PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سیکلت rima 160

حامد گل
08-04-1391, 12:44 بعد از ظهر
من خریدم فقط میخوام بدونم چه جور موتوری و چه جوری میشه اسپرتش کرد

7thRING
08-04-1391, 12:47 بعد از ظهر
دادا دو تا عکس ازش بزار ببینیم .

حامد گل
08-04-1391, 01:29 بعد از ظهر
سلام این یکی رو بیشتر ازش نداشتم
یکم رو باکش خش افتاده رنگو پاک کرده به نظرت چکارش کنم؟
17014

حامد گل
08-04-1391, 02:36 بعد از ظهر
17015

ایننم ی عکس دیگه.خوشگله یه نظرت؟

ARSH
08-04-1391, 02:42 بعد از ظهر
دمی و ترکبند عقب خیلی درازه
رینگ ها زیبا
شاسی به نظر ضعیف میاد به خصوص قسما اتصال کمک جلو با بدنه
زین خوراکه ترک سوار کردنه بزرگه اصلا ترک اذیت نمیشه فک کنم
برداشت های من از روی عکس !
دوستان کسی درباره انجینش اطلاعاتی داره که چیه ؟

vahidshah
08-04-1391, 05:02 بعد از ظهر
انجینش به نظر فرمت هوندا و ایکس ال زنجیرتایمی هست

حامد گل
08-04-1391, 11:17 بعد از ظهر
اره زنجیر تایمی هست؟
خوبه یا بد؟

nopo
08-04-1391, 11:38 بعد از ظهر
من خریدم فقط میخوام بدونم چه جور موتوری و چه جوری میشه اسپرتش کرد

بازهم محصول شركت زونگ شن چين
[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links]

و جز سري زير به حساب مياد:

Standard ([Only registered and activated users can see links])

Economical and functional motorcycle

مشخصات موتور:

Dimension(mm):2070x780x1120
Axle base(mm):1320
Max. Speed(km/h):105
Displacement(ml):133.0
Max. Power/Rev. Kw/(r/min):8.0
Starter:electric/kick

حامد گل
08-04-1391, 11:44 بعد از ظهر
چه جوره؟
خوبه موتورش؟

nopo
08-04-1391, 11:49 بعد از ظهر
خود موتور نايابه!!!
مثل عتيقه ميمونه

حامد گل
08-04-1391, 11:53 بعد از ظهر
یعنی چی؟
ما نفهمیدیم خوبه یا نه

Alireza
09-04-1391, 12:23 قبل از ظهر
اسم این بخش مقایسس
تاپیکی که شما زدید تاپیک مقایسس؟
دفعه بعدی دقت بیشتری کنید
منتقل شد

عابدی
09-04-1391, 10:16 قبل از ظهر
داداش خیلی قشنگه مبارکه فقط کاش چرخ عقبش یه کم پهن تر بود

ایلیا
09-04-1391, 12:43 بعد از ظهر
اگه واقعا همونطور که بچه ها گفتن 8 اسب داشته باشه که به جایی نمیرسه. ازش نباید انتظار داشت.

حامد گل
09-04-1391, 01:24 بعد از ظهر
یعنی چی 8 اسب؟
نسبت به پالس 180 چه طوره؟
این برا من 1900 اب خورد.الان شده 2300

حامد گل
09-04-1391, 01:28 بعد از ظهر
اگه بخام صدا اگزوز عین موتور سنگین بشه چکار باید بکنم؟

Alireza
09-04-1391, 01:33 بعد از ظهر
از یه موتور 160 سی سی تک سیلندر چینی انتظار صدای موتور سنگین دارین؟
هیو 250 هم نمیشه صدا موتور سنگین ازش گرفت
اگزوز هم عوض کنی فقط صدای بم میتونی بگیری
8 اسب هم یعنی این که قدرتی نداره موتور

حامد گل
09-04-1391, 01:50 بعد از ظهر
ممنون.ولی در کل من خیلی تحقیق کردم از پالس 180 بهتره.وسایلش تو بازار نیست.به نظرتون میاد تو بازار؟
پالس فدرتش چقدره؟

ایلیا
09-04-1391, 04:35 بعد از ظهر
پالس 220 - 21 اسب بخار
پالس 200 - 18اسب بخار
هوندا سی.جی 125ژاپنی - 11 اسب بخار
با این تفاسیر اگر عدد 8 درست باشه، قدرت انجین شما ناامید کننده‌ست.
اگه خیلی به این موتور علاقه دارید میتونین تقویتش کنین. صداشم نمیشه کاری کرد. خیلی زور بزنید میشه پالس 200، بهتر نمیشه.

ali1100
09-04-1391, 04:51 بعد از ظهر
اگه بخام صدا اگزوز عین موتور سنگین بشه چکار باید بکنم؟

صداي اگزوز موتور هاي سنگين ارتباط مستقيم با تعداد سوپاپ ها در وهله اول .. و در وهله دوم به تعداد سيلندر آنها ميباشد صداي جذاب .و صداي واقعي اگزوز هاي قهرماني فقط وقتي در مياد كه اين دو مقوله در

موتورموجود باشه . شما اگه يه اگزوز 2 ميليون تومني يوشيمورو يا اكروپوييك هم روي اين موتور بندازيد باز صداي بم ميده چون كه 2 تا سوپاپ بيشتر نداره و اينكه قدرت موتورش هم كه 8 اسبه .

MahkooM-m2m
09-04-1391, 04:57 بعد از ظهر
در مورد صدا که واسه موتور های تک سیلندر هیچ کاری نمیشه کرد و فقط صدای تر تر میدن :20: شاید با اگروز عوض کردن فقط صداش رو یه خورده بم کنید همین انتظار زیادی ازش نداشته باشین .
بعدش هم 8 اسب واسه 125 این موتور هست نه 160 :26:
ولی من هرچی این موتور رو نگا میکنم نمی دونم چرا نا خوداگاه یاد ساوین 200 میفتم دقیقا چراغ جولوش شبیه ساوینه ولی انجین ساوین به نظرم از این بهتر میتونه باشه .

حامد گل
09-04-1391, 11:02 بعد از ظهر
بابا فکر نکنم 8 باشه. اینجور که میگید.یعنی از 125 هم ضعیف تر؟
چه جوری تستش کنم؟

MahkooM-m2m
10-04-1391, 12:01 قبل از ظهر
نه دوست عزیز این موتور محصول زونگشن چینه توی سایتش زده 8 اسب اونم واسه 125 سی سی این موتور موتور شما 160 سی سی و انجینش فرق داره با انجین موتور توی سایت موتور شما احتمالا قدرتش بیشتره ولی نباید خیلی هم ازش انتظار داشت .
واسه تست هم من چندان در جریان نیستم باید از اساتید سایت بپرسید .

حامد گل
10-04-1391, 12:12 قبل از ظهر
اقا یکی جواب ما رو بده
کلی تحقیق کردم.یارو اشنا بود گ خوبه بعد شما اینجور میگید؟
بده به نظرتون؟

Alireza
10-04-1391, 12:15 قبل از ظهر
موتور جالبی به نظر نمیاد مطمئنا پالس و اپاچی از این موتور بهترن
لوازم این موتور پیدا نمیشه
امتحانشو پس نداده
ولی حالا خریدی لذتشو ببر سخت نگیر

حامد گل
10-04-1391, 12:23 قبل از ظهر
برا وسایلش چکار کنم؟
برا تیونینگ کردنش چکار کنم؟

برا تست قدرتش چکار کنم؟

به نظرت بفروشمش؟

حامد گل
10-04-1391, 05:06 بعد از ظهر
کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برا تست قدرتش چکار باید کرد؟

ایلیا
10-04-1391, 06:53 بعد از ظهر
واسه تست قدرت و حجم و ... باید دستگاه باشه که بعضی هنرستان‌های مجهز یا شرکت‌های خودروسازی دارن که کلا دنبالش نباش. چون نمیدونم در اختیارت میذارن یا نه
کلا عشقه دیگه، اگه خوشت اومده ازش حداقل یه دستی به سر و روش بکش یه ذره خوشگلش کن.
اگرم که نیومده ، اول یه تحقیق بکن ببین چقدر میخرن و ... بعد ردش کن بره که ارزون ازت نخرن.

حامد گل
12-04-1391, 12:33 بعد از ظهر
چه جوری خوشکلش کنم؟

ایلیا
12-04-1391, 04:24 بعد از ظهر
چه جوری خوشکلش کنم؟
راههای زیادی هست. باید ببینی چقدر میخوای خرج کنی. لاستیک، روکش، آینه، لیبل، رنگ کردن رینگ و شاسی و موتور، اگزوز، چراغ و لامپ، .... و در آخر فلاپ کشی
البته هستند بچه‌هایی که کارشون همینه، بیشتر راهنماییت میکنن.

kourosh_bandit2
12-04-1391, 07:46 بعد از ظهر
دوست گلم نمیخوام نا امیدت کنم اما از نظر من ردش کنی بره بهتره این موتور ترکش ماله پرواز 200
چراغ جلو مال داچی 250
کیلومتر هم ماله دایچی 250
کلاا نگه داشتنش به صرفه نیست معلوم نیست چی میشه ولی من نظر خوبی نسبت بهش ندارم وخرج براش میشه همون افتابه خرج لحیم
ااماااااااااااااا اگر دوسش داری ازش خوشت اومده برای زیباییش هم باید خرج کنی. اول از نظر انجییین: اگر انجین بکشه بوش بزنی کارب بهتر براش پیدا کنی شمع خوب بندازی فیلتر هوای اسپرت براش بگیری و.... که البته اصلا فکر رقابت با پالس 180 نکن که فط زور به موتورت میاد و بس.
حالا برای زیباییش: اول از led برای کاسه چراغت استفاده کن اگر پشت کیلومتر هم عکس بذاری برات میگم چیکارشون کنی... فلاپ کسی میشه کرد که من موافقش نیستم وزن زیاد میشه شتاب و سرعت کاهش پیدا میکنه ی اگزوز 200 تومنی براش بگیر صداش بم تر میشه. فعلا اینارو داشته باش اگر تصمیم نگهش داشتنش گرفتی بگو تا موارد بیشتری برات بگم کمکت کنم دوست گلم

حامد گل
12-04-1391, 11:27 بعد از ظهر
عزیز خیلی پرسیدم میگند نگهش دار .توکل به خدا.......
چراغ جلوش که ال ای دی داره.کیلومتر هم طوری نیست که بشه عکس بندازم.چون دیجیتاله.
شمع چی بندازم روش؟
اگزوز که گفتی بهش می خوره؟
میشه ی عکس ازش بهم بدی؟
منم نزدیک خودتونم.شهرضا.
میشه کمکم کنی.راستش هیچی بلد نیستم

kourosh_bandit2
13-04-1391, 01:35 بعد از ظهر
شمع سوزنی اگزوز هم بله باید اونو از کسی که کارش هست بپرسی چه مدلی براش خوبه جناب masoudtbos راهنمایی میکنن. عکسشم خودشون دارن. بقیه مواردو کم کم برات میگم. کیلومترشم دیجیتال باشه شما عکسشو بذار باقیش بسپر به دوستان از تمام زوایای موتورت هم عکس بذار تا بیشتر بشه نظر داد. عقب جلو پشت خلاصه بذار تا کامل رخ موتور پیدا بشه

MEHDIALPHA
15-04-1391, 05:49 بعد از ظهر
سلام داداش...منم این موتور رو دارم.چند ماهی هست که گرفتمش خیلی هم ازش راضی هستم....اینم عکسش
17405

حامد گل
16-04-1391, 01:22 قبل از ظهر
چند گرفتی؟
وسایلش اونجا گیر میاد؟

MEHDIALPHA
16-04-1391, 08:05 بعد از ظهر
2,300گرفتمش .الانم شده 2.600... آره وسایلاش اینجا گیر میاد دادا
اینم یه عکس از کیلومترش
17486

نیما نادری
16-04-1391, 08:16 بعد از ظهر
این ماله کدوم شرکته ؟

حامد گل
17-04-1391, 12:09 قبل از ظهر
مال ثامن سیکلت

حامد گل
02-05-1391, 10:39 بعد از ظهر
اقا مهدی وسایل چی شد؟

فیتک
24-05-1391, 11:34 بعد از ظهر
سلام
منم اومدم ...

بنده هم یک دستگاه از همین موتور و همین رنگ دارم و با توجه به اینکه موتور بازی زیاد میکنم و اهل تعویض و سوار شدن هر موتوری هستم نکاتی رو در ذیل درباره ریما 160 یاد آور میشم که بیشتر بشناسیدش

اولا ریما را با پالس و . . . و . . . مقایسه نکنید ( هرچند که در یک کلاس هستند ) اما یک سری تفاوتهای ریز هست که این دور را در کنار هم قرار نخواهد داد . ( بعدا در باره اش بحث فنی خواهیم کرد )

و قبل از هرچیز خواهشا دوستانی که تجربه دیدن و سوار شدنش را ندارند حداقل قضاوت نابجا نکنند ... هیچ وسیله و شیعی که بعد دارد ( دارای طول و عرض و ارتفاع حقیقی نه مجازی ) را نمی توان از روی تصویرش بررسی کرد ( مگر تنها از لحاظ قیافه ) . حال این شعی اگر یک وسیله نقلیه باشد که بدتر !!!

دوستی که خودشون آپاچی سوار میشن سوار ریما شدند و اذهان نمودند که سواری و راحتی ریما بهتر از آپاچی است بنده هم تجربه کردم . و دیدم راست گفته اند . ( در مورد سرعت مسلما آپاچی در سطح بالاتری هست )

ریما 160 سی سی
حجم موتورش از 8 اسب بخار بیشتره ( اشتباه نکنید )
سواری خصوصا برای ترک نشین عالیست
هندلینگ نسبتا خوب ( اما موتور در برخی از شرایط لیز میخورد ) با تعویض لاستیک تا حدودی قضیه حل خواهد شد .
سرعت ( اصلا سراغش نرو ) در بهترین شرایط چیزی حدود 100 تا 105 کیلومتر در ساعت ( فشار زیاد و تخته گاز )
قدرت موتور در حرکت سربالایی خوب ( در شیب تند دو ترکه با دنده 4 راحت حرکت میکند ) این موتور بیشتر قدرتی است تا سرعتی .
تامین قطعات مزخرف ( کرمانشاه هیچ قطعه ای یافت نشد ) حتی لنت عقب !

کمبودها و نواقص اصلی :
1- لیز خوردن با لاستیک فابریک
2- با توجه به دور موتور تعداد دنده ها بنظرم 6 تا بود بهتر میشد ( این موتور 5 دنده - پایین می خورد )
3- کمبود لوازم یدکی
4- سرعت کم
5- حرارت بالای انجین

نقاط قوت اصلی :
1- راحتی بسیار خوب ( برای هردو سرنشین )
2- سوار بودن موتور و خوش استایل بودن
3- قطعات و مونتاژ قابل قبول
4- داشتن دزدگیر فابریک و استارت با ریموت کنترل
5- صدای بسیار کم
6- طراحی چراغ جلو بی نظیر و بسیار شیک ( دارای led و چراغ سلام و نور مناسب ) نیازی به دستکاری و تعویض لامپ ندارد .
اصلا شبیه ساوینMKZ 200 نیست ( دوستی که اینرا گفته بود ) ...
7- ترمز بسیار خوب

حامد گل
26-05-1391, 03:22 قبل از ظهر
بلاخره امید پیدا کردم.با گرما و نبودن قطعات موافقم.برا قطعاتش چکار کنیم؟

حامد گل
26-05-1391, 03:23 قبل از ظهر
ب نظرت چرا سرعتش کمه؟

dariush
26-05-1391, 03:54 قبل از ظهر
بلاخره امید پیدا کردم.با گرما و نبودن قطعات موافقم.برا قطعاتش چکار کنیم؟

شما تاپ اسپید چقدر رفتی ؟
الان قیمتش چقدر هستش؟

حامد گل
26-05-1391, 03:59 قبل از ظهر
110 و الان حدود 2میلیون و 400

Sadegh.galaxy
26-05-1391, 04:51 قبل از ظهر
قیمتش خیلی بالاس.مگه چی داره؟پالس135ارزونتره اینه.

حامد گل
26-05-1391, 05:02 قبل از ظهر
هم خیلی نرمه و به نظرم از پالس 135 بهتره

Sadegh.galaxy
26-05-1391, 01:48 بعد از ظهر
هم خیلی نرمه و به نظرم از پالس 135 بهترهچرابهتره؟موتورشماچقد رکارکرده؟لطفاجواب منطقی وبادلیل بدید.

dariush
26-05-1391, 04:19 بعد از ظهر
تقریبا با پالس یک قیمت هستش ولی قطعات چطور گیر میاد ؟ و نمایندگی فروش داره؟

فیتک
26-05-1391, 07:21 بعد از ظهر
با سلام

در جواب دوستان در خصوص تامین قطعات و نمایندگی فروش باید عرض کنم که در استانها اطلاعی ندارم که نمایندگی فروش هست یا خیر !
اما در استان کرمانشاه 2 نماینده فروش یکی در شهرستان کرمانشاه و دیگری در شهرستان روانسر میباشد .

در پایتخت هم : آدرس دفتر مرکزی به شرح ذیل میباشد :
خیابان ولیعصر (عج) - حد وسط شمال پارکوی - خیابان فرشته - خیابان اخگری - کوچه آناهیتا - شماره 3
Tel: 021 26202720-3
Fax: 021 22027368

آدرس کارخانه :
مشهد مقدس - جاده قوچان - شهرک صنعتی طوس - بلوار صنعت - خیابان یازدهم - ثامن سیکلت
Tel: 0511 5413974-5
Fax: 0511 5413961

تامین قطعات : همانطور که قبلا ذکر شد بنده در کرمانشاه هیچ قطعه ای یافت نکردم - اما به شخصه پایه جک را نمایندگی فروش در کرمانشاه برایم از کارخانه سفارش داد و بعد از چند روز با تقبل هزینه ارسال بدستم رسید .
گمان نکنم از بابت سفارش قطعات مشکلی باشه اما جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره ای که در بالا ذکر کردم تماس بگیرید .

ضمنا با پالس هم قیمیت نیست ( اشتباه نکنید ) پالس 135 حدودا 3200000 تومان هست - بنظرم پالس 135 به مراتب بهتره

:clap:
اما مطلب مهم : بنظرم سواری بسیار لذت بخشی داره ( خصوصا ترک نشین ) و بسیار نرم و بی صداست بطوری که در هنگام درجا کارکردن صدای انجین خیلی کم بگوش میرسد . ( این موردش واقعا از پالس و آپاچی سرتره )
این موتور اصلا لرزش ندارد بنده در دور موتور 11 و 12 ( رد لاین ) بصورت پرگاز هم رفتم دریغ از یک لرزش .
فرمان پذیری عالی و میشه گفت هنگام رانندگی موتور کاملا در اختیار شماست .
دید آیینه ها مناسب و مانور موتور را به شخصه تایید میکنم . تنها ضعف در حین مانور و خوابوندن موتور لیز خوردنش هست که عیب در نوع و اندازه لاستیکه که با تعویض لاستیک عقب با نوع بهتر و کمی پهن تر این مورد تا حدودی رفع خواهد شد .

شایسته فر
26-05-1391, 07:59 بعد از ظهر
داداش پالس 135 شده 3200؟؟؟؟؟؟؟:wow: یعنی اندازه آپاچی

Sadegh.galaxy
26-05-1391, 08:16 بعد از ظهر
نه بابا.دوستمون اشتباه کردند.پالس180این قیمته.135،2350آخرین قیمت.

فیتک
26-05-1391, 10:36 بعد از ظهر
با احترام و عرض پوزش
حق با شما دوستان بود متاسفانه بنده اشتباها بجای پالس 180 عنوان کردم پالس 135 که مراتب جهت عذر خواهی حضورتان تصحیح گردید .

sorush
26-05-1391, 10:39 بعد از ظهر
داداش ادبت منوکشته خوشم امددوستان همدان یه صدتومانی بیشترازاین قیمتی که گفتیددرضمن این موتوراصلا شهرمانیومده

فیتک
26-05-1391, 11:12 بعد از ظهر
داداش ادبت منوکشته خوشم امددوستان همدان یه صدتومانی بیشترازاین قیمتی که گفتیددرضمن این موتوراصلا شهرمانیومده

سروش عزیز

کرمانشاه هم فقط همین یکدستگاه ( ریما 160 سی سی ) رو داشت که چون دنبال موتورهای خاص هستم طالبش شدم ... حتی تهران هم ندیده بودم ! ! !
خیابون 17 شهریور و گمرک رو زیر رو رو کردم ... ندیدم

فیتک
27-05-1391, 11:37 بعد از ظهر
این هم دو تصویر از ریما 160 سی سی ( ثامن سیکلت )

20703
20704

شایسته فر
28-05-1391, 01:19 قبل از ظهر
همین الان یدونه از اینا اومده بود تو پمپ بنزین بهبودی، قیافش بدک نیست،
فقط روش نوشته بود javan!!!

حامد گل
28-05-1391, 07:56 قبل از ظهر
عزیز من کیلومترم کلا قطع شده فقط چراغ خلاص بودن کار میده.چکار کنم؟

فیتک
28-05-1391, 08:47 بعد از ظهر
همین الان یدونه از اینا اومده بود تو پمپ بنزین بهبودی، قیافش بدک نیست،
فقط روش نوشته بود javan!!!

نه عزیرم این موتور با "جوان" فرق داره !!!

فیتک
28-05-1391, 08:51 بعد از ظهر
عزیز من کیلومترم کلا قطع شده فقط چراغ خلاص بودن کار میده.چکار کنم؟

اگر کیلومتر نمیخونه ( سرعت ) ؟ شاید دنده کیلومتر مشکل یا از جاش در اومده ( در حین باز نمودن چرخ جلو )
اگر مشکل برقی هست و صفحه کیومتر اصلا نمایش نمیده ( روشن نمیشه ) یا فیش از جاش در اومده یا اینکه فیوز یا برد ممکنه سوخته باشه .

در کل به کیلومتر ساز یا تعمیرکار موتور که به کیلومتر دیجیتال آشناست مراجعه کن ! خودت دست نزن چون کار شما نیست !

حامد گل
29-05-1391, 01:52 قبل از ظهر
فیش جاش بود اعصابم رو کلا خورد کرده.به نظرت اگه برد سوخته باشه واسم میفرستند؟
راستی فیوز کجاشه؟

فیتک
29-05-1391, 09:52 قبل از ظهر
فیش جاش بود اعصابم رو کلا خورد کرده.به نظرت اگه برد سوخته باشه واسم میفرستند؟
راستی فیوز کجاشه؟

من این صفحه کیلومتر رو تا به حال باز نکردم و از داخلش خبر ندارم .
اما معمولا بر سر راه برق اصلی خازن و مقاومت وجود داره که در صورتی که نوسان یا اتصالی پیش بیاد ابتدا خازن و مقاومت بسوزه که نقش فیوز رو بازی میکنند . از این رو تا کیلومتر باز نشه نمیشه پی به مشکلش برد .
قضیه سوختن برد هم به این سادگیها نیست . این کیلومتر به خوبی آب بدنی شده مگر از بخت شما باشه که آب نفوظ کرده باشه و اتصالی شده . گاهی وقتها هم به دلایل مختلف قطعی سیم یا مدار این مسکلات را پیش میاورد .
در کل قابل حله زیاد نگران نباش .
به تعمیر کار مراجعه کن تا نظر قطعی را بده . با اون شماره تلفنهایی که در چند پست قبلی داده بودم برای تامین قطعات تماس بگیر . راهنمایی ات میکنند .

تست کن :
1- موتور استارت می خوره ( با ریموت و استارت دستی ) ؟
2- کلیه وسایل برقی اعم از بوق - چراغها در چه وضعی اند ؟
3- این مشکل بعد از چه حالتی به وجود آمد ( قطع شدن صفحه کیلومتر )
الف : شستن موتور = ممکنه در اثر رفتن آب به داخل صفحه اتصال کرده و خازن و ... سوخته باشه
ب : ضربه = قطعی برد یا سیمها و یا شکستن ( خیلی بندرت پیش میاد و الکی نیست )
ج : دستکاری برقی ( نظیر نصب چراغ یا بوق ، باطری و ... ) = نوسان برق باعث سوختن برد یا خازن و ...

ضمنا اگر متوجه شدی یا خازن ، مقاومت ، آی سی سوخته ( که انشا الله اینگونه نباشه ) همونجا ( شهرتون ) میشه تعمیرش کرد . بده به یک تعمیر کار وسایل الکترونیکی قطعه سوخته شده رو تعویض کنه

حامد گل
30-05-1391, 10:56 قبل از ظهر
سلام راستش یک روز قبل ای قضیه موتور بردم کارواش .اون موقع مشکلی نداشت.فردا عصرش ک موتور رو روشن کردم دیدم فقط lcd کیلومتر دیجیتالی خاموشه ی کم بهش ور رفتم و موتورو خاموش روشن کردم اونم روشن می شد و دوباره خاموش شد.شبش دور موتور و امپر بنزین از کاز کار افتاد.امروز زین و باک رو باز کردم دیدم فیشا همه سر جاشه.بهش ور رفتم و بستم زین رو.
موتور رو که روشن کردم دیدم وقتی روشن شد بازم دکمه استارت کار میکنه.حالا نمدونم امروز این طور شد یا با همون کیلومتر اینجور شده.
تو رو خدا کمکم کنییییییددددددددددددد

shahriar
30-05-1391, 11:07 قبل از ظهر
اگه كيلومتر ديجيتال باشه چون واسه منم اينطوري شد و براي همه ي ارگون ها اينطوري ميشه.
چون هردو براي ثامن سيكلت هستن شايد مشكل يكي باشه.
كيلومتر رو باز كن خارهاي كيلومتر فكر كنم جدا شده لحيم بشه درس ميشه.
موتورو كارواش نبايد برد اشتباس

فیتک
30-05-1391, 10:28 بعد از ظهر
اگه كيلومتر ديجيتال باشه چون واسه منم اينطوري شد و براي همه ي ارگون ها اينطوري ميشه.
چون هردو براي ثامن سيكلت هستن شايد مشكل يكي باشه.
كيلومتر رو باز كن خارهاي كيلومتر فكر كنم جدا شده لحيم بشه درس ميشه.
موتورو كارواش نبايد برد اشتباس

اینکه موتور را نباید برد کارواش ! چندان موافق نیستم !! در واقع گاها مجبور به شستشو در کارواش خواهیم شد ( مثل از بین بردن چربیهای زیر موتور )
جمله ی شما رو اینگونه تکمیل میکنم . همه جای موتور را نباید با فشار باد و آب شستشو داد .
کلیه وسایل برقی موتور سیکلت به نوعی در برابر آب مقاوم هستند (Water resistant) اما ضد آب نیستند (Waterproof) .
بطور مثال هنگام شستشو با آب بدون فشار و بصورت لحظه ای و یا رانندگی در هوای بارانی نباید مشکلی برای کیلومتر و چراغها پیش بیاد
این مشکل پیش آمده برای موتور های شما دوستان خارج از این دو مقعوله نیست :
1- فشار آب پمپ کارواش که چیزی حدود 250 بار فشار و یا بیشتر است برخی از اتصالات را جدا و یا ویران نموده .
2- در اثر همان فشار آب از منفظ های زیر صفحه کیلومتر آب نفوظ کرده و باعث اتصال کوتاه گردیده .

در بهترین حالت جدا شدن اتصالات است که بقول دوستمان می توان با لحیم کاری جمع وجورش کرد . اما در اتصال کوتاه متاسفانه با سوختن قطعه روبرو خواهید شد و باید تعویض شود .

توصیه :
هنگام مراجعه به کارواش :
از متصدی بخواهید فشار را در حداقل بار قرار دهد - زیر 30 بار
قبل از شستشو صفحه کیلومتر و بوق را با نایلون آب بندی کنید .
از متصدی بخواهید هرگز مستقیما به صفحه کیومتر و سیمکشیها و اتصالات آب نپاشد .
من خودم به شخصه فقط موتور را برای شستن با آب گرم و رفع چربیها و روغنهای زیر موتور و گاها انجین به کارواش می برم . در غیر اینصورت با یک سطل آب و دستمال موتور تمیز می شود .
بعد از کارواش حتما کلیه اتصالات و صفحه کیلومتر را بادگیری کنید .

در پایان :
اگر کیلومتر را باز نمودید و متوجه نفوظ آب در آن شدید بعد از رفع عیب میتوانید از اسپری خشک مخصوص وسایل برقی ، برد و اتصالات را اسپری کرده تا از زنگ زدگی آن جلوگیری نمایید . این عمل باعث می شود کمی سطح برد چرب باقی بماند .

حامد گل
31-05-1391, 01:33 قبل از ظهر
دستتون درد نکنه.فردا دارم میرم مسافرت.11 بر میگردم .بازش میکنم خبر میدم.بازم ممنون.راستی استارت خوردن به نظرتون از چیه؟

فیتک
31-05-1391, 03:19 بعد از ظهر
دستتون درد نکنه.فردا دارم میرم مسافرت.11 بر میگردم .بازش میکنم خبر میدم.بازم ممنون.راستی استارت خوردن به نظرتون از چیه؟

استارت خوردن خود به خود دلایل زیادی میتونه داشته باشه که با توجه به اظهارات شما بنظرم به قضیه اتصال و آب رفتن در داخل دسته موتور و صفحه کیلومتر بر میگرده که با باز کردن و آب گیری حل خواهد شد .
اگر خدای نکرده با آبگیری و باز کردن صفحه کیلومتر و ... حل نشد بگو تا مفصلا برایت شرح دهم که خودت برطرفش کنی .

حامد گل
01-06-1391, 04:56 قبل از ظهر
عزیز یادم رفته چه جوری بود.موتور شما وقتی روشن میکنید و در حالت خلاصه استارت میزنه؟
از من میزنه.میخوام بدونم قبل هم این طور بود یا من اشتباه میکنم.وقتی دنده است نمیزنه.
قربون دستت ی امتحان بکن.ممنون.

فیتک
01-06-1391, 02:24 بعد از ظهر
عزیز یادم رفته چه جوری بود.موتور شما وقتی روشن میکنید و در حالت خلاصه استارت میزنه؟
از من میزنه.میخوام بدونم قبل هم این طور بود یا من اشتباه میکنم.وقتی دنده است نمیزنه.
قربون دستت ی امتحان بکن.ممنون.

نیاز به امتحان نیست !
عزیزم توضیح شما طوری بود که من احساس می کردم شما بدون فشار دادن دکمه استارت خود به خود استارت می خورد ... ( قاطی کرده )
اما منظور شما گویا بعد از روشن شدن موتور وقتی مجددا دکمه استارت را می فشارید مجددا استار می خورد .

هنگامی که موتور خلاص باشد (البته در اتومبیل هم صادق است) مجددا اگر استارت بزنید استارت میچرخد و این طبیعی است . ( یعنی استارت می خورد )
اما زمانی که موتور در حالت دنده باشد استارت عمل نخواهد کرد . مگر کلاچ بگیرید و استارت بزنید

اگر منظورتان این بود / پس مشکلی نیست
اما اگر بدون فشار دادن دکمه استارت موتور استارت می خورد که نیاز به بررسی دارد که قبلا هم عرض کردم

حامد گل
01-06-1391, 02:40 بعد از ظهر
منظورم همین بود.وقتی روشنه و خلاصه استارت میخوره.پس سالمه.ممنون.اینشالا برگشتم مزاحمتون میشم.