PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد شما برای کمک به زلزله زدگان

Kenji
23-05-1391, 12:59 قبل از ظهر
پیشنهاد دهید: باشگاه برای زلزله زدگان چه کاری می تواند انجام دهد؟

ali_r
23-05-1391, 01:13 قبل از ظهر
ابراز تسلیت و تاسف به هموطنان عزیز تبریز
کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی:

بلایای طبیعی اتفاقاتی هستند که هیچ انسانی تا به حال نتونسته جلو دارشون باشه ، هیچکس از این بلایا در امان نیست و ممکنه برای شما هم اتفاق بیفته

چند روز گذشته سه زلزله به بزرگی ۶.۲ ریشتر شهرستان‌ های اهر ، ورزقان و هریس از توابع تبریز در آذربایجان شرقی رو لرزوند , بر اساس اخبار منتشر شده از خبرگزاری‌ ها این حوادث متاسفانه حدود ۳۰۰ نفر را کشته و ۲ هزار نفر مصدوم به جای گذاشتند.

اقداماتی که می توانید انجام بدید به ترتیب سادگی آنها در زیر لیست شدند , لطفا تا هر کجا که می توانید به این لیست عمل کنید:

با توجه به اینکه آسیب دیده ها با پای برهنه از زیر آوار بیرون آورده می شوند و کفشی به پا ندارند فرستادن دمپایی می تونه کمک بزرگی باشه
نوزادان نیاز به شیر خشک و سرلاک و پوشک و پمادهای ضد سوختگی دارند
برای کاهش بروز عفونت های زنانه پد بهداشتی و لباس زیر تمیز ، برای زنان حادثه بفرستید
اقلامی دیگه ای که می تونید ارسال کنید شامل چادر ، پتو هست
با توجه به شُک ایجاد شده و آسیب های روانی حضور دوستان مددکار و روان شناس می تونه تاثیر خوبی داشته باشه

نکته:

سعی کنیم وسایلی رو که می فرستیم تمیز و قابل استفاده باشند چون زلزله زدگان همشون خانواده های آبرومند هستند

شماره حساب به منظور کمک مالی:

شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد بانک ملت و ارزی ۷۰۲۰۷۰ این جمعیت نزد بانک ملی ایران ، هلال احمر آماده دریافت كمك های مردمی جهت زلزله زدگان آذربایجان شرقی می‌ باشد.

20412

متاسفانه تعدادی از هموطنانمان در تبریز جان خودشون رو از دست دادن که این حادثه واقعا برای هر ایرانی ناراحت کننده است

20413

20414
خدایا

امشب احیا می گیرم

برای هم وطنم

صدایت می کنم

که به فریادشان رسی

می شنوی صدای ناله مادران و هق هق پدران را

صبری عطا کن ...

از طرف خودم و خانواده بزرگ "پرشین موتور " این اتفاق ناگوار را به تمامی مردم تبریز و خانواده های فوت شدگان تسلیت عرض می کنم

و آرزوی صبر برای بازماندگان و آمرزش برای رفتگان را دارم

"اذربایجان سنین باشین ساغ اولسون"

nopo
23-05-1391, 01:15 قبل از ظهر
كمك نقدي+اهداء خون
در قالب هلا احمر

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: نیازی به کمک غیر نقدی و وسایل اولیه برای زلزله زدگان نداریم و هموطنان می‌توانند کمکهای خود را به صورت نقدی انجام دهند.

به گزارش مهر حسین درخشان اظهار داشت: بار دیگر هموطنان نوع دوستی خود را نشان داده و از سراسر کشور برای امدادرسانی و کمک اعلام آمادگی کرده اند. البته هلال احمر برای تامین کمکهای غیر نقدی و لوازم امدادی و اسکان مشکلی ندارد و به خوبی تجهیزات در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: هموطنان که مایل به کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی هستند، می توانند کمک های نقدی خود را به حساب 99999 به نام جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی ایران واریز کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات هلال احمر تاکید کرد: از هموطنان می خواهیم اجازه دهند امدادگران کار خود را انجام دهند و مسیر را برای امدادگران بازگذارند.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اطلاعیه جمعیت هلال احمر برای دریافت کمک های نقدی جهت مردم زلزله زده آذربایجان شرقی
نوشته شده در تاریخ ۲۲/۰۵/۹۱

با توجه به تماس های گسترده مردم نوعدوست ایران اسلامی برای ارسال وجوه نقدی خود به مردم نیازمند مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی، شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نزد بانک ملت جهت دریافت کمک های نقدی هموطنان روزه دار و نوعدوست ایران اسلامی اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶٫۲ در مقیاس ریشتر، در شهرستان های وزرقان، اهر و هریس در استان آذربایجان شرقی که بسیاری از هموطنان را همزمان با لیالی پر برکت ماه رمضان داغدار کرد، بدینوسیله جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد با توجه به تماس های گسترده مردم نوعدوست و خیر ایران عزیز برای ارسال وجوه نقدی خود به مردم نیازمند آن منطقه، شماره حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نزد بانک ملت آماده دریافت کمک های نقدی هموطنان روزه دار و نوعدوست ایران اسلامی است.

shahrammc
23-05-1391, 02:06 قبل از ظهر
نقل قول: یک راهنمایی برای کسایی که می خوان به مردم زلزله زده کمک کن و یا براشون کالا بفرستن.
این رو من به عنوان کسی می گم که روز اول فاجعه به عنوان امدادگر بدون مرز به بم رفته بودو مدتی طولانی رو اونجا مانده بود
اولین چیزی که مردم برای کمک بهش فکر می کنن چادر و پتو هست ...اینا خیلی خوب و واجبن ولی چیزهایی هستند که آدم بهشون فکر هم نمی کنه. مثلا مردم با پای برهنه از زیر آوار بیرون آورده می شن و کفشی به پا
ندارن. فرستادن دمپایی( از این جهت که راحت تر به هر پایی می خوره ) لازم است
زنان زیادی دوره‌‌ی پریودشون رو می گذرونن و نیاز به پد بهداشتی و لباس زیر تمیز دارن. ( به دلیل عدم وجود این موارد زنان زیادی در بم دچار عفونت های زنانه شده بودند)
... ...
...بچه های خردسال و نوزاد نیازهایی مثل شیر خشک و سرلاک و پوشک و پمادهای ضد سوختگی دارند. کسی به این فکر نمی کنه که کوچولو ها هم لباس می خوان.
وسایل نوی اهدایی خود را تا جایی که می تونید به دست مصرف کننده برسونید. لوازم بهداشتی مهم تر از خوراکی هستند چون خوراک بخور نمیر هر طور شده به دستشون از طریق هلال احمر و دولت می رسه ولی کسی داستان بهداشت رو اولویت نمی ده و متوجه نیستن عوارض اش مدت ها پس از لزلزله باقی می مونه.
خون دادن فراموشتون نشه. این کم ترین کاریه که می تونید بکنید.
عده ی زیادی اونجا شوکه و در حالت بحران روانی به سر می برن. دوستان مددکار و روانپزشک اگه می تونن ،بویژه اگه آذری زبون باشن خودشون رو به مردم برسونن
ضمنا یادتون باشه اون مردمی که زندگیشون رو از دست دادن آبرومندن. چیزایی که می خواین بندازین دور رو نفرستید. وسایل و لباس های نو و تمیز و آبرومند بفرستید. گویی برای خانواده ی خودتون

Kenji
23-05-1391, 10:23 قبل از ظهر
دوستان من هم تمام مطالبی که نوشتید رو در اف بی یا جاهای دیگه خوندم. مرسی از کپی پیست!

مورد بحث ما پیشنهادات دقیق تر و عملی تر بود.

MoStAfA
23-05-1391, 11:16 قبل از ظهر
به غير از كارهاي گفته شده و اهداي خون كه ديگه كار خاصي نميشه كرد...
شايد منظورتون از پيشنهاد عملي تر حضور فيزيكي تو منطقه حادثه ديده هست كه اينم امكانش نيست.
حضور دسته جمعي اعضاي باشگاه براي اهداي خون كار جالبي ميتونه باشه به نظرم...
پ.ن:گويا سگهاي انست جمعيت عملكرد خوبي داشته تو حادثه.

شهروز
23-05-1391, 02:47 بعد از ظهر
من امروز زنگ زدم گفتن فقط کمک مالی...
پایه باشید من هستم بریم اونجا....

سیاوش
23-05-1391, 03:32 بعد از ظهر
اقا اگه بفرستن براشون.چند سال پیش تو زلزله بم من که نه خانوادم کلی کمک مالی کردنو ازونور پتوو لوازم گرمایشیو چادورو اینا فرستادن.
بعدن چادرای اصل آمریکایی که واسه کمک بودو تو بازار میدیدی.تا دلتون بخواد دزدیدن...
حالا اگه با این اختلاصای خشکل ازین کمک مالی چیزی برسه بشون خوبه.
خیلی دوست داشتم خودم با لوازم مورد نیازشون برم اونجا کمک کنم.

شهروز
23-05-1391, 11:10 بعد از ظهر
کنجی من احتمالا 5 شنبه برم شنبه صبح برگردم
تاپیک بزن هرکی پا بود بیاد
یه روز هم یه روزه دوستام که اونجان میگم خیلی اوضاع بی ریخته... شاید واسه خوده ما هم پیش بیاد ....

Kenji
23-05-1391, 11:16 بعد از ظهر
شهروز من خیلی تو فکرش بودم... از یکی از همکارا که پدرمادرش الان اونجان پرسیدم...

گفت الان خیلی ها از شهرای نزدیک اومدن، برای اسکان و غذای همونایی که برای کمک اومدن الان مشکل پیش اومده!

رفتن فیزیکی بدون سازماندهی به صلاح نیست

شهروز
24-05-1391, 01:43 بعد از ظهر
خرجش یه چادر و 2 تا قوطی کنسروه.... هتل 5 ستاره که رزرو نکردیم ... شب باید رو خاک بخوابی روز هم کمک کنی به ملت...خلاصه ما که میریم هرکی میاد یسم ا...

Babak
24-05-1391, 04:44 بعد از ظهر
یا وانت یا نیسان می خواد بار و بندیل رو ریخت پشتش و راهی شد

bingo55521
24-05-1391, 06:47 بعد از ظهر
چند دقیقه پیش دوباره تبریز زلزله اومد ولی نه شبکه خبر نه اخبار 19 چیزی نگفتن.

s.mm
24-05-1391, 06:55 بعد از ظهر
خرجش یه چادر و 2 تا قوطی کنسروه.... هتل 5 ستاره که رزرو نکردیم ... شب باید رو خاک بخوابی روز هم کمک کنی به ملت...خلاصه ما که میریم هرکی میاد یسم ا...

من فکر می کنم مناطق زلزله زده پراکنده تز از این حرفا باشه که کسی بتونه ازاینجا بره اونجا کاری کنه اونم ماها که تجربه ای نداریم چون قضیه با مثلا بم خیلی فرق می کنه توی زلزله بم فکر کنم فقط حدود 30 هزار نفر کشته شدن زخمی ها که جای خودش و همه چیز هم تقریبا توی همون شهر بود ولی الان زلزله روستا به روستا خسارت زده

زلزله یا پس لزه؟

sorush
24-05-1391, 07:35 بعد از ظهر

پسرانگاری آخرزمان شده همدان هم امده منتهی اخباراستانی اعلام کرده داخل سایت زلزله نگاری ریشترشونوشته بوده چندتاپیاپی بوده یکیش مال صبح بود یکیش هم مال شب بوده تانزدیک های استان لرستان ارزش احساس شده بوده پس چراتلوزیوت اعلام نکرده البته قضیه همدان برای 3هفته پیشه ولی خب بازم جای تعجب داره که اخباراعلام نمیکنه یه زمانی توی هرشهرایران زلزله 2ریشترمیامدزرتی اخباراعلام میکرد

Milad_2Rbo
24-05-1391, 08:37 بعد از ظهر
پسرانگاری آخرزمان شده همدان هم امده منتهی اخباراستانی اعلام کرده داخل سایت زلزله نگاری ریشترشونوشته بوده چندتاپیاپی بوده یکیش مال صبح بود یکیش هم مال شب بوده تانزدیک های استان لرستان ارزش احساس شده بوده پس چراتلوزیوت اعلام نکرده البته قضیه همدان برای 3هفته پیشه ولی خب بازم جای تعجب داره که اخباراعلام نمیکنه یه زمانی توی هرشهرایران زلزله 2ریشترمیامدزرتی اخباراعلام میکرد

اهم .قضیه 30یا30 داداش.سر زلزله ی تبریز طبق روال چندتا کشور خواستن کمک برسونن .که ایران اجازه نداد به 2 تاشون.ولی باز اون 2تا که اسمشو نمیبرم اومدن نشستن تو خاک ایران واسه همینه که ... .واقعا که...

MoStAfA
24-05-1391, 11:13 بعد از ظهر
دوست عزيز چند روز پيش يكي از نجاتگران قديمي هلا احمر كه چند سالي هست با هلال احمر همكاري نداره خودش رفت تبريز با اينكه از اعضاي خود سازمان هست ولي اونجا به زور اسكان دادنش !
حضور شما هر چند براي كمك ميتونه به شلوغي اونجا دامن بزنه...
همين كه شما انقدر براي كمك به هموطن(هم نوع) خودتون انقدر مشتاقيد جاي تقدير داره...

Aka
24-05-1391, 11:22 بعد از ظهر
من یه سر رفتم
آب معدنی و تن ماهی
فقط این 2 تا

s.mm
24-05-1391, 11:54 بعد از ظهر
اهم .قضیه 30یا30 داداش.سر زلزله ی تبریز طبق روال چندتا کشور خواستن کمک برسونن .که ایران اجازه نداد به 2 تاشون.ولی باز اون 2تا که اسمشو نمیبرم اومدن نشستن تو خاک ایران واسه همینه که ... .واقعا که...

یکیش قطره حروم زادس که هم هواپیمای تجهیزات دار فرستاده و هم پزشک و هم هواپیمای حامل مواد غذایی که ایرانی فقط مواد غذایی رو قبول کرده که کاش اون رو هم قبول نمی کرد چون مال اونا خوردن نداره

اون یکی کیه؟ ترکیه؟ اون بی پدر تر از قطر

matrixaidin
25-05-1391, 12:38 قبل از ظهر
رفقا من زنگ زدم تبریز کسایی که اونجا بودن رفتن واسه کمک ولی میگه اینقدر مردم اومده بودن واسه کمک که حضور مردم یه مشکل شده بود هم واسه ترافیک هم واسه رفت و امد الکی....اگه میتونین نرین...به جاش برین خون بدین یا کمک نقدی...تنها چیزی هم که کم دارن لباس+اب+دستشویی هستش...به غیر از این 3تا همه چی هست

Kenji
25-05-1391, 07:45 قبل از ظهر
طبق آخرین خبر، به غیر از نیروهای بومی، نظامی و هلال احمر هیچ کس به منطقه راه داده نمی شه..... تا مشکل جنازه های بدون دست مثل بم پیش نیاد

sorush
25-05-1391, 09:38 قبل از ظهر
طبق آخرین خبر، به غیر از نیروهای بومی، نظامی و هلال احمر هیچ کس به منطقه راه داده نمی شه..... تا مشکل جنازه های بدون دست مثل بم پیش نیاد

درسته راه نمیدن فعلا به زوربرای شناسایی میرن بالاسراجسادبرای شناسایی
بم که قیامت بود
دوستان اگه میتونن ازشهرهای نزدیک این مردم توی خانهاشون راه بدن که حداقل مشکلات بهداشتی برای زنان پیش نیاد

bingo55521
25-05-1391, 01:00 بعد از ظهر
دوستان اگه میخواین آمار دقیق داشته باشید از زلزله این سایتشه از هر جایی زودتر اینجا ثبت میشه.
[Only registered and activated users can see links]

sorush
25-05-1391, 01:10 بعد از ظهر
خداروشکرکه این نیرویه دفعه خنثی نشده که شهروباخاک یکسان کنه راجب سایت هم ممنون دوست عزیز

bingo55521
25-05-1391, 02:15 بعد از ظهر
خداروشکرکه این نیرویه دفعه خنثی نشده که شهروباخاک یکسان کنه راجب سایت هم ممنون دوست عزیز
اگه منظورتون من بودم .خواهش میکنم.

vahid7624
25-05-1391, 04:45 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

کاوه
08-06-1391, 11:42 قبل از ظهر
هر کس یجوری کمک کرد
تا این غم و درد یجوری کم بشه
یه زخم فقط قدیمی میشه اما خوب نمیشه
خدایا تازه جای زخم بم داشت یادمون میرفت
همه کمک کردن حتی اونایی که دستشون خالی بود
از هر قشر جامعه