PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیتروژن یا nos (ارمر)

hosein.d1370
31-03-1391, 12:39 قبل از ظهر
سلام به همهٔ بچهای سایت پرشین موتور
من یه ۲ هفته‌ای می‌شه که عضو این انجمن شدم و مطالب خیلی‌ باحالی‌ ازش پیدا کردم که حاصله تلاش و تجربهی‌ دوستان بود که مفتی در اختیار ما گذاشتن از همینجا از همشون تشکر می‌کنم
دوستان من یه سوالی داشتم که هرچی‌ اینجا دنبالش گشتم پیدا نکردم
آیا کسی‌ از دوستان تاحالا نیتروژن روی موتورش بسته
میدونم که یکم غیر عقلانی میاد ولی‌ باید چیز باحالی‌ بشه
ممنون از همهٔ دوستان و صاحب نظرن
پینوشت:آقا ما که اهل خوزستان هستیم اونم از شهر مسجد سلیمان کسی‌ نیست که بتونیم باهاش بریم بیرون یه افرودی چیزی اینجا همه سی‌جی سوارن:(

K.I.A
31-03-1391, 01:08 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز/
ضمن خوش امد به پرشین موتور و نظره لطفه شما...
عنوان ویرایش شد...تا با نیتروزن لاستیک اشتباه نشه/
ابتدا باید بدونیم که این چه سیستمیه.....در واقع ارمر به معنیه فرار کردن هست و همینطور هم هست
فرض کنید انجینی در حالت تخته گازه اما باز جاداره که فشاره بیشتری تحمل کنه و تو زمانه کمتری به حداکثر سرعت برسه اینجاست که با nos طرف هستید...
من خودم تو پیست یه هوندا 250 سی بی ار مدل پایین دیدم که میومد با ما تمرین میکرد و میگفت میخوام نیتروزنن ببندم اونجا بود که ما ازش ترسیدیم و حرفه جدی به حساب اومد/
بعده مدتی بسته بوذ و به گفته خودش شتابش 2برابر شده بود تو سرعت!کاری نداریم....
بستن کیته کامله نیتروزن هزینه زیادی میخواد مثله همین پر کردن مخزنه مخصوص ...رگلاتور...شلنگای ضد حریق....پمپ فشار....و...........
همینطور انجینی میخواد تا تحمله اون تقه و حرارت واحتراقه قوی تر و الیاز محکمتر میطلبه که اینارو معمولا تو وسیله های امریکایی و زاپنی و اروپایی دریافت میکنید نه کره ای چینی هندی ایرانی اوگاندایی!!!
همینطور نیاز منده تغییر تو سوخت رسانی و شمع و.... هست کلا برای مسابقه خوبه!

hosein.d1370
31-03-1391, 02:54 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز/
ضمن خوش امد به پرشین موتور و نظره لطفه شما...
عنوان ویرایش شد...تا با نیتروزن لاستیک اشتباه نشه
ابتدا باید بدونیم که این چه سیستمیه.....در واقع ارمر به معنیه فرار کردن هست و همینطور هم هست
فرض کنید انجینی در حالت تخته گازه اما باز جاداره که فشاره بیشتری تحمل کنه و تو زمانه کمتری به حداکثر سرعت برسه اینجاست که با nos طرف هستید...
من خودم تو پیست یه هوندا 250 سی بی ار مدل پایین دیدم که میومد با ما تمرین میکرد و میگفت میخوام نیتروزنن ببندم اونجا بود که ما ازش ترسیدیم و حرفه جدی به حساب اومد/
بعده مدتی بسته بوذ و به گفته خودش شتابش 2برابر شده بود تو سرعت!کاری نداریم....
بستن کیته کامله نیتروزن هزینه زیادی میخواد مثله همین پر کردن مخزنه مخصوص ...رگلاتور...شلنگای ضد حریق....پمپ فشار....و...........
همینطور انجینی میخواد تا تحمله اون تقه و حرارت واحتراقه قوی تر و الیاز محکمتر میطلبه که اینارو معمولا تو وسیله های امریکایی و زاپنی و اروپایی دریافت میکنید نه کره ای چینی هندی ایرانی اوگاندایی!!!
همینطور نیاز منده تغییر تو سوخت رسانی و شمع و.... هست کلا برای مسابقه خوبه!

ممنون از نظر لطف شما که پاسخ منو دادین
خوب حالا چطوری می‌شه فهمید که مثلا یه موتور انجینش میتونه جای بیشتری برای گاز خوردن داشته باشه
و اینکه اگه بخوایم ببندیم از کجا و از چه جایی باید شروع کنیم که بتونیم کارو انجام بدیم
چطوری می‌شه فهمید که آلیاژ موتور خوب هست یا نه اگه بدیم برامون ریخته گری کنن می‌شه که الیاژو بهتر کرد یا نه
اگه نه که می‌شه مثلا کل بلوکهٔ سیلندرو عوض کنیم و یه چیز توپ بذاریم جاش
شرمند که خیلی‌ سوال می‌پرسم:دی

sezar
31-03-1391, 05:02 بعد از ظهر
کیا جون یکم درباره نیترو توضیح بیشتر میدی ؟؟

من تا قبل از این فکر میکردم نیترو برای بالا بردن تاپ اسپید هست ولی با خوندن مطلبت به این نتیجه رسیدم فقط شتاب رو بیشتر میکنه و ربطی به تاپ اسپید نداره ... درسته ؟؟

اون یارو که رو موتور بسته بود نگفت موقع شتاب گیری تعادلش چجوریه ؟؟؟ آخه رو ماشین که حسابی می چسبی به صندلی و تکون نمیتونی بخوری... برا موتور چجوریه ؟؟

hamidmojrem
15-12-1392, 01:34 قبل از ظهر
کیا نیترو رو از کجا گیر بیاریم؟ نتقشه بستنشو از کجا پیدا کنیم؟؟سیستم نیرو چند میوفته؟؟؟

hamidmojrem

FARSHAD_TORNADO
25-04-1393, 06:16 بعد از ظهر
؟؟؟؟؟

saeidsalehi
01-05-1393, 11:09 قبل از ظهر
سیستم nos بر روی موتور های خاص سوار میشه.سیلندر نیاز به دو جور تغذیه داره.تغذیه ی اول سوخت خود موتور هست و تغذیه ی دوم سوخت مونواکسید نیتروژن یا ناس.بنابراین ما نیاز به دو ردیف سوزن انژکتور داریم یکی برای سوخت اصلی و یکی برای نیتروژن.بهتره بگم که شما باید برای هرسیلندر دو سوزن انژکتور در نظر بگیرید و نکته ی دوم اینکه این سیستم فقط روی موتور هایی قابل اجرا هست که انژکتور باشن نه کاربراتور

مساله ی دوم هم این هست که اگه یه ذره خطا توی نصب این سیستم باشه وقتی کلید نیترو رو زدی میتونی ابر ها رو لمس کنی.

اگه اطلاعات بیشتری خواستی اطلاع بده

babak5452
09-08-1393, 03:28 قبل از ظهر
همه دوستان ی جوریای اطلاعات دست پا شکسته به دارن ولی تکمیل نیست
نایتروکساید سوخت نیست و قابل اشتعال هم نیست
اول لازمه با گاز نایتروس
گاز نیتروژن اکسید شده (توجه داشته باشید اکسید (N2O) هست اکساید (NO2) نیستا)که به NOS یا NITROUS OXIDE معروف هست در واقع از یک مول اکسیژن و دو مول نیتروژن ساخته شده (اینم لینکش من انگلیسیم خوب نیسد یکی ترجمش کنه )
[Only registered and activated users can see links]
خب این گاز چطوری باعث قوی تر شدن موتور ما می شه ؟
ببنید موتور ما از احتراق نیرو تولید می کنه حالا ما هرچی بتونیم احتراق بزرگتر و قوی تری داشته باشیم در نتیجه قدرت بیشتر می تونی بگیرم و با توجه به مثلث آتش که متشکل شده از 1 سوخت 2 اکسیژن 3 گرما
ما باید سوخت بیشتری بسوزنیم تا قدرت بیشتری بگیریم خب ما می یایم سوخت رو بیشتر می کنی و در نتیجه شتاب بهتر قدرت بیشتر میشه اما عتش شتاب و قدرت بیشتر رو داریم باز میایم سوخت رو بیشتر می کنیم اما این دفعه نتیجه عکس میده موتور ساز کار نمی کنه قدرت کم می شه شتاب میاد پایین (چرا ما که سوخت رو زیاد کردیم پس چرا شتاب و قدرت موتور کم شد؟!! )
توجه داشته باشید ما سه حالت ترکیب سوخت تو موتور های درون سوز داریم
1 ترکیب فقیر از سوخت که عبارت هست از 1 واحد سوخت به زیر 14.7 واحد هوا
2 ترکیب استوکیومتری از سوخت که عبارت هست از 1 واحد سوخت به 14.7 واحد هوا (ایده آل ترین حالت )
3 ترکیب غنی از سوخت که عبارت هست از 1 واحد سوخت به بالای 14.7 واحد هوا
خب وقتی ما ی نسبت غنی از سوخت داریم تا ی حدی که سوخت بالا بره احتراق خوبی داریم از ی حدی که گدشت دچار افت توان می شیم چون احتراق خوب سورت نمی گیره به علت کمبود اکسیژن که بهش می گیم خام سوزی
پس حالا ما برای این که بتونیم از سوخت بیشتری که وارد سیلندر می کنیم قدرت بیشتر هم بگیریم احتیاج داریم که میزان اکسیژن رو هم افزایش بدیم به همین دلیل میایم از سیستم نایتروس استفاده می کنیم (شاید برای بضیبا سوال پیش بیاد چرا نمی یایم مستقیم اکسیژن وارد سیلندر کنیم و میایم اکسیژن نا خالص وارد سیلندر می کنی ؟) جواب سوال تو پرانتز اینه چون باعث آب شدن پیستون و سیلندر در اثر حرارت زیاد می شه نايتروس از دوقسمت نيتروژن و يك قسمت اكسيژن تشكيل شده ( 36٪ اكسيژن ) در مرحله انفجار و سوختن سوخت حرارتي معادل با 300 درجه سانتی گراد توليد ميشه و اين حرارت باعث ميشه تا ناس اكسيژن آزاد كنه و اين آزاد كردن اكسيژن باعث ميشه سوخت بيشتري وارد موتور بشه و سوخت بيشتر قدرت بيشتري توليد ميكنه نيتروژن در اين قسمت عمل كم كردن فشار درون سيلندر و خفه كردن آثار بعد از انفجار رو داره همچنين عمل خنک کنندگی و نگه داشتن محفظه احتراق در دماي بين 15 تا 21 درجه سانتیگراد از كارهاي ديگر نيتروژن ميباشد
خب تا اینجا با نایتروس و کاری که می کنه آشنا شدیم
و اصل داستان اینه که خود نايتروس هيچگونه خاصيت اشتعالي از خودش نداره همونطور كه هم گفته سوخت قدرت توليد ميكنه و نايتروس سوخت بيشتري رو ميسوزونه پس خودش به تنهايي قابل اشتعال نيست
اما در مورد سوار کردن نایتروس بر روی موتور و چگونگی پیاده سازیش
ببینید ما هیچ گونه محدودیتی در نوع موتوری که قراره استفاده بشه (از موتور گازی بگیرید تا موتور بوگاتی ویرون سوپر اسپرت ) نداریم حتی در مورد سیستم سوخت رسانی هم محدودیت نداریم میتونه کاربراتور باشه می تونه انژکتور باشه
سیستم نایتروس رو برای به سه روش می شه پیاده کرد Dry و Wet و direct port
روش اول که يكي از راحت و بهترين روش ها برای استفاده نایتروس Dry هست در اين روش سوخت آماده شده توسط سيستم سوخت رساني و دستگاه مكش وارد موتور ميشود و ناس به صورت جداگانه وارد مانيفولد شده و عمل پر قدرت كردن موتور رو انجام ميدهد به ياد داشته باشيد كه ناس موتور رو پر قدرت نميكنه با سوختن سوخت قدرت توليد ميشه و هر چه سوخت بيشتري سوخته بشه قدرت بيشتر توليد ميشه پس كار ناس سوزاندن كميت بيشتري از سوخت ميباشد. (سیستم سوخت رسانی باید توان اینو داشته باشه که سوخت مازاد رو تامین کنه )
روش پیاده کردن سیستم DRY هم به این صورته که شما می یای ی نازل پاشش می ذاری فیلتر هوا و دریچه گاز که نایتروس رو می پاشه و نایتروس با سوخت تو منیفولد ورودی قاطی می شه و وارد سیلند می شه ومی سوزه که من این روش رو برای کاربراتوری ها پیشنهاد نمی کنم چون ی خورده پیچیده می شه این روش پیاده کردنش رو انژکتور مثل آب خوردنه بخاط این که سوخت تو خودرو انژکتوری به صورت هوشمند داره کنترل می شه
اینم ی تصویر از نازل سیستم (DRY) شرمنده شماتیک مناسب از سیستم پیاده سازیش پیدا نکردم براتون بذارم بعدا ی شماتیک از طریقه پیاده سازیش براتون می کشم می ذارم همونتور که می بید انتهاش به ی لوله وصله اون لوله وظیفه انتقال نایتروس از کمپسول رو داره
روش دوم WET كه در اون نايتروس با بنزين اضافه در يك زمان وارد موتور ميشه
نصب اين سيستم به دستگاه سوخت رساني هيچ ربطي نداره و به صورت جداگانه لوله بنزين و ناس در يك مكان روي سيستم مكش نصب ميشوند قبل از دهنه کاربراتور یا دریچه گاز
اینم ی عکس از نازل سیستم (WET)
همنطور که تو عکس می بینید نازل دوتا ورودی داره رو یکی نوشته F رو اون یکی هم نوشته N ورودی F برای بنزین هست و ورودی N برای نایتروس
سیستم بعدی که دایریکت پورت direct port هست دقیقا همون سیستم WET هست منتها با این تفاوت که نازل بعد از دریچه گاز یا کاربراتور قرار می گیره و برای هر سیلندر یک نازل جدا گانه گذاشته می شه که میتونید نمونه اجرا شدش رو روی این هایابوسا ببنید
حالا برای پیاده کردن سیستم نایتروس چه چیزهایی لازمه ؟؟
1 مخزنی که تحمل 1000 PSI یا 69 BAR فشار رو داشته باشه
2 شیر برقی که تحمل 1000 PSI یا 69 BAR فشار رو داشته باشه
3 لوله هایی که تحمل 1000 PSI یا 69 BAR فشار رو داشته باشه
4 نازل ها مخصوص این کار
ضمنا باید سیستم سوخت رسانیتون پمپ بنزین داشته باشه تا بتونید برای نایتروس ازش انشعاب بگیرید
حالا چگونگی سیستم و انتخاب شات صحیح برای نازل سوخت و نازل نایتروس هم ی بحث طولانی داره که اگه دوست داشتین اعلام کنید تا توضیح بدم
در کل پیاده سازی نایتروس خیلی کار اسونیه و اگه فوت فن کار رو بدونید در عرض نیم و لوازم لازم رو داشته باشید سیستم WET رو می تونید کمتر از نیم ساعت اجرا کنید به همین راحتی

said khansar
09-08-1393, 10:19 قبل از ظهر
دوست عزیزاستفاده کردیم ممنون چنتاسوال داشتم اینکه این کاررومیشه روموتورای داخلی انجام داد؟اگه اره چقدرهزینه داره ولوازمش کجاگیرمیاد!

mohammadvaiper
09-08-1393, 10:35 قبل از ظهر
خیلی جالب بود.
نحوه پیاده سازیش روی موتور کاربرات چجوری...
اصلا خود ناس رو کجا میفروشن؟

Gladiator
09-08-1393, 11:09 قبل از ظهر
بسیار عالی و کامل ، شما تا بحال خودتون پیاده سازی کردین ؟

babak5452
09-08-1393, 05:33 بعد از ظهر
خب مشخصه که همه علاقه دارید به این سیستم ببنید همون اول هم گفتم شما تو پیاده سازیش رو موتور هیچ محدودتی ندارید می خواد موتورتون از این هندا های 70 سی سی باشه می خواد دوکاتی 1200 باشه یا هر موتور دیگه ای
مهم اینه شما کیت مناسبی رو برای موتورتون انتخاب کنید و صحیح پیاده سازی و تنظیمش کنید
بالا توضیح دادیم چه چیزایی لازمه حالا فرض می گیریم می خوای این سیستم رو روی ی موتور سی جی 125 پیاده کنیم این ی شماتیک از طریقه پیاده سازی نایتروس
توضیحات
شما باید از باک بنزین موتورتون ی انشعاب از برا پمپ بنزین بگیرید پمپ بنزین وظیفه داره بنزین مورد نیاز برای سیتم نایتریوس رو تامین خروجی پمپ بنزین رو میایم به شیر برقیمون وصل می کنیم
کپسول نایتروس رو باید با زاویه 30 درجه نصبت به خط افقی نصب کتید که توی تصوری هم نشون دادم
نازل رو هم باید بین باکس فیلتر هوا و کاربراتون نصب
خب حالا برای این که به صورت داییم بنزین و نایتروس وارد نازل و بعد به داخل سیلندر نشه و درمواقع لزون بتونیم ازش استفاده کنیم می یام ی شیر برقی که بهش سلونید می گن میذاریم سر راهش تا هر وقت شاسی رو فشار می دیم سیستم نایتروس به کار بیوفته
تا اینجاشو داشته باشید حقیقت الان دارم می رم بیرون بعد میام بقیه مراحل کار رو توضیح می دم تا اینجا می تونید بند و بساتش رو اگه داشته باشید سوار کنید ولی نمی تونید ازش استفاده کنید

- - - Updated - - -

راستش من این سیستم رو تا حالا روی موتور پیاده سازی نکردم ولی روی ماشین چرا سوار کردیم
اگه دست به آچار باشید اصلا سخت نیست

said khansar
09-08-1393, 05:53 بعد از ظهر
خوب اینطوری که شمافرمودید:نازل سوخت چطورقطع ووصل میشه؟شلنگ تکی که به کاربرات وصله چطوری بایدقطع بشه(موقعی که ازنایتروس استفاده میکنیم)اگه قرارنیست قطع بشه موتورسوختش زیادنمیشه(خفه نمیکنه)!ممنونبابت جوابها

babak5452
09-08-1393, 07:17 بعد از ظهر
اون شیر برقی دقیقا برای همین کاره دیگه
اون هم سوخت و نایتروس رو قطع می کنه موقعی هم که دکمه رو می زنید وشیر برقی هم به بنزین هم به نایتروس اجازه می ده که به سمت نازل حرکت کنن
فشار کپسول هم هیچ وقت نباید از از 700 PSI کمتر بشه چون برای داشتن بازدهی باید فشار نایتروس بالای این مقدار باشه
حالا شب میام بیشتر توضیح می دم

- - - Updated - - -

راستی من عذر می خوام هر جا کلمهسلونوئید به ی شکل نوشتم که درستش اینه سلونوئید و اون اشتباه رو بذارید به حساب این که عجله ای تایپ کردم

said khansar
09-08-1393, 07:24 بعد از ظهر
پس بازدن کلیدیکسره میشه(نازل تایم مخصوص پاشش نداره)اینجوری سوخت هدرنمیره!شیروپمپ وکپسول رومیشه تهیه کردامانازل وگازنایتروس روچطوروازکجاتهیه کنیم چقدرهزینه داره؟شمااین سیستموروماشین پیاده کردی:مدل ماشین؟چندکیلومترمیره؟چقدر روشتاب تاثیرداره؟عکس؟مرسی بابت جوابها!

babak5452
09-08-1393, 10:17 بعد از ظهر
این سیستم رو 405 و پراید و ماکسیما استاندار و 405 با موتور gti6 پیاده سازی شد نه نازل هیچ تایم نداره و یکسری وقتی شیر برقی وصل می شه پاشیده می شه
گاز نایتروس هم هر جایی که لوازم طبی بفروشن دارن چون این گاز رو تو کارای طبی استفاده می کن تو اتاق عمل برای بی هوشی استفاده می شه اما به هرکسی این گاز رو نمی دن و باید مجوز داشته باشید
در ضمن از نایتروس برای شتاب گیری استفاده می شه نه برای تاپ اسپید یعنی رو تاپ اسپید تاثیر داره ولی تا موقعی که پاشیده میشه وقتی تموم بشه سرعت افت می کنه
عکس از چی بذارم ؟؟ والا تنها ماشینی که مال خودم بود روش کار کردم رو فروختم و دیگه رو ماشین بعدی قسمت نشد از این سیستم استفاده کنم بقیه خودرو ها هم که مال دوستان و دوست دوستان بود که فعلا دسترسی ندارم ولی در اسرا وقت حتما
در مورد حدر رفت سوخت هم تو سیسjl هم وقتی موتور شما داره 3000 دور دقیقه می خوره دیگه سوخت انققد فرست ندازه که هدر بره شما هرچی می فرستی از انور سیلندر ازش تغذیه می کنه حالا بذارید شب کامل توضیح می دم منظورم از شب دم صبح هست مثل پست دم صبح امروز به ساعت اولین پستم تو تایپک دقت کنید من اون موقع سرم خلوته و می تونم با حواس کاملا جمع جواب بدم

babak5452
10-08-1393, 04:02 قبل از ظهر
یعنی کس دیگه بجز سعید سوال نداره ؟!!
الان پست مربوط به تنظیم رو بذارم یا بذاریم برای بعد عاشورا تاسوعا که همه حظور داشته باشن ؟؟
دعا کنید ی پولی برسه تصمیم دارم سیستم نایتروس رو روی ATV خودم که انجینش از این 250 طرح سی جی هست پیدا کنم که بشه ی تجربه ای که دوستان بتون ازش استفاده کنن کم کم وارد تیونینگ واقعی موتور سیکلت بشیم
اینجوری شما هم از شر این نقاشی های چپن در چولاق من راحت می شیم و می تونید تصویر واقعی اجرای نایتروس روی موتور سیکلت رو ببنید
فعلا که هرچی پول داشتیم دادیم برا خرید این ATV و نزدیک 1 میلیون فقط بوبین و شارژر و سی دی آی و کویل سیم کشی های مختلف گرفتم برا موتورم تا با آزمون خطا بالاخره تونستم شارژر مناسب بوبین مناسب و سیم کشی مناسب برای موتور رو از بینشون انتخاب کنم و برقش رو سر سامون بدم
حالا اگه دوست دارید که ادامش رو قبل از عاشورا و تاسوعا بگم تو تایپک پست بزنید اگرم می خواید بعد از عاشورا تاسوعا بگم همین پستم رو ازش تشکر کنید هر کدوم بیشتر رای آورد همون رو انجام می دیم
قبل عاشورا تاسوعا پست (سعی کنید سوالای که تو ذهنتون هست بپرسید جواب می دم )
بعد عاشورا تا سوعا تشکر

- - - Updated - - -

راستی ی قسمت تو سوال اول آقا سعید رو جا انداختم و الان متوجه شدم

شلنگ تکی که به کاربرات وصله چطوری بایدقطع بشه(موقعی که ازنایتروس استفاده میکنیم)اگه قرارنیست قطع بشه موتورسوختش زیادنمیشه(خفه نمیکنه)
اون شلنگ هیچ وقت نباید سوختش قطع بشه چرا ؟ چون ما برای گرفتن قدرت داریم از نایتروس استفاده می کنیم که بتونیم سوخت مازاد بر نیاز موتور رو وارد سیلند کنیم و بسوزیم پس سوختی که از طریق کاربراتو برای موتور تامین می شه سوخت سوخت مورد نیاز موتور هست و سوختی که از طریق نازل همراه با نایتروس وارد سیلندر می شه سوخت مازاد بر نیاز برای گرفتن قدرت بیشتر هست ما اگه سوخت کاربرات رو قطع کنیم اون حالته پیش میاد که گفتم شاید برای دوستان سوال باشه چرا اکسیژن خالص وارد سیستم نکنیم اکسیژن زیاد میشه حرارت می ره بالا کلا با این سوال می تونم به ی نکته کلیدی اشاره کنیم که هنگام استفاده از نایتروس به هیچ عنوان نباید سوخت رسانی مورد نیاز سیستم قطع بشه مثلا تو ماشین های انژکتوری نباید بذاریم دور موتور به رد لاین یا کات آف برسه چون سیستم کات آف به این صورته که ایسیو دستور قطع پاشش رو ده که به همین علته دور موتور بالا نمیره

Gladiator
10-08-1393, 08:04 قبل از ظهر
اگه وقت میکنی بگی تا پیش از عاشورا تاسوعا بگو
تقریبا توضیحاتت کامله برای همین سوالی تو ذهن خیلی از بچه ها خطور نکرده

said khansar
10-08-1393, 05:05 بعد از ظهر
اقابابک یه سوالم بی جواب مونداینکه نازل روازکجاتهیه کنیم واین پروژه چقدرهزینه داره(روماشین خودتون سوارکردین)؟

partican
10-08-1393, 06:37 بعد از ظهر
بابک جان اگر میشه الان توضیح بده <3
در ضمن نقاشیت خیلی خوب بود :999:
اگر میشه بگید که نازل و سلونوئید را کجا تهیه کنیم ، در کل لوازمشو کجا میشه تهیه کرد و همچنین به چه قیمتی ؟؟؟
ممنون میشم اگر توضیحاتتون را کامل کنید

babak5452
10-08-1393, 11:40 بعد از ظهر
خب فعلا که انگار رای گیری مساوی بذارید سوال دوستان رو جواب بدم تا ببینیم نتیجه رای گیری چی می شه برای
نازل و سلونویید رو من دنبالشم ببینم چه چیزی گیر میاد که جایگزین کیت آماده بکنم تا الان نتونتستم شیر برقی پیدا کنم که بیشتر از 60 بار فشار رو تحمل کنه نازل هم چیزی پیدا نکردم
اولین کیت نایتروس رو که نصب کردم خودم رو ماشین خودم بود که البته اون ماشین چون موتورش عوض شده بود گیر و گور قانونی داشت هر روز با دادگاه و پاسگاه سرکار داشتیم منم ماشین رو فروختم کیتی که روش بود کیت با برند NOS بود که پسر عموم از مالزی اورده بود اون موقع ی کیت کامل تو ایران برای 40 تا 70 اسب قدرت کیت حدود 1.5 پولش می شد که خب من کیت رو بدون کپسول خریدم و کپسولش رو همینجا تهیه کردم حدود 1 تومن پام افتاد بعد اون بود که با توجه به تجربه ای که از نصب نایتروس رو ماشین خودم به دست اوردم برای چندتا از دوستان هم نصب کردم که اونا هم کیت رو داخل ایران تهیه کردم نمی دونم اینجا لینک دادنش درست باشه یا نه
اما تو گوگل سرچ کنید توربوناس سایت فروشندش می یاد
الان فکر می کنم ی کیت WET با حدود 70 اسب 2 تومن براتون آب بخوره ولی خب این کیت بدرد ماشین می خوره نه موتور 250 یا 125 سی سی که البته این مشکل حادی نیست نهایت می شه جت های نازل رو کوچیک تر گرفت که قدرت کمتر بشه و مناسب با حجم و قدرت موتور باشه
حالا من دارم دنبالش رو می گیرم ببینم چیزی هم گیر میاد که دست ساز بشه کیت رو برای موتور ساخت یا کیتی هست که مناسب موتور سیکلت باشه و بشه از انور خرید و به این شرکتایی که از آمازون و EBAY خرید می کنن سفارش بدیم برامون بیارن نظر سنجی هنوز ادامه داره ها اگه تا فردا صبح تکلیف رای ها مشخص نشه دیگه میره واسه بعد عاشورا و تاسوعا

said khansar
11-08-1393, 07:13 بعد از ظهر
60بار!خیلی زیاده اماشیربرقی هیدرولیک که تاصدوخورده ای باررومیتونه تحمل کنه گزینه خوبی هست شیربرقی بنزین(ماشینهای دوگانه)هم هست ولی فکرنکنم60 بارروتحمل کنه درضمن این فشاربنزینوبرگشت نمیکنه توباک؟شاید باسوپاپ یطرفه یافشارشکن بشه این مشکلوحل کرد!70اسب بخاراضافه میکنه بااین تفاسیر اگه روی پرایدسوارکنی میشه140اسب بخاریعنی دوتاموتورپراید(بچه بوگاتی)!

babak5452
17-08-1393, 03:55 بعد از ظهر
حساب کنید دیگه کپسول های نیترو تو باید بالای 700 psi فشار خروجیشون باشه که بتونن بازدهی داشته باشن و 1100 psi فشار رو تحمل کنن شیلنگ و شیر برقی هم که فشارهمین مقدار بهشون وارد می شه و باید بتونن 1100 psi فشار رو تحمل کنن که میشه حدود 76 بار ولی برای بنزین فشار بنزین باید 38 psi باشه که میشه چیزی در حدود 2.7 دهم بار
والا تو ماشین چون از پمپ بنزین فابریک خود ماشین انشعاب می گیریم مشکلی از لحاظ برگشت بنزین نداریم تو موتور هم فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد فوقش میشه شیر ی طرفه گذاشت یا میشه کاری کرد که پمپ بنزین همزمان فعال بشه
اما اینجوری هم نیست که شما از هر موتوری دو برابر حالت فابریکش با اینترنال فابریک بتونی قدرت بگیری ی سری موتورای خاص هستن که میشه با اینترنال فابریک دوبرابر حالت عادی ازشون قدرت گرفت موتورای معمولی رو نهایت بشه بدون دست کاری نصف قدرت فابریکش بهش قدرت اضافه کرد مثلا ی موتور 100 اسبی رو نهایت میشه 50 اسب دیگه بهش اضافه کرد با لوازم فابریک بیشتر از اون باید لوازم موتور عوض بشه
مشکلی نیست اما برای تنظیم
ما سیستم رو موتور پیاده می کنیم نازل رو سر جاش میذاریم اما برای تنظیم داخل نازل دوتا جت وجود داره که شبیه به ژیگلور گاز بخاری و گاز هست اینم عکس جت ها
اینم ی عکس از محل قرار گیری جت ها
خب جت بالایی مخصوص نایتروس هست و جت پایینی جت بنزین هست
رو جت ها ی سری عدد نوشته شده مثلا 38 رو جت نایتروس و 19 روی جت بنزین برای 65 اسب بخار قدرت هست و برای 75 اسب جت نایتروس 40 و جت بنزین رو 21 (عداد تغریبی و برای مثال هست )
جت ها رو سر جاش می ذاریم و لوله ها رو می بنیدم اگه یادتون باشه گفتم رو نازل ی جا نوشته N که اون برای ورودی نایترس هست و طرف دیگه نوشته F که اون برای بنزین هست با رعایت این نکته جت ها مخصوص به نایتروس و بنزین رو نصب می کنید و لوله ها رو می بندین حالا موتور رو روشن می کنیم
بعد از نصب جت ها و اطمینان از اینکه همه چی درست نصب شده و هیچ نشتی از شلنگهای بنزین و نایتروس وجود نداره و موتور کاملا بدون مشکل هست و بنزین هم مناسب نایتروسه یه مسیر 400 متری رو با نایتروس طی میکنن و بعدش موتور رو خاموش میکنن و همه شمع ها رو باز میکنن
اگه شمع ها دوده گرفتن و یا سیاه بشن یعنی بنزین زیاد بوده و اگه شمع ها خیلی تمیز بود و یا فلز شمع رگه های ابی یا قرمز روش ایجاد بشه یعنی میزان نایتروس نسبت به بنزین زیاد هست
این ی تنظیم نسبی هست و بهترین کار اینه به کمک این دستگاهایی که میزان آلایندگی رو اندازه می گیرن تنظیم رو انجام بدی که موقعی که بهترین نسبت سوخت به هوا رو دارید کمترین آلایندگی رو دارید
اما چندتا نکنه مهم
سعی کنید از کمترین جت شروع به تنظیم کنید ی دفعه موتور قدرت زیادی هم عمر موتور رو کمتر می کنه
توجه توجه
به این نکات هم هنگام استفاده از نایتروس دقت داشته باشید
1 موقعی که دهنه کاربرات یا دریچه گاز به صورت کامل بازه از نایتروس استفاده کنید و گرنه دیدین ی وقت پس زد و تمام زحمات به فنا رفت و کاربراتور تمام دم و تشکیلاتش ترکید :bargh: این از این
2حتما از بنزین سوپر استفاده کنید چون اکتان بنزین معمولی کمه دمتون گرم :consoling2: تازه اونم بنزین ایران که سوپرشم در حد بنزین معمولی با استاندارد جهانی نیست و اگرنه ممکنه ناک بزنه شاتون از بغل سیلندر بزنه بیرون نگید نگفت می خواست ی موتورو رو دست ما بذاره (همین تعطیلات محرم 206 ی بنده خدایی در اثر ناک زدن تمام بوش سیلندر و پوسته سیلندرش ترکید آوردن موقعی که بازش کردم تو کاتالیزورش پر خاک فلز بود موتور که باز شد دیدیم قابل تعمیر نیست ی موتور استوک براش گرفتیم دستام کثیف بود و اگرنه براتون ی عکس از این پدیده مخرب ناک و وضعیت موتور اون 206 بنده خدا می گرفتم اصلا هرچی توضیح بدم نمی تونم وضعیت وحشتناک اون موتور رو توصیف کنم فقط بگم بزرگترین تیکه ای که از بوش و پیستون اون ماشین مونده بود 8 میلیمتر بود )
3بهتر از شمع سرد استفاده بشه و از نوع مولتی پلاتین با آلیاژ ایرودیوم استفاده کنید
4 موقع پاشش نایتروس به هیچ عنوان بنزین سیستم نایتروس و کاربراتور نباید قطع شه تو موتور های انژکتوری هم نباید کات آف صورت بگیره چون بنزین قطع می شه
اینا توصیه های ایمنی استفاده از نایتروس بود
اما حالا بریم سراغ بحث و تبادل نظر راجب ساخت کیت دست ساز و انتخاب کیت مناسب برای موتور سیکلت تا الان من توضیح می دادم از الان به بعد می خوام دوستانی که در زمینه موتور سیکلت خ تخصص بالایی دارن راهنمایی کنن

- - - Updated - - -

حساب کنید دیگه کپسول های نیترو تو باید بالای 700 psi فشار خروجیشون باشه که بتونن بازدهی داشته باشن و 1100 psi فشار رو تحمل کنن شیلنگ و شیر برقی هم که فشارهمین مقدار بهشون وارد می شه و باید بتونن 1100 psi فشار رو تحمل کنن که میشه حدود 76 بار ولی برای بنزین فشار بنزین باید 38 psi باشه که میشه چیزی در حدود 2.7 دهم بار
والا تو ماشین چون از پمپ بنزین فابریک خود ماشین انشعاب می گیریم مشکلی از لحاظ برگشت بنزین نداریم تو موتور هم فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد فوقش میشه شیر ی طرفه گذاشت یا میشه کاری کرد که پمپ بنزین همزمان فعال بشه
اما اینجوری هم نیست که شما از هر موتوری دو برابر حالت فابریکش با اینترنال فابریک بتونی قدرت بگیری ی سری موتورای خاص هستن که میشه با اینترنال فابریک دوبرابر حالت عادی ازشون قدرت گرفت موتورای معمولی رو نهایت بشه بدون دست کاری نصف قدرت فابریکش بهش قدرت اضافه کرد مثلا ی موتور 100 اسبی رو نهایت میشه 50 اسب دیگه بهش اضافه کرد با لوازم فابریک بیشتر از اون باید لوازم موتور عوض بشه
مشکلی نیست اما برای تنظیم
ما سیستم رو موتور پیاده می کنیم نازل رو سر جاش میذاریم اما برای تنظیم داخل نازل دوتا جت وجود داره که شبیه به ژیگلور گاز بخاری و گاز هست اینم عکس جت ها
اینم ی عکس از محل قرار گیری جت ها
خب جت بالایی مخصوص نایتروس هست و جت پایینی جت بنزین هست
رو جت ها ی سری عدد نوشته شده مثلا 38 رو جت نایتروس و 19 روی جت بنزین برای 65 اسب بخار قدرت هست و برای 75 اسب جت نایتروس 40 و جت بنزین رو 21 (عداد تغریبی و برای مثال هست )
جت ها رو سر جاش می ذاریم و لوله ها رو می بنیدم اگه یادتون باشه گفتم رو نازل ی جا نوشته N که اون برای ورودی نایترس هست و طرف دیگه نوشته F که اون برای بنزین هست با رعایت این نکته جت ها مخصوص به نایتروس و بنزین رو نصب می کنید و لوله ها رو می بندین حالا موتور رو روشن می کنیم
بعد از نصب جت ها و اطمینان از اینکه همه چی درست نصب شده و هیچ نشتی از شلنگهای بنزین و نایتروس وجود نداره و موتور کاملا بدون مشکل هست و بنزین هم مناسب نایتروسه یه مسیر 400 متری رو با نایتروس طی میکنن و بعدش موتور رو خاموش میکنن و همه شمع ها رو باز میکنن
اگه شمع ها دوده گرفتن و یا سیاه بشن یعنی بنزین زیاد بوده و اگه شمع ها خیلی تمیز بود و یا فلز شمع رگه های ابی یا قرمز روش ایجاد بشه یعنی میزان نایتروس نسبت به بنزین زیاد هست
این ی تنظیم نسبی هست و بهترین کار اینه به کمک این دستگاهایی که میزان آلایندگی رو اندازه می گیرن تنظیم رو انجام بدی که موقعی که بهترین نسبت سوخت به هوا رو دارید کمترین آلایندگی رو دارید
اما چندتا نکنه مهم
سعی کنید از کمترین جت شروع به تنظیم کنید ی دفعه موتور قدرت زیادی هم عمر موتور رو کمتر می کنه
توجه توجه
به این نکات هم هنگام استفاده از نایتروس دقت داشته باشید
1 موقعی که دهنه کاربرات یا دریچه گاز به صورت کامل بازه از نایتروس استفاده کنید و گرنه دیدین ی وقت پس زد و تمام زحمات به فنا رفت و کاربراتور تمام دم و تشکیلاتش ترکید :bargh: این از این
2حتما از بنزین سوپر استفاده کنید چون اکتان بنزین معمولی کمه دمتون گرم :consoling2: تازه اونم بنزین ایران که سوپرشم در حد بنزین معمولی با استاندارد جهانی نیست و اگرنه ممکنه ناک بزنه شاتون از بغل سیلندر بزنه بیرون نگید نگفت می خواست ی موتورو رو دست ما بذاره (همین تعطیلات محرم 206 ی بنده خدایی در اثر ناک زدن تمام بوش سیلندر و پوسته سیلندرش ترکید آوردن موقعی که بازش کردم تو کاتالیزورش پر خاک فلز بود موتور که باز شد دیدیم قابل تعمیر نیست ی موتور استوک براش گرفتیم دستام کثیف بود و اگرنه براتون ی عکس از این پدیده مخرب ناک و وضعیت موتور اون 206 بنده خدا می گرفتم اصلا هرچی توضیح بدم نمی تونم وضعیت وحشتناک اون موتور رو توصیف کنم فقط بگم بزرگترین تیکه ای که از بوش و پیستون اون ماشین مونده بود 8 میلیمتر بود )
3بهتر از شمع سرد استفاده بشه و از نوع مولتی پلاتین با آلیاژ ایرودیوم استفاده کنید
4 موقع پاشش نایتروس به هیچ عنوان بنزین سیستم نایتروس و کاربراتور نباید قطع شه تو موتور های انژکتوری هم نباید کات آف صورت بگیره چون بنزین قطع می شه
اینا توصیه های ایمنی استفاده از نایتروس بود
اما حالا بریم سراغ بحث و تبادل نظر راجب ساخت کیت دست ساز و انتخاب کیت مناسب برای موتور سیکلت تا الان من توضیح می دادم از الان به بعد می خوام دوستانی که در زمینه موتور سیکلت خ تخصص بالایی دارن راهنمایی کنن

babak5452
18-08-1393, 01:32 بعد از ظهر
یعنی در همین حد بست بود کسی نمی خواد بره واقعا نایتروس نصب کنه ؟
من که هرچی گشتم کیت زیر 15 اسب پیدا نکردم تازه اونم برای GSX بود
ی سوالی برام پیش اومده حد اکثر قدرت سی جی 250 ها چند اسبه ؟
ی مقداری اطلاعات راجب انجین های سی جی و طرح سی جی تو حجم های مختلف اگه کسی بهم بده ممنون می شم
مثلا قدرت این انجین ها در حجم ها مختلف و گشتاور تولیدشون نسبت تراکم و میزان کمپرس موتور و اطلاعاتی از این دست ؟
تا الان هرچی اطلاعات راجب موتور ها دیدم کوچه بازاری بوده و خیلی هاش هم اشتباه بوده یعنی هیچ کسی به صورت علمی و با دلیل مدرک دنبال اطلاعات نرفته ؟

malmal
18-08-1393, 10:32 بعد از ظهر
یعنی در همین حد بست بود کسی نمی خواد بره واقعا نایتروس نصب کنه ؟
من که هرچی گشتم کیت زیر 15 اسب پیدا نکردم تازه اونم برای GSX بود
ی سوالی برام پیش اومده حد اکثر قدرت سی جی 250 ها چند اسبه ؟
ی مقداری اطلاعات راجب انجین های سی جی و طرح سی جی تو حجم های مختلف اگه کسی بهم بده ممنون می شم
مثلا قدرت این انجین ها در حجم ها مختلف و گشتاور تولیدشون نسبت تراکم و میزان کمپرس موتور و اطلاعاتی از این دست ؟
تا الان هرچی اطلاعات راجب موتور ها دیدم کوچه بازاری بوده و خیلی هاش هم اشتباه بوده یعنی هیچ کسی به صورت علمی و با دلیل مدرک دنبال اطلاعات نرفته ؟

یه نمونه عکس از کیت میتونی بزاری؟
کارکردش وقتی کلید رو فشار میدی چجوری هست؟شیر برقی باز میمونه تا کپسول کامل خالی بشه؟یا وقتی که دستتو برداری اونم قطع میشه؟یا جور دیگه ای هست؟
اگه میشه یه مقدار در مورد کیت هم توضیح بده
برای شیربرقی فک کنم بشه از شیربرقی هایی که برای کپسول های cng میزارن استفاده کرد فشار دقیقش نمیدونم چقدر هست
اطلاعات موتور هم داخل سایت تا دلت بخواد هست برای هر موتور صفحه اولش توضیح داده

babak5452
19-08-1393, 02:52 قبل از ظهر
یه نمونه عکس از کیت میتونی بزاری؟
کارکردش وقتی کلید رو فشار میدی چجوری هست؟شیر برقی باز میمونه تا کپسول کامل خالی بشه؟یا وقتی که دستتو برداری اونم قطع میشه؟یا جور دیگه ای هست؟
اگه میشه یه مقدار در مورد کیت هم توضیح بده
برای شیربرقی فک کنم بشه از شیربرقی هایی که برای کپسول های cng میزارن استفاده کرد فشار دقیقش نمیدونم چقدر هست
اطلاعات موتور هم داخل سایت تا دلت بخواد هست برای هر موتور صفحه اولش توضیح داده
اسمش روشه شیر برقی برق که وصل بشه اونم وصل می شه برق که قطع بشه اونم قطع می شه شاسی رو فشار بدی وصل می شه ول کنی قطع میشه در مورد کیت هم تو صفحات قبل توضیح دادم که متشکل از چی هست
دیگه هر چیز دیگه راجب کیت می خواید بپرسید تا موشکافانه واردش بشیم
شیر برقی سی ان جی هم انقدا فشار تحمل نمی کنه والا هرچی اطلاعات تو سایت می بینم همش متناقضه اصلا قابل استناد نیست یجا می بینی قدرت سی جی 125 رو زدن برای 250 یجا هم برعکس قضیه بعد ی جا می بینی قدرت رو ی چیزی زده یجای دیگه ی چیز دیگه
نمونش ما نفهمیدن آخرش سی جی 125 چند اسبه یجا گفتن 12 اسب ی جای دیگه 11 ی جا دیگه 9 اسب ی جای دیگه 8 اسب ی جای دیگه هم اومدن کلا عداد رو بر حسب کیلو وات نوشتن اما بجای کیلو وات از اسب بخار استفاده کردن یعنی به جای این که بنویسه 7 کیلو وات نوشتن 7 اسب بخار نه تنها تو این سایت بلکه تو تمام سایت ها ایرانی این اشتباهات وجود داره دنبال ی لینک معتبر می گردم تو لینکای خارجی هم چیزی پیدا نکردم

said khansar
19-08-1393, 06:12 بعد از ظهر
خوب هرموتوری رویه دوری یه قدرتی میده مثلن همین سیجی رودور5000یه قدرتی میده رو8000هم یه قدرتی میده سی جی 125خودشوبترکونه 10اسب بخارقدرت میده!بهترین شیربرای طرح شمافکرکنم شیربرقی هیدرولیک هستش!

babak5452
19-08-1393, 07:22 بعد از ظهر
خوب هرموتوری رویه دوری یه قدرتی میده مثلن همین سیجی رودور5000یه قدرتی میده رو8000هم یه قدرتی میده سی جی 125خودشوبترکونه 10اسب بخارقدرت میده!بهترین شیربرای طرح شمافکرکنم شیربرقی هیدرولیک هستش!
این درسته که تو هر دوری ی قدرتی می ده اما ما حداکثر قدرت رو می خواییم که بدونیم تو چه دوری به دست می یاد
مثلا نوشته حداکثر قدرت موتور XU7 رو اینجوری بیان می کنن 100 اسب بخار در 6000 دور در دقيقه
حداکثر گشتاور موتور XU7 رو اینجوری بیان می کنن 153 نیوتون متر در 3000 دور در دقيقه
خب این پارامتر ها رو اگه کسی می دونه و به صورت دقیق نه با حدث و گمان در مورد هر موتور اینجا بیان کنه
ضمنا سعی کنید از لینک معتبر این پارامتر ها رو به دست بیاد به سایت شرکت های مونتاژ کار داخلی بسنده نکنید چون هیچ کدومشون صحت نداره سعی کنید اطلاعات از سازنده اصلی به دست بیارید