PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به چشمان خود اطمینان دارید ؟

Alireza
01-10-1389, 11:40 قبل از ظهر
در این تصویر دو مربع A و B همرنگ هستند. اگر باور نمی*کنید عكس رو ببريد توي paint
بعد يك تكه از مربع A رو كات

كنيد ببر يد روي B.

[Only registered and activated users can see links]

این تصویر در سال 1995 توسط ادوارد ادلسون پروفسورای علوم بصری منتشر
شد.

نکته جالب اینجاست که حتی بعد از اینکه می*فهمید دو مربع یک رنگ هستند
باز هم باور نمی*کنید!

در واقع ما نمی*بینیم، مغز ما می*بینه و پردازش میکنه
و ما حاصل پردازش رو درک می*کنیم.

خیلی وقت ها هست که بدون بررسی روی مسایل
فقط به واسطه اینکه ظاهرا موضوع خیلی شفاف و روشنه حتی

از طرح مسئله در
مورد موضوع هم عصبانی میشیم و از کوره در میریم.

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

باور بکنید یا نه، ولی همه مهره ها همرنگ هستند

---------- Post added at 11:38 AM ---------- Previous post was at 11:37 AM ----------

دو مربع مشخص شده یک رنگ هستن

---------- Post added at 11:39 AM ---------- Previous post was at 11:38 AM ----------

نقاط سیاه تصویر زیر را بشمارید:

---------- Post added at 11:40 AM ---------- Previous post was at 11:39 AM ----------

باور کند یا نه دو موجود زیر یکی هستن

البته ممکنه بعضی ها اون رو دو موجود
متفاوت بینن
این واسه خنده بود یکی نیستن

nOviA
01-10-1389, 12:04 بعد از ظهر
خب معلومه وقتی یه تیکه از مربع A رو cut کنی رو B هم رنگ میشن. در واقع رنگ مربع A رو کات کردی رو B. هم رنگ میشن دیگه!

Kenji
01-10-1389, 12:21 بعد از ظهر
همش تخیلی بود

Alireza
01-10-1389, 12:25 بعد از ظهر
خب معلومه وقتی یه تیکه از مربع A رو cut کنی رو B هم رنگ میشن. در واقع رنگ مربع A رو کات کردی رو B. هم رنگ میشن دیگه!

با فتوشاپ rgb های 2 تا مربع ها رو چک کنین میبینین یکی هستن

Mohammad
01-10-1389, 02:12 بعد از ظهر
احتیاجی به فتوشاپ نیست.
برای اثبات همون عکس اول که مربع a & b داره کافیه با یه پرینتر چاپش کنید، بعد مربع ها رو به تیغ در بیارید و ببینید وقتی کنار هم می ذارید هم رنگ هستند.

soroush adventure
02-10-1389, 08:00 قبل از ظهر
اگه با فتوشاپ تست نمی کردم باورم نمیشد :wow:

Farzad
02-10-1389, 08:18 قبل از ظهر
واقعا یکی هستن ؟؟؟؟؟؟

Alireza
02-10-1389, 12:03 بعد از ظهر
اره اقا یکی هستن

Kenji
02-10-1389, 03:15 بعد از ظهر
فتوشاپ باگ داری یکی نیستن. اینا همش حقه های سینماییه:2i8d4ao:

nOviA
02-10-1389, 03:26 بعد از ظهر
فوتوشاپ و paint نسبت رنگ سیاه به سفید رو نشون میدن! واسه همین تو فوتوشاپ و paint یکی در میاد!

باید پرینت کنم ببینم چه جوریه! عکس اول شاید هم رنگ باشه ولی عکس دوم عمراااااا!!!!

Alireza
02-10-1389, 03:29 بعد از ظهر
یکی که پرینتر داره پرینت کنه نتیجه رو بگه

Mohammad
02-10-1389, 11:09 بعد از ظهر
من پرینت کردم می دونم دیگه. حدود یک سال پیش. آقا جواب میده.

nOviA
03-10-1389, 12:16 قبل از ظهر
عکس مهره های شطرنج هم رنگش یکیه؟ چون تو paint یکی نیست.

Kenji
03-10-1389, 02:22 قبل از ظهر
بابا من سالها پیش ان سری عکس رو دیده بودم. می گفت همشون یکی حتی دو تای آخری. سره کاریه

eshgh_namordeh
26-10-1389, 03:05 بعد از ظهر
پزشک و مهندس ([Only registered and activated users can see links])

یک پزشک و یک مهندس در یک مسافرت طولانى هوائى کنار یکدیگر در هواپیما نشسته بودند.

پزشک رو به مهندس کرد و گفت: مایلى با همدیگر بازى کنیم؟
مهندس که می*خواست استراحت کند محترمانه عذر خواست و رویش را به طرف پنجره برگرداند و پتو را روى خودش کشید. پزشک دوباره گفت: بازى سرگرم*کننده*اى است. من از شما یک سوال می*پرسم و اگر شما جوابش را نمی*دانستید ۵ دلار به من بدهید. بعد شما از من یک سوال می*کنید و اگر من جوابش را نمی*دانستم من ۵ دلار به شما می*دهم. مهندس مجدداً معذرت خواست و چشمهایش را روى هم گذاشت تا خوابش ببرد. این بار، پزشک پیشنهاد دیگرى داد.
گفت: خوب، اگر شما سوال مرا جواب ندادید ۵ دلار بدهید ولى اگر من نتوانستم سوال شما را جواب دهم ٥٠ دلار به شما می*دهم. این پیشنهاد چرت مهندس را پاره کرد و رضایت داد که با پزشک بازى کند.
پزشک نخستین سوال را مطرح کرد: «فاصله زمین تا ماه چقدر است؟» مهندس بدون اینکه کلمه*اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به پزشک داد.
حالا نوبت خودش بود. مهندس گفت: «آن چیست که وقتى از تپه بالا می*رود ۳ پا دارد و وقتى پائین می*آید ۴ پا؟» پزشک نگاه تعجب آمیزى کرد و سپس به سراغ کامپیوتر قابل حملش رفت و تمام اطلاعات موجود در آن را مورد جستجو قرار داد. آنگاه از طریق مودم بیسیم کامپیوترش به اینترنت وصل شد و اطلاعات موجود در کتابخانه کنگره آمریکا را هم جستجو کرد. باز هم چیز بدرد بخورى پیدا نکرد. سپس براى تمام همکارانش پست الکترونیک فرستاد و سوال را با آنها در میان گذاشت و با یکى دو نفر هم گپ زد ولى آنها هم نتوانستند کمکى کنند.
بالاخره بعد از ۳ ساعت، مهندس را از خواب بیدار کرد و ٥٠ دلار به او داد.
مهندس مودبانه ٥٠ دلار را گرفت و رویش را برگرداند تا دوباره بخوابد. پزشک بعد از کمى مکث، او را تکان داد و گفت: «خوب، جواب سوالت چه بود؟» مهندس دوباره بدون اینکه کلمه*اى بر زبان آورد دست در جیبش کرد و ۵ دلار به پزشک داد و رویش را برگرداند و خوابید!!!!

eshgh_namordeh
26-10-1389, 03:10 بعد از ظهر
676675674اگر قادر به مشاهده يكي از اعداد زير نيستيد، كور رنگ هستید
673

eshgh_namordeh
26-10-1389, 03:12 بعد از ظهر
تصاوير زير بر اثر خطاي چشمي دگرگون شده و بصورتي شگفت انگيز بنظر ميرسند .
مربعهاي قرمز بالا و پايين x يكرنگ هستند!
677

eshgh_namordeh
26-10-1389, 03:21 بعد از ظهر
دايره هاي مياني هر دو يك اندازه هستند

678

خطوط زيركاملا موازي همديگر هستند

679

چرخهاي دوار ! بـه نقطه وسط خيره شويد و سرتان را جلو و عقب ببريد چرخها به حركت در ميايند !!!

682تصوير زير يك جسم است يا 2 جسم؟

680

جريان آب در 3 رود زير تنها توسط پس تصويرهاي چشمان شما پديد آمده

681

eshgh_namordeh
26-10-1389, 03:29 بعد از ظهر
يك تصوير بسيار حيرت آور ...

!مربع هاي تاب برداشته امـا هيـچ خط منــحني در تصوير زير وجود ندارد! ميتوانيد با خط كش امتحان كنيد !

683

چرخ دنده هاي دوار! چـشمـانـتان را به روي تصوير حركت داده تا چرخ دنده ها به حركت درآيند !!!!!!!!!!

684

شگفت انگيز ترين تصوير موجود !
به وسط اين دايـره به مدت 2 دقيقه خيره گرديد بتدريج خواهيد ديد كه هاله اي آبي رنگ پيرامون دايره شروع به درخشيدن ميكنـد!! الـبته بتدريـج چشمانتان را از صفحه مونيتور فاصله دهيد تا هاله بزرگتر گردد .

685

بناي زير داراي چند ستون هستند !

686

تصوير زير يك پل طويل است و يا چندين كشتي؟ !

687

eshgh_namordeh
26-10-1389, 03:45 بعد از ظهر
اسكيمو و يا صورت اسكيمو؟ !
688