PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سواري بلد نيسته ها

hamed
18-01-1389, 11:15 قبل از ظهر
سلام من عضو جديدم و معرفي يكي از دوستان اين سايت اومدم
خوب 24 سالمه و موتور سواري بلد نيستم ولي عشقه رانندگي و اينا هستم فقط هم 206 رو عشقه

مي خواستم موتور سواري ياد بگيرم و تصديق و بعد هم موتور بخرم و قرار هاتون رو منم بيام

خوب براي يادگيري چه كنم ؟؟؟؟

hamed
18-01-1389, 11:15 قبل از ظهر
راستي صاحب سايت
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) هم هستم خوشحال مي شم اوجا هم ببينمتون

Alireza
18-01-1389, 12:04 بعد از ظهر
خوش اومدی عزیز
واسه یادگیری دور و برت بین دوستان کسی موتور نداره؟ اگه نداره که باید از یه پالس و اپاچی شروع کنی روندنش هم اگه 2 چرخه سواری رو بلد باشی 2 روزه یاد میگیری

hamed
18-01-1389, 12:42 بعد از ظهر
مرسي

خوب دوچرخه سواري كه بلدم
حالا اين مدل اپاچي در كدوم دسته قرار ميگيره كه مشخصاتش رو ببينم؟

Alireza
18-01-1389, 12:59 بعد از ظهر
اپاچی تو دسته موتور های خیابونیه 2 مدل 160 و 180 داره که 180 با قیمت 2 و 100 و مدل 160 با قیمت 1 و 800 به فروش میرسه
برای شروع مدل 160 واسه شما مناسبه
من موتور قبلیم اپاچی بود واقعا حرف نداره

[Only registered and activated users can see links]

soroush adventure
18-01-1389, 01:15 بعد از ظهر
بهتر نیست با cdi شروع کنه ؟
چون موقع امتحان گواهینامه با سی جی امتحان میگیرن.
رفیقم کیا هم اول موتورسواری بلد نبود و اول رفت پالس خرید سریع یاد گرفت و دست فرمونش عالی شد ولی برای امتحان گواهینامه به مشکل خورد تا این که با سی جی من رفت تمرین و بعد پس فرداش امتحان داد و قبول شد

Red Hat
18-01-1389, 01:15 بعد از ظهر
اگه اجازه هست ما هم نظر خودمون رو بگیم

بنظر من اول یک موتور ارزون بگیر (cg دست دوم) بعد از اینکه یاد گرفتی یه آپاچی 160 بگیر

Alireza
18-01-1389, 01:19 بعد از ظهر
بابا سی جی ضایعس بخواد موتور رو عوض کنه کم کم باید 4 5 ماه با سی جی بگرده

Amir
18-01-1389, 01:26 بعد از ظهر
می تونی یه cg یا اگه دیدی خیلی وضعت خرابه یکی از این موتورهای طرح wave بگیری

واسه شروع خوبن

Sination
18-01-1389, 01:27 بعد از ظهر
ایول persia face
من توی سایت عضو نیستم ولی میرم id درو داف اونجارو add می کنم هی :D

Alireza
18-01-1389, 03:14 بعد از ظهر
خجالت بکش سینا : ))

m3hiran
18-01-1389, 05:58 بعد از ظهر
به نظر من
1.برای یاد گیری اپاچی یا پالس ولی اونجوری که علی گفت نیست 1 ماه طول میکشه مسلط بشی رو موتور تاکید میکنم مسلط بشی نه اینکه کلاچ رو ول کنی و راه بیافتی
2.برای گواهینامه 1000000 سال هم موتورسواری کنی تا cg125 نداشته باشی قبول نمیشی دلیلش هم اینه که فرمونش359 درجه میچرخه :دی

hamed
18-01-1389, 07:55 بعد از ظهر
ايول اقا سينا خوب شد گفتي بايد اي دي ها رو تو پرشيافيس Private كنم :D

راستي من ميگم يه cg بگيرم براي تمرين روي تصديق گرفتن بعدش سريع عوض كنم رو اپاچي؟

Amir
18-01-1389, 07:57 بعد از ظهر
ايول اقا سينا خوب شد گفتي بايد اي دي ها رو تو پرشيافيس Private كنم :D

راستي من ميگم يه cg بگيرم براي تمرين روي تصديق گرفتن بعدش سريع عوض كنم رو اپاچي؟

آره اینجوری بهتره تو تصدیق گرفتن مشکلی نداری

Sination
18-01-1389, 10:20 بعد از ظهر
واییی نکنی ها :D
تازه کلا باید Private رو برداری بعضی ها رو دسترسی بهشون ندارم

joOoker_silence
23-01-1389, 11:21 بعد از ظهر
خوش اومدی عزیز
واسه یادگیری دور و برت بین دوستان کسی موتور نداره؟ اگه نداره که باید از یه پالس و اپاچی شروع کنی روندنش هم اگه 2 چرخه سواری رو بلد باشی 2 روزه یاد میگیری

سلام دوستان ، مجید هستم کوچیک همه دوستان ، تازه با این انجمن آشنا شدم ، دیوونه موتورم نمی تونم براتون
توضیح بدم چه قدر ولی انقدی بگم که اگه تو هفته 7 تا شب باشه من 3 شبشو تو خواب دارم موتور سواری می کنم، معشوقه من suzuki hayabusa 1300cc که غیره این موتور به موتور سنگین دیگه ای فکر نمی کنم، یه سلام مخصوصم خدمت آقا علیرضا مدیر باشگاه که ازش نقل قول گرفتم ، خواستم بگم پالس و آپاچی یه کوچولو اینجا کوچیک دیده شدن :D بابا کم موتورایی نیستن اینا برا شروع به نظر من موتورای مناسبی نیستن ، من از شیش سالگی موتور سواری می کنم ، با پژو گازی شروع کردم از اون فرانسوی ها خیلی باحال بود، بعدش یاماها 80 مینی داشتم ، بعدش یاماها 80 ولی شاسی کشیده ، بعدش هوندا 125 خز و خیل :D در حال حاضرم یه دونه پالس اسپرت دارم ، شما به یه نفر با رنو رانندگی یاد بده بعد سوار پژو 206 کنش ببین چه دست فرمونی داره ولی کسی که با 206 رانندگی یاد بگیره رنو رو نمی تونه 1متر جابه جا کنه چه برسه به اینکه باهاش رانندگی کنه ، پیشنهاد من اینه که با هوندا شروع کنه که دستش بیاد کلاج و گاز و ترمزو چه جوری تنظیم کنه که با 100 تا سرعت با پالس یهو نزنه رو ترمز موتور طوری کله کنه که نشه فهمید سرش کدوم ور بوده تهش کدوم ور :D البته من فقط نظر خودمو دارم و برای نظر دوستان ارزش زیادی قائلم ، خوشحال میشم تو میتینگاتون شرکت کنم ... یا علی

Alireza
23-01-1389, 11:43 بعد از ظهر
سلام خوش اومدی عزیز خیلی خوشحال شدم نظرتو گفتی از طرفی هم درست میگی ولی خب پالس و اپاچی اونقدر ها هم ...

BKING
24-01-1389, 09:44 قبل از ظهر
بله شما که مگلی داری پالس نباید برات چیزی باشه

برای امتحان گواهینامه باید یه 125 خرید که 50 تومن بیشتر ارزش نداشته باشه و صفحش طوری باشه که گرفتن و نه گرفتن کلاج تاثیری نداشته باشه;)

ghost rider
24-01-1389, 11:13 قبل از ظهر
سلام دوستان من امیرحسین 22 سالمه تازه عضو شدم .جا داره از اقا علی که تبلیغ سایتو گذاشتن توی ایستگاه که مقدمه اشنایی من با این سایت بود تشکر کنم .

Kenji
24-01-1389, 11:31 قبل از ظهر
سلام دوستان من امیرحسین 22 سالمه تازه عضو شدم .جا داره از اقا علی که تبلیغ سایتو گذاشتن توی ایستگاه که مقدمه اشنایی من با این سایت بود تشکر کنم .

خواهش می کنم. خوش اومدی.

امیدوارم همه دوستان بروبچ موتور سواری که تو نت هستن رو با این سایت آشنا کنن تا جمعمون حسابی جمع بشه

Red Hat
24-01-1389, 12:35 بعد از ظهر
آقایان

host rider و joooker-silence

خیلی خوش آمدین.

ovE
03-02-1389, 10:11 قبل از ظهر
حامد جان.شما که تا حالا موتور سوار نشدی یه 125 دست دوم بگیر 1 سال سوارش شو.که وقتی موتورو زدی زمین دلت نسوزه و از چشت نیفته.بعد یه سال که زمیناتو خوردی تازه کمکم موتور سوار میشی و اونوقت میتونی یه موتور بهتر بگیری و عین عروسک نگرش داری!موتور سواری همش به تمرکز -روحیه-اعصاب راحت و حواس شش دانگ احتیاج داره

farzad666
12-02-1389, 06:57 بعد از ظهر
سلام دوستان منم خوشحالم که با شما آشنا میشم. فرزاد هستم از تهران .من تا حالا موتور سواری نکردم ولی* چند ماهی* می*شه که عشق من شده موتور. الانم به امید خدا می*خوام یه دایلم ۲۵۰ بخرم .منو راهنمایی* کنید که کار درستی* می*کنم یا نه؟ ممنون

Alireza
12-02-1389, 08:26 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز خوش اومدی در مورد دیلیم تو تاپیک خودش بحث شده و واقعا ارزش خرید رو داره

Red Hat
12-02-1389, 08:30 بعد از ظهر
سلام دوستان منم خوشحالم که با شما آشنا میشم. فرزاد هستم از تهران .من تا حالا موتور سواری نکردم ولی* چند ماهی* می*شه که عشق من شده موتور. الانم به امید خدا می*خوام یه دایلم ۲۵۰ بخرم .منو راهنمایی* کنید که کار درستی* می*کنم یا نه؟ ممنون

سلام آقا فرزاد خیلی خوش آمدین.دیلیم همان طور که علیرضا گفت موتور با کیفیتی هست و ارزش خرید داره .

farzad666
12-02-1389, 10:07 بعد از ظهر
ممنون از پاسخی که دادین دوستان.من منظورم این بود که برای من که تا حالا موتور سوار نشدم با این موتور می*تونم کارمو شروع کنم؟ در مورد خودم بگم من وزنم ۶۰ و قد ۱:۷۴

Alireza
12-02-1389, 10:22 بعد از ظهر
بهتره اول با یه موتور معمولی شروع کنی چون خدای نکرده بزنی زمین کلی باید پول فلاپ بدی

amirr
11-05-1389, 06:04 بعد از ظهر
سلام حال شما؟
خوبید؟
من تازه اینجا عضو شدم....
من موتور سواری در حد راه بردن بلدم!!!!
تعادل خیلی خوبی هم دارم!!!!
ولی مشکل اینجاست که نمیدونم کجا دنده اضافه کنم؟
کجا کم کنم؟
یا میخوام برم تو پیچ چی کار کنم؟
دنده کم کنم؟ یا نه...
خیلی ممنون

Alireza
11-05-1389, 09:06 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
دنده که هر وقت احساس کردین دور موتور رفته بالا و صدای موتور زیاد شد و لرزش زیاد شد باید دنده بدین و هر وقت موتور داشت ریپ میزد و شتاب از دست داد دنده کم کنید
واسه سر پیچ بهتره با 2 یا 3 برین

amirr
11-05-1389, 10:52 بعد از ظهر
همین؟

panik
12-05-1389, 01:59 قبل از ظهر
علی خیلی مفید و مختصر توضیح دادن
در ادامه باید بگم که دنده در حین دور زدن اول به موتور بستگی داره دوم اینکه اگه تو جاده هستید موقع دور زدن باید طوری دور بزنید(و سرعتتون طوری باشه) که به لبه دوم جاده نرسید . همچنین اگر زاویه پیچ تنده باید سر پیچ با دنده سنگین برید که موتور کاملا تو دستتون باشه.
اگر گاز دادید و دیدید که فقط صدا زیاد میشه شتاب و سرعت تغییر چندانی نمیکنه باید دنده عوض بشه و اگه موتورت شمارنده دور موتور داره باید روی 4-5 دنده رو عوض کنی.

دنده کم کنم؟ یا نه...
دوست من شما به پیچ میرسید سرعتتون رو کم میکنید یا زیاد؟

Red Hat
12-05-1389, 10:22 قبل از ظهر

هرگز در هنگام دور زدن دنده رو تغییر ندین. ( مخصوصآ کسانی که تازه وارد هستتند)

farzadprogram
10-06-1389, 01:18 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان گلم .
منم تازه واردم ، موتور ندارم و موتور سواریم در حد راه بردن بلدم .
دو تا سوال دارم .
من پالس سوار شدم و واسه دتده زدن نشکل دارم میشه راجع به دنده زدن در پالس یه توضیحی بدین ؟
یک cg دسته دو سالم از کجا میتونم تهیه کنم ، با چه قیمتی ؟

Red Hat
10-06-1389, 02:48 بعد از ظهر
چه مشکلی با دنده های پالس دارین ؟

یک cg دست 2 تمیز با قیمت مناسب باید تو روزنامه بگردی .

MORI SUZUKI
10-06-1389, 02:56 بعد از ظهر
سلام
125 ایرانی دست دوم از 270 هزار داره به بالا

farzadprogram
10-06-1389, 03:26 بعد از ظهر
خوب مثلا سی جی دتده رو که بدی پایین اضافه میشه و بدی بالا کم میشه .
تو پالس هم همینجوریه ؟
اخه دنده یک رو بدی پایین بقیه اش رو بدی بالا ؟
کلا من گیج میشم چجوری خلاص میشه چجوری دندش زیاد میشه ؟؟؟

Red Hat
10-06-1389, 03:52 بعد از ظهر
سلام

در این نوع گیر بکس ها وقتی موتور در حالت خلاص قرار داره وقتی دنده رو پایین فشار بدی میره 1 و وقتی بالا فشار بدی میره 2 یعنی حالت خلاص بین دنده 1 و 2 هست و اگه همین طور دنده رو بدین بالا دنده به ترتیب 3 - 4 ..... میره بالا .

farzadprogram
10-06-1389, 06:17 بعد از ظهر
ببخشید من اینقدر سوال میکنم .
ولی خلاص کردن رو متوجه نشدم ، شما فکر کن الان رو دنده یک هست من چطوری خلاص کنم ؟

Red Hat
10-06-1389, 06:46 بعد از ظهر
ببخشید من اینقدر سوال میکنم .
ولی خلاص کردن رو متوجه نشدم ، شما فکر کن الان رو دنده یک هست من چطوری خلاص کنم ؟

خواهش میکنم.

خیلی آروم دنده رو میاری بالا خلاص میشه و اگه دنده رو بیشتر از مقدار بیاری میره رو 2 در حقیقت وقتی شما دنده 1 هستی و دنده رو میدی بالا اول خلاص میشه و بعد میره 2 .

اگه در مورد این موتور سوال داشتی تو لینک زیر ادامه بده.

[Only registered and activated users can see links]

50000
21-06-1389, 01:22 بعد از ظهر
دوستان سلام. تازه عضو اين انجمن شدم. 22 سالمه موتور سواري بلد نستم و تازگيها خيلي علاقه مند شدم ياد بگيرم. چند سال قبل چند بار موتور روندم ولي خيلي ساله كه سوار نشدم و يادم رفته. ميخوام پاژنگ 150 بگيرم . ميخواستم از دوستان با تجربه بپرسم من كه موتور سواري بلد نيستم ، ميتونم با اين موتور شروع كنم و خودم تنهايي ياد بگيرم؟ نميخوام به كسي رو بندازم كه بهم ياد بده. قدم هم 180 و وزنم 100. دوچرخه سواري ام كه فولم و ماشين هم كه ديگه نگو! حالا دوستان با تجربه اگه نظرشون رو درباره ي اين موتور بگن كه خوبه يا نه و اگه يه كمكي هم در مورد ياد گرفتن به تنهايي بهم كنن ممنون ميشم. با تشكر. راستي يه كمكي هم در مورد آبندي موتور بهم كنين. ببخشيد كه سوالام خيلي زياد شد. تازه وارديم ديگه! [Only registered and activated users can see links]

Red Hat
21-06-1389, 01:35 بعد از ظهر
اگه دوچرخه و ماشین سواری بلدی پس یاد گرفتن موتور برایت خیلی راحت هست .

فقط چند روز اول یه جایی که رفت و امد زیاد نیست تمرین کن.

50000
21-06-1389, 02:11 بعد از ظهر
اگه از موتور پاژنگ 150 شروع كنم به نظر شما مشكلي نيست؟ يه هفته اي راه ميافتم؟ نظر شما در مورد موتور پاژنگ150چيه؟ كلا موتور خوبي هست كه من بگيرم؟ متشكرم.

Red Hat
23-06-1389, 03:48 بعد از ظهر
نه مشکلی نیست . 1 هفته ای راه میایفتید ولی تا چند ماه باید مراقب باشید .

در مورد موتور هم تو تاپیک خودش توضیح دادم.

tazekar
13-08-1389, 11:48 قبل از ظهر
من خودم یک ماه هستش که موتور خریدم و سواریشو یاد گرفتم یه دونه 125 دیلیم آلتینو خریدم
راستش اگر تعادلشو بلد باشی گیر کار یکی تو تنظیم گاز و کالچ و کلا دنده عوض کردنه دیگه هم تو دور زدنه
من چون خجالت می کشیدم تو کوچه بن بست تمرین کنم (سر و صدا و اذیت و آزارش برا مردم) از همون فردا پس فرداش لنگان لنگان رفتم تو کوچه و خیابون اصلی و خدا بهم رحم کرد چیزیم نشد ولی سر یه هفته یاد گرفتم و تا دانشگام رفتم 3
-4 بار هم خوردم زمین ، چند تا نکته :
1-اولش تنظیم کردن گاز و کلاچ و ترتیب گرفتن دنده ها و قاطی کردنشون اعصابتو خورد می کنه اما اگه 2-3 تا 2 ساعت تمرین کنی نسبتا میاد دستت
2-از همون اول کلاه بخر و با کلاه برو که می خوری زمین زنده بمونی
3-همش دستت به کلاچ باشه منظورم اینه که اون اوایل همه ی فشارهایی که بهت میاد رو گاز خالی می کنی و یاید همش کلاچو تا ته بگیری که موتور نره ، کلا همش کلاچ رو تا ته بگیر
4-به هیچ وجه ممکن رو خیسی نرو تا یاد بگیری ، یاد هم گرفتی یه جا زمین رو خیس کن که خلوت باشه ، کلاه و لباس و ... بچوش با سرعت کم برو روش و اماده باش چند باری بخوری زمین تا دستت بیاد
5-بارون هم که اولش می زنه و زمینا اون اولش خیلی لیزه اصلا ت*** نخور
6-کلا هم نا امید نشو اگه روزی یکی دو ساعت تمرین کنی ، سر 1 هفته راه می افتی و وقتی هم راه بیفتی هر روز که بگذره مهارتت بیشتر می شه و هر روز یه مهارت جدید یاد می گیری

ali3r
18-04-1391, 11:53 قبل از ظهر
با سلام.خسته نباشید به مدیران و کاربران این سایت .من علی هستم تازه عضو این سایت شدم.واقعا سایت عالی دارین .از آقا **** و امیر و مدیر باشگاه و علیرضا مدیر سایت که کمی عصبانیه تشکر میکنم واقعا. بعد دوستان درست میگن Cgبگیر برون دستت راه افتاد یه آپاچی بگیر.منم سی جی میرونم اشکالی نداره که .توی پارک یه جای خلوت برون.بای دوستان

amir.cdi
18-04-1391, 12:20 بعد از ظهر
دوستان مگه cdi بده؟ من صد تا اپاچی با یدونه cdi عوض نمیکنم .ali3r ([Only registered and activated users can see links]) داداش برو cdi بخر عشق کن گفته باشم نری ایرانی بخریا هر رنگ cdi اصل خاستی من دارم 09351441702 {ساعت 6 به بعد زنگ بزن}

اروین
18-04-1391, 01:39 بعد از ظهر
من با هیوسانگ موتور سواری کردم گواهینامه ام رو راحت گرفتم بدون هیچ مشکلی.

MOHAMMAD_VIOLIN
18-04-1391, 02:59 بعد از ظهر
من كه موتور سواري رو با تريل شروع كردم و بعد كراس خريدم_تا اون موقع هم اصلا cg سوار نشده بودم_بعد رفتم گواهي نامه بگيرم فكر كردم با تريل خودم برم و امتحان بدم_ديدم نه ! همه به صف وايسادن و ته صف هم يه cg ابوغراضه اس ! وقتي نوبتم شد اومدم بشينم_ديدم دارم سقوط ميكنم و هرچي باسن مبارك منتظر موند به زين نرسيد و يهو محكم خوردم به زين ! انقد كه زين پايين بود عادت نداشتم_اما خوب به هر حال خنده دار بود واسم_قبول هم شدم_اما موتور عجيبي بود ! كلاج رو ميگرفتي باز دوست داشت بره جلو_ترمز هم كه نسيه بود

flower
18-04-1391, 03:28 بعد از ظهر
دوستان مگه cdi بده؟ من صد تا اپاچی با یدونه cdi عوض نمیکنم .ali3r ([Only registered and activated users can see links]) داداش برو cdi بخر عشق کن گفته باشم نری ایرانی بخریا هر رنگ cdi اصل خاستی من دارم 09351441702 {ساعت 6 به بعد زنگ بزن}

بد نیست فقط صداش دلخراشه بیشترین الودگی صوتی و الودگی هوا ماله cg یا cdi

pishro
18-04-1391, 09:19 بعد از ظهر
با ابراز احترام نسبت به نظرات قبلی ولی داداش شما با یک پیشرو هفتاد شروع کن و اگر دنده کشی های موتور رو بلدی یل سابقه داشتی لازم نیس از این سطح شروع کنی یا رفیقات موتور هوندا 125 که همجا پیدا میشه یه دو روز قرض بگیر دنده کشی هاشو تو کوچه کار کن بعد چند هقته برو اپاچی یا پالس یا غیره بخر هان ؟

7thRING
18-04-1391, 09:31 بعد از ظهر
داداش این تاپیک مال 2 سال پیشه ایشون احتمالا تا الان گواهینامشونو گرفتن.

rezaa_maleki
16-12-1393, 02:28 قبل از ظهر
بهتر نیست با cdi شروع کنه ؟
چون موقع امتحان گواهینامه با سی جی امتحان میگیرن.
رفیقم کیا هم اول موتورسواری بلد نبود و اول رفت پالس خرید سریع یاد گرفت و دست فرمونش عالی شد ولی برای امتحان گواهینامه به مشکل خورد تا این که با سی جی من رفت تمرین و بعد پس فرداش امتحان داد و قبول شد

سلام
من هم همچین مشکلی دارم. موتورم طرح ویوه. در به در دنبال سی جی یا سی دی آی 125 هستم باش تمرین کنم.