PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد پیچ کارتل روغن روان

فرزاد شاه گل
04-04-1391, 09:34 بعد از ظهر
سلام
دوستان سریع راهنمایی کنید پیچ کارتل روغن من هرز شده وسفت نمیشه

موتورم روان هست چی کار کنم ؟؟؟لطفا سریع راهنمایی کنید؟؟؟

nopo
04-04-1391, 09:43 بعد از ظهر
موقعي كه انجين داغ بوده پيچ رو باز كردي؟

فرزاد شاه گل
04-04-1391, 09:46 بعد از ظهر
موقعي كه انجين داغ بوده پيچ رو باز كردي؟
نه داغ نبود

novindesigners
04-04-1391, 09:52 بعد از ظهر
دور پيچ رو يک لايه زخيم نوار تفلون به پيچ

Sent from my A500 using Tapatalk 2

فرزاد شاه گل
04-04-1391, 09:55 بعد از ظهر
دور پيچ رو يک لايه زخيم نوار تفلون به پيچ

خوب میشه ؟ دیگه روغن نمیده؟؟

novindesigners
04-04-1391, 10:02 بعد از ظهر
خوب میشه ؟ دیگه روغن نمیده؟؟

اره , نمى دونم والا , اىنشالله نميده

flower
04-04-1391, 10:06 بعد از ظهر
نوار تفلون فایده نداره می بری تراشکاری تو خ کمال قلاویز برات می زنه یک پیچ سایز بزرگتر خودش برات ردیف می کنه چون موقع قلاویز پیلیسه داخل کارتل می ره باید روغنش را عوض کنی در ضمن اون واشر مسی فابریک خودش را گشادش کن بنداز تو پیچ جدید

مصطفی
04-04-1391, 10:06 بعد از ظهر
تفلون بستی زیاد سفت نکن که دوباره هرز نشه.اگه تفلون جواب نداد باید بری تراشکاری قلاویز بزنه و یه پیچ بزرگتر ببندی

Mohammad aghili
04-04-1391, 10:27 بعد از ظهر
مال منم اینطوری شده

الان کامل بهت توضیح میدم چیکار کنی ، ولی بهتر بود تو تاپیک خودش میزدی تا در آینده اگه کسی به این مشکل خورد همونجا پیدا کنه

ببین
روغن موتور رو کامل تخلیه کن
بعد موتور رو بخوابون به بغل یا اگر میتونی بدون اینکه بخوابونی ، اون 3تا پیچی که بصورت مثلثی دور پیچ کارتلت بسته شده رو باز میکنی و اون قطعه حول کارتل که اون قسمت هرز شده مذکور هم جزوش هست ، جدا میشه

بعد مثل انسانهای متمدن روانی ، اون رو ببر تراشکاری تا واست قلاویز بزنه
پیچت رو هم ببر همونجا تست کن

بعدش دوباره بیا نصبش کن رو موتور و از روان لذت ببر

M@hy@r
04-04-1391, 10:45 بعد از ظهر
دلیلش چیه که اینطوری شده؟ لرزش زیاد که فکر نکنم باشه ، تعویض روغنم ماهی یه بار باشه بعد 10 سالم نباید اینطوری بشه

Mohammad aghili
04-04-1391, 10:46 بعد از ظهر
دقیقا نمیدونم مهیار

مال علی نوزاد هم این تریپی شد

احتمالا فلاتی ها یه ویروس ساختن انداختن به جون روان که همشون دارن کارتل هرز میکنن
والا

فرزاد شاه گل
04-04-1391, 10:56 بعد از ظهر
دوستان من الان موفت با تفلون درستش کردم
حالا فردا باید برم تراشکاری تو کمال(لطفا ادرس دقیق بدید)واون موقع درستش کنم
میشه بگید چقدر هزینه اش میشه تقریبا؟؟؟?

flower
05-04-1391, 08:27 قبل از ظهر
داخل خ کمال یک تراشکاری هست فقط کار موتور را انجام می ده مغازش تو زیر زمینه از هر کسی بپرسی بت ادرس می ده هزینه اش حدود 3000 تومان یا بیشتر یاکمتر

RHM
24-04-1391, 04:12 بعد از ظهر
دلیلش چیزی نیست جز ... کسی که روغن رو عوض میکنه و بلد نیست پیچ ببنده. یا همینجور پیچ رو پیچ میبنده که عاج های پیچ صاف میشه یا یه آچار بلند میگیره دستش و اونقدر سفت میکنه که پیچ میبرّه.:bargh:
البته شاید ،من که جلو نظر آقایون باید لُنگ بندازم وبس.

alikian
25-04-1391, 12:59 بعد از ظهر
شما اول ببین پیچ هرز شده یا رزوه های کارتر اگه پیچ بود که خیر و برکت کارتر هم که راهنماییت کردن
جنس ایاژ پیچها خوب نیست و در موقع سفت کردن زیاد سفت میکنن یا دنده رو دنده میبندن

mohsenn33
28-05-1391, 05:39 بعد از ظهر
سلام
آقا تورو خدا یکی کمک کنه.بار اول خواستم روغن موتورو عوضکنم (پیشرو پارس 250) پیچ کناری تخلیه روغنو باز کردم ،بعد یه فنر با یه انگشتی اومد بیرون که نحوه قرار گرفتنشو بلد نیستم عکسشم میزارم فقط لطفا کمک کنید.
اینم عکس:سرور1:
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
سرور 2:
[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links]

نیما نادری
28-05-1391, 07:07 بعد از ظهر
قسمت بلند رو بنداز توی فنر تا بیاد لبش به لب فنر گیر کنه بعد فنرو بزار سر پیچی که باز کردی و بزن جا فقط تا جون داری سفت نکن که مثل این پیچ کارتل بشه

perspolis14
10-06-1391, 11:47 بعد از ظهر
بابا برای موتور روان من این اتفاق افتاده و رفتم قلاویز کردم با پیچ خوب و درجه یک برام 5000 تومن آب خورد .

،بهترین راه اینه که صافی کارتر (3پیچ) را از لوازم فروشی بگیری یکی از بچه های سایت خریده به قیمت 5000 تومن.

ali borji
30-11-1392, 03:27 بعد از ظهر
سلام به همه من امروز با موتور رفتم بیرون اومدم دیدم پیچ کارتلم نیست هر چی روغن بوده تو راه ریخته الان من سه پیچ مثلثی بخرم ببرم تراشکاری یا یه پیچ بگیرم دورش تفلون ببندم

ali borji
30-11-1392, 04:40 بعد از ظهر
داداش ما که وسعمون بیشتر از این نیست پیشرو بخریم

پشیمان
30-11-1392, 06:01 بعد از ظهر
سلام یه مشکل جدید که تا حالا بهش توجه نکردم میگم میدونید روان 200 چقدر روغن میخوره؟ یک لیتر یا بیشتر؟ اخه پالس 220 بیشتر از یک لیتر میخوره

hossein01
17-01-1398, 08:37 بعد از ظهر
اگر خودرو شما پراید هست می توانید با رفتن پیش یک تراشکار که دسترسی به چاله مکانیکی دارد.سایز پیچ کارتل را از 12 به چهارده بزرکتر کنید. اول روغن ماشین را تخلیه کنید.جای پیچ را قلاویز 14 کنید و مقداری روغن از در موتور بریزید تا پلیسه های قلاویز از سینی کارتل همراه روغن بیرون اید.

hasani_reza
21-12-1398, 10:52 قبل از ظهر
سلام.هندل زدم شمع موتور پرتاب شد بیرون صدای انفجار کرد حالا هرز شده بسته نمیشه چکار کنم؟؟؟ هندا ۱۲۵

hasani_reza
21-12-1398, 11:36 قبل از ظهر
کسی میدونه باید چکار کنم؟!

Alireza Farzin
21-12-1398, 12:25 بعد از ظهر

اقا رضا سلام,

یه جور بوش مخصوص هست که که هر دو طرف(داخل و خارج) دنده داره,....دنده داخلش برای شمع و دنده بیرونیش برای در گیر شدن با سرسیلندر(سرسیلندر باید با احتیاط قلاویز بشه),....اگر الان اون بوش پیدا بشه کار مشکلی نیست, ولی از کم حوصله گی یه سری از تعمیرکارهای موتور سیکلت خارجه,

یه تراشکار معمولی راحت میتونه اون بوش رو بسازه, و نصبش بکنه,

hasani_reza
21-12-1398, 06:16 بعد از ظهر
سلام.هندل زدم شمع موتور پرتاب شد بیرون صدای انفجار کرد حالا هرز شده بسته نمیشه چکار کنم؟؟؟ هندا ۱۲۵

اقا رضا سلام,

یه جور بوش مخصوص هست که که هر دو طرف(داخل و خارج) دنده داره,....دنده داخلش برای شمع و دنده بیرونیش برای در گیر شدن با سرسیلندر(سرسیلندر باید با احتیاط قلاویز بشه),....اگر الان اون بوش پیدا بشه کار مشکلی نیست, ولی از کم حوصله گی یه سری از تعمیرکارهای موتور سیکلت خارجه,

یه تراشکار معمولی راحت میتونه اون بوش رو بسازه, و نصبش بکنه,
ممنون علیرضا جان لطف کردی.فقط نیازی به باز کردن سیلندر داره یا نه؟ هزینه اش چقدره؟

Alireza Farzin
21-12-1398, 09:14 بعد از ظهر
ممنون علیرضا جان لطف کردی.فقط نیازی به باز کردن سیلندر داره یا نه؟ هزینه اش چقدره؟

سلام,

اگر جا برای قلاویز کردن باشه, احتیاجی به باز کردن سر سیلندر نیست,
بهترین نوع این بوش به "هلی کویل" معروفه,
بهش "بوش فنری" هم میگن,
جنس خارجیش بهتره,

"هلی کویل" فقط برای شمع انجین نیست,

برای هر رزوه از بین رفته, "هلی کویل" مخصوص اون رزوه وجود داره,.....برای همین یه تراشکار و یا مکانیک خوب باهاش اشنائی کامل داره و ابزارشو داره,...

آخرین بار دو سال پیش بود خریدم,....خود بوش فنری قیمتی نداره, ابزارهاش هم فکر کنم یه چیزی حدود 150~300 تومن باشه,

hasani_reza
22-12-1398, 01:25 قبل از ظهر

سلام,

اگر جا برای قلاویز کردن باشه, احتیاجی به باز کردن سر سیلندر نیست,
بهترین نوع این بوش به "هلی کویل" معروفه,
بهش "بوش فنری" هم میگن,
جنس خارجیش بهتره,

"هلی کویل" فقط برای شمع انجین نیست,

برای هر رزوه از بین رفته, "هلی کویل" مخصوص اون رزوه وجود داره,.....برای همین یه تراشکار و یا مکانیک خوب باهاش اشنائی کامل داره و ابزارشو داره,...

آخرین بار دو سال پیش بود خریدم,....خود بوش فنری قیمتی نداره, ابزارهاش هم فکر کنم یه چیزی حدود 150~300 تومن باشه,

دمت گرم مشتی هستی