PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Motorcycles Shootout 2010

nOviA
26-10-1389, 04:59 بعد از ظهر
در این تایپیک به مقایسه موتور ها تو کلاس های مختلف تو پیست یا Street بپردازید.

تمامی نظرات در این تاپیک [Only registered and activated users can see links]

خودم از 1000 سی سی ها شروع میکنم. 7 تا موتور رو میخوام تست کنم از جمله BMW s1000rr , KTM RCB , yamaha R1 , kawasaki ZX-rr , Suzuki Gsxr-1000 , Honda CBR1000RR , Ducati 1198 SE

این تست توسط تیم motorcycle-usa در پیست willow spring انجام شده که نتیجه آن به شرح زیره:

هفتم: yamaha R1

با اینکه میدونیم این موتور تو تست ما هفتم شده ولی از سادگی تو روندن این موتور نمیشه گذشت. یاماها R1 موتور سرگرم کننده ای برای روندنه.واقعا سریع به نظر نمیرسه و به خاطر همینه که موتور سرگرم کننده ای به حساب میاد چون هیچی اون جوری الان باید اتفاق بیوفته ، نمیوفته!
از جمله کاراکتر های انجین میشه به نرمی در انتقال قدرت اون اشاره کرد.قدرت از دور پایین تا وسط خوبه ولی در دور های بالا نسبت به رقباش کمی ضعیفه. انتقال قدرت نرم در این موتور ممکنه شمارو گول بزنه و فکر کنید که کند ترین موتور نسبت به رقباش هست ولی اینطوری نیست.تو دور هایی بالا ممکنه کمی ضعیف باشه ولی در همین حال همه چی خوب عمل میکنه به جز انتقال موتور از یه طرف به طرف دیگه!
وقتی موتور رو به گوشه میبرید و میپیچید کاملا میشه کمی تلاش اضافی رو برای جمع کردن موتور احساس کرد چون یکم بزرگه و تو جاهای کوچیک هم ممکنه درد سر ساز باشه.
نظر خودم:در کل این موتور میتونه به عنوان یه موتور خوب که همه چی طبق خواسته ی شما عمل کنه برای استفاده ی روزمره مناسب باشه.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ششم: KTM RC8R

وقتی به این موتور نگاه میکنم پیش خودم میگم میخوام خلاف ترین آدم روی زمین باشم چون اینطوری به نظر میرسه. طراحی این موتور کاملا متفاوته.
انجین این موتور لرزش ریادی رو به بدن منتقل میکنه مخصوصا تو دور های بالا. و متاسفانه برای انتقال قدرت بهتر باید دور موتور رو همیشه بالا نگه دارید.
وقتی سوار میشم احساس نمیکنم سوار یه موتور سوپر اسپورت شدم چون قدرتش نسبت به بقیه کمتره ولی روندنش جذابیت های زیادی داره برام.
دنده و کلاج عالیه،ترمز ها عالین،خیلی خوب میپیچه. کمی نسبت به بقیه ی موتور ها کوچیک تره. موتور بسیار بسیار راحتیه برای روندن.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

پنجم: Suzuki Gsx-R1000

در کل موتور خوبیه. انجین تو رنج میانی خیلی خوب عمل میکنه. تو دور های بالا هم خوبه. و به دلیل نرمی در انتقال قدرت موتور خیلی خیلی آسونیه برای روندن و به دلیل داشتن A , B , C modes برای هر راننده ای مناسبه و حتی میتونید قدرت موتور رو مثل یه موتور 500 سی سی کنید!
توانایی پیچیدن فوقولعاده ای داره. موتور راحتی برای نشستنه به طوری که وقتی میشینید حس میکنید که توی موتورید وبا موتور یکی هستید چون صندلیش کمی پایین تر از حد معموله. وقتی گاز میدید حس میکنید که موتور سریع نیست چون انتقال قدرت نرمی داره.
به نظر بعضی ها این موتور طراحی زیبایی نداره. موتور با کیفیتی هم هست.
نظر خودم:اگه بتونید با قیافش کنار بیاین موتور خوبیه.

چهارم: Kawasaki ZX-10R

این موتور مطمعنا برای پیروزی تو ریس ساخته شده.موتور سریعیه. راحته.پیچ و هندلینک بسیار دقیقی داره. انجین خوبی داره ولی مثل هوندا یا سوزوکی نمیتونید تو دور پایین ازش توقع داشته باشید و همیشه دور موتور رو مجبورید بالای 10000 نگه دارید و وقتی این کارو میکنید واقعا شمارو به جلو پرتاپ میکنه و انگار بال دارید و سر موتور تمایل زیادی به بالا اومدن داره.
سوم: ...
.
.
.
این تایپیک رو حتما پیگیری کنید. رقابت 3 نفر اول واقعا جذابه. 3 نفر اول به زودی...

nOviA
28-10-1389, 04:39 بعد از ظهر
سوم: Ducati 1198 se

اولین چیزی که در مورد دوکاتی به ذهنم میاد اینه که گرونه!!! قیمت این موتور 2 برابر موتور هاییه که ما تست کردیم(حدود 25 هزار دلار) و اگه شما این مقایسه رو خوندید و قصد خرید دوکاتی رو دارید حتما بیشتر تحقیق کنید. اگزوز اسپرت و traction control داره.
دوکاتی یه موتور غیر معمولیه و وقتی دوکاتی میرونید قضیه کاملا فرق میکنه.کمی طول میکشه خودتونو باهاش تطبیق بدین ولی صدا و قدرت دوکاتی شبیه هیچ چیز دیگه ای نیست.
کمک،ترمز و ارگونومی فوقولعاده ای داره،به خاطر همین تو پیچ ها به طور غیر قابل باوری خوب عمل میکنه و پایداره. وقتی در مورد پیستی مثل willow spring حرف میزنیم این موتورو تو این پیست به این راحتیا نمیشه گرفت و همون طور که میبینید در جایگاه دوم ایستاده. تنها مشکلی که داره اینه که تو مسیر مستقیم کمی خسته کننده و آزار دهندست. در واقع این موتور بیشتر برای پیسته تا شهر.

دوم: Honda CBR1000RR

تو اینجا هیچ موتور دیگه ای مثل هوندا سریع روندنش آسون نیست.......تو یه دور پیست.....قطع پیچ و گاز دادن!

سوار این موتور میشیم......زمان گیری اولین دور پیست......سریعترین زمان بدست اومده در گروه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

این خاصیت این موتوره.شما هیچ کاره دیگه ای نمیخواد انجام بدین.فقط کافیه که سوار این موتور شین و شروع به سریع روندن کنید و زمان گیری خودتونو تو 1 دور پیست بهتر کنید. پیش خودتون میگید چطور یه همچین چیزی ممکنه؟! ممکنه! چون شما سوار هوندا هستید و از خاصیت این موتور آسونی تو روندن سریعه.
اصلا پشت موتور اذیت یا خسته نشدم.شاسی و ترمز و کمک های فوقولعاده ای داره. پیچ هارو بدون زحمت رد کردم.واقعا این موتور اشتباهات شمارو می بخشه و شاسی این موتور هیچ کار غیر عادی ای انجام نمیده.هیکل موتور یکم کوچیکه مثل یه موتور 600 سی سی میمونه و همین مساله روندنشو آسون کرده.موتور بسیار زیباییه. قدرت موتور تو دورهای میانی خیلی عالیه. تو دور بالا هم همین طوره که فقط BMW از پس این موتور بر میاد.
در کل هرچیزی که از یه موتور سیکلت انتظار دارین CBR1000RR آرزوی شمارو براورده میکنه.
تنها کمبودی که داره به گفته ی بعضی ها نداشت اصالت در این موتوره. اگر از کمبود های CBR1000RR بگیم فقط همین 1 مورد از نظر بعضی ها کمبود به حساب میاد. برای جبرانش میشه گفت که این موتورو میشه به عنوان یک platform برای موتور سیکلت به حساب آورد. در واقع این موتوریه که هرجوری که دوست دارین میتونید خودتون بسازینش و بهش اصالت بدین.

اول: BMW S1000RR

وقتی دارین BMW میرونید یا بهش نگاه میکنید از خودتون بپرسید چه چیزی تو این موتور بده؟ ......هیچی! این یه موتور سیکلت واقعیه......

این موتور بهترین تکنولوژی رو در بین موتور های دیگه داره. traction control داره. mode های مختلف داره که میتونید تنظیم کنید. rain.....sport.....race.....slick....واقعا در بین موتور های اینجا پیشرفته ترینشونه.مگه package کامل تر از این هم داریم؟!

مقدار قدرتی که داره بی نظیره. قدرت زیادشو تا وقتی که دور رو تا 11000 12000 نبرید حس نمیکنید و تو این دور ، موتور پرواز میکنه. صدایی که میده انگار دارین تو F1 رانندگی میکنید. شمارو خیلی خیلی سریع به جلو پرتاپ میکنه.
quick shifter داره(بدون کلاج میتونید دنده بدین). traction control پیشرفته ای داره که تو یه سری زوایای خاص وارد عمل میشه. ABS داره که میتونید خاموش و روشن کنید. موتور بسیار راحتیه. کمک،ترمز،شاسی فوقولعاده ای داره. موتوریه که حداقل 10 تا 30 اسب قدرت بیشتری نسبت به بقیه تولید میکنه. چه طوری BMW
از این موتور سود میکنه ما نمیدونیم.
وقتی تو حالت rain mode باشه قدرتی که به چرخ ها میره حدود 150 اسبه و این انتقال قدرت بسیار به نرمی انجام میشه. traction control و ABS هم فعاله.
حالت sport برای مصارف شهریه. تمام قدرت(حدود 180 اسب) به چرخ های عقب منتقل میشه ولی این کار متعادل انجام میشه و موتور خشن نیست.
حالت race برای پیسته و تمام 180 اسب به چرخ های عقب منتقل میشه و موتور کاملا وحشیه و traction control و ABS خاموشه.
حالت slick برای مواقعی هست که میخواید تو هر شرایطی یک رانندگی مطمعن داشته باشید. در این حالت تمام قدرت موتور وحشیانه به چرخ عقب منتقل میشه و traction control و ABS روشنه.
نظر خودم: تو کلیپ هایی که من از این موتور دیدم 0 تا 200 رو حدود 5.5 ثانیه پر میکنه که این عدد در موتور های دیگه حدود 7 ثانیست. سر موتور در هر شرایطی تو دنده ی 1 و 2 میاد بالا به دلیل قدرت زیاد(تو تمام کلیپ ها این اتفاق یه راحتی میوفته).

رکورد 1 دور پیست:
1- هوندا با زمان 1.56.07

2-دوکاتی با زمان 1.56.57

3- بی ام و با زمان 1.57.30

4-کاوازاکی با زمان 1.57.44

5-سوزوکی با زمان 1.57.49

6-یاماها با زمان 1.57.55

7-کی تی ام با زمان 1.59.77

منبع: persianmotor.net

Red Hat
28-10-1389, 04:44 بعد از ظهر
ممنون . بسیا بسیار مفید و ارزشمند بود. بازم از این تاپیک ها بزن .

اگه در مورد موتور های کراس هم باشه خیلی خوبه.

sirn
28-10-1389, 05:14 بعد از ظهر
ممنونم از شما :icon_pf (94):
اگه امکانش هست مدلهای 2011 با اطلاعات فنی موجود مورد برسی قرار دهید..چون zx10 مورد مقایسه کاملا تغیر کرده و اپریلیا rsv4 حتی مورد مقایسه قرار نگرفته یا اگه گرفته بنده در جریان نیستم.:11:
بنظر بنده مدلهای برتر سال 2011 بترتیب:
2011
bmws1000rr
apriliarsv4r
zx10r

میباشد.:icon_pf (95):
.
.
.
پدیده دنیای سوپر بایک bmw s1000rr هست تو تمام مقایسه ها رتبه اول داره حتی تو مقایسه های مختلف و تو شرایط مختلف جا به جاییهای تو رتبه دیده میشه که bmw تو اکثر موارد رتبه 1 داره (عشق است المان)(کاشکی هیتلر تارومارشون میکرد انگلیس.. امریکا و روسیه)

nOviA
28-10-1389, 05:53 بعد از ظهر
تمام موتور های تست شده به جز zx-10r در سال 2011 تغییری نکردن.در مورد این موتور تو یه تایپیک جدا مفصل توضیح میدم.
آپریلیا هم در تست بود و رتبه ی هشتم رو بدست آورد ولی از وانجایی که زیاد در موردش توضیح ندادن و اون چیزیم که گفتنو من نفهمیدم تو مقایسه شرکت ندادم. در مورد آپریلیا تا اونجایی که من فهمیدم به خاطر v4 بودنش انجین متفاوتی داره و صدای متفاوتی میده. تو پیچ وزن سنگینی رو به شما منتقل میکنه. موتور کوچیکیه و تو پیچ ها خوب میپیچه. ترمز و شاسی اونجوری که ما توقع داشتیم نیست.

sirn
28-10-1389, 06:03 بعد از ظهر
مطمئن هستید اپریلیا هشتم شد!!!!!!! اپریلیا تو بعضی سایتهای مورد مقایسه عملکردی بهتر از bmw داشت و داره!:24:

بله درسته ولی اکثر تغییرات اساسی موتورهای زیر
bmw-aprilia-yamaha-suzuki-honda
اواخر 2011 هست ..سال بعد 2012 مقایسه ها دیدنیه..:afro:

nOviA
28-10-1389, 06:06 بعد از ظهر
بله آپریلیا هشتم شد.
تو چه زمینه ای عملکرد بهتری نسبت به bmw داشته؟ دقیق توضیح میدین؟

Mohammad
28-10-1389, 06:16 بعد از ظهر
به نظر من موثق ترین تست ها توسط mcn گرفته میشه. اما نشریه مورد بحث هم متخصص هستند.
تفاوت اصلی mcn با نشریه های دیگه اینه که یک موتور رو چند راکب شناخته شده تست می کنن. مثلا تستر اصلی سوزوکی mcn هستش.
به هر حال برای وقتی که گذاشتی و ترجمه کردی بسیار، بسیار متشکریم.

mohamad javad
28-10-1389, 06:29 بعد از ظهر
چرا دوکاتی اکثر موتوراش دوسیلندره؟
تعداد سیلندرها تو شتاب تاثیر نداره؟
لرزشش که باید زیاد باشه!

sirn
28-10-1389, 06:50 بعد از ظهر
بله آپریلیا هشتم شد.
تو چه زمینه ای عملکرد بهتری نسبت به bmw داشته؟ دقیق توضیح میدین؟

تو سرعتهای پایین...بخاطر سیستم انجین بسته به توانایی و تجربه راکب گاها شتاب گیری بهتری داشته...(گاها نه حتما) :icon_pf (95):
الان کلی گشت زدم مطلب خونده شده نقل قول کنم که ندیدم.. (میبینی چقدر اذیتمون میکنی:vahidrk:)
یه مسئله عرض کنم که این تفاوتها و رتبه بندی که شد همه به موتور سوار بستگی داره...یعنی تو پیست این قابلیتها کمتر خودشون نشون میده و مهارت بیشتر....میگید نه ..مسابقات سوپر بایک ملاحضه کنید.:29dz8zk:
دقیق توضیح دادم :clap:

nOviA
28-10-1389, 10:23 بعد از ظهر
به نظر من موثق ترین تست ها توسط mcn گرفته میشه. اما نشریه مورد بحث هم متخصص هستند.
تفاوت اصلی mcn با نشریه های دیگه اینه که یک موتور رو چند راکب شناخته شده تست می کنن. مثلا تستر اصلی سوزوکی mcn هستش.

تمام تست های این گروه توسط 5 6 نفر گرفته میشه که یکیشون (steve atlas) بسیار حرفه ایه و در تیم های مختلف تو آمریکا تست های متفاوتی رو انجام میده و جالبه بدونید که از 8 تا موتور که تو 1 دور پیست رکورد گیری شده توسط این 5 6 نفر، این آقا تو 5 تاش بهترین رکورد رو داشته.
الان سایت mcn رو یه نگاه انداختم. قدرت موتور هارو که همرو اشتباه زده(همرو 10 15 اسب بیشتر زده)حالا بقیشو دقت نکردم. تست های motorcycle-usa خیلی گسترده تره و خیلی ریز تر توضیح داده. ویدئو هم داره ولی تو mcn چیزی ندیدم.

تو سرعتهای پایین...بخاطر سیستم انجین بسته به توانایی و تجربه راکب گاها شتاب گیری بهتری داشته...(گاها نه حتما) :icon_pf (95):
الان کلی گشت زدم مطلب خونده شده نقل قول کنم که ندیدم.. (میبینی چقدر اذیتمون میکنی:vahidrk:)
_________________________یه مسئله عرض کنم که این تفاوتها و رتبه بندی که شد همه به موتور سوار بستگی داره...یعنی تو پیست این قابلیتها کمتر خودشون نشون میده و مهارت بیشتر....میگید نه ..مسابقات سوپر بایک ملاحضه کنید.:29dz8zk:
دقیق توضیح دادم :clap:
BMW در بد ترین حالت 10 nm تورک بیشتر و 20 اسب قدرت بیشتری داره. وزن آپریلیا هم بیشتره. گاها فکر نمیکنم.....هیچ وقت! مگه اینکه BMW رو بدن دست منه ناشی، آپریلیا رو بدن دست حرفه ای ترین فرد گروه اون وقت یه همچین اتفاقی میوفته(گاها نه حتما):6:

_____________________________________از اون حرفا بودا:297: تو مسابقات سوپر بایک ترمز،کمک ها،شاسی، نقشه ی سوخت رسانی انجین، لاستیک ها، ....... تعویض یا تقویت میشه و اصلا به هیچ وجه با مدل کارخونه ای قابل مقایسه نیست. در واقع تو مسابقات سوپر بایک تمام نقص های موتور گرفته میشه و به خاطر همینه که رقابت خیلی تنگاتنگه. البته تنگاتنگیش معمولا بین 2 3 تا مدله. مثلا سال 2009 هوندا اول شد. سال 2010 دوکاتی اول و هوندا دوم شد. یه چیزی که تو مسابقات سوپر بایک عوض نمیشه شاسی و اندازه و راحتی موتوره که تو هندلینک موتور تاثیر زیادی داره.

این تستی که توسط این تیم گذاشته شده کاملا بدون تعصب بوده. من این مساله رو به عینه تو فیلم هاش میبینم. حتی ریز مساله رو هم دقت کردن و گفتن هوندا اصالت نداره. که یکیشون که عاشق هونداست هم این مساله رو تایید میکنه و در جوابش میگه این موتوریه که شما هرجوری بخواین میتونید بسازیدش و بهش اصالت بدین.
در واقع تو این تست خوبی و بدی های موتوری که از کاخونه بیرون میاد رو گفتن نه راکب. مثل ترمز و هندلینک و قدرت انجین تو دور پایین و میانی و بالا و کیفیت و .....

sirn
29-10-1389, 01:06 قبل از ظهر
خوب این حرفات واسه چیه من هم کارخونه اپریلیا رو دارم و بهم برخورد اپریلیا تو مقایست نزاشتی ... و شما که صاحب کارخونه هوندا هستی مثل اینکه بهت برخورده....کسی در مورد هوندای شما حرفی نزد:25:
بنده عاشق برند bmw هستم چه ماشین چه هر چیز دیگه و چون با یاماها r1 خاطرات خوبی داشتم یاماها برند دوم مورد علاقه بنده هست...
در مورد مسابقات سوپر بایک درسته تماما دستکاری میشه ولی این مسئله ،،،بنده که قدیما مسابقات دنبال میکردم مشخص بود که موتور سوار بیشترین تاثیر تو مسابقات داره که اگه کمی بیشتر تو اینترنت بچرخی مسابقاتی تحت عنوان super stock برگزار میشه که رو موتور کمترین تغییر انجام میدند و همون موتور شهری هست که باز هم طبق تجربه بند که از 8 الی 9 سال پیش تا الان این مسابقات دنبال کردم باز تاثیر خیلی کمی موتور داشته و موتور سوار بیشتر...
درباره حرف اولت اصلا این حرف جای دیگه نزن که :icon_pf (3):............دیگه انقدر تفاوت سواری تو این موتورها نیست که تو یا هر کی دیگه بخواد تاثیرشو متوجه بشه...شاید شما تو سنگینی وقتی موتور از روی جک به زمین بیفته بخوای بلند کنی بگی این سنگینتره ...این مقایسه ها اکثرا تبلیغاتی و همینطور بسیار فنی و دقیق هست...
تو این تستها اگه هر یک از موتورای مورد مقایسه به والنتینو روسی و یا مثلا هاگا بدی اول شدنش تو اون پیست رو شاخش هست و اظهار نظر در مورد سواریش میموند که الی اخر..............:2i8d4ao:

اپریلیا بخرید cbr نخرید .........اخه به من چه میرسه بخوام از موتوری تعریف بکنم یا نکنم..:s (9):گور بابای هوندا و...:mypersianforum (531

nOviA
29-10-1389, 02:11 قبل از ظهر
نخیر دوست عزیز......من به شخصه از S1000RR خیلی خیلی خوشم میاد و اصلا کاری به هوندا ندارم. اون مساله رو برای مثال گفتم که این تست تعصبی نبوده و تمام خوبی و بدی های یک موتور ذکر شده. مثلا وقتی به KTM گاز میدی و مثل بقیه نمیره کاملا مشخص میشه. یا وقتی دوکاتی رو می برید به نقطه ی Apex یه پیچ و میپیچید کاملا پایداری این موتور مشخصه و برای همین گفتن که تو پیست گرفتن این موتور سخته. یا مثلا من جایی ندیدم و نخوندم که از هوندا بد بگن به جز تو این تست که میگفتن اصالت نداره و کاملانم درسته. یا راحتی و هندلینک موتور یا مسائلی از این قبیل که با تعویض موتور و سوار شدن رو یکی دیگه کاملا خودشو نشون میده.

تو مسابقات superbike وقتی تمام موتور دستکاری میشه performance موتور ها تقریبا یکیه. در اینجا کاملا مشخصه که مهارت راننده حرف اول رو میزنه.

در کل در تمام مسابقات مهارت راکب مهمه. کسی این قضیه رو نقض نکرده. ولی وقتی مثلا سوار R1 سال 2010 شدی و گاز میدی ولی شتاب ثانویت مثل BMW نیست دیگه اینجا ربطی به راکب نداره. راکب روسی هم باشه عقب میوفته که اگه مهارت لازم رو داشته باشه میتونه تو پیچ یعنی جایی که مهارت راکب بیشتر خودشو اونجا نشون میده جبران کنه. اگر فیلم های مربوط به مسابقات رو دیده باشی متوجه میشی چی میگم.

اگر دقت کرده باشین این تستی که انجام شده توسط motorcycle-usa برای مسابقات superbike یا superstock نبوده. این تست برای افراد معمولی که میخوان موتور بخرن و برن تو پیست طراحی شده.

در مورد اینکه تفاوت سواری این موتور ها اونقدر زیاد نیست حق با شماست.تمام این موتور ها به جز BMW به نظر من تو performance خیلی به هم نزدیکن که اگه منو شما تو 1 روز بشینیم پشت همه ی اینا شاید بعضی هاش رو اصلا متوجه نشیم. اتفاقا در تست street مربوط به همین 7 8 تا موتور هم این نکته ذکر شده.

دوستان تست رو بخونن و هرچی دوست دارن بخرن. آقای iranmjh شما هم اگر از برند آپریلیا خوشت میاد تستش رو با موتور های دیگه همراه با اعداد و ارقام بزارین لطفا مرسی

nOviA
01-11-1389, 01:57 قبل از ظهر
مقایسه ای که بین موتور های 1000 سی سی در پیست انجام شد،نسخه street هم داره که به شرح زیره:

هشتم: Aprilia RSV4R_______

تو پیست موتور خوبی بود ولی تو خیابون نه. وزن زیادی رو به بدن و زانو های شما وارد میکنه که باعث گرفتگی در طولانی مدت میشه. تو توقف ها یکم لش و سنگینه.
ما کی جاده های مارپیچ و قشنگ داریم و وقتی اینو میرونید به خودتون میگید که آره دارم یه سوپر بایک رو میبرم.ولی حقیقت اینه که شما تو پیست ریس نیستید و دارید رانندگی میکنید و آپریلیا برای این کار ساخته نشده.
بهترین بخش آپریلیا نقشه ی انجین و V4 بودن اونه که صدای کاملا گیرا و متفاوتی داره.

هفتم: KTM RC8R_______

موتور زیباییه و صدای قشنگی هم داره.ولی کمک های سفتی داره که مناسب خیابون نیست. لرزش زیادی رو تو دور بالا به بدن منتقل میکنه که تو رانندگی در خیابان کمی آزار دهندست.
موتور خیلی راحتیه.وقتی توش میشینید کاملا شمارو در بر میگیره.
من اینو میخرم فقط به خاطر قشنگی موتور.

ششم: kawasaki ZX10R_______

این موتور مطمعنا بیشتر برای پیست ساخته شده تا خیابون. جا پایی های اون مثل دوکاتی خیلی بالاست. موتور تو دور پایین خوب عمل نمیکنه و برای عملکرد بهتر باید دور رو بالا ببرید در حالی که تو خیلبون نیازی به بالا بردن دور نیست.
رو موتور که میشینید خیلی بالا هستید.وقتی از KTM سوار این موتور میشید این مساله کاملا خودشو نشون میده و احساس خوبی رو به شما منتقل نمیکنه و تو پیچ ها ممکنه اذیت شین.
چیدمان موتور در حد خوبیه. مثل آپریلیا و دوکاتی تو مسیر طولانی آدمو خسته نمیکنه.

پنجم: yamaha R1_______

به نظر من این خیلی موتور خوبی برای خیابونه. در واقع این موتور بیشتر برای خیابون ساخته شده تا پیست. بالانس موتور خیلی خوبه. انجین کاراکتر های زیادی داره و صدای کاملا متفاوتی میده.
انجین خیلی خیلی نرمه. اصلا لرزش نداره. قدرت موتور تو دورهای پایینی و میانی خوبه. تو دور بالا خوب نیست که البته تو خیابون نیازی به دور بالا ندارید.
اندازه ی موتور نسبت به بقیه کمی بزرگتره و موتور چاقیه که همین مساله در پیچ ها کمی اذیت میکنه. در عوض موتور راحتیه.

چهارم: Ducati 1198 SE_______

هندلینک موتور در حد بسیار عالی قرار داره و پیچ هارو راحت رد میکنه. تو رانندگی طولانی خیلی اذیت میکنه. جای پاها خیلی بالاست.
تا زمانی که شما در جاده های پیج در پیچ هستید موتور حرف نداره. ولی وقتی به مسیر صاف میرید قضیه برعکس میشه.
این موتور هم بیشتر برای پیست ساخته شده تا خیابون.

سوم: Suzuki GSXR100_______

برای رانندگی خیلی راحته. ارگونومی خوبی داره. صندلی خیلی خیلی نرمی داره. هندلینک خوبی داره. از ترمز ها خیلی تعریف شده. قدرت خوبی در تمام رنج ها داره.
وقتی تو خیابون رانندگی میکنیم ظاهر برام خیلی اهمیت داره. چیزی که این موتور رو در ته لیست های انتخابیم قرار میده. و چون این موتور ها تو عملکرد خیلی به هم نزدیک هستن زیبایی یک فاکتور مهم به حساب میاد. وقتی از این مورد رد شین، عملکرد این موتور عالیه.
قدرت موتور رو هم میتونید مثل یک موتور 500 سی سی کنید(C Mode).این موتور برای هر موتور سواری در هر سطحی مناسبه.

دوم: Honda CBR1000RR_______

هر دفه که این موتورو میرونم بیشتر بهش علاقه مند میشم.این موتور خیلی عالیه. ارگونومیش عالیه.انجینش عالیه. ترمز هاش عالیه. هر موقع و هرجا که اراده کنید میپیچه. خیلی آسون میتونید باهاش رانندگی کنید.
همه چیز در مورد هوندا عالیه. فقط اصالت لازم رو برای علاقه مند شدن نداره.

اول: BMW S1000RR_______

این موتور حرف نداره! تو قسمت اول کامل توضیح داده شده.

R1 FIAT
01-11-1389, 11:40 قبل از ظهر
تو سایت motorcycle آخرین رده بندیه سوپر بایکا به صورت زیره
yamaha yzf r1 رتبه اول
honda cbr 1000 رتبه سوم
Aprilia rsv4 r رتبه ششم
ninja zx6-r رتبه سیزدهم
honda cbr 600 رتبه هفدهم
yzf r6 رتبه نوزدهم
bmw s1000r رتبه بیست و دوم!!!!
و ninja zx10-r رتبه بیست و ششم!!!!!!!!
البته من کوچیکه همتونم ولی فقط
Ducati Desmosedici D16RR ([Only registered and activated users can see links])

([Only registered and activated users can see links])

nOviA
01-11-1389, 12:19 بعد از ظهر

این سایت در کل مقایسه هاش با بقیه ی سایت ها متفاوته. نمیدونم دقیقا چه ملاکی رو برای مقایسه در نظر میگیره ولی رده بندی هاش خیلی غیر عادیه.

Mohammad
01-11-1389, 12:42 بعد از ظهر
yamaha yzf r1 رتبه اول
honda cbr 1000 رتبه سوم
Aprilia rsv4 r رتبه ششم
ninja zx6-r رتبه سیزدهم
honda cbr 600 رتبه هفدهم
yzf r6 رتبه نوزدهم
bmw s1000r رتبه بیست و دوم!!!!
و ninja zx10-r رتبه بیست و ششم!!!!!!!!
البته من کوچیکه همتونم ولی فقط
Ducati Desmosedici D16RR ([Only registered and activated users can see links])

([Only registered and activated users can see links])

نوشتن نتیاج یک تست بدون پارامترهای تست اشتباه است، شاید یک بررسی فقط شامل بهترن خرید از لحاظ هزینه باشه، یک تست شامل راحت ترین موتور باشه، یک تست به طراحی بپردازه، یک تست ب امکانات بپردازه و الی آخر.

R1 FIAT
01-11-1389, 08:34 بعد از ظهر
نوشتن نتیاج یک تست بدون پارامترهای تست اشتباه است، شاید یک بررسی فقط شامل بهترن خرید از لحاظ هزینه باشه، یک تست شامل راحت ترین موتور باشه، یک تست به طراحی بپردازه، یک تست ب امکانات بپردازه و الی آخر.
من کاملا مخالفم
چون تو سال 2008 Ducati Desmosedici D16RR ([Only registered and activated users can see links]) رتبه سوم با وجود قیمت 75 هزار دلاریش بدس اورد
یکی از دوستان هم تو یکی از تایپیکا از تجربش با R1 2010 داشته که خیلی ازش راضی بوده
یه سوال: Ducati Desmosedici D16RR ([Only registered and activated users can see links]) تو ایران چند در میاد؟

nOviA
01-11-1389, 09:23 بعد از ظهر
من کاملا مخالفم
چون تو سال 2008 Ducati Desmosedici D16RR ([Only registered and activated users can see links]) رتبه سوم با وجود قیمت 75 هزار دلاریش بدس اورد

منظور محمد این بود که هر تستی یک سری فاکتور های مخصوص به خودشو داره. شاید تو سال 2008 که اون موتور تست شده فاکتور قیمت مهم نبوده یا کم ارزش بوده.

الان قیمت دست دوم این موتور چنده؟ حدود 2تومان بیشترش پول بدون مدارکشه.

R1 FIAT
01-11-1389, 10:07 بعد از ظهر
بالاخره سایت بزرگه motorcycle نمیاد فقط از یه جهت و یه فاکتور موتورارو ارزیابی کنه
بازم میگیم من کوچیکه همتونم ولی کمپانی yamaha از بیشتر کمپانی ها قدرتمند تره اونم از همه نظر

nOviA
03-11-1389, 01:50 قبل از ظهر
GSXR600 vs R6 vs ZX6R vs CBR600RR همه 2010

نفر چهارم: GSXR600

موتور جذابی برای روندنه ولی مثل بقیه عکس العمل سریعی نداره و آروم تره.موتور انعطاف پذیریه. دقیق ترین تو پیچیدن نیست،بیشترین قدرت رو تولید نمیکنه ولی در کل خیلی موتور آسونی برای روندنه به طوری که هیچ کار احمقانه ای انجام نمیده و شمارو نمیترسونه و همه چی خوب کار میکنه.
قدرت موتور تو دور های میانی و بالایی خوب و نرمه. ترمز ها و کمک های خیلی خوبی داره.این موتور وقتی روش سوار میشید نسبت به بقیه بیشتر توش فرو میرید. برای همین میتونه پایدار تر باشه ولی در عین حال مثل یاماها یا کاوازاکی نمیپیچه.
در کل این موتور با بالانس خوبی که داره برای کسی که تازه میخواد وارد پیست بشه بهترین موتوره.

نفر سوم: R6

نسل های قبلی یاماها(2008 به قبل) روندنش واقعا سخت بود ولی الان نقشه ی ECU تغییر کرده و یه سری تغییرات در سیستم سوخت رسانی و نسبت تراکم ایجاد شده که باعث قدرت بیشتر اما نرم تر به چرخ های عقب شده که اعتماد به نفس بیشتری برای راننده ایجاد میکنه و در کل روندنش راحت تر شده.
بدون هیچ سوالی این موتور راحترین برای چپ و راست کردنه. ترمز های خوبی داره. انجین تو دور های میانی خوب،تو دور های بالا عالیه.
تنها مساله ای که ممکنه حواس شمارو پرت کنه رد لاین خیلی بالای این موتوره. رد لاینش 17000 دوره و میتونید دور موتور رو سر پبچ ها رو 14000 دور نگه دارید و این خیلی عالیه و جذابیت زیادی داره و باعث میشه فکر کنید که سریع تر از اون چیزی که هستید به نظر برسه(صدای بلندی هم داره) و شمارو تشویق به سریع تر روندن میکنه(ولی اگه جو گیر شین ممکنه بخورین زمین).
نمودار dyno این موتور هم یکمی ناهمواره و از دور 8000 9000 به بعد قدرت ناگهانی زیاد میشه و ممکنه شمارو زمین بزنه تو پیچ اگه قلق موتور دستتون نباشه.در عین حال تو مسیر مستقیم جذابه. ([Only registered and activated users can see links])
در کل این موتور خیلی جذابه و موتوریه که شمارو به سریع تر روندن تشویق میکنه.

نفر دوم: CBR600RR

نمیتونید باور که چقدر این موتور توی پیچ پایدار و راحته. فقط کافیه به پیچ نگاه کنید و به موتور دستور بدین،اونم بدون هیچ تلاشی میپیچه. اصلا تکون اضافی نمیخوره و این نوع شاسی از خصوصیت های هونداست(CBR1000RR هم همین طور بود). در کل سریع روندن این موتور راحت و لذت بخشه و این چیزیه که تو پیست که نسبت به خیابون تکنیکال تره خودشو خیلی نشون میده.
ترمز ها عالیه.کمک ها عالیه. نسبت دنده ها هم نمی توست از این بهتر باشه.قدرت موتور در دور های میانی و بالایی خوبه ولی قدرتی که یاماها و کاوازاکی داره رو این موتور نداره.

نفر اول: ZX6R

اول از همه انجین این موتور باور نکردنیه طوری که انگار بال داره و حس یه موتور 750 رو به شما القا میکنه. مثل یاماها، کاوازاکی هم در سیستم سوخت رسانی و تراکم یه سری تغییراتی داده که قدرت خروجی بیشتر در تمام دور هارو شامل شده(حتی بهتر از یاماها).
هندلینک و توانایی پیچیدن خوبی داره و به شما میگه که الان چه اتفاقی میخواد بیوفته و پشتیبانی خوبی از راننده میکنه و شاسی پایداری داره ولی روندش برای تازه کار ها به دلیل قدرت زیادش تو دور بالا و پیچ سخته.

nOviA
13-01-1390, 10:26 بعد از ظهر
تست های این سایت کاملا اختصاصی و نمایش آنها در سایت های مختلف با ذکر منبع بلامانع می باشد.

nOviA
24-04-1390, 03:49 بعد از ظهر
تصاویر احتمالی سوزوکی GSX-r1000 در سال 2012 پخش شد.
قدرت حدود 200 اسب و اضافه شدن سیستم Traction Control جدید و سیستم ABS در آپشن از مشخصات این موتوره. سیستم ترمز هاش هم مثل مدل 600 و 750 سی سی قراره Brembo بشه. و مثل اینکه سوزوکی میخواد به جای اگزوز دوبل از اگزوز تک استفاده کنه.

Ali
24-04-1390, 10:35 بعد از ظهر
تصاویر احتمالی سوزوکی GSX-r1000 در سال 2012 پخش شد.
قدرت حدود 200 اسب و اضافه شدن سیستم Traction Control جدید و سیستم ABS در آپشن از مشخصات این موتوره. سیستم ترمز هاش هم مثل مدل 600 و 750 سی سی قراره Brembo بشه. و مثل اینکه سوزوکی میخواد به جای اگزوز دوبل از اگزوز تک استفاده کنه.فلاپ چپ و راستش چرا با هم فرق داره؟

nOviA
25-04-1390, 12:22 قبل از ظهر
مدلشه.مثل بی ام و. البته این تصاویر قطعی نیست. این تصاویریه که فعلا از شرکت سوزوکی لو رفته.

roozbeh rv
11-07-1390, 08:24 بعد از ظهر
رخش خیلی شاخه :32: