PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای تیونینگpishro150

amin8speed
13-04-1391, 11:20 قبل از ظهر
سلام
میخواستم بدونم چه کارهایی برای تیونینگ این موتور کرد
تنها مشکلی داره سنگینه
اینم عکسش [Only registered and activated users can see links]

amin8speed
26-11-1392, 05:53 بعد از ظهر
سلام
دوستان چه باطری واسه این موتور خوبه:hanghead: از خودش 8امپره قیمتش حدودا
بعد یه جا که وسیله هاش رو بفروشن رو لطف کنید اصلا تو شهر ما نیست:wall3::wall3:
به نظرتون چه بوقی روش ببندم که صدای خوبی بده (بلند و زیبا )همین حلزونی ها خوبه:11:
یه چند تا کار هم بگید انجام بدم واسه زیبا سازی و بهتر شدن اوضاع موتور:icon_pf (94):
یه کم قیر ریخته رو سیلند و اگزو با چی پاکشون کنم :icon_pf _99_:
اینم یه عکس واسه مثال از موتور
[Only registered and activated users can see links]
36528
اگه عکس خواستین بگید تا بزارم:6:

amin8speed
26-11-1392, 09:14 بعد از ظهر
اینم یه عکس دیگه
بچه ها همین برچسبای رو باک و دربقل و ....خراب شدن چکار کنم(پوست انداختن()
بچه ها یه چیزی بگید:icon_pf _99_:
36544

amin8speed
27-11-1392, 02:49 بعد از ظهر
ممنون از پاسخگویی و نظراتتون:fingersmiley::fingersmiley::98::v ardane::waiting:

amin8speed
28-11-1392, 02:51 بعد از ظهر
ایول بچه ها خیلی ممنون از همکاریتون
مدیر لطفا پاک کن

amin8speed
30-11-1392, 10:43 بعد از ظهر
بچه ها یه باطری 9 امپر راپیدو از اقوام گرفتم اما تهش یکم گل چسبیده با اب میشورم پاک نمیشه یه 2ماه رو موتور بوده بعد خالیش کردن 3 4ماه خالی خوابیده بوده حالا راهنمای کنید چکارش کنم تافردا جواب بدید من فردا میخوام برم تعمیر گاه شارژو اسیدش کنم زود جواب بدید

پشیمان
30-11-1392, 10:47 بعد از ظهر
سلام یه وقتی کل اصفهان رو گشتم تا یه موتور 150 پیشرو پیدا کنم ولی اصلا نبود به خداموتورای خیلی خوبین ولی فقط یه راه واسه تیونینگش هست راهنماهارو با مدل تریل رادیسون عوض کن و دیگه هیچی

amin8speed
30-11-1392, 10:52 بعد از ظهر
داداش بوق چی
باطری رو چکار کنم

یه چند تا کار هم بگید انجام بدم واسه زیبا سازی و بهتر شدن اوضاع موتور[Only registered and activated users can see links](94).gif

پشیمان
30-11-1392, 11:29 بعد از ظهر
بوق هم هرچی دلت خواست بنداز ولی نمیشه دیگه کاری روش انجام داد

h0ssein
01-12-1392, 12:02 قبل از ظهر
داداش انقد شلوغش کردی؟ مگه نینجا سواری؟ این موتورو مثلا میخای چیکارش کنی؟ اصن ارزش هزینه کردن و وقت گذاشتن داره؟

پشیمان
01-12-1392, 12:11 قبل از ظهر
حسین گل گفتی ولی تو این سایت جای پیشرو150 واقعا خالی بود

Alireza.BMW
01-12-1392, 12:24 قبل از ظهر
بخای خرج کنی جا زیاد داره اما ارزش خرج کردن نداره...بوقم دادا میری لوازم یدکی یه چندتا بوقو روش امتحان میکنی هرکدوم که به دلت نشست بردار بوق سلیقه ای هست در مورد باطری کار خودتو سخت نکن یکم بزار روش یه نو بگیر خیالت راحت چون باطری تا ازش برق بگیری چه با اسید چه بی اسید بشه دیگه عمرش شرو شده و اینم بازه ای از عمرشه چون باطری که کاملا خالی نشده هنو توش آب داره...باطری آمپر بالا هم بهتره اتمی باشه.موفق باشی

- - - Updated - - -

در مورد برچسبای رو باکم که گفتی پوست پوست شده میری در اینجاها که باک رنگ میکنن و اینا بش میگی یه برچسبم میگیری میدی برات بزنه...میتونی بدی دوباره باکتو رنگ کنه و میری تابلو سازا میگی برچسب میخام برام طراحی کنی....میدی طراحی کنن و همونیو که دوس داری میدی رو موتورت بزارن ولی حدود 100شایدم کمتر خرج داره برچسبای طرح کربنم بزاری جالب میشه اما اول تو بازار بگرد ببین برچسب چی پیدا میکنی که پول اضافه خرج نکنی

پشیمان
01-12-1392, 12:34 قبل از ظهر
میتونی لامپ جلو رو سفید یخی بندازی و یا شیشه جلو چراغ رو دودی کنی راهنماها و خطر عقب رو هم دودی کن

amin8speed
01-12-1392, 07:42 قبل از ظهر
ممنون از بچه ها

amin8speed
01-12-1392, 11:01 قبل از ظهر
داداش انقد شلوغش کردی؟ مگه نینجا سواری؟ این موتورو مثلا میخای چیکارش کنی؟ اصن ارزش هزینه کردن و وقت گذاشتن داره؟

داداشم بشم قربونت برم همینیه که هست من نه پولشو دارم نینجا بخرم به همینم راضیم اصلا موتور من اق مسخره اشغال چینی شما که موتور من رو موتور نمیدونی پس اصلا حرف درباره ش نزن شما هم خوش به حالت که موتور خوبی داری
من فقط از بچه ها نظر خواستم که چه باطری بخرم و...
شما هم کارت همینه که بیای بزنی تو سر مردم

amin8speed
01-12-1392, 06:41 بعد از ظهر
رفتم اپاراتی باتری رو شارژکرد+اسید:2000ت
یه جفت بوق حلزونی delta : ت13000
رله شیشه ای :3500ت
اتوماتیک راهنما :2500ت
شبرنگ کمک :500
فیوز کامل 1000ت
روباکی چرم:6000ت
سرفیش 10عدد):300ت
.5متر سیم :500ت
راهنما 2500ت
اینا رو خریدم و وصل کردم
اما بوقا نسبت به موتور یکی از بچه ها صداش کمه :wall3::wall3:اون هم همین مارکه بوقا رو اینجوری وصل کردم
36827
بچه ها از کجا بفهمم باطری کاملا سالمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:10:
به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه تازه اون cg ه باطریش3امپره اما این خیر سرش9امپره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:297::www _MyEmoticons_com:wall3::10::10::wall3:

کوروش
01-12-1392, 06:56 بعد از ظهر
جلا سنج به اگزوزو گاردو هر جایی که استیله بزن تا براق بشن !!!
بوقشم در همین حد خوبه میگه میخوای چکار کنی ؟؟؟
ال ای دی های پشت صفحتو هم عوض کن و اون رنگی که دوست داری بزار !!!

Alireza.BMW
01-12-1392, 06:57 بعد از ظهر
باطریتو بزار رو موتور اون امتحان کن ببین رو موتور اون دوستت چه جوری جواب میده...اگه دیدی صدا بوقش هنو مثل قدیمه پس یا بوق شما قلابی تشریف دارن...یا احتمالا پیچ تنظیم صدای بوق داره که باید تنطیم کنی یا هم که فیوز سر راه باطری یا بوق که تو کله چراغه خرابه و باید عوض شه

amin8speed
01-12-1392, 07:04 بعد از ظهر
کیلومتر رو سفید یخی انداختم ردلاین رو هم چراغ فابریکش رو با ماژیک قرمز کردم خوب شد
چراغ کوچیک جلو رو هم یخی+ یه ال ایدی نواری هم از داخل دور شیشه کاسه چراغ چسبوندم
اخه قبلا با باطری قبلیم با یه جفت بوق دیگه داشتم همینجور صداش کم بود
باطری رو نمیشه فهمید سالمه؟یا خراب:confused:
امپر بنزین هم درست شد:14::happy4:
نباید صدای بوق این بیشتر باشه نسبت به cg که 3امپره؟:waiting:
از این نوارایی که دور زه باک میزنن رنگ طلایی خریدم به نظرتون قشنگه؟؟؟:waiting:

Alireza.BMW
01-12-1392, 07:25 بعد از ظهر
دوست عزیز من عرض کردم که برای فهمیدن سالم بودن باطریت... باطریتو بذار رو هندا دوستت ببین صدای بوق موتورش کمتر میشه یا تغییری نمیکنه؟ اگه کمتر شد باطریت نیمه جونه...بهتر از اینم نمیشه باید باطری نو بندازی...اگه دیدی صدا بوق موتور دوستت تغییر نکرد ببین بوق خودت پیچ تنظیم صدا نداره...در آخرم اگه اینا جواب نداد سیم کشیت مشکل داره.....درضمن اگه موتور شما استارتی باشه که از نوع استارت زدنش میشه فهمید

amin8speed
01-12-1392, 07:27 بعد از ظهر
باشه داداش ممنون
متاسفانه استارتی نیست

پشیمان
02-12-1392, 01:40 قبل از ظهر
ببین اگه باطریت قدیمیه مشکلس نیست.دادشی موتورت رو اگه میفروشی میخرمش

amin8speed
02-12-1392, 08:04 قبل از ظهر
نه داداش فروشی نیست
باطری یک سال کار کرده چرا اینطوریه خدا میدونه

Alireza.BMW
02-12-1392, 10:03 قبل از ظهر
عمر باتری اسیدی نهایتا 1سالو نیمه چون خوابیده هم بوده خب...چی بگم شما برو همون کاریو که گفتم بکن ببین باتریت در چه وضعیتیه بعد دربارش تصمیم میگیری

amin8speed
02-12-1392, 10:24 قبل از ظهر
3ماه رو موتور ایژ بوده بعد خالی خالیش کردن 6ماه گذاشتن یه گوشه
اقا علیرضا انشالله فردا امتحان میکنم کاری که گفتید

amin8speed
02-12-1392, 12:00 بعد از ظهر
فکر کنم مشکل از باطری باشه چون وقتی یه بوق رو تک وصل میکنم صداش زیاد تر میشه
ایا امکان دادره که باطری به طور کامل شارژ نشده باشه هنور؟
کاریش نمیشه کرد باید یکی دیگه خرید؟
میشه این موتور رو استارتی کرد چقد هزینه برمیداره؟

پشیمان
02-12-1392, 12:19 بعد از ظهر
میشه استارتیش کرد ولی خیلی هزینه داره ولش کن موتورت از فابریکی میوفته. من طبق تجربه حرف علیرضا رو تایید میکنم باید عوض شه

amin8speed
02-12-1392, 12:22 بعد از ظهر
چی عوض شه؟
این باطری 1سال کار نکرده

پشیمان
02-12-1392, 12:26 بعد از ظهر
عزیز باطری که بخوابه یعنی همین

amin8speed
02-12-1392, 12:30 بعد از ظهر
الان باطری چنده
اصلا باطری به چه کاری میاد به جز بوق توموتور من
از دلم نمیاد باطری بخرم چون استارتی نیست به خاطر یه بوق برم یکی دیگه بخرم وللش
باطری رو خالی کرده بودنا

Alireza.BMW
02-12-1392, 02:39 بعد از ظهر
من که گفتم تا باتری ازش برق بگیری دیگه عمرش شرو میشه چه یخای چه نخای...خب شما یه کار کن یه بوقتو باز کن و اونیو بزار که صداش بیشتره چون معمولا تو بوقهای جفت یکیش صداش بیشتره...باتری کلا کمک به برق موتور میکنه کلا متعلقات روشنایی و چیزهای مربوط به اون شما که پشت صفحه و دور چراغ جلو رو led کردی و راهنماهاتم درست کردی اگه باتریت ضعیف شه با لامپای led خدافظی کن جون برق موتور جواب اونا رو نمیده و اونام سری میسوزه یا نورش ضعیف میشه کلا باتری سالم رو موتورت باشه بهتره چون وقتی باتری خراب باشه رو سیم کشی موتورم تاثیر میزاره لامپات میسوزه اتومات راهنمات خراب میشه و...باتری فقط اتمی توصیه میشه من واسه آپاچی دوستم گرفتم مارک uno که بهترینه 60تومن 9آمپر شما هم فقط این مارکو بگیر.موفق باشی

- - - Updated - - -

در مورد استارت...چرا که نشه هیچی نشد نداره پول حلال مشکلات...حدود 100تا جایی که یادمه خرجشه...اما اینام در نظر بگیر استارت خرابی هم داره که واسه درست کردنش حدود 0/3 بعضی مواقع تا نصف خودش باید خرج کنی تا درست شه...بعدشم شما که میخای واسه استارت هزینه کنی یه باتری نو بخر بزار روش

- - - Updated - - -

در مورد شارژ باتری: خیر باتری شما به صورت کامل شارژ شده و دستش بزنی بدترم میشه اگه بابت این باتری پول دادی برو پسش بده وگرنه نهایتا 2الی 3 ماه مهمونته

amin8speed
02-12-1392, 02:40 بعد از ظهر
نه استارت رو بیخال
یه مدت موتورم باطری نداشت اتوماتیک سوخت نور هم ضعیف بود درسته
اما حیف شد باطری اصلا استفاده نشده بود کاریشم نمیشه کرد
اتمی اگه استفاده نشه چی؟
مارک انرژی خوبه؟
نه پول ندادم
استارت چه وسیله هایی میخواد؟
اقا علیرضا دمت گرم که پاسخ میدی
راستی اتمی چقد عمر میکنه

Alireza.BMW
02-12-1392, 03:48 بعد از ظهر
خواهش میکنم من خودم یه موقع عین شما بودم اون موقع همین سی جیم رو داشتمو اشتیاق برای تیونییگ که حتی تقویتشم کردم هنوزم دارمش...فرقی نمیکنه اتمیو آبی مثل همن اولین برق شروع عمر باطریه
unoبهترینه تا جایی که من میدونم انرژیم خوبه ببین اختلاف قیمتشون اگه کمه uno رو بگیر البته من بودم حتما unoرو میگرفتم اگه ممکنه موتور رو بفروشیش مثلا تا 1سال دیگه خب قضیه فرق داره عمر باطریها بسته به نوع استفاده داره ولی در کل اتمی هم برق دهیش هم عمر بیشتری داره و هم کثیف کاری نداره مثل باطری آبی اما قابل شارژم نیست حدود 2 الی نهایتا 2/5سال...در ضم لزومی نداره باتری آمپر بالا بگیرید...باطری فابریکش چند آمپر بود؟ فک میکنم 4/5بوده درسته؟
برای استارت باید بری بگی استارت برا این موتور میخام بهت میدن قولوه جاب گازم باید عوض کنی یه قلوه استارت دار بندازی و سیم که کار شما نیست

amin8speed
02-12-1392, 04:13 بعد از ظهر
نه داداش واسه خودمم جای تعجبه که این موتور باتری فابریکش 8امپره (مارکms)
پوسته انجین نباید عوض شه ؟جای پیچای استارت رونداره
چه کنم اگه امپر پایین بگیرم مشکلی پیش میاد
7امپر باشه چی
شاید نگرفتم (بودجه خرابه)
قلوه کجاست ؟همین پوسته گیربکس؟

پشیمان
02-12-1392, 04:22 بعد از ظهر
راستی علیرضا میگم ال ای دی اگه بندازم ولی موتورم اصلا فرقی نکنه برقش و مث همیشه باشه این یعنی موتورم و باتریم جواب گو این ال ایدی ها هست؟ اصلا ال ای دی برا موتور مضره؟

amin8speed
02-12-1392, 04:31 بعد از ظهر
داداش ال ای دی برق کمتری هم استفاده میکنه من موتورم تا چند وقت پیش باتری نداشت هم کیلومتر هم چراغ کوچیک جلو روشن میشد اما ممکنه بسوزن چون هی جریان کم و زیاد میشه
هیچ ضرری هم نداره
برادران پاسخ سوال من روهم ....

پشیمان
02-12-1392, 04:35 بعد از ظهر
امین مرسی ممنون میگم امین تو استان شما با کویر هم میرن واسه گردش البته با موتور

amin8speed
02-12-1392, 04:39 بعد از ظهر
منظورت موتور کویره
من نمیدونم با هر چی گیر دستشون بیاد میرن از cgگرفته بقیه کراس ها یه لوازم یدکیتو شهر هست یه کراس هوندا داره خعلی نوه نمیدونم چیه
ایژ ([Only registered and activated users can see links])هم واسه بیابون خوبه زورش زیاده اما دوزمانه است نه این موتور استریت اما میرن دیگه

پشیمان
02-12-1392, 04:55 بعد از ظهر
نه منظورم خود کویره بعدش میگم کویرای کرمان خوبه واسه ماشین دودیفرانسیل منظورم جاهای دیدنی کویرهای کرمانه

Alireza.BMW
02-12-1392, 05:34 بعد از ظهر
راستی علیرضا میگم ال ای دی اگه بندازم ولی موتورم اصلا فرقی نکنه برقش و مث همیشه باشه این یعنی موتورم و باتریم جواب گو این ال ایدی ها هست؟ اصلا ال ای دی برا موتور مضره؟
دقیقا همینطوریه که این دوستمون میگن.مصرف کمتر+طول عمر چند برابر نسبت به لامپای معمولی+زیبایی نور لامپ به هیچ عنوانم ضرری نداره من رو آپاچیو مگلیم لامپای کوچیک جلو و لامپ جای پلاک رو ال ای دی 60تایی انداختم پشت صفحه هندامم 12تایی

- - - Updated - - -

نه داداش واسه خودمم جای تعجبه که این موتور باتری فابریکش 8امپره (مارکms)
پوسته انجین نباید عوض شه ؟جای پیچای استارت رونداره
چه کنم اگه امپر پایین بگیرم مشکلی پیش میاد
7امپر باشه چی
شاید نگرفتم (بودجه خرابه)
قلوه کجاست ؟همین پوسته گیربکس؟

حتما یه چیزی بوده کارخونه 8 آمپر انداخته توصیه من اینه شما یا 8 بگیر یا 9 البته 7 هم موردی نداره بین 7 با 8 اختلاف قیمت خاصی نیست...هندای بنده الان باتریش 4/5 آمپره و پرایدمم 74!!!!!
قلوه همونیه که رو فرمون قرار داره و روش شاسی بوق و کلیدهای روشنایی لامپهای موتور هست...شما سمت راستی رو باید با نمونه شاسی استارتی عوض کنی در مورد پوسته هم فکر نکنم احتیاجی به تعویض باشه اما بازم باید خودت بپرسی از تعمیرکار چون من نمیدونم راستش... الان برای شما واجب تر از استارت باطری هست

amin8speed
02-12-1392, 06:16 بعد از ظهر
کار دیگه ای برای زیبا سازی نمیدونید؟
واسه اینکه تاپ اسپیدش بیشتر شه کاری بدون دستکاری موتورینمیدونید چون اصلا تا به حال انجین باز نشده یه بار در سوپاپا برا فیلر گیری باز شده همین
روغنم همین بهران خوبه دیگه نه؟
تاپ هم 110تا 115بود رو کیلومترش تازه رو ردلاین 11بود هنوز گاز میخورد دوترکه بودیم cg125 رو گرفت

Alireza.BMW
02-12-1392, 06:34 بعد از ظهر
روغن هرچی ریختی ریختی این موتورا مثه آپاچیو مخصوصا مگلی نیستن که به روغن حساس باشن...مثلا انجین مگلی اینقدر حساسه که روغن گیاهی براش توصیه شده...اگه میخای هزینه تعویض روغن کمتر شه روغن 20w50 4لیتری بگیر که هم بیشتر برات کار میکنه الان من تو سی جی آکسون گلدن sm میریزم هر 1300الی 1700 عوض میکنم اما روغن معمولی تازه همون بهترینشو هر 500 الی 600 تا باید عوض میکردم روغن معمولی بین 6الی 8/5 تومن هست که 6تومنیش آشغاله همون 8/5ش بهترینه توشون که سوپر کیان.بهران و...هست اینی که من میریزم لیتری 18 تومنه اما یه حساب کتاب کوچولو کنی میبینی 2/5 الی 3برابر اون روغنا کار میکنه+انجین سالمتر و داخلش تمیزتر...من هندامو وقتی بردم گیربکسشو عوض کنن یارو گفت چه تو موتورت تمیزه...تاپ اسپید چند میزنی باش و دور موتور رو چنده و چقدر به رد لاین مونده وقتی تاپ میزنیو دور موتور حداکثر وقتی گاز میدی تا چند میره؟

amin8speed
02-12-1392, 06:40 بعد از ظهر
100تا115 دورموتور رو10یا11بود از12تا من ترسیدم گفتم الان انجین کنده میشه
این کیلومترشه [Only registered and activated users can see links]

Alireza.BMW
02-12-1392, 06:45 بعد از ظهر
میتونی روکش صندلی رو عوض کنی راهنماها رو هم یکی از دوستان بهت گفت که راهنمای یه موتوریم معرفی کرد که بهش میخوره عوض کنی... هندلم باز کن یه رنگ اسپری مشکی بگیر دویاره رنگش کن...میتونی ترک بند و گارد جلو هم برداری اما خب گارد برا زمین خوردن بسار کمک کنندست ترک بند هم وتسه وقتایی که میخای 3نفر سوار شین خوبه زه دور باک نقره ای و کمکای عقبم اگه نمونه رنگیش هست بگیر البته میتونی خودت بالاشو رنگ کنی

- - - Updated - - -

آمپر بنزینت خرابه؟ خب هنوز جا داشته بره یا نه؟ دور موتورش تو حرکت قشنگ تا 12 میاد؟ کات آفش رو چنده؟ مثلا آپاچی تا 12دور موتور داره اما تا 11250بیشتر دورش بالا نمیره یعنی سی دی آی موتور اجازه نمیده

amin8speed
02-12-1392, 06:46 بعد از ظهر
روکش رو عوض کردم مشکی سفید انداختم پی دارسال 13تومن
گاردم نیازه من بیشتر 3ترکه ام پس ترک هم میخوام زه هم طلایی گرفتم هندل و کمک هم به نظرم چون موتور نقره ا استیل قشنگتره
موتور کلا سنگین و قدرتیه نسبت بهcg
امپر درست شد جا داشت اما من ترسیدم و جاده تموم شد اصلا کات اف نکرد نمیدونم شاید 12باشه من ترسیدم انجین خراب شه راهی نیست راحت تر برسه سرعت به 110 که تو ردلاین هم نره اخه بدبخت جر میخوره
من یه 2بار تاپ زدم همین
اقا میخوام انجین باز نشه چون تا حالا باز نشده یه کا ر راحت مثلا فیلتر هوایی خورشیدیی شایدم هیچی جون زیاد نمیگازونمش
موتور10000تا کار کرده مدل 86ه

Alireza.BMW
02-12-1392, 06:54 بعد از ظهر
خورشیدی وسطو یه دنده بزرگتر بنداز اینجوری به تاپ دنده هات 5تا اضافه میشه و تو سرعت بالا رو موتور کمتر فشار میاد چون دور موتور پایینتر میاد من مال سی جی 15 بود 17کردم وقتی تقویت شد مال آپاچیم 13 بود 14 انداختم اما بگما این به تاپ نهاییت اضافه نمیکنه فقط کمک میکنه دور بیاد پایینتر...اگه با دور موتور 11 اونقدر رفتید و جا داشته پس حتما تا 11/5هم میره...شما هم نگفتی دور موتور وقتی روشنه و گاز میدید تا چند میره بالا؟

amin8speed
02-12-1392, 06:57 بعد از ظهر
امتحان نکردم میترسم بترکه الان یه 2000تایی هست روغن عوض نکردم
همون خورشیدی خوبه چقد قیمتشه شاید تعویض شد

Alireza.BMW
02-12-1392, 07:07 بعد از ظهر
خیلی عالیه موتور سرحالیه...خورشیدی رو یک تا دو شماره میتونی بزرگتر بندازی...باید ببینی تا چه حد بزرگتر روش میخوره...مثلا هندا فابریکش 15هست تا 17 بیشتر روش نمیخوره و آپاچی 160...13 هست و تا 15جا داره اما 15 تایی شتابشو مقداری میاره پایین... شما اول برو ببین خورشیدی جلوش چند تاییه و یه عکس از جاش بزار ببینم چی میشه معمولا خورشیدی تا یک شماره بزرگتر تو شتاب تاثیری نداره....به ازای هر دنده بیشتر حدود 5تا به سرعت هر دنده اضافه میشه...که معادل حدودا 300دور موتور کمتر میشه یعنی با خورشیدی با یک دندونه بیشتر دور موتور میشه 10700 و با خورشیدی با 2 دندونه بیشتر دور موتور میاد رو 10400

- - - Updated - - -

شما که تو شهرتون تعمیرگاه درست درمون نیست چرا به روغن موتورت نمیرسی؟ 2000تاست عوض نکردی؟؟؟؟ طفلک انجین...معمولا هرچندتا روغن عوض میکنی؟
قیمت خورشیدی چیزی نمیشه 3الی 7 تومن

amin8speed
02-12-1392, 07:08 بعد از ظهر
ضرری نداره واسه انجین چون شریکی با پدر استفاده میکنیم و در اصل مال اونه و من استفاده مکنم
این موتور هم کلا لالا بوده و تابستونا سوار میشدن
داداش واقعا سگ جونه تا حالا 4 بار عوض شده
حدودا2400تایی
ولی اصلا نمیگازونیمشا تا 6000بالاتر دورموتور نمیره
دادا چی بریزم که خوب باشه رفتم در تعمیرگاه گفت 6000 7000 8000 منم هیچی نگفتم حالا بگم چه مارکیبریزه اینجا واسه موتور فقط ایرانی دارن

Alireza.BMW
02-12-1392, 07:22 بعد از ظهر
داداش واقعا سگ جونه تا حالا 4 بار عوض شده
حدودا2400تایی
ولی اصلا نمیگازونیمشا تا 6000بالاتر دورموتور نمیره
دادا چی بریزم که خوب باشه رفتم در تعمیرگاه گفت 6000 7000 8000 منم هیچی نگفتم حالا بگم چه مارکی بریزه اینجا واسه موتور فقط ایرانی دارن

درسته سگ جونه اما عمر انجین به روغنه توشه الانم توش حتما واویلاست بعدشم 10کارکرد درسته کم نیست اما در دراز مدت اذیتت میکنه...شما اول میری یه روغن آشغال میگیری میریزی توش موتورو روشن میکنی میزاری 10 الی 15دقیقه کار کنه تا موتور خوب داغ شه بعد روغنو خالی میکنیو یه روغن نو توش میریزی
منظورتو متوجه نمیشم چی 6000 7000 8000؟؟؟؟
روغنم 20w50 همین تعویض روغن ماشین دارن مناسب شماست که دیر روغن عوض میکنی فقط درجه کیفی sl میگیری؟
در مورد خورشیدی هم نه هیج ضرری نداره فقط دور موتورو میاره پایینتر که اصطلاکم کمتر میشه

amin8speed
02-12-1392, 07:26 بعد از ظهر
منظورم قیمت بود
دست پدرم بوده یه مدن من بودم عوض میکردم
روغنش خیلی سیاهه چه کنم از این فله ایا بخرم بد یه روغن درست درمون؟اگه این کار کنم درست میشه رو غن تمیز میشه خیلیخیلی سیاه
فردا یا پس فردا به احتمال زیاد عوض میکنم

Alireza.BMW
02-12-1392, 07:29 بعد از ظهر
منظورم از روغن 4لیتری هست برای ماشین از 50الی 70هم قیمتا متغیره برای شما بسیار عالیه
هرچی روغنی گرفتی گرفتی چون این روغن قراره 15دقیقه تو موتورت کارکنه بعدش میریزی دور...روغن وقتی بسوزه دیگه باید عوض شه اون روغنی که شما ریختید نهایتا تا 1000 جواب میده اونم در مواقع عجیب قریب...روغن شما در اصل تو 800تا سوخته و شما همینجور با روغن سوخته با انجین کار میکنی...برا روغن بعدی که میخای بریزی تو انجین میری تعویض روغن ماشین میگی روغن 20.50 4لیتری درجه کیفی sl میخام خودش بهت چندتا رو معرفی میکنه یکیشو میگیری و یک لیتر میریزی تو موتور و تا 1600 الی 1700تا آخ نمیگه البته رو قوطی روغنو نگاه کن ببین کلمه 20w50 و sl درج شده باشه که یارو بهت روغنو نندازه...میدونی که تشخیص دادن روغن سوخته از غیر سوخته چه جوریه که؟

amin8speed
02-12-1392, 07:32 بعد از ظهر
نه همین روغن موتور خوبه

روغنش خیلی سیاهه چه کنم از این فله ای ها بخرم بد یه روغن درست درمون؟اگه این کار کنم درست میشه رو غن تمیز میشه خیلیخیلی سیاه
ماشینمون همینجور بود گازوءیل بعد روغن10 بعد روغن خوب تمیز شد
اما میگن گازوءیل واشرارو خراب میکنه چجوری تمیزش کنم

فردا یا پس فردا به احتمال زیاد عوض میکنم

Alireza.BMW
02-12-1392, 07:39 بعد از ظهر
تینر و بنزین هم میریزن ولی خب آره واشر ها رو خراب میکنه کلا ضرر داره...شما یک لیتر روغن فله بگیر 15مین موتورو روشن کن یا باهاش راه برو بعد عوض کن و یه روغن درست حسابی بریز و سر موقم عوض کن...روغن سوخته هم از بوش رنگش و چسبندگیش معلومه هر وقت بو سوختگی میداد یا چسبندگیش کم شد یا رنگش سیاه شد باید عوض کنی که فک کنم با نوع رانندگی شما 1000تایی کار کنه
روغن 10 از روغن 40 شلتره درسته؟

amin8speed
02-12-1392, 07:41 بعد از ظهر
داداش روغن فله بعد 15مین کارکنه بعد چه روغنی شما پیشنهاد میکنی که اینجا گیر بیاد سر موقع هم عوض میکنم 1500تا خوبه
60 70تومن ندارم یه باری بخرم یه چیز بگو که بتونم به طور متداول خوب باشه و 1000تایی عوض کنم؟
اره 10شله معمولا برای تو دربغل موتورای دوزمانه استفاده میشه

Alireza.BMW
02-12-1392, 07:57 بعد از ظهر
باید ببینی کی روغنت میسوزه؟ اون موقع وقت عوض کردنه...ماشالاه موتورتم که صفر کن کیلومترم داره از 800تا که رد کرد هرز گاهی فول رونو در بیار ببین وضعیت روغن چه جوریه تو پست قبلی توضیح دادم
اگه وضع مالی خوبه و تا 50میتونی پول بدی برو 4لیتری همونو که گفتم بگیر براتم لیتری 13 حدودا در میاد اما 2برابر اون روغنا واست کار مینه تو انجینتم تمیزتره اگه نه سوپر کیان اسپیدی بهران خوبه و ایرانول چون ایرانول مطمعنم که تصویه نشده هست

amin8speed
02-12-1392, 08:02 بعد از ظهر
وضع مالی خوب نیست:consoling2:
پس ایرانول بریزم دیگه ؟
دمت گرم داداش خیلی مردی تمام سولا رو تا اینجا جواب دادی

Alireza.BMW
02-12-1392, 08:07 بعد از ظهر
خواهش...آره ایرانول بریز...بقیه هم که اسمشونو گفتم خوبن

amin8speed
02-12-1392, 08:28 بعد از ظهر
داداش از کجا بفهمم که به انجین اسیب نزده وقتی که روغنو دور عوض کردم

Alireza.BMW
02-12-1392, 09:03 بعد از ظهر
ایشالاه که نزده موتور روغن سوزی که نداره؟ وقتی روغن سوزی نداره موتورت سالمه

amin8speed
02-12-1392, 10:26 بعد از ظهر
نه داداش روغن سوزی چیه بنزین هم نمیسوزونه:afro: چه برسه روغن

Alireza.BMW
02-12-1392, 10:32 بعد از ظهر
خب پس انجین سالمه سالمه خیالت تخت:121fs725372:

پشیمان
02-12-1392, 10:36 بعد از ظهر
اسم تاپیک رو عوض کن بزار علیرضا و امین بر سر بحران پیشرو 150:25r30wi:

Alireza.BMW
02-12-1392, 10:42 بعد از ظهر
اسم تاپیک رو عوض کن بزار علیرضا و امین بر سر بحران پیشرو 150:25r30wi:

حالا نگاه تورو خدا...:98:خب وقتی کسی جواب این بنده خدا رو نمیده من بشینم نگاه کنم:s (9):؟؟؟ خب بابا مثه ما جوونه آرزو داره :121fs725372:منم بخدا همینجوری بودم حالایه که گنده شدم مگلی دارم سی جی دارم تازه چه غلطا میخام آپاچی طرح جدیدم بخرم:25r30wi: اما نباید که به خود مغرورشم:afro:

پشیمان
02-12-1392, 10:53 بعد از ظهر
علی رضا ایول داری میگم خیلی دلم میخواست به خدا یه رفیق مث تو داشتم می رفتیم پیش هم کلی از مشکلاتمون حل میشد با هم میرفتیم بیرون هی روزگار

Alireza.BMW
02-12-1392, 11:02 بعد از ظهر
ما مخلصیم به شخصه کاری از دستم بربیاد انجام میدم حالا هرکسی که باشه بلاخره هممون هموطنیم...شما کجای ایران عزیز تشریف دارین ایشالاه؟

پشیمان
02-12-1392, 11:08 بعد از ظهر
من اصفهانم داداش کوچیک شما میگم علیرضا شما از تریلم سر در میاری شرمنده ها

Alireza.BMW
02-12-1392, 11:13 بعد از ظهر
ایشالاه مشهد اومدی میبینمت....نه ولی بگو شاید شد کمکت کنم

Alireza.BMW
03-12-1392, 10:37 بعد از ظهر
پشیمان جان میخام بت پیام خصوصی بدم نمیشه جریان چیه؟

amin8speed
03-12-1392, 10:45 بعد از ظهر
بن شده داداش

Alireza.BMW
03-12-1392, 10:58 بعد از ظهر
برا چی؟

amin8speed
04-12-1392, 02:41 بعد از ظهر
نمیدونم از مدیر بپرس

amin8speed
05-12-1392, 06:55 بعد از ظهر
سلامی دوباره

رفتم 1لیتر روغن فله ای خریدم 5000
یه قوطی بهران رخش 7000
بعد روغن خودش رو باید از بغل باز کرد یا از زیر من از بغل باز کردم روغن اول خالی شد(خیلی سیاه) بعد فله ای بعد خالی (سیاه)بعد بهران رخش رو ریختم دیگه نمیدونم سیاه یا زرد رو
کارب رو هم میخواد تمیز کنم؟؟
به نظرتو اگر جاپایی های عقب رو با مدل فلزی عوض کنم قشنگ میشه؟؟؟؟؟؟(جلو رو هم عوض کنم ؟؟)همین تکه فلزیش رو تو شهر ما میفروشن به هندایی میخوره
مثه مگلی به هم میخوره
[Only registered and activated users can see links]

Alireza.BMW
05-12-1392, 07:38 بعد از ظهر
سلام...خب از زیر عوض میکردی بهتر بود...روغن فله رو همونجوری که گفتم بعد 15دقیقع کارکرد انجین عوض کردی؟ روغن فله چقدر سیاه بود موقع تعویض؟
میبینم که عکس مگلی منو گذاشتی:27:
نه برا جاپایی جلو نمیتونی بذاری اصلا کلا فرق میکنه جاپایی به تنه خود موتور وصله مثل سی جی نیست اما برای عقب فک کنم بشه گذاشت...مال آپاچیم همینجوریه

- - - Updated - - -

برای اینکه ببینی روغنش الان سیاهه یا نه...یه چند دقیقه ای بزار انجین کار کنه بعد خاموش کن بعد فول روغنو در بیار تمیز کن دوباره بزار سرجاش دوباره دربیار اون موقع ببین وضعیت روغن چه جوریه...البته احتمالا سیاه هست چون اینجور که من میبینم تو انجینت بسیار کثیفه...اما زیاد سیاه نیست
منظورتو متوجه نمیشم کارب چیه؟

amin8speed
05-12-1392, 08:42 بعد از ظهر
هر چی زور زدم لامصب باز نشد موتر رو نیم ساعت بقل دیوار تکیه داداه بودم خالی شد فکر کنم اقا مثله این که انجینم قیر بسته روغن خودش بسیار سیاه اما کم نداشت روغن فله هم یه کم کمرنگ تر اما بازم سیاه بود این هنوز کار نکرده ولی فردا معلوم میشه اما به احتمال زیاد اینم سیاه میشه 10دیقه گذاشتم سیاه شد
منظورم این قسمت فلزی که وسطشه تا میشه این به یه خار بنده که در می اد بعدش عوضش کنی مطمنم هم جلو هم عقب میخوره
ولی جلو قبلادسته دنده اش مثل مگلی بود یعنی قسمت عقب رو مثل cg نداشت اما دسته دنده رو عوض کردیم و جاپایی و دسته دنده سی جی رو گذاشتیم به همین علت عقب عوض میشه احتمالا ولی جلو یه ور میشه یه ور که مثل سی جیه نمیشه
فردا عکس میزارم که واضح شه الان معلوم نمیشه
اقا مگلی تون رو بخاطر جاپایی گذاشتم
کارب= کاربراتور
داداش قبلا جاپایی های جلوش تا میشد مثه مگلی اما الان یه ور میله رو بریدم سمت هندل اونطرف به خاطر دسته دنده مثل cgه و تا نمیشه یعنی هم جاپایی تاشو داره هم اون میله ای که مثل cgاز زیر انجین میره و دو تا جا پایی رو شکل میده ولی سمت هندلش رو بریدم فهمیدی داداش ؟؟
فردا با عکس میام

Alireza.BMW
05-12-1392, 09:00 بعد از ظهر
میتونی پیچو با آچار بکس یا رینگی باز کنی من مال سی جی یکی دوستان رو با انبری باز کردم...خب اگه قبلا مثه آپاچی بوده چاپاییش و تاشو خب پس الانم میشه...آره عکسو بزار ببینم جریانش چیه.اینجور که معلومه تو انجین بسیار کثیفه یه راه دیگم داری واسه تمیز کردن کامل تو انجین...یه ماده ای هست فک میکنم اسمش موتور شوره...میگیری به جا روغن میریزی تو انجین 30دقیقه میزاری کارکنه بعد خالی میکنی تمام کثیفیای تو انجینو کاملا پاک میکنه...اگه اونجا گیر بیاد حدود 20 شایدم کمتره...اگه این کارو نمیخای بکنی روغن موتورو زود به زود عوض کن ایندفم روغن موتورو ایندفعه حتما سر500تا عوض کن

amin8speed
05-12-1392, 09:05 بعد از ظهر
دسته دنده مشکل سازه فردا عکس میزارم ببین
عقب رو عوض میکنم اما جلو یه ور باشه یه ور نباشه زشت میشه
اقا 20 زیاده فکر نکنم گیر بیاد همین رو غن رو عوض میکنم
کارب (کاربراتور)چی؟؟؟؟

Alireza.BMW
05-12-1392, 09:17 بعد از ظهر
اگه بلدی باز کنیو کاملا تمیز کنی توشو بسیار هم خوب چون کاربرات هر 10000کارکرد نیاز به تمیز کردن کامل و تنظیم داره چون بنزینای ایران خیلی توش آشغال داره پیچای هواشم باز کن و تمیز کن...میتونی تو راه کاربرات صافی ینزین بذاری که آشغال کمتر بره تو کاربرات...شیر بنزینتم باز کن آشغالای تو باکم بیاد بیرون اکثرش

amin8speed
06-12-1392, 01:48 بعد از ظهر
سلامی دوباره
369943699336995 3699636997نورش خوبه؟(چراغ کوچیکه)؟؟؟
نظری پیشنهادی هست؟؟؟
صافی بنزین داره
جاپایی عوض کنم؟؟(جلو یا عقب)

Alireza.BMW
06-12-1392, 06:57 بعد از ظهر
سلام. خب اول بگو چرا پاچایی رو ایجوری کردی و مشکلش چی بوده که مجبور شدی هندایی واسش جوش بدی معمولا موتور کارخونه جوری نمیزنه که راننده موفع ترمز و تعویض دنده اذیت شه...
نور چراغ از تو عکس که معلوم نمیشه اما زیاد حساس نباش خوبه...جاپایی عقبو خواستی عوض کن اما جلو رو نه چون لنگو به لنگ میشه
روغن بله باید چسبنده باشه چون ویسکوزیتش از بین نرفته چون چیزی کار نکرده اینو صرفا جهت تمیزی انجین ریختی...وضع داخل انجین خیلی خرابه این روغنو حتما سر 500تا عوض کن...لامپ پشت آمپر بنزینم میتونی عوض کنی و میتونی یه رنگ دیگه بزازی مثلا آبی...دیگه راهنماها هم با اون مدلی که یکی از دوستان بت گفت عوض کن هندلم دوباره با اسپزی رنگ کن

- - - Updated - - -

عقربه های کیلومترتم اگه بنونی با ماژیک رنگ آبی کنی وپایین کیلومتر اونجاهایی که نوشته km/h و 1000rpm رو هم آبی کن بنظرم جالب شه

amin8speed
06-12-1392, 07:38 بعد از ظهر
دمت گرم داداش از ظهری نبودی هیشکی جواب نداده
دسته دنده هم پدرم قبلا عوض کرده چون وقتی میخوای دنده عوض کنی نمیشه با دمپایی عوض کرد پات درد میگیره:11: واسه این مشکلی نداشت
صفرش کردم 2km رفتم روغن هنوز خیلی تمیز بود نمیدونم والا
امپر بنزین لامپ نداره و مشترک با هموناست
جاپایی هم جفتی 5000 بود
فیلتر هوا رو شستم 37013
air box و کارب ایشالا فردا
راستی رو انجین زیرش و رو گارد قیر ریخته و خشک شده با چی پاک کنم ؟؟
دیگر چه کنم؟

Alireza.BMW
06-12-1392, 08:28 بعد از ظهر
خواهش.من کلاس بودم امین جان همون موقع که جوابتو دادم رسیده بودم...بسیار هم خوب تمیزی ابرش واجبه...خوبه که روغن تمیزه...واسه قیر ببین با بنزین تمیز میشه اگه نشد بنزین سر اگه نشد تینر

amin8speed
14-12-1392, 10:54 بعد از ظهر
موتور شیر بنزین عوض شد 10000ت
40عدد واشر فنری4000ت
کارب کامل باز شد و با فرچه و بنزین تمیز شد
تمام واشرای کارب تعویض شدند air box هم تمیز شد باک رو هم همینطور
موتور در حال اچار کشی و واشر گذاریه(رو هر پیچ 2تا
بعد میرم سراغ شمع
و در اخر با تشکر ویژه از اقا علیرضا که ما رو راهنمایی کردن

hamidmojrem
14-12-1392, 11:08 بعد از ظهر
میتونی پیچو با آچار بکس یا رینگی باز کنی من مال سی جی یکی دوستان رو با انبری باز کردم...خب اگه قبلا مثه آپاچی بوده چاپاییش و تاشو خب پس الانم میشه...آره عکسو بزار ببینم جریانش چیه.اینجور که معلومه تو انجین بسیار کثیفه یه راه دیگم داری واسه تمیز کردن کامل تو انجین...یه ماده ای هست فک میکنم اسمش موتور شوره...میگیری به جا روغن میریزی تو انجین 30دقیقه میزاری کارکنه بعد خالی میکنی تمام کثیفیای تو انجینو کاملا پاک میکنه...اگه اونجا گیر بیاد حدود 20 شایدم کمتره...اگه این کارو نمیخای بکنی روغن موتورو زود به زود عوض کن ایندفم روغن موتورو ایندفعه حتما سر500تا عوض کن

امین جان برای تمیز کردن انجین میتونی از گازویل هم استفاده کنی گازویل خوب تمیز میکنه من هر دفعه انجین موتورمو با گازویل شستشو میدم بجای روغن فله ای از گازویل استفاده کن هم ارزون تر خیلی ارزون تر برات درمیاد هم بهتر شستشو داده میشه

hamidmojrem

hamidmojrem
14-12-1392, 11:14 بعد از ظهر
امین جان برای تقویت موتورت سیلندتو تراش نده سعی کن این مواردو تقویت کنی
1:کاربراتور رو عوض کن کاربراتور 200 مال یه موتور ک بهش بخوره بنداز کاربراتو شتاب دار
2:سیستم برقشو تقویت کن بوبینشو عوض کن بوبین قوی بزار شمع هاشو عوض کن اگ شمع ngkمیخوره بنداز
فعلا تا نیاز نشده انجینشو باز نکن اجزای بیرونشو تقویت کن اگ لازم بود بعد برو داخل انجین

hamidmojrem

amin8speed
14-12-1392, 11:17 بعد از ظهر
بودجه کمه
من این تاپیک اوایل زده بودم عنوان همین مونده
حالا اچار کشی تموم شد میرم سراغ شمع

Alireza.BMW
14-12-1392, 11:36 بعد از ظهر
گازویل درسته ارزونتره و چربه اما برای انجین دردسر سازه اصطکاک قطعات بسیار میره بالا چون با یه چی شبیه آب داره انجین کار میکنه و واسه واشر های آب بندی موتور مناسب نیست اینا در دراز مدت اثر خودشونو نشون میدن

hamidmojrem
14-12-1392, 11:36 بعد از ظهر
امین جان تیونگشو پله پله برو برات بهتر تموم میشه مثلا تو این ماه 200تومن دستته برو کاربراتورتو عوض کن بهترین جنس رو بخره ماه بعد بودجه گیرت اومد برو سراغ یه قطعه دیگ

hamidmojrem

amin8speed
15-12-1392, 12:13 بعد از ظهر
همه پیچا رو واشر فنری گذاشتم لرزش کله موتور کمتر شده پیچ تنه رو هم گذاشتم
پیچای عقب انجین رو اچار بکس میخواست که ندارم