PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای نگه داری موتور(مهم)

rezausa2010
14-05-1391, 08:54 بعد از ظهر
سلام به همه
من یه مشاوره از دوستان با تجربه میخواستم لطفا با صبر و حوصله جواب بدید
اول بگم که من 15 سالمه و در حال حاضر یه موتور 125 زیر پامه یکمم داغونه ولی خوبه
و اما سوالا :
1-بابام میگه که بیا اینو بفروش یه 70 بگیر عوضش دیگه همه جا میتونی بری چون الان فقط مسیرای خیلی نزدیک میرم(البته نظر من اینه که به 70 هم گیر میدن)
حالا چیکار کنم؟ نظر خودم اینه که خرج این کنم
2-یه مشکلی هست که تو مسیر جایی که هر روز من باس برم یه کلانتری هست و یه پلیس +10 (منطقه 14 نبرد) به نظرتون پلیس گیر میده؟ زیاد ماشین کلانتری از بغلم رد شده گیر هم میدن؟ :4chsmu1:

3-وقتی گیر بدن(چه کلانتری چه راهنمائی رانندگی) چجوریه؟ آخه من تجربه ندارم باس چیکار کنم؟

4-شنیدم میگن اسم بابات رو بده ولی مشکل من اینه که موتور به اسم بابامه اگه اسم بابامو بگم تابلوئه پلیس گیر نمیده؟ اگه اسم خودمم بدم که دادگاهیو جریمه و اینا:waiting:

5- کلا نظرتون چیه

Kenji
14-05-1391, 08:57 بعد از ظهر
سلام رضا جان

بفروش یه 70 بگیر خیال خودت و راحت کن.

دردسر کلانتری رفتن و با مامور سرو کله زدن و بیخیال شو

rezausa2010
14-05-1391, 09:08 بعد از ظهر
سلام رضا جان

بفروش یه 70 بگیر خیال خودت و راحت کن.

دردسر کلانتری رفتن و با مامور سرو کله زدن و بیخیال شو
یعنی اگه 70 باشه دیگه پلیس به گواهینامه و اینا گیر نمیده؟
آخه اینجور که تو قانون نوشته 70هم گواهینامه میخواد:3:

شایسته فر
14-05-1391, 09:09 بعد از ظهر
داداش منم نظزم اینه بفروشی یه 70 بگیری
به 70 هم بخوان گیربدن می دنا ولی خوب 125 خیلی بیشتر توچشهو به 70 کمتر گیر میدن، حتی المقدور یه موتور اسکوتر بگیری که نور الا نوره
چون شما به سن قانونی نرسیدی و گواهی نامه نداری، به بچه گربه هم بزنی باید بری دادگاه و دردسر و دیه و ......
70 هم من قدیما داشتم، موتور خیلی کم مصرف و کم خرجیه و در عین حال کار راه انداز و راحت
ولی بازم نظر من رو اسکوتره:4chsmu1:

amir.cdi
14-05-1391, 09:13 بعد از ظهر
دوستان یه چیز میگم کاملا خنده دار دوسته منو با رکس گرفتن گفتن باید گواهینامه پلاک و ماینه داشته باشی 60 هزار تومن جریمه کردن دادگاهی هم کردن 3روز دیگه هم وقت دادگاه داره . هر نوع وسیله موتوری باید گواهینامه داشته باشید.

شایسته فر
14-05-1391, 09:16 بعد از ظهر
چه جالب:25r30wi:
من تا جایی که می دونستم هر وسیله نقلیه موتوری که دارای دنده باشه(نه گازی) ، راکبش ملزم به داشتن گواهی نامه هست
شاید قانون جدیده!!!!

rezausa2010
14-05-1391, 09:17 بعد از ظهر
به 70 هم بخوان گیربدن می دنا ولی خوب 125 خیلی بیشتر توچشهو به 70 کمتر گیر میدن، حتی المقدور یه موتور اسکوتر بگیری که نور الا نوره
چون شما به سن قانونی نرسیدی و گواهی نامه نداری، به بچه گربه هم بزنی باید بری دادگاه و دردسر و دیه و ......
70 هم من قدیما داشتم، موتور خیلی کم مصرف و کم خرجیه و در عین حال کار راه انداز و راحت
اسکوتر ها کارت سوخت داره :D :S
من یکی از دلایلی که با 70 مخالفم اینه که زاپاس بنزین نداره:offtopic:
اسکوتر خوبه ولی من قدم بلنده 178 هست بشینم رو این خیلی زایست:offtopic:

شایسته فر
14-05-1391, 09:21 بعد از ظهر
بله کارت سوخت دارن
ضمنا 70 هم زاپاس بنزین داره، من خودم 70 داشتم
اسکوتر چندین مدل داره، بعضی از مدلهاش هستن که بزرگن، نمونش همون اتو سیکلت هایی که سقف داشتن و یکی دو سال پیش تو بازار خیلی زیاد بودن

amir.cdi
14-05-1391, 09:22 بعد از ظهر
چه جالب:25r30wi:
من تا جایی که می دونستم هر وسیله نقلیه موتوری که دارای دنده باشه(نه گازی) ، راکبش ملزم به داشتن گواهی نامه هست
شاید قانون جدیده!!!!
من اول همچین زدم تو سر رفیقم گفتم خالی نبند بعد که قسم خورد موردم از خنده:25r30wi::gigglesmile:

rezausa2010
14-05-1391, 09:23 بعد از ظهر
پس نتیجه میگیریم همین که زیر پامه خیلی هم خوبه :bunnyearsmiley:

فقط یه سوال فنی اینکه موتور زور نداره هرچی گاز میدم به زور راه میره واسه صفحه کلاج هست؟
صفحه کلاج چنده؟

شایسته فر
14-05-1391, 09:25 بعد از ظهر
پس نتیجه میگیریم همین که زیر پامه خیلی هم خوبه :bunnyearsmiley:

فقط یه سوال فنی اینکه موتور زور نداره هرچی گاز میدم به زور راه میره واسه صفحه کلاج هست؟
صفحه کلاج چنده؟

احتمالا برای همون صفحه کلاج هست

s.mm
14-05-1391, 09:53 بعد از ظهر
به 70 کاری ندارن خیالت،به خصوص این که یه آدم کم سن و سال سوارش باشه، پیشرو گازی هم هست که البته خوشگل تره و درست درمون تر ولی کلا کیفیت چندانی نداره

اروین
14-05-1391, 11:01 بعد از ظهر
70 هم گیر میدن گواهینامه هم میخواد همین 125 خوبه یه 70 تومن خرجش کن نو نو میشه

dariush
14-05-1391, 11:24 بعد از ظهر
سلام اقا رضا
من خودم 2 ساله 70 دارم حداقل تو شیراز اینطوره که به 70 گیر نمیدن چنبار هم از جلوشون رد شدم و نگا هم میکنن و میبینن 70 هستش گیر نمیدن ولی کلاه هم میزارم ولی بازم احتمالش هست که گیر بدن ولی خیلی کم در مرده زاپاس هم داره ولی امپره بنزین نداره که باید دستت باشه که کی تموم میشه الانم میخوام بفروشمش

rezausa2010
15-05-1391, 11:39 قبل از ظهر
با تشکر از همه بابت نظرات
والا راستش من گیج شدم از 13تا پست یک میگه گیر میدن یکی میگه گیر نمیدن ولی بازم آقا داریوش تهران خیلی بزرگه
من با 125 از جلوی پلیس رد شدم(سبزا که واسه کلانتریه) و اصلا هم مشکلی نیست
ولی از 2کیلومتری موتور پلیس یا این ماشینای راهنمایی رانندگی رد میشم تن و بدنم میلرزه بدجوری

Afshin007
15-05-1391, 12:31 بعد از ظهر
اقا یه سری از قوانین تو این مملکت صورت چندان روشنی نداره و افسرای پلیس سلیقه ای عمل میکنن ولی در کل میتونم بهت بگم بدون گواهینامه پشت هیچ وسیله ای نشین البته نه به دلیل صرفا ترس از پلیس به خاطر اینکه مسیله تصادف و خسارت دادانو این حرفام هست من خودم با چشمام دیدم یه دونه از این70سی سی ها زده بود به یه بنز کروکی حالا حسابشو بکن اگه مقصر باشه و گواهینامم نداشته باشه دیگه چی میشه////به هر حال موفق باشی

سیاوش
16-05-1391, 09:38 بعد از ظهر
سلام.آقا 70 گواهینامه الف میخواد البته هنوز انگار قطعی نشده.من خودم گواهینامه قدیم دارم.پشتشم نوشته حتی 3 چرخم میتونم سوار شم.ولی همین 125 رو نگه دار .فقط شباو موقع خلوتی در بیار.اگرم خواستی شلوغی بری حتما کلاه بذار حدود 70 درصد گیرشون کمتر میشه.

شایسته فر
16-05-1391, 09:42 بعد از ظهر
سلام.آقا 70 گواهینامه الف میخواد البته هنوز انگار قطعی نشده.من خودم گواهینامه قدیم دارم.پشتشم نوشته حتی 3 چرخم میتونم سوار شم.ولی همین 125 رو نگه دار .فقط شباو موقع خلوتی در بیار.اگرم خواستی شلوغی بری حتما کلاه بذار حدود 70 درصد گیرشون کمتر میشه.
داداش همش که گیر پلیس نیست
اومدیمو خدایی نکرده اتفاقی افتاد
بابا من یکی از دوستام تصادف کرد، طرفم مرد
بیمه دیه رو نداد، خیلی خیلی شانس اورد که قاضیه بهش حال داد فقط براش دیه برید
صدو خورده ای دیه داد(چون ماه حرام بود)

سیاوش
16-05-1391, 09:48 بعد از ظهر
حرفتون کاملا درسته.اما اگه با دوچرخه ام کسیو بکشی باید دیه بدی .70 با 125 هم همینه.ولی خوب هنوزم خیلیا هستن با سنگین میان خیابون.این 125 هم حکم سنگین داره واسه این دوستمون.فقط و فقط احتیاط.بعدشم ترس برادر مرگه.من اگه یه روزی بچه داشته باشم چه پسر چه دختر از بچگی واسش موتور میگیرمو پشتش وای میسم.من خودم 4 سال از اول 3 راهنمایی ماشین داشتم بدون گواهینامه.البته خدا پشتم بود.

شایسته فر
16-05-1391, 09:52 بعد از ظهر
حرفتون کاملا درسته.اما اگه با دوچرخه ام کسیو بکشی باید دیه بدی .70 با 125 هم همینه.ولی خوب هنوزم خیلیا هستن با سنگین میان خیابون.این 125 هم حکم سنگین داره واسه این دوستمون.فقط و فقط احتیاط.بعدشم ترس برادر مرگه.من اگه یه روزی بچه داشته باشم چه پسر چه دختر از بچگی واسش موتور میگیرمو پشتش وای میسم.من خودم 4 سال از اول 3 راهنمایی ماشین داشتم بدون گواهینامه.البته خدا پشتم بود.
داداش موتور اسکوتر گواهی نامه نمی خواد، بیمه بکنی دیگه نه ترس داره نه لرز

اروین
16-05-1391, 09:56 بعد از ظهر
اووو چه بزرگش کردین مگه موتور سنگینه

شایسته فر
16-05-1391, 09:59 بعد از ظهر
اووو چه بزرگش کردین مگه موتور سنگینه
داداش قضیه بزرگ هست
ایشالا هیچ مشکلی برای برو بچ سایت پیش نیاد ولی حادثه خبر نمی کنه
یهو به خودت میای می بینی کل خونوادرو بدبخت کردی
حالا از ما گفتن، دیگه خود دانی
داداش شما بار گواهی نامه رو گرفتی بعدش اصلا بو v max بخر
کسی چیزی نمی تونه بهت بگه

nader
16-05-1391, 10:07 بعد از ظهر

بابا کی گفته 70 کم خرجه یک لاستیک بخری باید 50 تومن پول بدی از نظر بنزین اگه آروم بری مصرف نداره اما اگه بخوای تند بری یک دور بزنی باکت خالی میشه :s (9):
ولی پلیس هم راهت میگیره :icon_pf (94):
اگه کسی گرفت سیلند موتور روبه 125 ارتقا بده خودم این کارو کردم الان آخر سرعتش 120 ولی قبلا آخر سرعتش 60 تابود
حالا پلیس می خواد چه چوری منو بگیره؟:4chsmu1::4chsmu1::clap:

اروین
16-05-1391, 10:27 بعد از ظهر
داداش قضیه بزرگ هست
ایشالا هیچ مشکلی برای برو بچ سایت پیش نیاد ولی حادثه خبر نمی کنه
یهو به خودت میای می بینی کل خونوادرو بدبخت کردی
حالا از ما گفتن، دیگه خود دانی
داداش شما بار گواهی نامه رو گرفتی بعدش اصلا بو v max بخر
کسی چیزی نمی تونه بهت بگه
اره اینم حرفیه مخصوصا با این وضع دیه.من گواهینامه دارم ولی شما از کجا میدونی

شایسته فر
16-05-1391, 10:30 بعد از ظهر
اره اینم حرفیه مخصوصا با این وضع دیه.من گواهینامه دارم ولی شما از کجا میدونی
داداش اشتباه تایپی بود
می خواستم بنویسم شما هر وقت گواهی نامه رو گرفتی، برو هر چی دلت می خواد بخر و با خیال راحت سوار شو:4chsmu1:

rezausa2010
17-05-1391, 01:14 بعد از ظهر
خیلی ممنون از همه
تصمیمو گرفتم همینو نگه میدارم تو محله ما هم پلیس ملیس نیست خوبه
فقط باس یه 50تومن خرجش کنم که راه بیوفته
من احتیاط میکنم ولی وقتی تو خیابونم گاز زیاد میدم :D
ولی خدارو شکر تا حالا مشکلی نبوده از الان به بعدم نیست ولی به خدا قسم من (و خیلی ها که هم سن من هستن) دست فرمونمون خیلی بهتر است از اینایی که گواهینامه دارن(البته اینو در مورد ماشین میگم) من کسایی دیدم گواهینامه دارن نمیتونم یه ماشینو راه ببرن و تا 1کیلومتر هم نمیشه که زرتی خاموش میکنن :3ztzsjm:

mohammad reza.m
22-05-1391, 12:08 قبل از ظهر
اگر گرفتنت بیمه و ماینه و... داشته باش و بهشون بده و اگر گواهینامه خواستن بگو جا گذاشتم :اسمتو که پرسیدن اسمه یکی رو بده که گواهینامه داره تا با اون اسم بره موتورتو از پارکینگ پلیس بیاره