PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو مطالب کلی گفته شده در مورد مسابقات Motogp

reza KTM
28-05-1390, 02:50 بعد از ظهر
من میخواستم بدونم چجوری طرف میره تو این مسابقات
مثلا من تو ایرانم و موتور سواریم خوبه چجوری باید شرکت کنم
آیا مسابقات مقدماتی داره؟ مثل المپیک
اگر داره چجوریه و کی باید تو رو انتخاب کنه یعنی از طریق فدراسون ها است؟
کلا اگر کسی چیزی میدونه کمک کنه

AMIR MOHAMMAD n
28-05-1390, 07:21 بعد از ظهر
اول باید بچه پولدار باشی.
بعد باید یه مربی در سطح بین المللی بجوری.
باید یه تیم در سطح بین المللی تو رو انتخاب کنه.
باید ایرانی نباشی:دی
خیلی دنگ و فنگ داره که این یه قسمتشه.
در ضمن از همون بچگی باید مقامایی آورده باشی تا خودتو ثابت کنی و ...

reza KTM
29-05-1390, 12:42 قبل از ظهر
خوب کجا باید بری از بچگی مسابقه بدی؟
مسابقات سطح پایینش به چه اسمی معروفه؟
این جور که شما میگید کلا این موتو جی چی موروثی هست و فقط کسایی که کس و کارشان اینکاره بودن میتونن برن دیگه

AMIR MOHAMMAD n
29-05-1390, 10:45 قبل از ظهر
خوب کجا باید بری از بچگی مسابقه بدی؟
مسابقات سطح پایینش به چه اسمی معروفه؟
این جور که شما میگید کلا این موتو جی چی موروثی هست و فقط کسایی که کس و کارشان اینکاره بودن میتونن برن دیگه

مسابقه ی خاصی نیست.ولی باید معتبر باشه.مثل مثلا کارتینگ بچه ها برای ورودبه فورمول 1 و این حرفا.

دقیقا موروثیه چون یه کسایی مثل والنتینو روسی و خیلی دیگه از رایدر ها پدرشون هم راننده بودن.
خلاصه آقا رضا منم تو فکرش هستم.ببینم میشه رفت یا نه.ولی حیف حیف:sleep:

reza KTM
29-05-1390, 01:38 بعد از ظهر
میری انشالله

RIDER
30-05-1390, 12:18 قبل از ظهر
چی میگی.اینجوریا اصلان نیست فکر کردی مگه تست بازیگری تو ایرانه پولدار باشی چیه بلاخره باید یه ورزشیو تو هر سنی از یجا شروع کنی.مگه ایرانه که میخوای بری سرکار میگه سابقه کار یعنی باید از بچگی اینکاره باشی اینم شد حرف.اینجور که شما میگی داستان بر میگرده به انسان های اولیه.اصولا باید اینجور باشه که شما در یک کشور خارجی باید برای سوار شدن هر موتوری با هر حجمی گواهینامه خواصشو بگیری.آموزش میدن بهت برای سواری با اون موتور بعد شما میتونی مثلا تو کلاس ۲۵۰آموزش دیدی گواهی گرفتی اونجام هر شهری هیات داره میری تو پیستا تمرین صدرصدم اون هیاتا یه مسابقات سالانه میزارن تو باید سطح خودتو اینجوری بکشی بالا هالا خودت تا تهشو برو کسی که از کلاس ۱۲۵تا۱۰۰۰سی سی مقام بیاره تو فدراسیونا و ایالتا و .... حتما این شرکتا دنبالشون میرن.مثل جذب استعداد میمونه شماهم میتونی بری تو یه کشور خارجی مقیم شی مراحل بگزرونی.یعنی چی از بچگی یعنی ولنتینو از ۸سالگی شروع کرد مثلا کلاس ۸۰سی سی موتور سواری.این قضیه مثل جذب استعداده.اگر قرار بود اینجور باشه علی داییم باباش باید فوتبالیست میبود:11:

Kenji
30-05-1390, 12:30 قبل از ظهر
مرسی رایدر.

تو گلوم گیر کرده بود : ))

AMIR MOHAMMAD n
30-05-1390, 11:58 قبل از ظهر
چی میگی.اینجوریا اصلان نیست فکر کردی مگه تست بازیگری تو ایرانه پولدار باشی چیه بلاخره باید یه ورزشیو تو هر سنی از یجا شروع کنی.مگه ایرانه که میخوای بری سرکار میگه سابقه کار یعنی باید از بچگی اینکاره باشی اینم شد حرف.اینجور که شما میگی داستان بر میگرده به انسان های اولیه.اصولا باید اینجور باشه که شما در یک کشور خارجی باید برای سوار شدن هر موتوری با هر حجمی گواهینامه خواصشو بگیری.آموزش میدن بهت برای سواری با اون موتور بعد شما میتونی مثلا تو کلاس ۲۵۰آموزش دیدی گواهی گرفتی اونجام هر شهری هیات داره میری تو پیستا تمرین صدرصدم اون هیاتا یه مسابقات سالانه میزارن تو باید سطح خودتو اینجوری بکشی بالا هالا خودت تا تهشو برو کسی که از کلاس ۱۲۵تا۱۰۰۰سی سی مقام بیاره تو فدراسیونا و ایالتا و .... حتما این شرکتا دنبالشون میرن.مثل جذب استعداد میمونه شماهم میتونی بری تو یه کشور خارجی مقیم شی مراحل بگزرونی.یعنی چی از بچگی یعنی ولنتینو از ۸سالگی شروع کرد مثلا کلاس ۸۰سی سی موتور سواری.این قضیه مثل جذب استعداده.اگر قرار بود اینجور باشه علی داییم باباش باید فوتبالیست میبود:11:

شما اینجوری فکر کن .من اونی که داره اتفاق میفته رو گفتم.

مگه میشه بدون استعداد و میل باطنی کسی موتور سوار بشه؟
اگه مسابقه ی بچه هایی که قراره بعدا بیان تو این مسابقات رو ندیدید پیشنهاد میدم یه بار ببین.اول قبل از شروع فصل تستایی ازشون میگیرن و بعدا یه تیم بین المللی یا یه کمپانی که خیلی شاخ باشه میاد اسپانسر میشه.فکر کردی یه شخص عادی یا یه بابا و مامان از پس خرج این موتورا بر میان؟فکر کردی سی جی سوار میشن که اگه باکش رفت تو بری یه نوشو بخری 12 تومن؟
در ضمن اگه ندیدید برید ببینید که اونایی که حتی به مسابقات 125 سی سی میرسن مربیاشون کسایی بودن که از قبل حتما تجربه ی این مسابقات رو داشتن.
اونیم که میگی یه ورزشیو تو هر سنی شروع کنه نه هر ورزشیو.این با همه ورزشی فرق داره.
اگه اینجوری بود که هر کسی بتونه بره الان نباید تو پیست موتو جی پی 18 نفر بتونن مسابقه بدن.

reza KTM
30-05-1390, 12:51 بعد از ظهر
من یه پستی درباره هندا vtr زدم که بیشتر توضیح میدم دیشب پیش صاحب اون موتور بودم
درباره موتور جی پی میگفت اول از همه یه مسابقه درگ انجام میدن تو خود ایران که برای عموم آزاده که باید اول ببینن که تو اصلا بلدی به موتور دنده بدی یا نه
از خان اول که رد شدی میری قسمت تایم تریل و اونجا هرکس توی پیست رکورد خودش رو میرنه و باید به حد نصاب لازم برسی
بعد از خان دوم میری سراغ عبور از مانه ها که اسم مسابقاتش رو نمیدونم که تو ایرانم برگزار شده و میشه که باید در کمترین زمان ممکن این مانه ها رو رد کنی
بعد از عبور از این دو مرحله به خان سوم میرسی که به طوری که شما برای مسابقات انتخاب شدی فقط نزدیک به یک هفته قبل از مسابقات همه افراد در مسابقه هایی قبل از مسابقه اصلی شرکت میکنند تا رکورد افراد زده بشه و زمان های لازم رو به دست بیارند و از لحاظ فنی کارشناسان موتور سوار رو تایید کنند که ببینند طرف داره با سرعت 270 تا میره شما داری مسافر میزنی یا نه تو ام پا به پاش میری
حالا که تونستی این مراحل رو رد کنی شما میتونی بری و وارد مسابقات بشی
این مراحل هزینه های بالایی برمیداره که طرف باید داشته باشه
به گفته آقای حسام ثابتی (بعدا بیشتر در موردش صحبت میکنم) گفت در ایران سه نفر هستند که در حد شرکت در مسابقات موتو جی پی هستند که یکی از آنها به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت نمیتونه شرکت کنه و 2 تای دیگه پول و هزینه لازم رو ندارند

AMIR MOHAMMAD n
30-05-1390, 01:24 بعد از ظهر
حیف که این بچه های ایرانی بدون یه اسپانسر بدرد بخور و یه سری مشکلات مسخره نمی تونند در هیچ جا خودشون رو نشون بدند.

اگه بتونن برن مالزی شاید کارشون راه بیافته.چون مالزی پارسال یه دوتا رایدر تو 125 سی سی داشت.همچنین یه پیست داره که هر سال یه مسابقه ی موتو جی پی توش بر گزار میشه.

reza KTM
30-05-1390, 01:44 بعد از ظهر
کلا این آقا حسام به من گفت یه نفر هست که یه پیست اختصاصی داره تو جاده ساوه و فقط برای خودش هست اسم طرف رو گفت ولی من یادم رفت چی بود خیلی هم مایه داره (اسم اون سه نفر موتور سوار هم گفت که من فراموش کردم)

به نقل از ایشون گفت یه نفرم تو تهران موتو جی پی داشت که آورده بود پیست ولی نمیشد زیاد استفاده کرد چرا چون این موتو جی پی ها اگر بایستند خاموش میشن و استارت هم ندارند و باید موتور را هل داد تا روشن بشه
به خاطر همین غیر از پیست تو شهر کاربرد نداره

AMIR MOHAMMAD n
30-05-1390, 01:48 بعد از ظهر
اصلا موتوجی پی امکان استفاده ی عمومی نداره چه برسه بخواد بیاد تو ایران.

reza KTM
30-05-1390, 02:27 بعد از ظهر
اصلا موتوجی پی امکان استفاده ی عمومی نداره چه برسه بخواد بیاد تو ایران.
چرا عزیزم طرف دیده تو پیست خیلی از بچه ها گفتن که قیمت موتو جی پی نزدیک به 3 برابر بقیه موتور ها است
شما پول داشته باش خود روسی با موتورش میاد بهت موتور سواری یاد میده

AMIR MOHAMMAD n
30-05-1390, 02:36 بعد از ظهر
نه رضا جون.تو این مورد مطمئنم که موتورای موتو جی پی قابل فروش نیست.فقط همونایی که تو پیست میبینی تو دنیا وجود دارن ولاغیر.
اوناهم یه خالییی بستن باور نکن.

Alireza
30-05-1390, 03:13 بعد از ظهر
منم تا اونجا که میدونم مو تو جی پی رو به شخص نمیدن تا استفاده عمومی بکنه

mh_kingcobra
30-05-1390, 05:55 بعد از ظهر
prototype های موجود تو Motogp همه فقط برای پیست هستند و اصلا در بیرون پیست ممنوع هستند، مثل ماشین های فرمول 1 می مونن! در ضمن رانندگان موتوجی پی توسط فدراسیون موتورسواری جهانی FIM و توسط شرکت در مسابقات تعیین سطح و رده بندی و از این حرفها که در هر کشور برگزار می شه شناخته می شن!!! درسته که پدر روسی خودش راننده بوده ولی اون بیشتر یه جور براش مثل یک ساپورت معنوی بوده و شماره 46 روسی که شماره پدرش هم بوده هم همین رو میگه وگرنه که اون هم مثل خیلی از راننده های دیگه که با شرکت در مسابقات منطقه ای و شهری و ... به رده های بالا رسیده. در ضمن این تیم ها و اسپانسرها هستند که شروع به جذب راننده می کنند، در خود مسابقات موتو جی پی هم حتما لزومی نداره که راننده ها از 125cc شروع کنن، بستگی به سابقه و نتایج داره، مثلا یکی مثل Ben Spies چون قهرمان SBK تو سال 2009 بوده یک راست توسط تیم Monster Yamaha Tech3 جذب شد یا یکی مثل Dani Pedrosa از اول با هوندا اومد بالا و بعدش زیر دست Alberto Puig اومد تو کلاس موتو جی پی، تو ایرانم به نظر من اونقدر مسابقات در رده های مختلف و با استانداردهای جهانی برگزار نمی شه که بخوان از توش وارد Moto Gp بشن، متاسفانه فدراسیون ما فکر نمی کنم هماهنگ با بقیه جاها داره فعالیت می کنه و به نظر من ما از اینجا کانالی به اون سمت نداریم.

Kenji
30-05-1390, 06:16 بعد از ظهر
پیست اختصاصی؟

موتوجی پی شخصی؟

خالی بسته برات رضا.

موتوجی پی ها بعد از مسابقات اوراق می شن برای محفوظ موندن تکنولوژی ساخت. یه موتوجی پی 400 تا تکنسین و مهندس برای ساپورت داره

reza KTM
30-05-1390, 08:07 بعد از ظهر
پیست اختصاصی؟

موتوجی پی شخصی؟

خالی بسته برات رضا.

موتوجی پی ها بعد از مسابقات اوراق می شن برای محفوظ موندن تکنولوژی ساخت. یه موتوجی پی 400 تا تکنسین و مهندس برای ساپورت داره
با این تفاسیر که همه شما میگید من چیزی برای گفتن ندارم منم خودم شک کردم ولی پیست رو اگر رفتم تو جاده ساوه حتما آمارشو میگیرم

AMIR MOHAMMAD n
31-05-1390, 06:38 بعد از ظهر

یعنی کمپانی اینقدر بی ارزه اس که نمیتونه بدون اوراق کردن از یه موتور نگهداری کنه؟
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kenji
31-05-1390, 07:23 بعد از ظهر
بعد از یه مسابقه قطعات یه موتور بی نهایت مستهلک شده. لزومی نداره نگهش دارن.

mh_kingcobra
01-06-1390, 12:13 قبل از ظهر
ولی آقای Kenji جان به غیر از این فرموده شما که کاملا درست و متین هست، از پارسال و با هدف کم کردن هزینه برای تیم ها engine ها limit دار شدند و هر راننده در طول فصل حق استفاده حداکثر از 6 engine رو داره که این مسئله هم به علت کمبود بودجه باعث اعتراض تیم هایی که برای خود کمپانی نیستند و به اصلاح satelite team هستند شده، به طوری که Colline Edwards در مصاحبه با خبرنگار BBC قبل از مسابقه TT assen در مورد این طرح می گفتش که خرجی که تیم ها برای تیم مهندسی شون باید بکنند تا کل فصل رو با 6 engine سپری کنند خیلی بیشتر از کل خرج های Material تیم ها هست و این طرح کمکی به کاهش هزینه تیم ها نمی کنه!!! پس به نظر من درسته که prototypeها عوض می شوند و کلی سیستم ها و modifaction ها در طول تمرین ها تغییر می کنه ولی با توجه به این طرح جدید FIM اوراق شدن کامل موتورها به نظر برای تیم ها به صرفه نمی یاد!!!!

AMIR MOHAMMAD n
01-06-1390, 10:37 قبل از ظهر
از این نظر بله چون با این دور موتوری که اینا دارن که در استرایت ها تا19000 بالا میاد دیگه چیزی تو انجین سالم نمیمونه ولی فکر نمی کنم برای محفوظ موندن تکنولوژی همچین کاری بکنن.

mrd60006
27-10-1390, 11:01 بعد از ظهر

من هم اینو شنیدم و تایید میکنم دوستان
تو یه شبکه میگفت قبلا

mra680
28-10-1390, 12:53 قبل از ظهر
سلام
بحث قشنگی هست
تمام موتور(منظورم کامل با تجهیزات هست)اوراق نمیشه
تیم آسیب شناسی پس از بازرسی و نمونه برداری از قطعات که فشردگی و سختی قطعه رو مورد بازرسی قرار میدن اگه اون شیئ به قسمت نرم جنس رسیده باشه و سختی و ماشینکاری مورد لازم که در حد 1 میلی متر تا بعضی جاها به چند دهم میلی متر هم میرسه(همون تلرانس خودمون) و گسستگی پیدا کرده باشه از نظر فنی رد و بازیافت میشه
به قل دوست عزیز اصلا نمیصرفه کل موتور بازیافت بشه
ولی این یکی رو مطمئن هستم که انجین 100% اسقاط میشه:25r30wi:
موفق باشین

Kenji
28-10-1390, 01:00 قبل از ظهر
دوستان پست های صفحات گذشته رو هم بخونن..

ولی آقای Kenji جان به غیر از این فرموده شما که کاملا درست و متین هست، از پارسال و با هدف کم کردن هزینه برای تیم ها engine ها limit دار شدند و هر راننده در طول فصل حق استفاده حداکثر از 6 engine رو داره که این مسئله هم به علت کمبود بودجه باعث اعتراض تیم هایی که برای خود کمپانی نیستند و به اصلاح satelite team هستند شده، به طوری که Colline Edwards در مصاحبه با خبرنگار BBC قبل از مسابقه TT assen در مورد این طرح می گفتش که خرجی که تیم ها برای تیم مهندسی شون باید بکنند تا کل فصل رو با 6 engine سپری کنند خیلی بیشتر از کل خرج های Material تیم ها هست و این طرح کمکی به کاهش هزینه تیم ها نمی کنه!!! پس به نظر من درسته که prototypeها عوض می شوند و کلی سیستم ها و modifaction ها در طول تمرین ها تغییر می کنه ولی با توجه به این طرح جدید FIM اوراق شدن کامل موتورها به نظر برای تیم ها به صرفه نمی یاد!!!!

K.I.A
28-10-1390, 01:03 قبل از ظهر
یه سوال ایا یه ایرانی میتونه به این مسابقات راه پیدا کنه ؟مثلا من؟

Kenji
28-10-1390, 01:09 قبل از ظهر
یه سوال ایا یه ایرانی میتونه به این مسابقات راه پیدا کنه ؟مثلا من؟

این سوالت مثل اینه که بپرسی آیا یه زن می تونه تو مسابقات جهانی تنیس از ایران شرکت کنه آیا؟

K.I.A
28-10-1390, 01:13 قبل از ظهر
من نه متوجه شدم نه قانع/خوب شرایطش چیه؟ چیکار باید کرد؟ به عنوانه راننده؟ ایرانیا خیلی با استعدادترن از این خارجی خنگان...

mra680
28-10-1390, 01:14 قبل از ظهر
این سوالت مثل اینه که بپرسی آیا یه زن می تونه تو مسابقات جهانی تنیس از ایران شرکت کنه آیا؟
بله بزرگ وار ولی نه از طریق ایران . . .
باید از تیم کشور های دیگه وارد بشی وفکر کنم اقامت و تابعه اون کشور بشی در حال حاضر. . . .آینده رو نمیدونم

K.I.A
28-10-1390, 01:18 قبل از ظهر
اخه چرا از ایران هیچ کاری نمیشه کرد بلاخره یه راهی داره//

Kenji
28-10-1390, 01:19 قبل از ظهر
من نه متوجه شدم نه قانع/خوب شرایطش چیه؟ چیکار باید کرد؟ به عنوانه راننده؟ ایرانیا خیلی با استعدادترن از این خارجی خنگان...
این تریپ ایرانیا با استعدادن بقیه گاگولنت من و کشته.

اتفاقا خارجیا از هر جنسش بگیری خیلی با پشتکار تر از ما ان. ضریب هوشی شون هم به خاطر سبک آموزشیشون از ما خیلی بیشتره.

بدم میاد از این حرفا...

بله بزرگ وار ولی نه از طریق ایران . . .
باید از تیم کشور های دیگه وارد بشی وفکر کنم اقامت و تابعه اون کشور بشی در حال حاضر. . . .آینده رو نمیدونم

ربطی به کشور نداره.

فقط به تیم مربوط می شه حتی همین الان.

اینکه چجوری خودت رو نشون بدی جلوی تیم ها حرفه که از ایران غیر ممکنه.

K.I.A
28-10-1390, 01:23 قبل از ظهر
اتفاقا باید خوشت بیاد باور کن گیرندگی ایرانیا خیلی بیشتره فقط همه چی به ت....هست که اینم تو اون شرایط درست میشه پس یه ایرانی هیچ غلطی نمیتونه بکنه تو gp ...؟

Kenji
28-10-1390, 01:30 قبل از ظهر
اتفاقا باید خوشت بیاد باور کن گیرندگی ایرانیا خیلی بیشتره فقط همه چی به ت....هست که اینم تو اون شرایط درست میشه پس یه ایرانی هیچ غلطی نمیتونه بکنه تو gp ...؟

یه دلیل بیار برا اینکه ایرانیا خیلی گیرندگیشون بالاه.

طبق آخرین آمار منتشر شده آمار آی کیو ایرانیا از متوسط جهانی هم پایین تر اومده.

در کنار گشادی و ...

K.I.A
28-10-1390, 01:32 قبل از ظهر
تو اینطوری هستی همرو این طوری میبینی اما من نه /دوست دارم بدونم چه طور میشه عضو gp اونور شد اوناهم خوب امکانات میدن اونوقت میتونی پناهنده شی

Kenji
28-10-1390, 01:36 قبل از ظهر
تو اینطوری هستی همرو این طوری میبینی اما من نه /دوست دارم بدونم چه طور میشه عضو gp اونور شد اوناهم خوب امکانات میدن اونوقت میتونی پناهنده شی

باشه تو خوبی. برو جلو پناهندگی بگیر.

7thRING
28-10-1390, 01:37 قبل از ظهر
اونجوری که منم شنیدم استعداد ایرانی ها خیلی خوبه ولی کیه که کار بکشه؟

K.I.A
28-10-1390, 01:38 قبل از ظهر
خوب تیکه ننداز بگو نمیدونم اصلا منو باش میخواستم برم اونور برات سوغاتی بیارم!!!چنتاهم قهرمانی ن!!!

Sination
28-10-1390, 01:53 قبل از ظهر
ایرانی ها توی مسابقاته superbike (SBK) هم شرکت کنند قبول داریم چه برسه به ...

Masoud
28-10-1390, 09:43 قبل از ظهر
دوستان ببخشيد پا برهنه پريدم وسط بحث تون ولي :
براي مسابقات
1- ابتدا بايد خارج از ايران باشي..
2- بايد بعد از تكميل يا در حين درس خوندن و ادامه تحصيليت در يك آكادمي موتور سواري ثبت نام كني با هزينه ي موتور و خرج هاي روغن و بنزين و از اين جور چيزا ماهيانه بايد يه پولي و پرداخت كني حدود(1000$) كه يكي از كشور هايي كه كمترين هزينه رو براي آموزش و استفاده از موتور ها مي گيره مالزيه چون به نظر خودشون خيلي ضعيف هستند تو موتو جي پي ..........
3- مي بايستي مسابقات داخلي و در رشته هاي مختلف مقام هاي خوب بياري يا رنكينگ ات در كل بالا باشه تا بتوني به مسابقات بعدي راه پيدا كني ...
4- در يك سري از مسابقات تشريفاتي كه برگترين اسپانسر ها و مربي ها تشريف ميارند بعضي از افراد به خاطر دست فرمان خوب و رانندگي خوب انتخاب مي شن (چه اول باشن چه دوم)

---------- Post added at 09:43 AM ---------- Previous post was at 09:39 AM ----------

در اكثريت كشور ها مسابقاتي براي اعضاي فدراسيون هاشون برگزار مي كنند و بعضي از افراد اينگونه انتخاب مي شوند
5- مي بايستي تمامي گواهينامه هاي موتور سواري بين المللي و از زير250 تا بالاي 250 و در نهايتrace و بگيري....

7thRING
28-10-1390, 09:46 قبل از ظهر
مسعود جان هزار دلار دیگه ....
ماهیانه یک میلیون دلار که نمیشه !:wow:

Masoud
28-10-1390, 10:02 قبل از ظهر
آره داداش 1000 دلار بايد هزينه ماهيانه بدي بجز ورودي آكادمي و آموزشگاه ها ...
من اينا رو از ترجمه كردن قسمت هايي از يكسري سايت هاي خارجي دستگير ام شد ....

reza KTM
28-10-1390, 02:55 بعد از ظهر
یه سوال ایا یه ایرانی میتونه به این مسابقات راه پیدا کنه ؟مثلا من؟چرا میشه :25r30wi:
تو که حتما میتونی
فقط اول باید بیای تو کلاس های مختلف همین بچه های سایت رو بگیری بعد ورودی مسابقات موتو جی پی رو میتونم بهت اهدا کنم
البته باید منم از سر راحت حذف کنی (تو مسابقه)

salahshor
16-11-1390, 11:22 بعد از ظهر
آره داداش 1000 دلار بايد هزينه ماهيانه بدي بجز ورودي آكادمي و آموزشگاه ها ...
من اينا رو از ترجمه كردن قسمت هايي از يكسري سايت هاي خارجي دستگير ام شد ....

مسعود افرین تو میتونی !

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 10:56 PM ----------

حقیقتا وقتی میبینم یه نفر اینقد اعتماد به نفس داره و در کنار اون بشتکار خوبی هم داره
لذت میبرم
من از مدیران محترم باشگاه خواهش میکنم یه بستری رو فراهم کنن که استعداد همه بچه ها شکوفا بشه !
و همه با هم بریم این مسابقات رو کنترات ورداریم !!
نفری چنتا مدال بدال بگیریم و برگردیم !!!!!!
باشد که خدا یک در دنیا هزار در اخرت دهد !!!
امیییین !

Kami
16-11-1390, 11:28 بعد از ظهر
من از مدیران محترم باشگاه خواهش میکنم یه بستری رو فراهم کنن که استعداد همه بچه ها شکوفا بشه !
و همه با هم بریم این مسابقات رو کنترات ورداریم !!
مسابقه تو یه مسیر صاف نمیشه
باید یه پیست در اختیار داشته باشیم که هزینه اجاره کردنش بالاس
بعدشم بچه ها همه باید لباس های درست حسابی داشته باشن . یه زمانی اگه خوردن زمین دلشون واسه موتور نسوزه
متاسفانه ما تو ایران تا این شرایط مثل الان باشه هیچوفت نمیتونیم پیشرفت کنیم

salahshor
16-11-1390, 11:40 بعد از ظهر
**** یعنی حرفمو جدی گرفتیییی ؟؟؟؟؟:25r30wi:

مردم از دل درد !!!
اخییی

Kami
16-11-1390, 11:46 بعد از ظهر
**** یعنی حرفمو جدی گرفتیییی ؟؟؟؟؟:25r30wi:

مردم از دل درد !!!
اخییی
تا زمانی که خودمون رو باور نکنیم و بخندیم به هیچ جا نمیرسیم
با نشستن و دست رو دست گزاشتن هیچی پیشرفت نمیکنه
هرچند که این قضیه از پایه کلا نشدنی هستش
ما که نتونستیم در مسابقات رسمی شرکت کنیم و حمایت بشیم . امیدوارم فرزندان ما بتونن

K.I.A
17-11-1390, 12:56 قبل از ظهر
همینه دیگه ...همیشه ما ایرانیا همه مسائل به .... اما تا کی /شاید بازم بخندید و مسخره کنید حتما حقه مونه و سزاوار این چیزاییم که دستمونم بهش نمیرسه ... بلاخره یه فرقی بین ما جهان سومی ها با اینا باشه دیگه بازم تمسخر بگیرید چون ..... ولش کن

Kenji
17-11-1390, 01:54 قبل از ظهر
ترجیح می دم تو دنیا زندگی کنم تا تو رویاهام.

سرعت
09-12-1390, 05:06 بعد از ظهر
یه بچه میشناشم 13 سالشه اول سی جی داشت 3 ساله داره موتور سواری میکنه خودم تک چرخ و سرعت ... بهش یاد دام الان که خیلی اعلاقه داره تو مشابقات شرکت کنه باباش حمایش میکنه الان هم cbr150 داره در حد خودش خیلی خیلی خوبه حتی تو شهر ما بهتر از موتور سوار های دیگه رانندگی میکنه

RezaCBR400RR
23-12-1390, 12:52 قبل از ظهر
ولی دوستان با تمام خندهایی که شد و استعدادها به تمسخر گرفته شد باید بهتون بگم که تمام مغذهای بزرگ جهان و مدیران شرکتهای برتر و کمپانیهای بزرگ و قدر دنیا دست ایرانیا هستش.هنر نزد ایرانیان است و بس
به خداوندی خدا من خودم عضو فدراسیون هستم ولی کسایی هستند که انقدر حرفه ای تو مسابقات شرکت میکنند چه در درگ و چه در استاپی که من خودم میگم رووسی و پدروسا عممرا" اینجوری سوار بشن.
بچها اینجا هرکی با هزینه و عشقو علاقه خودش میاد و با اون شورو حال به این ورزش ادامه میده ولی متاسفانه تو مملکت ما این نوع موتورها هیچگونه ترددی ندارن و شما به عنوان مثال اگه بخوای واسه یه مسابقه تو یه بلوار یا یه مسیر خوب یه کم تمرین کنی 200 مدل ارگان نظامی میان خودتو موتورتو جوری میبرن که دیگه یادت نمیاد داشتی چکار میکردی!!!
شما دوستان مطمئن باشید اگر تو ایران همچین قضیه ای نبود و کمپانیهای قدری هم اسپانسر موتور سوارهای ما می شدند الان بهترین قهرمانان دنیا از ایران بودند به خداوندی خدا حقیقت داره...
شما نگاه کنید تو ایران یکی مثل من چندین سال پولو پس اندازشو جمع میکنه یه موتور مدل پائین میگیره باچه شورو حالی همین که میاد تو خیابون....ولی اونجا کمپانیها تو هر مسابقه ای جدیدترین و به روز ترین موتور دست موتور سوارهاشون میدن بدونه اینکه موتور سوار هزینه ای بکنه تازه التماسشم میکنن!!!
مطمئن باشید اگر این همه امکانات هم با ماها میدادن همه ما هم جز برترین و بهترین موتور سوارهای دنیا بودیم.
انشالله روزی برسه که اداره تربیت بدنی به این رشته پر طرفدار بها بیشتری بده تا در این رشته هم پرچم ایران رو در تمام دنیا بر افراشته کنیم..

ali faghfouri
24-12-1390, 04:44 قبل از ظهر
ولی دوستان با تمام خندهایی که شد و استعدادها به تمسخر گرفته شد باید بهتون بگم که تمام مغذهای بزرگ جهان و مدیران شرکتهای برتر و کمپانیهای بزرگ و قدر دنیا دست ایرانیا هستش.هنر نزد ایرانیان است و بس
به خداوندی خدا من خودم عضو فدراسیون هستم ولی کسایی هستند که انقدر حرفه ای تو مسابقات شرکت میکنند چه در درگ و چه در استاپی که من خودم میگم رووسی و پدروسا عممرا" اینجوری سوار بشن.
بچها اینجا هرکی با هزینه و عشقو علاقه خودش میاد و با اون شورو حال به این ورزش ادامه میده ولی متاسفانه تو مملکت ما این نوع موتورها هیچگونه ترددی ندارن و شما به عنوان مثال اگه بخوای واسه یه مسابقه تو یه بلوار یا یه مسیر خوب یه کم تمرین کنی 200 مدل ارگان نظامی میان خودتو موتورتو جوری میبرن که دیگه یادت نمیاد داشتی چکار میکردی!!!
شما دوستان مطمئن باشید اگر تو ایران همچین قضیه ای نبود و کمپانیهای قدری هم اسپانسر موتور سوارهای ما می شدند الان بهترین قهرمانان دنیا از ایران بودند به خداوندی خدا حقیقت داره...
شما نگاه کنید تو ایران یکی مثل من چندین سال پولو پس اندازشو جمع میکنه یه موتور مدل پائین میگیره باچه شورو حالی همین که میاد تو خیابون....ولی اونجا کمپانیها تو هر مسابقه ای جدیدترین و به روز ترین موتور دست موتور سوارهاشون میدن بدونه اینکه موتور سوار هزینه ای بکنه تازه التماسشم میکنن!!!
مطمئن باشید اگر این همه امکانات هم با ماها میدادن همه ما هم جز برترین و بهترین موتور سوارهای دنیا بودیم.
انشالله روزی برسه که اداره تربیت بدنی به این رشته پر طرفدار بها بیشتری بده تا در این رشته هم پرچم ایران رو در تمام دنیا بر افراشته کنیم..

دوست عزیز ما استعداد و توانایی برتری نسبت به بقیه مردم دنیا نداریم تا وقتی تلاش نباشه هیچ اتفاقی نمیوفته.همون آقایونی که میگی چهره جهانی شدن و باعث افتخار مردم کشور ما مطمئن باش سعی و تلاش توصیف نشدنی داشتن واسه رسیدن به این مقام ها و بهت اطمینان میدم که اصلا فکر نکردن استعداد برتری دارن یا 2500سال تمدن و فرهنگ و علم پشتشون هست.میدونی کی ایران عقب افتادگی علمی و فرهنگی و اجتماعی رو تجربه کرد؟؟روزی که فکر کردیم برترین هستیم و این فکر ادامه پیدا کرد تا جایی که الان شدیم مظهر تنبلی و عقب موندگی فرهنگی و اجتماعی و با کشورهایی که اسم ایران واسشون انقدر بزرگ هست که عقب موندگی هاشون رو فراموش میکنن و افتخارشون اینه که با ایران تو یه سطح فرهنگی و اجتماعی هستن هم تراز شدیم........بگذریم...(زیاد بحث تاپیک رو دور نکنم بهتره)

RezaCBR400RR
24-12-1390, 10:57 بعد از ظهر
دوست عزیز شما رو چه حسابی این حرفو میزنی؟؟؟؟؟
که میگی توانایی نسبت به بقیه مردم دنیا نداریم؟؟؟؟
شما یا اعتماد به نفست پائینه یا معذرت میخوام مثل بعضی از جوونهایی هسی که حالو هوای غرب به کلشون خورده عشق اینجور حرفارو داری.
من کاری به قدمت و تمدن ایران ندارم ولی خودتم خوب میدونی این قدمت و تمدن واسه تمام دنیا مثال زدنی هستش!!!
بحث من اینه که هرکسی که به هرچیزی که بخواد میتونه برسه فقط باید واسش تلاش کنه ولی متاسفانه جامعه ما این اجازرو به من و شما نمیده که بخوایم همچین تلاشی کنیم..چرا؟؟
واسه این که خیلی مردم مخصوصا" جوونهای ما بی جنبه هستش شما خودت نگاه کن با یه 125 چیکار میکنن!!! بعد حسابشو بکن بخواند موتور سنگینو آزاد کنن!!
ما فرهنگ سازی مردممون غلطه نه کشورمون مردم ما اصلا" جنبه هیچ چیزیو ندارن و یه کسایی هم مثل من و شما و بقیه دوستان باید به آتیش این ندونم کاریهای بقیه بسوزیم و کاریش هم نمیشه کرد.
شما خودت یه موتور سوار حرفه ای!!! اگه یه کمپانی قدرتمندی مثل هوندا یا یاماها یا...بیاد اسپانسر شما بشه و بخواد شمارو واسه مسابقات با تمام هزینهای خوده شرکت آماده کنه یعنی انقدر به خودت اعتماد نداری که با اون همه پشتیبانی نتونی بعد از چند دوره یه مقام بیاری؟؟؟؟؟؟؟
شاید شما به خودت بگی نمیتونی ولی من انقدر به موتور سواری خودم ایمان دارم که با اون شرایط بعد از چند دوره مسابقه و تمرینات پی در پی بلاخره یه مقام واسه تیم بیارم!!!!
قصد تعریف ندارم ولی شدنیه عزیز.
تنها چیزی که تو این دنیا هستی نمیشه جلشو گرفت فقط موقعی که مرگ انسان فرا میرسه!!!
ولی بقیه چیزها اصلا" غیر ممکن نیست به این حرفم شک نکن.
موفق باشی

Kenji
24-12-1390, 11:28 بعد از ظهر
نحوه شرکت در مسابقات موتوجی پی .....

از بحث انحراف پیدا نکنید، پاک میشه.

ali faghfouri
25-12-1390, 12:28 قبل از ظهر
نحوه شرکت در مسابقات موتوجی پی ..... از بحث انحراف پیدا نکنید، پاک میشه. تذکرشم رسید....راستم میگه داره تاپیک منحرف میشه فقط یه چیزی بگم و تموم : ((شاید شما به خودت بگی نمیتونی ولی من انقدر به موتور سواری خودم ایمان دارم که با اون شرایط بعد از چند دوره مسابقه و تمرینات پی در پی بلاخره یه مقام واسه تیم بیارم!!!! قصد تعریف ندارم ولی شدنیه عزیز.)) این جمله ای که شما نوشتی معناش واسه فرهنگ لغت ناقص ذهن من معادل میشه با یه کلمه "تلاش" و معنای توانایی و استعداد برتر میشه>>در شرایط برابر من بدون تمرین یا با تمرین خیلی کم شمایی که خیلی تمرین داری رو شکست بدم. لطفا واسه ادامه بحث بیایید تو پ.خ. ممنون

RezaCBR400RR
25-12-1390, 07:48 بعد از ظهر
من ادعای ندارم واسه موتور سواری چون این رشته هیچ وقت ادعا بر نمیداره.. ولی درکل خوشحال میشم یه درگ باهم بذاریم. منتظر شما هستم تا هر وقت بگی من در خدمت باشم

ali faghfouri
25-12-1390, 10:33 بعد از ظهر
من ادعای ندارم واسه موتور سواری چون این رشته هیچ وقت ادعا بر نمیداره.. ولی درکل خوشحال میشم یه درگ باهم بذاریم. منتظر شما هستم تا هر وقت بگی من در خدمت باشم
کنجی خودت ببین تقصیر من نیستا!!!!!
درگ؟؟؟ با من؟؟؟؟
بذار جمله آخر رو دوباره بنویسم درس شه:
معنای استعداد برتر از نظر من :
1. یه شخص X وجود داره
2.یه شخص Y وجود داره
3.شخص Y انسانی معمولی است . (از کشورهای خارجی است)
4. شخص X در رشته موتور سواری تمرین کمی دارد.
5. شخص Y تمرین بسیار زیادی در زمینه موتورسواری دارد. (تلاش بسیار زیادی دارد)
6. اگر در شرایط کاملا برابر شخص X بتواند شخص Y را در مسابقه درگ (به قول شما) شکست دهد آنگاه شخص X دارای استعداد برتر است. (فردی از کشور آریایی ایران است)
======================
همین جا اعلام میکنم عزیزان کاربر سایت پرشین موتور شخص X و Y نه اول حرف نام کاربری کسیه و نه منم و نه کاربر RezaCBR400RR.اینها تنها پارامتر مجهول هستن برای بیان مفهومی به نام استعداد برتر از نظر من.....

RezaCBR400RR
26-12-1390, 01:20 بعد از ظهر
من متوجه حرف شما شدم داداش گلم. ولی من و شما این اجازرو هم نداریم که همون یکم تمرین کمی هم که شما میگی انجام بدیم!! اینجا ایرانه با یه سری از محدودیتها...که همه ما باید تابع این محدودیتها باشیم. ولی آخر حرفمو اینو اضافه کنم که دیگه بحث تموم شه....! قشنگی و هیجان موتور سنگین تو کشور ما به همین محدود بودنشه. امیدوارم خود دوستان تا تهه حرفمو بگیرن که منظورم چی بود. آرزوی موفقیت برای تمام دوستان در آستانه ساله جدید

high-speed
09-01-1391, 02:22 بعد از ظهر
ببخشید اما کاربر RezaCBR400RR ([Only registered and activated users can see links])یه حرفی زدن که یه جورایی توهین به همه است

یعنی چی این محدودیت ها موتور سنگین سواری و قشنگ کرده ؟؟؟؟؟؟ من و شما نصف لذتی که یه بچه 18 ساله به قول شما غربی میبره رو نمیبریم (تو موتور سواری)

اگر گفتم توهین برای اینه که شما میخواید یه جوری برخورد کنید که انگار فقط یه عده خاصی حق استفاده از چیزی رو دارن ، به این میگن انحصار طلبی

و پیامد انحصار طلبی توی ایران شده اینکه یه عده ای که شعور موتور سواری ندارن بتونن بخاطر یه سری امتیازاتی که دارن سوار موتور بشن و خیلی از موتور سوار های خوب ما مثل آقای اقتصاد از این معقوله دور بشن

ما تا وقتی همچین طرز فکری داریم به هیچ جایی نمیتونیم برسیم........

برای شرکت تو مسابقات موتور جی پی بحرین هم رایدر های زیادی معرفی میکنه ، کلا عربها خیلی سهمیه خوبی تو مسابقات موتور سواری دارن

ali faghfouri
10-01-1391, 06:16 قبل از ظهر
کلا عربها خیلی سهمیه خوبی تو مسابقات موتور سواری دارن
به خاطر اینه که چنتا پیست استاندارد و خوب دارن که هر سال حداقل 2-3 مسابقه جهانی توش برگزار میکنن و پول خرج میکنن واسه موتورسواری. مبالغ بعضی از این جوایزی که میذارن از کل هزینه موتورسواری تو ایران بیشتره.
وقتی شما سالانه چنتا مسابقه جهانی برگزار کنی طبیعی که پای رایدرهای حرفه ای دنیا به کشورت باز میشه. موتورسوارای بازنشسته میان تو کشورت آموزش موتورسواری میدن و خیلی اتفاقای دیگه.کشورهای عربی اگه آنچنان که باید پیشرفت نمیکنن به خاطر اینه که میل و رقبت عمومی تو کشورشون واسه ورزش کردن کمه (البته دارن فرهنگسازی میکنن احتمالا در آینده این مشکلشونم حل میشه) و گرنه میشد با تلاش کردن و استفاده از اون امکانات به بهترین سطح موتور سواری رسید.
ایشاالله در پناه حضرت حق و دوستان هییت موتورسواری ما هم طی 300-400 سال دیگه یه موتورسوار حرفه ای واسه مسابقات gp میفرستیم...

high-speed
11-01-1391, 01:37 بعد از ظهر
علی جان کاملا باهات موافقم ، کلا عربها واسه ورزششون خوب خرج میکنن

300-400 سالو خوب اومدی

RezaCBR400RR
14-01-1391, 10:30 قبل از ظهر
ببخشید اما کاربر RezaCBR400RR ([Only registered and activated users can see links])یه حرفی زدن که یه جورایی توهین به همه است

یعنی چی این محدودیت ها موتور سنگین سواری و قشنگ کرده ؟؟؟؟؟؟ من و شما نصف لذتی که یه بچه 18 ساله به قول شما غربی میبره رو نمیبریم (تو موتور سواری)

اگر گفتم توهین برای اینه که شما میخواید یه جوری برخورد کنید که انگار فقط یه عده خاصی حق استفاده از چیزی رو دارن ، به این میگن انحصار طلبی

و پیامد انحصار طلبی توی ایران شده اینکه یه عده ای که شعور موتور سواری ندارن بتونن بخاطر یه سری امتیازاتی که دارن سوار موتور بشن و خیلی از موتور سوار های خوب ما مثل آقای اقتصاد از این معقوله دور بشن

ما تا وقتی همچین طرز فکری داریم به هیچ جایی نمیتونیم برسیم........

برای شرکت تو مسابقات موتور جی پی بحرین هم رایدر های زیادی معرفی میکنه ، کلا عربها خیلی سهمیه خوبی تو مسابقات موتور سواری دارن دوست عزیز شما درست منظور منو متوجه نشدی که فکر میکنی من توهین کردم.
منظور من از این که همنطور که میدونید موتور سنگین تو کشور ما از هیجان بسیار بالایی برخورداه این هیجانشم فقط واسه اینکه محدوده و کمتر کسی میتونه سوار بشه و یه سری از آدمها!! سوار شدن این موتور برای عموم آزاد که نیست!!
من واسه این میگم قشنگه چون اگه قرار باشه موتور سنگین آزاد بشه هیچ لذت و هیجانی دیگه نمیبینی شما که از جوونه 18 ساله غربی میگی اونا واسشون یه چیز کاملا" عادی هستش شما اونجا با موتور 1000 بچرخ اگه کسی بهت گفت بالا چشمت ابرو!!!! یا اینکه کسی نگاهت بکنه.
ولی اینجا چون محدوده و هر چند وقتی تو اتوبان یه موتور سنگین رد میشه واسه همه هیجان و تازگی داره درضمن تمام هیجان موتور سنگین واسه کسی که میبینه فقط صداشه...ولی واسه کسی که سواره سرعتشه شما یه اگزوز به براوو بنداز ببین همه چجوری نگاهت میکنن.
تمام منظور من این بود دوست عزیز و من قصد توهین به هیچکسو نداشتم.

high-speed
14-01-1391, 12:19 بعد از ظهر
ببینید همیشه آزادی باعث پیشرفت میشه

اینجا کسایی که به این رشته علاقندن شکست میخورن و سرخورده میشن

بخاطر همین انحصار طلبی

RezaCBR400RR
14-01-1391, 05:53 بعد از ظهر
حرفه شما کاملا" درسته ولی این حرفو نباید به من بزنی!!!
چون من نخواستم که محدود بشه ما تو کشوری هستیم که خیلی از چیزها محدوده و باید تابع این محدودیتها باشیم و کاریش هم نمیشه کرد.
ولی مطمئن باش اگه موتور سنگین آزاد بشه مثل پیکان میریزه تو خیابون و کوچکترین لذتی نداره

high-speed
15-01-1391, 07:12 بعد از ظهر
در مورد قسمت اول حرفات من همچین جسارتی نکردم ، فقط معنی و عواقب حرف قبلیتون رو گفتم

در مورد قسمت دوم هم موافق نیستم ، چون همین الان 250 آزاده و هر کسی نمیاد برای موتور بیشتر از 3 تومن هزینه کنه

چه برسه به موتور سنگین

بعدشم با محدود کردن مشکلی حل نمیشه ، باید فرهنگ سازی بشه

اصلا چه بهتر که همه بتونن سوار بشن ، مگه قراره همه چیز محدود باشه که لذت ببریم

مگه اینکه قرار باشه با موتور سواریمون به دیگران فخر بفروشیم

وگرنه لذت موتور سواری به آزادی و محدودیت ربطی نداره

اگر از حرفهام ناراحت شدین معذرت میخوام

با تشکر

RezaCBR400RR
15-01-1391, 10:45 بعد از ظهر
نه دوست گلم من ناراحت نشدم فقط باید خدمت شما بگم که این فرهنگ سازی که شما میگی کاملا" درسته ولی مردم ما نمیخوان با این فرهنگها آشنا بشن یعنی یه جوری تقصیر خدمون هستش و کاریش هم نمیشه کرد.
این حرفی که شما میگی همه باید لذت ببرن باید به شما بگم که فقط تنها یه سری از آدمها هستند مثل من و شما عشق موتور سنگین دارن و تربیت بدنی هم واسه اون یه سری آدم یه پیست زده که شمایی که میخوای با کمال لذت سوار موتورت بشی بری یه موتور برگه دار که زیر 25 میلیون نیست بخری و با مدارکت عضو هیئت تهران یا هر شهرستانه دیگه ای که هستی بشی و اون وقت ببین اگه کسی بهت گفت بالای چشمت ابرو!!!!
یا بعضیها...البته جسارت نشه به شما یا بقیه دوستان نیستم این حرفم واسه کسایی هستش که دنبال روزی هستند که فکر کنن میتونن با موتور سنگین برن مایحتاج زندگیشونو بخرن چمیدونم برن تو صف نون بربری یا باهاش برن تو بازار خرید کنن یا مسافر کشی.....
از این چیزها نیست دوست عزیز
همنطور که گفتم شما هم مثل من میتونید بری عضو فدراسیون باشی تا با خیال راحت و بدونه دردسر در روزهای تایین شده تردد کنی و لذت ببری و من الان تقریبا" 4 سالی هست عضو هیئت هستم خداییش دیگه بهم حال نمیده حقیقتشو بخوای خسته شدم ولی از گشتن با موتور تو اتوبانها مخصوصا" شبها اصلا" خسته نمیشم!!!!

---------- Post added at 10:44 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

یه خبر فوری فوری

توجه توجه
دنی پدروسا قهرمان چندین دوره ماسبقات موتو جی پی تیم رپسول هوندا دیروز به علت خیانت به کشورش دستگیر شد...!!!!!!!!!!!!!
دقیقا" نمیدونم چیکار کرده ولی سعی میکنم جزیئات دقیقشو بپرسم و خدمتتون بگم ولی واقعا" دستگیر شد و اخبار ورزشی هم علام کرد.

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

یه خبر فوری فوری

توجه توجه
دنی پدروسا قهرمان چندین دوره مسابقات موتو جی پی تیم رپسول هوندا دیروز به علت خیانت به کشورش دستگیر شد...!!!!!!!!!!!!!
دقیقا" نمیدونم چیکار کرده ولی سعی میکنم جزیئات دقیقشو بپرسم و خدمتتون بگم ولی واقعا" دستگیر شد و اخبار ورزشی هم علام کرد.

high-speed
15-01-1391, 10:51 بعد از ظهر
چند نفر از کسایی که عاشق این ورزش هستن 25 میلیون تومن دارن که یایت موتور بدن

من حرفتو قبول دارم ، اما به این دقت کن که تا وقتی که ما با موتور استریت میریم توی پیست نباید انتظار لذت موتور جی پی رو داشته باشیم

این موتورایی که تو ایران برای پیست استفاده میشن درواقع برای همون تردد داخل شهر و کلا حمل و نقل شخصی استفاده میشن

اما خوب به گفته شما که کاملا صحیح هم هست فعلا برای دلایل نا مشخص تردد این جور موتور ها ممنوعه و باید بصورت محدود و کنترل شده سوار این موتور ها شد

حداقل باید امیدوار باشیم که روزی برسه و این مسئله ممنوعیت تردد حذف بشه و مسئله گمرکی و این قیمتهای سنگین و فضایی توی کشور حل بشه

RezaCBR400RR
16-01-1391, 03:47 بعد از ظهر
شما درست میگی داداش گلم ولی عاشق هرچیزی که بشی باید بابتش بها بدی!!!!
بهای هر عشقی هم که شما فکر کنی سنگین هستش حالا چه موتور باشه و چه چیز دیگه!!!
امیدوارم حرفمو کامل بگیری که منظورم چی هست! جدی میگم بابت هر چیزی که عشقشو داشته باشی یه کسایی مثل من و شما که از خانواده سرمایه دار هم نیستم بلاخره باید به زحمت فراوان و جونو دل زیاد به عشقمون برسیم.
انشالله که روزی برسه که شما و بقیه دوستان و خودم دنبالش هستیم راحت بشیم از تردد موتور سنگین.
به امید آزادی سنگینها

mh_kingcobra
18-01-1391, 03:04 قبل از ظهر
نه دوست گلم من ناراحت نشدم فقط باید خدمت شما بگم که این فرهنگ سازی که شما میگی کاملا" درسته ولی مردم ما نمیخوان با این فرهنگها آشنا بشن یعنی یه جوری تقصیر خدمون هستش و کاریش هم نمیشه کرد.
این حرفی که شما میگی همه باید لذت ببرن باید به شما بگم که فقط تنها یه سری از آدمها هستند مثل من و شما عشق موتور سنگین دارن و تربیت بدنی هم واسه اون یه سری آدم یه پیست زده که شمایی که میخوای با کمال لذت سوار موتورت بشی بری یه موتور برگه دار که زیر 25 میلیون نیست بخری و با مدارکت عضو هیئت تهران یا هر شهرستانه دیگه ای که هستی بشی و اون وقت ببین اگه کسی بهت گفت بالای چشمت ابرو!!!!
یا بعضیها...البته جسارت نشه به شما یا بقیه دوستان نیستم این حرفم واسه کسایی هستش که دنبال روزی هستند که فکر کنن میتونن با موتور سنگین برن مایحتاج زندگیشونو بخرن چمیدونم برن تو صف نون بربری یا باهاش برن تو بازار خرید کنن یا مسافر کشی.....
از این چیزها نیست دوست عزیز
همنطور که گفتم شما هم مثل من میتونید بری عضو فدراسیون باشی تا با خیال راحت و بدونه دردسر در روزهای تایین شده تردد کنی و لذت ببری و من الان تقریبا" 4 سالی هست عضو هیئت هستم خداییش دیگه بهم حال نمیده حقیقتشو بخوای خسته شدم ولی از گشتن با موتور تو اتوبانها مخصوصا" شبها اصلا" خسته نمیشم!!!!

---------- Post added at 10:44 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

یه خبر فوری فوری

توجه توجه
دنی پدروسا قهرمان چندین دوره ماسبقات موتو جی پی تیم رپسول هوندا دیروز به علت خیانت به کشورش دستگیر شد...!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

یه خبر فوری فوری

توجه توجه
دنی پدروسا قهرمان چندین دوره مسابقات موتو جی پی تیم رپسول هوندا دیروز به علت خیانت به کشورش دستگیر شد...!!!!!!!!!!!!!

سلام

خیلی وقت هست که تو این تاپیک نیومدم و بحث رو دنبال نکردم. الآن که دارم می خونم خداییش یکم منحرف شده. ولی خوب به نظر من ملیت، فرهنگ و کشور هر فرد با هر وضعیت اقلیمی، سیاسی و اقتصادی که داره قسمتی از هویت اون فرد هست و اگر ما عقب موندگی، عدم پیشرفت و یا کمبودی رو تو هر قسمت چه تو ورزش موتورسواری می بینیم باید بپذیریم که همه اینها برای ما هست و ایران با هر خصوصیتی که داره چه مثبت چه منفی کشور مردمش هست. دوست عزیزی به خصوصیات روسی و پدروسا و مقایسه آن با جوانان عزیز کشورمان پرداختند و فرمودند که اگر جوانان ما موقعیت آنان را داشتند خیلی بهتر از آنها بودند. ببینید هم خانواده روسی و هم خانواده پدروسا همگی خانواده موتور دوستی بودند. پدر روسی خود راننده حرفه ای بود که در مسابقات شرکت می کرد. پدر پدروسا نیز قهرمان موتور کراس کشورشان بودند و چنین عواملی به همراه 1000 عامل دیگر که مربوط به فرهنگ و خصوصیات ایتالیا و اسپانیا مربوط می شود روسی را اسطوره موتورسواری و پدروسا را یکی از سریعترین موتورسواران موتو جی پی کرد. در صورتی که شرایط کشور ما و فرهنگ ترس و نفرت از موتور فراگیر ما (در سطح مردم عرض می کنم نه این فروم) چنین شرایطی را نه برای پدرانمان فراهم کرد و نه برای ما. و همانطور که ما و پدرانمان ایرانی هستیم و نمی توانیم از ایرانی بودن جدا شویم پدروسا و روسی نیز از شرایط به خصوص هر کدامشان. و چنین مقایساتی که فرد را از عوامل درگیرش جدا می کنند زیاد پایه استدلالی ندارند و کمکی نمی کند. ولی من خود به شخصه در شرایطی متفاوت و متاسفانه به دور از ایران این امکان را می بینیم که برای نسل بعد و فرزندانمان کاری بکنیم و آنها را در شرایطی مساوی با شرایطی در خارج از کشور در این مسیر قرار دهیم و نگاه به موتور و موتورسواری را برای فرزندامان عوض کنیم.
در ضمن در مورد خبر دستگیری پدروسا بنده به شدت شاخ در آوردم چون اخبار مربوط به ایشان را به شدت دنبال می کنم و در منابع خارجی چیزی ندیدم. حال اگر در اخبار شنیده شده است باید بهتر بگردم. ولی سایت repsol بلاگ شخصی برای پدروسا و استونر فراهم کرده که آنها هوادارانشان را از آخرین وضعیتشان خبردار می کنند.

RezaCBR400RR
18-01-1391, 07:03 بعد از ظهر
خلاصه چیزی بود که من شنیدم ولی فکر میکنم صحت داشته باشه

محمد سوزوکی@
21-02-1391, 12:45 بعد از ظهر
سلام دوستان.قهرمان این دوره ازمسابقات موتو جی پی دراروپا تیم هندا شدکه مدل موتوراشون رپسول بود

Kami
21-02-1391, 12:53 بعد از ظهر
تاپيك بي معني
قفل ميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

02109002
13-04-1391, 07:05 قبل از ظهر
درست مثل فرمول یک ، همه‌چیز در همان مقیاس ، از سطح حساسیت گرفته تا میزان محبوبیت ، هر دو در کلاس Grand Prix (جایزه بزرگ) قرار می‌گیرند.
فقط یک تفاوت بزرگ وجود دارد : فرمولا روی چهار چرخ است و موتو جی‌پی روی دو چرخ ، با اینکه مسابقات گسترده‌ای در سطح قهرمانی جهان برگزار می‌شود اما هیچ‌یک به اندازه Moto GP اهمیت ندارند.
در این گزارش به بررسی تاریخچه موتو جی‌پی و بررسی ویژ‌گی‌هایش می‌پردازیم :
موتو جی‌پی چیست؟
رقابت‌های قهرمانی جهان با مشخصات منحصر به فردی تحت نظارت FIM (فدراسیون بین‌المللی موتورسواری) در 3 کلاس برگزار می‌شود. 125 سی‌سی، موتو2 و موتو جی‌پی. طبیعی است که سنگین‌ترین و بالاترین کلاس آن گزینه آخر است. طی 15 سال اخیر این رقابت‌ها با تحولات بسیاری همراه بوده است. گاهی حجم پیشرانه حداکثر 500 سی‌سی تعیین می‌شد و گاهی هم 900 سی‌سی.

تغییرات قوانین
بین سال‌های 2002 تا 2010 فدراسیون بین‌المللی برای وزن نهایی، قوانین مشخصی را بر اساس تعداد سیلندر وضع کرد که از این قرار است :

تا سال 2002 حداکثر وزن مجاز برای پیشرانه‌های 2 سیلندر 135 کیلوگرم، 3 سیلندر 135 کیلوگرم، 4 سیلندر 145 کیلوگرم، 5 سیلندر 145 کیلوگرم و 6 سیلندر 155 کیلوگرم تعیین شده بود.
تا سال 2007 حداکثر وزن برای پیشرانه‌های 2 سیلندر 137، پیشرانه‌های 3 سیلندر 140.5، پیشرانه‌های 4 سیلندر 148، پیشرانه‌های 5 سیلندر 155.5 و پیشرانه‌های 6 سیلندر 163 کیلوگرم تصویب شد.
از سال 2010 به این سو حداکثر وزن برای پیشرانه‌های 2 سیلندر 135، 3 سیلندر 142.5، 4 سیلندر 150، 5 سیلندر 157.5 و 6 سیلندر 165 کیلوگرم اعلام شده است.
در سال 2005 حجم باک با کاهش 2 لیتری به 24 لیتر برای هر شرکت‌کننده رسید. در 2006 باز هم 2 لیتر از حجم کاسته شد تا شرکت‌کنندگان تنها مجاز به استفاده از 22 لیتر بنزین باشند.
از 2007 به این سو بر اساس قوانین FIA دیگر پیشرانه‌های 2 زمانه اجازه رقابت نخواهند داشت و حداقل حجم پیشرانه می‌بایست 800 سی‌سی باشد. هم‌چنین حداکثر حجم باک به 21 لیتر رسید.

مشخصات پیشرانه‌ها
در کلاس موتو جی‌پی پیشرانه‌ها اغلب به صورت 2 و 4 سیلندر Vشکل با 4 سیلندر خطی هستند.
کلاس‌های موتو جی‌پی و موتو2 با پیشرانه‌های 16 سوپاپ و کلاس موتو3 با پیشرانه 4 سوپاپ خواهد بود. زمان‌بندی پاشش سوخت با فناوری DOHC (دو میل‌سوپاپ روی هر سیلندر) انجام می‌شود.
سوخت از نوع بنزین اکتان 100 است. نوع پاشش به صورت تزریقی خواهد بود. از مکانیزم‌های پرخورانی مانند توربوشارژ و سوپرشارژ استفاده نمی‌شود. دور موتور نهایی پیشرانه‌ها بین 17 هزار و 500 تا 18 هزار دور در دقیقه محدود شده است. حداکثر سرعت نهایی 349 کیلومتر در ساعت است.

سیستم امتیازدهی
در موتو جی‌‌پی نفر اول 25 امتیاز، دوم 20، سوم 16، چهارم 13، پنجم 11 و تا انتها به ازای هر شرکت‌کننده یک امتیاز کم می‌شود به طوری که نفر آخر یعنی پانزدهم 1 امتیاز کسب می‌کند. البته این رتبه‌بندی در صورت عبور شرکت‌کننده از خط پایان صورت می‌گیرد.

آخرین نتایج
تا این لحظه مسابقات فصل 2012 موتو جی‌پی برگزار نشده است.

نتایج 2011 مسابقات نشان می‌دهد که کیسی استونر استرالیایی از تیم هوندا هم‌چنان با 350 امتیاز در صدر است.
خورخه لورنزوی اسپانیایی از تیم یاماها با 260 امتیاز دوم و آندره دویزیسو ایتالیایی از تیم هوندا با 228 امتیاز سوم است.

در قسمت سازنده‌ها چنانچه پیش‌بینی می‌شد تیم هوندا با 405 امتیاز اول، هوندا با 325 امتیاز دوم و دوکاتی با 180 امتیاز سوم هستند.

تیم یاماها از مدل YZR-M1 بهره می‌برد. تیم رپسول هوندا از مدل RC212V و تیم دوکاتی از مدل GP11 در فصل گذشته استفاده می‌کردند.

نتایج بزرگان

AJS : یک بار عنوان بهترین سازنده و 9 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Aprilia : هجده بار عنوان بهترین سازنده و 274 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Derbi : هشت بار عنوان بهترین سازنده و 93 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Ducati : یک بار عنوان بهترین سازنده و 32 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Garelli : پنج بار عنوان بهترین سازنده و 51 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Gilera : پنج بار عنوان بهترین سازنده و 59 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Kreidler : هفت بار عنوان بهترین سازنده و 71 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Harley Davidson : یک بار عنوان بهترین سازنده و 28 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Honda : پنجاه و نه بار عنوان بهترین سازنده و 630 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Kawasaki : نه بار عنوان بهترین سازنده و 85 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Mondial : پنج بار عنوان بهترین سازنده و 18 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Moto Guzzi : شش بار عنوان بهترین سازنده و 45 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

MV Agusta : سی و هفت بار عنوان بهترین سازنده و 275 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Norton : چهار بار عنوان بهترین سازنده و 41 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Suzuki : پانزده بار عنوان بهترین سازنده و 155 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

Yamaha : سی و شش بار عنوان بهترین سازنده و 450 بار قهرمانی در همه کلاس‌ها

سیر تحولی مسابقات

[Only registered and activated users can see links]

1949: شروع مسابقات قهرمانی جهان در کلاس گرندپری.

1957: سه تیم گیلرا، موندیال و موتو گوتزی از ادامه رقابت‌ها سر باز زدند.

1958: ام‌وی آگوستا برنده بخش بهترین سازنده و بهترین تیم در چهار کلاس شد.

1959: هوندا نخستین قهرمانی‌اش را جشن گرفت.

1960: ام‌ وی آگوستا هم‌چنان با 8 قهرمانی یکه‌ تاز است.

1962: اولین سال کلاس 50 سی‌سی.

1966: هوندا در 5 کلاس برنده بهترین سازنده شد.

1967: آخرین سال برگزاری مسابقات بدون محدودیت تعداد سیلندر و جعبه‌دنده.

1968: آگوستینی از تیم ام‌وی آگوستا تا 4 سال در کلاس‌های 350 و 500 سی‌سی قهرمان شد.

1972: کشته شدن گیلبرتو پارولتی در یک قدمی قهرمانی.

1973: کشته شدن همزمان دو راننده در گرندپری مونزا در ایتالیا.

1974: سوزوکی RG500 اولین موتور با پیشرانه 4 سیلندر مسابقات بود.

1977: محل برگزاری گرندپری بریتانیا به مین‌لند تغییر یافت.

1980: پاتریک پونس از تیم یاماها در گرندپری بریتانیا کشته شد.

1982: یاماها YZR15اولین موتور با پیشرانه 4 سیلندر Vشکل بود.

1982: با کشته شدن جاک تیلور در پیست ایماترا، فنلاند از جدول موتو جی‌پی خارج شد.

1984: میشلین تایرهای رادیال را معرفی کرد.

1987: قانون استارت زدن پس از چراغ سبز، حذف شد.

1988: وین رینی نخستین برنده در کلاس 500 سی‌سی با ترمزهای کربنی بود.

1988: آلفرد هک، در تمرینات آزاد گرندپری فرانسه کشته شد.

1989: ایوان پالاتزس از تیم 250 سی‌سی آپریلیا در هاکن‌هایم آلمان کشته شد.

1990: در کلاس 500 سی‌سی،‌ به جای5 موتور در هر ردیف، 4 موتور قرار گرفت.

1992: هوندا پیشرانه‌های معروف Big Bang را معرفی کرد.

1993: سینیچی ایتو، توانست در گرندپری آلمان به سرعت 320 کیلومتر در ساعت برسد.

1993: نوبویوکی واکای از تیم سوزوکی در روز تمرین گرندپری اسپانیا کشته شد.

1994: سیمون پریور در یک تصادف 7 نفره، کشته شد.

1998: کلاس 500 سی‌سی مجبور به استفاده از بنزین بدون سرب شد.

2002: کلاس موتو جی‌پی با پیشرانه‌های 500 سی‌سی دو زمانه و 990 سی‌سی 4 زمانه برگزار شد.

2003: دایجیرو کاتو در پیست معروف سوزوکا کشته شد.

2004: رده‌بندی موتو جی‌پی از 4 موتور در یک ردیف به 3 موتور کاهش پیدا کرد.

2004: ماکاتو تامادا با تایرهای بریجستون قهرمان گرندپری برزیل شد.

2005: قانون پرچم به پرچم برای ادامه دادن مسابقه حین بارش باران تصویب شد.

2007: استفاده از پیشرانه‌های 800 سی‌سی محدود شد.

2008: تایرسازی دانلوپ از رقابت‌ها کنار گذاشته شد.

2009: تایرسازی میشلین از رقابت‌ها کنار گذاشته شد و بریجستون تامین‌کننده اصلی شد.

2009: کاوازاکی برای یک فصل به دلیل عدم رعایت قوانین امنیتی، اخراج شد.

2010: شویا تومیزاوا در پیست موتو2 میسانو ایتالیا کشته شد.

2010: استفاده از پیشرانه‌های 600 سی‌سی محدود شد.

2011: مارکو سیمونسلی در پیست سپنگ مالزی کشته شد.

2012: برای فصل جدید موتو3 با پیشرانه 250 سی‌سی جانشین کلاس 125 سی‌سی می‌شود.

2012: سرانجام کلاس موتو جی‌پی با پیشرانه 1000 سی‌سی تصویب شد.

منبع : دنیای خودرو

RezaCBR400RR
20-04-1391, 11:51 قبل از ظهر
دوست عزیز ممنون از زحمتی که کشیدی ولی فکر میکنم برای نتایج بزرگان اشتباه بسیار زیادی کردی!!!!
اول این که با این ارقامی که شما گفتی فکر میکنم100000 بار مسابقات برگزار شده که هر تیمی انقدر قهرمانی داره!!!!!!!!
و این کلا اشتباهه.مثلا هوندا به تنهایی 630 بار قهرمان شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
یا اسمی یه سری از کمپانیهارو دادی که اصلا تو مسابقات شرکت نمیکنند مثل.دربی.هارلی دویدسون.نورتون و و خیلی کمپانیهای دیگه!!!!!!
من بابت زحمتتون تشکر میکنم ولی ازتون خواهش میکنم اطلاعات غلط به کسی ندید با این ارقامو کمپانیهایی که شما نام بردی من فکر میکنم این مسابقات قبل از میلاد مسیح بوده!!!!!

02109002
20-04-1391, 11:59 قبل از ظهر
مرسی رضا جان بابت اطلاع رسانی

والا مطلب برگرفته از دنیای خودرو است ، شاید اشتباه باشه

مسابقات دقیقا" از چه سالی شروع شد ؟

اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم این ابهامات را مرتفع کنید

با تشکر از شما

RezaCBR400RR
25-04-1391, 11:09 قبل از ظهر
مرسی رضا جان بابت اطلاع رسانی

والا مطلب برگرفته از دنیای خودرو است ، شاید اشتباه باشه

مسابقات دقیقا" از چه سالی شروع شد ؟

اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشم این ابهامات را مرتفع کنید

با تشکر از شما من کوچیکتم دوست عزیز من واقعا" از شما بابت زحمتی که کشیدی و این همه تایپک کردی ممنونم خدا شاهده من خودمم نمیدونم از چه سالی شروع شد و تاریخچه مسابقات موتور سواری از کی بود!!!
ولی اینو مطمئن هستم که تمام این مقالهای ایرانی هیچ چیزی از این مسابقات نمیدونن اگه واقعا" میخواستن رسمی کنن مسابقاتو به صورت زنده دنبال میکردن تا اطلاعاتشون دقیق بشه نه این که فقط تو یه مقاله ای میزنن واسه بعضی ها که نمیدونن باور کنن شما خودت استادی و بهتر میدونی الان در مسابقات موتوجی پی فقط و فقط 4 تیم هستن که به طور جدی دنبال میکنن.
1-هوندا
2-یاماها
3-سوزوکی
4-دوکاتی....فقط ااین 4 کمپانی بودن البته کاواساکی هم در سالهای گذشته بود ولی الان چند سالی هستش که فعالیت نداره همچنین آپریلیا که از دنیا جی پی فعلا خداحافظی کردن

mh_kingcobra
18-05-1391, 02:04 قبل از ظهر
با سلام

دوستان عزیز در این قسمت مطالب گفته شده در مورد کل مسابقات موتو جی پی تا به امروز گردآوری شده است.

با تشکر

Alireza Eteraz‏
18-05-1391, 02:23 قبل از ظهر
مرسی .آخه تایپیکا یکیش نبودگفتم شایدحذف شده

mh_kingcobra
18-05-1391, 02:26 قبل از ظهر
نه. چیزی از مطالب قبلی حذف نمی شه. هر چیزی رو بگردی پیدا می کنی.

Alireza Eteraz‏
18-05-1391, 02:36 قبل از ظهر
نه. چیزی از مطالب قبلی حذف نمی شه. هر چیزی رو بگردی پیدا می کنی.

محتویات تایپیک moto3 250 2013چی شده پیداش نمیکنم؟
محتویاتشم جابه جاشده فقط یک لینک اومده 2پست اصلی ازش نیست

mh_kingcobra
18-05-1391, 08:50 قبل از ظهر
محتویات تایپیک moto3 250 2013چی شده پیداش نمیکنم؟
محتویاتشم جابه جاشده فقط یک لینک اومده 2پست اصلی ازش نیست

موتور KTM که در مسابقات Moto3 شرکت می کنه چون همان موتور معرفی شده توسط شما برای سال 2013 می باشد به لینک موتورهای سال 2012 انتقال داده شده است. این هم لینکش.

[Only registered and activated users can see links]

با تشکر از پیگیری و دقت شما