PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع گواهینامه + نرم افزار آزمون + کتاب آئین نامه

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7

02109002
17-09-1390, 01:01 قبل از ظهر
امید جان انشاا... قبول میشی و میری مرحله بعد :sumo:

sajad.N
17-09-1390, 11:02 قبل از ظهر
arsh جان ایشالا قبول میشی...
حالا خوبه تهران نیستی...چون هرکی آیین نامه رو رد شه میره 40 روز دیگه میاد..
غمت نباشه داداش...

nOviA
17-09-1390, 02:30 بعد از ظهر
ARSH ([Only registered and activated users can see links]) جان تا نخونی قبول نمیشی. یه سری نکات ریز داره. خوندنش هم 2روز بیشتر وقتتو نمیگیره. 1بار بخون برو راحت امتحان بده قبول میشی.

matrixaidin
17-09-1390, 02:41 بعد از ظهر
اميد بشين مثل ادم بخون قبول بشي بياي تهران تو قرار ملاقات ها ببينيمت بعد يه شيريني تپل به بچه هاي سايت بده
ok?...:4chsmu1:

---------- Post added at 02:41 PM ---------- Previous post was at 02:39 PM ----------

:sajad.N ([Only registered and activated users can see links]) دادا راستي گواهينامه تو اومد؟؟؟

ARSH
17-09-1390, 02:43 بعد از ظهر
اره نویا داداش همین نکات ریزش آدمو گیج میکنه
راستش برام زیاد مهم نیست به خاطره همین نمیخونم
من تو عمرم تو شهر موتور سوار نشدم و نمیشم شاید یکی دوبار به اجبار و موتور دیگران
حتی موقع آفرود هم از شهر رد نمیشم و میندازم از بیابون ها و بغل کانال ها و این جور جاها میرم به کارم نمیاد اما از یه طرف میگم اتفاق دیگه یه بار یهو پیش میاد گریبان گیر ادم میشه باز گواهینامه داشته باشیم برگ برنده هست دستم.م
اما بازم از یه طرف موتورهام قانونی نیست پس با داشتن گواهینامه مدارکم تکمیل نمیشه یه جورایی برام بی اهمیت شده
ولی این شنبه دیگه قول میدم قبول شم شیرینیشم سره جاشه:retarded:

Kami
17-09-1390, 03:18 بعد از ظهر
تاپیک عنوانش فراموش نشه

Milad
17-09-1390, 11:51 بعد از ظهر
گواهينامه موتور من بعد از يك ماه نيم. چهارشنبه اومد اما از شانس ت.... من همون شبش كيفم كه كل مدارك از جمله همون گواهينامه هم توش بود گم شد. خيلي مراقبه مداركتون باشيد....

bahador
21-09-1390, 01:29 بعد از ظهر
اگه آیین نامه یا شهر و رد بشی فرداش باز میتونی بری یا نه ؟

Kami
21-09-1390, 02:12 بعد از ظهر
اگه آیین نامه یا شهر و رد بشی فرداش باز میتونی بری یا نه ؟
ایین نامه رو اگه رد شین بعد از 40 روز باید دوباره امتحان بدین اما شهر رو هر روز میتونی دوباره امتحان بدی

nOviA
21-09-1390, 05:12 بعد از ظهر
گواهینامه ی من امروز بعد از 15 روز اومد. 5 سالست و مثل اینکه هنوز هوشمند نشده.

K.I.A
21-09-1390, 06:28 بعد از ظهر
محمد جون مبارکت باشه ایشالا همیشه تو جیبت باشه/تو که گواهینامه نمیخوای از همه ما رانندگیت بهتره البته خوب باید میگرفتی شما که سنگین سواری ...

ARSH
21-09-1390, 06:36 بعد از ظهر
تبریک میگم هم دانشگاهی:29:ایشالا که پلیس نخوادش هیچ وقت

منم تا شنبه ردیف شم میرم شهرو امتحان میدم

sajad.N
21-09-1390, 11:27 بعد از ظهر
گواهینامه ی من امروز بعد از 15 روز اومد. 5 سالست و مثل اینکه هنوز هوشمند نشده.

مبارکت باشه داداش...!
اینجور که راهنمایی رانندگی آمار داده...تا یه ماه دیگه همه ی گواهی نامه ها هوشمند میشه!!!خدا بخییییییییییر کنه

دوستان گلم هرکی میخواد بگیره یا داره میگره زود تر کاراشو بکنه ...اگه هوشمند شه ممکنه یه تغییراتی تو آیتم های امتحان ایجاد شه..!!!شاید اذیت کنن!!

Masoud
23-09-1390, 08:25 قبل از ظهر
دوستان کسی پایه نیست با هم بریم امتحان بدیم؟؟؟؟

ARSH
23-09-1390, 11:41 قبل از ظهر
بچه ها شهری چطوریه ؟

دقیق توضیح بدید چند تا مانه هست و فاصله بین مانه ها چقدره ؟
یه بار باید آدم تا ته بره بعد دور بزنه برگرده سره نقطه اول ؟ چطوریاست ؟

02109002
23-09-1390, 11:51 قبل از ظهر
بچه ها شهری چطوریه ؟

توشهر ما که چهار تا مانع داره که باید ازشون رد شی و دور بزنی وبرگردی سر نقطه اول البته به شرطی که نه پات بخوره زمین نه به مانع بخوری نه هنگام دور زدن از محدوده مشخص شده خارج شی:29:
حالا نمیدونم تو سایر شهر ها چطوریاست:297:

Kami
23-09-1390, 12:01 بعد از ظهر
بچه ها شهری چطوریه ؟

اول از همه باید اعتماد به نفس داشته باشی . بعدش پرگاز برو و فقط از ترمز عقب استفاده کن
باید برای بالا و برگردی پایین . فاصلوشن اگه اشتباه نکنم 1.5 بود
مشکل اساسی اینکه بیشتریا دیگه سی جی سوار نمیشن مدتیه و برای همین از یادشون رفته
منم همین مشکلو داشتم اصلا تعادل نداشتم با سی جی اما از موقعی که گواهینامه گرفتم دیگه انواع موتور سوار میشم . تریل . سی جی . ریس و ...
لامصب تا وقتی گواهینامه نداشتم پشت تریل و سی جی تعادل نداشتم اما الان میشینم پشت هیوسانگ بعدش سی جی اما حتی دنده هاشونو هم اشتباه نمیزنم چون هیو 1 پایین 4 تا بالا و سی جی همش پایینه

02109002
23-09-1390, 12:15 بعد از ظهر
امید جان یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی که خودم هم همین کارو کردم

یه سی جی جور کنی بری توخاکی طرح مانع ها رو با آجر پیاده کنی و با فاصله مشخص بچینی بعد تمرینتو شروع کنی چند دور که بری قلق دستت میاد برای بهتر شدن میتونی بعد از اینکه موفق شدی کامل رد کنی فاصله آجر ها رو کم کنی کمی سخت تر میشه ولی اگه تمرین کنی بتونی با فاصله کمتر رد کنی
به قول ****** جان اعتماد به نفست میره بالا
هرچه فاصله رو کمتر کنی توانایی کنترل موتور تو موانع برات راحت میشه
اما یه نکته اینکه باید ارتفاع آجر ها تقریبا اندازه موانع باشه اول سخته برا همین وقتی قلق دستت اومد تونستی رد کنی ارتفاع رو زیاد کن بسیار راحت تو امتحان شهری قبول میشی

BKING
23-09-1390, 12:39 بعد از ظهر
دوستان کسی پایه نیست با هم بریم امتحان بدیم؟؟؟؟

اگه دوتا گواهینامه می دن من میام:2i8d4ao:

K.I.A
23-09-1390, 10:57 بعد از ظهر
برای امتحان شهری موتور مانع ها 4تاست و باید مسیریو به صورت عددl8l انگیلیسی برید و برگردید و فاصله ی مانع ها به اندازهی طول موتور و حدود 5/6 پای به هم چسبیده هست و فقط نیاز به تسلط و تعادل داره ... که جزو ایتم های اصلی برای قبول شدن هست

Mohammad aghili
23-09-1390, 11:46 بعد از ظهر
سه شنبه رفتم از صبح ساعت 6:30 تا 1:30 ظهر اونجا بودم
همه کارامو کردم
کاردکس
معاینه چشم و ...

آیین نامه رو هم دادم اما با 7 تا غلط افتادم :(
آخه کتاب نداشتم

حالا سه شنبه این هفته میخوام دوباره برم واسه آیین نامه (دوستان دعا کنین قبول شم) میترسم روانمو ازم بگیرن
راستی nopo هم میخواد با من بیاد واسه گواهینامه آخه اونم سه شنبه ها نوبتشه

فعلا
علی علی

Kami
23-09-1390, 11:51 بعد از ظهر
سه شنبه رفتم از صبح ساعت 6:30 تا 1:30 ظهر اونجا بودم
همه کارامو کردم
کاردکس
معاینه چشم و ...

آیین نامه رو هم دادم اما با 7 تا غلط افتادم :(
آخه کتاب نداشتم

حالا سه شنبه این هفته میخوام دوباره برم واسه آیین نامه (دوستان دعا کنین قبول شم) میترسم روانمو ازم بگیرن
راستی nopo هم میخواد با من بیاد واسه گواهینامه آخه اونم سه شنبه ها نوبتشه

فعلا
علی علی
تا کامل نخونی قبول نمیشی
حیف روان به این خوشگلی نیستش که بره پارکینگ؟

Mohammad aghili
24-09-1390, 12:07 قبل از ظهر
ای جااان

قربونش بره ممد عقیلی
دستش بشکنه هر کی بخواد روانمو ببره پارکینگ

این هفته عزمم رو جزم میکنم واسه گواهینامه
بخاطر روان هم که شده باید قبول شم

sajad.N
24-09-1390, 12:21 قبل از ظهر
دوستان عزیز یه نکته جا داره بگم... که خالی از لطف نیست

شما میتونید با خودتون موقع امتحان شهری کلاه ببرید..آزادین هر نوع کلاهی که راحتر هستین با خودتون ببرید
من اولش به کلاه های فک دار شهرک عادت نداشتم..! بجاش کلاه پستچی گرفتم و بردم !!!

راستی یادتون نره از 2 موتور موجود یکیشون خیلی خوب با کلاج ردیف و اون یکی ببخشید( به شدت لش میباشد)..!!!

Sami
26-09-1390, 09:32 قبل از ظهر
سلام دوستان من آئین نامرو یه روزه قبول شدم ولی امان از این آزمونه شهری:icon_pf _99_:5بار افتادم دیگه نا امید شدم

ARSH
26-09-1390, 11:11 قبل از ظهر
خداییش شهریش چقدر مسخره بود قبول شدم موتور خودشون نمیزارن باید موتور داشته باشی اونجا از یه نفر گرفتم موتوره ردیفی بود ترمز و کلاچ ایناش سریع رفتم تموم شد رفت پی کارش

به سلامتی:crazy:

[Only registered and activated users can see links]

02109002
26-09-1390, 12:05 بعد از ظهر
سلام دوستان من آئین نامرو یه روزه قبول شدم ولی امان از این آزمونه شهری:icon_pf _99_:5بار افتادم دیگه نا امید شدم
در نا امیدی بسی امید است
با پشتکار موفق خواهی شد

bahador
29-09-1390, 02:18 بعد از ظهر
آقا من زنگ زدم راهنمایی رانندگی ورامین که برم اونجا بچهها میگن اونجا آسون تره
طرف میگفت رو حروف الفبا ! یعنی اگه فایمیلیت با ع شروع میشه مثلا فلان روز.(که با یارو دعوام شد مرتیکه )
شهرک آزمایش خودمون که الفبایی نیست هر وقت رفتیم ، رفتیم دیگه آره ؟

Kami
29-09-1390, 02:22 بعد از ظهر
آقا من زنگ زدم راهنمایی رانندگی ورامین که برم اونجا بچهها میگن اونجا آسون تره
طرف میگفت رو حروف الفبا ! یعنی اگه فایمیلیت با ع شروع میشه مثلا فلان روز.(که با یارو دعوام شد مرتیکه )
شهرک آزمایش خودمون که الفبایی نیست هر وقت رفتیم ، رفتیم دیگه آره ؟
شهرک غرب هر موقعه بری میتونی امتحان بدی

02109002
29-09-1390, 03:20 بعد از ظهر
تو شهر های کوچک مثلا همین شهر خودم ثبت نام طی دو هفته انجام میشه به این صورت که از الف تا ظ سه شنبه این هفته و از ع تا ی هفته بعد
ولی تو شهر های بزرگ چون نمیشه این کارو کرد الزاما" هر موقع بری کارت ( ثبت نام یا امتحان ) راه میوفته

Mohammad aghili
30-09-1390, 10:56 قبل از ظهر
امروز رفتم واسه امتحان عملی

ساعت 7:30 صبح
هوا 3 درجه زیر صفر بود

سگ رو با سلاح سرد تهدیدی میکردی از لونش بیرون نمیومد...

6ماهه پشت cg ننشستم.. کلا حالم از cg بهم میخوره
خلاصه
رفتم دیدم یه سی جی دسته خرگوشی ، خار فرمون شکسته گذاشتن اونجا... از اون سی جی قدیمیا که کله چراغش گرده
نوبت من شد و نشستم پشتش و راه افتادم... مانع ها رو دونه دونه رد کردم و رسیدم به انتها ، موقع دور زدن نزدیک بود بیوفتم .. آخه دستش تا ته می پچیید یهو میومد تو خشتکت.... :دی
برگشتن هم مانع اول رو رد کردم ، دومی هم رد کردم ... اما سومی رو که اومدم رد کنم.. چون تو شیب بود ، یه نمه موتور دور گرفته بود ...اومدم ترمز عقب بگیرم .. دیدم ترمزش اون ته گرفت.. اما دیر شده بود دیگه ، به هر زوری بود میخواستم مانع رو رد کنم اما یهویی نفهمیدم چی شد پامو گذاشتم زمین

اعصابم خیلی خورد شد
همش دوتا کله قندی دیگه مونده بود..

ولی هیچ کاری نداشت... ایشالله شنبه میرم مثه مرد قبول میشم

sajad.N
04-10-1390, 12:28 بعد از ظهر
داش محمد ..منم 7.30 رفته بودم.(البته تابستون بود)

حالا تکته ی جالب ناز کردن اون ستوان که امتحان میگیره ...راحت یه ساعت مارو کاشت تو اون ایستگاه اوتوبوس که همه میشینن...!!!
ایشالا قبول میشی داداش..

ARSH
08-10-1390, 01:05 قبل از ظهر
همین الان یه سوالی برام پیش اومد قبل از رسیدن گواهینامم !

احیانا زبونم لال خدای نکرده گواهینامه موتور مثل ماشین نیست که نتونی یک سال از شهر خارج شی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mohammad aghili
08-10-1390, 10:08 قبل از ظهر
نه بابا
چرا نفوس بد میزنی

matrixaidin
08-10-1390, 02:40 بعد از ظهر
رفقایی که ۲۵۰سی سی دارن اگه گواهینامه نگرفتین فکر کنم باید دوبار امتحان بدین برای اینکه تا ۲۰۰سی سی یه گواهینامه و برای ۲۰۰ به بالا یه گواهینامه دیگه میدن

ARSH
08-10-1390, 04:09 بعد از ظهر
رفقایی که ۲۵۰سی سی دارن اگه گواهینامه نگرفتین فکر کنم باید دوبار امتحان بدین برای اینکه تا ۲۰۰سی سی یه گواهینامه و برای ۲۰۰ به بالا یه گواهینامه دیگه میدن

روی گواهینامه های ماشین یعنی پشتشون برای موتور نوشته

الف2 200> CC
الف3 200< 400>KG

این یعنی تا 200 سی سی یه گواهینامه

و 200 سی سی با وزن بیشتر تا 400 کیلو یه گواهینامه

یعنی بالای 200 گواهینامه ای وجود نداره !!!!!!!!! جریان چیه ؟ بعد جلو الف2 یه موتور معمولی کشیده چلوی الف 3 یه تریل کشیده

اینم عکس پشت گواهینامه خودم

یعنی چی ؟ یعنی 200 به بالا پرید ؟؟؟

RED-LINE
08-10-1390, 04:19 بعد از ظهر
من نمیدونم دیروز کجا خوندم زیر200سی سی شراییط 17سال تمام سن.
درسته؟
برم بگیرم راحت بشم.

ایناهاش این چی میگه؟
ب ـ شرايط شركت در آزمايش‌ها و صدور گواهينامه موتورسيكلت‌هاي با حجم موتور تا 250 سي‌سي (گواهينامه الف ـ2)
1ـ حداقل سن 17 سال تمام.
2ـ ارائه گواهي سلامت جسمي و رواني از مراجع صلاحيت دار پزشكي.

indianboy
08-10-1390, 07:46 بعد از ظهر
سلام به همه
من پریروز رفتم امتحان آئین نامه دادم. برای بار اول! 30 تا سوال رو درست زدم و قبول شدم. جاتون خالی! خنده بازاری بود. از 100 نفر 26 نفر قبول شدن. نفر اول ردشده ها رو که خوند، یه نفر بود شبیه قلمراد! باور کنید انگار از غار زمان انسان های نخستین اومده بود. همه زدن زیر خنده. امتحان عملی رو مطمئنم که به این راحتی نمی تونم رد کنم. چون یکی دوماهه موتور سوار می شم. باید برم تمرین. ولی می ترسم موقع تمرین هم بریزن موتورها رو بگیرن. نمی دونم کسایی که می خوان تمرین کنن برای گواهینامه باید چکار کنن؟ باید یه قانونی چیزی براشون وجود داشته باشه که یه جایی برن آزاد بدون گیر پلیس تمرین کنن. آخه این قضیه سابقه داره! تو رو خدا دعام کنید. فعلا خداحافظ

matrixaidin
08-10-1390, 10:37 بعد از ظهر
ایشاا... که قبول میشیمن انقدر استرس داشتم که نفهمیدم کی سوار شدم کی پیاده فقط یادمه وقتی پیاده شدم یه قابلمه سرم بود ولی وقتی فهمیدم قبول شدم انگار به خر تیتاپ داده بودن داشتم از خوشحالی میمردم حالا خوبه دفعه اول قبول شدماگه میتونید استرس نداشته باشید

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:19 PM ----------

روی گواهینامه های ماشین یعنی پشتشون برای موتور نوشتهالف2 200> CCالف3 200< 400>KGاین یعنی تا 200 سی سی یه گواهینامه و 200 سی سی با وزن بیشتر تا 400 کیلو یه گواهینامهیعنی بالای 200 گواهینامه ای وجود نداره !!!!!!!!! جریان چیه ؟ ؟؟؟نه اگر دقت کنی میبینی بزرگتر مساوی ۲۰۰ سی سی

indianboy
10-10-1390, 08:34 بعد از ظهر
سلام
واااااااااااای! قبول شدم امتحان عملی. خیلی هم راحت بود. چون دو سه ساعت تمرین کرده بودم تو خاکی. راستی اون قضیه رسید پستی چیه که باید بگیریم؟ میشه یه نفر توضیح بده. خیلی ممنون

02109002
10-10-1390, 08:46 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز قبل از هر چیز بابت قبولی تو امتحان بهتون تبریک میگم
منظور از رسید پستی اینه که بعد از چاپ گواهینامه به چه آدرسی ارسال بشه و شما هم یه رسید داشته باشی برا زمان تحویل گرفتن گواهینامه از اداره پست

matrixaidin
10-10-1390, 08:53 بعد از ظهر
مبارک باشه:thanks:
به جمع مدارک دارها خوش اومدی :icon_pf _101_:

تا 45 روز دیگه گواهینامت میاد
موقع تحویل باید رسید و داشته باشی
نداشته باشی هم مهم نیست
تو رسید ادرس دقیق بده که پستچی پیدا کنه
یه وقت برگشت نخوره

MGEngineer
10-10-1390, 11:47 بعد از ظهر
جاتون خالی! خنده بازاری بود. از 100 نفر 26 نفر قبول شدن. نفر اول ردشده ها رو که خوند، یه نفر بود شبیه قلمراد! باور کنید انگار از غار زمان انسان های نخستین اومده بود. همه زدن زیر خنده.

آقا این تشبیهت خیلی جالب بود کلی خندیدم
تبریک میگم
من هم پریروز امتحان شهری رو قبول شدم

الف 3 هم اینطور که تو پست اول گفته باید حد اقل 1 سال از زمان دریافت الف 2 گذشته باشه تا بتونی بگیری
با این اوصاف یعنی این گواهینامه ای که پریروز تو امتحان شهری قبول شدم به درد من نمیخوره؟؟؟؟؟!!!!!

این تو پست اول هست:
(گواهي نامه الف3 مخصوص موتورسيكلت از 200 سي سي به بالا و سه چرخ با وزن تا 400 كيلوگرم)
1ـ حداقل سن 18 سال تمام.
2ـ ارائه گواهي سلامت جسمي و رواني از مراجع صلاحيت دار پزشكي.
3ـ دارا بودن گواهي*نامه موتورسيكلت تا 200 سي*سي حجم موتور (الف ـ2) كه حداقل يك سال تمام از تاريخ صدور آن گذشته باشد.
4ـ قبول شدن در آزمون*هاي آيين*نامه و مهارت عملي رانندگي با وسيله نقليه مربوط.

matrixaidin
11-10-1390, 12:00 قبل از ظهر
احتمال خیلی زیاد برای این کسایی که سه چرخه شهرداری دستشونه...

MGEngineer
11-10-1390, 12:03 قبل از ظهر
دوستان برای موتورها بالای 200 که دوچرخ هستن (غیر 3چرخ ها) کسی تا حالا گواهینامه الف 3 گرفته؟؟؟؟
یعنی راهنمایی رانندگی چنین گواهینامه ای رو به کسی داده تا حالا؟؟

ARSH
13-10-1390, 07:47 بعد از ظهر
جریمه های جدید ( از روزنامه عکس گرفتم )

شاید ربطی به گواهینامه نداشت ولی این جریمه ها واسه وقتنیه که گواهینامه نداشته داشته باشید نداشته باشید عمق فاجعه بیشتر خواهد شد عزیزان دل

واس منم هنوز نرسیده نمیدونم اسم بنده رو چسبوندن رو یه کارت زپرتی چقد زمان میبره !

02109002
13-10-1390, 08:01 بعد از ظهر
ایشاا... زودتر برسه ببینی زیر پرس چه شکلی شدی امید جان ( شوخی کردم ):25r30wi:
راستی تاپیک جرایم نیز موجود است [Only registered and activated users can see links]

ghost.rider1
13-10-1390, 09:13 بعد از ظهر
دوستان قانونی واسه گواهینامه باید رفت شهرک یا اموزشگاه فانوس کار می کنه هنوز

MGEngineer
13-10-1390, 10:03 بعد از ظهر
امروز راهنمایی رانندگی بودم پرسیدم جریان این گواهینامه الف 3 چیه گفت فعلا که خبری ازش نیست

.:ALIREZA NADERI:.
14-10-1390, 01:01 بعد از ظهر
چقدر مسخره باید برای یه کاب 125 سی سی هم گواهینامه 17 سال به بالا داشت اینا مغز خر خوردن نمیگن شاید یه پسر جوان 15 ساله میخاد از موتور کاب بی کلاچ استفاده کنه ؟! !!؟؟؟!
البته بخاطر گیر دادن پلیس نمیگم از این میترسم یکی عین خر بزنه به من سینشو چاک کنه بگه تو که گواهینامه نداری !!! یا من بزنم ! ! و...
خدا یه نکرده ! بخاطر همین موضوع خیلی باید محتاط بود !!!

indianboy
14-10-1390, 04:48 بعد از ظهر
بازم سلام
ممنون. من رفتم رسید پستی رو هم گرفتم و بالاخره زمان انتظار برای فرج روی گل گواهینامه فرارسید! بذارید برای تنوع هم که شده چند تا خاطره از موقع امتحان عملی بهتون بگم: البته با اجازه صاحب تایپیک:
نفر اول که می خواست امتحان بده یک فرد روحانی بود که با عمامه آمده بود. (قصد توهین به هیچ کس یا قشری ندارم، خونواده خودمون هم طلبه داره) همونطور با عمامه امتحان داد و البته نتونست. اینجا بود که داد افسره دراومد که سر سربازی که نوبتارو درست می کرد داد می زد و می گفت: مگه نگفتم همه با کلاه باشند، طلبه و غیرطلبه نداره. از این حرفش خیلی خوشم اومد.( به خدا با هیچ قشری دشمنی ندارم ها) . یه نفر بود که دور رفت رو خیلی خوب رفت اما موقع دور زدن (نمی دونم چطور شد) یدفعه رفت طرف افسری که جلوی مانع ها وایستاده بود. افسره با ترس یه متر پرید عقب. جاتون خالی حسابی همگی با هم خندیدیم.
راستی تو عمرم انقدر دعا یجا نخونده بودم(شوخی)! هر دعایی که یادم بود و هر آیه و حدیثی یادم بود خوندم. من نفر چهارم از 100 نفر بودم اما شانسم بعد از خوندن اسمم (گلاب به روتون) رفتم دستشویی. وقتی برگشتم افسره گفت شماره تو عوض شده نفر آخری. خیلی خوب شد. می دونید چرا؟ چون موقع امتحان من غیراز یکی از دوستام هیچ کس دیگه نبود که بخاطرشون هل کنم. فکر کنم دیگه کافی باشه.
باز هم با عرض معذرت از پرحرفی

02109002
14-10-1390, 04:59 بعد از ظهر
موفق باشید دوست عزیز
این تاپیک که چه عرض کنم کل مطالب و تاپیک های این سایت صاحب اختصاصی نداره و صاحبان اون کسی نیستند به جز شما دوستان عزیز
:pm1:

Amir
14-10-1390, 05:04 بعد از ظهر
دوست عزیز بسیاری از مطالب پرشین موتور کاملا اختصاصی و تدوین شده می باشند جدا از اینکه ایجا فروم هست اما مطالب تخصصی و اختصاصی هم درش گنجوندیم

Kenji
14-10-1390, 05:05 بعد از ظهر
موفق باشید دوست عزیز
این تاپیک که چه عرض کنم کل مطالب و تاپیک های این سایت صاحب اختصاصی نداره و صاحبان اون کسی نیستند به جز شما دوستان عزیز
:pm1:

البته ممنون که به جای دوستان این صحبت ها رو بیان می کنید.

ذکر منبع در هنگام کپی فراموش نشه.

ghost.rider1
15-10-1390, 05:19 بعد از ظهر
اموزشگاه فانوس گواهی نامه میده؟

ARSH
16-10-1390, 12:07 قبل از ظهر
رفقا یه آمار بدید بینیم این گواهینامه ما فک کنم زیادی طول کشیده صدورش !

20 روزه هنوز نرسیده دستم ( خونه بودم و بیرون نبودم که اورده باشن نباشم اما شنبه به پست سر میزنم بینم داستان چیه )

واسه شماها ( هم تهرانی ها هم بقیه شهرها ) چقدر طول کشید یه میانگین بگیریم ببینیم چیه داستان

دیر شده یا نه ؟

Kami
16-10-1390, 12:13 قبل از ظهر
رفقا یه آمار بدید بینیم این گواهینامه ما فک کنم زیادی طول کشیده صدورش !

20 روزه هنوز نرسیده دستم ( خونه بودم و بیرون نبودم که اورده باشن نباشم اما شنبه به پست سر میزنم بینم داستان چیه )

واسه شماها ( هم تهرانی ها هم بقیه شهرها ) چقدر طول کشید یه میانگین بگیریم ببینیم چیه داستان

دیر شده یا نه ؟
گواهینامه طی 1 ماه الی 40 روز بعد از قبولی میاد
حالا اگه زود تر بیاد که بهتره

02109002
16-10-1390, 12:14 قبل از ظهر
امید جان عجله کار شیطونه
30 تا 40 روز طول میکشه تا بیاد:consoling2:

ARSH
16-10-1390, 12:19 قبل از ظهر
پس زوده هنوز
آخه من واسه ماشینو 14 15 روزه بهم رسوندن فک کنم گفتم ماشین که متقاضی بیشتر داره پس این باید کمتر طول بکشه

مرسی

Mohammad aghili
20-10-1390, 03:17 بعد از ظهر
گرفتمش !

بالاخره امروز رفتم مثه مرد گواهینامه رو زدم تو گوشش

درسته بار دومم بود ، اما مثل دفعه قبل میگم ، خیلیییی آسونه
یعنی برا کسی که موتور سوار باشه آبه خوردنه

اینم فیلم قبولی خودم (برای دوستانی که هنو نگرفتن و میخوان تمرین کنن ! ) لینک فیلم تصحیح شد

6c13c56c7cb2d14a10002f86d7819677100870

دقت کنید
CG خسته ، خار فرمون شکسته ، دسته خرگوشی ، گارد کج.....

فیلمبرداری رو Mostafa71 زحمتشو کشید

این تیکه که میگه بشین پاشو کن واسه اینه که وقتی قبول میشدی افسره میگفت بشین پاشو ،دستاتو باز کن ببند و از این گلواژه ها (من موندم پـــ اون دکتری که رفتم چی بود)
فعلا
علی علی

02109002
20-10-1390, 03:23 بعد از ظهر
ایول ممد
بلاخره گرفتیش
مبارک باشه فقط شیرینی یادت نره هاااااا
باز نگی نگفتی یادم رفت
راستی از مصطفی هم تشکر کن
ولی فیلم
ویدیو ارسالی شما از نظر پردازشگر سایت آپارات ، به دلایل مختلف فنی ، غیر قابل پردازش می باشد. اگر پسوند های دیگر این ویدیو را دارید ، مجددا برای ما ارسال نمایید.از شکیبایی شما سپاسگزاریم.

Mohammad aghili
20-10-1390, 03:39 بعد از ظهر
دوستانی که هنوز واسه گواهینامه اقدام نکردن و میتونن !

هیچ کاری نداره
سر سه سوت کار و باراش تموم میشه ، مثه ماشین نیست که شیش ماه پروسه ی گرفتن گواهینامه طول بکشه

راهنمایی و رانندگی ناجا :دی

02109002
20-10-1390, 04:04 بعد از ظهر
دقیقا" درسته
سه تا مرحله داره :
یکی آئین نامه که یه بار بخونی حله
دومی هم که امتحان عملی که دو سه روز تمرین با سی جی کارت رو راه میندازه
سومی هم که انتظاره این مرحله با توجه به اهمیت بیشتر آن 40 تا 45 روز به طول می انجامد
بعد از این مرحله هم برو حالشو ببر به همه بگو من دارم تو نداری:25r30wi:
فیلمی هم که محمد جان گذاشت میتونه یه آموزشی باشه برا آشنادی دوستان با موانع و نحوه عبور از آنها:clap:

nopo
20-10-1390, 04:19 بعد از ظهر
والا ماکه فقط تریل سوار شدیم چطوری با سی جی امتحان بدیم!:29:

02109002
20-10-1390, 04:22 بعد از ظهر
جواد جان باید هر طوری هست یه سی جی گیر بیاری بری باهاش تمرین
در غیر این صورت امتحانت سخت میشه

reza KTM
20-10-1390, 04:29 بعد از ظهر
نه بابا با سی جی خیلی راحت تره
به نظر من روندن تریل از همه موتور ها سخت تره

MGEngineer
20-10-1390, 09:38 بعد از ظهر
برای ما پروسه دریافت گواهینامه از زمان ثبت نام تا دریافت توسط پست اگه دفعه اول هر دو آزمون رو قبول بشی حد اقل حدود 2ماه طول میکشه
من 26آبان کارتکس گرفتم 28 آذر آیین نامه داشتم و 8دی شهری که خدا رو شکر هر دو رو دفعه اول قبول شدم و13 دی رفتم برای تکمیل پرونده وحالا کی گواهینامه برسه خدا داند

newahwaz
21-10-1390, 03:07 بعد از ظهر
منم می خوام ، خدا کنه قسمت منم بشه ، من 9 بهمن امتحان دارم
بچه ها چی بزارم که به این کله قندی ها شبیه باشه؟؟؟
:19:

matrixaidin
21-10-1390, 03:23 بعد از ظهر
اجربه اندازه سی جی قدم بگیر یه قدم بزرگتر فکر کنم بشه ۸ قدمتو سراشیبی یه بار برو بالا دور بزن بیا پایین اگه پاتو زمین نذاری و به مانع ها نخوریبرو حالشو ببر که قبولی....

MGEngineer
21-10-1390, 04:12 بعد از ظهر
اگه میخواین راحت قبول بشین آجر به فاصله 6 تا کف پا بچینین و تمرین کنید
1ذره هم که دستتون راه افتاد تعداد آجرها رو زیاد کنید مثلا 7یا 8تا بذارین
من این جوری تمرین کرده بودم

02109002
21-10-1390, 04:19 بعد از ظهر
یه راه دیگم هست شما میتونید به فاصله معین (قد سی جی ) آجر بذاریدو روی هر آجر به ارتفاع قندیل فک کنم 7-8 تا بیشتر نیاز نباشه آجر بچینید
بعد از چند بار که موانع رو رد کردید فاصله رو کمتر کنید ( 5 سانت ) چند دفعه این کارو بکنید پس از موفقیت در این مرحله یکی دوبار هم دو ترک رد کنید وقتی برید برا امتحان هر جور که باشه شما میتونی رد کنی و قبول شی چون دیگه استادی برا خودت.

AMIR-250
21-10-1390, 08:13 بعد از ظهر
اقا یه سوال 17 سال تمام گواهینامه میدن یا نه؟؟؟ فوری خواهشا

Kami
21-10-1390, 08:15 بعد از ظهر
اقا یه سوال 17 سال تمام گواهینامه میدن یا نه؟؟؟ فوری خواهشا
خیر
18 سال تمام

AMIR-250
21-10-1390, 08:18 بعد از ظهر
ولی من شنیدم میگیرن؟

Kami
21-10-1390, 08:21 بعد از ظهر
ولی من شنیدم میگیرن؟
الان متولد سال 1372 برج 10 میتونن برین بگیرن

02109002
21-10-1390, 08:24 بعد از ظهر
ولی من شنیدم میگیرن؟

شرايط لازم براي ثبت نام و صدور گواهينامه موتورسيكلت مدارک:

اصل شناسنامه عكس‌دار.
چهار قطعه عكس جديد 4×3 رنگي و يا سياه و سفيد تمام‌رخ.
ارايه كارت پايان خدمت و يا مدارك قانوني حاكي از روشن شدن وضعيت نظام‌وظيفه براي متولدين 1338 به بالا .
فيش بانكي به مبلغ 20.000 ريال بابت عوارض به حساب وزارت كشور به شماره حساب 09/741 مربوط به خزانه‌داري كل.
فيش بانكي به مبلغ 10.000 ريال بابت تمبر گواهينامه به حساب وزارت دارايي به شماره حساب 90011 نزد بانك ملي شعبه شهرك آزمايش.
فيش بانكي به مبلغ 14.200ريال بابت معاينات جسماني به حساب بهداري ناجا به شماره حساب 94010 نزد بانك ملي شعبه حسابهاي دولتي.
قبض نقدي به مبلغ 5.000 ريال بابت در اختيار قراردادن موتورسيكلت براي آزمون عملي كه در محل آزمون در اختيار متقاضي قرار داده خواهد شد.
توضيح 1: متقاضي بايد قسمت رسيد براي پرداخت‌كننده فيش‌هاي مذكور را به متصديان امر آزمون ارايه نمايد.
توضيح 2: در صورت هر بار تجديد آزمون آئين‌نامه مبلغ 10.000 ريال و هر بار تجديد آزمون در مرحله آزمون عملي مبلغ 5.000 ريال به حساب 09/741 وزارت كشور واريز و فيش آن ارايه گردد.
توضيح 3: فيش‌هاي ياد شده قابل پرداخت در كليه شعب بانك ملي ايران مي‌باشد.
شرایط صلاحیت:

حداقل سن 18 سال تمام.
قبول شدن در آزمايش آئين‌نامه راهنمايي و رانندگي.
قبول شدن در آزمايش رانندگي باموتورسيكلت.
انجام معاينات جسماني مورد تأييد بهداري
به گفته ****** جان اگه متولد دی ماه باشی میتونی .

AMIR-250
21-10-1390, 08:31 بعد از ظهر
امید از ما گرفتی که....

---------- Post added at 08:31 PM ---------- Previous post was at 08:27 PM ----------

ولی من از این افسرا می پرسم میگن میشه

MGEngineer
22-10-1390, 11:46 بعد از ظهر
شرايط لازم براي ثبت نام و صدور گواهينامه موتورسيكلت

مدارک:

فيش بانكي به مبلغ 20.000 ريال بابت عوارض به حساب وزارت كشور به شماره حساب 09/741 مربوط به خزانه‌داري كل.
فيش بانكي به مبلغ 10.000 ريال بابت تمبر گواهينامه به حساب وزارت دارايي به شماره حساب 90011 نزد بانك ملي شعبه شهرك آزمايش.
فيش بانكي به مبلغ 14.200ريال بابت معاينات جسماني به حساب بهداري ناجا به شماره حساب 94010 نزد بانك ملي شعبه حسابهاي دولتي.
قبض نقدي به مبلغ 5.000 ريال بابت در اختيار قراردادن موتورسيكلت براي آزمون عملي كه در محل آزمون در اختيار متقاضي قرار داده خواهد شد.

.

شماره حساب ها و مبلغ ها برای استان های دیگه فرق داره با این ها
من کلا 3تا فیش ریختم به حساب
یه فیش 2تومنی و یه فیش 500تومنی و یه فیش 100 تومنی
البته موقع معاینه پزشکی هم دکتر 9تومن گرفت

Sav.e
23-10-1390, 12:22 بعد از ظهر
سلام دوستان
من اواخر تابستان براي گواهينامه اقدام كردم و بعد از دو بار ردي در آيين نامه (كامل آئين نامه رو نخوندم) بالاخره بار سوم كه مصادف شد با روز تولدم، آئين نامه رو با چهارتا غلط قبول شدم.
آزمون شون كه اصن يه وعضي! نه آرامشي داريد نه تمركز!
فكر كنيد با اون همه استرس سر آزمون حاضر بشيد و 25 دقيقه فرصت داشته باشيد تا به 30 تا سوال جواب بديد. بعد سربازا بين سيستم ها مانور ميدن و با هركي همشهري دربيان ميرسونن! سرهنگ و سروان از اون ور داد ميزنن "سرتون تو كار خودتون باشه!" - "سرباز!" - "آهاي كاپشن سفيد!" - "آقا صحبت نكن! حرف نزن!" - "فلاني بيا بيرون! نميخواد امتحان بدي"
از اون ور هم اونايي كه پشت در منتظرن هي ميزنن به در و سر و صدا ميكنن.
سربازم مياد مثلن به ميز بغلي برسونه كه "سه ئه". بعد تو چون نميتوني سرتو برگردوني فكر ميكني داره به تو ميرسونه و اشتباه ميزني!

حالا همه ي اينا به كنار.. وقتي آزمون و قبول ميشيد و منتظريد مهر سرهنگ بخوره. دو ساعت بايد روي دو پا معطل وايستيد تا حضرت آقا با مادرشون تلفني مشورت كنن و چاي شون سرد بشه و دنبال قند بگردن!
در كل بهتره كه سر جلسه به هيچ صدايي توجه نكنيد و سرتون تو كاره خودتون باشه و سعي كنيد تمركز و آرامش داشته باشيد.
نكته بعدي اينكه وقتي همه سوالات رو پاسخ داديد و تموم شد به هيچ وج برنگرديد كه پاسخ ها رو چك كنيد. چون اگه سوالي هم درست زده باشيد، خرابش ميكنيد.

بعد از اينكه كاردكسم مهر خورد سريع سمت محوطه ي آزمون عملي رفتم و چه بازاري بود!
از هر گروه 30 نفره شايد 2 نفر قبول ميشدن!
اوضاع طوري بود كه من شك كردم! از يكي پرسيدم پاتو زمين بذاري اشكالي نداره؟!
گفت همه اينا ردن. تو هم اگه اولين بارته صد در صد ردي. خيلي سخته.
كاردكسم و با فيش 1000 توماني تحويل دادم و رفتم روبروي محل امتحان ايستادم و نگاهشون كردم.
يكي به مانع ها ميخورد. يكي زمين ميخورد. يكي وسط راه پت پت ميكرد. يكي با موتور ميرفت ته شهرك و برميگشت! اون يكي موقع پارك كردن ميزد به موتور دومي! يه وعضي!

كلاه حتما با خودتون ببريد. اون كلاهي كه من گذاشتم با دماغم جلومو ديدم! بوي سبزي قرمه هم ميداد سر صبحي.
موقع رانندگي هم كاملا خونسرد باشيد، كسي كه واقعا موتور سوار باشه نبايد به دست فرمونش شك كنه.
دو تا موتور اونجا هست براي امتحان. ايني كه ميگن فلان موتور لنگه و فلان موتور بهتره همش چرته. بهونه س. توجه نكنيد به اين حرفا.
من اتفاقا موتوري به شانس دست من افتاد كه همه ميگفتن لنگه و صفحه نداره.
راحت مانع ها رو رد كردم و رفتم بالا و موقع دور زدن يه كوچولو كلاچ كردم و ترمز جلو و برگشتم تو مانع ها و با استفاده از كلاچ و ترمز عقب موانع رو رد كردم و برگشتم سر جاي اولم و موتورو تحويل دادم و انگار كه كار خيلي شاخي انجام داده باشم كلي تشويق شدم! :دي

با گاز اصلا بازي نكنيد! هن هن هن راه ندازيد كه استرس تون و بيشتر ميكنه و تمركزتون بهم ميريزه
وقتي از بين موانع رد ميشيد يه كوچولو كلاچ كنيد.
من زياد به حركات شون توجه كردم. اكثرا اون بالا موقع دور زدن به مشكل ميخوردن و رد ميشدن. ولي شما موقع دور زدن كاملا خونسرد باشيد و قبل از رسيدن به اون بالا خودتونو آماده كنيد.
موقع دور زدن هم يه كوچولو كلاچ و يه كوچولو هم حتما از ترمز جلو استفاده كنيد كه گردش جلو رو كنترل كنيد چون سراشيبي هست و به مشكل ميخوريد.

من اصلا قبل از آزمون شهري تمرين نكرده بودم. چون به خودم اطمينان داشتم.
به نظر من هيچ كاري حتي با آجر و اين چيزا. شبيه اون چيزي در نمياد كه تو شهرك ميبينيد. پس بيخودي خودتونو خسته نكنيد. موقع آزمون شهري به حركات و محيط و مانع ها نگاه كنيد و تصوير درست و كلي رو تو ذهن تون تصور كنيد. اينطوري بهتر به نتيجه مي رسيد.

خلاصه كه 23 آذر آئين نامه رو قبول شدم و همون روز هم شهري رو قبول شدم و هفته ي بعدش واسه تكميل مدارك رفتم شهرك و كاراشو انجام دادم و فيش پستي رو گرفتم و پرسيدم كي ارسال ميشه كه خانومه گفت 1 ماه ديگه.
برگشتم خونه و 2 هفته بعد گواهينامه م رسيد. از همين صورتي هاي 5 ساله. همين خوشحالي منو دوبرابر كرد كه صورتي اومد.
روي گواهينامه خورده بود تاريخ صدور 6 دي. يعني يك هفته بعد از تكميل مدارك. يك هفته طولش دادن تا ارسال كنن!

خلاصه كه تجربه جالبي بود واسم.
اگه قبلا با ترس و استرس وارد خيابونا ميشدم كه فلان جا كفيه. فلان جا بگير بگيره. الان خيلي راحت سينه رو سپر ميكنم و سرمو بالا ميگيرم و با احتياط و رعايت قوانين رانندگي ميكنم.
همين خيلي قشنگه كه براي قبولي با آئين نامه و قوانين رانندگي آشنا ميشيد و بعد از اون سعي ميكنيد رعايت كنيد.

حتما سريعا براي گواهينامه اقدام كنيد. روز به روز انگار داره قوانين تغيير ميكنه با اين جريمه هاي سنگين.

اين مورد زير تا يك ماه پيش وجود نداشت. فقط معاينه چشم بود. كه من هول شدم و دوتا رو اشتباه گفتم بعد گفت چشمات ضعيفه. گفتم استرس آزمون دارم. هول شدم. sorry . تائيد كرد. :

انجام معاينات جسماني مورد تأييد بهداري

Milad
24-10-1390, 01:04 قبل از ظهر
استعلام گواهینامه رو می‌شه بجای اصل گواهینامه به افسر نشون داد؟

Sav.e
27-10-1390, 12:35 قبل از ظهر
استعلام گواهینامه رو می‌شه بجای اصل گواهینامه به افسر نشون داد؟

نه.هميشه اصل كارت همراهت باشه، كپي ش هم اعتباري نداره.
بهونه دسته افسر جماعت نده.

Milad
27-10-1390, 01:07 قبل از ظهر
نه.هميشه اصل كارت همراهت باشه، كپي ش هم اعتباري نداره.
بهونه دسته افسر جماعت نده.
اگه اصلشو داشتم :crazy: نبودم كه استعلام رو نشون بدم.ميخوام بدونم تو موقيعت هاي بحراني ميشه روش حساب كرد؟يا بايد فرار بر قرار ترجيح داد؟؟

Kami
27-10-1390, 09:50 قبل از ظهر
اگه اصلشو داشتم :crazy: نبودم كه استعلام رو نشون بدم.ميخوام بدونم تو موقيعت هاي بحراني ميشه روش حساب كرد؟يا بايد فرار بر قرار ترجيح داد؟؟
همه چی بستگی به پلیسش داره
میتونه گیر بده میتونه نده
شانسیه
اما بی گواهینامه تا میتونی پشت موتور نشین مخصوصا روز

indianboy
27-10-1390, 04:54 بعد از ظهر
سلام به همه
چند روز قبل یه پلیس یگان امداد (فکر کنم اسمش همین باشه) پرید جلوم و موتور رو گرفت. گفت بپر بریم. گفتم مدرک نمی خوای؟ گفت نه بریم. منم نشستم ترکش و رفتیم توی کوچه پس کوچه ها تا رسیدیم به یه افسره! افسره گفت مدارک. من هم فقط قولنامه و بیمه همرام بود (آخه موتورو قسطی گرفتم و سند رو به نامم نزده بودند). بعد از چند لحظه گفت گواهینامه؟ منم که بدجور ترسیده بودم (نهایت اعتماد به نفسم همین بود دیگه!) گفتم همرام نیست. خونه جا مونده! (همه مدارک همرامه فقط گواهینامه شانسی جامونده) افسره هم گیرداد و کار داشت به جاهای باریک (حبس برای موتور) می رسید که یدفعه یه نگاه بهم کرد و گفت بچه کجایی؟ منم سریع گفتم هندی! آقا افسره هم سریع گفت کو مدرکت؟ من هم پاسپورت تو جبیم بود که کلا انگلیسی هستش. (کلی کلاس داره) سریع بهش نشون دادم. افسره یه نگاه به پاسپورته کرد و گفت برو ولی دیگه دروغ نگو! منم هم سریع نشستم و رفتم. امیدوارم همتون گواهینامه هاتون رو سریع تر بگیرید. مال من که بعد از 2 هفته انتظار هنوز نرسیده.

02109002
27-10-1390, 05:08 بعد از ظهر
انتظار به پایان میرسد حداکثر یه ماه دیگه صبر کن بعد بپر بالا ...

کوروش
01-11-1390, 11:12 بعد از ظهر
گواهی‌نامهٔ رانندگی یا تصدیق رانندگی مدرکی رسمی است مبنی بر اینکه فردی می‌تواند با وسایل نقلیهٔ دارای موتور مانند موتور سیکلت، اتوموبیل، کامیون و اتوبوس رانندگی کند. در کشورهایی که تعداد زیادی از شهروندان رانندگی می‌کنند، گواهینامهٔ رانندگی هم‌چنین به عنوان یک مدرک هویتی ارزش دارد. معمولاً گواهینامه رانندگی تنها پس از قبولی در آزمون رانندگی به شخص داده می‌شود.
تاریخچه:
اولین گواهینامه رانندگی را کارل بنز مخترع خودروهای مدرن، در سال ۱۸۸۸ دریافت کرد. او برای راندن خودروی خود که موسوم به موتورواگن (به آلمانی: Motorwagen) بود و دود و صدای قابل توجهی تولید می‌کرد، از دولت محلی اجازه رانندگی دریافت کرد. اولین کشوری که داشتن گواهینامه برای رانندگی را الزامی کرد، پروس بود که در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۳ این قانون را به اجرا گذاشت. اولین قوانین رانندگی در ایالات متحده در سال ۱۹۱۰ و در ایالت نیویورک تصویب شد و اولین ایالتی که داشتن گواهینامه را برای همهٔ رانندگان الزامی کرد، نیوجرسی بود (از سال ۱۹۱۳).

گواهی‌نامه رانندگی در ایران:
در ایران سال‌ها دو نوع گواهینامه خودرو وجود داشت: گواهینامه پایه دو که مخصوص رانندگی با خودروهای با ظرفیت حداکثر ۳۵۰۰ کیلوگرم بود (مثل خودروهای سواری، مینی‌بوس و وانت بار) و گواهینامه پایه یک که مخصوص رانندگی با خودروهای بالای ظرفیت ۳۵۰۰ کیلوگرم (مثل کامیون و اتوبوس و تریلر) بود. مدت اعتبار این گواهینامه‌ها در ابتدا ۱۰ سال بود که بعداً به ۵ سال کاهش یافت. در حال حاضر گواهینامه پایه یک به همان صورت اول باقی مانده و گواهینامه پایه دو سابق به قوت اعتباری خود باقی مانده اما برای متقاضیان جدید صادر نمی‌شود به جای آن دو نوع گواهینامه به نام‌های ب۱ و ب۲ تعریف شده‌است.دارندگان گواهینامه ب۱ در سال اول حق رانندگی از ساعت ۱۲ شب الی ۵ صبح را ندارند و مجاز به رانندگی خارج از شهر و در آزادراه‌ها نیستند، همچنین حق ندارند با وسایل نقلیهٔ عمومی رانندگی کنند. این افراد بعد از گذشت یک سال از مدت گرفتن گواهینامه ب۱ می‌تواند با شرکت در یک آزمون گواهینامهٔ ب۲ که محدودیتهای ذکر شده برای گواهینامه ب۱ را ندارد. پس از دو سال گواهینامه ب۱ فاقد اعتبار است و در صورت بروز تصادف، شرکت بیمه به این افراد خدمات‌‏رسانی نخواهد کرد.

گواهینامه پایه یک در ایران برای رانندگی با کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی به جز موتور گازی و موتور سیکلت اعتبار دارد. برای موتور سیکلت، تراکتور و ماشین‌های سنگین (شامل جرثقیل، لودر و بولدوزر) گواهینامه‌های ویژه‌ای در ایران وجود دارد.
طرح تجمیع:
طرحی است که بر اساس آن دارندگان گواهی‌نامه‌های رانندگی مختلف، به جای داشتن چندین گواهینامه تنها یک گواهینامه دریافت می‌کنند. به عنوان نمونه تمام اطلاعات مربوط به گواهی‌نامه‌های ب۱ و موتورسیکلت در یک گواهی‌نامه درج خواهد شد. افرادی که قصد گرفتن گواهی‌نامه‌ای تازه دارند باید گواهی‌نامه قدیمی خود را تحویل داده و گواهی‌نامه‌ی هوشمند دریافت می‌کنند.

ARSH
01-11-1390, 11:44 بعد از ظهر
یک سال از مدت گرفتن گواهینامه ب۱ می‌تواند با شرکت در یک آزمون گواهینامهٔ ب۲

یعنی چی ؟
یعنی بعده اینکه یک سال شد گواهیناممون یه ار دیگه باید هم تئوری هم عملی امتحان بدیم ؟

چه وضعشه این مسخره بازیا یقه کیو باید بگیریم عجب خری سوار شدیما قانونه آخه این ؟

تو کره شمالی بودیم هر روز صبح دسمال کشی رهبرو میکردیم و واسه امواتش گریه میکردیم خیلی بیشتر خوش میگذشت تا این جور چیزا

Kami
01-11-1390, 11:49 بعد از ظهر
یعنی چی ؟
یعنی بعده اینکه یک سال شد گواهیناممون یه ار دیگه باید هم تئوری هم عملی امتحان بدیم ؟
اتفاقا کار بسیار خوبیه
اینجوری میتونیم پیشرفت کنیم
اول گواهینامه تا 200 سی سی بعدش تا 250 سی سی . یه مدت دیگه مثال میشه تا 600 سی سی و همینجوری میره بالا
عالیه . دیگه هر کسی پشت موتور حجم بالا نمیشینه و خودش و دیگران رو به کشتن نمیده

ARSH
01-11-1390, 11:57 بعد از ظهر
برای موتور موافقم اما ماشین آخه دیگه چرا ؟
یه سال قبول تو شب رانندگی نکنیم بیرون شهر نریم اما دیگه امتحان دادن دوباره برای چیه آخه
خب بری برای ادم تمدید کنن دیگه نیازی نباشه دوباره امتحان بدیم
با یه سال گئواهینامه داشتن که آدم دستفرومنش خراب تر نمیشه ! بهتر میشه ! پس نییازی به امتحان دوباره گرفتن نیست یه تمدید معمولی خوبه

حسـن
01-11-1390, 11:58 بعد از ظهر
فدراسیون اصفهان زیر نظر راهور داره گواهینامه سنگین صادر میکنه جمعه رفتم امتحانش را دیدم پکیدم از خنده :afro:

چهارتا سطل ماست وارونه کردن میگه با موتور ریس باید از بین اینا رد بشی وبعد دور بزنی
موتور ریس راسته یه تریلی فضا برا گردش میخاد

indianboy
08-11-1390, 11:42 بعد از ظهر
سلام امروز تقریبا 25 روز می شه که رسید پستی گرفتم. به نظرتون دیر نشده؟ آخه من قمم. فرق نمی کنه تهران و شهری مثل قم؟

02109002
08-11-1390, 11:44 بعد از ظهر
نه دادا تا 40 - 45 روز جا داره

mohamad-m2
09-11-1390, 02:09 قبل از ظهر
اقا من دوستم سال1374هستش میخواد بدون سال بعد بهش گواهینامه میدن؟؟؟

02109002
09-11-1390, 02:14 قبل از ظهر
نه باید 18 ساله بشه بعد

mohamad-m2
09-11-1390, 02:18 قبل از ظهر
میدونم 18سال بشه"سال بعد میدن" از دیگران میپرسم میگن :میدن بعضی ها میگن نمیدن حالا موندم میدن یا نمیدن؟سال بعد میشه 18دیگه هان؟؟؟

02109002
09-11-1390, 02:20 قبل از ظهر
نه میشه 17
یه سال دیگه باید صبر کنه

Masoud
09-11-1390, 09:21 قبل از ظهر
الان تکلیف گواهینامه ها چیه؟؟؟؟ جدید شد یا نه 250 و 200 جدا شد؟
قضیه چیه ؟
هرکی یه چی می گه ....

indianboy
10-11-1390, 08:20 قبل از ظهر
صبر کنید گواهینامم برسه خدمتتون عرض می کنم

02109002
11-11-1390, 07:28 بعد از ظهر
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: گواهینامه های رانندگی، از شش نوع به سه نوع کاهش خواهد یافت. سردار سرتیپ مومنی در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: گواهینامه ها از سال آینده به پایه 3، پایه 2 و پایه یک مخصوص خودروهای سبک، نیمه سنگین و سنگین تغییر می کند.

وی گفت: زمینه های اجرایی این طرح از دهه فجر آغاز و از سال آینده اجرا خواهد شد.

وي اظهار اميدواري كرد كه از ابتداي سال آينده تمامي گواهينامه‌ها بر اساس سيستم جديد صادر شود كه بدين ترتيب دقت و مهارت رانندگان براي دريافت گواهينامه بايد افزايش يابد و مهارت و دانش نظري آنها نيز تقويت شود.

نحوه صدور مجدد گواهينامه براي رانندگاني كه گواهينامه‌شان باطل مي‌شود

وي در خصوص بخشودگي جرايم رانندگي سال 89 گفت : بالغ بر 200 ميليارد تومان از اين بابت به حساب خزانه واريز شده است.

مومني در خصوص افرادي كه تخلفات حادثه‌ساز مرتكب و مشمول دريافت نمره منفي مي‌شوند نيز اظهار كرد: در صورتي كه راننده طي سه مرحله بر اساس قانون نمره منفي بگيرد، در مرحله آخر گواهينامه وي باطل شده و راننده مذكور پس از گذشت يك سال مي‌تواند مجددا همانند رانندگاني كه براي بار اول گواهينامه دريافت مي‌كنند نسبت به دريافت گواهينامه اقدام كند.

به گفته وي در خصوص اين دسته از رانندگان سختگيري براي صدور گواهينامه نيز بيشتر خواهد بود.

متاسفانه به راحتي قانون دور زده مي‌شود و مي‌روند و قانون را عوض مي‌كنند و خودروي غيراستاندار مجوز شماره‌گذاري مي‌گيرد

mehran
15-11-1390, 04:15 بعد از ظهر
قابل توجه تمامی دوستانی که تا کنون اقدام به دریافت گواهی نامه نکردن.فردا صبح من و شهروز میریم شهرک برای آقا شهروز.هرکی دوست داشت بیاد فردا صبح راس ساعت 8:15 جلوی درب ورودی باشه(صندلیای جلوی درب ورودی،همونجا که بعدش موبایلتو میگیرن)تا 8:30 صبر مکنیم بعد میریم تو.بهترین فرصت برای تمام کسانیه که به علت ............... تا حالا نرفتن دنبالش.پس بشتابید که غفلت موجب پشیمانیست:afro:

amir_31july
15-11-1390, 04:35 بعد از ظهر
قابل توجه تمامی دوستانی که تا کنون اقدام به دریافت گواهی نامه نکردن.فردا صبح من و شهروز میریم شهرک برای آقا شهروز.هرکی دوست داشت بیاد فردا صبح راس ساعت 8:15 جلوی درب ورودی باشه(صندلیای جلوی درب ورودی،همونجا که بعدش موبایلتو میگیرن)تا 8:30 صبر مکنیم بعد میریم تو.بهترین فرصت برای تمام کسانیه که به علت ............... تا حالا نرفتن دنبالش.پس بشتابید که غفلت موجب پشیمانیست:afro:
در صورت قبول نشدن در شهری و یا آئین نامه به من یه پیغام خصوصی بدین ... شاید بشه یه کارائی انجام داد

Mohammad aghili
15-11-1390, 04:59 بعد از ظهر
خب
امروز بالاخره اومد
هم گواهینامه و هم کارت موتور (آخه بعد از خرید موتور رفتیم سند زدیم و کارت موتور جدید صادر میکنن)

:smilies(182)::flower4:

مثل گواهینامه ماشین بعد از 25 روز اومد

02109002
15-11-1390, 05:04 بعد از ظهر
محمد جان
مبارکه مبارکه مبارک
برا شیرینیشون یه فکری بکن
:20:

indianboy
15-11-1390, 07:22 بعد از ظهر
سلام
بالاخره برای من هم رسید. بعد از 32 روز انتظار بالاخره چشمان ما به دیدن روی گل گواهینامه منور شد. ولی بدبختی برای من 1 ساله هستنش که باید هر سال با در دست داشتن پاسپورت و 6 ماه اقامت معتبر برم برای تمدید. ایشالا همه گواهینامه دار بشن. آمین

شهروز
15-11-1390, 11:49 بعد از ظهر

من سخت تكذيب ميكنم ... اينا دارن منو به زور ميبرن... من نمخوام برم:1tongue:
گواهينامه بگيرم ديگه نمي تونم لائي بكشم بايد مثله اينا مودب برم اينور اونور:icon_pf _99_:

Kami
15-11-1390, 11:53 بعد از ظهر
من سخت تكذيب ميكنم ... اينا دارن منو به زور ميبرن... من نمخوام برم:1tongue:
گواهينامه بگيرم ديگه نمي تونم لائي بكشم بايد مثله اينا مودب برم اينور اونور:icon_pf _99_:
تا موقعی که گواهینامه نداشتم یادمه همیشه با ترس از جلوی پلیس رد میشدم
اما از موقعی که گرفتم هرکاری بخوام انجام میدم هرکاری
ایین نامه رو کامل مطالعه کن بعد امتحان بده اگه قبول نشی بعد از 34 روز این طورا باید دوباره بری شایدم 40 روز یادم نیست

matrixaidin
16-11-1390, 12:01 قبل از ظهر
بالاخره یکی زورش به شهروز رسید که ببرتش عمرا اگه فردا ایین نامرو قبول بشی البته امیدوارم که قبول بشی خدایی داشتن گواهینامه یه نعمت میزنی تو صورت مامورا ای حالی میده حواست به تستا باشه خیلی فضاییه شاید یه سری بهتون زدم

aban
16-11-1390, 12:13 قبل از ظهر
سلام. امروز رفتم شهرک ...واسه دفعه اول ایین نامه رو با سه تا غلط قبول شدم . خداییش خیلی اسونه واسه کسی که یه بار درست و درمون خونده باشه
ولی شهرو توی پیچ اخر پامو گذاشتم زمین و رد شدم . فردا ( یعنی امروز ) دوباره میرم واسه شهر .... خدا کمممممممممک

:2gwb921:

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

کسی میدونه حداکثر چقدر طول میکشه گواهی بیاد در خونه آیا ؟

Mohammad aghili
16-11-1390, 12:24 قبل از ظهر
برا من جفتش بعد از 25 روز اومد
ولی دوستان تا 45 روز هم بوده که طول بکشه

---------- Post added at 02:24 AM ---------- Previous post was at 02:15 AM ----------

===============
راستی فردا صبح میخوام برم هرجا تو مشهد موتور بگیری هست رد شم ، میخوام ببینم کی جرئت میکنه به داش محمد چپ نیگا کنه

هر آشخوری اومد جلو ، همچی گواهینامه رو میکوبونم تو صورتش که تا یه ساعت بگه : i love you persianmotor

matrixaidin
16-11-1390, 12:45 قبل از ظهر
نکن محمد جونیا فردا اصلا ماموری تو خیابون نمیاد که بهت گیر بده یا طرح موتور گیرونه که با مدارک و کلاه هم باشی میگیرنمن کردم به ...... خوردن افتادم

Mohammad aghili
16-11-1390, 12:54 قبل از ظهر
نکن محمد جونیا فردا اصلا ماموری تو خیابون نمیاد که بهت گیر بده یا طرح موتور گیرونه که با مدارک و کلاه هم باشی میگیرنمن کردم به ...... خوردن افتادم

منم دقیقا الان همین استرس رو دارم

هی با خودم میگم : خب ... گواهینامه که دارم ، کلاهم دارم ، مدارک موتور هم که هست ، بیمه هم که هست
پلاک رو هم تمیز میکنم که خوانا باشه

نکنه بخاطر فلاپ بغل که ترک داره گیر بدن ، نکنه بگن تریل غیر قانونیه
نکنه بگن چرا روش زدی SUZUKI ؟ این PERSIAN MOTOR.net چیه اینجا نوشتی؟

شانس که نداریم :icon_pf _99_::wall3:

matrixaidin
16-11-1390, 11:43 بعد از ظهر
شهروز چیشد؟؟!؟!!!
قبول شدی؟؟؟!!1
اصلا کارتکس تشکیل دادی؟؟؟؟!!

Babak
17-11-1390, 01:18 قبل از ظهر
شده
گند زد:icon_pf _99_:

شهروز
17-11-1390, 02:19 بعد از ظهر
:1tongue:عوضیا سئوالاشون خیلی سخت بود!!!!
یه سئوالش گفته بود کجا نباید نور بالا زد؟
1. 150 متری ماشین روبروئی
2.معابر شهری
3. پشت ماشین جلوئی
4.یادم نمیاد :wall3:
بعد همش نباید بود!!!!!
عوضیا خیلی انحرافی داده بودن
5 تا غلط داشتم تا 4 تا رو قبول میکردن :1tongue:
البته تقصیره خودمم بود صبح کتابو تو ترافیکه حکیم خوندم از سره یادگار تا شیخ فضل الله:hanghead:
افتاد 13 /12 دوباره امتحانش :wall3:

matrixaidin
17-11-1390, 02:36 بعد از ظهر
:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r3 0wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:: 25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:
گفتم سوالاش فضاییه
13/12 هم که میگی دم عیده بی خیالش میشی
این خط اینم نشون:laie_14:
مطمنی 5تا غلت بوده؟؟؟!!!!!!:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25 r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:
منم اول با5 تا افتادم ذفعه دوم با2تا..........

MGEngineer
17-11-1390, 11:55 بعد از ظهر
گواهینامه من هم پریروز رسید
8 دی امتحان شهری قبول شدم 13 دی تکمیل پرونده و دریافت رسید پستی و 15 بهمن دریافت گواهینامه از پستچی

newahwaz
30-11-1390, 10:17 قبل از ظهر
سلام دوستای گلم
بچه ها من امروز صبح قبول شدم ، البته برای بار دومم بود که می رفتم
اینبار خیلی مسلط موانع رو رد کردم و خودم حالی به حولی شدم :22::22::22:

ضمناً چیزی که باحال بود درجه داره گفت عصری بیا برای تشکیل پروندت :happy4::happy4:
انشاالله همتون راحت و آسون قبول شین :grouphug:

Atash savar GT250R
30-11-1390, 12:14 بعد از ظهر
مخصوصاً سوالها را سخت میدن که قبول نشیو دوباره بری پول بریزی.من هم آیین نامه را دفعه دوم قبول شدم
ولی دوستانه یه چیزی بگم:
همیشه آیین نامه را خوب بخونید و اصلاً سر جلسه هل نشید.چون جواب بیشتر سوالها فقط با یک کلمه پسو پیش درست یا غلط میشه
پس خوب دقت کن و استرس نداشته باش و توجهی به حرفهای کسی که امتحان میگیره نکن:مثلاً میگه عجله کنید وقت ندارید.چون با این کار حواستون پرت میشه>

من قصد نصیحت نداشتم اگه جسارتی شد ببخشید به عنوان یه دوست خواستم راهنمایی کرده باشم:999:

sajad.N
30-11-1390, 12:35 بعد از ظهر
دوستان گلی که گواهینامه رو گرفتن تبریک میگم..
و بقیه دوستان هم ایشلا زود تر میگیرن...
اینم بگم که پارسال که رفتم واسه گواهی نامه شهرک آزمایش یه بنده خدایی اونجا بود که 3 بار کارتکس عوض کرده بود!!!!!!
ینی به این میگن همت.....دمش گرم

AMIR-250
30-11-1390, 05:33 بعد از ظهر
اقا این گواهینامه 17 سالگی اجرایی نشد؟؟؟؟؟؟

02109002
30-11-1390, 05:35 بعد از ظهر
فعلا که خبری نیست هنوز
صبر داشته باش 18 نزدیک است.

AMIR-250
30-11-1390, 05:40 بعد از ظهر
نه اونقدم نزدیک نیست دقیقا 1 سال

02109002
30-11-1390, 05:42 بعد از ظهر
به جشن تولدت فکر کن زود میرسه

Babak
30-11-1390, 07:58 بعد از ظهر
من گرفتم سال دیگه باید برم تمدید کنم:jealous:

02109002
30-11-1390, 08:01 بعد از ظهر
بابک مگه یه ساله است مال تو ؟؟؟؟
یا اینکه 86 گرفتی ؟

7thRING
30-11-1390, 08:06 بعد از ظهر
پس گواهی نامه 17 سالگی تو ایران منتفیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منو باش دلمو صابون می زدم دو تا تست ائین نامه دادم بدون خوندن اولین بار 5 تا غلط دومین بار 12 تا.(به این میگن پیشرفت)
اشکال نداره 1 سال دیگه هم صبر می کنیم ولی اگه شانس ماست تا 1 سال بعد گواهی نامه رو می کنن 22 سالگی چون من چند سال پیش شنیدم می خوان این کارو کنن / این کار عملیه؟

Babak
30-11-1390, 08:31 بعد از ظهر
بابک مگه یه ساله است مال تو ؟؟؟؟
یا اینکه 86 گرفتی ؟
نه 81 گرفتم
10ساله است ماله من:16:

02109002
30-11-1390, 08:37 بعد از ظهر
ایول بابک
بزن کف قشنگه رو....:clap:

Atash savar GT250R
02-12-1390, 10:37 قبل از ظهر
پس گواهی نامه 17 سالگی تو ایران منتفیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منو باش دلمو صابون می زدم دو تا تست ائین نامه دادم بدون خوندن اولین بار 5 تا غلط دومین بار 12 تا.(به این میگن پیشرفت)
اشکال نداره 1 سال دیگه هم صبر می کنیم ولی اگه شانس ماست تا 1 سال بعد گواهی نامه رو می کنن 22 سالگی چون من چند سال پیش شنیدم می خوان این کارو کنن / این کار عملیه؟

lیکی از آشناهای ما توی رانمایی و رانندگی ازش پرسیدم گفت هنوز چنین قانونی بهشون ابلاغ نشده

02109002
03-12-1390, 03:47 بعد از ظهر

AMIR-250
03-12-1390, 07:42 بعد از ظهر
امروز شهرک سپرده بودم امارشو در بیارن.... گفته بودن همون 18 سال تمام

7thRING
03-12-1390, 07:51 بعد از ظهر

اون زمان هم گواهی نامه یک ساله بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گواهی پایه 1؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

02109002
03-12-1390, 08:37 بعد از ظهر
اون زمان که من هنوز به دنیا پا نذاشته بودم ولی ظاهرا" به همین صورت بوده :25r30wi:

Sination
29-12-1390, 05:16 قبل از ظهر
اقا من نرم افزار رو نصب کردم ولی قسمت هاییش که فارسیه علامت سوال میاد
چی کار کنم درست شه ؟

roteal2007
29-12-1390, 10:16 قبل از ظهر
اقا من نرم افزار رو نصب کردم ولی قسمت هاییش که فارسیه علامت سوال میاد
چی کار کنم درست شه ؟
control panel>regional and language>Format>persian
انتخاب کنید و بعد از ریستارت فونت صحیح نمایش داده میشه.

02109002
29-12-1390, 12:32 بعد از ظهر
دولت به منظور کاهش تخلفات رانندگی، آیین نامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت : هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی، آیین نامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی را ابلاغ کرد.
بر اساس این مصوبه، هر کس بخواهد با هر نوع وسیله نقلیه موتوری زمینی رانندگی کند باید گواهینامه رانندگی متناسب با آن وسیله را دارا باشد.
براین اساس،‌ انواع گواهینامه های رانندگی با شرایط زیر توسط راهنمایی و رانندگی صادر می شود:

شرایط شرکت در آزمایشها و صدور گواهینامه موتورسیکلت (برای رانندگی با موتور سیکلت های با حجم موتور تا دویست سی سی)
داشتن حداقل هجده سال، ارایه گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع صلاحیتدار پزشکی، ارایه گواهی طی دوره های آموزش نظری و عملی از آموزشگاهها یا مراکز مجاز آموزش رانندگی و قبول شدن در آزمونهای تئوری آیین نامه و مهارت علمی رانندگی با موتور سیکلت دویست سی سی است.

شرایط شرکت در آزمایش ها و صدور گواهینامه پایه سوم(برای رانندگی با وسایل نقلیه موتوری با حداکثر مجموع وزن و ظرفیت بار 5/3 تن یا حمل حداکثر نه نفر سرنشین با احتساب راننده)
داشتن حداقل هجده سال تمام، ارایه گواهی سلامت جسمی و روانی از مراجع صلاحیتدار پزشکی، ارایه گواهی طی دوره‌های آموزش کاربری با وسیله نقلیه مورد تقاضا از آموزشگاهها یا مراکز مجاز آموزش رانندگی و قبول شدن در آزمونهای نظری آیین نامه و مهارت عملی رانندگی با وسیله نقلیه مربوط است.

براساس این مصوبه،‌ مدت اعتبار انواع گوهینامه رانندگی ده سال است و پس از پایان اعتبار آن و در صورت احراز سلامت جسمی و روانی، برای دوره‌های ده ساله تجدید می شود.
افرادی که سن آنها بیش از هفتاد سال تمام باشد، مکلفند هر پنج سال یک بار جهت احراز سلامت جسمی و روانی و در صورت لزوم، تعویض گواهینامه متناسب با شرایط جسمی و روانی خود به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

بر این اساس، دارنده گواهینامه موتورسیکلت پس از سه سال از اخذ گواهینامه و رسیدن به سن بیست و سه سال تمام
:happy4:می تواند با موتور سیلکت های با حجم موتور بیش از دویست سی سی نیز رانندگی کند.:happy4:

دارندگان گواهینامه هر پایه به استثنای گواهینامه‌های ویژه و موتورسیکلت می توانند با هر نوع وسایل نقلیه در نظر گرفته شده برای پایه قبل، رانندگی کنند و برای رانندگی با وسایل نقلیه خدمات عمومی، ‌حسب مورد دارا بودن گواهینامه پایه دوم یا یکم الزامی است.

براین اساس، در صورتی که دارنده یک نوع گواهینامه بخواهد برای دریافت نوع دیگر گواهینامه اقدام کند، موظف است در آزمونهای مربوط شرکت کند. پس از قبول شدن، چنانچه گواهینامه قبلی پیش نیاز دریافت گواهینامه مورد در خواست باشد، گواهینامه قبلی از درخواست کننده اخذ و گواهینامه جدید صادر و به وی تحویل می شود.

براساس این مصوبه، رانندگی با هر نوع تاکسی و وسایل نقلیه عمومی در شهر‌ها و وسایل نقلیه عمومی جاده ای، علاوه بر گواهینامه رانندگی متناسب، حسب مورد نیازمند داشتن مجوز از شهرداری و یا دفترچه کار یا برگ صادر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی است.

براین اساس، در صورت ارتکاب و تعدد تخلفات مهم و پرخطر رانندگی، براساس قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی- مصوب 1389 - با راننده متخلف رفتار خواهد شد.
همچنین نحوه، ‌شرایط و تعیین مسئول صدور گواهینامه راهبران انواع وسایل حمل و نقل ریلی شهری و حومه، برابر دستور العملی خواهد بود که به تصویب شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور می رسد.

براساس این مصوبه، دولت؛ راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی را مکلف کرده است تا پایان برنامه پنجساله پنجم توسعه - مصوب 1389 - برای الکترونیکی کردن خدمات صدور گواهینامه رانندگی اقدام کند.

Kami
29-12-1390, 01:23 بعد از ظهر
اگه واقعا از این به بعد گواهینامه 200 سی سی بدن و بعدا +200 بدن خیلی خوبه
2 تا علت داره
1. فرهنگ سازی میشه و کمتر کشته میدیم
2. شاید موتور سنگین با این حرکت ازاد شه و گواهینامه مخصوص بدن

AMIR-250
29-12-1390, 03:09 بعد از ظهر
خب اینکه میگه حداقل 18 سال ....ینی 18 تمام یا 17 تمام؟

Kami
29-12-1390, 03:11 بعد از ظهر
خب اینکه میگه حداقل 18 سال ....ینی 18 تمام یا 17 تمام؟18 تمام یعنی وارد 19 سال بشی

AMIR-250
29-12-1390, 03:16 بعد از ظهر
خب پس چرا نگفته تمام
امید ادم و نامید می کنید شما ها

02109002
29-12-1390, 03:18 بعد از ظهر
داشتن حداقل 18 سال به معنای اینه که 18 سال کامل رو داشته باشی

matrixaidin
29-12-1390, 04:21 بعد از ظهر
100/100 میخوان موتورای 250 به بالا وارد بازار کنند
قیمت موتورای 200 هم فکر کنم بالا بره درسته؟؟؟؟

02109002
29-12-1390, 04:29 بعد از ظهر
احتمالش هست که بخوان 250 به بالا رو هم مجاز کنن :happy4:

Sination
04-01-1391, 12:25 قبل از ظهر
control panel>regional and language>Format>persian
اقا من این کار رو هم کردم باز هم علامت سوال میاد
فکر کنم فنت میخواد ؟!؟!؟!

____

آقا از شنبه هستن برای گواهی نامه ؟؟ بازن دیگه ؟
این اموزشگاه فانوس هم هنوز آزمون میگیره ؟!

Sination
15-01-1391, 10:38 بعد از ظهر
سشنبه هفته دیگه میرم فانوس برای گواهی نامه
کسی میاد بیاد .. قابل توجه علی رضا و سایر دوستان ناکام در گرفتن گواهی نامه:98:

newahwaz
27-01-1391, 10:58 قبل از ظهر
دوستان گلم سلام
امروز صبح بعد از چیزی حدود 50 روز گواهینامه من اومد ، انشاءالله قسمت همتون بشه
حالا دیگه میدونم اگه گیر بدن بهم بخاطر گواهینامه نیست و از این نمیسوزم...
:18:

naser51
31-01-1391, 12:11 بعد از ظهر
دوستان این گواهینامه های قدیم حتما باید تعویض بشه یا اعتبار داره؟؟؟

02109002
31-01-1391, 12:16 بعد از ظهر

به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر،سردار تقی مهری با اعلام خبر تصویب قانون تغییر گواهینامه های رانندگی به سه پایه در آخرین روزهای کاری سال گذشته در هیئت دولت گفت: براساس این مصوبه که در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید گواهینامه های رانندگی از حالت فعلی به سه پایه تبدیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس این قانون گواهینامه پایه یک برای رانندگی با خودروهای سنگین، گواهینامه پایه دو برای رانندگی با خودروهای نیمه سنگین و پایه سه ویژه رانندگی با خودروهای سبک است.

جانشین رئیس پلیس راهور تصریح کرد: کمیسیون تدوین آیین نامه اجرایی این قانون در پلیس راهور ناجا تشکیل شده است تا درخصوص آموزش های لازم و شرایط صدور گواهینامه های جدید تصمیم گیری شود.

منبع ([Only registered and activated users can see links])

اینجا که اسمی از گواهینامه موتورسیکلت نیومده ، شاید هنوز مشخص نیست ....

Kami
31-01-1391, 07:03 بعد از ظهر
امروز با یکی حرف میزدم میگفت گواهینامه 200 سی سی گرفته !

salahshor
31-01-1391, 08:49 بعد از ظهر
من که رفتم ایین نامه رو نخونده قبول شدم شهری هم که افسره گفت چرا زیاد گاز دادی برو فردا بیا ...!!
فرداش رفتم ترکوندم شهرکو ...قبول شدم
خدایی خیلی سخت شده و قراره سختر هم بشه
شنبه میرم برا تکمیل مدارک
قابل توجه شهروز یون گشاد که 2 ماه علافش بودم که با هم بریم

milad.nikzad
02-02-1391, 11:43 قبل از ظهر
سلام.من تازه عضو شدم.
آقا من سه ماه پیش رفتم آیین نامه امتحان دادم و قبول شدم و کاردکس مو گرفتم .حالا بعد از سه ماه برم بازم باید کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال ببرم

Mohammad aghili
02-02-1391, 12:03 بعد از ظهر
نه
تا زمانی که کاردکس منقضی نشده میتونید برید امتحان عملی رو شرکت کنید

راستی به پرشین موتور :khosh:

کوروش
02-02-1391, 12:05 بعد از ظهر
سلام.من تازه عضو شدم.
آقا من سه ماه پیش رفتم آیین نامه امتحان دادم و قبول شدم و کاردکس مو گرفتم .حالا بعد از سه ماه برم بازم باید کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال ببرم
کاتکس شما منقرض شده چون شما میگی 3 ماه پیش پس ماله سال 90 هستش از 1 سال 91 کارتکستون باطل شده
باید دوباره امتحان بدید

milad.nikzad
02-02-1391, 04:25 بعد از ظهر
کاتکس شما منقرض شده چون شما میگی 3 ماه پیش پس ماله سال 90 هستش از 1 سال 91 کارتکستون باطل شده
باید دوباره امتحان بدید

شما مطمئنین.
وقتی میگن یک سال یعنی از اون تاریخی که امتحان دادی تا همون تاریخ سال بعد دیگه منطق اینو میگه.
اگه اینجوری باشه که بدبخت شدم.

naser51
02-02-1391, 04:26 بعد از ظهر

به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر،سردار تقی مهری با اعلام خبر تصویب قانون تغییر گواهینامه های رانندگی به سه پایه در آخرین روزهای کاری سال گذشته در هیئت دولت گفت: براساس این مصوبه که در آخرین روزهای اسفندماه سال گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید گواهینامه های رانندگی از حالت فعلی به سه پایه تبدیل خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس این قانون گواهینامه پایه یک برای رانندگی با خودروهای سنگین، گواهینامه پایه دو برای رانندگی با خودروهای نیمه سنگین و پایه سه ویژه رانندگی با خودروهای سبک است.

جانشین رئیس پلیس راهور تصریح کرد: کمیسیون تدوین آیین نامه اجرایی این قانون در پلیس راهور ناجا تشکیل شده است تا درخصوص آموزش های لازم و شرایط صدور گواهینامه های جدید تصمیم گیری شود.

منبع ([Only registered and activated users can see links])

اینجا که اسمی از گواهینامه موتورسیکلت نیومده ، شاید هنوز مشخص نیست ....

ممنون دوست عزیز از این خبرت...
ولی گواهینامه واسه سال 70 بوده و پشت کارت هم تاریخ اعتبار نزده که مدتش 10 سال باشه وهنوز هم نرفتم تعویض کنم ..
حالا کسی میدونه که این گواهینامه ها باطله یا اعتبار داره؟؟؟

02109002
03-02-1391, 12:06 بعد از ظهر
اجرای قوانین سخت گیرانه در جرایم رانندگی موجب کاهش 8 درصدی آمار تخلفات حادثه‌ساز رانندگی در کشور شده است.

مسئولان راهنمایی و رانندگی تصمیم گرفته اند که باز هم برای کاهش این خسارات، علاوه بر تغییراتی در تعداد و نوع گواهینامه‌های رانندگی در کشور، بازنگری در ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های نظری و عملی رانندگی به هنرجویان در آموزشگاه‌های رانندگی داشته باشند. در همین زمینه سردار اسکندر مومنی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی می گوید: کیفیت آموزش‌های نظری و عملی رانندگی به هنرجویان در آموزشگاه‌های رانندگی افزایش می یابد.

گفت وگوی خبرآنلاین با رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی را می خوانید:

تغییرات جدیدی در صدور گواهینامه اتفاق افتاده است. این تغییرات تنها مربوط به نحوه صدور گواهینامه است یا اینکه دوره آموزش هم تغییر می کند؟

با تغییراتی که در دریافت گواهینامه‌های رانندگی برای متقاضیان رخ خواهد داد، قطعا یک بازنگری و تغییراتی هم در نحوه گذراندن دوره‌های آموزش عملی و نظری متقاضیان در آموزشگاه‌ها اعمال می شود. یعنی کیفیت آموزش‌های نظری و عملی رانندگی به هنرجویان در آموزشگاه‌های رانندگی افزایش می یابد که تمام این موارد به افزایش مهارت‌ها و آمادگی کامل دریافت‌کنندگان جدید گواهینامه رانندگی منجر می شود.

بنابراین در صدور گواهینامه های جدید دقت بیشتری می شود.

بله. در آموزش و آزمون هنرجویان نیز شاهد سخت گیری و افزایش کنترل ها خواهیم بود.

ممکن است اشاره ای هم به تغییرات گواهینامه جدید کنید؟

الان 6 نوع گواهینامه در کشور وجود دارد، که مطابق طرح جدید تعداد گواهینامه های کشور به 3 نوع کم می شود؛ پایه 3، پایه 2 و پایه یک. یعنی با توجه به نوع خودروهایی که راننده ها قصد استفاده دارند؛ این گواهینامه‌ها صادر می‌شود؛ سبک، نیمه سنگین و سنگین.

این گواهینامه ها از چه زمانی صادر می شوند؟

ما قصد داشتیم از ابتدای امسال تمامی گواهینامه‌ها بر اساس سیستم جدید صادر شود اما هنوز زمان اجرای طرح مشخص نیست.

برای موتورسیکلت ها هم تغییر می کند؟

انواع گواهینامه های موتورسیکلت گواهینامه الف- یک، مختص موتورسیکلت های گازی، گواهینامه الف-2 برای موتور سیکلت های با حجم موتور تا 200 سی سی و گواهینامه الف 3 برای موتورهای 3 چرخ است. اما با اجرای این قانون در آینده ای نزدیک هر کس که بخواهد با هر نوع وسیله نقلیه موتوری رانندگی کند، باید گواهینامه متناسب آن را داشته باشد. همچنین حداقل سن افراد برای دریافت گواهینامه های الف 15 سال و گواهینامه های الف 2، 17 سال تمام است

منبع ([Only registered and activated users can see links]شرایط-صدور-گواهینامه-سخت-تر-می-شود)

Mohammad aghili
03-02-1391, 12:12 بعد از ظهر
الان دقیقا 250 سوار ها مو هستن؟

Sajjad GT
04-02-1391, 01:16 بعد از ظهر
سلام دوستان من متولد 28-8-73 میتونم برم گواهینامه موتور بگیرم ؟؟؟؟ من که نفهمیدم :khak:

کوروش
04-02-1391, 01:20 بعد از ظهر
سلام دوستان من متولد 28-8-73 میتونم برم گواهینامه موتور بگیرم ؟؟؟؟ من که نفهمیدم :khak:
18 سال باید کامل تموم بشه !!!
یعنی یه روز بعد تولد 18 سالگیتون

kheyri
04-02-1391, 03:31 بعد از ظهر
آقا مفهموم نشد چی به چی .
الان غیر این صورتیا گواینامه دیگه هم برا موتور هست ؟
من رفتم برا ماشینو بگیرم شماره گوای موتورمم خواشتن که از همون کارتیا بدن .
الان منی که 2 سال از رو گواهینامم رد شده کدوم میتونم بگیرم :دی

RIDER
12-02-1391, 01:54 قبل از ظهر
دوستان یه سواله هرچی میگردم جوبشو تو کتاب نمیبینم این حداقل و حداکثر آج لاستیک چنده!
فاصله ای که باید بوغ شنیده شه و فاصله ای که بشه فرد و اجسام و اشیا رو دید وتشخییص داد

moli
13-02-1391, 05:59 قبل از ظهر
دوستان یه سواله هرچی میگردم جوبشو تو کتاب نمیبینم این حداقل و حداکثر آج لاستیک چنده!
فاصله ای که باید بوغ شنیده شه و فاصله ای که بشه فرد و اجسام و اشیا رو دید وتشخییص داد

سلام دوستان
فکر کنم 1/6 برای لاستیک!
فاصله برای شنیده شدن بوق 70 متر!
و دیده شدن افراد و اجسام 150 متر!

milad.nikzad
13-02-1391, 04:22 بعد از ظهر
بالاخره قبول شدم .رفتم کوهک.کارتکسمم باطل نشده بود.
تا 25 روز دیگه هم گواهینامم میاد.از همتون بابت راهنمایی هایی که تو این تایپیک بود ممنون.
از اینجا با کوهک آشنا شدم.خیلی ممنوننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننن:happy4:

02109002
13-02-1391, 04:26 بعد از ظهر
بالاخره قبول شدم .رفتم کوهک.کارتکسمم باطل نشده بود.
تا 25 روز دیگه هم گواهینامم میاد.از همتون بابت راهنمایی هایی که تو این تایپیک بود ممنون.
از اینجا با کوهک آشنا شدم.خیلی ممنوننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننن:happy4:

مبارک باشه آقا میلاد ، پیش به سوی رانندگی ایمن و مطمئن ...

moli
14-02-1391, 06:17 قبل از ظهر
سلام

شماره آموزشگاه فانوس:77226013 (شنبه ها و سه شنبه ها از ساعت 13:30 الی 15:30 )
آدرس اموزشگاه فانوس : میدان رسالت،ضلع شمالی میدان،داخل پارک سوار تاکسیای کوهک ایستاده آخر مسیر پیاده میشین یه 100 متر پایین تر دست چپ آموزشگاه معلومه.
اول گرفتن کاتکس+ معاینه چشم+آزمون آیین نامه در شهرک آزمایش (خط سبزو دنبال کن)
دوم آزمون عملی در کوهک
،این بهترین ،سریعترین و کم هزینه ترین راه برای گرفتن گواهینامه موتور در تهرانه.
سوالی بود در خدمتیم
یاعلی

Sav.e
14-02-1391, 11:53 بعد از ظهر
دوستان يه سوال داشتم ..
رفيقم آئين نامه رو قبول شده و فقط شهري مونده كه هنوز امتحان نداده.
امروز مي گفت من اصلا موتور سواري بلد نيستم، تو ميتوني جاي من بري امتحان شهري بدي ؟
تو امتحان شهري امكانش هست كه عكس روي كاردكس رو با چهره من مطابقت بدن ؟ يا كارت ملي بخوان ؟
اگه مشكلي پيش نمياد من بجاش برم شهرك امتحان شهري بدم و كارش راه بيافته.

02109002
14-02-1391, 11:58 بعد از ظهر
تو امتحان شهري امكانش هست كه عكس روي كاردكس رو با چهره من مطابقت بدن ؟ يا كارت ملي بخوان ؟
اگه مشكلي پيش نمياد من بجاش برم شهرك امتحان شهري بدم و كارش راه بيافته.
تو شهر ما که میخواستن ، اونجا هم حتما میخوان

ARSH
15-02-1391, 12:01 قبل از ظهر
تو امتحان شهري امكانش هست كه عكس روي كاردكس رو با چهره من مطابقت بدن ؟

تو شهره ما هم میخواستن
من وقتی قبول شدم سرهنگه یه بار به کاردکس و صورت من نگاه کرد با دقت !

RIDER
15-02-1391, 02:17 قبل از ظهر
با این نرم افزاره تست میزنم سوالایی میده که تو کتاب حداقلش من پیدا نکردم مثلا
فاصله دو ماشین از هم در جاده برفی چند طول ماشین هست
فاصله ای باید از آینه جسم توش دیده بشه
راهی که به بزرگراه و آزاد راه و شاه راه وصل میشه چیه

moli
17-02-1391, 12:28 قبل از ظهر
با این نرم افزاره تست میزنم سوالایی میده که تو کتاب حداقلش من پیدا نکردم مثلا
فاصله دو ماشین از هم در جاده برفی چند طول ماشین هست
فاصله ای باید از آینه جسم توش دیده بشه
راهی که به بزرگراه و آزاد راه و شاه راه وصل میشه چیه

سلام اگه یادم مونده باشه
1- به ازای هر 15 کیلومتر سرعت 3 طول ماشین در جاده های برفی
2- 70 متر
3-شریان اصلی
یا علی

amin lj
17-02-1391, 08:38 بعد از ظهر
با سلام خدمت بچه ها گواهینامه موتور بعد قبولی تو امتحان حدودا چند روزه میاد؟؟؟کلا با آزمون و اومدن گواهینامه چقدر طول میکشه؟؟؟

RIDER
18-02-1391, 10:01 قبل از ظهر
با 7تا غلط امروز افتادم :icon_pf _99_:

Kami
18-02-1391, 10:02 قبل از ظهر
با سلام خدمت بچه ها گواهینامه موتور بعد قبولی تو امتحان حدودا چند روزه میاد؟؟؟کلا با آزمون و اومدن گواهینامه چقدر طول میکشه؟؟؟
بعد از تکمیل مدارک 30 الی 40 روز

amir74
22-02-1391, 11:17 قبل از ظهر
من بعضی از نوشته های دوستان را خوندم نوشته بودن 18سالشون شده روز دوم رفتن گواهینامه گرفتن مگه نباید 18 پر بشه؟

Kami
22-02-1391, 11:20 قبل از ظهر
من بعضی از نوشته های دوستان را خوندم نوشته بودن 18سالشون شده روز دوم رفتن گواهینامه گرفتن مگه نباید 18 پر بشه؟
18 سال تمام
اگه شما متولد 73 ماه اردیبهشت هستید در حال حاضر میتونید گواهینامه بگیرید

amir74
22-02-1391, 11:37 قبل از ظهر
من خرداد 74 هستم کی باید بگیرم؟

Kami
22-02-1391, 11:40 قبل از ظهر
من خرداد 74 هستم کی باید بگیرم؟
سال 92 برج خرداد میتونی بگیری
منقل میشه به تاپیک گواهینامه

amir74
22-02-1391, 11:42 قبل از ظهر
دوستان این قضیه که می خواد گواهی نامه از 21 سال شه چیه شایعه هست یا واقعیت؟اگه بشه کی تمدید میشه؟

Kami
22-02-1391, 11:46 قبل از ظهر
دوستان این قضیه که می خواد گواهی نامه از 21 سال شه چیه شایعه هست یا واقعیت؟اگه بشه کی تمدید میشه؟
تا اونجا که خود من شنیدم هنوز چیزی عملی نشده
اما اگه بشه
17 سال تمام میتونه گوهینامه 200 سی سی بگیره

کوروش
22-02-1391, 11:55 قبل از ظهر
به نظرم این طرح خوبه مثلا تا 20 سال 200 سی سی میتونه سوار شه
از 20 به بالا هم 250 تا ....
این نشون میده قوانین ما داره پیشرفت میکنه
یه جون 18 سال هیچ وقت توان رانندگی با 250 یا 400 یا بالاتر رو نداره ولی سن که بره بالاتر هم تجربه بیشتر میشه هم قدرت بدنی
من به شخصه این قانون رو قبول دارم
روی گواهی نامه های ماشین هم این جدول تا 200 و از 200 به بالا زده شده و احتمالا تا چند وقت دیگه عملی میشه !!!
و کاملا سودمنده

ARSH
22-02-1391, 12:04 بعد از ظهر
خرداده ساله بعد

sezar
22-02-1391, 01:15 بعد از ظهر
بچه ها من دوشنبه امتحان شهری دارم، به نظرتون روی زین جلو بشینم بهتر میشه موتور رو از لا به لای موانع رد کرد یا عقب ؟

راستی دعا برا قبولی یادتون نره
:happy4::happy4:

Kami
22-02-1391, 01:59 بعد از ظهر
بچه ها من دوشنبه امتحان شهری دارم، به نظرتون روی زین جلو بشینم بهتر میشه موتور رو از لا به لای موانع رد کرد یا عقب ؟

راستی دعا برا قبولی یادتون نره
:happy4::happy4:
هرچی به فرمون نزدیک تر باشی بهتر میتونی موانع رو رد کنی
ترمز عقب بگیر و با گاز بازی کن

amir74
22-02-1391, 02:12 بعد از ظهر
من گواهینامه ماشینو گفتم مگه موتور فرق داره قوانینش؟

---------- Post added at 02:12 PM ---------- Previous post was at 02:10 PM ----------

یعنی 20 خرداد امسال می شم 17سال می تونم برم گواهینامه موتور تا 200 سی سی بگیرم؟

Kami
22-02-1391, 02:16 بعد از ظهر
یعنی 20 خرداد امسال می شم 17سال می تونم برم گواهینامه موتور تا 200 سی سی بگیرم؟

نه نمیتونی چون هنوز قوانین عوض نشده اما اگه یه زمانی عوض شد کسایی که 17 سالشون بود میتونن برن بگیرن

amir74
22-02-1391, 02:21 بعد از ظهر
واسه ماشین چی اونم می گن می خواد 21 شه واقعیت؟
اگه واسه موتور عوض شه واسه ماشینم عوض میشه؟کی فکر می کنید عوض شه؟

Kami
22-02-1391, 02:24 بعد از ظهر
واسه ماشین چی اونم می گن می خواد 21 شه واقعیت؟
اگه واسه موتور عوض شه واسه ماشینم عوض میشه؟کی فکر می کنید عوض شه؟
من شنیدم میخوان حتی یک سال که نمیتونی بری توی جاده رو وردارن اما معلوم نیست 21 سال بشه یا نه
فعلا هیچی معلوم نیست

amir74
22-02-1391, 02:30 بعد از ظهر
خداکنه عوض نشه قانون هم به نفع خودم:happy4:هم خیلی ها هستن منتظرن 18شون بشه یه ماشین بگیرن باهاش کار کنن که یه نونی در بیارن

Kami
22-02-1391, 02:35 بعد از ظهر
خداکنه عوض نشه قانون هم به نفع خودم:happy4:هم خیلی ها هستن منتظرن 18شون بشه یه ماشین بگیرن باهاش کار کنن که یه نونی در بیارن
متاسفانه بعد از گرفتن گواهینامه ماشین بعد از گذشت یک سال از صدور گواهینامه تازه میتونید حمل مسافر کنید !
اگه طی یک سالی که ازمایشی هستش حمل مسافر کنید گواهینامه باطل میگردد
فعلا دارم میرم بیرون ، اگه سوالی بود بپرس بعدا جواب میدم

amir74
22-02-1391, 02:58 بعد از ظهر
نه داداش من که مسافرکشی نمی کنم خداراشکر وزع بابام توپ یه مزرعه پسته داریم اون فقط 600 میلیون پولشه واسه اون گفتم به نفع من که زودتر گواهی نامه بگیرم ماشین افرود حاجی واسم بگیره برم کوه با موتور کفی
اون قضیه مسافرکشیم که گفتم گفتم خیلیارو سراغ دارم فکرشون اینه

sezar
23-02-1391, 09:02 قبل از ظهر
ای خداااااااااااااااااااااا !!!! :icon_pf _99_:

چرا باید تو شیراز انقدر گرفتن گواهینامه موتور دردسر و طول و الافی داره ؟ :mad_majidonline:

مثلا خودم وسط آذر رفتم ببینم چه مدارکی میخواد، دو روزه همشو جمع کردم ولی زمان تحویل مدارک بر اساس حرف اول فامیله و افتاد 27 دی :icon_pf _99_:

بعدش باید 29 بهمن بر اساس حرف فامیلم امتحان آیین نامه میدادم که خدارو شکر یک ضرب پاس شدم :icon_pf _99_:

بعدش اولین امتحان شهری افتاد 20 فروردین که بدلیل نداشتن تجربه اولین امتحان شهری رو افتادم ( البته با کمی بدشانسی )

حالا نوبت بعدی امتحان شهری برای فامیل من 25 اردیبهشت هست و اگه این هم خدای ناکرده زبون و گوش و چشم و .... شیطون کر و کور و لال بیفتم میره برا 14 تیر !!!!!! :icon_pf _99_:

حالا شما بگید اینکه مردم گواهینامه موتور نمیگیرن تقصیر کیه ؟؟

اصلا چند در صد مردم مثل من حوصله دارم یکسال الاف یه گواهینامه زپرتی بشن ؟؟

soroush adventure
23-02-1391, 09:46 قبل از ظهر
قبلا که تو تهران اینجوری نبود هردفعه که ازمون شهری رو میوفتادی فرداش دوباره میتونستی بری امتحان بدی

sezar
23-02-1391, 09:53 قبل از ظهر
اونجا تهرانه داش سروش نه شیراز !!! اگه حتی رفته بودم یکی از شهرهای کنارم مثل مرودشت و فسا و ... هر هفته یا فوقش هر 2 هفته یکبار امتحان میشه داد

Mohammad aghili
23-02-1391, 09:54 قبل از ظهر
قبلا که تو تهران اینجوری نبود هردفعه که ازمون شهری رو میوفتادی فرداش دوباره میتونستی بری امتحان بدی
تو مشهد هم دقیقا همینطوریه

ولی واسه آیین نامه در هفته فقط یک روز میتونستی بری
همون روز که حرف اول فامیلت مخصوص اون روزه

mostafamp
28-02-1391, 06:27 بعد از ظهر
بچه هاي تهران.يه سوال دارم ممنون ميشم جواب بدين.من رفتم كوهك آئين نامه رو افتادم تاريخ واسم 1ماه بعد زده.الان ميتونم برم شهرك يه كارتكس جديد بگيرم امتحان بدم؟:sad:

moli
29-02-1391, 07:37 بعد از ظهر
درود دوست عزیز
بله شما میتونید از شهرک کاتکس جدید بگیرید.

amir74
30-02-1391, 12:27 بعد از ظهر
من یه نظری دارم که دوستان خودشونم می دونن هرکی گواهی نامه نداره موتور سوار میشه اگه گرفتنش مدارک که نمی خوان می گن برو فقط اسم فامیل این چیزا می خوان اسم کسی که گواهی نامه داره و اسم پدرشو بده برو در بیار خدایی نکرده گوش شیطان کر به کسی زدید اسم کسی که گواهی نامه داره بدید که بیمه پولشو بده

02109002
30-02-1391, 01:52 بعد از ظهر
من یه نظری دارم که دوستان خودشونم می دونن هرکی گواهی نامه نداره موتور سوار میشه اگه گرفتنش مدارک که نمی خوان می گن برو فقط اسم فامیل این چیزا می خوان اسم کسی که گواهی نامه داره و اسم پدرشو بده برو در بیار خدایی نکرده گوش شیطان کر به کسی زدید اسم کسی که گواهی نامه داره بدید که بیمه پولشو بده

شما درست میفرمائید دوست عزیز اما اگه همه این نظر رو داشته باشند دیگه کسی نمیمونه که موقع حادثه اسمشو به عنوان فرد گواهینامه دار ذکر کنیم

و اما چرا گواهینامه رو نگیریم ، وقتی که با اعتماد به نفس و آرامش کامل میتونیم رانندگی کنیم چرا به خاطر یک گواهینامه این امتیاز رو از خودمون سلب کنیم .؟

amir74
30-02-1391, 02:25 بعد از ظهر
نه دوست عزیز منظور من کسایی مثل من که مونده 1سال گواهی نامه بگیرن که یوقتی موتور داشتند ولی هرکی سنش قانونی شده باشه باید حتما بگیره چون اون زمان به قول معروف ... :2i8d4ao:

naserb74
02-03-1391, 08:55 بعد از ظهر
اقا این 17 سال تمام یعنی چی من پاک گیج شودم.....من متولد 74/12/5 هستم کی گواهینامه موتور میگیرم ..دمتون گرم ............:20:

ARSH
02-03-1391, 08:59 بعد از ظهر
اقا این 17 سال تمام یعنی چی من پاک گیج شودم.....من متولد 74/12/5 هستم کی گواهینامه موتور میگیرم ..دمتون گرم ............:20:

5/12/1392 میتونی بگیری

naserb74
02-03-1391, 09:11 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] 9%87-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9/#comment-145 ..یه سر برید اینجا گفتند ک همین اسفند بیاد میتونم بگیرم

Amir
02-03-1391, 09:14 بعد از ظهر
دوستان جریان اشتغال به تحصیل چیه؟

تا آخر خرداد اعتبار داره یا تا آخر شهریور؟ چون امسال سالی واحدی شده تغییری داده شده؟

mohammad_hyper
02-03-1391, 09:20 بعد از ظهر
فك كنم 3-4 ماه بيشتر قبول نكنن ...ماله من برا 8-90 بود 2-91 بردم گفتن بايد جديد بگيري

Amir
02-03-1391, 09:28 بعد از ظهر
اینی که شما داری میگی تو سال تحصیلیه واسه قبل تیر هست

من سوالم اینه که گواهی اشتغال به تحصیل بعد خردادم اعتبار داره یا نه؟

K.I.A
02-03-1391, 09:34 بعد از ظهر
میتونی با تمدید و درج تاریخ از اموزشگاه مربوطه تمدید کنی/
تا اخر شهریور اعتبار داره /البته ممکنه قانونش دوباره عوض شده باشه

Ali
02-03-1391, 09:39 بعد از ظهر
برای ما هم پارسال تا اخر شهریور مهلت داشت چون شما مثلا ممکنه درسی رو بیافتی یا به هر دلیلی تا اخر شهریور دانش اموز اونجا حساب میشی و اعتبار داره حالا شاید از پارسال تا حالا تغییر کرده باشه:2i8d4ao:

nopo
05-03-1391, 10:11 قبل از ظهر
وقتي زدي يكو كشتي بيمه پول نداد اونم حال ميده بهت!

فرشاد
05-03-1391, 11:14 قبل از ظهر
اگه گواهی نامه ندارین ولی بیمه دارین تصادف کردین سریع زنگ بزنین یکی گواهی دار بیاد با طرفم هماهنگ کنین که چون پولشو بیمه می ده این کارو کردین پلیسم کاری نداره
بهترین کار:خودتون گواهی نامه داشته باشین تا هم موقه تصادف هم کفی و...دستتون یه چیز باشه که بزنید تو صورت طرف

AmiR.b
06-03-1391, 09:33 قبل از ظهر
اگر بکشم که اعدام.....قتل عمده دیگه....حالا یه بارم واسه خندش اعدام شیم:gigglesmile:

kourosh_bandit2
06-03-1391, 09:55 قبل از ظهر
اقایون واسه گواهی نامه کجا های ایین نامه رو باید خوند؟ میخوام برم برا موتور بگیرم وضع خیلی گیر بازار شده تو اصفهان. واسه گواهی نامه هم جریمه هم میخوابونه

Kami
06-03-1391, 09:56 قبل از ظهر
اقایون واسه گواهی نامه کجا های ایین نامه رو باید خوند؟ میخوام برم برا موتور بگیرم وضع خیلی گیر بازار شده تو اصفهان. واسه گواهی نامه هم جریمه هم میخوابونه
همه جاشو ، چون یه سری سوال میاد که تاحلا حتی نشنیدی

matrixaidin
06-03-1391, 10:29 قبل از ظهر
بعضی از سوالاشم مفهومیه و گزینه بعضیاشم مثل همه فقط یه و کم و زیاد داره

Amir
06-03-1391, 11:02 قبل از ظهر
تاپیک ها ادغام شدند

اسپم نکنید دوستان بعضی از پست ها پاک شدند

amir74
06-03-1391, 12:00 بعد از ظهر
دوستان یه سوال داشتم درمورد گواهی نامه
میبشه از الان اسم نوشت واسه 1سال دیگه که بری امتحان بدی که به 23 سالگی نخوری؟

RIDER
06-03-1391, 12:21 بعد از ظهر
گواهینامرو چهارشنبه قبول شدم بدون غلط فقط مونده پنج شنبه امتحان شهر

Kami
06-03-1391, 10:21 بعد از ظهر
دوستان یه سوال داشتم درمورد گواهی نامه
میبشه از الان اسم نوشت واسه 1سال دیگه که بری امتحان بدی که به 23 سالگی نخوری؟
خیر نمیشه

mohammad_hyper
07-03-1391, 11:24 قبل از ظهر
سلام من رسيد پستي گواهينامرو گرفتم ولي هنوز پست نكردن گواهينامرو...امروز سمت انقلاب كار دارم باموتور اونجا هم كه پره كفي...ميخواستم ببينم جا گواهينامه اين رسيد پستي رو نشون بدم قبول ميكنن ؟

Ali
07-03-1391, 11:38 قبل از ظهر
ازین بخشها کدومهارو برای گواهینامه ی موتور باید خوند؟

پیشگفتار
بخش اول:اشنایی و نحوه ی استقرار و استفاده از اتومبیل
بخش دوم:امادگی
بخش سوم:هدایت و کنترل وسیله نقلیه
بخش چهارم:برخورد و واکنش
بخش پنجم:اگاهی از خطرات
بخش ششم:رانندگان و ابرین اسیب پذیر
بخش هفتم:مقررات راه و ازادراه
بخش هشتم:راه و علائم راهنمایی و رانندگی
بخش نهم:تصادف
بخش دهم:نحوه ی بارگیری وسیله نقلیه
بخش یازدهم:الودگی های زیست محیطی
ضمیمه 1:اسامی و نشانی اموزشگاههای رانندگی تهران و استانها
ضمیمه 2:اسامی و نشانی دفاتر پلیس + 10 تهران و استانها
ضمیمه 3:اسامی و نشانی مراکز تعویض پلاک تهران و استانها

علی یزدانی
07-03-1391, 11:43 قبل از ظهر
همه موارد

Ali
07-03-1391, 11:45 قبل از ظهر
همه مواردیعنی هم ضمیمه ها هم پیشگفتار هم نحوه استفاده از اتومبیل؟

mohammad_hyper
07-03-1391, 11:50 قبل از ظهر
نه ضميمه كه نمياد ديگه ولي 3-4 تا سوال از تابلوها ...1-2 تا حق تقدم ...كجاها نبايد سبقت بگيري ...سرعت مناسب تو مكان ها مختلف .....................
يكي دوتا سوال عجيب هم مياد كه اسونه باز مسلا واسه من اومده بود پا بايد چطوري رو پدال ها باشه ؟ 1.پنجه 2.كل پا 3.عقب پا 4.هيچكدام
در كل بخون اسونه خدايي ايشالا قبول شي ...وقت 20 تعداد سوال 30...4تا غلط قبولي
----------------------------------------------------------------------------------
سلام من رسيد پستي گواهينامرو گرفتم ولي هنوز پست نكردن گواهينامرو...امروز سمت انقلاب كار دارم باموتور اونجا هم كه پره كفي...ميخواستم ببينم جا گواهينامه اين رسيد پستي رو نشون بدم قبول ميكنن ؟

Kami
07-03-1391, 12:22 بعد از ظهر

بستگی به ادمش داره
خونه ما به انقلاب نزدیکه ، خود میدون انقلاب خیلی کم کفی هستش
بیشتر سمت جمهوری و کارگر کفی هست

02109002
07-03-1391, 03:25 بعد از ظهر

همونطور که ****** جان گفتن بستگی به آدمش داره ولی از این جماعت انتظار بیشتری نمیره ، فقط دنبال این میگردن که بهت گیر بدن و موتور رو .... بهتره تا زمانی که گواهینامه ات نیومده این ریسک رو نکنی و مکانهایی که کفی داره رو دور بزنی
هرچند وقتی گواهینامه ات هم بیاد بازم به یه بهانه ای بهت گیر میدن ولی .....

عابدی
07-03-1391, 10:09 بعد از ظهر
دوستان واسه تصدیق موتور باید ایین نامه ماشینو بخونم؟مثلا دور دو فرمون و اینا رو هم بخونم.؟؟؟؟؟

02109002
07-03-1391, 10:12 بعد از ظهر
دوستان واسه تصدیق موتور باید ایین نامه ماشینو بخونم؟مثلا دور دو فرمون و اینا رو هم بخونم.؟؟؟؟؟

کتاب آئین نامه یکی است ، در امتحان آئین نامه موتور بعضا" سوالهائی مطرح میشه که اصلا" ربطی به موتور نداره

بهتر آن است که شما همشو بخونی .

عابدی
07-03-1391, 10:49 بعد از ظهر
اخه من گیج شدم.یه کتاب pdf تو صفحه ی اول تاپیک هست اونو دانلودیدم .مطالبی که اونجا هست با کتاب ایین نامه فرق داره.بلخره این یا اون؟

02109002
07-03-1391, 10:56 بعد از ظهر
اخه من گیج شدم.یه کتاب pdf تو صفحه ی اول تاپیک هست اونو دانلودیدم .مطالبی که اونجا هست با کتاب ایین نامه فرق داره.بلخره این یا اون؟

مسلما" کتاب آئین نامه بهتر و بروز تره ، این نسخه برای کسانی است که به کتاب دسترسی ندارند

شما کتاب رو بخون

02109002
10-03-1391, 07:58 قبل از ظهر
فرمانده راهور ناجا با اشاره به فراهم شدن ساز و کارهای تغییر گواهینامه از اجرایی شدن این طرح تا پایان سال خبر داد.

به گزارش فارس، سردار اسکندر مومنی در سومین همایش ملی ایمنی و ترافیک گفت:

با توجه به ضرورت‌های تغییر گواهینامه‌ها در سطح کشور سازوکارهای لازم این فعالیت فراهم شده که امیدواریم تا پایان سال این موضوع عملیاتی شود.

وی گفت: گواهینامه‌ها در سه بخش پایه3، پایه2 و پایه یک صادر خواهند شد.

منبع : رجانیوز

Kami
10-03-1391, 08:45 قبل از ظهر
فرمانده راهور ناجا با اشاره به فراهم شدن ساز و کارهای تغییر گواهینامه از اجرایی شدن این طرح تا پایان سال خبر داد.

به گزارش فارس، سردار اسکندر مومنی در سومین همایش ملی ایمنی و ترافیک گفت:

با توجه به ضرورت‌های تغییر گواهینامه‌ها در سطح کشور سازوکارهای لازم این فعالیت فراهم شده که امیدواریم تا پایان سال این موضوع عملیاتی شود.

وی گفت: گواهینامه‌ها در سه بخش پایه3، پایه2 و پایه یک صادر خواهند شد.

منبع : رجانیوز
گقتم که این محدودیت هارو ور میدارن در اینده
بله اگه این حرکت عملی شه دیگه نیازی ب1 . ب2 . الف 1 . الف 2 و ... بگیرید دقیقا مثل قدیم میشه

nopo
10-03-1391, 09:36 قبل از ظهر
ديروز رتم براي كاردكس و آيين نامه
رفتم معاينه چشم
وقتي برگشتم ديگه نوبت به آيين نامه نرسيد
انشاالله هفته ديگه ميرم:waiting:

kourosh_bandit2
10-03-1391, 12:44 بعد از ظهر
گواهینامرو چهارشنبه قبول شدم بدون غلط فقط مونده پنج شنبه امتحان شهر

کجاهاشو خوندی؟ منم میخوام برم امتحان بدم روزم با روز کلاس ها داشنگاهم یکی افتاده تا ترم تموم بشه میرم

hamed zoro
10-03-1391, 12:54 بعد از ظهر
من هم دوشنبه آئین نامه قبول شدم ولی شهری رد شدم خبر خوب این که مکان امتحان شهری اومده پائین شهرک و دیگه نه خط ممتد داره نه شیب تو سطح صافه کمی دقت کردن و گزراندن موانع از داخل و نزدیکی کله قندی راحت قبولی میاره فقط اگه مثل من که تا حالا 125 سوار نشدم نباشید همه موفق باشید

amin lj
17-03-1391, 03:28 بعد از ظهر
با سلام خدمت بچه ها میخواستم بدونم بعد از تکمیل مدارک گواهینامه موتور برای راهنمایی رانندگی چند روز بعد امتحاناش(آیین نامه و عملی)رو باید بدم؟؟

02109002
17-03-1391, 04:01 بعد از ظهر
با سلام خدمت بچه ها میخواستم بدونم بعد از تکمیل مدارک گواهینامه موتور برای راهنمایی رانندگی چند روز بعد امتحاناش(آیین نامه و عملی)رو باید بدم؟؟
تو شهر ما که به محض ثبت نام امتحان آئین نامه و در صورت قبولی آئین نامه اگه برسی میتونی عملی رو هم امتحان بدی اگه نشد هفته بعد

ولی شهر شما رو نمیدونم

Mehdi Afkari
19-03-1391, 08:41 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز

رفتم راهنمایی ورانندگی شهریارازبرگه ای که زده کی مراجعه کنیدبه ترتیب نام خانوادگی عکس گرفتم البته برای 6 ماه اول سال 91 .ببخشیداگه بی کیفیته.
16235162331623416232

Milad_2Rbo
20-03-1391, 09:02 قبل از ظهر
اقا ما دیگه کم کم باید بریم واسه امتحانه رانندگی (موتور) .ساعت 12 باید کوهک باشم خدا کنه قبول شم.:icon_pf _37_: قبول میشم . من قویم :sumo:. من میتونم چرا که نه ! پس حملهههه :icon_pf (94):

Milad_2Rbo
20-03-1391, 09:04 بعد از ظهر
ظهری رفتم .مدارکمو بردم پولو واربز کردم اماده ی امتحان بودم که بهم یه شماره داد 26 گفت برو 3/4 (2هفته دیگه)اینجا باش :13:.من فکر می کردم همون روز امتحان می گیرن خلاصه ضده حال خوردیم دست از پا دراز تر برگشتیم:sumo: خونه حالا فردا می خوام برم شهرک ازمایش . کسی میدونه صبحا از ساعت چند بازه؟ هروزه؟

mohammad_hyper
20-03-1391, 10:06 بعد از ظهر
ميپرسيدي اينجا بهت ميگفتن...اينطوري الاف نشي

شهرك هرروز بازه اگه ميخواي بري اونجا خيلي زود بايد بري ....همون موقع هم جواب امتحان ايين نامرو ميدن..ساعت 7صبح اونجا باشي سري اول ميتوني امتحان بدي

Milad_2Rbo
20-03-1391, 10:16 بعد از ظهر
ميپرسيدي اينجا بهت ميگفتن...اينطوري الاف نشي

شهرك هرروز بازه اگه ميخواي بري اونجا خيلي زود بايد بري ....همون موقع هم جواب امتحان ايين نامرو ميدن..ساعت 7صبح اونجا باشي سري اول ميتوني امتحان بدي
اره . ای کاش تو تاپیک مطرح می کردم . ممنون از راهنماییت راستی معاینه چشمش تو خود شهرکه؟

Sination
20-03-1391, 10:25 بعد از ظهر
من چند ماه قبل رفتم فانوس برای کسانی که تازه میخواستند ثبت نام کنند همین طوری بود میگفتن برید بعلا بیاید
ولی من چون کارتکس داشتم رفتم امتحان دادم
این 3شنبه هم میرم دوباره

mohammad_hyper
21-03-1391, 10:37 قبل از ظهر
خواهش...به احتمال 99% تو خود شهرك هست و مجانيه ماله شهرك اما فانوس پوليه...
من خودم كاراي كارتكسمو فانوس كردم....ايين نامرو تو شهرك دادم....شهرش رو اومدم فانوس

Milad_2Rbo
21-03-1391, 05:32 بعد از ظهر
اقا من صبح رفتم الان اومدم میگین ااااااا چه جوری ! اخ نگو نپرس .من صبح ساعت 6 ساعته گوشیمو کوک کردم طبق عادتم ساعت 7:15 بیدار شدم هر 5 دقیقه که زنگ میزد تعویقو میزدم. خلاصه یه 10 15 باری زنگ زد تا پا شدم .7:15 تا 7:45 اومدم سایت یه چرخی زدیمو. حاضر شدیم واسه شهرکه ازمایش .(تا اینجارو داشتی .از اینجا به بعدشم داشته باش)8:20 شهرک بودم رفتیم داخل مدارکو تحویل دادمو که یهو صدایی اومد . سرهنگی که مدارکوک تحویل گرفته بود گفت این گواهیه اشتغال به تحصیلت مهره اداره ی راهنمایی رانندگیه شهره کاشان که درس خونده باشمو نداره :13: گفتم مرتیکه بیا اینور کارت دارم .یعنی اینطوری که نه گفتم جناب سرهنگ این گواهیه دانشگاه ثابت میکنه که من دانشجوی دانشگاه سراسریه کاشانم .گفت نه .اداره ی راهنمایی رانندگی کاشان باید تایید کنه که این مهره دانشگاتونه ..دیدم که هیچ رقمه را نداره سره مبارکو کج کردم به سمته ترمیناله جنوب 9:45 ترمینال بودم .سواره اتوبوس شدمو پیش به سوی کاشان .ساعت 12 رسیدم کاشو (کاشونیا به کاشان میگن کاشو.اخره جمله هاشونم یه دوو اضافه میکنن)5 دقیقه تا اداره راهنمایی... رفتم به بخشه مربوطه که رسیدم .همه چی داشت به خوبیو خوشی پیش می رفت که یه صدایی اومد .سرهنگه بود گفت کارته دانشجویی:13: یااا امام .یهو تو ذهنم مسیره کاشان به تهران .تهران به خونه . خونه به اتاقم (که حکمه انباریم داره تازه ه ه بگردم کارت دانشجوییمو پیدا کنم )بعد دوباره خونه به ترمینال . ترمینال به کاشان که اومد . دستو پاهام شل شد گفتم که اقا من از شهرک ازمایشه تهران یه راست اومدم اینجا .کارتمو نیو وردم گفت نمیشه .گفتم بیا اینم مدارکه شهرک دیدو یکم دلش به رحم اومد .ولی بازم چند تا سوال پرسید گفت .رییس دانشگاتون کیه گفتم فلانی گفت مدیره اموره مالی گفتم نمیدونم گفت مدیره خوا***ه گفتم فلانی . خلاصه قبول کردو 2 تا مهر زدو یه امضا .دوباره پیش به سویه تهران 1 که راه افتادم 4 رسیدم تهران. تا خونه هم 1:30 که میشه به عبارتی 5:30 ناهارو زدمو 6 نشستم پایه سیستم (اونروزیم که رفته بودم کوهک(فانوس)همینو بهم گفته بود .گفتم برم شهرک ببینم چی میگه دیدم اینم گفت. در ضمن من فهمیدم که سرهنگایه شهرکو. .فانوس یکین بنابراین سختیو اسونیشونم یکیه ولی تو شهرک کارت خییییلیییی زودتر را میفته . فردا که دوباره برم ببینم چی میشه . تمام .

Mehdi Afkari
21-03-1391, 10:10 بعد از ظهر
دوستان عزیزچندتاسوال داشتم؟

1)آیاباگواهینامه 200 سی سی میشه موتور250 سی سی سوارشدتاموقعی که گواهینامه ها هوشمندنشده؟

2)کسی آشنایی نداره که باموتورش کارکنم برای امتحانم؟(هزینه بنزینشم محفوظه).چون 31/3 امتحان دارم.

تادیروزرفیقامون همش به موتورسواریاشون می نازیدن.حالا که لازم داریم برای یک روز دررفتند.

3)آدرس آموزشگاه فانوس روهم میخواستم؟

تشکرازهمه

Kami
21-03-1391, 11:15 بعد از ظهر
دوستان عزیزچندتاسوال داشتم؟

1)آیاباگواهینامه 200 سی سی میشه موتور250 سی سی سوارشدتاموقعی که گواهینامه ها هوشمندنشده؟

2)کسی آشنایی نداره که باموتورش کارکنم برای امتحانم؟(هزینه بنزینشم محفوظه).چون 31/3 امتحان دارم.

تادیروزرفیقامون همش به موتورسواریاشون می نازیدن.حالا که لازم داریم برای یک روز دررفتند.

3)آدرس آموزشگاه فانوس روهم میخواستم؟

تشکرازهمه

با سلام
گواهینامه هوشمند حالا حالا ها روی کار نمیاد و مثل قدیم همون بی محدودیت هستش
در مورد موتور اگه کسی از دوستان میخواد میتونه به این عزیز کمک کنه لطف کرده
اموزشگاه فانوس؟ فعلا یدونه تو قم درست شده اما تو تهران و کرج ندیدم

Mehdi Afkari
22-03-1391, 12:49 قبل از ظهر
سلام آقاکامی

اونی که توی شرق تهران هست مگه اسمش فانوس نیست؟آدرس اونجارواگه داریدبهم لطف می کنیدبدید؟چون صبح میخوام یک سربرم اونجا.چون شنیده شنبه ها و دوشنبه ها موتورکرایه میدن برای تمرین؟آیا این قضیه هم صحت داره؟ تشکربابت پاسختون.

mohammad_hyper
22-03-1391, 01:33 قبل از ظهر
ادرس ميدون رسالت -كوهك - خيابون نيرو دريايي

شنبه و سه شنبه ها امتحان ميگيرن ساعت 12-1 اونجا باش

Mehdi Afkari
22-03-1391, 02:26 قبل از ظهر
انگارطبق بخشنامه ای که هیات دولت تصویب کرده بعدازسه سال که گواهینامه 200 سی سی روگرفتی میتونی موتورتا250 سی سی هم سوارشی؟یعنی یه فرد 19 ساله نمیتونه سوارشه؟آیا اصلا صحت داره؟میخوام 250

سی سی نگیرم فردا پلیس جلوموگرفت بخوابونن موتورو.

Amir 1986
22-03-1391, 06:57 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز

بعد مدت ها امروز اومدم به فروم

بالآخره بعد 13 سال که پشت موتور میشینم رفتم گواهینامه گرفتم ! :12:

حالا هی منتظرم تا ببینم کی گواهینامم میاد !
الآن فکر کنم بیشتر از 10 روز میگذره ، اما هنوز نرسیده !
چقدر طول میکشه تا گواهینامه بیاد ؟!

با تشکر

.:ALIREZA NADERI:.
22-03-1391, 07:26 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز

بعد مدت ها امروز اومدم به فروم

بالآخره بعد 13 سال که پشت موتور میشینم رفتم گواهینامه گرفتم ! :12:

حالا هی منتظرم تا ببینم کی گواهینامم میاد !
الآن فکر کنم بیشتر از 10 روز میگذره ، اما هنوز نرسیده !
چقدر طول میکشه تا گواهینامه بیاد ؟!

با تشکر

بستگی به شانستون داره !
1 الی دو ماه !

در ضمن مثل من سحر خیزی !
البته امروز به خاطر درس بیدار شدم !