PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل فرمون موتور

Sination
24-02-1391, 09:44 بعد از ظهر
سلام
یه سوال در مورد فرمون داشتم
وقتی فرمون به سمت چپ تا ته می چرخونم کاملا راحت تا آخر میاد و یه صدای میده که فرمون وقتی تا تهه میاد.. ولی میخوام سمت راست بچرخونم تا یهزه تا آخر میاد بعدش به زور باید فشارش بدی تا کاملا بیاد سمت راست قرار بگیره و اون صدا رو بده که دیگه آخرشه.. (چقدر جالب توضیح دادم)

مشکل از کجاست ؟

K.I.A
24-02-1391, 09:47 بعد از ظهر
احتمالا بلبرینگ فرمون رفته مرخصی بر اثر ضربه معمولا ساچمه ها خورد میشه و یا جاش گشاد میشه.

Sination
24-02-1391, 09:53 بعد از ظهر
قیمتش حدودن چنده ؟
همه جا دارن یا فقط باید برم گمرک بگیرم ؟

K.I.A
24-02-1391, 09:59 بعد از ظهر
اول باید فرمونو دربیاری بریزی بیرون ببینی کدومش لح شده و نیاز به تراشکاری نیست یا شاید واشر فلزیش کج شده/
بعد اگه بلبرینگ بود باید درش بیاری و با کولیس اندازه بگیری یا خود بلبرینگ معیوبو ببری گمرک یا بلبرینگ فروشی با نوع 2زد عوض کنی
الان یه شماره میدم بهت هر سوالی در مورد بلبرینگ داشتی ازش صبح بپرس.

Sination
24-02-1391, 10:03 بعد از ظهر
باشه شماره رو بده
فعلا که نمیتونم ببرمش موتور سازی .. حدود 2 هفته دیگه پام رو باز کنم بعد
باید بازش کنه موتورسازه ببینیم اصلا ماله چیه ..
کبا حدود چقدر فکر میکنی بشه هزینش ؟! زیاد نمیشه که ؟
فقط یه چیزی یوهو توی راه فرمون مشکل ساز نشه فرمون قفل کنه مثلا ؟!

K.I.A
24-02-1391, 10:44 بعد از ظهر
نه هزینش کمه / نه نهایت سفت بشه/اما بهتره رانندگی باهاش زیاد نکنی
شاید اصلان فرمونت شل شده جا خورده و با یه اچارکشی و گیریس کاری تو گیریس خورش مشکل حل بشه.
اما اگه بلبرینگ بود مدلای زیادی تو بازار هست(مارک) مثل skf یا fag و بوش ......هرکدومو گرفتی فقط zz داشته باشه و یا المانی یا امریکایی یا زاپنی بگیر.
مرکز بلبرینگ خیابونه امیر کبیره / ناظم الاطبا شمالی مرکز بلبرینگه/شماره ندارم بهت بدم .

rezaa_maleki
29-11-1393, 12:41 قبل از ظهر
سلام
وقتی با سرعت بالای 60 تا میرم فرمون شروع به لرزش میکنه. مشکل از کجاست؟
موتوره من طرح ویو شوکاست.

soleymani
29-11-1393, 11:42 بعد از ظهر
خوب اولا ببين با موتور به جايي نخوردي يا زمين نخورده
بعدش ببين رينگت تاب نداره

parsa-suzuki
02-12-1393, 10:23 بعد از ظهر
به احتمال زیاد رینگ تاب داره یا کمک مورد داره - بلبرینگ هم برای فرمان اگر skf یا fag یا nachi اصل گیر بیاد و گیریس خوب بخوره عمرش اصلا معین نیست لامصب ...! نه فقط در موتور در کل علم مکانیک خودرو هر جا سخن از برینگ ها است نام اس کا اف یا تیمکن با گریس نسوز میدرخشد ....

rezaa_maleki
16-12-1393, 04:48 بعد از ظهر
به احتمال زیاد رینگ تاب داره یا کمک مورد داره - بلبرینگ هم برای فرمان اگر skf یا fag یا nachi اصل گیر بیاد و گیریس خوب بخوره عمرش اصلا معین نیست لامصب ...! نه فقط در موتور در کل علم مکانیک خودرو هر جا سخن از برینگ ها است نام اس کا اف یا تیمکن با گریس نسوز میدرخشد ....

سلام
موتور من رینگ نداره، از این پره ای هاست. وقتی میزنم دنده چار و سرعت میره بالای 60 تا فرمون شروع به لرزش میکنه. اگه مشکل از کمک هاشه یا از بولبرینگش، چرا تو سرعت پایین نمیلرزه؟
خودم میتونم درستش کنم؟ فنی ام بدک نیست ولی توی موتور تجربه ندارم.

mehrabanahmad
10-04-1394, 08:32 بعد از ظهر
سلام . من اپاچی180 دارم وقتی تو جاده میرم عقب موتور اینطرف و اونطرف میره .میخواستم بدونم دوستان مشکلو میدونن راهنمایی کنند؟