PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا سوختی هس که بازده اش بیشتر بنزین باشد بدون ضرر برای خود موتور؟

سایه
02-05-1391, 01:00 بعد از ظهر
بدنبال سوختی هستم که بازده اش خیلی بیشتر بنزین باشد ولی ضرر نزنه .آخه یه بچه ها تینر را با بنزین مخلوط کرده بود و ریخته بود تو باک . خیلی تاثیر داشت .همه چی خوب ولی .... یه دس رینگو پیستون و تراشکاری و... گذاش رو دستش .حالا اگه پیشنهادی چیزی دارین بگین عملیش میکنیم. ممنون.:23:

کوروش
02-05-1391, 01:07 بعد از ظهر
اگه بود که تاحالا همه فهمیده بودن / نیست ولی همین بنزین روزبه روز داره بهتر میشه از معمولی رسیده به یورو 4 و خیلی الایندگیش کم شده /// ولی دراینده کلا سوخت های جدید میان !!!

gto
02-05-1391, 01:12 بعد از ظهر
ب ل ه منم تینر - نفت - روغن مایع خوردنی - بنزین سوپررر- هرچی بگی قاطی کردم ولی روغن مایع بیشتر حال داد:vardane:موتورم اخر کار این شکلی شد که میبینی

flower
02-05-1391, 01:21 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]من از قرصهای افزایش اکتان استفاده می کنم انجین موتور خیلی نرم کار می کنه اسمش داینو تب
18747

gto
02-05-1391, 01:24 بعد از ظهر
از کجا بخریم این قرصا که گفتین-عزیز

Amir 1986
02-05-1391, 01:24 بعد از ظهر
من از قرصهای افزایش اکتان استفاده می کنم انجین موتور خیلی نرم کار می کنه اسمش داینو تب
18747

یاد فیلم لرل هاردی افتادم که قرص مینداختن توی آب میگفتن بنزین میشه ! :biggrin:

flower
02-05-1391, 01:47 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]فقط تهران موجوده هر بسته 5000 تومان 6 تا دونه هر 1 دونه برای 15 لیتر 18769187701877118779

flower
02-05-1391, 01:50 بعد از ظهر
انتظار نداشته باشید موتوراتون پرواز کنه تا حالا من تست کردم بعد از 400 کیلومتر انجین نرم کار می کنه و صدای ناهنجار یه مقدار کم می شه .

Alireza
02-05-1391, 01:55 بعد از ظهر
این لینک سایت این محصول
[Only registered and activated users can see links]

به نظر من که ساختگیه این قرص ها چینیه وارد کنندش به اسم امریکایی وارد کرده و برای اینکه تابلو نشه یه سایت خارجی هم واسش زده
الکسا اصلی این سایت 4 میلیونه رتبش یعنی یه چی در حد وبلاگ که بعید به نظر میرسه یه محصول امریکایی این رتبه سایتش باشه

اینم لینک سایت فارسی

flower
02-05-1391, 02:34 بعد از ظهر
این لینک سایت این محصول

به نظر من که ساختگیه این قرص ها چینیه وارد کنندش به اسم امریکایی وارد کرده و برای اینکه تابلو نشه یه سایت خارجی هم واسش زده
الکسا اصلی این سایت 4 میلیونه رتبش یعنی یه چی در حد وبلاگ که بعید به نظر میرسه یه محصول امریکایی این رتبه سایتش باشه

اینم لینک سایت فارسی

جناب علی رضا در مورد اصلی بودن مطمئن باشید هنوز کارش به چین نرسیده در ضمن فقط از طریق سایت قابل فروشه من خودم یک بسته 10 تایی خریدم کارتن اصلی سریالش را با شرکت داینو تب استعلام کردم اورجینال بود .

Alireza
02-05-1391, 02:39 بعد از ظهر
دقیقا حرف من اینه سایت اصلی شرکت مشکوکه رتبه 4 میلیون الکسا بدون حتی ورود با ایپی امریکا یه چیز مشکوکه
لینک الکسا رو ببینید

flower
02-05-1391, 02:57 بعد از ظهر
راستی سایت پرشین رتبش چنده البته جاش اینجا نبود کنجکاو شدم :biggrin:

مجتبی
02-05-1391, 04:29 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان من بحّث دیدم یه توصیه کوچیک پولاتونو دور نریزید برای گرفتن جواب از بنزین کافیه به یه باک بنزین یه استکان الکل سفید اضافه کنید فکر می کنم جوابتونو بده موفق باشید

Alireza
02-05-1391, 05:03 بعد از ظهر
راستی سایت پرشین رتبش چنده البته جاش اینجا نبود کنجکاو شدم :biggrin:

82 هزار

سایه
02-05-1391, 05:59 بعد از ظهر
خب دوستان از همکاریتون ممنونم .میخوام بدونم نظرتون با بنزینی که برای هواپیما استفاده میکنند چیه ؟!!البته اگه گیرتون بیاد.من یکی از فامیلامون تانکر جابجایی سوخت داره .برا شرکتای هوایی سوخت میبره.اونوقت یه 4 لیتری ته تانکش بود .که مابرای 4شنبه سوری استفاده کردیم اگه خدایشا بخواین از تینر هم خطرناک تره.:23:

sorush
02-05-1391, 06:05 بعد از ظهر
سلام دوستان بنزین هواپیمامناسب موتورسیکلت نیست چون ازاکتان بسیاربالایی برخورداراست که بستگی به نسبت تراکم داره که البته خودبنده این موردروامتحان کردم که داخل باک سی جی ریختم موتورروشن نشدکه دوباره ریختم توی موتور2زمانه آرس 125 سوپرداراونم بازبامخلوط مقداری روغن بغل وقتی گاز میدادی موتورپروازمیکرددودغلیظی میدادبیرون انکارکه جتگل آتیش گرفته ولی درکل مونده به نسبت تراکم موتور

gto
02-05-1391, 10:35 بعد از ظهر
اقا بریز روغن مایع خوردنیا من ریختم با بنزین سوپر توچهاراه رفیقم با موتور پشت سرم بود میگفت این چه بویی هست که از اگزوز این بیزبون بیرون میاد-چیکار کردی-انگار یکی داره روغن مایع از قصد میسوزونه رفیقم این طوری شده بود قیافش:mad_majidonline:
:25r30wi:اینم قیافه من بود

gto
02-05-1391, 10:37 بعد از ظهر
اقا بریز روغن مایع خوردنیا من ریختم با بنزین سوپر توچهاراه رفیقم با موتور پشت سرم بود میگفت این چه بویی هست که از اگزوز این بیزبون بیرون میاد-چیکار کردی-انگار یکی داره روغن مایع از قصد میسوزونه رفیقم این طوری شده بود قیافش:mad_majidonline:
:25r30wi:اینم قیافه من بود

sorush
02-05-1391, 10:37 بعد از ظهر
مگه جواب دادکه ریختی باباتودیگه کی هستی دست هرچی ادم خلاقوازپشت بستی:wow:

gto
02-05-1391, 10:44 بعد از ظهر
صداش یه نمه نرم شده بود من برا بو دادنش ریختم هرجا وای می ایستادم مردم نزدیک موتور حی نیگاه میکردن کاربراتورش کلا دیگه شوت شد فلوت کرد رفت منم یه نو خریدم یه دفعه هم نفت ریختم موتور فقط کارمیکرد راه نمیرفت البته زور میزد تا بره %70بنزین %30 نفت

sorush
02-05-1391, 10:53 بعد از ظهر
نفت باگازائیل جواب نمیده چون نقطه اشتعالشون بالاترازبنزینه کاربراتوروسرویس نکردی یکی ازفامیلای ما سال 85 به باک مزداش گازوئیل زده بود میگفت سرگردنه بادنده 1نیم کلاچ ماشین میرفت توری شدکه سرسیلندروسوپاپ رینگ کلا عوض کرد یه بارم به تراکتوربنزین ریختیم چون گازوئیل تموم شده بود موتورداشت ازتق تق کردن منفجرمیشد

mra680
03-05-1391, 10:23 قبل از ظهر
سلام و درود
اون قرص های داینو تب هم من برای ماشین امتحان کردم
در مقداری های 15 لیتر . . .30 لیتر . . .60 لیتر موجود هست(یعنی برای 3 مقدار سوخت . . .سه قرص مجزا)
توی نرم کار کردن موتور شکی نیست و بهتر سوختن . . .توی مصرف سوخت من تاثیری ندیدم هنوز
بهترین موقع عمل کرد این قرص ها توی مسیر های برون شهری هست و اونجا باید تست کرد
اون الباقی مایعات هم نریزین . . .مگه موتور هاتون رو دوست ندارین:wall3:

soroush adventure
03-05-1391, 09:35 بعد از ظهر
با اضافه کردن یکی از این دو ماده به بنزین موتور به پرواز در میاد البته تهیه کردنش کار هر کسی نیست. ( دی متیل اتیل اتر _ نیترات امونیوم با خلوص 99/9 % ). البته توصیه نمیکنم چون اگه نسبت ترکیب درست نباشه احتمال انفجار سوخت وجود داره

sorush
03-05-1391, 09:45 بعد از ظهر
داداشی مگه میخوای جت اززمین بلندکنی خطرناکه مخصوصانیترات امونیوم اونم چی باخلوص نودونه درصد

amir.cdi
03-05-1391, 09:50 بعد از ظهر
با اضافه کردن یکی از این دو ماده به بنزین موتور به پرواز در میاد البته تهیه کردنش کار هر کسی نیست. ( دی متیل اتیل اتر _ نیترات امونیوم با خلوص 99/9 % ). البته توصیه نمیکنم چون اگه نسبت ترکیب درست نباشه احتمال انفجار سوخت وجود داره
این فورمول برای همون بنزین سوپر نیست.؟؟

sorush
03-05-1391, 10:04 بعد از ظهر
امیرجون فرمول ها فرق میکنه درسته همشون به بنزینو یاگازائیل ختم میشه ولی ترکیباتشون شاخه هاشون باهم فرق میکنه منظورمنم همون بابنزینه که شبیه به بمب میشه

soroush adventure
03-05-1391, 10:11 بعد از ظهر
نه به تنهایی اصلا خطرناک نیست با بنزین خطرناک میشه

سایه
03-05-1391, 10:55 بعد از ظهر
یه نظر میدم من البته با اجازه دوستان راحت ترین کار اینه که چند سی سی تینر فوری توی باک بریزین تا اکتان بنزین بالا بره اون وقت شتاب و بازده هر دنده بیشتر میشه.در رابطه با گازوئیل ما ریختم تو باک همه جا دود بر داشت و موتور زور زیادی پیدا کرده بود ولی :24:زیادم گاز میدادی خفه میکرد.

flower
06-05-1391, 02:34 بعد از ظهر
نتیجه کلی بعد 700 کیلومتر استفاده از داینوتب انجین موتور خیلی نرم کار می کنه حدود 15تا 20 کیلمتر مسافت بیشتر طی می شه موتور تست شده مودناس 130 بعد از 1000 کیلومتر نتیجه جدید را اعلام می کنم .

رضا استکی
30-10-1391, 10:35 بعد از ظهر
اگه بیایم به دریچه ی هوای کاربرات بجای هوای معمولی مقدار متناسبی از مخلوط هوا و اکثیژن خالص (از اینا که واسه هوا برش استفاده میکنند:wow:)بدیم چی جواب میده؟؟؟:297:

شایسته فر
01-11-1391, 01:05 قبل از ظهر
اگه بیایم به دریچه ی هوای کاربرات بجای هوای معمولی مقدار متناسبی از مخلوط هوا و اکثیژن خالص (از اینا که واسه هوا برش استفاده میکنند:wow:)بدیم چی جواب میده؟؟؟:297:
احتمالا یا سیلندرت میترکه یا سر سیلندر!!!
چون شما با این کار انفجار خیلی قوی تری داری(البته اگه در میزان ورود بنزین تغییری ایجاد نکین فکر نکنم سیلندرت بپکه!!)

ایلیا
01-11-1391, 07:55 قبل از ظهر
اگه بود که تاحالا همه فهمیده بودن / نیست ولی همین بنزین روزبه روز داره بهتر میشه از معمولی رسیده به یورو 4 و خیلی الایندگیش کم شده /// ولی دراینده کلا سوخت های جدید میان !!!
دروغ میگن کوروش جان که ما داریم بنزین یورو 4 تولید میکنیم. اینا اگه عرضه‌ی تولید بنزین یورو 4 داشتن، این هوامون نبود. از من اگه بپرسی میگم اینا هنوز دارن بنزین سرب دار تولید میکنن.

- - - Updated - - -

در ضمن منم داینو تب واسه ماشین استفاده کردم،‌ولی تاثیرشو حس نکردم. و چون خودم نمیبینم که چه اتفاقی تو موتور و ... میفته بهش اعتماد ندارم. تازه این مساله مال خیلی وقت پیشه ... سال 87. الان شک نکنین که چینیشم اومده تو بازار و دیگه افتضاح شده .

شایسته فر
01-11-1391, 07:56 قبل از ظهر
دروغ میگن کوروش جان که ما داریم بنزین یورو 4 تولید میکنیم. اینا اگه عرضه‌ی تولید بنزین یورو 4 داشتن، این هوامون نبود. از من اگه بپرسی میگم اینا هنوز دارن بنزین سرب دار تولید میکنن.

- - - Updated - - -

در ضمن منم داینو تب واسه ماشین استفاده کردم،‌ولی تاثیرشو حس نکردم. و چون خودم نمیبینم که چه اتفاقی تو موتور و ... میفته بهش اعتماد ندارم. تازه این مساله مال خیلی وقت پیشه ... سال 87. الان شک نکنین که چینیشم اومده تو بازار و دیگه افتضاح شده .
بنزین یورو 4 رو که خودشونم گفتن تا آخر سال 92 عرضه می کنن و هنوز عرضه نشده!!!

جانسون
01-11-1391, 11:40 بعد از ظهر
دقیقا منم با داداش ایلیا موافقم الان یه تست میگم انجام بدید می فهمید بنزینش با اکتان و کیفیت خوب هست یانه موقعی که بنزین زدی تموم شد یه 3 4 قطره بریز پشته دستت اگه زود پرید که اکتاش بالاس خوبه اکه دیر خشک شد و رو پوستت سفیدک زد بدون هنوز بنزین بی کیفیت وتهموندیه نفت ....هست اکثرا ماشینا دارن عتسه میکنن با این بنزین اشغال ولی سوپر میزنن انجوری نمیشه

Babak
02-11-1391, 12:15 قبل از ظهر
بابا قبلا بنزین میریخت رو دست 3 سوت خشک می شد می رفت الان که میریزه انگار روغنه با کهنه باید آدم بی افته به جونش تا پاک شه.100 رحمت به گازوییل:minzdr:

شایسته فر
02-11-1391, 10:59 قبل از ظهر
بابا قبلا بنزین میریخت رو دست 3 سوت خشک می شد می رفت الان که میریزه انگار روغنه با کهنه باید آدم بی افته به جونش تا پاک شه.100 رحمت به گازوییل:minzdr:
بنزین سوپرش هم همینطوره!!
زود نمی پره!!!

Amir152
23-09-1392, 04:00 قبل از ظهر
با سلام،من تا حالا توو موتورم بنزین عادی نزدم،گاهی سوپر هفته ای 1 بار میاد ذخیره میکنم توو 4 لیتری،هر وقت دارم ذخیره میکنم میریزه رو دستم یاد حرف دوستمون میوفتم که زود باید بپره!حالا زود که نمیپره هیچ چرب هم میشه دستم!معلوم نیست بنزینش چجوریه که اصلا نمیپره!

موتور سواری نزدیک ترین تجربه به پروازه...

babaka46
26-09-1392, 04:25 قبل از ظهر
نه به تنهایی اصلا خطرناک نیست با بنزین خطرناک میشه

بابا بریند با موتورتون حال کنید هرکی دوست داره موتورش دیر از کار بیفته و سواری خوبی بده باید از اول بنزین سوپر بریزه راستی خیلی ها در آرزوی بنزین ما

هستند میدونید بنزین در کشور های اروپایی لیتری 5 هزار تومان هست و 1.5 لیتر الکل سفید 1000 تومان به پول ماست پس چرا الکل نمیریزند؟

Gladiator
26-09-1392, 09:53 قبل از ظهر
بابا بریند با موتورتون حال کنید هرکی دوست داره موتورش دیر از کار بیفته و سواری خوبی بده باید از اول بنزین سوپر بریزه راستی خیلی ها در آرزوی بنزین ما

هستند میدونید بنزین در کشور های اروپایی لیتری 5 هزار تومان هست و 1.5 لیتر الکل سفید 1000 تومان به پول ماست پس چرا الکل نمیریزند؟

آخه پسر خوب ، اون اروپایی که بنزین میزنه لیتری 5000 تومن بنزین با اکتان 95 به بالا میزنه که ماشینش پرواز میکنه نه آشغال ، تازه اون بدبخت مثل ما رو میلیاردها بشکه نفت زندگی نمیکنه که ، داره ماهی چند هزار یورو هم حقوق میگیره ، بیچاره اروپایی ها چقدر در آرزوی بنزین سوپر لیتری 800 تومنی هستن :consoling2:
الکل نمیریزن برای اینکه همه که خودروی الکل سوز ندارند ، اتفاقا الکل از بنزین بهتره ، هیچ آلودگی ایجاد نمیکنه ، تو اروپا اتوبوسهای همگانی الکل سوز هستن

shahriar95
26-09-1392, 11:17 قبل از ظهر
آقا اینو حتما امتحان کنید. توی مسابقات درگ استفاده میشه و توی ماشین کنترلی های 2 زمانه. اسمش نیترو هست(نیترو متان)
درصد های مختلفی داره بالاترینش 25 درصد شما همونو بگیر. گرونه فکر کنم بالا 50 تومن بشه. البته با بنزین قاطی کنید.:98:
اون دوستمون که گفت آمونیوم نیترات بریزید باید بگم آمونیوم نیترات تو بنزین حل نمیشه. خودم درست کردم این آمونیوم نیترات خالص رو.
نظر خودم اینه که اگه توی باک چند سی سی نیترو گلیسرین(مایع هم هست) بریزی خیلی عالی میشه!:29dz8zk:
.
.
اینم نیترو متان که گفتم.
34638

senior.alireza
26-09-1392, 03:49 بعد از ظهر
آقا اینو حتما امتحان کنید. توی مسابقات درگ استفاده میشه و توی ماشین کنترلی های 2 زمانه. اسمش نیترو هست(نیترو متان)
درصد های مختلفی داره بالاترینش 25 درصد شما همونو بگیر. گرونه فکر کنم بالا 50 تومن بشه. البته با بنزین قاطی کنید.:98:
اون دوستمون که گفت آمونیوم نیترات بریزید باید بگم آمونیوم نیترات تو بنزین حل نمیشه. خودم درست کردم این آمونیوم نیترات خالص رو.
نظر خودم اینه که اگه توی باک چند سی سی نیترو گلیسرین(مایع هم هست) بریزی خیلی عالی میشه!:29dz8zk:
.
.
اینم نیترو متان که گفتم.
34638
شما خودت ریختی اینو ؟ مطمئنی ؟ این ماده رو به خاطر خاصیت انفجاری در اختیار هرکسی قرار نمیدن چه برسه بریزیمش تو باک !!!

shahriar95
26-09-1392, 04:53 بعد از ظهر
توصیه من ریختن نیترومتان بود همونی که عکس گالونش هست. این کارو امتحان نکردم و انجامش به عهده کسایی هست که توی باک روغن خوراکی میریزن :297:یا اون دوست عزیزمون که توی تراکتور بنزین میریزه:clap:لطف کنن توی سی جی هاشون یکمی از این نیترومتان بریزن مطمئن باشن نتیجش بهتر از تینر و نفت و ایناست. بقیه مواد تشکیل دهنده این سوخت , متانول(همونی که بخوری کور میکنه:icon_pf _15_:) و یه نوع روغنه که استهلاکو کم میکنه.
اون نیتروگلیسرین که شما قرمزش کردی که اصلا یه ماده منفجره هست که بریزی تو شیشه نوشابه و به شدت تکونش بدی منفجر میشه. اونو واسه شوخی گفتم. ولی خیلی قویه فکر کنم کار بده:25r30wi:

- - - Updated - - -

یادم رفت بگم دست کردنش کاری نداره(نیترو گلیسرین). بخوای یه 1 لیترش رو درست کنی یه صد تومن در میاد. خودم ترسیدم درست کنم خیلی خطریه. مواد سازنده: نیتریک اسید. سولفوریک اسید 98 درصد. گلیسرین خالص آزمایشگاهی.

ماکیاولی
26-09-1392, 07:04 بعد از ظهر
اینجا درمورد سوخت حرف میزنید یا تولید مواد منفجره؟ :-؟
=))

shahriar95
26-09-1392, 07:15 بعد از ظهر
دوتاش یه چیزه دادا! گفت به هرکسی نمیدن گفتم ساختش کاری نداره.

senior.alireza
26-09-1392, 07:49 بعد از ظهر
حالا جدای از مواد منفجره ! من شنیدم میشه تینر فوری استفاده کرد ولی به شدت برای لوله های پلاستیکی و باک های پلاستیکی مضر هست و خورنده و ریختنش توصیه نمیشه به دردسرش نمیارزه . یه نکته دیگه برای سی جی ها که همین بنزین معمولی هم کفایت میکنه و زیاد فرقی نداره چی بریزی فوقش 1 اسب بخار اضافه میشه که اونم ... :s (9):

اگه موتور هاتون باحجم بالا و کمپرس بالا هست و میخواین تغییر محسوس رو بینید و صدمه ای هم به موتور نرسه بیخیال نفت و گازوییل و تینر و ماده منفجره بشید و از بنزین مخصوص پیست Q16 C16 که اکتان بالایی دارند استفاده کنید . زمانی که دلار 1000 تومن بود بشکه 250 هزار تومن قیمت داشتند الان که دیگه.......

Amir152
17-10-1392, 12:18 قبل از ظهر
ببخشید ولی این بنزین مخصوص پیست رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟راستی بنزین هواپیمارو میشه توو موتور ریخت؟؟بنزین این فندکای زیپو که قبلا میگرفتم میگفتن بنزین هواپیماست!!؟

موتور سواری نزدیک ترین تجربه به پروازه...

cottlas
17-10-1392, 09:04 قبل از ظهر
سلا و پوزش بخاطر فضولی ولی هر موتوری هنگام ساختنش برای سوخت خاصی طراحی میشه ما میایم تو ایران موتور بنزین سوز رو گاز سوز میکنیم و ذوق میکنیم که شاهکار کردیم و بعد از مدتی میبینیم اگزوز ماشین پوسید و ریخت بعد سر سیلندر مشکل پیدا کرد بعد رینگهای موتور به سر و صدا افتاد و... موتور های گاز سوز و الکل سوز و هیدرژنی و غیره وجود دارن ولی از پایه برای همین سوختها طراحی شده اند ایجاد تغییرات در سوخت برای بهتر شدن توان موتور نیاز به تغییراتی در خود موتور هم داره. مثلا همین گاز شهری که ما تو ماشین بکار میبریم از هیدروژن و کربن و مقداری گوگرد تشکیل شده خود گوگرد در حالت عادی دارای خاصیت خورندگی هست و روی فلزات تاثیر میزاره و از ترکیب هیدروژن و اکسیژن هم تو موتور بخار اب بوجود میاد که باعث پوسیدگی آهن مخصوصا اگزوز میشه ترکیب گوگرد و آب هم اسید سولفوریک میده که واسه همه چیز مضره بگذریم از حجم احتراقی که در اثر انفجار مخلط هوا و گاز در موتور بوجود میاد که متناسب با حجم داخل سیلندر موتور های ما نیست . وقتی هر سوختی رو جایگزین سوخت اصلی موتور بکنید اتفاقاتی تو موتور میافته که توضیحش خارج از وقت و حوصله عزیزان هست پس اگه همون بنزین ولی بنزین استاندارد برای موتور گیر بیارید از همه چبز بهتر کار میکنه .خودتون و موتورتون رو هم به خطر ندازید:au:

Hamid_r_2003
17-12-1392, 11:18 بعد از ظهر
سلام
یکی از دوستان گفته بود گازوئیل تو موتور ریخته و یکی دیگه بنزین تو تراکتور. به نظر من کار جالبیه. یه توضیح مختصر بدم که ببینین چقدر جالبه.
احتمالا اکثرا فرق موتور گازوئیل سوز (یا همون دیزل) و بنزین سوز رو میدونین. یکی از اساسی ترین تفاوتهاشون اینه که اغلب موتور های دیزل به زبان ساده سیستم جرقه زنی ندارن. حالا چرا؟
واسه توضیح این قسمت بریم سر اصل ماجرا که اصلا عدد اکتان چیه؟ بنزین کلا یه برش نفتیه. یعنی چی؟ یعنی بنزینی که موتورتون قراره نوش جان کنه یه ماده خالص نیست. مجموعی از هیدروکربن ها به اشکال مختلفه. غالبا بنزین مرغوب باید هیدروکربنهایی که دارای 8 اتم کربن هستند رو داشته باشه (اکتان به عبارتی یعنی 8). حالا اگه زنجیره کربنی 7 کربن داشته باشه چی میشه؟ خاصیت انفجاری بیشتری پیدا میکنه و باعث پیاده شدن موتور میشه. پس هرچه مقدار ترکیبات 8 کربنی بیشتر باشه عدد اکتان بالاتری داریم. و هرچه خاصیت انفجاری بیشتر باشه دلیل بر خوب بودن بنزین نیست. مثلا اون دوستی که نیتروگلیسیرینو این داستانارو معرفی کرده بود شوخی جالبی کرد.

حالا
سوخت دیزل یا گازوئیل چند تا کربن داره؟ (یاد اون جمله معروف چند تا لایک داره افتادم :25r30wi:) داستان واسه دیزل اینجوریه که دیزل مرغوب باید بیشتر شامل اتمهای 16 کربنی باشه. مثل عدد اکتان، واسه دیزل عدد ستان داریم. موتور دیزلی هم اینجوری کار میکنه که با فشرده شدن هوا درون سیلندر، دمای هوا به شدت بالا میره که بعد از پاشش سوخت در همین لحضه، سوخت به دمای خود اشتعالی میرسه و بطور منظم میسوزه و دیگه نیازی به سیستم جرقه زنی نیست
حالا این همه گفتم که بتونین تصور کنین اگه جای این دوتا سوخت عوض شه چه اتفاقات باحالی (!!!) می افته.
با تشکر از تماس شما.... : دی

K.I.A
18-12-1392, 11:52 بعد از ظهر
تو یه باک پر روان 500 سی سی تینر 10000 بریزید کاملا عوض شدن موتورو حس میکنید که بهتر شده البته نه همیشه...
تو موتورای دیگه نتیجه ای ندیدم زیاد . اما روانو خودم نتیجشو کامل دیدم.
تو ماشین های امریکایی قدیمی امریکایی بازا میدونن همیشه تینر میریختن موتور شاداب تر کار میکرد/
اما هر شادابی یه خستگی هم داره.

farshid37
28-03-1393, 08:21 بعد از ظهر
فردا دارم می رم سفر و همراه خودم پرای چرغ الکلیم نزدیک یک لیتر الکل می برم. سوالم اینه که با توجه به کم بودن ظرفیت باک اگه تو راه بنزین تموم کنم و بره رو ذخیره می شه برای رسیدن به پمپ بنزین الکل رو قاطی بنزین کنم؟ زیاد ضرر می زنه یا یکبارش مشکلی ایجاد نمی کنه؟

ایلیا
29-03-1393, 12:27 قبل از ظهر
کلا محلول‌هایی که ساختار اتانول دارند، کمی به فلز آسیب میزنن. حالا شما اینم در نظر بگیر که تو سیلندر این الکل تحت فشار و حرارت زیاد بخار میشه و ضررشم چند برابر. شما برای اطمینان میتونی همیشه یه قوطی 1 لیتری بنزین همراه خودت داشته باشی، اما این کارم خطرناکه! بهترین کار اینه که نقشه‌ی مسیرو داشته باشیو سفرتو جوری تنظیم کنی که قبل از تموم شدن بنزین به یه پمپ بنزین برسی.