PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گزارشی از فعالیت فدراسیون ها و موتور سواران هر شهرستان

mohammad yzf
07-05-1391, 01:27 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
فکر کردم شاید جای این تاپیک خالی باشه که تو این انجمن که علاقه مندان به موتور و موتورسواری در اون عضو هستن یه جور شرح حال وضعیت موتور سواری کشور عزیزمون ایران موجود باشه تا علاقه مندان بدونن تو کدوم شهرستانها پیست هست یا بیشتر چه رشته هایی از موتور سواری ( کراس , ریس , تریال ) و با چه شرایطی در حال فعالیت هستن . خاهش می کنم هر کس تو هر شهرستانی هست یه جور گزارش از شرایط و وضعیت موتور سواری شهرستان محل عقامش تو این تاپیک قرار بده تا همه بتونن اطلاعاتشون رو در این زمینه بالا ببرند . در صورت امکان عکس هم قرار داده شود .

اول از همه از خودم شروع می کنم :

من در شهرستان قیر و کارزین واقع در استان فارس زندگی می کنم . فعالیت جدی هیئت موتور سواری در این شهرستان که منجر به ساخت پیست موتور کراس شد از سال 87 آغاز گردید که خودم هم یکی از اعضای این هیئت بودم . طی جلسه ای که با رئیس تربیت بدنی شهرستان گرفته شد مقرر شد تا موتور سواران با تهیه موتور کراس و دادن مشخصات خود و موتورشان به تربیت بدنی و همچنین دریافت مبلغ 100000 تومان توسط تربیت بدنی به عنوان حق عضویت و کمک به احداث پیست فعالیت این هیئت به طور جدی شروع گردید . موتور سواران ملزم به دریافت بیمه ورزشی و کارت عضویت هیئت موتورسواری گردیدند . همچنین تربیت بدنی به ما قول داد تا با نیروی انتظامی برای فعالیت ما هم آهنگی انجام دهد . به حال با هر سختیی بود در زمینی به مساحت 700000 متر مربع که تربیت بدنی در حاشیه شهرستان در اختیار ما قرار داده بود و با کمک گیری از بردزل شهرداری پیستی مخصوص موتور کراس احداث کردیم که به دلیل نا مناسب بودن خاک مجبور شدیم تا با آوردن 15 کامیون خاک سرخ پیست را با لایه ای از این خاک بپوشانیم . هر جمعه صبح جوانان علاقه مند زیادی در اطراف پیست جمع می شدند تا به تماشای موتورسواران بپردازند هرچند که در اوایل فعالیت این هیئت اعضا شرایط ایمنی را به طور کامل رعایت نمی کردند و با لباسهای معمولی و یا موتور هایی غیر از کراس در پیست حاضر می شدند به هر حال اول راه بودیم دیگه . اینم چند تا عکس از اون دوران :
191091910819107
191101911119118
ولی این اوضاع مدت زیادی به طول نینجامید و بعد از 2 سال پیست این شهرستان با توقیف موتور و جریمه کردن 2 تن از موتور سواران این شهرستان عملا تعطیل گردید در حال حاضر که در سال 91 به سر می بریم چیزی به عنوان هیئت موتور سواری در این شهرستان موجود نیست و نشانه های آن در حال انقراض است. دو عکس زیر در اواخر سال 89 گرفته شده .
1911419116
یکی از 2 نفری که موتورشون توقیف شد خودم بودم که در پایان بعد از تلاش های فراوان محکوم به پرداخت 5600000 تومان , توقیف موتور به نفع دولت و داشتن پرونده ای با عنوان قاچاقچی شدم . یکی از کار هایی که کردم نوشتن نامه ای به دولت بود که محتوای آن به شرح زیر است .

" به نام خدا وند جهان آفرین "
سلام ( 1/12/89 )
اینجانب یکی از اعضای هیئت موتور سواری واتومبیلرانی شهرستان قیر و کارزین واقع در استان فارس هستم.در تاریخ 25/8/89 مامورین نیروی انتظامی با در دست داشتن مجوزی مبنی بر جمع آوری موتور سیکلت های خارجی در سطح شهرستان به منزل اینجانب مراجعه کردند وبدون اعتنا به نامه وکارت عضویت صادره از سوی تربیت بدنی موتور کراس اینجانب که موتوری کاملا ورزشی میباشد را با خود بردند. دادستان پرونده(جناب آقای هاشمی) بعد از رویت مدارک صادره از سوی تربیت بدنی مدعی شدند که این مدارک کاملا بی اعتبار می باشند و اینجانب را متهم به قاچاقچی بودن کردند ایشان عقیده داشتند که در پیست موتور سواری باید از موتور های ایرانی که موتور هایی کاملا غیر استاندارد برای ورزش موتور سواری است استفاده می کردیم . بر این اساس چند روز بعد موتور اینجانب با هزینه خودم و دستور دادستان به اداره گمرکات استان فارس واقع در شیراز فرستاده شد. بعد از قیمت گزاری گمرک قاضی پرونده دستور ضبط موتور سیکلت و پرداخت جریمه ای بالغ بر 56000000 ریال(که دو برابر قیمت کارشناسی از سوی گمرک بود) را صادر کرده اند.لازم به ذکر است که در سطح کشور اکثر موتور سواران با داشتن تنها نامه ای از سوی تربیت بدنی در حال فعالیت هستند ( از جمله در شهر شیراز). من جوانی 20 ساله و دانشجو هستم که با سختی فراوان توانسته ام هزینه 40000000 ریالی موتور کراس و لباسهای مخصوص موتور سواری را فراهم کنم و به دلیل علاقه ای که به ورزش موتور کراس داشته ام به کمک و هزینه دیگر جوانان شهرستان و اداره تربیت بدنی و شهردار محترم شهرستان توانسیم تنها پیست موتور سواری این شهرستان را در سال 87 افتتاح کنیم . معزل وجود موتور های عربی غیر قانونی در شهرستان قیر و کارزین از سالها پیش وجود داشته است و جوانان علاقه مند به موتور سواری به دلیل نداشتن پیست موتور سواری نا چارا از این موتورهای عربی در سطح شهر استفاده می کرده اند . بعد از احداث پیست موتور کراس در شهرستان کسانی که موتور های عربی پرشی داشتند از جمله موتور کراس در پیست به فعالیت و ورزش موتور سواری درزمان های تایین شده از سوی تربیت بدنی پرداختند . با این حال هنوز افراد ناشناسی در شهر پیدا می شوند که با استفاده نا به هنگام از موتور سیکلت های عربی خود در سطح شهر موجبات ازیت و آزار شهروندان را فراهم کرده اند و شهروندان و مسولین شهرستان را به موتور سواران واقعی که زیر نظر تربیت بدنی فعالیت می کنند بد گمان کرده اند. موتور سواران شهرستان خود خاستار دستگیری و برخورد با افراد متخلف هستند چرا که این افراد باعث بد گمانی مردم به موتور سواران ورزش کار و مختوش شدن چهره ورزش موتور سواری در بین افراد جامعه شده اند . لازم به ذکر است که اینجانب آمادگی خود را برای گذراندن مراحل گمرکی و گرفتن برگه گمرکی موتور را به استحضار قاضی پرونده (آقای کرد نژاد ) رسانده بودم که در پرونده هم موجود است . در حال حاضر اینجانب مورد تمسخره افرادی قرار گرفته ام که خود از موتور های چند ملیونی عربی به طور غیر قانونی و به راحتی در سطح شهرستان استفاده می کنند و به خوشگزرانی می پردازند قرار گرفته ام که چرا با تقبل هزینه های زیاد زیر نظر تربیت بدنی وتنها در پیست موتور سواری از موتور کراس استفاده می کرده ام و چرا مانند آنهاهر موقع دلم می خواست از موتورم استفاده نکرده ام . با اتفاقات روی داده دیگر کسی برای اداره تربیت بدنی که یک ارگان دولتی است ارزشی قائل نیست. این جانب که دانشجویی بیش نیستم و به امید داشتن آینده شغلی بهتر به دانشگاه رفته ام حال با داشتن پروند ه ای که مهر قاچاقچی بر روی آن زده شده است دیگر آینده شغلی مناسبی را برای خود پیشبینی نمی کنم و دیگر به کل از ورزش زده شده ام چرا که به دلیل انجام ورزش به جای همایت مورد محاکمه قرار گرفته ام . با توجه به اضحارات ریاست محترم جمهوری آقای احمدی نژاد مبنی بر فراهم کردن زمینه های ورزش جوانان و حمایت همه جانبه از آنها این گونه برخورد های بعضی مسئولین باعث شک در عدالت محور بودن دولت شده است. از این رو از دولت خدمت گزار خواستار برگرداندن موتور اینجانب با گزراندن تشریفات گمرکی هستم چرا که تنها با این کار آبروی رفته اینجانب و اعتبار تربیت بدنی بر خواهد گشت با این کار دولت خدمت گزار وظیفه خود را در قبال جامعه ورزشی انجام خواهد داد. در ادامه عکسی را که مربوط به تمرینات اینجانب با موتور کراس توقیف شده در آبان ماه سال 1389 می باشد را می فرستم.
19117

شایسته فر
07-05-1391, 04:26 بعد از ظهر
جای همچین تاپیکی خالی بود
داداش دستت درد نکنه، هم تاپیک خوبیو باز کردی هم مطالب جالبی نوشتی
موفق باشی
پیگیر تاپیک هستم
یا علی

mohammad yzf
09-05-1391, 02:37 بعد از ظهر
خواهشی که از دوستان دارم اینه که هر کس هر جا هست ( تهران / مشهد / شیراز / شمال / جنوب /.... )یه همچین گزارشی ( البته نه به این زیادی ) از پیست شهرستانشون تهیه کنه و بزاره تا هر کس هر جای ایران هست بدونه کجاها پیست دارن و در صورت امکان می تونه بره اونجا و موتورسواری کنه .