PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزایش شتاب در پالس 220

farzad_sh_2020
05-03-1391, 11:42 قبل از ظهر
سلام
دوستان عزیز اگر راهکارهایی برای افزایش شتاب در پالس 220 هست لطفاً راهنمایی کنید تا در صورت امکان انجام بدم و موتورم قوی تر بشه

sadegh75
07-03-1391, 11:12 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز اولین راهی که پیشنهاد می کنم برداشتن دری هست که روی هواکش نصبه. راه دوم گذاشتن فیلتر هوای مخروطی k&n با قیمت 70000 تومان . راه سوم گذاشتن اگزوز قهرمانی :pm:

matrixaidin
07-03-1391, 01:26 بعد از ظهر
تعویض شمع
تعویض خورشیدی
خیلی کارا میشه کرد ولی عمر موتورت کم میشه

farzad_sh_2020
01-04-1391, 05:06 بعد از ظهر
شمه چه مارک و مدلی ؟
چون 11000 تا رفته هنوز تعویض نکردم

saeed1990
29-06-1392, 01:22 قبل از ظهر
دوست عزیز دیافراگ خیلی خیلی تو شتاب تاثیر داره که اگه عوض کنی انگاری صفحه کلاجتو عوض کردی یه لاستیک تویه کاربراتور متورته

n!nja
29-06-1392, 09:27 قبل از ظهر
تعویض صفحه کلاچ (البته اگه تموم شده باشه) که من تعویض کردم و جواب داد/ تعویض لاستیک دیافراگم/ بزرگ کردن خورشیدی عقب که شتاب زیاد میشه ولی تاپ اسپید کم/ شمع ایریدیوم سوزنی(قیمت تو اصفهان 40تومن دونه ای)/
برداشتن کاتالیزر اگزوز یا تعویض اگزوز با نوع قهرمانی/ و یه چیزایی مثل باد لاستیک و نوع روغن و تنظیم زنجیر چرخ هم بی تاثیر نیست/
ولی همونطور که دوستمون گفتن عمر مفید انجین کم میشه همینی که هست خوبه آدمو راضی نگه میداره/

ahmadra.2520
29-11-1393, 02:37 قبل از ظهر
برداشتن كاتاليزور هيچ تاثيري تو شتاب و سرعت نداره كار كاتاليزور فقط جلوگيري از انتشار گازهاي سمي حاصل از احتراق در انجين هست ولاغير

foadnnsj
26-12-1394, 04:47 بعد از ظهر
برداشتن كاتاليزور هيچ تاثيري تو شتاب و سرعت نداره كار كاتاليزور فقط جلوگيري از انتشار گازهاي سمي حاصل از احتراق در انجين هست ولاغير

همین جلوگیری باعث خفه کارکردن اگزوز میشه و این یعنی نفس موتور رو در حدی میگیره

در کل کارخونه ها میخوان موتوری که میسازن صدای کم+مصرف کم داشته باشه حتی ب قیمت کم شدن توان و شتاب موتور
اما چیزی که موتور سوار میخواد صدای بیشتر و بم تر و افزایش شتاب و توان حتی ب قیمت مصرف بیشتر
به همین دلیل
شما اول لاستیک ورودی هوا رو بردار که باعث میشه هوا راحتتر و با فشار بیشتری وارد کاربراتور بشه و همینطور کمی کاربراتور رو هم درصد بنزینش رو باید ببری بالا ک در برابر هوای ورودی بنزین کم نیاره!
نتیجه این کار اینه که: یه صدای بم از قسمت دریچه هوا میاد که ازار دهنده نیست و جالبه! یکمی هم تو توان موتورت تاثیر داره دیگه زیاد انتظار نداشته باش
اگه راضی نشدین میتونین یه اگزوز هم بخرین و ببندین که هم از نمونه اصلی سبک تره هم چون خیلی راه خروجی هواش باز تره واقعا تاثیر خوبی رو شتاب و قدرت موتور میزاره
همه اینا چیزایی بود که تجربه شون کردم خودم به دفعات
تعویض شمع در کل باعث منظم کار کردن موتور میشه که این کار در نتیجه احتراق کامل سوخت تو سیلندر هستش البته اگه جز شمع بقیه سیستم جرقه زنیتون هم سالم باشه
خورشیدی رو هم عوض نکنید بیخودی چونکه فابریک خودش کاملا مهندسی شده ست
اما مثلا یکی میندازی شتابش بیشتر میشه در عوض تاپ اسپید کم میشه! خورشیدی تاثیر تیونینگی داره یعنی ی چیزی رو افزایش میده در عوضش ی چیزی رو کم میکنه که فکر نمیکنم براتون خوشایند باشه که دنده یک و دو لامبورگینی رو جا بزارین بعد تو سه به بعد از موتور گازی جابمونین!
تعویض کاربراتور با نمونه ی مناسب پمپ شتاب دار هم خیلی تاثیر داره تو یهو دور گرفتن
ممنون

sajjadme
26-12-1394, 04:54 بعد از ظهر
با تعویض شمع پالس با یک مدل باکیفیت تر و تعویض اگزوز با یه مارک خوب و تعویض فیلتر هوا بایه مارک با کیفیت بهتر ...چرا باید عمر انجین کم بشه :297:...؟ من فکر کنم هرچی از قطعات با کیفیت تر و مهندسی شده تری استفاده بشه علاوه بر اینکه باعث بهبود رفتار موتور در شتاب و سرعت میشه بلکه عمر موتور روهم زیاد میکنه ...
..................
یه سوال درباره ی کاربراتور پمپ شتابدار توضیح میدی.....
پمپ شتابدار چه کاری میکنه ...؟
کاربراتور پمپ شتابدار چه تغییری در پارامتر های زیر ایجاد میکنه ؟:
1- شتاب
2-تاپ اسپید
3-عمر مفید موتور
بهترین برند کاربراتور پمپ شتابدار چی هست؟
قیمتش چقدره؟
ایا میشه پیدا کرد یانه ؟
به پالس 220 میشه وصل کرد یا باید خوروند؟

foadnnsj
26-12-1394, 05:20 بعد از ظهر
با تعویض شمع پالس با یک مدل باکیفیت تر و تعویض اگزوز با یه مارک خوب و تعویض فیلتر هوا بایه مارک با کیفیت بهتر ...چرا باید عمر انجین کم بشه :297:...؟ من فکر کنم هرچی از قطعات با کیفیت تر و مهندسی شده تری استفاده بشه علاوه بر اینکه باعث بهبود رفتار موتور در شتاب و سرعت میشه بلکه عمر موتور روهم زیاد میکنه ...
..................
یه سوال درباره ی کاربراتور پمپ شتابدار توضیح میدی.....
پمپ شتابدار چه کاری میکنه ...؟
کاربراتور پمپ شتابدار چه تغییری در پارامتر های زیر ایجاد میکنه ؟:
1- شتاب
2-تاپ اسپید
3-عمر مفید موتور
بهترین برند کاربراتور پمپ شتابدار چی هست؟
قیمتش چقدره؟
ایا میشه پیدا کرد یانه ؟
به پالس 220 میشه وصل کرد یا باید خوروند؟

سلام
کاربراتوری هست که یه قابلیت اضافه داره که شما تنها زمانی که موتورتون رو یهویی گاز میدین این کابراتور علاوه بر بنزینی که در حالت معمول وارد سیلندر میکنه یه مقدار بنزین هم با فشار زیاد تزریق میکنه تو انجین که باعث میشه تو یهویی گاز دادن موتور سریع عکس العمل نشون بده و به قول معروف کم نیاره
کای به عمر موتور نداره این بیچاره
برند و قیمتها رو هیچ اطلاعی ندارم متاسفانه
بله بله میشه پیدا کرد تا جایی که میدونم روی چنتا از تریل های ایرانی این کاربراتور استفاده شده
چون 220 نداشتم اطلاعی ندارم متاسفانه اما در کل چیزی که مهمه واسه خوردن بهش دهنه های ورود و خروج کاربراتور هست که سایزشون بخوره ب موتورت

sajjadme
26-12-1394, 06:12 بعد از ظهر
خیلی ممنون از پاسخت ...دوستانی که بخش دیگه ی سوالم رو میدونن درباره ی مارک ها و قیمت هاش جواب بدن ....ممنون میشم ...
تاثیری توی تاپ اسپید نداره نه؟

erfi.747
26-12-1394, 08:01 بعد از ظهر
خیلی ممنون از پاسخت ...دوستانی که بخش دیگه ی سوالم رو میدونن درباره ی مارک ها و قیمت هاش جواب بدن ....ممنون میشم ...
تاثیری توی تاپ اسپید نداره نه؟
نه برادر اسمش روشه پمپ شتاب دار فقط شتابو میبره بالا در ضمن برای پالس کاربرات پمپ شتاب وجود نداره و همین کاربرات دیافراگمی بهتره فقط لاستیک دیافراگم رو هر 5000 تا عوض کن فابریکی هم بنداز هر دفعه .. یک جفت شمع سوزنی ngk ایریدیومم بگیر (iridium ix ) دری هواکش یا همون پلاستیک هوای ورودی که دوستان گفتن رو بردار اگه فیلتر هوای k&n که دوستمون گفت بندازی که عالیه روغنتم همیشه به اندازه باشه فقطم بهران سوپر پیشتاز بریز اگزوز tiger بنداز در مورد خورشیدی هم اگه شتاب دوست داری خورشیدی عقب رو یه دندونه بزرگتر بنداز اگه سرعت دوست داری خورشیدی جلو رو یه دندونه بزرگتر بنداز که به نظرم خورشیدی جلو رو یه دندونه بزرگتر کنی بهتره چون با کارایی که گفتم شتاب موتور میره بالا و اینم در نظر بگیر که شتاب پالس 220 فابریکی زیاد هست مگر این که عشق شتاب باشی که دیگه بستگی به خودت داره

Raul645
29-12-1394, 09:03 قبل از ظهر
سلام.
دوستان عوض کردن خورشیدی جلو چقدر به تاپ اسپید اضافه میکنه و چقدر از شتاب کم میکنه؟
تاپ فابریکی رو 145 در نظر بگیریم و شتاب فابریکیش رو 10 ثانیه(صفر تا صد):bargh:
نظرتون در مورد عوض کردن چرخ دنده ی دنده پنج چیه؟

Alireza.BMW
29-12-1394, 09:39 قبل از ظهر
سلام.
دوستان عوض کردن خورشیدی جلو چقدر به تاپ اسپید اضافه میکنه و چقدر از شتاب کم میکنه؟
تاپ فابریکی رو 145 در نظر بگیریم و شتاب فابریکیش رو 10 ثانیه(صفر تا صد):bargh:
نظرتون در مورد عوض کردن چرخ دنده ی دنده پنج چیه؟

.
عوض کردن خورشیدی جلو به سرعت نهایی به هیچ عنوان اضافه نمیکنه دوست عزیز به ازای هر دندونه بیشتر فقط دور موتور انجین رو میبره پایین حدود 300 الی 400 دور که باعث مصرف کمتر و اصطلاک پایینتر و اینکه کمتر دنده دادن میشه... پیشنهاد میشه فقط یک دندونه اونم در صورت نیاز اضافه بشه که تغییر زیادی توی قدرت موتور نداره... در مورد عوض کردن چرخ دنده دنده 5 هم لازم نیست چون فابریکی موتور بهم میخوره شما اگه خیلی دوس داری همون یک دنده خورشیدی بزرگتر بنداز راضیت میکنه

Raul645
29-12-1394, 10:28 قبل از ظهر
.
عوض کردن خورشیدی جلو به سرعت نهایی به هیچ عنوان اضافه نمیکنه دوست عزیز به ازای هر دندونه بیشتر فقط دور موتور انجین رو میبره پایین حدود 300 الی 400 دور که باعث مصرف کمتر و اصطلاک پایینتر و اینکه کمتر دنده دادن میشه... پیشنهاد میشه فقط یک دندونه اونم در صورت نیاز اضافه بشه که تغییر زیادی توی قدرت موتور نداره... در مورد عوض کردن چرخ دنده دنده 5 هم لازم نیست چون فابریکی موتور بهم میخوره شما اگه خیلی دوس داری همون یک دنده خورشیدی بزرگتر بنداز راضیت میکنه

سلام .خیلی ممنون از راهنماییتون.
راستش توی دو پست بالاتر هم erfi.747 هم گفته بود که باید یه دندونه اضافه بشه..منم منظورم همین بود ولی یادم رفت بگم..
ولی در آخر من جوابم رو نگرفتم..میخوام بدونم به طور میانگین کسایی که این کارو کردن (یه دندونه) چقدر به سرعتشون اضافه شده؟(اگه با یه مثال برام بگید ممنون میشم):flower4:

Alireza.BMW
29-12-1394, 11:19 قبل از ظهر
سلام .خیلی ممنون از راهنماییتون.
راستش توی دو پست بالاتر هم erfi.747 هم گفته بود که باید یه دندونه اضافه بشه..منم منظورم همین بود ولی یادم رفت بگم..
ولی در آخر من جوابم رو نگرفتم..میخوام بدونم به طور میانگین کسایی که این کارو کردن (یه دندونه) چقدر به سرعتشون اضافه شده؟(اگه با یه مثال برام بگید ممنون میشم):flower4:
.
معمولا به تاپ اسپید دنده ها بین 5 تا 7 کیلومتر اضافه میشه مثلا شما توی دنده 1 روی کات آف سرعت 50تا میری با خورشیدی فابریک اما با نمونه یک دندونه بزرگتر 55 تا میشه :29:

ogbnlk.m
24-05-1396, 08:12 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من 3ماه پیش په پالس 220مدل 91برداشتم که بعد از یه مدت به سرم زد تاپ اسپید بزنم بعد دنده 5کردم دور موتور رو8هزار بود سرعتمم 125ولی هرکاریش کاردم گازو تا ته گرفتم فرقی نکرد صفحه کلاجمم تازه عوض کردم گاز بالا نیمد ولی تو سرپایینی میره رو 130که اونم باز بیشتر نمیشه ممنون میشم کمکم کنید اخه واقا زد تو زقم.دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الگر امکانشم هست توضیحاتی برا پمپ شتاب و اون قطعه ایی که رو کاربرات هستش سمت راست بالا گاز بدین ممنون میشم.
سلام خسته نباشید من 3ماه پیش په پالس 220مدل 91برداشتم که بعد از یه مدت به سرم زد تاپ اسپید بزنم بعد دنده 5کردم دور موتور رو8هزار بود سرعتمم 125ولی هرکاریش کاردم گازو تا ته گرفتم فرقی نکرد صفحه کلاجمم تازه عوض کردم گاز بالا نیمد ولی تو سرپایینی میره رو 130که اونم باز بیشتر نمیشه ممنون میشم کمکم کنید اخه واقا زد تو زقم.دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الگر امکانشم هست توضیحاتی برا پمپ شتاب و اون قطعه ایی که رو کاربرات هستش سمت راست بالا گاز بدین ممنون میشم.

vivabayern
29-05-1396, 11:17 بعد از ظهر

دوست عزیز اگه حالت درازکش رو موتور گاز بدی حتما بالای 140 تا باید بره و اگه نره موتور شما مشکل داره اما اگه حالت معمولی 125 تا رفتی شاید باد تو جاده بوده که خیلی تاثیر میذاره چون 220 من دو ترک عادی 134 تا میره و درصورتیکه باد نباشه تک سرنشین 137 تا میره و درازکش معمولا 145 و تاپ اسپیدم هم توی کفی بدون باد 157 تا بوده و توی سرپایینی 161 و 164 تونستم برم . اول از همه لاستیک دیافراگم کاربرات رو چک کن بعدش شمعهارو عوض کن و سوزنی بنداز بعدش کاتالیزور رو بردار و باد لاستیکها چک کن و زنجیر رو هم بررسی کن حتما بهتر میشه . بقیه کارهایی که دوستان گفتن رو امتحان نکردم