PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع گواهینامه + نرم افزار آزمون + کتاب آئین نامه

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7]

sandstorm
14-08-1393, 03:48 بعد از ظهر
قانون شده باید بری آموزشگاه اول
شما اول میری آموزشگاه ثبت نام میکنی یه دوره آموزش آیین نامه میبینی توی همون آموزشگاه هم امتحان آیین نامه رو میدی اگه قبول شدی پرونده ت رو تکمیل میکنن میزنیش زیر بغلت میری شهرک باز اونجا امتحان آیین نامه رو میدی و آزمون عملی

شهریه آموزشگاه هم 28 هزار تومنه

armin32
15-08-1393, 12:02 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان عزیز
بالاخره گوش شیطون کر هفته پیش امتحان عملی موتورسیکلت قبول شدم :happy4: البته دفعه چهارم :98: ایین نامه هم که مشکلی نبود همون دفعه اول قبول شدم :29dz8zk:
مدارک همه رو تکمیل کردم دادم آموزشگاه ، ازم پرسیدن گواهینامه ماشین داری؟! گفتم آره! گفت باید تحویل بدی :s (9):
خلاصه الان ما موندیم چجوری ماشین سوار شیم این چند وقت بدون گواهینامه؟ :297:
البته یه رسید پستی آموزشگاه بهم داده بالاش نوشته {گواهینامه جدیدالصدور مکانیزه(خدمات شهری و بین شهری)}
مسول آموزشگاه پشت رسید مشخصات کامل گواهینامه ماشین نوشته و توضیح داده که جهت اخذ گواهینامه موتورسیکلت تحویل آموزشگاه داده شده و مهر امضا کرده مدیر مسول آموزشگاه
بهم گفت با این برگه میتونم رانندگی کنم! ولی بعید میدونم که بشه :hanghead: طبق گفته یکی از دوستان افسر تو جاده به رسید توجه نمیکنه و فقط گواهینامه میخواد :sad:
الان با این تفاسیر دوتا سوال خدمت دوستان عزیز دارم
1-چند روز طول میکشه گواهینامه به دستم برسه با توجه به اینکه ساکن شهرستان (رشت) هستم
2-برای رانندگی با ماشین تو طول زمانی که ماشین به دستم برسه چیکار کنم؟

senior.alireza
15-08-1393, 12:16 قبل از ظهر
سوال اول رو که فکر کنم حدود 2 هفته ماله من طول کشید اومد . سوال دوم : پشت رسید شماره گواهینامه و تاریخش درج میشه از اونجا راحت استعلام میشه . مبارکت هم باشه :happy4:

فلات دوست
15-08-1393, 11:03 قبل از ظهر
اون قانون بالای 200 که رو گواهینامه نوشته اصلا اجرا نمیشه .. واسه من گواهینامه قبلیم تیک خورده بود بالای 200 ولی وقتی ادغام شد با ماشین یهو نوشت بالای 200 بعد 3 سال...

فکر کنم این برمیگرده به افسری که گیرش افتادی ! ما که یه بار تجربه تلخ رو داریم و دیگه جرات کوچکترین ریسک رو ندارم حتی برا این موتور جدیدم رو فلات 200 گرفتم :crazy

abolfazls
15-08-1393, 11:46 قبل از ظهر
والا من تا حالا تو كرج و تهران نديدم كه به اين قانون بالاى ٢٠٠ سى سى گير بدن ، ولى باز هم به قول شما بستگى به افسرش داره !!!

معمار
15-08-1393, 12:00 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان عزیز
بالاخره گوش شیطون کر هفته پیش امتحان عملی موتورسیکلت قبول شدم :happy4: البته دفعه چهارم :98: ایین نامه هم که مشکلی نبود همون دفعه اول قبول شدم :29dz8zk:
مدارک همه رو تکمیل کردم دادم آموزشگاه ، ازم پرسیدن گواهینامه ماشین داری؟! گفتم آره! گفت باید تحویل بدی :s (9):
خلاصه الان ما موندیم چجوری ماشین سوار شیم این چند وقت بدون گواهینامه؟ :297:
البته یه رسید پستی آموزشگاه بهم داده بالاش نوشته {گواهینامه جدیدالصدور مکانیزه(خدمات شهری و بین شهری)}
مسول آموزشگاه پشت رسید مشخصات کامل گواهینامه ماشین نوشته و توضیح داده که جهت اخذ گواهینامه موتورسیکلت تحویل آموزشگاه داده شده و مهر امضا کرده مدیر مسول آموزشگاه
بهم گفت با این برگه میتونم رانندگی کنم! ولی بعید میدونم که بشه :hanghead: طبق گفته یکی از دوستان افسر تو جاده به رسید توجه نمیکنه و فقط گواهینامه میخواد :sad:
الان با این تفاسیر دوتا سوال خدمت دوستان عزیز دارم
1-چند روز طول میکشه گواهینامه به دستم برسه با توجه به اینکه ساکن شهرستان (رشت) هستم
2-برای رانندگی با ماشین تو طول زمانی که ماشین به دستم برسه چیکار کنم؟

این سوال و امیر حسین چند صحفه قبل پرسیده بود که جواب شو براتون میزارم

- - - Updated - - -

برا من گواهینامه ماشین نزدیک به 75 روز طول کشید ولی موتور دقیق 21 روز

گواهینامه ماشین و مگیرن که که به گواهینامه موتوری که براتون میاد اضافه کنن و یه رسید پستی بهتون میدن
حالا اون رسید پست اگه بشینید پشت ماشین و افسر هم جلو تو بگیره هیچ ارزشی نداره و ...
بعد از این که گواهینامه تون و دادین چند روز بعد میرید دفاتر پلیس + 10 یه برگه بهتون میده که توش نوشته شده گواهینامه ماشین دارید
و موتور در حال صادر شدن و ... و اون برگه باید مهر خورده باشه روش
اگه این و داشته باشید ای شا الله که مامور جلو تو نو گرفت ماشین راهی پارکینگ نمیشه

.......

VAHID
15-08-1393, 02:29 بعد از ظهر
این امتحان شهرک هم مسخرس اگر رد بشی میوفته 45 روز بعد

roots
15-08-1393, 02:31 بعد از ظهر
این امتحان شهرک هم مسخرس اگر رد بشی میوفته 45 روز بعد
45 روز؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟ من چند روز پیش رفتم خلوت بود! زمان ما بچه ها هر روز امتحان میدادن...

VAHID
15-08-1393, 02:40 بعد از ظهر
45 روز؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟ من چند روز پیش رفتم خلوت بود! زمان ما بچه ها هر روز امتحان میدادن...

امتحان این نامه رو 45 روز به 45 روز نوبت میدن

roots
15-08-1393, 02:48 بعد از ظهر
اره ایین نامه زمان ما هم همین بود...ولی سادست بابا..الکیه..

فلات دوست
17-08-1393, 10:33 قبل از ظهر
اون قانون بالای 200 که رو گواهینامه نوشته اصلا اجرا نمیشه .. واسه من گواهینامه قبلیم تیک خورده بود بالای 200 ولی وقتی ادغام شد با ماشین یهو نوشت بالای 200 بعد 3 سال...[/quote]

از یه افسر سوال کردم گفت در گواهینامه جدیدت تاریخ صدور اولیه نوشته که از اون تاریخ 3 سال بگذره بعد بالای 200 سوار شو . پس جنابعالی میتونی سوار شی ، برو حالشو ببررررررررررر

sandstorm
22-08-1393, 08:50 بعد از ظهر
خب بلاخره ما هم بعد از چند سال موتور سواری بدون گواهینامه رفتیم و اقدام کردیم به شرح ذیل!:
توی مرداد رفتیم واسه آموزشگاه گفتن الان ثبت نام نداریم ، شهریور شد گفتن سایت گواهینامه ناجا بسته س ، مهر بود گفتن اواخر مهر بیا ثبت نام اولیه خلاصه از اوایل آبان ثبت نام شدیم و کارتکس صادر شد و 5 جلسه رفتیم آموزش ایین نامه ، یه هفته بعدش گفتن بیا مدارکتو بگیر و برو شهرک ، رفتیم مدارکو گرفتیم و یه هفته بعدشم ینی شنبه این هفته رفتیم شهرک و ازمون ایینه نامه که خب با یدونه غلط پاس شدیم رفت
اما اصل ماجرا از اینجاس :4:
همون موقع با مهر قبولی رفتیم واسه امتحان موتور خب وایسادیم تو صف و جناب ستوان اومدن و امتحان شروع شد و دونه دونه هم رد شدن تا رسید به ما ، ما هم رد شدیم
گفتیم اشکال نداره قلق موتورش دستمون نبود فرداش رفتیم اونجا ساعت 7 تا 8:30 موتورای همونجا رو اجاره میدادن واسه تمرین 5 دقیقه 6 هزار تومن !! خلاصه یه 5 دقیقه ای یه چرخ با یکی از اون دوتا موتور زدیم و مجدد امتحان و بازم رد شدیم
روز بعدش رفتیم این بار خواب موندیم تمرین نکرده رفتیم این بار گارد موتور خورد به آخرین کله قندی بازم رد شدیم!
روز بعدم رفتیم باز 5 دقیقه تمرین کردیم و این بار دیگه قبول شدیم :12:

اما صحبتم اینجاس که واقعن با دو تا موتور اوراق اونم توی شیب آخه این چه امتحانیه یکی از موتورا کلاجش داغون بود ینی کلاج نداشت میزاشتی دنده گاز نمیداد خاموش میشد !! اون یکی هم گاز نمیخورد و هی خاموش میشد یهو وسط امتحان بنده خدا موتور خاموش شد و افسر هم ردش کرد اون بنده خدام میگفت خودش خاموش شد افسرم قبول نمیکرد و میگفت نه تو کلاج از زیر دستت در رفت! ، باز موتوراش سالم بود یه چیزی ، منم سی جی نداشتم و ندارم و نخاهم داشت که بخام باهاش تمرین کنم و این حرفا و اصلن به سی جی عادت نداشتم ، مورد بعدی هم استرسی بود که موقع امتحان میگرفتی خب افسر که سرجاش وایساده بود و مشاهده میکرد یه عده ای تو صف و بیخ دیوار وایستاده بودن و مشاهده میکردن یه عده ای هم از پشت فنسا پارکینگ نگاه میکردن و هار هار میخندیدن و تِز میدادن !! :crazy: عین باغ وحش دیگه :5:
با یه سرگردی که اونجا مسول همین گواهینامه موتور بود صحبت کردم که چرا نمیذارید هر کی با موتور خودش بیاد امتحان بده (خیلیا بودن اصن موتور کلاج دار سوار نشده بودن) ، جناب سرگرد فرمودن چون اینجا هرج و مرج میشه !!! خب بزرگوار شما که نمیتونید توی یک مرکز نظامی چند تا موتور رو کنترل کنید چطور میخای توی شهر به این بزرگی این موتورا رو کنترل کنید و اعمال قانون کنید آخه ؟!
ما که سوار موتور بودیم و آشنا ولی خیلیا بودن اومده بودن واسه امتحان ولی نمیدونستن باید اول سویچ رو باز کنن بعد هندل بزنن!! کاشکی اول یه اموزش صحیحی واسه موتور سوارا میذاشتن بعد یه امتحان خنده دار میگرفتن که بعد جناب سرگرد نفرمایند شماها موتور سوار نیستین!!

توصیه ای که میکنم اینه که حتمن قبل این که برید واسه امتحان شهر حتمن با سی جی تمرین کنید و قلقش دستتون بیاد
اگه میخاین با موتور خودتون امتحان بدین نزدیک تهران اسلامشهر و ورامین با موتور خودتون امتحان میگیرن
سعی کنید ایین نامه رو بخونید که بار اول قبول شین وگرنه باید یه هفته بعدش برید واسه امتحان ایین نامه ، امتحان موتور رو هر روز میتونید روزی یه بار برید شرکت کنید

M@hdi
30-08-1393, 10:12 بعد از ظهر
خیلی ممنون داداش خیلی کامل بود

اصلشم همینه خدایی هر کی باید با موتور خودش که قلقش دستشه بره امتحان بده .. واسه 5 دقیقه تمرین 6 هزار تومن ؟؟؟؟؟ واقعا سر گردنس چه پولایی می گیرن از مردم افسراشون کم تو خیابون رشوه می گیرن؟؟؟؟؟

داداش مطمئنی با موتور خودمون می تونیم امتحان بدیم؟ اگه اینجوری باشه منو دوستم می ریم یه کویر رادیسون داره دو سوت قبولیم که .. تازه من با ان اس خودمم راحت قبولم

بازم اگه ممکنه برات پیگیر شو آمار دقیقشو بده بهمون دمت گرم

معمار
01-09-1393, 04:11 بعد از ظهر
خیلی ممنون داداش خیلی کامل بود

اصلشم همینه خدایی هر کی باید با موتور خودش که قلقش دستشه بره امتحان بده .. واسه 5 دقیقه تمرین 6 هزار تومن ؟؟؟؟؟ واقعا سر گردنس چه پولایی می گیرن از مردم افسراشون کم تو خیابون رشوه می گیرن؟؟؟؟؟

داداش مطمئنی با موتور خودمون می تونیم امتحان بدیم؟ اگه اینجوری باشه منو دوستم می ریم یه کویر رادیسون داره دو سوت قبولیم که .. تازه من با ان اس خودمم راحت قبولم

بازم اگه ممکنه برات پیگیر شو آمار دقیقشو بده بهمون دمت گرم

اگه اموزشگاه باشه نمیازرن با موتوری غیر از موتور اموزشگاه امتحان بدی
و اگر هم بزارن بخای اول که موتورت دنده اتومات نباشه دوم این که با سی جی بری باید موتورت گارد داشته باشه

ولی اگه شهری اموزشگاه نداشته باشه هر موتوری و قبول میکنن به غیر از دنده اتومات

said khansar
01-09-1393, 04:31 بعد از ظهر
کرج که امتحان دادیم میگفتن فقط باموتورخودشون !موتورشونم یه سیجی بودکه فرمونش مرخص بودوخاموش میکردمسیرشم سربالایی بودودورتادوزش خاکی بود!حتی یادمه یه مرد45ساله ای بود8بارافتاده بودبه افسره گفت بزارباموتورخودم امتحان بدم افسره قبول نکردموتورش سی جی بود!

hosseinm
01-09-1393, 09:23 بعد از ظهر
با سلام خدمت امیر اقا شروع کنند تاپیک و باقی خواننده ها
امیر اقا لطفا پست شروع رو اصلاح کنید چون الان برای همه وسایل فقط یک کتاب ایین نامه هست و سری "پ" دیگه وجود نداره و فقط پایه یک هست.
اینطوری اطلاع رسانی بهتری صورت می پذیرد و موضوع هم بروز خواهد بود.

فلات دوست
03-09-1393, 01:00 بعد از ظهر
اون قانون بالای 200 که رو گواهینامه نوشته اصلا اجرا نمیشه .. واسه من گواهینامه قبلیم تیک خورده بود بالای 200 ولی وقتی ادغام شد با ماشین یهو نوشت بالای 200 بعد 3 سال...

از یه افسر سوال کردم گفت در گواهینامه جدیدت تاریخ صدور اولیه نوشته که از اون تاریخ 3 سال بگذره بعد بالای 200 سوار شو . پس جنابعالی میتونی سوار شی ، برو حالشو ببررررررررررر

sandstorm
05-09-1393, 03:27 بعد از ظهر
والا اون آقایی که اونجا مسول موتورای امتحان بود و موتورا رو اجاره میداد گفت اسلامشهر و ورامین با موتور خودت میتونی امتحان بدی
خیلی شهرای دیگه هم اینجوریه مثلن دوستم تبریز با ویو خودش رفت امتحان داد (یه سال پیش بود گمونم)

saeed1024
09-09-1393, 08:56 بعد از ظهر
دوستان کسی اینجا داریم تا حالا با اون قانون محدودیت بالای 200 سی سی مشکل پیدا کرده باشه، آخه من تازه گواهینامه گرفتم و موتورم 250 سی سی هست گفتم ببینم مشکلی پیش میاد یا نه..:acigar:

Eyeless
10-09-1393, 11:11 قبل از ظهر
کسی تا حالا مشکلی نداشته
اما به یاد داشته باشید اینجا ایران هست.و بستگی به شهرتون داره و اینکه افسره چقدر گیر باشه.

Reza.New
10-09-1393, 06:46 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز

من میخوام آموزش ببینم و گواهی نامه بگیرم ، تو تهران کجا برم ؟! که هم آموزش بدن و هم گواهینامه بدن ؟

مرسی

roots
10-09-1393, 10:59 بعد از ظهر
من 2 بار با اینکه کتاب رو خونده بودم ولی تو امتحان آیین نامه رد شدم تا اینکه به یه برنامه تو بازار برخوردم که شامل چند آزمون بود که وقتی سوالاشو دیدم متوجه شدم دقیقا از رو همون برنامه یکی از آزمون ها رو میدن تو امتحان حتی شماره سوال هم عوض نمیشد!
این برنامه پولی هست تو بازار منتها لینک میزارم دانلود کنن دوستان البته برای آندروید
[Only registered and activated users can see links]آزمون_آیین_نامه_رانندگی_1.3.ap k.htm

فلات دوست
11-09-1393, 08:01 قبل از ظهر
من 2 بار با اینکه کتاب رو خونده بودم ولی تو امتحان آیین نامه رد شدم تا اینکه به یه برنامه تو بازار برخوردم که شامل چند آزمون بود که وقتی سوالاشو دیدم متوجه شدم دقیقا از رو همون برنامه یکی از آزمون ها رو میدن تو امتحان حتی شماره سوال هم عوض نمیشد!
این برنامه پولی هست تو بازار منتها لینک میزارم دانلود کنن دوستان البته برای آندروید
[Only registered and activated users can see links]آزمون_آیین_نامه_رانندگی_1.3.ap k.htm ([Only registered and activated users can see links] D9%86_%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%B1%D8%A7%D9%86% D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C_1.3.apk.htm%3Cbr%20/%3E)

No such file with this filename
لینک بالا رو رفتیم این پیغام اومد

poorya007
17-09-1393, 04:13 بعد از ظهر
سلام دوستان من امتحان آیین نامه و شهر موتور سیکلت رو قبول شدم و گفتن هفته بعد برم شهرک واسه صدور گواهینامه.
هفته بعدش هم رفتم شهرک و مدارک رو دادم و بهم ی قبض پستی دادن.
حالا چند روز دیگه گواهینامه برام میاد؟
اگه بیاد باید حتما خودمون خونه باشیم؟ آخه اکثرا از صبح تا 5 خونه نیستیم.
راهی نیست که سریعتر به دستم برسه؟
واقعا بهش نیاز شدید دارم

VAHID
17-09-1393, 05:44 بعد از ظهر
خوب من امروز برای بار دوم امتحان شهری رو دادم و قبول شدم.به دوستان توصیه میکنم ساعت 7 صبح برید شهرک با موتورا تمرین کنید هزینش 6 هزار تومنه.من ایین نامه رو بار اول با دو غلط قبول شدم.

اول تشریف میبرید کلاس که 5 جلسه هست تو اموزشگاه با هزینه 26500 شامل سه جلسه ایین نامه که یک جلسه امتحان هست و دو جلسه کلاس فنی

بعد اگر ایین نامه رو قبول شید برگه کاردکس صادر میشه که با بقیه مدارکتون(فیش های واریزی-برگه معاینه چشم-گروه خونی) تشریف میبرید شهرک ازمایش

از دم در خط سبز رو دنبال میکنید تا داخل ساختمان و از یکی از باجه ها برگه کاردکس رو میدید تا براتون شماره ازمون یا همون نوبت ازمون ایین نامه رو بزنه و میرید ساختمون بغلی که ساختمون امتحان هست.
منتظر میمونید تا شماره تون رو اعلام کنند که برید داخل. امتحان با کامپیوتر هست و شامل 30 سوال و دقیقا 20 دقیقه زمان هست. در صورت قبولی در امتحان اسمتون خونده میشه و صف میشید قبولی ها برای امضا و مهر کاردکس
سپس تشریف میبرید طبقه بالا تا مهر و امضا بخوره

بعد میرید پارکینگ شماره گذاری شهرک که تا ساعت 12 امتحان میگیرن.کاردکس رو با یه فیش هزار تومنی که از مسوول اونجا گرفتید تحویل افسر که داخل کانکس هست میدید.

بعد از چند دقیقه افسر میاد و اسم هارو میخونه به ترتیب داخل صف و امتحان شروع میشه که همون 4 عدد کله قندی هست با دو تا موتور ترکیده که صفحه و ترمز ندارن.در صورت قبولی (که کف هم براتون میزنن) با کارت شناسایی میرید پیش افسر تا هویت شما رو تایید کنه و هفته بعد همان روزی که امتحان دادید تشریف میبرید باجه 3 بخش صدور برای تکمیل و اراعه مدارک.....

poorya007
17-09-1393, 10:56 بعد از ظهر
سلام دوستان من امتحان آیین نامه و شهر موتور سیکلت رو قبول شدم و گفتن هفته بعد برم شهرک واسه صدور گواهینامه.
واقعا بهش نیاز شدید دارم
من همه کارارو کردم مدارکم برای صدور ارائه دادم و گفتن پست میاره
میخوام زودتر بدستم برسه

roots
17-09-1393, 11:43 بعد از ظهر
واقعا بهش نیاز شدید دارم

اگر قبلنا گواهی نامه ماشین داشتی و برا ادغام بره معمواالا زودتر میرسه..واسه من 1 هفته ای آمد...

BKING
18-09-1393, 09:14 قبل از ظهر
من همه کارارو کردم مدارکم برای صدور ارائه دادم و گفتن پست میاره
میخوام زودتر بدستم برسه
نه راهی جز پست نیست
اگر هم خونه نباشید می تونی از منطقه پستیتون بگیری

sandstorm
25-09-1393, 11:13 بعد از ظهر
بچه ها حواستون باشه اون رسید پستی هیچ اعتباری برای رانندگی نداره زیرش هم با قرمز نوشته من سر همین موضوع جریمه هم شدم

mehdig
30-09-1393, 04:04 بعد از ظهر
من رفتم آیین نامه رو دادم با 5 غلط افتادم اعصابم خورد شد کارتکس رو پاره کردم حالا برنامه دقیقا چی میشه؟

BKING
30-09-1393, 04:32 بعد از ظهر
من رفتم آیین نامه رو دادم با 5 غلط افتادم اعصابم خورد شد کارتکس رو پاره کردم حالا برنامه دقیقا چی میشه؟

باید کارتکس المثتی بگیری مجدد

savage125
03-10-1393, 10:58 بعد از ظهر
به دوستانی که میخوان تهران گواهی نامه موتور بگیرن بگم که اگه جونشونو دوست دارن آموزشگاه رهرو نرن

M E H D I
21-10-1393, 07:49 بعد از ظهر
منم دیروز و امروز رفتم سر جلسه آموزش .. گفتن فردا امتحانه و اگه قبول شید می فرستیم شهرک(قرار بود 5 جلسه باشه نمی دونم چرا شد سه جلسه)

حالا سوالم اینجاست: اگه فردا قبول شم پس فردا می تونم برم شهرک؟ بایدی تو کاره یا هر روز بخوام می تونم برم؟ چون شاغلم باید رو برنامه خودم برم

من تا دیروز فکر می کردم 7 صبح برم تا 8 کارم تمومه و می رم سر کارم ولی اینطور که دوستان تعریف می کنن یه نصفه روز الافم درسته؟ پنج شنبه ها هم هستن؟

serdar
22-10-1393, 07:40 بعد از ظهر
سلام به همگی.بالاخره منم بعد چند سال گواهینامه دار شدم.من 3 سال پیش رفتم ثبت نام کردم آیین نامه هم بار اول قبول شدم ولی فرمون چون موتور سواری یاد نداشتم نرفتم .تا همین امسال که شهر کوچیک ما هم آموزشگاهی شد و با چند جلسه کلاس خصوصی گرفتمش :دی جا داره تشکر کنم بابات آموزشگاهی شدن گواهینامه موتور و اینکه ایشالا همه گواهینامه دار بشین.

FREE
22-10-1393, 10:26 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان .:bunnyearsmiley:
من تو این هفته شهری رو قبول شدم و آخر هفته باید برم برای تکمیل مدارک و اینجور چیزا .حالا مراحل گواهینامه گرفتنم رو می نویسم شاید در آینده به درد بعضی از دوستان بخوره
(مخصوصا دوستان مشهدی ):121fs725372:
داستان از اونجا شروع شد که مهر ماه تصمیم گرفتم گواهینامه رو بگیرم . اول صبح شنبه رفتم اون آموزشگاهی که در شمال غرب مشهد قرار داره مدارک و کل هزینه هایی که در طول گواهینامه گرفتن باید داشته باشین و یا پرداخت کنید اینا هستن که به مرور باید کاملشون کنید :mad_majidonline::
۱.شناسنامه و کپی ۲.کارت ملی و کپی ۳. کارت معافیت از سربازی یا گواهی اشتغال به تحصیل ۴.هشت قطعه عکس سه در چهار با پس زمینه ی سفید ( بدون عینک ) ۵.نود و شش هزار تومان + پانزده هزار تومان پول ناقابل برای ثبت نام (هزینه ثبت نام الان یکم بیشتر شده )۶.معاینه چشم که حدود 18 هزار تومان هزینه داره و گروه خونی که حدود 10 هزارتومن هزینه اش می شه .
۷. یه فیش 15 هزار تومانی و یه فیش 8 هزار تومانی ویه فیش 500 تومانی و یه فیش هزار تومانی و در آخر هم 6500 تومان برای پاکت پستی ( که از پست سجاد می گیرین)
بعد از اینا یه قرارداد امضا می کنید و کلاس های آیین نامه از همون روز شنبه شروع میشه و تا سه شنبه هم ادامه داره و روز چهارشنبه هم امتحان آیین نامه مقدماتی می دین ، این رو هم بگم اگه یه روز غیبت کنید مثلا یکشنبه باید برای جبران غیبت همون یکشنبه هفته بعد بیاین سر کلاس ها و یک هفته از امتحان مقدماتی آیین نامه عقب می افتین.و اینکه اگه تعطیلی رسمی باشه بازم کلاس برگزار می شه و اگه برگزار نشه اون روز رو براتون حاضر می زنن می ره .
بعد از پایان امتحان مقدماتی و تایید مسئول آموزش ، براتون وقت آموزش عملی مشخص می شه که ساعتش رو خودتون می تونید انتخاب کنید و با توجه به شلوغی ممکنه شروع کلاس های عملی از یک هفته تا یک ماه تاخییر داشته باشه (برای من حدود دو هفته بعد شروع شد )
می رسیم به آموزش عملی ، اصولا آموزشی در کار نیست ( حداقل برای ما نبود ) مسئول اونجا میاد سویچ موتور رو به شما میده و برای حدود 10 تا 15 ثانیه یه راهنمایی کلی در مورد اینکه کله قندی ها رو چه جوری رد کنید میده و خودش می ره اون بالا می شینه . و گاهی وقتا هم به شما نگاهی می کنه .( اینجا هم اگه یه روز غیبت کنید یا دیر سر کلاس بیاین مسئول اونجا برای هفته بعد یه وقت دیگه مشخص می کنه و یه هفته هم عقب می افتین )
و بعد از یک هفته کلاس عملی (از شنبه تا سه شنبه ) روز چهار شنبه ازتون یه امتحان مقدماتی می گیرن که خیلی سخت نیست و راحت قبول می شین .:2i8d4ao:
و کارتکس براتون صادر می شه و هفته ی بعد یا دوهفته بعد ( با توجه به زمان صدور کارتکس ) می رین برای امتحان اصلی آیین نامه و عملی و از اینجاست که داستان شروع میشه .
خوب امتحان تو گروه های 30 نفری برگزار می شه و از هفت صبح تا 11 هم امتحان می گیرین ( حدود سه یا چهار تا گروه )‌ و ظهر همون روز ( ساعت یک ) امتحان عملی برگزار می شه .
برای امتحان آیین نامه اگه می خوایین با گروه های اول باشین مجبور هستین صبح زود ساعت 5 یا 6 بیاین دم در آموزشگاه هفته اول شش و چهل دقیقه رفتم نوبتم نشد:khak: و هفته ی بعد ساعت 5 رفتم و نفر اول شدم‌!:flower4:
، اگه بار اولتونه که فیش نمی خواد ( یکی از فیشایی که برای کارتکس می دین همینااست )و می رین برای امتحان که بیشتر از 4 غلط مردود می شین . و مجبور هستین دو هفته ی بعد بیایین .
برای هر دفعه تکرار آزمون باید یه فیش هزار تومانی و یه هزارتومانی هم نقد تقدیم کنید .
بعد از قبولی می رین برای عملی که همون روز ساعت یک برگزار می شه ، شما ساعت 12 تا 12و نیم فرصت دارین برای ثبت نام عملی برین و اسمتون رو تو لیست وارد کنید .
اگه بار اولتون باشه و آزمون آیین نامه رو یه ضرب قبول شده باشین :
فیش نمی خواد ، فقط یه هزار تومانی نقد می دین و کارتکس رو تحویل می دین و منتظر افسر می مونید .
اگه آیین نامه رو یه ضرب قبول نشده باشین ( مثلا یه بار افتادین و بار دوم پاس شدین ) :
علاوه بر هزار تومان یه فیش 500 تومانی هم واریز می کنید و با کارتکس تحویل می دین .
اگه عملی رو بار اول رد بشین و برای هر بار تجدید آزمون :
یه فیش 500 تومانی و 3 هزارتومان هم نقدی با کارتکس تحویل می دین .
خوب حالا می ریم برای امتحان عملی ، مسئول آموزش میاد کارتکس ها رو از مسئول ثبت نام می گیره و می ره داخل پیست و اسامیه افراد رو به ترتیب می خونه و اونایی که اسم می خونه باید برن تو پیست و یه گوشه صف ببندن . به ترتیب می رین سوار موتور می شین ( دوتا موتور برای امتحان هست که از همون موتور هایی است که تو آموزشی باهاشون تمرین کردین )
بعضی روزا افسر می گه فقط کله قندی رو باید برین و گاهی وقتا هم می گه باید اول یه دور تو پیست برین و بعد برین کله قندی که خیلی فرقی نداره .
اگه رد بشین می رین برای هفته ی بعد و اگه قبول بشین می رین داخل اتاق می شینین و منتظر می مونید برای تکمیل مدارک .
خوب حالا چه جوری کله قندی ها رو بریم ؟
نکته ای که اینجا وجود داره اینکه سعی کنید نزدیک به باک بشین تا روی موتور کنترل بهتری داشته باشین ، برای وارد شدن به هر کله قندی از گوشه کله قندی وارد بشین و از وسط وارد نشین که برای کله قندی بعدی دور کم میارین و اینا ! .:27:
نکته طلایی : چون شما مجبور هستین یه مسیر رفت و برگشت کله قندی رو برین . و در انتها باید دور بزنید همیشه همیشه و همیشه برای شروع از سمت چپ کله قندی اول وارد بشین تا در انتها دور زدنتون به چپ باشه و راحتر باشین ( دور زدن به راست کمی اذیت می کنه ):14:
چه چیزایی باعث رد شدن می شه ؟
برداشتن پا از روی رکاب ها ، گذاشتن پا روی زمین ، گاز دادن زیاد ، بهم خوردن تعادل ، برخورد با تایر های اطراف پیست ، خاموش شدن موتور .اگه تو کارتکس زده باشه رانندگی با عینک ولی عینک نزنین:wall3:
چه جوری راحت قبول بشیم ؟
ساده ترین راه اینکه بی خیال باشین و استرس نداشته باشین ( می دونم نمی شه ولی تلاشتون رو بکنید .) تمرین زیاد استرس رو از بین می بره و اینکه تو دوران آموزشی سعی کنید با همه موتورا ی اونجا تمرین کنید تا قلقشون بیاد دستتون . به افسر اصلا نگاه نکنید چون حواستون پرت می شه

بعد از قبولی ؟ خوب وقتی که از قبولی اطمینان پیدا کردین( بعد از امتحان همه اسم مردودی ها رو می خونه ) می رین داخل اتاق و بهتون می گن که باید چی کار کنید یه چیزایی از پرونده جدا می شه و بقیه رو هم بهتون بر می گردونن که باید پنجشنبه دوباره با یه سری مدارک دیگه ببرینشون برای درخواست صدور ، به صورت کلی اینا هستن : ۱. دو قطعه عکس سه در چهار (باید مثل همونایی باشه که روز ثبت نام دادین ) ۲.رسید پستی که باید از پست سجاد تهییه کنید ۳. اصل و کپی گواهینامه ماشین ( اگه دارین) ۴. اصل پرونده
روز پنجشنبه هم می رین همه ی اینا رو می برین تحویل می دین ( پیشنهاد می شه شناسنامه و کارت ملی همراه با کپی اضافه هم همراه باشه ) و یه برگه رسید پستی بهتون تحویل می دن که تا حدود یک ماه بعد گواهینامه میاد در خونتون و دقت کنید که با این برگه اصلا نمی شه رانندگی کرد (اگه گواهینامه ماشین داشته باشین برگه موقت برای تردد با خودرو می دن .

اما محیط آموزشگاه !‌
از نظر برخورد و رفتار که خوب و با ادب بودن (تقریبا) ولی گاهی وقتا بی نظم می شدن و بعضی از کارهاشون باعث شد قشنگ بعضی ها دو یا سه هفته عقب بیفتن و گاهی وقتا هم درست جواب نمی دادن. از چند نفر که از آموزشگاه های دیگه اومده بودن گفته بودن اینجا خیلی بهتره . اما زیاد نمیشه در موردشون نظر داد خودتون باید قضاوت کنید و از افراد بیشتری بپرسین .مکانشون هم خوبه و جای پارک هم داره و یه خط هم از میدان شهدا تا کنار آموزشگاه میاد و برای دوستان اتوبوس سوار خیلی خوب و به صرفه است .

چقدر طول می کشه ؟
به صورت کلی اگه تمام مراحل رو یک ضرب قبول بشین ، تعطیلی نباشه و یه کله بیاین حداقل یک ماه و نیم (‌شاید یکم کمتر)‌ .:sad:
ببخشید اگه پر حرفی کردم سعی کردم کامل باشه . به بزرگواری خودتون ببخشید .
امیدوارم که کمکی کرده باشم و انشاالله همگی قبول بشین .

فلات دوست
23-10-1393, 08:01 قبل از ظهر
سلام آقا فری
بابا ایول دستت درد نکنه ما که گواهینامه داریم ولی برا دوستان دیگه خوبه
به امید روزی که همه موتورسوارها گواهینامه و بیمه داشته باشنننننننننننننننننننننن ننننننننن

M E H D I
29-10-1393, 09:40 بعد از ظهر
من آیین نامه آموزشگاهی رو قبول شدم امروز پروندم تکمیل شده واسه شهرک

دوستان تهرانی : ساعت چند باید شهرک باشم که کارم زود راه بیوفته؟ احتیاج هست با موتوراشون تمرین کنم یا نه؟ آیین نامش با آیین نامه ای که تو آموزشگاه دادم فرق داره؟ می گن سوالهای فنی هم میاد درسته؟ معمولا صبح زود خلوته یا شلوغ؟

M E H D I
04-11-1393, 08:23 بعد از ظهر
آقا من امروز ساعت 8 شهرک بودم امتحان آیین نامه رو با یه غلط قبول شدم ولی از شانس بدم برف شدید گرفت و شهری رو نگرفتن

یه اعتراض به دوستانی که رفتن گواهینامه گرفتن بکنم : اون دوست عزیزی که می گفت من با مدرک فلان و بهمان رفتم و فلان شد و....... دوست عزیز مگه بیکاری میای اینجا تو دل بچه مردم رو خالی می کنی برادر من؟ ساده تر از امتحان شهرک تو عمرم ندیدم من امتحان آیین نامه واسه ماشین رو با یه غلط داده بودم چند سال پیش واسه همین آیین نامه آموزشگاهی رو ساده گرفتم و با 6 غلط رد شدم که سری دوم خوندم و با سه غلط قبول شدم ولی امتحانی که امروز دادم رو بچه 6 ساله هم می تونست جواب بده چون خیلی ساده و راحت بود یه امتیازی که به امتحان سنتی داره شما سرعت عملت میره بالا واسه اینکه یه تیک می زنی و میری سراغ بعدی .. وقت اضافی آوردی می تونی برگردی عقب سوالها رو مرور کنی حتی جوابت رو عوض کنی خلاصه خیلی راحت تر از امتحان سنتی هست .. سوالها رو ببینید خندتون می گیره انقدر که راحته خلاصه نترسید که هیچی نیست

و اما بریم سر امتحان شهری : همونطور که گفتم برف میومد و امتحان نگرفتن ولی رفتم از نزدیک وضعیت رو بررسی کردم اولا از شیب و سربالایی و موتور ترکیده و درب و داغون خبری نبود 4 تا کله قندی گذاشتن که فاصله بینشون معقول به نظر می رسید موتورها هم دو سه تا سی جی تمیز و سالم اونجا پارک بود حالا از لحاظ فنی تو چه وضعیتی باشن خداعالمه ولی ظاهرشون که خوب و تمیز بود ... زمینشم صافه شیب میب تو کار نیست به نظرم بتونم با یه بار قبول شم.

برخوردشون هم خیلی مودبانه بود اصلا برخورد بد ندیدم ازشون (خطاب به دوستی که می گفت مثه قاتلها برخورد می کنن باهاتون و......)

خلاصه کلام انقدر بزرگش نکنید که مثه آب خوردنه هر کی گواهینامه نداره همین فردا واسه گرفتنش اقدام کنه

موفق باشین

roots
04-11-1393, 09:13 بعد از ظهر
انشالله که امتحان شهری هم دفعه اول قبول شی دوست عزیز...ولی چند تا نکته...یکی اینکه شیب قبل از کله قندیه اخر وجود داره و عمدی اونجا گذاشتن برخوردهای افرادی که امتحان شهر رو میگیرن زیاد جالب نی..
البته خوب نظامی جماعت همینه دیگه...
ولی در کل امتحانش سخت نی اگه اوله صبح حضور داشته باشی اون طرف که میاد موتورا رو گرم کنه با سرعت 30 تا مانع ها رو به راحتی رد میکنه..حالا ما که مورچه ای میریم.پس کاری نداره اگه دفعه اولم رو حساب جو دوستان رد بشن دفعه دوم حتما قبولن..

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

savage125
04-11-1393, 10:58 بعد از ظهر
گواهی نامه ما هم بعد 7 ماه پیگیری و الافی اومد امید وارم بقیه هم هرچه زود تر بره گرفتن گواهی نامه اقدام کنن تا از این سخت تر نشده

aghilzabihi
05-11-1393, 09:58 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

Sent from my iPad using Tapatalk

M E H D I
06-11-1393, 07:46 بعد از ظهر
کسی اطلاعی داره کدوم یکی از این آموزشگاهها امتحان شهری رو هم می گیرن؟

aghilzabihi
06-11-1393, 11:17 بعد از ظهر
والا من امروز هر چي به آموزشگاه رهرو زنگ زدم تو سه راه آذري ، كسي جواب نميداد

aghilzabihi
06-11-1393, 11:17 بعد از ظهر
فكر كنم فقط شهرك آزمايش ، امتحان شهري رو بگيره

Ali
06-11-1393, 11:50 بعد از ظهر
برای امتحان شهری باید برید شهرک امتحانش کاری هم نداره اسونه...

irani
07-11-1393, 12:01 قبل از ظهر
منم واسه گواهینامه ثبت نام کردم معاینه چشم و اینارو دادم باس برم واسه کلاس 5 جلسه هستش فک کنم بعدش هم میرم واسه امتحان شهر که تو خوده شهرکه.

rezamusic13
07-11-1393, 12:20 قبل از ظهر
من دو بار با اون برگه نیروانتظامی موتورمو داد نبرد پارکینگ البته کلاه داشتم بیمه+ کارت گواهینامه هم همین برگه رسید پستی دستم بود که سرهنگه گفت سوئیچ بهش بدید :D

بچه ها حواستون باشه اون رسید پستی هیچ اعتباری برای رانندگی نداره زیرش هم با قرمز نوشته من سر همین موضوع جریمه هم شدم

- - - Updated - - -

من دو بار با اون برگه نیروانتظامی موتورمو داد نبرد پارکینگ البته کلاه داشتم بیمه+ کارت گواهینامه هم همین برگه رسید پستی دستم بود که سرهنگه گفت سوئیچ بهش بدید :D

M E H D I
07-11-1393, 08:57 بعد از ظهر
منم واسه گواهینامه ثبت نام کردم معاینه چشم و اینارو دادم باس برم واسه کلاس 5 جلسه هستش فک کنم بعدش هم میرم واسه امتحان شهر که تو خوده شهرکه.
سه جلسه آیین نامه باید بگذرونی دو جلسه فنی
یه آزمون آیین نامه تو آموزشگاه باید بدی یکی هم تو شهرک با کامپیوتر بعد تازه میری سر اصل مطلب

M E H D I
12-11-1393, 07:27 بعد از ظهر
آقا ما هم امروز بعد از دو جلسه تمرین بار اول قبول شدیم خیالم راحت شد هفته دیگه باید واسه تکمیل مدارک برم

امتحانش خیلی راحت بود فقط قلق سی جی دستم نبود که مجبور شدم قبلش حسابی تمرین کنم

aghilzabihi
12-11-1393, 08:23 بعد از ظهر
آقا مهدي جايي هست بشه تمرين كرد ؟!

M E H D I
12-11-1393, 08:38 بعد از ظهر
آقا مهدي جايي هست بشه تمرين كرد ؟!

بله همونجا 5 دقیقه 6 هزار تومن میدی با موتوراشون تمرین می کنی

من جلسه قبل اصن نتونستم رد کنم واسه همین خودمو ضایع نکردم کارتکسمو ندادم .. پریشب با موتور دوستم یه کم دور دور کردم تو محل امروز صبح رفتم یه 6 تومن دادم تمرین کردم و بار اول قبول شدم

FREE
17-11-1393, 05:10 بعد از ظهر
گواهینامه من 11 بهمن ماه اومد . دقیقا 16 روز بعد از تکمیل مدارک تاریخ صدور هم 3 بهمن ماه خورده . :image111:
به صورت کلی از روزی که برای گواهینامه ثبت نام کردم تا روزی که به دستم رسید 119 روز گذشت .

M E H D I
18-11-1393, 10:11 بعد از ظهر
من فردا واسه تکمیل مدارک میرم خداکنه مال منم زود بیاد چون تو مسیری که میرم سرکار چندجا کفی گذاشتن

aghilzabihi
20-11-1393, 07:53 بعد از ظهر
دوستان عزيز ، من خيلي پُر سو جو كردم ،
شهرك آزمايش ديگه ثبت نام نميكنه ، كل مجموعه انتقال يافته به : اتوبان همت بعد از بزرگراه آزادگان ، مجتمع علوم انتظامي
هم تئوري و هم عملي ، خيلي كار درست ، من ثبت نام كردم ، امروز هم رفتم معاينه چشم ، كساني هم كه بخوان با موتور تمرين كنند ، ٥ جلسه عملي ، ٥ جلسه تئوري ، امتحان هم همون جا برگزار ميشه ، براتون عكس گرفتم

aghilzabihi
20-11-1393, 07:54 بعد از ظهر
١٣٠ هزار تومان هم شهريه پرداخت كردم
معاينه چشم ١٨ هزار تومان

aghilzabihi
20-11-1393, 07:55 بعد از ظهر
اينجوري هم كه شنيدم ، خيلي راحت برگزار ميكنند

M E H D I
20-11-1393, 08:09 بعد از ظهر
شانس مارو ببین حالا که با هزار بدبختی گواهینامه گرفتیم همه چی شد آب خوردن

البته من سر شهرک رفتن اومدن یه خرده اذیت شدم وگرنه هم آیین نامه هم عملی رو بار اول قبول شدم

rezaa_maleki
23-12-1393, 02:22 قبل از ظهر
سلام
میخام گواهی نامه بگیرم ولی سی جی ندارم.[Only registered and activated users can see links] fHy8vAD8/ACAgIC8vIC8vLzAwMD8/P09PAF9fAH9/AF9fX29vb39/f4%20PAJ%20fAK%20vAL%20/AM/PAN/fAO/vAP/AI%20Pj5%20fn7%20/v8/Pz9/f3%20/v7/wAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh%20QQJGwB/ACwAAAAAIQATAAAH5YB/goOEhYaHiIl/AAIABIqQhwINFhQOAZGJCgCcAH8GGqEaF5iZhQEUFQ4DDgcPoh oYDQimgwAXohkDAQ8TDQcABQyetYuiGKuMnBIhzQzFxhYPAQAS DBIFAh/NIcPFAA0CEY0eEQXczSAADsSRnBAgIR4eIRLV6BAOD%202QnNv oCiYEUCChg70L%200xxYoCOw4AMGSr8OlBBQ0KFABhs6MBBwAR YsDwJUBjgAoUDrkDmSiCIHyJiAFSq5NeuE01BAl6FssBJZ4aaN kcaIlagAIADGVRaKLVo6FBOhGx2KuAOmtU/gQAAIfkECRsAfwAsAgABAB4AEQAAB%20GAf4KDhH8AAgAEhYuM jAINFhQOAY2VfwoAmQB/BhqeGheUloUBFBUOAw4HD58aGA0Io4MAF58ZAwEPEw0HAAUMm7 KGnxioh5kSIcoMwsMWDwEAEgwSBQIfyiHAwgANAhGIHhEF2cog AA7BlZkQICEeHiES0uUQDg/qjZnY5QoTAQokdJh3Ad%20oTAzKcRiQIUMFXgcqaDB4EACDDR0 4CJjQqtUmAbM0EQIQ4AKFA6s62kogaFO%20WS1VqsyXqaXIYAJ YebKQSWeGl4ZqwvxToACAAxlUWhBVCKjIkJoyFdC3KBAAIfkEC RsAfwAsAgABAB4AEQAAB%20KAf4KDhH8AAgAEhYuMjAINFhQOA Y2VfwoAmQB/BhqeGheUloUBFBUOAw4HD58aGA0Io4MAF58ZAwEPEw0HAAUMm7 KGnxioh5kSIcoMwsMWDwEAEgwSBQIfyiHAwgANAhGIHhEF2cog AA7BlZkQICEeHiES0uUQDg/qjZnY5QoTAQokdJh3Ad%20oTAzKcRiQIUMFXgcqaDB4EACDDR0 4CJjQqtUmAYU0zQpwgcKBVR1tJRCkrqUhlilT5tuUj6UgAaw8W ciUM0NNQ5kIBStQAMCBDCktiAppk2XQWZo0FdA3S1AgACH%20T UFuaW1hdGlvbiBieSBDYW1pbGxhIEVyaWtzc29uLg0Kd3d3Lm1 pbGxhbi5uZXQNCkNvcHlyaWdodCBQcm90ZWN0ZWQuLgFVU1NQQ 01UADs= کسی هست که بتونه راهنماییم کنه از کجا یه سی جی برای یه هفته قرض بگیرم؟ موتور من طرح ویو هست.
سی جی برای تمرین میخام:29:.

کسی هست بتونه موتورشو برای چند ساعت تمرین قرض بده؟ هزینشم پرداخت میکنم. لطفاً در صورت تمایل برای قرض دادن موتور سی جی 125به 09188502209 تماس بگیرید.
با تشکر

معمار
25-12-1393, 09:49 قبل از ظهر
سلام
میخام گواهی نامه بگیرم ولی سی جی ندارم.[Only registered and activated users can see links] fHy8vAD8/ACAgIC8vIC8vLzAwMD8/P09PAF9fAH9/AF9fX29vb39/f4%20PAJ%20fAK%20vAL%20/AM/PAN/fAO/vAP/AI%20Pj5%20fn7%20/v8/Pz9/f3%20/v7/wAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH/C05FVFNDQVBFMi4wAwEAAAAh%20QQJGwB/ACwAAAAAIQATAAAH5YB/goOEhYaHiIl/AAIABIqQhwINFhQOAZGJCgCcAH8GGqEaF5iZhQEUFQ4DDgcPoh oYDQimgwAXohkDAQ8TDQcABQyetYuiGKuMnBIhzQzFxhYPAQAS DBIFAh/NIcPFAA0CEY0eEQXczSAADsSRnBAgIR4eIRLV6BAOD%202QnNv oCiYEUCChg70L%200xxYoCOw4AMGSr8OlBBQ0KFABhs6MBBwAR YsDwJUBjgAoUDrkDmSiCIHyJiAFSq5NeuE01BAl6FssBJZ4aaN kcaIlagAIADGVRaKLVo6FBOhGx2KuAOmtU/gQAAIfkECRsAfwAsAgABAB4AEQAAB%20GAf4KDhH8AAgAEhYuM jAINFhQOAY2VfwoAmQB/BhqeGheUloUBFBUOAw4HD58aGA0Io4MAF58ZAwEPEw0HAAUMm7 KGnxioh5kSIcoMwsMWDwEAEgwSBQIfyiHAwgANAhGIHhEF2cog AA7BlZkQICEeHiES0uUQDg/qjZnY5QoTAQokdJh3Ad%20oTAzKcRiQIUMFXgcqaDB4EACDDR0 4CJjQqtUmAbM0EQIQ4AKFA6s62kogaFO%20WS1VqsyXqaXIYAJ YebKQSWeGl4ZqwvxToACAAxlUWhBVCKjIkJoyFdC3KBAAIfkEC RsAfwAsAgABAB4AEQAAB%20KAf4KDhH8AAgAEhYuMjAINFhQOA Y2VfwoAmQB/BhqeGheUloUBFBUOAw4HD58aGA0Io4MAF58ZAwEPEw0HAAUMm7 KGnxioh5kSIcoMwsMWDwEAEgwSBQIfyiHAwgANAhGIHhEF2cog AA7BlZkQICEeHiES0uUQDg/qjZnY5QoTAQokdJh3Ad%20oTAzKcRiQIUMFXgcqaDB4EACDDR0 4CJjQqtUmAYU0zQpwgcKBVR1tJRCkrqUhlilT5tuUj6UgAaw8W ciUM0NNQ5kIBStQAMCBDCktiAppk2XQWZo0FdA3S1AgACH%20T UFuaW1hdGlvbiBieSBDYW1pbGxhIEVyaWtzc29uLg0Kd3d3Lm1 pbGxhbi5uZXQNCkNvcHlyaWdodCBQcm90ZWN0ZWQuLgFVU1NQQ 01UADs= کسی هست که بتونه راهنماییم کنه از کجا یه سی جی برای یه هفته قرض بگیرم؟ موتور من طرح ویو هست.
سی جی برای تمرین میخام:29:.

کسی هست بتونه موتورشو برای چند ساعت تمرین قرض بده؟ هزینشم پرداخت میکنم. لطفاً در صورت تمایل برای قرض دادن موتور سی جی 125به 09188502209 تماس بگیرید.
با تشکر

اگه شهرتون اموزشگاه داره نیاز به قرض و از این درد سرا نیست اموزشگاه سی جی برا تمرین داره

ali65509
20-01-1394, 07:55 بعد از ظهر
سلام
می خواستم ببینم برای تمدید گواهینامه موتور باید خلافی جریمه موتورم بپردازیم یا نه؟ممنون

said khansar
20-01-1394, 07:57 بعد از ظهر
نه داداش این دوتاربطی بهم ندارن!

Mehdi Hoo
04-02-1394, 06:33 بعد از ظهر
دوستان سلام من ان اِس دارم ميخوام برم امتحان شهري موتور بدم سي جي رانندگيش خيلي فرق ميكنه لطفاً راهنمايي كنيد

- - - Updated - - -

يعني با ان اس تمرين كنم بعد ميتونم با سي جي كه امتحان ميگيرن كنترل خوبي داشته باشم

- - - Updated - - -

دوستان ميشه با ان اس تمرين كرد و بعد با سي جي امتحان داد منظورم ابنه كه روز امتحان رانندگيشون با هم فرقي نميكنه ميشه كنترلش كرد

sadegh.irani01
04-02-1394, 07:01 بعد از ظهر
با سلام
من موتور ورزشی ( پیشرو 70 ) دارم با این می تونم برم امتحان بدم . یا باید هوندا 125 باشه ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

کاوه
04-02-1394, 10:25 بعد از ظهر
با سلام
من موتور ورزشی ( پیشرو 70 ) دارم با این می تونم برم امتحان بدم . یا باید هوندا 125 باشه ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

نه نمیتونید
قبلا که شهر ک آزمایش بود با موتورای خودشون
و الانم با موتورای آموزشگاه ها
که همگی طرح هوندا 125 هستند
اتفاقا راحته و خیلی راحت مانع هارو رد میکنید
موفق باشید

- - - Updated - - -

دوستان سلام من ان اِس دارم ميخوام برم امتحان شهري موتور بدم سي جي رانندگيش خيلي فرق ميكنه لطفاً راهنمايي كنيد

- - - Updated - - -

يعني با ان اس تمرين كنم بعد ميتونم با سي جي كه امتحان ميگيرن كنترل خوبي داشته باشم

- - - Updated - - -

دوستان ميشه با ان اس تمرين كرد و بعد با سي جي امتحان داد منظورم ابنه كه روز امتحان رانندگيشون با هم فرقي نميكنه ميشه كنترلش كرد

آره میشه چون امتحان رد کردن موانع هست و شما فقط از دنده یک استفاده میکنی
اما در کل چیز خاصی نداره اگر سی جی گیر آوردی یه دوری بزن که استایل نشستن روش دستت باشه همین

sadegh.irani01
04-02-1394, 10:28 بعد از ظهر
ببخشید تو شهر تبریز کسی یا شرکتی هست که موتور 125 کرایه بده

912
04-02-1394, 11:03 بعد از ظهر
دوستان کسایی که گواهینامه ماشین داشتن و به تازگی موتور رو گرفتن چند تا سوال دارم
گواهینامه رو عوض میکنن یا نه رو همون قبلی میزنن؟ یعنی مثلا اگه گواهینامه اگه از اون ابیا باشه تحویل بدی واسه ادغام از اون سفیدا میدن یا نه ؟
و این که روی این ابیا جای دوتا موتور داره که یکی تا 250 و اون یکی بالای 250 ولی سفیدا اینجور نیستن یکدونس سوال من اینه اگه همین گواهینامه ابیا رو بدن اون دوتا جا رو ستاره میرنن یا نه فقط همون تا 250 رو؟

فلات دوست
05-02-1394, 06:59 قبل از ظهر
دوستان کسایی که گواهینامه ماشین داشتن و به تازگی موتور رو گرفتن چند تا سوال دارم
گواهینامه رو عوض میکنن یا نه رو همون قبلی میزنن؟ یعنی مثلا اگه گواهینامه اگه از اون ابیا باشه تحویل بدی واسه ادغام از اون سفیدا میدن یا نه ؟
و این که روی این ابیا جای دوتا موتور داره که یکی تا 250 و اون یکی بالای 250 ولی سفیدا اینجور نیستن یکدونس سوال من اینه اگه همین گواهینامه ابیا رو بدن اون دوتا جا رو ستاره میرنن یا نه فقط همون تا 250 رو؟

بعد اینکه در امتحانات قبول شدی گواهینامه ماشینت رو هم میگیرن و یه گواهینامه جدید سفید رنگ ادغامی میدن که برا موتور یه گزینه داره و ستاره میخوره
برا موتور نوشته تا سه سال اول موتور تا حجم 200 سی سی و بعد سه سال همه موتورها رو میتونی سوار شی

sadegh.irani01
07-02-1394, 12:46 بعد از ظهر
سلام . یه سوال دارم
امتحان آئین نامه موتور سیکلت بر اساس حرف الفبا هستش هر شخصی می شه ماهی یه بار امتحان بده .البته هر هفته تو شهرک آموزش وام تان می گیرن .
سوالم آینه که می تونم هفته آینده برم شهرک آموزش اگه کسی نیومد من به جای اون من امتحان بدم که دیگه واسه ماه آینده نمونم

sabo1360
12-02-1394, 11:44 قبل از ظهر
سلام دوستان
کسی آموزشگاه برای گرفتن گواهینامه تو اصفهان سراغ داره به من معرفی کنه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تو وب هرچی گشتم جایی رو پیدا نکردم

معمار
12-02-1394, 01:59 بعد از ظهر
سلام دوستان
کسی آموزشگاه برای گرفتن گواهینامه تو اصفهان سراغ داره به من معرفی کنه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید تو وب هرچی گشتم جایی رو پیدا نکردم

سلام داخل هین تاپیک هست

farshid54
12-02-1394, 06:58 بعد از ظهر
سلام دوستان من احسان RD ۱۲۵ دارم ازین کابها که کلاج ندارن، میخوام بدونم برام سخته با سی جی امتحان بدم؟؟؟؟؟
کسی کیلیپی چیزی از این ازمون نداره به ما بده ببینیم؟؟؟؟
لطفا کمک کنید

معمار
12-02-1394, 07:06 بعد از ظهر
سلام دوستان من احسان RD ۱۲۵ دارم ازین کابها که کلاج ندارن، میخوام بدونم برام سخته با سی جی امتحان بدم؟؟؟؟؟
کسی کیلیپی چیزی از این ازمون نداره به ما بده ببینیم؟؟؟؟
لطفا کمک کنید

نه اون قدر هم که فکر میکنید سخت نیست امتحان تپه پایه یک با کامیون بد قلق 911 نیست
موتور سواری که بلدید اگه شهرتون اموزشگاه داشته باشه با موتورهای اونا تمرین میکنید
و با همون هم امتحان میدید و اگر هم که نه باید یه فکری دیگه بکنید

بهترین کار اینه که یه بار برید از نزدیک امتحان و ببینید تا هم از نزدیک با امتحان اشنا شوید
و هم جو امتحان دستتون بیاد

ali65509
15-02-1394, 08:19 بعد از ظهر
سلام
من تاریخ اعتبار گواهینامه ماشینم تقریبا تمومه ولی موتور حدود 5 ماهه دیگه تمومه. باید گواهینامه ها را ادغام کنم؟یا میشه تک تک تمدید کرد؟اصلا میشه ادغام کرد و به نظرتون این کار به صرفه هس؟

soul13
15-02-1394, 09:45 بعد از ظهر
سلام
من تاریخ اعتبار گواهینامه ماشینم تقریبا تمومه ولی موتور حدود 5 ماهه دیگه تمومه. باید گواهینامه ها را ادغام کنم؟یا میشه تک تک تمدید کرد؟اصلا میشه ادغام کرد و به نظرتون این کار به صرفه هس؟
شما برید پلیس+10 جفتشو ازتون میگیره باطل میکنه یه دونه از این جدیدا صادر میکنه

soul13
11-03-1394, 09:35 بعد از ظهر
سلام. این لینک یه سری سوالات آیین نامه هست که آموزشگاه ما بهمون داد. گفتم بذارم اگه کسی خواست استفاده کنه...
AeenNameh.pdf - 7.0 MB ([Only registered and activated users can see links])

محمدمحسن
17-03-1394, 09:04 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان سوالی درمورد گواهینامه دارم

بعداز 9 ماه بل اخره گواهینامه رو بهم دادن . حالا این همه طول کشیده برای گواهینامه هفتاد خان رستم رو

رد کردم .

بگذریم. سوالم اینه که منی که تازه گواهینامه رو گرفتم میتونم 220 تردد کنم یا باید اونی که روش نوشته بعداز 3 سال

میتونم بالای 200 س سی تردد کنم.

مشکل ایجا میکنه افسر دقت میکنه به به مدتش یا نه .

یا اینکه همون 200 س سی بگیرم.

Mohsen_14
17-03-1394, 11:46 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان سوالی درمورد گواهینامه دارم

بعداز 9 ماه بل اخره گواهینامه رو بهم دادن . حالا این همه طول کشیده برای گواهینامه هفتاد خان رستم رو

رد کردم .

بگذریم. سوالم اینه که منی که تازه گواهینامه رو گرفتم میتونم 220 تردد کنم یا باید اونی که روش نوشته بعداز 3 سال

میتونم بالای 200 س سی تردد کنم.

مشکل ایجا میکنه افسر دقت میکنه به به مدتش یا نه .

یا اینکه همون 200 س سی بگیرم.

چو دانی و پرسی سوالت خطاست !

babialex
18-03-1394, 02:14 بعد از ظهر
سلام

من گواهینامه موتور ندارم اما چند سالی میشه موتور سوار میشم
الان بخام اقدام کنم باید چکار کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟

گواهینامه پایه دو دارم
آیین نامه باید باز امتحان بدم ؟

ممنون

محمدمحسن
18-03-1394, 02:58 بعد از ظهر
چو دانی و پرسی سوالت خطاست !

منظورم اینه دوستانی که گواهینامه جدید گرفتن . هستند که بالای 200 سی سی سوار بشن

گیر ندادن . یا به مشکل بر نخوردن . مشکلش چیه افسر بگیره .؟؟

.......................................

سلام

من گواهینامه موتور ندارم اما چند سالی میشه موتور سوار میشم
الان بخام اقدام کنم باید چکار کنم ؟ از کجا شروع کنم ؟

گواهینامه پایه دو دارم
آیین نامه باید باز امتحان بدم ؟

ممنون

دوست عزیز گواهینامه ماشین اگر داشته باشی هیچ تاثیری روی امتحانات و اموزشهای متورسیکلت

نمیزاره . باید ثبت نام کنی و امتحانات رو از اول بدین .

دو مرحله امتحانات داره .

1 مقدماتی که داخل اموزشگاه میگرن زیاد سخت نیست . ایین نامه

2 امتحانات افسری که سخت میگره انحرافی زیاد داره . ایین نامه
....
1 شهری یا همون مهارت مقدماتی مربی امتحان میگیره میتوندی امتحان بدی یا ندی

2 شهری مهارت افسری باید بدون غلت باشی یک اشتباه ردی باید مبلغ 21000 تومان واریز کنی

و 2 ساعت اموزش ببینی و سه شنبه هفته بعد امتحان بدی

.مشکلترین بخش مهارت افسری حلقه های شکل 8 انگلیسی هست

حلقه اول بزرگ بوده و به سمت چپ دور میزنید داخل دایره باید باشی بدون اینکه چرخ روی خط برود .

حلقه دوم که چسبیده به حلقه اول است گردش به سمت راست است و حلقه تنگ تر شده کمی دشوار نیاز به تمرین دارد .

روش کنترول در این دایره ها باید وزن خودتون رو به خلاف موتور بندازین تا موتور زمین نخوره یا پاتونو بخاطر این که زمین نخورین زیمن نزارین

. ترمز +کلاچ + گاز باید هر سه باهم بازی کنند تا بتونید بخوبی درو کامل بزنید .

Mohsen_14
18-03-1394, 03:07 بعد از ظهر

معمولا این موضوع رو خیلی هاشون نمیدونن و اونی که مدارک میخواد هم اصلا تو باغ نیست که این موتور چند سی سی هست اما ،
بخواد قانونی رفتار کنه میتونه گیر بده و موتورو بخوابونه و از همه ی اینها بدتر اینکه تو این حالت بیمه شامل حال شما نمیشه و به کسی بزنی 200 تومن ناقابل باید از جیب بذاری !

.

babialex
18-03-1394, 08:36 بعد از ظهر

.......................................

دوست عزیز گواهینامه ماشین اگر داشته باشی هیچ تاثیری روی امتحانات و اموزشهای متورسیکلت

نمیزاره . باید ثبت نام کنی و امتحانات رو از اول بدین .

دو مرحله امتحانات داره .

1 مقدماتی که داخل اموزشگاه میگرن زیاد سخت نیست . ایین نامه

2 امتحانات افسری که سخت میگره انحرافی زیاد داره . ایین نامه
....
1 شهری یا همون مهارت مقدماتی مربی امتحان میگیره میتوندی امتحان بدی یا ندی

2 شهری مهارت افسری باید بدون غلت باشی یک اشتباه ردی باید مبلغ 21000 تومان واریز کنی

و 2 ساعت اموزش ببینی و سه شنبه هفته بعد امتحان بدی

.مشکلترین بخش مهارت افسری حلقه های شکل 8 انگلیسی هست

حلقه اول بزرگ بوده و به سمت چپ دور میزنید داخل دایره باید باشی بدون اینکه چرخ روی خط برود .

حلقه دوم که چسبیده به حلقه اول است گردش به سمت راست است و حلقه تنگ تر شده کمی دشوار نیاز به تمرین دارد .

روش کنترول در این دایره ها باید وزن خودتون رو به خلاف موتور بندازین تا موتور زمین نخوره یا پاتونو بخاطر این که زمین نخورین زیمن نزارین

. ترمز +کلاچ + گاز باید هر سه باهم بازی کنند تا بتونید بخوبی درو کامل بزنید .

ممنونم
باید کجا برم برای ثبت نام و مراحل اولیه؟

محمدمحسن
18-03-1394, 10:06 بعد از ظهر
هر شهری یک اموزشگاه راه اندازی کردن. مانند ماشین . به اموزشگاهای شهرتون سر بزنید بیشتر

اموزشگاهای ماشین هم کنارش موتورسیکلت داره .

armin_fallahi
21-03-1394, 10:50 بعد از ظهر
سلام
دوستان اطلاعات جزئی گواهینامه تو سیستم راهنمایی رانندگی ثبت شده؟ مثلا رو گواهینامه یه نفر کد عینک خورده این اگه گواهینامه رو استعلام کنن این کد هم اعلام میشه یا نه ؟؟؟
با تشکر

محمدمحسن
22-03-1394, 06:47 بعد از ظهر
سلام
دوستان اطلاعات جزئی گواهینامه تو سیستم راهنمایی رانندگی ثبت شده؟ مثلا رو گواهینامه یه نفر کد عینک خورده این اگه گواهینامه رو استعلام کنن این کد هم اعلام میشه یا نه ؟؟؟
با تشکر

سلام وقتی استعلام میگیرند یعنی خیلی حساس شدن که این کارو میکنند و مطمعنا به همه چی دقت میکنند

گروه خونی و جزعیات تمام گواهینامه . ولی در گیردادن و گواهینامه خواستن کمتر پیش اومده به این موارد توجه کنند.

محمدمحسن
23-03-1394, 08:39 بعد از ظهر
رانندگی با برگه رسید گواهینامه های تعویض و المثنی ([Only registered and activated users can see links] 9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%D9%88-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AB%D9%86%DB%8C)
سرهنگ هویدا تزار،در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در مورد تعویض، المثنی و تجمیع گواهینامه، اظهار داشت: کسانی که برای امور فوق به دفاتر پلیس+10 مراجعه کرده و رسید معتبر دریافت کنند با رسید گواهینامه می‌توانند رانندگی کنند و اگر تصادفی صورت پذیرد بیمه ملزم به پرداخت خسارت است.
رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور ناجا تصریح کرد: اما افرادی که در‌ آزمون آموزشگاه‌های رانندگی شرکت کرده و قبول شده‌اند و پرونده‌شان نیز تکمیل شده با رسید مدارک مجاز به رانندگی نیستند.
وی ادامه داد:‌این افراد تا وقتی که گواهینامه‌شان صادر نشده با برگه رسید مدارک نباید رانندگی کنند چرا که در صورت بروز حادثه به عنوان فرد فاقد گواهینامه تلقی شده و بیمه نیز خسارتی به آنها پرداخت نمی‌کند.
این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی به دارندگان گواهینامه توصیه کرد: به تاریخ اعتبار گواهینامه خود دقت داشته باشند و یک ماه قبل از اتمام مدت قانونی گواهینامه خود برای تعویض به مراکز پلیس+10 مراجعه کنند؛ چرا که اگر یکسال تمام از اعتبار گواهینامه بگذرد جریمه قانونی به آنها تعلق خواهد گرفت...

[Only registered and activated users can see links] منبع

babialex
26-03-1394, 03:00 قبل از ظهر
دوستان از کجا بفهمم کدوم آموزشگاه میتونم برای گواهینامه موتور اقدام کنم
طرفای شریعتی تخت طاووس

soul13
26-03-1394, 08:59 قبل از ظهر
دوستان از کجا بفهمم کدوم آموزشگاه میتونم برای گواهینامه موتور اقدام کنم
طرفای شریعتی تخت طاووس

مثل ماشین زیاد نیست. همیناست ببین کدومش میخوره به مسیرت ...

[Only registered and activated users can see links] 9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D 9%87-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

envy
12-04-1394, 05:43 بعد از ظهر
سلام دوستان

این نرم افزار ازمون توی پست دو اپدیت هست تغییراتی نداشنه مثل اینکه اخرین بار سال89 پست ویرایش شده

یه سوال دیگه هم داشتم برای گرفتن گواهینامه موتور تو کرج کجا باید برم فقط اموزشگاهها انجام میدن یا مثل قدیم نیروانتظامی هم هست

توی کرج چه اموزشگاهایی رو میشناسید؟

ehsanbb
12-04-1394, 11:39 بعد از ظهر
سلام . دوستان اصفهانی اموزشگاه موتور سیکلت برای گواهینامه کجای اصفهان سراغ دارند. خیلی ممنون :297:

کاوه
13-04-1394, 12:08 قبل از ظهر
سلام دوستان

این نرم افزار ازمون توی پست دو اپدیت هست تغییراتی نداشنه مثل اینکه اخرین بار سال89 پست ویرایش شده

یه سوال دیگه هم داشتم برای گرفتن گواهینامه موتور تو کرج کجا باید برم فقط اموزشگاهها انجام میدن یا مثل قدیم نیروانتظامی هم هست

فقط آموزشگاهی شده

Mehdi Afkari
13-04-1394, 12:29 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز توی کرج جایی رو نمیشناسم ولی یه جا توی قلعه حسن خان هست که خواستی بگو تا آدرس و شمارشو بدم

معمار
13-04-1394, 07:27 قبل از ظهر
برا یافتن اموزشگاه موتورسیکلت شهرتون

یه سر برید نزدیک ترین پاسگاه راهنمایی و رانندگی از اونا سوال کنید

معمار
16-04-1394, 02:39 بعد از ظهر
لیست اموزشگاه های تهران

[Only registered and activated users can see links]لیست-آموزشگاههای-موتور-سیکلت-برای-گواهینامه-موتور-تهران#comment-GvKzIRR122A

Amir CG
16-04-1394, 09:15 بعد از ظهر
آموزشگاهی که توی اتوبان همته خیلی چرته.خیلی پولکین.فیش 1000 تومنی امتحان مجددو 2000 میدن.خیلی بی برنامه ان.می ری میبینی استاد نمیاد میگن برید خونتون.یا میری امتحان بدی میگن ساعت 12 بیا.ساعت 4 شروع میکنن به امتحان گرفتن.اصلا یه وضعیه.
اگر موتور سواری بلدید جایی برید که کلاس عملی نداشته باشه.هم زود تر گواهینامه میگیرید هم ارزونتر تموم میشه.ولی اگر بلد نیستید چاره ای نیست باید برید همین جا.

amin khan
01-05-1394, 10:07 بعد از ظهر
سلام بر دوســـــــــتـــــــــان یه لطفی بکنید کامل جواب بدین
1 - آقا الان گواهینامه موتور دیگه فقط باید آموزشگاه ثبت نام کنیم ، یکی میگفت هم آموزشگاه میشه رفت هم خودت میتونی بری شهرک آزمایش امتحان بدی ، نظرات ضد و نقیض زیاد خوندم این چند روزه؟
2 - آموزشگاه چند جلسه است ؟
3 -هر جلسه چند ساعته است؟
4- هزینه اش چقدره؟
5 - من صبح میرم سر کار ساعت 7 شب برمیگردم ، خیلی هم بهم مرخصی نمیدن ، به نظرتون چکار میشه کرد؟ جمعه ها کلاساش برگزار نمیشه؟
6 - شرق تهران جایی سراغ دارین؟ لینک زیاد دیدم ولی یا قدیمیه و شماره اش اشتباهه ، ممنون میشم لینک ندین یا اگه میدین شماره هاش درست باشه

behnamha
08-05-1394, 10:26 قبل از ظهر
لیست اموزشگاه های تهران

[Only registered and activated users can see links]لیست-آموزشگاههای-موتور-سیکلت-برای-گواهینامه-موتور-تهران#comment-GvKzIRR122A
این لیست خیلی قدیمه بعضی شمارهها غلطه، بعضیاشونم جمع شدن یا دیگه موتور ندارن، کلا مرکز شهر یا (روم به دیوار:wall3: ) یه جا که مترو خور باشه کسی آموزشگاه سراغ داره ؟

soul13
08-05-1394, 03:57 بعد از ظهر
این لیست خیلی قدیمه بعضی شمارهها غلطه، بعضیاشونم جمع شدن یا دیگه موتور ندارن، کلا مرکز شهر یا (روم به دیوار ) یه جا که مترو خور باشه کسی آموزشگاه سراغ داره ؟

سلام.
آموزشگاه نامجو آموزشگاه خوبیه. امتحاناشون هم همونجاست. آخه بعضی آموزشگاه ها آموزش میدن امتحانا رو معرفی میکنن شهرک آزمایش باید تا اونجا هم بری.
میدان حر. نمیدونم به شما مسیرش میخوره یا نه ولی وسط شهره و خوش مسیره با اتوبوس و مترو و مخصوصا با موتور

فرنام
15-05-1394, 04:30 بعد از ظهر
سلام دوستان
من 16 خرداد در امتحان عملی قبول شدم امروز که 15 مردا هنوز دستم نرسیده در حالی که یکی از دوستام یک هفته بعد از من تو همون آموزشگاه قبول شده الان یه هفتست گواهینامه داره .
دیروز رفتم پست . قبضم بهشون نشون دادم کلی هم صحبت کردم هیچ جوابی نگرفتم می خواستم ببینم این زمان طولانی طببعی یا نه ؟
سوال دیگم اینه که این قبضی که ما داریم اصلا اعتبار داره ما رو رو موتور بگیرند یا نه ؟

VAHID
15-05-1394, 08:08 بعد از ظهر
سلام دوستان
من 16 خرداد در امتحان عملی قبول شدم امروز که 15 مردا هنوز دستم نرسیده در حالی که یکی از دوستام یک هفته بعد از من تو همون آموزشگاه قبول شده الان یه هفتست گواهینامه داره .
دیروز رفتم پست . قبضم بهشون نشون دادم کلی هم صحبت کردم هیچ جوابی نگرفتم می خواستم ببینم این زمان طولانی طببعی یا نه ؟
سوال دیگم اینه که این قبضی که ما داریم اصلا اعتبار داره ما رو رو موتور بگیرند یا نه ؟

سلام

از پلیس +10 بپرسید

این قبض اعتباری برای رانندگی نداره

فرنام
15-05-1394, 08:27 بعد از ظهر
سلام

از پلیس +10 بپرسید

این قبض اعتباری برای رانندگی نداره
سلام ممنون که جواب دادید .
منطورتونرو از اینکه پلیس + 10 بپرسم نفهمیدم ؟ اصلا به اونا ربطی داره ؟ برنمی گردند بگند برید اداره پست ؟

Pooria-Parhizkar
05-06-1394, 09:47 قبل از ظهر
باسلام خدمت دوستان .یکی از فامیلامون یکی دوروز دیگه میره توی 18 حالا ازخواهش کرده که از شما بپرسم
1.برای امتحان ایین نامه موتور کتابه جداداره یا کتابی که برای ایین نامه ماشین هست رو باید بخونه ؟
2.اجباره که اموزشگاه رو بره یا میتونه مستقیم بره امتحان بده ؟
3.هزینه گرفتن گواهینامه چه قدر میشه ؟
میدونم جوابام توی 160 صفحه بود ولی خوندنش برام دشوار بود

باتشکر

amirreza72
05-06-1394, 10:49 قبل از ظهر
سلام اقا Pooria-Parhizkar ([Only registered and activated users can see links]) کتابش همون کتاب ایین نامه ماشین هستش هیچ فرقی نداره. 2.هزینش من پارسال فک مینم 175 یا 180 تومان شد البته پول پزشک و معاینه اینارو هم دادم شد 200 کلا. 3.اموزشگاه رو من خودم رفتم که خودشون افسر میاوردن همونجا ازمون امتحان میگرفت خیلیم راحت بودیم دیگه نمی رفتیم شهرک ازمایش.

kaveh_am
05-06-1394, 02:06 بعد از ظهر
باسلام خدمت دوستان .یکی از فامیلامون یکی دوروز دیگه میره توی 18 حالا ازخواهش کرده که از شما بپرسم
1.برای امتحان ایین نامه موتور کتابه جداداره یا کتابی که برای ایین نامه ماشین هست رو باید بخونه ؟
2.اجباره که اموزشگاه رو بره یا میتونه مستقیم بره امتحان بده ؟
3.هزینه گرفتن گواهینامه چه قدر میشه ؟
میدونم جوابام توی 160 صفحه بود ولی خوندنش برام دشوار بود

باتشکر
2_کرج که اجباره
3_تا اینجا 90 دادم آموزشگاه و فیشا رو پرکردم...10ت چشم...فکر نکنم دیگه خرجی داشته باشه

Pooria-Parhizkar
05-06-1394, 02:47 بعد از ظهر
ممنون ازشما دودوست عزیز
یعنی حتما باید اموزشگاه رو بره . منظورتون از این که
خودشون افسر میاوردن همونجا ازمون امتحان رومیگیرن چیه ؟ یعنی نمی خواد تا شهرک ازمایش بره؟

kaveh_am ([Only registered and activated users can see links]) عزیز شما تازه دارید میگیرید؟

amirreza72
05-06-1394, 03:55 بعد از ظهر
مجدد سلام به دوستان بله اونجایی که من میرفتم همونجا افسر میومد ما شهرک نرفتیم همونجا تو اموزشگاه امتحان گرفتن ازمون.

kaveh_am
05-06-1394, 04:00 بعد از ظهر
ممنون ازشما دودوست عزیز
یعنی حتما باید اموزشگاه رو بره . منظورتون از این که
خودشون افسر میاوردن همونجا ازمون امتحان رومیگیرن چیه ؟ یعنی نمی خواد تا شهرک ازمایش بره؟

kaveh_am ([Only registered and activated users can see links]) عزیز شما تازه دارید میگیرید؟
آره من هنوز اولشم...
الان من بعد از امتحان آیننامه آموزشگاه باید صبر کنم به ترتیب حروف الفبا نوبتم بشه تا برم راهنمای رانندگی ازم یه آزمون ایین نامه دیگه بگیره....
ولی برای آقای امیر رضا رو دومیش رو هم تو اموزشگاه خودشون میگیرن و حروف الفبا بازی هم نداره....زودتر انجام میشه..

Pooria-Parhizkar
05-06-1394, 04:10 بعد از ظهر
ممنون

said khansar
05-06-1394, 04:11 بعد از ظهر
اقای کاوه ایین نامه روکه قبول شدی کارتکس بهت میده یک روزقبل امتحان کارتکستومیندازی داخل صندوق راهنمایی رانندگی میری شهری که دوشنبه هاوچهارشنبهاامتحان میگیرن ادرسشم کارخونه سرم سازی سوپاهستش!انشاالله که قبول میشی!

kaveh_am
05-06-1394, 04:47 بعد از ظهر
اقای کاوه ایین نامه روکه قبول شدی کارتکس بهت میده یک روزقبل امتحان کارتکستومیندازی داخل صندوق راهنمایی رانندگی میری شهری که دوشنبه هاوچهارشنبهاامتحان میگیرن ادرسشم کارخونه سرم سازی سوپاهستش!انشاالله که قبول میشی!
مرسی بابت راهنمای.
عجب وعضی..هر جای یه جوریه....
به من گفتن بنداز تو صندق بعد پنج شنبه بیا تو آموزشگاه امتحان شهری میگیرن....

said khansar
05-06-1394, 05:02 بعد از ظهر
یک ماه پیش یکی ازدوستان رفته بودبرای امتحان گفت دوشنبه وچهارشنبست یکسری هم خودم باهاش رفتم ورسوندمش سرامتحان!موقعی که امتحان ایین نامه میدی افسربهت میگه چندشنبهاامتحانه!موتورشونم 125 سی جی هستش وکمی هم محل امتحان ازهرطرف شیب داره!

sajjad amin
07-06-1394, 08:54 بعد از ظهر
سلام کسی آدرس آموزشگاه موتور توی مشهد رو نداره??راستش من گواهینامه ماشین رو دارم بعد حتما باید 5 جلسه تئوری رو برم یا میتونم مستقیم امتحان تئوری بدم??? و سوال دیگم اینه که امتحان عملی شامل چیا هست ?سخته آیا??

- - - Updated - - -

راستی برای مدارک پزشکی هم همونایی واسه ماشین میخواد واسه موتور باید بگیرم??اگه اینجوریه همون گواهینامه ماشین رو ببرم کفایت نمیکنه??روش گروه خونی هم ک داره

Mohsen_14
07-06-1394, 08:54 بعد از ظهر
چه ماشینو داشته باشی و چه نداشته باشی تئوری رو باید بری ، امتحان عملی خیلی خیلی آسونه ، با یه سی جی باید از بین چند تا مانع رد بشی که تو کلاس عملی بهت یاد میدن . از هر 100 نفر بالای 95 نفر عملی رو قبول میشن .

kaveh_am
07-06-1394, 11:05 بعد از ظهر
چشم پزشک رو میخواد...گروه خونی رو نمیخواد...
بقیشم که دوست خوبمون آقا محسن جواب دادن....

shahabrevol
10-06-1394, 05:02 بعد از ظهر
سلام دوستان محترم ، نزدیک ترین آموزشگاه به غرب تهران کجا هست ؟
منطقه پونک
ممنون از راهنماییتون

912
10-06-1394, 11:34 بعد از ظهر
سلام دوستان محترم ، نزدیک ترین آموزشگاه به غرب تهران کجا هست ؟
منطقه پونک
ممنون از راهنماییتون

بهترینش رهرو تو سه راه اذری
یعنی غیر این جای دیگه ای نیست برای شمال و غرب تهران

al!r3za
10-06-1394, 11:46 بعد از ظهر
بهترینش رهرو تو سه راه اذری
یعنی غیر این جای دیگه ای نیست برای شمال و غرب تهران
من میخواستم رهرو برم ولی ثبت نام نمیکرد. نمیدونم کلا جمع شده یا موقتیه. رفتم همکار امین، جاده قدیم نوشتم.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

912
11-06-1394, 11:33 قبل از ظهر
من میخواستم رهرو برم ولی ثبت نام نمیکرد. نمیدونم کلا جمع شده یا موقتیه. رفتم همکار امین، جاده قدیم نوشتم.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

موقتیه دوباره به زودی فکر کنم ثبت نام رو شروع کنن
اینجا خیلی شلوغه دلیلش اینه
اینجا بهتر بود راه دست ترم بود

mammad24
01-07-1394, 05:19 بعد از ظهر
دوستان کسی میدونه قانون مربوط به گواهینامه موتور 250cc اجرا میشه یا نه؟
من کمتر از یکسال از گواهینامه م میگذره.بعدش باید دوباره امتحان داد؟

Mohsen_14
01-07-1394, 08:32 بعد از ظهر
دوستان کسی میدونه قانون مربوط به گواهینامه موتور 250cc اجرا میشه یا نه؟
من کمتر از یکسال از گواهینامه م میگذره.بعدش باید دوباره امتحان داد؟

اکثرشون اصلا اطلاعی ندارن از این موضوع و نگاه نمیکنن ولی قانونا میتونن بخوابونن .
امتحان نداره ، سه سال که بگذره و داشتن 23 سال تمام مجاز به روندن 200 تا 250 سی سی هستید .
تو این مدت اگه حادثه ای پیش بیاد بیمه ریالی پرداخت نمیکنه !!! چون مثل حالتی هست که گواهینامه نداری .

BKING
01-07-1394, 09:02 بعد از ظهر
اکثرشون اصلا اطلاعی ندارن از این موضوع و نگاه نمیکنن ولی قانونا میتونن بخوابونن .
امتحان نداره ، سه سال که بگذره و داشتن 23 سال تمام مجاز به روندن 200 تا 250 سی سی هستید .
تو این مدت اگه حادثه ای پیش بیاد بیمه ریالی پرداخت نمیکنه !!! چون مثل حالتی هست که گواهینامه نداری .
در تکمیل حرفهای ای دوستمون بگم این قانون ، قانون چندان درست و علمی نیست
در کشورهای دیگه هم گواهینامه رده بندی حجم داره اما نه با تفاوت 50 سی سی !!!!
بنابراین خود مامورین راهنمایی رانندگی چندان توجهی به این مطلب نمی کنند

mammad24
02-07-1394, 08:49 قبل از ظهر
شما تا حالا شنیدین موتوری رو به این دلیل بخوابونن؟
تو قوانین پلیس راهور زدن "گذشت یکسال". اینو من دیروز از خود سایتش دانلود کردم ولی چاپ 1391 .قانون جدیدش 3 ساله یا همون یکسال؟
پ ( شرایط شرکت در آزمایش ها و صدور گواهی نامه موتورسیکلت های با حجم موتور بالای
200 سی سی و سه چرخ با وزن تا 400 کیلوگرم )گواهی نامه الف – 3(
-1 حداقل سن 18 سال تمام.
-2 ارائه گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع صلاحیت دار پزشکی.
-3 دارا بودن گواهی نامه موتورسیکلت تا 200 سی سی حجم موتور )الف – 2( که حداقل یک سال
تمام از تاریخ صدور آن گذشته باشد.
-4 قبول شدن در آزمون های آیین نامه و مهارت عملی رانندگی با وسیله نقلیه مربوط.

BKING
03-07-1394, 07:04 قبل از ظهر
نه تا به حال نشنیدم به این علت بخوابونن

Sent from my D2403 using Tapatalk

H_Ali1376
06-08-1394, 03:36 بعد از ظهر
سلام
من 12 مهر تولد بود و 18 سالم شد
حالا رفتم از مدسه گواهی اشتغال به تحصیلمو گرفتم ولی گفت بیا معافیت تحصیلیتم سه چهار روز دیگه بیا بگیر ببر اداره
حالا می خواستم بدونم با همین گواهی که مهر و امضاش تکمیله میتونم برم گواهی نامه ی موتورو بگیرم یا باید حتما برم اونم بگیرم؟؟؟
گواهی نامه ماشینم با همین می تونم بگیرم یا باید یکی دیگه بگیرم؟؟؟؟

gnome
06-08-1394, 08:29 بعد از ظهر
سلام
من 12 مهر تولد بود و 18 سالم شد
حالا رفتم از مدسه گواهی اشتغال به تحصیلمو گرفتم ولی گفت بیا معافیت تحصیلیتم سه چهار روز دیگه بیا بگیر ببر اداره
حالا می خواستم بدونم با همین گواهی که مهر و امضاش تکمیله میتونم برم گواهی نامه ی موتورو بگیرم یا باید حتما برم اونم بگیرم؟؟؟
گواهی نامه ماشینم با همین می تونم بگیرم یا باید یکی دیگه بگیرم؟؟؟؟

دقیق نمیدونم
ولی فکر کنم با همین اشتغال به تحصیل بتونی گواهینامه بگیری

hosein_artist
12-08-1394, 02:13 قبل از ظهر
من هفته پیش قبول شدم و آموزشگاه گواهینامه مانشین را هم گرفت برای تجمیع و با اینکه اصلا راضی نبودم ولی مجبور شدم گواهینامه را نحویل بدهم و شنیدم بعضی از دوستان که گواهینامه خود را برای تجمیع به آموزشگاه تحویل دادند بعد از گذشت چندین ماه هنوز گواهینامه خود را تحویل نگرفتند و هیچ کسی هم پاسخگو نیست.برای من گواهینامه موتور خیلی مهم نیست ولی گواهینامه ماشین را نیاز دارم .دوستان کسی می داند چه مدت طول می کشد تا گواهینامه جدید صادر کنند؟و مسئله دیگر اینکه گواهینامه ماشین من پایه 2 قدیم بود که بهم گفتن در گواهینامه جدید پایه سوم می شود که خیلی پشیمان شدم که چرا اصلا رفتم دنبال گواهینامه موتور.

hamidchi
14-08-1394, 08:31 قبل از ظهر
سلام
دوستان در حال حاضر اگه موتور کسی رو بگیرن که گواهینامه نداره درصورتی موتور رو آزاد میکنن که تو آموزشگاه موتور ثبت نام کنه
حالا اگه یکی گواهینامه موتور تازه گرفته باشه که فقط مجاز به سوار شدن موتور زیر 200 باشه.اگه موتور بیشتر 200 مثلا 220 یا 250 سوار بشه تکلیف چیه؟
جریمه میشه؟موتور میره پارکینگ ؟ چطور از پارکینگ میشه آزادش کرد وقتی گواهینامه شو نداره و باید 3 سال صبر کنه؟
غیر از این آیا بیمه قبول میکنه خسارت بده با این شرایط ؟

فرنام
14-08-1394, 08:34 قبل از ظهر
بیمه قبول نمی کنه .

kaveh_am
15-08-1394, 05:59 بعد از ظهر
من رو دوباره گرفتن...مامور کلانتری موتوری.فکر نمیکردم جمعه هم بگیرن.
با خانومم بودیم وایستادم سرشون رو گرم کردم اون در ره...موتورم رفت پارکینگ باید باز برم جریمه بدم....این دفه دومه.
امتحان عملی رو دوبار افتادم هر 2 هفته یه بار برگذار میشه.خوب خیلی دیر به دیره بعدشم من مینی دارم قلقش با این 125 ها فرق میکنه خوب جوری انتظار دارن هنوز با موتور یه دور نزده نمیدونی کلاجش کجا عمل میکنه کازش کجا چجوری کله قدی ها رو رد کنی خووو.!!!

amin8speed
15-08-1394, 08:33 بعد از ظهر
سلام
موتور گواهی نامش 17 ساله درست یعنی متولدمهر یا شهریور 77 هم میتونن ؟
باید به کجا مراجعه کنیم؟؟

kaveh_am
15-08-1394, 08:58 بعد از ظهر
سلام
موتور گواهی نامش 17 ساله درست یعنی متولدمهر یا شهریور 77 هم میتونن ؟
باید به کجا مراجعه کنیم؟؟
18 سال تمام هستش.سال دیگه میتونی.
باید بری راهنمای رانندگی شهرتون و آدرس آموزشگاه موتورسیکلت رو بپرسی.

kaveh_am
21-08-1394, 09:25 بعد از ظهر
امروز هم رد شدم!!!
همیشه مانع آخر رو میخوردم ایندفه 2 تاش رو رد کردم...چرا؟
چون بارون اومده بود کله قندی ها تو 5 سانت آّب بودن کلاج هم خیلی بالا عمل میکرد حواسم رفت به اینا...
حالا باید 2 هفته دیگه دوباره برم امتحان بدم....خو این چه و عضشه?
چرا نمیتونم با موتور خودم برم امتحان من که قرار نیست با موتور اونا برم تو خیابون!!!
چرا باید 2 هفته منتظر شم تا توبتم بشه؟شاید 2 هفته دیگه وقت نداشته باشم باید برم 1 ماه دیگه بیام؟
امروز 100 نفر بودیم 9 شروع شد 11 نازه رسید به من...خوب اگر هفته بعدیا بودم میشدیم 200 نفر...میشه هفتهای 2 بار امتحان بگیرن دیگه!!!
میخوان بیخیال شیم.خوب بنده خدا اینا گواهینامه هم نگیرن میرن دیگه(تا اینجا 500 جریمه نداشتن گواهینامه دادم)....یعتی یه پلیس کارش پیشه من گیر کنه انتقامم رو بدجور ازش میگیرم...

senior.alireza
21-08-1394, 09:29 بعد از ظهر
والا اون زمان که من میرفتم افسر گفت برید هفته بعد بیاید من فرداش رفتم دوباره امتحان دادم ! قبل از 8 صبح بری خلوته

kaveh_am
21-08-1394, 10:09 بعد از ظهر
والا اون زمان که من میرفتم افسر گفت برید هفته بعد بیاید من فرداش رفتم دوباره امتحان دادم ! قبل از 8 صبح بری خلوته
خوشا به حالتون
کرج امتحانش 2 هفته یکبار و 5 شمبه هاست...هفته اول نصف اول حروف الفبا هفته دوم نصفه دوم....
4 شمبه باید بری کاردکست رو بندازی تو صندوف راهنمای رانندکی....بعد برسی میشه و اگر نوبتت باشه 5 شمبه صبح میری امتحان....
دفه اول منم فکر کردم زود برم زود نوبتم بشه...اونحوری نیست درهمه اسم رو میخونن میری...
گفته بودن 8 بیا من دفه اول 7 رفتم سرهنگ 9.30 اومد 11.30 تموم شد ینی مردم هاااا...کلا 9 زودتر نمیان...

فرنام
22-08-1394, 08:19 قبل از ظهر
امروز هم رد شدم!!!
چون بارون اومده بود کله قندی ها تو 5 سانت آّب بودن کلاج هم خیلی بالا عمل میکرد حواسم رفت به اینا...
چرا نمیتونم با موتور خودم برم امتحان من که قرار نیست با موتور اونا برم تو خیابون!!!
چرا باید 2 هفته منتظر شم تا توبتم بشه؟شاید 2 هفته دیگه وقت نداشته باشم باید برم 1 ماه دیگه بیام؟
امروز 100 نفر بودیم 9 شروع شد 11 نازه رسید به من...خوب اگر هفته بعدیا بودم میشدیم 200 نفر...میشه هفتهای 2 بار امتحان بگیرن دیگه!!!
میخوان بیخیال شیم.خوب بنده خدا اینا گواهینامه هم نگیرن میرن دیگه(تا اینجا 500 جریمه نداشتن گواهینامه دادم)....یعتی یه پلیس کارش پیشه من گیر کنه انتقامم رو بدجور ازش میگیرم...
یادمه تابستون که واسه گواهینامه رفته بودم یه آقایی بود که لهجه ی تهرانی داشت ازش پرسیدم اینجا چیکار می کنی ؟
گفت : اصلیتمم شمالی ولی بزرگ شده ی تهرانم . میگفت تهران انقدر شلوغه اومدم شمال ثبت نام کنم تا زودتر گواهی نامه بگیرم .

hosein_artist
02-09-1394, 06:48 بعد از ظهر
من 1 ماه پیش قبول شدم و آموزشگاه گواهینامه ماشین را هم گرفت که با موتور تجمیع شود.الان 3 روز هست وقتی استعلام می گیرم میگه گواهینامه شما آماده چاپ هست ولی هیچ خبری نیست.دوستان کسی می داند چند روز دیگر به دستم می رسد؟

BKING
09-09-1394, 05:36 بعد از ظهر
من 1 ماه پیش قبول شدم و آموزشگاه گواهینامه ماشین را هم گرفت که با موتور تجمیع شود.الان 3 روز هست وقتی استعلام می گیرم میگه گواهینامه شما آماده چاپ هست ولی هیچ خبری نیست.دوستان کسی می داند چند روز دیگر به دستم می رسد؟

سلام

از چه سایتی استعلام می گیری ؟

حدود یک ماه تا 45 روز زمان می بره

فرنام
09-09-1394, 09:27 بعد از ظهر
نخستین گواهنامه ی موتور سیکلت در ایران
يسكانيوز ، پلاس+/ رانندگي با موتور سيكلت از زمان هاي قديم مستلزم داشتن گواهينامه بود.
شايد كمتر كسي است كه به چشم گواهينامه ي موتور سيكلت را ديده است.اما دانستن اين موضوع كه نخستين گواهينامه موتور در چه سالي صادر شده خالي از لطف نيست.
نخستين گواهينامه موتور سيكلت در بيست و ششمين روز از ماه پاياني فصل پاييز سال 1336 صادر شده است؛اين اقدام استارت يك قانوني براي راكباني بود كه با جان خود بازي مي كردند.
از 56 سال پيش راكبان موتورسيكلت ها مكلف شدند تا براي استفاده از موتور مي بايست با طي كردن دوره هاي آموزش گواهينامه موتور را دريافت كنند.
طبق اين گزارش علي محمد عليزاده صفائي نخستين كسي بود كه موفق به دريافت گواهينامه موتور شد و وي را مكلف كرده بودند كه فقط مي تواند با اين گواهينامه با موتور هاي تك سيلندر رانندگي كند و به دليل آنكه چشم علي محمد ضعيف بود بر روي گواهينامه قيد شده بود بدون عينك حق رانندگي ندارد.

hosein_artist
11-09-1394, 12:36 بعد از ظهر
سلام

از چه سایتی استعلام می گیری ؟

حدود یک ماه تا 45 روز زمان می بره

خوب گواهینامه من درست 30 روزه رسید.من چون پایه دوم قدیم هستم الان پشت گواهینامه همه مجاز هست به جر پایه یک که آن هم به امید خدا میگیرم و گواهیامه کامل می شود.خخخخخخخ
درباره استعلام هم با شماره گیری #110* استعلام بگیرید.

-

brilliant
13-09-1394, 08:32 بعد از ظهر
شهریور برای گواهینامه موتور ثبت نام کردم،اول گفتن می تونی با کارت پایان خدمت قدیمیت در آزمون شرکت کنی،خوندم و رفتم در مهرماه امتحان بدم که نذاشتند و گفتند کارتت قدیمیه،رفتم درخواست کارت پایان خدمت جدید دادم که یکماه طول کشید.
نهایتا در آبانماه امتحان تئوری و عملی را در بار اول قبول شدم و منتظر دریافت کارتم در ماه بعد(دی ماه) هستم.
آزمون عملی با سه کلاهک مخروطی بود که افسر خطی را با گچ بعد از کلاهک قندی کشید و گفت برای برگشت از این خط رد نشید اما من رد شدم و بازگشتم.
بهم ارفاق کرد و قبول شدم.البته اگر میخواست کسی از این خط رد نشه عمدتا رد می شدن.
پیگیری مراحل گواهینامه را میشه از 1101202010 استعلام کرد اما هر sms سیصد تومان هزینه دارد.شماره *110# هم همینقدر هزینه دارد.پلیس یه اپلیکیشن هم دارد که میشه با اون پیگیری کرد که اون هم 300 تومان هزینه را دارد.

vahid0098
14-09-1394, 01:37 قبل از ظهر
امروز هم رد شدم!!!

من از وقتی کاردکس گرفتم حال نداشتم برم امتحان بدم اردیبهشت کاردکس گرفتم ۵ خرداد اولین بار آیین نامه قبول شدم دیگه نرفتم دنبالش
من آموزشگاه تهران موتور رفتم تو فداییان اسلام خلوته امتحانش یک روز در هفته هست اما موتورهاش به معنی واقعی کلمه شایسته نام لگن هست من وقتی موتور نداشتم رفتم آموزشگاه برام مهم نبود فکر کلا موتور همینجوری بعد از خرید باکسر رفتم آموزشگاه ده هزار دادم یک موتور گرفتم یک ساعت تمرین کنم فرداش برم لمتحان بدم وقتی تمام شد پیاده شدم سوار باکسر شدم احساس میکردم از پیکان پیاده شدم سوار بنز شدم !
خلاصه خیلی ناجوره با وجود اون موتورها من ده سال دیگه هم قبول نمیشم البته پارسال که پنج جلسه رو رفتم خیلی راه افتاده بود دستم ولی ولش کردم بلز یادم رفته انگار

حالا امکانش هست من کاردکس رو بردارم برم شهرک آزمایش یا یک جای دیگه امتحان بدم
اینجا هم موتوراش داغونه کلاچ رو گرفتن زور و بازوی زیادی میطلبه بعد از چند دقیقه انگشتان دست چپ درد شدید میگیره اینقدر سفته به مربی هم اعتراض میکنی میگه موتور سالمه شما موتور سوار نیستی!
هم اینکه بد مسیره طرف یک انباری متروکه رو چند تا کانکس گذاشته توش کرده آموزشگاه حالا پارسال انگار موتوراش بهتر بود مگه یک موتور سی جی سالم چنده دست دوم این آموزشگاه اینقدر پول میگیره پنج تا بخره بزاره مردم تمرین کنن؟

از طرف دیگه اینجا فقط کله قندی نیست اون هشت انگلیسی و چاله آب و یک تپه کوچیک هم داره مشکل من با اون سه بار چرخیدن تو اون هشت انگلیسی هست سختمه اگر جای دیگه میتونم امتحان بدم که فقط کله قندی داره آدرس بدید برم قبول بشم راحت
یک سوال: من تا حالا یک بار هم زمین نخوردم با موتور حتی تو آموزشگاه اما احساس بدی دارم این مربی آموزشگاه روی اعصاب من راه میره یک بار با خودم فکر کردم روز آخر که رفتم آموزشگاه یکی از این موتورها رو گازش رو بگیرم خودم بپرم پایین موتور رو بکوبم به کانکس مربی ها بترکونمش یا بزنم دیوار روبرو دلم خنک شه فلان فلان شده این همه از ملت پول میگیره دوتا موتور اوراقی گذاشته اونجا حالا اگر این کار رو انجام بدم خسارت میگیرن ازم یا درحال آموزش محسوب میشم؟ کلا خسارت حین آموزش گردن کی هستش؟ میفهمن از قصد زدم؟ .

BKING
15-09-1394, 09:20 قبل از ظهر
من از وقتی کاردکس گرفتم حال نداشتم برم امتحان بدم اردیبهشت کاردکس گرفتم ۵ خرداد اولین بار آیین نامه قبول شدم دیگه نرفتم دنبالش
من آموزشگاه تهران موتور رفتم تو فداییان اسلام خلوته امتحانش یک روز در هفته هست اما موتورهاش به معنی واقعی کلمه شایسته نام لگن هست من وقتی موتور نداشتم رفتم آموزشگاه برام مهم نبود فکر کلا موتور همینجوری بعد از خرید باکسر رفتم آموزشگاه ده هزار دادم یک موتور گرفتم یک ساعت تمرین کنم فرداش برم لمتحان بدم وقتی تمام شد پیاده شدم سوار باکسر شدم احساس میکردم از پیکان پیاده شدم سوار بنز شدم !
خلاصه خیلی ناجوره با وجود اون موتورها من ده سال دیگه هم قبول نمیشم البته پارسال که پنج جلسه رو رفتم خیلی راه افتاده بود دستم ولی ولش کردم بلز یادم رفته انگار

حالا امکانش هست من کاردکس رو بردارم برم شهرک آزمایش یا یک جای دیگه امتحان بدم
اینجا هم موتوراش داغونه کلاچ رو گرفتن زور و بازوی زیادی میطلبه بعد از چند دقیقه انگشتان دست چپ درد شدید میگیره اینقدر سفته به مربی هم اعتراض میکنی میگه موتور سالمه شما موتور سوار نیستی!
هم اینکه بد مسیره طرف یک انباری متروکه رو چند تا کانکس گذاشته توش کرده آموزشگاه حالا پارسال انگار موتوراش بهتر بود مگه یک موتور سی جی سالم چنده دست دوم این آموزشگاه اینقدر پول میگیره پنج تا بخره بزاره مردم تمرین کنن؟

از طرف دیگه اینجا فقط کله قندی نیست اون هشت انگلیسی و چاله آب و یک تپه کوچیک هم داره مشکل من با اون سه بار چرخیدن تو اون هشت انگلیسی هست سختمه اگر جای دیگه میتونم امتحان بدم که فقط کله قندی داره آدرس بدید برم قبول بشم راحت
یک سوال: من تا حالا یک بار هم زمین نخوردم با موتور حتی تو آموزشگاه اما احساس بدی دارم این مربی آموزشگاه روی اعصاب من راه میره یک بار با خودم فکر کردم روز آخر که رفتم آموزشگاه یکی از این موتورها رو گازش رو بگیرم خودم بپرم پایین موتور رو بکوبم به کانکس مربی ها بترکونمش یا بزنم دیوار روبرو دلم خنک شه فلان فلان شده این همه از ملت پول میگیره دوتا موتور اوراقی گذاشته اونجا حالا اگر این کار رو انجام بدم خسارت میگیرن ازم یا درحال آموزش محسوب میشم؟ کلا خسارت حین آموزش گردن کی هستش؟ میفهمن از قصد زدم؟ .
سلام

شما برو شهرک آزمایش امتحان بده

خسارت هم نزن چون می فهمن و برات درد سر می شه و از خودت خسارت می گیرن

vahid0098
15-09-1394, 09:53 قبل از ظهر
سلام

شما برو شهرک آزمایش امتحان بده

خسارت هم نزن چون می فهمن و برات درد سر می شه و از خودت خسارت می گیرن

یعنی شهرک آزمایش فقط ۴ تا کله قندی داره؟ اینکه یک هشت انگلیسی کشیدن سه بار داخلش بچرخی نداره؟
چه روزهایی شهرک آزمایش امتحان میگیرن؟ چه ساعتی؟ هزینه چقدر میگیرن؟جدیدا شهرک رفتید شاید امتحان اونجا هم تغییر کرده باشه

mehrad.s
06-10-1394, 02:59 بعد از ظهر
دوستان کسی در مورد آموزشگاه رهرو در 3 راه آذری اطلاعای داره به ما بده ؟

خیلی ازش بد شنیدم ...

ho3eiin
06-10-1394, 10:38 بعد از ظهر
دوستان کسی در مورد آموزشگاه رهرو در 3 راه آذری اطلاعای داره به ما بده ؟

خیلی ازش بد شنیدم ...

من ثبت نام کردم چند وقت پیش، سه روز دیگه هم امتحان آئین نامه دارم
چه اطلاعاتی میخوای؟؟

mehrad.s
06-10-1394, 10:59 بعد از ظهر
من ثبت نام کردم چند وقت پیش، سه روز دیگه هم امتحان آئین نامه دارم
چه اطلاعاتی میخوای؟؟

این لینکو یه نگاه بنداز ببین تا چه حد حقیقت داره

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

چه طوریه آموزش های عملیش ؟
چه طوری یاد میدند ؟

ho3eiin
06-10-1394, 11:50 بعد از ظهر
این لینکو یه نگاه بنداز ببین تا چه حد حقیقت داره

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

چه طوریه آموزش های عملیش ؟
چه طوری یاد میدند ؟

خوندم اون متنو،به نظرم خیلی دیگه اغراق کرده بود البته شایدم راست میگفته چون این مدیری که واس ما اومد صحبت کرد گفت تازه چند ماهه اومدم اینجا
حالا من اینجا مینویسم همه مراحلو تا اونایی که میخوان تو رهرو ثبت نام کنن اشنا بشن باهاش
تقریبا برج 7 بود که من ثبت نام کردم و بهم گفتن برو یه ماه دیگه بیا تا کلاسای ائین نامه شروع بشه
تو ابان کلاس ائین نامه شروع شد 5 جلسه رفتیم 4 جلسه ائین نامه و یه جلسه هم فنی
کلاسا که تموم شد گفتن برو هفته بعد بیا واسه انتخاب کلاسای عملی
هفته بعدش رفتیم واسه کلاسای عملی که روز و ساعت کلاسا رو میتونستی خودت انتخاب کنی(کلاس ها هم از 8 صب شروع میشه تا 6 غروب دو ساعت دوساعت)منم ساعت 10 تا 12 رو برداشتم که دوباره افتاد یه ماه و خورده ای دیگه یعنی همین هفته پیش پنج شنبه کلاسای عملیم تموم شد
اما در مورد کلاس های عملی :
روز اول اموزش میری دوتا مربی داره ازت میپرسن بلدی موتورسواری اگه بلد باشی میگن برو سوارشو اگه بلد نباشی میگن برو یه موتور بردار تا من بیام
ما که بلد بودیم یچیزایی رفتیم سوار شدیم یه نیم ساعت دور زدیم بعد مربی اومد یه پنج دقیقه توضیح در مورد نکات امتحان داد و رفت نشست تو دفترشون
و دیگه باهات کاری ندارن(البته بری ازشون سوال بپرسی جواب میدن و مشکلی نیس چندان) تا روز اخر که یه امتحان مربیت ازت میگیره که اسونه و زیاد گیر نمیدن
اما اونایی که بلد نبودن من میدیدم که بهشون اموزش میدادن حتی پشت موتور رو هم میگرفت مربیه و همراهش میدوید خلاصه اگه بلد نباشی یه چیزایی بهت یاد میدن بقیش با خودته که به نظر من تو پنج جلسه دوساعته میتونی یاد بگیری قشنگ
در مورد برخورد مربی ها نه میتونم بگم خوب بودن نه میتونم بگم بد بودن من که چیز خاصی ازشون ندیدم و چند تا سوال هم کردم قشنگ جواب دادن(در مورد مربی ها دارم میگم چون چندتا کارگر اونجا هستن که خیلی بیشعورن اصلا با اونا کار ندارم )
پیست هم شامل موانع کله قندی ، هشت انگلیسی، یه تپه و یه چاله اب میشه که تو دوساعت اموزش فقط باید با اینا سروکله بزنی که به نظر من قشنگ میتونی یاد بگیری تو این 5 جلسه
خوب وضعیت موتورها همونطور که گفته شده داغونه یعنی خیلی بده اما خوب بالاخره میشه باهاشون کار کرد و یاد گرفت
فقط تنها مشکلی که هست و همه باهاش مشکل دارن اینه که موتورهای امتحان اصلی با موتور های اموزش فرق میکنه یعنی موتورهای امتحان صفره و فقط واسه امتحان بیرون میارن نمی تونی باهاشون کار کنی وگرنه اگه با موتورهای اموزش امتحان میگرفتن من قول میدم از 100 نفر 90 نفر قبول میشدن!!!

خلاصه بگم داداش تنها مشکلی که من دیدم همین وقت تلف کردنشه یعنی این همه فاصله میوفته بین کلاسا که به گفته خود مدیر اموزشگاه به علت کمبود اموزشگاه و تعداد زیاد متقاضیه وگرنه در مورد بقیه مسائل مثل برخورد و روال کار و از اینجور چیزا مثل بقیه اداره جاته...

بازم هر سوالی داری من درخدمتم

ho3eiin
19-10-1394, 04:55 بعد از ظهر
خوندم اون متنو،به نظرم خیلی دیگه اغراق کرده بود البته شایدم راست میگفته چون این مدیری که واس ما اومد صحبت کرد گفت تازه چند ماهه اومدم اینجا
حالا من اینجا مینویسم همه مراحلو تا اونایی که میخوان تو رهرو ثبت نام کنن اشنا بشن باهاش
تقریبا برج 7 بود که من ثبت نام کردم و بهم گفتن برو یه ماه دیگه بیا تا کلاسای ائین نامه شروع بشه
تو ابان کلاس ائین نامه شروع شد 5 جلسه رفتیم 4 جلسه ائین نامه و یه جلسه هم فنی
کلاسا که تموم شد گفتن برو هفته بعد بیا واسه انتخاب کلاسای عملی
هفته بعدش رفتیم واسه کلاسای عملی که روز و ساعت کلاسا رو میتونستی خودت انتخاب کنی(کلاس ها هم از 8 صب شروع میشه تا 6 غروب دو ساعت دوساعت)منم ساعت 10 تا 12 رو برداشتم که دوباره افتاد یه ماه و خورده ای دیگه یعنی همین هفته پیش پنج شنبه کلاسای عملیم تموم شد
اما در مورد کلاس های عملی :
روز اول اموزش میری دوتا مربی داره ازت میپرسن بلدی موتورسواری اگه بلد باشی میگن برو سوارشو اگه بلد نباشی میگن برو یه موتور بردار تا من بیام
ما که بلد بودیم یچیزایی رفتیم سوار شدیم یه نیم ساعت دور زدیم بعد مربی اومد یه پنج دقیقه توضیح در مورد نکات امتحان داد و رفت نشست تو دفترشون
و دیگه باهات کاری ندارن(البته بری ازشون سوال بپرسی جواب میدن و مشکلی نیس چندان) تا روز اخر که یه امتحان مربیت ازت میگیره که اسونه و زیاد گیر نمیدن
اما اونایی که بلد نبودن من میدیدم که بهشون اموزش میدادن حتی پشت موتور رو هم میگرفت مربیه و همراهش میدوید خلاصه اگه بلد نباشی یه چیزایی بهت یاد میدن بقیش با خودته که به نظر من تو پنج جلسه دوساعته میتونی یاد بگیری قشنگ
در مورد برخورد مربی ها نه میتونم بگم خوب بودن نه میتونم بگم بد بودن من که چیز خاصی ازشون ندیدم و چند تا سوال هم کردم قشنگ جواب دادن(در مورد مربی ها دارم میگم چون چندتا کارگر اونجا هستن که خیلی بیشعورن اصلا با اونا کار ندارم )
پیست هم شامل موانع کله قندی ، هشت انگلیسی، یه تپه و یه چاله اب میشه که تو دوساعت اموزش فقط باید با اینا سروکله بزنی که به نظر من قشنگ میتونی یاد بگیری تو این 5 جلسه
خوب وضعیت موتورها همونطور که گفته شده داغونه یعنی خیلی بده اما خوب بالاخره میشه باهاشون کار کرد و یاد گرفت
فقط تنها مشکلی که هست و همه باهاش مشکل دارن اینه که موتورهای امتحان اصلی با موتور های اموزش فرق میکنه یعنی موتورهای امتحان صفره و فقط واسه امتحان بیرون میارن نمی تونی باهاشون کار کنی وگرنه اگه با موتورهای اموزش امتحان میگرفتن من قول میدم از 100 نفر 90 نفر قبول میشدن!!!

خلاصه بگم داداش تنها مشکلی که من دیدم همین وقت تلف کردنشه یعنی این همه فاصله میوفته بین کلاسا که به گفته خود مدیر اموزشگاه به علت کمبود اموزشگاه و تعداد زیاد متقاضیه وگرنه در مورد بقیه مسائل مثل برخورد و روال کار و از اینجور چیزا مثل بقیه اداره جاته...

بازم هر سوالی داری من درخدمتم

خب امروز بعد کلی برو بیا قبول شدم و تموم شد اونم زیر بارون و زمین لیز:13:(هم ائین نامه هم عملی بار اول قبول شدم):clap:

siavashmt
20-11-1394, 10:48 قبل از ظهر
اقا میشه بدون اینکه بری اموزشگاه بری برای گواهینامه؟

kaveh_am
20-11-1394, 07:07 بعد از ظهر
اقا میشه بدون اینکه بری اموزشگاه بری برای گواهینامه؟
تو کرج خیر(باید بری از راهنمای رانندگی استان بپرسی)

s.mm
19-01-1395, 08:52 بعد از ظهر
دوستان همونطور که می دونید و روی گواهینامه ها نوشته شده
فرد دارنده گواهینامه باید 3 سال از تاریخ صدور گواهینامه اش گذشته باشه تا بتونه موتور 200 به بالا (مثلا 250) سوار بشه

حالا می خوام بدونم این قانون چقدر جدی هست و مثلا در خیابان چقدر احتمال گیر افتادن وجود داره و در صورت رخداد حادثه چقدر

به نظرتون با داشتن همچین محدودیتی آیا برم سمت موتور 200 به بالا یا نه؟

کسی تجربه خاصی در این خصوص داره؟

B-MAX
19-01-1395, 09:52 بعد از ظهر
بنده فکر میکنم فقط زمانی که خدای ناکرده تصادف بکنی به این مورد توجه میکنن

s.mm
20-01-1395, 04:46 بعد از ظهر
بنده فکر میکنم فقط زمانی که خدای ناکرده تصادف بکنی به این مورد توجه میکنن

لا مصب محدودیت بدیه!

Komando
20-01-1395, 08:00 بعد از ظهر
تا چند سال پیش توی شهر ما واسه گواهینامه موتور همون راهنمایی رانندگی یه امتحان ایین نامه و یه امتحان عملی میگرفت راحت همه قبول میشدن اموزشی چیزی در کار نبود ولی با قانون جدید دیگه واس گواهینامه موتور باید رفت شهرهای اطراف.چون اموزشگاهای شهر خودمون گواهینامه موتور ندارن.منم که قبلا راحت بود نگرفتم .الان که دیگه هیچ:1tongue:.اخه موتور دیگه اموزشگاه میخاد:vahidrk:.همش ...............جیب مردم رو خالی کنن:11:

imoon
21-01-1395, 03:08 بعد از ظهر
الان واقعا چیکار باید کرد؟؟؟
البته زده بالای 23 سال تمام...خو ما که بالای 23 هستیم 10 سال هم موتور سواریم چه کنیم ؟ نگیرن گیر بدن ؟

sajjadme
21-01-1395, 03:44 بعد از ظهر
متاسفانه باید سه سال از اخذ گواهینامه بگذره و در عین حال 23 سال تمام داشته باشید .... هر دو شرط لازمه ....اما
من از چند تا افسر پرسیدم گفتن این قانون بیشتر برای تصادفات هست که راکب موتور در هرصورت اگر این شروط رو نداشته باشه مقصر هست .....و اینطور نیست که بخاطر این مسئله یکیو بیان از موتور پیاده کنند و ببرن پارکینگ ....
اما بنظرم دوستان دلو بزنید به دریا .... بعید میدونم به موتور سواری که کلاه کاسکت داشته باشه گیر بدن و نگهدارن تا مدارکو ببینن ....
حداقل رشت اینجوریه ....بابا یارو روی موتور دوتا گونی بزرگ بسته بود یه نفر راننده بود و یه نفر زیر گونی ها بود به سختی میشد دیدش ....تا گونی ها رو نگه داره ....بعد از جلوی چند تا پلیس رد شد ....پلیس ها هم به وضوح دیدنش اما کاریش نداشتن ...حالا جاهای دیگه رو نمیدونم

mamad311
24-01-1395, 07:19 بعد از ظهر
سلام دوستان میخواستم بدونم بعد ا قبول شدن در ازمون شهر موتور سیکلت...برگه ای چیزی میدن ک تا وقت اومدن گواهینامه بتونیم تو شهر تردد کنیم؟ممنون

kaveh_am
24-01-1395, 08:51 بعد از ظهر
نه هیچی نمیدن...باید صبر کنی تا گواهینامت بیاد...فکر کنم تو 10 روز میاد...

farhadd
24-01-1395, 08:56 بعد از ظهر
سلام دوستان میخواستم بدونم بعد ا قبول شدن در ازمون شهر موتور سیکلت...برگه ای چیزی میدن ک تا وقت اومدن گواهینامه بتونیم تو شهر تردد کنیم؟ممنون

یه رسید بهتون میدن ولی روش نوشته که اعتبار قانونی برای رانندگی ندارد،باید صبر کنید تا گواهینامه بیاد.

kaveh_am
24-01-1395, 09:39 بعد از ظهر
کرج رسید نمیدن...

sajjadme
24-01-1395, 09:47 بعد از ظهر
نه رسیدی که میدن اعتبار قانونی برای رانندگی نداره .....

البته برای منه بدبخت هم گواهی ماشین هم گواهی موتور بیشتر از یک ماه طول کشید...

درضمن اگه من بخوام بنللی 250 بخرم گواهینامه ی من با اون رسیدی که میدن و اعتبار نداره .... هیچ فرقی نداره:mypersianforum (531:4chsmu1::25r30wi::riz481:

ZirCgari
12-02-1395, 11:08 بعد از ظهر
این مرجع صلاحیت دار پزشکی یعنی دقیقا چی ؟ کجا؟ چه ارگانی؟!

من کارت معافی رو نشون آموزشگاه میدم میگه *نُچ* بدون این که حتی از بند معافیت استعلام بگیرن!

هیچ راهی نیست معافیت ماده 33(اعصاب روان ) گواهینامه بگیره؟: /

Seyed.mahdi
19-02-1395, 05:02 قبل از ظهر
این مرجع صلاحیت دار پزشکی یعنی دقیقا چی ؟ کجا؟ چه ارگانی؟!

من کارت معافی رو نشون آموزشگاه میدم میگه *نُچ* بدون این که حتی از بند معافیت استعلام بگیرن!

هیچ راهی نیست معافیت ماده 33(اعصاب روان ) گواهینامه بگیره؟: /

کارت معافیت از خدمت داشته باشید که حله داداش.
بنده با همین کارت اقدام به گرفتن گواهینامه کردم.

مراجع ذی صلاح هم در خود آموزشگاه ها معمولا آدرسشون رو زدن که باید به یکی از این مراکز مراجعه کنید و معاینه انجام بدید تا از نظر سلامتی تأیید بشید.

mamad311
26-02-1395, 10:10 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی جدیدا گواهینامه گرفته ؟چقدر طول میکشه برسه ب دستمون؟تو اموزشگاه میگفتن بین40 تا 3 ماه راسته؟

mehrad.s
26-02-1395, 10:24 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی جدیدا گواهینامه گرفته ؟چقدر طول میکشه برسه ب دستمون؟تو اموزشگاه میگفتن بین40 تا 3 ماه راسته؟

برای من 18 روز کاری طول کشید که پست تحویل بده

mamad311
12-03-1395, 10:02 بعد از ظهر
دوستان این خبر راسته ک گواهینامه های جدید 2تا3 ماه طول میکشه تا برسن به در خونه؟من واقعا کارم لنگ این گواهینامس.نمیدونم چجوریه بعضیا 15 روزه میاد بعضیا 3ماه بیشتر معطل میشن.

mamad311
20-03-1395, 03:37 بعد از ظهر
دوستان این خبر راسته ک گواهینامه های جدید 2تا3 ماه طول میکشه تا برسن به در خونه؟من واقعا کارم لنگ این گواهینامس.نمیدونم چجوریه بعضیا 15 روزه میاد بعضیا 3ماه بیشتر معطل میشن.
کسی اطلاع نداره راهنمایی کنه؟

kaveh_am
20-03-1395, 07:21 بعد از ظهر
کسی اطلاع نداره راهنمایی کنه؟
کجای کارش هستی؟پست مونده؟
جواب سوالت رو نمیدونم...ولی از شروع تا گواهینامه گرفتن.. تو کرج فکر نکنم زیر 2 ماه بشه گرفت...
اینجا همش حروف الفبا بازی میکنن....
2 شمبه برای من رو تعید و پست میکنن...هروقت رسید میام خبرش رو میدم..

mamad311
20-03-1395, 10:22 بعد از ظهر
کجای کارش هستی؟پست مونده؟
جواب سوالت رو نمیدونم...ولی از شروع تا گواهینامه گرفتن.. تو کرج فکر نکنم زیر 2 ماه بشه گرفت...
اینجا همش حروف الفبا بازی میکنن....
2 شمبه برای من رو تعید و پست میکنن...هروقت رسید میام خبرش رو میدم..
من قبول شدم الان کد ملیم رو ک میفرستم به راهور میگه مدارک شما تایید شده است.بعدش چه مرحله ای هستش؟و چند وقت دیگه میرسه بدست؟
..دو هفته ای بود میزد که مدارک شما جهت برسی به راهور ارسال شده است.دقیقا یکماه پیش قبول شدم
ممنون

kaveh_am
06-04-1395, 09:00 قبل از ظهر
بلاخره رسید..
قسمت پستش 13 روز طول کشید...
کل گواهینامه گرفتنم 8 ماه :D

cyatchentu
19-04-1395, 03:28 بعد از ظهر
سلام به همه
من سوالی دارم
کسی آموزشگاه سمت همت غرب بعد از آزادگان رو رفته؟
به علت مشغله کاری میخواستم بدونم در روز چند ساعت از وقت رو این دوره ها میگیره.
مرسی از پاسختون

mohamad.gh
13-10-1395, 03:19 بعد از ظهر
رییس پلیس راهور ناجا از اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها خبر می‌دهد.

به گفته سردار تقی مهری برابر دستور العمل جدیدی که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده، محدودیت‌هایی اعمال شده که ما از ماه آینده آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی درباره این محدودیت‌ها گفت: افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کننند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افراد دارای گواهینامه رانندگی کنند. از ساعت ۱۲ تا ۵ صبح اجازه رانندگی ندارند و در جاده‌های برون شهری نیز اجازه رانندگی ندارند. همچنین آنها باید علامت احتیاط راننده مبتدی است را در جلو و عقب خودرو نصب کنند.

وی با بیان اینکه این محدودیت برای گواهینامه‌های موتورسیکلت نیز وجود دارد، گفت: مدت این محدودیت ‌ها یکسال است و از ابتدای ماه آینده اجرایی خواهد شد و این موضوع به آموزشگاه‌ها و ... ابلاغ می‌شود.

همچنین اگر افراد در این مدت مرتکب تخلف شوند، گواهینامه‌شان توقیف و راننده مجددا به کلاس‌های آموزش رانندگی معرفی می‌شود.
[Only registered and activated users can see links] محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها رییس پلیس راهور ناجا از اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها خبر می‌دهد. به گفته سردار تقی مهری برابر دستور العمل جدیدی که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده، محدودیت‌هایی اعمال شده که ما ا

چ شود

Sooli
23-10-1395, 02:11 قبل از ظهر
با سلام
میخواستم ببینم تو آموزشگاه های تهران کدوم از همه بهتره و خلوت تر؟
لطفا آدرس و یا شماره تلفنش رو هم بدید با تشکر فراوان

Sooli
26-10-1395, 08:41 قبل از ظهر
دوستان کسی نیست که پاسخ بده...؟
لطفا اگر میدونید راهنمایی کنید...
با تشکر:6:

mrhamed
08-11-1395, 12:37 قبل از ظهر
من همه آموزگاه ها رو نرفتم اما تهران موتور که تو فدائیان هست فکر کنم داغون باشه...
درحال حاضر آموزشگاه رهرو میرم اونجا هم تعریفی نداره ۱۳۰ هزار گرفتن با آموزش عملی اجباری!
مدیریتش میگفت کلا شش جا درتهران هست

رهرو، تهران موتور، انتهای همت، جنب مترو حر، پارک ولایت (بقیشو یادم نیست)

پیشنهاد میکنم هرچه سریعتر اقدام کنید مثلا همین فردا

Sooli
08-11-1395, 12:44 قبل از ظهر
ممنون از پاسختون
برای شما چه مدت طول کشیده و چقد دیگه کار داره؟
درضمن اگه سریع اقدام کنم تا عید میشه گرفت گواهینامه رو و همچنین شنیدم بعضی آموزشگاه ها خودشون آزمون عملی میگیرند چرا به شما گفتن برید شهرک آزمایش؟

erfi.747
08-11-1395, 08:06 بعد از ظهر
رییس پلیس راهور ناجا از اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها خبر می‌دهد.

به گفته سردار تقی مهری برابر دستور العمل جدیدی که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده، محدودیت‌هایی اعمال شده که ما از ماه آینده آن را اجرایی خواهیم کرد.

وی درباره این محدودیت‌ها گفت: افرادی که گواهینامه را دریافت می‌کننند تا سه ماه اجازه ندارند به تنهایی و بدون حضور افراد دارای گواهینامه رانندگی کنند. از ساعت ۱۲ تا ۵ صبح اجازه رانندگی ندارند و در جاده‌های برون شهری نیز اجازه رانندگی ندارند. همچنین آنها باید علامت احتیاط راننده مبتدی است را در جلو و عقب خودرو نصب کنند.

وی با بیان اینکه این محدودیت برای گواهینامه‌های موتورسیکلت نیز وجود دارد، گفت: مدت این محدودیت ‌ها یکسال است و از ابتدای ماه آینده اجرایی خواهد شد و این موضوع به آموزشگاه‌ها و ... ابلاغ می‌شود.

همچنین اگر افراد در این مدت مرتکب تخلف شوند، گواهینامه‌شان توقیف و راننده مجددا به کلاس‌های آموزش رانندگی معرفی می‌شود.
[Only registered and activated users can see links] محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها رییس پلیس راهور ناجا از اعمال محدودیت‌های جدید برای تازه گواهینامه‌ گرفته‌ها خبر می‌دهد.به گفته سردار تقی مهری برابر دستور العمل جدیدی که از سوی وزیر کشور ابلاغ شده، محدودیت‌هایی اعمال شده که ما ا

چ شود
:25r30wi: ده ساله بدون گواهینامه میرم میام ده سال دیگم روش با این اوصاف !!! ولی حالا اگه تا قبل از اینکه این قانون :gigglesmile: اجرایی بشه برای گواهینامه اقدام کنیم از اجراش معاف میشیم یا نه ؟ مثلا فردا برم ثبت نام دیگه لازم نیست علامت راننده خیلی مبتدی رو نصب کنم ؟ خدایی چی میزنن تو راهنمایی رانندگی این ق.و.ا.ن.ی.ن رو تصویب میکنن ؟

yaser_tak
08-12-1395, 07:43 بعد از ظهر
سلام به دوستان گرامی
راستش بنده گواهینامه ثبت نام کردم الان در مراحله امتحان عملی هستم که امروز رفتم رد شدم چهار مانع بود به فاصله پنج قدم سومی رفتم دیگ بیش از حد به مانع نزدیک شده بودم تعادلم بهم خورد پام رو گذاشتم زمین الانم موتور ندارم تمرین کنم لطفا اگر نکته اموزش یا فلیم دارید بهم بدید ممنون میشم
تشکر وسپاس

karikator
26-03-1396, 10:07 بعد از ظهر
دوستان سلام اموزشگاه تو شرق تهران سراغ ندارین؟؟ هر چی تماس میگیرم میگن کار نمیکنیم ..شماره ها مثلا مخصوص موتوره ک از تو نت برداشتم اما همشون میگن نداریم

mardan
28-03-1396, 02:46 بعد از ظهر
دوستان سلام اموزشگاه تو شرق تهران سراغ ندارین؟؟ هر چی تماس میگیرم میگن کار نمیکنیم ..شماره ها مثلا مخصوص موتوره ک از تو نت برداشتم اما همشون میگن نداریم
میدان رسالت خیابون هنگام آموزشگاه هنگام

karikator
30-03-1396, 04:40 قبل از ظهر
میدان رسالت خیابون هنگام آموزشگاه هنگام

مرسی از راهنماییت اما قبلا زنگ زدم و میگن نداریم

jmail
07-05-1396, 12:50 بعد از ظهر
مرسی از راهنماییت اما قبلا زنگ زدم و میگن نداریم

رسالت ، شکوه رو هم من زنگ زدم نداشتن.

- - - Updated - - -

دوستان توی تهران کدوم آموزشگاهها هستن که اولا جلسات آموزش عملی ندارند و همچنین آزمون عملی گواهینامه رو خودشون انجام میدن و ارجاع نمیدن به شهرک آزمایش؟

Sooli
03-07-1396, 02:02 بعد از ظهر
من سه تا آموزشگاه رو اخیرا رفتم سر زدم و همشون گفتن که کلاس عملی اجباریه
اولی میدون حر(روبرو ایستگاه مترو میدون حر که میشه انگار میدون جنگ) آموزشگاه نامجو که ثبت نامش شنبه هاست
دومی آموزشگاه رهرو سه راه آذری که اونجا گفت باید زنگ بزنین و ثبت نامش روز مشخصی نداره
سومی هم آموزشگاه ولایت داخل بوستان ولایت روبرو درب ورودی شهربانو
که اونجا هم ماهی یک بار ثبت نام داره و باید تماس بگیرید
همشونم هزینه 130 تومنی میگیرن
شماره آموزشگاه ولایت: 55647515--55665901
شماره آموزشگاه نامجو:66376144
شماره آموزشگاه رهرو:66687421--66687420

al!r3za
04-07-1396, 10:08 قبل از ظهر
من سه تا آموزشگاه رو اخیرا رفتم سر زدم و همشون گفتن که کلاس عملی اجباریه
اولی میدون حر(روبرو ایستگاه مترو میدون حر که میشه انگار میدون جنگ) آموزشگاه نامجو که ثبت نامش شنبه هاست
دومی آموزشگاه رهرو سه راه آذری که اونجا گفت باید زنگ بزنین و ثبت نامش روز مشخصی نداره
سومی هم آموزشگاه ولایت داخل بوستان ولایت روبرو درب ورودی شهربانو
که اونجا هم ماهی یک بار ثبت نام داره و باید تماس بگیرید
همشونم هزینه 130 تومنی میگیرن
شماره آموزشگاه ولایت: 55647515--55665901
شماره آموزشگاه نامجو:66376144
شماره آموزشگاه رهرو:66687421--66687420

جاده قدیم، خیابون خلیج فارس آموزشگاه همکار امین کنار پارکینگ راهنمایی رانندگی. مثل اینکه برای خود راهنمایی رانندگیه. من خودم اونجا رفتم و همیشه ثبت نام داره. این جاهایی که شما میگید رو من میخواستم برم ولی هیچکدومشون ثبت نام نداشتن اون موقع.

HaMiD.TcI
25-07-1396, 01:11 قبل از ظهر
با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح، شرط داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی برای اخذ گواهینامه رانندگی حذف شد.

در جلسه‌ای که روز گذشته سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی داشت؛ تصمیمات جدیدی در زمینه‌ی نحوه اجرای برخی از مواد قانونی مرتبط با سربازان و مشمولان خدمت وظیفه عمومی اتخاذ شد.
یکی از موضوعات مورد بحث توافقات انجام شده در این جلسه شرط وجود کارت پایان خدمت و یا معافیت از سربازی جهت دریافت گواهینامه بود که در بند (ه) ماده ۵۴ قانون بیمه شخص ثالث این شرط حذف شده و نیروی انتظامی باید در اسرع وقت آن را اجرایی کند. در این بند قانونی که پیش از این نیروی انتظامی به دلیل مغایرت با سایر قوانین از اجرای آن سرباز زده و مشروط به ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح شده بود؛ تصریح شده است: «اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست.»
اگرچه هنوز تصمیمات اتخاذ شده در جلسه‌ی روز گذشته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی ابلاغ ابلاغ نشده است؛ اما به گفته سردار کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، به زودی و طی چند روز آینده این تصمیم ابلاغ و اجرایی خواهد شد.
پیش از این سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرده بود که پلیس برای اجرای این قانون، در انتظار ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح است. باید منتظر ماند و دید این ابلاغیه چه زمانی ارسال شده و از چه تاریخی محدودیت دریافت گواهینامه برای مشمولان سربازی برداشته می‌شود.

aidin m
04-08-1396, 02:59 قبل از ظهر
سلام دوستان میخواستم ببینم دوربین هم موتورسیکلتو جریمه میکنه؟ چون خودم تا حالا با دوربین جریمه نشدم ولی بعضیا میگن دوربین موتورو جریمه نمیکنه بعضیا ام میگن جریمه میکنه حتی اگه کلاه سرت نباشه یا ورود ممنوع بری جریمه میکنه که البته فکر نکنم حتی ماشینم برای کمربند یا ورود ممنوع فعلا دوربین جریمه نمیکنه خوب طرح که فعلا برا موتور سوارها نیست و منتفیه ولی مثلا سرعت غیر مجاز تو اتوبانها یا رد شدن از چراغ راهنمایی یا رد کردن لاین اضطراری تو تونلها کسی تا حالا جریمه شده؟؟؟

rage
09-11-1396, 05:02 بعد از ظهر
برای رانندگی با موتور های 200 به بالا باید چه گواهینامه ای گرفت؟

HaMiD.TcI
10-11-1396, 12:22 قبل از ظهر
چنین گواهینامه ای عملا وجود نداره

al!r3za
10-11-1396, 07:23 بعد از ظهر
برای رانندگی با موتور های 200 به بالا باید چه گواهینامه ای گرفت؟

پشت گواهینامه نوشته بعد از ۳ سال از تاریخ گواهینامه میتونید تا حداکثر ۲۵۰ سی سی سوار بشید.

- - - Updated - - -

سلام دوستان میخواستم ببینم دوربین هم موتورسیکلتو جریمه میکنه؟ چون خودم تا حالا با دوربین جریمه نشدم ولی بعضیا میگن دوربین موتورو جریمه نمیکنه بعضیا ام میگن جریمه میکنه حتی اگه کلاه سرت نباشه یا ورود ممنوع بری جریمه میکنه که البته فکر نکنم حتی ماشینم برای کمربند یا ورود ممنوع فعلا دوربین جریمه نمیکنه خوب طرح که فعلا برا موتور سوارها نیست و منتفیه ولی مثلا سرعت غیر مجاز تو اتوبانها یا رد شدن از چراغ راهنمایی یا رد کردن لاین اضطراری تو تونلها کسی تا حالا جریمه شده؟؟؟

تا اونجا که اطلاع دارم و دیدم و شنیدم فقط بعضی از دوربین‌های سر چهارراه‌ها موتور رو جریمه میکنن.

mfa1375
29-12-1396, 12:12 قبل از ظهر
با سلام . کسی از دوستان آموزشگاه ایمن موتور واقع در خیابان رسالت، خیابان نیروی دریایی رو رفته ؟ آیا سخت میگیرن یا نه و از نظر برخورد و خدمات چطوریه؟

Mohsen_14
29-12-1396, 11:18 قبل از ظهر
با سلام . کسی از دوستان آموزشگاه ایمن موتور واقع در خیابان رسالت، خیابان نیروی دریایی رو رفته ؟ آیا سخت میگیرن یا نه و از نظر برخورد و خدمات چطوریه؟
برخورد ؟ خدمات ؟ داداش مگه میخوای بری استخدام بشی ، چند جلسه میخوای بری و بعدم آزمون و والسلام .
امتحان همه آموزشگاهها سرهنگ بازنشسته نیرو انتظامی میاد میشینه رو صندلی یه جمعیت 40..50 نفری تک به تک موتور میگیرن بین اون 4..5 تا مانع رد میشن و اینم براشون تیک میزنه . تو یه جمع شاید یکی دو نفر قبول نشن !
10 جلسه هم تمرین عملی قبلش هست که تمرین میکنی و بلد نباشی یادت میدن ، آزمون کتبی هم که کلاس میگذارن بعدش هم امتحان . هر آموزشگاهی نزدیکته برو اصلا مهم نیست . سخت و آسونش هم دست آموزشگاه نیست ، توضیح دادم چطوریه .

KTM Lover
22-05-1398, 06:28 قبل از ظهر
سلام دوستان. می دونم این سوال که برای موتور بالای 200 چه گواهینامه ای باید گرفت پرسیده شده ولی جواب کامل دریافت نکرده.
میشه راهنمایی کنین که اگر کسی با گواهینامه ای که کمتر از سه سال ازش گذشته باشه، موتور 250 سوار شه چی میشه؟ ممکنه موتور رو توقیف کنن یا گواهینامه پانچ بشه؟

s.mm
22-05-1398, 07:54 قبل از ظهر
سلام دوستان. می دونم این سوال که برای موتور بالای 200 چه گواهینامه ای باید گرفت پرسیده شده ولی جواب کامل دریافت نکرده.
میشه راهنمایی کنین که اگر کسی با گواهینامه ای که کمتر از سه سال ازش گذشته باشه، موتور 250 سوار شه چی میشه؟ ممکنه موتور رو توقیف کنن یا گواهینامه پانچ بشه؟

ببین دوست عزیز حتی اگه تصادف هم بکنی خدای نکرده و مقصر هم باشی باز هم به نظر من کمتر از 1 درصد احتمالش هست که دردسر بشه برات

معمار
22-05-1398, 05:45 بعد از ظهر

پلیس با کسی که گواهینامه و کلاه ایمنی داشته باشه و موتورش هم پلاک و بیمه و اینا هم داشته باشه
پلیس کاری باهاش نداره تا زمانی که خدایی نکرده
تصادف بشه و مخصوصا تصادف جرحی باشه
اون وقته که بیمه محترم بررسی میکنه عه این شرایط گواهینامه ش به موتورش نمیخوره اون وقته که گیر بیوفتی

KTM Lover
23-05-1398, 01:00 بعد از ظهر
پلیس با کسی که گواهینامه و کلاه ایمنی داشته باشه و موتورش هم پلاک و بیمه و اینا هم داشته باشه
پلیس کاری باهاش نداره تا زمانی که خدایی نکرده
تصادف بشه و مخصوصا تصادف جرحی باشه
اون وقته که بیمه محترم بررسی میکنه عه این شرایط گواهینامه ش به موتورش نمیخوره اون وقته که گیر بیوفتی

ممنون از پاسخت، به نظر در واقعیت همینه و به جز این نیست.

نمی دونم آیا این محدودیت که گذاشتن کاربردی و منطقی هست به نظر شما؟ شرط سن و شرط یه سال؟؟ شدنی نیست. همون طور که خیلی ها بدون گواهینامه موتور سوار میشن. به نظر باید کار دیگه ای می کردن که جواب بگیرن.

معمار
23-05-1398, 05:48 بعد از ظهر
ممنون از پاسخت، به نظر در واقعیت همینه و به جز این نیست.

نمی دونم آیا این محدودیت که گذاشتن کاربردی و منطقی هست به نظر شما؟ شرط سن و شرط یه سال؟؟ شدنی نیست. همون طور که خیلی ها بدون گواهینامه موتور سوار میشن. به نظر باید کار دیگه ای می کردن که جواب بگیرن.

بابت جواب گرفتن یا نگرفتنش مملکت ما مشکلات ریشه ای کم نداریم یکیش هم همین موتورسیکلته

تازه قوانین جدیدتر اومده حدودا یک سالی اومده
تا یک سال باید تک نفر با موتور زیر 125 برونی
و یه سری چرت و پرت های دیگه که تا 23 سالگی و سه سال از صدور گواهینامه بگذره
میتونید موتورای بالای 200 سی سی و سوار بشید
تو کامنت قبلی گفتم تا وقتی به مشکل نخوری پلیس کاری باهات نداره
ولی چنان مشکلی پیش بیاد به شرط داشتن بیمه , بیمه خسارت و میده
بعد اون موقع گرفتار بیمه میشد

بابت اینم که چرا طرف بدون گواهینامه سوار میشه کاریش ندارن
اون داره بر اساس قانون یه بار جستی ملخک پیش میره حالا هر چی شد هم شد
من خودم تو دورانی که گواهینانه نداشتم فقط دو بار موتورم و گرفتن ولی بعد گواهینامه گرفتن هیچ پلیسی بهم گیر نداده

KTM Lover
26-05-1398, 07:39 قبل از ظهر
احتمالا این موضوع که مطرح می کنم نیاز به تاپیک جدا داره ولی برای اینکه تالار گفتگو شلوغ نشه همین جا می نویسم.

آیا از دوستان کسی مشکلی بابت تتو و خالکوبی وقت گواهینامه گرفتن داشته؟ یا بحث معافیت های پزشکی؟

من خودم وقت گواهینامه ماشین خیلی اذیت شدم. مجبور شدم برم آموزشکده معرفی کرد چشم پزشک (تا اینجاش اوکی هست)، چشم پزشک فرستاد پزشک خود نیروی انتظامی، کلی هم هزینه گرفتن (دقیق یادم نیست ولی ویزیتش حدود 150 تومن شد)، صف طولانی و چند تا چند تا هم می فرستاد تو، همه رو هم مجبور می کرد لباسشون رو در بیارن که ببینه اثر خود زنی یا همچی چیزایی دارن یا خیر! نهایتا هم تایید داد ولی برای من نوشت چهارساله! فک کنم به همه گواهینامه 5 ساله میدن. احتمالا به این معنی هست که چهار سال دیگه همه این برنامه ها رو باس طی کنم.

واقعا بدم میاد که دوباره درگیر همین جریان شدم.

ARSH
26-05-1398, 06:19 بعد از ظهر
من سر تا پام تتو
البته قبلا گرفتم گواهینامه رو احتمالا برم برای تمدید یقه امو بچسبن
البته برنامه دارم رو گردنمم بزنم اینو بزنم دیگه رسما فک کنم کارت ملیم ازم بگیرن
عالی شد بی گواهینامه سوار میشیم مشکلی نیست

معمار
27-05-1398, 06:37 بعد از ظهر
بابت خالکوبی
چیزی که من خوندم به خالکوبی که مشهود باشه یعنی تو چش باشه گیر میدن
و استدلال شون به نظرم اینه که طرف که طرف مشکل روانی داره و
اگه ببینن میفرستن برا کمیسیون پزشکی و داستان جدید براتون درست میشه

و بابت تمدید گواهینامه کاری ندارن فقط موقع ای که میخاید گواهینامه بگیرید این داستان و دارید

KTM Lover
28-05-1398, 06:37 قبل از ظهر
ممنون بابت همه پاسخ ها. یه ذره خیالم راحت شد، خیلی خوب نبود هر چهار سال علاوه بر چش پزشک بری روان پزشک هم ببینتت و اونم با اون شرایط!!

من برای گواهینامه ماشین اقدام کرده بودم و تو این هفته میخاستم برم برای گواهینامه موتور ولی بهم گفتن تا این یکی رو تمام نکنی نمی تونی اون یکی رو بری!
علاوه بر این اصلا مزیت هم نداره رفتن دوتاش با هم، چون میگن همه کلاس های تئوری رو باید رفت!
شما تجربه مشابهی داشتین؟ پیشنهادی در این خصوص دارین؟

Kenzo
31-04-1399, 10:32 بعد از ظهر
سلام
دوستان من میخوام برم آموزشگاه جهت آموزش موتورسواری و گرفتن گواهینامه
ولی شهری که هستم (کرج) سرچ کردم یه جا بیشتر آموزشگاه موتور نداره اونم تو محمدشهر و تو گوگل هم نظرات جالبی درموردش نداده بودن. نمیدونم همونجا برم یا بیام تهران آموزشگاه برم؟ دوستان کرجی تجربه ای دراینمورد ندارن؟
موتورسواری هم اصلا بلد نیستم ضمنا

Afshin007
13-05-1399, 02:25 قبل از ظهر
سلام
دوستان من میخوام برم آموزشگاه جهت آموزش موتورسواری و گرفتن گواهینامه
ولی شهری که هستم (کرج) سرچ کردم یه جا بیشتر آموزشگاه موتور نداره اونم تو محمدشهر و تو گوگل هم نظرات جالبی درموردش نداده بودن. نمیدونم همونجا برم یا بیام تهران آموزشگاه برم؟ دوستان کرجی تجربه ای دراینمورد ندارن؟
موتورسواری هم اصلا بلد نیستم ضمنا
من کرج رو اطلاعی ندارم ولی اموزشگاههای تهرانم وضعیت خوبی نداره به خصوص اونی که تو میدون حر هستش دیگه تصمیم با خودت ///

MR.Sina
12-11-1399, 01:27 قبل از ظهر
سلام خدمت همگی دوستان پرشین موتور

دوستان عزیز، من مدتیه برا گرفتن گواهی نامه موتور اقدام کردم، تا الان یه مدت خیلی کمی یه هوندا 150 برا یکی از دوستام دستم بود، بعدشم که ازون به بعد تا لان پالس 200ns دارم و سوار میشم.

سرتونو درد نیارم، وقتی تو پیست آموزشگاه سوار موتور شدم، دیدم سر رد کردن موانعش و مخصوصا اون آخری مشکل دارم و با اینکه تسلط خوبی رو موتور دارم، اما نمیشه دور بزنم و با فاصله‌هایی که اونجا هستش، اول یکی دونفر بهم گفتن شما چون پالس سوار میشی، به اینا عادت نداری و ناخوآگاه دور بزرگ میزنی(چون با موتورایی مثل پالس، کلا مثل هوندا نمیشه دور کوچک زد)، خلاصه بعد از اینکه یکم با هوندا تمرین کردم، متوجه شدم که کلا زمانی که میخوام دور تند بزنم، به خاطر اینکه پاهام بلنده، دسته گاز و ترمز میگیره به پام و نمیشه دور بزنم، به مربیاشونم گفتم که گفتن موقع دور زدن زانوتو باز کن و ...، اما هرکاری کردم نشد که نشد، وقتی باز میکنم، یجور میخوره، وقتی میبندم یجور دیگه و کلا نمیشه و متوجه شدم بلند بودن پاهام علیرغم اینکه برای پالس 200ns به علت ارتفاع زیاد زینش مزیت حساب میشد، اینجا یه ضعف بزگ حساب میشه که امتحان عملیو غیر ممکن میکنه.
از طرفیم به علت مشغله کاری که دارم، بیشتر از این وقت نمیکنم دنبالش باشم و بخوام هر روز برم و ... دیگه واقعا خسته شدم، از طرفیم میخوام حتما گواهی نامه رو بگیرم که داشته باشم، مخصوصا الآن که کلی از مراحلشو طی کردم و کلی وقت و هزینه کردم.

حالا خواستم از شما بپرسم که بنظرتون با این اوصاف چکار کنم؟؟ الآن تمام مراحلش انجام شده به جز آزمون عملیش، بنظرتون برم شهرستان امتحان بدم، میشه یجوری با افسره کنار اومد و قبولیمو بزنه؟؟ شهرایی مثل کرج و رباط کریمو اسلامشهر چطور؟ چون خودم ساکن تهران هستم، راستی یه چند نفرم تو اینستا پیدا کردم که یه پولی میگیرنو گواهی‌نامه میدن، منتهی نمیدونم واقعیه یا نه، بنظرتون میشه اعتماد کرد بهشون؟؟

راستی اگه کسی از دوستان، آشنا یا رابطی چیزی داره که میتونه اینکارو انجام بده، بیزحمت یه ایمیل بهم بزنه و شماره تماس بده یا اینکه خودم شماره تماس براش بفرستم و صحبت کنم باهاش، فقط بیزحمت توی موضوعشم بنویسه گواهی نامه موتور که ببینم، شیرینی و حق‌الزحمه هم محفوظه اگه کسی از دوستان میتونه کاری انجام بده برام.

معمار
12-11-1399, 08:01 قبل از ظهر
سلام خدمت همگی دوستان پرشین موتور

دوستان عزیز، من مدتیه برا گرفتن گواهی نامه موتور اقدام کردم، تا الان یه مدت خیلی کمی یه هوندا 150 برا یکی از دوستام دستم بود، بعدشم که ازون به بعد تا لان پالس 200ns دارم و سوار میشم.

سرتونو درد نیارم، وقتی تو پیست آموزشگاه سوار موتور شدم، دیدم سر رد کردن موانعش و مخصوصا اون آخری مشکل دارم و با اینکه تسلط خوبی رو موتور دارم، اما نمیشه دور بزنم و با فاصله‌هایی که اونجا هستش، اول یکی دونفر بهم گفتن شما چون پالس سوار میشی، به اینا عادت نداری و ناخوآگاه دور بزرگ میزنی(چون با موتورایی مثل پالس، کلا مثل هوندا نمیشه دور کوچک زد)، خلاصه بعد از اینکه یکم با هوندا تمرین کردم، متوجه شدم که کلا زمانی که میخوام دور تند بزنم، به خاطر اینکه پاهام بلنده، دسته گاز و ترمز میگیره به پام و نمیشه دور بزنم، به مربیاشونم گفتم که گفتن موقع دور زدن زانوتو باز کن و ...، اما هرکاری کردم نشد که نشد، وقتی باز میکنم، یجور میخوره، وقتی میبندم یجور دیگه و کلا نمیشه و متوجه شدم بلند بودن پاهام علیرغم اینکه برای پالس 200ns به علت ارتفاع زیاد زینش مزیت حساب میشد، اینجا یه ضعف بزگ حساب میشه که امتحان عملیو غیر ممکن میکنه.
از طرفیم به علت مشغله کاری که دارم، بیشتر از این وقت نمیکنم دنبالش باشم و بخوام هر روز برم و ... دیگه واقعا خسته شدم، از طرفیم میخوام حتما گواهی نامه رو بگیرم که داشته باشم، مخصوصا الآن که کلی از مراحلشو طی کردم و کلی وقت و هزینه کردم.

حالا خواستم از شما بپرسم که بنظرتون با این اوصاف چکار کنم؟؟ الآن تمام مراحلش انجام شده به جز آزمون عملیش، بنظرتون برم شهرستان امتحان بدم، میشه یجوری با افسره کنار اومد و قبولیمو بزنه؟؟ شهرایی مثل کرج و رباط کریمو اسلامشهر چطور؟ چون خودم ساکن تهران هستم، راستی یه چند نفرم تو اینستا پیدا کردم که یه پولی میگیرنو گواهی‌نامه میدن، منتهی نمیدونم واقعیه یا نه، بنظرتون میشه اعتماد کرد بهشون؟؟

راستی اگه کسی از دوستان، آشنا یا رابطی چیزی داره که میتونه اینکارو انجام بده، بیزحمت یه ایمیل بهم بزنه و شماره تماس بده یا اینکه خودم شماره تماس براش بفرستم و صحبت کنم باهاش، فقط بیزحمت توی موضوعشم بنویسه گواهی نامه موتور که ببینم، شیرینی و حق‌الزحمه هم محفوظه اگه کسی از دوستان میتونه کاری انجام بده برام.

سلام خوش اومدی به پرشین موتور

خوب شما خودت موتورسواری و میدونی موتور چیز عجیبی نیست و این جور که فهمیدم فقط یه ازمون عملی مونده
شهرستان و تهران هیچ فرقی نداره همه جا با سی جی ترکیده ازت امتحان میگیرن

و دنبال اونایی که اینستاگرام و فضا مجازی انواع کارت های مختلف درست میکنن نباش
99.99 بلکه 100 در 100 شون تقلبی و برات دردسر ایجاد میشه و یک کارت بدون اعتبار بهت میدن

شما که رفتی کلاس و ثبت نام کردی و تمام مراحل شو طی کردی ادامه بده و یه گواهینامه معتبر که خودت گرفتیش و بگیر

بابت موانع هم باید با موتورهای همون اموزشگاه تمرین کنی روز امتحان هم با همون موتورها امتحان بدی
و همش برمیگرده به تمرین و قلق گیری با اون موتورها حتی اگه بهترین موتورسوار باشی و بهترین موتور رو هم داشته باشی
باز هم باید قلق اون موتورها دستت باشه و با اونا امتحان بدی

و در اخر هم اینکه شما حتی گواهینامه بگیری باید قوانین و رعایت کنی
تا یک سال 125 سی سی سوار بشی و 3 سال زیر 200 سی سی و سن 23 سالگی برا بالا 200 سی سی رو هم رعایت کنی
چون جدید هم طرح میزارن گواهینامه ها رو چک میکنن هم بابت بیمه حسابی سخت گیر شدن

linux_linda
12-11-1399, 11:04 قبل از ظهر
من سوالات آزمون موتورسیکلت رو دیدم واقعا از دنیا عقب هستن
مثلا داخلش نوشته انواع موتورها اینها هستن اما فقط تو ایران دست میذارن روی حادثه خیز ترین موتور سی جی 125 برای امتحان عملی
در ویتنام هرکسی با موتور خودش میاد آزمون عملی میده و میره
در آمریکا و آلمان قضیه 180 درجه فرق داره کاری ندارن با چه ماشین و موتروی میخوای امتحان بدی فقط ازت سلامت روانی میخوان و اینکه جرم فدرال نداشته باشی

MR.Sina
12-11-1399, 05:57 بعد از ظهر
سلام خوش اومدی به پرشین موتور

خوب شما خودت موتورسواری و میدونی موتور چیز عجیبی نیست و این جور که فهمیدم فقط یه ازمون عملی مونده
شهرستان و تهران هیچ فرقی نداره همه جا با سی جی ترکیده ازت امتحان میگیرن

و دنبال اونایی که اینستاگرام و فضا مجازی انواع کارت های مختلف درست میکنن نباش
99.99 بلکه 100 در 100 شون تقلبی و برات دردسر ایجاد میشه و یک کارت بدون اعتبار بهت میدن

شما که رفتی کلاس و ثبت نام کردی و تمام مراحل شو طی کردی ادامه بده و یه گواهینامه معتبر که خودت گرفتیش و بگیر

بابت موانع هم باید با موتورهای همون اموزشگاه تمرین کنی روز امتحان هم با همون موتورها امتحان بدی
و همش برمیگرده به تمرین و قلق گیری با اون موتورها حتی اگه بهترین موتورسوار باشی و بهترین موتور رو هم داشته باشی
باز هم باید قلق اون موتورها دستت باشه و با اونا امتحان بدی

و در اخر هم اینکه شما حتی گواهینامه بگیری باید قوانین و رعایت کنی
تا یک سال 125 سی سی سوار بشی و 3 سال زیر 200 سی سی و سن 23 سالگی برا بالا 200 سی سی رو هم رعایت کنی
چون جدید هم طرح میزارن گواهینامه ها رو چک میکنن هم بابت بیمه حسابی سخت گیر شدن

سلام عزیز ممنونم ازت

آره اونو شنیده بودم که هرجا برم با 125CG داغون امتحان میگیرن.
آره حرفت درسته کاملا اما مشکل من اینه که حتی زمانیم که قلق اون موتور کاملا دستمم بیاد و باهاش تمرین کنم، بازم زمانی که اون دور آخرو بخوام بزنم، فرمان موتور به پام گیره میکنه و نمیتونم اینکارو انجام بدم؛ این دیگه با تمرین کردن و ... هم حل نمیشه. چون اگه پیست آموزشگاهای تهرانو دیده باشید، میبینید که موانعو یجوری توهم توهم چیدن که باید فرمانو تا ته با چپ و راست بچرخونی و آخرم با فاصله کمتر از یک میلیمتر از موانع رد میشه موتور.

مشکلم در واقع همین بحث شرایط جسمانیمه، وگرنه میرفتم تمرین میکردم تا بگیرم گواهی نامشو.

اینی که شما گفتید تهران و شهرستان فرق نداره، من بیشتر منظورم این بود که یجوری بشه با افسره حرف زد که قبول کنه آدمو، بنظرتون برم شهرستان میشه همچین کاری کرد؟؟
آخه راجع به ماشین که خیلی زیاد تو دور و بریام دیدم که یه پولی به افسر دادن و قبولشون کرده، تازه اونا رانندگیم بلد نیستن، حالا من برا موتور میخوام یه همچین کاری کنم یعنی موتور افسراش گیرترن نسبت به ماشین؟؟ با اینکه من خودم موتور سوارم و فقط مشکلم بانوع موتوره.

راهی بنظرتون نمیرسه که یجوری با افسر به تفاهم برسم و این گواهی نامه رو بگیرم؟؟ والا طبیعیش اینه که وقتی برا ماشین میشه، واسه موتورم صددرصد باید بشه

و یه سؤال دیگه هم اینکه، این بحث بیمه ها که گفتید جدیدا طرح میذارن، چیه دقیقا؟؟ نشنیدم قضیشو، یعنی توی بیمه طرح جدید دادن؟؟

Alireza Farzin
12-11-1399, 11:16 بعد از ظهر
سلام,

شما مگه قدتون چقدره,
صندلی CG125 که یک تیکه هست و میتونی کمی عقبتر بشینی که پات به فرمون نگیره,

در مورد بیمه,.....سیستمشون داره کاملتر میشه و ازتون شماره تلفنی میخوان که به اسم صاحب موتور باشه و پلیسها با یک تماس میتونن بفهمن که بیمه دارین یا نه و در اینده بگن که چرا موتور شخص دیگه ای رو سوار شدید, و اعمال محدودیت های بیشتر برای کنترل ترافیک و الودگی هوا,

معمار
13-11-1399, 09:58 قبل از ظهر
سلام عزیز ممنونم ازت

آره اونو شنیده بودم که هرجا برم با 125CG داغون امتحان میگیرن.
آره حرفت درسته کاملا اما مشکل من اینه که حتی زمانیم که قلق اون موتور کاملا دستمم بیاد و باهاش تمرین کنم، بازم زمانی که اون دور آخرو بخوام بزنم، فرمان موتور به پام گیره میکنه و نمیتونم اینکارو انجام بدم؛ این دیگه با تمرین کردن و ... هم حل نمیشه. چون اگه پیست آموزشگاهای تهرانو دیده باشید، میبینید که موانعو یجوری توهم توهم چیدن که باید فرمانو تا ته با چپ و راست بچرخونی و آخرم با فاصله کمتر از یک میلیمتر از موانع رد میشه موتور.

مشکلم در واقع همین بحث شرایط جسمانیمه، وگرنه میرفتم تمرین میکردم تا بگیرم گواهی نامشو.

اینی که شما گفتید تهران و شهرستان فرق نداره، من بیشتر منظورم این بود که یجوری بشه با افسره حرف زد که قبول کنه آدمو، بنظرتون برم شهرستان میشه همچین کاری کرد؟؟
آخه راجع به ماشین که خیلی زیاد تو دور و بریام دیدم که یه پولی به افسر دادن و قبولشون کرده، تازه اونا رانندگیم بلد نیستن، حالا من برا موتور میخوام یه همچین کاری کنم یعنی موتور افسراش گیرترن نسبت به ماشین؟؟ با اینکه من خودم موتور سوارم و فقط مشکلم بانوع موتوره.

راهی بنظرتون نمیرسه که یجوری با افسر به تفاهم برسم و این گواهی نامه رو بگیرم؟؟ والا طبیعیش اینه که وقتی برا ماشین میشه، واسه موتورم صددرصد باید بشه

و یه سؤال دیگه هم اینکه، این بحث بیمه ها که گفتید جدیدا طرح میذارن، چیه دقیقا؟؟ نشنیدم قضیشو، یعنی توی بیمه طرح جدید دادن؟؟

والا نمیدونم بشه با افسر کنار اومد یا نه
ولی این و میدونم که اگه یه افسر بهت اوکی بده که مثلا بیا فلان جا ثبت نام کن حوا تو دارم
باید تمام این مراحلی که طی کردی و طی کنی و احتمالا از اسفند ماه دوباره همه جا رو تعطیل کنن
و جدا از مسائل مالی شما حالا حالا ها در انتظار برگذاری کلاس و امتحان بمونی و کلی از زمانت میره
پس بهترین راه همینه بری اموزشگاه در خواست کلاس مجدد رانندگی بدی و تمرین و قلق گیری کنی
و همین جایی که هستی گواهینامه تو بگیری که سریع تر به گواهینامه برسی

- - - Updated - - -

بابت بیمه هم دارن حسابی سخت گیر تر میشن هر روز قوانین و سخت گیرانه تر میکنن مثله کشور های اروپایی و امریکایی
فقط حیف که درامدمون اندازه اونا نیست
بیشتر از نیویورک خرج میکنیم ولی کیفیت زندگی هامون در حد شعب ابی طالبه

MR.Sina
14-11-1399, 02:11 قبل از ظهر
سلام,

شما مگه قدتون چقدره,
صندلی CG125 که یک تیکه هست و میتونی کمی عقبتر بشینی که پات به فرمون نگیره,

در مورد بیمه,.....سیستمشون داره کاملتر میشه و ازتون شماره تلفنی میخوان که به اسم صاحب موتور باشه و پلیسها با یک تماس میتونن بفهمن که بیمه دارین یا نه و در اینده بگن که چرا موتور شخص دیگه ای رو سوار شدید, و اعمال محدودیت های بیشتر برای کنترل ترافیک و الودگی هوا,

سلام

والا قدم که 185 منتهی طول پاهام نسبت به قدم خیلی بیشتره، یعنی الان مثلا یکی از رفیقام هست قدش از من بلندتره، اما وقتی رو موتور میشینه پاش به اندازه من به زمین نمیرسه و نشون میده پای من بلندتره، حالا علت پزشکی و این چیزاشو نمیدونم چرا ولی یه پزشکه یبار داشت میگفت خوبه اگه طول پا نسبت به قد بلندتر باشه.

آره اتفاقا در حالت عادیم که پشت موتور میشینم، اکثرا عقب تر میشینم، منتهی برای آزمون چون باید موقع رد کردن مانع آخر و دور زدن، فرمانو تا آخر بپیچونی، اگه نری قشنگ جلو بشینی دستتات جای مانور نداره و نمیتونی فرمانو تا آخر بپیچونی، اتفاقا یسری ازونا که نمیتونن رد کنن، بهشون میگن باید برید قشنگ جلو بشینید که دستتاون کاملا انعطاف پذیر بشه و بتونید تو دور آخر فرمانو بچرخونید تا آخر.

آها من فکر کردم این قانون جدیدو میگید که توی تصادف اگه راننده گواهی نامه نداشته باشه، بهش دیه حوادث راننده تعلق نمیگیره.
خب راجع به این چیزی که گفتی، مشکلش چیه، خب من موقع بیمه شماره تماس خودمو میدم موتورم که به نام خودمه، دیگه مشکلی پیش نمیاد.
بعد اینکه مگه اگه سوار موتور شخص دیگه ای بشیم، از نظر قانونی مشکلی داره که پلیس بخواد بگه چرا و ...؟؟؟

Alireza Farzin
14-11-1399, 11:20 قبل از ظهر
سلام,

اگر پاهات به بلندیه یه شخص 190 سانتی هست؟,.....بله, تو کنترل موتور به مشکل برمیخوری, تا اینکه بالانس نگه داشتن موتور رو تو سرعت پائین کاملا یاد بگیری که میتونه بهت کمک کنه که دورهای خیلی کوچک رو انجام بدی,

در مورد بیمه هم, دارن سعی میکنن که با استانداردهای جهانی جلو برن, حالا کی کاملا مطابقت پیدا بکنه با استاندارد جهانی؟,.....

مسئله پلاک رو حل کردن, که پلاک مالکیت داشته باشه و مثل قبل با موتور, دست به دست نگرده,.....حالا چون صاحب پلاک مشخص هست, هر اتفاقی که با اون پلاک(موتور) صورت بگیره, اون شخص درگیر میشه, حالا میخواد موتور رو قرض داده باشه به کسی,......برای همین از این به بعد, اگه موتوری به سرقت رفت باید فورا به پلیس خبر داد که اگر با اون موتور اطفاق بدی بیوفته سراغ صاحب پلاک نیان,

در آینده اگر مثلاً دو نفر بخوان از یک موتور استفاده بکنن, شرکت بیمه باید مطلع باشه و درخواست نرخ بالاتر بیمه رو هم میکنه,

گواهی نامه نداشته باشی و یا اصلا بیمه نداشته باشی, اگر به شخصی بزنی,....دیه به شخص تعلق میگیره و پرداخت میشه ولی شما به نسبت تخلفت و پول نداشتنت که بتونی خسارات رو پرداخت کنی میوفتی زندان,

گواهینامه نداری نمیتونی موتور بخری, موتور بخری نمیتونی بدون بیمه برونیش,.....این اصل قضیه هست که میخوان صد درصد پیاده اش کنن,

معمار
06-04-1400, 03:33 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان

خوب من ۲۶ خردادی که گذشت یکبار دیگه امتحان ایین نامه دادم
ولی برای گواهینامه پایه یک

همه تو سالنی که امتحان دادیم
متقاضیان ۱ و ۲ و ۳ و موتور بودیم و هیچ فرقی نبود بین سوالات

من سال ۹۲ که اولین گواهینامه مو گرفتم تا به الان فقط یک کتاب برا تمام متقاضی ها هستش
یعنی حتی فنی همه یکی هستش
خوب دیگه قانونه دیگه

و اینم بگم که تمام گواهینامه هاییم که گرفتم ایین نامه شون و بار اول قبول شدم

و این بار فقط تابلو ها رو دوبار نگاه کردم و یه خلاصه برداری از گذشته داشتم اونم یه نگاه انداختم
و یه برنامه هم دانلود کردم امتحان هاشو که زدم کلی موارد فراموش شده یاداوری شد به من
و با تمرین دو روزه این بار هم ایین نامه رو بدون غلط دفعه اول قبول شدم

49267

عکس برنامه شو گذاشتم واقعا برنامه خوبی بود
فقط یه اشکالی که داشت ازمون های اولیش حتی اگه کل سوالات و هم درست میزدی
اخرش میدیدی که بالای تعداد مجاز غلط داری ولی ارمون های اخری این مشکل و نداشت
در کل خوب بود روز امتحان هم اون برگه سوال هایی که دست من بود
اکثرشون و تو همین اپلیکیشن دیده بودم

درکل نمیخان هم تو ایین نامه زیاد سخت بگیرن
و امتحان شون واقعا راحت هستش و با یه کوچولو مطالعه قبول میشید

vali854
13-04-1400, 08:35 قبل از ظهر
سلام .
من بتازگی گواهینامه موتور سیکلت گرفتم . بعد از 60 سال سن .
اول که تعداد اموزشگاه های موتور تو تهران کمه و همیشه شلوغ . من وسط زمستان تو تهرانسر ثبت نام کردم که آموزشگاه تو خود سایت پلیس بود .
آیین نامه را از یک سایت اینترنتی 15 تومن دادم ، و با ازمون ها و اموزش هاش کار کردم . البته برای بخش متور سیکلت بخش فنی چند تا مبحث مجزای خودرو دارد . ایین نامه را همن بار اول قبول شدم . شهر را هم دوبار .

خوبی این آموزشگاه این بود که دو هفته ای کار تمام شد .

من ی چشم ام دید نداره ، برای من محدویت 125 سی سی موتورسیکلت رو زدن تو گواهینامه . به کمیسیون پزشکی گفتم من 30 سال ماشین دارم و حتی یک تصادف هم ندارم تو سابقم ، محدودیت سی سی اگر برای سرعت است که من با ماشین بیشتر سرعت میرم . ولی بلخره قبول نکردند .

بیشتر تو جوان ها به نقوش تتو روی بدن گیر میدادن . که باید بری پاک کنی و شش ماه هم منتظر بمانی . ....

من مو تور 250 اسکوتر دارم . همیشه کلاکاسکت و دستکش دارم و البته تو مسیر ویزه اتوبوس و پیاده رو هم نمی رم . تو این چند سال حتی یکبار هم پلیس جلوم رو نگرفته .

اگه گواهینامه نداشته باشی و بگیرن ، متور رو که میخوابونن و 100 هزار تومان جریمه . و بعد هم با یک گواهینامه دار باید بری برای ترخیص و تحویل موتور .

shapoor_
09-07-1400, 01:04 بعد از ظهر
سلام.
یه سوال. توی آزمون عملی، آزمون گیرنده ترک موتور میشینه؟

سپاس.

Gladiator
10-07-1400, 01:36 بعد از ظهر
سلام.
یه سوال. توی آزمون عملی، آزمون گیرنده ترک موتور میشینه؟

سپاس.

تا اونجا که من میدونم خیر
چهارتا کله قندی با فاصله میچینن شما باید بذاری دنده یک حرکت کنی بدون استفاده از کلاچ و ترمز و گذاشتن پا رو زمین یکی در میون از بینشون عبور کنی و برگردی همین