PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پمپاژ سریع و قوی-دهنه هواکش کاربراتور

gto
31-04-1391, 01:53 بعد از ظهر
یک سوال: ایا پمپاژ سریع و قوی مایعات(بنزین سوپر ومعمولی - تینر فوری وامثال اینا) با قدرت اشتعال با لا به داخل دهنه هواکش کاربراتور تاثیری بر شتاب و سرعت نهایی دارد؟؟

amir.cdi
31-04-1391, 02:03 بعد از ظهر
نمیدونم تاثیر داره یا نه .
ولی میدونم تینر و الکل موتورو داغون میکنه.

gto
31-04-1391, 02:16 بعد از ظهر
خوب اینارا به عنوان مثال گفتم بعدم مقدار کمش نه من امتحان کردم حتی نفتم ریختم موتور اصلا زور نداشت انگار صفحه می خواست درحالی که موتور بیکلاجه

Afshin007
03-05-1391, 02:52 قبل از ظهر
جی تی او جان حتی شستن کاربرات موتور یا ماشین با تینر فوری باعث خوردگی و خرابی اون میشه(طبق کتاب اتومکانیک فنی حرفه ای)البته این مسیله رو مکانیکا رعایت نمیکنن////دیگه اینا وارد موتور بشه نمیدونم چی میشه!!!!!!!!!!

mra680
03-05-1391, 10:04 قبل از ظهر
سلام و درود
دوست من پمپ شدن هر مایعی بدون نسبت ترکیب مشخص به داخل مجرای ورودی موتور باعث افت قدرت میشه . . .حالا چرا؟؟؟؟
بنزین با ترکیب مشخصی به داخل سیلندر وارد میشه . . مثلا 1به 10
این یعنی 10 قسمت هوا و یک قسمت سوخت و هر واکنشی یا عملی که باعث به هم خوردن این نسبت بشه اختلال ایجاد میکنه
اگه بنزین بیشتر بشه مثلا بشه 2 به 10 موتور خام سوزی میفته یعنی اون قدرت رو نداره... برای سوزاندن(سوختن هر مایعی نیاز به اکسیژن کافی هست)نمونه بارز این موضوع رو میتونید توی بخاری مشاهده کنی که هرچی تنظیم دقیق تر باشه رنگ آتیش آبی تر هست
حالا اگه بنزین کمتر بشه مثلا بشه 0.5 به 10 عواقبش خیلی بدتر هست
موتور سریع گرم میشه و این گرم شدن اسیب به همه متعلقات موتور و اجزاش میزنه
اگه میبینی توی بعضی موتور ها پمپ شتاب هست و دهانه اضافی باز میشه(کیپس)همه اینها دقیق حساب شده که به همون میزان که سوخت وارد میشه هوا هم اجازه ورود داشته باشه
توی ماشین های مدرن این عمل رو توربو شارژ انجام میده(دمنده هوا)ولی از اون طرف سنسورهای متفاوتی برای بیشتر کردن سوخت در عمل هستن و خوب جواب میدن
توی موتور سیکلت های معمولی همچین چیزی وجود نداره . . .
ریختن الکل و تینر هم یک نسبت مشخص داره که نباید همیشه ریخته بشه چون توی اکتان(ارزش اشتعال و کیفیت سوخت)تاثیر میزاره و باید متعلقات سیستم پوشش آلمینیومی باشن
موفق باشی

hill
19-11-1394, 06:17 بعد از ظهر
رفیق مقدار ورودسوخت وهوا به داخل سیلندر ارتباط مستقیم باهم دارند واگه بشه هم باید یه فکری به حال مکش هم بکنی:31: