PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه تریل های 2 زمانه مطرح ایران

MOHAMMAD_VIOLIN
25-02-1391, 05:35 بعد از ظهر
تو این تاپیک دوستان گرامی بگید کدوم تریل رو میپسندید.
اگه کسی اطلاعات علمی و فنی راجع به معایب و مزایای هرکدوم نسبت به هم و همچنین مشخصات فنی رو به صورت مستند ارایه بده

گزینه ها :

suzuki tsr
honda crm 250
yamaha lanza 250
kawasaki kdx 250
یا هر تریل دو زمانه ای میشناسید و مطرح هست

برای شروع خودم یه چیزی بگم.
با وجود تمام خوبی های crm یک ضعف اساسی نسبت به سایر رقیب هاش داره و اون هم ضعف سوختن ترانزیستور هست که بسیار گرون هست و الان به حدود 1 میلیون رسیده.
دوستان تجارب ر اعلام کنن و اطلاعات فنی هر موتور نظیر قدرت و غیره رو بگن.

Mohammad aghili
25-02-1391, 05:49 بعد از ظهر
ایول

اقدام فوق العاده ای بود

میخواستم بزنم تاپیکش رو ، دیگه شما زود تر زدیش

خیلی لازم بود به نظرم

راستی این tsr رو من تاحالا نشنیده بودم ، بهتر نیس بجای tsr از rmx استفاده می کردی؟

چند وقت دیگه اگه خدا بخواد میخوام برم سمت یکی از اینا (اگه مایه بیشتر باشه که میر سراغ f ها....:29:)

reza KTM
25-02-1391, 05:56 بعد از ظهر
فکر کنم لانزا تو بین همه این ها از همه گرون تره
اگر گرونی ملاک خوب بودن باشه پس لانزا باید بهتر باشه
شخصا شتاب سی آر ام رو دیدم و خیلی قبول دارم

MOHAMMAD_VIOLIN
25-02-1391, 07:05 بعد از ظهر
استی این tsr رو من تاحالا نشنیده بودم ، بهتر نیس بجای tsr از rmx استفاده می کردی؟

من rmx 250 دو زمانه ندیدم از نزدیک.اما در کل یه رده جدید تر از این 4 تایی که گفتمه.اما راجع به rmx دوزمانه؟ کسی خواست هم بگه

گر گرونی ملاک خوب بودن باشه پس لانزا باید بهتر باشه

لانزا تمیز با crm تمیز هم قیمت هست.

mostafa71
25-02-1391, 07:15 بعد از ظهر
از معایبشون میشه گفت که کلا موتور های دوزمانه تو آفرود خیلی زو جعبه برق میسوزونند

و خوبیشونم اینه که نسبت به چهار زمانه ها شتاب قابل توجهی دارن

من یه اطلاعات اندکی ازcrm 250 و kdx 250 دارم ولی از بقیشون اصطلاعاتی ندارم

لطف کنید مشخصاتtsr و lanza رو مطرح کنید

ARSH
25-02-1391, 07:23 بعد از ظهر
من تی اس ار 200 تست کردم شتاب خدابیامرز ! یعنی دیوانه..ولی زود رینگ میزنه زودتر از اون چیزی که فکر میکنید !
سی ار ام هم که پسره خودمه هر نوع تستی بخوای روش انجام دادم ! شتابش به تی اس ار نمیرسه ( حتی انجین طلایی و روغن تنه )(تفاوت شتابش کمه ها ولی خب تفاوت رو داره )
از نظره سرعت که خودم سرعتشو پر نکردم ولی داییم هم که سی ار ام بازه فک کنم 160 رو میگفت رفته
سی ار ام نسبت به رقیب های دیگش تو سرعت کم زودتر داغ میکنه چراغ اخطارش روشن میشه
اون جریان سوختن ترانزیستو که شما گفتی بیشتر تو انجین طلایی صدق میکنه تو مدل های دیگه خیلی خیلی کمه...اونم تو ar واسه اینکه تغییراتی رو تو سیستم الکتریکیش واسه کمتر شدن آـلایندگی انجام دادن هست.
از نظره ایمنی اولین چیزی که وقتی با سی ار ام میخورید زمین مشکنه راهنماهای کوچیک و ظریف اونه...یادش بخیر یه سری خوردیم با دایی محترم زمین نشستیم دونه دونه تیکه های راهنما رو جمع کردیم بردیم با چسب دو روز ور رفتیم چسبوندیم به هم
راهنماش اون موقع خیلی خیلی گرون بود و پیدا نمیشد
هندا اطصطحلاک زیادی نداره از نظره قطعات...دوزمانه کلا اینطوریه دیگه
لانزا سوار نشدم درست حسابی
کا دی ایکس 200 تست کردم
از نظره قدرت مادر بگرید ! یعنی فک کنم 5 ترک هم بشینن روش دیوانه ترین شیب هارو بزنه
یه یارو با 4 فک کنم شیب میزد یا 3 اصلا موتور میخواست منفجر کنه . اصطحلاک کمی هم داره
صدای مذخرف اگزوزش ...اینم سلیقه ایه

من کلا رای رو به هندا میدم چون زیره دستم بوده و امتحانشو پس داده
crm250 روغن تنه و بغل پرچم بالا !

nopo
25-02-1391, 07:31 بعد از ظهر
تا جايي كه من شنيدم ميگن كا دي ايكس قدرتش زياده ولي سرطانه همش بايد اچار به دست باشي.مگه اينكه خيلي تميزش رو پيدا كني
در مورد هزينه تعميرات و قيمت رينگ وپيستون اين موتورا بگيد؟

ARSH
25-02-1391, 07:35 بعد از ظهر
اره کا دی ایکس مرده تعمریکار میخواد

رینگ پبستون به سی ار ام سال 88 یت 87 بود فک کنم انداختیم 160 تومن

Mohammad aghili
25-02-1391, 07:41 بعد از ظهر
کلا سوزوکی تو شتاب سره

اینو من از خیلی ها شنیدم

رضا افرود
25-02-1391, 08:05 بعد از ظهر
15057

یاماها wr200 هم موتوره عالیه شتابش هم اندازه یه 250 اما اصتحلاک پایینی داره نسبت به 250 ها

goldwing
25-02-1391, 11:13 بعد از ظهر
من طبق تجربیاتی که خودم دارم و اطلاعاتی که از کسایی گرفتم اینموتورای 2زمانه رو اقلا" از هر کدوم 10تاشو امتحان کرده بودن ،به نظرمن آر ام ایکس
از همه این ها قوی تر و پر شتاب تره به نظرم توی موتورای 2زمانه موتور مرگ آر ام ایکسه بعدش سی آر ام .کلا" همه این موتورا سالمش موتورای خوبین.
کادکس رو خودم امتحان نکردم ولی از هر کی پرسیدم تعریفی ازش نکرد توی شیراز که طرفدار نداره ،خودم هم عاشق سی آر ام هستم ولی اون قیمتی که دلممیخواست گیرم نیومد الان لانزا دارم ،خیلی هم ازش راضی هستم:happy4:به نظرم بهترین تریل شهری 2زمانه لانزا هست ،سرعت نهاییش هم از بقیه 2زمانه ها بیشتره بالای 160تا هم میره شتابش هم کم از سی آر ام انجین طلایی نیست ،یک کوچولو عقب میمونه ،همه قطعاتش هم راحت شیراز گیر میاد.

MOHAMMAD_VIOLIN
26-02-1391, 12:28 قبل از ظهر
با موبايل هستم تو راه اردبيل چكيده بگم در جهت تكميل: Crm انجين طلا پس از 1000ساعت كاري ترانزيستور ميسوزونه_ساعتيه_خوبيه kdx : رينگ پيستون ياماها dt بهش ميخوره و ازين جهت از crm كم خرج تره_اما كمي زودتر خراب ميشه_سرعت نهايي kdx250 بگم چقده؟بگم؟؟؟بگم؟؟180 تا آمپر داره و 180 ميره

ARSH
26-02-1391, 02:39 قبل از ظهر
با موبايل هستم تو راه اردبيل چكيده بگم در جهت تكميل: Crm انجين طلا پس از 1000ساعت كاري ترانزيستور ميسوزونه_ساعتيه_خوبيه kdx : رينگ پيستون ياماها dt بهش ميخوره و ازين جهت از crm كم خرج تره_اما كمي زودتر خراب ميشه_سرعت نهايي kdx250 بگم چقده؟بگم؟؟؟بگم؟؟180 تا آمپر داره و 180 ميره

مردونه 250 ـــش 180 تا میره ؟ خداییش باورش سخته تریل بتونه اینقدر راه بره ولی غیره ممکن هم نیست 250 سوار نشدم کا دی ایکس تا حالا

MOHAMMAD_VIOLIN
26-02-1391, 05:26 بعد از ظهر
آره 180ميره سوال اينجاس rmx 250 دو زمانه اس؟من فقط 125 دو زمانه ديدم_گرچه rmx نسل بعد از tsr هست

02109002
26-02-1391, 05:43 بعد از ظهر
آره 180ميره سوال اينجاس rmx 250 دو زمانه اس؟من فقط 125 دو زمانه ديدم_گرچه rmx نسل بعد از tsr هست

بله ، دو زمانه اس

1994_RMX250S

[Only registered and activated users can see links]

MOHAMMAD_VIOLIN
27-02-1391, 12:18 قبل از ظهر
طبق بررسي هايي كه كردم crm گرون ترين تريل دو زمانه مطرح ايرانه_حتي از rmx هاي دو زمانه گرونتره_crm انجين طلا اگه خيلي جيگر باشه_قيمتش به 6 هم ميرسه_حتي 8 تومن هم ديدم_با اينكه 8تومن فضاييه اما طالبش هم هست_لانز هم از 2 تومن هست تا به ندرت 5 تومن

محمدرضا دبیرزاده
29-02-1391, 01:10 قبل از ظهر
250 دوزمانه یعنی استحلاک ... شاتون .. پیستون .. خرج .. حالا هر مارکی میخواد باشه .. باشهkx خیلی سریع شاتون خراب میکنه ... Rm خیلی ضعیفه و قطعاتش به ندرت گیر میاد بین این سه تا crm تا روز آخر جون میکنه ... و به شدت موتور محکمیه ... از اون یاماها هم اطلاعات زیادی ندارم ... من که تا به حال این طرفا ندیدم ...

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:04 AM ----------

طبق بررسي هايي كه كردم crm گرون ترين تريل دو زمانه مطرح ايرانه_حتي از rmx هاي دو زمانه گرونتره_crm انجين طلا اگه خيلي جيگر باشه_قيمتش به 6 هم ميرسه_حتي 8 تومن هم ديدم_با اينكه 8تومن فضاييه اما طالبش هم هست_لانز هم از 2 تومن هست تا به ندرت 5 تومن
crf450 خیابونیش این قیمت نیست داداش ... خیلی بالاس ... البته من نسبت به شهر خودمون میگم ..
کسی آنچنان طرف دوزمانه نمیره .. دیگه

MOHAMMAD_VIOLIN
29-02-1391, 02:22 قبل از ظهر
درسته منم واسهcrm هيچوقت 8تومن نميدم_اما 5 تومن ميدم_اما با 4 تومن به شما يه crm تميز ميدن ماله 15 سال پيش ! اما با 4 تومن يه crf ماله 8 سال پيش ! كه باز بعيده_شايد 5تومن پيدا شهيعني crf با 8 سال كاركرد هم قيمت crm با 15 سال كاركرده_تازه من خيلي دست باز حساب كردم_پس اينكه crf فلان قدره يه قانون واسه تخمين قيمت crm نيست_نميدونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه؟من به شخصه crm رو در كوه بهتر از crf ميدونم فقط به خاطر 2 زمانه بودن_دلايل عملي دارم واسه حرفم_كه اگه خواستيد ميگم

nopo
29-02-1391, 07:59 قبل از ظهر
توي مشهد يك سي آر ام انجين طلا رو8.5 ميليون فروختن به يك بد بخت

دوستم يك سي آر اف خريد 6.5 ميليون!

رضا افرود
29-02-1391, 11:31 قبل از ظهر
من نمی دونم چرا ایرانیا هوندا پرستن حاضرن به یه موتور مدل 98 که 14 سال کار کرده تا 8 میلیون پول بدن در صورتی که با همین پول میشه بهترین اندرو های مدل های روز روز خرید نمنو نه اش همین ktm exc250 2012 که اخرین تکنولوژی روز دنیا رو داره.میدونم الان دارید تو دلتون چی میگید دارید میگید که تکنولوژی honda کجا ktm کجا اما قابل توجه تون بگم که یه نگاهی به مسابقات اندرو سال های اخیر بندازید متوجه حرف های من میشید. و در ضمن قدرت این ktm 50 hp هست اما crm 40 اسب در 14 سال پیش مطما باش این 40 اسب الان شده چنداسب؟؟؟؟؟چند تاش فرار کرده؟؟؟؟

محمدرضا دبیرزاده
29-02-1391, 11:49 قبل از ظهر
خرید فروش هوندا cr ... crm...crf ... کلا" بیشتره ....
اینو همیشه یادت باشه ... همیشه چیزی رو بخر که بتونی راحت بفروشیش ...
از نظر قطعاتم ... موتوری که زدوخورد بیشتری داره ... لوازمش آسون تر ... با کیفیت تر ... (گاهی فابریک) ..ارزون تر گیر میاد !

ARSH
29-02-1391, 11:53 قبل از ظهر
من نمی دونم چرا ایرانیا هوندا پرستن حاضرن به یه موتور مدل 98 که 14 سال کار کرده تا 8 میلیون پول بدن در صورتی که با همین پول میشه بهترین اندرو های مدل های روز روز خرید نمنو نه اش همین ktm exc250 2012 که اخرین تکنولوژی روز دنیا رو داره.میدونم الان دارید تو دلتون چی میگید دارید میگید که تکنولوژی honda کجا ktm کجا اما قابل توجه تون بگم که یه نگاهی به مسابقات اندرو سال های اخیر بندازید متوجه حرف های من میشید. و در ضمن قدرت این ktm 50 hp هست اما crm 40 اسب در 14 سال پیش مطما باش این 40 اسب الان شده چنداسب؟؟؟؟؟چند تاش فرار کرده؟؟؟؟

دوست عزیز حساب خرج KTM رو تو ایران بکن بعد با Honda مقایسش کن
من زیاد اطلاعی ندارم امت اونطور که از آقای علی بهرامی تو تاپیک کی تی ام خوندم هر 20 ساعت یا 30 ساعت سواری دارن حدودا 150 هزار تومن پیاده میشن اعم از روغن / فیلتر روغن / فیلتر هوا و نمیدونم خیلی چیزای دیگه !
پس همین باعث میشه که KTM بتری نداشته باشه نسبت به هندا سی ار ام دو زمانه ای که بنزین بزن تو رگش روزهای متوالی رو در گردش باش !!!
در ضمن همه سی ار ام ها اندازه سنشون کار نکردن !
من سی ار ام به شما نشون میدم 30 هزار تا کار کرده
یا 20 هزار تا کار کرده و موتور تو بهترین شرایط مکانی و موتوری نگه داشته شده ! سن موتور که نشد ملاک تمیزی....
یه چیز دیگه !
سی ار ام نهایتا 6 تومن
کجا exc250 رو میدن 6 تومن ؟

رضا افرود
29-02-1391, 12:06 بعد از ظهر
دوست عزیز من یکی از دوستام همین موتورو داره اماراتی اش باهاش تموم شده 8 تومن در ضمن الان دو ساله داره سوار می شه تا حالا فقط بنزین و روغنشو عوض کرده ولی قبول دارید همین 6 تومن هم برای crm زیاده؟در ضمن ترانزیستور یه crm چنده؟ 150 تومن پس همچین بی خرج هم نیس.در ضمن یه crm که 30000 تا کار کرده اگه واقعی باشه و کیلومترش دستکاری نباشه حداقل دوبار رینگ پیستون عوض کرده. این موتور ها مث موتور های استریت نیس که 30000 کارکرد براشون کم حساب بشه چون همیشه تمام قطعاتشون توی تنش بسیار بالایی قرار داره.

ARSH
29-02-1391, 02:04 بعد از ظهر
دوست عزیز من یکی از دوستام همین موتورو داره اماراتی اش باهاش تموم شده 8 تومن در ضمن الان دو ساله داره سوار می شه تا حالا فقط بنزین و روغنشو عوض کرده ولی قبول دارید همین 6 تومن هم برای crm زیاده؟در ضمن ترانزیستور یه crm چنده؟ 150 تومن پس همچین بی خرج هم نیس.در ضمن یه crm که 30000 تا کار کرده اگه واقعی باشه و کیلومترش دستکاری نباشه حداقل دوبار رینگ پیستون عوض کرده. این موتور ها مث موتور های استریت نیس که 30000 کارکرد براشون کم حساب بشه چون همیشه تمام قطعاتشون توی تنش بسیار بالایی قرار داره.

خب همون 8 تومن ! باز هم هم قیمت همدیگه نیستن حتی نمیدونم چرا داریم اینارو با هم مقایسه میکنیم دو زمانه و چهار زمانه رو ! دو ساله سوار میشه فقط بنزین و روغن ؟ والا من اولین بارمه میشنوم هرکی کی تی ام داشته سره 20 ساعت سواری روغن عوض کرده و فیلتر روغن و فیلتر هوا...نمیدونم رفیق شما چطوری سوار میشه
بله قبول دارم 6 تومن که هیچ 5 تومن از صد تا سرش زیادیه اما این که دیگه دست منو شما نیست...یکی میبینی کلا زندگیش سی ار امه علاقه داره ارضاش میکنه میره میده 6 تومن رو این دیگه به ما ربطی نداره که..من خودم بالای 5 نمیدم ..
بعد ترانزیستور رو نمیدونم چرا همه دارن میکشن وسط ؟ مشکل نیم سوز شدن و سوختن ترانزیستور 99% تو crm سری ar یا همون انجین طلایی هست اونم به خاطره تغییراتی که برق موتور دادن واسه آلایندگی کمتر....( فقط تغییرات برق نیست و چیز های دیگه هم هست)
تو مدل های روغن بغل و رغن تنه من تا به حال ندیدم ترازیستور بسوزه به هیچ عنوان...این ضعب رو گردن همه مدل ها نندازید خواهشا !
شما تجربه دو زمانه داشتی ؟ والا ما 50000 هزار تا یه بار رینگ پیستون عوض کردیم اونم چون به موتور حساس بودیم ! اگه به این حرفا باشه من آدم میشناسم یه بار هم رینگ پیستون عوض نکرده همونطوری میاد آفرود این که نشد افتخار دهن موتور رو آسفالت کردن ! جریان همون ktm دوستتون
مرسی

رضا افرود
29-02-1391, 03:17 بعد از ظهر
این ktm دو زمانه است نه چهار زمانه اونی که چهار زمانه است exc-f ه .

ARSH
29-02-1391, 05:04 بعد از ظهر
پس من اشتباه میکردم من ذهنم کلا رفته بود سمته موتوره علی اقا بهرامی !

شرمنده اشتباه از من بود ببخشید

MOHAMMAD_VIOLIN
29-02-1391, 06:15 بعد از ظهر
خوب CRF كه اصلا تريل نيست_crfx هم نيست_با مراجعه به سايت هندا مدل هاي تريلش رو ميشه ديد_راستي راجع به اون KTM دوزمانه اطلاعات بيشتري داري بگو؟مثلا اينكه گفتي 50 اسب هست_ايا 250سي سي هست؟يا 300؟و اينكه تو ايران قيمتش چقدر تموم ميشه واسه خريدار؟وسايلش گير مياد؟

رضا افرود
29-02-1391, 07:18 بعد از ظهر
نه آقا آرش خواهش میکنم این سایتا برا همینه که اطلاعاته همو ببریم بالا . مدل 4 زمانه اش توسط شرکت کویر وارد میشه قیمتشم 16 میلیونه که خیلی نجومیه!اما این مدل با قیمت جهانی 12000$ اینم مشخصاتش

Make Model

KTM 250 EXC-E Enduro

Year

2011-12

Engine

Liquid cooled, two stroke, Single cylinder

Capacity

249

Bore x Stroke
66.4 x 72 mm

Compression Ratio
11.0:1

Induction

Keihin PWK 36 S AG

Ignition / Starting

Kokusan digital 2K-3 / kick

Max Power

Max Torque

Transmission / Drive

5 Speed / chain

Frame
Central double-cradle-type 25 CrMo4

Front Suspension

48mm Upside down forks, 3005mm wheel travel

Rear Suspension

Fully adjustable White Power, 335mm wheel travel

Front Brakes

Single 260mm disc

Rear Brakes

Single 220mm disc

Front Tyre

90/90 -21

Rear Tyre

140/80 -18

Seat Height
925 mm

Dry-Weight

102.6 kg

Fuel Capacity

8.5 Litres

---------- Post added at 08:18 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

دوستم یه مدل 2008 اش رو داره از امارات خرید 6000$ که با آوردنش اینجا تو سال 87 دراومد واسش 8 تومن تا الان که هیچ مشکل قطعات بر نخورده ولی دیروز من رفتم گمرک یه همچین چیزی نتونستم گیر بیارم وزنش واقعا عالی و سبکه.
خدایی دینامیکو
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

MOHAMMAD_VIOLIN
29-02-1391, 10:50 بعد از ظهر
نه آقا آرش خواهش میکنم این سایتا برا همینه که اطلاعاته همو ببریم بالا . مدل 4 زمانه اش توسط شرکت کویر وارد میشه قیمتشم 16 میلیونه که خیلی نجومیه!اما این مدل با قیمت جهانی 12000$ اینم مشخصاتش
12000 دلار چهار زمانه؟
اگه دو زمانه اش هم همین قیمت باشه با احتساب هر دلار 1650 تومان میشه 19.800 هزا تومان . اگه واقعا کویر 4زمانشو 16 تومن میده پس گرون تر نمده.اما یقینا اونا به قیمت روز دلار حساب میکنن.

Make Model
KTM 250 EXC-E Enduro

Year
2011-12

Engine
Liquid cooled, two stroke, Single cylinder

Capacity
249

Bore x Stroke
66.4 x 72 mm

Compression Ratio
11.0:1

Induction
Keihin PWK 36 S AG

Ignition / Starting
Kokusan digital 2K-3 / kick

Max Power

Max Torque

Transmission / Drive
5 Speed / chain

Frame
Central double-cradle-type 25 CrMo4

Front Suspension
48mm Upside down forks, 3005mm wheel travel

Rear Suspension
Fully adjustable White Power, 335mm wheel travel

Front Brakes
Single 260mm disc

Rear Brakes
Single 220mm disc

Front Tyre
90/90 -21

Rear Tyre
140/80 -18

Seat Height
925 mm

Dry-Weight
102.6 kg

Fuel Capacity
8.5 Litres

---------- Post added at 08:18 PM ---------- Previous post was at 08:10 PM ----------

متاسفانه من تو این جدول قدرت اسب بخار رو نمیبینم که مهمترین چیزه .اگه شما میدونی ممنون میشم بگید.مرسی

رضا افرود
30-02-1391, 08:23 قبل از ظهر
امروز زنگ زدم شرکت کویر گففت ktm 250 چهار زمانه شده 22میلیون.بله توی این جدول اسب بخار رو ننوشته اما با یه سرچ ساده تویه نت میشه پیداش کرد.منبع جدول زیر
[Only registered and activated users can see links] هستش.

MOHAMMAD_VIOLIN
31-02-1391, 01:13 قبل از ظهر
امروز زنگ زدم شرکت کویر گففت ktm 250 چهار زمانه شده 22میلیون
شما گفته بودید چرا تو ایرن کسی KTM رو نگاه نمیکنه ؟با 22 میلیون میشه 6 تا CRM خرید.شاید میلیونر باشی بخری.
واسه همین ما سراغ مقایسه KTM نمیریم.با این قیمته نجومی این KTM دو زمانه ش هم بالای 20 میلیون هست پس در کلاس دو زمانه در ایران مطرح نیست.تاپیک ما دو زمانه های مطرح ایران هستن.

با مراجعه به سايت هندا مدل هاي تريلش رو ميشه ديد

میخواستم بگم DUAL SPORT اشتباها نوشتم تریل .

هندا CRM رو با CRF یا CRFX مقایسه نکنید چون کلاس ها فرق داره.باید با CRF-L مقایسه بشه
CRF , CRFX اصلن ربطی به CRM و کارایی هاش ندارن !!

این یک نمونه CRF-L مدل 2012 از هندا در واقع پسر HONDA CRM هست و میشه جایگزین CRM کردش و مقایسه کرد :

Ali
31-02-1391, 01:19 قبل از ظهر
میخواستم بگم DUAL SPORT اشتباها نوشتم تریل .

هندا CRM رو با CRF یا CRFX مقایسه نکنید چون کلاس ها فرق داره.باید با CRF-L مقایسه بشه
CRF , CRFX اصلن ربطی به CRM و کارایی هاش ندارن !!

این یک نمونه CRF-L مدل 2012 از هندا در واقع پسر HONDA CRM هست و میشه جایگزین CRM کردش و مقایسه کرد :

[Only registered and activated users can see links]این که چهار زمانه هست با 17 اسب قدرت!!!

MOHAMMAD_VIOLIN
31-02-1391, 02:01 قبل از ظهر
این که چهار زمانه هست با 17 اسب قدرت!!!

17 اسب نه لاکی جون. 24 اسب !

CRF250L will be made ... “The 250cc 4-stroke motor produces 24 horsepower at the wheel.

اینم جمله رو در گوگل SEARCH کنی میاد : CRF250-L HP

انتظار قدرتی در حد کراس های هندا و KTM DH هر کراس دیگه رو ازین نداریم.چون سیستم موتوری کراس بسیار قویتر ولی از طرفی پر استحلاکتر هست و به عبارتی میگن ساعتیه !
اما موتور های DUAL SPORT هندا برای مسافت های طولانی و استفاده ی چندین سال همراه با استحلاک بسیاااار کم و بدون دردسر و تعمیر طراحی شده.

کلیه محصولات KTM حتی اندورو هاش هم مثله کراس هاش پر قدرته . . . واسه همین هم تو مسابقات اندورو پیروز میشه چون متاسفانه اندورو هاش هم ساعتی هست !! یعنی با همون سیستم موتور کراس هستن!
و اگه یک بار بخوای باهاش تو مسابقات جهانی شرکت کنی از هندا و بقیه ژاپنی ها خیلی سر تره ! اما واسه استفاده مداوم برات چند قلو میزاد مگه اینکه مثله کراس ساعتی بهش برسی ! KTM با این شیوه تونست تو سبک اندورو پیروز باشه ! شرکتهای ژاپنی بیشتر به دوام فکر کردند. وگرنه کاری نداشت واسشون که سیستم کراس رو اینا پیاده کنن و 40 اسب قدرت تحویل بگیرن بجای 24 اسب ! به هر قیمتی ... !!

این موتور با این سیستم اگه 30.000 تا هم راه بره جز بنزین و روغن هیچی نمیخواد.چیزی که سالهاست هندا تو ایران به همه اسباطش کرد.

*** خیلی از بحث اصلی خارج شدم.فکر کنم بقیه بحث ها باشه واسه تاپیک مربوطش بهتره) مرسی*****

salahshor
31-02-1391, 03:36 قبل از ظهر
شدیدا با اقا محمد موافقم ژاپن تو همه عرصه های صنعت و تکلنوژی به عمر بالا و استهلاک کم شهرت داره نمیگیم کی تی ام بده ولی موتور ژاپنی همیشه یه سر و گردن بالاتره اینو من نمیگم تو فروم های خارجی هم بحث

میشه حتی غربی ها با اینکه عرق ملی زیادی دارن به این موضوع اعتراف میکنن که ژاپنی ها کار کشته اند

کیفیت و دوام و عمر بالا با قدرت و توان بیشتر رابطه معکوس داره

درسته بی ربطه ولی ماشین تویوتا کرولا 16 ساله که تو خیابون راه میره و اخ نگفته ولی ماشین اروپایی با همون مدل و تو همون رنج کارکرد اوراق شده

Sadegh.galaxy
08-04-1391, 11:23 قبل از ظهر
پسرداییم4سال پیش یه سوزوکیts200 خرید1500.صداش رو میشنیدی تنت میلرزید.اما انجینش یه مشکلی داشت،نمیدونم چی بود.فروختش1300.ارتفاعش هم خیلی بلند بود.قدرتش هم35اسب بخار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mohammad aghili
17-04-1391, 04:03 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان دوزمانه شناس و دوزمانه سوار !

یه سوالی داشتم از خدمتتون

میخواستم بدونم بین دوزمانه هایی که ذکر شد ، کدوشمون اصطحلاک پایینتری داره ، و به اصطلاح لوازمش عمر بیشتری میکنه؟

ممنون

MOHAMMAD_VIOLIN
17-04-1391, 04:54 بعد از ظهر
آخه نميشه هر دو آيتم رو با هم گفت !كم استحلاك: Lanzaو crm(مدل هاي زير 98)بدترينش سوزوكي tsr و ارزون ترينقطعات ارزون هم kdx اما كم استحلاك ترين نيست ! برعكسه crm كه كم استحلاك ترين اما گرونه!همه چي يك جا جمع نميشه ممل خان !ضمنا اين سوالات بعضي وقتا تو هر استان يك جواب داره!در پايان :تو دو زمانه ها رو دسته crm نيومده كروكوديل دوزمانه اس

رضا افرود
17-04-1391, 05:19 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان دوزمانه شناس و دوزمانه سوار !

یه سوالی داشتم از خدمتتون

میخواستم بدونم بین دوزمانه هایی که ذکر شد ، کدوشمون اصطحلاک پایینتری داره ، و به اصطلاح لوازمش عمر بیشتری میکنه؟

ممنون

از لحاظ استحلاک پیشینه موتور مهمه یعنی دسته کی بوده آیا صاحب قبلی رس موتورو کشید؟ ولی در کل باید بگم از لحاظ استهلاک lanza پایین ترین استهلاک رو داره و همچنین میشه مدلهای بالاش رو خرید. crm هم عالیه وقدرتش هم از lanza بالاتره ولی یه خورده استهلاکش از lanza بیشتره.در کل من lanza رو پیش نهاد میکنم.

hamid reza
28-04-1391, 02:15 قبل از ظهر
من خودم لانزا دارم  پول عشقمو دادم لانزا من تکه من از صدای اگزوزش و کم استحلاک بودنش خوشم میاد از نظر قیافه تکه تکه تکه 
موتور کم کار 2 زمانه گرونه من خودم 6 تومن پول موتور دادم به خاطر اینکه صفر صفر بود 
کادیکس داشتم استحلاک اونطوری من ندیدم تو استحلاک شتاب سرعت تکه موتور اگه رو پاباشه 180 میره 

the blizzard
11-11-1391, 06:07 بعد از ظهر
چه فایده دیگه نمیشه باهاشون ان رود رفت:fingersmiley:

honda1000
11-11-1391, 07:25 بعد از ظهر
چه فایده دیگه نمیشه باهاشون ان رود رفت:fingersmiley:

مگه تا حالا میشد رفت؟:297:

yasharazary
12-11-1391, 08:24 بعد از ظهر
آقایون مهندس واستاد ممنون میشم یکم اطلاعات راجع به سوزوکی tsr 125 بدین!!!!

honda1000
13-11-1391, 08:26 بعد از ظهر
آقایون مهندس واستاد ممنون میشم یکم اطلاعات راجع به سوزوکی tsr 125 بدین!!!!

[Only registered and activated users can see links] 125 R 1989
Overall Length: 2,150 mm (84.6 in)
Overall Width: 880 mm (34.6 in)
Overall Height: 1,225 mm (48.2 in)
Seat Height: 860 mm (33.9 in)
Wheelbase: 1,400 mm (55.1 in)
Dry Weight: 110 kg (242 lbs)
Engine type: Liquid-cooled 124 cc single cylinder two-stroke. 22 hp/ 9,500 rpm, 1.9 kg-m/ 8,000 rpm.

Sorry, no larger image available.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
1990 Suzuki year code: L

[Only registered and activated users can see links] 125 R 1990
Engine type: Liquid-cooled 124 cc single cylinder two-stroke. 22 hp/ 9,500 rpm, 1.9 kg-m/ 8,000 rpm.

Sorry, no image available.

1990 TS125R specifications, Japan
Model: SF15A
Engine model: SF15A
Maximum power: 22.0 hp/ 9,500 rpm
Torque: 1.90 kg-m/ 8,000 rpm
Number of seats: 2
Fuel consumption: 1.7 l/100 km
Fuel tank capacity.: 9 liter
Number of cylinders: 1, DOHC
Bore * Stroke: 56.0 * 50.6 mm
Piston displacement: 124 cc
Compression ratio: 7.4
Braking distance (35 km/h): 8.0 m
Front tire: 2.75-21
Rear tire: 4.10-18
Recommended price in Japan (without tax): 318,000 JPY

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
1991 Suzuki year code: M

A new tougher design, says Suzuki about the 1991-year's TS125RM.
Colors available: Blue, White/Red.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])TS 125 R 1991
Overall Length: 2,165 mm (85.2 in)
Wheelbase: 1,415 mm (55.7 in)
Dry Weight: 111 kg (245 lbs)
Engine type: Liquid-cooled 124 cc single cylinder two-stroke. 22 hp/ 9,500 rpm, 1.9 kg-m/ 7,500 rpm.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])TS 125 R 1991
Engine type: Liquid-cooled 124 cc single cylinder two-stroke. 22 hp/ 9,500 rpm, 1.9 kg-m/ 7,500 rpm.

1991 TS125R specifications, Japan
Model: SF15A
Engine model: F115
Maximum power: 22.0 hp/ 9,500 rpm
Torque: 1.90 kg-m/ 7,500 rpm
Overall Height: 1,215 mm (47.8 in)
Number of seats: 2
Fuel consumption: 1.7 l/100 km
Fuel tank capacity.: 9 liter
Number of cylinders: 1, DOHC
Bore * Stroke: 56.0 * 50.6 mm
Piston displacement: 124 cc
Compression ratio: 7.1
Braking distance (35 km/h): 8.0 m
Front tire: 2.75-21
Rear tire: 4.10-18
Recommended price in Japan (without tax): 349,000 JPY

Mohammad aghili
13-11-1391, 10:23 بعد از ظهر
نسل قبل از آر ام ایکس میباشد که در آر ام ایکس ضعفهایش برطرف شده

majid_kh86
15-02-1393, 04:27 بعد از ظهر
اساتید میشه ی مقایسه بین kdx و crm داشته باشند.توجه کنید با فرض اینکه دوتا موتور در ی سطح باشند مثلا 85%
بیشترم توی ثدرت و شتاب و استهلاک و قیمت قطعات و اختلافاتم بگید.
ممنون

majid_kh86
20-02-1393, 05:51 بعد از ظهر
آقا یعنی کسی نیست ی کمک بکنه و به سوال ما جواب بده؟

honda1000
20-02-1393, 06:34 بعد از ظهر
دوست عزیز اصلا لازم به مقایسه نیست اگه دوزمانه تمیز پیدا کردی هر مدلی که بود فرق نمیکنه سریع بخرش فقط تمیز باشه-کادیکس 250 و سی ارام 250 هر دو قوی و پرشتابن-کادیکس سنگین تره
کادیکس کیپس مکانیکی و5دنده وسی ارام کیپس برقی و6دنده
یک کم استحلاک کادیکس بیشتر از سی ارام هست و وسایلشم گرونتره
کادیکس از لحاظ هیکل هم یک کم گنده تر از سی ارامه
کیلومتر کادیکس180تای سی ارام 160تایی
دیگه من همینقدر تفاوت رو تو دوتا موتور یافتم که خدمتت عرض کردم

majid_kh86
20-02-1393, 07:38 بعد از ظهر
ممنون آقا میلاد
پیدا کردم یدونه میخواستم بدونم چه اختلافایی دارند.فکر میکنم قدرت کادیکس از سی آر ام بیشتر یاشه،همین یاعث استهلاک بیشترشه،درسته؟
دوستان دیگه هم نظر بدند ممنون میشم

honda1000
20-02-1393, 09:22 بعد از ظهر
چی پیدا کردی؟؟من هردوشو داشتم اما نه در یک حد یعنی جفتشون مثلا85درصد نبودن من بخوام موتور خودمو مقایسه کنم کادیکس با این که الان رینگش ضعیفه قدرتش بیشتره

majid_kh86
20-02-1393, 09:28 بعد از ظهر
خودم پیدا نکردم یکی از بچه های با معرفت سایت برام پیدا کرد
یدونه کادیکس تمیز موتورم دیدم پولم آماده بشه انشاالله میارمش

majid_kh86
21-02-1393, 07:36 بعد از ظهر
راستی اینم دیدم که CRM حدود 40 اسب قدرت داره توی دور موتور 8000 تا ولی KDX هم 40 اسب ولی در 7000 دور
بزاساس اطلاعات این سایت

موتور فقط r1
22-02-1393, 01:30 بعد از ظهر
کادیکس250روبچه ها دارن مقایسه می کنند ولی درحالی که 220سرتره
:mad_majidonline::mad_majidonline:!

روح سوار
22-02-1393, 01:34 بعد از ظهر
بی احترامی به کس نشه

تمام موتور تریل های ایران به rmx نمیشه

تمام موتور های های دوزمانه از سی ارم که که قولشون تا هر موتور دیگه ای که بفرمایید

باید بیاد پیش ارمیکس لنگ بندازه

majid_kh86
22-02-1393, 03:39 بعد از ظهر
خب ما داریم 250 رو با 250 مقایسه میکنیم شما هم بگو 220 از چه لحاظ سرتره؟!!!
بله rmx شتابش بالاست حتی خیلی ها معتقدند tsr از همه وحشی تره و خب هر چیزی ی بهایی داره،
یکم فشار زیاد = ترکیدن و استهلاک و خرج زیاد
یکی فکر گاز خور موتورش یکی فکر خرج و نگهداریش یکی هم میگه هر کدوم خوب شیب بزنه
همش سلیفه ایه منم سوال مردم تا با فاکتورای خودم یکی را انتخاب کنم
ینفرم میاد میگه آقا اصلا دو زمانه نخر برو 4 زمانه بخر مثل klx

BROCK
02-04-1393, 11:03 قبل از ظهر
سلام بچه ها ی گل و عشق باز پرشین موتور
اقا اصلن فکر چهار زمانه رو از سرتون در بیارید اگه موتور سوار باشید و دوزمانه سوار شده باشید و با دوزمانه افرود کرده باشید به هیچ عنوان به 4زمانه راضی نمیشید به قول یکی از دوستان2زمانه وسط شیب شتابش بالا میره و همون وسط شیب وحشی بازی در میاره ولی 4 زمانه باید قبل از رسیدن به شیب شتابتو بگیری
به نظر منم چون دایی هام داشتن این موتورارو و موتور باز بودن و از نزدیک این موتورارو دیدم و تجربشون کردم و اطلاعاتم فقط اینترنتی نیست میتونیم از لحاظ وحشی گری rmx و kdx رو از همه جلو تر بذاریم شاید rmx یکم بهتر البته kdx 220 خیلی شتاب و وحشی گریش از 250ش بهتره شاید بتونیم به جرعت بگیم 200 هم از 250 سره ولی kdx 250 واقعن زور و قدرت عجیبی داره تا سوار نشی نمیفهمی و به قول دوست خوبمون اقا مجید موتور هر چی وحشی تر باشه استهلاکش بالاتر میره و مرگ موتور نزدیک تر میشه و همون طور که میدونین kdx250خیلی از انواع دیگه ی kdx بیشتره و دلیلشم استهلاک کمتره ولی اگه میخواین موتوری داشته باشین که هم وشی باشه هم استهلاکش به مراتب کمتر باشه crm 250 موتور عالی ای هست و یه عیب دیگه ما ایرانیا داریم که هندا پرستیم و فقط هندا رو قبول داریم والا اونجوری ها هم نیست هندا واقعا با کیفیته و مهمتر از هم جاپونیه ولی باید قبول کنیم خیلی جاها جلوی سوزوکی و کاوازاکی و گاهی یاماها کم میاره
ببخشید طولانی شد
یاعلی

*سیّدسعید*
02-04-1393, 01:20 بعد از ظهر
باسلام
تقریبا با تمامشون سروکار داشتم.لانزا و tsrرا زیاد نباید سخت بهشون گرفت.از نظر قدرت و شتاب خوب هستند ولی خیلی زود کیپس هاشون خراب میشن.
kdx هم زیاد تعریفی نداره. کلا میشه گفت سلطان همگی شون با تمامی معایب CRM هست.

BROCK
02-04-1393, 04:13 بعد از ظهر
سلام عشق باز ها
ببخشید جلوی شما اساتید صحبت میکنم ولی به نظر من سعید جان لانزا به درد افرود نمیخوره به نظرم لانزا رو میشه با کامیکس کاوازاکی مقایسه کرد که هردو برای شهر طراحی شدن ولی ولی میشه باهردوشون افرود کرد ولی بنظرم موتور ضربه میخوره ولی لانزا شتابش خیلی بالاتره لانزا شاید تو شتاب از rmx و کادیکس 220 کم بیاره واگه تمیز باشه تو شتاب اولیه crm رو هم میگیره.اتفاقا من با هیچ موتوری تو افرود به اندازه ی کادیکس حال نکردم 220ش برای کسایی که دنبال وحشی بازی موتور هستن و 250 برای کسایی که دنبال یه افرود تقریبا طولانی تر و کمی اروم تر هستن که به قدرت موتور نیاز داره مثلا 2 پشته افرود کردن فقط و فقط کادیکس 250.البته crm میشه گفت بعضی جاها نسبت به rmx و kdx کم میاره ولی یه نمره ی خوب در همه ی زمینه ها میگیره و اگه به شتاب و قدرت و استهلاک نمره بدیم معدل سه تا نمرهی crm از کادیکس و rmx بیشتر میشه یعنی در همه زمینه ها حرف برای گفتن داره ولی برای یه افرود کوتاه و پر از شیب زدن و وحشی بازی بنظرم rmx و کادیکس 220 بهتر از crm هستن به شرطی که سالم باشن بازم اگه بنده بی تجربگی یا کم تجربگی کردم یا حرف اشتباهی زدم لطف کنید متذکر بشید تا اصلاحش کنم
ممنون از همه
یاعلی مدد

majid_kh86
02-04-1393, 05:03 بعد از ظهر
حالا داره این بحثا به تاپیک جون میده.فقط تعصبی نباشه.ممنون:29:

stoncold
02-04-1393, 05:32 بعد از ظهر
بهتره همه موتورا تو شرایط مساوری تست بشن و در حد هم باشن
ارمیکس وحشی گاز میخوره چون کاربرات کراسی روشه
سی ار ام از همه کم خرج تره و کم استهلاک تره چون سیلندرش چدنه
کادیکس که حد وسطیه این دوتاست تقریبا
کادیکس از همشون نرم تره
تی اس ار نسبت به انجینش قلب تپندش قویتره و زود به خرچ میندازه موتورو
ارمیکسم چون همه به عنوان یه تریل کارش میزنن ولی سیستم کراسی روشه سریع بوش میخوره و انجینش داغون میشه
کادیکس دویست بیست چون اغلب سفارشی زده شده و شاتون کوتاه شتابش خیلی وحشیه و یکی از عوامل وزن سبکشم نسبت به دویست پنجاهو دویسته
کادیکس دویست که اصلا حرفی برای گفتن نداره
این وسط دبلیو ار که یه موتور کم خرج حساب میشه و به دلیل جمع بودن موتور و کوتاه بودن شتاب اولیش خوبه و باگازم میاد بالا ولی زوش کمه
لانزا هم یه موتور سوسولیه و در مقایسه با بقیه تریلا سرعت نهاییش از همشون بیشتره و یه مزیتی هم که داره تنها تریل دوزمانه استارتیه تو بردن یاماهاو کاوازاکی و سوزوکی و هندا

BROCK
02-04-1393, 06:35 بعد از ظهر
ولی من تو کل تریل های دو زمانه اول کادیکس 220 رو قبول میکنم بعد ار ام ایکس و بعد سی ار ام
ولی یه چیزی خواستم بگم افرود کردن فقط کارای عجیب غریب کردن با موتور نیست و حتما نباید باهاش پرش داشت و فشار اورد به موتور موتور هر چی باشه یاماها که به کم استهلاکی معروفه یا سوزوکی که استهلاکش از همه بیشتره به هر حال دوزمانست و احتیاج به مراقبت داره البته طبق داداش امیر استانکولد خودمون دبلیو ار زین دوشاخ هم موتورای خوبیه من قبولش دارم البته تی اس ار هم تمیزش اگه پیدا بشه موتورای خوبین رفیقم یکی داشت خیلی خوب و اروم وباحال کیپسش باز میشد و خوب میشد باهاش شیب زد ولی بازم به قول دوستمون امیر استانکولد موتور ها باید تو شرایط مساوی باشن و این انتخاب ها میتونه بیشتر سلیقه ای یا تعصبی باشه
یاعلی

- - - Updated - - -

امیر جان شما تجربه ات خیلی از ما بیشتره
به نظرت شتاب کادیکس 220 بیشتره یا ارمیکس؟؟؟؟
تاپ اسپید لانزا از همه بیشتره؟؟؟
تاپ اسپید کادیکس 220 و250 فک کنم از لانزا بیشتر باشه ها

stoncold
02-04-1393, 07:17 بعد از ظهر
ولی من تو کل تریل های دو زمانه اول کادیکس 220 رو قبول میکنم بعد ار ام ایکس و بعد سی ار ام
ولی یه چیزی خواستم بگم افرود کردن فقط کارای عجیب غریب کردن با موتور نیست و حتما نباید باهاش پرش داشت و فشار اورد به موتور موتور هر چی باشه یاماها که به کم استهلاکی معروفه یا سوزوکی که استهلاکش از همه بیشتره به هر حال دوزمانست و احتیاج به مراقبت داره البته طبق داداش امیر استانکولد خودمون دبلیو ار زین دوشاخ هم موتورای خوبیه من قبولش دارم البته تی اس ار هم تمیزش اگه پیدا بشه موتورای خوبین رفیقم یکی داشت خیلی خوب و اروم وباحال کیپسش باز میشد و خوب میشد باهاش شیب زد ولی بازم به قول دوستمون امیر استانکولد موتور ها باید تو شرایط مساوی باشن و این انتخاب ها میتونه بیشتر سلیقه ای یا تعصبی باشه
یاعلی

- - - Updated - - -

امیر جان شما تجربه ات خیلی از ما بیشتره
به نظرت شتاب کادیکس 220 بیشتره یا ارمیکس؟؟؟؟
تاپ اسپید لانزا از همه بیشتره؟؟؟
تاپ اسپید کادیکس 220 و250 فک کنم از لانزا بیشتر باشه ها
داداش تاپ اسپید لانزا از همه بیشتره خیالت راحت 220 که اینقدی راه نمیره کادیکسو سی ار امو ارمیکسم همون صدوشصتا حساب کن تو شرایط عادی دلیل اصلیشم تو طراحی لانزا بیشتر جنبه داخل شهری و اسفالت مد نظر بوده تا افرود برا همین کمتر کسی با لانزا میره افرو اولا کمک فنراش خیلی نرمه دوما یکم سوسوله
تو شتاب واقعا موتوری به گرگیه ارمیکس نیست فقط به دلیل انجینش که طرح کراسه و کاربراتش که یچیزی تو مایه ها کاربرات سی ار 250 هست

*سیّدسعید*
02-04-1393, 09:55 بعد از ظهر
brockعزیز صحبت هات کاملا متینه و ماشاالله خوب اطلاعاتی داری!!!!!

BROCK
02-04-1393, 11:53 بعد از ظهر
اقا saeed 333ما خاک پاتیم داداش گلم
چوبکاری نفرمایید استاد شما 1000 سوار قدیمی هستی ولی ما اوج عشق بازیمون gto 125 هست
در مقابل اساتیدی مثل شما و امیر استانکولد و داش عرفان و بقیه اساتید فقط درس پس میدیم داداش خداحفظت کنه
یاعلی

ali313
03-04-1393, 01:00 قبل از ظهر
بچه ها نمیدانم چرا حرفی به اون صورت از yamaha wr 200 نمیزنید!
خیلی موتوره شاخ و نرمیه !یاماها هم موتورای آفرودش عالین!
خیلی هم زیباست!
و شنیدم از crm قدرتش بیشتره
و یکی که داشت نوشته بود من پابه پای 450 باهاش میرم!
طلبه شدم بخرم!

stoncold
03-04-1393, 06:39 قبل از ظهر
بچه ها نمیدانم چرا حرفی به اون صورت از yamaha wr 200 نمیزنید!
خیلی موتوره شاخ و نرمیه !یاماها هم موتورای آفرودش عالین!
خیلی هم زیباست!
و شنیدم از crm قدرتش بیشتره
و یکی که داشت نوشته بود من پابه پای 450 باهاش میرم!
طلبه شدم بخرم!
ههههه
داداش ملت حرف زیاد میزنن شما باور نکن
من گفتمت همه موتورا تو شرایط مساوی باید تست بشن
اره درست میگن دبلیو ار صفر تا دنده دو سه پا به پای یه چهارصدو پنجاه ترکیده راه میره
مطمعنا تو دویست سی سی ها دبلیو ار از همه مناسب تره ولیکن بیشتر بحث این تاپیک رو دویست پنجاهه
من یه دبلیو ار داشتم هنوز موتوری مثل اون از نظر نرمی کمکاش سوار نشدم
یه موتور جمعو جوریه که واقعا تو دستته
ولیکن زورش کمه دیگه خدا نکنه بیوفتی تو سربالایی اونم دوترک
سربالایی ای سی ار ام دنده شیش میره بالا این پنج میره تازه هفتاد درصد گاز

BROCK
03-04-1393, 10:46 قبل از ظهر
سلام همگی عشق بازا
حرف داش امیر درسته دبلیو ار تریل خوبی هست و به هر حال دوزمانه هست و شتاب مخصوص دوزمانه ها رو هم خودتون میدونید و یاماها که جاپونه به هر حال تریل های امروزی جلوی جاپون هر چند ترکیده و داغون حرفی برای گفتن ندارن ولی به نظر بنده دبلیو ار در مقایسه با دیگر تریل های مطرح کشورمون(دوزمانه)از لحاظ گاز خوری و وحشی گری حرفی برای گفتن نداره زورش هم کم هست نسبت به سی ار ام و کادیکس ولی بسیار کم استهلاک هست و خرجی نداره و دلیل محبوبیت و شهرتش فک کنم همین باشه کلا یاماها کم استهلاکه و بنظر من برای کسی که تازه با موتور دوزمانه قصد افرود رو داره برای شروع بهترین گزینه است تا بعد از این بره سراغ موتور های وحشی مث ار ام ایکس و کادیکس 220 و سی ار ام
یاعلی

Gladiator
03-04-1393, 12:05 بعد از ظهر
kdx 220 خیلی وحشه ، به شرط crm رو جا نذاره پابه پاش میاد ، من یدونه تمیزشو سوار شدم موتور لال ، جرات نمیکردی بهش گاز بدی ، تو وحشی گری تریل های دو زمانه رتبه نخست متعلق به rmx بعد kdx بعد crm

BROCK
03-04-1393, 01:32 بعد از ظهر
گلادیاتور داداش حرفت سنده و کاملا درست

*سیّدسعید*
03-04-1393, 01:36 بعد از ظهر
brock عزیز تر از جان,داری با این حرفات ما را کلی شرمنده میکنی. دوست داری عکساشو بذارم ?

Gladiator
03-04-1393, 01:42 بعد از ظهر
لامصب kdx چنان نعره جیغ مانندی میزنه وقتی گازش میدی همه تا دور دستا میخت میشن ، کلا kdx خیلی جیغ جیغوئه مخصوصا kdx 200

BROCK
03-04-1393, 03:20 بعد از ظهر
سعید جان قربان شما استاد برم من
بذار عکسو دیگه بذار ما جوونا حال کنیم

BROCK
03-04-1393, 03:52 بعد از ظهر
اقا من نظرمو در مورد یه چیز خواستم بگم
به نظر من یه صفتو به یه برند بدیم اشتباهه مثلا بگیم سوزوکی ها شتابشون بالاست چون ار ام ایکس وx7 شتابشون بالاست یا این که یاماها کند و تنبله چون یاماها rs کنده.
فراموش نکنیم این ها یه کارخونه کوچیک نیستن و مسلما کمپانی های بزرگی هستن که هرکدوم سعی میکنه همه ی سلیقه ها رو پوشش بده.
مثلا ما برند کاوازاکی رو به شتاب و تاپ اسپید بالا میشناسیم مخصوصا تریل هاش رو چون یه تریل کاوازاکی مثل کادکس 220 واقعا وحشیه ولی فراموش نکنیم این کارخونه یه تریل دیگه به اسم کامیکس هم داره که تو شهریه و کم شتاب است و همون یاماها مثلا ما داریم میگیم یاماها دبلیو ار زین دوشاخ نسبت به تریل های دوزمانه ی دیگه کم شتاب تر و ارام تره در حالی که همین کارخونه لانزا رو هم داره که واقعا وحشی و پر شتابه مثلا سوزوکی ار ام ایکسش که واقعا وحشیه ولی تی اس ار چی؟؟؟ایا به اندازه ی ار ام ایکس وحشی هست؟؟؟
به نظر من ما نباید این تفکراتو داشته باشیم با اینکه من خودم ارادت خاصی به کمپانی کاوازاکی دارم ولی خیلی جاها سوزوکی و یاماها و هندا از کاوازاکی بالاترن و گاهی کاوازاکی از اونا بالاتر قرار میگیره.
به نظر من چیز مهم ژاپنه و واقعا باید به این کشور قبطه خورد که 30-40 سال پیش موتور هایی رو ساخته که 40 ساله که میتازند و هنوز هم سالارند.اقا یه تیکه اهنو بندازی یه گوشه بعد 40 سال بیای خاک شده ولی این موتورای ژاپن تا 40 سال دیگه هم میتازند و خاک نخواهند شد.
بااحترام نسبت به همه این نظر من بود اگه جایی اشتباه میکنم متذکر بشید لطفا
مرسی از همه
ولی بازم کاوازاکی یه چیز دیگست:crazy:
یاعلی

BROCK
04-04-1393, 02:56 بعد از ظهر
اقایون دوستان تاپیک نخوابه4276842769 دوستان عکس ها اینترنتی است

- - - Updated - - -

دوستان خدای ناکرده توهین به کسی نباشه
صاحب نظر ها یه سوالی داشتم
به نظرم ارمیکسی که عکسش رو گذاشتم تی اس ار بوده ولی ارمیکسش کردن
اشتباه میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

ولی نه اشتباه میکنم

- - - Updated - - -

یجورایی بنظرم اونجوری اومد الان که دقت کردم دیدم اشتباه میکنم
اصلا پوسته های موتوری تی اس ار و ارمیکس فرق داره
فک کنم اشتباهم به خاطر رکاب های جاپای عقب بود چون رو ارمیکسا به ندرت دیده میشه

- - - Updated - - -

ببخشید

yasharazary
04-04-1393, 03:17 بعد از ظهر
این rmxمدل پایین هس،ظاهرش بسیارشبیهTSRهس!
Rmxهای مدل بالاتر،کمکای جلوش معمولی هس،ارتفاع بیشتری داره-کیفیت و دوام وخواهانش هم بیشتره!

- - - Updated - - -

این rmxمدل پایین هس،ظاهرش بسیارشبیهTSRهس!
Rmxهای مدل بالاتر،کمکای جلوش معمولی هس،ارتفاع بیشتری داره-کیفیت و دوام وخواهانش هم بیشتره!

mata
04-04-1393, 07:00 بعد از ظهر
گرچه جاش اینجا نیس اما یه سوال دارم
یه سی آر ام پوکیده مدل 2002 پیدا کردم میده 4تومن موتور روشنه..ظاهرش تعریف نداره اما صدا و قدرتش به نظر خوب میاد.بدون مدارک. می ارزه؟

majid_kh86
04-04-1393, 07:25 بعد از ظهر
سی آر ام 2002؟!!!

BROCK
04-04-1393, 07:45 بعد از ظهر
مگه 2002 داره سی ار ام؟؟؟؟؟؟؟؟
هههههههههه یاد یه خاطره ای افتادم یکی یه بار یه سی ار ام خریده بود اورد پیش داییم گفت این سی ار ام مدل 2008 هست ههههههههههه
فک کنم اخرین سال سی ار ام که انجین طلا ها بودن 99 بود.درسته یا اشتباه میکنم؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

یاشار جان خیلی ممنون مرسی داداش

- - - Updated - - -

دوستان این یکی چی؟؟؟؟؟؟ اگهی کرده بود کامیکس مدل 2008؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامیکس 2008 هم هست؟؟؟؟توهین نباشه به کسی نباشه ولی احساس میکنم کامیکس مدل پایینه که تیونینگ شده42778

yasharazary
04-04-1393, 08:10 بعد از ظهر
Crmمدل آخرش98هس(البته روایات مختلفه،چندتاکلیپ دیدم که میگن. موتورشون99هس)،یبارم یکی روغن تنه مدل92رو اینجا میخواس به عنوان2007قالب کنه که شدیدا توجیهش کردیم!

stoncold
07-04-1393, 08:52 قبل از ظهر
گرچه جاش اینجا نیس اما یه سوال دارم
یه سی آر ام پوکیده مدل 2002 پیدا کردم میده 4تومن موتور روشنه..ظاهرش تعریف نداره اما صدا و قدرتش به نظر خوب میاد.بدون مدارک. می ارزه؟
داداش اگه برای اولین دفست سوار این موتورا میشی باید با یه دور هفتا رنگ عوض کنی این یه موتور سالمه

BROCK
07-04-1393, 04:26 بعد از ظهر
crm واقعا فوق العاده ست
داییم یکی انجین طلا داشت زمستونی که گذشت برف رو زمین بود 13.5 دادش واقعا موتورش در حد بود کسی که خریدش فک نکنم الان زیر 16-17 تومن موتورو بده خیلی سالم و ساز بود و بسیار وحشی و جالب اینجاست اینقد تو سایت ها میگن انجین طلا ترانزیستور میسوزونه ما ازش ندیدیم که چیزی بسوزونه و طی تقریبا 2 سالی که دست داییم بود فقط بنزین و روغن خورد
البته واقعا سالم بود.اگه هر موتوری میگیرید به نظر من به خاطر یکم پول اینور اونور یه چیز سالم بگیرین که لذت ببرین از موتور.من احساس میکنم از حرفای بعضیا این جا این استنباط میشه که موتور سالم سوار نشدن و موتوری سوار شدن که فقط اسمش crm یا kdx یا... بوده.مطمین باشید موتور جاپون هیچ وقت بد نمیشه حتی پوکیده و ترکیدش

BROCK
22-04-1393, 03:53 بعد از ظهر
دوستان تاپیک نخوابه
:[Only registered and activated users can see links]

BROCK
26-04-1393, 02:29 قبل از ظهر
43789عااااااااااااااااااااا اشقشم.خیلی قبولش دارم43791

yasharazary
26-04-1393, 03:02 قبل از ظهر
220؟؟؟

BROCK
27-04-1393, 01:24 قبل از ظهر
سلام همگی.اره یاشار جان 220
تا حالا 3-4 تاشو امتحان کردم واقعا با گازخوردنش به اوج لذت رسیدم و به معنای واقعی اسفالتو جر میداد.

BROCK
27-04-1393, 11:48 بعد از ظهر
دوستان همت کنین تاپیک نخوابه

Amir 1986
28-04-1393, 06:00 قبل از ظهر
سلام

اگه مطالب تاپیک رو یه جمع بندی بکنید خیلی خوب میشه
یا رتبه بندی کنید و بصورت فهرست وار بگید بهترین ها به ترتیب کدوما هستن ؟
یا مختصر توضیحی هم در موردشون بگید خیلی خوب میشه

با تشکر

stoncold
28-04-1393, 06:18 قبل از ظهر
سلام

اگه مطالب تاپیک رو یه جمع بندی بکنید خیلی خوب میشه
یا رتبه بندی کنید و بصورت فهرست وار بگید بهترین ها به ترتیب کدوما هستن ؟
یا مختصر توضیحی هم در موردشون بگید خیلی خوب میشه

با تشکر

داداش بیشتر سلیقه ای هست چیز زیاد معلومی نیستش

stoncold
28-04-1393, 06:50 قبل از ظهر
دویستو بیست روانیه

majid_kh86
28-04-1393, 02:05 بعد از ظهر
اساتید توی 250 ها(crm,kdx,rmx) سرعت نهایی کدوم از همه بیشتره؟
از نظر قدرتم نظر بدید،ممنون

hamed510
28-04-1393, 06:15 بعد از ظهر
دوستان رعایت کنید!!

پست های بی محتوا پاک شدن

majid_kh86
28-04-1393, 06:32 بعد از ظهر
اساتید توی 250 ها(crm,kdx,rmx) سرعت نهایی کدوم از همه بیشتره؟
از نظر قدرتم نظر بدید،ممنون

دوستان بیاید بحث گسترش بدیم به همه موتورا مثل KDX 200,220,250 و CRM و Lanza و WR و RMX و TSR و غیره
واینکه بیاید از نظر شتاب و قدرت و استهلاک و سرعت نهایی با هم مقایسه کنید
اینجوری ی جمع بندی کلی هم میشه.

BROCK
28-04-1393, 11:56 بعد از ظهر
سلام اساتید.به نظر بنده...
شتاب=kdx220وrmx
تاپ اسپید=kdx250وlanza
قدرت=kdx250وcrm
استهلاک کمتر=wr و crm
یاعلی مدد

irani
23-09-1393, 02:00 بعد از ظهر
سلام.
اقا یه kdx250 مدل1994 سویچ هست کلن سبز لاستیک نو.تازه تعمیر در حد نو میگه!!
فلاپا سالم ولی روش برچسب نداره.دیسک کلاچ میگه تاب داره.کیپس هم خرابه به نطر می ارزه 2.700؟؟
قیمت کیپس میکانیکی چنده؟؟و همینطور دیسک کلاچ؟؟
تاپیک kdx 250 پیدا نکردم مجبور شدم اینجا بپرسم.

irani
23-09-1393, 07:00 بعد از ظهر
کسی اطلاع نداره؟؟

BKING
25-09-1393, 08:56 قبل از ظهر
سلام.
اقا یه kdx250 مدل1994 سویچ هست کلن سبز لاستیک نو.تازه تعمیر در حد نو میگه!!
فلاپا سالم ولی روش برچسب نداره.دیسک کلاچ میگه تاب داره.کیپس هم خرابه به نطر می ارزه 2.700؟؟
قیمت کیپس میکانیکی چنده؟؟و همینطور دیسک کلاچ؟؟
تاپیک kdx 250 پیدا نکردم مجبور شدم اینجا بپرسم.

سلام
می ارزه اما به شرطی که خوب تعمیر شده باشه و دوباره خرج برات نزاره
از قیمت قطعات بی اطلاعم

stoncold
25-09-1393, 12:36 بعد از ظهر
سلام
می ارزه اما به شرطی که خوب تعمیر شده باشه و دوباره خرج برات نزاره
از قیمت قطعات بی اطلاعم
موتوری که دیسک کلاچش تاب داره کیسم نداره وای به حال داخل انجین