PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه بین kawasaki KLX250s 2012 و KTM 250 exc-f 2012

رضا افرود
24-04-1391, 06:29 بعد از ظهر
مقایسه بین kawasaki KLX250s 2012 و KTM 250 exc-f 2012

kawasaki KLX250s 2012

مشخصات فنی:
موتور: تک سیلندر چهار زمانه مایع خنک 4 سوپاپ DOHC
حجم دقیق:249 سی سی
نسبت تراکم 11.0:1
حداکثر قدرت:25.2 hp
کاربراتور:Keihin CVK34
سیستم جرقه زنی:ترانزیستوری
گیربکس:6 سرعته
حداکثر رفت و برگشت تعلیق جلو:225 میلی متر
حداکثر رفت و برگشت تعلیق جلو:230 میلی متر
اندازه چرخ جلو 3.00-21
اندازه چرخ عقب 4.60-18
فاصله بین محور جلو و محور عقب 1430 میلی متر
ترمز جلو: 250 میلی متر
ترمز عقب 240 میلی متر
ارتفاع صندلی 890 میلیمتر
وزن:134 کیلوگرم
ظرفیت مخزن سوخت:7.7 لیتر

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ktm 250 exc-f

مشخصات فنی:

موتور:تک سیلندر مایع خنک 4 سوپاپ DOHC
حجم دقیق:248.60 سی سی
حداکثر قدرت:37 hp
سیستم کلاچ مرطوب ،چند دیسکه
سیستم جرقه زنی به طور کاملا الکترونیکی و سیستم جرقه زنی با تنظیم زمان بندی احتراق
لوله مرکزی ساخته شده از لوله کروم مولیبدن فولاد
حداکثر رفت و برگشت تعلیق جلو:300 میلی متر
حداکثر رفت و برگشت تعلیق عقب:335 میلی متر
اندازه دیسک ترمز جلو: 260 میلی متر
اندازه دیسک ترمز عقب:220 میلی متر
فاصله بین محور جلو و محور عقب 1482
ارتفاع صندلی 970 میلی متر
وزن خشک: 107.5 کیلوگرم
ظرفیت سوخت:9.4 لیتر

با مشاهده مشخصات فنی این دو موتور دیده میشه که ktm نسب به kawasaki برتری داره اما داستان همیشگی که همون استهلاک بالا و خرج بالای ktm باعث میشه که kawasaki نسبت به ktm برتری داشته باشه از لحاظ ظاهری ktm موتوری خشن و افرودی تر نسبت به kawasaki هستش.از لحاظ قیمتی هم تقریبا تویه یک رنج هستند هر دو هم پلاک ملی میشن.

از دوستان می خوام که نظرات خودشون رو درباره این دو موتور بگن مرسی.

Ali
24-04-1391, 09:31 بعد از ظهر
اول تشکر میکنم بابت این تاپیک عالی [Only registered and activated users can see links](mayi).gif

همونطور که خودتون هم گفتین ktm کاملا افرودی و قدرتمند هست چون با مدل کراس همه چیزش یکسان هست اما کاواساکی یک موتور دومنظوره ی واقعی و بیشتر شهری هست و تفاوت قدرت انجین هاشون هم خیلی زیاده پس برتری با ktm هست اصطحلاک ktm هم اونقدر بالا نیست...

MOHAMMAD_VIOLIN
25-04-1391, 01:06 قبل از ظهر
اصطحلاک ktm هم اونقدر بالا نیست...

انجین KTM دقیقا همون موتور کراس رو واسه اندورو گذاشتن دوست عزیز !

انجین کراس هم یعنی راندمان بالا ! یعنی قدرت گوریل !!!یعنی اصطحلاک بالا !
تفاوت اصطحلاک این KLX با ktm حدس میزنی چقده؟

KLXرو بعد 10 سال باید سرویس کنی اما KTM رو بعد از 15 ساعت !!
چرا ؟؟؟

میگم انجین کراس بستن رو KTM !

حالا این KLX قدرتش 25 اسبه اما KTM 37 اسب شاهکار نیست !
موارد مصرف KLX فرق داره !! آینه بقل رو ببین !! لاستیک و ببین !!!

میخوای به کاوازاکی یه سفارش بده برات انجین کراس KXF اش رو بندازه رو KXL که اون وقت 39 اسب داشته باشی !!! یا میخوای روی KXF چراغ و جک بنداز !!!
میشه مثله اون KTM

[Only registered and activated users can see links]
(یکم به حالت طنز گفتمااا به دل نگیر)

میشه این :

این سبک کاواساکی رو باید با اون ktm مقایسه کرد !!
البته این مدل 2005 هست و طرحش قدیمی هست

mohsen46
25-04-1391, 01:16 قبل از ظهر
بنظرم klx مدل کسل کننده ای هست و ظاهرش احساس یک موتور سنگین با قابلیتهای کمو به آدم القا میکنه ولی exc-f با ظاهر دلرباش جنبو جوش و حس ماجراجویی و هیجانو به ادم میده قیافه کاوازاکی خیلی قدیمیه والبته کاوازاکی توی کلاس۲۵۰ اینجوریه

رضا افرود
25-04-1391, 08:30 قبل از ظهر
این سبک کاواساکی رو باید با اون ktm مقایسه کرد !!
البته این مدل 2005 هست و طرحش قدیمی هستاقا محمد ممنونم از توضیحات کاملتون درباره مقایسه این دو اینو بگم که هدف از این مقایسه این بود که اولا هر دو بالای 16 میلیون هستن هر دو در ایران هستند به همین خاطر این مقایسه رو انجام دادم وگر نه میشد با خیلی از موتورهای دیگه مقایسش کرد

vahidshah
25-04-1391, 10:37 قبل از ظهر
اره استحلاک کا تی ام درسته از کاواساکی زیاده اما دیگه خیلی هم زیاد نیس موتور چینی نیسکه اما باید به استفادتون و توانایی تون از سواری گرفتن از موتوردقت کنین مسیر افرودی که هردوتا به بهترین نحو میتونن برن شاید 20%قدرت زیاد کاتی ام نیازتون نباشه.اما جاپایی عقب داشتن و آِینه و نشستن راحت تر و دوام هم بدرتون بخوره دوست منم تو انتخاب اینا دودل بود با علم به اینکه کاتی ام قوی تره.کاتی ام انتخاب شد.اما مثلا تو جاده خاکی به کاتی ام حتی با دنده 4 شاید جایی گاز بدی چرخ عقب سربخوره میونی تو اون حالت کنترل بکنی استفاده بکنی از نیرو؟البته کاواساکی هم همچنین اخرم یهو کاتی ام انجینش قفل کرد فرستادنش تهران کلی خرجش شد

نیما نادری
25-04-1391, 09:29 بعد از ظهر
اصلا قابل قیاس نیستن ... صد در صد در یک کلاس نیستن تنها تشابه اندازه رینگشون هست 18/21

اگر نیاز هست بریم تو جرییات فنی تاپیک باز بمونه

Babak
25-04-1391, 10:13 بعد از ظهر
اصلا قابل قیاس نیستن ... صد در صد در یک کلاس نیستن تنها تشابه اندازه رینگشون هست 18/21

اگر نیاز هست بریم تو جرییات فنی تاپیک باز بمونه
حاج نیما بشکاف قضیه را:i'm sorry:

نیما نادری
27-04-1391, 12:50 بعد از ظهر
قبلا فکر میکردم یک انجین 250 سی سی تک سیلندر با آرایش سوپاپ dohc هر چی باشه مثل بقیه موتورهاست ولی هرگز اینجوری نبود

1000 ران فاکتور مختلف و متغییر تو یک انجین 250 مثل بالا هست که بشه از 24 تا 40 اسب ازش قدرت گرفت

لذا این دو انجین دقیقا همین داستان رو دارند و کاوازاکی یک انجین اکونومی و نرم و بیصدا با قدرت معقول و نه برای مسابقه در هیچ کلاسی

و کی تی ام یک انجین با پرفورمنس بالا و قدرتمند و عمر کم و سرویس مشکل و پر و سرو صدا رو که مخصوص مسابقات اندور در کلاس 250 هست رو در نظر گرفته

قیمت کی تی ام دو برابر یک کاوازاکی هست و میشه از همون جا که خریدی مستقیم بری تو مسابقه شرکت کنی

از لحاظ فنر بندی کل کمکهای کاوازاکی شاید اروزنتر از یک کمک عقب wp باشه و از لحاظ قابلیت ها و تنظیم شوندگی هم ....

صرفنظر از کلکسیون قطعات گرانقیمت دیگری که روی کی تی ام هست اصل داستان به فنر بندی , شاسی و انجین مربوط میشه

که تقریبا هیچ نسبتی با هم ندارن

MOHAMMAD_VIOLIN
27-04-1391, 04:11 بعد از ظهر
کی تی ام یک انجین با پرفورمنس بالا و قدرتمند و عمر کم و سرویس مشکل و پر و سرو صدا رو که مخصوص مسابقات اندور در کلاس 250 هست

اینو کل افراد این سایت متوجه بشن خیلی خوبه !!!
ktm به این علت اصلا مناسب استفاده آفرود هفتگی نیست ! مگه اینکه overt پول داشته باشیه آدم ! کسایی هم که دارن و خرجش نمیکنن دارن موتور و به گاو میدن ! نه اینکه ktm خرج نداره ! خرج نمیکنن!!

رضا افرود
27-04-1391, 05:34 بعد از ظهر
ولي با در نظر گرفتن قدرت بالاي ktm متاسفانه شاسي ktm از kawasaki ضعيف تره اين تو عکسها مشهوده!

ali313
09-08-1394, 01:01 قبل از ظهر
klx مدلای زیره 2000 انگار قوی ترن و 30 اسب
کسی استفاده کرده ازش؟
میدونه چه طوره؟
klx250 r میگن اونارو

ARSH
09-08-1394, 12:23 بعد از ظهر
klx مدلای زیره 2000 انگار قوی ترن و 30 اسب
کسی استفاده کرده ازش؟
میدونه چه طوره؟
klx250 r میگن اونارو

KLX S

مدل دو منظوره هست

KLX R

مدل آفرود

این مقایسه هم نمیدونم خدایی رو چه حساب کردید با هم عین این میمونه من واسه آفرود رونیز (کی تی ام ) رو با رنو 5 (کا ال ایکس اس ) مقایسه کنم

ali313
09-08-1394, 09:39 بعد از ظهر
KLX S

مدل دو منظوره هست

KLX R

مدل آفرود

این مقایسه هم نمیدونم خدایی رو چه حساب کردید با هم عین این میمونه من واسه آفرود رونیز (کی تی ام ) رو با رنو 5 (کا ال ایکس اس ) مقایسه کنم

شما کل متنو ول کردی و چسبیدی به یه r!
من منظورم یه چیز دیکه بود
ولی شما جای کمک کردن--دنبال ایراد گرفتن

وگویا کاوازاکی به موتورهای تریل klx250 یی که تا قبل 2006 تولیدشدند 250r میگه و از 2006 به بعد 250s میگه
و منظوره شما از افرود و دومنظوره -مثل تفاوت بین degree ,و ax1 هست؟
این دومدل موتور...هر دوتاشون..2 منظورن.ولی degree برای افرود مناسبتره--درحالیکه هر دو بازم 2 منظورن

ARSH
13-08-1394, 12:32 قبل از ظهر
شما کل متنو ول کردی و چسبیدی به یه r!
من منظورم یه چیز دیکه بود
ولی شما جای کمک کردن--دنبال ایراد گرفتن

وگویا کاوازاکی به موتورهای تریل klx250 یی که تا قبل 2006 تولیدشدند 250r میگه و از 2006 به بعد 250s میگه
و منظوره شما از افرود و دومنظوره -مثل تفاوت بین degree ,و ax1 هست؟
این دومدل موتور...هر دوتاشون..2 منظورن.ولی degree برای افرود مناسبتره--درحالیکه هر دو بازم 2 منظورن

شما بد برداشت کردی دوست عزیز . اگه فن بیان من مشکل داشت عذر میخوام

من نچسبیدم به حرف R

همون حرف R یه کلاس جدا هست

اینطور نیست که از 2006 به پایین رو بگن آر یا به بالا رو بگن اس
این KLX R هست

این KLX S

دو کلاس جدا از هم ! ربطی به مدل نداره

مثل Honda CRFX و هندا CRFL

- - - Updated - - -

و یه مشکل دیگه که از سمت من بود که الان دوباره با خوندن کامنت ها از اول متوجه شدم این بود که شما منظورتون 250 هست و من با 450 اشتباه گرفتم کلاس هارو
نتیجه میگیریم کل کامنتام اشتباه بوده . شرمنده

mohamada
14-08-1395, 12:47 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان
من قصد خرید این مدل KTM رو ذارم ار شرکت کویر موتور
من هم توی شهرستان زندگی میکنم و از نعمت پیست محروم هستم...!
این موتور رو برای افرود های اخر هفته میخوام و هر از گاهی دوری داخل شهر
خواستم نظر شما ذوستان رو بدونم که آیا این نوع مدل مناسب من هست یا نه؟! چون خیلی دوستان از خرج بالای این موتور گفتن و اینکه باید همش دستت به اچار باشه؟!
از لحاظ خرج کردن من مشکلی ندارم اما ایا اینطوره که من بعد هر بار استفاده باید اچار بگیرم دست؟! یا ببرم برای سرویس؟!
لطفا کسایی که تجربه این مسایل رو دارن من رو راهنمایی کنند ممنون

ali_r
14-08-1395, 02:53 بعد از ظهر
کی گفته باید اچار بدست باشی؟ خرج کی تی ام فقط روغن و فیلتر روغنه همین
کاوازاکی هم بیشتر شهری هست تا افرودی و کم اصتحلاکتر از کی تی ام
اصلا این دو تا موتور مقایسش اشتباهه تو کلاس هم نیستن