PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق موتور های دارای لیسانس و معمولی

sezar
23-02-1391, 08:23 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان مخصوصا اهل فن و با تجربه.

یه چیزی هست چند وقته ذهنم رو مشغول کرده، میخوام بدونم فرق موتور لیسانس دار و بی سواد ( معمولی ) چیه؟

مثلا میگن پیشرو 250 لیسانس سوزوکی دار

پیشرو گلد 250 لیسانس سوزوکی و معمولی

حالا سوالات :

1- فرق لیسانس دار و معمولی تا چه حدیه ؟ یعنی میشه رو موتور لیسانس دار به اندازه موتور اصل ( حالا یکمی کمتر ) حساب کرد ؟

2- فقط انجین لیسانس داره یا همه چیز هم ممکنه لیسانس باشه آخه تو این دو مدلی که گفتم فقط انجینشون لیسانس داره

mra680
23-02-1391, 09:46 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان مخصوصا اهل فن و با تجربه.

یه چیزی هست چند وقته ذهنم رو مشغول کرده، میخوام بدونم فرق موتور لیسانس دار و بی سواد ( معمولی ) چیه؟

مثلا میگن پیشرو 250 لیسانس سوزوکی دار

پیشرو گلد 250 لیسانس سوزوکی و معمولی

حالا سوالات :

1- فرق لیسانس دار و معمولی تا چه حدیه ؟ یعنی میشه رو موتور لیسانس دار به اندازه موتور اصل ( حالا یکمی کمتر ) حساب کرد ؟

2- فقط انجین لیسانس داره یا همه چیز هم ممکنه لیسانس باشه آخه تو این دو مدلی که گفتم فقط انجینشون لیسانس داره
سلام عزیز
والا لیسانس نیست:26:لایسنس هست تا اونجایی که من میدونم
حالا این به چه معناس
یکسری شرکت ها معتبر و مدعی توی تکنولوژی همیشه هستن که ادعای حق ثبت اختراع دارن
یکسری شرکت های نوپا و تازه کار هم که همیشه به وجود میان(مثلا ایران یا همین باجاج اوتو هند)
دوحالتشو من میدونم
یکی که برای بزرگ نشون دادن شرکت های مدعی میان یکسری قرارا دادهایی رو امضا میکنن یا حقوق یا ثبت اختراعی رو واگذار میکنن به شرکت نوپا(جدید)برای گسترش حیطه کاری و بین المللی
دومی شرکت های جدید برای فروش محصولات خود(بیشتر)میان از شرکت های معتبر حق امتیاز یا گواهی استاندارد(لایسنس) میگیرن برای مهر تایید که خریدار مطمئن باشه که استانداردهایی که مثلا شرکت کاوازاکی توی خط تولید یا تکنولوژی یا مواد اولیه وسایلش استفاده میکنه اینها هم استفاده میکنن
این حک(لایسنس)نشانه خوبی هست به شرطی که رعایت بشه
حالا بحث فقط انجین هست(بیشتر هم همینطوره)
چون تکنولوژی ها مورد استفاده و اختراعات بیشتر به همین قسمت مربوط هست
ولی ادوات دیگه موتور رو میشه با علم به کار به دست آورد و تحقیقات زیادی نمیخواد
فرقشون میتونه به طول عمر،کیفیت ، ضمانت،خدمات پس از فروش باشه
تا اینجا اطلاعات من بود
دوستان بیشتر راهنمایی میکنن
موفق باشی بزرگوار

sezar
23-02-1391, 10:09 قبل از ظهر
داداش لایسنس و لیسانس یکیه !!!

license به تلفظ انگلیش میشه لایسنس و به ایرانی میشه لیسانس ( فکر کنم ایرانیش از تلفظ فرانسوی اومده)

1-خب برا اون موتورایی که گفتم به نظر شما رعایت شده یا نه ؟؟

2- پیشروگلد 250 دو مدل لایسنس دار و بدون لایسنس شکل انجین با هم فرق میکنه !!! این شامل تکنولوژیه یا تایید خط تولید ؟ بعد چرا الان شرکت پیشرو که پول داده و لایسنس سوزوکی رو خریده چرا هنوز قدیمی و بدون لایسنس رو میفروشه ؟؟ ( البته این مورد شاید به خاطر قیمت کمتر مدل قدیمی و در نتیجه مشتری بیشتر باشه)

nopo
23-02-1391, 12:00 بعد از ظهر
داداش لایسنس و لیسانس یکیه !!!

license به تلفظ انگلیش میشه لایسنس و به ایرانی میشه لیسانس ( فکر کنم ایرانیش از تلفظ فرانسوی اومده)

1-خب برا اون موتورایی که گفتم به نظر شما رعایت شده یا نه ؟؟

2- پیشروگلد 250 دو مدل لایسنس دار و بدون لایسنس شکل انجین با هم فرق میکنه !!! این شامل تکنولوژیه یا تایید خط تولید ؟ بعد چرا الان شرکت پیشرو که پول داده و لایسنس سوزوکی رو خریده چرا هنوز قدیمی و بدون لایسنس رو میفروشه ؟؟ ( البته این مورد شاید به خاطر قیمت کمتر مدل قدیمی و در نتیجه مشتری بیشتر باشه)

اين اولين باره كه ميشنوم پيشرو گلد لايسنس داره!:riz481:

تاحالا نشنيده بودم

کوروش
23-02-1391, 01:05 بعد از ظهر
لیسناس اگه واقعا در ساخت یه موتور رعایت بشه خیلی عالیه
مثلا موتورهای پالس یه جورایی تحت لیسانس کاوازاکی هستش و میبینید که چه کیفیتی داره
یا شرکتی که انجین روان رو داره میزنه تحت لیسانس سوزوکی هستش که تا اینجا نسبت به قیمتش خیلی خوب جواب داده
در کل شرکتی که میخواد تازه بیوفته تو دور برای پیشرفت سریع خودش و عوض کردن طرز فکر مشتری میاد با شرکت های مشهور قرار داد میبنده تا در تولید اون وسیله از اونا کمک بگیره
مثلا شرکت هیوسانگ اول یه شرکت اسکوتر ساز ساده بوده که قطعات هم میزده بعد مدتی با کمک شرکت سوزوکی پیشرفت میکنه و میتونه موتور هایی در سطح کیفیتی بالا بزنه که اسمش اوایل به اسم سوزوکی-هیوسانگ تولید میشده !!!
یا مثلا دیلیم که اگه اشتباه نکنم تحت لیسانس هوندا هستش !!!

ali_r
10-11-1392, 01:57 بعد از ظهر
سی جی هم لايسنس داره؟؟؟:gigglesmile::4chsmu1: