PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سفر نامه ارمنستان به صورت زمینی

Alireza
04-03-1391, 10:39 بعد از ظهر
سلام به دوستان
گفتم شاید کسی بخواد بره و بهتره از این اطلاعات استفاده کنه و تجربه الکی نکنه
خب اولش رفتیم ترمینال غرب و از شرکت دیدار سیر گیتی بلیط رو تهیه کردیم فقط این شرکت واسه ارمنستان مسافر میفرسته بلیط رفت برای هر نفر 100 هزار تومنه و ساعت رفت 2 بعد از ظهر هستش
و برگشت رو باید از خود ارمنستان تهیه کنید این شرکت بهتون یک سیمکارت beline هم رایگان میده که حاوی 200 درام اعتباره ( اگه روز حرکت بهشون گوشزد نکنید سیمکارتی بهتون نمیدن پس حتما بهشون بگید)
سعی کنید اتوبوسی که واسه شرکت مترو استانبول هستش و رنگ سفید رو بگیرید این اتوبوس بسیار بزرگ و راحته و تمامی صندلی هاش ال سی دی و کلی فیلم داره که حوصلتون سر نمیره ولی اون یکی اتوبوسشون که رنگشم زیتونیه اینطور نیست و صندلی هاش خیلی کوچیکه و اصلا vip نیست
ارمنستان ویزا نمیخواد و ویزا رو لب مرز میگیرید
حدودا 12 ساعت تو راهین تا برسین به مرز ایران
تو تهران درام پیدا نمیشه باید با خودتون دلار ببرید لب مرز یه صرافی هست که درام داره ولی چون بالا میفروشه حدود 25 تا 30 دلار چنج کنید
اونجا زیاد الاف نمیشین و سریع ردتون میکنن حدود 10 دقیقه از یه پل که مرز بین ایران و ارمنستانه باید پیاده روی کنید که زیر پل رودخونه ارسه پیشنهاد میکنم حتما پیاده این پل رو برید حال و هوای خاصی داره میتونین صبر کنید با اتوبوس هم برید که باز باید بارتونو بریزید اتوبوس و دوباره در بیارید که دردسره
وقتی میرسید به مرز ارمنستان یه فرم بهتون میدن باید پر کنید تا ویزاتونو بگیرید ویزای 21 روزه در میاد 3000 درام
(هر 1 دلار حدود 400 درام هستش)
کلا حدود 1 ساعت لب مرز الافید چون همه باید ویزاشونو بگیرن تا اتوبوس راه بیفته
ساعت حدود 4 راه میفیتین از لب مرز به سمت ایروان
ارمنستان چون هنوز ساعت هاشونو نکشیدن جلو نیم ساعت از ایران عقبه ولی به طور عادی نیم ساعت جلو هستن
جادش تا ایروان بسیار بسیار زیبا و ترسناکه نمیشه توصیف کرد باید حتما ببینید
(چند تا عکس از این جاده البته عکس ها جالب نشده)
15525

15526

15527

دوستان توجه کنید برای سفر به کشور های دیگه حتما به پاسپورت نیاز دارید این که ویزا رو لب مرز میدن معنیش این نیست که پاسپورت لازم نیست
برای گرفتن ویزا پاسپورت با حد اقل 6 ماه اعتبار لازمه
ادامه دارد

Alireza
05-03-1391, 01:11 قبل از ظهر
قسمت دوم:
حدودا بعد از 1 ساعت که از مرز ارمنستان حرکت میکنین میرسین به 40 پیچ این جاده خیلی خفنه 40 تا پیچ خیلی خفن داره جوری که اتوبوس از 5 سانتی دره دور میزد و بعضی جاها جاده 1 لاین میشه حتما بیدار باشید و ببینید البته اگه تونستین
حدود ساعت 7 7 و نیم نگه میداره یه جا واسه صبحونه حتما املتشو سفارش بدین همراه با نون خیلی خوشمزس و میچسبه چیز دیگه ای ! اونجا نگیرید چون قیمتش بالاتر از شهره عجله نکنید و چند ساعتی صبر کنید هر چی خواستید تو شهر هست
حدودا ساعت 2 میرسید به ایروان وقتی که اتوبوس برسه به ترمینال ارمنی ها حمله میکنند بهتون واسه اجاره خونه
واسه خونه تک خوابه بیشتر از 30 دلار ندید و حتما قبلش طی کنید که هزینه اضافی مثل پول برق و گاز و ... پرداخت نمیکنید چون اگه طی نکنید ممکنه روز اخر ازتون هزینه اینا رو بخوان
خونه ای که میخواین بگیرین سعی کنین سمت میدون هاراپراگ یا اسم ایرونیش میدون جمهوری باشه سمت میدون اپرا خونه نگیرید چون اکثر چیز ها سمت هاراپراگ هستش و پاتوق ایرانی هاس و یه جورایی مرکز شهره و به همه چی نزدیکین ممکنه ازتون پاسپورت بخوان که ما دادیم و مشکلی نداشت ولی سعی کنید با کپی پاسپورت راضیشون کنین
کسایی هم که دوست دارن اینجا خونشونو انتخاب کنن و اونجا الاف نشن یه شرکت ارمنی هست کارش خیلی درسته خونتونو انتخاب میکنین و رزرو میکنین و ترمینال میان دنبالتون که هزینشم 4000 درامه که اگه دنبال راحتی هستین میصرفه این شرکت فقط کپی پاسپورت رو میگیره فقط مشکلی که هست زبون فارسی بلد نیستن میتونین با انگلیسی باهاشون در ارتباط باشین
لینک اینترنتی شرکت:
[Only registered and activated users can see links]
رو قیمت خونه ها کلیک میکنید و فرمی میاد برای رزرو کردن
-------
خب وقتی رسیدید یه استراحت 3 4 ساعته بکنید و بعدش برید به یکی از فروشگاه های زنجیره ای SAS این فروشگاه ها هم کمترین قیمت رو دارن واسه تمامی اجناس و هم اینکه دلار رو به بالاترین نرخ چنج میکنن براتون برای دیدن ادرس این فروشگاه ها از لینک زیر استفاده کنید
--------
برای تهیه سیم کارت حتما از اپراتور ویوا سل یا vivacell استفاده کنید کمترین هزینه رو براتون میندازه و کیفیت انتن دهی و صداشم از beline که ترمینال بهتون میده بهتره
سیم کارت موقتی ویوا سل 500 درام هستش که 500 درام هم اعتبار توشه سیم کارت ها احتیاج به ثبت نام و سند زدن ندارن برای به دست اوردن نمایندگی های فروش از لینک زیر استفاده کنید
--------
خب تا اینجا شما سیمکارتتونو تهیه کردید و دلارتون رو چنج کردید و لوازم مورد نیازتونو خریدید وقتشه که برید میدون هاراپراگ این میدون از ساعت 8 به بعد تا 11 شب ابنمای خیلی قشنگش همراه با موسیقی های توپش شروع به کار میکنه و دسته های مردم رو میبینید که همراه با اهنگ ها میزنن و میرقصن در کل جو جالبی داره و کلی ایرانی میان سراغتون برای دعوت کردنتون به دیسکو ها و ... چیز های دیگه این ها پورسانت میگیرن
یه سری عکس از میدون هاراپراگ و ابنمای اون:
15545

15546
----
برای رفتن به دیسکو سراغ دیسکو های ایرانی نرید من بهتون انجل رو پیشنهاد میکنم واقعا جو خیلی توپی داره و اشغال ترین دیسکو ایروان رگال هستش که به هیچ وجه نرید دیپلمات و آلن الن هم بد نیستن
اگه خودتون برید دیسکو براتون نفری 5000 درام میفته بدون نوشیدنی ولی یه سری ها هستن که میبرنتون و 4000 هزار درام میدید و نوشیدنی رایگان همراه با قلیون خواستید پی ام بدید شماره یکیشونو بدم اسمش دیویده که بهش میگن داوود یه پسر 18 سالس که خیلی اقاس هر سوالی داشتین زنگ بزنین ازش بپرسین و یا هر جا که خواستین حتی مترجمتون هم میشه فارسی رو هم خیلی خوب بلده

-------
یه سری نکته هم بگم ارمنی ها به ایروان میگن یروان یا yerevan حواستون باشه
قبل اینکه تاکسی سوار بشید اینو بدونید هر 1 کیلومتر تو ایروان قیمتش 100 درامه و اگه تاکسیمتر نداشت باهاش قبل سوار شدن طی کنید بیشتر از 500 درام ندید و اینم بگم شب ها بعد از 12 تاکسی ها مافیا میشن و همشون 2000 درام میگیرن برای جابجاییتون
در کل ارمنی ها ادم های اروم و بسیار مهربونی هستن به جز راننده تاکسی هاشون ,ما که جز خوبی چیزی ازشون ندیدیم البته استثنا هم وجود داره پلیس هاشونم کاری با توریست ها ندارن
اونجا رو با ایران اشتباه نگیرید اشغال رو زمین نریزید فقط از خط کشی عابر استفاده کنید به چراغ عابر توجه کنید خلاصه کاری نکنید گه بگن ایرانی ها بی فرهنگن
تو سطح شهر یا تو پارک ها نوشیدنی الکلی نخورید البته با اب جو مشکلی ندارن

ادامه دارد

Alireza
05-03-1391, 11:18 قبل از ظهر
خب ما فردای روزی که رسیدیم ایروان رفتیم 2 تا بلیط تهیه کردیم بهتره که زودتر بلیط رو بگیرید ما 6 روز قبل از حرکتمون گرفتیم و صندلی اخر به ما افتاد خیلی شلوغه پس زودتر بلیط رو بگیرید
قیمت بلیط در میاد 22 هزار درام یا 55 دلار ادرس شرکتی که باید ازش بلیط بگیرید رو خود دیدار سیر گیتی تو ترمینال غرب میده خوبیش اینه فارسی بلدن ادرس شرکت اونجا :

آدرس:
میدان هایراپتیان، خیابان مهر مگردچیان، شماره 11،جنب هتل اربونی
تلفن:
۰۰۳۷۴۱۰۵۶۹۰۱۸
-------
دمه این شرکت چون همه ایرانی ها میان یه سری دختر خانم میان و به شما پیشنهاد میدن عجله نکنید و سراغشون نرید چون ادمای سالمی نیستن

بعد از اینکه بلیط رو گرفتیم رفتیم sas و کلی نوشیدنی! گرفتیم قیمت تو ایروان خیلی پایینه واسه امثال من بهترین جاس!
سیگار های متنوع و اصل رو میبینید واقعا کیفیتشون با ایران خیلی فرق داره مارلبورو قرمز اصل در میاد 520 درام یا کمل ابی 380 درام اینم واسه اکا قیمت در اوردم مارلبورو گولد تاچ 410 درام کلا سیگار هم ارزونه اونجا ولی اونجا هم مثل ایران روش نوشته زدن ولی کیفیتش زمین تا اسمون فرق داره

خلاصه عصرش زدیم بیرون و رفتیم میدون هاراپراگ چون بار اولمون بود تاکسی سوار میشدیم به تاکسی ها میگفتیم 1000 درام که با کله ترمز میزدن ما هم خوشحال از اینکه خوب گفتیم در صورتی که حداکثر باید 500 درام میدادیم
ابنما شروع به کار کرده بود و واقعا زیبا بود پارک ملت هم ابنما داره ولی واسه هاراپراگ یه چیز دیگس
اونجا با داوود اشنا شدیم اینا چون سنشون کمه پلیس بهشون گیر میده واسه همین یه سری نقاشی گرفتن دستشون که مثلا دارن نقاشی میفروشن ولی اصل کارشون بردن به دیسکو و این حرفاس
خلاصه شب دوم بود که رفتیم به دیسکو انجل ورودی 4000 تا گرفت ازمون با نوشیدنی رایگان و قلیون دمه داوود گرم ایرانی های دیگه ای که اومده بودن 4000 تا داده بودن فقط قلیون
ما 10 و نیم وارد انجل شدیم و دیدیم خلوطه حالمون گرفته بود که اروم اروم شلوغ شد جو انجل جوری بود که همیشه های هستی و در حال رقصی
2 3 تا بادیگارد هم داشت خیلی گنده بودن دستشونو گرفتیم اوردیم رقص دمشون گرم خیلی اخلاقشون خوب بود
خلاصه ساعت 3 شب بود که زدیم بیرون و چون مافیا تاکسی ها شروع شده بود مجبور شدیم 2000 درام بدیم

ادامه دارد

Alireza
05-03-1391, 12:38 بعد از ظهر
خب روز سوم 10 صبح بود که با شماره ای که داشتیم اسم طرف گور بود قرار شد بیاد دنبالمون و بریم دره گل ها و بعدشم دریاچه سوان(دریاچه سوان یکی از بزرگترین دریاچه های اب شیرین جهانه)
ساعت 11 حرکت کردیم و بعد از 40 دقیقه رسیدیم به دره گل ها خیلی جای قشنگی بود تله کابین سوار شدیم ورودیش نفری 1500 درام بود از یه دره با طبیعت خیلی قشنگ رفت بالا... یه سری عکس از این دره

15548

15549

15550

حدود 1 ساعتی اینجا بودیم و بعدش به سمت سوان حرکت کردیم
حدودا 40 دقیقه بهد اینجا رسیدیم به اطراف سوان بارون خیلی تندی گرفت
واقعا هوای اون منطقه خیلی توپ بود اصلا مثل شمال نبود بارونم نم نم میزد یه فضای خیلی توپی داشت
اب سوان خیلی زلال بود منتها فصل شنا نبود برای شنا از تیر به بعد باید برید سوان تو سوان میتونین جت اسکی هم کرایه کنید منتها ما بد موقعی رفتیم اطراف سوان هم یه هتل هست که شبی 30 40 دلار میگیره میتونید اونجا اتاق بگیرید و 2 3 روزی اطراف سوان عشق و حال کنید

یه سری عکس از سوان
15551

15552

خب دقیقا روبروی جایی که ما بودیم یه کوه بود که پله داشت میرفتی بالا میرسیدی به 2 تا کلیسا خیلی قدیمی حتما برید و کلیسا ها رو ببینید تو داخل کلیسا با فلاش نمیتونین عکس بندازین ولی بدون فلاش مشکلی نداره
یه سری صنایع دستی و سنگی هم میفروشن اون اطراف که اگه خوشتون اومد بگیرین چون ما به هوای اینکه تو ایروان هم هست نگرفتیم و دیگه تو ایروان ندیدیم
یه سری عکس از کلیسا ها و...

15553

15554

15555

15556

حدودا ساعت 3 بود که راه افتادیم و رفتیم به سمت رستوران ازبکی ها حتما از راننده بخواین ببرتتون به این رستوران واقعا غذاهاش حرف نداشت
کباب و ماهیشو حتما سفارش بدید
پنیر و ماستش فوق العاده بود
یه برنج مخصوص داشتن که ازبکی بود اونو هم حتما سفارش بدید واقعا خوشمزس
قیمت هاشم مناسب بود

حدودا ساعت 6 و نیم رسیدیم به ایروان و قرار شد یه استراحت کوتاه کنیم و شب بزنیم بیرون

کسی از دوستان شماره گور رو خواست پی ام بده بهم کلا 20 هزار درام گرفت برای دره گل ها و سوان میارزه حتما برید
ادامه دارد

Alireza
05-03-1391, 02:28 بعد از ظهر
خب شبش رفتیم میدون جمهوری و یه سری خیابون های اطراف رو قدم زدیم یه چیز جالبی که دیدم یه سگ ولگرد بود (تو ارمنستان سگ ولگرد زیاده و اونا از ادما میترسن و ادمه احترام زیادی بهشون میزارن) که پشت چراغ قبل خط کشی عابر منتظر بود تا سبز بشه و از خیابون رد بشه واقعا کف کردیم تا چراغ عابر سبز شد سگ هم رفت اونور خیابون (فرهنگ رو ببینین تا کجا پیش رفته)
خلاصه ساعت حدودای 10 بود که یه پسر ایرونی به اسم مهدی قرار شد ما رو ببره دیسکو رگال که کاش هیچ وقت نمیرفتیم اولش گفت نفری 4000 تا و نوشیدنی رایگان که وقتی رفتیم تو 5000 تا گرفتن و نوشیدنی هم رایگان نبود من نمیدونم چرا ایرانی ها هر جای دنیا سر هم کلاه میزارن نه به اون داوود که انقدر بهمون حال داد نه به این مهدی بگذریم....
ساعت حدودای 2 بود که زدیم بیرون واقعا خسته کننده بود رگال و این سری به مافیا تاکسی باج ندادیم و پیاده تا خونه رفتیم حدود 1 ساعت پیاده روی! چیز جالبی که میدیدم این بود که ساعت 3 شب زن ها خیلی راحت پیاده روی میکردن و کسی بهشون کاری نداشت نه مزاحمتی نه ترسی خیابون ها هم پر پلیس برای رفاه مردم اونوقت ایران زنی جرات داره 9 به بعد پیاده روی کنه؟ نه والا!

خلاصه رسیدیم و قرار بود 10 صبح بریم به کاسکاد یا هزار پله که انقدر خسته بودیم از بس پیاده رفتیم تا 1 خوابمون برد
ساعت حدود های 2 بود که رسیدیم به کاسکاد جای خیلی قشنگیه حدود 1000 پله داره که میری بالا و میرسی به یه مجسمه بزرگ در بین این 1000 پله مجسمه ها و موزه های قشنگی درست کردن که خسته نمیشین برای کسانی مثل من که نفسشو نداریم هم پله برقی گذاشتن
چیز جالبی که کاسکاد داره پاتوق زوج هاس و تو دسته های 2 نفری تو بغل هم هستن خیلی رمانتیکه
یه سری عکس از کاسکاد و موزه ها و مجسمه های اون خیلی زیادن که من یه سریشو میزارم:

15564

15565

15566

15567

15568

15569

15570

15571

در کل جای بسیار قشنگی بود و کل شهر رو از بالا میتونستید ببینید
15572

برای رفتن به کاسکاد اگه پیاده خواستین برین میرین به میدون اپرا و از اون جا معلومه

ادامه دارد

Alireza
05-03-1391, 06:36 بعد از ظهر
خب بعد از کاسکاد ما راه افتادیم به سمت مجسمه مادر یا اختاناک که از کاسکاد حدود 15 دقیقه راهه این مجسمه شمشیری دستشه و اون رو به سمت نخجوان یا اذربایجان گرفته دقیق یادم نیست رابطه ارمنستان با این 2 کشور قطعه به طوری که اگه تو پاستون ویزا ارمنستان خرده باشه نمیتونید برید اذربایجان البته تو فاصله کوتاه
زیر مجسمه هم یه موزه بسیار زیبا هستش که ورودیش 300 درامه حتما برید
عکسی از مجسمه:

15590

اطراف مجسمه یه سری وسایل نظامی مربوط به جنگ جهانی دوم بود که قشنگ بودن
یه سری عکس از اینا:
15591

15592

15593

اطراف مجسمه یه پارک نسبتا بزرگ داره که یه شهر بازی کوچیک واسه بچه ها داره و یه دریاچه کوچیک که به شکل سوان ساختنش و میتونین قایق کرایه کنید و لذت ببرید نرخ کرایه قایق پارویی برای نیم ساعت 500 درام و نرخ قایق پایی برای نیم ساعت 1000 درام بود

عکسی از دریاچه:
15594

داخل پارک یه سری دست فروش هستن که جنسای خیلی خوبی دارن گردنبند و ... اگه خوشتون اومد حتما خرید کنید چون قیمتشون از جاهای دیگه ارزونتره
خب بعد اینجا راه افتادیم به سمت ایروان ساعت حدودا 7 بود و ناهار هم نخورده بودیم
رفتیم خیابون ماشوت همون اطراف میدون اپرا هستش یه فست فود بود به اسم کافه ویا که میره پایین واقعا غذاهاش حرف نداشت پیتزا به چه بزرگی و پر ملاط قیمتش بود 2000 درام همشون هم خوش برخورد بودن ما پیتزا گرفتیم و لذت بردیم یکی از دوستان هم جوجه با برنج گرفت که قیمتش شد 1700 درام البته 500 درام هم واسه میز گرفت که نوش جونشون پیتزایی بهمون دادن که تو تهران باید خوابشو ببینیم
بعد اینکه غذا خوردیم راه افتادیم خیابون گردی یه خیابون بود که اکثر برند ها تو این خیابون بودن اگه دنبال خرید مارک هستین حتما برین به این خیابون (اسمشو بعدا اضافه میکنم)
خلاصه بعد از کلی خیابون گردی رفتیم به باشگاه بیلیارد تو خیابون ابوویان که بالای رستوران دیاموند بود
خیلی شیک بود و سیگار هم ازاده توش یه میز ایت بیشتر نداشت باقیش اسنوکر بود و روسی
اجاره میز ساعتی 3000 درام هستش که میارزه
حدودا ساعتای 12 بود که تصمیم گرفتیم بریم پارک و رفتیم یه پارک و با اجازه پلیس اب جو بدون الکل زدیم به بدن دمش گرم شب خوبی بود تا 3 صبح میگفتیم میخندیدیم که حدودا ساعت 3 راه افتادیم سمت خونه و 3 و نیم جنازمون رسید و خوابیدیم

ادامه دارد

Alireza
05-03-1391, 10:36 بعد از ظهر
صبح بیدار شدیم و تصمیم گرفتیم بریم پارک ابی تو بین راه به یه سری چیز ها برخوردیم
عکس هاش:
کارمندای سامسونگ کاریکاتور رو به صورت مجانی میکشیدن
15631

15632

2 تا پارک ابی داره یکیش روبازه و یکیش بسته که روبازه از 1 ماه دیگه شروع به کار میکنه و بزرگتره ما مجبور شدیم بریم به اون کوچیکه ورودیش 6500 درام بود و ساعت نداشت یعنی تا 9 شب میشه موند اون تو استخر بدی نبود 2 3 تا سرسره داشت و یه سری استخر های کوچیک و بزرگ سونا هم بخواین باید 1500 درام اضافه بدید
تو خود استخر یه بوفه خیلی خوب داشت ولی خرید از بوفه به این صورت بود که باید دستبند رو شارژ میکردیم
یه ساندویچ هاتداگ با سیب زمینی سرخ کرده و نخود فرنگی و نوشابه شد 1500 درام خیلی خوبه و کامل سیر میشین
دختر پسرای ایرانیه زیادی رو میشه تو پارک ابی دید در کل جو خوبی داشت و کاری با شلوغ کردن و اب بازی نداشتن
تا ساعت 5 و نیم موندیم استخر و بعدش اروم اروم رفتیم حاظر بشیم حدودا ساعت های 7 بود که رسیدیم به میدون اپرا گشنمون بود و این سری هم باز رفتیم همون کافه ویا که تو پست قبل گفتم
این سری هات داگ سفارش دادیم به قیمت 340 درام و سیب زمینی سرخ کرده رایگان کافه ویا نسبت به جاهای دیگه غداهاش خیلی ارزونتره
دور و بر 8 بود راه افتادیم به سمت میدون هاراپراگ یا جمهوری همون که ابنما داره و یکی از بچه محل هامون رو دیدم و اون از ذوغش میدوئید اینور اونور خلاصه بعد اینکه وایساد گفت 3 ماهه اومده و بارمن دیسکو دیپلماته ولی چون صبحش قرار بود برگردیم تهران قسمت نشد بریم دیپلمات که ای کاش زودتر میدیدمش و این همه هزینه دیسکو نمیکردیم!!
تا 12 1 چرخیدیم تو خیابونا و فروشگاه ها برای خرید و سوغاتی و بعدش با ناراحتی که شب اخره رفتیم خونه
-----
صبح ساعت 8 و نیم بیدار شدیم و اروم اروم وسایل رو جمع کردیم اتوبوس ساعت 10 از ایروان به سمت تهران حرکت میکنه ساعت 9 و نیم رسیدیم ترمینال و نیم ساعت الاف شدیم و ساعت 10:15 راه افتاد اتوبوس
بدترین قسمت سفر برای من همین اتوبوس بود چون قدم بلند بود واقعا جام کوچیک بود و تا کل تهران بیدار بودم بگذریم ساعت حدودای 7 بود که رسیدیم لب مرز مرز ارمنستان که سریع مهر خروج رو زد و بعد از 15 دقیقه پیاده روی رسیدیم مرز ایران مرز ایران هم ساک ها رو فقط از زیر دستگاه رد کردن همین
1 ساعتی وایسادیم تا بقیه مسافر ها بیان و بعدش حرکت کرد اتوبوس همه خواب بودن فقط من بیدار صندلی عقب هم افتاده بود به ما زیر پامون گرم صندلی روبرویی من هم 2 تا ارمنی بودن که صندلیشونو داده بودن تا اخر عقب! خیلی سخت بود این چند ساعت برام ساعت حدودای 8 صبح بود که رسیدیم ترمینال ازادی

این بود سفر 7 روزه من به ایروان
-------------------
یه سری نکات جالب هم بگم برای دوستان
زن ها و دخترای ارمنی بسیار شیک پوش و با مد روز هستن بر عکس پسر ها و مرد ها تیپ خیلی خیلی ساده ای دارن حتی پسرهاشونم شبیه مرد ها لباس میپوشن نه مثل بعضی از پسرای ایرانی که ارایش میکنن خودشونو
ارمنی ها مثل ایرانی ها تک و توک کسی توشون زبان انگلیسی بلده بیشتر وقت ها باید با اشاره صحبت کنید
رفتید اونجا به فرهنگشون احترام بزارید چون واقعا اخلاقشون با ایرانی ها خوبه یه کاری نکنیم این کشور هم با ما بد بشه
20 30 دلاری برای مواقع ضروری کنار بزارید
تو ارمنستان چون اب زیاده شیر های ابشون تو سطح شهر بدون هیچ بستی یه سره کار میکنن
و در اخر وقتی میرید مسافرت قید پول رو بزنید و تا جایی که میتونید عشق و حال کنید چون معلوم نیست بازم بتونید برید .....
موفق باشید

تاپیک رو باز میکنم کسی از دوستان سوالی در چارچوب قوانین داشت در خدمتم

ARSH
05-03-1391, 10:44 بعد از ظهر
خوشحالم به سلامتی رفتی برگشتی

به درده زندگی و درس خوندن میخوره ؟

Alireza
05-03-1391, 10:52 بعد از ظهر
ممنون
دانشگاه امریکا تو اونجا سالیانه هزینش 1300 دلاره که قیمت خوبیه واسه زندگی هم من تو فکرشم برم اونور چون کارم نتیه و واسم فرقی نداره کجا باشم ولی بازار کارش مثل ایرانه
در کل واسه دانشجو شدن خوبه و برای هزینه های زندگی میشه شب ها تو دیسکو ها کار کرد

Sami
05-03-1391, 10:53 بعد از ظهر
علی جان بسیار پرمحتوا و جالب بود من کلی استفاده کردم فقط یه سوال؟؟؟در کل هزینه سفرت چقدر شد

Alireza
05-03-1391, 10:55 بعد از ظهر
فدای تو 350 دلار پول جا و بلیط برگشت و خوراک و بیرون رفتن

Mohammad aghili
05-03-1391, 11:09 بعد از ظهر
زیبا و مفید

ممنون علیرضا جان

راستی واس ما که دانشجوییم و خدمت هم نرفتیم چه جوری میشه رفت؟

nopo
05-03-1391, 11:11 بعد از ظهر
حتما ميخواي با روان بري؟:2i8d4ao:
من با f-ktmميرم!:mypersianforum (531

Alireza
05-03-1391, 11:16 بعد از ظهر
تا اونجا که میدونم اگه کارشناسی ارشد باشی میتونی از هیات علمی دانشگاه نامه بگیری و پاس موقت بگیری و بری

amir_31july
05-03-1391, 11:50 بعد از ظهر
آقا یه پیشنهاد هم من بهت میکنم ... من 8 باری تا حالا این راه رو رفتم و کلا با ارمنستان خیلی حال میکنم و الان که خاطراتت رو خوندم کلا من رو بردی به اون حال و هوا ...
اینبار که رفتی میتونی یه بلیط قطار رفت و برگشت اون موقع 7000 درام بود که من رفتم واسه رفتن به گرجستان تفلیس بگیری اونجا واقعا دیدنی هستش ... تو راه از جنگل بکر و دست نخورده لذت ببری ... گرجستان هم واقعا عالیه و پر از توریستهای اروپائی هستش و خیلی ببخشید که اینو میگم ولی ایرانی بازار هم نیستش .... راستی اگر هم خواست کسی ماشین ترانزیت (کاپتاژ) کنه من میتونم راهنمائیش بکنم ...

اروین
06-03-1391, 12:08 قبل از ظهر
lما رم ببرین اونجا همه چی ردیف میکنم

amir_31july
06-03-1391, 12:14 قبل از ظهر
علی رضا منم میتونم عکس بزارم اینجا ... اگه حال نکردی میتونی پاک کنی

---------- Post added at 01:14 AM ---------- Previous post was at 01:10 AM ----------

lما رم ببرین اونجا همه چی ردیف میکنم
BArve Dezze Arvin

Alireza
06-03-1391, 12:19 قبل از ظهر
اره امیر جان به فکرش هستم این سری گرجستان هم برم
اره عکس بزار

amir_31july
06-03-1391, 12:21 قبل از ظهر
آقا بخش آپلود بسته اس

Alireza
06-03-1391, 12:22 قبل از ظهر
هر وقت باز شد بزار چون میخوام همینجا اپ بشه تا بمونه

.:ALIREZA NADERI:.
06-03-1391, 12:26 قبل از ظهر
علیرضا امیدوارم بهت خوش گذشته باشه
اما اگر میخای بدون دردسر بری و یه جا دبش تر بهتر و خفن تر از طبیعت گرفته تا تجهیزات و شهر وامکانات و.. مالزی بری بهتره
خرجش هم بیشتر
در مقایسه با مالزی کشور مرده ای هست.
ولی خواب هر چی باشه از ایران بهتره و چون نزدیک به ایرانه و لب مرز هست هر وقت دوست داشتی و دلت برای دوستات اقوام و... تنگ شد میتونی بیای دوباره اینور

amir_31july
06-03-1391, 12:40 قبل از ظهر
آقا کلا یه چیزی بگم ... اصلا هم خدائی نکرده قصد کل کل ندارم ... ولی تو کشورهای همسایه اول ارمنستان - ترکیه - قبرس - بعدش من اصلا پیشنهاد نمیکنم ولی کردستان عراق (اصلا بدرد نمیخوره و قابل مقایسه با قبلیها که گفتم نیست )
کشورهای آسیای شرقی تایلند - دوم بازم تایلند - سوم اندونزی - مالزی - بعدشم گوا (هند) ... اینائی رو که گفتم همه رو خودم رفتن ... الان یکی پبدا میشه میگه مثلا نه دوم چین ... خوب من که چین نرفتم نظر نمیتونم بدم ... بازم میگم اینا همش رو تجربه اس .

reza KTM
06-03-1391, 01:18 قبل از ظهر
آقا یه پیشنهاد هم من بهت میکنم ... من 8 باری تا حالا این راه رو رفتم و کلا با ارمنستان خیلی حال میکنم و الان که خاطراتت رو خوندم کلا من رو بردی به اون حال و هوا ...
اینبار که رفتی میتونی یه بلیط قطار رفت و برگشت اون موقع 7000 درام بود که من رفتم واسه رفتن به گرجستان تفلیس بگیری اونجا واقعا دیدنی هستش ... تو راه از جنگل بکر و دست نخورده لذت ببری ... گرجستان هم واقعا عالیه و پر از توریستهای اروپائی هستش و خیلی ببخشید که اینو میگم ولی ایرانی بازار هم نیستش .... راستی اگر هم خواست کسی ماشین ترانزیت (کاپتاژ) کنه من میتونم راهنمائیش بکنم ...
داش امیر مگه گرجستان قطار داره؟
من آمار قطار تهران به استانبول و آنکارا و دمشق رو دارم ولی مال گرجستان رو ندیدنم تا حالا
چجوریه ؟ از کجا باید بری ؟ از خود ارمنستانه ؟
از گرجستان تا ترکیه چی ؟ چقدر راهه چجوری میشه رفت ؟
علیرضا من نظرم اینه اگر خواستیم بریم بکنیم سفر رو 15 روزه بریم 3 الی 4 روز ارمنستان 3 الی 4 روز گرجستان و 3 الی 4 روزم ترکیه
امیر شما که تجربه بیشتر داری فکر میکنی کلا چقدر هزینه فقط و فقط سفر و هزینه جات میشه برای یه سفر 12 تا 15 روزه تو این سه تا کشور با قطار و اتوبوس ؟

من که از تایلند خیلی خیلی راضیم بریم ببینیم ارمنستان و گرجستان چجوریاست
میدونید چقدر ارزش داره جای این مهرایی که تو پاسپورت میزنن برای ورود و خروج به یه کشور

amir_31july
06-03-1391, 01:35 قبل از ظهر
رضا جان قطار از خود ایروان داره ... من با ماشین شخصی تا ایروان رفتم بعد بلیط قطار واسه گرجستان گرفتم ... الان هم فصله گرجستان و شهر باطومی هستش که یه شهر ساحلی هستش ... خرج تو گرجستان دقیقا مثل ایران هستش ... البته مشهد هم بار اول بری خوب ناواردی و میبینی که خیلی چیزا رفته تو پاچت .
من یه همکار عشقی دارم ... با ماشین رفته ارمنستان بعد گرجستان از گرجستان رفته ترکیه بعد رفته سوریه بعد لبنان دوبار از راه ترکیه برگشته ایران ... اینو میگم که سفر زمینی داداش یه حال دیگه داره وگرنه دست میکنی تو جیبت بلیط هواپیما و یا علی ...
اینم بگم شاید ارمنستان جزء پیمان شینگن بشه و چند وقت دیگه نشه به همین راحتی رفت و بقول شما همین مهرهای پاسپورت که ارزش پیدا میکنه .

---------- Post added at 02:35 AM ---------- Previous post was at 02:29 AM ----------

اهان این سوالت رو یادم رفت جواب بدم ... از گرجستان به ترکیه راه داره از مرز بایزید ... یا یه همچین اسمی ... ولی راهش تو سمت ترکیه ناامن هستش و شب نمیتونی بری تو جاده ... من خودم زمینی از مرز سررو (سمت ارومیه) تا زاخو و آنتالیا هم روندم ولی اون سمت رو میگن نا امن هستش (میخواستم برم شهر ارز روم رو ببینم که یه جای خیلی تاریخیه) پشیمون شدم

reza KTM
06-03-1391, 02:12 بعد از ظهر
نه با ماشین که نه مثل همین که میگی با قطار میشه رفت گفتم شاید بشه با قطار یا اتوبوس خود شرکت های مسافرتی اونا بری از گرجستان ترکیه

amir_31july
06-03-1391, 04:03 بعد از ظهر
این سوال یکی از بچه ها بود که بصورت خصوصی پرسیده بود در مورد کاپتاژ گفتم با اجازه مدیرکل اینجا هم بزارم :

امیر جان برای کاپیتاژ راهنمایی میکنی منو؟؟؟
ماشین آزراست مشکلی که نداره؟؟؟
راستی موتورم کاپیتاژ میکنن؟؟؟ارمنستان اجازه ورود موتور میده؟؟
ممنون

چرا دادشی راهنمائیت نمیکنم
اول سوال دومت رو جواب بدم شما هر وسیله نقلیه سند داری رو میتونی کاپتاژ بکنی از تراکتور تا موتور گازی منتها باید تو کشور یا کشورهای مقصد هم این وسیله از نظر ایمنی و فنی مورد تائید باشه

1- اول باید ماشین به اسم راننده باشه و یا راننده (منظور شخصی که قرار کل مسیر رو رانندگی بکنه و گواهینامه بین المللی گرفته ) وکالت نامه محضری داشته باشه .
2- ماشین رو میبری گمرک غرب (اول جاده شهریار - صبح اول وقت ساعت 7 و نیم ) چون تا ظهر اگه به نهار و نمازشون نخوری پروشه طول میکشه .
3- پاسپورت + اصل کارت ملی + اصل شناسنامه + اصل سند ماشین + اصل سند کمپانی + بیمه نامه با دو سری کامل فتوکپی واضح از روی همه مدارک ( چون اونجا صف کپی خودش یه پروژه هستش) حتما همزاهت باشه .
4 - یه کارت عابر بانک که حداقل 5 تومن توش پول باشه چون واسه پرداخت هزینه های گمرکی باید کارت بکشی و وجه نقد قبول نمیکنند ( اینهم خودش معضلی هستش )
بعد از این که مراحل قانونی و از این با جه به اون باجه طی شد یه نفر آدم یال قوزززززز هلک هلک میاد واسه بازدید ماشین و شماره موتور و شاسی بهتر که جای این شماره ها رو رو بدنه ماشین از قبل بدونی .
مدارک خروج رو که گرفتی میری سمت سعادت آباد (آدرس پستی اش رو حفظ نیستم اما بلدم کجاست ) اونجا مدارک خروجت رو ارائه میدی 130 تومن هم پول میگیرن پلاک رو بهت میدن .
دو تا عکس همراهت باشه +30 تومن دیگه هم باید بدی واسه گواهینامه بین المللی
6- بعدشم پیش به سوی مرزهای بر افتخار شمال غربی ... سفر خوش بگذره
راستی ارمنستان سه مدل بنزین داره آخرین بار که من رفتم 900 تومن 1200 و 1400 بودش من 1400 میزدم و انصافا انقدر بنزین با کیفیتی بود که هم رو قدرت ماشین تاثیر داشت و تو گردنه ها مثل تانک میکشید بالا هم انگار دیر تر تموم میشد .
بازم سوالی بود ببپرس داداشی ...

ghost.rider1
06-03-1391, 04:46 بعد از ظهر
اقایی چند کیلومتره تا ایروان؟

Alireza
06-03-1391, 04:54 بعد از ظهر
حدود 1200 300

kia
06-03-1391, 05:43 بعد از ظهر
lمرسی.همیشه خوش باشی

amir_31july
07-03-1391, 03:36 بعد از ظهر
حدود 1200 300

1300 تائی که 600 کیلومترش برابر با جاده هراز + جاده چالوس ضربدر 3 پیچ و گردنه داره و توی این فصل ضربدر 10 زیبائی

اروین
03-04-1391, 01:08 بعد از ظهر
barev

albaloo
25-06-1391, 12:03 قبل از ظهر
دوستان یه سوال
یه سفر راه نمیندازین با بچهای سایت بریم ارمنستان ؟

02109002
25-06-1391, 04:04 قبل از ظهر
دوستان یه سوال
یه سفر راه نمیندازین با بچهای سایت بریم ارمنستان ؟

برنامه تور ارمنستان آغاز شده و دوستان عازم شدن :

تور 8 روزه ارمنستان ([Only registered and activated users can see links])
ایشاا... در قرار های آینده

Babak
25-06-1391, 05:45 قبل از ظهر
بسته شد