PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث و بررسی موتور PiIAGGIO 200cc

ramiz
13-05-1391, 11:47 قبل از ظهر
سلام دوستان.من PIAGGIO 200 cc خریدم با پورسانت اقساطش شد 2.5 میلیون. فعلا باهاش 500 کیلومتر رفتم. از شتابش و قدرتش رازی هستم. اما یه سری سوالاتی دارم که میخوام کمکم کنید.چون تا حالا تو این تیپ موتور نداشتم.واستون عکسش رو میزارم.اگه کسی در مورد این موتور اطلاعات داره بگه.ممنوم

reza_h
13-05-1391, 04:54 بعد از ظهر
تا حالا اسمشو نشنیدم ... اما اسم شرکت بزرگی رو یدک میکشه . چطور اینقدر ارزون !!!!؟؟؟

ramiz
13-05-1391, 06:03 بعد از ظهر
تا حالا اسمشو نشنیدم ... اما اسم شرکت بزرگی رو یدک میکشه . چطور اینقدر ارزون !!!!؟؟؟

درست میگی دوست من.رو دفترچه موتور نوشته تحت لیسانس ایتالیا، اما ساخت کشور چین هستش که تو کارخانه پگاه موتور بینالود در نیشابور مونتاژ میشه.تو بازار خیلی کم هست.
فعلا 500 کیلومتر باهاش رفتم به نظرتون کی آچار کشی بکنم؟

kourosh_bandit2
13-05-1391, 06:27 بعد از ظهر
درست میگی دوست من.رو دفترچه موتور نوشته تحت لیسانس ایتالیا، اما ساخت کشور چین هستش که تو کارخانه پگاه موتور بینالود در نیشابور مونتاژ میشه.تو بازار خیلی کم هست.
فعلا 500 کیلومتر باهاش رفتم به نظرتون کی آچار کشی بکنم؟

عکسی چیزی؟ منم نشنیدم و ندیدم. ی عکسی بذارید لطفا ممنونم

ایلیا
13-05-1391, 08:15 بعد از ظهر
این موتور تحت لیسانس پیاچیو ایتالیا و در چین تولید میشه. کیفیت تولیدش مناسبه و بد نیست. تعدادش خیلی کمه و تولیدش متوقف شده اما خدمات پس از فروش و قطعات یدکیش تامین میشه. تا اونجایی که من اطلاع دارم قراره با سپاه و نیروی انتظامی قرارداد ببنده و موتورهاش رو به اونا بفروشه.
بعد از خرید حتما یه آچارکشی بدید. اگه به طور ناگهانی تخت گاز دادید و موتور خفه نکرد و خاموش نشد که هیچ، ولی اگه خاموش شد، کاربراتورش رو بدید یه آدم وارد تنظیم کنه.
سرعت و شتابش رو هم با پالس 200 مقایسه نکنید، چون باهم تفاوت دارن ;)

ramiz
14-05-1391, 01:59 بعد از ظهر
ممنونم دوست عزیز.کاملا درسته.من این موتور رو از فروشگاه نیروی انتظامی گرفتم.2.350 قیمت اصلی بود با اقساط 25 ماهه شد 2.550. من موتور رو گازوندم اما به هیچ وجه خاموش نکرد.میشه بگید چرا این توصیه رو داشتید؟ اصلا قصد مقایسه رو ندارم.اما موتور خوبیه.در اولین فرصت عکس میزارم.

ramiz
14-05-1391, 02:17 بعد از ظهر
در ضمن موتور رو هنوز آچار کشی نکردم.یکم زود داغ میکنه. سر اگزوزش یکم قرمز شده.دوستام تعمیرکار میگن بزار به 1000 کیلومتر برسه بعد بعضی ها هم میگن رو کیلومتر 500 یا 600 آچارکشی کن.یه دوست تعمیر کار دارم کارش تعمیرات موتورهای طرح هونداست.موتور قبلیم رو میدادم بهش معرکه انجام میداد.اما نمیدونم این مدل موتور رو بدم بهش یا بدم دست کسی که وارد این موتور هاست؟اگه میشه راهنمائی کنید.با تشکر

reza_h
14-05-1391, 06:14 بعد از ظهر
شما بعد از هزار بده آچارکشی ...
چون قبل از هزار به قولی هنوز موتور جا نیفتاده .

tmnt
14-05-1391, 09:20 بعد از ظهر
یه عکس ازش می زاری

ramiz
15-05-1391, 01:19 بعد از ظهر
سلام دوستان من. دو تا عکس گذاشتم. اگر لازمه بگید باز هم بزارم

ramiz
15-05-1391, 01:21 بعد از ظهر
رو کیلوومتر 70 تا روغن عوض کردم الان نزدیک 600 تا شده .کی عوض کنم؟

ایلیا
15-05-1391, 01:25 بعد از ظهر
ممنونم دوست عزیز.کاملا درسته.من این موتور رو از فروشگاه نیروی انتظامی گرفتم.2.350 قیمت اصلی بود با اقساط 25 ماهه شد 2.550. من موتور رو گازوندم اما به هیچ وجه خاموش نکرد.میشه بگید چرا این توصیه رو داشتید؟ اصلا قصد مقایسه رو ندارم.اما موتور خوبیه.در اولین فرصت عکس میزارم.

باید در جا یهو گاز بدی. اگه خاموش نکنه خیلی خوبه. چون یکی از دوستان ما همین مشکل رو با همین موتور داشت و چندجا داد تنظیم تا بالاخره یه جا پیدا شد کاربلد باشه و تونست تنظیمش کنه.
طبیعیه که وقتی کاربرات تنظیم باشه هم مصرف میاد پایین + افزایش راندمان + افزایش عمر موتور و قطعات.
ضنما جلوی سیلندرشم یه کیت سخت افزاری کاهش مصرف سوخت داره. یه چیزی شبیه اینا که رو اشی مشی هم نصب میکنن. میگن مصرف سوخت رو کاهش میده که اگه درست کار کنه که خیلی خوبه.
در مورد کیفیت هم گفتم که خوبه و بد نیست.

ramiz
16-05-1391, 03:26 بعد از ظهر
دوست عزیز همون کاری رو که گفتید انجام دادم ، موتور رو در جا گذاشتم ، یهو گاز رو تا ته گرفتم ، موتور خاموش نشد. اما یکم دوده سیاه پاشید رو لاستیک موتور.نظرتون چیه؟
در ضمن من باک بنزین رو پر کردم.شد 15 لیتر بدون زاپاس.تا 320 کیلومتر که رفتم داشت میخورد به زاپاس.مصرفش چطوره؟ممنونم از راهنمائیتون

شایسته فر
16-05-1391, 03:31 بعد از ظهر
صدی 4.6!!!!!!!!
اندازه هیو و مگلی مصرف می کنه!!!!!!
فکر می کنم یکم مصرفشش زیاده!!

ایلیا
16-05-1391, 10:20 بعد از ظهر
شایسته فر، اشتباه میکنید. گفت که هنوز رو ذخیره نرفته ...:hippie7:
اگه با این فرض در نظر بگیریم که 3 لیتر هم ذخیره داشته باشه، شما در 320 کیلومتر 12 لیتر سوزوندید که حدودا میشه صدی 4 که واسه موتور 200 سی سی یه کم زیاده. 3.5 مصرف مطلوبه.
مصرف بالا به عوامل زیادی مثل باد مخالف، باد چرخ‌ها، نوع رانندگی، وزن راکبین، تنظیمات موتور، ترافیک و .... بستگی داره.
باد چرخ‌ها رو طبق دفترچه تنظیم کنید
کاربراتور ( نباید یه گونی دود بزنه بیرون ) رو تنظیم کنید
از روغن موتور مناسب استفاده کنید
سرویس‌های دوره‌ای رو طبق دستور سازنده در موعد مقرر انجام بدید
ارام رانندگی کنید
کورس نگذارید
امیدوارم که مصرفتون پایین تر هم بیاد

شایسته فر
16-05-1391, 10:24 بعد از ظهر
دوست عزیز همون کاری رو که گفتید انجام دادم ، موتور رو در جا گذاشتم ، یهو گاز رو تا ته گرفتم ، موتور خاموش نشد. اما یکم دوده سیاه پاشید رو لاستیک موتور.نظرتون چیه؟
در ضمن من باک بنزین رو پر کردم.شد 15 لیتر بدون زاپاس.تا 320 کیلومتر که رفتم داشت میخورد به زاپاس.مصرفش چطوره؟ممنونم از راهنمائیتون
منظورشون این بوده که باک کاملا خالی بوده!!؟؟؟

ramiz
16-05-1391, 11:53 بعد از ظهر
سلام دوستان.از راهنمائیتون ممنونم. اما اینو باید بگم که هنوز موتور رو آچار کشی نکردم.فیلر گیری هم نکردم.یک برچسب انرژی داشت که روش نوشته بود مصرفش هر صد تا 2.6 که البته فعلا اینجوری نیست.البته اینو باید بگم که رو 320 کیلومتر باکم هنوز داشت و آمپر یکم تا زاپاس جا داشت.یعنی نخورده بود به زاپاس. در ضمن یه جای دیگه خوندم که 3 لیتر زاپاس داره با 15 لیتر باک.سری پیش که پر کردم آمپر فول رو نشون میداد اما باک یک 2 یا 3 لیتری جا داشت.یک مقدار فکر کنم زیادی داغ میکنه.بعد از این که خاموش میکنم یکم دیر سرد میشه.اگه مشکلی هست لطفا بگید.باز هم ازتون ممنونم.

ایلیا
18-05-1391, 12:22 قبل از ظهر
منظورشون این بوده که باک کاملا خالی بوده!!؟؟؟
درسته ...

ramiz
18-05-1391, 05:45 بعد از ظهر
دوستان میشه بگید میتونم واسه موتورم از ین گلگیرهای کوچیک عقب استفاده کنم؟

ramiz
21-05-1391, 09:09 بعد از ظهر
سلام دوستان. چرا کسی جواب منو نمیده.میشه راهنمائی کنید لطفا؟

ایلیا
26-05-1391, 04:57 بعد از ظهر
رامیز جان یه عکس از گلگیرت بذار ببینیم در چه حاله ؟ میشه بهش چیزی خوروند یا نه ؟

ramiz
28-05-1391, 08:07 قبل از ظهر
سلام.این هم عکس از عقب موتور.از راهنمتائیی وکمکتون ممنونم

erfan k
28-05-1391, 11:56 قبل از ظهر
به قیافش میاد که موتور خر کاری باشه.... من که تا حالا ندیدمش.
مبارکت باشه.

ایلیا
29-05-1391, 06:17 بعد از ظهر
به هم نمیخوره، ولی به نظرم میشه خوروندش. شدنیه

ramiz
29-05-1391, 07:42 بعد از ظهر
ممنونم دوست من. میشه بگید تو بازار میشه پیدا کرد یا نه؟

ایلیا
29-05-1391, 08:23 بعد از ظهر
بله، تو گمرک میتونی پیدا کنی عزیز دل. :29:

ramiz
03-06-1391, 12:43 بعد از ظهر
سلام دوستان. من موتور رو با کیلومتر 1200 تا بردم آچار کشی کردم.روغن موتور رو هم عوض کردم.صدای موتور کمتر شده.اما از فلاپ عقب و کیلومتر یه صدای ویز ویز داره که تو دنده سنگین بیشتر میشه .کاربراتش رو هم خوراکش رو کم کرد تا ببینیم مصرف چقدر میاد پائین.اما تو حرکت اولیه یکم ریپ میزنه.البته بعضی وقتها.فکر کنم نتونسته خوب تنظیم کنه.بعد آچار کشی کمتر داغ میکنه.اما رکابهای نفر پشت سری پا رو میلرزونه.این ایرداها که گفتم از چی میتونه باشه اگه امکان داره راهنمائی کنید تا بتوتم رفع ایراد کنم. در ضمن نیاز مبرم به یک گل پخش کن مدل پالس واسه عقب موتور دارم.من شهرستان هستم و اینجا کم گیر میاد. راهنمائیتون رو لازم دارم ممنونم.
واقعا تو این سایت سطح آگاهیم بالا رفته.
با تشکر از همه

در ضمن میشه بگید از چه مدل زوعن موتور استفاده کنم؟ممونم.من الان بهران تکتاز استفاده کردم

ایلیا
04-06-1391, 01:01 بعد از ظهر
واسه جاهایی که صدای ویز ویز میده میتونی این کار رو بکنی، شاید شاید موثر باشه. البته به شرطی که حرارت زیاد وجود نداشته باشه. . . . باید زحمت بکشی و با توجه به سایز پیچهای فلاپ‌هات یا هر جای دیگه، واشر لاستیکی تهیه کنی. واشرها رو که گرفتی، باید زیر واشرهای فلزی ببندی. اگه دوتا لاستیکی زیر هر کدوم از واشرهای فلزی بندازی بهتره. موقع سفت کردن پیچها نه خیلی سفتشون کن نه خیلی شل. واسه جاهایی هم که فلاپ به قطعات دیگه برخورد میکنه، میتونی با چسب دو طرفه از هم جداشون کنی تا به هم نخورن و سر و صدا نکنن.
ضنما برای تنظیم کاربرات مجددا اقدام کن و بده دست کسی که 1 رو پالسو آپاچی کار میکنه 2- کسی که کارش تمیز باشه و تجربه زیاد داشته باشه
برای روغن هم باید از استانداردی که تو دفترچه قید شده پیروی کنی. ولی اگه میخوای به انجینت حال بدی میتونی از توتال 7000 یا 9000 استفاده کنی و با توجه به استفاده از هر کدوم به ترتیب در فواصل 5000 و 10000 کیلومتر عوض کنی. برای گرید روغن هم باید ببینی شهرستانتون گرم سیره یا سردسیر.

ramiz
06-06-1391, 10:44 بعد از ظهر
سلام . ممنونم از لطفت دوست من.
شهر من بجنورد هست و یه شهر کوهستانی سردسیر هستش.خراسان شمالی

ایلیا
07-06-1391, 12:52 بعد از ظهر
شما میتونید از روغن‌هایی با گرانروی 10w40 یا 5w40 استفاده کنید

ramiz
10-06-1391, 09:29 بعد از ظهر
این هم یه عکس دیگه از موتورم.بعد از آچار کشی و یه کارواش مرتب

ramiz
12-06-1391, 01:49 بعد از ظهر
سلام دوستان.رکاب نفر پشت سری یکم میلرزونه میتونه از چی باشه؟ بردم پیش موتر ساز میگفت طبیعیه و از دسته موتور نیست.

ramiz
13-06-1391, 10:28 بعد از ظهر
سلام دوستان. من بعد از آچار کشی به تعمیرکار گفتم مصرف سوختم بالاست تقریبا هر صد تا 4 تا مصرف میکرد.اون هم خوراک بنزن رو کم کرد. اما بعد از این کار احساس میکنم شتاب موتور کم شده. الان مصرف سوخت شده 2.8 در صد تا. مخصوصا تو دنده یک و دو انگاری موتور یک جا گیر داره.درضمن من روغن بهران تکتاز استفاده میکنم سری قبل که رو 1000 کیلومتر عوض کردم شل شده بود مثل آب بود. میخوام این سری توتال بریزم. نظرتون چیه؟
ممنونم از راهنمائیتون.

STROKE
14-06-1391, 09:39 قبل از ظهر
سلام دوستان.رکاب نفر پشت سری یکم میلرزونه میتونه از چی باشه؟ بردم پیش موتر ساز میگفت طبیعیه و از دسته موتور نیست.
سلام دادا ایشالا به سلامتی
از آبندی که در میای خیالت راحته. فقط مواظب باش تامدتی پیچ مهره هاش دوباره شل نشه
اون لرزش هم مال بدنه یا شاسی موتورته جایی که رکاب نسب میشه رو باس واشر لاستیکی یا تیوپ ببری سایزش کنی بزاری .لرزشش کم میشه
روغن ببهران تکتاز بنظر من روغن خوبیه و 1500 تا 2000 راحت کار میکنه .علت کثیفی این بوده که شما 1000 تا اونم تو آبندی باهاش رفتی من تو آبندی موتورلمو از 600 تا بیشتر با ی روغن نمیرم و صافی روغن رو با هر بار تعویض تمیزش میکنم.من خودم بیش از 3 سال برا موتورم از این روغن استفاده می کنمو رازیم
موتور 200 قاعدتا باس مصرفش 1.5 برابر سی جی خودمون باشه ینی 100 ی 3تا 3.5 (البته این 200 ها)که استاندارد ملی ایران رو رودوششون سنگین و رنگین دارن!!؟
الان سوخت موتورت خیلی کمه کمی زیادش کن ی نیم دور اون پیچ مصرف رو سفت کنی کافیه تعقیراتش تو همون روز احساس نمیشه باس کار کنه تا متوجه بشی.کم کم مصرفتو ببر بالا تا جایی که بهترین حالتشو پیدا کنی که قطعا داره و پیدا میشه.اون موقع نسبت به مصرف حال خوبی هم به شما راکب عزیز میده

موفق باشی ... :4chsmu1:

pako
16-06-1391, 01:02 بعد از ظهر
موتور خوش قیافه ایه . چرخش برات بچرخه

عکسشو جایی توی نت میزاری پلاکشو بپوشون

ramiz
23-06-1391, 11:49 بعد از ظهر
سلام دوستا.خسته نباشید.میخوام واسه موتور لاستیک پهت بزارم.میشه بگید لاستیک کدوم موتور میخوره بهش.رو لاستکی زده 17.
ممنونم از لطفتون