25r30wi: فقط بلدید متهم کنید..با این حرفاتون میخواید بگید شرکت کاوازاکی ژاپن تو سال 2012 اومده مدل zx150 دوزمانرو باز هم تولید کرده اونم در سطح استانداردهای جهانی نمیفهمه و شماها میفهمید که مگلی پگلی کردن تو پاچتون...

مشکل شماها البته """فقط بعضی ها""" اینه که فکر میکنید هر موتوری که شرکت کویر وارد کرد خوبه یا هر موتور چینی که اعضای سایت دارن دیگه محشره و باید در موردش بحث فنی کرد...(اصلا ذهنتون رو نبردید سمت موتورهای با اصالت ژاپنی بعد ادعای بخث فنی میکنید و در تاپیک این موتور چینیا هر روز از خرابیا و کیفیت افتضاحشون حرف میزنید و اسمشو میذارید بحث فنی...

اصلا کسی اومد بپرسه سیستم جدیدی که آلایندگیه این موتور دو زمانه رو ب سطح استانداردهای جهانی رسونده چیه؟؟
انقدر سطح توقع رو آوردید پایین ک با این موتور چینیاتون کیف میکنید و دیگه چشمتون رو رو همه چیز بستید...

دوست عزیزclassified به خاطر این موضوعاته که لحن من اینجوری میشه، جای اینکه 500 تا تشکر پای تاپیک این موتور با عظمت بخوره دوستان میان این موتور با عظمت رو با این آشغالای چینی مقایسه میکنن..

شمارو بخدا دیدتون رو عوض کنید ؛ معنای کاوازاکی zx150 دو زمانه کیپس و کیفیت رو درک کردید...../

Kenji
14-06-1391, 12:26 قبل از ظهر
(خب معلومه که zx150 از همه این 250 ها تندتر میره؛

چقدر منطقی و فنی!! هه.

این موتور با عظمت بخوره

این خنده نداره ها.... از درموندگی ما ایرانی هاس که زداکس 150 ی که حتا تو ژاپن تولید نمی شه رو با عظمت بدونیم. برای هممون دارم می گم. ینی انقدر سطح توقعمون اومده پایین.

پ ن: رفیق از این موتور با عظمت دو تا ریویو از سایتای معتبر می ذاری.... یا سایتای معتبر این موتور با عظمت رو چیزم حساب نمی کنن تا براش ریویو ریلیز کنن؟

corvette z06
14-06-1391, 12:43 قبل از ظهر
چقدر منطقی و فنی!! هه.

این خنده نداره ها.... از درموندگی ما ایرانی هاس که زداکس 150 ی که حتا تو ژاپن تولید نمی شه رو با عظمت بدونیم. برای هممون دارم می گم. ینی انقدر سطح توقعمون اومده پایین.

پ ن: رفیق از این موتور با عظمت دو تا ریویو از سایتای معتبر می ذاری.... یا سایتای معتبر این موتور با عظمت رو چیزم حساب نمی کنن تا براش ریویو ریلیز کنن؟
دیدم غیر فنی بحث کردید با زبون خودتون در ابتدا اونجوری جواب دادم...

مشکل شما اینه که فکر میکنی واسه همچین موتور و شرکت کاوازاکی تبلیغات گسترده لازمه کاوازاکی و این موتور احتیاج ب اینجر تبلیغات نداره کسایی که معنای موتور ژاپنی و کاوازاکی رو درک کرده باشن در ب در دنبال اخبار جدید از این اعجوبه هستن...

این موتورهای چینی هستند که با هزارتا ترفند و تبلیغات میخوان آشغالاشون رو زیبا و مهم جلوه بدن و بکنن تو پاچه مردم..

ولی با این قسمت حرفاتون موافقم ک گفتید از درموندگیه ما ایرانیا هست...

Kenji
14-06-1391, 12:54 قبل از ظهر
دیدم غیر فنی بحث کردید با زبون خودتون در ابتدا اونجوری جواب دادم...

مشکل شما اینه که فکر میکنی واسه همچین موتور و شرکت کاوازاکی تبلیغات گسترده لازمه کاوازاکی و این موتور احتیاج ب اینجر تبلیغات نداره کسایی که معنای موتور ژاپنی و کاوازاکی رو درک کرده باشن در ب در دنبال اخبار جدید از این اعجوبه هستن...

این موتورهای چینی هستند که با هزارتا ترفند و تبلیغات میخوان آشغالاشون رو زیبا و مهم جلوه بدن و بکنن تو پاچه مردم..
.
جل الخالق!!

مسئولین دوکاتی، هوندا، کاوا، سوزوکی، یاماها، بی ام دابلیو و .... مغز خر خوردن پس این همه هزینه ی تبلیغات می کنن نه؟!

اصن کلن مارکتینگ و زیر سوال بردی رفیق. دمت گرم. خیلی باحال بود.

==

و ریویو فکر نمی کنم ربطی به تبلیغ داشته باشه!

Classified
14-06-1391, 01:20 قبل از ظهر
تا اسم اعظم کاوازاکی میاد سریع دوست دارید محصول این شرکت عظیم ژاپنی رو با مگلی پگلی مقایسه کنید و مثل این بچه ها میگید کدوم تند تر میره؟؟

بحث فنی بعضیا اینه که این موتور زود داغ میکنه اون یکی میگه سوپاپ میترسونه:25r30wi::25r30wi: اون یکی میگه دود میکنه اونیکی میاد با موتور چینی مقایسه میکنه:25r30wi: فقط بلدید متهم کنید..

فکر کنم کنم خودتون زد ایکس داشین؟! رقیبش میتونه nsr150 باشه، حالا ان اس آر چقدر فراگیر بود که بیایم مقایسش کنیم؟! همه که ندارن!

خواه یا ناخواه با موتورهایی که رواج دارن مقایسه میشن، جلوی این مقایسه ها رو نمیشه گرفت اما میشه سمت تخصصی بحث کردن سوقش داد

و اینکه مثل بچه نمیگیم کدوم تندتر میره! اینجا ایرانه خودم میگم فقیرم از لحاظ اطلاعات چون چیزی که بقیه میدونن به اشتراک نمیزارن پس فکر کنم بهتره

به جای اینکه همدیگرو سرزنش و تمسخر کنیم با دلیل به هم بقبولونیم

(خب معلومه که zx150 از همه این 250 ها تندتر میره؛ اما یادتون باشه این فقط ی فاکتوره از هزاران فاکتور دیگه ک یک موتور ژاپنی نسبت به بقیه موتور ها برتری داره)

بحث فنی بعضیا اینه که این موتور زود داغ میکنه اون یکی میگه سوپاپ میترسونه:25r30wi::25r30wi: اون یکی میگه دود میکنه اونیکی میاد با موتور چینی مقایسه میکنه:25r30wi: فقط بلدید متهم کنید..با این حرفاتون میخواید بگید شرکت کاوازاکی ژاپن تو سال 2012 اومده مدل zx150 دوزمانرو باز هم تولید کرده اونم در سطح استانداردهای جهانی نمیفهمه و شماها میفهمید که مگلی پگلی کردن تو پاچتون...

تندتر برای چند لحظه؟ به چه قیمتی؟ 0 تا 100؟ تا 160؟ یا مسیر طولانی؟

توی سایت رسمی کاوازاکی چیزی پیدا نکردم، بیشتر اطلاعات، بررسی ها و مشخصات به زبون هندی، فیلیپنی و فکر کنم سنگاپوری بود

کاوازاکی خوب میدونه برا کجا چه موتورهایی بزنه و اینکه فرد اروپایی و آمریکایی و ژاپنیش(که از آسیایی ها جداست!) اونقدر از خودش و موتورش

شرکت مورد علاقش توقع داشته که zx150ی که ما براش اینقده ذوق میکنیم خیلی وقته رفته توی کلیسیون هاشون (;

عزیز به جنای اینکه هموطنت رو متهم کنی به اینکه میره تو پاچش یه سر برو بازار ببین چند موتور واسه انتخابش هست و اینجا ایرانه مگلی و نینجا

هم قیمت نیستن و اونقدر شعور داره که فرق بین بد و خوب تشخیص بده

دوست عزیزclassified به خاطر این موضوعاته که لحن من اینجوری میشه، جای اینکه 500 تا تشکر پای تاپیک این موتور با عظمت بخوره دوستان میان این موتور با عظمت رو با این آشغالای چینی مقایسه میکنن..

برادر من اگه قرار با یه بحث کوچیک عصبانی بشیم که دیگه بحث کردن معنی نداره

تشکر هم جایی توی فروم تخصصی نداره منم تاپیکای زیادی زدم زیاد تشکر نخوردن ولی قرار نیست دیگه فعالیت نکنم! موضوعتون بالای 1000تا بازدید

داشته!

موفق باشین

corvette z06
14-06-1391, 01:42 قبل از ظهر
جل الخالق!!

مسئولین دوکاتی، هوندا، کاوا، سوزوکی، یاماها، بی ام دابلیو و .... مغز خر خوردن پس این همه هزینه ی تبلیغات می کنن نه؟!

اصن کلن مارکتینگ و زیر سوال بردی رفیق. دمت گرم. خیلی باحال بود.

==

و ریویو فکر نمی کنم ربطی به تبلیغ داشته باشه!
باز خوردیم ب مشکل؛
دوست عزیز چرا از اینترنت نمیای بیرون ببینی بیای تو دنیای واقعی و با این واقعیت کنار نمیای که شرکت کاوازاکی تو اوج تکنولوژی بازم موتور دوزمانه تولید میکنه...
چون تو اینترنت نزده پس این موتور موتور شرکت کاوازاکی نیست؟
چون تو سایت اصلی که برای آمریکا و اروپا هستش نزده این موتور دیگه خوب نیست و فاقد تکنولوژی و محصول شرکت کاوازاکی نیست..../

بازم میگم مشکل شما اینه خودتون رو به یسری چیزها محدود کردید و فکر میکنید اونا همه ی دانسته های عالم هستند و اطلاعات و منابع و علم شما هم واقف بر تمام موضوعات ولی مشکل اینجاست علم شما در یه محدوده ای کامل هست؛ و به اشتباه فکر میکنید این محدوده فراگیر تمام اطلاعات دنیای موتور سیکلت هست..
برا همین حرف هیچکس رو قبول نمیکنید ...

این خصلت بدیست که اگر حرف کسی خارج از علم و دانسته های ما باشه اون حرف رو بطورکامل نهی کنیم و بگیم نه "فقط" اینی که من میگم درسته..

mostafak021
14-06-1391, 03:00 قبل از ظهر
من نمیدونم چه حرفه غیر منطقی و خنده داریه که موتور تو سرازیری 200 تا هم می ره فرقون شاید بره ولی موتور که نمیره دوستان .میدونی این حرفه شما یعنی چی مثلا موتور تو دنده 1 باشه بندازی سرپایینی 200 تا باهاش بره خب انجین یه محدودیتی داره اون چرخ دنده و اون زنجیر که داره میچرخه یه ظرفیتی داره و اگه بیش از حده اون تاپ اسپیدی که اون موتور داره بری خب معلومه که انجین می ترکه همینطوری الکی که نیست سرازیری فقط کمک می کنه که تو دنده جا زدن وموتور شتاب بهتری بگیره و انجین به حداکثره توانش تو دور موتوره بالا برسه.موتور اگه خلاص باشه تو شیب 45 درجه به بالا شاید 200 که دوستان میگن رو بره ولی موتوری که تو دنده هست که اینطوری نیست.

Kenji
14-06-1391, 07:17 قبل از ظهر
باز خوردیم ب مشکل؛
دوست عزیز چرا از اینترنت نمیای بیرون ببینی بیای تو دنیای واقعی و با این واقعیت کنار نمیای که شرکت کاوازاکی تو اوج تکنولوژی بازم موتور دوزمانه تولید میکنه...
چون تو اینترنت نزده پس این موتور موتور شرکت کاوازاکی نیست؟
چون تو سایت اصلی که برای آمریکا و اروپا هستش نزده این موتور دیگه خوب نیست و فاقد تکنولوژی و محصول شرکت کاوازاکی نیست..../

بازم میگم مشکل شما اینه خودتون رو به یسری چیزها محدود کردید و فکر میکنید اونا همه ی دانسته های عالم هستند و اطلاعات و منابع و علم شما هم واقف بر تمام موضوعات ولی مشکل اینجاست علم شما در یه محدوده ای کامل هست؛ و به اشتباه فکر میکنید این محدوده فراگیر تمام اطلاعات دنیای موتور سیکلت هست..
برا همین حرف هیچکس رو قبول نمیکنید ...

این خصلت بدیست که اگر حرف کسی خارج از علم و دانسته های ما باشه اون حرف رو بطورکامل نهی کنیم و بگیم نه "فقط" اینی که من میگم درسته..
عزیز من، محدودیت اطلاعات من در حد گوگل و سایت های معتبر موتورسواری و تخصصی موتورسواری دنیاست.
چیزی که در تمام جهان مرسومه و دنیای نت فرقی با دنیای غیرسایبر نداره از نظر مردم کل دنیا. اگر چیزی داخل نت نباشه یقینن مردم دنیا هم توجهی بهش نمی کنن. دنیا رو با تهران ما مقایسه نکنید که از هر 10 موتور سوار شاید 1 نفرشون هم پا به دنیای نت نذاشته باشه. صد در صد وقتی تو سایت کاوا و سایت های مطرح ریویو موتورسواری اطلاعاتی از یه موتور نیومده باشه این موتور نه برای شرکت ارزش تبلیغاتی بالایی داشته و نه برای کاربرا با اهمیت بوده و بازار درستی داشته. مطمئن باشید ربطی به حجم هم نداره چرا که 125r یاماها و دربی 125 و بینهایت موتور دیگه تو این رنج حجم هستن که سایت ها و خود شرکت بهش توجه می کنه. حالا می خواید دلیلش رو بازار بد اروپا بدونید، دو زمانه بودن بدونید، قیمت این موتور، ..... هر عامل دیگه ای، مهم و قابل توجه فقط و فقط همینه که به این موتور توجهی نشده. پس این موتور چندان آش دهن سوزی نیست. هیچ عظمتی هم نداره. اگر داشت کاربر اروپا و آمریکایی راحت تر این عظمت رو درک می کردن تا مای مگلی و زداکس 150 نهایت دیده!

باز هم می گم اطلاعات من در حد اطلاعات موجود در سایت های معتبره. چون دسترسیم به همینه. مطمئنن این اطلاعات رو ترجیح می دم به اطلاعات بی نهایت فنی و تخصصی فروشنده های گمرک!

من نمیدونم چه حرفه غیر منطقی و خنده داریه که موتور تو سرازیری 200 تا هم می ره فرقون شاید بره ولی موتور که نمیره دوستان .میدونی این حرفه شما یعنی چی مثلا موتور تو دنده 1 باشه بندازی سرپایینی 200 تا باهاش بره خب انجین یه محدودیتی داره اون چرخ دنده و اون زنجیر که داره میچرخه یه ظرفیتی داره و اگه بیش از حده اون تاپ اسپیدی که اون موتور داره بری خب معلومه که انجین می ترکه همینطوری الکی که نیست سرازیری فقط کمک می کنه که تو دنده جا زدن وموتور شتاب بهتری بگیره و انجین به حداکثره توانش تو دور موتوره بالا برسه.موتور اگه خلاص باشه تو شیب 45 درجه به بالا شاید 200 که دوستان میگن رو بره ولی موتوری که تو دنده هست که اینطوری نیست.

دوست من وقتی پراید تو سرازیری تهران قم 180 تا میره (که دوستان رفتن میره) هیچ کس نمیاد بگه تاپ اسپید پراید 180 تاس! فکر میکنم دوستان با سی جی(هوندا) هم تا 150 تا رو دیدن! مثال فرقون کاملن منطقیه عزیز.

corvette z06
14-06-1391, 10:39 قبل از ظهر
واقعا خجالت آوره برو اون آشغالای چینیرو که براشون جون میدید رو بنداز تو سرازیری تو 10 متر اول همه چیزش از هم وامیره 10 متر نشده 11 متر انجین بی کیفیتشم اومده پایین...از 12 متر ب بعدش باید فرمون بگیری دستت بدوید تاپ اسپید بزنید.(اگه قرار به مقایست ما هم بلدیم)با این حرفایی که میزنید باید لحن من اینجوری باشه، دنیای موتور شما پشت اینترنته و کامپیوتر اگه یه روز برق بره شما هم باید با دنیای موتور خدافظی میکنید...عزیز دلم بیا تو دنیای واقعی ببین شرکت کاوازاکی ژاپن با اینهمه پیشرفت و ترقی تکنولوژی بازم موتور دوزمانه تولید کرده و خار چشمتون شده،چون تو دنیای کاذبی که واسه خودتون ساختید نمیتونید واقعیات رو ببینید...با این حرفاتونم نمیتونید عظمت این موتور و شرکت کاوازاکی ژاپن رو زیر سوال ببرید با این حرفاتون فقط دارید کوچک و حقیر بودن دنیا و اطلاعاتتون رو نمایان میکنید...

اروین
14-06-1391, 10:49 قبل از ظهر
شما با zx150 130 به بالا برین احساس امنیت ندارین رو هوا. تا شمال بخوای بری که موتور میپکه 4 ساعت روشن باشه.zx واسه 5 دقیقس گاز بدی

Kenji
14-06-1391, 10:49 قبل از ظهر
واقعا خجالت آوره برو اون آشغالای چینیرو که براشون جون میدید رو بنداز تو سرازیری تو 10 متر اول همه چیزش از هم وامیره 10 متر نشده 11 متر انجین بی کیفیتشم اومده پایین...از 12 متر ب بعدش باید فرمون بگیری دستت بدوید تاپ اسپید بزنید.(اگه قرار به مقایست ما هم بلدیم)با این حرفایی که میزنید باید لحن من اینجوری باشه، دنیای موتور شما پشت اینترنته و کامپیوتر اگه یه روز برق بره شما هم باید با دنیای موتور خدافظی میکنید...عزیز دلم بیا تو دنیای واقعی ببین شرکت کاوازاکی ژاپن با اینهمه پیشرفت و ترقی تکنولوژی بازم موتور دوزمانه تولید کرده و خار چشمتون شده،چون تو دنیای کاذبی که واسه خودتون ساختید نمیتونید واقعیات رو ببینید...با این حرفاتونم نمیتونید عظمت این موتور و شرکت کاوازاکی ژاپن رو زیر سوال ببرید با این حرفاتون فقط دارید کوچک و حقیر بودن دنیا و اطلاعاتتون رو نمایان میکنید...

ببخشید من پست ها رو نگاه کردم متوجه نشدم کسی به شما یا خانوادتون توهین کرد که با این لحن پست میدید؟

خیلی جواب ها می خواستم بدم اما انصافن این پست ارزش جواب دادن داره؟ : ))))))

هنوز فهم و درک صحبت کردن هم نداری دوست گرام. این رو بهت می گم که پس فردا تو جامعه دچار مشکل نشی.

==

از دید مدیریت: تنها یک پست با این لحن از شما دیده بشه برای مدتها دسترسیتون به فروم محدود می شه. خدا رو شکر اطلاعات شما در حد متوسط هم نیست با این همه ادعا! و الا باید شاهد به فحش کشیدن شدن تمام کاربرای مخالف شما بودیم.

کاوه
14-06-1391, 03:36 بعد از ظهر
این همه بحث کردید چه فایده؟؟؟؟؟
آقای corvette z06 دوست عزیز واقعیت اینه که در حال حاضر zxهایی که دست ما هست و قابل تهیه دارای مشکلات زیادی هست
شرکت کاواساکی عظیم هست اما متاسفانه شرایط تهیه موتور های خوب تو کشور ما پایین هست
بهتر بود به جای این همه بحث یکم اطلاعات دقیق میدادید
مثلا از تکنولوژی به کار رفته توی سری جدید نینجای دو زمانه که آلودگیشو کم کرده و خیلی مساعل دیگه
در کل شما هر چقدر هم بحث کنی این مساله رو نمیتونی انکار کنی که انجین دو زمانه ضعف هاش بیشتر از انجین چهار زمانه هست

. تا شمال بخوای بری که موتور میپکه 4 ساعت روشن باشه.zx واسه 5 دقیقس گاز بدی

دقیقا درسته این حرفو تایید میکنم

mostafak021
14-06-1391, 04:51 بعد از ظهر
دوست عزیز حرف بی منطق می زنی جواب منطقی می گیری چرا پست پاک می کنی ؟ بزار دوستان استفادش رو ببرن . به این می گن دموکراسی تو روز روشن ن ن ن ن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بعد راستی امروز تعمیر گاه موتور بودم واسه موتوره خودم این حرفه شما رو به تعمیر کاره گفتم 5 دقیقه ای داشت می خندید.
این یه ذره هم تهش گیر کرده بود که گفتم م م م حالا می تونی پستم رو بازم پاک کنی

Kami
14-06-1391, 05:20 بعد از ظهر
اين تاپيك رو نخوندم اما يدونه پست كل كل از هركس ببينم برخورد ميكنم
تمام

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alireza Eteraz‏
14-06-1391, 05:44 بعد از ظهر
من که اصلا نگرفتم قضیه چیا اینجاانقدرپیچ درپیچ بود ولی ماهم نظرخودمونو میدیم
کاوازاکیzx150دوزمانه مقایسه کردنش با موتورای چینیه 250پلاک شده موجوددرایران مشکلی نیست مقایسه بشه ولی ازهرلحاضی که فکرشو کنی کاوازاکی برتری داره اختلافشونم خیلی زیاده اصلا بشینی پشت موتورحتی ایستاده موتورباهات حرف میزنه///درباره سربالاییم من هم خودم رفتم هم زیاددیدم با سرعته180 85سربالایی اتوبان امام علی روراحت میکنه میره بالادرصورتی که این موتور چینیابه140برسن هن هنشون درمیاد///ولی 210تاروندیدم بره حتی توشیب ولی 200تارم زیادکلیپ دیدم ازش که میره///درکل این مدل کاوازاکی احترام زیادی باید براش قائل بودبااین که یه خرده ایراداییم داره ولی توی نکات مثبتش این ایرادا گمه اینکاراهم ازش بعید نیست چون شیطانه واقعانم شیطانه نبینم کسی ازش بدبگه چون یزمانی عشق خیلی ازجوونا بوده طرفداراشم خیلی زیادبوده وهست سواری باهاشم از250و400های زیادی حالش بیشتره حتی من نینجا250روپشت اون قرار میدم(البته توایرانا)
فقط کاوازاکی اونم150:image111:

محمدفضل
14-06-1391, 07:57 بعد از ظهر
شما با zx150 130 به بالا برین احساس امنیت ندارین رو هوا. تا شمال بخوای بری که موتور میپکه 4 ساعت روشن باشه.zx واسه 5 دقیقس گاز بدی

دوست خوبم اقا اروین، این موتور رادیات آب داره پس مشکلی نیست . اگه موتور دوزمانه رادیات دار داشته باشی به حرف من میرسی.اینو وقتی دارم میگم که خودم بالای 4 ساعت با موتورم که دوزمانست رفتم . شما که نمیخای همشو تخته باهاش بری، میری؟ حالا بماند که حتما شرکت کاوا برای همچین مدلی تو سال 2012 قابلیتی ترتیب داده که بهش باهاش 10 ساعت هم رفت. درسته که موتورهای چهارزمانه قابلیتهای زیادتری دارند ولی شما اگه با هرکدوم از این دو مدل بخوای مسافت زیادی بری نمیای همه ی مسیر رو تخته بری. خوبی موتور دو زمانه اینه که شتاب و سرعت بالایی داره. نباید تو یه مسیر،زیادی یکنواخت بری. هر از گاهی خوب گازش بدی تا تخلیه شه.

amir.cdi
14-06-1391, 08:08 بعد از ظهر
دوست خوبم اقا اروین، این موتور رادیات آب داره پس مشکلی نیست . اگه موتور دوزمانه رادیات دار داشته باشی به حرف من میرسی.اینو وقتی دارم میگم که خودم بالای 4 ساعت با موتورم که دوزمانست رفتم . شما که نمیخای همشو تخته باهاش بری، میری؟ حالا بماند که حتما شرکت کاوا برای همچین مدلی تو سال 2012 قابلیتی ترتیب داده که بهش باهاش 10 ساعت هم رفت. درسته که موتورهای چهارزمانه قابلیتهای زیادتری دارند ولی شما اگه با هرکدوم از این دو مدل بخوای مسافت زیادی بری نمیای همه ی مسیر رو تخته بری. خوبی موتور دو زمانه اینه که شتاب و سرعت بالایی داره. نباید تو یه مسیر،زیادی یکنواخت بری. هر از گاهی خوب گازش بدی تا تخلیه شه.
من خودم با kmx رفتم چالوس برگشتم اخ نگفتم بالای 6 ساعت میگشتیم موتور خاموشم نکریدم
ولی موتور 2 زمانه نباید باهاش تخته بری همین وگر نه شما با zx دنده 6 {5.5} 150 تا راه بری 12ساعتم بری هیچیش نمیشه
ولی 1ساعت دور موتور قرمز راه بری فاتهش خوندس کسی با موتور اینجوری راه نمیره
اینم هست شما شاید 3 تا 4 دقیقه بتونی 180 یا 200 با موتور بری تو این جادها و ترافیک

کاوه
14-06-1391, 09:51 بعد از ظهر
واقعا کسی اگه با zتونسته 200تا بره بیاد اینجا بگه ما هم فیض ببریم
امیر تو که خودت داشتی میدونی چی میگم
خدایی بیشتر از 175تا180تا نمیره اونم به قول خودت لحظه ای

Kenji
14-06-1391, 09:55 بعد از ظهر
دوست عزیز حرف بی منطق می زنی جواب منطقی می گیری چرا پست پاک می کنی ؟ بزار دوستان استفادش رو ببرن . به این می گن دموکراسی تو روز روشن ن ن ن ن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بله. دوستان استفاده بفرمایید از فرمایشات فوق تخصصی پست ایشون که پاک شد. دوست عزیز این پست اسپم محسوب میشه هم به لحاظ طرز صحبت هم به لحاظ پست فوق تخصصی در صورت تکرار این پست های فوق حرفه ای بهتون اخطار داده می شه.

خب بچه ها من با موتور رکس گازی تو سرپایینی کوه های هیمالیا یه ذره دست انداز داشت!! تونستم 440 تا برم رکورد بوگاتی رو زدم

========================

بعد راستی امروز تعمیر گاه موتور بودم واسه موتوره خودم این حرفه شما رو به تعمیر کاره گفتم 5 دقیقه ای داشت می خندید.
این یه ذره هم تهش گیر کرده بود که گفتم م م م حالا می تونی پستم رو بازم پاک کنی

خوشحالم که نهایت علم و دانش شما تعمیرکار محلتونه :) بیشتر ازش استفاده کنید. حیفه بنده خدا دانشش از دست بره.

=========================

امروز پیش یکی از دوستان بودم و صحبت سر همین زد اکس شد. حرف خوبی زدن. متاسفانه یا خوشبختانه زمانی که سری کیپس کاوازاکی به ایران اومد، کمتر رقیبی برای این موتور بود و این موتور با سی جی های موجود مقایسه می شد. این عامل باعث شد که کیپس و ... به بعد پیش موتورسوارن و موتورفروشان یک بت بشه علارغم توجه به واقعیت موتور.

شخصن علارغم علاقه ی شدید به موتورهای دو زمانه، زد اکس رو توصیه نمی کنم. به خاطر مشکلات زیادی که داره به دلایل فراوان موضوعاتی مثل اینکه این موضوع که این موتور نه به درد لذت ریس سواری می خوره و نه به درد استفاده در شهر.... نه پلاک داره و نه لذت سنگین سواری رو می ده.... نه دو زمانه ای هست که بگیم با 150 سی سی می شه ازش نهایت لذت رو برد و نه چهارزمانس که استقامت بالایی در فشار داشته باشه.... منطقی باشید، دربی هم مدل دوزمانه و کم حجمش موجود هست اما با طرح فول ریس و اسپیال مسابقات.

==============

پست غیر تخصصی و فنی و غیر مرتبط با زد اکس 150 حذف و با ارسال کننده برخورد میشه.

amir.cdi
14-06-1391, 09:56 بعد از ظهر
منم همون پست اولم گفتم
من یک بار اتوبان امام علی بگم رسید به 176 تا دیگه نمیشد جمش کنی کمتر از 4 ثانیه فقط عقربه رفت روش برکردوندم رو 130 تا ازین بیشتر با zx خریت حالا میخواد 300کیلومتر بره

Hooman Hi kips
31-06-1391, 11:20 بعد از ظهر
این موتور اگه میبینید تو اروپا و یا آمریکا تبلیغ نشده بخاطره اینه که منحصرا فقط برای آسیا طراحی شده.
جریان دود کردنشم فقط بهونه ای بود برای جمع کردشون. چون اون زمان که وارد کردن نمیدوستن که چه پدیده ای داره وارد ایران میشه.
و تنها بهونه ای که برای جمع کردنش به ذهنشون رسید همین جریان دود و دوزمانه بودنشون بود. وگرنه ما که از ZX , Hi kips سلامت ، دودی نمی بینیم!!! در ضمن این موتور 30 اسب بخار قدرت داره و با دنده 5 ش میشه 80-170 تا رفت.
دیگه خودتون حساب دنده ششو بکنید.
یه چرخشم می ارزه به کل این موتورای بی اصل و نسب چینی. که فقط تو کشور محرومی مثل ایران بازار داره و بس.
جسد ZX، مگلی و هیو و ... رو گوجه میکنه.:25r30wi:

amir.cdi
31-06-1391, 11:26 بعد از ظهر
شما از zx دود نمیبینی پس حتما مخزن روغنش خالی برو پرش کن
زد گیپس وا کنه منطقرو دود ور میداره

- - - Updated - - -

احالا خوبه ما سوار شدیم دیدم ندیده بودمی میگفتیم شما راست میکی

Hooman Hi kips
31-06-1391, 11:50 بعد از ظهر
داداش شما مثکه اطلاعاتت خیلی ناقصه...:s (9):
سیستم کیپس برای جلوگیری از خام سوزی بنزین تو محفظه احتراق تعبیه شده. یعنی بعد از این که دریچه باز میشه دیگه دودی داخل سیلندر نمیمونه که بخواد کل منظقرو فرا بگیره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس اگه قرار باشه دودی هم تولید کنه زمانی که دور موتور پایینه و دریچه های کیپس بستس این اتفاق می افته.
صرفا جهت اطلاع بهت گفتم

amir.cdi
31-06-1391, 11:55 بعد از ظهر
دادا شما zx شوار شدی من هم zx وkmx شوار شدم جفتشونم 2 زمانه و کیپس دارن
وقتی تخته گاز میری موتور سوخت بیشتری واردش میشه سوخت بیشتر مساویه با روغن بیشتر مساویه با دود بیشتر
دیگه این حرفو نزن

Hooman Hi kips
01-07-1391, 12:02 قبل از ظهر
داداش تو موتورای دوزمانه دود زیاد زمانی تولید میشه که بنزین خام بسوزه.
شما موتورو چند روز خاموش نگه دار. بعد از چند روز که روشن کنی آره اون موقع دود زیادی تولید میکنه
اما بمحض اینکه اولین دریچه رو باز کنی هر چی که تو این چندروزه روغن تو سیلندر جمع شده بوده
میسوزونه و از محفظه ی خروج میده بیرون.
این حرفت تو دوزمانه هایی که کیپس ندارن صدق می کنه

amir.cdi
01-07-1391, 12:05 قبل از ظهر
چه ربطی به بد سوختن بنزین داره چون روغن داره داره دود میکنه
::::::::::::
این اخرین حرفم بود میخوای قبول کن میخوای نکن

Hooman Hi kips
01-07-1391, 12:08 قبل از ظهر
آره داداش شما درست میگی :5: Zx دود میکنه!!!

شایسته فر
01-07-1391, 12:15 قبل از ظهر
داداش هومن منم تا الان هرچی زد ایکس دیدم می دودیه!!!!!!
ضمنا دیدی وقتی موتور به روغن سوزی میفته خیلی دود تولید می کنه، موتورهای دوزمانه هم دود تولیدیشون به خاطر وارد شدن روغن به کاربرات و سوختنش هست

Aka
01-07-1391, 01:24 قبل از ظهر
مگه میشه zx دود نکنه ،
پس اون همه روغن 10 ، جذب پوستش میشه ؟!
یه چیزی شنیدیا !

amir.cdi
01-07-1391, 03:57 قبل از ظهر
مگه میشه zx دود نکنه ،
پس اون همه روغن 10 ، جذب پوستش میشه ؟!
یه چیزی شنیدیا !
میگم من داشتم باز باورش نیمشه
دادا من خودم سر راه روغن kmx یه شیر گذاشتم شیر کم میگردم دود کم تر میگرد
وقتیم کم میکردم که بیشتر از 30 تا نمیرفتم وقتی میخواستم سرعت برم باز میکرد چون اگه باز نکنی موتور داغون میشه
شاید اونیم که شما دید همین کارو کرده دودش کم بوده وگر نه zx به دودکردنش معروفه

شایسته فر
01-07-1391, 04:04 قبل از ظهر
میگم من نداشتم باز باورش نیمشه
دادا من خودم سر راه روغن kmx یه شیر گذاشتم شیر کم میگردم دود کم تر میگرد
وقتیم کم میکردم که بیشتر از 30 تا نمیرفتم وقتی میخواستم سرعت برم باز میکرد چون اگه باز نکنی رینگ و پیستون موتور داغون میشه
شاید اونیم که شما دید همین کارو کرده دودش کم بوده وگر نه zx به دودکردنش معروفه
دادا امیر ، آکا هم حرف شما رو تایید کرده دیگه:4chsmu1::clap:

کاوه
01-07-1391, 07:36 قبل از ظهر
ین موتور اگه میبینید تو اروپا و یا آمریکا تبلیغ نشده بخاطره اینه که منحصرا فقط برای آسیا طراحی شده.
جریان دود کردنشم فقط بهونه ای بود برای جمع کردشون. چون اون زمان که وارد کردن نمیدوستن که چه پدیده ای داره وارد ایران میشه.
و تنها بهونه ای که برای جمع کردنش به ذهنشون رسید همین جریان دود و دوزمانه بودنشون بود. وگرنه ما که از ZX , Hi kips سلامت ، دودی نمی بینیم!!! در ضمن این موتور 30 اسب بخار قدرت داره و با دنده 5 ش میشه 80-170 تا رفت.
دیگه خودتون حساب دنده ششو بکنید.
یه چرخشم می ارزه به کل این موتورای بی اصل و نسب چینی. که فقط تو کشور محرومی مثل ایران بازار داره و بس.
جسد ZX، مگلی و هیو و ... رو گوجه میکنه.

هومن جان یجوری تعریف میکنی آدم فکر میکنه داره درباره هایابوسا حرف میزنی
اونقدرا هم بزرگش نکن رفیق

Hooman Hi kips
01-07-1391, 08:38 قبل از ظهر
هومن جان یجوری تعریف میکنی آدم فکر میکنه داره درباره هایابوسا حرف میزنی
اونقدرا هم بزرگش نکن رفیق
داش کاوه این موتور تو کلاس خودش بی نظیره و هیچ رقیبی نداره.
حالا دوستان هر چقدر که میخوان راجع بهش بد بگن.
یه عده روغن 10و میبندن به باک ، عشقشون به اینه که موتورشون دود کنه و سیلندر پیستون دیرتر خراب بشه.
حالا دوستان میگن همه زد ایکسا و های کیپسا دود میکنه، ماهم میگیم دود میکنه!!!!!!!!!!:25r30wi:
ولی حقیقت واسه خوده آدم که روشنه.
در ضمن این موتور احتیاجی به تعریف و تمجید نداره. باندازه ی کافی بزرگ هست
و موتور بازای واقعی زیر و بمشو میدونن و مقایسش با موتورای بی اصل نسبم چیزی رو از عصمتش کم نمیکنه.
همون آرم برجسته ی کاوازاکی روی انجین برای قدرت نمایی کافیه

کاوه
01-07-1391, 07:21 بعد از ظهر
این موتور زمانی که وارد شد به دلیل کمبود موتور های جدید و سنگین بین موتور بازها خیلی مهبوب شد
بیشتر کلکسیونی هست
من ادعایی ندارم اما داشتم و میدونم چیه

corvette z06
02-07-1391, 08:33 قبل از ظهر
آخه این چه بحثیه دود میکنه یا نه...؟
هم آقای هومن هایکیپس درست میگن هم آقای امیـــــــــر...

برای روشن شدن قضیه باید این نکترو اضافه کنم نظر بنده به نظر آقای هومن های کیپس نزدیکتر است..

چرا که zx و سیستم کیپس اصلا یکی از اصلی ترین کارهاش دود موتور رو کمتر میکنه و دلیل اینکه میبینید KMX تان یا بعضی از zx ها زیاد دود میکنه بخاطر اینه که اویل پمپ تنظیم نیست و تعمیر گاه یا تنظیم کننده هیچوقت دست به کار خطرناک تنظیم واقعی نمیزند چون کاریست واقعا تخصصی برای همین روغن10 بیشر فقط صرفا باعث دود کردن بیشتر میشه ولی قطعا از آسیب رسیدن به موتور جلوگیری میشود، یا موتور زیاد بخوابه بعد که روشن بشه اوایل دود زیادی میکنه بعد با گرم شدن موتور از اون دود غلیظ دیگه خبری نیست...

لازم به ذکره که در موتورهای KMX که اغلب مدلشون پایینتره از zx های موجود هستش بیشتر شاهد دود کردن موتور هستیم،(چون بیشتر از تنظیم خارج شدن) ولی هرچه zx رو به مدل های بالاتر میرویم شاهد این هستیم که خیلی از این آلایندگی که ناشی از سوختن روغن 10 با بنزین هستش کاسته شده که اینم در نتیجه ی تنظیم سیستم کیپس و اویل پمپشون و بروز شدنشون (تنظیم کارخانه بودنشون)هستش..

حالا در موتور های zx 150 سری 2012 به هیچ عنوان شاهد دود موتور دوزمانه نخواهید بود چراکه علاوه بر تنظیمات یاد شده از سیستم جدیدی بهره میبرند که این موتور را دارای استانداردهای بین المللی کرده..

خیلی دوست داشتم و ذوق داشتم در مورد سیستم جدید صحبت کنم که با تندی شدید مدیران محتــــــــــــرم مواجه شدم که به طرز عجیب و باورنکردنی به مقابله و دشمنی با این موتور که اسطوره کلاس 150سی سی هستش، پرداختند و مارو دلزده از ادامه دادن کردند..

بقول دوستمون این موتور به اندازه ی کافی دارای عظمت هستش و هیچ چیز نمیتونه برتری این موتور رو نسبت به هر موتور پلاکدار در ایران رو انکار کنه...

والسلام....

Hooman Hi kips
02-07-1391, 07:44 بعد از ظهر
کروت جان سلام...
من هرچی که نوشتم تجربیات شخصی و مطالعات علمی خودم بود. :flower4:
عیبه مردم ایران اینه که همه چیزو به 1 چشم نگاه میکنن. برای مثال اگه یه نفر با ZX سرقت کیف قاپی انجام بده
از اون لحظه ببعد دیدگاه مردم نسبت به ZX و راکبانش این میشه که همه زد ایکس بازا دزدن یا موتوراشون خوراکه کیف قاپیه..!
مردم یه سری دوزمانه ی اسقاطی و از رده خارج تو خیابون میبینن ، فکر میکنن بله دیگه تموم زد ایکسا و های کیپسا
دود فراوون تولید میکنه.
همون طور که خودتم واقفی و من تو نوشته های قبلیم گفتم. Zx اگه سالم باشه ، روغن 10 باندازه
استاندارد بسوزه ، کیپساش و در کیپسا و کاربراتور درست تنظیم باشه(حرفت راجع به تعمیرکار ماهرو باید با طلا بنویسم) چون خیلی حائز اهمیته، بهیچ وجه اون دودی که دوستان مد نظرشونه تولید نمیکنه...
راستی داش کروت داشتم پستای قدیمیو میخوندم که دیدم هیچ کدوم از دوستان زیر بار سرعت
210 تایی این موتور نرفتن و مورد تمسخر قرار دادن.بهشون توصیه میکنم 1 نگاه به این Movie بندازن..!
موتور های 250 چهار سیلندر هم نمیتونن به مرز این سرعت برسن...
چه برسه به تک سیلندراشون!!!!!!!:23:

arashpeyman
09-07-1391, 09:06 بعد از ظهر
سلام بچه ها من امروز سراغ گرفتم بهم گفتن دبی نینجا 150 سری گیپس 2ملیون 800تومن...اینو بیارم چقدر باید خرج پلاکش کنم ؟

Hooman Hi kips
09-07-1391, 09:22 بعد از ظهر
متاسفانه راهنمایی و رانندگی ایران اجازه شماره گذاری به موتورهای دوزمانه رو نمیده.:9:

Nima12
11-07-1391, 10:12 قبل از ظهر

که نزدیک به 90درصد رادیاتور مایع خنک دارند.

- - - Updated - - -

چه ربطی داره

البته هرکسی سلیقه ای داره ولی درکل سرعتش نسبت به حجمش بالاست باید قبول کرد ولی مقاومتش میاد پایین به همین دلیل.چون هیچ چیز مفت بدست نمیاد.

---------- Post added at ۱۰:۱۲ قبل از ظهر ---------- Previous post was at ۰۹:۵۴ قبل از ظهر ----------

با سلام مجدد...

دوستان چند مدتی نبودم بخواطر مسائل امتحانات (برام دعا کنید قبول شم)

اما بعد

نمیدونم چرا تو این انجمن ک تخصصی برای مباحث موتور طراحی شده این تخصص رو فقط برای موتورهای اعضای اصلی سایت بخرج میدید؟

تا اسم اعظم کاوازاکی میاد سریع دوست دارید محصول این شرکت عظیم ژاپنی رو با مگلی پگلی مقایسه کنید و مثل این بچه ها میگید کدوم تند تر میره؟؟(خب معلومه که zx150 از همه این 250 ها تندتر میره؛ اما یادتون باشه این فقط ی فاکتوره از هزاران فاکتور دیگه ک یک موتور ژاپنی نسبت به بقیه موتور ها برتری داره)

مشکل شماها البته """فقط بعضی ها""" اینه که فکر میکنید هر موتوری که شرکت کویر وارد کرد خوبه یا هر موتور چینی که اعضای سایت دارن دیگه محشره و باید در موردش بحث فنی کرد...(اصلا ذهنتون رو نبردید سمت موتورهای با اصالت ژاپنی بعد ادعای بخث فنی میکنید و در تاپیک این موتور چینیا هر روز از خرابیا و کیفیت افتضاحشون حرف میزنید و اسمشو میذارید بحث فنی...

اصلا کسی اومد بپرسه سیستم جدیدی که آلایندگیه این موتور دو زمانه رو ب سطح استانداردهای جهانی رسونده چیه؟؟
انقدر سطح توقع رو آوردید پایین ک با این موتور چینیاتون کیف میکنید و دیگه چشمتون رو رو همه چیز بستید...

شمارو بخدا دیدتون رو عوض کنید ؛ معنای کاوازاکی zx150 دو زمانه کیپس و کیفیت رو درک کردید...../

داداش شما خودتو عصبانی نکن حاجی. یکجوری حرف میزنی معلومه سر کل میوفتن باهات.کاوازاکی کارخونه شخصیت که نیست اینقدر بزرگش میکنی. هرکارخونه ای معایبی داره. لازمه کار رقابت جهانی ضعف هست(این یک نظریه اقتصادیه از ماکس وبر) باید معایب داشته باشن.پس بی عیب نیستند و شماهم دوست عزیز دلایلت کافیه واسه اثبات نظراتت.(راه کوتاه کردن یک خط 1سانتی کشیدن یک خط 2سانتی درکنارش هست نه پاک کردن خط) کاری که شما میکنید کم ارج کردن نظرات دوستان. موفق باشید.

Milad_2Rbo
14-07-1391, 07:59 بعد از ظهر
سلام.امیدوارم با این عکس بحث پلاک شدن یا نشدن Zx خاتمه پیدا کنه-(دیروز-گمرک)گذاشته بود واسه فروش. تمیز بود انصافا

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

Hooman Hi kips
14-07-1391, 08:16 بعد از ظهر
حرف نداره...
داداش قیمتو چند گذاشته بود؟

Milad_2Rbo
14-07-1391, 08:20 بعد از ظهر
حرف نداره...
داداش قیمتو چند گذاشته بود؟
12 تمام.مدارک کامل.+برگه استعلام اگاهی.

M@hy@r
14-07-1391, 08:26 بعد از ظهر
میلادچان زدایکس که آره پلاک میشه ، ولی تو تهران نه
اگه دقت کنی این پلاک هم برای تهران نیست
هرچند اون موقع که من رفته بودم دنبال زدایکس برای رفیقم ، (خرداد امسال) بی مدارکش صفر 5 تومن بود با مدارک قدیمی 6-7 تومن با پلاک ملی 119 !!! هم داشت 18 تومن
هنوزم تو شهرستان ها دوزمانه پلاک میشه اونایی که زرنگن از تهران میبرن شهرستان پلاک میکنن ، اتفاقا 2 تا از همین پلاکا رو تو پارکینگ ___ دیدم با صاحب پارکینگه رفیق شدیم گفت این 2تا زدایکس پلاک هم داره ولی گفتن نگه دارید به صاحبشون پس ندید خود نیرو انتظامی میخواد ورش داره

کاوه
14-07-1391, 09:05 بعد از ظهر
هنوزم تو شهرستان ها دوزمانه پلاک میشه اونایی که زرنگن از تهران میبرن شهرستان پلاک میکنن

نه دیگه نمیدن حتی شهرستان
میگفتن تو مازندران میشه اما خیلی دنبالش بودم نشد که نشد

amir.cdi
15-07-1391, 05:42 قبل از ظهر
اینا که پلاک دارن اوایل پلاک ملی کردن رفتن سری گرفتن ولی باز اگه موتور بگیرن پس نمیدن
تا پارسالم تو شهرستانا هم پلاک میشد ولی الان نه قدیم همه میبردن قزوین پلاک میکردن منم خودم بردم قزوین پلاک کردم که الان قزوین هم دیگه پلاک نمیده
قدیم راحت تربن جای که میشد موتور پلاک کنی قزوین بود نه بازدید داشت نه چیزی فقط برگه اینا موتور میخواست .

Magma
15-07-1391, 07:38 قبل از ظهر
این جنجالی که سر این موتور راه افتاده بی مورده. این قضیه سلیقه ای هست. چیزی که ثابت شدس و هیچکس نمیتونه اونو رد کنه اینه که موتور های دو زمانه نسبت به 4زمانه آلایندگی بیشتری دارن. حالا یه نفر براش اهمیتی نداره و بعضیا هم براشون مهمه که موتوری که سوار میشن ضرر کمتری به محیط زیستشون برسونه. دوستانی که خیلی غیرتی با این مسئله برخورد میکنن بدونن که این موتور با همه ی محاسنش فقط توی کشور های شرق دور و فقیر مورد توجه هست. حاضرم سر تمام زندگیم شرط ببندم که ژاپن عمممممممممممممررررررررررر ررراااااااااااااااا اجازه ی تردد این موتورو توی خیابوناش نمیده. درسته خیلی تند میره. بقول یکی از دوستدارانش فلفلیه! اما به چه قیمت؟ به قیمت سوزاندن روغن؟ آلوده کردن محیط زیست! دوست عزیزی که میگن این موتور استاندارد آلایندگی خیلی بالا داره بدونن اینا همش بازیه تبلیغاته. شرکت کاوازاکی خیلی سابقه داره اما اونم یه شرکته مثل بقیه ی شرکتا. دنبال پول و بازاریابی هست. حتی به خودش زحمت نداده اطلاعاتی تو سایت رسمیش مطرح کنه. به قول یکی از دوستان این موتور از جنبه ی کلکسیونی و سواری تفننی معرکس اما هیچوقت نباید و نمیشه ازش به عنوان وسیله ی نقلیه ی روزمره استفاده کرد. انجین های دوزمانه عاشق میخوان. من بین مگلی و این موتور 100درصد مگلیو(یا هر 250سی سیه چهار زمانه ی دیگه)ترجیح میدم. دلایلشم روشنه:
1-مگلی 4زمانس
2-بنزین و فقط بنزین میسوزونه
3-صداش خیلی بهتر از 2زمانس. صدای کاوا منو یاد یاماها 125سوپر عموم میندازه
4-اون اگزوزی که یبار قلنبه میشه یبار باریک سرشم مثل سوزنه اصلا قیافه ی باحالی نداره.
2-5زمانه یعنی یه جور کارشکنی. شونه خالی کردن از زیر مسئولیت و توجه نکردن به محیط زیست
و هزار دلیل دیگه. اما من و هیچکس دیگه ای نمیتونه علاقه ی کسی رو نسبت به این موتور محکوم کنه.
ولی در دنیای موتور سواری یه چیزی هست که میشه محکومش کرد و اون تعصصصصصصصصصصصصصصب و غیییییییییییییییرت هست. حتی دارندگان ابر موتورهایی مثل هایابوسا و zx-14 یا vmax و بقیه ی موتورهای خفن هم این اخلاقو مطمئنا ندارن.
اما دوستان قبول کنن یه جورایی وظیفه ی ماست که به 4زمانه ها بیشتر به بدیم. تکنولوژی بالاشون نه تنها باعث پیشرفت علم میشه بلکه محیط زیستو هم نجات میده.
تا اونجایی که میدونم هندا کمترین علاقه رو بین شرکت های ژاپنی به 2زمانه نشون داده. (البته nsr بویژه nsr 500که پادشاه دو زمانس و در اصل همشون مال پیست هستن) و میبینید که موفقیتشون در فروش و کیفیت خیلی بیشتر از یاماها و سوزوکی و کاوازاکی هست. انجین سی جی کماکان ازش استقبال میشه و از نسخه ی سوپر کاب 50سی سی 4زمانه 6میلیون فروختن. خودتون قضاوت کنین. اگر این انجینا 2زمانه با هزار تکنولوژی باحال مثل کیپس و های کیپس و سوپر کیپس(خودم میدونم مال کاوا هستو مثال زدم) و... بودن و خیلی هم تند تر میرفتن باز هم اینقدر ازشون استقبال میشد؟ فکر نکنم.
در سال 2012 انجین 2زمانه تنها جایی که به درد میخوره و اجازه ی استفاده ازش در کشور های صنعتی داده میشه توی اره برقی و ماشین چمن زنی و اینجور چیزاس.
وگرنه همیشه پرچم 4 زمانه بالاس. به اtتخار 4زمانه های ضعیف تر اما تمیزتر

Classified
15-07-1391, 08:47 قبل از ظهر
در سال 2012 انجین 2زمانه تنها جایی که به درد میخوره و اجازه ی استفاده ازش در کشور های صنعتی داده میشه توی اره برقی و ماشین چمن زنی و اینجور چیزاس.

اینطوریا هم نیست! یاماها الان کراس دو زمانش رو YZ85 (تاپیکش زده میشه!) برا 2013 زده!، Beta ([Only registered and activated users can see links]) هم همینطور و ...

دو زمانه استفاده ی عمومیش مثل قبل نیست، ولی هنوز جاهایی کاربرد داره، جاهایی که سریع تر دور گرفتن و رسیدن به سرعت های پایین مهمه دو زمانه

حرف اول رو میزنه!

Hooman Hi kips
15-07-1391, 09:09 قبل از ظهر
داداش فعلا که شما داری با تعصب نسبت موتورهای 4 زمانه بحث میکنی...!!!!
تمام عالم و آدم میدونن که موتورهای 2 زمانه عملکرد و بازدهی مطلوب تری نسبت به موتورهای 4 زمانه دارن..!
این تبلیغات فقط واسه شرکتای دره پیتی مثله مگلیه که فقط به فکر جیب خودشونن و تاجایی که میتونن برای سود بیشتر از کیفیت قطعاتشون میزنن.
تمام بازارشم فقط تو کشورای محروم و عقب افتاده ی صنعتی ای مثل ایرانه.
کمپانی عظیم و پر آوازه ای مثل کاوازاکی احتیاجی به این تبلیغات نداره.
این اتفاقات فقط تو ایران می افته...
که یه موتوری که اتاقش کپی شده ی موتوره دیگس و صدای خاور میده و مواد اولیه و قطعات انجینش از بی کیفیت ترین آلیاژها و مواد درجه 3 و 4 چینی ساخته شده رو میخرن و باهاش عشقم میکنن..!!!!!!!!!!!!!!!! :16:
شمایی که میای اینجا و بدون این که هیچ گونه اطلاعاتی راجع به موتورهای 2 زمانه داشته باشی پست میزاری و میخوای زد ایکسی که نمیتونی سوار بشیو خراب کنی ، باید خدمتت عارض بشم که تو کشورهایی مثل ژاپن،مالزی،چین، اندونزی ، فیلیپین، سنگاپور و... موتورهای دوزمانه هنوز داره استفاده میشه.
این دربی 160 ای که الان تو ایرانه ، مدل 125 و 50 سی سیه دوزمانش داره تو اسپانیا زیر نظر کمپانی های ایتالیاییه آپریلیا و پیاجیو تولید و به اقساء نقاط اروپا صادر میشه...!
کشورهای دیگه به فکر محیط زیست نیستنو فقط این ایران که هیچ چیزش رو حساب کتاب نیست به فکر محیط زیست افتاده..!!!!!!!!!!!!

کاوه
15-07-1391, 10:02 بعد از ظهر
100درصد مگلیو(یا هر 250سی سیه چهار زمانه ی دیگه)ترجیح میدم. دلایلشم روشنه:
1-مگلی 4زمانس
2-بنزین و فقط بنزین میسوزونه
3-صداش خیلی بهتر از 2زمانس. صدای کاوا منو یاد یاماها 125سوپر عموم میندازه
4-اون اگزوزی که یبار قلنبه میشه یبار باریک سرشم مثل سوزنه اصلا قیافه ی باحالی نداره.
2-5زمانه یعنی یه جور کارشکنی. شونه خالی کردن از زیر مسئولیت و توجه نکردن به محیط زیست
و هزار دلیل دیگه. اما من و هیچکس دیگه ای نمیتونه علاقه ی کسی رو نسبت به این موتور محکوم کنه.

اول تشکر میکنم که بسیار زیبا پست گذاشتین و نظرتون رو صادقانه گفتید
دوست عزیز خدمت شما باید بگم
1-موتور دو زمانه کاربرد خودشو اره و در حال حاضر هنوز هم استفده میشه
2-مصرف سوخت مگلی جالب نیست و بالاست اینو میتونید از دوستانی که در حال حاضر مگلی دارن و یا داشتن هم بپرسید (در بهترین وضعیت و تنظیم بودن 5لیتر)
3-صدای کاواساکی بسیار جذاب تر هست شما با یه zxبچرخ روز بعد با یه مگلی ببینید کدوم بیشتر جلب توجه میکنه
4-اون اگزوز هم طراحی شده و از نظر علمی باید اونطوری باشه که تا جای ممکن از توان انجین بهره ببره (خروج دود یکی از مساعل مهم در بهره گرفتن از توان انجین هست)
5- با این نظرتون تا حدودی موافقم

حاضرم سر تمام زندگیم شرط ببندم که ژاپن عمممممممممممممررررررررررر ررراااااااااااااااا اجازه ی تردد این موتورو توی خیابوناش نمیده. درسته خیلی تند میره. بقول یکی از دوستدارانش فلفلیه! اما به چه قیمت؟ به قیمت سوزاندن روغن؟ آلوده کردن محیط زیست!

همچین چیزی نیست
واسه اثبات حرفم این تصاویر رو میذارم خدمتتون امیدوارم قانع کننده باشه

Kenji
15-07-1391, 10:20 بعد از ظهر
حاضرم سر تمام زندگیم شرط ببندم که ژاپن عمممممممممممممررررررررررر ررراااااااااااااااا اجازه ی تردد این موتورو توی خیابوناش نمیده. درسته خیلی تند میره. بقول یکی از دوستدارانش فلفلیه! اما به چه قیمت؟ به قیمت سوزاندن روغن؟ آلوده کردن محیط زیست!

از فروم کاوازاکی ورد.....

I've been riding my KRR150ZX for awhile now here in Japan. There's only 10 that has been imported here

Magma
16-07-1391, 01:13 قبل از ظهر
آره دیگه. یارو نوشته فقط 10 تا وارد کردن. یعنی اصن تو ژاپن تولیدش نمیکنن. بعدشم معلوم نیست قانونی سوار میشه یا مثل ما ها غیر قانونی. بعدشم حتی اگه سوار بشه باز هم دلیل نمیشه که آزاده.

دوستان میدونن پس از چند سال تولید 250 سی سی های 4سیلندر توی ژاپن و ظهور پدیده هایی مثل سی بی آر 250(چهارسیلند) چون قیمت و حجمشون پایین بود و خیلی طرفدار داشتند از طرف دولتش تعداد سیلندر و قدرت 250هارو محدود کردن که بنزین زیاد مصرف نشه و آلایندگی پایین بیاد. الانم میبینیم که هیچکدومشون 250سی سی چهار سیلندر نمیسازن. چون بنزین خورش و سرعتش خوبه و قیمتش نسبتا پایینه. مردمم میخرن و محیط زیستو به .... میدن. دیگه چه برسه به 2زمانه

- - - Updated - - -

همچین چیزی نیست
واسه اثبات حرفم این تصاویر رو میذارم خدمتتون امیدوارم قانع کننده باشه
[Only registered and activated users can see links][/QUOTE]
دوست عزیز عکسی که گذاشتینو من قبلنم دیدم. اما اینجا ژاپن نیست. ژاپن کشوری هست که بعد از زلزله ساخت راکتور اتمی را ممنوع و برنامه ای واسه ی جمع کردن تک تک راکتور هاشت گذاشت. کاری که حتی المان هم نمیتونه بکنه. اینقدر به محیط زیست اهمیت میدن. حالا انتظار دارین بیان اجازه ی تردد موتور 2زمانه بدن؟ آدم اگه یکم فکر کنه اصن غیر منطقی هست.
این عکس توی یکی از کشور های آسیایی به غیر از ژاپنه. اصلا نباید کشور های شرق آسیا مثل اندونزی و مالزی و چین و فیلیپین و ... رو با ژاپن مقایسه کنین چون زمین تا آسمون با هم فرق دارن. مقایسشون مثل مقایسه ی افغانستانه با سویس هست... اگه میبینید چند تا چشم بادمی کنار zx عکس انداختن اطمینان داشته باشین ژاپن نیست. حتی اگه به دروغ اسم ژاپن زیرش ثبت شده باشه
تا اونجایی که من تو نت سرچ کردم بیشترین طرفداره این موتورا توی اندونزی و فیلیپین هست

- - - Updated - - -

عکسی که دوستمون گذاشتن تو کشور مالزی هست. اینم لینکش. زیر عکسو بخونید

- - - Updated - - -

مثلا از اواسط دهه ی هشتاد ورود 2زمانه ی خیابانی به کالیفرنیا محدود شده. موتور های آفرود 2زمانه هم برای استفاده حتما باید مدل 2002 یا جدید تر باشند و جالب اینجاست که فقط 6ماه از سال در مکان های مشخص قابل استفاده هستند. حالا دوستمون میاد میگه krr150 خیلی تمیزه و همه جای دنیا براش جون میدن. اصن همچین خبرایی نیست.

Hooman Hi kips
16-07-1391, 01:25 قبل از ظهر
داداش چرا جوک میگی؟؟!
جریان راکتورا هیچ ربطی به محیط زیست نداره.
همه جای دنیا از موتورای دوزمانه استفاده میشه.
تو سایته کاوازاکی هم مدل های KX دو زمانه همراه با Kips موجوده.
مطمئنا موتوری که مشخصاتش تو وب سایت رسمی 1 شرکت ثبت میشه و میتونه استانداردهای جهانی رو دریافت کنه اولین جایی که استفاده میشه تو کشور خودشه...!!!:s (9):
یه بار دیگه هم گفتم اصل دربی هم دوزمانس. نمونه هاش تو تمام اروپا مشاهده شده...

Magma
16-07-1391, 01:44 قبل از ظهر
داداش چرا جوک میگی؟؟!
جریان راکتورا هیچ ربطی به محیط زیست نداره.
همه جای دنیا از موتورای دوزمانه استفاده میشه.
تو سایته کاوازاکی هم مدل های KX دو زمانه همراه با Kips موجوده.
مطمئنا موتوری که مشخصاتش تو وب سایت رسمی 1 شرکت ثبت میشه و میتونه استانداردهای جهانی رو دریافت کنه اولین جایی که استفاده میشه تو کشور خودشه...!!!:s (9):
یه بار دیگه هم گفتم اصل دربی هم دوزمانس. نمونه هاش تو تمام اروپا مشاهده شده...
جریان راکتور ارتباط مستقیم با 2زمانه ها داره. میدونین واسه چی؟ چون هر دوشون به محیط زیست آسیب میرسونن و اینو هیچکس نمیتونه انکار کنه.
در مورد دربی شما اگه یکم به خودت زحمت داده بودی حتما این نکته نظرتو جلب میکرد که تنها موتورهای 2زمانه ی ساخت دربی که بصورت قانونی در استرالیا و آمریکا و انگلیس(در این سه مورد تحقیق کردم چون فقط انگلیسی بلدم) به فروش میرن حداکثر 50سی سی حجم دارن. منبعش وبسایت رسمی دربی.

Hooman Hi kips
16-07-1391, 02:01 قبل از ظهر
دوست عزیز یه سر به لینک زیر بزن و مدل 125 دوزمانش رو هم ببین...
وقتی کاوازاکی ژاپن مدل 2012 RR رو به تولید میرسونه و رو نمایی میکنه تمام استانداردهای جهانی (علی الخصوص در مورد آلایندگی) رو حفظ میکنه.
مگه میشه یه موتور بسازه ،بعد تو کشور خودش بهش حق تردد نده..!!!!!!
اینجوری باشه چه جوری میتونه بازار تو کشورهای دیگه رو بدست بیاره.!!!!!!!!!!!!!
اولین چیزیم که براشون هائز اهمیته مردم کشوره خودشه، بعد از اون اقدام به واردات به کشورهای دیگه میکنه.

- - - Updated - - -

Magma
16-07-1391, 04:00 قبل از ظهر
دوست عزیز یه سر به لینک زیر بزن و مدل 125 دوزمانش رو هم ببین...
وقتی کاوازاکی ژاپن مدل 2012 RR رو به تولید میرسونه و رو نمایی میکنه تمام استانداردهای جهانی (علی الخصوص در مورد آلایندگی) رو حفظ میکنه.
مگه میشه یه موتور بسازه ،بعد تو کشور خودش بهش حق تردد نده..!!!!!!
اینجوری باشه چه جوری میتونه بازار تو کشورهای دیگه رو بدست بیاره.!!!!!!!!!!!!!
اولین چیزیم که براشون هائز اهمیته مردم کشوره خودشه، بعد از اون اقدام به واردات به کشورهای دیگه میکنه.

- - - Updated - - -

سایتی که در مورد کاوازاکی گذاشتین اصن معتبر نیست. بعدشم جایی نگفته بود تو ژاپن تولید میشه یا اینکه تو ژاپن مجاز هست. هیچ ژاپنی نمیاد یه موتور دودی بخره. به احتمال قوی ساخت مالزی هست.
اینم derbi gpr 125 که در خود سایت دربی گفته چهار زمانه هست. دیگه اینو که نمیتونین نغزش کنین. خود سایت دربی. حرفی اگه میزنم حاصل تحقیقات مستند و معتبر از منبع های بزرگ و قابل اطمینین هست.
دیگه هم تو این تاپیک پست نمیدم. هیچ علاقه ای هم به کاوازاکی 2زمانه ندارم. حتی اگه تاپ اسپیدش 900کیلومتر بر ساعت تو سربالایی باشه یا اینکه استاندارد یورو 6داشته باشه. جون تو جونش کنی روغن میسوزونه.
باد تو لاستیک 4زمانه ها به این دو زمانه های ساخت مالزی میارزه

Alireza
16-07-1391, 10:51 قبل از ظهر
جناب هومن بار دیگه تو پست هاتون بی احترامی ببینم دسترسیتونو محدود میکنم کسی به شما بی احترامی نکرده که کوچه خیابونی حرف میزنید

Kenji
16-07-1391, 04:39 بعد از ظهر
بحث رو اینجوری ادامه ندید. دیروز تو همون فروم کاوازاکی ورد سوال کردم، تو ژاپن محدودیت سواری برای موتورسیکلت های دوزمانه نیست. اون 10 تا زد اکس 150 هم به صورت قانونی وارد شده و به صورت قانونی سوار می شن. هیچ مشکلی هم ندارن و به راحتی از سواری گرفتنش تو ترافیک صحبت می کنن.

اما دوست دیگه ای که از آمریکا هست گفت تا به حال تو آمریکا زداکس 150 ندیده، هر چند بی نهایت طالبش بوده. ممنوعیت تو آمریکا هست و تو ژاپن نیست.

کاوه
16-07-1391, 05:43 بعد از ظهر
اما دوست دیگه ای که از آمریکا هست گفت تا به حال تو آمریکا زداکس 150 ندیده، هر چند بی نهایت طالبش بوده. ممنوعیت تو آمریکا هست و تو ژاپن نیست.

kenji جان این موتور یعنی سری zx150krr تو کشور تایلند مونتاژ شده و منحصر واسه آسیا بوده در ضمن هرگز نمونه ای از krrیا srrتو اروپا و آمریکا دیده نشده

- - - Updated - - -

بعدشم جایی نگفته بود تو ژاپن تولید میشه یا اینکه تو ژاپن مجاز هست. هیچ ژاپنی نمیاد یه موتور دودی بخره. به احتمال قوی ساخت مالزی هست.
مونتاژ در تایلند بوده

Hooman Hi kips
16-07-1391, 08:14 بعد از ظهر
بی احترامی به یه برند موتورسازی معروف، بی احترامی به راکبین اون موتور محسوب میشه...
کسی که از روی تعصب میاد و میخواد تو یه تاپیک دیگه موتور مورد علاقه ی خودشو تبلیغ کنه باید جوابشو داد.
سایت انجمن موتور سواری و تاپیکاش فقط به این نیست که بیایم حرفای همدیگرو تائید کنیم و تشکر کنیم.

Alireza
16-07-1391, 08:18 بعد از ظهر
شما حرف غیر منطقی زدید و اون دوستمون هم جوابتونو داد بی احترامی به برندی نشد همونطور که شما به مگلی توهین کردید پس بی احترامی به مگی سوار ها شده؟
در هر صورت دیگه این بحث های حاشیه ای رو ادامه ندید

Hooman Hi kips
18-07-1391, 09:56 قبل از ظهر
اینم یه 2 تا عکس تپل از افتخارات کاوازاکی...[Only registered and activated users can see links]

arminkrr
29-07-1391, 10:03 بعد از ظهر
سلام هر کس به یه موتوری علاقه داره نظرشم محترمه زد سوارا ممکنه موتورشونو با هیچی دیگه عوض نکنن یا فرضا مگلی داره ممکنه اونو با چیزه دیگه عوض نکنن موتور سلیقس اما هنوزم پرچم زد خیلی بالاس هنوز تو گمرک شهباز خیلیا دنباله این موتورن پس این نشون میده موتوره خوبیه هنوزم وقتی یه زد داره رد میشه همه سرا بر میگرده خیلی شده تو ماشینی یه چیزی مثه زنبور میاد رد میشه از کنارت ولی من تا حالا ندیدم چیزی از بغلم بگه قاااااار رد بشه در هر حال من خودم های کیپس دارم خیلیم به این موتور علاقه دارم .

migmig
20-12-1391, 04:43 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان .ببخشيد اگه بيمورد نظرم رو گفتم اما 250 هم هست كه تاپ اسپيدش 205 كيلومتر هست و مال ده ي 90 كه اسمش rgv 250 ميتونين تو گوگل امارش رو در بيارين.2225722258سلام بچه ها کی میتونه در مورد rgvیه سری اطلاعات بهم بده