PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا دایلیم 250 رو میشه تقویت کرد؟

mhrn
08-04-1391, 08:52 قبل از ظهر
سلام رفقا

من 2 روزه با سایتتون آشنا شدم و 2 روزه از کارو زندگی افتادم از بس همه ی تاپیک هارو دارم میخونم و یاد می گیرم. ممنون

بریم سر اصل مطلب:

راستش من به دایلیم صفر مشکی مدل 2011 دارم. عکسشم گذاشتم

تو کفی 160 هم پر کردم بازم میشد رفت و گاز خور داشت ولی ترسیدم. اگزوز قهرمانی هم انداختم اما باز صداش حال نمیده.

مشکل من سر شتاب اولیه اش هست حتی هفته پیش دوترکه با دوستم رفتیم بام تهران. تو خیابونش که سربالایی هست وقتی میزدم دنده 1 راه بیوفتم انگار که داری با موتور 90cc بی کلاچ حرکت میکنی هی جون میکند و خاموش میشد ( آبرو ریزی ) :i'm sorry:

چیکارش میتونم بکنم این موتورو؟؟ پیش کی ببرمش که کارش درست باشه و در ضمن مورد اعتماد هم باشه و با انصاف؟؟؟؟؟

رااستش از سواریو راحتیو تیپ موتورم خیلی راضی ام.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

mostafa71
08-04-1391, 09:34 قبل از ظهر
بگو اهل چه شهری هستی تا همشریات تو انتخاب تعمیرکار کاردرست و مطمئن کمکت کنن

اولا این مشکل حرکت که معلومه که انژکتور موتورت تنظیم نیست (باید دیاگ بزنی)

من نمیدونم میشه همین جوری تقویتش کرد ولی یک دایلیم خراب شده بود باید دیاگ می زنند ولی نرم افزار دیاگش توی مشهد پیدا نمیشد تعمیر کاره اومد انزکتورو برداشت به جاش کاربراتور ax-1 روش انداخت

ecu رو هم فکر کنم نگه داشت برای سیستم برق رسانی و..... بعدش این موتوره خیلی خل شده بود یه طوری که اصلا تا دنده 3 باید سرگاز دنده هارو عوض میکردی و گرنه همش تیک میزد

( البته این کاربراتور ax-1 چون پمپ شتاب داشت اینقدر موتور وحشی شده بود )

mhrn
08-04-1391, 09:51 قبل از ظهر
فدات داداش

من تهرانم

کوروش
08-04-1391, 10:02 قبل از ظهر
فدات داداشمن تهرانمعکس خوده موتورته ؟؟؟؟اره دیدمت البته یه ترک دیدم !!!ببین زیاد کار خاصی نمیتونی بکنی کلا دیلیم یه کم کم جونه ولی به جاش کیفیتو / نرمی خودشو داره که جبران کردهمیتونی با تعویض چرخنده / عوض کردن زنجیر و کمی دست کاری تو کاربراتور و انجین شتابشو زیاد کنیاگه طالب شتابی این کار بهترین و مطمعن ترینه

mehran
08-04-1391, 10:17 قبل از ظهر
به به یه هم اسم دیگه اضافه شد :acigar:
یکی از اصی ترین ضعفای دایلیم صفحه کلاجش که به روغن خیلی حساسه. مشکل بعدی میتونه از تنظیم نبودن سیم کلاجت باشه.
موورت ریپ نمیزنه یا موقعی که گازو تو دنده های بالا تخته میکنی یهو حالت نیم کاج نمیکنه(صفحه رد نمیکنه)؟؟؟؟؟

mhrn
08-04-1391, 03:00 بعد از ظهر
نه . موتور هیچیش نیست . اتفاقا همین الان از محک میام. گفتند برو روی موتورت عیب نذار عمو ، موتورت معرکه س

mhrn
08-04-1391, 03:00 بعد از ظهر
آره داداش عکس خوده موتوره

چطور؟

K.I.A
08-04-1391, 03:18 بعد از ظهر

من نمیدونم میشه همین جوری تقویتش کرد ولی یک دایلیم خراب شده بود باید دیاگ می زنند ولی نرم افزار دیاگش توی مشهد پیدا نمیشد تعمیر کاره اومد انزکتورو برداشت به جاش کاربراتور ax-1 روش انداخت

ecu رو هم فکر کنم نگه داشت برای سیستم برق رسانی و..... بعدش این موتوره خیلی خل شده بود یه طوری که اصلا تا دنده 3 باید سرگاز دنده هارو عوض میکردی و گرنه همش تیک میزد

میگه رفتم بامه تهران موتور کم اورد معلومه تهرانه دیگه...
انزکتوراش تنظیمه و دیاگ لازم نداره دست بهش نزنید که داستان میشه....
کسی انزکتوریو کاربرات نمیکنه مگه خل شده معمولا این حرکت برعکسه...ax1 هم شاخ نیست که موتور از این رو به اون رو بشه و تا جایی که میدونم شدنی نیست و نمیصرفه.

K.I.A
08-04-1391, 03:22 بعد از ظهر
عکس خوده موتورته ؟؟؟؟اره دیدمت البته یه ترک دیدم !!!ببین زیاد کار خاصی نمیتونی بکنی کلا دیلیم یه کم کم جونه ولی به جاش کیفیتو / نرمی خودشو داره که جبران کردهمیتونی با تعویض چرخنده / عوض کردن زنجیر و کمی دست کاری تو کاربراتور و انجین شتابشو زیاد کنیاگه طالب شتابی این کار بهترین و مطمعن ترینه

زنجیر تاثیری تو دور گرفتن نداره حالا میخواد نخه شیرینی یا طناب باشه یا زنجیر یا تسمه تو شتاب فرقی نداره.
دایلیم انزکتور هست و کاربراتور نداره و لزومی هم نداره دست کاریش بکنید فقط میتونید با تعویضه خورشیدی عقب کمی به شتابش اضافه کنید ...

K.I.A
08-04-1391, 03:30 بعد از ظهر
نه . موتور هیچیش نیست . اتفاقا همین الان از محک میام. گفتند برو روی موتورت عیب نذار عمو ، موتورت معرکه س

محک ایندفعه رو درست گفت !
دست بهش نزن راه زیاده برای قوی شدن اما ممکنه به بعضی جاهاش ایراد وارد کنه و داستان دار بشه....
برای موتورای انزکتوری کیته تقویت فقط میتونه قوی ترش کنه که برای دایلیم نیست....از سواری خوبش لذت ببرید و قدرتش برای وزن و قیافش و قیمتش مناسبه.

mostafa71
08-04-1391, 05:28 بعد از ظهر
کسی انزکتوریو کاربرات نمیکنه مگه خل شده معمولا این حرکت برعکسه...ax1 هم شاخ نیست که موتور از این رو به اون رو بشه و تا جایی که میدونم شدنی نیست و نمیصرفه.

اولا من نگفتم بیا کاربرات بذار

ax-1 هم کاربراتش پمپ شتاب داره و خیلی هم کاربرات قدرتمندیه

بعدشم من اینو ننوشتم که شما تازه فکر کنید تا ببینید عملیه هست یا نه ............ گفتم طرف انژکتورش تنظیم نبود بود نرم افزار دیاگ نبود کاربرات گذاشتند

بازم ببخشید روک صحبت کردم

K.I.A
08-04-1391, 05:32 بعد از ظهر
نه مشکلی با بحث نیست اما شدنی نیست ...
کله موتور به هم میریزه ....
هر قطعه ای دایلیم نداشته باشه سفارش بدی میارن وظیفشونه/دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره.

mostafa71
08-04-1391, 05:34 بعد از ظهر

موتور خیلی شاخ شده بود با دنده 3 تیک میزد

من خودم هم خیلی تعجب کردم ولی وقتی با چشمهای خودم دیدم باورم شد

Babak
10-04-1391, 01:51 قبل از ظهر
دایلیم دقیقا ضعفش دنده 1 هست
زیاد نمیشه کاریش کرد

Masoud
10-04-1391, 05:27 بعد از ظهر
بهترین راهی که پیش رو دارید تعویض خورشیدی عقب و تعویض شمع هست اش و اگر هم
بتونید تو سایت های خارجی براش پاور کیت پیدا کنید که فبها..........

Masoud
10-04-1391, 05:31 بعد از ظهر
نه مشکلی با بحث نیست اما شدنی نیست ...
هر قطعه ای دایلیم نداشته باشه سفارش بدی میارن وظیفشونه/دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره.
کاملا موافق ام موتور های انژکتور رو هر جور دستکاریه غیر اساسی بکنی به موتور لطمه می زنی......
خورشیدی عقب رو هم اگر بیش از حد بزرگ کنی خودش یه دردسره.....
شمع لازم نیست حتما ایریدیومی سوزنی باشه ......... شاید یه شمع ساده باعث تقویت بشه (البته تجربه نشون داده رو دایلیم شمع های سوزنی ایریدیومی خوب جواب داده)
موتور با موتور فرق داره....
پاور کیت اگه ارزون باشه فقط و فقط مخصوص یه کار هستش ... برای مثال سوخت کمتر تو بعضی موارد ، شتاب بیشتر ، سرعت بیشتر
.
.
.
پس هر تقویت ای یه اصولی داره ..

ghost.rider1
12-04-1391, 07:42 بعد از ظهر
دوست عزیز موتورو از فابریکی ننداز .مکمل بنزین بریز خیلی عوض میشه.از طرف دیگر شما بایس صفحه کلاچتو از خارج بگیری بیاری اینی که کویر انداخته واسه مدل 125 دایلیم هست که اصلا ج.ن نداره:hanghead: عوض کنی.من این طرحا می خواستم عملی کنم رو دایلیمم که دیگه فروختمو نشد.

saeed55d
29-08-1391, 04:44 بعد از ظهر
بهترین راهی که پیش رو دارید تعویض خورشیدی عقب و تعویض شمع هست اش و اگر هم
بتونید تو سایت های خارجی براش پاور کیت پیدا کنید که فبها..........

آقا سلام
این داستان پاور کیت چیه ؟
میشه توضیح بدید ؟

monazzah
29-08-1391, 06:59 بعد از ظهر
سلام رفقا

من 2 روزه با سایتتون آشنا شدم و 2 روزه از کارو زندگی افتادم از بس همه ی تاپیک هارو دارم میخونم و یاد می گیرم. ممنون

بریم سر اصل مطلب:

راستش من به دایلیم صفر مشکی مدل 2011 دارم. عکسشم گذاشتم

تو کفی 160 هم پر کردم بازم میشد رفت و گاز خور داشت ولی ترسیدم. اگزوز قهرمانی هم انداختم اما باز صداش حال نمیده.

مشکل من سر شتاب اولیه اش هست حتی هفته پیش دوترکه با دوستم رفتیم بام تهران. تو خیابونش که سربالایی هست وقتی میزدم دنده 1 راه بیوفتم انگار که داری با موتور 90cc بی کلاچ حرکت میکنی هی جون میکند و خاموش میشد ( آبرو ریزی ) :i'm sorry:

چیکارش میتونم بکنم این موتورو؟؟ پیش کی ببرمش که کارش درست باشه و در ضمن مورد اعتماد هم باشه و با انصاف؟؟؟؟؟

رااستش از سواریو راحتیو تیپ موتورم خیلی راضی ام.

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

سلام دادا

اولا به جمع ما خوش اومدی

دوما موتورت ما رو گریفت به پای هم پیر شید

سوما دادا دنبال شر نگرد دست بهش نزن همینجوری سوارش شو حیفه میبینی برات شر میشه ها

Magma
02-09-1391, 01:51 قبل از ظهر
آقا شما اگه خیلی اشتیاق داری دست بکار شو. موتورو که نمیخوای ترشی بندازی! باید یه کاریش بکنی اگه اونجوری که میخوای نیست. بنظرم اول یه سرچ اساسی تو اینترنت جواب میده. نمیدونم چرا اما بچه های این سایت هروقت حرف از تیونینگ میشه اکثرا ساز مخالف میزنن. بنظر من واسه شروع اگه بخوای کاری بکنی که تاثیر محسوس داشته باشه تیونینگ اگزوز هست که هم قدرت و سرعتتو بالا میبره و هم تو مصرف سوختت تاثیر داره

Babak
02-09-1391, 09:34 قبل از ظهر
فقط برای تیونیک که بخواد جواب بده برای کلاچ اول یه کاری بکنید.
بعدم اگر بخواین انجین انژکتوری رو تیون کنید باید اول بتونید ecu رو حک کنید و بعد برنامه دوباره بدین بهش که بتونه زمانه اشش سوخت و مقدارشو دست کاری کرد تا شتابش بره بالا.

عرفان250
02-09-1391, 09:52 قبل از ظهر
به به یه هم اسم دیگه اضافه شد :acigar:
یکی از اصی ترین ضعفای دایلیم صفحه کلاجش که به روغن خیلی حساسه. مشکل بعدی میتونه از تنظیم نبودن سیم کلاجت باشه.
موورت ریپ نمیزنه یا موقعی که گازو تو دنده های بالا تخته میکنی یهو حالت نیم کاج نمیکنه(صفحه رد نمیکنه)؟؟؟؟؟

اقا.تو سرعت وقتی گازو تا ته فشار میدی موتور یهو حالت نیم کلاج میشه مشکل از چیه؟

Babak
02-09-1391, 10:37 بعد از ظهر
کلاچ مرخصه

F.Shahgol
02-09-1391, 10:39 بعد از ظهر
صفحه ضعیفه باید عوض کنی

salmanadl
23-10-1391, 06:21 قبل از ظهر
عکس خوده موتورته ؟؟؟؟اره دیدمت البته یه ترک دیدم !!!ببین زیاد کار خاصی نمیتونی بکنی کلا دیلیم یه کم کم جونه ولی به جاش کیفیتو / نرمی خودشو داره که جبران کردهمیتونی با تعویض چرخنده / عوض کردن زنجیر و کمی دست کاری تو کاربراتور و انجین شتابشو زیاد کنیاگه طالب شتابی این کار بهترین و مطمعن ترینه مگه دایلیم کاربرات داره؟؟؟

- - - Updated - - -

مطمئنی؟؟؟ این حرفا حقیقت داره؟؟؟

Babak
23-10-1391, 08:07 قبل از ظهر
دایلیم انژکتوریه

ایلیا
29-10-1391, 05:39 بعد از ظهر
من از مشکلات دایلیم مثل کلاچ و روغن و ... خبر ندارم. ولی میدونم برای تیونینگ از کارهای ساده شروع کنی. اگه میخوای انجینو تقویت کنی نیا پیستون و بوش و ... بنداز. به نظر من تنظیم بودن باد لاستیک‌ها، پایین آوردن وزن موتور، استفاده از بنزین با اکتان بالا،‌ آچارکشی و تنظیم سیم گاز و کلاچ و ... همه از کارایی هستن که باید قبل از تیونینگ انجام بدی و اگه راضی کننده نبود بری لول ( level ) بعدی.
رفع عیب موتور و برگردوندن اون به بالاترین حد استاندارد، خودش یه نوع تیونینگه.