PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Radisson Trail 248

tack
22-02-1391, 01:18 بعد از ظهر
مشخصات کلی:
14669
نوع انجین: تک سیلندر، چهار زمانه
حجم سیلندر: 248.6 سی سی (سانتیمتر مکعب)
قطر داخلی سیلندر: 72.5 میلیمتر
کورس پیستون: 55.9 میلیمتر
حداکثر توان: 11.7 کیلووات (15.7 اسب بخار) در 7،000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور: 15 نیوتون متر در 8،500 دور در دقیقه
چیدمان سوپاپ ها: 2 سوپاپ
جعبه دنده: 5 دنده
کلاچ: چند صفحه ای غوطه ور در روغن
سیستم خنک کننده: هوا خنک
نسبت تراکم: 12.8:1

انجین

نوع انجین:
تک سیلندر، چهار زمانه

حجم سیلندر:
248.6 سی سی (سانتیمتر مکعب)

قطر داخلی سیلندر:
72.5 میلیمتر

کورس پیستون:
55.9 میلیمتر

حداکثر توان:
11.7 کیلووات 15.7 اسب بخار) در 7،000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور:
15 نیوتون متر در 8،500 دور در دقیقه

حداکثر سرعت:
120 کیلومتر بر ساعت

چیدمان سوپاپ ها:
2 سوپاپ

جعبه دنده:
5 دنده

کلاچ:
چند صفحه ای غوطه ور در روغن

سیستم خنک کننده:
هوا خنک

نسبت تراکم:
12.8:1

روغن انجین پیشنهادی:
MOTOREX CROSS POWER 4T SAE 10W/50

روشن کننده:
استارتر الکتریکی و هندل

سیستم جرقه زنی:
CDI

باتری:
12 ولت، 5 آمپر ساعت

دورسنج:
ندارد

سرعت سنج:
آنالوگ عقربه ای

مسافت سنج:
آنالوگ رقمی

سوخت

سیستم سوخت رسانی:
کاربراتور محصول SHENG WEY

سوخت پیشنهادی:
بنزین سوپر بدون سرب با حداقل اکتان 90

سطح آلایندگی:
EURO 2

تجهیزات کاهش آلایندگی:
ندارد

مصرف سوخت تقریبی:
2.86 لیتر در هر 100 کیلومتر

سیستم تعلیق

تعلیق جلو:
کمک دوشاخ تلسکوپی وارونه

تعلیق عقب:
کمک فنر تکی (monoshock)

ترمز جلو:
دیسک 240 میلیمتری، سیلندر ترمز دو پیستونی

ترمز عقب:
دیسک 130 میلیمتری، سیلندر ترمز دو پیستونی

تایر جلو:
110/80-17 , KINGS TYRE or DURO

تایر عقب:
130/70-17 , KINGS TYRE or DURO

ابعاد و اندازه ها

طول:
2،150 میلیمتر

عرض:
800 میلیمتر

ارتفاع:
1،170 میلیمتر

ارتفاع جلوی زین تا زمین:
-

فاصلۀ بدنۀ اصلی تا زمین:
150 میلیمتر

فاصله محورهای دو چرخ:
1،450 میلیمتر

گنجایش مخزن سوخت:
12 لیتر

وزن خالص:
121 کیلوگرم

ویژگی های دیگر

برند:
رادیسون (RADISSON)، ایران

طبقه بندی:
TRAIL

رنگ مدل های موجود:
نارنجی، قرمر، سفید، زرد، مشکی

تجهیزات سفارشی (آپشن ها):
-

ویژگی تیپ:
-

گارانتی:
1 ماه یا 1،000 کیلومتر (هر کدام زودتر فرا رسد)

توضیحات دیگر:

tack
22-02-1391, 01:19 بعد از ظهر
14668

من خودم ازش خریدم و راضی هستم فقط یک سری ایرادات جزئی داره...

اینکه که اول نزدیک بود من رو به کشتن بده چون اون کابل که روغن ترمز به دیسک عقب میبره باید محار مشد تا به لاستیک گیر نکنه کویر محارش نکرده بود و اون کابل خورده شده بود داشتم تو بزرگراه میرفتم که یهو دیدم ترمز عقب کاملان کار نمیکنه دنده معکوس کردم و با ترمز جلو نم نم واستادم دیدم که کابلش خورده شده...

یه مشکل دیگش اینه که معمولا بعد از 30 دقيقه حركت در بزرگراه هاي شهري بمحض اينكه پشت چراغ قرمز توقف ميكنم يا سرعتمو بسيار كم مي كنم ، با اينكه موتور كاملا گرم است ولي خودبخود خاموش مي شه . البته اگر كمي گاز بدم خاموش نميشه و باید سر شمع اون رو باز کنم یه اتصال کوتاه به بدنه بدم یه کم واستم موتور خنک بشه و سر شمعی جابزنم تا موتور روشن بشه !!! من همین چند روز پیش نمایندگی ش بودم و برام اچارکشی کرد و فیلرگیری هم کرد و گفت درسته اما باز هم همین مشکل رو دارم...

برای اولی که درست شد اما مشکل دومی هنوز پاورجاست از دوستان خواهش میکنم کسی که داره کمک کنه...

Mohammad aghili
22-02-1391, 02:09 بعد از ظهر
چقدر عکسی که گذاشتید شیبیه KTM هست :retarded:

احیانا موتورتون این نیس؟
[Only registered and activated users can see links]

nopo
22-02-1391, 02:37 بعد از ظهر
چقدر عکسی که گذاشتید شیبیه KTM هست :retarded:

احیانا موتورتون این نیس؟

آره عكسش همينه:hippie7:

اولا تاپيك داشت نياز به تاپيك جديد نبود
دوما عكس رو تحريف كرديد
درمورد مزايا و معايبش قبلا صحبت شده:s (9):

كامي جان زحمت ادغام كردنش رو بكش:offtopic:

---------- Post added at 03:37 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

tack
22-02-1391, 03:57 بعد از ظهر
سلام دوستان این مدل طرح کی تی ام هست مدل جدیدش هست... چند تا تغییر جزئی هم کرده تو این سری... که اولیش شکل دیسک هاست...

دوست عزیز تاپیک کویر str 200 ([Only registered and activated users can see links]) ! مگه هرچی از کویر میاد مربوط میشه به یه محصول...

02109002
22-02-1391, 04:10 بعد از ظهر
این دو موتور مشخصات متفاوتی دارند تو سایت کویر موتور :

Radisson Trail 248 2011 ([Only registered and activated users can see links]-tab)
Kavir STR 200 ([Only registered and activated users can see links]-tab)

tack
22-02-1391, 04:19 بعد از ظهر
مدل 2011 و 2012 هم فرق ظاهری و در دیسک ها کرده 02109002 ممنون دوست عزیز...

nopo
24-02-1391, 09:14 بعد از ظهر
همش يك مرگه بزودي در مورد اين آشغال زيبا ومدلهاش تصاوير و گزارشش رو قرار ميدم

Duran
25-02-1391, 05:22 بعد از ظهر
چند روزی بود حس میکردم کمک عقب خیلی بازی میکنه . خلاصه دیروز مرخص شد و عقب رادیسون 250 ما شد مثل آونجر چسبید به نزدیکای لاستیک . محسنی یه مدل کمک آورده بود میداد 55 و ایمانی همون حنس رو 65 میداد . نادر هم 60 . گازی روان هم 120 فی دادن (نمیدونم به رادیسون میخوره یا نه ) خلاصه با مشورت متوجه شدیم که جنس اینا که تازه برای عقب رادیسون آوردن به مرغوبیت فابریکی که روی موتور بسته شده نیست و تصمیم گرفتم بدمش تعمیر . روبرو دکه نرسیده به خود میدون گمرک یه ممد کمک ساز هست که در قیمت تنش به علی شمعی خورده .ناچاری رفتم سراغش اومد کمک رو باز کرد که دیدیم خدا رو شکر مشکل از خود کمک نیست بلکه یه فنجونی ته کمک به مدد امداد غیبی کلا مفقود شده :25r30wi: و خلاصه زود به دادش رسیدیم و نزده کمک رو خراب کنه . ببین موتور چه لرزشی داشته که مهره سرکمک افتاده بود . ناکس 20 گرفت یه تیکه جنس واشر فلزی مانند گذاشت. کمک رو هم شارژ کرد و کلی بالاتر از اولش شد کلا بانصب 25 تموم شد.
چون بجا ترمز معکوس زیاد استفاده میکنم زنجیره هم جنس معمولیه زود خراب میشه دادم زنجیر رو هم تعویض کرد 12 و 5 .
علی شمعی یه سوزوکی 250 هواخنک با رادیات روغن تمیز آورده بود برگه اوراق 4 قیمت میداد . خیلی تمیز بود . ناکس داشت اینجین 250 آمیکو رو به یه بنده خدایی مینداخت 600 تومن طرف تا فهمید مال آمیکو هست بیخیال شد بهش گفتم مرد مومن AX1 اینجین کاملش رو 650 دارن میدن ..... گفت بیار گفتم 250 فایده بده بیارم برات گفت تمیز باشه 1 ور میدارم ازت (دروغ میگه مثل ...).
خلاصه ما از اول سال فعلا داریم میریزم تو خندق بلا . حالا خوبه سوارش نمیشم و بنزین 100 تومنیم تازه تموم شده .

nopo
25-02-1391, 07:34 بعد از ظهر
موتورت چقدر كار كرده كه كمكش خراب شده؟

tack
25-02-1391, 10:53 بعد از ظهر
عجب ! دوستان در مورد کمک هاش خداییش نرمه... مشکلی فعلان نداره !!! فقط یه کم صداش تو مخی و لرزشش ! که واقعان میلرزه !!!

MOHAMMAD_VIOLIN
12-03-1391, 12:58 قبل از ظهر
این موتور تو عکس خیلی زشته اما از نزدیک که من دیدم خیلی قشنگه .
قبلا یه مدل رادیسون بود 200 سی سی
اما جدیدا من رادیسون 200 سی سی دیدم که بزرگتر از قبلی هست ! خیلی قیافه خفنی داره !!! واقعا زیباست ! نه مثله این عکس سایت موتور که مزخرفه !
حتما عکسش رو اینبار دیدم میگیرم !!
این رادیسون چون اسمش بد در رفته کسی بهش نگاه نمیکنه !
این نکته که من گفتم چیزه نا معلومی هست واقعا !! این تغییر سایزش رو میگم !! کسی دقت کرده بود؟

ali_r
13-05-1391, 01:39 قبل از ظهر
19579

19580
موتور رو من تست کردم شتابش خوب بود لرزش زیاد صدای اضافی زیاد و بدون استسنا کمک عقب همه موتورهای رادیسون 200 _ 248 _250 میترکه نشت روغن

نیما نادری
13-05-1391, 04:31 بعد از ظهر
چه موتور خوبیه !!!

ali_r
13-05-1391, 04:33 بعد از ظهر
چه موتور خوبیه !!!

منظورتون چیه آقا نیما؟؟؟ یکم توضیح بدین...

MahkooM-m2m
13-05-1391, 08:43 بعد از ظهر
آقا نیما شوخی میکنه خودش به اندازه ی همه ی موتور های دنیا از رادیسون بدش میاد مثل خود من ولی این رادیسون که تو عکس هست مدل قدیمیه این جدیده فلاپ های بغل باک و چراغش عوض شده خیلی خوشگلتر شده منکه از رادیسون بدم میاد با دیدینش انصافا حال کردم هم گنده تر به نظر میاد هم چراغش یه کوچولو شبیهه ktm شده .

فرشاد
13-05-1391, 09:11 بعد از ظهر
نخرين اين موتورو سرطانه

ali_r
13-05-1391, 10:59 بعد از ظهر
آقا نیما شوخی میکنه خودش به اندازه ی همه ی موتور های دنیا از رادیسون بدش میاد مثل خود من ولی این رادیسون که تو عکس هست مدل قدیمیه این جدیده فلاپ های بغل باک و چراغش عوض شده خیلی خوشگلتر شده منکه از رادیسون بدم میاد با دیدینش انصافا حال کردم هم گنده تر به نظر میاد هم چراغش یه کوچولو شبیهه ktm شده .

ممنون
این مدل جدید که میگین از لحاظ کیفیت مثل همون مدل قبلی هست یا تغیراتی شده؟؟؟
خریدنش دردسر ساز نباشه؟؟؟

MahkooM-m2m
13-05-1391, 11:38 بعد از ظهر
رادیسون و کیفیت :20:. دوست من علی آقای گل همه ی مشکلات مدل قدیمیرو داره حتی ترمز عقبشم همون دور اول به فنا میره فقط خشگلتر شده ولی خوشگلیشم یه هفته ای واست عادی میشه عادی هم نشه همه مشکلاتش پشیمونت میکنه از خریدنش پس سمت رادیسون و امثالش نرو اگه پولو وقت و جونیت رو دوست داری ( واسه همه ی این موارد که گفتم مثال دارم ) .

Mohammad aghili
13-05-1391, 11:39 بعد از ظهر
رادیسون هیچوقت موتور خوبی نبوده

نخرید

ali_r
13-05-1391, 11:46 بعد از ظهر
رادیسون و کیفیت :20:. دوست من علی آقای گل همه ی مشکلات مدل قدیمیرو داره حتی ترمز عقبشم همون دور اول به فنا میره فقط خشگلتر شده ولی خوشگلیشم یه هفته ای واست عادی میشه عادی هم نشه همه مشکلاتش پشیمونت میکنه از خریدنش پس سمت رادیسون و امثالش نرو اگه پولو وقت و جونیت رو دوست داری ( واسه همه ی این موارد که گفتم مثال دارم ) .

ممنونم دوست عزیز من بدون مشورت کاری نمیکنم..

Silver_Star
14-05-1391, 09:09 قبل از ظهر
دوستان این کویر مثل اینکه محصولاتش بدرد نمی خوره

STR
Radison 200 Va 250

MahkooM-m2m
14-05-1391, 10:27 قبل از ظهر
والا خود من که رادیسون 200 داشتم پیرم کرد :vardane: 125 شرف داره بهش 248 رو هم یکی از دوستای دورم داره که اونم تازه خریده هنوز داغه نمی فهمه یه مدت دیگه اونم پیر میکنه :20:
str رو هم نداشتم و ندیدم ولی دوستان ازش تعریف نمیکنن نصبت به رقیبش یعنی روان هم مصرف بیشتری داره هم راندمان پایینتری داره هم دنده یک و دو خورد میکنه هم کیفیت ساخت پاینتری داره ولی قیافه ی زیبا و به روز تری داره نصبت به روان همه ی اینا همه ی چیز هایی که بچه ها در مورد str میگن .
در کل کویر به نظر من توی تریل های ایرانی چینی تر زده :5: .

سعید ss
01-04-1393, 08:58 بعد از ظهر
چرا داداش توسر مال میزنی از سال 90یه رادیسون دارم 248 تا حالا یه ایرادم نداشته فقط 2روز پیش یه صفحه کلاج عوض کردم 7صفحه غوطه ور در روغن موتور انگار امروز متولد شده عین روز اولش اما بگما من 10روز یه بار اچار کشی وتعویض روغن موتورمو مهمون میکنم تو منطقه خودمونم کوه نمونده با متورم سعودش نکنم
غلط املایی دارم :2i8d4ao:

m-s-d
01-04-1393, 10:53 بعد از ظهر
چرا داداش توسر مال میزنی از سال 90یه رادیسون دارم 248 تا حالا یه ایرادم نداشته فقط 2روز پیش یه صفحه کلاج عوض کردم 7صفحه غوطه ور در روغن موتور انگار امروز متولد شده عین روز اولش اما بگما من 10روز یه بار اچار کشی وتعویض روغن موتورمو مهمون میکنم تو منطقه خودمونم کوه نمونده با متورم سعودش نکنم
غلط املایی دارم :2i8d4ao:

با هر تریل چینی میشه شیب زد حتی با سی جی هم میشه .کافیه خورشیدی عقبش مثل رادیسون 52 تایی بندازی. درسته قظعات این موتور به راحتی گیر میاد چون انجینش مثل سی جیه.اما ضعف هایی که این موتور داره اونو از یه سی جی هم بدتر نشون میده مثل ضعف کمک عقب و توپی های ضعیف و اکسل عقب ضعیف و ...
البته نمی گم این از تریل های دیگه بدتره فلات 250 طرح کی تی ام هم مشکل داره از جمله سنگینی،ضعف بدنه و ... در کل تریل های چینی به نسبت قیمتشون ارزش ندارند

shahriarr
18-05-1393, 11:31 بعد از ظهر
مخالفت شدیییییییییییید با کسایی ک میگن نخرید و ارزش نداره
تنها مشکل این موتور نرمی کمک عقب بعد از مدتی که با 30/000 ت کاملا رفع میشه(هم جست موتور بهتر میشه-هم به صورت خیلی متغادل نرم میشه)از روان ک میری تو دست انداز احساس میکنی کمرت شکست بهتره
2 ساله دارمش واقعا عالی هیچ مشکلیم نداشتم
روان رو مقایسه نکنید اون 200 هست و کویر هم شتاب و سرعتش روانو میکشه
لرزش موتور آچار کشی لازمشه-250 سیسی با اون شتاب میخوای بعد چند وقت استفاده نلرزه
از دوستانیم ک نداششتن برادرانه خواهش میکنم نظر ندن

Amir R1
19-05-1393, 12:13 قبل از ظهر
دوستان خواهش میکنم ب سی جی احانت نکنید :happy4:

aliheidari
30-08-1400, 09:55 قبل از ظهر
سلام دوستان
میدونم تاپیک برای چندین سال پیشه ولی چون خودم قبل خرید برای کسب اطلاعات اینا رو خوندم و تودلم خالی شد گفتم بعد از خرید نظرمو بگم شاید یکی خواست تحقیق کنه
من مدل 91 کاربراتورشو خریدم-23 تومن در شرایطی که هندا 125 الان 30 ملیونه
سیستم تعلیق به شدت نرم و خوبه
شتابش خوبه ولی برای این که موتور هایی مثل هیوسانگ 250 رو تو شتاب اولیه بگیره خورشیدی نیاز به تعویض داره(که خب چه کاریه بالاخره بعد 80تا میگیره چون رادیسون قدرتیه و کاربردش فرق داره)
تو خاک و گل جنگل خوب میره و ضعفی حس نمیشه(23 میلیون خریدم و هندا 30 میلیونه لطفا قیاس الکی نکنین که فلان موتور بهتره،با این قیمت؟؟؟)
جفت ترمزاش دیسکه اما نیاز به رسیدگی داره
تنها باگ موتور سیستم برقشه که واقعا سرطانه یا یکی دو تومن هزینه کنین کلا از اول سیم کشی کنین یا هر چن وقت یه بار اذیت میکنه و یه جاش از کار میوفته
مصرف تو اکثر سایت ها زده 2.6 ولی برای من (که کاربراتورم هست) یکم خوش اشتهاس و تقریبا صدی 4 عه (تو 200 کیلومتر ازاد حساب کنیم یه چیپس 10 تومنی بیشتر میخوره که نوش جونش بیشترم خواس بخوره سی جی نیس که)

جمع بندی:
موتور به شدت زیباست - ارزون ترین موتور بعد از سی جی - تو سطح خودش قدرتیه(هنوز کوه نرقتم باهاش ولی دو ترک شیب ولنجک و جوری میره بالا که اصلا حس نمیکنی شیبه) - قطعات به شدت ارزونه و دستتون بازه(تعویض صفحه کلاچ با هزینه قطعه 210 هزار تومن :) البته با این صفحه موتور نمیکنه ولی هیچ مشکلیم نداره و جنس متوسطه (دست ادم بازه!!) - سرویس دوره ایش هرینه ی زیادی نداره - کم توقع تو کلاس 250!!

استفاده شهری دو/سه ماه یه بار اچار کشی(اگه افرود سنگین بود بعد از برگشت) - سیستم برق به شدت مزخرف

- - - Updated - - -

سلام دوستان
میدونم تاپیک برای چندین سال پیشه ولی چون خودم قبل خرید برای کسب اطلاعات اینا رو خوندم و تودلم خالی شد گفتم بعد از خرید نظرمو بگم شاید یکی خواست تحقیق کنه
من مدل 91 کاربراتورشو خریدم-23 تومن در شرایطی که هندا 125 الان 30 ملیونه
سیستم تعلیق به شدت نرم و خوبه
شتابش خوبه ولی برای این که موتور هایی مثل هیوسانگ 250 رو تو شتاب اولیه بگیره خورشیدی نیاز به تعویض داره(که خب چه کاریه بالاخره بعد 80تا میگیره چون رادیسون قدرتیه و کاربردش فرق داره)
تو خاک و گل جنگل خوب میره و ضعفی حس نمیشه(23 میلیون خریدم و هندا 30 میلیونه لطفا قیاس الکی نکنین که فلان موتور بهتره،با این قیمت؟؟؟)
جفت ترمزاش دیسکه اما نیاز به رسیدگی داره
تنها باگ موتور سیستم برقشه که واقعا سرطانه یا یکی دو تومن هزینه کنین کلا از اول سیم کشی کنین یا هر چن وقت یه بار اذیت میکنه و یه جاش از کار میوفته
مصرف تو اکثر سایت ها زده 2.6 ولی برای من (که کاربراتورم هست) یکم خوش اشتهاس و تقریبا صدی 4 عه (تو 200 کیلومتر ازاد حساب کنیم یه چیپس 10 تومنی بیشتر میخوره که نوش جونش بیشترم خواس بخوره سی جی نیس که)

جمع بندی:
موتور به شدت زیباست - ارزون ترین موتور بعد از سی جی - تو سطح خودش قدرتیه(هنوز کوه نرقتم باهاش ولی دو ترک شیب ولنجک و جوری میره بالا که اصلا حس نمیکنی شیبه) - قطعات به شدت ارزونه و دستتون بازه(تعویض صفحه کلاچ با هزینه قطعه 210 هزار تومن :) البته با این صفحه موتور نمیکنه ولی هیچ مشکلیم نداره و جنس متوسطه (دست ادم بازه!!) - سرویس دوره ایش هرینه ی زیادی نداره - کم توقع تو کلاس 250!!

استفاده شهری دو/سه ماه یه بار اچار کشی(اگه افرود سنگین بود بعد از برگشت) - سیستم برق به شدت مزخرف