PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت خودروی دست ساز - GoKar

صفحه ها : [1] 2

شفیع
22-03-1391, 08:56 قبل از ظهر
دوستان و داداشای عزیزو دوست داشتنی
از بابت تاخیرم عذرخواهی می کنم :6:

قبل از هر صحبتی بهتره از دوست خوبم (مجید خالقی) تشکر کنم که با همفکری و در اختیار قرار دادن بعضی از ابزاراش خیلی کمکم کرد.

مدتیه، یعنی حدود چند ماه می شه به ذهنم رسیم یه خودروی کوچیک و دست ساز درست کنم، با استفاده از انجین موتورسیکلت، یه مدتی مشغول طراحی و تجزیه و تحلیل نمونه های مشابه بودم تا اینکه از چند وقت پیش تقریبا کارو شروع کردم.
خوشحال می شم نظرات اساتید رو بخونم و مباحثه ای در این زمینه صورت بگیره.

توضیحات اولیه ای در مورد این پروژه بدم، این خودرو در یک کلاس به خصوصی هست، که نه می شه اون رو در حد کارتینگ دونست و نه در حد ATV یه چیزی بین این کلاس محسوب می شه، اسمی که خارجی ها معمولا برای این استفاده می کنن GoKar که منظور همون خودرو های کوچیک دست ساز هست.
چند تا از نقشه های اولیه شو این پایین نشون دادم که بعدش انشالله کار شروع می شه.

[Only registered and activated users can see links]

شاسی این خودرو از سازه لوله ای پیش بینی شده و با استفاده جوش الکترود اتصالات صوت می گیره، در طرح اولیه نقشه بر اساس یک خودروی آفرودی و دارای سیستم کمک فنر دار بوده که با محاسبات سر انگشتی یه کمی هزینه ها بالا می رفت :4chsmu1: و چون اولین کار هست، نخواستم اون قدر هزینه کنم، البته پیش بینی شده و امکانش هست همین طرح فعلی به یک خودروی دارای کمک فنر تغییر پیدا کنه..
تا جای ممکن هم سعی کردم از طور خودرو کم کنم تا از وزنش کم بشه، انجین این خودرو از نوع 110 سی سی زنجیز تایم بدون کلاچ (طرح ویو) هست.

.:ALIREZA NADERI:.
22-03-1391, 09:17 قبل از ظهر
عالیه موفق باشید!
کاش اینجا بودی شفیع جان با هم موتور دست ساز میساختم ! کاش !
انتقال قدرتش چیه ؟ زنجیر ؟
به چرخ جلو یا عقب ؟

یک پیشنهاد دو تا انجین بزار با دو تا زنجیر انتقال قدرت یکی چرخ جلو و یکی عقب
دنده و گاز رو به هر دو تا انجین وصل کن !:دی

شفیع
22-03-1391, 09:29 قبل از ظهر
عالیه موفق باشید!
کاش اینجا بودی شفیع جان با هم موتور دست ساز میساختم ! کاش !
انتقال قدرتش چیه ؟ زنجیر ؟
به چرخ جلو یا عقب ؟

یک پیشنهاد دو تا انجین بزار با دو تا زنجیر انتقال قدرت یکی چرخ جلو و یکی عقب
دنده و گاز رو به هر دو تا انجین وصل کن !:دی

سپاس از نظر و لطفی که داشتی.
فکر خوبیه، ولی کمی دردسر داره، هماهنگی میزان انتقال نیرو در لحظه باید هماهنگ باشه، و یا حتی چرخ جلو که کار جهت دهی رو انجام میده چطوری نیروی محرکه رو از موتور جلو بگیره،
البته کار نشد نداره، با کمی تفکر و صرف هزینه بیشتر این کار هم ممکنه.

شفیع
22-03-1391, 10:21 قبل از ظهر
شروع پروژه

لوله ها از نوع لوله گاز هستن، چون ضحیم تر، با کیفیت و مقاوم تر نسبت به لوله های دیگه ست.

Amir 1986
22-03-1391, 10:40 قبل از ظهر
سلام

موفق باشید دوست عزیز

منم یه طرح هایی برای ساخت یه خودروی دست ساز تو ذهنم دارم و امیدوارم روزی بتونم اونو عملی کنم

فعلا که هیچ کدوم از شرایطش واسم فراهم نیست

حالا چرا انجین بدون کلاچ در نظر گرفتین ؟!

به نظرم یه انجین کلاچ دار بهتر میتونه راه بره و وزن اضافی احتمالی رو تحمل کنه

مثلا یه انجین هوندا سی جی 125

وزن رو حتما روش دقت کنید که زیاد نشه ( هرچه سبک تر بهتر )

البته طرح شما با چیزی که من تو ذهنم دارم کمی متفاوت هستش
من اگه باشم طول خودرو بیشتر میکنم ، مثله اتومبیل های فرمول 1
انجین پشت راننده قرار بگیره ، روی محور عقب و کمی به سمت وسط

یه انجین 250 و مایع خنک استفاده بشه ، مثه انجین هوندا crm 250 که فکر میکنم رادیاتور دوقلو داره و رادیات هاش هم دو طرف صندلی راننده قرار بگیره

بشه یه خودروی فرمول 1 در مقیاس کوچیک

البته مثه اینکه شما میخوایید بیشتر آفرودی باشه

فاصله چرخ هارو هم محاسبه کردید که چقدر باشه ؟!

لاستیک و رینگتون میخوایید چه سایزی باشه ؟

سیستم تعلیق واسش در نظر نگرفتید ؟

با توجه به انجینتون ، نباید بزارید وزن بیشتر از 80 کیلو بشه ، تا شتاب خوبی بهتون بده

موفق باشید

شفیع
22-03-1391, 11:03 قبل از ظهر
امیر جان،
این محاسبات تا حدودی انجام شده، راستش کلید طراحی و تحلیل این پروژه از پاییز سال گذشته زده شد و الان به مرحله اجرا رسیده.
نظر اولیه من هم روی انجین کلاچ دار 125 سی سی بود، که قدرت مورد نیاز رو داره. ولی هر چی گشتم نتونستم یه انجین 125 با قیمت مناسب پیدا کنم،
من تو ذهنم طرح های خیلی پر قدرت و کاربردی تری رو می پروروندم، ولی این یک واقعیه به صورت تئوری اجراش راحته، ولی در عمل هزینه ها فوق العاده بالا میره. منم تو ذهنم بود از انجینه 4 سیلندر هایابوسا استفاده کنم ...
معیار اصلی در این طرح، وزن پایین، هزینه کم، قدرت مناسب بوده. اگر پیش طرح هامو بهتون نشون بدم، می بینید که دقیقا طرح اولیه من همون طرحی هست که شما گفتید، یعنی انجین پشت راننده، که دیدم اینطوری وزن خودرو خیلی بالا میره و احتمال داره با این انجین بازده ی خوبی نداشته باشه.
این خودرو برای سرعت طراحی نشده، سعی کردم بیشتر قدرتی باشه و قابلیت آفرودش بیشتر باشه، فعلا از لاستیک و رینگ فرغون استفاده کردم، البته محور ها طوری هستن که می شه نوع چرخ های رو تغییر داد، یکی از خصلت های چرخ فرغون قابلیت تحمل وزن بالاست، به خاطر دیواره ی بلندی که داره قابلیت آفرودشم بد نیست، طبق آماری که روی هر چرخ نوشته شده، هر چرخ قابلیت بارگزاری 500 کیلو رو داره ولی به نظرم نمی تونه این میزان باز رو تحمل کنه اینطور من در شرایط استاندارد توی نت بررسی کردم 350 کیلو رو راحت تحمل می کنه. البته رینگاشم از رینگ های معمولی حلبی استفاده نکردم، رینگ صنعتی گرفتم که از ورق آهن سنگین تر درست شده.

mohsen46
22-03-1391, 12:19 بعد از ظهر
خیلی طرح خوبیه منم یه مدت تو فکرش بودم و فقط روی کاغذ طراحی کردم ولی جور نشد که انجامش بدم
اگه میتونی مرحله به مرحله عکس از طراحیات و مراحل ساخت تو تاپیک بزار تا همه نظر بدن که به بهترین شکل ساخته بشه

Majicpride
22-03-1391, 05:01 بعد از ظهر
سلام به همگی
شفیع جان موفق باشی:29dz8zk:

از شانس بدمون با شروع پروژه ما از رامسر کوچ کردیم و رفتیم و شفیع جان رو تنها گذاشتیم :icon_pf _99_:
ولی ازین راهه دور هم جویای پیشرفت مرحله به مرحله کار هستم

شفیع زودتر تمومش کن، چون میخوام اولین نفری باشم که تستش میکنم!!!
منظورم تعطیلات بعدی که میام رامسره ها
پس بجنب!:22:

شفیع
22-03-1391, 05:32 بعد از ظهر
بعضی از قطعات به کار رفته،
محور عقب به قطر 20 میلیمتر

خورشیدی عقب 48 تایی

دیسک ترمز و تبدیل دیسک به اندازه قطر محور

لاستیک عقب، گل درشت

ARSH
22-03-1391, 05:33 بعد از ظهر
wow کار خیلی تمیزه ! یعنی تمیز پیشرفتید
دنبال میکنم استاد
ممنون از زحمات
مرسی

K.I.A
22-03-1391, 11:15 بعد از ظهر
موفق باشید بسیار عالی/
اما به نظرم عجله نکنید برای پایانش و کم برنامه ریزی دقیق تر داشته باشید نتیجه عالی تر میشه.
مثال اگه سیستم تعلیق نزارید واقعا سواریش افتضاح میشه !
و در صورت نداشتن تعلیغ باید شاسی پیچشی داشته باشه تا سرپیچا و شیب ها دووم بیاره.
ومحور چرخ عقب باید 2 تیکه باشه و با پینیون کرانویل داشته باشه این طور که به نظر میاد یه تیکه درست کردید که بعدا به مشکل میخورید تو پیچا .خودتون میدونید چی میگم...
ارزوی موفقیت شما

eshgh_namordeh
23-03-1391, 12:07 قبل از ظهر
چقدر کارت قشنگه واقعا آفرین
من هم هوس کردم یکی درست کنم حال میده
شیطونه میگه یک موتور هزار بندازیم روش با اگزوز توپ
لطفا همه مراحل را بزارید ما هم استفاده کنیم
ممنون:)

شفیع
23-03-1391, 12:27 قبل از ظهر
بله کیا جان، شما درست می فرمایید، اگر اون سیستم هایی که گفتی نداشته باشه مطمئنا به مشکل بر می خوره، به همین دلیل این سیتم ها الان چند قرنی هست روی تمام خودرو ها نسب می شه، ولی در حال حاضر بحث و پروژه در کلاس Gokar هست، این کلاس اختصاص داره به خودور های دست ساز خونگی که اکثر شون هم این سیستم ها رو ندارن، یک کلام، ما که نمی خوایم باهاش بریم پاریس داکار شرکت کنیم. فعلا به عنوان اولین کار همین که حرکت کنه جای شکرش باقیه.
و اینکه مثلا اگر بخوایم با کارتینگ مقایسه اش کنیم، حتی خودرو های کارتینگ خیلی از این سیستم ها رو ندارن، و خیلی ساده و ابتدایی طراحی و تولید می شن.

تا جایی که بتونم عکس می گیرم و نشون بچه ها می دم، دست تنها بودم یه کم سخت بود، خیلی وقتا سر تا پام اون قدر کثیف و روغنی هست که دلم نمیاد دوربین دستم بگیرم.

RIDER
23-03-1391, 12:32 قبل از ظهر
ینجور ماشینا معمولا سرعت نهاییشون زیاد مهم نیست شتاب اولیشون خیلی مهمه چون جون میده برای آفرود یسری ماشینا هست تو این شکل درست میشه عکساشو میزارمشاید بدردت بخوره.موفق باشی.البته این16442 عکسا مال باگی هست ولی به کارت تو طرح اولیت میاد.اینم سیستم کمک فنراش جالبه اکثرا اینجوری استفاده میکنن16443

mohsen46
23-03-1391, 12:33 قبل از ظهر
خسته نباشی کارت خیلی عالی و خوبه:5:
سیستم فرمون وترمز جلو رو چجوری طراحی کردی؟

شفیع
23-03-1391, 12:41 قبل از ظهر
ینجور ماشینا معمولا سرعت نهاییشون زیاد مهم نیست شتاب اولیشون خیلی مهمه چون جون میده برای آفرود یسری ماشینا هست تو این شکل درست میشه عکساشو میزارمشاید بدردت بخوره.موفق باشی.البته این16442 عکسا مال باگی هست ولی به کارت تو طرح اولیت میاد.اینم سیستم کمک فنراش جالبه اکثرا اینجوری استفاده میکنن16443

با تشکر از نظرات دوستان

البته اینی که من دارم می سازم در این کلاس نیست، ولی خوب می تونه به این شکل ارتقا پیدا کنه.

سیستم های ترمز و فرمان طراحی شده و آماده ی اجراست.

RIDER
23-03-1391, 12:47 قبل از ظهر
امیدوارم کارت چیزه خوبی از آب در بیاد و پروژه بعدیت باگی باشه چون احل آفرودی باگی خیلی چیزه خفنیه به کارت میاد.یچندتا مدل باگی سوار شدم خیلی رانندگی باهاش هیجانیه

mohsen46
23-03-1391, 12:52 قبل از ظهر
عکسایی که گذاشتی خیلی واضح هستن و به خوبی معلومه کار چجوری پیش میره
لاستیک تخت بهتر نبود بجای گرد استفاده کنی؟

شفیع
23-03-1391, 12:57 قبل از ظهر
چند تا عکس از نمونه های مشابهی که ساخته شده،
شاید بشه این مدل ها رو با این مدلی که دارم می سازم مقایسه اش کرد.

شفیع
23-03-1391, 01:01 قبل از ظهر
عکسایی که گذاشتی خیلی واضح هستن و به خوبی معلومه کار چجوری پیش میره
لاستیک تخت بهتر نبود بجای گرد استفاده کنی؟

لاستیک تخت بهتر بود ولی نتونستم پیدا کنم.

mohsen46
23-03-1391, 01:05 قبل از ظهر
سعی کن صندلی که برای گوکارت طراحی میکنی بیشتر شبیه گوکارتهای مسابقه ای باشه بطوریکه موقع نشستن راننده فکر کنه به زمین چسبیده واحساس امنیت میکنه

mehran_mo
23-03-1391, 01:09 قبل از ظهر
شفیع جان خسته نباشی

کلا چنین طرح هایی چه ابتکاری باشه و چه از جایی نمونه برداری شده باشه ابتدا باید نمونه اولیش ساخته بشه تا معایب و محاسن خودشون را نشون بدن

به نظرم بعنوان شروع خوبه که از یه طرح اولیه شروع بشه و اصلاحات بعدی روی طرح ساخته شده انجام بشه ( یه مقدار فاصله بین توری و عمل هست )

دو مورد به نظر بنده رسید :

قرار دادن خورشیدی در سمت راست شافت ( کنار )

توی بحث پیچش توی مکانیک هر چه شما از محل وارد شدن تورک دور میشید به همون مقدار زاویه پیچش کاهش پیدا میکنه و همینطور خود تورک پیچشی هم کاهش پیدا میکنه تا به صفر برسه

به همین خاطر الان تمرکز تورک پیچشی برای حرکت روی چرخ سمت راست هست و تورکی که به چرخ سمت چپ میرسه به مراتب کمتر هست

چنانچه موقعی تصمیم به اصلاحات گرفتید قرار دادن دیسک ترمز در مرکز شافت هم بررسی کنید توی ترمز گیری بهتر تاثیر مطلوبی میزاره

امیدوارم صحبتهای بنده ناراحت نشده باشید
بنده خودم را کوچک تر از این حرف ها میدونم که بخوام اموزشی به کسی بدم
در غالب صحبت دوستانه ، ذهنیات خودم را بازگو کردم

موفق باشید

408404
23-03-1391, 10:01 قبل از ظهر
با سلام وخسته نباشید خدمت تمام اساتید ما هم یه موقع فکر یه همچین طرحی رو داشتیم بیشتر کار هاش رو هم کردیم البته با کمک فنر بود طرح ما با انجین یه سیجی125بعد سر انتقال نیرو وترمز به مشکل بر خوردیم و یه کم مشکلات دیگه که پروژه رو تموم کردیم و انجین و وسایل رو فروختیم حالا دوباره به فکر ساختنش افتادم از دوستان می خوام کمک کنید یه کم بیشتر توضیح بدید و عکس بزارید و وسایل مورد استفادتون رو هم ذکر کنید با تشکر:icon_pf _100_::28:

شفیع
23-03-1391, 10:45 قبل از ظهر
با تشکر فراوان از نظرات دوستان عزیزم

آقا مهران، شما کاملا درست می فرمایید، البته خورشیدی عقب اونجایی که الان هست و می بینید قرار نمی گیره، خیلی متمایل تر به سمت وسط محور میاد.
در مورد محور عقب و انتقال نیرو خودمم می تونم ضعف هایی وجود داره، حتی با تراشکارم که صحبت می کردم اون هم اعتقاد داشت این محور مشکلاتی داره، شهر من یک شهر کوچیک و توریستی هست، خیلی از قطعات مورد نیاز و فناوری که نیاز داشتم و دارم در اینجا وجود نداره، حتی برای تهیه همین محور عقب چند روز جستجو کردم آخرشم از شهر های اطراف تونستم تهیه کنم، بعضی از قطعاتشو از تهران تهیه کردم. تراشکارم اعتقاد داشت بهتر می بود به جای میله شافت نرم (محور فعلی) از یک محور فولای سخت استفاده می کردم و یا به سبک میل گاردان به شکل لوله ای ساخته می شد، و برام توضیح داد ضریب خمش و پیچش محور های لوله ای از محور های توپر خیلی کمتره ... :98: :4chsmu1: منم گفته هاشو قبول داشتم ولی ناچار بودم واسه تهیه این قطعات چند و روز وقت و هزینه ی زیادی رو بپردازم، که برای اولین کارم به صرفه نبود.

البته مطمئنا از نظرات دوستان استفاده می کنم، و حتما انشالله در کار بعدی و یا اصلاح همین پروژه ترتیب اثر میدم
مهم اینجاست فعلا به این سطح از توان ساخت همچین ساشی رسیدیم، به قول معروف پلت فورمش دستمون هست حالا می شه روش مطالعه، تحقیق، تحلیل، تغییر اصلاح انجام داد :28: عین صنعت خودرو سازی، که روی یک پلت فورم چند مدل خودرو تولید می شه.

Amir 1986
23-03-1391, 10:50 قبل از ظهر
سلام

جناب شفیع الآن ماشینتون در چه مرحله ای هستش ؟!

آیا تست شده یا هنوز انجین سوار نشده ؟!

یه چیزی به نظرم درست نمیاد ، اونم جای خورشیدی و انتقال نیرو هستش

خورشیدی هرچی به مرکز محور نزدیکتر باشه بهتر هستش

البته میدونم میخوایید موتور کنار باشه تا طول ماشینتون کمتر بشه ، اما فکر میکنم این حالت نیروی زیادی رو هدر بده !

gilanian_1000
23-03-1391, 11:00 قبل از ظهر
سلام شفیع جان خسته نباشیو ایشالله که هر چه زودتر کارتو به اتمام برسونی ویه سوال : از چه انجینی میخوای استفاده کنی؟

magic-boy
23-03-1391, 11:02 قبل از ظهر
من تنها کمکی که میتونم بکنم اینکه دعا کنم کارتون به بهترین نحو جلو بره
من گرافیستم؟ نمیتونم کمکی بکنم؟
(اسپم که نیست پستم؟)

K.I.A
23-03-1391, 11:06 قبل از ظهر
خیر برای پیشرفت کار ویادگیری هرکس هر کمکی و یا پیشنهادی داره میتونه بیان کنه /ازادید بشرطی که توهین به کسی نشه...

408404
23-03-1391, 12:39 بعد از ظهر
حالا به نظر شما خورشیدی وسط باشه بهتره یا کنار
در ضمن دیسک ترمز رو از کجا تهیه کردید و قیمت چند در اومد براتون
فرمون رو می خواهید چه جوری طراحی کنید من اول مثل فرمون موتور طراحی کرده بودم که زیاد جالب از اب در نیومد شما چه طرح هایی دارید

شفیع
23-03-1391, 12:43 بعد از ظهر
من عکسی از قطعاتی که می خوام در این خودرو استفاده کنم در انجمن نمایش دادم و بعضی از دوستان یک قسمتو اشتباه برداشت کردن جای خورشیدی عقب اون محلی نیست که توی عکس روی محور قرار داره، اون عکس فقط قطعات مورد استفاده رو نشون داده، بعد از نصب انجین خورشیدی عقب خیلی متمایل تر می شه به سمت وسط محور.

و اینکه به دوستان عرض کنم، پروژه خیلی جلو تر از اونیه که در عکس ها می بینید، این عکس ها واسه یکی دو ماه پیش هست، من مرحله به مرحله عکس ها و مطالب رو دارم نمایش میدم. البته هنوز انجین و ... سوار نشده، انشالله بزوردی اطلاعات و مشخصات بیشتری رو نمایش میدم.

در مورد نوع انجین، در قسمت اول بحث توضیح دادم. (110 سی سی، بدون کلاچ)

شفیع
23-03-1391, 12:46 بعد از ظهر
حالا به نظر شما خورشیدی وسط باشه بهتره یا کنار
در ضمن دیسک ترمز رو از کجا تهیه کردید و قیمت چند در اومد براتون
فرمون رو می خواهید چه جوری طراحی کنید من اول مثل فرمون موتور طراحی کرده بودم که زیاد جالب از اب در نیومد شما چه طرح هایی دارید

انجین و لوازم ترمز دست دو گرفتم، از بچه های همین پرشین موتور.
فرمون طراحی شده، به سبک فرمان کاترینگ یا atv که با سیبک کار می کنه. من طرح اجرای فرمان رو در اول مباحثه نشون دادم، عکسش دیده نمی شه !؟!

شفیع
23-03-1391, 01:35 بعد از ظهر
یه سری دیگه از قطعاتی که قراری توی کار استفاده کنم.

این قطعه مربوط می شه به جلوبندی و سیستم فرمان، یه جورایی نقش لولا یا مفصل رو بازی می کنه،
در نمونه های مشابه از بوش فلزی و پیچ خالی استفاه کردن، من خواستم کمی حرفه ای تر عمل کنم، و یه سبک جدید طراحی کردم.
سمت چپی بوش طبق پیکانی هست و قطعه ی با کیفیت و مقاومی هست، ضربه و تنش های ریز رو مهار می کنه، واسه بوش طبق بردم تراشکاری یه بوش فلزی ساخت که مثل لولا عمل کنن.

این دو قطعه به صورت عمود در این قسمت قرار می گیره و با پیچ محکم می شه، که بوش طبق ثابت و بوش فلزی دورش محرکه.

408404
23-03-1391, 01:52 بعد از ظهر
انجین و لوازم ترمز دست دو گرفتم، از بچه های همین پرشین موتور.
فرمون طراحی شده، به سبک فرمان کاترینگ یا atv که با سیبک کار می کنه. من طرح اجرای فرمان رو در اول مباحثه نشون دادم، عکسش دیده نمی شه !؟!

ما که به اندازه ی شما حرفه ای نیستیم میشه یه کم بیشتر توضیح بدی بیشتر تصویری باشه از رویه طرحی که ساختی گرافیکی چیزی معلوم نیست

شفیع
23-03-1391, 01:57 بعد از ظهر
ما که به اندازه ی شما حرفه ای نیستیم میشه یه کم بیشتر توضیح بدی بیشتر تصویری باشه از رویه طرحی که ساختی گرافیکی چیزی معلوم نیست

به روی چشم، به زودی سیستم فرمان اجرا شده رو نشون میدم.

soroush adventure
23-03-1391, 08:58 بعد از ظهر
اقا شفیع خسته نباشی خیلی حال کردم با این پروژت . همچی عالیه فقط محل جوش ها کرمو هست که ممکنه بعدا مشکل ساز بشه

.:ALIREZA NADERI:.
23-03-1391, 09:07 بعد از ظهر
شفیع جان میشه بگی دقیقا چه انجینی میخای بزاری ؟
منطورم اینه که انجین طرح ویوت با برند چی هست و مال کدوم شرکته ؟

شفیع
23-03-1391, 10:28 بعد از ظهر
اقا شفیع خسته نباشی خیلی حال کردم با این پروژت . همچی عالیه فقط محل جوش ها کرمو هست که ممکنه بعدا مشکل ساز بشه

ممنون سروش جان، بله درست می گی، چند جایی به علت تازه کار بودن جوش خوب نگرفت، تا جایی که می شد بعدش اصلاح کردم.
یادته، این همون پروژه ای هست که چند ماه پیش باهات مشورت کرده بودم.

شفیع
23-03-1391, 10:30 بعد از ظهر
شفیع جان میشه بگی دقیقا چه انجینی میخای بزاری ؟
منطورم اینه که انجین طرح ویوت با برند چی هست و مال کدوم شرکته ؟

راستش به برندش زیاد دقت نکردم، حالا اونقدرام مهم نیست، رو بدنه اش نوشته payam فقط یه انجینی باشه روشن بشه کافیه.
مسابقات فرمون یک که نیست.

Masoud
23-03-1391, 11:57 بعد از ظهر
سلام شفیع جان خسته نباشی ....
بعضی از دوستان راهنمایی هایی که من تو فکرم بود و بهت گفته بودن تو صفحه های قبل ازشون استفاده کن ....
به نظر من به فکر تراش دادن سیلندر باش برای تقویت برقی اش هم رو من حساب کن....
سعی کن از زنجیر خوب استفده کنی....
شاسی و یه ضد زنگ بزن .....:vardane:
کاشکی رو لاستیک هات وقت بیشتری صرف می کردی .....
که نبود کمک رو تا حدی جبران کنه ....
برای اگزوز هم یه طرحی دارم که هر موقع به اون قسمت رسیدی برات توضیح می دم...
و مهم ترین نکته اینکه : این اولین طرح ات هستش و زیاد فکر منفی نکن ایشالاه تو طرح اصلی یه موتور بهتر استفاده می کنی .... و نقاط ضعف این و برطرف می کنی...
موفق باشی ....

Masoud
24-03-1391, 12:15 قبل از ظهر
راستی اینجا هم یه زنگ بزن بعضی از لوازمی که می خوای و داره ....
شرکت آرمان تجارت
09174044115

شفیع
24-03-1391, 10:07 قبل از ظهر
سلام شفیع جان خسته نباشی ....
بعضی از دوستان راهنمایی هایی که من تو فکرم بود و بهت گفته بودن تو صفحه های قبل ازشون استفاده کن ....
به نظر من به فکر تراش دادن سیلندر باش برای تقویت برقی اش هم رو من حساب کن....
سعی کن از زنجیر خوب استفده کنی....
شاسی و یه ضد زنگ بزن .....:vardane:
کاشکی رو لاستیک هات وقت بیشتری صرف می کردی .....
که نبود کمک رو تا حدی جبران کنه ....
برای اگزوز هم یه طرحی دارم که هر موقع به اون قسمت رسیدی برات توضیح می دم...
و مهم ترین نکته اینکه : این اولین طرح ات هستش و زیاد فکر منفی نکن ایشالاه تو طرح اصلی یه موتور بهتر استفاده می کنی .... و نقاط ضعف این و برطرف می کنی...
موفق باشی ....

مسعود جان، ممنون از راهنماییت، خوشحال می شم الان طرحتو برای اگزوز بگی، آخه گفته بودم، اجرای پروژه خیلی جلو تر از اونیه که من توی عکسا دارم نشون میدم :4chsmu1:

408404
24-03-1391, 01:43 بعد از ظهر
اقا شفیع بزار دیگه این طرح فرمونت رو :s (9)::s (9)::s (9)::s (9):
حالا چرا پروژت رو عقب تر از اون چیزی که هست نشون میدی:fingersmiley::fingersmiley:

شفیع
24-03-1391, 09:23 بعد از ظهر
چشم گل پسر، یه کم دندون رو جیگر بذار

اینم بخش بعدی مرحله اجرا

محل قرار گیری موتور، و دسته موتورها

سیستم فرمان توی این عکسا به طور کامل معلومه

408404
25-03-1391, 04:24 بعد از ظهر
اقا تشکر بابا خیلی کارت درسته :5::5::5::5::5::5::5::5:

Masoud
25-03-1391, 05:22 بعد از ظهر
داداش موفق باشی.....
از چه اگزوزی می خوای استفاده کنی>؟؟؟؟ از فابریکیش یه عکس بزار ....

شفیع
25-03-1391, 08:10 بعد از ظهر
داداش موفق باشی.....
از چه اگزوزی می خوای استفاده کنی>؟؟؟؟ از فابریکیش یه عکس بزار ....

مسعود جان، نمی خوام از فابریکش استفاده کنم، دارم یه طرحی تو ذهنم هیت می خوام دست ساز دست کنم
اگر بشه می خوام صفحاتی مشابه فابریک، داخل اگزوز کار بذارم تا صداش کمتر بشه البته نه به اندازه فابریکش.

یه مشورتی از دوستان می خواستم، واسه مشکل محور عقب کسی پیشنهادی داره؟
محور عقب با عرض زیاد سر پیش ها مشکل ایجاد می کنه.
یه راه حلی خودم پیدا کردم، ولی می خوام بدونم راه حل حرفه ای تر و کم هزینه تری کسی سراغ داره؟

Amir 1986
26-03-1391, 02:15 قبل از ظهر
سلام جناب شفیع

خسته نباشید ، دستتون درد نکنه به خاطر عکس ها

اول یه سوال داشتم ، میشه بگید وزن شاسی به تنهایی ، یعنی بدون موتور چقدر هستش و وزن کل خودرو هم بگید چقدر هستش ؟!

در مورد مشکلتون یه پیشنهاد دارم ، اما فکر میکنم یکم زمان ببره و در مورد هزینه فکر میکنم هزینه زیادی نخواد

اینکه محور عقب رو تک چرخ بسازید

رینگ و لاستیک رو عوض کنید و از یه رینگ مناسب استفاده کنید
فکر میکنم تا حدودی انتقال نیرو و سیستم ترمز هم بهبود پیدا کنه ، ولی باید در شاسی تغییر ایجاد بشه تا تعادل برقار بشه

این نظر منه ، تا نظر سایر دوستان چی باشه

موفق باشید

Masoud
26-03-1391, 02:43 قبل از ظهر
اگزوز و هرچقدر بخوای کم صدا کنی خروج موتور ات ضعیف تر میشه ....
باسه شاسی عقب هم به نظر من پهن تر از شاسی جلو بکن اش ...

Amir 1986
26-03-1391, 03:24 قبل از ظهر

408404
26-03-1391, 08:30 قبل از ظهر
دیسک ترمز از چه موتوری هست تا حالا برات چه قدر هزینه بر داشته
من یه سیلندر یاماها100 گیر اوردم به نظرتون خوبه یا نه در ضمن دو زمانه است

ARSH
26-03-1391, 08:39 قبل از ظهر
جناب شفیع واسه صندلی فکری در سر دارید یا نه از صندلی ماشین های مشابه استفاده میکنید ؟

شفیع
26-03-1391, 10:32 قبل از ظهر
سلام جناب شفیع

خسته نباشید ، دستتون درد نکنه به خاطر عکس ها

اول یه سوال داشتم ، میشه بگید وزن شاسی به تنهایی ، یعنی بدون موتور چقدر هستش و وزن کل خودرو هم بگید چقدر هستش ؟!

در مورد مشکلتون یه پیشنهاد دارم ، اما فکر میکنم یکم زمان ببره و در مورد هزینه فکر میکنم هزینه زیادی نخواد

اینکه محور عقب رو تک چرخ بسازید

رینگ و لاستیک رو عوض کنید و از یه رینگ مناسب استفاده کنید
فکر میکنم تا حدودی انتقال نیرو و سیستم ترمز هم بهبود پیدا کنه ، ولی باید در شاسی تغییر ایجاد بشه تا تعادل برقار بشه

این نظر منه ، تا نظر سایر دوستان چی باشه

موفق باشید

امیر جان، فکر خودم هم همین بود، که فقط یک چرخ درگیر باشه، البته اینطوری انتقال نیرو ضعیف تر می شه.وزن دقیق رو اندازه نگرفتم، ولی شاسی رو به راحتی تنها می تونم بلند و جابجاش کنم، اونقدرام سنگین نیست، حدود 30 کیلو باید باشه، البته اگر تجهیزات بهش اضافه بشه وزن بالا تر می ره، بگیریم 70 کیلو.

اگزوز و هرچقدر بخوای کم صدا کنی خروج موتور ات ضعیف تر میشه ....
باسه شاسی عقب هم به نظر من پهن تر از شاسی جلو بکن اش ...

همین الانش شاسی عقب کمی پهن تر هست، در زیبایی و استایی تاثیر خوبی داره ولی به خاطر عرض زیاد محور عقب کمی مشکل ایجاد می کنه، البته هنوز آزمایش نکردم، اینطور حدس میزنم.

دیسک ترمز از چه موتوری هست تا حالا برات چه قدر هزینه بر داشته
من یه سیلندر یاماها100 گیر اوردم به نظرتون خوبه یا نه در ضمن دو زمانه است

دیسک و کالیبر ترمز از نوع دو هیدرولیک دو پیستونه هست، واسه موتور های طرح ویو، ترمزش خوبه.
منظورت موتور یه 100 سی سی؟ دو زمانه؟ جون میده واسه یه کارتینگ کوچیک و جمع و جور با لاستیکای کوچیک، قدرت خوبی داره. البته حواست باشه به انداره و هیکل شاسی من طراحی نکنی. سبک کوچیک فشرده با لاستیکای اسپرت.
اگر نمونه مشابه خواستی بگو راهنماییت کنم.

جناب شفیع واسه صندلی فکری در سر دارید یا نه از صندلی ماشین های مشابه استفاده میکنید ؟

خودم مشتاق بودم از صندلی به سبک کارتینگی استفاده کنم که متاسفانه صندلی مناسب رو نتونستم پیدا کنم، به همین خاطر از صندلی پیکان استفاده کردم.

408404
26-03-1391, 10:52 قبل از ظهر
اره دیگه اگه یادت باشه از این یاناها قدیمیا که دیگه از رده خارجه دود زاست
خوب برایه چی کوچیک طراحی کنم خوب اگه می تونی راهنمایی کن ببینم چه جوریه با تشکر

شفیع
26-03-1391, 01:51 بعد از ظهر
اره دیگه اگه یادت باشه از این یاناها قدیمیا که دیگه از رده خارجه دود زاست
خوب برایه چی کوچیک طراحی کنم خوب اگه می تونی راهنمایی کن ببینم چه جوریه با تشکر

یکی از خوبی های موتور های دو زمانه، شتاب گیری و قدرتشه، یه جاهایی بهتر از چهار زمانه ها عمل می کنه، هم صدای مهیج تری دارن، چون 100 سی سی هست و دست دو هم هست، باید کمی ضعیف شده باشه، به همین خاطر بهتره کوچک تر و سبک تر با لاستیکای کوچک طراحی کنی. کوچک طراحی کردن هزینه ی کمتری هم داره.

یکی از نمونه هایی با موتور مشابه ساخته شده:

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links]

408404
26-03-1391, 04:39 بعد از ظهر
با تشکر از کمکت طول و عرض این طرح که گذاشتی چند سانتی متره
حالا به نظرت همین سیلندر رو بزارم یا یه سیلندر هندا125

شفیع
26-03-1391, 06:24 بعد از ظهر
با تشکر از کمکت طول و عرض این طرح که گذاشتی چند سانتی متره
حالا به نظرت همین سیلندر رو بزارم یا یه سیلندر هندا125

ابعاد دقیقشو که نمی دونم، به صورت چشمی و معیارهای انسانی باید تخمین بزنی.
بستگی به خودت که داره که چی بخوای و چه مقداری بخوای واسش خرج کنی، اگر هزینه واست مهم نیست یه 125 یا 200 بگیر.

408404
26-03-1391, 08:00 بعد از ظهر
هزینه که مهمه ولی برایه قدرتش می گم که کدوم بهتر جواب می ده وبازدهش بیشتره
قیمت محور عقب برات چند در اومد با تراش کاری. امروز رفتم یه تراش کاری گفت فردا ابعاد دقیق بیار برات بسازم

شفیع
26-03-1391, 08:59 بعد از ظهر
هزینه که مهمه ولی برایه قدرتش می گم که کدوم بهتر جواب می ده وبازدهش بیشتره
قیمت محور عقب برات چند در اومد با تراش کاری. امروز رفتم یه تراش کاری گفت فردا ابعاد دقیق بیار برات بسازم

ببین، همین طوری قطعه نگیر و شروع نکن، اول یه طرح و برنامه ای واسه خودت داشته باش، ببین چه قطعاتی نیاز داری، قطعات رو بگیر، همه رو جمع کن، بعد از شروع کن به سر هم کردن و کارای تراشکاریش، مثلا توی طرحت ببین چه قطعاتی برای تراشکاری نیاز داری، لوازم رو تهیه که و همه رو با هم ببر تراشکاری.
محور عقب میله شماره 20 گرفتم 10 تومن واسه تراشکاریش و مهره هاش ازم 10 تومن گرفت گرون حساب کرد واسه همین دیگه پیش اون تراشکار نرفتم بقیه کاراشو بردم جای دیگه.
بازم میگم قبل از اینکه طرح و نقشه ای داشته باشی اقدام نکن.

408404
26-03-1391, 09:54 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت

K.I.A
26-03-1391, 09:57 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت

برای جلوگیری از اسپم و بالا رفتن سطح دانش لطفا از گزینه تشکر استفاده کنید.مرسی از دوستان

408404
27-03-1391, 04:58 بعد از ظهر
بعد از فکر کردن به این نتیجه رسیدم که از یه موتور هندا125 استفاده کنم چون خرجش کمتره وباز ده بیشتری میده و وسایلش هم که تو تموم مغازه ها یافت میشه
اون یاماها از زیرش روغن میداد دیروز بردم یه تعمیر گاه گفت که دیگه ما از این موتور ها تعمیر نمی کنیم خیلی حیف شد

شفیع
27-03-1391, 10:23 بعد از ظهر
بعد از فکر کردن به این نتیجه رسیدم که از یه موتور هندا125 استفاده کنم چون خرجش کمتره وباز ده بیشتری میده و وسایلش هم که تو تموم مغازه ها یافت میشه
اون یاماها از زیرش روغن میداد دیروز بردم یه تعمیر گاه گفت که دیگه ما از این موتور ها تعمیر نمی کنیم خیلی حیف شد

این موتور از کجا آوردی ؟
خریدی ؟ چند گرفتی؟
روشن می شه؟
(در ضمن، به توصیه های مدیر این بخش توجه کن، بهتره برای تشکر کردن، بر روی کلمه تشکر کلیک کنی)

408404
27-03-1391, 10:31 بعد از ظهر
موتور رو که از خونه ی مادر بزرگم رو یه تنش بود که باز کردیم اوردیم از نظر برقی سالمه ولی روشن نکردم چون ترسیدم رو تنش که بود کار نمیکرد کل سیلندر رو اوردیم پایین و دوباره جمع کردیم حالا هم که این مشکل رو داره

شفیع
28-03-1391, 12:55 بعد از ظهر
موتور رو که از خونه ی مادر بزرگم رو یه تنش بود که باز کردیم اوردیم از نظر برقی سالمه ولی روشن نکردم چون ترسیدم رو تنش که بود کار نمیکرد کل سیلندر رو اوردیم پایین و دوباره جمع کردیم حالا هم که این مشکل رو داره

چند تا عکس ازش بذار ببینم موتورش در چه حدیه، قابل تعمیر هست یا نه، یا می شه از قطعاتش استفاده کرد یا نه، شاید واست مشتری پیدا کردم.

408404
28-03-1391, 02:03 بعد از ظهر
چند تا عکس ازش بذار ببینم موتورش در چه حدیه، قابل تعمیر هست یا نه، یا می شه از قطعاتش استفاده کرد یا نه، شاید واست مشتری پیدا کردم.

باشه میزارم.یه موتور هندا125 پیدا کردم سالمه میگه30000تومن خوبه بگیرم یا نه گرون میگه
از این چرخ هایی که تو اخرین مدلی که گذاشتی کجا میشه گیر اورد ازشون خیلی خوشم اومده

شفیع
28-03-1391, 10:27 بعد از ظهر
باشه میزارم.یه موتور هندا125 پیدا کردم سالمه میگه30000تومن خوبه بگیرم یا نه گرون میگه
از این چرخ هایی که تو اخرین مدلی که گذاشتی کجا میشه گیر اورد ازشون خیلی خوشم اومده

کدوم چرخ؟ عقب یا جلو
چرخ عقب گل درشت چینیه، ولی جنسش آشغاله، پشیمان شدم از اینکه اون لاستیکارو گرفتم،
ولی چرخ جلو با اینکه گلاش ساده ست ولی جنس لاستیکش خیلی عالیه، چسنبدگی و کیفیت ساختش خیلی خوبه، ایرانی (یاسا)
تو بازار چرخ های کوچک تر از اینم پیدا می شه، دقیقا کاربردشون نمی دونم چیه ولی دیدم.

pouria
28-03-1391, 10:33 بعد از ظهر
سلام جناب شفیع

یک نکته ای تو قسمت فرمون دیدم

به هیچ وجه بلبرینگ رو به چیزی جوش ندید ، مخصوصا که برای فرمون هم استفاده شده خیلی خطرناکه
طبق تجربه شخصی عرض میکنم در اولین فشار جدی که به این قسمت وارد بشه اون قسمت جوش از بلبرینگ جدا میشه و فرمون تو دستتون میمونه :i'm ok:احتمالا تا الان به خاطر حرارت جوش بلبرینگ یک مقدار از روانیش رو از دست داده

به نظرم اگر بلبرینگ رو داخل یک بوش جا بزنید و قطعه مورد نظرتون رو به بوش آهنی جوش بدید قابل اطمینان تر هست، برای اینکه خطر بیرون اومدن بلبرینگ از بوش هم نباشه میشه لبه ی بوش رو خال بزنید تا مسیر خروج بلبرینگ مسدود بشه

این نظر بنده بود و شما خودتون استادید

02109002
28-03-1391, 10:34 بعد از ظهر
با سلام و اجازه از دوستان عزیز

نگاهی به این کاتالوگ بندازید شاید بتونه کمکتون کنه :

کاتالوگ محصولات ایران یاسا ([Only registered and activated users can see links])

شفیع
28-03-1391, 10:47 بعد از ظهر
سلام جناب شفیع

یک نکته ای تو قسمت فرمون دیدم

به هیچ وجه بلبرینگ رو به چیزی جوش ندید ، مخصوصا که برای فرمون هم استفاده شده خیلی خطرناکه
طبق تجربه شخصی عرض میکنم در اولین فشار جدی که به این قسمت وارد بشه اون قسمت جوش از بلبرینگ جدا میشه و فرمون تو دستتون میمونه :i'm ok:احتمالا تا الان به خاطر حرارت جوش بلبرینگ یک مقدار از روانیش رو از دست داده

به نظرم اگر بلبرینگ رو داخل یک بوش جا بزنید و قطعه مورد نظرتون رو به بوش آهنی جوش بدید قابل اطمینان تر هست، برای اینکه خطر بیرون اومدن بلبرینگ از بوش هم نباشه میشه لبه ی بوش رو خال بزنید تا مسیر خروج بلبرینگ مسدود بشه

این نظر بنده بود و شما خودتون استادید

بله پوریا جان، نظر شما کاملا درسته، با این کار (جوش دادن) بولبورینگ عمر خودشو از دست میده، و دیگه کارایی قبل رو نداره،
بولبورینگ های فرمان نو نیستن واسه همین اونقدر واسم ارزش نداشت که بسوزه یا خراب بشه، اگرم موردی پیش اومد عوضش می کنم.

Masoud
28-03-1391, 11:41 بعد از ظهر
بله پوریا جان، نظر شما کاملا درسته، با این کار (جوش دادن) بولبورینگ عمر خودشو از دست میده، و دیگه کارایی قبل رو نداره،
بولبورینگ های فرمان نو نیستن واسه همین اونقدر واسم ارزش نداشت که بسوزه یا خراب بشه، اگرم موردی پیش اومد عوضش می کنم.
خیلی نکته خوبی گفت به نظر من باید باس ایمنی بیشتر عوض بشه ...
این کار و بکن و عکس اش هم آپلود کن خیالم راحت بشه.......

408404
29-03-1391, 12:43 بعد از ظهر

منظورم این لاستیک ها بود که تو این ماشین استفاده شده هم جلو هم عقب
می خوام چرخ جلو رو کوچیک تر بزارم نظر دوستان چیه

408404
29-03-1391, 12:48 بعد از ظهر
حالا به نظرتون خوبه این این سیلندر رو با این قیمت بخرم یه نه در ضمن شرمنده اون سیلندر دوزمانه رو برایه اوراق به یه تعمیر کار دادم شرمنده نشد عکس بگیرم

شفیع
29-03-1391, 02:15 بعد از ظهر
حالا به نظرتون خوبه این این سیلندر رو با این قیمت بخرم یه نه در ضمن شرمنده اون سیلندر دوزمانه رو برایه اوراق به یه تعمیر کار دادم شرمنده نشد عکس بگیرم

منظور از سیلندر همون موتوره دیگه !؟
شما می خوای یه موتورسیکلت کامل بخری بعد موتورشو در بیاری !؟ چرا این کارو می خوای بکنی! یه انجین 125 جدا بگیر، خیلی ارزون تر هم هست، یا اصلا می تونی با کم تر از این مبلغ یه انجین 125 نو صفر کیلومتر با سند بگیری.
از این نوع لاستیک رو باید کمی بیشتر جستجو کنی، من مشابه این این لاستیک ولی کمی با عرض کم تر رو دیدم، ولی این نوع لاستیک اسپرته، باید دنبال لوازم کارتینگی باشی.

خیلی نکته خوبی گفت به نظر من باید باس ایمنی بیشتر عوض بشه ...
این کار و بکن و عکس اش هم آپلود کن خیالم راحت بشه.......

بله، چشم، ولی فعلا مشکلات مهم تر و ضروری تر از این بولبورینگه بی ارزش، دارم.
اگر قرار باشه خودم از جزئیات ریز ماشینی که خودم ساختم، در حد یه پایان نامه می تونم حرف بزنم :biggrin: آره می دونم، خودروی دست ساز من ABS نداره، ایربگ نداره، ...
ولی قول میدم، به محض اینکه مشکلات دیگه اش حل شد یه بولبورینگ نو بگیرم و قانونی جاسازی کنم.
در ضمن، کمی هم به فکر ایمنی بودم، یکی اینکه در صورتی که حتی اون بولبورینگ بشکنه و جدا بشه، عملکرد فرمان از بین نمیده، و دو باره می تونه حتی با نبود اون بولبورینگ به مسیرش ادامه بده، دومین نکته ایمنی که خیلی مهمتر هم هست، پیش بینی ضربه و تصادف احتمالی از روبرو، این خودرو در مقابل ضربات ناشی از تصادفات رو نداره، ولی فرمان رو دو تیکه و اتصال میانی ضعیف تر کار کردم، تا با برخورد به مانعی از جلو، میله فرمان دو تیکه بشه (بشکنه)، این کار باعث می شه تا یه لوله یک متری شماره 2 فرو نره داخل قفسه سینه راننده.
این یه جورایی تقریبا می شه گفت همون کاریه که جدیدا برای ایمنی بیشتر خودرو ها انجام میدن :biggrin: یکی از این خودرو ها نیسان وانت های جدید. قدیمیاش فرمان های یک تیکه و اتصالات قوی بوده ولی جدیدا چند تیکه شده و چند جا بهش شکست دادن.

فعلا به نظر شما بهتر نیست در مورد مشکلاتی مباحثه کنیم که خوده من از دوستان انجمن در خواست مشاوره و نظر دادم !؟

شفیع
29-03-1391, 03:03 بعد از ظهر
یه تیکه فیلم از اون نمونه خودرویی که عکسشو گذاشتم، اینجا گذاشتم، 125cc فکر کنم روی شاسی کارتینگ سوار کردن،شاسیش دست ساز نیست.

K.I.A
29-03-1391, 03:26 بعد از ظهر
لوازم کارتینگ و خود کارت مدل بالا و صفر خواستید در خدمتیم.

شفیع
29-03-1391, 05:39 بعد از ظهر
لوازم کارتینگ و خود کارت مدل بالا و صفر خواستید در خدمتیم.

کیا جان،
صندلی کارتینگ
دیفرانسیل کوچیک کارتینگی (البته معمولا کارتینگا دیفرانسیل ندارن)
داری؟ قیمت !؟

408404
31-03-1391, 04:24 بعد از ظهر
انجینش رو با کاربراتور و وسایل برقیش البته سالم و به شرط روشن شدن

شفیع
31-03-1391, 08:06 بعد از ظهر
انجینش رو با کاربراتور و وسایل برقیش البته سالم و به شرط روشن شدن

به نظرم، 300 تومن برای یه انجین دست دو با این امکانات گرونه.

408404
31-03-1391, 10:56 بعد از ظهر
به نظرم، 300 تومن برای یه انجین دست دو با این امکانات گرونه.

:i'm ok::i'm ok::i'm ok::i'm ok::i'm ok:دوست من اشتباه کردی30تومن با300تومن بیا من دوتا موتور کامل برات بخرم :29dz8zk::29dz8zk:
من یه ایده ای به نظرم رسید که چرخ عقب رو دو تا لاستیک بندازیم هم قشنگ تره هم با ابهت تر می شه نظر دوستان چیه

Majicpride
01-04-1391, 09:00 قبل از ظهر
:i'm ok::i'm ok::i'm ok::i'm ok::i'm ok:دوست من اشتباه کردی30تومن با300تومن بیا من دوتا موتور کامل برات بخرم :29dz8zk::29dz8zk:
من یه ایده ای به نظرم رسید که چرخ عقب رو دو تا لاستیک بندازیم هم قشنگ تره هم با ابهت تر می شه نظر دوستان چیه

سلام دوست عزیز
میشه یه عکس از اینجینی که میگی بذاری؟

شفیع
01-04-1391, 03:40 بعد از ظهر
کار شاسی تقریبا تمومه، البته هنوز کار هایی داره، ولی برای انجام بقیه کار یه سری از قطعات باید حتما رو شاسی سوار باشه، تا بشه دقیقا از انداره ها و موقعیت قرار گیری قطعات مطمئن شد.

مراحل نقاشی شاسی، رنگ ضدزنگ (آستر) سفید متمایل به خاکستری، که یکی از اشتباهاتم بود، باید از رنگ آستر تیره استفاده می کردم،

رنگ آستر سفید باعث رنگ سرمه ای که مد نظرم تبدیل بشه به آبی، و مجبور شدیم چند دست رنگ بزنم تا حدودی به رنگ مورد نظرم برسه.

لوازم فرمان

408404
01-04-1391, 05:08 بعد از ظهر
168571685816859
این هم از انجینه ما بخشید دیگه با گوشی گرفم دوربین گیرم نیومد
حالا به نظرتون در مورد دو چرخ کردن عقب چیه

شفیع
01-04-1391, 08:22 بعد از ظهر
168571685816859

انجین عالیه، اصل جنسه! دریده ست، خوراک همین کاره
قیمتش هم ناسبه، از این انجین ها بازم می تونی گیر بیاری ؟
منظورت از چرخ عقب چیه؟ گفتی چرخ عقب دو تا باشه، مگه تا حالا قرار بود یکی باشه !؟ سه چرخه می خواستی درست کنی ؟

408404
01-04-1391, 10:07 بعد از ظهر
انجین عالیه، اصل جنسه! دریده ست، خوراک همین کاره
قیمتش هم ناسبه، از این انجین ها بازم می تونی گیر بیاری ؟
منظورت از چرخ عقب چیه؟ گفتی چرخ عقب دو تا باشه، مگه تا حالا قرار بود یکی باشه !؟ سه چرخه می خواستی درست کنی ؟
نمی دونم باید به تعمیر کار که باهاش اشنام صحبت کنم ببینم چیزی میتونه گیر بیاره
یعنی عقب 4 تا چرخ داشته باشه هر طرف دوتا مثل خاور

شفیع
01-04-1391, 11:14 بعد از ظهر
نمی دونم باید به تعمیر کار که باهاش اشنام صحبت کنم ببینم چیزی میتونه گیر بیاره
یعنی عقب 4 تا چرخ داشته باشه هر طرف دوتا مثل خاور

از چه نوع لاستیکی می خوای استفاده کنی؟
عرض محور عقب چقدره؟
اگه می خوای خوب عمل کنه باید دیفرانسیل واسش بذاری، همون کاری که من می خوام انجام بدم.

408404
02-04-1391, 09:05 قبل از ظهر
از همون چرخ هایی که شما ازش استفاده کردی چون از این بهتر گیر نیاوردم
خوب از این دیفرانسیل برامون بگو
عرض محور عقب رو نمی دونم باید یه حساب بکنم بهت می گم

شفیع
02-04-1391, 01:06 بعد از ظهر
دیفرانسیل بحثش کمی شاید پیچیده به نظر بیاد ولی خیلی کاربردی و ساده ست.
البته ساختنش نیاز به دقت داره.
اگر محور عقب مثلا بیشتر از یک متر باشه و لاستیک ها هم آفرودی باشه، آجدار، موقع دور زدن با مشکل جدی مواجه می شه. دوستان همه در جریان هستن، ماشین موقع دور زدن، تعداد چرخش دور یکی از چرخ ها کم تر از اون یکی چرخه، در صورتی که در ماشینی دیفرانسیل وجود نداشته باشه و دو چرخ مستقیم با استفاده از محور به هم متصل شده باشه، این مشکل به وضوح دیده می شه.

چند تا عکس و نقشه از دیفرانسیل این پایین نمایش دادم، که هر کسی می تونه با خلاقیت همچین چیزی بسازه.

این عکس دیفرانسیل ATV هست که معمولا در تمام مدل های ATV وجود داره.

یکی از تفاوت های عمده ATV که معمولا برای آفرود استفاده می شه، با کارتینگ در همینه قطعه ست، کارتینگ ها معمولا دیفرانسیل ندارن. به خاطر نوع لاستیکی که دارن (صاف و بدون آج) مشکل چندانی واسشون پیش نمیاد، و سر پیچ ها یه چرخ کمی هرز می گرده.

و یه نمونه از دیفرانسیل خطی که کمی پیچیده تر نسبت به دیفرانسیل های معمولی هست، البته ساخت این دیفرانسیل سخت تره!

و توضیحات کامل تر

nopo
02-04-1391, 01:14 بعد از ظهر
فوضولي نباشه
توي عكس اينطور ديده ميشه كه بلبرينگ رو به ميله شافت فرمون جوش دادي!
به نظرم نبايد بلبرينگ رو جوش داد

408404
02-04-1391, 01:29 بعد از ظهر
ببخشید اقا شفیع شما چیکار کردید دیفرانسیل گذاشتی یا نه. اگه گذاشتی از کجا تهیه کردی

شفیع
02-04-1391, 01:39 بعد از ظهر
فوضولي نباشه
توي عكس اينطور ديده ميشه كه بلبرينگ رو به ميله شافت فرمون جوش دادي!
به نظرم نبايد بلبرينگ رو جوش داد

بله nopo جان، می دونم که بولبورینگ رو نباید جوش داد، کاملا درست می فرمایید، شما استاد مایی این حرفا چیه.
در مورد در چند نوشته اخیر با بچه ها یه بحث و گفتگویی داشتیم، به این موضوع پاسخ داده شد. ملاحضه بفرمایید به جواب می رسید. با تشکر از دقت نظرتون. :)

ببخشید اقا شفیع شما چیکار کردید دیفرانسیل گذاشتی یا نه. اگه گذاشتی از کجا تهیه کردی

من هنوز دیفرانسیل نذاشتم، توی بازار شاید پیدا بشه، دیفرانسیل ATV ولی باید گرون باشه، چون قیمت اینترنتیش دورو بر 300 دلار بوده، برای من که به صرفه نیست.
ولی من می خوام یکی بسازم، بعضی از لوازمش رو از یکی از دوستام تهیه کردم (مجید) گویا چرخ دنده های فرسوده گیربکس پراید بوده.
حالا عکس می گیرم، نشونت میدم.

408404
02-04-1391, 01:48 بعد از ظهر
اره اصل حالش به اینه که همش رو خودت بسازی نه بری بخری
حالا از امروز باید برم دنبال چرخ دنده ببینم گیرم میاد یا نه

شفیع
02-04-1391, 02:07 بعد از ظهر
اره اصل حالش به اینه که همش رو خودت بسازی نه بری بخری
حالا از امروز باید برم دنبال چرخ دنده ببینم گیرم میاد یا نه

می تونی بری به تعمیرگاه ها سر بزنی و بهشون بگو چرخ دنده های دیفرانسیل پراید می خوای. چهار تا چرخ دنده ست، دو تا کوچیک دو تا بزرگ با یه محور واسه کوچیکا.
به نظرم فعلا نیازی نیست بری دنبال این لوازم اینا باشه در مراحل بعدی یا در حین کار. رو ساشی وقته بیشتری بذار.

در ضمن بد نیست گه گاهی وقتی پاسخی داده می شه، روی کلمه (تشکر) کلیک بشه.

408404
02-04-1391, 03:53 بعد از ظهر
اره راست میگی بعدا هم میشه براش طراحی کرد
در مورد چرخ عقب نظرت چیه

شفیع
02-04-1391, 04:12 بعد از ظهر
اره راست میگی بعدا هم میشه براش طراحی کرد
در مورد چرخ عقب نظرت چیه

چرخ عقب به نظرم همون یکی کافیه،
البته، باید دید هدفت چه نوع استفاده ای هست ؟ آفرود یا آنرود (قدرت یا سرعت)
به نظرم بهتره تمام خودرو های دست ساز قدرتی باشن و به سمت سرعتی سازی نرن، ساختن خودرویی با خصلت های سرعتی نیاز به دقت در محاسبات و کیفیت بالای لوازم استفاده شده، به خصوص نوع لاستیک ها، رینگ ها و اتصالات بدنه داره.
ولی اگر هدق قدرت باشه، یعنی سرعت کم، مشکل خاصی پیش نمیاد.

Majicpride
03-04-1391, 07:50 قبل از ظهر
168571685816859

سلام دوست عزیز
موتور خوبیه
جون میده برا خلاقیت زدن

خوب حالا وضعیتش چطوریاست؟
روشن میشه؟
گیربکس کار میکنه؟
کاسه برق سالمه؟

این موتورو به همین وضعیتی که تو عکس میبینیم میفروشید یا وسیله اضافیه دیگه ای هم همراش هست؟
نحوه ارسال چطوریه؟

408404
03-04-1391, 08:24 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز
موتور خوبیه
جون میده برا خلاقیت زدن

خوب حالا وضعیتش چطوریاست؟
روشن میشه؟
گیربکس کار میکنه؟
کاسه برق سالمه؟

این موتورو به همین وضعیتی که تو عکس میبینیم میفروشید یا وسیله اضافیه دیگه ای هم همراش هست؟
نحوه ارسال چطوریه؟

به شرط روشن شدن و سالمی ازش خریدم اگه مشکلی داشته باشه خودش تعمیر کاره باید برام درست کنه
نه این رو تمیفروشم اگه یکی دیگه گیر اوردم به دوستان خبر میدم اگه خواستند

408404
04-04-1391, 10:42 بعد از ظهر
اقا شفیع از ماشینت چه خبر از بقیه ی مراحل ساخت ماشینت تصویر بزار و توضیح بده

شفیع
06-04-1391, 03:27 بعد از ظهر

7thRING
06-04-1391, 04:36 بعد از ظهر
شفیع جان کارت حرف نداره. معرکس.
ایشالله تموم کردی یه سر میام رامسر ببینم چی شده؟
منم خیلی وقته تو فکر این کارام ولی خودم زیاد سر در نمیارم.
بیشتر عکس بزار تا شاهد بزرگ شدن این گل پسرت باشیم.

Masoud
06-04-1391, 05:15 بعد از ظهر
خوبه کارت تمیز از کار در اومد ... فقط یه به فکر یه محل برای سیم کشی هات هم باش که بعدا به مشکل بر نخوری ...
سعی کن یه نقشه برای سیم کشی تهیه کنی ... مشکلی هم داشتی خودم کمک ات می کنم ...
دنبال راه تقویت انجین هم باش (بازم برای اینجای کارت هم یه فکری دارم فقط از ترانزیستور موتور یه عکس بزار ببینم رو چه اساسیه از باطری برق می گیره مستقیم برق می گیره ، راستی از شمع هم یه عکس بزار)

شفیع
06-04-1391, 07:26 بعد از ظهر
فعلا دارم رو سخت افزارش کار می کنم، انشالله تموم که شد میرم رو نرم افزار (برق) واسه همین فعلا ترانزیستور و لوازم برقشو همینطوری افتاده اونجا.
البته در حال حاضر نوع سیم کشیش، بودن استفاده از باطری و برق جانبی هست، یعنی به سبک موتور کراس :biggrin: ولی می خوام باطری و چراغشو هم راه بندازم، اگه مداری دارید خوشحال می شم ارائه بدید.

یه قطعه فیلم تراشکاری، که مربوط می شه به قطعه ای از دیفرانسیل دست ساز.

a10314faec8497393aafe964c3fa7fe3240571

Masoud
06-04-1391, 09:18 بعد از ظهر
کویل و ترانزیستور ات و عوض کن ا زمدلی که برق و از باطری می گیره استفاده کن ...
راستی وزن خالص شاسی چقدر شد ؟

شفیع
06-04-1391, 09:49 بعد از ظهر
کویل و ترانزیستور ات و عوض کن ا زمدلی که برق و از باطری می گیره استفاده کن ...
راستی وزن خالص شاسی چقدر شد ؟

نقشه برقشو داری؟

هنوز وزن کشی دقیق انجام ندادم.

Masoud
06-04-1391, 11:35 بعد از ظهر
نقشه برقشو داری؟

هنوز وزن کشی دقیق انجام ندادم.
نقشه ندارم ولی نمونه هاش تو بازار پره ...البته باسه 125 سی جی ولی باسه موتور شما رو باید مطمئن شم ، از ترانزیستور اش عکس بزار ....
به نظر من وزن اش زیاد بشه ...
می خوام وزن کلی شاسی و مرکز فشار موتور و ... اینا رو بدم به دوستم یه محاسبه کنه ببینیم باسه تعلیق اش مشکلی پیش نمیاد.... چپ کردن و فرمون گیری و ترمز و از این حرفا ..

شفیع
07-04-1391, 08:29 قبل از ظهر
نقشه ندارم ولی نمونه هاش تو بازار پره ...البته باسه 125 سی جی ولی باسه موتور شما رو باید مطمئن شم ، از ترانزیستور اش عکس بزار ....
به نظر من وزن اش زیاد بشه ...
می خوام وزن کلی شاسی و مرکز فشار موتور و ... اینا رو بدم به دوستم یه محاسبه کنه ببینیم باسه تعلیق اش مشکلی پیش نمیاد.... چپ کردن و فرمون گیری و ترمز و از این حرفا ..

چشم، وزنو محاسبه کردم، حتما اعلام می کنم. ولی اونقدرام نیاز به حاسبه نیست، چون همین الانش به صورت چشمی وزن خودرو روی هر 4 چرخ تقسیم نشده، 70-80% کل وزن خودرو روی چرخ های عقب هست،
اگر می خوای محاسبه کنی، پس صبر کن به زودی وزن کشی می کنم.

Masoud
07-04-1391, 10:11 قبل از ظهر
به هر حال باید به فکر این باشیم که جلوش تو شتاب بلند نشه یا بعد از رفتن روی یه دست انداز یا چاله جلوش بلند نشه ...

nopo
07-04-1391, 10:42 قبل از ظهر
همه چيز عاليه اما كمك فنر رو چيكارميكني؟

شفیع
07-04-1391, 01:14 بعد از ظهر
همه چيز عاليه اما كمك فنر رو چيكارميكني؟

فعلا برای شروع، کمک فنر نداره.

nopo
07-04-1391, 01:46 بعد از ظهر
فعلا برای شروع، کمک فنر نداره.

اينجوري كه خيلي ستمه!
دهن راكب سرويس ميشه

شفیع
07-04-1391, 02:14 بعد از ظهر
اينجوري كه خيلي ستمه!
دهن راكب سرويس ميشه

اونقدرام دهن راکب سرویس نمی شه، کمک فنر نداره، ولی در عوض صندلیش فنر دار و خیلی نرمه.
و اینکه لاستیکاش بزرگه، می شه با کمی کم کردن باد، نرمه نسبی رو بدست آورد. البته در کل هیچ کدوم از اینا جای کمک فنرو نمی گیره، به همین خاطر یه فکرایی واسش کردم، در آینده می تونم کمک فنر ورش نصب کنم.

شفیع
10-04-1391, 02:57 بعد از ظهر
بوش به اندازه کافی درست کردم و بلبرینگشم تهیه کردم،
هم برای فرمان و هم برای دیفرانسیل دست ساز
با این بلبرینگ های نو و دقیق دیگه حتی فکرشم نمی کنم که بخوام جوششون بدم.

بلبرینگ های فرمان، دو طرف دیفرانسیل، و یاتاقان های دست سازه دو طرف دیفرانسیل از یک اندازه استفاده شده
قطر داخلی 20mm و قطر خارجی 60mm

Masoud
10-04-1391, 05:09 بعد از ظهر
بسیار عالی هر روز دقت ات داره از دیروز بیشتر میشه ....
به امید روزی که این و یادگاری نگه داری و یه شاسی مشتی از جنس سبک تر و محکم تر و یه موتور قدرت مند تر استفاده کنی .................. فنر هم براش بزاری ....
بلبرینگ هات هم که مارکه .........
موفق باشی...

شفیع
10-04-1391, 06:59 بعد از ظهر
بسیار عالی هر روز دقت ات داره از دیروز بیشتر میشه ....
به امید روزی که این و یادگاری نگه داری و یه شاسی مشتی از جنس سبک تر و محکم تر و یه موتور قدرت مند تر استفاده کنی .................. فنر هم براش بزاری ....
بلبرینگ هات هم که مارکه .........
موفق باشی...

تنها قطعه ای که ممکنه مارک باشه، همین بلبرینگ هاست.
دلیل داره، چون واسه ساخت دیفرانسیل دست ساز خیلی تلاش کردم، امیدوارم خوب جواب بده.

408404
11-04-1391, 01:54 بعد از ظهر
به به اقا شفیع چیکار کردی این چند روز که نبودم من یه راه برایه تیون به نظرم رسید می خواستم نظر دوستان رو بپرسم و اون این که دو تا کار براتور براش بزاری و برق موتور رو تقویت کنی و سیستم هوا رسانیش رو هم تقویت کنی

شفیع
12-04-1391, 07:29 بعد از ظهر
به به اقا شفیع چیکار کردی این چند روز که نبودم من یه راه برایه تیون به نظرم رسید می خواستم نظر دوستان رو بپرسم و اون این که دو تا کار براتور براش بزاری و برق موتور رو تقویت کنی و سیستم هوا رسانیش رو هم تقویت کنی

خوبه، استقبال می کنم.
خوب، بفرمایید چطوری ؟

408404
12-04-1391, 10:05 بعد از ظهر
من خودم هم دارم روش کار می کنم فعلا تو کار طراحی و ساخت بست هاش هستم کارم تموم شد حتما به طور کامل توضیح میدم در ضمن من از دوستان نظر خواستم ببینم ایا از شما کسی امتحان کرده ببینه جواب می ده یانه

شفیع
12-04-1391, 10:59 بعد از ظهر
من خودم هم دارم روش کار می کنم فعلا تو کار طراحی و ساخت بست هاش هستم کارم تموم شد حتما به طور کامل توضیح میدم در ضمن من از دوستان نظر خواستم ببینم ایا از شما کسی امتحان کرده ببینه جواب می ده یانه

منظورت کدوم کاره ؟ الان شما داری کدومشو انجام میدی ؟
کاربرات یا برق؟
خیلی نمی شه تغییر ایجاد کرد، من خودم می خواستم واسه این انجینی که دارم از ترانزیستوره 125 استفاده کنم، که با هر کسی مشورت کردم گفتن خوب جواب نمیده، باید کل سیستم برق تغییر کنه تا بتونه از ترانزیستوره 125 بهره کافی رو ببره.
یا برای دو کاربرات کردن، ... به همین راحتی نمی شه. چون درصد های تزریق سوخت و هوا و وروردی خروجی ها باید تغییر کنه. مثلا اندازه سوپاپ های ورودی و خروجی باید بزرگ تر بشه، پس باید دنبال سوپاپ یزرگ تر و مشابه بود، به طبع میل سوپاپ، سر سیلندر، کلیه لوازم سوپاپ، حتی قطر خروجی گاز باید تغییر کنه. همه اینها رو اگر حساب کنیم ... کلا یه انجین قوی تر دیگه بگیریم به صرفه تره.

Masoud
13-04-1391, 02:11 قبل از ظهر
من همه اینا رو امتحان کردم جز 2 کاربرات که اصلا معقولانه نیست .....
رو این موتور جواب نمیده

408404
13-04-1391, 08:52 قبل از ظهر
خوب امتحانش که ضرری نداره من امتحان می کنم به شما هم نتیجه اش رو می گم ولی به نظر خودم باید جواب بده مصرف بنزین که خیلی بالا می ره ولی اگه قدرتش رو هم زیاد کنه دیگه خیلی خوب میشه

شفیع
13-04-1391, 10:11 قبل از ظهر
خوب امتحانش که ضرری نداره من امتحان می کنم به شما هم نتیجه اش رو می گم ولی به نظر خودم باید جواب بده مصرف بنزین که خیلی بالا می ره ولی اگه قدرتش رو هم زیاد کنه دیگه خیلی خوب میشه

داداشه من، زیاد کردن مصرف بنزین در خیلی از مواقع باعث می شه از قدرت موتور کم بشه، مسئله فقط سر تزریق بیشتره بنزین نیست! اگر دقت کرده باشی، موتور هایی که دو کاربراته هستن، دارای دو تا خروجی گاز و حتی دو شمع با سیستم جرقه زنی قوی هستن تا بتونه اون حجم بنزین رو 100% به بهرهبرداری برسونه.
اگر بدونه تغییرات در سیستم های دیگه بخوایم دو تا کاربراتور نصب کنیم فقط در شرایطی می تونه خوب عمل کنه که مصرف سوخت هر دو تا کاربراتور رو کم کنیم یعنی میزان مصرف سوخت دو تا کاربراتور به اندازه یک کاربراتور استاندارد باشه. اینطور مصرف سوخت همون می شه در عوض هوای بهتر و راحت تر وارد سیلندر می شه که ممکنه خوب جواب بده.

408404
13-04-1391, 01:14 بعد از ظهر
ممنون ز راهنماییت اره این هم راه خوبیه ولی می خوام سیستم برقش رو هم به کمک دوستان تقویت کنم تا بهترین جو اب رو بگیرم

408404
14-04-1391, 12:07 بعد از ظهر
اقا شفیع چه خبر تا حالا موتورش رو روشن کردی یا نه در ضمن شما برایه بالا بردن قدرت موتورت می تونی از کاربراتو بمب شتاب دار استفاده کنی که هم بزرگ تره هم یه ضامن داره که وقتی سیم گاز رو بیش از حد میکشی یه هو بنزین رو میپاشه تو سیلند و قدرت رو میبره بالا ای

شفیع
14-04-1391, 10:53 بعد از ظهر
اقا شفیع چه خبر تا حالا موتورش رو روشن کردی یا نه در ضمن شما برایه بالا بردن قدرت موتورت می تونی از کاربراتو بمب شتاب دار استفاده کنی که هم بزرگ تره هم یه ضامن داره که وقتی سیم گاز رو بیش از حد میکشی یه هو بنزین رو میپاشه تو سیلند و قدرت رو میبره بالا ای

فعلا کمی مشغله دارم فرست نمی کنم بقیه کاراشو انجام بدم.
بله می دونم چه نوع کاربراتوری رو می گی، خودم قبلا یکی از اونا داشتم.
اول باید اصلا روشنش کنم ببینم اون قدرتی که می خواد رو بهم میده یا نه، بعد به فکر تونینگ کردنش باشم.

408404
15-04-1391, 10:00 قبل از ظهر
17387
اقا شفیع اسم این قطعه ی سبز رنگ چی هست و قیمتش چه قدره
خوب اگه این موتوری که داری اگه قدرت کافی رو نده چیکار خواهی کرد

شفیع
15-04-1391, 10:09 قبل از ظهر
17387
اقا شفیع اسم این قطعه ی سبز رنگ چی هست و قیمتش چه قدره
خوب اگه این موتوری که داری اگه قدرت کافی رو نده چیکار خواهی کرد

اگر قدرت کافی رو نده، بعد به فکر تقویت موتورش می افتم، یا به فکر تعویض انجین. البته اونقدرا هم نباید ضعیف باشه.
اون قطعه اسمش هست یاتاقان، من به انداره شماره 20 گرفتم، ولی بهتر واسه خودروی من حدود 30 می گرفتم، از تهران گرفتم، هر کدوم 12 تومن، قطعه ی شناخته شده ایه.

408404
15-04-1391, 12:56 بعد از ظهر
این قطعه رو فکر کنم تو کار خونه ی فرش دیده بودم ولی اسمش رو بلد نبودم حالا به نظرت کشش کافی رو داره

شفیع
15-04-1391, 02:28 بعد از ظهر
این قطعه رو فکر کنم تو کار خونه ی فرش دیده بودم ولی اسمش رو بلد نبودم حالا به نظرت کشش کافی رو داره

این مدلی که گرفتم دورپایینه، یعنی برای سرعت گردش زیاد طراحی نشده.
به نظرم چون موتورت قوی تر هم هست از می تونی از یه مدل دوربالا استفاده کنی.
یاتاقان چند مدل دارن، دو سوراخ، سه سوراخ و چهار سوراخ
این یاتاقان قابلیت اینو داره تا محوری که بهش متصل می شه با تغییر زاویه حرکت کنه، یعنی حتما نباید عمود بر جهت قرار گرفتن یاتاقان باشه، بلبرینگش تغییر زاویه میده.

البته می شه یاتاق رو هم به صورت دست ساز درست کرد، خیلی ارزون تر تموم می شه و حتی با کیفیت بیشتر. می شه نوع بلبرینگ رو اونطور و اون نوعی که خودمون می خواید واسش نصب کنیم. درست کردنش خیلی سخت نیست. البته از نوع ساده اش یعنی بدون تغییر زاویه بلبرینگ.

408404
15-04-1391, 03:46 بعد از ظهر
با تشکر از توضیحت.خوب چرخ هات رو چه جوری به محور عقب وصل کردی که هرز گردی نکنه
ببخشید اگه زیاد سوال می کنم

شفیع
15-04-1391, 04:52 بعد از ظهر
با تشکر از توضیحت.خوب چرخ هات رو چه جوری به محور عقب وصل کردی که هرز گردی نکنه
ببخشید اگه زیاد سوال می کنم

فعلا موقت پین گذاشتم، ولی پین خواب نمیده!
اگر بخواد اتصالش مثل چرخ ماشین باشه، نیاز به خرید قطعه و تراشکاری داره که خرجش میره بالا
ولی یه فکرایی کردم باید ببینم جواب میده یا نه، اجراش کردم حتما ازش عکس نمایش میدم.
اگر نظری داری، خوشحال می شم مطرح کنی!

408404
15-04-1391, 04:59 بعد از ظهر
من رفتم یه تراش کاری گفت باید از شافت (فکر کنم هین چیزی باشه که شما استفاده کردی)استفاده کن خوب اگه قطرش رو ببری بالا چی خوب نمیشه
شما ازط چه جهت میگی جواب نمیده

mehran_mo
16-04-1391, 11:57 قبل از ظهر
شفیع جان خسته نباشی

برای اتصال چرخ عقب فکر کنم ساده ترین حالت همون استفاده از فلنچ باشه

که فلنچ را به شافت جوش بدید و چرح را بهش پیچ کنید _ البته این هم خودش احتمال زیاد نیازمند انجام تراشکاری و... برای دقت بهتر و بیشتر هست که هزینه میبره )

از نظر من این ساده ترین کاره چون شما از سیستم تعلیق استفاده نکردید استفاده از توپی چرخ معقولانه نیست هم وزن را افزایش میده هم هزینه را

کاری داشتی و یا لوازمی نیاز داشتید بنده در خدمتم

GSX
16-04-1391, 11:50 بعد از ظهر
سلام به شفیع جان .من همشو به دقت خوندم خیلی برام جالب بود و یهو زد به سرم. اگه خدا بخواد و جور بشه منم میخوام شروع کنم . من انجینشو دارم سره پا هم هست تازه هم صفحه کلا چشو عوض کردم من میتونم 200 تا 300 هزار تومن هزینه کنم میخواستم بدونم با این پول میشه سر و تهشو هم اورد ممنون .:20:

408404
17-04-1391, 10:11 قبل از ظهر
سلام gsxشما که تو کار سنگین هستی چه طور به فکر این چیزا افتادی در ضمن شما از چه انجینی می خوای استفاده کنی
به نظر من اره میشه با200تا300 تومن تمومش کرد

شفیع
17-04-1391, 11:05 قبل از ظهر
من رفتم یه تراش کاری گفت باید از شافت (فکر کنم هین چیزی باشه که شما استفاده کردی)استفاده کن خوب اگه قطرش رو ببری بالا چی خوب نمیشه
شما ازط چه جهت میگی جواب نمیده

نه اینکه جواب نده، منظورم اینه می تونست با قطر بیشتر و مقاومت بیشتر هم باشه. در حال حاضر شافت روی دو تا تیکه ها در دو طرف ثابت شده، مثلا من اگر بخوام روی یک تکیه گاه عریض اونم وسط، کار کنم. مثل atv ها، برای قرا دادن کمک فنر می گم، ضربه ای که به شافت وارد می شه باعث تاب برداشتن و کج شدنش می شه. به این خاطر گفتم، در حال حاضر مشکلی نداره.

شفیع جان خسته نباشی
برای اتصال چرخ عقب فکر کنم ساده ترین حالت همون استفاده از فلنچ باشه
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
که فلنچ را به شافت جوش بدید و چرح را بهش پیچ کنید _ البته این هم خودش احتمال زیاد نیازمند انجام تراشکاری و... برای دقت بهتر و بیشتر هست که هزینه میبره )
از نظر من این ساده ترین کاره چون شما از سیستم تعلیق استفاده نکردید استفاده از توپی چرخ معقولانه نیست هم وزن را افزایش میده هم هزینه را
کاری داشتی و یا لوازمی نیاز داشتید بنده در خدمتم

مهران جان، دمت گرم داداش، شما لطف داری، وسیله ایه خواستم حتما مزاحمت می شم
نظرت کاملا درسته، بهترین و مطمئن ترین راه، فلنچ هست، منم مشورتی که با چند تا تراشکار داشتم همین نظرو دادن.
تراشکارم بهم گفت، برو اسقاطیا، چهار تا فلنچ پیکان فرسوده بگیر بیار واست نصب کنم. حتی گفت: چرا چرخ فرقون!؟ فلنچ پیکانی که زدی، اصلا چرخ پیکان وصل کن روش. که با توجه به نوع انجینی که می خواستم استفاده کنم، نظرشو قبول نکردم.
ولی فکر جالب، قابل اعتماد و اصولی بود.

سلام به شفیع جان .من همشو به دقت خوندم خیلی برام جالب بود و یهو زد به سرم. اگه خدا بخواد و جور بشه منم میخوام شروع کنم . من انجینشو دارم سره پا هم هست تازه هم صفحه کلا چشو عوض کردم من میتونم 200 تا 300 هزار تومن هزینه کنم میخواستم بدونم با این پول میشه سر و تهشو هم اورد ممنون.

همچین پروژه ای رو به نظرم می شه با هر قیمتی راه اندازی کرد، بستگی به این داره چطور خودرویی بخوای بسازی. مثلا حتی می شه برای چرخ ها بوش و بلبرینگ نذاشت، که همین کار باعث می شه خیلی از هزینه ها کمتر بشه، ولی مطمئنا خیلی زود باعث خوردگی می شه...
منم می خواستم تا جای ممکن هزینه هارو کم کنم، ولی یه جاهایی واقعا آدم دلش نمیاد این همه زحمش، یه نتیجه ناقص و با عمر کم باشه، هر کسی خودروی منو ببینه حتما فکر می کنه، چقدر ساده و کم هزینه درست کردم، ولی اینطورام نیست، سعی کرد از لوازم خوب استفاده کنم، می تونستم خیلی کمتر از اینا واسه این خودرو هزینه کنم.

GSX
17-04-1391, 01:12 بعد از ظهر
سلام gsxشما که تو کار سنگین هستی چه طور به فکر این چیزا افتادی در ضمن شما از چه انجینی می خوای استفاده کنی
به نظر من اره میشه با200تا300 تومن تمومش کرد بعضی وقطا بعضی چیزا نظر آدمو جلب میکنه و آدم میزنه به سرش .از بی کاری هم که بهتره . اگه خدا بخواد cg125

GSX
17-04-1391, 01:51 بعد از ظهر
شفیع جان چه قدر پول کلا به تراشکارا دادی ؟ راستی برا پدالا چیکار کردی ؟ پیستون ترموزو نسب کردی؟ برا باک چه فکری داری ؟ هواکش کاربراتو چیکار میکنی ؟ ببخشید که اینقدر سوال کردم هرچی بیشتر روش فکر میکنم میبینم بیشتر درده سر داره ولی می ارزه

شفیع
17-04-1391, 02:51 بعد از ظهر
شفیع جان چه قدر پول کلا به تراشکارا دادی ؟ راستی برا پدالا چیکار کردی ؟ پیستون ترموزو نسب کردی؟ برا باک چه فکری داری ؟ هواکش کاربراتو چیکار میکنی ؟ ببخشید که اینقدر سوال کردم هرچی بیشتر روش فکر میکنم میبینم بیشتر درده سر داره ولی می ارزه

همون طور که خودت گفتی، هر چی بیشتر آدم فکر می کنه می بینه بیشتر دردسر داره، ظاهرش ساده ست، ولی ریزه کاریاش خودش داستان درازیه! شاید بشه گفت بیشترین هزینه مربوط تراشکاری می شه، چون نامردا تعرفه که ندارن، همیطوری واسه خودش قیمت میده هر چه قدر عشقش کشید، مثلا برای رزوه کرده دو سر محور عقب 10 تومن، برای ساخت دو تا بوش محور های جلو 15 تومن ...
هنوز پدال، ترمز، باک و هواکش رو نصب نکردم، عکسش هست، با عکس نشون دادم فعلا تا کجا پیش رفتم.

408404
17-04-1391, 03:12 بعد از ظهر
برایه بوش جلو میتونستی از یه قطعه ی لوله کشی گاز استفاده کنی اسمش یادم نیست ولی عکسش رو میزارم برات من اونو گرفتم ولی فکر کنم زیاد کشش نداشته باشه

GSX
17-04-1391, 03:30 بعد از ظهر
شفیع جان ببخشید میگید که باید از چه قسمتی شروع کنم و بعدش برم رو چه قسمتی . چه طرحی برا شاسی پیاده کنم ؟

شفیع
17-04-1391, 09:35 بعد از ظهر
شفیع جان ببخشید میگید که باید از چه قسمتی شروع کنم و بعدش برم رو چه قسمتی . چه طرحی برا شاسی پیاده کنم ؟

اول باید از طرح شروع کنی، باید ببینی چی می خوای، حالا نه اینکه دقیقا ریز جزئیات رو داشته باشی، یه طرح مقدماتی داشته باشی می شه راش انداخت، اینکه بخوای طرح رو از جایی تهیه کنی به نظرم خیلی امیدوارم نباش، من خیلی گشتم ولی نتونستم طرحی پیدا کنم که بتونم از روش کپی بزنم. واسه همین شروع کرد به دیدن و تخیلی فکر کردن، من کاره این پروژه رو از آبان ماه سا 90 شروع کردم، دقیقا تا اسفند فقط داشتم طرح های اجرا شده ی مشابه رو می دیدمو بررسی می کردم، البته هنوز هم می بینم، چند صفحه قبل چند تا عکس از طرح های مشابهی که بررسی می کردم رو گذاشتم. همینطوری یه ماهه نمی شه کارو شروع کرد، باید حداقل تو ذهنت تحلیل و تحقیق کنی، بیاری رو کاغذ بعد بسم الله

408404
18-04-1391, 09:13 بعد از ظهر
اقا شفیع در چه مرحله ای هستی بقیه ی عکس هات رو بزار تا ازت یاد بگیریم
من هم شروع کرم به ساختن فعلا کار ساخت ساخت شاسی تموم شده و در حال ساخت فرمون و سوار کردن انجین رو شاسی هستم می خواستم براش کمک فنر بزارم که دیدم هم هزینه بره هم کار زیادی میبره به امید خدا بعدا براش دیفرانسیل و کمک فنر میزارم

شفیع
18-04-1391, 09:23 بعد از ظهر
اقا شفیع در چه مرحله ای هستی بقیه ی عکس هات رو بزار تا ازت یاد بگیریم
من هم شروع کرم به ساختن فعلا کار ساخت ساخت شاسی تموم شده و در حال ساخت فرمون و سوار کردن انجین رو شاسی هستم می خواستم براش کمک فنر بزارم که دیدم هم هزینه بره هم کار زیادی میبره به امید خدا بعدا براش دیفرانسیل و کمک فنر میزارم

فعلا خیلی پیشرفت نداشتم، تا یه جایی کار کردم فعلا یه سری کار های مهم تر دارم باید تمومش کنم.
شما عکس بذار ببینیم چه کردی!

408404
18-04-1391, 09:32 بعد از ظهر
چشم صبر کنید یه دوربین به تورم بخوره عکس بگیرم بزارم ما هم یک هفته است دنبال دستگاه جوش هستیم یه بار از همسایمون گرفتتیم حالا دیگه پیداش نیست

شفیع
18-04-1391, 09:39 بعد از ظهر
چشم صبر کنید یه دوربین به تورم بخوره عکس بگیرم بزارم ما هم یک هفته است دنبال دستگاه جوش هستیم یه بار از همسایمون گرفتتیم حالا دیگه پیداش نیست

واسه دستگاه جوش سعی کن از یکی قرض بگیری که یه مدتی پیشت باشه، اینکه هی پسش بدی دوباره بری بگیری، هو خودت و هم اون اذیت می شه
البته یه راه دیگه هم هست، الان با ورود دستگاه جوش های خازنی، قیمت دستگاه جوش های ترانزیستوری خیلی اومده پایین، هم دست دوش تو بازار زیاد شده، قیمت یه مدل مناسب معمولی بین 150-200 هست، کمتر هم پیدا می شه، دست دو باشه، چه بهتر!

408404
18-04-1391, 10:46 بعد از ظهر
وضعیت مالیم که خیلی به هم ریخته هرچی پول دستم میاد باید برایه این موسسه ها برایه کنکور رو این چیزا بدم فعلا باید از همین همسایمون بگیرم تا بعد

408404
23-04-1391, 10:14 بعد از ظهر
این هم از طرح دو کاربراتور ما لطفا نظر بدید

18195181961819718198
کار فرمون و نصب انجین هم تموم شده عکس بگیرم میزارم

dariush
24-04-1391, 12:23 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز
یکم توضیح دربارهی سیستم 2 کاربراتو میدی ؟
که چه طور تنظیم میشه و چه مزایای دا ره؟

408404
24-04-1391, 08:05 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز
یکم توضیح دربارهی سیستم 2 کاربراتو میدی ؟
که چه طور تنظیم میشه و چه مزایای دا ره؟

خوب باید عملی تنظیمش کرد یعنی باید تو کار تنظیم بشه و به این صورت که با بالا بردن مصرف بنزین و مخروط شدن با درصد بیشتری از هوا باعث زیاد شدن قدرت میشه
در ضمن هوایه مورد نیاز هم از راه یه فن به کاربراتور ها وارد میشه

Majicpride
24-04-1391, 11:02 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز
ایده جالبیه، خیلی حال کردم با این ایده

یه نظر: بهتر نبود به جای سه راهیه آب از یه سه راهیه دست ساز دیگه استفاده میکردی که زاویه دو تا کاربراتور نسبت به سیلندر یکسان میبود؟
منظورم اینه که به جای اینکه دو تا کاربرات نسبت به هم زاویه 90 درجه داشته باشن هر دو تا کاربرات در کنار هم و بدون زاویه با هم کار کنن، مثل کاربرات دوبل پیکان جوانان که هر دو تا کاربرات کنار همدیگه اند
از دو راهیه اگزوز ماشین های کم حجم مثل رنو میشه یه همچین چیزی ساخت

408404
24-04-1391, 01:55 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
ایده جالبیه، خیلی حال کردم با این ایده

یه نظر: بهتر نبود به جای سه راهیه آب از یه سه راهیه دست ساز دیگه استفاده میکردی که زاویه دو تا کاربراتور نسبت به سیلندر یکسان میبود؟
منظورم اینه که به جای اینکه دو تا کاربرات نسبت به هم زاویه 90 درجه داشته باشن هر دو تا کاربرات در کنار هم و بدون زاویه با هم کار کنن، مثل کاربرات دوبل پیکان جوانان که هر دو تا کاربرات کنار همدیگه اند
از دو راهیه اگزوز ماشین های کم حجم مثل رنو میشه یه همچین چیزی ساخت

خودم هم یه همچین فکری داشتم که دوتا کاربرات رو کنار هم بزارم ولی چون زیاد کار برات از دهنه ی سیلندر دور میشد منصرف شدم

شفیع
24-04-1391, 06:16 بعد از ظهر
می تونستی از اتصالات لوله گاز استفاده کنی، از مزیت هاش اینه که قطر داخلی اتصالات بر خلاف اتصالات آب، صاف و قطر یکسان هست، در این صورت بنزین و هوا راحت تر می تونست حرکت کنه و یا می تونستی خیلی کوتاه تر به روش زیر درست کنی.
البته واسه اینکه تمیز در بیاد شاید یه کمی تراشکاری نیاز داشته باشه.

فاصله دهانه کاربراتور تا ورودی سیلندر خیلی زیاد شده و ناهموار،
حتما قبل از صرف زمان و هزینه بیشتر، از خوب عمل کردنش مطمئن شو.

از پیشرفت پروژه ات بیشتر عکس بذار

408404
24-04-1391, 07:53 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت اره باید اصلاحش کنم
چشم عکس میزارم

nopo
18-05-1391, 11:45 بعد از ظهر
عكس نهايي شو نديدم؟!:s (9):

sorush
19-05-1391, 10:07 قبل از ظهر
سلام دوست عزیزاگه سیلندر اینه که بادوتاکاربراتوپدرش درمیادموتورش منفجرمیشه یه گازبدی
اطلاعات راجب حجم موتوروکاربراتوهابده

408404
23-05-1391, 10:34 بعد از ظهر
اقاشفیع کجایی خبری ازت نیست

408404
31-05-1391, 04:20 بعد از ظهر
اقا کاوه بیا اینجا یه کم بیشتر تو ضیح بده در مورد این موتور honda 300cc cdi و گیربکس
مگه خود موتور گیر بکس نداره که باید گیر بکس براش خرید

کاوه
06-06-1391, 12:25 بعد از ظهر
اقا کاوه بیا اینجا یه کم بیشتر تو ضیح بده در مورد این موتور honda 300cc cdi و گیربکس
مگه خود موتور گیر بکس نداره که باید گیر بکس براش خرید

سلام خدمت دوست خوبم
اینی که من میگم مخصوص یه موتور برف روب بوده و خیلی قدیمیه و یه گیربکس میخواد تا مچ بشه
رو ماشین هم جواب میده اما چیز تمیزی در نمیاد (نظر شخص)

کاوه
06-06-1391, 12:29 بعد از ظهر
من تاپیک رو نخوندم ولی اینجوری هم بسازید ماشینو بد نیست
عقبش چرخ موتور سیکلت هست 3چرخ هست

کاوه
06-06-1391, 12:39 بعد از ظهر
اینم یه طرح دیگه

408404
09-06-1391, 01:34 بعد از ظهر
خیلی ممنون
حالا چندتا سوال
اول این که خود انجین گیر بکس داره یا ن
حد اکثر قدرتش چه قدره
لرزشش چه طوره
یه عکس از خود انجین تنها و گیر بکس به طور مجزا اگه داری بزاری خیلی خوبه
حالا به نظر خودت رو طرح ما جواب میده یا نه
وزنش چه طوریاست و چه جوری قدرتش رو انتقال میده . زنجیره یا ...
قیمتش رو هم اگه داری بزار و از کجا ها میتونم تهیش کنم
اون موتور دست ساز هم از همین انجین استفاده کرده چه جوریه سرعت و قدرت و مصرف و دردسر هاش
ببخش اگه سوال ها خیلی شد

کاوه
09-06-1391, 03:26 بعد از ظهر
خیلی ممنون
حالا چندتا سوال
اول این که خود انجین گیر بکس داره یا ن
حد اکثر قدرتش چه قدره
لرزشش چه طوره
یه عکس از خود انجین تنها و گیر بکس به طور مجزا اگه داری بزاری خیلی خوبه
حالا به نظر خودت رو طرح ما جواب میده یا نه
وزنش چه طوریاست و چه جوری قدرتش رو انتقال میده . زنجیره یا ...
قیمتش رو هم اگه داری بزار و از کجا ها میتونم تهیش کنم
اون موتور دست ساز هم از همین انجین استفاده کرده چه جوریه سرعت و قدرت و مصرف و دردسر هاش
ببخش اگه سوال ها خیلی شد

این موتور ماله یه ژنراتور بوده پس گیر باکس نداره
اگه بخوای ازش استفاده کنی یه گیربکس لازم داری که با استفاده از پولی و شفت میتونی قدرت انجین روبه گیربکس انتفال بدی
انتقال قدرتش هم زنجیری هست
بعلت پاین بودن دور متور سرعت نهایش90 کیلومتر ولی قدرت زیادی داره وهمین امر باعث شده شتابه خوبی داشته باشه شتابش از همه این متورهای ساخت داخل بهتره و راحت میشه(با اعمال تقیراتی) سرعتش رو تا 120 کیلومتر بالا برد ولی باعث میشه شتابش پاین بیاد و از یه طرف هم خطر ناک میشه همون 90 براش کافیه
از نظر مشکلات هم خودت میدونی اینجور پروژه ها در هر مرحله ممکنه مشکل پیش بیاد و کار متوفق بشه
در کل کار سختی هست اینم چون انجینش رو داشتیم اینکارو کردیم
وگرنه گیر آوردن انجین و گیربکس سخته باید تو اوراقی ها رو حسابی بگردی

408404
09-06-1391, 10:11 بعد از ظهر
در مورد اون موتور دست ساز هم توضیح بده سرعتش چه جوریه

کاوه
10-06-1391, 10:03 قبل از ظهر
عرض کردم دوست عزیز
نهایتش 90تا
عمر انجین لالاست
چون از اوراقی میخری و دوباره جمعش میکنی طبیشتر از این جواب نمیده
انجینی که خودت در نظر گرفتی چیه؟؟؟؟

شفیع
10-06-1391, 11:04 قبل از ظهر
ببخشید دوستان، یه کم دیر اومدم، سعی می کنم زود تر بیام و ادامه کار رو بهتون نشون بدم، از همه عذرخواهی می کنم.

7thRING
10-06-1391, 11:37 قبل از ظهر
ببخشید دوستان، یه کم دیر اومدم، سعی می کنم زود تر بیام و ادامه کار رو بهتون نشون بدم، از همه عذرخواهی می کنم.

به به سلام اقا شفیع.
بالاخره اومدی. دلمون تنگید
تا کجا پیشرفتین؟؟ عکس هم اگه بزاری که نور الا نوره.
تا این جای کار چقدر خرج برداشت؟؟

408404
10-06-1391, 01:19 بعد از ظهر
چه عجب اقا شفیع از پروژت چه خبر
فعلا یه انجین سی جی125 هست ولی اگه جواب نده عوضش میکنم
حالا این انجینی که میگی موجوده یا ن و در ضمن از چه گیر بکسی باید استفاده کنم براش
و این انجین دوزمانست یا چهار زمانه

- - - Updated - - -

پس این عکس هایی که اقا کاوه گذاشته بود کجا رفت:wow::wow::wow::waiting::waiting::waiting::w all3::wall3::10::10::10::10::10::10::10::10:

کاوه
10-06-1391, 03:33 بعد از ظهر
گیربکس دو زمانه لازم داره
اما به نظر من انجین 125 هم جواب بده
شما چقدر میخوای ازش قدرت بگیری ؟؟؟
وزن ماشینت چقدره؟؟؟

408404
10-06-1391, 08:35 بعد از ظهر
خوب ما برا جاده هایه خاکی و نا هموار می خوایم و می خوام تو مسیر هایه طولانی دوام بیاره
وزنش رو هنوز که نمی دونم

کاوه
10-06-1391, 09:51 بعد از ظهر
اگه بخوای انجین بخری هزینش زیاده
اگر هم بخوای بسازی که مشکلات خاص خودش رو داره چون ممکنه موتور خوب مچ نشه و به مشکل بخوری
به نظرم بیخیال انجین دست ساز شو
اون انجین 125که داری سالمه؟؟؟؟
مشکل نداره؟؟؟؟؟

408404
10-06-1391, 10:39 بعد از ظهر
انجینی که دارم سالمه ولی می ترسم جواب نده

کاوه
11-06-1391, 12:37 بعد از ظهر
اگه سالم باشه به راحتی جواب میده
راستی دوست عزیز اگه تونستی یه عکس از شاسی بذار
یا ابعادش رو ذکر کن
واسه ساخت شاسی از لوله استفاده کردی؟؟؟ یا قوطی؟؟؟

408404
11-06-1391, 01:05 بعد از ظهر
از قوطی هایه مربع شکل که داشتم چون نمی خواستم پول این جور چیزارو بدم چون زیاد از این چیزا دارم
چشم یه اندازه ای بزنم و برا فرمون از میلگرد8

کاوه
12-06-1391, 09:36 قبل از ظهر
تا الان چقدر پروژت پیش رفته ؟؟
سیستم فرمونش رو ردیف کردی؟؟؟
راستی ماشین شما تعلیق داره یا مثل ماشین آرقا شفیع بدون فنر هست

فرشاد
12-06-1391, 10:45 قبل از ظهر
ايشالا موفق باشين

408404
12-06-1391, 01:18 بعد از ظهر
تا الان چقدر پروژت پیش رفته ؟؟
سیستم فرمونش رو ردیف کردی؟؟؟
راستی ماشین شما تعلیق داره یا مثل ماشین آرقا شفیع بدون فنر هست

فرمونش تقریبا امادست و پروژمون هم به دلیل مالی فعلا خوابیده
انجین رو سوار کردیم
ماشین ما هم تعلیق نداره ولی بعدا بهش اضافه می کنم

اروین
13-06-1391, 06:55 قبل از ظهر
ترمز چطوریه؟؟روغنی؟؟سیمی؟؟ کاسه؟دیسک؟

408404
13-06-1391, 09:31 قبل از ظهر
ترمز چطوریه؟؟روغنی؟؟سیمی؟؟ کاسه؟دیسک؟

دیسکیه دیگه
در ضمن کسی از بچه ها دیسک دست دوم سراق نداره اگه داره همین جا پیام بزاره

کاوه
13-06-1391, 09:48 قبل از ظهر
ماشینت سیستم برقش چطوره ؟؟؟؟
راستی اگه الان فنر نذاری بعد چطوری میخوای اضافه کنی ؟؟؟
به مشکل نمیخوری؟؟؟؟؟

408404
13-06-1391, 12:47 بعد از ظهر
سیستم برقش که خیلی ساده گرفتم فقط دوتا چراغ جلو و یکی عقب برایه دید در شب
نمی دونم ولی خوب یه کاریش خواهیم کرد شایدم یکی دیگه با فنر بندی و انجین قوی تر بعدا طراحی کنم
یه زحمتی داتشتم براچه هایه طهران و نزدیک گمرک یه قیمت از دیسک هایه موجود تو گمرک برام بزارید تا این جا گرون نخرم چون یه دیسک ترمز جلو کامل برایه سی جی الان این جا حولوحوش 60تومن برام وایمیسته که برا ماشین استفاده کنم
اگه کسی دیسک کامل دست دوم داره اعلام کنه کنه منمنون میشم

کاوه
13-06-1391, 02:35 بعد از ظهر
خوبه
اما به نظرم اگه الان واسش تعلیق بذاری خیلی خوب میشه

408404
13-06-1391, 04:51 بعد از ظهر
خوبه
اما به نظرم اگه الان واسش تعلیق بذاری خیلی خوب میشه

ولی خیلی هزینه یر هست
ما هم وضعیت مالیمون خیلی خرابه:wall3::wall3::wall3:

408404
14-06-1391, 01:27 بعد از ظهر
دیروز رفتم محور عقب رو از تراش کاری گرفتم با شفت20 و طول165 20هزار تومن برام در اومد

کاوه
14-06-1391, 04:02 بعد از ظهر
من اگه شروع کنم فکر کنم هزینم کم باشه
چون پدرم کارگاه صنعتی داره اونجا همجور وسیله هست :4chsmu1:

408404
14-06-1391, 04:32 بعد از ظهر
اگه وسایلی مپل دستگاه جوش و و این چیزا داسته باشی بهتره چون دیگه نباید وقتت رو بزاری تا بری از کسی بگیری

کاوه
14-06-1391, 09:56 بعد از ظهر
اگه وسایلی مپل دستگاه جوش و و این چیزا داسته باشی بهتره چون دیگه نباید وقتت رو بزاری تا بری از کسی بگیری

تو کارگاه همچی هست
دستگا جوش
دستگ خم
سنگ فلز
همه جور لوله و هر وسیله ای که نیاز باشه

408404
14-06-1391, 11:16 بعد از ظهر
خوبه اگه بودجت هم ردیف باشه خیلی زود میتونی بسازیش ما هم دوباره شروع کردیم محور عقب و انتقای قدرتش تقریبا امادست حتما عکس میزارم

ahmadzr
14-06-1391, 11:34 بعد از ظهر
سلام آقا شفيع خسته نباشي من هم دو سال قبل همچين ماشيني ساختم عكس و فيلمش هم در سايت [Only registered and activated users can see links] گذاشتم كه ميتوني ببيني
موفق باشي. زارع از شيراز:clap:

408404
15-06-1391, 09:28 قبل از ظهر
سلام آقا شفيع خسته نباشي من هم دو سال قبل همچين ماشيني ساختم عكس و فيلمش هم در سايت [Only registered and activated users can see links] گذاشتم كه ميتوني ببيني
موفق باشي. زارع از شيراز:clap:

با با ایول ققط یه توضیحی در مورد این ترمر کاسه:13: ایت اگه بدی خیلی خوبه در ضمن قیمتش چند برات تموم شد:5::5::5:
و سرعت و قدرتش چه طوره
با تشکر
اقا شفیع هم که دوباره رفت:s (9)::s (9):

شهروز
15-06-1391, 10:26 بعد از ظهر
سنگ فلز
فرز البته

408404
17-06-1391, 01:24 بعد از ظهر
اینم خورشید عقب با تبدیلش
225532255722558

شفیع
24-06-1391, 07:08 قبل از ظهر
سلام بر تمام دوستان خوبم، می دونم از درستم ناراحتین که چرا نمیام! شرمنده گرفتار بودم، ماشین از اون چیزی که توی آخرین عکسا دیدین پیشرفتی نداشته، دو ماه به هیچ چیز دست نزدم، فقط امروز رفتم دوباره کارو شروع کنم، شرمنده داداشا، مشکلات تحصیل و کار، سرعت کار رو پروژه رو می گیره، چند روزی میرم یه سفر کاری، دوباره بر می گردم.
کاری داشتین در خدمتم

408404
30-06-1391, 12:56 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان کسی از بچه ها طرحی برا پدال ها داره بزاره ممنون میشم

کاوه
03-07-1391, 10:08 بعد از ظهر
آقا پروژه به کجا رسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

408404
04-07-1391, 12:54 قبل از ظهر
آقا پروژه به کجا رسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هنوز که هیچی سال تحصیلی شروع شد و دوباره مدرسه البته من کلاس چهارمم وقت ازاد زیاد دارم
شما طرحی برا پدال ها نداری
یه نوع رینگ پیدا کردم 6 اینچی هست اینجا که لاستیکش پیدا نمیشه اگه زحمتی نیست یه قیمت بگیری ممنون میشم

کاوه
04-07-1391, 06:44 قبل از ظهر
عکس رینگو بذار
ابعاد لاستیک مورد نظرتوهم بگو چشم قیمتم میگیرم برات

408404
04-07-1391, 07:41 قبل از ظهر
رینگ که مغاز ی فروشندس گفت لاستیکش گیرت نمیاد حالا می خواستم ببینم درست گفته یا نه در ضمن رینگش دقیقا مثل فرغون هست ولی کوچیک تر این جور که خودش می گفت از فرغون8 اینچه این 6اینچ
در ضمن لاستیک دیگه ای نمیشه به رینگ فرغون خوروند از خودش خیلی زشته. بدون عاج باشه

408404
10-07-1391, 12:34 قبل از ظهر
این هم پیشرفت کار تا حالا
2368623687236892369023691

alifazlali
11-07-1391, 01:57 قبل از ظهر
کارت خوبه کاش از اول پروژت بودم خیلی دوست دارم کمکت کنم اگه لازم دونستی ابعاد دقیقت بده تا برات سه بعدی اجرایشو بکشم بفرستم برات فعلا به شیت نگاه کن تا یه چیزای دستت بیاد
23735

408404
14-07-1391, 09:54 بعد از ظهر
سلام اقا علی خوشحال میشم نظرت رو بدونم هر چی به نظرت میاد در مورد این ماشین بگو تا ازش استفاده کنم
23894
ببخشید دیگه نقاشیم خوب نیست

alifazlali
17-07-1391, 06:52 قبل از ظهر
سلام ، اول از همه حوصله داشته باش دوم دقت سوم اشتیاق دیدن نگاه مردم زمانی که خودرو دست سازتو میبینن..... توو اینترنت دنبال ماشین باگی بگرد یا ساحلی .. یه نمونه بهت نشون میدم

24070 24071 24072

توو گوگل این عبارت سرچ کن بعد برو توو تصاویر گوگل bugy

- - - Updated - - -

24073 24074 24075 24076
به صورتی خوب با دقت نگاه کن مخصوصا پدالهاشو به این سادگی هیچ ایرانی فکرش نمیرسه

24077 24078 24079 24080

408404
17-07-1391, 06:11 بعد از ظهر
با تشکر از راهنماییت یه طرح پدال به ذهنم رسید به امید خدا وقتی اجراش کردم عکس میزارم

alifazlali
18-07-1391, 08:04 قبل از ظهر
درست به همه چیز فکر کن تا مکانیزم خوبی طراحی کنی

amin8speed
30-08-1391, 11:12 بعد از ظهر
سلام
دوست عزیز ماشینتون راه افتاد
عکس
های بیشتری بگذارید

driver2p
09-11-1391, 08:42 بعد از ظهر
سلام
منم ماشین دست ساز می سازم
کارت خوبه
واسه شافت عقب از چی استفاده کردی؟

sorush
09-11-1391, 10:54 بعد از ظهر
دوستان حداقل یه محاسباتی انجام بدید
مثل اقای علی فاضلی که جامدات هست همینجوری بزک نکنید ممکنه جواب نده

arash2013
28-11-1391, 02:56 بعد از ظهر
سلام دوستان من ارش هستم از اهواز میخایم با دوستام ی ماشین شبیه باگی درست کنیم همه امکانات رو داریم الان مرحله بررسی هستیم ممنون میشم طرح بهمون پیشنهاد بدید راجب انجین و شاسی میخایم انجین باگیربکس دنده ای 200cc رو استفاده کنیم بخاطر شتاب و سرعت بیشتر.

K.I.A
29-11-1391, 12:37 قبل از ظهر
شما امکانت که داری بشینید یه طرح بکشید تا بتونید اجراش کنید
بسیار هم عالی و قابل تحسین هست

408404
02-12-1391, 10:14 بعد از ظهر
از دوستان هرکی کارش رو شروع کرده عکس بزاره
ما که کارمون خوابیده همون طور

alifazlali
04-12-1391, 12:20 قبل از ظهر
اینم چندتا طرح

28916

28917

28918

28919

28920

28921

28922

dani24
11-12-1391, 02:28 بعد از ظهر
خیلی خوبه . از دفعه قبل که عکساتو دیدم خیلی پیشرفت داشتی . به نظرم اسکلت بندیش رو قوی تر کن اتصالات رو هم به وسیله ی مثلا یه تیکه اهن قوی تر کن . به نظرم این بدنه نمیتونه خیلی مقاوم باشه .

driver2p
17-12-1391, 01:38 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] 1%D9%81%D8%AA%20ko1.png

29642

r66225
19-12-1391, 06:14 بعد از ظهر
عرض سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
می خواستم ببینم انجین 750 واسه یه چهارچرخ چطوره ؟

alifazlali
19-12-1391, 11:48 بعد از ظهر
خوبه 750 واقعا انجین پرقدرتیه ولی بحث گیربکس و دیفرانسیلش مهمتره همینطور شافت انتقال قدرتشم مهمه

my-enrique
04-01-1392, 01:10 قبل از ظهر
سلام ببخشید میشه یک آقایی بگه اون سیبک که آقا شفیع استفاده کردند توی سیستم فرمان،مال کدوم ماشینه؟بعد هرچی دنبال یاتاقان گشتم نبود.حتما اسمش یاتاقانه یا چیز دیگه ای؟30742

K.I.A
04-01-1392, 01:20 قبل از ظهر
اسمش همون یاتاقانه/ تو کولر ابی 2 تا داره که شفت فولی رو میچرخونه/
شما از ابزار فروشی ها میتونید تهیه کنید براتی کولر ابی.

alifazlali
04-01-1392, 10:44 بعد از ظهر
یاتاقان که از d 20 به بالا توو بازار هست بعدشم یادت باشه این یاتاقانها مفصلی هستند یعنی بلبرینگ داخلش حرکت کروی داره به خاطر همین برایه یک محور دو عدد باید استفاده کنی.. قیمتشم از 30 تومان به بالا بستگی به سایزش داره..:hanghead:

my-enrique
09-01-1392, 01:02 قبل از ظهر
یاتاقان که از d 20 به بالا توو بازار هست بعدشم یادت باشه این یاتاقانها مفصلی هستند یعنی بلبرینگ داخلش حرکت کروی داره به خاطر همین برایه یک محور دو عدد باید استفاده کنی.. قیمتشم از 30 تومان به بالا بستگی به سایزش داره..:hanghead:
سلام آقا کیا و علی آقا ممنون پیدا کردم ولی من یه شاسی ساختم یکم لنگ داره که فارسی بر کردم جوش دادم،ولی سبک حرفه ای ساختم،بعد به دادشام نشون دادم گفت که اشکال داره حتی یکم لنگ داشته باشه.گفت یه لوله 6 متری دیگه بگیریم خم بدیم با دستگاه پرس،میخواستم ببینم 1 مشکلی نداره و خوبه یعنی میشه؟2 یاتاقان میکشه چون من میخوام سرعتی درست کنم (کارتینگ).چون یاتاقان میگن خوب نیست و بلبرینگ خوبه.من الان لاستیک هاشو از تهران گرفتم لاستیک کارتینگ نیست چون رینگو لاسیکش 300 تومنه.گرونه بعد لاستیک فورقون هم زشته هم ارتفاعش بالاست.بعد موتور و گیربکس رو میخوام ویو بندازم فکر کنم جواب بده.:biggrin:

K.I.A
09-01-1392, 01:06 قبل از ظهر
من نظرم رو بلبرینگ هست و سعی کنید شاسی سبکتر باشه.

my-enrique
09-01-1392, 01:49 قبل از ظهر
من نظرم رو بلبرینگ هست و سعی کنید شاسی سبکتر باشه.
بعد پایه ای برای بلبرینگ هست مثل یاتاقان،مثل یه قاب پیچ خور برای بلبرینگ باشه چون میدونید که بلبرینگ رو نمیشه جوش داد.بعد من با دادشم صحبت کردم گفت باید بلبرینگی که میگیری ساچمه هاش استوانه ای باشه نه دایره.

alifazlali
09-01-1392, 10:47 قبل از ظهر
ببین دوست عزیز با حرف و کلمه نمیشه ایراد یه کار فنیو نشون داد اگه میشه یه عکس از کارت بذار ببینیم چی کردی.. در مورد بلبرینگم باید از هردوش استفاده کنی هم بلبرینگ هم رولبرینگ چون اولی نیروی عمود به محور و گشتاوریو تحمل میکنه و دومی نیروی موازی با محور وکششی.. بعدشم بدون کار تراشکاری اینا قابل جاسازی نیست مگه آمادشو یه جوری پیدا کنی یه وسیله نقلیه توو همین قد و قواره..

my-enrique
09-01-1392, 12:14 بعد از ظهر
ببین دوست عزیز با حرف و کلمه نمیشه ایراد یه کار فنیو نشون داد اگه میشه یه عکس از کارت بذار ببینیم چی کردی.. در مورد بلبرینگم باید از هردوش استفاده کنی هم بلبرینگ هم رولبرینگ چون اولی نیروی عمود به محور و گشتاوریو تحمل میکنه و دومی نیروی موازی با محور وکششی.. بعدشم بدون کار تراشکاری اینا قابل جاسازی نیست مگه آمادشو یه جوری پیدا کنی یه وسیله نقلیه توو همین قد و قواره..
باشه از شاسی جوشیه عکس میزارم چون هنوز شاسی جدید و درست نکردم.الان من میخوام 2 یا 3 تا یاتاقان بزارم روی شاسی اگه سرعت کافی رو داشته باشه از بلبرینگ استفاده نمیکنم ولی اگه نداشته باشه باید پایه بلبرینگ بگیرم یا بسازم.

my-enrique
09-01-1392, 11:56 بعد از ظهر
سلام اینم عکس شاسی جوشی

- - - Updated - - -

این هم عکس دیگه 30904
30907
30908

408404
10-01-1392, 09:59 قبل از ظهر
سلام اینم عکس شاسی جوشی

- - - Updated - - -

این هم عکس دیگه 30904
30907
30908

کارت خوبه ولی بدنت رو خیلی پیچیدش کردی هرچی ساده تر باشه مقاومتش بیشتر میشه هم کار خودت راحت تر میشه

ali_23971
10-01-1392, 11:01 قبل از ظهر
آقای شفیع ادامه پروژت چی شد؟ کی بقیه عکسارو میزاری؟ نظرت درباره تعلیق چرخ عب چیه؟

my-enrique
10-01-1392, 11:49 قبل از ظهر
سلام یعنی مثل آقا شفیع درست کنم

408404
10-01-1392, 02:45 بعد از ظهر
هرچی ساده تر باشه درد سرت کمتر و سبک تر در میاد
از چه چرخی براش می خوای استفاده کنی

my-enrique
10-01-1392, 05:09 بعد از ظهر
سلام.لاستیک موتورای چهار چرخه کوچیک.موتور ویو میکشه؟

alifazlali
10-01-1392, 11:35 بعد از ظهر
خوبه ..:999: ولی باید در نظر داشته باشی این یه فریم سادس کاش بعضی قسمتارو با لوله خمکن زاویه میدادی تا هم زیباتر و هم مقومتر بشه ولی واقعا عالیه کارت حالا یه عکس از الگوش یا اون نمونه ای ساخته شده خارجیش یا ایرانیش که توو ذهنت برامون بذار ببینیم ... :riz481:

my-enrique
11-01-1392, 02:48 قبل از ظهر
3102531025

- - - Updated - - -

31027

408404
13-01-1392, 02:14 بعد از ظهر
سلام.لاستیک موتورای چهار چرخه کوچیک.موتور ویو میکشه؟

اگه امکانش هست یه عکس از این لاستیک بزار با تشکر

alifazlali
13-01-1392, 06:20 بعد از ظهر
یا ابل فضل:wow: رفیق توو این پروژه اول خدارو داری دوم خودت..... رو ما حساب نکن.... :20: شوخی کردم ... به نظر من اول یه مقیاس از طرح اصلی بگیر
بعد برو دنبال قطعات ببین اون چیزی که توو بازار پیدا میکنی با این مقیاس جواب میده اگه نداد اندازه هارو تغییر بده... اکسل این موتور سه چرخها که بازار ضایعات جمع میکنن به نظرم ید نیست قابل استفادس ولی بازم باید بررسی کنی.... به امید دیدار پیشرفت پروژت... :icon_pf _52_:

my-enrique
13-01-1392, 09:14 بعد از ظهر
یا ابل فضل:wow: رفیق توو این پروژه اول خدارو داری دوم خودت..... رو ما حساب نکن.... :20: شوخی کردم ... به نظر من اول یه مقیاس از طرح اصلی بگیر
بعد برو دنبال قطعات ببین اون چیزی که توو بازار پیدا میکنی با این مقیاس جواب میده اگه نداد اندازه هارو تغییر بده... اکسل این موتور سه چرخها که بازار ضایعات جمع میکنن به نظرم ید نیست قابل استفادس ولی بازم باید بررسی کنی.... به امید دیدار پیشرفت پروژت... :icon_pf _52_:
من منظورم شاسی شو از رو این میخوام بسازم نه خود کارت رو از این بسازم.مگه مغز خر خوردم که اینطوری بسازم.به این سختی

my-enrique
14-01-1392, 02:57 بعد از ظهر
سلام دوستان یه مشورت از شما میخوام الان بهتره گوکارت بسازم یا کارتینگ یا باگی البته با توجه به این شاسی و لاستیک های موتور 4چرخ کوچیک که اندازه کارتینگ البته با یکم ارتفاع بیشتر و عاج دار.که عکس میزارم.حالا کدوم بهتره.

my-enrique
17-01-1392, 10:23 قبل از ظهر
سلام دوستان اینم شاسی خم داده شده البته هنوز یکم کار داره البته هیچکس جواب سوال ما رو نداد که موتور و گیربکس ویو (بی کلاج)150 سی سی میکشه یا نه؟راستی وزن شاسی 18 کیلو گرمه.31526
31527
31528
31529
31530

408404
17-01-1392, 01:52 بعد از ظهر
اره فکر کنم خوب باشه باز هم باید امتحان کنی ببینی راضیت میکنه یا نه اگه راضیت نکرد یه 250بگیر بزار روش
در ضمن اگه وقت کردی یه عکس از لاستیکت بزار باتشکر

my-enrique
17-01-1392, 09:11 بعد از ظهر
راستی 3 تا یاتاقان میزارم

soroush adventure
18-01-1392, 02:44 بعد از ظهر
موتور 150 بی کلاچ برای اینکار عالیه. این نوع ماشینهای دست ساز از استاندارد و ایمنی کمی برخوردارند و سرعت بالای 60-70 کیلومتر براشون پیشنهاد نمیشه. که تو اون رنج سرعت یه موتور 150 سی سی خیلی خوب عمل میکنه

my-enrique
18-01-1392, 08:34 بعد از ظهر
راستی دوستان لاستیک ها رو پس دادم چون قطر داخلیش 10 میل یعنی بلبرینگش 10 هست حالا شاید لاستیک خود کارتینگ بگیرم.

Ali.K
18-01-1392, 10:27 بعد از ظهر
داداش شما شاسی ماشینتونو مثل شاسی کارتینگ طراحی کردی ولی اینو بدون اصلا مقاومت و استقامت کارتینگ رو نداره. سعی کن پیچ تند نزنی.
به چه جوشی شاسی رو جوش دادی؟
وزنش به نسبت بالاست ولی انجین 150 بی کلاج براش خوبه. بازدهیش الان مثل 125 با کلاج هست

my-enrique
19-01-1392, 10:21 بعد از ظهر
جوش عادی

my-enrique
22-01-1392, 09:45 قبل از ظهر
1 میلیون دادم به رینگ و لاستیک عاج دار اجاره ای.

alifazlali
24-01-1392, 03:45 بعد از ظهر
این که گفتی یعنی .... چ؟

my-enrique
25-01-1392, 12:13 قبل از ظهر
این که گفتی یعنی .... چ؟
سلام لاستیک خود کارتینگ گرفتم عاج دار

alifazlali
25-01-1392, 10:45 بعد از ظهر
:happy4:

کارتینگ
26-01-1392, 01:22 بعد از ظهر
لاستیک های کارتینگ اج نداره

my-enrique
26-01-1392, 02:02 بعد از ظهر
بله همون

کارتینگ
27-01-1392, 05:29 بعد از ظهر
در واقع لاستیک های کارتینگ برای چسبندگی به اسوالت تراحی شده و اگر سیستم شما برای خیابان طراحی شده است این سیستم مناسب است ولی اینجا یک مشکل وجود دارد خیابان های ما دارای ناهمواری است

کارتینگ
27-01-1392, 07:23 بعد از ظهر
خواهشمندم چند عکس از پیشرفت کارتون بزارید

- - - Updated - - -

خواهشمندم چند عکس از پیشرفت کارتون بزارید

- - - Updated - - -

کارتینگ
27-01-1392, 08:38 بعد از ظهر

my-enrique
27-01-1392, 10:31 بعد از ظهر