PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روان 200

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Alireza
08-01-1389, 11:07 قبل از ظهر
من این موتور رو از اواخر سال 86 دارم
موتور خوبیه اذیت نمیکنه سر راه نمیزاره
کسایی که دنبال تریل های ایرانی هستن پیشنهاد میکنم فقط روان بگیرن
سری جدید روان با نام rv اومده که رادیات روغن داره و عقب دیسک از نظر قیافه هم شکیل تر شده به قیمت حول و حوش 1 و 700

Kenji
08-01-1389, 01:34 بعد از ظهر
این موتور حتی 3 ترک رو به راحتی جواب میده.

تجربه داریم من و علیرضا :دی

Red Hat
22-01-1389, 08:22 بعد از ظهر
در آفرود لواسان گل به شفت خورشیدی جلو چسبید و باعث خراب شدن کاسه نمد شفت شد میخواستم بگم که دوستان یک نگاه به کاسه نمد شفت موتوراشون بکنند که روغن نده.

MR.K
24-01-1389, 10:40 قبل از ظهر
جایی که شفت بیرون آمده و خورشیدی به آن متصل شده , زیر آن یک قطعه پلاستیکی به صورت یک حلقه که درون آن یک فنر باعث جمع شدن آن میشود جلویه خروج روغن از داخل موتور را میگیره.

به اون قطعه لاستیکی کاسه نمد میگن و به خاطر این خراب شده چون موتور ها زیاد تو انبار بودن و کاسه نمده خشک شده, وگرنه به این راحتیا خراب نمیشه و تعویضشم کار راحته فقط کافیه دنده زنجیر جولو رو باز کنی و بعدش کاسه نمدو در بیاری , البته قبلش روغنو خالی کن و محل کاسه نمدو تمیز کن تا موقع تعویض کاسه نمد, چیزی وارد گیرباکس نشه. , و کاسه نمد جدیدو اول با روغن چربش کنید بعد جا بزنید.
عکس زیر نحوه باز کردن رو نشون میده.
ابتدا پیچهای قاب زنجیرو باز میکنید.
[Only registered and activated users can see links]

بعدشم دنده زنجیرو باز میکنید.

شماره 27 داخل عکس کاسه نمد و 32 بوش دنده زنجیر میباشد که بوش داخل کاسه نمد قرار میگیره و موقع جازدن مراقب باشید لبه های کاسه نمد بر نگرده و خورده نشه.

Red Hat
24-01-1389, 12:52 بعد از ظهر
جایی که شفت بیرون آمده و خورشیدی به آن متصل شده , زیر آن یک قطعه پلاستیکی به صورت یک حلقه که درون آن یک فنر باعث جمع شدن آن میشود جلویه خروج روغن از داخل موتور را میگیره.

به اون قطعه لاستیکی کاسه نمد میگن و به خاطر این خراب شده چون موتور ها زیاد تو انبار بودن و کاسه نمده خشک شده, وگرنه به این راحتیا خراب نمیشه و تعویضشم کار راحته فقط کافیه دنده زنجیر جولو رو باز کنی و بعدش کاسه نمدو در بیاری , البته قبلش روغنو خالی کن و محل کاسه نمدو تمیز کن تا موقع تعویض کاسه نمد, چیزی وارد گیرباکس نشه. , و کاسه نمد جدیدو اول با روغن چربش کنید بعد جا بزنید.
عکس زیر نحوه باز کردن رو نشون میده.
ابتدا پیچهای قاب زنجیرو باز میکنید.

بعدشم دنده زنجیرو باز میکنید.

شماره 27 داخل عکس کاسه نمد و 32 بوش دنده زنجیر میباشد که بوش داخل کاسه نمد قرار میگیره و موقع جازدن مراقب باشید لبه های کاسه نمد بر نگرده و خورده نشه.

خودم میدونم .

اگه پست ها رو از اول بخونید متوجه میشید که بخاطر چی خرلب شده! ولی بازم میگم در آفرود اخیر که به صورت کامل در گل شنا میکردیم , گل به مرور زمان در اطراف خورشیدی جمع شده (فشرده شده) و باعث خراب شدن کاسه نمد شده .

لازم نیست روغن خالی بشه . در صورتی که موتور رو کج کنی میشه کاسه نمد رو عوض کرد ولی در هنگام جا انداختن باید مراقب بود که به کاسه نمد صدمه ای وارد نشه.

اگه اشتباه نکنم شماره کاسه نمد باید 10-30-40-65 باشه

MR.K
24-01-1389, 01:10 بعد از ظهر
علت تخلیه روغن این هستش که وقتی کاسه نمد خراب بشه مقداری شن و ماسه وارد موتور میشه و چون روان روغن گیرباکس و میلنگ یکی هست ممکنه باعک کم شدن طول عمر کار کرد موتور بشه. پیشگیری بهتر در مان هست.
سایز کاسه نمدو به خاطر ندارم ولی بهتره کاسه نمد رو با خودتون ببرید.
راستی چه زمانی اوفرود میرید؟ و کجا می رید . چون من تازه عضو شدم از چیزی خبر ندارم. من رو هم خبر کنید بیام

Red Hat
24-01-1389, 01:23 بعد از ظهر
علت تخلیه روغن این هستش که وقتی کاسه نمد خراب بشه مقداری شن و ماسه وارد موتور میشه و چون روان روغن گیرباکس و میلنگ یکی هست ممکنه باعک کم شدن طول عمر کار کرد موتور بشه. پیشگیری بهتر در مان هست.
سایز کاسه نمدو به خاطر ندارم ولی بهتره کاسه نمد رو با خودتون ببرید.
راستی چه زمانی اوفرود میرید؟ و کجا می رید . چون من تازه عضو شدم از چیزی خبر ندارم. من رو هم خبر کنید بیام

حرف شما کاملآ درست و متین هست . ولی موتور روان مجهز به فیلتر روغن هست و قبل از اینکه روغن وارد مدار بشه از فیلتر روغن عبور میکند. ولی باز پیشگیری بهتر از درمان هست.

یک سر به لینک زیر بزنید

MR.K
29-01-1389, 09:47 قبل از ظهر
پس از کلی برسی و تحقیق تونستم ریشه و اصل و نصب روان 200 سی سی رو پیدا کنم.
این موتور ساخت شرکت چینی qinggi با با کد gm200gy شناخته میشه که کپی از موتور suzuki DR 200 هست و این بدین معنی هستش که میتونید لوازم سوزوکی رو که از کیفیت به مراتب بهتر از نوع چینی هست رو موتور خودتون نسب کنید.
یک نکته جالب دیگه وجود داره که نوع ژاپونی یعنی dr200 دارای 21 اسب بخار قدرت هست در حالی که نوع چینی 15.42 اسب قدرت داره :confused: احتمالا چینیا 5 اسب بخارو یادشون رفته رو موتور بزارن :p
ولی با برسی که انجام دادم به این نکته رسیدم که کار براتور نوع ژاپنی دارای قطر دهانه کاربراتور (ونتوری) 31 میلیمتر هست و به احتملا زیاد چینیا از یک کاربراتور کوچیکتر استفاده کردن. و سیستم اگزوزهم با هم متفاوت هست.
لا اقل میشه به این موتور چینی نشکن گفت ;)
سایت اصلی شرکت چینی و مشخصات موتور:

مشخصات موتور Sukuki DR200
به شباحت موتور وشاسی این دو موتور دقت کنید مثل یک سیب میمونه که از وسط ماشین لهش کرده ;)

Red Hat
29-01-1389, 02:09 بعد از ظهر
ممنون از شما

اگه به پست های من در تاپیک kdx نگاه میکردی زود تر به این خبر خوشحال کننده می رسیدی.
به جزء در کاربرات و اگزوز یک تفاوت اصلی داره که جنس سر سیلند با هم فرق میکنه ( البته همه جاش از لحاظ آلیاژ فرق داره) و این باعث میشه وقتی موتور گرم میشه در قدرت اون خیلی تاثیر بزاره!
البته در سیستم برق هم یک سری تفاوت دارند.
البته موتور روان یک کپی برداری موفق از DR200 هست و در حال حاظر بهترین تریل چینی موجود در بازار هست.

به شباهت ها دقت کنید

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

از مدیر محترم خواهش میشه این تاپیک را به تاپیک روان منتقل کنند.

MR.K
29-01-1389, 08:52 بعد از ظهر
ممنون از شما

اگه به پست های من در تاپیک kdx نگاه میکردی زود تر به این خبر خوشحال کننده می رسیدی.

شما هیچ اشاره ای به اینکه موتور کپی سوزوکی هست نفرموده بوده و فقط اشاره ای به این موضوع داشتین که ساخت شرکت qinggi هستش. وگرنه من این تاپیکو نمیزدم.
کاملا هم مشخصه که جنس آلیاژ این دو موتور با هم فرق میکنه وگرنه بنده اشاره نمی کردم که میشه قطعات suzuki DR200 بر روی روان نصب کرد و تازه اگرهم آلیاژ یکی بود فکر میکردین بشه با این قیمت این موتورو خرید؟
تفاوت این دو موتور دقیقا تفاوت هوندا 125cg با آَِشی مشی 125 هست.
در سر سیلند هو تفاوتی وجود نداره بلکه قاب سر سیلند هست که تفاوت داره و از نظر کارکرد موتوری توفیقی نمیکنه.

Red Hat
30-01-1389, 08:33 قبل از ظهر
ممنون از شما

شما هیچ اشاره ای به اینکه موتور کپی سوزوکی هست نفرموده بوده و فقط اشاره ای به این موضوع داشتین که ساخت شرکت qinggi هستش. وگرنه من این تاپیکو نمیزدم.
کاملا هم مشخصه که جنس آلیاژ این دو موتور با هم فرق میکنه وگرنه بنده اشاره نمی کردم که میشه قطعات suzuki DR200 بر روی روان نصب کرد و تازه اگرهم آلیاژ یکی بود فکر میکردین بشه با این قیمت این موتورو خرید؟
تفاوت این دو موتور دقیقا تفاوت هوندا 125cg با آَِشی مشی 125 هست.
در سر سیلند هو تفاوتی وجود نداره بلکه قاب سر سیلند هست که تفاوت داره و از نظر کارکرد موتوری توفیقی نمیکنه.

با سلام خدمت دوست عزیز و ممنون از اطلاعات شما

حق با شماست اگه قرار بود از نظر آلیاژ با هم یکی باشه پس قیمت بیشتری داشت.
در مورد سر سیلندر هم بخاطر جنس آلیاژ وقتی موتور داغ میکنه حجم سر سیلندر ( جای سوپاپ ها) تغییر میکنه و باعث میشه سوپاپ ها صدا بدن ( وقتی خیلی خیلی داغ بشه) که در سوزوکی dr این مشکل وجود نداره البته تا جایی که من میدونم طراحی سرسیلندر بدین صورت هست که سوپاپ ها مستقیمآ با سرسیلند در تماس هستند.

ارادت مند
حمید عسکری

Red Hat
30-01-1389, 10:48 قبل از ظهر
یک توضیح کلی در مورد روان 200

موتور روان ساخت شرکت چینی qingqi میباشد که تحت لیسانس 100% سوزوکی هست ( طبق تحقیقاتی که انجام دادم) و در شرکت روان سیکلت (زیرمجموعه تکتاز موتور) مونتاژ میشود. که در حال حاظر در ایران 2 مدل qm و rv موجود هست که ساختار اصلی این موتور یک کپی برداری از سوزوکی dr هست.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ارگان هایی از جمله سپاه - نیروی انتظامی - ارتش - شهرداری(آتش نشانی) و ... از این موتور استفاده میکنند که دلیل بر کیفیت این محصول میباشد.

اگه دوستان نظر بدن ادامه دارد...

Red Hat
31-01-1389, 10:33 قبل از ظهر
مشخصات فنی : ( در مدا qm)

نوع موتور : چهار زمانه . هوا خنک . یک سیلندر . 2 سوپاپ
حجم : 199cc
کمپرسور: 9.4 - 1
حداکثر قدرت:11.6kw در 8000 در بر دقیقه
سیستم جرقه زنی:cdi
سیستم استارت موتور: دستی - استارت الکتریکی
تعداد دنده: 5
حد اکثر سرعت : 85 کیلومتر ( البته من تا نزدیک 130 رو تجربه کردم)
حداکثر بار قابل حمل: 160 کیلو گرم

Kenji
01-02-1389, 11:08 قبل از ظهر
حداکثر بار قابل حمل: 160 کیلو گرم
علی 80 کیلو، من 60 کیلو، محسنم 80 کیلو.

می شه د رمجموع 220 کیلو مارو حمل کرد چرا پس؟ :دی

Red Hat
01-02-1389, 12:03 بعد از ظهر
علی 80 کیلو، من 60 کیلو، محسنم 80 کیلو.

می شه د رمجموع 220 کیلو مارو حمل کرد چرا پس؟ :دی

ولی منظور بار استادارد هست

من خودم هم 3 ترک رفتم ولی باز خیلی قدرتی عمل میکرد.

Red Hat
25-02-1389, 06:14 بعد از ظهر
چند تا عکس از روان

در حال بالا آمدن از یک تپه شنی

البته چند تا از این عکس ها رو آقا سروش گرفته.

soshiant
25-02-1389, 09:30 بعد از ظهر
تو نمایشگاه کتاب روان آتش نشان را دیدم حیفم اومدعکسشو نزارم .:7:

soshiant
05-03-1389, 07:07 بعد از ظهر
این مطالب را میزارم شاید به درد کسی بخوره !

فیلر گیری انجین روان 200

I worked in a Suzuki dealership in the late 80's and early 90's. At that time, almost all Suzuki models were using the rocker arm adjuster. We performed a first service at 600 miles and the valve adjustment was part of that service. I would say about half the bikes serviced were out of spec. Suzuki usually recommended 4000-8000 miles between valve adjustments. After the initial adjustment, most of the bikes we serviced stayed within spec and rarely required further tweeking until they reached high mileage.

I think it's safe to say that most people don't touch their valves for two reasons. #1 Shops charge an arm and a leg for it because it's very time consuming. #2 Noisy valves usually won't stop the bike from running, and most people ignore maintenance until they are stranded on the road.

With that said, I think it's best if you perform an initial valve adjustment at 1000 kilometers and then check them every 5000 kilometers.

So let's get started..... I always like to start with a clean bike before tearing her down and getting inside. You are going to have a few areas of your engine exposed during the process, any loose crud hanging around your engine could fall inside and really ruin your day. Also not a bad idea to use a work stand for this operation.

Ain't She Purdy![Only registered and activated users can see links]

I would recommend pulling the seat, side panels and tank off. It's not absolutely necessary, but it makes the process a lot easier. Now that she's naked, remove the spark plug and the four items marked in yellow in the following picture.
#1 Front Valve Cover 17mm spanner
#2 Rear Valve Cover 17mm spanner
#3 Timing Mark Cover 17mm spanner
#4 Small Engine Cap 10mm Allen Wrench

Put your 17mm socket inside the hole, where the 10mm allan cap was, and rotate the engine around (counterclockwise) until you see a mark on the flywheel indicating Top Dead Center. Verify you are at Top Dead Center (TDC) by checking the position of the piston through the spark plug hole. If you got it right, you can grab one of the rockers and wiggle it a bit. Remember, this is a four stroke engine, the piston will be at TDC twice during the four strokes. This is what you should see through the inspection hole if you got it right.

Now, let's have a look at one of the valves. This happens to be the intake valve, but it is identical to the exhaust valve.

Here's some colour coding and explanations for you first timers.
The first thing you need to understand is what we are adjusting here. At the bottom, you will see a Green part and a Red part. We are trying to measure and set the gap (space) between these two items. The Orange screw at the top is what you will turn to make the adjustment. The Blue nut keeps everything tight after you have made the adjustment. Pretty simple [Only registered and activated users can see links]

You will need a set of feeler gauges to measure the gap. First thing you want to do is check the current gap, maybe your valves don't need adjusting. Through CrazyCarl, we have learned that the correct specification is .06mm to .08mm for both the exhaust and intake ports. Take a .09mm gauge and slip it in. If it goes in, you're valves are too loose. Take a .06mm gauge and slip it in. If it doesn't go in, your valves are too tight.

If you need to adjust them, loosen the nut and back the adjuster screw out. Insert a .07mm gauge and carefully tighten the adjuster until it lightly pinches the gauge. You should be able to pull the gauge out. Now tighten the lock nut down without rotating the adjuster screw (not easy unless you have 3 hands). If you did it correctly, the .06mm will easly slip in, the 07mm will slip in with a little wiggling and the .08mm will not go. If you can't get a .06mm in there, they are too tight. If you can get a .09mm in, they are too loose.

Now that you have both the intake and the exhaust valves adjusted, step back and drink a beer[Only registered and activated users can see links] It's a good idea to verify your work, so rotate the engine a few times and then check them again. Be patient, you probably won't get it right the first time, I didn't[Only registered and activated users can see links] If everything appears to be in good working order, put the bike back together and fire it up. With any luck she will be smooth as silk. If you hear some nasty clacking sounds, immediately shut the bike off and check the valves again.

I took a quick run around the block and the bike definately responds better and the engine sounde nice and smooth. I will need to take her out for a good thrashing and see if this helps with the stalling issue I have been encountering all along.

soshiant
05-03-1389, 07:19 بعد از ظهر
این نفهمیدم دردش چیه ولی خالی از لطف نیست !

QingQi (Qlink) QM200GY About the clutch

Been having some shifting trouble with my QingQi QM200GY. Regardless of what I do with clutch lever adjustment, it feels like the clutch is always engaged. If the bike is running, it's almost impossible to get into neutral. Turn it off, and all the gears seem to be fine. After tearing it down, fiddling, and putting it back together nine times , I think I got it sorted.

If your clutch is slipping, you probably have worn out plates. You can get a set of new plates and springs, problem solved (usually).

If you remove the entire clutch assembly from the bike and still can't get it to shift, you could have transmission problems. I would check the pawls on the gear shifting cam and beyond that it's dropping the engine and splitting the cases. The transmission of my bike seemed fine when I had it torn down so I looked elsewhere.

If your bike creeps forward in gear with the clutch pulled in, or is extremely difficult to get into neutral with the engine running, replacing the following parts may help.

Let's have a look at the clutch diagram and the parts I ordered (shown in red).

#2 Washer (replaced because it looked worn).
#5 Lock Washer (replaced because I bent it too many times).
#6 Washer (replaced because it looked worn).
#12 Clutch Push Rod (replaced because I had a bad feeling. New one was about 2mm longer).
#14 Clutch Push Rod Cam (replaced because of excessive wear in the area that meets the number 12 clutch push rod. New one is slightly different).
#17 Thrust bearing (replaced because the needle bearings appeared worn).
#18 Oil Seal (replaced just to be safe).

You may want to order a clutch cover gasket, but after tearing mine down nine times and re-assembling, still no leaks from the original. Looks like QingQi is using very good quality gaskets at the factory.

Let's get inside and take a look. First thing you need to do is drain your oil. Then back off your rear brake adjuster so you can push the foot lever far enough down to access the screws and pull the cover. Remove all the screws (highlighted in purple) with an 8mm socket. Don't forget the one on the oil filter cover. Gently pull the cover (oil will spill all over your floor). You may have to give it a tap with a rubber hammer to break the seal with the gasket. With any luck, the gasket will stay in one piece.

Here is the inside. Notice the 14mm wrench I wedged in (bottom left) to keep the brake lever down and out of the way.

Let's remove the clutch springs and the pressure plate. Now you can get at the individual clutch plates and the clutch push rod. If you're just replacing springs and plates, do your thing and button her back up. I replaced the cluch push rod, the new one was 2mm longer.

The whole clutch removed, see the scoring on that washer. Maybe not necessary to replace, but I felt better doing it. The clutch push rod is still inserted, you need to pull it out before going to the next step.

The clutch push rod cam is probably the main cause of my problem. To get it out, remove the screw (purple) and washer (red), now pull the cam (green) out with a good set of pliers. The seal will come out with the cam.

My cam doesn't look so good [Only registered and activated users can see links] time for a new one.

Hmmm.. the new one (left) is slightly different. Maybe improved? [Only registered and activated users can see links]

soshiant
07-03-1389, 08:00 بعد از ظهر
دوستان این پست مربوط به qm 250 سی سی میشه . یه چیزاییش با روان 200 مشترکه . اگر هم ربطی به روان 200 نداره ببخشید . مدیر محترم در صورت صلاحدید انتقال دهند

soshiant
07-03-1389, 08:05 بعد از ظهر

I took the long way to work and the long way back home, a little over 100 kilometers and everything appears to be working fine.

The first thing I noticed was a small improvement in low end torque compared to the QM200. Overall, it feels the same.... just smoother, with a little more oomph!

The riding position is pretty neutral, the bars are a little low for my taste, but I think aggressive street riders will like the lower position. The seat is very comfortable compared to the previous one on my 200 dual-sport and the height is perfect for me.

The brakes are great, the new rear disk is a huge improvement over the old drum style on the QM200 and although the front is only a single disk, it doesn't feel like the bike needs anything more.

80-100 kph is very smooth, 100-120 kph gets a bit buzzy, I won't give her the GPS top speed test until after the 500 k service. If anyone has the Suzuki TU250 service manual, it would be nice to know the valve clearance to see how it compares to the QingQi. CC, know any QQ people that might have a competent answer for the valve specs?[Only registered and activated users can see links]

Overall, I'm impressed.... it's not a whole new machine, but a nice refined evolution of the original QM200.

soshiant
07-03-1389, 08:07 بعد از ظهر
I have a huge list of to-do's and modifications, so I will be dumping a lot of pics and random comments over the next few days. I've been hitting the bike markets for farkles, and QingQi for maintenance specs, so let's get started.

If something is specific to the QM250, I will point it out, otherwise, most of this stuff is compatible with the QM200 family (motard/dual-sport).

If you do a lot of off-road riding, you will probably be happy with the stock metal foot-pegs, otherwise, I would highly recommend replacing them with rubber mounted pegs. The vibration difference is quite noticeable, especially if you ride any kind of distance at higher speeds. I found these in the Guangzhou bike market, inexpensive and effective.

The stock passenger hand rails look good, but are useless when you need to carry something. You can add the rear rack, OEM from QingQi.

The rack should be simple to mount up, but both of the OEM units I purchased were less than perfect. I few extra washers and spacers and all was well, but I've seen better quality on other racks I purchased from QQ in the past. You can see that it's a little "tweaked".

Pretty wide tolerance, I added spacers rather than stressing the welds on the rack.

Installed and ready for (ab)use.

The stock handlebar position was just too low for me, hands were numb after thirty minutes. I couldn't find a good set of bars with the right combination of height and width, so I grabbed a couple sets of bar risers to experiment. These are 5 CM (1.5 inches) and work fine with the stock cables.

I mentioned earlier that the rear sprocket is a 520/43T, I wanted to check the front and found it's a 520/15T. The outside cover is a bit different than the QM200, but it still has those annoying little 7mm bolts (should be 8mm like the other covers).

OEM 520/15T Front Sprocket

This is a very high quality rubber damped unit that is a rare find on most Chinese bikes.

The Mikuni carburetor is a little different than the QM200, notice the new choke lever and the push-pull throttle linkage has been replaced with a single pull-type.

soshiant
07-03-1389, 08:10 بعد از ظهر

That's all for now. The new dual-sport rims and tires (21" & 18") just arrived so I'm off to the garage for more wrenching.... stay tuned.

On the new QM250 engine, the cam chain and spark plug are now switched, but the stator and clutch remain in the same positions.

The bike came standard with an NGK DR8EA spark plug. Mine was a bit white, which confirms my suspicion the bike runs a little lean, probably for emissions.

Right hand side view.

soshiant
07-03-1389, 08:11 بعد از ظهر

It didn't look good. For some reason, the top end was starved for oil and most of the parts were pretty cooked.

I fired off an email to QingQi with all the details. They were as surprised as I was and asked me to dig deeper into the oil pump to look for clues. So off with the side cover to get a better look, the oil pump system is hidden behind the clutch.

The first thing I did was look back through my old photos of the QM200 as I remembered the oil pump was driven with a metal gear directly off the crank.

The new system of the QM250 uses the same Mikuni oil pump as the QM200, but it's driven from the back of the clutch. The gear is made of a very lightweight "plastic" material. It looks like a PA66 resin, but it could also be Stanyl. Manufacturers use this type of gear to reduce weight, cost and noise. Under most circumstances I think the gears would be fine, but I remember the 87-99 Kawasaki Vulcan 1500 had some issues with the same type of gear. Mine looked OK, but I then noticed some small plastic shavings in the oil.

On the back of the clutch, the gear in the middle was not making good contact with the plastic gear.

Over time, the plastic was slowly shaved off and eventually the gear was barely making contact. I tried to rotate it with my finger, sometimes they would catch and sometimes it would slip. Here you can see the damage inflicted on the plastic.

Again I fired off an email to QingQi with my opinion of the problem. They felt it best to send the engine back to Jinan for further evaluation and I agreed. A few days later I received a call confirming my findings. They asked if I wanted to rebuild the motor or wait for a new one. New sounded good, but it would be a few weeks to make that happen so I put the project on the back burner. Although I was disappointed with the failure, there is no way I would say it's indicative of a major problem with the QM250. The bike is not yet in serial production and mine is one of the very first QM250's QingQi built for testing and showcasing. I personally saw test bikes sporting this motor in Jinan with well over twenty thousand kilometers, so in my case it could have just been bad luck. Time will tell, as I obviously will be checking the wear on this gear in the new engine.

A few weeks passed and eventually a big box arrived at my office. I opened it up and pulled out the new motor. The folks at QingQi made sure everything from the carb clamp to the sprocket was already in place and ready for a quick install. Here it is before getting started.

Everything set up, this should be easy, right?

The difficult part is getting the frame and swing arm pivot to line up here.

soshiant
07-03-1389, 08:13 بعد از ظهر

Once you get the first bolt in, the rest is pretty easy. I marked the frame mounting areas with letters and the various screws with numbers. A&D are the main load points for the engine followed by B&C. Letter E is just there to protect the bottom of the engine and provides mounting for the skid plate.

And here is a view from the other side

Once the engine was in, everything else was pretty easy and it only took about an hour to get the rest of the parts back on. The bike really is a joy to work on because it's so simple and doesn't require any special tools. All things said, I'm glad I went through this as it's always nice to learn a little more about your bike, could come in handy out there in the wild [Only registered and activated users can see links]

Sometimes, bad things happen to good motorcycles. In this case, I really think the people at QingQi deserve a bit of praise for the way they handled the situation. They asked how I wanted the issue resolved and allowed me to decide on how to proceed. I chose to do my own labor and some extra goodies were shipped with the engine to compensate for my time and effort. Although it did take some time, they delivered on everything that was promised and I'm happily motoring down the road again. Thanks QingQi (specifically mister j) [Only registered and activated users can see links]

Oh... and about those goodies... looking pretty good as a dual sport [Only registered and activated users can see links] (new shock and 21" / 18" wheels)

Red Hat
30-04-1389, 01:05 بعد از ظهر
جنس فرمون روان واقعآ خیلی بده . یه باد به فرمون بخوره کج میشه.

BKING
26-05-1389, 12:05 قبل از ظهر
سلام جناب رد هت

اينطور كه مشخصه اون روان متعلق به شماست با توجه به اينكه به نظر طرح قديم هست اما داراي ترمز عقب ديسكي مي باشد آيا خودتان تغيير داده ايد ؟

چند عكس جالب از سايت روان سيكلت مي زارم

BKING
26-05-1389, 12:14 قبل از ظهر
آموزش نحوه تزريق گاز نيتروژن در فنر کمک فنر عقب مدل qmgy200 در پيوست

دوستان آيا اطلاع دارند كه چرا آدرس تكتاز موتور با روان سيكلت يكي مي باشد ؟ ايا رابطه اي بين اين دوشركت وجوددارد ؟

Red Hat
26-05-1389, 01:54 بعد از ظهر
اينطور كه مشخصه اون روان متعلق به شماست با توجه به اينكه به نظر طرح قديم هست اما داراي ترمز عقب ديسكي مي باشد آيا خودتان تغيير داده ايد ؟

سلام

روان من سری جدید هست ولی رنگ زرد مشکی برچسب هاش مثل قدیم هست.

BKING
26-05-1389, 09:24 بعد از ظهر
سلام

روان من سری جدید هست ولی رنگ زرد مشکی برچسب هاش مثل قدیم هست.

سري جديد از كي اومده ؟ شما چه مدت اينو دارين ؟ عوض كردين ؟

به نظرتون سري جديد خوش تيپ تره يا قديم ؟

Red Hat
26-05-1389, 11:00 بعد از ظهر
من از اولین روان های سری جدید که از شرکت اومد بیرون رو خریدم .

نزدیک 7 ماه.

نه .

بنظر من جدید ها قشنگ تره مخصوصآ با رینگ های طلایی.

حسـن
09-12-1389, 11:51 قبل از ظهر
من همیشه دوستدار روان بودم ولی به علت سنگین بودن و پهنای باند دنبال موتور ریس رفتم
از دوستان کسی راه کاری داره که روان کمک عقبش خیلی نیاد پایین ؟؟ من تا میشینم پلاک میکشه رو زمین:hanghead:
البته قدم هم بلنده :happy4:

Red Hat
09-12-1389, 03:17 بعد از ظهر
شما باید مهره ای که فنر را نگه داشته رو به سمت راست بچرخونی تا به مقدار مورد نیار هست پایین بیاد.

حسـن
09-12-1389, 03:54 بعد از ظهر
یعنی با این کار مشکل من حل میشه؟؟
کمک سفت نمیشه ؟؟ که موتور بکوبه؟؟:s (9):

Red Hat
10-12-1389, 01:27 قبل از ظهر
نه زیاد. اگه وزن شما زیاد باشه و فنر سفت باشه کمک نمی کوبه .

حسـن
19-12-1389, 11:06 بعد از ظهر
قوای محرکه تک سیلندر-چهارزمانه - هواخنک با رادیاتور روغن OHV
حجم اتاق احتراق سی سی199
قطر سیلندر,طول کورس پیستون 58/2 x 66 میلی متر
نسبت تراکم 1: 4/9
سیستم استارت الکتریکی- هندلی
گیربکس 5 دنده
طول 2125 میلی متر
عرض 815 میلی متر
ارتفاع 1285 میلی متر
فاصله بین محورهای دوچرخ 1405 میلی متر
ارتفاع زین 810 میلی متر
وزن خالص 128 کیلوگرم
سیستم تعلیق جلو تلسکوپی
سیستم تعلیق عقب تک کمک فنر قابل تنظیم
ترمز جلو ترمز دیسکی
ترمز عقب ترمز دیسکی
لاستیک جلو 21 * 3/00
لاستیک عقب 18 * 4/10
سیستم جرقه تخلیه الکتریکی- CDI
ظرفیت باک 14 لیتر
رنگ بدنه مشکی , نارنجی

amirz
22-01-1390, 07:38 بعد از ظهر
دوستان سلام

من امروز برای عقب روان 200 لاستیک خریدم ... (vee rubber 18*4.00 )

دوتا سوال :

1 - آیا عملا و تو ظاهر پهنای این لاستیک از پهنای لاستیک فابریک کمتره ؟؟؟؟ ( لاستیک فابریک : ایران یاسا 18*4.10 )

2 - تاریخ ساخت لاستیکی که خریدم برای اواخر سال 2009 ... چند وقت میتونم این لاستیک رو نگه دارم و بعد تعویض کنم ؟؟؟؟ ( لاستیک فابریکم هنوز یه مقدار آج داره )

ممنون میشم راهنمایی کنید ...:26:

soroush adventure
22-01-1390, 07:49 بعد از ظهر
لاستیک کراس ایران یاسا مینداختی . موتورت خیلی رخ پیدا میکرد تو آفرودم حال میکردی باهاش

Red Hat
22-01-1390, 08:38 بعد از ظهر
این ایران یاسا خیلی بهتر است .

فکر میکنم عمر لاستیک تقریبآ 3 سال باشه .

amirz
22-01-1390, 09:06 بعد از ظهر
لاستیک کراس ایران یاسا مینداختی . موتورت خیلی رخ پیدا میکرد تو آفرودم حال میکردی باهاش

سروش داداش من زیاد آفرود نمیرم ... مگه با شماها برم ... بیشتر تو شهر تردد دارم ... رو این حساب دوال گرفتم ...

Classified
28-01-1390, 11:53 قبل از ظهر
میشه با این موتور توی شهر تردد کرد؟؟ قیمتش چند؟؟ فرق سری جدیدش رو میشه با با سری قدیمیش با عکس

توضیح بدین؟؟

با bkz 160 خیلی فرق داره این موتور؟؟

Red Hat
28-01-1390, 12:04 بعد از ظهر
بله میشه باهاش تو شهر تردد کرد ولی مثل یک موتور شهری فرمون پذیری نداره .

سری قدیم : کمک جلو معمولی - ترمز عقب کاسه ای - زین پایینتر - چراغ عقب و پلاستیک عقب متفاوت با جدید - باربند -

سری جدید : آینه زیباتر - چراغ عقب و پلاستیک عقب زیباتر - کمک جلو معکوس - ترمز عقب دیسکی - رادیات روغن - زین بلند تر - دستگیره برای ترک نشین -

در مورد کیفیت bkz 160 نمیشه نظر داد چون تازه اومده . ولی قدرت روان بیشتر است چون 40 سیسی سیلند بزرگتر است.

Classified
29-01-1390, 12:18 قبل از ظهر
روان در مقابل کبیر TM چطوره؟ میارزه 300 اضافه بابت روان نسبت به کبیر TM داد؟

توی سایتش هست این مدل؟ ندیدم

ببخشید من زیاد سوال می پرسم:interview:

Alireza
29-01-1390, 01:27 قبل از ظهر
بله میارزه
رادیات روغن
کیفیت بهتر
انجین بهتر و پر قدرت تر
ساپورت لوازم بهتر
....

reza KTM
31-01-1390, 08:48 بعد از ظهر
من روان رو خیلی دوست دارم ولی یه رسمی تو ایران هست که من میترسم این موتور رو بگیرم
این که هر چی تو ایران خوب در میاد ازش میزنن و خرابش میکنن
به نظر شما ها این روان جدیدا rv غیر از ظاهر و ترمز عقب و کمک و... از لحاظ موتوری و انجین مثل سری اولیاش هست یا مثل هرچی که گل میکنه خرابش کردن؟

Alireza
01-02-1390, 01:07 بعد از ظهر
نه اینجوری ها هم نیست تو روان
مثل سری قبل انجین و کیفیتش کم نشده

soroush adventure
02-02-1390, 08:27 قبل از ظهر
شتابش عالیه و قدرت موتورشم خیلی دیر افت میکنه

reza KTM
23-05-1390, 01:32 قبل از ظهر
منم فکر کنم 1950 جدیدش و 1750 طرح قدیمش باشه مال 10 روز پیشه قیمت

ap_peiki
29-05-1390, 05:17 قبل از ظهر
سلام به کلیه روان سواران عزیز
من موتورم یه سری مشکلات داشت
1- زنجیرش در خد مرگ مش اومده یود
2- طبقش ار قمه تیز تر شده بود
3- دم ودسگاه کیلو مترش از پایین به فنا رفته بود
4- کاربراتش تنظیم نبود
5-شمعش هم دیگه تموم بود
کلا موتور با سلام و سلوات را میرفت
اقدامات انجام شده
1-خرید زنجیر ایزومی ژاپن 480000:wall3:
2-خرید دنده زنجیر عقب و جلو 29000:icon_pf _99_:
3- " دم دستگاه کیلو متر 14000+6000:sad:
4- یدونه در هم برای جعبه آچار خریدم 3000:afro:
بقیه چیزاشم تعمیر کاره ریخت هنوز پولشو نگرفته در مرحله تغارفه:icon_pf _100_:
موتورم خیلی توپ شد دستش درد نکنه (اوس اکـــــــــــــــــــــــ ــبــــــــــــــــــــــ ــر )

matiranlee
30-05-1390, 04:16 قبل از ظهر
آقا بالاخره از نظر کیفیت ساخت و لوازم روان بهتره یا bkz !?

Alireza
30-05-1390, 10:58 قبل از ظهر
من روانو ترجیح میدم امتحانشم پس داده قدرت بالاتری داره و لوازمشم تو بازار هست
bkz هم موتور با کیفیتیه باید ببینی چی میخوای از موتور و با کدومش بیشتر حال میکنی

mohammadazari
30-05-1390, 03:46 بعد از ظهر
باتوجه به اينكه روان امتحانشو پس داده يك عده به جاي اينكه دنبال نواوري باشن كپي كاري انجام مي دند .منم تو مشهد موتور شبيه روان زياد ديدم .
ولي انصافا روان درحد قيمتش موتور خوبي هست من الان يكماه هست صفرش رو خريداري كردم .دنده ها راحت جا ميخوره ترمزهاي نسبتا خوب شتاب وقدرتش هم خوبه .جون ميده براي بالارفتن ازجدول وپله .ولي يك مشكلي كه من باهاش دارم گيج زدن فرمون هست .باد لاستيكها رو چك كردم ولي بازم اين حالت روداره .

شفیع
30-05-1390, 07:01 بعد از ظهر
باتوجه به اينكه روان امتحانشو پس داده يك عده به جاي اينكه دنبال نواوري باشن كپي كاري انجام مي دند .منم تو مشهد موتور شبيه روان زياد ديدم .
ولي انصافا روان درحد قيمتش موتور خوبي هست من الان يكماه هست صفرش رو خريداري كردم .دنده ها راحت جا ميخوره ترمزهاي نسبتا خوب شتاب وقدرتش هم خوبه .جون ميده براي بالارفتن ازجدول وپله .ولي يك مشكلي كه من باهاش دارم گيج زدن فرمون هست .باد لاستيكها رو چك كردم ولي بازم اين حالت روداره .

وقتی فرمون گیج میزنه دو تا علت می تونه داشته باشه:
1) چرخ جلو رو در بیار بالانسش کن، حتما پره هاش تنظیم نیست.
2) بولبورینگ داخل فرمان رو بررسی کن، یا پیچ اتصال فرمون یا خیلی سفت بسته شده یا بولبوریگ خراب شده.

ASHKAN
30-05-1390, 07:27 بعد از ظهر
رو انجین روان چی نوشته؟ نوشته روان؟
:23::23::23:

شفیع
30-05-1390, 07:44 بعد از ظهر
رو انجین روان چی نوشته؟ نوشته روان؟
:23::23::23:

تشخیص روان اون قدرام سخت نیست،
روی فلاپاش نوشته rv یا ravan ولی تقلبی هاش خیلی بی ریا یه اسم دیگه نوشته شده،
یکی از شرکت هایی که در امر کپی کردن هیچ ترس و واهمه ای نداره (شرکت کثیر) تمام محصولاتش کپیه محصولات شرکت های ایرانیه دیگه ست، حتی آرم خود شرکت و حتی اسمش شباهت های خیلی زیادی با کویر داره.
رو که نیست سنگ پای قزوینه.

روان واقعی:

[Only registered and activated users can see links](Disk)1.jpg

ap_peiki
30-05-1390, 09:32 بعد از ظهر
آخ عاشقشم
امروز تا 60 /70 سانت رفت زیر آب خاموش نکرد
و هزاران کارهای دیگر

mehdicvl
03-06-1390, 04:38 بعد از ظهر
با سلام و خسته نباشید
دوستان بین موتور سیکلت روان 200 سی سی و bkz 160 سی سی، جدای از حجم موتورشون. کدوم موتور بهتره؟ (از همه لحاظ: کیفیت، تامین قطعان، مصرف بنزین و...)
---------------------------------
به نظرتون کسی که تا حالا موتور نرونده، میتونه موتور سواری رو با تریل شروع کنه؟ (قد 187 سانت، وزن 82 کیلوگرم)
با تشکر فراوان

reza KTM
04-06-1390, 02:02 قبل از ظهر
با سلام و خسته نباشید
دوستان بین موتور سیکلت روان 200 سی سی و bkz 160 سی سی، جدای از حجم موتورشون. کدوم موتور بهتره؟ (از همه لحاظ: کیفیت، تامین قطعان، مصرف بنزین و...)
---------------------------------
به نظرتون کسی که تا حالا موتور نرونده، میتونه موتور سواری رو با تریل شروع کنه؟ (قد 187 سانت، وزن 82 کیلوگرم)
با تشکر فراوان

دوست عزیز باید این سوال رو تو قسمت مشاوره خرید میزدید
ولی روان خیلی بهتره من شخصا کمک فنر فوق العاده نرم روان رو ترجیح میدم به همه تریل های دیگه
من فکر نکنم خیلی فرق بکنه که با تریل شروع کنی یا چیز دیگه ولی به هر حال باید آشنایی با موتور روندن رو داشته باشی
روندن تریل کمی سخت تره ولی اگر راه بیفتی فوق العاده آسون میشه برات و دیگه نمیتونی سوار چیز دیگه بشی
اگر گواهینامه گرفتی با همون تریلم میتونی برونی (گواهینامه امتحان تعادل هست)

قاصد
06-06-1390, 10:43 قبل از ظهر
موتور سیکلت روان QM ([Only registered and activated users can see links])

پست این بار من راجع به موتور سیكلتی از خانواده تریل با نام ( روان 200 rv) است كه البته بصورت كارخونه ای با برچسب های گمراه كننده سوزوكی كه تقریبا همه جای موتور چسبونده اشتباه گرفته میشه ولی اگه دقت كنید درخواهید یافت مارك كارخانه ی سازندش بالای مارك سوزوكی از سمت فلاپ عقب چپ موتور به سختی قابل تشخیص است .

روان تریل 200 دارای زین كشیده ای و مناسبی بوده كه تقریبا تا وسطای باك بنزین 14 لیتریش امتداد یافته است و شاید بشه 3 تركه هم به راحتی روش نشست بدون این كه به كسی فشار زیادی وارد بشه هرچند این كار بسیار خطرناكه و من فقط از باب مثال اینو میگم در هر صورت از نظر زین وضعیت مطلوبی داره

و اما كنسول :

كنسول این موتور طراحی بدیعی بخود گرفته است طوری كه با كمی دقت متوجه شباهت ظاهر كلی آن با عینك غواصی میشویم !
در دو طرف كنسول صفحه های مربوط به دور سنج و كیلومتر سنج دیده میشه كه خیلی كوچیك اند ولی با این وجود قابل رویت هستند...

و مابین اونها سایر چراغ های هشداری مثل فلاشرها و نور بالا قابل دیدن است .
روان 200 سی سی در ام دارای استارت برقی و دزدگیر بوده كه از این نظر هم مناسب است ضمن اینكه از لحاظ دكمه های روی جا دستی های فرمان كامل بوده و حتی دارای لامپ (pass) بوده كه برای هشدار به وسیله نقلیه جلویی بوسیله نور بالاست كه پشت دسته فرمان سمت چپ قرار دارد .
لامپ جلوی روان بسیار كوچك و در حد تزیینی است . و نمیشه توقع زیادی ازش داشت ولی تا حدودی مسیرتونو روشن می سازه ولی نه خیلی . فلاشرهای كوچكشم به شكل زیبایی طراحی شده كه در بسیار ضربه پذیر اند ولی میشه روشن خاموش شدنشان رو بوضوح ملاحظه كرد .

انجین :

انجین روان دارای حجم واقعی 199 سی سی بوده كه جدا عالی و صادقانه است . دلیل این كه میگم صادقانه اینه كه بعضی از موتورهای 200 سی سی بضاهر روشون زده 200 سی سی ولی وقتی حجمشونو از روی خود انجین میخونیم میبینیم كه بسیار كمتر از 200 سی سی بوده ( مثلا 189 سی سی ) ولی روش زده 200 سی سی ! حالا اسم نمیبرم . در هر صورت دارای 199 سی سی حجم واقعی و همچنین دارای 2 سوپاپ است و علاوه بر این ها دارای حفاظ فلزی زیر رانجینی هم بوده كه از آن در مقابل صدمات صیانت می كند . استارت برقی هم از همین جا قابل مشاهده است .
اگزوز موتور در سمت راست موتور بصورت تكی خودنمایی می كند كه دارای صدای جالبی هم هست . البته برای موتور-سوار ش نه برای ملت بیچاره !!

ترمز ها :

سیستم ترمز های روان دیسكی است كه مناسب است بدین صورت كه چه جلو چه عقب تك دیسكه بوده كه به تر تیب در سمت چپ و راست تایر های مربوط خود نمایی میكنند . ظاهر دیسك شون هم طرحی جدیده كه بر زیبایی موتور می افزاید .

سیستم تعلیق هم در حد مطلوبی است و بخوبی توانسته آبروی تریل بودن این موتورو كه همه ی ابهتش رو بهمین قسمت وابسته میدونه بخره !

در یك كلام :

موتور تریل خوبی است . دارای ظاهر دلربایی است .ولی هرگز مناسب جاده نیست و فقط استفاده از اون تو جاهایی كه مخصوصش است توصیه میشه . نه وسط اوتوبان و جاده !

ترمز های خوب / استارت برقی به همراه هندل پایی / مصرف سوخت متعادل / قابلیت تعویض تایر و استفاده از تایر های مرغوب تر / و حجم مناسب انجین اون از مزایای این موتور حساب میشه .
مجموعا مناسب افرادی است كه همی به این تیپ موتورا علاقه دارند هم دوست دارن موتورشون ظاهری زیبا داشته باشه

شفیع
06-06-1390, 01:09 بعد از ظهر
تریل روان با برجسب سورزوکی بیرون میدن !؟ جالبه، طراحیه اولیه روان مربوط می شه به شرکت سوزوکی ولی من تا حالا ندیدم شرکت روان، تریل روان رو با برچست سوزوکی بده بیرون، توی سایت روان هم چیزی نیست، تصویر با هم فتوشاپیه، دوستان اگر اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع دارن بگن.

البته این تریل ضعف هایی هم دارم،
اگر دقیق تر بررسی شه با تعجب به یه نکته ای بر می خوریم، موتو سیکلتی که برای آفرود طراحی شده، و خیلی ها برای آفرود ازش استفاده می کنن، یه تریل سرعتیه، ضریب خار های روان دقیقا طراحی شده برای محیط های شهری، چند تا روانی که دیدم خوب به خار هاشون دقت کردم، یاز یک ضریب خار کوچیک استفاده کردن که شاید بشه گفت در شان یه موتور آفرود نیست، خیلی از دوستانی که روان دارن هم در توصیفاتشون گفتن روان یه موتور سرعتیه، روان انجین خوب و قوی داره و همین انجین خوب باعث شده تا ضعف خار ها محسوس نباشه،
به نظرم بهتره دوستانی که از روان برای آفرود استفاده می کنن خار هاشو عوض کنن، تا هم فشار کمتری به انجین وارد شه و هم قدرت بیشتری رو ارائه بده.
در مورد ترمز هم اینطور که اکثر دوستان گفتن ترمز های خوبی داره و خوب جواب داده ولی بهتر بود یا بهتره برای ترمزاش از هیدرولیک دو پیستونه استفاده کنن، خیلی بهتر جواب می ده و قوی تره.

soroush adventure
06-06-1390, 08:59 بعد از ظهر
به نظرم بهتره دوستانی که از روان برای آفرود استفاده می کنن خار هاشو عوض کنن، تا هم فشار کمتری به انجین وارد شه و هم قدرت بیشتری رو ارائه بده.

منظورتون از خار کدوم قسمته ؟

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

در مورد ترمز هم اینطور که اکثر دوستان گفتن ترمز های خوبی داره و خوب جواب داده ولی بهتر بود یا بهتره برای ترمزاش از هیدرولیک دو پیستونه استفاده کنن، خیلی بهتر جواب می ده و قوی تره.

ترمز جلوش 2 پیستونه هست. واینکه خیلی ترمزهای حساسی داره که تو خاکی خوب نیست. دیگه قوی تر هم بشه به مشکل میخوره راکب. الان رو پیشرو 250 همین اشتباه رو کردن . هر دو ترمزهاش 2 پیستونه هست و قطر دیسکش 30 سانت. اشاره به ترمزها میکنی چرخ قفل و ....

شفیع
06-06-1390, 09:21 بعد از ظهر
منظورتون از خار کدوم قسمته ؟

---------- Post added at 09:59 PM ---------- Previous post was at 09:54 PM ----------

ترمز جلوش 2 پیستونه هست. واینکه خیلی ترمزهای حساسی داره که تو خاکی خوب نیست. دیگه قوی تر هم بشه به مشکل میخوره راکب. الان رو پیشرو 250 همین اشتباه رو کردن . هر دو ترمزهاش 2 پیستونه هست و قطر دیسکش 30 سانت. اشاره به ترمزها میکنی چرخ قفل و ....

سروش جان،
منظورم خار عقبشه، به نظرت بهتر نیست کمی بزرگ تر شه !؟

و اینکه اگر واقعا ترمز هاش قفل می کنه و کله قوچی ترمز می گیره، یعنی ترمزش مشکل داره، این طور ترمز گرفتن رو نمی شه جزء مزیت هایش بدونه، پس چرا روان دارا می گن ترمزش خوبه !؟!
فکر کنم دو پیستونه بهتر باشه، واسه اینکه تمام نیروی روغن در اون لحظه ی ترمز گرفتن روی یک نقطه وارد می شه و باعث می شه پستون یا سرعت بیشتری به لنت فشار بیاره، رو لنت زود تر داغ کنه، اگر دقت کرده باشین، تمام موتور های سنگین هم چند پیستونه هستن، خوب این خودش می تونه دلیلی برای بهتر بودن این ترمز ها باشه.
ولی اگر ترمز های به حالت قفلی عمل می کنن، می شه گفت مشکل از ترمزه

soroush adventure
06-06-1390, 09:56 بعد از ظهر
اگه منظورتون خورشیدی عقبه من اینکار رو قبلا کردم. موتور قوی تر شد و ضریب دتده ها کاهش پیدا کرد. ولی عملکرد موتور افتضاح بود. در واقعع موتور سرعت خودشو از دست داده بود و عامل سرعت و شتاب که تو شیب خیلی مهمه از دست رفت و باعث میشد که موتور تو یکسری از شیبها خصوصا شیبهای شنی بمونه و چرخ عقب هرز بگرده

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:48 PM ----------

در مورد ترمز ها هم نمیشه دقیقا گفت ایراد . یکمی زیادی قویه که البته برای تو شهر خوبه ولی تو خاکی باعث میشه یه جاهایی موتور از تعادل خارج بشه مخصوصا سر پیچ ها و تو سراشیبیهای تند.
هرچی تعداد پیستونهای ترمز بیشتر باشه و قطر دیسکش بیشتر باشه اون ترمز قویتره و طبعا برای نگه داشتن موتور سنگین چنین چیزی میطلبه ولی برای یه موتور سبک اصلا مناسب نیست

mehrdad.
06-06-1390, 10:02 بعد از ظهر
سلام
وضعیت روان با لاستیکهای off road در آسفالت خیس(هوای بارونی )چطوریه...خودم حس خوبی نداشتم هر لحظه امکان زمین خوردن میرفت سر پیچها....
دوستانی که تعویض لاستیک داشتن(مزیت.مارک.قیمت.آدرس و....) راهنماییم کنن ممنون میشم:26:

شفیع
06-06-1390, 10:31 بعد از ظهر
اگه منظورتون خورشیدی عقبه من اینکار رو قبلا کردم.
پس شما تغییرات مورد نیاز رو انجام دادید، بله حرفتون درسته، با تغییر خار عقب (خورشیدی) ضریب دنده ها به کل بهم می ریزه، مثلا جایی که قبلا با دنده تو می رفین حالا باید با سه حرکت کنین، و اگر اختلاف ظریب دنده ها زیاد باشه اون موقع کمی کار سخت می شه، ولی در کل قدرت موتور خیلی بیشتر می شه خوب هر کسی از آفرود یه انتظاری داره :4chsmu1: بعضی آفرود رو مثل شما در عبور با شرعت از شیب های تند می دونن، و بعضی های مثل من آفرود رو حرکت در مسیر های سخت و شیب دار با دنده سنگین و نرم !

وضعیت روان با لاستیکهای off road در آسفالت خیس(هوای بارونی )چطوریه...خودم حس خوبی نداشتم هر لحظه امکان زمین خوردن میرفت سر پیچها....
در مورد حرکت در مسیر های بارانی یا به عبارتی خیس، عامل اصلی می شه گفت نوع و جنس لاستیکه، نوع موتور نمی تونه خیلی عامل تاثیر گذاری باشه، البته منظورم موتور های در یک کلاسن،
من خودم لاستیک دانلوپ رو آزمایش کردم واقعا فوق العادست.

نیما نادری
06-06-1390, 10:55 بعد از ظهر
قدرت و گشتاور انجین روان امکان استفاده از خورشیدی بزرگ رو از راکب میگیره این در حالیه که با تایید فرمایشات سروش ترکیب فعلی بی نیاز از اعمال تغییرات در اندازه قوای انتقال نیرو (خورشیدی جلو و عقب ) هست

روان به روایت تجربه اگر به لاستیکهای آفرود مناسب مجهز بشه قابلیت حرکتیه بهتری رو بروز میده و ترمزهای دیسکی عقب در حالیکه تک پیستون هستن دائما در حال سایش به دیسک و تولید صدا و حرارت و همچینین

بسیار حساس و نا مناسب برای آفرود مینماید . ترمز درام با قابلیت تنظیم آسان توسط راکب در هر شرایط مسیر و همچنین مصونیت در اصابت با سنگ در مانورهای سنگین در مقایسه با ترمز دیسک کار آمدتر هست و در

نقطه مقابل سرویس راحت و عملکر بهتر در شرایطی که ترمز خیس شده از نقاط قوت دیسک به حساب می آید

روغن ترمز های دیسکی در موتورهای چینی بعد از یک تا سه سال میبایست تعویض شوند و تغییرات ترمز گیری و عملکرد نرم ترمز بعد از تعویض روغن کاملا مشهود خواهد بود علی الخصوص در ترمز جلو که گاها اهرم ترمز سفت و پله پله حرکت میکند

در مورد لاستیک همیشه از وی رابر گل کراسی استفاده کردم و راضی هستم و روی این روان هم همین حرکت رو خواهم کرد

شفیع
06-06-1390, 11:22 بعد از ظهر
قدرت و گشتاور انجین روان امکان استفاده از خورشیدی بزرگ رو از راکب میگیره این در حالیه که با ...

روغن ترمز های دیسکی در موتورهای چینی بعد از یک تا سه سال میبایست...

با توضیحات آقا نادری، باید واقعا خودم روان رو با همین خورشیدی فعلی آزمایش کنم ببنم چطوره، اینطور که آقا نیما فرمودن باید مناسب باشه.

ولی در مورد ترمز آخرش متوجه نشدم چطوره، آخه هر روان داری یه چی می گه، یکی می گه عالیه، یکی میگه خوبه ولی قفل میکنه، یکی عین شما می گه داغ می کنه !
ولی خوب نوشته های شما به نظرم معقولانه تر میاد، داغی و تعویض روغن معمولا در ترمز های یک سیلندر مشهود تره.

ولی اینجا واسم یه سئوالی پیش میاد،
من هم فبلا به این موضوع فکر کرده بودم که آیا امکان آسیب دیدن ترمز های دیسکی در مسیر های آفرود وجود نداره ؟ در نگا اول به نظرم خوب آره خیلی راحت یه دیسک می تونه توی مسیر سنگ لاخی آسیب ببینه، و همین آسیب به دیسک موتورم هم وارد شد، توی مسیر کوهستانی برخورد کرد با سخره و تاب برداشت. به همین دلیل فکر کردم پس ترمز دیسکی برای موتور های آفرود خوب نیست،
ولی وقتی موتور های آفرود جدید یاماها، هوندا ... بررسی کردم دیدم اون ها هم از ترمز های دیسکی استفاده می کنن !

alinozad
07-06-1390, 06:20 قبل از ظهر
سلام.همراه سوال این دوستمون به سوال منم جواب بدید:
من تازه روان گرفتم،کمک گازی وسط الان خالیه؟باید پرش کنم؟یکی از دوستان میگفت اومده با اونائی که لاستیک پرمیکنند نیتروژن بزنه،ده ثانیه نگه داشته و یهو اورینگهاش دررفتن و کمکش معیوب شده،چقدرباید بزنم تا خراب نشه؟اصلا این گاز زدن چه فرقی داره؟من لاستیکهاشو گذاشتم فابریک بمونه،آفرود هم راحت جواب داد(بالا پائین رفتن از تپه و شیب)هم آنرود بدون لرزش میره و مشکلی نداره...بازم باید عوضش کنم؟چون اکثرا میگن عوضش کن.

نیما نادری
07-06-1390, 12:31 بعد از ظهر
shafy جان

ترمز عقب دیسکی یک تکنولوژیه به روز و کار آمد هست ولی به شرطی که سیستم با هم مچ باشه !!!!
در موتورهای خارجی سیستم مچ هست و عملکرد واقعا عالی یعنی توان ترمز به میزان نیاز تنظیم شده و همه قطعات کالیبره هستن
ولی موتورهای چینی اغلب این طور نیست
وارد کننده فکر میکنه هر چی قویتر باشه بهتره و چینیه هم دو پیستونش میکنه 3 سوت تا فوروش کنه
معزلات ترمز دیسکیه چینی :

قدرت نا هماهنگ گاهی زیادی قوی و گاهی ضعیف
خورده شدن نا هماهنگ لنتها
تولید صدای اضافه
تاچ بودن لنت با دیسک و تولید حرارت حتی تا سرخ کردن دیسک !!!

به عقیده من حداقل ترمز جلو باید از نوع دیسکی باشه تا همیشه بشه روی متوقف شدن کامل وسیله نقلیه حساب کرد

Kenji
08-06-1390, 06:51 بعد از ظهر
قیمت امروز روان آر وی در تهران 1910

حسـن
18-06-1390, 08:23 بعد از ظهر
دوستان فعلا یه تب روانی شدن افتاده تو سایت من هم دارم میرم یه کارکرده اش را ببینم
حدود 5 هزارتا آنرود کار کرده کدوم قسمت هاش ممکنه مشکل دار شده باشه ؟ یکم توضیح بدید

Kami
18-06-1390, 09:11 بعد از ظهر
دوستان فعلا یه تب روانی شدن افتاده تو سایت من هم دارم میرم یه کارکرده اش را ببینم
حدود 5 هزارتا آنرود کار کرده کدوم قسمت هاش ممکنه مشکل دار شده باشه ؟ یکم توضیح بدید
اما به نظرم حسن جان شما که انرود سواری نمیتونی با روان کنار بیای . من خودم نشستم پشتش پاهام لرزش گرفت
اما موقعه خرید حتما به کمک فنرش و شاسیش نگاه کن . معمولا این موتورا بعد یه مدت افرود شدید از پا میوفتن

نیما نادری
18-06-1390, 11:02 بعد از ظهر
روان شاسیش خیلی محکمه راکب باید به فکر تجهیزات ایمنی خودش باشه !!!

حسـن
19-06-1390, 09:30 بعد از ظهر
روان تو ترافیک چطوریه؟ میشه از لابه لا ماشینا رد کرد ؟ یا لایی کشید؟

Alireza
19-06-1390, 09:53 بعد از ظهر
اره مشکلی نداره

Kenji
23-06-1390, 11:21 بعد از ظهر
بروبچ رو روان دزدگیر ببندم برای آفرود دچار مشکل نمی شه؟

لوازم و ادوات اضافی می شه چی بست رو موتور تو آفرود هم مفید باشه؟

نیما نادری
24-06-1390, 08:53 قبل از ظهر
دزدگیر ... بی خیال کنجی

محافظ دست یا مثل مال من یا ثابت

زنجیر اورینگی اگر اورینگی نیست

فیلتر بنزین در مسیر اون شلنگ که میره تو کارب

تعویض زین با مدل قدیمی کوتاهتر

تعویض فرمان با مدل سبک تر و بلندتر

تعویض شمع با نوع ایریدیوم

تعویض روغن با موتول

و
.
.
.

Kenji
25-06-1390, 12:21 قبل از ظهر
بروبچ تاپ اسپید روان تو اتوبان ارتش که تقریبا کفیه تو باد مخالف 125 کیلومتر در ساعت

:[Only registered and activated users can see links] البته رو موتور خوابیده بودم تریپ ریس.

==

یه بابایی هم امروز تو ترافیک از پشت با سرعت 1 کیلومتر زد به پام و آروم موتورو گذاشتم زمین. مرتیکه اومده بیرون می گه زدم به پات؟!!! پ ن پ. حال کردم موتورو بذارم زمین ببینم کی مرده بیاد حرف بزنه

نیما نادری
25-06-1390, 12:26 قبل از ظهر
بروبچ تاپ اسپید روان تو اتوبان ارتش که تقریبا کفیه تو باد مخالف 125 کیلومتر در ساعت

:[Only registered and activated users can see links] البته رو موتور خوابیده بودم تریپ ریس.

==

یه بابایی هم امروز تو ترافیک از پشت با سرعت 1 کیلومتر زد به پام و آروم موتورو گذاشتم زمین. مرتیکه اومده بیرون می گه زدم به پات؟!!! پ ن پ. حال کردم موتورو بذارم زمین ببینم کی مرده بیاد حرف بزنه

کنجی بیا مردونگی کن اول تجهیزات ایمنی بخر

همین یارو میتونست بزنه پاتو خرد کنه

میخری یا بزنم...لا اله الا الله

---------- Post added at 01:26 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

بابا روان ماله تخته کردن نیست

125 تا ......

Kenji
25-06-1390, 12:35 قبل از ظهر
کنجی بیا مردونگی کن اول تجهیزات ایمنی بخر

همین یارو میتونست بزنه پاتو خرد کنه

میخری یا بزنم...لا اله الا الله

---------- Post added at 01:26 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

بابا روان ماله تخته کردن نیست

125 تا ......

به خدا امروز می خواستم برم بخرم. نشد روزگار امون نداد. نمی دونم فردا گمرکیا هستن یا نه. یه سر می رم حتما.

==

صرفا جهت تست بود. اما خدا وکیلی چیزی از آپاچی کم نداره. دیوونه ان ملت می رن آپاچی و پالس می خرنا!

reza KTM
25-06-1390, 02:44 بعد از ظهر
به خدا امروز می خواستم برم بخرم. نشد روزگار امون نداد. نمی دونم فردا گمرکیا هستن یا نه. یه سر می رم حتما.

==

صرفا جهت تست بود. اما خدا وکیلی چیزی از آپاچی کم نداره. دیوونه ان ملت می رن آپاچی و پالس می خرنا!
مخصوصا تو تهران که خیابوناش یه پا آفروده
با همین موتور 3 سال کارکده و صفحه کلاج تموم کرده با آپاچی رفیقم که 1ماه و نیمه خریده کورس گزاشتم تو دنده 1 کمی افتادم جلو (نیم متر) تو دنده 2 پا به پای هم و تو دنده 3 اون رفت جلو (نیم متر)
به خدا اگر یه صفحه عوض کنم برای این موتور راحت آپاچی رو میگیره
از موتوره خیلی راضیم ولی موتور قبلیم یه چیز دیگه بود با دنده 2 80 تا با کیلومتر رو موتور میرفتم (شاید باور نکنید)

alip
25-06-1390, 06:08 بعد از ظهر
دزدگیر ... بی خیال کنجی

محافظ دست یا مثل مال من یا ثابت

زنجیر اورینگی اگر اورینگی نیست

فیلتر بنزین در مسیر اون شلنگ که میره تو کارب

تعویض زین با مدل قدیمی کوتاهتر

تعویض فرمان با مدل سبک تر و بلندتر

تعویض شمع با نوع ایریدیوم

تعویض روغن با موتول

و
.
.
.
kenjijجون برای بردن لوازمی که تو افرود نیازه وواجبه مثل آب.اچار.لوازم پزشکی و.....برای بردن اینجور چیزا میشه از کیفهای زیپ داری که هم روی زین(از دو طرف اویزون مثل خورجینای قدیمی)و کیفهای زیپ داری که روی کنسول جلوی موتور بسته میشه که جنس فایبر گلاسشم هست استفاده کرد 32283229

alip
25-06-1390, 06:10 بعد از ظهر
ااین ابزار از چیزاییه که تو افرود خیلی به کار میاد

Kenji
25-06-1390, 08:45 بعد از ظهر
والا من قبل از آفرود یه سر مغازه داداشم میرم حل می شه همه چیزش.

یه کیف امداد یو اس آرمی و یه جعبه آچارشون رو کنار گذاشتم. قرص تصفیه آب و غذای فشرده هم که هر دفعه برمیدارم

دیگه می مونه لوازم پوشاک خودم و چراغ قوه (led ضد آب و ضد ضربه) و اینجور چیزا

عکساش رو می ذارم

Kami
27-06-1390, 12:59 قبل از ظهر
روان تو سربالایی مثل مگلی میره
امشب با کنجی 2 ترکه یادگار جنوب به شمال رو 100 تا رفتیم راحت

Kenji
27-06-1390, 01:04 قبل از ظهر
و البت تو سرپایینی 120 تا رو اومدیم :gigglesmile:

Kami
27-06-1390, 01:07 قبل از ظهر
اره کنترلش خوبه . با اینکه همش گاز میدی بهش اما چیزیش نمیشه

Alireza
27-06-1390, 01:10 قبل از ظهر
واقعا این موتور واسه سرعته 120 تاس؟

Kenji
27-06-1390, 01:11 قبل از ظهر
وقتی با کا تی ام 150 تا می شه رفت با این چرا نشه 120 تا رفت؟

Alireza
27-06-1390, 01:31 قبل از ظهر
کی تی ام هم تو سرعت 150 تا تعادل نداره
این موتور سرعت نیست کافیه یه باد ناجور بزنه ببینی تو اون سرعت تعادلت چه جوری میشه
در کل اشتباهه این کار که با موتوری مثل روان 120 تا ادم بره
تو سرعت دوست داشتی پالسی چیزی میگرفتی این موتور واسه افرود و طبیعته

reza KTM
27-06-1390, 09:47 بعد از ظهر
من امروز رفتم برای موتورم یه سری لوازم که داغون شده بود بخرم رفتم نمایندگی روان
قیمت اجناس فابریکش خیلی بالا هست
کسی که تو اون مغازه بود میگفت (نه صاحب مغازه) روان موتور خیلی خوبیه ولی مشکلش قیمت لوازمش هست
من خواستم دو تا راهنما بگیرم گفت فابریکش هر کدام 8000 تومان من معمولی گرفتم هر کدام 2000 تومان
دسته کلاج فابریکش 8000 تومان معمولی 1000 تومان
اون قسمت دوشاخ عقب که جای دست ترک نشینه یه جفت 25000 تومان
صفحه کلاج فابریک روان 34000 تومان یا 38000 تومان
طوقه آلمینیومی هم 40 یا 50 هزار تومان
جای پلاک عقب هم که خیلی خوشگله 12000 تومان (همین یه دونه خیلی ارزونه که اونم میگفت خوب نیست و همش میشکنه و به این قدیمی ها نمخوره)
لنت جلو یا عقب هر کدام 8000 تومان معمولی 3000 تومان
من گیربکس رو هم قیمت کردم گفت مال روان 295000 تومان معمولی 130000

با این تفاسیر من تو یه چی موندم اگه چینیه چرا انقدر گرون پس حتما جنس با کیفیت چینیه درسته؟ چون ما جنس چینی خوب هم کم نداریم

نیما نادری
27-06-1390, 11:25 بعد از ظهر
قطعات روان تحت لیسانس سوزوکی تولید میشه و کمی باید کیفیتش از قطعات زیر پله ای بهتر باشه به همین دلیل با بالاتر رفتن یکم کیفیت قیمت خیلی بالا میره این مدل کار چینیا هست

در مورد صفحه فلات فکر میکنم صفحش با cg یکیه و رنج و سیعی از برند و قیمت و کیفیت موجوده ولی روان خیر

در مورد قطعات روان اگر کسی به مشکل خورد همین جا رامطرح کنه تا با حداقل هزینه ممکن بهترین جنس رو در اختیارش قرار بدیم

در مورد راهنما باید بگم راهنمای فابریک روان چیزی از راهنمای فابریک مثلا دایلیم در کیفیت کم نداره پس باید 8000 تومن باشه چون مال دایلیم 12000 تومنه !!!

کتی و بقیه اقلام هم به همبن ترتیب هست میتونی فابریک ببند نمیتونی ارزونش هست

ولی هیچی لذت باز کردن پک فابریک قطعه اصلی و نصب کردنش رو نداره حتی اگر چینی و روان باشه

همه روانیا قیام کنن

سید حمید
29-06-1390, 12:59 بعد از ظهر
دارم روانی میشم:14::happy4::thanks:
من امروز (29/6/90) زنگ زدم نمایندگی اصفهان قیمت گرفتم گفت 2 میلیون اون مدل دیگش که ترمز عقب دیسکی نداره و ارزون تره رو نداشت .واقعا قیمت ش همینه؟؟؟؟؟:297::wow::25::icon_pf _99_:

Mohammad aghili
29-06-1390, 01:11 بعد از ظهر
مشهد rv 1950
تیپ 5 یا نیمه فولش هم 1750

Nekofar
29-06-1390, 01:32 بعد از ظهر
میگن گرون میگه. منم رفتم همون 2 قیمت داد و مدعی بود که بیرونم 2.2 قیمت میدن. اما بیرون من چند جا پرسیدم 2 قیمت دادن و یه جا هم گفت بین 1.9 تا 2 و یگی هم گفت بیعانه بدی قیمت دقیقشو میگیرم.
دارم روانی میشممن امروز (29/6/90) زنگ زدم نمایندگی اصفهان قیمت گرفتم گفت 2 میلیون اون مدل دیگش که ترمز عقب دیسکی نداره و ارزون تره رو نداشت .واقعا قیمت ش همینه؟؟؟؟؟

سید حمید
29-06-1390, 03:14 بعد از ظهر
حالا اصلن ارزشش رو داره برای یه کمک جلوی بر عکس و ترمز عقب دیسکی و کورپی الومینیومی 200 تومن ادم اضافه تر بده؟؟؟؟:mad_majidonline::297:

nopo
29-06-1390, 05:16 بعد از ظهر
حالا اصلن ارزشش رو داره برای یه کمک جلوی بر عکس و ترمز عقب دیسکی و کورپی الومینیومی 200 تومن ادم اضافه تر بده؟؟؟؟:mad_majidonline::297:

بعععععععلللللههه!! ارزشش رو داره کمک معکوس باعث میشه راکب کمتر بالا وپایین بپره!!!(اگه خودت بخوای کمک معکوس بخری جفتی250تا300هزارآب میخوره
شما ترمز دیسکی رو با سیمی یکی میکنی؟(دیسکی خیلی بهرته)
کورپی=کرپی مجیدجان!!
کرپی از همون اول آلومینیومی بوده چیز جدیدی نیست:4chsmu1:

reza KTM
01-07-1390, 03:56 بعد از ظهر
فلاپ های روان از جنس پلاستیکه و نرمه و خیلی دیر میشکنه من تا حالا خوردم زمین به راحتی نمیشکنه
راهنما ها هم فنری ماننده و خیلی طوریش بشه پلاستیک روش بشکنه (اکثرا نمیشکنه راهنما پاره میشه)
کاسه چراغ هم به این راحتی نمیشکنه چون دمه دست نیست مگر از جلو بخوری که بازم شک دارم با اون چرخ بزرگ کاسه چراغ طوریش بشه

Kenji
01-07-1390, 11:56 بعد از ظهر
دوستان روان از بغل بخوره زمین اولین چیزی که میشکنه کتی کلاج یا ترمز جلو هست.

بعد فلاپ ها

بعد جا پایی ها تو میره

تجربه ی امروز :crazy:

سید حمید
02-07-1390, 07:47 بعد از ظهر
اقا نیما همینا که جلوی دسته کلاج و ترمز بسته میشه رو میگند گارد دسته؟؟؟قیمتش چنده؟؟؟

نیما نادری
02-07-1390, 08:37 بعد از ظهر
بله این همه توضییح دادم که بگم همونا که جلو دسته بسته میشه میشه گارد دست !!!

کتی روان در رنگها و کفیت های مختلف موجوده اما

من حال ندارم تو بیابون خوردم زمین کتی هم بشکنه و بشه غوز بالا غوز

ضمنا دارم موتورو به یک جفت کتی rally آلمینیومی و کوتاه مجهز میکنم که با این محافظ های معلق هرگز دیگه کتی نشکنه !!

ضمنا از برخورد سنگ و سرما و باد و شاخه درختان به دست جلوگیری میکنه

قیمت معلقش حدود 10 تومن و قیمت فلزیش از 30 هزار تا ........

ap_peiki
03-07-1390, 04:29 بعد از ظهر
چنتا مشکل روان داره
1 - ضعف در ترمز ها ( چون مخزنش جدا نیست هی اول کار هوا میگیره خالی میکنه )
2 - ضعف در جنشس کرپی فرمان (اگر یکبار نگهدارنده کیلومتر رو باز و بسته کنید باید از پیچ دنده درشت استفاده کنید و برای دفعات بعد از مهره برا پشتش)
3 - ضعف در جنس نگه دارنده کیلومتر ( اگه موتورتون قفل فرمون باشه و زمین بخوره اون کج میشه و باعث میشه که کیلومترتون هم بشکنه )
4 - کمک های این موتور که بدرد آفرود نمیخوره و با کوچیکترین ضربه میچسبه کمک عقبش هم به مرور زمان نشست میکنه + صدای قیژ قیژ

نیما نادری
03-07-1390, 07:35 بعد از ظهر
چنتا مشکل روان داره
1 - ضعف در ترمز ها ( چون مخزنش جدا نیست هی اول کار هوا میگیره خالی میکنه )
2 - ضعف در جنشس کرپی فرمان (اگر یکبار نگهدارنده کیلومتر رو باز و بسته کنید باید از پیچ دنده درشت استفاده کنید و برای دفعات بعد از مهره برا پشتش)
3 - ضعف در جنس نگه دارنده کیلومتر ( اگه موتورتون قفل فرمون باشه و زمین بخوره اون کج میشه و باعث میشه که کیلومترتون هم بشکنه )
4 - کمک های این موتور که بدرد آفرود نمیخوره و با کوچیکترین ضربه میچسبه کمک عقبش هم به مرور زمان نشست میکنه + صدای قیژ قیژ

1- ترمز جلو یا عقب ؟
2-نشنیدم تا حالا
3-پیشنهاد میکنم فرمون موتورو قفل نکنید موقع افتادن !!!
4- کمک من سفته و نمیچسبه و البته بنده هم باهاش پرش نمیزنم چون میدونم جواب نمیده 13000 کیلومتر بدون نشتی و صدای اضافه (نظافت موتور بعد از آفرود خیلی مهمه )

شفیع
03-07-1390, 08:01 بعد از ظهر
به نظرم بهتر بود واسه ترمز های روان از یه کالیبر بزرگ تر استفاده می کردن، مثلا از یه پمپ ترمز دو پیستونه، حالا که جنس لنت ها خوب نیست اگر پمپش دو پیستونه و لنت ها بزرگ تر شه به نظرم ترمز باید بهتر عمل کنه، یا ممکنه باعث شه دیگه مشکلاتی عین مشکل علیرضا در (یک روز آفرود در دیزین همراه با حادثه ([Only registered and activated users can see links])) پیش نیاد،
کار خیلی دشوار و پر هزینه ای نیست، کسی از دوستان روان سوار تا حالا این کارو کرده ؟ اگه روان داشتم همین فردا صبح می رفتم آزمایش می کردم، چیزی که توی بازار زیاده پمپ ترمز دو پیستونه، از همه نوع و همه قیمتشم هست. ترمز های دیسکی (روغنی) معمولا اندازه های استاندارد داره نباید واسه نصب مشکلی داشته باشه.

من خودم رادیسون دارم، رادیسون هم جلو و هم عقب هر دو از پمپ دو پیستونه و لنت بزرگ داره، شاید به صورت کلی اگر ازم بپرسن رادیسون چه خوبی داره، اولین نقطه قوتشو ترمزش معرفی می کنم، بار ها در شیب تند در حالی که موتور سنگین بود (دوترکه با بار) در هر شرایطی چرخ ها رو قفل می کنه جلو و عقب فرقی نداره.
موتور های با پمپ ترمز تک پیستونه رو هم نشستم، وقتی موتور سنگین می شه و مخصوصا در شیب، خیلی به لنت فشار میاد، چون سطع تماسش با دیسک به صورت تک نقطه ای هست.

نیما نادری
03-07-1390, 08:14 بعد از ظهر
در آفرود ترمز عقب قوی خیلی مرگ آوره همین پیشرو 250 جدید دو پیستونه همین str200 دو پیستونه راننده در حال تصور اینه که بگیرم یا نگیرم ...ترمز قفله و موتور کونسره میره

برای بد بودن جنس لنت که آدم سیستم ترمز عوض نمیکنه ضمنا لنتهای فابریک روان بسیار با کیفیت هستن در بازار هم یدکی با همون کیفیت موجوده (حتی اصلی شرکتی)

من روان عقب دیسک یکی از دوستان رو سوار شدم تک پیستون اشاره میکردی رو آسفالت ترمز قفل بود !!!

رادیسون شما سوپر موتور هست با رینگ 17 و لاستیک پهن اگر همون سیستم ترمز روی موتوری با رینگ 18 و لاستیک باریک باشه داستان کلا غم انگیز میشه

مشکل کنجی با کمی تجربه و راهنمایی صحیح حل میشه طوری که شیبها رو به سبک دانهیل بی ترمز بیاد پایین

ولی من شنیدم چون بهش گفتن اصلا تو سرازیری ترمز جلو نگیر بنده خدا کلاچ رو هم گرفته که چرخ عقب درگیر نشه ترمز عقب هم که رفته بوده پایین و بوممممم

ap_peiki
04-07-1390, 01:49 قبل از ظهر
1- ترمز جلو یا عقب ؟
2-نشنیدم تا حالا
3-پیشنهاد میکنم فرمون موتورو قفل نکنید موقع افتادن !!!
4- کمک من سفته و نمیچسبه و البته بنده هم باهاش پرش نمیزنم چون میدونم جواب نمیده 13000 کیلومتر بدون نشتی و صدای اضافه (نظافت موتور بعد از آفرود خیلی مهمه )
1 - عقب
2 - امتحان کنید
3 - دزد های عزیز رو چیکار کنیم
4 - از منم همینطور بود تا 2 ماه پیش (در مورد نظافت هم عارضم خدمتتون که بعد از هر آفرود با علی آقا میریم کارواش !)

سید حمید
10-07-1390, 01:30 بعد از ظهر
سلام دوستان من زیاد اهل افرود نیستم شاید سالی یکی دو بار روان هم از نزدیک دیدم لاستیک عقبش به نظرم باریک اومد نسبت به یقیه ی تریل ها می خاستم ببینم میشه همون موقع که خریدم لاستیکاش رو عوض کنم و پهن تر و گل برای انرود بندازم ؟؟ برای انرود ضرر داره لاستیک پهن تر باشه؟؟؟:acigar::khak:

نیما نادری
10-07-1390, 01:39 بعد از ظهر
دوست عزیز لاستیکهای پهن آنرودی شتاب موتور رو کاهش میده و از طرفی وزن موتور رو زیاد میکنه و باعث فشار بیش از حد به گیربکس میشه

علی الظاهر همه علاقه شدیدی به لاستیکهای بزرگ و پهن دارند ولی اگر کارایی و مزایا ومعایب رو بررسی کنیم نتیجه چیز دیگریست

روان سری جدید با لاستیکهای duro ترکیب بسیار خوبی برای قابلیت سواری 30٪آفرود و 70٪آنرود رو مهیا میکنه که با توجه به توان انجین روان

این لاستیک بهترین بازده رو داره

علی یزدانی
11-07-1390, 12:47 قبل از ظهر
این عکس ها رو تقدیم میکنم به روانی های های سایت پرشین موتور :
البته اشتباه نشه ها منظورم روان سوارهای سایت بود:biggrin:

3548
3549
3550
3551
3553
3555
3556
3558
3559
3560
3561
3562
3564
3565

من روان ندارم و روان سوار نیستم ولی روان و روان سوارها رو دوست دارم!!!

Mohammad aghili
11-07-1390, 08:14 قبل از ظهر
اونجا که میبینید کلی روان کنار هم پارکن و همچنین اون پرش و استاپی ماله بروبچه های مشهد هست و مکان عکس کوههای خلج مشهده

Mohammad aghili
11-07-1390, 01:18 بعد از ظهر
داش اینا هیشکدوم آروی نیستن

فقط اون زرده یه نمه مشکوکه که البت اونم آروی نیس !
اون فقط کمک جلو و دم عقب موتور رو عوض کرده

یه چندتا عکس دیگه هم من میزارم که تاپیک پرچمش بره بالا

3569

3570

(این دوتا هم ادامه عکسهای بالا بود.... خلج : مشهد)

روان خارجی

3568

3571

3572

Mohammad aghili
11-07-1390, 10:12 بعد از ظهر
این هم یک سری تصاویر روان (کلاژ شده )

3584

3585

علی یزدانی
13-07-1390, 07:22 بعد از ظهر
قوای محرکه تک سیلندر-چهارزمانه - هواخنک با رادیاتور روغن OHV
حجم اتاق احتراق سی سی199
قطر سیلندر,طول کورس پیستون 58/2 x 66 میلی متر
نسبت تراکم 1: 4/9
سیستم استارت الکتریکی- هندلی
گیربکس 5 دنده
طول 2125 میلی متر
عرض 815 میلی متر
ارتفاع 1285 میلی متر
فاصله بین محورهای دوچرخ 1405 میلی متر
ارتفاع زین 810 میلی متر
وزن خالص 128 کیلوگرم
سیستم تعلیق جلو تلسکوپی
سیستم تعلیق عقب تک کمک فنر قابل تنظیم
ترمز جلو ترمز دیسکی
ترمز عقب ترمز دیسکی
لاستیک جلو 21 * 3/00
لاستیک عقب 18 * 4/10
سیستم جرقه تخلیه الکتریکی- CDI
ظرفیت باک 14 لیتر
رنگ بدنه مشکی , نارنجی

36823683368436853686

مهدی مریدا
25-07-1390, 09:43 بعد از ظهر
داداش من جدیدا یه روان 200 خریدم مدل 90 ، 700 تا کارکرده بود با بیمه خریدم 1700 ، رنگشم آبیه . امروز هم سوار شدم شتابش قابل قبوله ، زیباست ، خیلی نرمه و از همه مهمتر لوازمش هم خوب گیر میاد ، چند تا سوال از پیشکسوتانی که این موتور رو دارن می خوام بپرسم :
اول اینکه روغن چی بریزم ؟
دوم مقدار روغنی که می گیره چقدره ؟ من امروز 1 لیتر ریختم ولی گژ شیشه ای فول نشد ، رو انجین زده 950 سی سی ، ولی من فکر می کنم بخاطر رادیاتش باید بیشتر بریزم ؟
سوم از موتورتون راضی هستید ؟ اذیتتتون نمی کنه ؟
چهارم تا| اسپید چند تا باهاش زدید ؟ من امروز تو اتوبان 100 تا رفتم ، ولی فشار نیاوردم ، ناگفته نمونه اتوبان هم شلوغ بود .
آیا برای تقویتش راهی هست ؟ مثلا شمعو از این جور پچیزا ....؟
ممنون می شم جواب بدید ، چون من تا حالا تجربه تریل نداشتم .

Alireza
25-07-1390, 09:59 بعد از ظهر
مهدی از 17 شهریور گرفتی؟
من کاسترول میریزم
واسه من طرح قدیمه 1 لیتر میریزم
من 40 هزار تا باهاش بدون دردسر رفتم
تاپ اسپید اون اوایل 110 زدم بیشتر از این تعادل نداره
شمع هم میتونی سوزنی بندازی دنزو یا ngk

مهدی مریدا
25-07-1390, 10:07 بعد از ظهر
داداش از رفیقم تو 17 شهریور گرفتم ، رفیقمه دیگه 1700 خریده بود به من هم داد 1700 . یه دونه سفیدشو دیدم تاره 3000 تا هم راه رفته بود می گفت 1850 ، قیمتی خوب گرفتم . بالاخره من نفهمیدم چقدر روغن بریزم ؟
راستی من امروز برای نمونه گلگیر جلوشو قیمت گرفتم گفت ایرانیش 5 تومن ، اصلیش 12 تومن ، فرقش چیه ؟؟؟؟

Kenji
25-07-1390, 10:32 بعد از ظهر
روغن 1 لیتر موتول بریز.

تاپ اسپیدش 125 زدم باهاش. بیشتر نمی ره. فشار هم نیومد.

لوازمش بسیار خوب گیر میاد. چیزی خواستی بگو هر چی باشه جور می کنیم.

شمع رو حتما عوض کن آیریدیوم بگیر.

کلا سالاره.

عمو اشکان
27-07-1390, 01:17 قبل از ظهر
برو بچ فردا میخوام یه موتور روان 200 بگیرم:thanks:
البته قیمت کردم گفت 1900:wow:
واقعا به پولی که دارم میدم میارزه؟؟[Only registered and activated users can see links]
چه وسایلی همراه فروش باید به خریدار تحویل داده بشه؟؟:4:
لطفا دقیق ذکر کنید تا کلاه سرم نره:8:
شیرنی شما هم محفوض:12:

Kenji
27-07-1390, 11:12 قبل از ظهر
یه بسته ی آچار باید بده و خلاص.

واقعا می ارزه

alinozad
27-07-1390, 10:05 بعد از ظهر
عزیزان لطفا دقیق راهنمائی کنند:
1-فابریک کارخونه توی کمک فنر روان نیتروژن میزنند یا خودمون باید بزنیم؟
2-خورشیدی عقب 36 تائی و خورشیدی جلو 12 تائی و نسبتشونم 3 هست توی روان درست؟خوب حالا من میخام شتاب و قدرت موتور بره بالا و مثل اسب شیبهارو بره بالا،راه حل هائی که از سایتهای خارجی بدست اومد این بود:
خورشیدی عقب رو بزرگتر بذارم،خورشیدی جلو رو کوچیکتر بذارم،نسبت خورشیدیهارو بیشتر کنم!خوب حالا به نظرتون برای اینکه موتور پا به پای موتورهای حرفه ای شیب هارو بره بالا و کم نیاره باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم؟؟؟؟؟

soroush adventure
27-07-1390, 11:17 بعد از ظهر
با بزگتر کردن خورشیدی نمیشه مثل موتورهای حرفه ای شیب بزنی ! چرا ؟ چونکه قدرت بدست میاری ولی به همون میزان هم سرعت از دست میدی که یکی از عوامل مهمه شیب زدن سرعت داشتنه . با قدرت زیاد و سرعت کم موتور فقط یه کم میره بالا بعد شروع میکنه به بکس و باد کردن

ARSH
28-07-1390, 12:08 قبل از ظهر
من یکی از نظرات شخصیمو بیان کنم با اجازه
دوستان از نظره اینجانب
دست به خورشیدی و این چیزا نزنید
خودتون هم خوب میدونید اوجه قدرت روان و یا هرچیزه دیگه همونیه که هست ! آقا سروش اضافه کردن که درسته قدرت زیاد میشه اما سرعت کم میشه خب این نقطه قوت حساب نمیشه ! بگیم روانمون قدرتش زیاد شد ( هرچی حالا حتما روان نه )
خورشیدی بزرگتر نیاز به زنجیره قدرتمند تر داره
رفته رفته به نظرم توان موتور رو میگیره چون ما رو سسی جی اینو تست کردیم بعده یه مدت وحشی بازی با اون طبق عقب دیگه موتور قردت سابقشو نداشت و به روغن سوزی افتاده بود

به نظرم با همیین که فابریکشه سر کنید 100 یه چی میدونستن که اون اندازه خورشیدی واسه 200 سی سی روان گذاشتن

ببخشید اگه نظرم اشتباهه

مهدی مریدا
28-07-1390, 01:41 بعد از ظهر
سلام به همه روانی های عزیز !
امروز خورشیدی عقب موتورو عوض کردم :
هزینه : خورشیدی : 15000 زنجیر 520 : 15000 اجرت : 10000 ، مجموعا : 40000 تومان .
نتیجه به دست آمده : شتاب و قدرت وحشتناک خروجی ، به طوری دنده 1 اگه نیم کلاچ کنی به راحتی جلوی موتور بالا میاد ، قبل از تعویض سرعتی که من با این موتور تونستم به دست بیارم 110 کیلومتر بود که با توجه به کم آوردن قدرت بیشتر هم نمی رفت ، ولی الان تا دور موتور مجاز 100 کیلومتر می ره ، فقط فرقش اینه که ، هر موقع اراده کنی چه سربالا چه کفی ، سرعت به راحتی میاد رو 100 ، شتابش واقعا عالی شده ، اصلا فرصت نمی کنید گاز بدید ، تا گاز می دی باید دنده های رو چاق کنی .
تست انجام گرفته : پالس 200 رو دادم دست برادر خانومم که 20 کیلو از من سبک تره ، خودمم نشستم رو روان ، به برادر خانومم هم گفتم رحم نکن تا می خوره گاز بده ، انداختیم تو یه سربالایی سنگین ، به راحتی پالسو خورد ، تو سرازیری هم اصلا به گردم هم نرسید .
واقعا این موتور فقط یه خورشیدی کم داشت ، پیشنهاد من به بقیه دوستان هم تعویض خورشیدی با نوع بزرگتره ، واقعا ارزششو داره
چند تا عکسم می ذارم :

alinozad
28-07-1390, 02:02 بعد از ظهر
خوب لطفا بگو خورشیدی شماره چند گذاشتی روی موتور؟در ضمن دوستان اهل فن خورشیدی متوسطی که میشه روی روان انداخت چنده؟اقای نادری 40 گذاشتند و راضی بودند.

alinozad
16-08-1390, 04:19 بعد از ظهر
اقا میخام چند تا کار بکنم:
اولین کاری که میخام بکنم کور کردن این قطعه هست!(اگه در روان موجود باشه البته چند نفر گفتند موجوده)
یعنی فیلتر کربن که از قبل اگزوز یه سری گازها رو میگیره که چون چینی هست 100% توش باید دود و مواد سوخته هم باشه و میده به هواکش موتور که دوباره بره داخل موتور!!!والا این چینیا یه چیزیشون میشه همه توی هواکش سعی میکنند هوای سرد و خنک بره تا انجین بهبود پیدا کنه و یا داخلش هوا رو پر فشار تر پمپ میکنند و یا میرن محل مخلوط سوخت و بنزین ناس میریزند....این چینیا بجای ناس از اگزوز خروجی میگیرند میدن به موتور!!هرچقدرم که گاز بگیرن به هرحال دود دوباره داخل موتور چون 100%جنس درجه یک نخواهد بود...بعد راستی اگه خاستیم کورش کنیم باید به نظرم لوله خروجیشو که گاز رو به هواکش رو خارج کنیم و یه جای دیگه بذاریم نه اینکه جلوی خروج و ورودشو بگیریم...اینجوری یه کمکی هم به تخلیه کاملتر دود میکنیم و شتاب گیری نتیجتا بهتر میشه
دومین کاری که میخام بکنم اینکه محل هواکش موتور رو زیاد کنم یعنی هوای بیشتری به فیلتر هوا برسونم...
نظر؟؟؟؟؟؟؟(یه جای دیگه هم اینو نوشتم دلم نیومد اینجا مذارمش فقط کپی پیست کردم)

BEHDAD
16-08-1390, 05:33 بعد از ظهر
دوست عزیز میدونستی توربو های فعلی برقی هستن و قدیمی ها مکانیکی بودن؟! یعنی یه پروانه تو اگزوز میزاشتن که خوروجی دود پروانه میچرحونده و متقابلا با یه سیستم مکانیکی این نیرو به پروانی دیگه ای منتقل میشده که هوا با فشار میداده تو کاربرات!!!
 حالا این قطعه یجور پمپ هست که مگلی هم داره! اون دودی که از اگزوز میاد فک نکن میره تو ورودی منیفول بلکه ازون واسه 2کار استفاده میکنه! یکی فشار دود تو این دستگاه مکش کاربرات را زیاد میکنه و استفاده از فشار و گرمای دود میکنه نه خود دود! برو نگاه کن متوجه میشی!
دوم اینکه وقتی موتور سرده باعث میشه زودتر گرم شه همون قطعه بیخودی که گفتی کلی کار میکنه و پیچیده هست! حالا روان اینو داره؟!
شما بکنش بنداز دور اما اگر روان این قطعه رو داره برید شکر خدا کنید!!!!!!!

مهدی مریدا
16-08-1390, 06:06 بعد از ظهر
این قطعه ای که این دوستمون منظورشه ، یه قطعه ای هست که الان محیط زیست همه موتور ساز ها رو مجبور به استفاده از اون کرده هیچ مکانیزم پیچیده ای هم نداره ، تاثیری هم در قدرت موتور نداره ، امودن شلنگ کمپرس موتور و شلنگ تخلیه کاربوراتور رو وارد یه قطعه ای کردن ، که این قطعه در صورت فلوت کاربوراتور بنزین رو مجددا به داخل منیفولد کاربورات هدایت می کنه ، و بخارهای متصاعد از انجین رو هم به پشت منیفولد کاربورات و داخل فیلتر هوا هدایت می کنه ، جهت جلوگیری از آلودگی هوا . هیچ ربطی هم به توربو و این چیزا نداره ، توربو اصلا داستانش یه چیزدیگه است .

K.I.A
16-08-1390, 06:17 بعد از ظهر
ایا منظور شماها کنیستر نیست؟ من درست متوجه نمیشم

BEHDAD
16-08-1390, 06:58 بعد از ظهر
توربو مثال بود عزیز برای تشبیه سیستم این قطعه که گفتم! منظورم این بود از فشار خوروجی استفاده می کنن واسه....   توربو های قدیم هم همین مکانیزم داشته و با فشار خوروجی.....
و اینکه فکنم اونی که شما میگی با اینی که من گفتم فرق داره یه قطعه دیگس مهدی جان!

کیا اسمشو نمیدونم!

alinozad
16-08-1390, 07:19 بعد از ظهر
اقا اینم منظور من:
4339
اینم تاپیکش توسط اقا شفیع
نه من گفتم این توربو هست نه گفتم چیزه دیگست.چیزی که مشخصه بعله چون ایران به چین خیلی لطف داره یه زحمت کشیده و این قطعه مزخرف رو گذاشته!من نمیدونم این چه سودی داره که از خروجی موتور بدیم به هوای ورودی!اگه لازم بود تو موتور دوزمانه که 25 درصد سوختشون نسوخته میره بیرون میذاشتند نه روی 4 زمانه که فقط دود و مقدار کمی گاز میده بیرون!درضمن توی شکل کامل مشخص کردم کجاست این قطعه و اون خطی هم که کشیدم مسیر ورودیه این قطعه از انجینه یعنی دقیقا پشت میله ها یه لوله مثل شکا از انجین خارج شده و وارد این قطعه شده و خروجی هم میره عقب...جمعه باز میکنم میگم دقیق کجا میره.

مهدی مریدا
16-08-1390, 09:19 بعد از ظهر
اقا اینم منظور من:
4339
اینم تاپیکش توسط اقا شفیع
نه من گفتم این توربو هست نه گفتم چیزه دیگست.چیزی که مشخصه بعله چون ایران به چین خیلی لطف داره یه زحمت کشیده و این قطعه مزخرف رو گذاشته!من نمیدونم این چه سودی داره که از خروجی موتور بدیم به هوای ورودی!اگه لازم بود تو موتور دوزمانه که 25 درصد سوختشون نسوخته میره بیرون میذاشتند نه روی 4 زمانه که فقط دود و مقدار کمی گاز میده بیرون!درضمن توی شکل کامل مشخص کردم کجاست این قطعه و اون خطی هم که کشیدم مسیر ورودیه این قطعه از انجینه یعنی دقیقا پشت میله ها یه لوله مثل شکا از انجین خارج شده و وارد این قطعه شده و خروجی هم میره عقب...جمعه باز میکنم میگم دقیق کجا میره.

من که توضیح دادم ، این قطعه هیچ مشکلی برای قدرت خروجی ایجاد نمی کنه ، منم خودم روان دارم دیگه ، این یه قطعه ای است که باعث کاهش آلودگی هوا می شه ضمنا ( کیا ) درست می گه این قطعه اسمش کنیستر است که روی ماشین ها هم نصب می شه . اصلا هم دستکاریش نکن چون حسنی که داره باعث می شه هوای ورودی کاربوراتور با چربی مختصر کمپرس موتور همراه بشه و سوپاپ ها نرمتر کارکنه .

K.I.A
16-08-1390, 09:38 بعد از ظهر
من که گفتم کنیستره .... کنیستر قطعه ایه که 1- برای کاهش الاینده ها سازمان محیط زیست اجباری کرده ... و معمولا تو ماشینای مدل پایین 83 این قطعه وجود نداره 2-وظیفه ی این قطعه فقط تقطیر بنزینه و کاهش خوام سوزی و مصرف سوخته وجود این قطعه فقط برای نرم کار کردن و بهتر کار کردن و مدیرییت مصرف سوخته وبه حداقل رسوندن گازهای خطرناک سمی و مضرره... وهیچ تاثیری توی قدرت موتور نداره شاید با بر داشتن این قطعه 2 یا 3 درصد تو موتور تاثیر داشته باشه که اصلا محسوس نیست و اصلا به صرفه و استاندارد نیست این قطعه تمام استانداردای جهانی و اروپاییو از لحاظ کار کرد و مصرف پاس کرده و نوعی تقطیر کننده در موتور وسائل نقلیه است.../

K.I.A
17-08-1390, 02:28 بعد از ظهر
حالا مگه با کندن کنیستر چی کار میخواید بکنید چون هیچ تاثیری نداره تو قدرت بلکه فایده هم داره البته نه تو قدرت...کلا کاراییشو بالا گفتم دیگه خود دانید...

alinozad
24-08-1390, 04:15 بعد از ظهر
دوستان ضریب تحمل روان تو آفرود چقدره؟
میخام تحمل تنه و کمک ها شو حدودا بدونم.اگه پرشی درکار نباشه ولی پر از شیب بالا و پائین باشه،بعضی جاها پر دست انداز باشه و با سرعت رد بشی مشکلی براش پیش میاد؟احیانا کجاهاش مورد پیدا کرده و راهی برای جلوگیری ازش هست؟(دوستان با تجربه)

nopo
26-08-1390, 09:33 قبل از ظهر
مثلا کجا؟
نعلی عقب!!!!!

alinozad
26-08-1390, 10:02 قبل از ظهر
آره،قسمت عقب موتور که اصل وزن رو مهار میکنه

alinozad
07-09-1390, 07:53 بعد از ظهر
دوستان با روان چقدر میشه پرش زد؟پرشی که موتورو خراب نکنه،حدود یک متر،نیم متر،صفر متر؟

alinozad
10-09-1390, 01:35 بعد از ظهر
رضا کی تی ما؟بقیه دوستان روان دوست و روان دار؟نبود؟
یه راه توپ برای خشک تر شدن کمک روان توی خاکی و آفرود پیدا کردم،فنر وسط رو بکشید بالا،تا یه حدی میاد(تا وسط محل پیچی شده)اوائل بدون زور میره بالا ولی از یه حدی بیشتر باید با زور ببریش بالاتر شاسیشو،تا رسید به جائی که باید زور بیشتری بزنی نیم دور برش گردونید تا یه خورده نرمتر شه،هم ارتفاع موتور رفته بالا،هم کمک خشک تر شده،نم تا سرعت گیر رد میکردم میپروندم بالا،الان متعادل شده و خیلی نرم بودنش رفته.برای متناسب شدن عقب و جلو مجبور شدم کمک جلورو هم بیارم بالاتر،تا یه حدی پیچ و مهره با تنه مماس میشه،از اون حد 3-4 میلیمتر هم بردم بالاتر خیلی باحال شده،مثل کراس شده....

reza KTM
13-09-1390, 12:34 قبل از ظهر
دیروز دقیقا نیم ساعت قبل از فروختن موتورم تو میدون شهدا با یکی از دوستان که پالس 220 داشت بودیم کنار پمپ بنزین
یه خیابون بغل پمپ بنزین بود پسر خالم گفت رضا این 220 خیلی سر حاله یه کل شتاب باهاش بزار گفتم باشه
روان خسته 87 صفحه کلاج فابریک رو گزاشتم کنار پالس 220 سالم رفیقمون و گاز دادیم تا ته خیابون و گرفتمش گفت رضا داشتم بهت میرسیدم گفت برگشتنه هم یه درگ بزاریم
از ته همون خیابون تا دم پمپ بنزین رو دوباره گازیدم و سوکس شد همم داشتن تو پمپ بنزین نگاه میکردن بعد که رسیدم ته خط یه استوپی هم برای نمایش و خودنمایی زدم و 4 تا دور درجا و رفتیم سراغ کارامون

به جرات میگم تو شتاب 0 تا 80 یا 100 هیچ موتور زیر 3 ملیونی به پای روان نمیرسه

BKING
14-09-1390, 07:35 بعد از ظهر
دوستان با روان چقدر میشه پرش زد؟پرشی که موتورو خراب نکنه،حدود یک متر،نیم متر،صفر متر؟

شرمنده فراموش شد

با روان می شه نیم متر پرش زد البته وقتی پرش می زنید باید بسیار دقت کنید چون تشخیصش مشکله

nopo
15-09-1390, 09:32 قبل از ظهر
حالا چرا نیم متر؟

alinozad
15-09-1390, 03:57 بعد از ظهر
یه چیز جالب.دوروز بود موتور بعد از کلی تق تق کردن موقع استارت دیگه استارت رو میپیچوند ولی درگیر نبود تا نیوری محرکه به اینجین و پیستون بده!گفتم حتما خارش شکسته و در رفته...
امروز دیدم هیچ قطعه ای نشکسته و سالمه...درپوش رو بستم استارت زدم روشن شد....
حالا به قول جواد چرا نیم متر؟من تا جائی که میشد و فشار زیاد نمیخاست کمک وسط رو کشیدم بالا،کمک خشکتر شده،کمک جلورو هم 3 میلی از نهایتش که مماس میشند دادم بالاتر،حالا نیم متر پرش بزنم هیچیش نمیشه؟ماکزیممش نیم متره؟بیشتر از اون روی چه قسمتهائی فشار میاد؟

K.I.A
15-09-1390, 04:01 بعد از ظهر
احتمال شکستن کورپیه فرمون و شکستن پایین شاسی زیر ستون شاسی هست و شکستن پره ها/

reza KTM
15-09-1390, 04:36 بعد از ظهر
هیچی نمیشه بیشتر بپری فقط امکان داره موتور از وسط جداشه:25r30wi:

نیما نادری
16-09-1390, 08:00 بعد از ظهر
عزیز من روان که موتورکراس نیست !!!ممکنه یک وقت تو آفرود یه اقتضای مسیر و سرعت و ... موتور از زمین جدا بشه و سالم فرود بیاد ولی پرش های پیست کراس اصلا

شبیه اینی که من گفتم نیست و موتور سه سوت باطل میشه ...روان برای این حرکتها خوبه :

Duran
16-09-1390, 08:43 بعد از ظهر
دیروز دقیقا نیم ساعت قبل از فروختن موتورم تو میدون شهدا با یکی از دوستان که پالس 220 داشت بودیم کنار پمپ بنزین
یه خیابون بغل پمپ بنزین بود پسر خالم گفت رضا این 220 خیلی سر حاله یه کل شتاب باهاش بزار گفتم باشه
روان خسته 87 صفحه کلاج فابریک رو گزاشتم کنار پالس 220 سالم رفیقمون و گاز دادیم تا ته خیابون و گرفتمش گفت رضا داشتم بهت میرسیدم گفت برگشتنه هم یه درگ بزاریم
از ته همون خیابون تا دم پمپ بنزین رو دوباره گازیدم و سوکس شد همم داشتن تو پمپ بنزین نگاه میکردن بعد که رسیدم ته خط یه استوپی هم برای نمایش و خودنمایی زدم و 4 تا دور درجا و رفتیم سراغ کارامون

به جرات میگم تو شتاب 0 تا 80 یا 100 هیچ موتور زیر 3 ملیونی به پای روان نمیرسه

آخه یه چیزی بگو که دیگران 1000 بار نکرده باشن . اگه صفر تا 60 / صفر تا 80 / صفر تا صد / با روان بتونی پالس 180 هم بگیری سه معنی داره یا اون پالس موتور نبوده یا راننده ش در حد مهد موتور سوار بوده احتمال سوم هم توهم ناشی از .... هست .
تو سر روان نزدم هیچ وقت و گفتم مزایای روان رو اما باز میبینم اینجا بعضیا مثل اوایل tt جو کاذب میدن بابت شتاب و درگ .
نگو روان سوار نشدی که اندازه موهای سرت از قدیم و جدیدش از هزار تا کارکرد تا خستشم سوار شدم . موتوریه به اندازه قیمتش میرزه .

reza KTM
16-09-1390, 09:03 بعد از ظهر
آخه یه چیزی بگو که دیگران 1000 بار نکرده باشن . اگه صفر تا 60 / صفر تا 80 / صفر تا صد / با روان بتونی پالس 180 هم بگیری سه معنی داره یا اون پالس موتور نبوده یا راننده ش در حد مهد موتور سوار بوده احتمال سوم هم توهم ناشی از .... هست .
تو سر روان نزدم هیچ وقت و گفتم مزایای روان رو اما باز میبینم اینجا بعضیا مثل اوایل tt جو کاذب میدن بابت شتاب و درگ .
نگو روان سوار نشدی که اندازه موهای سرت از قدیم و جدیدش از هزار تا کارکرد تا خستشم سوار شدم . موتوریه به اندازه قیمتش میرزه .
جو الکی کجا بود؟
کاشکی نداده بودم بره تا خودت یه پالس میاوردی ببینی
من تو رانندگی خودم شکی ندارم ولی اون یارو هم خیلی ادعا داشت که موتور سواره
تازه 220 تو شتاب از آپاچی هم عقب میمونه چه برسه به روان
در ضمن روان و همه تریل ها به خاطر چرخ دنده هاشون که سایزش فرق میکنه تندتر از بقیه موتور های غیر تریل میرن نمونش موتور حسن که با 250 موتور 600 سی سی و 1000 سی سی رو خورده بود
یا روان سوار نشدی یا چلاقش رو سوار شدی
بحث ندارم باهات که انشالله دوباره میخرم دعوتت میکنم که با پالس بیای و درگ بزاریم
تمام افرادی که تو اون پمپ بنزین بودن شاهدن میتونی بری از مسئول هایی که پول میگیرن بپرسی
من با دنده 2 روان قبلیم که از صفر دست خودم بود 80 تا و با این قرمزه 70 تا پر میکنم عمرا تو این دنده هیچ موتور زیر 3 میلیونی بهش نمیرسه مگر gto که یه بار باهاش کل گزاشتم نزدیک 30 تا 50 سانت ازم افتاد جلو

alinozad
17-09-1390, 10:37 بعد از ظهر
خوب چه کاریه؟روان تریل هست و موتور تریل نیاز به تاپ اسپید نداره!!!هم خیلی خطرناکه بخاطر ارتفاع زیادش هم موتور شتابی قدرتی هست نه سرعتی!کلا بحث تاپ اسپید توی تریل یه جورائی خنده داره،یه جا با بچه ها بودیم پشت سد طرق،چندتا پالس و آپاچی بودند،بچه های تریل سوارو کراس سوار هم بودند،همه داشتند یه شیب خیلی وحشتناک رو میزدند و میخوردند زمین،خیلی شیب خیطیه فردا اگه بریم جاش عکس میذارم،به پالس و آپاچی ها گفتند شماها هم برید جرات نکردند حتی یه 20 مترشو برند بالا!حالا نمیشه که پالس رو گفت ضعیفه یا روان قویرتره!هرکدوم برای کار خودشون.همین 110 تائی که من میرم زیادتر از حد روان هم هست چون با یه باد موتور .... روی 120 تا میرسه خدائی کاملا ادم احساس میکنه موتور رو هواست و چسبندگی مطمئنی نداره.کل کل تاپ اسپید معنی برای روان و فلات و کراس و ... نداره.مثلا فلات جواد الان 60 تا میره ههههه ولی دوترکه توی کوه با یه نیم کلاج سرش میاد بالا!!!تو دنده 2 سرش میاد بالا...

Mohammad aghili
18-09-1390, 10:05 بعد از ظهر
دوستان f1
یکی از رفقا میخواد روانشو بفروشه ، خواستم بپرسم از شما که اگه شرایطش خوبه ، بالاخره ما هم روانی بشیم

روان قرمز
مدل 88

از لحاظ فنی و ظاهری قابل قبوله

میگه 1 تومن

چطوره؟
اون قضیه گیربکسش واسم دردسر نمیشه؟

ممنون میشم اگر نظرات دوستان رو مطلع بشم

فعلا
یاعلی

alinozad
18-09-1390, 10:19 بعد از ظهر
محمد جان دقت کن تنه کج نباشه و تصادف خفنی نداشته باشه،فرمون صاف باشه،سوار شو گاز بده برسون به دنده 3 فرمون رو ول کن ببین به هیچ طرفی کجی نداره؟دنده 3 میگن به زوزه میفته که من هنوز معنیشو نفهمیدم...بعد از به زوزه افتادن میگن حدود 1-2 سالی هم جواب میده...طوق ها داغون نباشه...رادیات داره دیگه؟چون 87 نداره ولی 88 باید داشته باشه.چندهزارتا راه رفته؟بیمه چقدر داره؟بنزین چقدر داره؟موتور باز شده یا نه؟اینا همه مهمه...اگه بنزین زیاد داره بیمه هم زیا داره و تمام اینائی که گفتم سالم هست من بودم به یک تومن میخریدم منتها بازم بستگی به طرف داره.خریدار ازش بخره 700-750 بیشتر ازش نمیخره...خیلی نامرد شدند مغازه دارها!موتور رضا کی تی ام رو به علی زابل گفتم گفت 650-700 میخره!!!

Mohammad aghili
18-09-1390, 10:27 بعد از ظهر
بابت رادیات ... فک نکنم داشته باشه
راستشو بخوای دقت نکردم

بابت راکبش هم ، خیالم جمع هست ، یارو موتور سوار بوده
دقت کن ، موتور سوار !

موتورش هم خسته نیس
یعنی چه عرض کنم ، خیلی هم سرحاله
امروز دوترک سوارش بودم... بی شرف گازی میخورد که نگو

حالا ببینیم چی میشه
ممنون از راهنماییهات

Mohammad aghili
19-09-1390, 11:39 قبل از ظهر
شرمنده اگه اینجا پست دادم

یه سوال دیگه هم داشتم
اگه دنده 3 موتور اونجوری باشه (همون حالت زوزه)
قدرت موتور هم رو دنده 3 میاد پایین؟

راستی بیمه هم داره تا 91

فقط الان نمیدونم از چه دری وارد بحث بشم با بابام تا راضی بشه
باور کنید صبح تا شب فقط دارم نقشه میریزم تا یه جوری وارد بحث بشم اما میترسم همون اول کار بگه نه !

نه دیگه نه
این بار کم نمیارم
با استعانت خداوند متعال ، اینبار پرچم روان رو میبرم بالا (چی هم گفتم)

فعلا
یاعلی

reza KTM
19-09-1390, 03:57 بعد از ظهر
نه تو قدرت تاثیر نداره
خیلی چیزا درسته عیبه ولی مزیتم داره خب صدا دادن دنده نه ولی مثلا اگر موتور به اوایل روغن سوزی بیفته سریع تر میشه و شتابش بیشتر میشه نسبت به قبل

Mohammad aghili
20-09-1390, 09:56 بعد از ظهر
دوستان تبریک

بچه ها بعد از سالها تلاش و تجربه در عرصه روانیسم
امشب تونستم مخ بابامو بعد از یه مناظره طولانی و نفس گیر ، بزنم و ازش OK روان رو بگیرم
:happy4::happy4::happy4::happy4::happy4::happy4::h appy4::happy4::happy4::happy4::happy4:

خیلی خوشحالم در این حد :icon_pf _99_:
حالا باس برم و با صاحب موتور ، روان رو ببریم پیش علی زابلی تا نظرات گرانبهاشو نسبت به موتور و قیمتش بده

دوستان منتظر تبریکاتتون هستما
الکی نیس که
بعد از 2 سال دارم به لیلیم میرسم

آخرین نظراتتون رو هم درباره قیمت میمت و این چیزا بگید
روان تیپ 3
مدل 88
بیمه تا 91
فنی و ظاهری سالم
1تومن ؟

فعلا
یاعلی

نیما نادری
20-09-1390, 10:49 بعد از ظهر
مبارکه

گیربکس کامل روان هر کی خواست فقط 90 تومن اصل کینکی ...نگران گیربکس نباش

قطعه اصلی هر چی خواستی لیست کن برات بفرستیم مشهد حالشو ببری

Mohammad aghili
20-09-1390, 11:01 بعد از ظهر
ممنون از لطف شما دوستان
نمیدونم چه جوری ازتون تشکر کنم
شیرینی دوستان هم سر جاشه !

ممنون نیما خان
اگر نیاز داشت شک نکنید که مزاحمتون میشم
فقط اگه میشه شماره تون رو واسم پ.خ کنید

از کجا بفهمم گیربکسش باس عوض شه؟

یه چند تا راهنمایی کلی هم اگه در مورد روان بگید خیلی ممنون میشم

فعلا
علی علی

نیما نادری
20-09-1390, 11:15 بعد از ظهر
وقتی میزنی تو دنده مثلا سه مثل دیفرانسیل تاکسی پیکان ها شروع میکنه به قیژ یکسره خوندن

یک دور بزنی معلومه تابلوه

اگر صدا نداد دندها هم نرم عوض شد راحت هم خلاص شد خوبه

دست بکش زیر باک نشتی نداشته باشه چون باکش نیست

کمک عقب خیلی نرم نباشه که زود باطل میشه

دو ترک سنگین بزن ببین عقب موتور تق تق نکنه ماله بلبرینگ لینکیج عقبه

قبل خرید بزار موتور قشنگ داغه داغ بشه اونوقت تست کن (خیلی چیزا فرق میکنه )

Mohammad aghili
20-09-1390, 11:20 بعد از ظهر
دو ترک سنگین بزن ببین عقب موتور تق تق نکنه ماله بلبرینگ لینکیج عقبه

این قضیه رو میشه یه نمه باز کنید؟

زیاد متوجه نشدم

نیما نادری
20-09-1390, 11:28 بعد از ظهر
یک قطعه گرد آلمینیومی واسط بین کمک عقب و محل اتصالش یه مقاومت مقابلش هست

توش یک بلبرینگ نازک هست که اگر ساچمه داخلش له بشه وقتی موتور بالا پایین میره

یکصدای تق تق میکنه گاهی هم اگر خیلی خراب بشه موتور میره پایین گیر میکنه بعد تتتتق صدا میده تا بیاد بالا

این به دلیل گریس کاری نکردن لینکیج عقب هست

Mohammad aghili
22-09-1390, 08:16 بعد از ظهر
خب
دیشب موتور رو گرفتم...احساس وصف ناپذیری داشتم... :2i8d4ao:

گذاشتمش خونه ... امروز از صبح تا شب کلاس داشتم
شب به NOPO زنگیدم و هماهنگ کردیم و رفتیم از خونه روان رو برداشتیم

به دور از اغراق ، موتور خیلی تمیزه
همه چی همونجور که باید؛ کار میکنن

و البته بدور از اندکی خش و خط !

حیف تا بحال تو روز موتور دستم نبوده تا ازش یه عکس در اختیارتون بزارم
داشتم میگفتم
موتور رو بردیم ابتدا پیش یه بز خر (از اینایی فروشنده هایی که می کوبونن تو سر مال) بهش گفتم میخوام بفروشمش... چند؟
گفت من 1 تومن برش میدارم
گفت واسه مصرف کننده چند؟ گفت حداکثر 1200

بعد رفتیم پیش علی زابلی
موتور رو روشن کرد و رفت یه دوری زد
البته دور که چه عرض کنم... یه نمایشی زد... فر خورده بودم......سر پیچ با دنده دو سر موتور رو راحت آورد بالا و حالا استاپی زدنش بماند...
گفت موتوریش خوبه و مشکلی نداره... ولی قیمت گفت 900؟؟ :13:
البته حق هم داشت... شاید چون تو مغازش یه دونه چیز چینی پیدا نمیشد
دوتا CRM و KDX و ... وقتی تو مغازه باشه ؛ معلومه آدم به روان میگه 900

اما مهم واسه من این بود که این بنده خدا موتوریش رو تایید کرد
یه تعمیر کار دیگه هم بردیم ، اونم گفت 950 ، بهش گفتم لاستیک تازه عوض کرده و کلی لوازم داره ، گفت پس خوبه یه تومن...

پس به این نتیجه رسیدیم که یه تومن میارزه واسه این خوشگل پسر

مرحله بعدی ، دوباره مذاکره با پدر هست :دی
راستی همونطور که انتظار میرفت دنده 3 صدا میداد
اما صداش خیلی کمه و بزور شنیده میشه والبته من تست کردم ، دنده 3 تفاوتی با دنده های قبلیش نداره (از لحاظ شتاب و قدرت ؛ تو خیابون)

اینجا جا داره از NOPO عزیز که زحمت کشید و کلی واسه ما وقت گذاشت ، تشکر کرد

فعلا
یاعلی

Mohammad aghili
22-09-1390, 10:16 بعد از ظهر
خیلی باحاله
خداییش

یک و دو سه رو که پر میکنی کاسه چشمات بر اشک میشه :biggrin:
موتور میخواد پرواز کنه
و البته خیلی نرم

Mohammad aghili
23-09-1390, 11:22 بعد از ظهر
خب
به مبارکی و میمنت ، امروز روان به مبلغ 1100 خریداری شد
بهمراه یه حلقه لاستیک نو (70) + دزدگیر که البته همش باهم شد 1100

باطری هم هنگام خرید تعویض شد با یک انرژی ژله ای 9 آمپر

اینم یه عکس از موتور (شرمنده با موبایله )

4981 4982

خوشگله نه؟
قربونش برم (بگو ماشالله) :دی

خب در اولین فرصت میخوام برچسب های روش رو که صاحب قبلیش چسبونده رو بکنم ، خیلی خزش کرده

ممنون میشم یه چهار تا طرح قشنگ بدین بزنم روش
زینش رو هم میخوام بدم دوباره بدوزن با دو رنگ قرمز و مشکی

پیشنهادات و انتقادات پذیرا می باشیم

فعلا
یاعلی

Mohammad aghili
24-09-1390, 11:27 بعد از ظهر
خب
اول از همه اینکه : دمش گرم هرکی روان رو ساخته...خدایی حلالش
بگذریم

اولین عملیات بر روی روان با هزینه 6 چوق موفقیت آمیز بود

کل عملیات رو بصورت گزارش تصویری براتون آماده کردم (فقط شرمنده با موبایله) به این ترتیب
1 : قبل از عمل 2 : بعد از عمل

__________________________________________________ _______________
اولین کاری که خیلی هم واجب بود ، این بود که بعنوان تشکر از دوستان گلم در سایت و این سایت که خیلی به من در بدست آوردن روان کمک کرد تا حد توانم مایه بزارم... والبته اصالت موتور هم حفظ شه
میخواستم اول لوگوی سایت رو بزنم، بعد دیدم اولا موتور قرمزه و یال اسب هم قرمز... دوما جای خوبی واسش پیدا نکردم .... واسه همین این حرکتو سرش در آوردم

1: قبل از عمل 5009 2: بعد از عمل 5010

حرکت بعدی در راستای انجین مبارکش هست... Suzuki
دیدم یه نمه ساده و خز هست .. واسه همین ابتکار زدم

1: قبل از عمل 5011 2: بعد از عمل 5012

حرکت بعدی در راستای مدل موتور بود dr 200

1: قبل از عمل 5013 2: بعد از عمل 5014

خب فعلا همینا بود :)

البته این عکسها کیفیت نداشتن واسه همین زیاد این عملیات زیبا جلوه نداد
ایشالله فردا تو آفرود با دوربین خوب به حسابش میرسم
لازم به ذکر هست که تمامی این برچسب ها (غیر از برچسب جلو) بر روی دوطرف موتور بصورت قرینه نصب شدن

دوستان منتظر نقطه نظراتتون هستم

فعلا
علی علی

Mohammad aghili
01-10-1390, 10:10 قبل از ظهر
خب ... قفل دیسک .... ؟!؟!؟!؟

بیخیال

دیشب رفتم زنجیر روان رو عوض کردم... حس کردم بنده خدا یه نمه زیادی سفت کرده زنجیر رو... (آخه تعمیر کاره خودش نبود... داداشش بود)
خلاصه رسیدم سر کوچه ی خونمون (البت تو راه یه چند تا یه چرخ زدم)

داشتم میگفتم سر کوچه که رسیدم ، اومدم کوچه رو با تک چرخ وارد شم ، یهو دیدم زنجیر پاره شد :297:

الان دارم موتور رو میبرم یه تعمیرگاه نزدیک زنجیرش رو ببنده

چیکار کنم به نظرتون؟
این زنجیره باز بعدا مشکل ساز نمیشه تو آفرود؟
راستی زنجیر هم 520 هست

reza KTM
01-10-1390, 11:30 قبل از ظهر
چیکار کنم به نظرتون؟

هیچی دیگه تک چرخ نزن:gigglesmile:
ولی تا اونجا که من میدونم زنجیر روان خیلی زنجیر خوبیه
وقتی که میخوای زنجیر رو تنظیم کنی روی تریل ها باید عقب موتور رو تا جون داری بدی پایین تا فنر موتور بخوابه و اونموقع تنظیم کنی
حالا چرا این کار رو میکنن چون وقتی کمک ها جمع میشه رنجیر هم جمع میشه و اگر تنظیم نباشه باعث میشه زنجیر پاره شه

زنجیر رنتال چنده کامی؟
مال خود روان رو کسی میدونه چنده؟

Mohammad aghili
01-10-1390, 12:26 بعد از ظهر
زنجیر رنتال بخر بنداز
من واسه هیوسانگ 130 تومن خریدم

جون؟
130 تومن؟
بابا بیخیال

ما قشر آسیب پذیر جامعه؟ !!!

بردم پیش تعمیر گاهه و زنجیر رو درست کرد.
حالا عصر میخوام ببرم پیش خود تعمیر گاه روان تا چک کنه ببینه همه چی میزونه یا نه

راستی بچه ها یه f1

قاب زنجیر موتور یه ترک کوچولو داره و و بعضی اوقات جابه جا میشه

میخواستم بدونم چه نوع چسبی باس بزنم بهش تا محکم سر جاش وایسه؟
کلا چه نوع چسبی واسه جنس فلاپ پیشنهاد میکنید؟

قیمت زنجیر خود روان هم 8 تومن هست

نیما نادری
01-10-1390, 09:16 بعد از ظهر
هیچ جای دنیا زنجیر موتورو وقتی دم موتور به سمت پایین فشرده شده تنظیم نمیکنن

طریقه درست تنظیم زنجیر هر موتوری و میزان free play یا همون شل بودن خودمون رو یا تو دفترچه یا روی دوشاخ عقب نوشته

K.I.A
01-10-1390, 11:55 بعد از ظهر
بهترین چسب برای فلاپ چسب 1 2 3 هست که یه چسب قطره ای و یه اسپری داره ./././.اول محل جداییو سمباده و تمیز میکنیم طوری که قطعات در حال معمولی روی هم چفت شن بعد از اطمینان چسب قطره ایو روی محل اتصال میزنیم و بعد در صورت تمایل یا محکم کاری بعضی از قسمتا کمی جوش شیرین روی همون چسب میریزیم البته کثیف کاریش بیشتر میشه که اگه با حوصله هستید این کارو بکنید در غیر این صورت لازم نیست و اخر سر هم تیر خلاصی یعنی رو محل چسب قطره ای اسپری کنید که هم خشک کنندست هم محکم کننده و یه جورایی مکمل و کامل کنندهی پایان چسب کاری هست///البته معمولا از توری فلزی و جوش پلاستیک برای اتصال با اطمینان استفاده میکنن.....

Mohammad aghili
02-10-1390, 06:16 بعد از ظهر
خیلی ممنون

از کجا میشه گیر آورد این چسب رو؟

K.I.A
02-10-1390, 07:42 بعد از ظهر
تمام ابزار فروشیها دارن...چسب 1 2 3 ارزونترینش 2000تومن و گرونترینش 10000تومن که pacfix و opel و... مارک های معروف دیگه که اسپری 200میلی به همراه قطرهی 50 میلیش حدود 4 هزار تومن که تو پک معمولا هستن که کشور تولید کنندش هم ترکیه والمان و ....داره/دقت کنید هر نوع مارکی گرفتید fast بگیرید که نشون دهندهی قدرت چسب و غلظت و بالاترین سطح توی چسباهست(غیر از چسبای صنعتی)

reza KTM
02-10-1390, 08:04 بعد از ظهر
خیلی ممنون

از کجا میشه گیر آورد این چسب رو؟
از مغازه ما
مارک میترا اپل داریم مال کشور ترکیه verygood
کوچیکش 3200 و بزرگش 5500 تومان

ولی همه ابزار فروشی ها دارن هر مغازه ای داشت بگیر اول چسب رو بزن بعد اسپری رو بزن و بگو 1 ، 2 ، 3 همین که گفتی 3 دیگه چسبیده

Alireza
02-10-1390, 09:45 بعد از ظهر
دوستان بحث چسب رو تموم کنیم

Mohammad aghili
10-10-1390, 09:48 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان

یه سوالی میخواستم بپرسم... بهتره بگم مشاوره:297:

دیروز دم موتور برای بار دوم شکست !
سری قبل بخاطر این شکست که موتور خورد زمین و زیرش یه قلوه سنگ بود

بعد خودم عوضش کردم و اینبار بعد از 2 هفته بخاطر لرزش زیاد ترک خورد !
و در شیب زدن های دیروز به فنا رفت

خیلی اعصابم خورد شد
میخوام دودره ش کنم

میشه یه راهنمایی کنید در صورتی که جا پلاکیشو نبندم چطور میشه پلاک و خطر و راهنما ها رو بذارم؟

در ضمن حالا که نگاه میکنم می بینم موتور بدون جا پلاکی خیلی وحشی تر شده (از لحاظ قیافه)
اگر از دوستان کسی قبلا این کار رو کرده یا نظری داره ، بنده با جون دل می شنوم

فعلا
یاعلی

Red Hat
10-10-1390, 10:26 قبل از ظهر
مگه چه پرشی باش میزنی ؟؟؟

میتونی مثل ktm درستش کنی . سروش این کا رو کرده بود . میتونی ازش کمک بگیری .

Mohammad aghili
10-10-1390, 11:33 قبل از ظهر
مگه چه پرشی باش میزنی ؟؟؟

میتونی مثل ktm درستش کنی . سروش این کا رو کرده بود . میتونی ازش کمک بگیری .

ایشون رو روان مثل ktm درست کرده بودن؟

Red Hat
10-10-1390, 02:30 بعد از ظهر
نه . موتور خودش رو دست کاری (کبیر 200) کرده بود و فقط جای پلاکش رو مثل ktm کرده بود .

reza KTM
10-10-1390, 03:44 بعد از ظهر
داشتم تو وب میگشتم دیدم یه سری اطلاعات شرکت روان گزاشته برای باد زدن کمک فنر وسط موتور روان
شاید به دردتون بخوره

.:ALIREZA NADERI:.
17-10-1390, 12:20 بعد از ظهر
الان قیمت صفرش چنده ؟!

reza KTM
17-10-1390, 01:54 بعد از ظهر
الان فکر میکنم نزدیک 2 تومان باشه
شما تو همین جا از موتورت عکس بنداز و بزار برای فروش
نزدیک به 300 تومان زیر قیمت ازت میخرن (تازه اگر بخرن)
هر موتور دیگه ای بود 200 ضرر ولی چون تریله و خرید و فروشش کمه لااقل 300 ضرر داره

17-10-1390, 09:13 بعد از ظهر
سایت روان رو میدید ؟
تاپ اسپیدش چند تاست ؟

MGEngineer
17-10-1390, 09:58 بعد از ظهر
سایت روان

reza KTM
17-10-1390, 10:10 بعد از ظهر
سایت روان رو میدید ؟
تاپ اسپیدش چند تاست ؟
تریل موتور سرعتی نیست ولی خیلی خوب میره من 120 تا 125 تا باهاش رفتم
یه بارم داشتم سرپایینی امام علی رو سه ترک میومدم یه چی نزدیک 200 کیلو آدم بودیم
موتور 120 تا کیلومترش زده بود ولی به اندازه ثلث گاز جا داشت ولی کیلومتر از 120 پایین تر نرفت که نرفت
تو شب بود و همون جا دو تا فلش دوربین رو تو دو تا منطقه اتوبان دیدم نمیدونم از من بود یا ماشین بغلیم چون من تو لاین سبقت بودم و از همه سریعتر میرفتم

reza KTM
18-10-1390, 03:39 بعد از ظهر
بدی روان به نظر من فقط گیربکسش بود که میگن تو سری جدیداش حل شده
اینم بگم که لوازم فابریکش خیلی خیلی گرونه در حد موتوهای 4 تومانیه

Mohammad aghili
18-10-1390, 03:44 بعد از ظهر
مشکل که... خیلی شتابش زیاده و آدم همش وسوسه میشه گاز بده

فقط فقط هم رو باکش نوشته روان اونم در ابعاده 10*5 کوچیکه

منتها چرا یاماها؟؟؟؟؟

معمولا رو روان سوزوکی میزنن
آخه انجینش یه نمونه کپی برابر اصل suzuki dr 200 هست

19-10-1390, 12:15 بعد از ظهر
با یاماها بیشتر حال میکنم
یه سوال دیگه سر انجینش چی نوشته ؟
و اینکه اگر زحمتی نیسا یه عکس از صفحه کیلومترش بزارین.
موقع خرید باید چه چیزایی رو چک کنم ؟

reza KTM
19-10-1390, 02:19 بعد از ظهر
هیچی فقط باتری رو باید برات ببنده و آبش رو بریزه توش جالبه که بقیه موتورا رو باید بری آب باتریش رو بخری ولی روان خودش داره و میریزه برات

Mohammad aghili
19-10-1390, 03:49 بعد از ظهر
تصاویر درخواستی

صفحه کیلومتر روان :

5612

نوشته Ravan روی باک :

5613

کلمه Qingqi حک شده بر روی انجین

5614 5615

شرمنده موتور اینقدر کثیفه
اینجا برف اومده ، زمینا همه گلیه

فعلا
علی علی

20-10-1390, 03:55 بعد از ظهر
RAVAN QM200
محصولی از روان سیکلت

یکی از بهترین موتور های تریل ایرانی که میتونید بخرید که هم کیفیت و قدرت و ظاهر و امکانات و... خوبی داره و قیمتشم نسبت بهش خوب هست.
این موتور با داشتن یک انجین 200 سی سی قدرت شتاب سرعت خوبی رو براتون مهیا میکنه و انتظارات شما رو میتونه بر اورده کنه.
تا اونجا که من شنیدم نسبت به یه 200 سی سی عملکرد خوبی داره.
این موتور در دو مدل عرضه میشه یکی QM و دیگیری QM-R که مدل QM-R اون جفت چرخ از ترمز دیسکی برخوردار هست و رادیاتور روغن هم داره.
ولی مدل QM فقط ترمز جلوی اون دیسکی هست و تزمز عقبش کاسه ای هست و فاقد رادیاتور روغن هست.
خبر هایی شنیده شده که قرار سری جدید روان هم عرضه بشه ولی بیشتر افراد بر این باورند که حجم اون از 200 سی سی به 250 سی سی افزایش پیدا نکرده و تغییرات جزیی شامل حال سری جدید اون شده.
گویا این موتور 3 ترک رو خوب جواب داده.
این موتور هم با استارت و هم با هندل روشن میشه.
5 دنده ای و دنده هاش 4 تا بالا و یکی پایین هست.
هر چند که این موتور برای سرعت ساخته نشده ولی یکی از مشخصه های هر وسیله نقیله تاپ اسپید یا حد اکثر سرعت اون هست که 120 تا اعلام شده.
وزن این موتور 130 کیلوگرم هست که در سایت نوشته 128 کیلوگرم که برای مدل QM-R با وجود یک دیسک و رادیاتور روعن قطعا وزن اون نسبت به مدل QM بالاتر هست و تقریبا 130 کیلوگرم برای این مدل قابل قبولتر هست.
کمک فنر جلو تلسکوپی و تک کمک فنر عقب قابل تنظیم داره یه به تازگی سایت روان سیکلیت روش تزریق گاز نیتروژن در کمک فنر عق رو توضیح داده و در قالب یک فایل PDF اون رو تو بخش اموزش سایتش گذاشته.
سیستم جرقه زنی اون CDI هست و گنجایش باک بنزین اون هم 14 هست که خیلی خوبه.
عکس ها:
[Only registered and activated users can see links] Cyclet 1.jpg
[Only registered and activated users can see links] Cyclet 4.jpg
[Only registered and activated users can see links] Cyclet 13.jpg
[Only registered and activated users can see links] Cyclet 12.jpg

قیمت ار وی:2 میلیون
و معمولی:1800

در کل تشکر میکنم از همه دوستان پرشین موتور بخصوص رضا و محمد عقیلی
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این مطلب رو تو وبلاگم نوشتم گفتم تو این تایپک هم کپی کنم

Mohammad aghili
20-10-1390, 06:47 بعد از ظهر
کلا روان آروی ، رنگ زردش فلاپ هاش بصورت کلاسیک ؛ برچسب گذاری میشن

واسه کسایی که برچسب های آروی رو نمی پسندن

reza KTM
20-10-1390, 06:48 بعد از ظهر
این رنگ روان رو خیلی دوست دارم
مشکی زرد
ولی ممد اگه تونستی یه عکس بزار چون من فکر نکنم همچین چیزی باشه

Mohammad aghili
20-10-1390, 06:57 بعد از ظهر
بابا تو دیگه چرا
موتور Alinozad خودمون از همیناس که میگم

بهش تیپ 5 هم میگن

اینم عکس

این زرد و مشکیه رو نیگا :
رادیاتش تو این عکس معلومه
5663

تو این عکس هم اگزوز آروی خودنمایی می کنه

5664

reza KTM
20-10-1390, 11:00 بعد از ظهر
فقط اگر اینا برن سمت 250 سی سیش
به جون خودم اگر با همون کیفیت بزنه همه میرن سراغش
میترکونه ولی حیف که من شنیدم میخوان کیلومترش رو فقط دیجیتال کنن و شاید 4 تا تغییر کوچیک

Mohammad aghili
27-10-1390, 01:32 بعد از ظهر
امروز موتور رو بردم کارواش

خیلی خوشجل شد

اما :sad:

تقریبا 80 درصد استیکر هاش پرید :10:

فقط اونایی که رو خود باک بودن ، مونده

حالا میخوام یه ست کامل استیکر رو کل موتور بچسبونم
اما نه ماله فابریکش
یه چیز متفاوت

میخواستم بدونم کسی از دوستان تا حالا این حرکت رو رو روانش نزده؟
اگه کسی طرحی که بدرد بخور باشه واسه روان داره... بی زحمت رو کنه

فعلا
علی علی

ali khoramian
27-10-1390, 11:56 بعد از ظهر
به نظر دووستان یه روان ار وی مدل 90 یکسال بیمه سفید 600 تا کارکرد خیابانی برا من چند میصرفه ؟
1300 اگه تمیز باشه

reza KTM
27-10-1390, 11:58 بعد از ظهر
تاپیک مشاوره بزن عزیز من
اگر 1950 صفرش رو فرض کنیم 600 تا کارکرد رو مغازه دار حداکثر 300 زیر قیمت بر میداره
من میگم 1700 خیلی خوبه
اگر بیمه هم داشت تا 1770 هم می ارزه

---------- Post added at 01:58 AM ---------- Previous post was at 01:57 AM ----------

1300 اگه تمیز باشه
علی جان 600 تا دونه راه رفته ها
خیلی کم میگی والا

ali khoramian
28-10-1390, 12:07 قبل از ظهر
[QUOTE=reza KTM;56288]تاپیک مشاوره بزن عزیز من
اگر 1950 صفرش رو فرض کنیم 600 تا کارکرد رو مغازه دار حداکثر 300 زیر قیمت بر میداره
من میگم 1700 خیلی خوبه
اگر بیمه هم داشت تا 1770 هم می ارزه

---------- Post added at 01:58 AM ---------- Previous post was at 01:57 AM ----------

علی جان 600 تا دونه راه رفته ها
خیلی کم میگی والا[/QU
صفرش حدود 1750 هستش الان اگه بورسی بخاد بخره نهایتا همون1300 میخره .
ایشون هم گفتن چه قیمتی خوب خریده ام؟ که من عرض کردم 1300 یعنی قیمت بورسی.
وگرنه اگه 1750 قیمت خوبیه من موتورمو 1600 میدم با همون مشخصات ولی قیمتش این نیست.

Mohammad aghili
28-10-1390, 12:14 قبل از ظهر
به نظر دووستان یه روان ار وی مدل 90 یکسال بیمه سفید 600 تا کارکرد خیابانی برا من چند میصرفه ؟

باید دید تا چه حد تمیزه

1600-1700 به شرط چاقو !

Kenji
28-10-1390, 12:41 قبل از ظهر
علی خرمیان، صفرش اگه زیر 1800 باشه من 20 تا برا یکی از بچه ها می خوام.

reza KTM
28-10-1390, 03:01 بعد از ظهر
دقیقا میخواستم حرف کنجی رو بزنم یه جور دیگه
تا چند وقت پیش آروی 1950 بود
الانم که همه موتورا گرون شدن این جور که بوش میاد

28-10-1390, 03:17 بعد از ظهر
من که با کیلومتر انالوگ بیشتر حال میکنم تا دیجیتال

ali khoramian
28-10-1390, 04:34 بعد از ظهر
[QUOTE=Kenji;56326]علی خرمیان، صفرش اگه زیر 1800 باشه من 20 تا برا یکی از بچه ها می خوام.[/QUOTE

قیمت دقیق میگیرم خبر میدم

Mohammad aghili
29-10-1390, 03:02 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان

من میخواستم صفحه کلاچ و خورشیدی عقب روانمو عوض کنم
میخواستم بدونم کسی اطلاعی درباره برند های صفحه کلاچ + قیمت_________ و اندازه های خورشیدی + قیمت که با روان سازگارند و حداکثر بازهی رو روی این موتور دارند رو در اختیار داره؟

با تشکر

mehran
29-10-1390, 04:36 بعد از ظهر
آقای مهدی مریدا خورشیدی عقبو که عوض کرده بود راضی بود میگفت قدرتش خیلی بهتر شده.باز از ایشون بپرسید تجربشون بیشتره

ali2240
30-10-1390, 11:50 بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان.خسته نباشید. من خورشیدی عقب رو عوض کردم خیلی خوب شده. شتاب تا 80 تا پژو405 رو خیلی راحت میگیرم و تو شیبهای تند اصلا احتیاج زیادی به دوربالا پیدا نمیکنم. تنها ایراد اینه که سرعتت محدود ویشه به نهایت115 که واسه همچین کلاسی سرعت بدی نیست...:29:

Mohammad aghili
30-10-1390, 11:56 بعد از ظهر
با سلام به همه دوستان.خسته نباشید. من خورشیدی عقب رو عوض کردم خیلی خوب شده. شتاب تا 80 تا پژو405 رو خیلی راحت میگیرم و تو شیبهای تند اصلا احتیاج زیادی به دوربالا پیدا نمیکنم. تنها ایراد اینه که سرعتت محدود ویشه به نهایت115 که واسه همچین کلاسی سرعت بدی نیست...:29:

خیلی عالی
میشه بگید خورشیدی چندتایی گذاشتید رو روانتون؟
خورشیدی جلو رو هم عوض کردید؟

ali2240
01-11-1390, 12:14 قبل از ظهر
خیلی عالی
میشه بگید خورشیدی چندتایی گذاشتید رو روانتون؟
خورشیدی جلو رو هم عوض کردید؟

جلو رو اصلا دست نزدم فقط عقب اونم 40.شتابش واقعا به همه چی می ارزه.انقدر کششش بالا میره که تو خیابون کفی خیلی وقتا رو دور 4500و5000
دنده میدم

Mohammad aghili
01-11-1390, 12:21 قبل از ظهر
خورشیدی 40 تایی؟؟؟

مگه مال خود روان چندتاییه؟
من امروز یه جا رفتم 52 تایی داشت، ولی جنسش خوب نبود نگرفتم

ali2240
01-11-1390, 01:58 قبل از ظهر
دوستان من یه مشکل اساسی از وقتی روانو خریدم دارم. تو سرازیریها از اگزوز صدای انفجار میزنه که اگه تو سرازیری گازش بدم درست میشه...به نظرتون از چیه میشه ترانزیستور باشه؟ شمع فیلر شد و عوض شد. با تنظیم کاربرات سوخت رو هم بیشتر کردم اما نشد...

نیما نادری
01-11-1390, 08:36 قبل از ظهر
فیلر شمعت چنده ؟

ap_peiki
01-11-1390, 08:39 قبل از ظهر
جدید ساخته شده هنوز اطلاعاتی در دست رس نیس:wall3:

HamidReza
01-11-1390, 08:50 قبل از ظهر
جناب آقاي ali2240 صداي انفجار ربطي به اين چيزا نداره،بخاط سيستم جديديه كه روي موتورا نصب ميكنن بخاطر مصرف سوخت كمتر يا آلودگي كمتر،من يه موتور انر‍ژي داشتم همين مشكلو داشت وقتي اين سيستمو كور كردم هم شتابش بيشتر شد هم صداي انفجارش قطع شد،فقط مصرفش رفت بالاتر،روان خودمم كه تازه فروختم همين مشكلو داشت.

Kenji
01-11-1390, 10:45 قبل از ظهر
صبح سروش زنگ زد گفت برف اومده.

پاشدم نگاه کنم دیدم باد زده پاهای روان بالاه سرش پایین! گفتم عجب باد خری بود.

خدارو شکر انقدر برف اومده بود که تو برف افتاده بود و چیزیش نشده بود. اگه کوچکترین خراشی بهش می افتاد از غصه دق می کردم.

رو نوشت به نیما و کامرو.

ali2240
01-11-1390, 08:07 بعد از ظهر
خورشیدی 40 تایی؟؟؟

مگه مال خود روان چندتاییه؟
من امروز یه جا رفتم 52 تایی داشت، ولی جنسش خوب نبود نگرفتم
شرمنده دوست عزیز 42تاییه. 52 فکرکنم سرعتت رو خیلی کم کنه که شتابشم زیاد به کارت نمیاد. اینی که من انداختم خیلی مناسبه.البته بستگی به نیازتم داره

---------- Post added at 08:05 PM ---------- Previous post was at 08:03 PM ----------

فیلر شمعت چنده ؟

0.8 فکر کنم خوب باشه. اولش 0.6 بود که بازم
همین صدا رو میداد

---------- Post added at 08:07 PM ---------- Previous post was at 08:05 PM ----------

جناب آقاي ali2240 صداي انفجار ربطي به اين چيزا نداره،بخاط سيستم جديديه كه روي موتورا نصب ميكنن بخاطر مصرف سوخت كمتر يا آلودگي كمتر،من يه موتور انر‍ژي داشتم همين مشكلو داشت وقتي اين سيستمو كور كردم هم شتابش بيشتر شد هم صداي انفجارش قطع شد،فقط مصرفش رفت بالاتر،روان خودمم كه تازه فروختم همين مشكلو داشت.
حمید جان این بیلبیلکی(اسمشو نمیدونم) رو که میگی کور کرده بودم صدا خوب شده بود اما نمیدونم چرا شتابم خیلی کم شده بود در صورتی که اصلا فکرنکنم ربطی به شتاب داشته باشه

Mohammad aghili
01-11-1390, 08:18 بعد از ظهر
شرمنده دوست عزیز 42تاییه. 52 فکرکنم سرعتت رو خیلی کم کنه که شتابشم زیاد به کارت نمیاد. اینی که من انداختم خیلی مناسبه.البته بستگی به نیازتم داره

یعنی مال خود روان 40 تاییه و اونی که شما انداختی 42 تایی؟؟

بخاطر 2دونه !؟

nopo
01-11-1390, 08:25 بعد از ظهر
توباید نهایتش 5دونه زیاد کنی
اگه هم تعداد دونه مورد نظرت نبود .باید بدی تراشکاری برات بسازن
از حسین آگاه سوال کن ضرر نمیکنی
بالای 50 تا روان دنده زنجیر عوض کرده

Mohammad aghili
01-11-1390, 08:28 بعد از ظهر
هوا خوب شد ، بهت میگم بریم پیشش

خودش خورشیدی داره؟
یا باس قبلش بگیریم؟

ali2240
01-11-1390, 08:29 بعد از ظهر
یعنی مال خود روان 40 تاییه و اونی که شما انداختی 42 تایی؟؟

بخاطر 2دونه !؟
به نظرم واسه خود روان 36 تایی هست.من خودمم شک کردم!!!

Mohammad aghili
01-11-1390, 08:37 بعد از ظهر
__________________________قابل توجه دوستان روانی :

از زمانی که من روان گرفتم تا بحال 3 بار جا پلاکی ترکوندم !

این بار آخر حسابی کفری شدم (البته هر 3 بارش بخاطر پرش بوده)
رفتم امروز دوتا تسمه فلزی به زیر دم موتور پیچ کردم و پلاک رو به اونا وصل کردم ، نتیجه : خیلی سگی شد و دیگه فک نکنم بشکنه

الان که داره برف میاد ، حیف
نمیشه تستش کنم ببینم رو پرش دووم میاره یا نه

ولی در کل قیافه موتور هم بهترشد
دمش مثه قبلنا ، زیاد نیومده پایین ، یعنی پلاک از قبلش یه 20-30 درجه ای بصورت افقی شده

نیما نادری
01-11-1390, 08:56 بعد از ظهر
عطف به رونوشت کنجی :

احتراما باستحضار میرساند

یکبار دیگه خط بندازی به موتور دو نفر سیاه پوش با نقاب کراسی در همون حالی که قصه میخوری موتورو میبرن و خودتو با بست کمربندی میبندن

به اون تیر چراغ برق وسط اون میدونه یک قره قورتم میزارن تو جیبت بعد به 110 زنگ میزنن:smilies(113):

---------- Post added at 10:56 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

فیلر رو 0.9 کن یا شمع ایریدیم بنداز

مال من یک پت هم نمیکنه چه برسه به پت پت

ali2240
01-11-1390, 09:07 بعد از ظهر
قیافه دمش بد نمیشه اینجوری؟ ممنون میشیم یه عکس بگیری و واسمون بزاری

Mohammad aghili
01-11-1390, 09:11 بعد از ظهر
نه چرا بد شه

من خیلی ها رو دیدم که کلا جا پلاکی رو بر میدارن و این حرکت رو میزنن (یعنی خطر و راهنمای های عقب هم پر ! )

ولی من فقط قسمتی که پلاک روش وصل میشه رو جدا کردم و این کار رو انجام دادم

الان میرم عکس بگیرم (اما فک نکنم خوب شه ، آخه شبه)

ali2240
01-11-1390, 09:19 بعد از ظهر
عطف به رونوشت کنجی

فیلر رو 0.9 کن یا شمع ایریدیم بنداز

مال من یک پت هم نمیکنه چه برسه به پت پت

مدل موتورت چنده نیما جان؟من فکر کنم از همین قطعه هست که امیر جان گفت. شمع ایریدیم رو شتاب هم تاثیر داره؟

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:13 PM ----------

نه چرا بد شه

من خیلی ها رو دیدم که کلا جا پلاکی رو بر میدارن و این حرکت رو میزنن (یعنی خطر و راهنمای های عقب هم پر ! )

ولی من فقط قسمتی که پلاک روش وصل میشه رو جدا کردم و این کار رو انجام دادم

الان میرم عکس بگیرم (اما فک نکنم خوب شه ، آخه شبه)
دستت دردنکنه.میزاشتی فردا سر فرصت شرمنده زحمت شد واست. آره کاری که کردی خوبه.به نظرم زیبایی عقب روان که یکی ازنکات مثبتشه باید حفظ شه و آدم نباید توش دست ببره

Mohammad aghili
01-11-1390, 09:45 بعد از ظهر
اینم عکساش

6214 6215 6216 6217

فکر نمیکنم زیاد زشت شده باشه

در هر صورت دیگه از خطر شکستن در امانه

ARSH
01-11-1390, 09:54 بعد از ظهر
مرسی ممد عقیلی جان

صدا نمیده ؟ منظورم لرزشه ! البته با واشر میشه مهارش کرد ولی خیلی خوب شده از پشت که دیده نمیشه از زیر دید داره که قرار نیست کسی بره زیره موتور!

خوبه

ali2240
01-11-1390, 09:58 بعد از ظهر
نه محمد جان خیلی خوبه فقط یه رنگ مشکی به تسمه ها بزن که خیلی توپ میشه. روان عزیزو اینجوری زیر برف نزار ناراحت میشه!!!:10:یه چی رو بنده خدا بکش!

Mohammad aghili
01-11-1390, 10:04 بعد از ظهر
مرسی ممد عقیلی جان

صدا نمیده ؟ منظورم لرزشه ! البته با واشر میشه مهارش کرد ولی خیلی خوب شده از پشت که دیده نمیشه از زیر دید داره که قرار نیست کسی بره زیره موتور!

خوبه

دوتا واشر فنری گذاشتم ، لرزش مرزش مطلقا کنسله

نه محمد جان خیلی خوبه فقط یه رنگ مشکی به تسمه ها بزن که خیلی توپ میشه. روان عزیزو اینجوری زیر برف نزار ناراحت میشه!!!یه چی رو بنده خدا بکش!

اون تسمه ها فقط در صورتی دیده میشن که یکی رو با روان زیر کنم ... :دی

من که عکس گرفتم ، دوربین رو بردم زیر دم موتور ... اصلا دیده نمیشن

در ضمن روان زیر برف نبوده ، اونجا بخاطر عکس آوردمش بیرون
تو حیاط خونمون یه جا روانی درست کردم ، منتها برف که میدونید چطوریه ، زیر سایه بون هم باشه ، بازم اندکی میریزه روش
اما بارون و آفتاب کاری به کارش ندارن

ali2240
01-11-1390, 10:11 بعد از ظهر
خدانکنه کسی رو زیر کنی.ولی حرکت به جایی زدی دیگه هرکاریش کنی نمیشکنه.دمت گرم که سریع پریدی و به زحمت افتادی عکس گرفتی.

Mohammad aghili
01-11-1390, 10:40 بعد از ظهر
خواهش دادا
ما اینجا دور همیم واسه همین کارا

راستی تو آروی هم این مسئله سنگینی پلاک مشکل ساز هست؟

ali2240
02-11-1390, 12:03 قبل از ظهر
خواهش دادا
ما اینجا دور همیم واسه همین کارا

راستی تو آروی هم این مسئله سنگینی پلاک مشکل ساز هست؟
واسه من که زیادمشکل ساز نشده. فقط جا پرچاش ول کرد که برداشتم با پیچ و واشرفنری و دومهره کردن حلش کردم

Mohammad aghili
02-11-1390, 12:11 قبل از ظهر
شما باهاش چقدر می پری؟

فک کنم مشکل جاپلاکی من 100 درصد بخاطر پرش های بلند باشه

کلا وقتی رمپ میبینم دیگه هیچی جلودارم نیست :دی

ali2240
02-11-1390, 12:45 قبل از ظهر
شما باهاش چقدر می پری؟

فک کنم مشکل جاپلاکی من 100 درصد بخاطر پرش های بلند باشه

کلا وقتی رمپ میبینم دیگه هیچی جلودارم نیست :دی
نه داداش من زیاد باهاش پرش نمیزنم چون خیلی رو موتور حساسم. بیشتر باهاش شیب میزنم و چون عاشق طبیعتم تو کوه و کمرم

Alireza
02-11-1390, 12:47 قبل از ظهر
بعد از 40 هزار تا سواری با روان هنوزم میتازه

ali2240
02-11-1390, 12:54 قبل از ظهر
بعد از 40 هزار تا سواری با روان هنوزم میتازه

جدا؟40000؟ میتونی یه لیست از خرجهایی که تا الان براش کردی بگی؟
زنده باد روان

Alireza
02-11-1390, 01:04 قبل از ظهر
اره
صفحه کلاج
لاستیک عقب
سیم کلاج
راهنما

ali2240
02-11-1390, 01:20 قبل از ظهر
اره
صفحه کلاج
لاستیک عقب
سیم کلاج
راهنما
خب اینا که همش مصرفیه؟ بیشتر از اینها به روان امیدوار شدم که یه موتور چینی تا40000بدون خرج کارکنه

Alireza
02-11-1390, 01:22 قبل از ظهر
اره دقیقا هیچ خرجی نداشته
خیالت راحت یه عمر برات کار میکنه

nopo
02-11-1390, 09:25 قبل از ظهر
هوا خوب شد ، بهت میگم بریم پیشش

خودش خورشیدی داره؟
یا باس قبلش بگیریم؟
مي ريم مي پرسيم

sober
02-11-1390, 02:02 بعد از ظهر
دوستان روانrvمدل90/3باکارکرد4700تا تمیزبا6ماه بیمه چند بخریم خوبه ؟ علت گیج زدن فرمون روان چیه؟ جای زمین خوردگی رو فلاپ وبدنه نیست ولی وقتی فرمون ول میکنی به یه سمت کشیده میشه علتش چیه؟

Mohammad aghili
02-11-1390, 02:28 بعد از ظهر
شاید شاسی کجه

sober
02-11-1390, 02:38 بعد از ظهر
نه فکر نمی کنم از شاسی باشه چون علائم ضربه روش نیست شاید از بلبرینگ فرمون باشه ولی کلا" مطمئن نیستم

Mohammad aghili
02-11-1390, 03:56 بعد از ظهر
شاید...

طرف آشناست؟

ali2240
02-11-1390, 04:07 بعد از ظهر
شاید شاسی کجه
کسی که تونسته باشه شاسی روان رو کج کنه احتمالا الان تو این دنیا نیست. من با یه روانی که مدل 89 بود و قبل از این موتورم داشتم با 60 تا سرعت گذاشتم وسط دوتا در یه 206 موتور جلوش داغون شد خودمم چون لباس کامل داشتم چیزیم نشد اما شاسی موتور مو برنداشتو تکون نخورد.

نیما نادری
03-11-1390, 12:35 قبل از ظهر
مدل موتورت چنده نیما جان؟من فکر کنم از همین قطعه هست که امیر جان گفت. شمع ایریدیم رو شتاب هم تاثیر داره؟

---------- Post added at 09:19 PM ---------- Previous post was at 09:13 PM ----------

دستت دردنکنه.میزاشتی فردا سر فرصت شرمنده زحمت شد واست. آره کاری که کردی خوبه.به نظرم زیبایی عقب روان که یکی ازنکات مثبتشه باید حفظ شه و آدم نباید توش دست ببره

سری اوله اول اول

مدل 86 اینا :297:

ali2240
03-11-1390, 10:08 بعد از ظهر
سری اوله اول اول

مدل 86 اینا :297:

خب دیگه شما این قطعه واسه آلایندگی رو ندارین که باعث انفجار تو اگزوز شه

Mohammad aghili
03-11-1390, 10:26 بعد از ظهر
خب دیگه شما این قطعه واسه آلایندگی رو ندارین که باعث انفجار تو اگزوز شه

منم ندارم :20:
مدل 88/12

راستی امروز تونستم با روان حدود 20 متر رو با یه چرخ برم

فاز غریبی داد
احساس متمدن بودن دارم !

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

sam_1250.jpg اینم عکس ما شرمنده حجمش زیاد بود کوچیکش کردم
راستی دادا ، شما کمک وسط موتور رو آوردی بالا؟

خیلی بالا افتاده

ali2240
03-11-1390, 11:12 بعد از ظهر
راستی دادا ، شما کمک وسط موتور رو آوردی بالا؟

خیلی بالا افتاده[/QUOTE]
نه نیورودم بالا شانس من این بوده که فابریکی اینجوری باشه:29dz8zk:. من با قد 180 پنجه های پام رو زمینه

Mohammad aghili
03-11-1390, 11:16 بعد از ظهر
منم فردا میرم میارمش بالا
خیلی خوفه

اصلا حالا که اینطوره ، جفت کمکاش رو میارم بالا ، تا مجبور شم واسش کمکی بزارم :دی

ali2240
03-11-1390, 11:41 بعد از ظهر
منم فردا میرم میارمش بالا
خیلی خوفه

اصلا حالا که اینطوره ، جفت کمکاش رو میارم بالا ، تا مجبور شم واسش کمکی بزارم :دی
خودت بیارش بالا اما زیاد نشه که بخواد یه وقتی گذرت به ترافیک شهری خورد اذیتت کنه. همه جوانب رو درنظر بگیر.

djsk
04-11-1390, 03:11 قبل از ظهر
سلام. دوست عزیز چطوری باید پشت موتورو آورد بالا؟ توضیح میدی؟

Mohammad aghili
04-11-1390, 10:34 قبل از ظهر
پشت موتور؟
منظورت استاپی هست دادا؟

والا اینجا جاش نیست
توی تاپیک خودش آقا رضا ، توضیح دادن ، هم استاپی و هم یه چرخ

اینم لینک آموزش استاپی زدن
تاپیک آموزش حرکات نمایشی ([Only registered and activated users can see links])