PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارش مختصری از نتایج تمرینات زمان بندی پیست Losail در قطر

mh_kingcobra
19-01-1391, 01:29 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز

در سایت MotoGP به دنبال نتایج تمرینات پیست قطر بودم و نتایج زیر حاصل شد:
1) کیسی استونر در 2 تمرین اول با وجود کمی مشکل در چسبندگی چرخ عقب (Rear Grip) سریعترین زمان را نصیب خود کرد.
2) لورنزو فاتح بهترین زمان در تمرین سوم بود.
3) کارل کراچلو در تمرین سوم توانست دومین زمان برتر را نصیب خود بکند.
4) دنی پدروسا با مشکلاتی چند مواجه بود و در کل 3 تمرین نتیجه ای بهتر از پنجمی نصیب خود نکرد. مشکلات او عبارت بودند از:
الف) لرزش زیاد موتور به خصوص در خروج از پیچ ها که منجر به از دست دادن زمان برای تعویض چرخ ها شد.
ب) افتادن در لپ اول از تمرین دوم و به دنبال آن صرف زمان زیاد برای تعمیر موتور وی (مصدومیتی در کار نبود)
ج) ادامه دادن تمرین ها با موتور قبلی و صرف نظر کردن از تعویض موتور

فردا روز تمرین نهایی و مشخص شدن موقعیت راننده ها در روز مسابقه خواهد بود.
عکس زیر راننده های این فصل MotoGP را به نمایش می گذارد.

موفق باشید
10888

کوروش
19-01-1391, 06:13 قبل از ظهر
اقا یه سوال داشتم شرکت بی ام و تو این مسابفات شرکت نمیکنه ؟؟؟من کسی رو تو این عکس ندیدم لگوی بی او و داشته باشه !!!
بعد اگه زحتمی نیست تو همین عکس با فتو اسم و شرکت رو زیر هر شخصیت بزنید که دوستانی که وارد نیستن بیشتر متوجه بشن :crazy:

mh_kingcobra
19-01-1391, 07:51 قبل از ظهر
اقا یه سوال داشتم شرکت بی ام و تو این مسابفات شرکت نمیکنه ؟؟؟من کسی رو تو این عکس ندیدم لگوی بی او و داشته باشه !!!
بعد اگه زحتمی نیست تو همین عکس با فتو اسم و شرکت رو زیر هر شخصیت بزنید که دوستانی که وارد نیستن بیشتر متوجه بشن :crazy:

دوست عزیز نه، تیم BMW فعلا تو مسابقات MotoGP قصد حضور نداره و فعلا دنبال کسب مقام و قهرمانی تو مسابقات WSBK هست و اونجا سرمایه گذاری کرده، ولی خوب یه خبر خوب اینه که امسال یک تیم به نام NGM Forward Racing در مسابقات اومده که در یک شاسی و بدنه سوئیسی Suiter قلب (انجین) تپنده ای از BMW گذاشته وصداشم تو یکی از فیلم های Pre-season Test شنیدم خیلی خوشگل بود. من هم خودم خیلی دوست دارم که شرکت BMW تو این مسابقات حضور پررنگ تری داشته باشه.

ردیف بالا از چپ به راست: کارل آبراهام (تیم Cardion AB)، یونی هرناندز و ایوان سیلوا (بین این دو نفر شک دارم ترتیبشونو) (تیم Avintia Racing)، الکس اسپارگرو و رندی د پونیت (تیم Mapfre Aspar CRT)، ماتیا پیازینی (تیمSpeed Master CRT)، دنیلو پتروچی (تیم IODA Racing CRT)، جیمز الیسون ( تیمPaul Bird CRT)
ردیف وسط از چپ به راست: آلوارو باتیستا (تیم San Carlo Honda Gressini )، میکائیل پیرو (تیم San Carlo Honda Gressini CRT)، کالین ادواردز (تیم NGM Forward Racing)، والنتیو روسی و نیکی هیدن (تیم Ducati Marlboro)، هکتور باربرا (تیم Pramac Ducati)، استفان بردل (قهرمان سال پیش Moto2) (تیم LCR Honda)
ردیف پایین از چپ به راست: بن اسپیز و یورگه لورنزو (تیم Yamaha Factory Racing)، کیسی استونر (قهرمان سال پیش) و دنی پدروسا (تیم Repsol Honda)، آندره دویتزیوسو و کارل کراچلو (تیم Tech3 Monster Yamaha)

CRT: Claiming Rule Teams تیم هایی هستند که از امسال با هدف سرمایه گذاری بیشتر و ایجاد تیم هایی با بودجه کمتر به منظور گسترش تیمها و استعدادها تشکیل شده اند. این تیم ها بدون حمایت از طرف شرکت های موتورسازی مانند هوندا و ... اقدام به خرید انجین و شاسی از جاهای مختلف و شرکت در مسابقات می کنند. به طور مثال تیم San Carlo برای میکائیل پیرو بدون حمایت شرکت هوندا (Honda Racing Company ) با یک انجین Honda CBR1000 و شاسی FTR تحت نام San Carlo CRT در مسابقات شرکت کرده است.

RezaCBR400RR
19-01-1391, 02:05 بعد از ظهر
ممنونتم محمد جان خیلی زحمت کشیدی داداش

mh_kingcobra
19-01-1391, 11:11 بعد از ظهر
دوستان عزیز
امروز تمرین پایانی پیست Losail قطر بود و رانندگان جایگاه شروع مسابقه (Gridline) خود را برای مسابقه فردا کسب کردند. یورگه لورنزو توانست با سریعترین زمان Pole position را نصیب خود کند و کیسی استونر قهرمان سال پیش در جایگاه دوم قرار گرفت. کارل کراچلو به دور از انتظارات بهترین جایگاه خود را بدست آورد و در رتبه سوم نشست. پدروسا نیز با توجه به مشکلات دیروزش نتایج ضعیف خود را ادامه داد و رتبه ای بهتر از هفتمی نتوانست کسب کند. ولی همه پدروسا را با شروع های آتشینش از Gridline می شناسند و در نزد گزارشگران BBC القابی نظیر شیطان استارتر کوچک (The Little Demon Starter) را به یدک می کشد. از جمله استارت های وحشتناک او مسابقه پیست Assen سال 2010 در هلند بود که از همین رتبه هفتمی، در شروع مسابقه خود را به رتبه سوم رساند و در آخر با رتبه دومی مسابقه را تمام کرد. امیدوارم فردا نیز شاهد حضور آتشینی از او باشیم تا مسابقه با حضور استونر و لورنزو و پدروسا در کنار هم هیجان بیشتری کسب کند. جدول زیر اطلاعات بیشتر را در اختیار قرار می دهد. افزایش چشمگیر Top Speed راننده ها شگفت انگیز است. باید منتظر صحنه های Onboard راننده ها (دوربین هایی که روی موتور بسته شده اند و راننده را نشان می دهند) مخصوصا افرادی مثل استونر، پدروسا و روسی که آدرنالین خالص و رانندگی روی مرز مرگ و زندگی را به رخ تماشاگر می کشند، باشیم. طبق نوشته ای در سایت ویکی پدیا رکورد Top Speed در کل تاریخ مسابقات معادل 349/288 کیلومتر بر ساعت و متعلق به دنی پدروسا است که در پیست موجلو ایتالیا در سال 2009 و در تمرین اول و با موتور هوندا RC212V و با حجم 800 سی سی اتفاق افتاد.
این هم نوشته Wikipedia:

The highest speed for a MotoGP motorcycle in 125cc category is 249.76 km/h (155.193 mph) by Valentino Rossi in 1996 for Aprilia and the top speed in the history of MotoGP is 349.288 km/h (217.037 mph), set by Dani Pedrosa riding a Repsol Honda RC212V 800cc during Free Practice 1 at the 2009 Italian motorcycle Grand Prix ([Only registered and activated users can see links])

10963