PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یکی از جامع ترین تست های موتورهای 1000 سی سی برتر در پیست Miller Motorsports Park توسط Eric Bostrom

mh_kingcobra
14-05-1391, 04:12 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
لینک زیر یکی از بهترین و جامعترین تست برای ارزیابی موتورهای 1000 سی سی در سال 2012 می باشد. شما را به خواندن تک تک صفحات آن دعوت می کنم. کاری که در این تست انجام شد بررسی 9 موتور برتر 1000 سی سی برای رانندگی در پیست و جاده و خیابان بود. بدین منظور پیست بزرگ Miller Motorsports Park را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کردند. موتورهایی را که از لحاظ قیمت صرفه اقتصادی بیشتری داشتند را در قسمت پر پیچ و خم پیست یعنی قسمت شرقی برای آزمون میزان تطابق آنها با نیازهای شهر و جاده و موتورهایی که گران قیمت بودند و فقط لذت از رانندگی در آن مطرح بود را در قسمت پر سرعت پیست یعنی قسمت غربی ارزیابی کردند. تیم تست این موتورها به رهبری Eric Bostrom راننده پرآوازه مسابقات AMA وظیفه ارزیابی این غول های 1000 سی سی را بر عهده داشتند. بنده خلاصه ای از بعضی از نتایج تست را جمع آوری کردم و در قالب عکسهای زیر به شما نمایش دادم ولی جالبترین چیز در مورد این تست نحوه نگرش راننده ها به تک تک موتورها بود که دید بسیار جالبی را نسبت به موتور به افراد خواهد داد. شدیدا پیشنهاد می کنم که به لینک های زیر رفته و این تست را به صورت دقیق مطالعه بفرمایید.
[Only registered and activated users can see links]

19722197231972419725197261972719728

Kenji
14-05-1391, 04:55 بعد از ظهر
دوستان بخش هاییش رو خوندم فوق العاده بود.

برای دوستانی که وقتش رو ندارن بخونن یه خلاصه ی اجمالی ای می ذارم.

R1

$14,190

نرمی فوق العاده همه چیز اما انجین تنبل

0-100

5.7 sec.

===

zx-10r

$13,999

ترمزهای فوق العاده، سیستم ترمز درمقام اول یا دومه.
نرمترین کرو (منحنی) گشتاور اما بالانس هندلینگ باید بهتر بشه

0-100

5.3 sec.

===

GSX-R1000

$13,799

ترمزهای فوق العاده. مثل یه 600 سی سی! نرم و همه چیز در حد خوب.

0-100

5.2 sec.

===

BMW s1000RR

$16,490 با سه برابر گارانتی نسبت به موتورهای دیگه - 3 سال

185 اسب بخار که فوق العاده خوبه یعنی 15% بیشتر از همه ی این موتورها! ترمز های ضد قفل فوق العاده. ولی تو یه رانندگی طولانی راکب رو خسته می کنه.

0-100

5.1 sec.

====

CBR1000RR

$13,800

کاملن بالانس. منحنی قدرت کشش فوق العاده. بدون زور زدن سریعتر میره. مثل بی ام و رانندگی مهیجی نداره و نمی شه گفت یه موتور کاملی بود.

0-100

5.0 sec.

کوروش
14-05-1391, 05:01 بعد از ظهر
پس دوگاتی چی ؟؟؟ یعنی 4 سامورای با تک شوالیه بهتر از بقیه بودن ؟؟؟

Alireza Eteraz‏
14-05-1391, 05:02 بعد از ظهر
cbr1000یعنی شتابش ازهمه ی مدلها بیشتره!
aprilia هم میزاشتن خوب بود

mh_kingcobra
14-05-1391, 05:49 بعد از ظهر
دوستان عزیز در دیدن نمودارها دقت کنین. در تست هم مدل 1000 سی سی دوکاتی یعنی 1199 هست و هم مدل 1000 سی سی آپریلیا یعنی rsv4.

Alireza Eteraz‏
14-05-1391, 05:56 بعد از ظهر
:wow:من باتوجه به لیست دوست عزیزمون کنجی گفتم
ولی تشکرگوش زدکردی

mh_kingcobra
14-05-1391, 06:16 بعد از ظهر
چیزی که من را در این تست متعجب کرد قدرت فوق العاده ژاپنی ها و علی الخصوص هوندا در درک نیازهای متفاوت چه در پیست و چه در جاده و خیابان می باشد. در تایید حرف دوست عزیزمان کنجی هوندا از لحاظ قدرت انجین موتور ضعیفترین موتور بود ولی توانست جولوتر از غولهای بی شاخ و دمی نظیر بی ام و و کاوازاکی سریعترین Lap را بزند و با 4 موتور گرانتر در پیست غربی آزمایش شود. یکی از نکاتی که این تست به من گوشزد کرد و من را شگفت زده کرد وسعت دست هوندا در تولید موتورهای متفاوت با رفتارهای متضاد هست. هوندا CBR1000 نرم، متعادل، سریع و با صرفه برای جاده و خیابان و هوندا RC213V وحشی، سریع و پرقدرت برای مسابقات موتو جی پی. در صورتی که یاماها رفتارهای مشابهی در تولید R1 و مدل M1 برای موتوجی پی در پی گرفته است و روند رشد و بلوغ M1 و R1 به گونه ای در هم تنیده اند.

Kenji
14-05-1391, 06:22 بعد از ظهر
این برمیگرده به مارکتینگ فوق العاده ی هوندا. نیاز شهر رو می دونه، حتی تو هزینه ها هم صرفه جویی می کنه و از اونور، برای مسابقات فوق العاده قوی عمل می کنه.

یعنی آر & دی فوق العاده چه در درک مخاطب چه در توسعه

کوروش
14-05-1391, 06:23 بعد از ظهر
ژاپن همیشه جلوتر بود / من هر چی در موتور اورپایی دیدم یه حرصی بوده که بخواد بگه از ژاپنی سرتره ولی نتونسته !!!
واقعا خوش حالم دیگه غربی ها بهترین نیستندد ولی یه کشور اسیایی اوله !!!
ولی واسم جالبه مشخصات یه چیزه نتایج نهایی یه چیزه دیگه !!!

mh_kingcobra
14-05-1391, 06:37 بعد از ظهر
جناب کوروش عزیز، این داستان همیشه بوده و هست. بعد از جنگ جهانی دوم که آمریکا ژاپن را با خاک یکسان کرد، رهبران صنعت ژاپن و علی الخصوص خودروسازان با استخدام متخصصین کنترل کیفیت و غیره از آمریکا تلاش بسیار زیادی در ساخت خودروهایی مطابق با فرهنگ مصرف گرایانه و پر خرج آمریکا کرد. خودروهایی با استقامت بی نظیر و استهلاک کم و بازار خودروی آمریکا را هدف گرفت. طوری که خودروی ژاپنی در آمریکا جزو پرفروش ترین خودروها می باشد. این بازی همیشگی ژاپنی ها بوده. ساخت خودروهای با تکنولوژی بالا ولی قیمت کم. ولی نباید فراموش کرد که مهد صنعت اروپا می باشد و توانایی ژاپن بیشتر در توسعه، بهبود و بهینه کردن صنعت بوده است. در تایید حرف کنجی جالب است بدانید در مقاله ای که اخیرا برای درس زبان تخصصی دانشگاه ترجمه می کردم نوشته بود سرمایه گذاری ژاپن در بخش r&d (تحقیق و توسعه) در دنیا در بالاترین مراتب است و همین هم توانایی های ژاپن را در همه زمینه های صنعت به رخ می کشد.

Classified
23-05-1391, 02:16 قبل از ظهر
ممنون از کنجی جان و بقیه دوستان

واحدها هم به مایل هستن , 0-100 هایی جناب کنجی گذاشتن 160 کیلومتر هست

60 مایل یا 96 کیلومتر برای

R1 3.0 sec

ZX10R 2.9 sec

GSXR-1000 2.8 sec

S1000RR2.8 sec

CBR1000RR2.6 sec

میشه ترجمش کرد؟!

mh_kingcobra
23-05-1391, 10:29 قبل از ظهر
بله. هر متنی رو میشه ترجمه کرد. ولی کلا متون این شکلی، انگلیسی خونده و فهمیده شه بهتر هست. چون درک اصطلاحاتی که معادلات فارسی اون خیلی ناواضح هست مشکل می شه. سعی کنید متن انگلیسی رو بخونید، از Google Translate استفاده کنید و بیشتر به نکات کلیدیش توجه کنید. قبلا هم گفتم. قرار نیست آدم تک تک لغات رو بدونه چیه. فقط باید فهمید مقاله به کدوم سمت حرکت می کنه و چی می گه.

با تشکر

Classified
23-05-1391, 01:34 بعد از ظهر
بله. هر متنی رو میشه ترجمه کرد. ولی کلا متون این شکلی، انگلیسی خونده و فهمیده شه بهتر هست. چون درک اصطلاحاتی که معادلات فارسی اون خیلی ناواضح هست مشکل می شه. سعی کنید متن انگلیسی رو بخونید، از Google Translate استفاده کنید و بیشتر به نکات کلیدیش توجه کنید. قبلا هم گفتم. قرار نیست آدم تک تک لغات رو بدونه چیه. فقط باید فهمید مقاله به کدوم سمت حرکت می کنه و چی می گه.

با تشکر

فرمایشتون درسته ولی معمولا متن های فارسی کم خونده میشن دیگه انگلیسی جای خود داره!

بنده هم برای این سوال کردم که اصطلاحات مبهمی توی بررسی بود و همونطور که گفتین ترجمه رو سخت می کنه.

موفق باشین

mh_kingcobra
23-05-1391, 01:50 بعد از ظهر
فرمایشتون درسته ولی معمولا متن های فارسی کم خونده میشن دیگه انگلیسی جای خود داره!

بنده هم برای این سوال کردم که اصطلاحات مبهمی توی بررسی بود و همونطور که گفتین ترجمه رو سخت می کنه.

موفق باشین

متاسفانه مشکل کمبود مطالعه همانطور که شما گفتید وجود دارد. واقعا خیلی خوب و مفید است که فضایی ایجاد شود که افراد حوصله کنند و مقالات را مطالعه کنند سپس با بحث و گفتگو ابهامات ایجاد شده را رفع نمایند. خیلی خوب شد که شما این بحث را باز کردید. برای همین هم به عنوان کسی که نگاهی به مقاله داشتید از شما درخواست می کنم آن قسمتهایی که برایتان مبهم بود را در جریان بگذارید تا بتوانیم با کمک همدیگر آن را رفع کنیم و بدین ترتیب این امر شما دعوتی تلقی شود از دوستان عزیز برای مطالعه گزارشات مختلف و به اشتراک گذاشتن لینک و نقطه نظرات برای بقیه افراد.

اروین
23-05-1391, 02:00 بعد از ظهر
کسی لینک ترجمگر گوگل انگلیسی به فارسی داره.بذاره برای دانلود

mh_kingcobra
23-05-1391, 02:03 بعد از ظهر
دوست عزیز
تو سایت Google که برید، تو قسمت More گزینه Translate رو بزنید میره تو Page ای که می خواین. بعدشم تنظیماتش رو انجام می دین. سخت نیست. اینم لینکش: