PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعلام تصمیمات تازه پلیس در زمینه کمربند وکلاه ایمنی

Babak
20-03-1391, 11:53 بعد از ظهر
همشهری‌آنلاین:
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسواران خصوصا عدم استفاده از کلاه ایمنی و تخلفات حادثه‌ساز و نیستن کمربند ایمنی توسط سرنشینان ردیف جلوی خودروها در پایتخت از روز شنبه خبر داد.
سردار حسین رحیمی روز جمعه در گفت‌گو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که متاسفانه عدم استفاده از کلاه ایمنی، حرکات مخاطره آمیز، عدم رعایت فاصله طولی و عرضی و سبقت و سرعت غیرمجاز از مهمترین علل مرگ و میر راکبان و ترک‌نشینان موتورسیکلت‌ها در پایتخت است افزود: بررسی‌های کارشناسان پلیس راهور تهران نشان می‌دهد با توجه به نزدیکی به فصل تابستان و افزایش دمای هوا متاسفانه استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران رو به کاهش است.
وی افزود: بر این اساس از روز شنبه طرح تشدید برخورد با تخلفات موتورسواران در آستانه تابستان خصوصا عدم استفاده از کلاه ایمنی و تخلفات حادثه‌ساز در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته شده و با موتورسواران متخلف به شدت برخورد می‌شود.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به این که پلیس راهور تهران از سال گذشته تا کنون دوره‌های متعدد آموزش و فرهنگسازی موتورسوران را برگزار کرده است افزود: متاسفانه برخی موتورسوران حتی پس از شرکت در این دوره‌های آموزشی نیز دست از تخلفات خود بر نداشته‌اند.وی با تاکید بر این که یکی از درخواست‌های جدی شهروندان و بخصوص رانندگان برخورد قاطع پلیس با تخلفات موتورسوران است خاطرنشان کرد: بر این اساس از روز شنبه با تمامی تخلفات موتورسوران در پایتخت خصوصا عدم استفاده راکب و ترک‌نشین از کلاه ایمنی و تخلفات حادثه‌ساز و شایع آنها به شدت برخورد می‌شود.

استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب و هم ترک‌نشین موتورسیکلت اجباری است

رییس پلیس راهور تهران با تاکید بر این که بخش عمده‌ای از کشته‌های موتورسواران در تهران به دلیل عدم استفاده از کلاه ایمنی است تصریح کرد: متاسفانه راکبان موتورسیکلت‌ها تصور می‌کنند که کلاه ایمنی تنها مختص استفاده آنهاست و سرنشین موتورسیکلت نیازی به استفاده از این وسیله ایمنی ندارد. این در حالیست که استفاده از این وسیله ایمنی هم برای راکب و هم ترک‌نشین اجباری است و ماموران پلیس راهور تهران حتما از روز شنبه در این خصوص نیز با متخلفان برخورد می‌کنند.
به گفته وی عدم استفاده از کلاه ایمنی موتورسوران به غیر از برخورد پلیس با آنها 30 هزار تومان جریمه نیز در پی دارد.
رییس پلیس راهور تهران خاطرنشان کرد: در عین حال راکبان موتورسیکلت‌ها باید بدانند که تمامی قوانینی که برای خودروها الزامی است برای آنها نیز اجباری است.

16374
16375
​نقل از همشهری آنلاین

kourosh_bandit2
21-03-1391, 08:42 قبل از ظهر
خوبه کلاه گذاشتن واقعا خوبه اما بعضی هام راه خوبی برای خرج کردن دسته قبض هاشون پیدا میکنن. دو روز دیگه همین 30 تومن میشه 75 هزار تومن بعدم راحت 100 تومن چون جریمه زیر 100 تومن برای راهنمایی رانندگی افت داره. اره جون خودشون اونام نگران مردمن نه بابا فکر اینن که چطوری یکم دیگه پول از مردم کف برن.

AmiR.b
21-03-1391, 01:34 بعد از ظهر
دیگه خیلی مسخره شد...واسه ترک هم باید کلاه بزاریم..واسه خودمون میزاریم:11:

AmiR.b
21-03-1391, 01:38 بعد از ظهر
راستی این عکس دومی
این کلاهی که گذاشته ارزون ترین کلاهه و فقط واسه پیچوندن افسره...ولی میگن اگه از این کلاه کاسکت ها نزاره امن تر از گذاشتن ایناست..کلش مثه هندونه میترکه

02109002
21-03-1391, 01:42 بعد از ظهر
کاش خودمون ضروریت وجود کلاه و کمربند و ... را درک کنیم و به خاطر خود نه به خاطر ترس از .... از آنها استفاده کنیم

Babak
21-03-1391, 01:42 بعد از ظهر
دقیقا این کلاه خودش باعث صدمه بیشتر میشه

ali1100
21-03-1391, 03:49 بعد از ظهر
اگه از نوع كلاه پيكي باشه . بله خودش باعث نابينا شدن و كشته شدن زودتر همراه با زجر ميشه

M@hy@r
21-03-1391, 06:48 بعد از ظهر
من مخالفم
ما کلاهای چینی آشغال میخریم آخرش گردن درد و کچلی و ... میگیریم از ترس پلیس
کلاه میخوای بخری 200 تومن بده فن دار که کچلی هم نگیری
وگرنه من توی این چندسالی که موتور دارم کمتر از یک سالشو کامل کلاه گذاشتم
کلاهم فقط از این 2500 تومنی های گمرک مثل کاسه میمونه

اینا همش کشکه بهونه اس تا جیب مارو خال کنن

.:ALIREZA NADERI:.
21-03-1391, 09:10 بعد از ظهر
دقیقا این کلاه خودش باعث صدمه بیشتر میشه

اقا بابک خیلی ممنون از مطلبی که گذاشتین

منتها برام خیلی سوال شده چون من هر چیزی رو با استدلال و... قبول میکنم ! (قوانین فیزیک و ریاضی ) !؟!!؟!

از این جرف ها بگذریم چطور یک کلاه میتونه به ادم اسیب بیشتری وارد کنه؟!
به جز گردن درد و گچلی و عرق کردن و.. ؟!

farzad_sh_2020
21-03-1391, 09:14 بعد از ظهر
سلام
دوستان به نظر من کلاً استفاده از کلاه خیلی خوب هست
خودم شخصاً بدون کلاه توی باد و خاک و سرعت اذیت میشم خیلی .
یکبار باد خیلی شدیدی همراه با گرد و خاک بلند شد که یه موتور جلوتر از من بود چشمش فکر کنم بدجوری پر از گرد و خاک شد و یواش خورد زمین .

به نظر من خیلی خوبه استفاده از کلاه
خودم یک vr-1 دارم که آنچنان گرم نمیشه مگر اینکه مدت طولانی بخوام جایی ثابت توقف داشته باشم

Babak
21-03-1391, 09:29 بعد از ظهر
از این جرف ها بگذریم چطور یک کلاه میتونه به ادم اسیب بیشتری وارد کنه؟!
به جز گردن درد و گچلی و عرق کردن و.. ؟!
علیرضا جان من منظورم از این کلاه الکی ها هست که توی عکس گذاشته شده
[Only registered and activated users can see links]
والا کلاه بسیار مفیده
این کلاه به هیچ وجه مراقبتنمی کنه از سر و حتی باعث آسیب دیدگی میشه در اثر شکسته شدنش

hoopaad
22-03-1391, 02:02 قبل از ظهر
بالاخره پلیس محترم بعد از مدت ها یاد وظیفه اصلیش افتاد! طرح بسیار خوبی! فقط امیدوارم دائمی باشه!
به دوستانی هم که از این طرح گله داشتن باید بگم استفاده از کلاه البته از نوع استاندارد در درجه اول باعث حفظ سلامت خودتون میشه! نه دیگران! اگرم تو این آشفته بازار به قیمت کلاه های استاندارد نگاه میکنید و هوش از سرتون میپره! بهتره قبلش یه نگاه به هزینه بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه و دست مزد جراح محترم مغز و اعصاب بندازین تا از این به بعد نه از ترس پلیس! بلکه از ترس خالی شدن جیب مبارک از کلاه استفاده کنید!

به امید روزی که بدون زور جریمه و توقیف موتور و.... خودمون ، فقط و فقط برای حفظ جون عزیزمون از کلاه استفاده کنیم!

Amir 1986
22-03-1391, 07:35 قبل از ظهر
سلام

من موندم اینا که این همه دم از استفاده از کلاه ایمنی میزنن ، چرا مثلا برای واردات کلاه ایمنی استاندارد ، گمرکی 0 قائل نمیشن ؟!

کلاه غیر استاندارد خودش کلی ضرر داره

این قابلمه ای ها که اگه بخوری زمین ، خودش میشکنه و میره تو سرت و دیدم کسی که به خاطر استفاده از همین کلاها مرده ، یعنی اگه کلاه نزاشته بود الآن زنده بود

اون چونه دارا هم که وضعیتش مشخصه ، وقتی طلقش بشکنه میره تو چشمت و کور میشی

البته هرکی سوار موتور بشه کلاه نیاز داره ، چون وقتی با موتور زمین بخوری ، ترک نشین بیشتر در معرض خطر هستش

اما تو بازار بیشتر کلاه ها بدرد نمیخورن

کاش میشد یه جوری به گوش پلیس رسوند ، شما که قانون میزارید ، اول کلاه ایمنی خوب و استاندارد با قیمت مناسب بریزید تو بازار ، بعد به موتورسوارا گیر بدین

.:ALIREZA NADERI:.
22-03-1391, 07:47 قبل از ظهر
سلام

من موندم اینا که این همه دم از استفاده از کلاه ایمنی میزنن ، چرا مثلا برای واردات کلاه ایمنی استاندارد ، گمرکی 0 قائل نمیشن ؟!

کلاه غیر استاندارد خودش کلی ضرر داره

این قابلمه ای ها که اگه بخوری زمین ، خودش میشکنه و میره تو سرت و دیدم کسی که به خاطر استفاده از همین کلاها مرده ، یعنی اگه کلاه نزاشته بود الآن زنده بود

اون چونه دارا هم که وضعیتش مشخصه ، وقتی طلقش بشکنه میره تو چشمت و کور میشی

البته هرکی سوار موتور بشه کلاه نیاز داره ، چون وقتی با موتور زمین بخوری ، ترک نشین بیشتر در معرض خطر هستش

اما تو بازار بیشتر کلاه ها بدرد نمیخورن

کاش میشد یه جوری به گوش پلیس رسوند ، شما که قانون میزارید ، اول کلاه ایمنی خوب و استاندارد با قیمت مناسب بریزید تو بازار ، بعد به موتورسوارا گیر بدین

عزیزم باید یادمون باشه که کجا داریم زندگی میکنیم بعد از این حرفها بزنیم ؟!
کو گوش شنوا ؟!
اگر قرار بود با این "من موندم" ها مشکلات حل بشه که الان اینطوری نبود !؟!!!!!
به نظر من کلاه نسبتا خوبی که میشه گیر اورد و در دسترس هست راپیدو هست !
با قیمت دو رو ور 100 تومن
که یه طلق دودی هم داره
ولی به دلیل گرمی بیش از حد هوا مشکلاتی رو به همراه داره خیلی سنگین هم هست 1.5 کیلو وزن !

(راستش رو بخواید 8 خط در مورد سیاست تایپ کردم دیدم با قوانین نمیخونه دوباره پاک کردم )

M@hy@r
22-03-1391, 10:08 قبل از ظهر
اگرم تو این آشفته بازار به قیمت کلاه های استاندارد نگاه میکنید و هوش از سرتون میپره! بهتره قبلش یه نگاه به هزینه بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه و دست مزد جراح محترم مغز و اعصاب بندازین تا از این به بعد نه از ترس پلیس! بلکه از ترس خالی شدن جیب مبارک از کلاه استفاده کنید!

به نظر من مردم کلا به کلاه حال نمیکنن برای پولش نمیگن
شما پشت چراغ قرمزا رو ببین رو کیلومتر شمار کل سی جی ها یه کلاه هست تا مامور میاد جریمه بزنه کلاه از کیلومترشمار میاد رو سر
من 5 تا کلاه فک دار دارم از 4 تاش فقط 2-3 بار استفاده کردم اون سیزده به در و اینا که گیر میدن به خودم میبرم
این کلاها استاندارد نیست بابک عزیز درست میگه بیشتر ضرر داره تا سود

اینا همش کشکه ، امنیت مردم کجابود؟
میدونی یک ماهکلاه نزاری خلافی موتورت از پول خود موتور بیشتر میشه؟ بعدش هم یه کفی بگیره میره پارکینگ و بای بای
تو مزایده به فروش میره
میدونی چه سودی گیر نیروی انتظامی میاد از فروش موتورهای مردم؟ اینا همش همینه 1 تومن موتور که در برار فلان قدر میلیارد تومن که چیزی نیست ، دزدی که شاخ دم نداره همین خلافی کلاه دزدیه
یه بنده خدایی رو میشناختم جانباز درصد بالا بود راستش یادم نیست چند درصد چرا دروغ بگم
مجبور بود با موتور تردد کنه ولی به دلیل ترکش و ... که به گوشش خورده بود نمیتونست کلاه بزاره مدت ها رفت و اومد آخرش چی؟
4 تومن خلافی راننده پارسال 30 تومن خلافی امسال
کسی که بخواد کلاه بزاره میذاره کسی هم که نخواد نمیذاره حالا شما مجبور کن بزار اگه تونستی ما هم میذاریم
خود طرف باید برای حفظ جونش کلاه بزاره دوست نداره بزاره به راهنمایی رانندگی چه ربطی داره؟

RIDER
22-03-1391, 10:59 قبل از ظهر
مشکل کسایی که با کلاه کنار نمیان اینه که جونشون براشون ارزش نداره و فقط فکر میکنن حادثه و تصادف برا دیگران و تو فیلماست .

M@hy@r
22-03-1391, 11:49 قبل از ظهر
مشکل کسایی که با کلاه کنار نمیان اینه که جونشون براشون ارزش نداره و فقط فکر میکنن حادثه و تصادف برا دیگران و تو فیلماست .
دوست عزیز اگه دقت کنی میبینی بحث ما سر حفظ جون نیست ، بیشتر سر جریمه است
من جونمو دوست ندارم نمیخوام کلاه بزارم این به راهنمایی رانندگی ربطی نداره آخه
جالب اینه برای ترک نشین هم جریمه میزنه ،مثلا یکی که نامزدش ترکش نشسته باید مجبورش کنه کلاه بزاره؟ این توهین به شعور من و توئه که داریم تشکر هم میکنیم از جریمه ای که گذاشته
هرکی جونوش دوست داره کلاه بزاره هر کی هم نمیخواد نذاره زوری که نمیشه آخه !
به جای جریمه کردن هزار تا کار دیگه هم میتونه بکنه ،
بارها شده یه بنده خدایی ترکم نشسته دوست و فامیل من که نمیتونم بگم مدل مویی که 2ساعت وقت گذاشتی درست کردی رو با کلاه یه حالی بهش بده تازه خیلی جالبه من کلاه نمیذارم ترکم کلاه بذاره ! مثل پت و مت
فقط جریمه ! همیشه همینطوره ، تهران سر هر بریدگی خط ویژه حد اقل 2تا مامور وایساده ، وقتی میخوای بری تو خط ویژه میتونه بگه نرو ، ولی چیکار میکنه؟ میذاره بری برات جریمه میزنه
چون اگه اون دسته 50 تایی جریمه رو تو روز پر نکنه پدرشو درمیارن
من با دلیل حرفمو ثابت کردم اینا دنبال جریمه ان نه حفظ جون مردم حالا یه نفر پیدا میشه خلافشو ثابت کنه؟

فرزاد شاه گل
22-03-1391, 11:56 قبل از ظهر
چون اگه اون دسته 50 تایی جریمه رو تو روز پر نکنه پدرشو درمیارن

بله همینطوره باید روزی یه دسته جریمه بنویسند و گرنه.....

RIDER
22-03-1391, 12:05 بعد از ظهر
یعنی چی این شد حرف یعنی تو میدونی خط ویژه برای موتور نیست میری توش چون مامور بهت نگفت.اینا بهونست.اکه همه چی دل بخواهی بود که الان آمار مرگ به روزی 100 نفر رسیده بود.شما فکر کردی فقط ایران اینجوریه شما تو یه کشور خارجی کلاه نزاری دهنت سرویسه اینجا تازه خیلی سخت گیریا کمتر از جاهای دیگست.هر خلافی یه جریمه ای داره وقتی میبینن شما و دیگران حالیشون نمیشه مبلغشو میبرن بالا نمیتونن هی نازت بدن بگن عزیزم کلاه سرت کن یا 24 ساعت سر هر 4راه بخاطر نداشتن کلاه به چک و لقد بگیرن که.همه جای جهان همینه هیچ وقتم کلاه گزاشتن دل بخوواهی نبوده و نیست .کسیم نگران مدل موشه مجبورش نکردن ترک موتور بشینه چیزی که زیاده تاکسی و ماشین.هالا خیلی موتور ایمنی داره کلاهم میخوای سرت کنی.شما فکرشو بکن خدایی نکرده کلاه سرت نزاشتی یه ماشین از پشت برنه بهت صورت مبارک از اول تا آخر رو آسفالت کشیده میشه هیچ چشو چالت در میاد هیچ اگه کلتم بخوره به جدول مثل هندونه از وسط خاج میشه.اینجوری هم برای خانوادت دردسر روحی و مالی ایجاد کردی کلی خرج دوا درمونت میشه مرگ و زندگیت 50به50 هم اگرم زنده بمونی به احتمال خیلی کم چیزی از صورتت باقی مونده باشه.چه کاریه این میشه لج بازی.اتفاقا جریمه بر میگرده خلاف .خلاف برمیگرده به لج بازی و اشتباه و یا عمد که تو موتورسواری میشه کلاه نزاشتن حرکات مارپیچ و.......... که نتیجشم یه روزی مرگه :icon_pf _52_:

amir74
22-03-1391, 12:15 بعد از ظهر
ولی خوب یه چیز دیگه هست تعداد کشته ها با این کار که اختیاری کنن زیاد میشه و تویه کشورها نمی دونم بین الملل چیه درصد کشته هاش میره بالا و به ضررشه واسه همینم هست که به بیشتر اعدامی ها حکم حبس می دن که نگن ایران اعدامی زیاد داره
ولی بازم معرفت و فهم ندارن همین طور جریمه می زنن

M@hy@r
22-03-1391, 12:35 بعد از ظهر
تو یه کشور خارجی کلاه نزاری دهنت سرویسه

میشه مثال بزنید؟ اکثر کشورهای پیشرفته کلاه اختیاری هست

یعنی چی این شد حرف یعنی تو میدونی خط ویژه برای موتور نیست میری توش چون مامور بهت نگفت

وقتی میخوای بری تو خط ویژه میتونه بگه نرو ، ولی چیکار میکنه؟ میذاره بری برات جریمه میزنه

به نظر خودتون جواب شما به سوال من کوچک ترین ارتباطی داشت؟

بله همینطوره باید روزی یه دسته جریمه بنویسند و گرنه.....
درسته ، یکی از آشنایان ما از مامورین رده بالای راهنمایی رانندگی بود میگفت روزی 50 برگ پر نکنن اخراج میشن بهشون میگن مگه امکان داره یه جا شما وایسی تو روز کمتر از 50 تا خلاف ببینی؟
یعنی جریمه بکن تذکر نده

کسیم نگران مدل موشه مجبورش نکردن ترک موتور بشینه چیزی که زیاده تاکسی و ماشین.هالا خیلی موتور ایمنی داره کلاهم میخوای سرت کنی
به این میگن پاک کردن صورت مسئله

خلاف برمیگرده به لج بازی و اشتباه و یا عمد که تو موتورسواری میشه کلاه نزاشتن حرکات مارپیچ و.......... که نتیجشم یه روزی مرگه
درسته آخرش مرگه ولی اگه کلاه نذاری درست بری اتفاقی نمیفته

به خدا کلاه خوبه ولی وقتی میری کلاه بخری قیمت بهت میده فلان قدر بادت خالی میشه اونوقت منظور منو درک میکنی
موتورای ما هم موتور نیست که برای کلاه درست حسابی بگیریم
یه موتوری داشتیم سرش به تنش میرزد کلاهی براش خریدیم اون موقع که سی جی 200 تومن بود این هم 200 و خورده ای خریدیم به موتور میومد
کلاه باید مناسب با موتور باشه

ARSH
22-03-1391, 12:47 بعد از ظهر
درسته آخرش مرگه ولی اگه کلاه نذاری درست بری اتفاقی نمیفته

مهیار جان رفیق شما درست برو بدون کلاه من آدم نفهم و نقطه چین دستی هستم تو ماشین نشستم از پشت میچسبونم بهت یه ترمز میزنی میکوبم بهت !!!

موتورای ما هم موتور نیست که برای کلاه درست حسابی بگیریم

خودت که ارزش داری پسر گوره بابای موتور آدم پشت براوو هم میشینه باید کلاه بزاره

بدترین ترین تنبیه ها و جریمه هارو باید واسه کسی که کلاه نمیزاره در نظر بگیرن زوری هم باید باشه زوریه زوری

همین جمعه نمیدونم کیا از قزوین باراحین بودن با کا دی ایکس یارو تکچرخ زد موتور از زیرش در رفت چنان با سر خورد زمین به خدا صدای سرشو همه شنیدن ! یعنی شانس اورد نمیدونم چه شانسی داشت که فقط سرش شکست چیزیش نشد !
من موتور سنگین میبینم تو قزوین یارو کلاه نزاشته !

همه رو دعوت میکنم به امضای کیا :

همیشه کلاه بزارید حتی موقع قرار با طرف

02109002
22-03-1391, 01:22 بعد از ظهر
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت:

سالانه حدود پنج هزار راکب موتورسیکلت در تصادفات کشته می شوند که علت فوت 70 درصد آنان ضربه به سر و نداشتن کلاه ایمنی است.

منبع : خبر فارسی

Babak
22-03-1391, 02:56 بعد از ظهر
میشه مثال بزنید؟ اکثر کشورهای پیشرفته کلاه اختیاری هست
:gigglesmile:ای ول بابا چطوری اختیاری
یعنی میگن کسی کلاه نزاره هر کی دلش می خوادم بزاره هیچ اشکالی نداره
:5:

M@hy@r
22-03-1391, 05:39 بعد از ظهر
مهیار جان رفیق شما درست برو بدون کلاه من آدم نفهم و نقطه چین دستی هستم تو ماشین نشستم از پشت میچسبونم بهت یه ترمز میزنی میکوبم بهت !!!
شما تاج سری :grouphug:

ای ول بابا چطوری اختیاری
یعنی میگن کسی کلاه نزاره هر کی دلش می خوادم بزاره هیچ اشکالی نداره

دقیقا بابک جان
در موردش تحقیق کردم از آشنایانمون تو خارج کشور پرسیدم
یه سری کشور ها شدیدا برخورد میکنن
ولی اکثرا آزاده
به کلاه گیر نمیدن
ولی یه یارو بچه ی 3 ساله ی خودشو گذاشته بود رو باک ، 3 سال برای زندان زدن
حالا شما توی تهران 5 تا بچه ی قد و نیم قد بزار رو باک ، یه نفر رو کیلومتر شمار ، 7 نفر هم روی زین و ترکبند و آویزون از موتور ، مگه گیر میدن؟ :khak:

reza KTM
22-03-1391, 10:12 بعد از ظهر
توی سایت خودمون هم که یکی از دوستانمون از امریکا عضو شده بود میگفت تو بعضی از ایالات های امریکا کلاه اجبار نیست

من شخصا از کلاه متنفرم اما نمیگم چیز بدیه

کلاه دید آدم رو کم میکنه مگر اینکه از این فک دار هایی که فکش جدا میشه بگیری که اونم اگر قرار باشه بدی بالا و فکت خورد شه تا نمیری همون بهتر که کلاه سرت نزاری و بمیری:98:

Kami
22-03-1391, 10:24 بعد از ظهر
دیروز میدان گمرک دقیقا 4 تا کفی و 30 تا مامور راهنمایی رانندگی ایستاده بودن و موتور میگرفتن
چهار راه لشکر هم حدود 10 نفر وایساده بودن
کلاه بزارید که این روزا حتی ترک نشین هم کلاه نداشته باشه میخوابونن

RED-LINE
22-03-1391, 10:28 بعد از ظهر
تائید میشه امروز حمله کرده بودن خیابان امام خمینی -حسن آباد امروز 40-50تا مامور وایساده بود!یعنی موتوری نبود بتونه در بره ولی هنوز شروع نکرده بودن .....

RIDER
22-03-1391, 10:45 بعد از ظهر
اون کشورایی که من نمیدونم کدومان حتما مردمشون اینقدر با فرهنگ و شعور بودن که براشون کلاهو آزاد کردن شما این کلیپای تو یوتیوبو ببین من تا هالا یدونشنم ندیدم بدون کلاه سوار موتور شن همشون کلاه دارن.اونا واسشون جا افتاده کلاه نیازه ولی شما بیا تو ایران بگو کلاه آزاد گزاشتنش همه میرن مدل مو میزنن با عینک ریبن میشینن پشت موتوراشون فرقی نداره سی جی 125 یا موتور سنگین

M@hy@r
23-03-1391, 06:40 قبل از ظهر
توی سایت خودمون هم که یکی از دوستانمون از امریکا عضو شده بود میگفت تو بعضی از ایالات های امریکا کلاه اجبار نیست

آفرین رضا :bunnyearsmiley:
لپ کلامو گفتی هیچ چیزی بهتر از یه سند معتبر نیست ، حرف باد هواست
کلاه دیدو به شدت کم میکنه سمت چپ و راستتو خوب نمیبینی
فک متحرک ها هم بهترین مدل کلاهه ، یه کلاه دیدم فک متحرم 2مدل عینک توی کلاه و بیرون من که انقدر از کلاه متنفرم دلم میخواست بخرمش

اونا واسشون جا افتاده کلاه نیازه ولی شما بیا تو ایران بگو کلاه آزاد گزاشتنش همه میرن مدل مو میزنن با عینک ریبن میشینن پشت موتوراشون فرقی نداره سی جی 125 یا موتور سنگین
آخه عزیز توی ایران ته تهش توی خیابون پالس میبینی ، اون جا چی؟ به نظرت سی جی و پالس سوار میشن؟
کلیپ های یوتیوب هم طرف داره تاپ اسپید موتورشو نشون میده 300 تا داره میره کلاه نذاره چشماش کور میشه میدونی تو 300 کیلومتر چه فشاری وارد میشه به صورت؟ اگر هم زمین بخوره در جا میمیره مجبوره بذاره
نه سی جی که تاپ اسپیدش دنده دو سنگین هم نیست

:42kmoig:

دیروز میدان گمرک دقیقا 4 تا کفی و 30 تا مامور راهنمایی رانندگی ایستاده بودن و موتور میگرفتن
آفرین خوب شد گفتی :smilies(113):
تازگی ها موتورایی هم که پارکه رو میندازن تو کفی میبرن
من رفته بودم گمرک موتور پارک بود ، تا این صحنه رو دیدم موتورو روشن کردم در رفتم
بنابراین اگه رفتید گمرک موتورو یکی دوتا کوچه بالاتر پایین تر پارک کنید نه دور میدون

magic-boy
23-03-1391, 10:52 قبل از ظهر
در کل عقل سلیم میگه از حادثه ی احتمالی پیشگیری کنییم.
اینجوری که داداش مهیار میگه پس فقط موتورای سنگین کلاه میخوان. در صورتی که هر چی امنیت موتور کمتر باشه باید کلاه بهتری گذاشت.
بیشترین تصادفات نه مال مارال هستش نه مال موتور سنگین. مال سی جی هستش.
حالا شما هی بگید ایران قانونانش ت...ه یا موتور سواراش موتور سوال نیستن یا موتوراش به درد نخوره. آخرش که چی؟ حالا یا خودم جلوی حادثه ی احتمالی رو میگیریم. یا بالاخره قانونه. بالاخره باید گذاشت.

M@hy@r
23-03-1391, 01:35 بعد از ظهر
بیشترین تصادفات نه مال مارال هستش نه مال موتور سنگین. مال سی جی هستش.
حرف شما درست قبول دارم
ولی آخه از 100 تا موتور 95 تاش سی جیه ! خوب معلومه احتمال تصادفش بیشتره
ولی اینو قبول دارم سی جی ها امنیت نداره از طرفی سی جی سوار ها هم مراعات نمیکنن ، طرف با پالس 220 جفت دیسکی 100 تا میره درجا ترمز میزنه بعد 2-3 متر وایمیسته ، ولی سی جی 60 تا برو ترمز کن خط ترمز 20 متری رو زمین میمونه

آخرش هم :minzdr:

magic-boy
23-03-1391, 01:43 بعد از ظهر
خوب پس باید بیشتر احتیاط کرد دیگه !!!
خیلیا میگن گارد بستن خیلی زاقارته، ولی خوب خداییش خیلی وقتا میشه آدم دیگه پاهاش قلم نمیشه.
کلاه که به نظر من از واجباته ، خصوصاً برای سی جی سوارا. یکیش خودم که همیشه ی سال کلاه سرمه. هر چند تا حالا خدارو شکر یه بار هم تصادف نکردم، یه بار هم زمین نخوردم

M@hy@r
23-03-1391, 02:07 بعد از ظهر
خیلیا میگن گارد بستن خیلی زاقارته، ولی خوب خداییش خیلی وقتا میشه آدم دیگه پاهاش قلم نمیشه.
گارد بستن به خوبی هایی داره یه بدی هایی هم داره ، هیچ چیز 100 درصد خوب یا 100 درصد بد نیست
گارد از پاهات محافظت میکنه ولی زشت کردن موتور که هیچ ، تا حدودی آزادی حرکتتو میگیره به خصوص شهر پرترافیکی مثل تهران ، خوب نمیتونی تو ترافیک از بین ماشینا بری ، یه ردیف موتورای پشتت انقدر بوق میزنن داد میزنن موتوری برو ! که بی خیال گارد میشی

گارد هم خوب و بد داره ، گارد فابریکی که با آپاچی میدن رو با سی جی نباید مقایسه کرد ، گارد آپاچی زیاد تو ترافیک اذیت نمیکنه ولی سی جی خیلی اذیت میکنه ، به نظر من ابهت آپاچی با گارد بیشتر میشه سی جی بدبخت که ابهت نداره گارد بزنی زشت تر هم میشه :vardane:

AmiR.b
26-03-1391, 11:06 قبل از ظهر
من مخالفم
ما کلاهای چینی آشغال میخریم آخرش گردن درد و کچلی و ... میگیریم از ترس پلیس
کلاه میخوای بخری 200 تومن بده فن دار که کچلی هم نگیری
وگرنه من توی این چندسالی که موتور دارم کمتر از یک سالشو کامل کلاه گذاشتم
کلاهم فقط از این 2500 تومنی های گمرک مثل کاسه میمونه

اینا همش کشکه بهونه اس تا جیب مارو خال کنن

کلاه کاست خوب می خای تا 20 30 تومن می تونی گیر بیاری جنس خوبشو

M@hy@r
26-03-1391, 11:49 قبل از ظهر
کلاه کاست خوب می خای تا 20 30 تومن می تونی گیر بیاری جنس خوبشو
نه بابا !
20-30 تومن که همین کلاه 5 کیلویی ها میشه که گردن درد میگیریم!
جنس معمولی زیر 45 تومن و جنس خوب زیر 200 تومن نداریم

AmiR.b
27-03-1391, 02:03 بعد از ظهر
نه بابا !
20-30 تومن که همین کلاه 5 کیلویی ها میشه که گردن درد میگیریم!
جنس معمولی زیر 45 تومن و جنس خوب زیر 200 تومن نداریم

ولی با همون 20 تومن می تونی جونتو ضمانت کنی حداقل
ارزش نداره جونت=20ت:acigar:

me2
27-03-1391, 11:54 بعد از ظهر
اگر قرار باشه بدی بالا و فکت خورد شه تا نمیری همون بهتر که کلاه سرت نزاری و بمیری:98:

با سلام
اینو خوب گفتی:crazy: