PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت خورشیدی عقب در موتور های اسپورت

sadegh75
09-04-1391, 01:18 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان عزیز
من تو موتور های نمایشی دیدم که اندازه خورشیدی عقب خیلی بزرگ هست بعضی هاشون هم اندازه رینگ عقب هست در صورتی که در موتور هایی که برای دریفت ساخته می شه و محور عقب طولانی دارند اندازه خورشیدی عقب معمولی هست
می خاستم ببینم تفاوت این خورشیدی ها چیه
[Only registered and activated users can see links]

7thRING
09-04-1391, 03:29 بعد از ظهر
این موتورا استریت فایترن که خورشیدی عقب بزرگ میندازن که قدرتش بیشتر شه هم راحت تر تک چرخ بزنن.

mra680
09-04-1391, 03:32 بعد از ظهر
سلام دوست عزيز
توي مكانيك سيستم هاي دوراني هميشه آخرين گرداننده اي وجود داره كه كه نسبت دور و سرعت رو تعيين ميكنه
توي خودروها ميشه ديفرانسيل و توي موتور سيكلت ميشه خورشيدي يا كوپل گاردان عقب
حالا باتوجه به قدرت موتور و نيازي كه از موتور هست شعاع و تعداد دندانه هاي خورشيدي يا همون كرانوييل ديفرانسيل تعيين ميشه
براي دريفت گرفتن به دليل نياز به قدرت و گشتاور بيشتر به دليل شعاع دوران و تعداد دندانه هاي بيشتر و اصطكاك بيشتر زنجير و درگيريش از خورشيدي بزرگتر استفاده ميشه همونطور بذاي موتور هاي طرح كراس و تريل . . . اگه دقت كرده باشين اينچ رينگ هاي موتور هاي كراس به مراتب بزگتر هستن
مختصر و مفيد بگم
خورشيدي بزگتر قدرت و شتاب بيشتر داره
خورشيدي كوچيكتر دور بيشتر و سرعت بيشتر
موفق باشيد

sadegh75
09-04-1391, 03:40 بعد از ظهر
خیلی ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز
من یک پالس 135 دارم و می خاستم قدرتش بیشتر بشه. تعداد دندانه های خورشیدی جلو 15 و عقب 43 هست
برای قدرت بیشتر باید کدوم خورشیدی رو بزرگ کنم و چند دندانه باید بزرگ بشه

sadegh75
15-04-1391, 12:01 بعد از ظهر
من یک پالس 135 دارم و می خاستم قدرتش بیشتر بشه. تعداد دندانه های خورشیدی جلو 15 و عقب 43 هست

یکی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟

کوروش
15-04-1391, 12:07 بعد از ظهر
عزیز دل 135 چیزی نداره که بخواد تقویت بشه اون خفگیه که توی همه موتور های هندی هست با چیزی درست نمیشه از خوده کارخونه محدود ساخته شدهمیتونی با در اوردن کاتالیزور یه کم نفس موتور رو زیاد کنی / چرخ دنده عقب کوچک جلو رو بزرگ کن

Milad_2Rbo
15-04-1391, 12:19 بعد از ظهر
یکی نیست جواب منو بده؟؟؟؟؟؟؟

سلام . اگه میخوای قدرتشو بیشتر کنی(شتاب) باید خورشیدی عقبو به اندازه ای که موتورت اذیت نشه(بهش فشار نیاد) بزرگتر کنی که این کار باعث میشه سر موتور راحت تر بیاد بالا و سرعتت تو دنده ی 1 و 2 بیشتر شه. و اگه عکسه این قضیه رو عمل کنی سرعته نهاییت تو دنده های اخر میره بالا .:bargh:

sadegh75
15-04-1391, 12:40 بعد از ظهر
سلام ممنون از راهنمایی تون
این کاتالیزور که می گید کجای موتور قرار داره ؟ چجوری میشه درش اورد ؟
ممنون

nopo
15-04-1391, 12:41 بعد از ظهر

خورشيدي عقب رو بزرگ كردن=افزايش قدرت شتاب و سرعت اوليه اما سرعت نهايي كاهش پيدا ميكنه
خورشيدي جلو رو بزرگ كردن سرعتي تر شدن

ومعمولا با توجه به موتور تعداد دندانه اي خورشيدي يك نسبتي دارن
مثلا 1 به3.5 يا 1 به4
اما اين نكته رو بگم هرچي قدرتي تر باشه فشار به موتور بيشتر فشار مياد و عمرمفيدش كم ميشه

sadegh75
15-04-1391, 12:46 بعد از ظهر
خورشيدي عقب رو بزرگ كردن=افزايش قدرت شتاب و سرعت اوليه اما سرعت نهايي كاهش پيدا ميكنه
خورشيدي جلو رو بزرگ كردن سرعتي تر شدن

ومعمولا با توجه به موتور تعداد دندانه اي خورشيدي يك نسبتي دارن
مثلا 1 به3.5 يا 1 به4
اما اين نكته رو بگم هرچي قدرتي تر باشه فشار به موتور بيشتر فشار مياد و عمرمفيدش كم ميشه

اگه خورشیدی جلو رو بزرگ کنم گفتید که سرعت زیاد میشه. شتاب کم میشه یا زیاد ؟
گشتاور چطور ؟

Milad_2Rbo
15-04-1391, 03:03 بعد از ظهر
این کاتالیزور که می گید کجای موتور قرار داره ؟ چجوری میشه درش اورد ؟
ممنون
کاتالیزور جاش تویه اگزوز .در اوردنشم کار هر کسی نیست. تا اونجا که من میدونم در اوردنش باعثه: 1_شتاب گرفتن نسبی 2_تغییر صدا میشه(بم تر شدن صدا) که این تغییرات. عوارضی هم در بر داره 1_صدمه به سوپاپ ها 2_کاهش عمره قطعات موتور.

nopo
15-04-1391, 03:26 بعد از ظهر
اگه خورشیدی جلو رو بزرگ کنم گفتید که سرعت زیاد میشه. شتاب کم میشه یا زیاد ؟
گشتاور چطور ؟

شتاب اوليه كم ميشه ولي سرعت نهايي بيشتر ميشه

mra680
15-04-1391, 03:49 بعد از ظهر
سلام
خورشیدی جلو اگه 15 دندانه داره به 17
خورشیدی عقب 45 دندانه به 43
جلورو یه نسبت بزرگ
و عقب رو یه نسبت کوچیک کن
فک کنم از موتورای دیگه باید استفاده کنی
مخصوصا جلورو . . .باید از موتور های تریل برداری
داخل اگزوز موتور رو خالی کن
همه صداگیر هم کاتالیزور هم شبکه ها . . .
فقط چند نکته رو فراموش نکن
زیاد دور موتور رو بالا نبر . . .خط قرمز(رد لاین)
توی سربالایی ها مخصوصا . . .
تخته گاز نکن توی سرازیری ها( آخرین سرعت(های اسپید)
روغن موتور رو زود تر عوض کن . . .
گاهی یک مقدار روغن بریز داخل باک همراه بنزین سوخته بشه (هر ماهی یک بار 50 سی سی(یعنی یک چهارم نوشابه پلاستیکی کوچیک) داخل باک خالی بریز بعد بنزین روش بزن)دقت کن فقط این عمل رو زمانی انجام بده که اگزوز رو کاملا خالی کردی وگر نه کاتالیزور رو از بین میبره روغن و ترکیبات حاصل از احتراقش
هیچ مشکلی پیش نمیاد اگه نکات بالارو عمل کنی
موفق باشی

فیتک
26-05-1391, 09:19 بعد از ظهر
با احترام

نظرتون چیه :

موتور من ریما 160 سی سی ( ثامن سیکلت )
موتور بسیار خوب گاز میخوره و شتاب اولیه خوبی داره ( قدرتی هست )
در دنده 4 و 5 برای رفتن به سرعت 95 تا 100 مجبوری گاز رو تا رد لاین بچسبونی و در کل در این دنده ها تنبل عمل میکنه - تا جایی که احساس میشود ای کاش یک دنده دیگر اضافه داشت !
موتور 5 دنده خطی ( پایین )

برای رسیدن به سرعتی حدود 100 تا 110 ( چون بیشتر نمیرم ) بصورتی که مثل وضع حال فشار به موتورم نیاد و مخصوصا دور موتور به رد لاین نرسه ( گاها در بزرگراه تردد می کنم و سرعت یکنواخت با دور موتور بالا آنهم 80 تا آزار دهنده است . کمتر از این هم بخوام برم از لحاظ روانی ارضا نمیشم ) چه پیشنهادی دارید ؟

sorush
26-05-1391, 09:39 بعد از ظهر
اول گزینه اگه میتونی یه زره موتور تقویت کن بعدیه دونه خورشیدی بندازکه تا110بره

فیتک
26-05-1391, 11:00 بعد از ظهر
اول گزینه اگه میتونی یه زره موتور تقویت کن بعدیه دونه خورشیدی بندازکه تا110بره

تقویت موتور مراتب زیادی داره .
اگر منظورتان تراش سیلندر است که این عمل با توجه به استاندارد سیلندر و اندازه آن کار عاقلانه ای نیست .
با تقویت گیربوکس تا حدودی موافقم . البته باید البته انجین باز و گیربوکس پاشیده و مقدار حجم پوسته گیربوکس ( فضای لازم ) جهت اضافه نمودن دنده 6 بررسی و با کورس سیلندر اندازه گیری شود ( تراکم موتور + تورک ) که با توجه به اینکه این انجین ( زانگشن ) را ندیدم کسی دستکاری کند از باز نمودن پلومب انجین فعلا بدون آگاهی و نتیجه گیری معذورم ...
توی موارد دیگر اگر میتوانی راهنمایی کنید

sorush
26-05-1391, 11:03 بعد از ظهر
اگر منظورتان تراش سیلندر است که این عمل با توجه به استاندارد سیلندر و اندازه آن کار عاقلانه ای نیست .
با تقویت گیربوکس تا حدودی موافقم . البته باید البته انجین باز و گیربوکس پاشیده و مقدار حجم پوسته گیربوکس ( فضای لازم ) جهت اضافه نمودن دنده 6 بررسی و با کورس سیلندر اندازه گیری شود ( تراکم موتور + تورک ) که با توجه به اینکه این انجین ( زانگشن ) را ندیدم کسی دستکاری کند از باز نمودن پلومب انجین فعلا بدون آگاهی و نتیجه گیری معذورم ...

نه بابا بنده خداتراش سرسیلندربه چه دردت میخوره یه دونه پمپ دمنده اگه گیراوردی بایه شمع سوزنی گیربیارنصبش کن چرخدندتم کوچیکن هم شتابتو داشته باش هم سرعت

فیتک
26-05-1391, 11:08 بعد از ظهر
نه بابا بنده خداتراش سرسیلندربه چه دردت میخوره یه دونه پمپ دمنده اگه گیراوردی بایه شمع سوزنی گیربیارنصبش کن چرخدندتم کوچیکن هم شتابتو داشته باش هم سرعت

مرسی که وقت گذاشتی
اونجور که شما گفتی تقویت کن !! برداشتم اینگونه شد ...
پمپ دمنده نسبت به چی انتخاب میشه ( حجم یا ... ) چه نوع مدلی را برای انجین زانگشن باید تهیه کرد ( آزمون خطا ؟ )
کدوم چرخ دنده منظورته ؟ جلو یا عقب

sorush
26-05-1391, 11:12 بعد از ظهر
مرسی که وقت گذاشتی
اونجور که شما گفتی تقویت کن !! برداشتم اینگونه شد ...
پمپ دمنده نسبت به چی انتخاب میشه ( حجم یا ... ) چه نوع مدلی را برای انجین زانگشن باید تهیه کرد ( آزمون خطا ؟ )
کدوم چرخ دنده منظورته ؟ جلو یا عقب

نسبت به حجم وسیستم سوپاپ وسوخت رسانی اول بایدحجم پیستون تعداد تولیدکاربرحسب وات بدست بیاری گشتاورموتورهمون زور .....چندچیزکوچولودیگه
بهترکه چرخدنده عقب باشه تاجلو

سایه
26-05-1391, 11:12 بعد از ظهر
انجینش تو مایه های cdi .واین که پسر داییم رو موتورش که cdi گیریبوس ax-1 گذاشته 6دنده شده اون سیلندرم تراش داده ولی شما میخوای فقط 6دندش کن شاید به اون چیزی که میخوای برسی.

فیتک
26-05-1391, 11:20 بعد از ظهر
جهت اطلاع :

با عرض پوزش چیزی به نام حجم پیستون و سیستم سوپاپ نداریم ! شاید احتمالا منظور شما کورس پیستون هست که با تراکم و خلا سیلندر اندازه گیری می شود . معمولا هم در توضیحات موتور توسط کارخانه آورده میشود .

اطلاعات فنی ریما 160 جهت اطلاع و اعمال نظر شما :

Engine: Single Cylinder, 4 Stroke
Gear System: 5
Maximum Speed: 110km/h ( دروغه )
Wheel Base: 1310 mm
N.W: 126 KG
Start Mechanism: Kick/Electric
Rear Shock Absorber: With Gas Pump
Speedometer: Digital
Battery: 12V, 7A
Brake System: Disk/ Disk ( جلو دیسکی - عقب درام )
Wheel: Alloy
Accessories: With Remote Control

sorush
26-05-1391, 11:22 بعد از ظهر
باباجون منظورم اینه که نوع پیستون حجم سیستم سوپاپ که چه شکلی
ایناروجداجدا بخون

فیتک
26-05-1391, 11:30 بعد از ظهر
باباجون منظورم اینه که نوع پیستون حجم سیستم سوپاپ که چه شکلی
ایناروجداجدا بخون

سروش جان

برای اندازه گیری همین که اصطلاحا تورک موتور و یا نسبت تراکم میگن کجا باید رفت ؟ تعمیرگاههایی که دو تا آچار دارند که اینکار رو نمی کنند باید دستگاه بزنم . آیا همدان جایی سراغ داری ؟ یه وقت بیایم

sorush
26-05-1391, 11:34 بعد از ظهر
وسایلش ایناست یه دونه کولیس میخری هم ارتفاعو میگیری هم قطرپیستون البته بایدبدنیم پیستون ازکدوم مدله تاپیک پیستون توی قسمت انجین هست خواستی وقت کردی بیاهمدان برات حساب کتاب کنیم
ایناروکلا بادست محاسبه کامپیوتری میکنن دستگاه خاصی وجودنداره توی ایران البته توی بازارنیست

soroush
15-09-1391, 05:35 بعد از ظهر
دوستان اگه عقب بزرگ شه شتاب بیشتر میشه که معلومه و اگر جلو بزرگ شه سرعت نهایی بیشتر میشه که این هم واضحه ولی حالا :
اگه خورشیدی جلو و عقب رو با هم بزرگ کنیم چی میشه؟؟شتاب زیاد میشه یا سرعت نهایی یا هردو به مقدار کمی؟؟؟یا اصلا انگار که هیچ کاری نکردیم؟؟؟
اساتید راهنمایی کنن ممنون میشم
یا علی....

شایسته فر
15-09-1391, 08:00 بعد از ظهر
بستگی به شعاع داره
نسبت شعاع خورشیدی عقب و جلو ثابت بمونه تغیری ایجاد نمی شه
و به همین نسبتی که شما بالا گفتی تغییر کنه همون نتیجه رو بدست میاری

hamidmojrem
12-12-1392, 09:56 بعد از ظهر
سلام

اگه خورشیدی عقبو بکنیم 50 جلو 20 چه نغیراتی ایجاد میشه ایا راهی هست که هردوتا تقویت بشن هم سرعت نهایی هم شتاب یعنی هر دوتا خورشیدی رو چقدر بزرگ و کوجک کنیم که هر سرعت نهایی و شتاب بیشتر شن؟؟؟؟؟

eraj seppahi
12-12-1392, 10:24 بعد از ظهر
برادر مجرم گنوکی

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk

morteza4
22-01-1393, 12:05 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتور پرواز 200gs دارم میخام بدونم دنده زنجیر فابریک این موتور چندتایی هست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

!NAVID!
22-01-1393, 03:08 بعد از ظهر
سلام دوستان من موتور پرواز 200gs دارم میخام بدونم دنده زنجیر فابریک این موتور چندتایی هست ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

سلام
دوست عزیز روی خورشیدی مینویسه!

morteza4
22-01-1393, 03:55 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون .میدونم روش نوشته من موتورم رو دست دوم خریدم و دنده زنجیر فابریک رو صاحب قبلی تعویض کرده و نمیدونم فابریکش چندتایی هست ؟

kamangir
29-01-1393, 08:47 بعد از ظهر
باسلام به همگی

موتور برداشتم کثیر 150 حالا هم میخوام یک زنجیر و چرخ دنده عقب و چرخ دنده جلو رو عوض کنم

سرعت برام مهم نیست فقط برای تک چرخ ، اجرای حرکات نمایشی و شتاب اولیه میخوام عوض کنم

چی بندازم

چرخ دنده عقب در حال حاضر 36 تایی و زنجیر هم428h

هستش .

!NAVID!
29-01-1393, 10:32 بعد از ظهر
باسلام به همگی

موتور برداشتم کثیر 150 حالا هم میخوام یک زنجیر و چرخ دنده عقب و چرخ دنده جلو رو عوض کنم

سرعت برام مهم نیست فقط برای تک چرخ ، اجرای حرکات نمایشی و شتاب اولیه میخوام عوض کنم

چی بندازم

هستش .

جلوش چند تایی هست؟

amin8speed
05-02-1393, 07:39 بعد از ظهر
معمولا موتورایی که یه مقدار وزن دارن عقب 42تاییه جلو15تاییه

Alireza.BMW
05-02-1393, 08:32 بعد از ظهر
باسلام به همگی

چی بندازم

هستش .

عقب لازم نیست شما ببین جلو چند تاییه مثلا اگه 16بود 15 تایی بگیر قدرت موتور زیاد میشه اگه نتونستی خوشیدی جلوی کوچیکتر پیدا کنی بعد برو تو کار خورشیدی عقب

kamangir
08-02-1393, 02:49 بعد از ظهر
امروز یا فردا جلوشو باز میکنم ببینم چرخ دندش چند تایی هستش

همینتوری که نگاه کردم چیزی ننوشته بود

فکر کنم صاحب قبلی چرخ دنده رو برعکس بسته باشه

amin8speed
08-02-1393, 04:42 بعد از ظهر
اقا بشمار خیلی از خورشیدیا شماره ندارن

kamangir
15-02-1393, 04:10 بعد از ظهر
آقا چرخ دنده عقب 36 تایی و و جلو 15 تایی هستش

زنجیر هم 428 h هستش

زود و تند و سریع نظر بدید برای حرکت نمایشی چند تایی کنم

چرخ دنده عقبو احتمالا از تریل ایکسل یا مشابه میندازم تعدادش 46 تایی

amin8speed
15-02-1393, 05:54 بعد از ظهر
همون 42 کافیه به نظرم-هرچی بزرگتر شه عمرش کمتر میشه

kamangir
16-02-1393, 10:59 قبل از ظهر
چرخ دنده جلو رو عوض کنم یا نه

چرخ عقبو بزرگتر میکنم احتمالا 42 یا 46

چرخ جلو 15 تایی هستش بزارم باشه یا نه عوضش کنم

Metalika
11-01-1396, 01:34 قبل از ظهر
شما فرض کن که یک دوچرخه دنده ای داری وقطی دندهارو عوض میکنی چه اتفاقی می اوفته

VAHID
13-01-1396, 11:59 قبل از ظهر
من تو موتور های نمایشی دیدم که اندازه خورشیدی عقب خیلی بزرگ هست بعضی هاشون هم اندازه رینگ عقب هست در صورتی که در موتور هایی که برای دریفت ساخته می شه و محور عقب طولانی دارند اندازه خورشیدی عقب معمولی هست
[Only registered and activated users can see links]هر چه خوشیدی عقب بزرگتر باشه شتاب بیشتر و سرعت کمتر.هر چه کوچکتر باشه شتاب کمتر و سرعت بیشتر.قانون چرخ دنده هاهست

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]هر چه خوشیدی عقب بزرگتر باشه شتاب بیشتر و سرعت کمتر.هر چه کوچکتر باشه شتاب کمتر و سرعت بیشتر.قانون چرخ دنده هاهست

- - - Updated - - -