PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لوازم ایمنی موتور سواری ( کلاه ، لباس ، بوت و ...)

sezar
10-04-1391, 05:45 بعد از ظهر
سلام دوستان.

این تاپیک رو زدم تا دوستان از تجهیزات ایمنی موتور سواری مثل لباس ، کلاه ، پوتین ، دستکش و... چه آنرود و ریس و چه آفرود اطلاعاتی که دارن رو در اختیار دیگر دوستان قرار بدهند.

مثلا اینکه :

1- مورد استفاده هر کدوم از وسایل چیه و از چه نوع صدماتی و به کدام ناحیه بدن جلوگیری می کنن

2- فرق مارک های مختلف چیه ؟

3- فرق وسایل آنرود و آفرود چیه ؟ ( مثلا فرق دستکش آنرود و آفرود و ....)

4- نمایندگی شرکت های معروف در صورت وجود

5- معرفی وسایل و تجهیزات مورد استفاده خودتون و قیمت هاشون

sezar
10-04-1391, 05:58 بعد از ظهر
بچه ها تو اون کلیپی که تو بخش گالری ، کلیپ های hd وجود داره که سه تا موتور سوار با موتور سنگین حرکت نمایشی می زنن ، یکیشون یه چیزی پشت کمرش هست ، اسم اون چیه ؟ ایران هم هست ؟ قیمت حدودیش ؟
17148

ali1100
10-04-1391, 06:08 بعد از ظهر
ضربه گير ستون فقرات هست . از قطع نخاع شدن جلوگيري ميكنه

البت اينكه زير لباس بسته ميشه اين زرنگ بسته روي لباس !!!!:retarded:

sezar
10-04-1391, 06:10 بعد از ظهر
گیر میاد ؟؟ قیمتش ؟ فقط بدرد آنرود میخوره ؟

علی آقا از وسایل ایمنی خودتون برام میگین ؟؟ همه مواردی که در پست 1 خواستم ، مرسی

nopo
10-04-1391, 06:14 بعد از ظهر
اگه كامل باشه بهش ميگن شولدراز50 تومن به بالا
اما اين رو ميگن نخاع بند كه 2نوع داره كوتاه و بلند
بلند كه توي تصوير هست
كوتاهش از لحاظ اندازه شبيه كمربند هاي كشيه از15تومن به بالا(من يكي دارم)

ali1100
10-04-1391, 06:15 بعد از ظهر
. مگه قحطي اومده كه گير نياد:hanghead:!!!! قيمتش پايينش از 15 شروع ميشه به بالا . شايد هم الان گرون تر شده باشه .

آنرود رو من ميدونم كه استفاده ميشه ولي آفرود هم 100 درصد بايد استفاده بشه چون آفرود كه خطرش بيشتر آنرود هست .

جهت كسب اطلاعات بيشتر از كاربران آفرود حرفه اي سوال كنيد

sezar
10-04-1391, 06:23 بعد از ظهر
بچه ها از وسایل خودتون اطلاعات بذارید دیگه !!

02109002
10-04-1391, 06:33 بعد از ظهر
با سلام

([Only registered and activated users can see links])تاپیکهائی در این رابطه از قبل موجوده :

لباس ([Only registered and activated users can see links])

کلاه کاسکت - Helmet ([Only registered and activated users can see links])

از چه کلاه ایمنی استفاده میکنید؟ ([Only registered and activated users can see links])

تمیز کردن کلاه کاسکت ([Only registered and activated users can see links])

مزایای کلاه کاسکت ([Only registered and activated users can see links])

راهنمایی در مورد دستکش ([Only registered and activated users can see links])

لباس موتور انرود ([Only registered and activated users can see links])

sezar
10-04-1391, 10:50 بعد از ظهر
نصف تاپیکها در مورد کلاه هست فقط ، در مورد لباس آفرود ، شولدر ، بوت ، زانوبند و .... هیچ تاپیکی نداریم ، میخواستم یه تاپیک باشه که درباره همه چیز با هم توضیح بدیم

sezar
10-04-1391, 11:20 بعد از ظهر
کسی در مورد عینکی که روی کلاه موتور کراس بسته میشه کمی اطلاعات داره ؟میخوام بدونم جنس های مختلف فرقشون چیه ؟ آیا مدل دودی هم داره یا همه بی رنگ هستن ؟

Sination
10-04-1391, 11:27 بعد از ظهر
7رنگ داره

sezar
10-04-1391, 11:33 بعد از ظهر
ای بابا !!! این همه موتور سوار آنرود و آفرود با لباس و تجهیزات ایمنی کامل ولی هیچکسی در مورد لباساش اینجا نمی نویسه !! :mad_majidonline:

7thRING
11-04-1391, 12:11 قبل از ظهر
کسی در مورد عینکی که روی کلاه موتور کراس بسته میشه کمی اطلاعات داره ؟میخوام بدونم جنس های مختلف فرقشون چیه ؟ آیا مدل دودی هم داره یا همه بی رنگ هستن ؟
بستگی به پولی که بدی جنسشم به همو نسبت بیشتر میشه.
من یه کلاه راپیدو با عینک (کراسی) خریدم برام 150 در اومد.

7thRING
11-04-1391, 12:22 قبل از ظهر
اینم از عکس کلاه + عینک.
شرمنده اگه بد شد همین الان گرفتم.
17188

s.jafar
11-04-1391, 12:41 قبل از ظهر
سلام این تصویری از شولدر بنده17189

sezar
11-04-1391, 06:49 قبل از ظهر
سلام این تصویری از شولدر بنده17189
داداش شولدر و زانوبند و آرنج بند سرهم بوده ؟ آخه با هم ست هست

مبارکه ، چه مارکیه ؟ چند گرفتی ؟

s.jafar
11-04-1391, 11:14 قبل از ظهر
سلام. نه تو این تصویر من دو تا چیز تنمه.
یکیش شرته که از رون پا و مهره آخر ستون فقرات محافظت میکنه و دیگری مربوط به بالا تنه است که محافظ ستون فقرات در پشت و آرنج و ساق دست و بازو و سینه و شکم هست تازه یه چیزیم داره که از پشت وصل میشه میاد به اون دو تا پیچ جلو زرد رنگ لباس وصل میشه و از کول محافظت میکنه اما چون آدم واقعا شبیه لاک پشت های نینجا میشه و دست و پا گیر هم هست، من ازش استفاده نمی کنم. روی محافظ بالا تنه انگلیسی نوشته bolder حالا پدر مادرش کیه من نمی دونم اما چیز خوبیه. میگفت 120 اما به صد راضی شد. شرت رو یادم نیست چند گرفتم.

sezar
11-04-1391, 09:21 بعد از ظهر
خب پس یعنی ست هست دیگه !!! زانوبند و آرنج بند و شولدرت سر هم هست ، ست هست ،

شولدر فکس 80 + زانو و آرنج بند آکسو 40 = 120 (طبق قیمتهای ممل عقیلی مشهد) ، یعنی این چیزی که شما گرفتی در حد فوکس هست ؟؟ آخه همونطور که نوشتم میشد فکس و آکسو خرید

ان شا الله حتی بهتر باشه

Mohammad aghili
11-04-1391, 09:35 بعد از ظهر
عزیز شولدر فوکس قیمتش 55 تومن هست
یادم نمیاد گفته باشم 80

اون کلاه بود که گفتم 80

s.jafar
11-04-1391, 10:42 بعد از ظهر
شولدر فاکس از نظر راحتی راحت تره اما به طبع امنیت پاییت تری هم داره. من دو تاش رو پوشیدم و مقایسه کردم. از لحاظ امنیت این لباس فوق العاده است. برای هر جایی یه چیزی تعبیه کرده. در قسمت ستون فقرات هم به جای یک تکه پلاستیکی ساده، از قطعات بر آمده استفاده کرده که اگر ضربه به پشت وارد بشه، ضربه گیر مثل فنر میره داخل و میاد بیرون. در نتیجه ضربه به کمر منتقل نمیشه.
با این شولدر حتی می تونید نقش لاک پشت های نینجا رو هم بازی کنید:42kmoig:

sezar
15-04-1391, 01:48 بعد از ظهر
دیروز رفتم قیمت گرفتم (شیراز)

آرنج بند و زانو بند مارک فکس 45 تومن

کلاه کراس vr-1 130 تومن.

کسی میدونه vr-1 مال کدوم کشوره ؟؟ اگه با همین پول رپیدو بگیرم بهتر نیست ؟

ali1100
16-04-1391, 09:00 بعد از ظهر
دیروز رفتم قیمت گرفتم (شیراز)

آرنج بند و زانو بند مارک فکس 45 تومن .

کلاه کراس vr-1 130 تومن.

کسی میدونه vr-1 مال کدوم کشوره ؟؟ اگه با همین پول رپیدو بگیرم بهتر نیست ؟

راپيدو هم كه خالصا محصول بومي برادران چيني هست .

قيمت ها مناسب هست . در شيراز .>>>>> vr-1 . چين تحت ليسانس ايتاليا هست .

farshid37
31-04-1391, 11:43 بعد از ظهر
نظرتون در مورد استفاده از کفش های ایمنی مثل لینک زیر برای موتورسواری و آفرود های سبک چیه؟ این بهتره یا پوتین سربازی یا پیشنهاد دیگه ای دارید؟

Sination
31-04-1391, 11:48 بعد از ظهر
هیچ گونه کفشی برای موتورسواری ساخته نشده
بوت موتورسواری داریم هم برای شهر هم خاک هم پیست
پوتین سربازی به درد اینکار نمیخوره هم پوتین خراب میشه هم پوتین ایمنی نداره

شایسته فر
02-05-1391, 09:49 قبل از ظهر
یه سوال ابتدایی
دوستان کلیه لوازمو تو تهران از کجا میشه تهیه کرد(البته قیمت مناسب)، چه مارکی نسبت به پول پرداختی و ایمنی مناسب تر هست
ممنون

شایسته فر
04-05-1391, 01:46 بعد از ظهر
کسی نیست جواب مارو بده؟
لباسو برای هیو می خوام ، ولی می خوام اگه یه موقع موتور سنگینم خریدم، بتونم ازش استفاده کنم

عابدی
04-05-1391, 01:52 بعد از ظهر
اینم از عکس کلاه + عینک.
شرمنده اگه بد شد همین الان گرفتم.
17188
دادا کلات دقیقا عین مال منه.من 120 خریدم.اخره کلاهه

Alireza Eteraz‏
04-05-1391, 07:23 بعد از ظهر
هیچ گونه کفشی برای موتورسواری ساخته نشده
بوت موتورسواری داریم هم برای شهر هم خاک هم پیست

چندنمونه بوت که برای موتورسواری ساخته شده

[Only registered and activated users can see links]

ویرایش شد : 02109002
* انتقال تصاویر به سرور پرشین موتور

شایسته فر
05-05-1391, 02:03 قبل از ظهر
چندنمونه بوت که برای موتورسواری ساخته شده

دادا قیمتشونم میگی؟
جواب مارم بدی ممنون میشم
یا علی

Alireza Eteraz‏
05-05-1391, 02:55 قبل از ظهر
399.95$ = TCX R-S2 Boots

Alpinestars Supertech R Boots - Closeout = 449.95$

Dainese Torque Pro Out Boots = 399.5$

Dainese Axial Pro In Boots

Alpinestars SMX Plus Boots

TCX S-Race Boots = 339.95$

254.95$ = PUMA 1000 Motorcycle Boots Vaporous Gray/Black

تشکرفراموش نشه

7thRING
05-05-1391, 03:30 قبل از ظهر
یه سی جی باید بدی تا یه دونه از این بوتها بگیری.

Alireza Eteraz‏
05-05-1391, 03:33 قبل از ظهر
پس چی؟یه تیم برلند تا چندوقت پیش 150تومن بوداین که دیگه معلومه چه چیزیه
من بره عیدم شایدگرفتم یکی ازایناباحاله:riz481:

farshid37
05-05-1391, 12:21 بعد از ظهر
درسته که بوت های مخصوص موتور خیلی بهتر و ایمن تر هستند اما هم گرونند هم برای تو شهر تابلو هستند. به نظرتون چه نوع پوتین یا کفش دیگه ای هست که هم تا حدی ایمن باشه و هم ارزونتر و ساده تر باشه. مثلا کفش های کوه نوردی یا کفش های ایمنی هیچ فایده ای ندارند؟ کفش های ایمنی پنجه شون حفاظت شده است مثل کفش زیر به نظرتون از کفش معمولی بهتر نیست؟ بوت موتور با قیمت مناسبتر و ظاهر ساده کجا پیدا می شه؟
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Alireza Eteraz‏
05-05-1391, 12:28 بعد از ظهر
درسته که بوت های مخصوص موتور خیلی بهتر و ایمن تر هستند اما هم گرونند هم برای تو شهر تابلو هستند. به نظرتون چه نوع پوتین یا کفش دیگه ای هست که هم تا حدی ایمن باشه و هم ارزونتر و ساده تر باشه. مثلا کفش های کوه نوردی یا کفش های ایمنی هیچ فایده ای ندارند؟ کفش های ایمنی پنجه شون حفاظت شده است

(کفش ایمنی وپوتین)مدل کفش معلومه ایمنه ولی سنگینه وقابلیت انعطاف خوبی نداره موقع دنده تعویظ کردن و... راحتیه لازم رونداره

Mohammad62
05-05-1391, 12:58 بعد از ظهر
کسی نیست جواب مارو بده؟
لباسو برای هیو می خوام ، ولی می خوام اگه یه موقع موتور سنگینم خریدم، بتونم ازش استفاده کنم

یه فروشگاه تو گمرک (خیابان مولوی) هست بنام سون (7). آشنای سایت هست و خیلی از بچه ها رو میشناسه. پسر خوبی هست و اسمش امیرحسینه.
آدرس: خیابان مولوی، بعد از تقاطع خیابان وحدت (به سمت میدان رازی)، یکم که بری جلو سمت چپ خیابون یه فروشگاه بزرگ میبینی که نوشته سون. یه بریدگی هم داره که بتونی بری اونطرف خیابان.
مغازش یادم نیست، یا سر نبشه یا کنار مغازه سر نبشی!

mohammad yzf
05-05-1391, 01:18 بعد از ظهر
من هر موقع می خوام تریل سوار شم از کفش ایمنی استفاده می کنم . گرچه گلوش بلند نیست تا قوضک پا بیشتر نمیاد ولی بخاطر داشتن سر پنجه آهنی خیلی جاها جونم نجات داده مخصوصا وقتی تو جاده خاکی یا سر پیچ تو آسفالت موقع پیچیدن پامو نزدیک زمین نگه می داشتم چند بار که می خاسم تعادلمو از دست بدم پام به زمین گرفته شد و تونسم سالم بمونم . اگر کفش معمولی پام بود حتما تا حالا پاره شده بود .

به همه دوستان توصیه می کنم موقع موتور سواری در صورت نداشتن کفش مخصوص حتما از این کفشای ایمنی استفاده کنن چون خودم در همه شرایطی این کفشا رو امتحان کردم و امتحانشون رو خوب پس دادن . به دلیل قیمت ارزون این جور کفشا اگر توریشون هم بشه زیاد مهم نیست ولی من تا حالا با یه دونه از این کفشا یک ساله که سر کردم و هنوز هم خیلی جای استفاده داره .

farshid37
05-05-1391, 01:26 بعد از ظهر
از نظر وزن یا دنده عوض کردن مشکلی نداشتید؟ به نظر شما اونایی کهلینکش رو گذاشتم خوبه یا از گمرک بگیرم؟

mohammad yzf
05-05-1391, 01:51 بعد از ظهر
من پوتین کراسی هم دارم ولی برای تو شهر و آفرودهای سبک ( منظورم غیر از مسابقه ) این کفش های ایمنی راحتتر هستن . برا دنده عوض کردن هم مشکلی نداشتم چون با توجه به کفش تنظیمشون کردم . تو همه موتور ها این امکان وجود داره که موتور سوار موتورشو اون جور که راحتره تنظیم کنه مثل زاویه فرمان / کلاچ/ ترمز و پدال های ترمز و تعویض دنده . اینایی که شما لینکشون رو گزاشتین خیلی گرونن و نمی ارزه ( آدم دلش نمیاد ) که برا تریل و افرود استفاده کنه . من کفش ایمنی خودم رو یک سال پیش خریدم 14000 تومان و بهترین نوعی هم که تو مغازه پیدا میشه بیشتر از 25000 تومان نیست . در رابطه با وزن هم باید بگم پوتینی که من دارم وزنش نسبتا زیاده ( مارک fox رو که امتحان کردم خیلی سبکتره ) ولی بخاطره ساق بلند و خشکیه پوتین موقع پرش ایمنی و اعتماد به نفس فوق اعاده ای به آدم می ده .در مقایسه بین کفش ایمنی و پوتین کراس سواری باید بگم که کفش ایمنی سبکتره .

من از شولدر های سوسکی استفاده می کنم و از ساقبند و زانو بندهای جدا البته فقط توی پیست .

این هم عکس من با لباس موتور سواری البته هنوز ساقبند رو نبسته بودم و زانو بند رو هم زیر شلوار می بستم .

18989

farshid37
05-05-1391, 02:58 بعد از ظهر
ممنون از راهنمایی و توضیحات مفصلتون. من فقط آفرودهای سبک می خوام برم و گاهی هم تو جاده و شهر. به نظرتون لازمه کلاه کراسی بگیرم؟ کلاه معمولی فک دار یا فک متحرک یا از کلاه های سوپر موتوری جواب نمی ده؟ گلا از نظر ایمنی خیلی فرق دارند؟ واقعیتش می خوام یک چیزی بگیرم که تو شهرم روم بشه سرم بذارم.
در ضمن از نظر گرما و تهویه چه کلاهی بهتره؟ بیشتر موتور سوارا به خاطر گرما کلا از خیرش می گذرن و سرشون نمی ذارند. من فکر می کنم آدم بهتره بدون فک بگیره و همیشه سرش بذاره تا فک دار بگیره و سرش نذاره. کلا اگه مارگ، جنس یا مدلی هست که تو گرما کمتر اذیت کنه ممنون می شم دوستان معرفی کنند.
راستی شما با متین 250 پیست می رین (اصلا تو پیس جواب می ده) یا موتور دیگه ای هم دارین؟

s.jafar
05-05-1391, 04:58 بعد از ظهر
آقا فرشید این قدر خجالتی نباش !
:2:
من خودم از این بوتای موتور سواری دارم. گاهی وقت ها هم شده تو شهر پام کردم اما شلوار رو میدم روی کفش و خیلی چیزی معلوم نیست البته ناگفته نماند که این کفش ها به درد پیاده روی نمی خورن چون خشک تر از کفشهای معمولی هستند. کلا برای هر کاری لوازم مخصوص اون کار صد در صد بهتر از ابتکارات ما از آب در میان. ا
ینم یه خاطره از من: یه بار که آفرود رفته بودم، شلنگ رادیاتور لای یه میله زیر موتور گیر کرده بود و ناگهان ترکید و آب جوش پاشید روی پام اما به لطف همین بوت های ساق بلند آسیبی به پام نرسید.

farshid37
05-05-1391, 05:20 بعد از ظهر
حجالتی نیستم. فکر کنم یکم دیر شروع کردم و کار اصلیم هم تدریس هست که ...:s (9):

mohammad yzf
05-05-1391, 11:59 بعد از ظهر
ممنون از راهنمایی و توضیحات مفصلتون. من فقط آفرودهای سبک می خوام برم و گاهی هم تو جاده و شهر. به نظرتون لازمه کلاه کراسی بگیرم؟ کلاه معمولی فک دار یا فک متحرک یا از کلاه های سوپر موتوری جواب نمی ده؟ گلا از نظر ایمنی خیلی فرق دارند؟ واقعیتش می خوام یک چیزی بگیرم که تو شهرم روم بشه سرم بذارم.
در ضمن از نظر گرما و تهویه چه کلاهی بهتره؟ بیشتر موتور سوارا به خاطر گرما کلا از خیرش می گذرن و سرشون نمی ذارند. من فکر می کنم آدم بهتره بدون فک بگیره و همیشه سرش بذاره تا فک دار بگیره و سرش نذاره. کلا اگه مارگ، جنس یا مدلی هست که تو گرما کمتر اذیت کنه ممنون می شم دوستان معرفی کنند.
راستی شما با متین 250 پیست می رین (اصلا تو پیس جواب می ده) یا موتور دیگه ای هم دارین؟

درسته که موتور رو یه کم تغییر دادم و شبیه کراس شده و لی هنوز همون موتور ایرانیه که بدرد پیست نمی خوره و فقط برا زیر پام وتو شهر استفاده می کنم .

این چیزایی هم که از پیست گفتم بر می گرده به 2 سال پیش که yzf450 داشتم . همون موقع موتورمو به دلیل برگ سبز نداشتن ( در حالی که از تربیت بدنی نامه داشم و عضو هیئت موتور سواری بودم ) گرفتن و 5600000 تومان جریمم کردن که تا حالا دارم جریمشو می دم . به همین دلیل نتونستم تا حالا کراس بگیرم ( در کل به غیر از کراس به موتور دیگه ای علاقه ندارم و سوار نمی شم .)

در رابطه با کلاه هم باید بگم من خیلی مارک ها رو نمی شناسم ولی تا اونجا که قیمتها دستم هست زیر 70000 تومن کلاه استاندارد و راحت خیلی کم پیدا می شه . من هم اوایل که با متین می رفتم بیرون با کلاه کراسی می رفتم ولی خیلی ضایع بود ( با موتور ایرانی این کارا تابلو بازیه که من اسلن خوشم نمیاد ) بعدا رفتم یه فک متحرک گرفتم که خیلی ازش راضی هستم .

اینم عکسام با هر دو تا کلاه :
1902519026

farshid37
11-06-1391, 09:55 بعد از ظهر
امروز این کلاه:
و کلاه ls2 مدل ff369 که نتونستم تو سایت شرکت ls2 پیداش کنم:
یک دستکش مارک scott که نتونستم عکسش رو پیدا کنم تو نت و یک کاپشن دارای آرنج بند، شانه و یک لایه برای ستون فقراط که البته خیلی شیک و با کیفیت به نظر نمی رسه گرفتم.
از آقای روزبه نعمتی خریدم. اگه دوستان یادشون باشه تو یک تاپیکه که نمایشگاه موتورهای کلاسیک بود گفته شده بود موتورها مال ایشونه. ازش پرسیدم گفت نمایشگاه در سوله ایشان بوده ولی موتورها از نقاط مختلف ایران برای نمایش آورده شده بوده و به خودش تعلق نداره.
در ضمن گفت نمایندگی شرکت رو داره سرچ کردم درست بود ادعای ایشون:
تو سایت اول ساتراپ موتور البرز نماینده شرکت تو ایران معرفی شده و تو سایت دوم مدیر ساتراپ موتور روزبه نعمتی هست.
در مورد کیفیت این برند کلاه کسی اطلاعی نداره؟

02109002
11-06-1391, 10:10 بعد از ظهر
امروز این کلاه:
و کلاه ls2 مدل ff369 که نتونستم تو سایت شرکت ls2 پیداش کنم:
یک دستکش مارک scott که نتونستم عکسش رو پیدا کنم تو نت و یک کاپشن دارای آرنج بند، شانه و یک لایه برای ستون فقراط که البته خیلی شیک و با کیفیت به نظر نمی رسه گرفتم.
از آقای روزبه نعمتی خریدم. اگه دوستان یادشون باشه تو یک تاپیکه که نمایشگاه موتورهای کلاسیک بود گفته شده بود موتورها مال ایشونه. ازش پرسیدم گفت نمایشگاه در سوله ایشان بوده ولی موتورها از نقاط مختلف ایران برای نمایش آورده شده بوده و به خودش تعلق نداره.

اگه ممکنه قیمت ها رو ذکر کنید

farshid37
12-06-1391, 12:06 قبل از ظهر
کلاه ریسی فک متحرک ودارای عینک دودی داخل طلق(دومی)اگه اشتباه نکنم 220، کلاه اولی (کراسی) 150 یا 155 و دستکش 60 و کاپشن 130 با مارک alpianstars که البته قدیمی و تقریبا بی کیفیت به نظر می رسید 140 فکر کنم چون تخفیف گرفتم قیمت ها دقیق یادم نیست. آقای نعمتی بچه محل قدیم از آب در اومد البته ایشون منو شناخت چون 3 سالی از من سنش بیشتر بود و هم دوره نبودیم.
عکس و مشخصات کلاه فک متحرک تو صفحه 28 کاتالوگ شرکت هست:
نظر دوستان در مورد قیمت یا کیفت چیه؟

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 12:23 AM ----------

کلاه کراسی که خریدم تو سایت آمازون 64 پوند قیمتشه که با احتساب پوند 3400 تومانی ب217 هزار می شه. فکر کنم 150 خوب باشه براش:

farshid37
12-06-1391, 10:57 قبل از ظهر
یک جور محافظ گردن داشت 600 هزار تومان به مارکش دقت نکردم ولی چیز خوبی به نظر میومد.

ali_r
17-10-1392, 11:49 قبل از ظهر
دوستان یه دستکش گرم و خوش دست که سرما نفوذ نکنه و مقاومتش خوب باشه معرفی کنید(برای مصرف شهری روی موتور)
من دیروز اینو 25 خریدم طرف گفت اگه سرما نفوذ کرد بیار پس بده و متاسفانه سرما نفوذ کرد و انگشتام یخ زدند و منم پسش دادم
353253532635327

farshid37
17-10-1392, 02:09 بعد از ظهر
دستکس کوه خیلی بهتر جواب می ده فقط ظریف نیست و ممکنه کلاج گیری یک کم سخت بشه. من این مدل رو دارم و تو سرما خیلی خوب جواب می ده. دو پوش هست:
البته به همونی که گرفته بودید شبیه هست ولی جنش ضد آب هست و فکر کنم در مقابل باد و سرما هم بهتر باشه. من که نبنم ساعتی تو جمعه باهاش روندم و مشکلی نداشتم.
([Only registered and activated users can see links])

ali_r
17-10-1392, 04:50 بعد از ظهر
ممنون فرشید جان امروز هم رفتم اینو خریدم خیلی خوش دسته ساخت سویس هست و ضدآب ولی مقابل سرما خوب نیست میخوام این رو هم پسش بدم
قیمت هم 35ت

35338 35339 35340

farshid37
17-10-1392, 05:06 بعد از ظهر
90 درصد اینا چینی اصل هستند. اونی که لینک گذاشتم داخل پولار هست و لایه دوم گورتکس (هر چند شاید گرتکس اصل نباشه) اما در مقابل سرما به نظر من خیلی خوبه. فقط زیادی پت و پهن و گنده هست.

ali_r
17-10-1392, 05:12 بعد از ظهر
پهن و گنده نباشه
همین سویسی ها خیلی خوش دست و خوبن اگه در مقابل سرما خوب باشن عالیه
این سری باید برم به مغازه های وسایل کوهنوردی

معمار
23-10-1392, 08:09 قبل از ظهر
دوستان که قیمت لباس و تجهیزات دستشونه یه نگاهی به این سایت کویر شتر بندازن
ببینن چه قدر اختلاف قیمت داره با بازار ؟

best
06-02-1393, 09:28 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز .

من یه ویدئویی مشاهده کردم ، تیچرش میگفت باید دستکش مخصوص موتور سواری استفاده کنید موتور سواری بدون دستکش اصلا موتور سواری نیست :دی

میخواستم بدونم دستکش موتور سواری باید چه ویژگی هایی داشته باشه ، چه مارک هایی خوبه ، قیمت حدودی چقدره ، از کجا ها میشه تهیه کرد و ..

کفش مخصوص موتور سواری باید چه فیچر هایی رو داشته باشه ؟

و مورد آخر اینکهکلاه مخصوص موتور سواری باید چطوریا باشه ، چه مارک هایی خوبه و قیمت حدودی شون چقدره ؟

نکته : لوازم رو برای مسابقات و پیست و فلان .. و ... نمیخوام میخوام حتی موتور سواری عادیم هم پرفکت باشه تا ایشالا در آینده شاید برای رانندگی حرفه ای و پیشرفته مزاحمتون شدیم :دی

از توجه تون به تاپیک سپاس گذارم .

منتظر پاسخاتون هستیم . . . :دی
:53:

farshid37
06-02-1393, 11:00 قبل از ظهر
وسایل موتور سواری بستگی به نوع موتور و سواریتون داره. مثلا تجهیزات موتور کراس و موتور ریس کاملا فرق دارند. شما نوع موتور و استفادتون رو مشخص کتید بهتره و اینکه برای سرعت یا مناطق ناهموار می خواهید یا داخل شهر؟ دستکش علاوه بر مقداری حفاظت در هنگام سانحه یا بر خورد سنگ ریزه اگه ساختار مناسب و کف ژله ای داشته باشه در مسافت طولانی باعث می شه کمتر احساس درد و خستگی کنید.

Afshin007
06-02-1393, 12:44 بعد از ظهر
داداش تمامه وسایلایی که گفتی رو اگه بخای یک جا تهیه کنی باید بری میدون گمرک اونجا مغازه هایی هست فقط کارشون همین ایمنی موتور سواریه راهنماییتم میکنن /در مورده کلاه که از همه مهمتره باید بگم کلاه خوب 4-3 تا ویزگی داره 1)مقاوم باشه در برابر ضزبه از این پلاستیکی الکیا نباشه 2)فک کامل وثابت داشته باشه گزچه کمی دید راکب رو کم میکنه 3) سایزه سر باشه 4) وزنش کم باشه که اذیت نکنه در حینه رانندگی "مارکو مدلشم تا دلت بخاد هست بستگی به جیبت داره" / در مورده دستکش موتور سواری من به شخصه 2 نوع دستکش دیدم یه نوعش که بیشتر محافظه سرماست و موتورسوارا تو زمستونا ازش استفاده میکنن یه نوعش که خیلی حرفه ای تره روش گارد داره که هنگام ضربه از تاندونای دستو اینا مخافظت میکنه و بیشترم توی مسابقات استفاده میشه / چیزی به اسم کفش موتور سواری حداقل من نشنیدم گرچه شنیدم تو مسابقات از کفش کشتی استفاده میکنن! ////

best
06-02-1393, 05:22 بعد از ظهر
داداش تمامه وسایلایی که گفتی رو اگه بخای یک جا تهیه کنی باید بری میدون گمرک اونجا مغازه هایی هست فقط کارشون همین ایمنی موتور سواریه راهنماییتم میکنن /در مورده کلاه که از همه مهمتره باید بگم کلاه خوب 4-3 تا ویزگی داره 1)مقاوم باشه در برابر ضزبه از این پلاستیکی الکیا نباشه 2)فک کامل وثابت داشته باشه گزچه کمی دید راکب رو کم میکنه 3) سایزه سر باشه 4) وزنش کم باشه که اذیت نکنه در حینه رانندگی "مارکو مدلشم تا دلت بخاد هست بستگی به جیبت داره" / در مورده دستکش موتور سواری من به شخصه 2 نوع دستکش دیدم یه نوعش که بیشتر محافظه سرماست و موتورسوارا تو زمستونا ازش استفاده میکنن یه نوعش که خیلی حرفه ای تره روش گارد داره که هنگام ضربه از تاندونای دستو اینا مخافظت میکنه و بیشترم توی مسابقات استفاده میشه / چیزی به اسم کفش موتور سواری حداقل من نشنیدم گرچه شنیدم تو مسابقات از کفش کشتی استفاده میکنن! ////
داداش کفش موتور سواری هم من توی ویدئوای دیدم که گفت باید فلان باشه ..
دستکش مخصوص موتور سواری فکر نکنم ربطی به گرما سرما داشته باشه ، اونی که شما میگی احتمالا دستکش گرم کن دست هست

farshid37
06-02-1393, 07:53 بعد از ظهر
کفش کشنی برای موتور سواری؟:297::gigglesmile: بوت موتور سواری هست که مدل ریس و تورینگ(سفری) و کراسی داره. برای تو شهر یا کفش ساق دار ایمنی و کوهنوردی استفاده کتید یا برید گمرک و جاهای دیگه نیم بوت چرم موتور سواری ساده بگیرید که تو شهر بشه پوشید. مثلا بوت کراس اصلا به درد شهر نمی خوره بزرگ و سنگین هست. وت معمولی بین 300 تا 900 فکر کنم بشه. کلاه برای تو شهر یا فک کامل یا متحرک که هر کدوم مزایاس خودش رو داره. زیر 100- 150 اصلا ترفش نرو از 150 تا چند میلیون پول کلاه هست. مارک های ایندکس و رپیدو تو ایران هست. مارک ls2 هم هرچند چینی هست اما کیفیتش خوبه و استانداردهای کلاه رو داره. اگه حرفه ای بخوای مارکهای معروف هم پیدا می شوند. داشتن زانو بند و ساق بند خوبه اما تو شهر و مسافت کوتاه بستن و باز کردنش خیلی سخته. کاپشن موتور سواری از جنس چرم و غیر چرم هست که از 300 تا .... هست. بعضی ها محافظ دارند داخلشون و بعضی جای محافظ(برای پشت و ستون فقرات و آرنج و شونه) و بعضی ندارند ولی جنسشون محکمه و جلوی سایش (نه ضربه) مقاومت خوبی داره. تو تابستون پوشیدن کاپشن سخت و شاید غیر ممکنه. دستکش هم برای زمستون به گرمی و ضد آب بودنش فکر کنید اما برای تابستون مدل هایی هست که تا حدی ضربه و سایش رو دفع می کنه و در ضمن تو مسافت طولانی کمی جلوی خستگس کف دست رو می گیره اونم بسته به مدل قیمت فرق می کنه اما از 30 تا 100 برا معمولیش در نظر بگیر. در ضمن تاپیک های دیگه ای در مورد تجهیزات موتور هست بد نیست اونا رو هم بخونی. مهمتر از همه بودجه شما هست و بعد خواسته های شما تا بتونی مدل مناسب رو انتخاب کنی.

Afshin007
07-02-1393, 12:25 قبل از ظهر
داداش عزیز شما که ظاهرا اطلاعاتت تکمیله دیگه چرا پرسش کردن ؟! در مورده کفش موتور سواری عرض کردم بنده شنیدم تو مسابقات به دلیل ساق دار بودن و چسبندگی که کفش کشتی داره از این کفش استفاده میکنن اونم تو ایران (بر اساس شنیده ها هیچ مستندی ندارم) / داداش ایا شما تا به حال رو موتور تو فصل سرما رانندگی کردی تا بی حس شدن دست ها رو حس کنی با تو گرما که مانع عرق کردن دست میشه پس دستکش به گرما و سرما هم ربط داره

02109002
07-02-1393, 06:18 قبل از ظهر
درود ...

از ایجاد تاپیک های متفرقه جدا" خودداری فرمائید » ادغام شد

برای کسب اطلاعات کامل تاپیک را از ابتدا مطالعه بفرمائید

ali_r
23-03-1393, 12:58 قبل از ظهر
خیلی خوشگله

ARSH
15-04-1393, 11:36 بعد از ظهر
گردنی ( محافظ گردن برای جلوگیری از برگشتن گردن و شکستنش )

مارک Leatt
مدل Free Demo

43320 43321 43322

قیمت : یک میلیون و دویست

ali_r
15-04-1393, 11:56 بعد از ظهر
امید جان قیمتشم مینوشتی بهتر بود تا هی نیان بپرسن
مرسی

ali_r
02-01-1394, 06:11 بعد از ظهر
من هم امروز از اقای ضابر احمد زاده لباس کامل موتور کراس خرید کردم خداییش قیمت هاش خیلی خوب و مناسبه و تنوع جنس زیادی هم دارم به همه نقاط کشور هم میفرستن
پسر خیلی خوب و با معرفتی هستش
هر کی ادرس یا شماره تلفن ازش خواست بهم پی ام بده تا تاپیک الکی شلوغ نشه

ali.motahari
04-01-1394, 12:38 قبل از ظهر
من هم امروز از اقای ضابر احمد زاده لباس کامل موتور کراس خرید کردم خداییش قیمت هاش خیلی خوب و مناسبه و تنوع جنس زیادی هم دارم به همه نقاط کشور هم میفرستن
پسر خیلی خوب و با معرفتی هستش
هر کی ادرس یا شماره تلفن ازش خواست بهم پی ام بده تا تاپیک الکی شلوغ نشه
علی جان عکس و قیمت هم بزار لطفا

hamidhassas
11-02-1394, 01:50 بعد از ظهر
مشخصات و نحوه انتخاب كلاه ایمنی استاندارد در موتورسواری و رانندگی ([Only registered and activated users can see links])

Mehdi Afkari
11-02-1394, 02:26 بعد از ظهر
دوستان کسی رو میشناسن توی بازار که اجناس Shoei ، Arai ، Alpinestar رو داشته باشه؟اونایی که به اورجینال بودن جنس یقین دارن و قیمتشم منصفانه باشه .

توی خصوصی بهم بگید...

Mohsen_14
11-02-1394, 02:42 بعد از ظهر
از nolan ([Only registered and activated users can see links]) اگه چیزی خواستی بگو .

Mehdi Afkari
11-02-1394, 03:04 بعد از ظهر
از nolan ([Only registered and activated users can see links]) اگه چیزی خواستی بگو .
قیمتاش از چند شروع میشه؟تا چند؟فول فیس منظورمه

Mohsen_14
11-02-1394, 06:07 بعد از ظهر
قیمتاش از چند شروع میشه؟تا چند؟فول فیس منظورمه

اینایی که من دیدم از 550 تا 1.200 ، اون 550 اش هم فول فیس بود ، ظاهرش خیلی با کلاه های معمول بازار فرقی نداشت ، فقط سبک تر بود اگه آپشن خاصی داشت خودم میگرفتم چون برند معتبره ولی هیچ بهانه ای پیدا نکردم که 550 براش بدم .

Mehdi Afkari
11-02-1394, 06:35 بعد از ظهر
اینایی که من دیدم از 550 تا 1.200 ، اون 550 اش هم فول فیس بود ، ظاهرش خیلی با کلاه های معمول بازار فرقی نداشت ، فقط سبک تر بود اگه آپشن خاصی داشت خودم میگرفتم چون برند معتبره ولی هیچ بهانه ای پیدا نکردم که 550 براش بدم .
ممنون که توضیح دادی :flower4:
باید حسابی بگردم همه مدلها رو ببینم بعد یه جمع بندی و خرید چون میخوام اگه کلی پول بدم بهتره که بگردم قبلش درست و حسابی

sajjad amin
10-06-1394, 02:16 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی تو بازار کلاهی نمیشناسه که سیستم صوتی یا هدفونی چیزی توش داشته باشه???? من یه مدل میشناسم اسمش headway ولی تو بازار ایران نیست انگار ...اگه میشناسین قیمت هم بدین ممنون

mohammadkh
10-06-1394, 03:34 بعد از ظهر
کلاه بلوتوث دار هست وصل میشه به گوشی و راحت اهنگ گوش میدی

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

irmacfa
10-06-1394, 04:46 بعد از ظهر
کلاه بلوتوث دار هست وصل میشه به گوشی و راحت اهنگ گوش میدی

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

داداش کجا داره ؟ به موبایل هم وصل میشه ؟

komail
30-03-1395, 06:35 قبل از ظهر
سلام
دوستان من کلاه که میزارم موهام له میشن و هیچ رقمه تا نشورمشون مرتب نمیشن
برا همین کلاه نمیزارم
کلاهی هست که این مشکلو نداشته باشه؟
برا عینکیا هم مناسب باشه؟

imoon
30-03-1395, 12:39 بعد از ظهر
سلام تنها کلاه استانداردی که من میشناسم برند نولان است ساخت ایتالیا و سیستم ان کام بهش وصل میشه برای بلوتوث و موبایل است و کیفیتش فوقولادس که همین شرکت نیکران موتور وارد کرده قیمتاشم خوبه به نسبت دلار و یورو که محاسبه شده

hjm
10-04-1395, 10:11 بعد از ظهر
دوستان عزیزم سلام
من قصد خرید کلاه کاسکت خوب و استاندارد دارم . تا 250 تومنم می تونم هزینه کنم.(البته اگه واقعا مطمئن شم که کلاه اصل و استاندارد هست بیشترم هزینه می کنم )
تو بازار و بین دوستان همین پرشین اکثرا رپیدو دارن و تعریف می کنن.ولی تو اینترنت هیچ حرف و عکسی مربوط به برند رپیدو نیست و فقط کلاه های مربوط به دوچرخه سواری داره.آیا این برند معتبره واقعا ؟؟؟
(از بین مارک های موجود در بازار با قیمت مناسب فقط ایندکس تو نت و سایت های خارجی موجوده)

MANHUNT
10-04-1395, 10:28 بعد از ظهر
دوستان عزیزم سلام
من قصد خرید کلاه کاسکت خوب و استاندارد دارم . تا 250 تومنم می تونم هزینه کنم.(البته اگه واقعا مطمئن شم که کلاه اصل و استاندارد هست بیشترم هزینه می کنم )
تو بازار و بین دوستان همین پرشین اکثرا رپیدو دارن و تعریف می کنن.ولی تو اینترنت هیچ حرف و عکسی مربوط به برند رپیدو نیست و فقط کلاه های مربوط به دوچرخه سواری داره.آیا این برند معتبره واقعا ؟؟؟
(از بین مارک های موجود در بازار با قیمت مناسب فقط ایندکس تو نت و سایت های خارجی موجوده)
مارك هاي خوب زياد هستش يوهه،انرژي ،آراي،راپيدو،ما ك زياده اما شما كلاهي بايد بگيري كه استاندارد باشه دقيقا هم فيت سرت باشه سبك باشه كه به سر و گردنت فشار نياره و در عين حال محكم با ميفيت باشه جنس طلق و بدنه خوبي داشته باشه مخصوصا ضد بخار بودن و چيزاي ديگه من به شما محصولات Yuhe اونم طرح كربنش رو پيشنهاد ميدم سبك محكم سر و گردن خوب پوشش ميده مدل هاش زيبا هم هست با بودجه شما هم ميشه تهيش كرد كيفيتش هم خيلي خوبه

mogrem
11-04-1395, 12:15 قبل از ظهر
ایندکس هم کلاهای خیلی خوبی داره هم وزن کم دارن هم خیلی محکم هستن قیمت هاشم تو همون 250 تومان هستش بالاتر هم داره البته

- - - Updated - - -

سلام
دوستان من کلاه که میزارم موهام له میشن و هیچ رقمه تا نشورمشون مرتب نمیشن
برا همین کلاه نمیزارم
کلاهی هست که این مشکلو نداشته باشه؟
برا عینکیا هم مناسب باشه؟

سری تیتان ایندکس بدون فک

Seyed.mahdi
04-09-1395, 04:06 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز

دستکش مناسب سرمای شدید (همین هوای تهران) از کجا تهیه کنیم؟
هر چی دستکش میخرم جواب گو نیست و باز دست یخ میزنه.
کلّی هزینه کردم دیگه خسته شدم.
یه فروشگاه که دستکش مناسب با قیمت مناسب میفروشه عزیزان معرفی کنن.

ali_r
05-09-1395, 02:37 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز

دستکش مناسب سرمای شدید (همین هوای تهران) از کجا تهیه کنیم؟
هر چی دستکش میخرم جواب گو نیست و باز دست یخ میزنه.
کلّی هزینه کردم دیگه خسته شدم.
یه فروشگاه که دستکش مناسب با قیمت مناسب میفروشه عزیزان معرفی کنن.
یه دستکش مخصوص موتور بخر ببند به فرمان یه دستکش هم خودت بپوش اونقت دستت یخ نمیزنه
من دستکش 130 تومنی هم خریدم جواب نداد چارش همونی هست که گفتم

+

Seyed.mahdi
07-09-1395, 04:38 بعد از ظهر
سلام

خدمتتون عارضم که با این کار عکس العمل خیلی کم میشه. یه موقع که نیاز به ترمز گیری فوری یا کلاچ گیری یا... باشه و دست آدم به هر دلیلی به فرمون نباشه مشکل ساز میشه. کلا در هیچ حالی خوشم نمیاد از این دستکش فرمونا.
یه دستکش خریدم باز بهتر دست رو گرم نگه میداره.
از شما خیلی ممنونم. خدا خیرت بده داداش.

------------------

از عزیزان یه راهنمایی در مورد خرید کلاه فک متحرک داشتم.

کلاهی حداکثر تا 300 تومن (ته تهش 350) میخواستم.
وزنش زیر 1200 باشه و هرچه سبک تر بهتر.
استاندارد و کاملا ایمن باشه.
هواکش هاش خوب کار کنه و در تابستون باعث اذیت نشه و این خیلی مهمه.
در حالت بسته هم کیپ باشه و هوا داخلش نیاد.
یه راپیدو الان دارم چند باری زمین افتاده. تو سرما اذیت میکنه (باد به داخل نفوذ میکنه). ومشکل دیگش هم وزن خیلی بالاشه (حدود 1700).

مارکش اهمیت چندانی نداره، فقط یه کلاه محکم و سبک میخوام. سبک بودن اصلی ترین ملاک بندست.
طلقش هم تو بازار پیدا بشه که اگر شکست بشه دوباره تعویض کرد.

منتظر پاسخ بزرگواران هستم :)
تشکر فراوان از توجه دوستان عزیز.
یا علی

- - - Updated - - -

سلام

خدمتتون عارضم که با این کار عکس العمل خیلی کم میشه. یه موقع که نیاز به ترمز گیری فوری یا کلاچ گیری یا... باشه و دست آدم به هر دلیلی به فرمون نباشه مشکل ساز میشه. کلا در هیچ حالی خوشم نمیاد از این دستکش فرمونا.
یه دستکش خریدم باز بهتر دست رو گرم نگه میداره.
از شما خیلی ممنونم. خدا خیرت بده داداش.

------------------

یه راپیدو الان دارم چند باری زمین افتاده. تو سرما اذیت میکنه (باد به داخل نفوذ میکنه). ومشکل دیگش هم وزن خیلی بالاشه (حدود 1700).

مارکش اهمیت چندانی نداره، فقط یه کلاه محکم و سبک میخوام. سبک بودن اصلی ترین ملاک بندست.

یا علی

sajjadme
09-09-1395, 01:40 قبل از ظهر
گرمکن دسته فرمونم میتونی نصب کنی ....:) علاوه بر راه هایی که علی اقا گفتن

Seyed.mahdi
15-09-1395, 12:28 بعد از ظهر
سلام

یا علی

عزیزانِ بزرگوار کسی نیست اطلاعی در این باره داشته باشه بنده رو راهنمایی کنه؟؟!

Seyed.mahdi
07-10-1395, 03:43 بعد از ظهر
سلام

دوستان کسی نیومد کمک کنه رفتیم گمرک 250 تومن کلاهِ بی کیفیت بهمون انداختن.

عزیزان اگر اطلاعی دارید خوب بیاید بگید خدا خیرتون بده.

یه کلاه فک متحرک میخوام سبک باشه (حداکثر وزنش 1550 نهایت 1600) اگر کمتر از این حد باشه که ایده آله.
نمیخوام یک ذره هم هوا تو بیاد. (فقط در حد تنفس:gigglesmile:)
البته هواکش واقعی داشته باشه. نه از این دکوری ها.
مارکش هم فرق نداره ولی خب راپیدو رو بیشتر دوست دارم و بعدش هم انرژی.

رفقا سر جدّتون یه کلاه خوب معرفی کنید بگیرم. دیشب 250 تومن کلاه بی کیفیت رو بهم انداختن.
سبک باشه محکم باشه و باد تو نیاد.

راستی، اگر فروشگاه درست کار هم سراغ دارید که جنس تقلبی نداشته باشه معرفی کنید.

یا علی

mohamad.gh
07-10-1395, 10:32 بعد از ظهر
سلام ، خودم راپيدو دارم فك متحرك و ثابت ، قيمت حول و حوش ٢٥٠ .
وزن فك متحرك ١،٦٥٠ فك ثابت ١،٤٥٠ . فك متحرك رو ميزاشتم تو مصافت دست راستم بي حس ميشد ، ميدونستم بخاطر فشار روي مهره گردنمه . فك ثابت ٢٠٠ گرم سبكتره ، همين دويست گرم باعث شده اين مشكل تا حد زيادي كم بشه . كلاهاي ايندكس هم همين قيمتاس و كيفيتشم در حد راپيدو . سعي كن كلاهي ك ميگيري زير ١١٠٠ وزنش باشه ، تو مصافت بالا اذيت نشي ، عينك داشته باشه ، طلقش پيدا بشه . تو رنج ٢٥٠ چيزي بهتر از راپيدو و ايندكس بعيد ميدونم باشه . در مورد باد فك ثابتم از بالا باد نمياد ولي از زير كلاه خيلي راحت وارد ميشه ، زمستون با ي ماسك دوره گردن حله

amo hosein
10-10-1395, 02:42 قبل از ظهر
سلام من ییه کلاه رپیدو سفید فک متحرک دارم تمیزیش خوبه 130 میدم کسی خواست تماس بگیره
09354693498

VAHID
10-10-1395, 10:56 قبل از ظهر
سلام من ییه کلاه رپیدو سفید فک متحرک دارم تمیزیش خوبه 130 میدم کسی خواست تماس بگیره
09354693498حسین جان تاپیک جدا بزن و عکس بزار بهتر دیده بشه

amo hosein
10-10-1395, 11:57 بعد از ظهر
حسین جان تاپیک جدا بزن و عکس بزار بهتر دیده بشه
داداش من تاپیک مفصل داشتم قفلش کردن.برو نگاه کن.

hamidhassas
24-12-1395, 03:25 بعد از ظهر

آشنایی با تجهیزات ایمنی موتورسواری و اتومبیل رانی ([Only registered and activated users can see links])

_mozmen_
09-08-1397, 12:05 قبل از ظهر
سلام
میخوام دستکش موتور سواری(استریت) بگیرم تا 200 ،300 تومن کدوم برند رو پیشنهاد میدین ؟
.
برند های لباس موتور رو هم بگین بی زحمت ، تا 2 ،3 تومن
.
جایی رو میشناسید کیفیت خوب و قیمت مناسب داشته باشه بی زحمت معرفی کنید .

mohamad.gh
09-08-1397, 09:14 قبل از ظهر
من قبلا از این فروشگاه خرید کردم ، فیک نداره ، حواست ب قیمتاش باشه
آقای بیک پور

tachra
11-04-1398, 06:24 قبل از ظهر
سلام دوستان

من به تازگی یه کلاه ایمنی ردلاین خریدم که وزنش 1350 گرم هست و خیلی روی سرم سنگینی میکنه و گردنم رو درد می اورد، ایا این امر طبیعی هست و به مرور زمان عادت میشود یا اینکه وزن کلاه برایم زیاد است و بهتر است از ان استفاده نکنم ؟

نکته : کلاه ایمنی قبلیم 1000 گرم بود و روی سرم سنگینی نمیکرد

خوشحال میشوم دوستان نظر خودشون رو بگن . با تشکر

Alireza.BMW
11-04-1398, 05:19 بعد از ظهر
سلام دوستان

من به تازگی یه کلاه ایمنی ردلاین خریدم که وزنش 1350 گرم هست و خیلی روی سرم سنگینی میکنه و گردنم رو درد می اورد، ایا این امر طبیعی هست و به مرور زمان عادت میشود یا اینکه وزن کلاه برایم زیاد است و بهتر است از ان استفاده نکنم ؟

نکته : کلاه ایمنی قبلیم 1000 گرم بود و روی سرم سنگینی نمیکرد

خوشحال میشوم دوستان نظر خودشون رو بگن . با تشکر
.
من کلام 1200 وزنشه و اذیتمم نمیکنه
طبیعیه وقتی شما کلاه کربن داشتی عادت نداری به این کلاه عادت میکنی بعد یه مدت... معمولن کلاه های فک ثابت وزنشون 1450س کلاه شما باز یه آب شست و رفته تره
مطمعنن منم کلاه 1000گرمی بزارم اصلن کلاه خودم برام راحت نیس

tachra
11-04-1398, 05:30 بعد از ظهر
.
من کلام 1200 وزنشه و اذیتمم نمیکنه
طبیعیه وقتی شما کلاه کربن داشتی عادت نداری به این کلاه عادت میکنی بعد یه مدت... معمولن کلاه های فک ثابت وزنشون 1450س کلاه شما باز یه آب شست و رفته تره
مطمعنن منم کلاه 1000گرمی بزارم اصلن کلاه خودم برام راحت نیس

ممنون از رهنمایی شما دوست عزیز

بنابراین توصیه میکنید که به وزنش که 1350 گرم هست توجه نکنم چون بعد از مدتی برام طبیعی میشه، چقدر طول میکشد تا به ان عادت کنم؟

در ضمن هم کلاه قبلیم و هم این کلاه که الان خریدم هر دو بی فک هستند ، ایا برای کلاه بدون فک این وزن 1350 مناسب است؟

با تشکر

KTM Lover
27-05-1398, 03:18 بعد از ظهر
سلام به همه. تقریبا همه مطالب این بخش سایت رو برای فهمیدن اینکه چه کلاهی بخرم خوندم.
میخوام کلاه فک ثابت بخرم. نیاز به بلوتوث و اینا هم ندارم.
فقط هر چی رو تو دیجی کالا نگاه کردم وزن بالای 1400 داشت و سنگین ترین هاش حتی به 1700 هم میرسید!
کلاه زیر یک کیلو که اصلا ندیدم! سبکترین کلاهی که داشتین چی بوده؟

ARSH
27-05-1398, 05:02 بعد از ظهر
سلام به همه. تقریبا همه مطالب این بخش سایت رو برای فهمیدن اینکه چه کلاهی بخرم خوندم.
فقط هر چی رو تو دیجی کالا نگاه کردم وزن بالای 1400 داشت و سنگین ترین هاش حتی به 1700 هم میرسید!

زیر 1 کیلو هم هست Airoh مدل کربن داره ولی میره روی 8 تومن به بالا سه مدل ما داریم 9/5 تا 10 متغیر قیمت ( برای کراس هست برای ریس نداریم)
اگه مساله قیمتی ندارید کربن بگیرید

معمار
27-05-1398, 06:51 بعد از ظهر

دی جی کالا رو بی خیالش اول که شما چه قدر میخاید هزینه کنید ؟؟.
من دو سه ماه پیش گمرک بودم و همین جوری قیمت کلاه گرفتم
راپیدوها کم کمش از ششصد و هفتصد شروع میشد رو به بالا
راپیدو با عینک و بلوتوث و طرح خوبش از 1100 به بالا
انرژی ها هم از از 800 و 900 به بالا
و یه مدل کلاه LS2 هم 3و نیم بود
و چند مدل agv بود که فکر میکنم اصلی نبودن و شاید های کپی که قیمت شون 4 و نیم میلیون بود

خلاصه اوضاع قیمتی تو این رنجه

بابت وزن هم خوب هر چی بتونید وزن پایین ولی ایمن باشه بخرید که خیلی خوبه
ولی من یه کلاه راپیدو دارم وزنش 1350 گرم بدک نیست ولی تو مسافت طولانی هم امتحانش نکردم که ببینم اذیت میکنه یا نه

KTM Lover
28-05-1398, 06:34 قبل از ظهر
دی جی کالا رو بی خیالش اول که شما چه قدر میخاید هزینه کنید ؟؟.
من دو سه ماه پیش گمرک بودم و همین جوری قیمت کلاه گرفتم
راپیدوها کم کمش از ششصد و هفتصد شروع میشد رو به بالا
راپیدو با عینک و بلوتوث و طرح خوبش از 1100 به بالا
انرژی ها هم از از 800 و 900 به بالا
و یه مدل کلاه LS2 هم 3و نیم بود
و چند مدل agv بود که فکر میکنم اصلی نبودن و شاید های کپی که قیمت شون 4 و نیم میلیون بود

خلاصه اوضاع قیمتی تو این رنجه

بابت وزن هم خوب هر چی بتونید وزن پایین ولی ایمن باشه بخرید که خیلی خوبه
ولی من یه کلاه راپیدو دارم وزنش 1350 گرم بدک نیست ولی تو مسافت طولانی هم امتحانش نکردم که ببینم اذیت میکنه یا نه

ممنون از هر دو پاسخ، فراموش کرده بودم بگم که من موتور اسپرت دارم (ازین الکی مثلا ریس و سوپر اسپرت):29:
تو مشهد هم ال.اس.تو. خیلی زیادتر دیدم. ولی قیمت ها بالاست. یه اشتباهی که من کردم این بود که مجبور شدم همه داشته و نداشته ام رو خرج خود موتور کنم. الان دیگه پولی نمونده و جز یه دستکش عاریه و امانت چیزی ندارم.

امیدوارم بتونم یه کلاه برای همین روزا که تمرینی میرم بتونم از کسی قرض بگیرم

KTM Lover
31-05-1398, 10:31 قبل از ظهر
ممنون از هر دو پاسخ، فراموش کرده بودم بگم که من موتور اسپرت دارم (ازین الکی مثلا ریس و سوپر اسپرت):29:
تو مشهد هم ال.اس.تو. خیلی زیادتر دیدم. ولی قیمت ها بالاست. یه اشتباهی که من کردم این بود که مجبور شدم همه داشته و نداشته ام رو خرج خود موتور کنم. الان دیگه پولی نمونده و جز یه دستکش عاریه و امانت چیزی ندارم.

امیدوارم بتونم یه کلاه برای همین روزا که تمرینی میرم بتونم از کسی قرض بگیرم

سلام به همه؛ دیشب دوستام یه کلاه فک ثابت بهم هدیه دادن، با برند انرژی (چینی میباشد) و اینکه وزنش 1550 هست حدودا.
مطابق اطلاعات روی خود کلاه سایز XL و محیط 61 سانتی متر بود.
دفعه اولی که گذاشتم خیلی فشار اومد به سرم. اندازه سرم رو گرفتم که همون حدود 61 بود. مردد بودم که عوضش کنم ولی چون تو اینترنت سرچ کردم که کیپ بودنش بهتر از شل بودن هست، منصرف شدم.
تو اینترنت نوشته بود که پدهای نرم داخلی، تغییر شکل خواهند داد و کلاه اصطلاحا جا باز می کنه.

جمع بندی این تجربه و تحقیقات اینترنتی من:
1- اندازه برند های مختلف با هم فرق داره.
2- کلاه رو حتما از نزدیک امتحان کنید.
3- وزن برای استفاده طولانی خیلی مهم هست.
4- کسایی که مثل من سایز دقیقشون بین بازه ها قرار میگیره، باید حتما دو سایز مختلف رو امتحان کنن.
5- با توجه به نوع موتور و استایلتون کلاه رو انتخاب کنید. من برای ایمنی بیشتر کلاه فک ثابت انتخاب کردم. موتور اسپورت (ریس) هم دارم که مناسب هست برای اون.
6- مراقبت از کلاه رو اهمیت بدید، مثلا ضربه نخوره و مواد مخرب بهش آسیب نرسونه
7-کلاه معمولی داشتن بهتر از کلاه نداشتن هست. توجه کنین که کلاهی بخرین که همش استفاده کنین نه اینکه به ترک موتور ببندید.
8-توجه هم داشته باشین که طبق اون چیزایی که من تو اینترنت خوندم، کلاه های حرفه ای از لحاظ کامفورت و راحتی، طراحی و زیبایی، بهتر هستن و الزاما یه کلاه برند یا گرون، حفاظت یا امنیت بیشتری نسبت به کلاه مشابه از یه برند معمولی رو ارائه و تضمین نمی کنه.

معمار
31-05-1398, 06:58 بعد از ظهر
سلام به همه؛ دیشب دوستام یه کلاه فک ثابت بهم هدیه دادن، با برند انرژی (چینی میباشد) و اینکه وزنش 1550 هست حدودا.
مطابق اطلاعات روی خود کلاه سایز XL و محیط 61 سانتی متر بود.
دفعه اولی که گذاشتم خیلی فشار اومد به سرم. اندازه سرم رو گرفتم که همون حدود 61 بود. مردد بودم که عوضش کنم ولی چون تو اینترنت سرچ کردم که کیپ بودنش بهتر از شل بودن هست، منصرف شدم.
تو اینترنت نوشته بود که پدهای نرم داخلی، تغییر شکل خواهند داد و کلاه اصطلاحا جا باز می کنه.

جمع بندی این تجربه و تحقیقات اینترنتی من:
1- اندازه برند های مختلف با هم فرق داره.
2- کلاه رو حتما از نزدیک امتحان کنید.
3- وزن برای استفاده طولانی خیلی مهم هست.
4- کسایی که مثل من سایز دقیقشون بین بازه ها قرار میگیره، باید حتما دو سایز مختلف رو امتحان کنن.
5- با توجه به نوع موتور و استایلتون کلاه رو انتخاب کنید. من برای ایمنی بیشتر کلاه فک ثابت انتخاب کردم. موتور اسپورت (ریس) هم دارم که مناسب هست برای اون.
6- مراقبت از کلاه رو اهمیت بدید، مثلا ضربه نخوره و مواد مخرب بهش آسیب نرسونه
7-کلاه معمولی داشتن بهتر از کلاه نداشتن هست. توجه کنین که کلاهی بخرین که همش استفاده کنین نه اینکه به ترک موتور ببندید.
8-توجه هم داشته باشین که طبق اون چیزایی که من تو اینترنت خوندم، کلاه های حرفه ای از لحاظ کامفورت و راحتی، طراحی و زیبایی، بهتر هستن و الزاما یه کلاه برند یا گرون، حفاظت یا امنیت بیشتری نسبت به کلاه مشابه از یه برند معمولی رو ارائه و تضمین نمی کنه.

کلاه ایمنی مبارک باشه
مگه وقتی بنلی و گرفتی بهت کلاه ندادن؟؟
قبلا که رو بنلی جفت سیلندر ها یه کلاه رو پیدا خوبی هم میدادن
شاید جدیدن این و هم برداشتن

KTM Lover
02-06-1398, 06:16 قبل از ظهر
کلاه ایمنی مبارک باشه
مگه وقتی بنلی و گرفتی بهت کلاه ندادن؟؟
قبلا که رو بنلی جفت سیلندر ها یه کلاه رو پیدا خوبی هم میدادن
شاید جدیدن این و هم برداشتن

من موتور رو کارکرده گرفتم. ولی چن وقت قبلش که زنگ زدم به نمایندگی گفت در حال حاضر چیزی نمی دن!

پارسال یادمه که فروشنده نیکران موتور، خیلی تاکید داشت رو همین کلاه اشانتیون و این که اکسرسوری زیاد دارن تو فروشگاهشون!!

ویرایش:

در ضمن وزن کلاه اصلا حین رانندگی توجهم رو جلب نکرد. میخوام بگم اونقد زیاد نبود که حین رانندگی بهش توجه کنم ولی اولین چیزی که متوجه شدم این بود که دیدم محدود تر شده. یه مورد دیگه هم هواکش های بالا و جلوی فک بود که با اینکه اونا رو باز نگه داشتم ولی داشتم خفه میشدم از گرماااا، مجبور شدم طلق جلو رو بدم بالا.

از همه بامزه تر هم این بود که چند باری سرم به در و دیوار خورد!

KTM Lover
03-06-1398, 06:59 قبل از ظهر
یه سوال: آیا برای موتورهای خیابونی و در تصادفات شهری:icon_pf _52_:، محافظ گردن نیازه؟؟
خرید بعدی تجهیزات ایمنی بعد از کلاه چی می تونه باشه؟ (غیر دستکش که دارم)
ویرایش:
آرنج بند (هشتاد تومن)، مچ بند، زانو بند قیمت های معقولی دارن که میشه راحت تر از یه دست لباس کامل تهیه کرد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
شاید خیلی ها دوس داشته باشن قبل از بازار رفتن یه آپدیتی از قیمت ها داشته باشن
کلاه خیابانی فک ثابت راپیدو 350 تومن
کلاه خیابانی فک ثابت انرژی 650 تومن
شولدر رو لباسی اکربیس (شونه و بازو) 480 تومن
شولدر فومی اکربیس 1200!!
دستکش ضربه گیر دار (120 تومن)
نیم بوت و بوت راپیدو هم از 400 تا بروووو باااالا

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با پوزش، امکان ویرایش پست قبلی نبود و مجبور شدم پست جدید بزارم

معمار
03-06-1398, 11:54 قبل از ظهر
یه سوال: آیا برای موتورهای خیابونی و در تصادفات شهری:icon_pf _52_:، محافظ گردن نیازه؟؟
خرید بعدی تجهیزات ایمنی بعد از کلاه چی می تونه باشه؟ (غیر دستکش که دارم)
ویرایش:
آرنج بند (هشتاد تومن)، مچ بند، زانو بند قیمت های معقولی دارن که میشه راحت تر از یه دست لباس کامل تهیه کرد.

شاید خیلی ها دوس داشته باشن قبل از بازار رفتن یه آپدیتی از قیمت ها داشته باشن
کلاه خیابانی فک ثابت راپیدو 350 تومن
کلاه خیابانی فک ثابت انرژی 650 تومن
شولدر رو لباسی اکربیس (شونه و بازو) 480 تومن
شولدر فومی اکربیس 1200!!
دستکش ضربه گیر دار (120 تومن)
نیم بوت و بوت راپیدو هم از 400 تا بروووو باااالا

با پوزش، امکان ویرایش پست قبلی نبود و مجبور شدم پست جدید بزارم

شما هر چی بتونی لوازم ایمنی تو تکمیل کنی خوبه

KTM Lover
04-06-1398, 07:13 قبل از ظهر
شما هر چی بتونی لوازم ایمنی تو تکمیل کنی خوبه

چیزی که جالبه اینه که بی پولیم، در میزان ایمنی موتور سواریم موثره!
موندم وقتی پول دستم اومد محافظ گردن بگیرم یا نخاع بند ​و یا شولدر؟

shapoor_
09-06-1400, 08:58 بعد از ظهر
سلام.
من یه موتور هوندا cgl 125 گرفتم، اولین موتورم هست و اصلا هم تجربه موتورسواری ندارم. برای رفت و آمد سر کار گرفتم. مسیرم اتوبان هست و منم مجبورم تخت گاز پر کنم. می خواستم یه کلاه ایمنی با کیفیت بگیرم. لطفا یه کلاه مناسب که خیلی هم گرون نباشه معرفی کنید.

سپاسگزارم.

Alireza Farzin
09-06-1400, 11:55 بعد از ظهر
سلام.
من یه موتور هوندا cgl 125 گرفتم، اولین موتورم هست و اصلا هم تجربه موتورسواری ندارم. برای رفت و آمد سر کار گرفتم. مسیرم اتوبان هست و منم مجبورم تخت گاز پر کنم. می خواستم یه کلاه ایمنی با کیفیت بگیرم. لطفا یه کلاه مناسب که خیلی هم گرون نباشه معرفی کنید.

سپاسگزارم.

سلام،

""اولین موتورتون هست""

"" اصلاً هم تجربه موتور سواری ندارید ""

"" مسیرتون اتوبان هست و مجبورید تخت‌ گاز پر کنید "، :297:

***به نظر میاد امن‌ترین کلاه ایمنی هم‌ نتونه از شما محافظت بکنه, !!!!

shapoor_
10-06-1400, 09:10 بعد از ظهر
سلام،

""اولین موتورتون هست""

"" اصلاً هم تجربه موتور سواری ندارید ""

"" مسیرتون اتوبان هست و مجبورید تخت‌ گاز پر کنید "، :297:

***به نظر میاد امن‌ترین کلاه ایمنی هم‌ نتونه از شما محافظت بکنه, !!!!

بالاخره از هیچ بهتره.

Gladiator
10-06-1400, 10:13 بعد از ظهر
بالاخره از هیچ بهتره.

راپیدو یا انرژی فک ثابت بگیر

Alireza Farzin
10-06-1400, 11:16 بعد از ظهر
بالاخره از هیچ بهتره.

سلام,

معلومه که هر نوع کلاه ایمنی از هیچی بهتره,

من به این شکل پست گذاشتم که توجه تونو به خطری که پیشوازتونه جلب بکنم,

برند کلاه هائی که آقای Gladiator اشاره کردن, به نسبت قیمتشون خیلی خوبن,
کلاه ها اگر با یه درجه کیفیت فرضی یکسان ساخته بشن, فک ثابت بالاترین ایمنی رو داره([که بهتون پیشنهاد شده), دوم فک متحرک و سوم بدون فک هست, اما از لحاظ زاویه دید چپ به راست, کلاه های بدون فک بیشترین زاویه رو بهتون میدن, که برای شما که تازه موتورسواری رو شروع کردین میتونه کمک قابل ملاحظه ای باشه,

سعی کنید کنار اتوبان برونید و بیشتر از ٧۰ کیلومتر در ساعت سرعت نگیرید فقط زمانی که به انشعابات اتوبان میرسید سرعتتونو ببرید بالا, چون ماشینها با سرعت مجاز اتوبان(و حتی بیشتر) وارد و خارج اتوبان میشن که اگر سرعتتون کمتر باشه, حادثه افرین خواهد بود,

shapoor_
11-06-1400, 05:11 بعد از ظهر
راپیدو یا انرژی فک ثابت بگیر

ببخشید، نظرتون در مورد برند ردلاین و مشخصا مدل 922 چیه؟

سپاس.

Gladiator
11-06-1400, 11:14 بعد از ظهر
ببخشید، نظرتون در مورد برند ردلاین و مشخصا مدل 922 چیه؟

سپاس.
در حد همون راپیدو و انرژِی هست البته بنظر من انرژی از همشون بهتره
با یه هزینه معقول یکی از همین سه تارو بگیر زیاد حساس نباش برو سرت کن ببین با کدوم راحتتری همونو بخر

Gladiator
11-06-1400, 11:17 بعد از ظهر
سلام,

معلومه که هر نوع کلاه ایمنی از هیچی بهتره,

من به این شکل پست گذاشتم که توجه تونو به خطری که پیشوازتونه جلب بکنم,

برند کلاه هائی که آقای Gladiator اشاره کردن, به نسبت قیمتشون خیلی خوبن,
کلاه ها اگر با یه درجه کیفیت فرضی یکسان ساخته بشن, فک ثابت بالاترین ایمنی رو داره([که بهتون پیشنهاد شده), دوم فک متحرک و سوم بدون فک هست, اما از لحاظ زاویه دید چپ به راست, کلاه های بدون فک بیشترین زاویه رو بهتون میدن, که برای شما که تازه موتورسواری رو شروع کردین میتونه کمک قابل ملاحظه ای باشه,

سعی کنید کنار اتوبان برونید و بیشتر از ٧۰ کیلومتر در ساعت سرعت نگیرید فقط زمانی که به انشعابات اتوبان میرسید سرعتتونو ببرید بالا, چون ماشینها با سرعت مجاز اتوبان(و حتی بیشتر) وارد و خارج اتوبان میشن که اگر سرعتتون کمتر باشه, حادثه افرین خواهد بود,
با توجه به نوع کاربرد ایشون فک ثابت بگیرن بهتره ، بدون فک فقط بدرد تو شهر میخوره ، تو جاده امنیتش پایینه در ضمن انقد صدای باد میپیچه تو کلاه کلافه میکنه آدمو
فک متحرکم یا باید پول زیادی بدی که بتونی کلاه خوبی بگیری یا اصلا نگیری

Alireza Farzin
12-06-1400, 01:19 قبل از ظهر
با توجه به نوع کاربرد ایشون فک ثابت بگیرن بهتره ، بدون فک فقط بدرد تو شهر میخوره ، تو جاده امنیتش پایینه در ضمن انقد صدای باد میپیچه تو کلاه کلافه میکنه آدمو
فک متحرکم یا باید پول زیادی بدی که بتونی کلاه خوبی بگیری یا اصلا نگیری

با پیشنهاد شما کاملا موافقم,
فقط خواستم بگم که بیشتر مراقب اطراف باشند چون نقطه کورشون بزرگتر میشه,

shapoor_
12-06-1400, 12:18 بعد از ظهر
در حد همون راپیدو و انرژِی هست البته بنظر من انرژی از همشون بهتره
با یه هزینه معقول یکی از همین سه تارو بگیر زیاد حساس نباش برو سرت کن ببین با کدوم راحتتری همونو بخر

به نظرتون از گمرک بگیرم؟

Gladiator
12-06-1400, 10:33 بعد از ظهر
به نظرتون از گمرک بگیرم؟

گمرک یه دوری بزن چندجا قیمت بگیر کلاهو سرت کن بعد بخر حالشو ببر

shapoor_
14-06-1400, 07:46 بعد از ظهر
به پیشنهاد دوستان یه کلاه فک ثابت راپیدو گرفتم. حالا تو فکر خرید یه جفت دستکش هستم، چون خودم همینجوری هم با ترس و لرز موتورسواری می کنم و نظرات دوستان هم در مورد خطرات موتورسواری، بیشتر نگرانم کرد. لطفا یه دستکش که ایمنی کافی ایجاد کنه معرفی کنید.

سپاس.

Alireza Farzin
15-06-1400, 07:35 بعد از ظهر
به پیشنهاد دوستان یه کلاه فک ثابت راپیدو گرفتم. حالا تو فکر خرید یه جفت دستکش هستم، چون خودم همینجوری هم با ترس و لرز موتورسواری می کنم و نظرات دوستان هم در مورد خطرات موتورسواری، بیشتر نگرانم کرد. لطفا یه دستکش که ایمنی کافی ایجاد کنه معرفی کنید.

سپاس.

سلام,

خطر همیشه وجود داره حتی وقتی که موتورسوار واردی شدید, فقط میخوایم در دوران کسب مهارتتون اتفاقی نیوفته که برای همیشه موتورسواری رو بزارین کنار,

یه مثالی رو در مورد خودم میارم که مربوط به خیلی وقت پیشه,

بعد از 5 سال موتورسواری مداوم(خیابون و تپه), میشد گفت موتورسوار نسبتا ماهری شده بودم, اونموقع ها کسی کلاه کاسکت نمیزاشت,
بخاطر رفتنم به تپه یه کلاه از نمایندگی هندا خریدم که تو عکس آواترم مبینید,
دیگه برام عادت شده بود که تو شهر هم بزارم سرم, سوزوکی ٢۵۰ داشتم,
چراغ قرمز بود و من داشتم از بین ماشینها راهم رو به جلو پیدا میکردم,
به چهار راه که نزدیک شدم یه اتوبوس دو طبقه تو خط اول بود و بقدری نزدیک به جوی آب وایساده بود که نمیتونستم برم جلو, تصمیم گرفتم که از سمت چپ اتوبوس برم سر چهارراه,
سمت چب اتوبوس دو طبقه یه اتوبوس معمولی(یک طبقه) سر چهاراه ایستاده بود و بین دو تا اتوبوس تقریبا یک و نیم متر فاصله بود که من میخواستم از بین این دو تا اتوبوس برم سر چهار راه,

کل این صحنه در عرض ۴~۵ ثانیه اتفاق افتاد,
به محض اینکه خواستم وارد این دالون بین دو تا اتوبوس بشم, چراغ سبز میشه و هر دو اتوبوس راه میوفتن,.... اتوبوس یک طبقه شتابش بیشتر بود و شروع کرد از اتوبوس دو طبقه پیشی گرفتن,
من نمیخواستم بیشتر از این بین این دو تا اتوبوس بمونم, گاز رو تخته کردم که از اونجا بیرون بیام, مطمئن بودم که هر دوشون منو از آینه بغلشون دیدن,
سرعتم به ۵۰~۶۰ رسیده بود و داشت بیشترم میشد و هنوز ٣~۴ متری مونده بود که از این دالون بیام بیرون,
همین موقع یه پیرمرد با وجود سبز شدن چراغ راهنمائی, میزنه به سرش که خیابون رو رد کنه و میپره وسط خیابون,....اتوبوس دو طبقه رو رد میکنه و چون اتوبوس یک طبقه از دوطبقه جلو زده بود, مجبور میشه همونجا بمونه تا اتوبوس یک طبقه رد بشه, که دید, تو همون دالون بین اتوبوسها که وایساده, یه موتورسوار با سرعت زیادی داره بهش نزدیک میشه و هیچ راهی برای فرار کردن نداره, دستهاشو گرفت دور سرش و خودشو جمع کرد,
ترمز جلو رو با تمام قدرت گرفتم و زدم به ساق پاش,
وقتی چرخ جلو به ساق پاش خورد, دیگه جلوتر نرفت, عقب موتور بلند شد و منو پرت کرد به جلو و با سر اومدم رو اسفالت, اتوبوسها گویا جریان رو میدیدن وایسادن, اگر کلاه سرم نبود, معلوم نیست زنده میموندم یا نه,

پس همیشه باید جانب احتیاط رو در نظر گرفت,

ایمنی کامل رو دستکش چرمی اصل داره, دستکش باید کاملا از چرم اصل باشه, نه قسمتیش,

حالا به نسبت بودجه ای که دارین یه دستکش بخرید,

shapoor_
15-06-1400, 09:37 بعد از ظهر
سلام,

خطر همیشه وجود داره حتی وقتی که موتورسوار واردی شدید, فقط میخوایم در دوران کسب مهارتتون اتفاقی نیوفته که برای همیشه موتورسواری رو بزارین کنار,

یه مثالی رو در مورد خودم میارم که مربوط به خیلی وقت پیشه,

بعد از 5 سال موتورسواری مداوم(خیابون و تپه), میشد گفت موتورسوار نسبتا ماهری شده بودم, اونموقع ها کسی کلاه کاسکت نمیزاشت,
بخاطر رفتنم به تپه یه کلاه از نمایندگی هندا خریدم که تو عکس آواترم مبینید,
دیگه برام عادت شده بود که تو شهر هم بزارم سرم, سوزوکی ٢۵۰ داشتم,
چراغ قرمز بود و من داشتم از بین ماشینها راهم رو به جلو پیدا میکردم,
به چهار راه که نزدیک شدم یه اتوبوس دو طبقه تو خط اول بود و بقدری نزدیک به جوی آب وایساده بود که نمیتونستم برم جلو, تصمیم گرفتم که از سمت چپ اتوبوس برم سر چهارراه,
سمت چب اتوبوس دو طبقه یه اتوبوس معمولی(یک طبقه) سر چهاراه ایستاده بود و بین دو تا اتوبوس تقریبا یک و نیم متر فاصله بود که من میخواستم از بین این دو تا اتوبوس برم سر چهار راه,

کل این صحنه در عرض ۴~۵ ثانیه اتفاق افتاد,
به محض اینکه خواستم وارد این دالون بین دو تا اتوبوس بشم, چراغ سبز میشه و هر دو اتوبوس راه میوفتن,.... اتوبوس یک طبقه شتابش بیشتر بود و شروع کرد از اتوبوس دو طبقه پیشی گرفتن,
من نمیخواستم بیشتر از این بین این دو تا اتوبوس بمونم, گاز رو تخته کردم که از اونجا بیرون بیام, مطمئن بودم که هر دوشون منو از آینه بغلشون دیدن,
سرعتم به ۵۰~۶۰ رسیده بود و داشت بیشترم میشد و هنوز ٣~۴ متری مونده بود که از این دالون بیام بیرون,
همین موقع یه پیرمرد با وجود سبز شدن چراغ راهنمائی, میزنه به سرش که خیابون رو رد کنه و میپره وسط خیابون,....اتوبوس دو طبقه رو رد میکنه و چون اتوبوس یک طبقه از دوطبقه جلو زده بود, مجبور میشه همونجا بمونه تا اتوبوس یک طبقه رد بشه, که دید, تو همون دالون بین اتوبوسها که وایساده, یه موتورسوار با سرعت زیادی داره بهش نزدیک میشه و هیچ راهی برای فرار کردن نداره, دستهاشو گرفت دور سرش و خودشو جمع کرد,
ترمز جلو رو با تمام قدرت گرفتم و زدم به ساق پاش,
وقتی چرخ جلو به ساق پاش خورد, دیگه جلوتر نرفت, عقب موتور بلند شد و منو پرت کرد به جلو و با سر اومدم رو اسفالت, اتوبوسها گویا جریان رو میدیدن وایسادن, اگر کلاه سرم نبود, معلوم نیست زنده میموندم یا نه,

پس همیشه باید جانب احتیاط رو در نظر گرفت,

ایمنی کامل رو دستکش چرمی اصل داره, دستکش باید کاملا از چرم اصل باشه, نه قسمتیش,

حالا به نسبت بودجه ای که دارین یه دستکش بخرید,

ممنون از راهنماییتون. این دستکشهایی که رو انگشتها پروتکشن داره به درد می خوره؟ اینا چرم نیستن. از نظر برند، چه برندی بهتره؟ با چه بودجه ای میشه یه دستکش مناسب گرفت؟ فروشگاهی که بشه دستکش خوب پیدا کرد توی تهران سراغ ندارید؟

Alireza Farzin
16-06-1400, 12:09 قبل از ظهر
ممنون از راهنماییتون. این دستکشهایی که رو انگشتها پروتکشن داره به درد می خوره؟ اینا چرم نیستن. از نظر برند، چه برندی بهتره؟ با چه بودجه ای میشه یه دستکش مناسب گرفت؟ فروشگاهی که بشه دستکش خوب پیدا کرد توی تهران سراغ ندارید؟

اونهائی که روی انگشت پروتکشن دارن باعث غیر ارتجائی شدن دستکش میشن که ممکنه حرکت انگشتهاتون رو محدود بکنه, چند تاشونو امتحان بکنید, اگر راحت بودید, بخرید,

این سایت تقریبا اطلاعات کاملی در مورد دستکش بهتون میده,👇👇👇

25 مدل دستکش موتور زیبا و باکیفیت با قیمت روز و خرید اینترنتی - لیست بیست ([Only registered and activated users can see links])

raddesign
25-06-1400, 03:52 بعد از ظهر
بهترین و ایمن ترین کلاه ایمنی موجود در بازار ایران چیه و از کجا میشه تهیه کرد؟

Alireza Farzin
25-06-1400, 05:41 بعد از ظهر

سلام,

لطفا این پست ها رو از شماره 150# رو بخونید:

Gladiator
25-06-1400, 05:43 بعد از ظهر

بستگی به بودجت داره

برندای nolan , agv , shoei , shark برندای گرون و البته بسیار ایمنی هستن ، واسه همچین کلاهایی باید بالای 5 تومن پول بدی

تو رده متوسط بنظر من انرژی خیلی کلاهای خوبی داره با قیمت منطقی ، تاحالا چهارتا کلاه برند انرژی خریدم دوتا کلاه کراس ، یه فک ثابت و یه فک متحرک که همشون خیلی عالین
راپیدو هم چندتایی داشتم ولی انرژِی بنظرم از راپیدو بهتره
تو همین رنج قیمتی redline و wstandard هم تو بازار هست که اونام کلاهای خوبین

ARSH
25-06-1400, 08:56 بعد از ظهر
تو ریس AGV اورجینال بالای 20 حساب کنی کربن به درد بخور رو . نولان به درد بخور زیاد هست . متاسفانه ال اس 2 کم شده تو بازار وگرنه عالی بود مدلای قیمت متوسطش
شارک هم همه مدل از معمولی تا حرفه ای هست

تو کراس و اندرو اِیرو و فاکس مدل زیاد داره از معمولی بگیر برو تا کربن که از 4 5 تومن شروع میشه میره تا 20 و خورده ای به بالا هم حتی هست میره تو باقی برند های خاص ( برای اندرو و کراس هرچی خواستی دارم لوازم )

اگه صرفا تو شهر میخوای سوار شی همین برند های راپیدو و انرژی کیفیت و قیمت مناسبی دارن