PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل قطع کامل برق موتور(چراغ و بوق و ...)

Hamidreza0007
03-05-1391, 02:14 قبل از ظهر
سلام دوستان
من چند وقتی هست که موتور دوستم دستم هست
هرمز cg125
کلا چراغ هاش,راهنما,چراغ پشت آمپر صفحه کیلومتر و بوق قطع هست

جناب salahshor ([Only registered and activated users can see links]) تو یکی از پست ها گفته بود:
اگه خطر عقب و بشت امبر موتور روشن میشه نشان دهنده سالم بودن کانکتور ها و سیستم برقه و لذا لامب و جاذغالی اونو چک کنید که سالمه یا نه
اگه هیچ چراغی روشن نمیشه <بیشتهاد اگه فنی نیستید دست نزنید > عیب میتونه از شارژر / باطری / کلید چراغ / سیم کشی ...باشه

میشه راهنمایی کنید که من چطور میتونم تک تک اینا رو چک کنم؟یا راه حل دیگه ای داره؟
ممنون

02109002
03-05-1391, 02:39 قبل از ظهر
با سلام ضمن خوش آمد گویی به شما دوست گرامی :khosh:

اولین قطعه ای که باید چک شود فیوز است که بعد از برق مثبت باطری قرار دارد

جعبه محافظ فیوز :

[Only registered and activated users can see links]

فیوز :

چه اتفاقی سبب این قطعی بود ؟

Hamidreza0007
03-05-1391, 03:08 قبل از ظهر
با سلام
راستش من دقیق در جریانش نیستم ک چرا قطع شده
فردا از دوستم میپرسم خبرش رو میدم
ولی 1 بار ازش پرسیدم میگفت به احتمال زیاد مشکل از سیم پیچی برقش هست
البته باطریش هم ظاهرا خشک و خراب شده
ولی میگفت قبلا هم که باطریش سالم بوده باز هم این مشکل رو داشته
میگفت یکی 2 بار درستش کرده ولی بعد از چند وقت دوباره قطع شده
در صورتی که امکانش هست بقیه موارد رو هم بفرمایید تا چطور چک کنم

حالا اگه در حد یک چراغ جلو و عقب هم بشه غیر اصولی درستش کرد بد نیست.مثلا برق رو مستقیم از باطری بگیره.
اونم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
موفق باشید

02109002
03-05-1391, 03:16 قبل از ظهر
در صورتی که امکانش هست بقیه موارد رو هم بفرمایید تا چطور چک کنم
بله حتما"

شما ببینید قبل از قطعی برق چراغ جلو به چه صورت بوده :

1. به محض روشن شدن ثابت بوده ؟
2. بعد از روشن شدن با گاز نور چراغ کم و زیاد می شده ؟

اگر از سلامت باطری اطمینان ندارید :

1. چک کردن وضعیت باطری ، میزان شارژ
2. چک کردن فیوز
3. چک کردن سیم کشی
4. چک کردن سوئیچ موتور ( بعد از روشن شدن سویچ برق را انتقال میدهد یا خیر ؟ )

حالا اگه در حد یک چراغ جلو و عقب هم بشه غیر اصولی درستش کرد بد نیست.مثلا برق رو مستقیم از باطری بگیره.

اگر این موارد را چک کردید و به نتیجه ای نرسیدید مطرح کنید تا روش سیم کشی موتور را توضیح دهم

1. نحوه اتصال سیم های چراغ جلو و عقب
2. نحوه اتصال سیم های راهنماها
3. نحوه اتصال سیم های پشت آمپر ، بوق و غیره

Hamidreza0007
03-05-1391, 03:59 بعد از ظهر
بله قبلا چراغ ثابت بوده
1. چک کردن وضعیت باطری ، میزان شارژ=>باطریش آب نداره و خشک شده به احتمال زیاد ضعیف یا خراب شده.به باطری ساز نشونش دادم گفت باید بزارمش زیر شارژ تازه شاید درست بشه!
2. چک کردن فیوز =>چک کردم اوکی بود
3. چک کردن سیم کشی =>ظاهر سیم کشی های داخل کاسه چراغ جلو سالم بود.دیگه سیم های زیر صندلی و باک رو نتونستم چک کنم.
4. چک کردن سوئیچ موتور ( بعد از روشن شدن سویچ برق را انتقال میدهد یا خیر ؟ )=>فک نکنم مشکل از سوئیچ باشه آخه همش قطع هست.از کجا میتونم چک کنم؟بدون سوئیچ چطوری چراغ ها رو تست کنم؟

با اجازتون یک تماسی هم با یک تعمیر کار موتور گرفتم گفتم اگه بخوام مستقیم برق از باطری بگیرم چطور میشه؟گفت: ( لامپ هات میسوزه و خیلی باطری میکشه باید وصل بشه به آفتامات.یدونه شارژر ولوم دار بگیر بیار تا برات درستش کنم)

راستی آفتاماتش از جاش در اومده بود و ول بود.نمیدونم چرا.ظاهرا هم سرش خراب شده.
خلاصه کلی سیم های کاسه چراغ جلو رو تعقیب کردم که ببینم چی به چیه که فهمیدم که سیم کشیش انگار کاری نداره(البته به غیر از زیر صندلی و باک که اصلا ندیدم) ولی بقیه چیزاش رو شما کمکم کنید.

دوستم سمت راست باطری که cdi بود رو دید و گفت این هم ماله برقش هست و اگه مشکل از این باشه که کلا روشن نمیشه,پس لامپ هاش ربطی با هاش نداره.شمام تایید میکنید؟
گفت اگه باطریش هم مشکلی داشته باشه باز هم با دینام باید چراغ هاش روشن بشه.شمام تایید میکنید؟
شارژر ولوم دار نیاز هست اصلا؟
از کجا میشه فهمید تا سر کدوم سیما برق میاد یا نمیاد؟

ممنون از توجهتون دوست عزیز
اسمتون رو هم بفرمایید اگه میشه

M@hy@r
03-05-1391, 04:21 بعد از ظهر
من فکر کنم مشکل از فیوز باشه
فیوزو در بیار 2تا سیم داره بزن به هم هندل بزن اگه روشن شد که حله ، فیوز نو بنداز
مال من هم همینطوری شد فیوزشو درآوردم سیمارو به هم وصل کردم حل شد

Hamidreza0007
03-05-1391, 05:37 بعد از ظهر
من فکر کنم مشکل از فیوز باشه
فیوزو در بیار 2تا سیم داره بزن به هم هندل بزن اگه روشن شد که حله ، فیوز نو بنداز
مال من هم همینطوری شد فیوزشو درآوردم سیمارو به هم وصل کردم حل شد

ظاهر فیوز که مشکلی نداره و سالمه
شاید ماله آفتامات(رله) باشه
نمیدونم والا

02109002
03-05-1391, 07:40 بعد از ظهر
دوستم سمت راست باطری که cdi بود رو دید و گفت این هم ماله برقش هست و اگه مشکل از این باشه که کلا روشن نمیشه,پس لامپ هاش ربطی با هاش نداره.شمام تایید میکنید؟
گفت اگه باطریش هم مشکلی داشته باشه باز هم با دینام باید چراغ هاش روشن بشه.شمام تایید میکنید؟

با سلام

کل موضوع رو بررسی میکنیم :

سیستم روشنائی و برق موتور کاملا" قطع شده و علت قطعی هم مشخص نیست

چند راهکار برای مشخص شدن علت قطعی برق :

تعویض باطری ( اگر قطعی مربوط به باطری باشد که با تعویض یا شارژ نمدن باطری مشکل حل میشود )
مسیر سیم کشی سیستم روشنائی

خب اگر علت از باطری نبود :

شما 2 راهکار پیش رو دارید :

با سلام

روش اول :

یک دسته سیم از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه که داخل اونها یک سیم مشکی وجود داره ( وقتی سوئیچ رو روشن میکنی سیم سیاه برق داره در غیر اینصورت برقی وجود نداره ) حالا یه سیم هم ورودی برق به بازو ( قلوه ) سمت راست هستش که معمولا" مشکی رنگ این دو سیم را به یکدیگر وصل کنید

وصل برق چراغ ها :

از بین سیم هائی که از بازوی سمت راست وارد کاسه چراغ میشه یک سیم آبی ، قهوه ای پر رنگ ، قهوه ای کم رنگ

سیم آبی ( نور اصلی چراغ جلو ) : در بین سیم هائی که از بازوی سمت چپ وارد کاسه چراغ میشه یه سیم آبی پر رنگ وجود داره ( این دو سیم کاملا" هم رنگ یکدیگر هستند ، با سیم آبی دیگر اشتباه نگیرید ) که این دو به یکدیگر وصل میشوند

سیم قهوه ای پر رنگ ( نور چراغ عقب ) : بین سیم هائی که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه یک سیم قهوه ای پر رنگ وجود داره که این دو به یگدیگر وصل میشوند

سیم قهوه ای کم رنگ : اگر داخل کله چراغ جلو لامپ کوچک هم دارید ، این سیم به اون لامپ وصل میشه

اتصال نور بالا و پائبن :

از بازوی سمت چپ دو سیم آبی و سفید وارد کاسه چراغ میشه که معمولا" سیم آبی مربوط به نور پائین و سیم سفید مربوط به نور بالا است

این دو به سیم های هم رنگ خود ( چراغ جلو ) وصل میشه

حالا یک سیم سبز رنگ میمونه که سیم اتصال به بدنه چراغ جلو :

از بین سیم هائی که از زیر باک وارد کاسه چراغ میشه یک سیم سبز رنگ مربوط به سیم اتصال بدنه هستش ، این دو سیم به یکدیگر وصل میشوند

این حالت نور ثابت میمونه چون از باطری تغذیه میشه

روش دوم :

به جای اون سیم مشکی که در ابتدا به سیم ورودی بازو سمت راست وصل کردید ، سیم زردی از بین همون دسته سیم وارد کاسه چراغ میشه که وقتی موتور را روشن میکنی برق داره و با گاز دادن برقش قوی تر میشه

سیم زرد را به سیم مشکی ( سیمی که به بازوی سمت راست میره ) وصل کنید

در این حالت نور چراغ جلو با گاز دادن زیاد میشه چون از کاسه برق تغذیه میکنه

اگر متوجه نشدید ، بگید تا براتون نقشه ش رو بکشم .

با تشکر

دانلود و بررسی نمودن این نقشه نیز خالی از لطف نخواهد بود :

نقشه برق Honda CG 125 ([Only registered and activated users can see links])

Hamidreza0007
04-05-1391, 08:20 قبل از ظهر
دو سر باطری رو با ولت متر چک کردم 4 تا 5 بود ولتاژش
خیلی کمه نه؟با دینام اوکی نمیشه یعنی؟
شارژ کردن باطری فایده داره یا نه؟

02109002
04-05-1391, 01:07 بعد از ظهر
دو سر باطری رو با ولت متر چک کردم 4 تا 5 بود ولتاژش
خیلی کمه نه؟با دینام اوکی نمیشه یعنی؟
شارژ کردن باطری فایده داره یا نه؟
بله ولتاژ کمی داره ، اگه با شارژ کردن باطری مشکل حل نشد چاره ی کار تعویض باطری است
با دینام هم میشه وصل کرد ، روش کار رو در پست قبلی توضیح دادم :
روش اول نحوه اتصال سیم ها و تامین برق چراغ ها توسط باطری است
اما در روش دوم تامین برق توسط دینام انجام میشه

متوجه سوالتون نشدم
بله ، در صورتی که مدار سیم کشی رو تغییر بدید
تا حالا از این قطعه استفاده نکردم ، میتونید امتحان کنید
شما باید یه باطری سالم جایگزین کنی ، بعد ببینی سیستم رو شنائی ، بوق ، راهنما و .... کدومش کار میکنه ؟ اگه کار نکرد اعلام کن تا تک تک سیم ها رو برات توضیح بدم

کلیه پاسخ های من فقط با تست شما میتونه صحیح پیش بره ، شما تست کنید سپس نتیجه رو اعلام کنید تا در نهایت مشکلتون حل بشه

alikian
04-05-1391, 03:10 بعد از ظهر
یه احتمال دیگه هم وجود داره و اون یکسره شدن سوییچ هست وقتی اینطوری میشه اولین مشخصش اینه که موتور دیگه با سوییچ خاموش نمیشه اینم امتحان کن

amir.cdi
04-05-1391, 03:22 بعد از ظهر
داداشی بعد از باطری حتما سوکته برق اصلی تو موتور نگاه کن و سویچو چک کن

danial77
03-02-1393, 01:59 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتورم یه سره هست میخام درستش کنم که با کلید روشن بشه چی کار کنم؟

محمدمحسن
02-04-1393, 08:47 بعد از ظهر
سلام دوستان من با گوشي اوکدم باسرعت پايين .
مشکل برخوردم .بوق هلزوني گرفتم باطريم نميکشه آفتاماد رو
بلد نيستم نصب کنم مشه روشش رو بهم بگيد .
نميدونم برق وروديش کدومه
اين عداد آفتاماد يعني چي.85_86_87_30

adelkamani
11-09-1393, 01:09 بعد از ظهر
سلام
میش هنحوه وصل کردن کل سیم های موتور cg125(راهنماها،چراغ جلو و عقب،سیمهایی که از زیر باک میان،سیمهای دوطرف فرمون،سیمهای سوئیچ ،سیمهای کیلومتر )روبگین؟
بگین این سیمها چطوری به هم وصل میشن
ممنون فقط جواب رو به خصوصی من بفرستین

said khansar
11-09-1393, 04:46 بعد از ظهر
سلام دوستان من با گوشي اوکدم باسرعت پايين .
مشکل برخوردم .بوق هلزوني گرفتم باطريم نميکشه آفتاماد رو
بلد نيستم نصب کنم مشه روشش رو بهم بگيد .
نميدونم برق وروديش کدومه
اين عداد آفتاماد يعني چي.85_86_87_30یه سیم ازمثبت باطری میگیری وصلش میکنی به30سیمهای بوق رودرمیاری میدی به85و86بوق دوتافیش داره حالاازبدنه به بوق اتصال-میدی یه سیم هم از87به بوق وصل میکنی!

said khansar
11-09-1393, 07:16 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتورم یه سره هست میخام درستش کنم که با کلید روشن بشه چی کار کنم؟اگه منظورت ازکلیدسوییچه!بابستن سوییچ اتصال بدنه (منفی) ازسوییچ به سی دی ای میره وموتورخاموش میشه کاسه چراغوبازکن دنبال سیم مشکی باخط سفیدبگردپیداش که کردی موتوروروشن کن حالابه این سیم اتصال بده بایدموتورت خاموش بشه اگه خاموش شدبایدسوییچوچک کنی ببینی اتصال داره وبابازکردن سوییچ اتصال میده! اگه خاموش نشدیاسیدی ای خرابه یاتوراه سیمت قطعی داره!

alifattahi
23-11-1393, 09:24 بعد از ظهر
با سلام به دوستان یه سوالی داشتم می خواستم بگم که موتورم CG125 هست و یه چند وقتیه که برق موتورم از کار افتاده چیز هایی مثل بوق و راهنما و دنده شمار روی کیلومتر ولی چراغ جلو و خطر عقب کار میکنه من حتی باطری و سیم کشی های زیر صندلی رو هم چک کردم هیچ مشکلی نداشتند من مطمئمنم که مشکل از قطع شدن یکی از سیم های سوییچ که مربوط به برق موتور میشه هست چون چند وقت پیش چند نفر قصد داشتند کیلومتر مو بدزدند که نتونستند فقط اونو باز کردن که از همون موقع برقش از کار افتاد و چند دقیقه قبلش سالم بود من اومدم اون کاسه ی چراغ جلو رو باز کردم و اون سیمی که از سوییچ میومد اونجا رو پیدا کردم و به چهارتا سیم سبز ، قرمز ، سیاه و یکی دیگه سیاه و سفید تقسیم میشد چون من زیاد از برق موتور سر در نمیارم من میخواستم بفهمم که کدوم سیم مربوط به برق موتور هست و باید کجا وصل کنم و وقتی سیم قصعمیشه چطوریه چون اونجا همش سیم ها تو فیش هست و معلوم نمیشه که کدوم قطع شده لطفا کمکم کنید لطفا ممنون .

- - - Updated - - -

با سلام به دوستان یه سوالی داشتم می خواستم بگم که موتورم CG125 هست و یه چند وقتیه که برق موتورم از کار افتاده چیز هایی مثل بوق و راهنما و دنده شمار روی کیلومتر ولی چراغ جلو و خطر عقب کار میکنه من حتی باطری و سیم کشی های زیر صندلی رو هم چک کردم هیچ مشکلی نداشتند من مطمئمنم که مشکل از قطع شدن یکی از سیم های سوییچ که مربوط به برق موتور میشه هست چون چند وقت پیش چند نفر قصد داشتند کیلومتر مو بدزدند که نتونستند فقط اونو باز کردن که از همون موقع برقش از کار افتاد و چند دقیقه قبلش سالم بود من اومدم اون کاسه ی چراغ جلو رو باز کردم و اون سیمی که از سوییچ میومد اونجا رو پیدا کردم و به چهارتا سیم سبز ، قرمز ، سیاه و یکی دیگه سیاه و سفید تقسیم میشد چون من زیاد از برق موتور سر در نمیارم من میخواستم بفهمم که کدوم سیم مربوط به برق موتور هست و باید کجا وصل کنم و وقتی سیم قصعمیشه چطوریه چون اونجا همش سیم ها تو فیش هست و معلوم نمیشه که کدوم قطع شده لطفا کمکم کنید لطفا ممنون .

mehdig
23-11-1393, 11:43 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

کاسه چراغتو باز کن
4 تا سیسم که از سوییچ میاد
قرمز برق ورودی باطری
سیاه برق خروجی
سبز اتصال
و سیاه با خط مشکی برقی هست که میره برای کویل
سیم سویچ رو باز کن یه سیم به سیم سیاه وصل کن یه سرشو بزن به بدنه اگر جرقه زد که سالمه
اگر نزد از سیم قرمز برق بگیر ببین میاد یا نه
اگر از قرمز برق اومد و از سیاه نیومد یعنی سوییچ مشکل داره
اگر از سیم قرمز هم نیومد برقش از زیر زین و باک یا باطری قطعه باطری رو چک کن اگر برق داد یعنی مشکل از شارژر هست
ولی به احتمال 90 درصد مشکل از سوییچ هست
تست کن جوابشو بگو

alifattahi
24-11-1393, 06:38 بعد از ظهر
من کار هایی که گفتیدرو انجام دادم اما نشد اول اومدم یه سیم رو به سیم سیاهی که از سوییچ میومد وصل کردم و سر سیم رو به بدنه وصل کردم هیچ جرقه ای نداد حتی سیم رو به سیم سبزی که از سوییچ میومد هم وصل کردم و سر سیم رو به بدنه ولی بازم جرقه نداد اون سیم سیاهی که از سوییچ میاد وصل میشه به یه قطعه فلزی کوچک که دو طرفه هست که یه طرفش اون سیم سیاه سوییچ وصل شده و پایین همین طرف یه سیم سیاه دیگه و طرف دیگه اش اصلا نه بالا و نه پایینش هیچ سیمی وصل نشده من اون سیمی سیاهی که به سیم سوییچ وصل شده بود رو جدا کردم و یه سیم به اون وصل کردم و سر سیم رو به قسمت مثبت باتری وصل کردم که اونوقت راهنمای جلو موتورم روشن شد و باز یه سیم به سیم سبز ی که از سوییچ میاد وصل کردم و سرش رو به باتری و اونوقت جرقه می داد حالا من نمی دونم مشکل از کجاست شاید اون قسمتی که گفتم یه طرفش هیچ سیمی وصل نیست مشکل داره شاید جاهای دیگه ولی مشکل از باتری نیست چون هم تازه اسید ریختم و کامل هم شارژه و حتی مستقیم به بوق هم وصل کردم بوق هم کار می کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون .

spouyanfar
01-04-1395, 09:04 قبل از ظهر
سلام به دوستان عزیز و اساتید محترم
من یه بنلی 150 گرفتم و از این موتور خیلی راضیم ، انجین نرم و راحتی داره و سواری خوبی میده
جدیدا مشکلی پیش اومده میخوام دوستان منو راهنمایی کنن ، وقتی موتور زیاد حرکت میکرد و داغ میشد اگه خاموش میشد برای استارت زدن و رشن کردن موتور برق پشت آمپر نمیومد و میبایست هندل میزدم تا برق میومد و استارت میزدم
الان یه مدتیه که اصلا برق پشت آمپر نمیاد تا استارت بزنم و وقتی هندل میزنم موتور روشن میشه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Mohammad eghtesad
26-02-1396, 11:31 بعد از ظهر
سلام
من یه سوال داشتم
برا یه سره کردن موتور باید چه کنیم
میشه توضیح بدید
خیلی ممنون

Mohammad eghtesad
27-02-1396, 09:56 قبل از ظهر
سلام
من یه سوال داشتم
چجوری موتور رو یه سره کنم
خیلی ممنون

اسی9623
06-05-1396, 10:01 قبل از ظهر
سلام دوستان من یه موتور 200 طرح سی جی دارم اونو بردم کارواش واس شستن .بعد شستن موتورم درست روشن نمیشد الان موتورم یه سره شده و ن سوییچ ن هیچ کدوم چراغها کار نمیکنه لطفا کمکم کنید با تشکر

VAHID
06-05-1396, 11:27 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه موتور 200 طرح سی جی دارم اونو بردم کارواش واس شستن .بعد شستن موتورم درست روشن نمیشد الان موتورم یه سره شده و ن سوییچ ن هیچ کدوم چراغها کار نمیکنه لطفا کمکم کنید با تشکراحتمالا شستن موتور باعث اتصالی برق و سوختن فیوز شده.فیوز رو چک کنید معمولا کنار باطری هست

Sent from my SM-J200F using Tapatalk

اسی9623
10-05-1396, 05:05 بعد از ظهر
سلام فیوز مشکلی نداره سالم هست ولی هیچ کدوم چراغها کار نمیکنه سوییچ هم از کار افتاده موتور رو خاموش نمیکنه لطفا کمک کنید

VAHID
11-05-1396, 01:01 بعد از ظهر
سلام فیوز مشکلی نداره سالم هست ولی هیچ کدوم چراغها کار نمیکنه سوییچ هم از کار افتاده موتور رو خاموش نمیکنه لطفا کمک کنیدسیم های داخل کاسه چراغ رو چک کنید و برای حل مشکل بهتره کار رو به یک موتور ساز خوب بسپارید

Sent from my SM-J200F using Tapatalk

Arashmn
17-10-1396, 04:54 بعد از ظهر
سلام.
موتور من cg125 هستش و سیستم برقش کم کم از کار افتاد ینی اول بوقش بعدش چراغ راهنما چپ و بعدش راست و.... تا باطری هم خراب شد. الان فقط چراغ جلو و خطر کار میکنن که اونم با گاز نورش کم و زیاد میشه. در ضمن الانم باطری نداره. میشه کمکم کنید که عیب کار کجاس؟
ممنون

mehrab1
01-07-1397, 06:57 بعد از ظهر
سلام موتورم چراغ کیلومترش روشن‌نمیشه مشکل از چیه‌ چراغش سوخته؟!میشه تعویضش کنم؟

ALEX_HOT
01-07-1397, 07:15 بعد از ظهر
سلام موتورم چراغ کیلومترش روشن‌نمیشه مشکل از چیه‌ چراغش سوخته؟!میشه تعویضش کنم؟
سلام نگفتی موتورت چیه ؟
اگه لامپ معمولی قابل تعویضه اگه لامپ ال ای دیه بعید میدونم گیرت بیاد
به هر حال اگه خودت دست به آچاری بهتره خودت بازش کنی در غیر این صورت بده تعمیر کار

Kashef
08-09-1397, 12:15 قبل از ظهر
سلام خدمت اساتید محترم
من تازه یه موتور سی جی 125 مدل پایین خریدم متاسفانه به غیر از چراغ جلو که اون هم با گاز دادن نورش کم و زیاد میشه و بوقش باقی قسمت‌های برقیش مثل راهنما و چراغ عقب چراغ ترمز و صفحه کیلومتر کارنمیکنه.لطفا در صورت امکان کمک بفرمایید.یا اگر میشه لطفا یه نقشه ساده از سیم کشی این مدل موتورها به بنده بدید.اگر عکسی از اتصالات صحیح دارید ممنون میشم به بنده بدید.با تشکر

Ali.basiriyan
19-11-1397, 08:04 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر.من اخیرا یه رهرو 200 کاربراتوری گرفتم که چراغ جلو هر موقع دلش میخواد روشن میشه.تا جایی که در حد آماتور بلد بودم اتصالات کنار باتری و توی چراغ وصل بودن یکمی هم سفتشون کردم و هنوز چراغ جلو روشن نمیشه.قبلا هم همینطور شد خودش وصل شد.بخاطر هزینه تعمیر و درامدم نمیتونم تعمیرگاه ببرم .لطفا راهنماییم کنید .سپاس

Hosseinfaraji
03-05-1398, 07:03 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید موتور سیکلت من برقش قطع وصل میشه وبدون باطری است مشکل از کجاشه

almasirohalla9
08-06-1398, 10:39 بعد از ظهر
سلام دوستان خوب .اره داداش موتورت اگه باطری هم نداشته باشه چراغت با برق مونور روشن میشه مشکلی نداره ..من همیشه برای فهمیدن این که سیم کشی موتکرم اگه مشکلی داشته باشه همیشه با یه دونه لامپ تست میکنم میفهمم کهکدوم قسمت از سیم کشی برق داره کدوم نداره

- - - Updated - - -

به احتمال زیاد توی کاسه چراغت یه سیم اتصالی داره

- - - Updated - - -

اگه سیم کشی موتورت مثل چراغ های موتور من ۱۲۵ که کاری نداره از هولدر چراغ جلو سه یا چهار تا سیم داره .۱سیم سفید .۲سم سبز .۳ سیم ابی.اگه چهار تا باشن سیم قهوه ای هم داره که مال چراغ کوچیک داخل کاسه چراغه .خوب سیمها که سیم سفید وصل میشه به سیمسفیدی که از قلوه سمت راست یعنی سمن دسته گاز .سیم ابیهم وصل میشه به سیم ابی که از قلوه سمت راست میاد ویه سیم ابی هم از قلوه سمت چپ میاد این سه تا سیم ابی به هم وصل میشن هم نور بالا هست هم نور پایینو سیم سبز هم که سیم اتصال وصل میشه به سیم سبزی که از زیر باک میاد تو موتور

- - - Updated - - -

سلام داداش شما اول باید ببینی سیم کشی موتورت مشکل نداره تو کاسه چراغ برق میاد یا نه .که میتونی این کارو کنی یه لامپ تست مثل خودم لامپ راهنما که تو دسترست هست بردار واز سیمهای سویچ سیم قرمز باید برق داشته باشه با لامپ تست کن یعنی یه سیم وصل کن به سیم قرمز وچراغ تست توی دستت واتصال به بدنه ببین روشن میشه یا نه اگه روشن شد که سیم کشی مشکل نداره و بقیه مراحل یکی یکی ....والبته دوستان من هیچ سررشته ای از برق کشی موتور ندارم به خاطر این که هر موقع موتورم خراب میشه پیش مکانیک نمیبرم خودم بازبستش میکنم بعضی موقع خراب ومواقع دیگر خرابتر میکردم تا یه خورده یاد گرفتم اگه اقای مهندس کارم تایید کرد بعد انجام بدید .البته اقای مهندس .اگه اشتباه هم بود شما تاییدش کنید چون ریش سفیدم این وسطه ....

- - - Updated - - -

سلام داداش شما اول باید ببینی سیم کشی موتورت مشکل نداره تو کاسه چراغ برق میاد یا نه .که میتونی این کارو کنی یه لامپ تست مثل خودم لامپ راهنما که تو دسترست هست بردار واز سیمهای سویچ سیم قرمز باید برق داشته باشه با لامپ تست کن یعنی یه سیم وصل کن به سیم قرمز وچراغ تست توی دستت واتصال به بدنه ببین روشن میشه یا نه اگه روشن شد که سیم کشی مشکل نداره و بقیه مراحل یکی یکی ....والبته دوستان من هیچ سررشته ای از برق کشی موتور ندارم به خاطر این که هر موقع موتورم خراب میشه پیش مکانیک نمیبرم خودم بازبستش میکنم بعضی موقع خراب ومواقع دیگر خرابتر میکردم تا یه خورده یاد گرفتم اگه اقای مهندس کارم تایید کرد بعد انجام بدید .البته اقای مهندس .اگه اشتباه هم بود شما تاییدش کنید چون ریش سفیدم این وسطه ....

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

برای یه سره کردن موتور کاسه جلو چراغ باز میکنی یه دسته سیم از سویچ میاد قرمز سیاه . ویه سیاه خط سفید دیگه وفکر کنم یه سبزکه اینها همه با هم به یه دسته سیم دیگه که از زیر باک میاد وصل میشن این دو دسته رو باید از هم جدا کرد اگه اشتباه نکنم