PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید موتور روان یا فلات در شیراز

sezar
19-03-1391, 10:01 بعد از ظهر
سلام دوستان. بالاخره مخ بابام رو تیلیت کردم و پول و مهم تر از ان مجوز خرید موتور تریل ازش گرفتم.:clap: فقط یه سری اطلاعات میخوام دوستان

اول اینکه نمی خوام اینجا برام مقایسه کنید و بگید فلات فلان روان چنان ، فقط لطفا سوال رو جواب بدید

لطفا قیمت موتور های زیر را حدودی بگید ، موتور خاصی مد نظر ندارم که عکس بذارم فقط میخوام قیمت کف بازار دستم بیاد

روان آر وی وسط 90 تمیز

روان آر وی وسط 89 تمیز

روان آر وی وسط 88 تمیز

روان معمولی 90 تمیز

روان معمولی 89 تمیز

روان معمولی 88 تمیز

فلات 250 90 تمیز

فلات 89 تمیز

فلات 88 تمیز

آیا مواردی مثل لامپ زنون ، تایر کراسی ، برچسب کاری و چیزایی مثل اون رو قیمت تاثیر میزاره ؟؟

راستی اگه کسی شیراز این موتورارو سراغ داشت حتما بهم خبر بده ، چه پخ چه مسج 09354375877

راستی در مورد خرید موتور تریل دست دو هم حتما اگه نکته مهمی باید توجه بشه بهم بگید مثل روش های تست کمک ها ، کاربرات و .....

، پست خرید موتور دست دو رو خوندم ولی چیز زیادی در مورد تریل ننوشته ، بیشتر در مورد ریس و سنگین هست.

Mohammad aghili
19-03-1391, 10:25 بعد از ظهر
روان آر وی وسط 90 تمیز
تا 2600
روان آر وی وسط 89 تمیز
تا 2200
روان آر وی وسط 88 تمیز
تا 1900
روان معمولی 90 تمیز
تا 1900
روان معمولی 89 تمیز
تا 1700
روان معمولی 88 تمیز
تا 1500

این قیمتهایی که گفتم با توجه به قیمت فعلی روان (نزدیک 3 تومن) هست

راستی در مورد خرید موتور تریل دست دو هم حتما اگه نکته مهمی باید توجه بشه بهم بگید مثل روش های تست کمک ها ، کاربرات و .....

ببین داداش کمکها نباس روغنی باشه
واسه تستشون ، میتونی امتحان کنی ببینی چقدر نرمه (اگه کمک خیلی نرم بود احتمال میره که خراب باشه و نیاز به تعویض کاسه نمد داشته باشه)

کمک عقب هم واسه تست میتونی موقع روندن موتور وقتی با گاز از روی یه دست انداز رد میشی ، موتور نباس گاز خلاصی بخوره

کاربرات و ایننجور چیزهاش هم باس بشینی پشتش و ببینی گاز خورش چطوره (پیشنهاد میکنم قبل از اقدام برای خریدن روان ، یک روان سالم و تمیز رو باهاش دور دور بزنی تا شتاب و سرعت و هندلینگش بیاد دستت)

راستی واسه تست کرپی هم میتونی وقتی داری باهاش راه میری یه لحظه دسته رو ول کنی ، اگه دیدی موتور به یه سمت منحرف شد ینی کرپی یا دوشاخ مشکل داره

فعلا همینا بود

ایشالله روانی ببینیمت:pm1:

sezar
19-03-1391, 10:46 بعد از ظهر
ین قیمتهایی که گفتم با توجه به قیمت فعلی روان (نزدیک 3 تومن) هست

یعنی همون روان آر وی کیلومتر آنالوگ که سال 90 تولید می شد ، الان مدل 91 اومده با همون چیزا 3 تومن ؟؟؟ :vardane:

یا روان آر وی کیلومتر دیجیتال جدید 3 تومن شده ؟؟؟

Mohammad aghili
19-03-1391, 11:01 بعد از ظهر
متاسفانه بله

این قیمت در مشهد توسط نمایندگی روان داده شده :vardane:

farshid37
19-03-1391, 11:08 بعد از ظهر
هنوز روان جدید 91 تو بازارنیومده. و 90 دیجیتالیم آخرین قیمتش 2500 بود چرا جلو جلو قیمت بالا می کشید؟

Mohammad aghili
19-03-1391, 11:10 بعد از ظهر
داداش این قیمت مال 1 هفته پیشه
نمایندگی روان
مشهد

Mohammad aghili
19-03-1391, 11:10 بعد از ظهر
شاید هم مدل 90 خشک رو به این قیمت میداده

فرزاد شاه گل
19-03-1391, 11:14 بعد از ظهر
اصلا طرف فلات نرو که بزرگ وسنگینه

sezar
19-03-1391, 11:15 بعد از ظهر
ای بابا !!! گیج شدم !!! ممل یکم قیمتت بالا نیست ؟

آخه فرزاد (شیراز) موتورشو 2100 آر وی 90 با لاستیک کراس خریده ، فرزاد (اصفهان) هم روان 90 آر وی رو 1950 خریده. فرزاد شیراز هم بهم آمار یه روان داده با کارکرد 1000 ( ولی احتمالا بیشتره) جلو مغازه دست دو فروشی طرف میگه 1900......

حالا تا ببینیم چی میشه ، هرچی خدا بخواد ، ایشالا موتور ارزون پیدا کنم......

در مورد فلات هم بگید

فرزاد شاه گل
19-03-1391, 11:18 بعد از ظهر
روانی‌ که من خریدم لاستیک عقبش ایران یاسا بود،فابریکشه یا عوض کرده؟؟

Mohammad aghili
19-03-1391, 11:20 بعد از ظهر
لاستیک عوض کرده

والا قیمت مشهد اینطوریه ، (اینجا cg بخوای بخری ، میره رو یه تومن)

شما اگه اونجا قیمت خوب دیدی سریع بزن تو گوشش

sezar
19-03-1391, 11:23 بعد از ظهر
آقا یه سوال : اگه چیزی از فابریکی در اومده باشه مثلا لاستیک عوض کرده باشه یا چراغ و ... آیا باید حتما حتما قطعه فابریک رو هم بده ؟؟؟

نگفتین لاستیک و چراغ و ... رو قیمت تاثیر داره ؟؟

Mohammad aghili
19-03-1391, 11:29 بعد از ظهر
زیاد تاثیر نداره
من به شخصه بخوام بفروشم ، یه چیزی اضافه میکنم (مثلا زنون انداختم ، خب طرف هم استفاده میکنه دیگه) ولی اینجا به این حرفا اعتقاد ندارن

نه لازم نیست قطعه فابریک رو بده
مثلا زده خطر عقب رو شکونده ، بعد عوضش کرده... حالا بنظرت باس لاشه خطر قبلی رو بده دستت؟

sezar
19-03-1391, 11:41 بعد از ظهر
داش ممل حالا چرا میزنی ؟؟؟ منظورم اینه که اگه طرف خواست قیمت رو بخاطر لاستیک کراسی ببره بالا ، قاعدتا باید لاستیک فابریک رو هم بده دیگه !!!
چه وضع زندگیه آخه ؟؟؟؟ تو همین یک هفته که پول ما جور شد باید 500 چوق بره رو قیمت موتور ؟؟؟؟؟؟؟؟ :icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

تهران تبلیغاتشو دیدم روان ارزون پیدا میشه ولی شیراز ........

ali faghfouri
20-03-1391, 12:15 قبل از ظهر
نه نمیده ولی این چیزا رو قیمت موتور تاثیر زیادی نداره یعنی نذار پات به قیمت جنس دست دوم که تو بازار میتونه بفروشه حساب کنه.

ali2240
20-03-1391, 12:37 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز!
چند روز پیش گمرک بودم روانrv نسبتا تمیز مدل 89 رو زده بود 2200
فکر کنم 90 تمیز بره روی 2500
خشک هم آخرین قیمتی که دارم 3تومنه

nopo
20-03-1391, 04:49 قبل از ظهر
سلام دوستان. بالاخره مخ بابام رو تیلیت کردم و پول و مهم تر از ان مجوز خرید موتور تریل ازش گرفتم.:clap: فقط یه سری اطلاعات میخوام دوستان

اول اینکه نمی خوام اینجا برام مقایسه کنید و بگید فلات فلان روان چنان ، فقط لطفا سوال رو جواب بدید

لطفا قیمت موتور های زیر را حدودی بگید ، موتور خاصی مد نظر ندارم که عکس بذارم فقط میخوام قیمت کف بازار دستم بیاد

روان آر وی وسط 90 تمیز
2تا2100
روان آر وی وسط 89 تمیز
1900تا2
روان آر وی وسط 88 تمیز
----
روان معمولی 90 تمیز
1800
روان معمولی 89 تمیز
1600
روان معمولی 88 تمیز
1500
فلات 250 90 تمیز
1600-1900
فلات 89 تمیز
1500-1700
فلات 88 تمیز
1200
آیا مواردی مثل لامپ زنون ، تایر کراسی ، برچسب کاری و چیزایی مثل اون رو قیمت تاثیر میزاره ؟؟

راستی اگه کسی شیراز این موتورارو سراغ داشت حتما بهم خبر بده ، چه پخ چه مسج 09354375877

، پست خرید موتور دست دو رو خوندم ولی چیز زیادی در مورد تریل ننوشته ، بیشتر در مورد ریس و سنگین هست.

ممل قيمت هاي فضايي ميده واسه خودش!!!

كار به قيمت ندارم ولي مواردي كه ممل گفت رو رعايت كن و اينكه:ببين از جايي روغن ميده يا نه
خمشو زير موتور ببين جايي سنگ به پوسته نخورده باشه
يكم راه برو با موتور و فرمون رو ول كن(اگه دست ول بلدي)ببين موتور به يك سمت ميكشه يا نه اگه كشيد يكعني يادتاصدف داشته يا كورپي مشكل داره

موتور رو روشن كن چند گاز تا ته بده ببين دود ميكنه يا نه(دود سفيد)البته هميشه دود سفيد نيست
ببين بوي روغن نمياد
اگه بود يعني يا روغن سوزي داره يا شروعشه

نیما نادری
20-03-1391, 03:10 بعد از ظهر
از لحاظ فنر بندی روان سری قدیم کمک جلوش بهتره ولی ترمز کاسس من با کاسه مشکل ندارم و دیسک باشه قویتره ولی کمک معکوسشو دوست ندارم

همیشه مدل بالاتر رو انتخاب کن

اگر موتور شناس نیستی یا سعی کن بشی یا از کسی که هست کمک بگیر و بخواه که با دلیل و به صورت چشمی بهت نشون بده کجا رو نگاه کنی و دنبال چی بگردی

روان مدل rv90 مشکی 1500 کارکرد 2300 هفته پیش تهران (در حد صفر )

sezar
20-03-1391, 06:46 بعد از ظهر
آقا یه روان آر وی مشکی مدل 90 وسطاش ، بیمه داره ، ظاهری هم واقعا تر و تمیز میگه 1900 از نظر کیلومتر شمارش هم 1067 تا کارکرده ولی میدونید که نمیشه به این کیلومتر اطمینان کرد ...... فردا میخوام برم برا خرید ..... اگه توضیحی مونده دوستان بگن ممنون میشم

sezar
20-03-1391, 11:09 بعد از ظهر
آمار این روان رو از فرزاد گرفتم مقل اینکه میگه لنت و دیسک ترمز عقب زیاد جالب نیست و نشون میده موتور بیش از 1000 تا کارکرده ، البته با این پولی که میدم بازم موتور می ارزه فقط یک نکته باقی مونده برام :

حالا از کجا بفهمم لنت و از اون مهم تر دیسک خراب نیست ؟ ( آیا خرج عوض کردن لنت زیاده ؟ )

ravan200
23-03-1391, 02:23 بعد از ظهر
دوست عزیز همین امروز برادرم رفت تهران و یک موتور روان rv گرفت
مدل مرداد 90 / کارکرد 2100 / کلاه و قفل و موتور هم کارنکرده و خیلی تمیز
قیمت هم 1950
در ضمن اصلا در مورد فلات بیخیال شو و به نظر من زودتر بگیر چون گرون شدن روان حالا در حد حرفه و هنوز نیومده که اینقدر گرون شده چه برسه که بیاد و بشه 3 تومن دیگه واویلا لیلی

احد
27-03-1391, 05:43 قبل از ظهر
با سلام لطفا از محل خرید و فروش موتور دست دو در تهران و نحوه انتقال آن به شهرستان (کرمان )ترجیها با قطار نیز اگر اطلاعاتی هست بیان نمایید.

sezar
04-04-1391, 05:51 بعد از ظهر
آقا یه مورد جیدید پیدا کردم . روان معمولی مدل 10/89 رو میگه 1300 البته تا 1250 یا حتی 1200 هم میشه گرفت ،

بیمه تا برج 11 داره ، کارکرد حدود 20 تا 25 هزار کیلومتر ، میگه همه چیز فابریک ،

خودم موتور رو ندیدم ولی به فرض تمیز و همه چیز فابریک بودن و نداشتن زمین خوردگی به نظرتون می ارزه ؟

یعنی به نظرتون عمرش تموم نشده ؟؟؟

sezar
04-04-1391, 06:14 بعد از ظهر
چندتا سوال:

مدل معمولی و rv قدرتشون فرقی هم داره ؟؟؟

کمک معکوس و معمولی خیلی فرق داره ؟؟؟ آخه مثلا آقای نادری میگه من معمولی رو بیشتر می پسندم پس نباید در کارایی زیاد فرق کنن

نداشتن رادیات روغن اذیت نمیکنه ؟؟؟؟ یعنی داغیش مهار میشه ؟؟؟ ( نیاز هست خودم براش بذارم ؟؟ اصلا جا داره بهش بخورونی ؟ )

Mohammad aghili
04-04-1391, 08:19 بعد از ظهر
آقا یه مورد جیدید پیدا کردم . روان معمولی مدل 10/89 رو میگه 1300 البته تا 1250 یا حتی 1200 هم میشه گرفت ،

در صورت تایید یک تعمیرکار ماهر حتما بزن تو گوشش
شکاره

sezar
04-04-1391, 09:31 بعد از ظهر
قیمتش که آره خوبه ،لطفا همه سوالامو جواب بدین تو رو خدا :

1- مدل معمولی و rv قدرتشون فرقی هم داره ؟؟؟

2- آیا کمک معکوس و معمولی در سواری خیلی فرق داره ؟؟؟ آخه مثلا آقای نادری میگه من معمولی رو بیشتر می پسندم پس نباید در کارایی زیاد فرق کنن

3- نداشتن رادیات روغن اذیت نمیکنه ؟؟؟؟ یعنی داغیش مهار میشه ؟؟؟ ( نیاز هست خودم براش بذارم ؟؟ اصلا جا داره بهش بخورونی ؟ )

4- آیا میشه اون دوتا فلاپی که آر وی کنار کمک جلو داره به معمولیش خوروند ؟؟؟

5- میشه ترمز رو دیسکی کرد ( فقط آره و نه ، کاری به هزینش ندارم )

Mohammad aghili
04-04-1391, 10:58 بعد از ظهر

1- مدل معمولی و rv قدرتشون فرقی هم داره ؟؟؟ نـــــــه

2- آیا کمک معکوس و معمولی در سواری خیلی فرق داره ؟؟؟ آخه مثلا آقای نادری میگه من معمولی رو بیشتر می پسندم پس نباید در کارایی زیاد فرق کنن کمک معکوس بیشتر بدرد کراس میخوره... ولی دلیل نمیشه بد باشه ... با این حساب منم نظر نیما نادری رو دارم

3- نداشتن رادیات روغن اذیت نمیکنه ؟؟؟؟ یعنی داغیش مهار میشه ؟؟؟ ( نیاز هست خودم براش بذارم ؟؟ اصلا جا داره بهش بخورونی ؟ ) بالاخره تا حدودی انجین داغتر میشه - خیر نیاز نیست - میشه خوروندش ، اما معجزه نمیکنه ، رادیات آب که نیس ...

4- آیا میشه اون دوتا فلاپی که آر وی کنار کمک جلو داره به معمولیش خوروند ؟؟؟ آره میشه

5- میشه ترمز رو دیسکی کرد ( فقط آره و نه ، کاری به هزینش ندارم آره )

ولی اگه تاپیک رو میخوندی ، شونصد بار اینا رو توضیح داده بودن و بودم

نیما نادری
05-04-1391, 08:48 بعد از ظهر

1- مدل معمولی و rv قدرتشون فرقی هم داره ؟؟؟مدلهای قدیمی سی دی ای متفاوتی دارن مثلا مدل 86 که سیستم برقیه قویتری داره در کل ولی خیلی فرقی حس نخواهی کرد قدرت هم فرق نمیکنه فقط انجین هر چی کمتر کار کرده باشه مسلما سرحالتر هست البته اگر موتور دست انسان باشه مثل موتور من با 16000 تا زیاد با صفر فرقی نداره

2- آیا کمک معکوس و معمولی در سواری خیلی فرق داره ؟؟؟ آخه مثلا آقای نادری میگه من معمولی رو بیشتر می پسندم پس نباید در کارایی زیاد فرق کنن

کمک معکوسش یکم شله من نمیپسندم تازه بنده با 100 کیلو وزن پس معمولی توصییه میشه همیشه
کاراییش هم بهتره صد در صد

3- نداشتن رادیات روغن اذیت نمیکنه ؟؟؟؟ یعنی داغیش مهار میشه ؟؟؟ ( نیاز هست خودم براش بذارم ؟؟ اصلا جا داره بهش بخورونی ؟ )

هیچ فرقی نمیکنه داغ کردن مربوط به نوع روغن شیوه روندن موتور و انتخاب صحیح دنده و رعایت نظافت موتور مثل فیلتر روغن میشه (هر چی دیرتر عوض کنی سوراخاش بیشتر بسته میشه و روغن خوب نمیچرخه و هم روغنکاریت به مشکل میخوره هم خنک کاری در گرو چرخش آسان روغن هست )

4- آیا میشه اون دوتا فلاپی که آر وی کنار کمک جلو داره به معمولیش خوروند ؟؟؟ تمام عشقش به اون خرطومی های پلاستیکی هست که سالم تمیز باشه .کوچکترین خاکی تو نمیره و کمکت همیشه مثل ... پاکه همین باعث میشه عمرش بره بالا و اون قابه هم تقو توق میشکنه تو تصادف .قیافه مهم نیست عملکرد مهمه اگر اونو بندازی کمکت تبدیل به کمک سی آر اف نمیشه فقط شبیه در حصرت کمک معکوس میشه ....

5- میشه ترمز رو دیسکی کرد ( فقط آره و نه ، کاری به هزینش ندارم )میشه ولی اگر خیلی دوستداری دیسکی باشه موتور ترمز دیسکی پیدا کن (نصیحت )

7thRING
05-04-1391, 10:45 بعد از ظهر
داداش برو فلات بگیر هم مارو دعا کن هم خودتو.
درسته بزرگه و سنگینه ولی قلقش زود دستت میاد.
در هر صورت موتوره شاخیه.

sezar
10-04-1391, 02:19 بعد از ظهر
آقا امروز با یکی از دوستان رفتیم موتور رو دیدیم !!!! لامصب خیلی تمیز بود ، در حد موتور مدل 90 پاییز می زد قیافش

رفیقم خودش هم روان داره ، قبلا هم یه روان دیگه داشته ، میگه خیلی تمیزه ، یا وقعا صاحبش موتور نگه دار بوده یا کلکی تو کاره ، ولی بیشتر با هم به این نتیجه رسیدیم یارو موتور نگه دار بوده ،

ازین روان های معمولیه ولی رادیات روغن داره (دیگه یکم شکی هم که در مورد روان معمولی نسبت به rv داشتم رفع شد)

ان شا الله فردا هم از لحاظ موتوری چکش میکنم ، اگه تمیز بود تا آخر هفته یا اول هفته دیگه میارمش خونه !!!

1- تنها شکی که دارم از روغن سوزی هست ، دور و بر سیلندرش روغنی بود ، از درز های سیلندر هم خیلی خیلی کم روغن نشت کرده بود ، آیا همه تعمیرکارا می فهمن که روغن سوزی داره یا نه ؟؟؟

فقط از روی دود اگزوز معلوم میشه یا راه تشخیص دیگه هم داره ؟

2- رنگ باکش جایی که به زین اصطکاک داره رفته بود و زیر رنگ باک که مشکی بود یه زیر رنگ قرمز داشت، مگه این باکها زیر رنگ دارن ؟ شک کردیم که باکش عوض شده باشه و رنگش کرده باشه