PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز در مورد افرود با موتورسیکلت

Reza_master
21-09-1389, 11:21 قبل از ظهر
بهتره كه اول از مقدمات یک آفرود با موتورسیکلت شروع کنيم.

برای این که بتونیم یک افرود خوب و بدون دردسر و تو راه موندن و خرابي موتور داشته باشیم باید قبل از هر چیزی یک تجربه نصبی از این کار داشته باشیم

چون آفرود با موتور سيكلب شرايت خاص و وسايل خاص خودش رو مي خواد و هر اشتباهی احتمال وقوع خطرات جبران ناپذیری و به وجود میاره

برای مثال اگه با موتور در یک سرازیری لیز بخورد احتمال زمین خوردن و شکستگی هست که بسیار خطرناک و درد آوره به راحتی میتونه راکب رو از ادامه مسیر و چند ماهی زندگی عادی دور کنه و چند ماهي هم بايد موتور و ببوسه بزاره كنار

موضوع بعدی لباس مناسب هست که از کلاه ایمنی - آرنج بند و زانو بند و ساق بند و كفش يا بهتر بگم پوتين مناسب تشکیل شده - در این میان استفاده از کفش و ساق بند بلند خیلی خیلی مهمه چون در صورت زمين خوردن يكي از قسمت هايي كه ميتونه آسيب جدي ببينه مچ و ساق پاست

:27:موضوع بسيار مهم بعدی شرایط فنی متورسیکلت هست که باید بهش بسیار اهمیت بدید و از هر نظر مورد تایید باشه

بهتره يك روز قبل از هرآفرود قسمت هاي زير را كنترل نماييد

1- خورشيدي هاي موتور هم عقب و هم جلو خورشيدي عقب را از نظر لق بودن و يا لنگي و محكم بودن پيچ ها كنترل نماييد و خورشيدي جلو را از نظر ساييدگي دندنه هاي داخلي و خارجي چون در آفرود فشار زيادي به خورشيدي جلو مياد و امكان ساييدگي دندونه هاي داخلي خيلي زياد هست

2-وضعيت روغن موتور بهتره كه روغن رو عوض كنيد خيلي تاثير داره من خودم براي موتور تريل روغن كاسترول جي پي ميريزم

3- وضعيت كلاچ موتور و ترمزهاي موتور

4- وضعيت لاستیک ها چون پنچری یکی از بدترین مواردی هست که برای یک موتورسیکلت میتونه پیش بیاد

:27:نكته : لوازم تامير موتور حتما همراهتون باشه من هميشه يه آچار 10 و 12 و 14 و 17 و يك انبردست و سيم چين و دو تا دوسو و چهارسو و يك آچار فرانسه كوچيك هميشه باهام هست

:27:نكته : براي آفرود اگه بنزين سوپر بزنيد موتورتون نفس بيشتري داره

پس از اون میرسیم به خود مسیر

پیشنهاد من اینه که قبل از این که یک مسیر با موتور طی کنید, سعي كنيد موقعيت مسير را كامل شناسايي كنيد و يا با يه راه بلد مسير را طي كنيد :2i8d4ao:

وقتی برای اولین بار یک مسیر آفرود طی میکنید توجه داشته باشید که بعدا در چه مکان هایی میتوید کمپ برپا کنید تا احتمالا در صورت وقوع اشکالی پیشبینی نشده بتونید بخوبی استراحت کنید و احتمالا شب به روز برسونید:7tir:

در يك آفرود مهم تر از همه چيز آب - غذاي كم حجم و تجهیزات پزشکی اولیه هست هميشه يك شيشه آب معدني يا يك قمقمه آب همراه داشته باشيد

براي غذا بهتر است به غير از غذايي كه احتمالا همراهتون ميبريد مقداري شكلات و خرما كه انرژي زا هستند و قند خون را بالا ميبرند همراه داشته باشيد

اين ها بسيار مهم هستند شايد بنظر مسخره بيان اما وقتي تو شرايطش قرار بگيريد تازه مي فهميد چي ميگم

براي من پيش اومده كه به علت خرابي موتورم اونم وسط تابستون تو آفتاب سوزان و هواي بسيار تميز طالقان كه واقعا آفتاب آدمو ميسوزونه 4 ساعت بدون آب و غذا گير كرده بودم وقتي بعد از 5 ساعتي رنگ آب رو ديدم واقعا انگار تمام دنيا رو بهم داده بودند شديدا گرما زده شده بودم و تا چند ساعتي حالم بسيار بد بود پس اين ها رو جدي بگيريد تا خدايي نكرده چنين شرايطي براي كسي پيش نياد
----------------------------------------

وقتی با موتورسیکلت به آفرود میرید سعی کنید دور موتور و گاز خور موتور را قبل از بالا رفتن از شيب ها تنظيم كنيد و بدونيد كه با چه دنده اي مي خواهيد بريد تا خدايي نكرده وسط شيب ها موتور كم نياره و گير كنيد

تا میتویند مستقیم حرکت کنید یا پیچ های باز بزنید این كار باعث ميشه خطرات ليز خوردن در مسير هاي شني و خاكي كمتر بشه

از آب وحشت نداشته باشد (مگه این که عمقش زیاد باشه) عبور از قسمتی که حاوی مقداری آبه به مراتب راحت تر از گذر از همون قسمت ولی بدونه وجود آب چون آب باعث میشه چرخ تو سنگ ها پایین نره

در شیب ها از دنده سنگین و ترمز جلو به مقدار کم استفاده کنید البته از ترمز عقب بايد بسيار كمتر از جلو استفاده كرد چون باعث ليز خوردن ميشه البته شرايط ترمز كردن به وضعيت موتور و لاستيك ها هم بستگي دارد وزنتون را طوری تقسیم کنید که هر دو چرخ دارای چسبندگی مناسب باشند

حالا اين عكس ها رو ببينيد

[Only registered and activated users can see links]

به زودي چند تا كليپ از معكوس دادن موقع بالا رفتن از شيب و غيره هم ميزارم:29::29::29:

اين مطالب ادامه دارد

soroush adventure
21-09-1389, 11:50 قبل از ظهر
آقا رضا این همه گفتی لوازم ایمنی اون روز خودت بی کلاه اومدیا !!!!!!!!:27:

Mohammad
21-09-1389, 11:54 قبل از ظهر
آفرین به آقا رضا، آفرود بدون کلاه؟؟؟

Alireza
21-09-1389, 02:28 بعد از ظهر
دوستان تاپیک ها رو تو جای مناسب خودشون بزنین
انتقال دادم

BKING
21-09-1389, 09:57 بعد از ظهر
آقا رضا این همه گفتی لوازم ایمنی اون روز خودت بی کلاه اومدیا !!!!!!!!:27:

من هم قصد داشتم بگم در ضمن مي خواستم بدونم ابزارتان را كجا گذاشتيد؟

نكته : براي آفرود اگه بنزين سوپر بزنيد موتورتون نفس بيشتري داره

اين مسئله اي اثبات نشده است

Reza_master
21-09-1389, 11:25 بعد از ظهر
radical عزيز ابزار و قمقمه ي آب و پيچ و مهره و مقداري روغن موتور هميشه تو آفرود ها با من هستش و داخل كوله پشتي ميزارم

در اين مورد كه ميگيد اين مسئله اثبات شده نيست منم نگفتم اثبات شده هست يا نه كه من تجربه ي خودمو گفتم يا حداقل از نظر من روي موتورايي كه تا الان داشتم اين قضيه برام روشن بوده و همينجوري بوده

BKING
22-09-1389, 10:31 قبل از ظهر
radical عزيز ابزار و قمقمه ي آب و پيچ و مهره و مقداري روغن موتور هميشه تو آفرود ها با من هستش و داخل كوله پشتي ميزارم

در اين مورد كه ميگيد اين مسئله اثبات شده نيست منم نگفتم اثبات شده هست يا نه كه من تجربه ي خودمو گفتم يا حداقل از نظر من روي موتورايي كه تا الان داشتم اين قضيه برام روشن بوده و همينجوري بوده

1-روغن موتور را براي چه مي بريد؟

2- باشه متوجهم

cottlas
27-11-1392, 12:34 قبل از ظهر
یک بار تو یک افرود که با بچه ها رفته بودیم تو سر بالایی که گاز دادم وزن هندل باعث شد هندل بیاد پایین و دنده هرز گرد هندل با گیربکس در گیرشه و گیرپاژ کنه بعد هم هندل رو چرخوند زیر موتور و فنر هندل زیر کارتل رو سوراخ کرد و روغن شروع به ریختن کرد ما در حال برگشتن به خونه بودیم با این وجود برای اینکه روغن خیلی زیادی از دست ندیم سریع و مستقیم به طرف خونه برگشتیم وقتی رسیدم خونه دیدم روغن تا حد خطرناکی کم شده اگه اون روز روغن همراهم بود با خیال راحت تری بر میگشتم و آسیب کمتری هم به موتورم میرسید:13:

Babak
27-11-1392, 01:14 قبل از ظهر
موتورت چی بود

Sent from my ST26i using Tapatalk