PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سیکیلت "ماجراجو"

Duran
24-02-1391, 11:07 بعد از ظهر
مدیران محترم اگه در قسمت اشتباه ارسال کردم لطفا به قسمت مناسب انتقال بدهند .
با تشکر

موتور سیکیلت "ماجراجو" ساخت یک جوان دزفولی

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

آقای "حسین صاحبی بزاز" که فارغ التحصیل رشته ی مکانیک خودرو بوده،موفق به ثبت ابتکاراتی در ساخت موتور سیکلت شده و تاییدیه هایی نیز از مراکز دانشگاهی کسب کرده است.

ساخت پیشرانه دو سیلندر 250 سی سی،طراحی و ساخت شاسی انعطاف پذیر و انتقال قدرت تحت زاویه برای موتورسیکلت از ابتکارات وی به شمار می رود.
ویژگی این موتور سیکلت میزان مصرف کم و حجم مناسب باک ینزین است و از آن به جز مصارف عمومی می توان در مسابقات هم استفاده کرد و آن هم به خاطر کنترل راحت و نوع پیشرانه است که حرفه ای ها در رشته ی کراس آن را تایید کرده اند.
موتور سیکلت های مورد استفاده در میادین نظامی که خصوصاً برای عملیات شناسایی مورد استفاده قرار می گیرند به خاطر ادغام دو مولفه قدرت و سرعت،کمتر می توانند کاراییی لازم را داشته باشند.مهمترین دلیلی که باعث شد این موتور سیکلت مصارف نظامی داشته باشد هزینه ی کم و سرعت و راحتی در تمیر آن است.
از زبان مبتکر بشنویم:
ایده این طرح زمانی به فکر من رسید که دیدم موتور سیکلت های تریل و اسپرت دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند و مشکلاتی را هم در پی دارند و به طور کلی می توان گفت مشکلات و فواید این دو نوع موتورسیکلت متضاد هم هستند.سعی کردم تا با ادغام این دو موتور سیکلت در هم، مشکلات آنها را حل کنم.دو سال زمان صرف طراحی این موتور سیکلت شد.ساخت پیشرانه هم 11 ماه طول کشید، بودجه ی کمی در اختیار داشتم و از اساتید مکانیک بهره ی فراوان گرفتم.باید دانست برای ساخت پیشرانه نیاز به مهارت تراشکاری است که من برای این کار هر روز حدوداً 30 کیلومتر را طی می کردم تا یک قطعه ی ساده را تراش دهم،باید توجه داشت قطعاتی مثل پوسته ی موتور را با سوهانی دستی تراش داده و ساختم که کاری بسیار حساس و دشوار بود.بلافاصله بعد از اتمام ساخت پیشرانه ، شروع به ساخت اسکلت کردم و طبق قوانین ساخت شاسی برای موتور سیکلت که نام Adventure را بر آن نهادم توانستم طی 4 ماه آن را به اتمام برسانم.قابل توجه است که برای ساخت و آزمایش چنین موتور سیکلتی که به صورت کاملا دست ساز است نیاز به دستگاه های مخصوص مثلا (CNC) و برای ساخت قطعات و (دینا مومتر) برای آزمایش آن بود که من به آنها دسترسی نداشتم ولی برای ساخت از شگردهای تراشکاری ساده استفاده کردم.
برای تلفیق قدرت و سرعت در نهایت،بهره گیری بهتر، فاکتور هایی از جمله آیرو دینامیک متناسب، ارتفاع کم شاسی تا زمین،پهنای لاستیک ها، چرخ های بزرگ، فنر بندی و انعطاف و غیره... را مد نظر قرار دادم.
[Only registered and activated users can see links]
از لحاظ ارگونومی نیز، راننده باید حالتی مناسب داشته باشد.دست ها خوابیده و زانو ها جمع باشد و نشیمن گاه به عقب کشیده شود تا خود موتور باد را بشکافد و در مقابل باد بایستد و راننده وسیله را کاملا کنترل کند.زین دو طبقه ساختم که دو نفرروی آن بنشینند و نفر عقبی سرش بالا تر از راننده قرار بگیرد که همین حالت کمک بسزایی به بهبود خواص آیرودینامیک می کند.فرمان را نیز عریض طراحی کردم، همچنین درباره سیستم فنر بندی لازم به ذکر است که، در سرعت کم فنرها باز هستند و تنها نیرو های جاده صعب العبور و سنگلاخ را متحمل می شوند و وظیفه کنترل تعادل در این جاده ها بر عهده سیستم فنر بندی انعطاف پذیر است.
در جاده های تخت و در حالت سرعت گرفتن، برخورد باک با باد که ارتفاعش هم زیاد است و خود راکب که در ارتفاع بیشتری قرار گرفته باعث می شود شاسی از نظر کمک فنر، عقب بنشیند و دو شاخ عقب پایین بیاید، زاویه ی آن جمع شود و بازوی جلو که فرمان است عقب کشیده شود و در کل موتور سیکلت به پایین کشیده شده و همین حالت باعث می شود هر دو چرخ عقب و جلو از هم فاصله بگیرند و مرکز ثقل پایین برود و باعث افزایش تعادل در سرعت بالا می شود. حتی زمانی که در حال سرعت به مانع برسد باز کنترل نرمی دارد و همین عامل کمک زیادی در تعادل می کند و به طور کلی وزن روی شاسی تقسیم می شود.
مساله ی دیگر در این موتور سیکلت، پر قدرت بودن آن و حرکت در جاده های صعب العبور است و بستگی به اسکلت موتور سیکلت و نوع فنر بندی و زوایای بازو های عقب و جلو دارد.فنر های جلو که ستونی هستند، نیرو را به یک باره جذب می کنند و قبل از این که موتور سیکلت تعادلش به هم بخورد،فنر تکی عقب سریعاً عکس العمل نشان داده و شاسی با اهرم کردن دو شاخه بالا می کشد و اجازه نمی دهد شاسی دچار عدم تعادل شود.
تعادل و وزن کم در این موتور سیکلت ویژگی آن است، فنر بندی جلو محکم است و در صورت برخورد موتور سیکلت با مانع، به راحتی جمع نمی شود.اما فنر بندی عقب انعطاف پذیر است.
در سیستم تعلیق موتورسیکلت Adventure ،چون فنر بندی از مفصل بالا تحت فشار زیاد وزن قرار گرفته و از پایین نیروی منفی نوسانی موانع ممتد جاده وجود دارد، فنر ها بدلیل نوع قرار گیری روی بازو نیرو ها را به صورتی دفع می کنند که هیچ احساس عدم تعادل برای راننده به وجود نمی آید.
از نظر استحکام در جلوبندی و دسته موتورها بسیار کار کردم، این شاسی به صورت دوتکه ساخته شده و جدا شدنی است یعنی قسمتی که پیشرانه را در بر گرفته بعدا توسط جک به اسکلت اصلی نزدیک می شود، خود شاسی از ورق دوبل و لوله ساخته شده است.
چرخ جلو را با رینگ 21 اینچ در نظر گرفتم تا موانع برای چرخ، کوچک بحساب بیایند و چرخ عقب را با رینگ 18 اینچ در نظر گرفتم.
نوع ترمز در چرخ جلو دیسکی با قطر دیسک 27 میلی متر وبا ضخامت 3 میلی متر خنک شونده است که متصل است به یک توپی کوچک که با اسپاک به رینگ وصل است و سیلندر ترمز دو پیستونه است و یک پمپ که به فرمان است توسط شیلنگ ارتباط دارد و پایه های سیلندر که لقی عرضی دارند را توسط جوشکاری آلومینیوم ساختم. دیسک عقب که خنک شونده با قطر 3 میلی متر است و ضخامت 22 میلی متر دارد. برای سیستم ترمز یک سیلندر تک پیستونه در نظر گرفتم با قطر زیاد و پایه های آن را به شکلی ساختم که مکان سیلندر روی دیسک قابل رگلاژ است و این رگلاژ بستگی به رگلاژ زنجیر عقب دارد و سیلندر ترمز با یک شیلنگ به پمپ که روی پدال ترمز است ارتباط دارد.

سایر مشخصلت فنی موتورسیکلت(Adventure):
بدنه ی موتور سیکلت: در رده ی موتور سیکلت های عریان(NAKED)
نوع شاسی: دو تیکه نیمه جدا شدنی(ورق دوبل،لوله و تسمه)
شعاع گردش فرمان:تقریبا 2 متر
میزان کورس کمک فنر جلو: 10 سانتی متر
میزان کورس کمک فنر عقب: 8 سانتی متر
زاویه فرمان: از بدنه به بازوی جلو 30 درجه
نوع ترمز در چرخ جلو: 2 پیستونه دیسکی با قطر 27 میلی متر خنک شونده
نوع ترمز در چرخ عقب: 1 پیستونه دیسکی با قطر 22 میلی متر خنک شونده
فاصله چرخ جلو از چرخ عقب:1420 میلی متر
ارتفاع نشیمنگاه تا زمین: 80 تا 86 میلی متر
ارتفاع کف شاسی تا زمین: 27 میلی متر
وزن شاسی: 120 کیلو گرم
فنر بندی: در چرخ عقب تک کمک فنر و در چرخ جلو دوقلو(تو دلی فنر)
حجم باک سوخت: 15 لیتر
مشخصات فنی پیشرانه(Center 250):
پیشرانه:درون سوز 4 زمانه(بنزین سوز)
کورس پیستون×قطر پیستون: (56.60×50 میلی متر)
تعداد سیلندر: 2 و تعداد کل سوپاپ 4 عدد
حجم دقیق موتور: تقریبا 250 سی سی
نوع گیر بکس: درون محفظه موتور 5 سرعته و تعویض دنده ترتیبی
سیستم کلاج چند صفحه ای: روغنی داخل محفظه موتور
سیستم راه اندازی اولیه: (استارت و هندل)
سیستم خنک کاری: (oil cooler) رادیاتور روغن موازی (valve) دار و هوا خنک جداره
سیلندر: جدا با فاصله دو سیلندر از هم 60 میلی متر
سیستم برقی: الکترونیکی CDI با سیستم کویل دوبل
تعداد کنتاکت شمع: 3 عدد
سامانه سوخت رسانی: کاربراتور حجیم
ونتوری ثابت نزولی solex پمپ شتاب دار
ساسات: دستی 3 مرحله ای
سیستم تهویه: کارتل خشک و ضد آلایندگی
سیستم در حال حاضر: اگزوز(HEDERS)
میزان روغن کارتل: 3 لیتر و نوع(SW 40)
وزن کل پیشرانه: 50 کیلو گرم

منبع: ماهنامه نوآور شماره 87

nopo
24-02-1391, 11:12 بعد از ظهر
ابتكارش قابل تحسينه
اما مثل شتر گاو پلنگ شده و از هر مدل موتوري يك چيزي ارث برده

مثل گاري اسبي ميمونه!

.:ALIREZA NADERI:.
24-02-1391, 11:20 بعد از ظهر
بدرد نمیخوره چون لاستکش افروده اما فاصله ک انجین تا زمین ماشالله چی بگم؟
مشکلات بسیار و بسیار زیاده دیگه ای هم داره

MOHAMMAD_VIOLIN
24-02-1391, 11:32 بعد از ظهر
چه حسی داشت اینو ساخت ؟ در crm یا crfx چه کمبودی دید که میگه احساس کم وکاست در تریل های بازار باعث شد این و بسازه ؟

این چیکار میکنه اونا نمیکنن ؟؟
فک کنم این خیلی کارا رو نکنه.با این ارتفاع کم.
من که تحسین نمیکنمش ! چون هیچ ابتکاری ندیدم ! پول هدر دادن خالص بودو اعتماد به نفس زیادی !
با عرض پوزش (نظر شخصی بود)

ARSH
25-02-1391, 01:19 قبل از ظهر
لذتش به سواری ساخته دست خودشه...
دمش گرم که وقت و پولشو گذاشته...
قرار نیست که تولید انبوه برسه ! حالا زده برای خودش دیگه
من خودم وقتی موتوره خودمو تعمیر میکردم بعد روشن میکردم میدیدم درست شده از خوشحالی بال در میوردم !
حالا اینکه با دست خودش از پایه اورده بالا چه لذتی میبره
آفرین بهش...
به امید ساخت بهتر از این ها...

Mohammad aghili
25-02-1391, 08:25 قبل از ظهر
من که اگه با دست خودم یه گاری هم درست کنم ، واسم از یه هایابوسا ارزشمند تره

واقعا تبریک میگم بهش ، خیلی کارش درست بوده

کوروش
25-02-1391, 09:13 قبل از ظهر
دوستانی که میگن اینجاش کجه اونجاش راسته
از سی ار ام پایین تره نمیدونم اینجاش مشکل داروه از جور حرفا ....
تونستید یه دوچرخه ساده درست کنید که فقط بتونه رو جک وایسه راه رفتنش پیشکشتون !!!
از اینجا شاید کارش ساده باشه ولی وقتی خودتون برید تو کار میفهمید چقدر سخته و واسه کسایی که دست به اچار نیستن ناممکنه !!!
بهتره طرض فکرمونو عوض کنیم / اینها اگه بالو پر بگیرن روزی میرسه ایرانی ....
بیخیال فایده نداره گفتن این حرفا ....
کی که گوش بده

02109002
25-02-1391, 09:18 قبل از ظهر
من که اگه با دست خودم یه گاری هم درست کنم ، واسم از یه هایابوسا ارزشمند تره

واقعا تبریک میگم بهش ، خیلی کارش درست بوده

تونستید یه دوچرخه ساده درست کنید که فقط بتونه رو جک وایسه راه رفتنش پیشکشتون !!!
از اینجا شاید کارش ساده باشه ولی وقتی خودتون برید تو کار میفهمید چقدر سخته و واسه کسایی که دست به اچار نیستن ناممکنه !!!
کی که گوش بده
هر چی میخواستم بگم گفتین شما ...

بله کل برنامه ریزی و طراحی و زحمت جور کردن و سرهم کردن قطعاتش یه طرف ، لذت سوار شدنش برای سازنده یه طرف

.:ALIREZA NADERI:.
25-02-1391, 10:17 قبل از ظهر
کی که گوش بده
اگر مشکلاتش رو نگیم ایران تو این صنعت از اخر اول میشه
باید مشکل ها رو گفت تا برطرف بشه و نقص ها روز به روز کم تر
الن این همه مشکل موتور بعدی چند تا مشکل موتور بعدییش بدون مشکل
باید گفت
و باید عوض کرد و اصلاح کرد

MOHAMMAD_VIOLIN
25-02-1391, 11:21 قبل از ظهر
اگر مشکلاتش رو نگیم ایران تو این صنعت از اخر اول میشه
باید مشکل ها رو گفت تا برطرف بشه و نقص ها روز به روز کم تر
الن این همه مشکل موتور بعدی چند تا مشکل موتور بعدییش بدون مشکل
باید گفت
و باید عوض کرد و اصلاح کرد

دقیقن !
متاسفانه تو ایران همه دنباله پس رفت هستن تا پیشرفت. نمونه های دست ساز بهتری رو دیدم که ساختن و جای تحسین داشت.

hosseein sahebi
02-08-1392, 04:21 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان متخصص خودم
بنده زمانی که پروژه ادونچر شروع کردم 16 سال داشتم و همون دوران ثبت شد و تقریبا اولین سازه من البته الان من طرح ادونچر کاملا اصلاح کردم و تنضیم ارتفاع و تعلیق کاملا هیدرونیوماتیک شده و سختی نیتروژن نسبت به تکانه ضربه تنظیم میشه و فراتر از اون تراکشن سر پیچ متغیر شده و نسبت به خمش و کجی موتور سرپیچی با لنگر هایی که داخل خود بازوی عقب است تنضیم مرکز جرم میشه و خلاصه خیلی پیشرفت های دیگه که اگر لازم باشه توضیح میدم و این تاپیک فعلی خیلی وقته چاپ شده
ببینید دوستان منتقد من ایران کشوری با سطح علمی صنعتی بالا همراستا حتی با اروپا و غربه ولی از نظر پایه ساختاری بسیار تحت فشاریم و نمیتونیم طرح های متنوعی تولید کنیم میدونید بخاطر چی < بخاطر اینکه اول تکنولژی به کشور تزریق میشه بعد فرهنگ > بنده اراده کردم از صفر تجربه کنم میشه چیزی رو از هیچ ساخت تو این اوضاع ؟ بله میشه بستگی به ارده ها داره ببینید صنعت کنونی ما هنوز مشکل سویچ هندا 125 نتونسته حذف کنه و با یه لگد به چراغ این موتور میشه اونو یه سره کرد و دزدید.

چه حسی داشت اینو ساخت ؟ در crm یا crfx چه کمبودی دید که میگه احساس کم وکاست در تریل های بازار باعث شد این و بسازه ؟

این چیکار میکنه اونا نمیکنن ؟؟
فک کنم این خیلی کارا رو نکنه.با این ارتفاع کم.
من که تحسین نمیکنمش ! چون هیچ ابتکاری ندیدم ! پول هدر دادن خالص بودو اعتماد به نفس زیادی !
با عرض پوزش (نظر شخصی بود)
یکی از دوستان فرموده بود چه مشکلی در crm , crfx هست ایا شما که سوار به این موتور شدین سوار تریمف اسپید تریپلم شدین؟ به نظرتون مشکل حرارت حل شده یا ساییدگی چرخ زنجیر؟ من سوال دارم چند jump پشت سر هم میتونی با این موتور بری یا سوال دیگه توی کفی اتوبان این موتور چه رفتاری از خودش نشون میده سر پیچ روی اسفالت چی؟ اصلا ادونچر چه تفاوتی با ریس و کراس تریل داره طرح ساخته شده من ادونچر و طرح کامل تر شده اونو انشالله خواهید دید هرچند فرایند ساخت اون رو به اتمامه هر چند سکرته ولی پیشرانه ای که برای اون دارم میسازم 8 سیلندر با حجم کم 500 سی سی بدون سیستم سوپاپ اما چهار زمانه ورتیکاله

بنده عاجزانه در خواست میکنم از دوستان متخصصم لطف کنید مشکلات موتور های ورزشی خودتونه برای من ارسال کنید چون روی پروژه بعدی که x2نام داره من وتیمم داریم داکیومنت مینویسیم و همکاری هر فکر برای ما یک امیده

vahidshah
02-08-1392, 05:25 بعد از ظهر
کاش عکسهای بیشتری از موتور بذارین از اجزا و زوایای دیگه

این تلاش هرچی باشه شدیدا قابل تحسینه

فکر میکنم این موتور بود یه بار یک صفحه تو مجله ای خوندم فکر میکنم مجله نواور بود درسته؟و اینجین از دو انجین سی جی 125 در کنارهمم تشکیل داده شده بود

و نکاتی ازجمله مرکز ثقل پایین و سادگی پیشرانه و لاواززم مشترک با سیجی/و کلا قابل استفاده تر بودن نسبت به وسایل تولید شده توسط افراد مبتکر در ایران مثبت تر میکنه این کار رو و بحث تحسین تلاش و فکر وایده شخص که بسیار قابل توجهه

از ظزفی رعایت شدن نکاتی که تو ساختش لحاظ شده از پاییه ترین چیزا تو ظراخی هسا و اغلب کم دیده میشه تو اینجور مواقع

و سوال
1 اگه انجین ها دوتا سی حی کنارهم باشه ختما قسمت پایین انجین پوسته و اتصالات مجددا ظراحی شده؟
2 اگه دو سیلندر سیجی هست ایا سیلندر ها مجزا نصب شدن یا پوسته هواخنک الومینیومی دور سیلندر تراش داده شده و متصل بهم هستن؟
3 سییستم انتقال نیرو به سرسیلندر که تو سیجی تایپتی هست یا اگه از سیلندر ایکس ال باشه گرچه پیستونش با سیجی مشترکه اما انتقال نیرو واسه حرکت سوپاپ ها زنحیر تاییمی و ایا تایپتیه یا زنچیری؟آیا جداگونه واسه هر سیلندر زنجیر یا تایپت اسفاده شده یا بهینه تر شده و یک ردبف میل یا زنجیر کار حرکت سوپاپ های هردو سیلندر رو انجام میده؟البته تو عکس اوجورکه دیده میشه تایپتیه
4 کاربراتو.ر هاهم دقیقا مال سیبته پایه این گیربکس همئن سی جی 125جی 125 بوده؟
5 گیربوکس همون گیربکس 5دنده ایکس اله که واسه تحمل نیروی 125 سی سی هست؟یا گیربکس 230 سی سی های هوندا که زو فلات و سی ار اف 230 هست استفاده شده (البته پایه این گیربکس همون مال سیجیه)ویا با گیربکس ایکس ال250 استفاده شده؟
6 سیستم برق و سی دی ایش چطور؟کویل و ...دقیقا با سیجی؟
7فنر بندی هم که با امکانات ایران نمشه کلا نوع جدیدو ساخت و از یه مدل موتوری میتونه قرض گرفته شده باشه از کدوم؟
8 اگزوزش که اون حد کوتاهه بهینس واسه این انجین یا اگزوز زیاد مورد حساسیت نبوده؟تخه تو تایپتی اگزوز بلند و دراز تو دور موتور بالا میتونه بهتر باشه
9 شاسیینکه دست ساز بوده و بنظر خوب وجالب میاد و حتما واسه استحکاماتش فکرایی شده و محکم کاری های.و همچنین شاسی بااینکه احتیاط بوده سنگین نباشه و از طرفی محکم باشه سنگین نشده و عکسشو دیدن خیلی لذت بخش خوهاد بود!
سوال زیاده از ئوقتی تومجله دیدم این سوالا خیلی تو ذهنم بود و البته هی سوال و مقایسه که ایا فلان قطعه مشتزکه با سیجی واسه این نیسکه از سیجی استفاده کردن بده فقط جواب این سواله که پس میشده از فلان قطعه سیجی هم استفاده کرد یانه

hosseein sahebi
11-08-1392, 11:14 بعد از ظهر
کاش عکسهای بیشتری از موتور بذارین از اجزا و زوایای دیگه

این تلاش هرچی باشه شدیدا قابل تحسینه

فکر میکنم این موتور بود یه بار یک صفحه تو مجله ای خوندم فکر میکنم مجله نواور بود درسته؟و اینجین از دو انجین سی جی 125 در کنارهمم تشکیل داده شده بود

و نکاتی ازجمله مرکز ثقل پایین و سادگی پیشرانه و لاواززم مشترک با سیجی/و کلا قابل استفاده تر بودن نسبت به وسایل تولید شده توسط افراد مبتکر در ایران مثبت تر میکنه این کار رو و بحث تحسین تلاش و فکر وایده شخص که بسیار قابل توجهه

از ظزفی رعایت شدن نکاتی که تو ساختش لحاظ شده از پاییه ترین چیزا تو ظراخی هسا و اغلب کم دیده میشه تو اینجور مواقع

و سوال
1 اگه انجین ها دوتا سی حی کنارهم باشه ختما قسمت پایین انجین پوسته و اتصالات مجددا ظراحی شده؟
2 اگه دو سیلندر سیجی هست ایا سیلندر ها مجزا نصب شدن یا پوسته هواخنک الومینیومی دور سیلندر تراش داده شده و متصل بهم هستن؟
3 سییستم انتقال نیرو به سرسیلندر که تو سیجی تایپتی هست یا اگه از سیلندر ایکس ال باشه گرچه پیستونش با سیجی مشترکه اما انتقال نیرو واسه حرکت سوپاپ ها زنحیر تاییمی و ایا تایپتیه یا زنچیری؟آیا جداگونه واسه هر سیلندر زنجیر یا تایپت اسفاده شده یا بهینه تر شده و یک ردبف میل یا زنجیر کار حرکت سوپاپ های هردو سیلندر رو انجام میده؟البته تو عکس اوجورکه دیده میشه تایپتیه
4 کاربراتو.ر هاهم دقیقا مال سیبته پایه این گیربکس همئن سی جی 125جی 125 بوده؟
5 گیربوکس همون گیربکس 5دنده ایکس اله که واسه تحمل نیروی 125 سی سی هست؟یا گیربکس 230 سی سی های هوندا که زو فلات و سی ار اف 230 هست استفاده شده (البته پایه این گیربکس همون مال سیجیه)ویا با گیربکس ایکس ال250 استفاده شده؟
6 سیستم برق و سی دی ایش چطور؟کویل و ...دقیقا با سیجی؟
7فنر بندی هم که با امکانات ایران نمشه کلا نوع جدیدو ساخت و از یه مدل موتوری میتونه قرض گرفته شده باشه از کدوم؟
8 اگزوزش که اون حد کوتاهه بهینس واسه این انجین یا اگزوز زیاد مورد حساسیت نبوده؟تخه تو تایپتی اگزوز بلند و دراز تو دور موتور بالا میتونه بهتر باشه
9 شاسیینکه دست ساز بوده و بنظر خوب وجالب میاد و حتما واسه استحکاماتش فکرایی شده و محکم کاری های.و همچنین شاسی بااینکه احتیاط بوده سنگین نباشه و از طرفی محکم باشه سنگین نشده و عکسشو دیدن خیلی لذت بخش خوهاد بود!
سوال زیاده از ئوقتی تومجله دیدم این سوالا خیلی تو ذهنم بود و البته هی سوال و مقایسه که ایا فلان قطعه مشتزکه با سیجی واسه این نیسکه از سیجی استفاده کردن بده فقط جواب این سواله که پس میشده از فلان قطعه سیجی هم استفاده کرد یانه

جواب 1 - بله پوسته ها بجز بیسیک های اصلی ولی واسطه ها و یاتاقان گیر ها کاملا طراحی و انالیز شدن
2-سیلندر ها مجزا هستنند ولی سیستم روغنکاری با ایل کولر خنک میشه الته سیستم روغن کاری 80 درصد سیستم کارتل خشکه و 2 پمپ خاص داریم
3-سیستم انتقال سوپاپ دنده تایمینگ الته سعی کردم از نوع سی جی باشه تا لوازم یدکی ان که بسیار خراب میشن در بازار موجود باشه
4- کاربراتور کاملا طراحی شده و بصورت ونتوری ثابت البته از تکنولژی سولکس سود بردم و یعنی مدار های پمپ شتاب دار روش تعبیه کردم
5-گیربکس بسیار خاص 5 دنده است 2 دنده اول مانند سی جی ولی دنده 3 تا 5 با یک دنده کمک که بیرون شاسی ادغام گشتاور میشه و نسبت به شرایط محیطی واکنش میده -ساده بگم تو دنه 4 با سرعت داری میری بعد به یک مانع برخورد میکنی بدون هیچ ترمزی و شاسی بدون هیچ بازگشت نیرو دوباره بالانس میشه ولی اون گشتاور منفی که از مانع میاد بصورت اتومات و در کمتر 0.3 ثانیه با گیربکس قسمت اتوماتش کنترل میشه
6- کاملا cdi البته بوبین شارژ ترانزیستور از نظر سیم پیچ تقویت شده
البته سوالا خیلی زیاده و جای توضیح زیاد داره ولی وزن الان شده 90 kg و اگزوز هم اگزوز نیست یک مالفر ادغام با هدرز و اینطور بگم از انرژی پسا دود یه خلا گرفتم تا در حالت قیچی سوپاپ مکش مضاعف کنه
البته حالت پیست داره و با صدای کنترل شده ولی شعله اتش ابی رنگ همیشه حتی توی روز هم میشه دید

معمار
13-08-1392, 01:28 بعد از ظهر
به هر حال هر کسی به یه چیزی علاقه داره
ایشون به ساخت موتور
من به خراب کردن موتور
دیگری ...

و هر کسی باید از جایی شروع به کار کنه
اما من به شما پیشنهادمیدم تونستی طرح تو به چینیا هم بفروشی بهتر که به ایران بفروشی که به
عمل نمیرسه و در حد نمونه اولیه و کاغذ بازی بیشتر نمیمونه

یده بره اونجا هم کلی مایه گیرت میاد هم دست و بالت باز تر میشه برا طرح های بیشتر

hosseein sahebi
19-08-1392, 06:40 بعد از ظهر
به هر حال هر کسی به یه چیزی علاقه داره
ایشون به ساخت موتور
من به خراب کردن موتور
دیگری ...

و هر کسی باید از جایی شروع به کار کنه
اما من به شما پیشنهادمیدم تونستی طرح تو به چینیا هم بفروشی بهتر که به ایران بفروشی که به
عمل نمیرسه و در حد نمونه اولیه و کاغذ بازی بیشتر نمیمونه

یده بره اونجا هم کلی مایه گیرت میاد هم دست و بالت باز تر میشه برا طرح های بیشتر
ممنونم از راهنماییتون دردل توی این زمینه بسیاره اما اینجا جای گفتن نیست

تلاش میکنم اگر خدا بخواد جواب هم میگیرم تا حداقل بتونم به مردم شریف کشورم به اندازه توانم خدمت کنم
مچکرم