PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلید قطع کن

Babak
19-07-1389, 12:58 قبل از ظهر
من این سوال برام همیشه هست که کلید قرمزی که رو اکثر موتور سیکلت ها هست به نام کلید قطع کن که زمانی که زده میشه برق موتور قطع می شه و خاموش می کنه موتورو چه لزومی داره وقتی خوده موتور سوییچ داره این کلید باشه؟واصلا چرا باید باشه؟ممنون می شم بران توضیح بدین:interview:

soroush adventure
19-07-1389, 09:54 قبل از ظهر
من که تریل دارم شخصا خیلی جاها نجاتم داده . البته تو آفرود. مثلا چندین بار موتور تو شیبای خیلی تند از پشت برگشته یا موتور تو مسیرای خفن از دستم در رفته که با قطع کردن برق توسط اون کلید موتور تو دنده 1 سر جاش میموند. اتفاقا یه بار موتور امین تو شیب تند گیر کرد ولی قطع کن رو نزد و موتورش با اینکه تو 1 بود تا پایین چند تا ملق زد و ....
حالا ممکنه که استفاده های دیگه ای هم داشته باشه که من نی دونم

Babak
20-07-1389, 01:18 قبل از ظهر
بله کاملا صحیح می فرمایید شما در آفرود تو سراشیبی همیشه استفاده می شه ولی تو موتور های معمولی و ریس رو می خوام بدونم چرا می زارن؟

Sination
20-07-1389, 02:17 قبل از ظهر
سوال هایی می پرسی ها !

خوب استفاده داره دیگه ..
مثلا میخایی فن موتور کار کنه ..
یا چند مورد دیگه ..

Babak
20-07-1389, 08:52 قبل از ظهر
آخه پالس و آپاچی فن نداره که:out:

MCP
22-07-1389, 12:53 بعد از ظهر
برای من هم این سوال مطرح بود!
تنها نتیجه ای که میشه گرفت ؛ استفاده این دکمه در مواقع اضطراری و خطر هست .مثلا هنگام تصادف که موتور میوفته و تو دنده همینطور گاز میخوره ؛ دسترسی راحت به سوئیچ وجود نداره ...
در این حالت راکب یا هر کسی میتونه با زدن دکمه قرمز موتور رو سریع خاموش کنه...

m3hiran
24-07-1389, 08:57 بعد از ظهر
آخه پالس و آپاچی فن نداره که:out:

یکی دیگه هم اینه که شما روی موتورت هستی میخوای یه 1 دقیقه موتور رو خاموش کنی واسه اینکه موتور رو باطری باشه و مجبور نشی سوییچ رو بچرخونی از اون دکمه استفاده میکنی من که همیشه اینجوری موتور رو خاموش میکنم

Prince_Amin
06-10-1389, 04:23 قبل از ظهر
واسه ترافیکه!همین!تو ترافیک میخوای موتور در حالت اماده باش باشه!دیگه نیازی نیست سوییچ کلید رو بچرخونید و برق موتور رو کامل قطع کنید و دوباره سوییچ رو باز کنید و اون لودینگ چک اپ انجین انجام بشه!واسه همین دکمه ی قرمز رو گذاشتن که سریع خاموش کنید موتور رو و وقتی چراغ سبز شد یا ترافیک حرکت کرد سریع دکمه ی قرمز رو بزنید و سپس استارت موتور رو بزنید!!شما تصور کنید این دکمه ی قرمز وجود نمیداشت!اونوقت توی توقفهای توی ترافیک که موتور رو باید خاموش کرد تا داغ نکنه حساب کنید ببینید چقدر هی میباست سوییچ کلید رو بچرخونید و کل برق موتور رو قطع کنید دوباره سوییچ رو بچرخونید و کنسول کیلومتر شمار دوباره چک اپ کنه !!!!از این بهتر نمیشد توضیح بدم!!در ضمن توی موتورهایی مثل پولسار 220 که کنسول کیلومتر شمار همراه با چراغ شمعیها روشن میشه این دکمه ی قرمز خیلی بکار میاد!!در اصل کلاس داره!!تو ترافیک که هستی با دکمه ی قرمز فقط انجین رو قطع میکنی در عوض چراغ شمعی ها و کنسول کیلومتر شمار موتور روشن میمونند!عین ماشین!:4chsmu1::4chsmu1:

K.I.A
20-11-1389, 11:28 بعد از ظهر
البته شلیکای خفنیم میشه باهاش زد:7tir:

reza KTM
21-11-1389, 01:34 بعد از ظهر
واسه ضد سرقتم کاریرد داره که خیلی خوبه شاید آقا دزده بخواد موتور شما رو ورداره همین که استارت میزنه موتور روشن نمیشه تقریبا 2 تا 3 ثانیه معطل میشه

nOviA
21-11-1389, 01:37 بعد از ظهر
دقیقا....هنوز خیلی ها نمیدونن اون کلید چیه! البته خب کسی که واقعا دزد حرفه ای باشه بلده

morteza-63
21-11-1389, 01:56 بعد از ظهر
پشت چراغ سریع تو یک خاموش میکنی بعد استارت میزنی میری نیازی به خلاص نداره همه موتورای یکی پایین بقیه بالا بخاطر همین دکمرو دارن

mamalb
28-11-1389, 08:16 بعد از ظهر
يك حسنش هم اينه كه اگر بچه روي موتور نشونده بودي نتونه دكمه استارت را بزنه
.
البته براي خيط كردن بعضي آدمهاي فضول كه مي خواهند استارت بزنند هم خوبه :gigglesmile: سفرباموتور ([Only registered and activated users can see links])

---------- Post added at 08:16 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

دوستان كسي ميدونه چطوري ميشه دزدگير استارتر دار روي جت رو 150cc بست ؟؟؟
از هر جا تو اصفهان پرسيدم همه ساده دارند چون موتور من استارت داره تر جيح مي دم استارتر داشته باشه .
ممنون از همهسفرباموتور ([Only registered and activated users can see links])

eshgh_namordeh
29-11-1389, 09:14 قبل از ظهر
توی کاتالوگ که گفته برای مواقع اضطراری مثل تصادف که میخواهید سریع خاموش بشه ....

eshgh_namordeh
29-11-1389, 01:15 بعد از ظهر
خوب دزدگیر ماشین نصب کن روش که استارتر داره - چیز خاصی نیست خروجی چراغ و راهنماش را که به چراغ و راهنما موتورت میزنی آژیر هم به آژیر - سیم استارت دزدگیر هم به سیم استارت موتورت میزنی - دزدگیرهای استارت دار یک سیم دارند که تشخیص میده موتور روشن شده اون هم دور کویل بپیچ . همین
کسی ه دزدگیر ماشین نصب کرده این هم میتونه نصب که فقط بدیش اینه تو دنده باشی استارت بزنه ....

mamalb
29-11-1389, 06:57 بعد از ظهر
يك بدي ديگه هم داره و آن اينكه وقتي هوا سرده با مكافات روشن ميشه همراه با ساسات .فكر كنم براي تابستون خيلي با كلاس باشه .در ضمن موتور من وقتي تو دنده است استارتش كار نمي كنه. بقيه موتورها را نمي دانم

دوستان كسي تو اصفهان نصاب دزدگير سراغ داره ؟؟؟؟؟:3:سفرباموتور ([Only registered and activated users can see links])

Babak
29-02-1390, 03:56 بعد از ظهر
ممنون از همه دوستان و نظر هاشون:flower4:

RIDER
14-03-1390, 06:09 بعد از ظهر
درسته تو تمام کلیپا دیده میشه وقتی با موتور تصادف میکنن سوییچو نمیبندن دکمه رو میزنن

حسـن
14-03-1390, 07:28 بعد از ظهر
درسته تو تمام کلیپا دیده میشه وقتی با موتور تصادف میکنن سوییچو نمیبندن دکمه رو میزنن
میشه یه کلیپ بزارین البته بدون F یلتر:mad_majidonline:

nOviA
15-03-1390, 12:00 قبل از ظهر
بستگی به تصادف داره اگه کلیدی باقی بمونه :121fs725372:

RIDER
15-03-1390, 12:20 قبل از ظهر
معمولا تو کلیپا دیدم زمین میخورن از بقل البته نه با شدت آروم اولین کاری که میکنن اینه که دکمه کلید قطع کنو بزنن که به انجین کیلر معروفه یه پسره اینو تو کلیپ گفته بود:25:

Kami
19-03-1390, 11:14 قبل از ظهر
موقعی که بخوای بخوری زمین اولین کاری که میکنی اینکه موتورو جمع کنی که چیزیش نشه . اصلا به فکر خاموش کردنش نیستی
این کلید برای اینکه میخوای تو شب موتور چراغ هاش روشن باشه و یا اینکه پشت چراغ قرمز میخوای وایسی و ... این کلیدو خودم همین استفاده هارو میکردم ازش

M.SH.K
19-03-1390, 12:14 بعد از ظهر
منظور رایدر زمانیه که موتور خورده زمین و منظور شما قبل از خوردن زمین و جمع کردن موتوره
ولی نظر منم نظر رایدر عزیزه
برا خاموش روشنهای کوتاه مثل پشت چراغ هم بکار میاد
ولی مهمترین کاراییش بنظر من هم هنگام تصادفه که سریع موتور رو خاموش کنی که هم از اتفاقات احتماالی مثل اتیش سوزی و غیره جلوگیری کنی و هم قدرت موتور رو بگیری که اگه تو دنده باشه و بخواد چرخش همچنان بچرخه و بدن شما هم زیر موتور و لاستیک مونده باشه........ ازین اتفاقت جلوگیری بشه

nOviA
19-03-1390, 10:44 بعد از ظهر
با دربی که خوردم زمین( با حدودا 30 تا تو پیچ) موتور روشن مونده بود و با اون کلید سریع خاموشش کردم. یکمم بنزین از باک ریخته بود زمین.

danial-sdt
20-03-1390, 11:52 قبل از ظهر
من چند وقت پیش که خوردم زمین البته خیلی سرعتم کم بود پام گزاشتم زیر موتور که خط نیفته گیر کرده بودم زیر موتور موتورم روشن بود فوری کلید قطع کن با اون رنگ قرمزش جلب توجه کرد منم خاموش کردمش:3:

farzadprogram
20-03-1390, 02:15 بعد از ظهر
من چند وقت پیش که خوردم زمین البته خیلی سرعتم کم بود پام گزاشتم زیر موتور که خط نیفته

دمت گرم پات فدای موتور

alip
26-05-1390, 01:56 قبل از ظهر
دوستان منم بيشترين استفاده اى كه او كليد قطع كن دارم تو بايين اومدن از شيبه كه با زدنش انجينو خاموش ميكنم وجون سويج بازه هر وقت كه نياز باشه استارت ميزنم ...كارى كه از بازوبسته كردن سويج خيلى سريعتروركاربردى تره:grouphugg:

شفیع
26-05-1390, 03:48 قبل از ظهر
به نظرم همه ی دوستان به این مبحث بهترین پاسخ رو دادن، هر کسی در موقعیت خودش به صورت کاربردی این این کلید استفاده کرده، و رضایت کامل رو داشته،
من هم بار ها برام پیش اومده در موقعیتی بودم که امکان بستن یوئیچ رو نداشتم و یا نمی خواستم سوئیچ رو ببندم و از کلید قطع کن استفاده کردم.

ولی همیشه سئوالی در مورد این کلید واسم پیش میاد اینه که این کلید برق رو از کجای انجین قطع می کنه ؟ قبل از شمع یا بعد از دینام ... تا حالا پیش نیومد این مسئله رو بررسی کنم، انشالله از این معما هم سر در میارم.

nOviA
26-05-1390, 03:59 قبل از ظهر
بعد از دینام چرا؟! یا قبل از شمعه یا سنسوری تو کاربراتور یا انژکتوره.

شفیع
26-05-1390, 04:04 قبل از ظهر
بعد از دینام چرا؟! یا قبل از شمعه یا سنسوری تو کاربراتور یا انژکتوره.

خوب این کلید قطع کن بالاخره از یه جایی اید قطع کنه، از توی کاربراتور که نمی شه، توی کاربراتور که اصلا برقی نیست !!!
امکان داره برق رو از دینام قطع کنه، از هر جایی باشه مطمئنا باید جایی باشه که برق خیلی قویی نباشه واسه اینکه کلیدش خیلی قوی نیست.

Babak
26-05-1390, 11:35 قبل از ظهر
فک نمی کنم از دینام باشه همون باید قبل از سوییچ باشه چون فقط برق رو به سر شمع نمیرسونه قبل از سوییچ هم می گم چون اگر سوییچ باز باشه و قطع کن رو نزده باشی بازم موتور روشن نمی شه:afro:

شفیع
26-05-1390, 08:43 بعد از ظهر
فک نمی کنم از دینام باشه همون باید قبل از سوییچ باشه چون فقط برق رو به سر شمع نمیرسونه قبل از سوییچ هم می گم چون اگر سوییچ باز باشه و قطع کن رو نزده باشی بازم موتور روشن نمی شه:afro:

بله نظریه شما هم تا حدودی می تونه درست باشه، ولی گفتن این جمله که قبل از سوئیچه، یعنی اگر کلید قطع باشه و سوئیچ رو باز کنیم پس نباید برق به پشت آمپر بیاد، ولی میاد، باید یه جورایی با شمع در ارتباط باشه،
اگر قطع برق فقط مربوط به شمع باشه به یه روشی می شه امتحانش کرد:
اول از همه باطری رو از مدار خارج می کنیم، موتورو روشن و حرکت می کنیم، دنده 4-5 خیلی عادی با دور موتور نرمال حرکت و چراغ جلو روشن نگه می داریم، حالا در حال حرکت کلید قطع کن رو می زنیم تا موتور خاموش شه، چون انجین هنوز درگیره به مسیرش ادامه می ده و کم کم می ایسته، اگر این کلید هیچ ارتباطی با دینام نداشته باشه قبل از اینکه موتور کاملا به ایسته چراغ های جلو باید از برق دینام تغذیه کنه و قطع نشه و فقط برق شمع قطع و انجین خاموش شه.
فکر کنم اینطوری می شه متوجه شد واقعا کلید قطع کن، برق رو از کجا قطع می کنه.

EMSebi
16-06-1390, 12:00 قبل از ظهر
اصل مورد استفاده دکمه خفه کن برای کاهش شتاب موتور میباشد .
تو سرعت بالا اگه ترمت زیاد بزنی یا جاده خیس باشه کنترل موتور خارج میشه با قطع شدن برق شتاب موتور کم میشه و میتونید با چند تا معکوس بدون استفاده زیاد از ترمز و سر خوردن موتور سرعت رو کم کنید . ( برای موتور های شهری که زیاد هم مورد استفاده نداره )

واقعیت امر اینه که این مورد خیلی خیلی بدرد بخور برای موتور های تریل میباشد تو سراشیبی های تند با توجه به این که حتی اگه گاز هم ندید یه احتراق خیلی کمی تو موتور ایجاد میشه که همون باعث افزایش شتاب موتور میشه .. با خفه کن دیگه این افزایش سرعت رو نداریم و سرعت موتور خیلی کم میشه و زیاد هم نیاز نیست تو مراتع و خاکها ترمز بزنید که چرخ موتور سر بخوره یا سیستم ترمز داغ کنه .
بله تو مسافتهای کم مشکلی نداره ولی اگه مثل ما مسافتهای زیاد رو طی کنید تو سراشیبی خودتون از ترمز زدن خسته میشید

نکته اخر این که این کلید فقط برق شمع رو قطع میکنه یه بار مسیر سیم رو دنبال کنید متوجه کل برق کشی و سیستمش میشید

شفیع
16-06-1390, 08:59 قبل از ظهر
اصل مورد استفاده دکمه خفه کن برای کاهش شتاب موتور میباشد .
تو سرعت بالا اگه ترمت زیاد بزنی یا جاده خیس باشه کنترل موتور خارج میشه با قطع شدن برق شتاب موتور کم میشه و میتونید با چند تا معکوس بدون استفاده زیاد از ترمز و سر خوردن موتور سرعت رو کم کنید . ( برای موتور های شهری که زیاد هم مورد استفاده نداره )

واقعیت امر اینه که این مورد خیلی خیلی بدرد بخور برای موتور های تریل میباشد تو سراشیبی های تند با توجه به این که حتی اگه گاز هم ندید یه احتراق خیلی کمی تو موتور ایجاد میشه که همون باعث افزایش شتاب موتور میشه .. با خفه کن دیگه این افزایش سرعت رو نداریم و سرعت موتور خیلی کم میشه و زیاد هم نیاز نیست تو مراتع و خاکها ترمز بزنید که چرخ موتور سر بخوره یا سیستم ترمز داغ کنه .
بله تو مسافتهای کم مشکلی نداره ولی اگه مثل ما مسافتهای زیاد رو طی کنید تو سراشیبی خودتون از ترمز زدن خسته میشید

نکته اخر این که این کلید فقط برق شمع رو قطع میکنه یه بار مسیر سیم رو دنبال کنید متوجه کل برق کشی و سیستمش میشید

با تشکر از مطالب ارائه شده.

بله، شاید هم یکی از کاربرد هاش همین باشه.
چندین بار در چنین شرایطی بودم و موتور خاموش کردم، بی تاثیر نبوده، حداقلش بهتر از روشن بودنه، به همون دلیلی که گفتید همون حداقل احتراق باعث افزایش شتاب می شه در مخصوصا شیب های تند می شه.
البته در سفر آفرودی اخیری که داشتم، با توجه به این که چندین بار از من و موتور توی شیب های تند پرت شدیم، در اون شرایط پیش اومده، دسته گاز فرو میریه داخل خاک موتور هم توی دنده ست، و گاز هم یه سر می شه با تمام قدرت موتور چپ شده گاز میده، در چنین شرایطی کلید قطع کن خیلی کمکم کرد، خیلی سریع اول می شه کلید رو زد بعد خودمو و موتورو جمع و جور کنم.

amirw3x
03-10-1390, 10:36 بعد از ظهر
بچه ها در موتور های باجاج xcd125 قطع کنش وصل نیست موقعی که تازه می خری آیا کسی اطلاع داره چگونه میشه وصلش کرد اگه عکس هم بزارید که دیگه عالیه با تشکر :297:

شفیع
04-10-1390, 09:29 قبل از ظهر
بچه ها در موتور های باجاج xcd125 قطع کنش وصل نیست موقعی که تازه می خری آیا کسی اطلاع داره چگونه میشه وصلش کرد اگه عکس هم بزارید که دیگه عالیه با تشکر :297:

یعنی کلید قطع کن داره ولی وصل نیست !؟ مطمئنی که همشون اینطوری هستن ؟ شاید موردی باشه، و سیم یا اتصالش اکسیده شده و قطع شده، بازش کن ببین توش چه خبره !

amirw3x
04-10-1390, 01:41 بعد از ظهر
جناب شفیع ما همیشه شرمنده شمائیم

بله ، شاید ایراد از کلید قطع کن باشه منظور درون قلوه اس البته فروشنده ای که من موتور ازش خریدم می گفت بقیه موتورای دیگه همین مدل که آورده برای فروش نیز همینطوره بوده شاید یک سریش اینطوری بوده مملکت ماست دیگه همه کاراشون نصف و نیمه اس بروی چشم باز می کنم به سمع و نظر شما و بقیه با عکس، تفاسیر می گذارم با تشکر

eshgh_namordeh
04-10-1390, 03:23 بعد از ظهر
در موتورهای کاربراتور قسمتی هست به نام ignition module که وظیفه برق رسانی به کویل را دارد که در چه زمانی کویل جرقه بزند ، همچنین تمام سنسورهای موتور به این ماژول متصل هستند در صورتی که همه سنسورها درست بودن رله آن برق به کویل میرساند .

کلید قطع کن با کلید استارت سری شده و به ماژول و رله استارت متصل است ، وقتی کلید قطع کن قطع باشد ارتباط به استارت و کویلها قطع میشود و موتور برقی برای استارت و جرقه زنی ندارد به همین خاطر برق پشت آمپر هست اما به استارت و کویلها برق نمیرسد .

در موتورهای انژکتوری همه کارها را ecu بررسی میکند اما همچنان کلید قطع کن موتور به همین ترتیب عمل میکند .
شکل زیر را مشاهده کنید به طور خلاصه عملکرد این کلید ها مشخص هست .

[Only registered and activated users can see links]هر کار کردم عکس آپلود نشد بعدا میزارم

---------- Post added at 05:23 PM ---------- Previous post was at 04:27 PM ----------

در مورد کلید حق با دوستمون هست کلیدش ضعیف هست و نمیتونه جریان زیادی از خودش عبور بده به همین جهت این کلیدها برق یک رله را قطع و وصل میکنند که نیاز یه جریان کمی دارد .
اکثر دوستان میدونند رله چیه اما یک توضیح مختصر میدم :
رله یک سوئیچ الکترونیکی هست که دارای یک بوبین و یک صفحه فلزی هست و در انواع مختلف 5 ولت 6 ولت 12 ولت و حتی 220 ولت ac , dc , موجود میباشد . بوبین رله یک عملکرد خیلی ساده ایی دارد ،سیم پیچی هست که وقتی ولتاژ بهش بدیم خاصیت آهنربائی پیدا میکنه و صفحه فلزی را به سمت خودش جذب میکنه ، حالا این صفحه فلزی پس از کشیده شدن توسط آهنربای سیم پیچ به صفحه فلزی دیگه برخورد میکنه که در اصل همون بسته شدن کلید حساب میاد . یعنی ما با یک ولتاز و جریان خیلی خیلی کم میتونیم هر ولتاژ و جریانی که بخواهیم سوئیچ کنیم و مدار ورودی از خروجی کاملا ایزوله هست
بیشترین کاربردش را دزدگیرهای ماشین (رله قطع کن موتور ) و آفتامات که برای بوقهای وات بالا استفاده میکنید دیدین ، میشه واقعا بوق وات بالا را به جای بوق فابریک بست اما سیمهائی که برای بوق معمولی رفته توان عبور جریان زیاد را ندارند برای همین یک رله 12 ولت میزارن (به قول باطری سازها آفتامات بوق) به سیمهای فابریک بوق وصل میکنند و از مثبت باطری یک سیم 1.5 میارن به رله وصل میکنند و سپس از رله به بوق ،

eshgh_namordeh
04-10-1390, 09:23 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

roozbeh rv
24-11-1390, 12:53 بعد از ظهر
من از قطع کن برای پشت چراغ قرمزهای طولانی و او صدای شلیکی که میده استفاده میکنم
همیشه هم وقتی موتورو خاموش میکنم و سویچ را در میارم باز قطع کن را میزنم

kourosh_bandit2
28-11-1390, 08:28 بعد از ظهر
فک نمی کنم از دینام باشه همون باید قبل از سوییچ باشه چون فقط برق رو به سر شمع نمیرسونه قبل از سوییچ هم می گم چون اگر سوییچ باز باشه و قطع کن رو نزده باشی بازم موتور روشن نمی شه:afro: بله موتور استارت هم نمیخوره

02109002
28-11-1390, 08:30 بعد از ظهر
کوروش مطمئنی
آخه موتور من وقتی قطع کن رو میزنی استارت میخوره ولی روشن نمیشه

kourosh_bandit2
28-11-1390, 09:00 بعد از ظهر

نه دوست عزیز اون کلید اصلا برق بهش وصل نمیشه اون حالت یک زائده پلاستیکی داره که موقعی که روی on باشه این زائده میاد پایین و زمانی که دسته گاز رو بچرخونید گیر میکنه بهش و نمیزاره دسته گاز بیشتر بچرخه یک جورایی محدود کننده گازه اما خیلی استفاده نداره یا مثلا وقتی میخوای موتورو بدید به کسی که زیاد گاز نخوره اونو میزنید و خوب موتور چون دسته گازش خیلی نمیچرخه گاز هم نمیخوره

7thRING
28-11-1390, 09:17 بعد از ظهر
واسه منم اگه کلید قطع کن off هم باشه بازم استارت می خوره .

kourosh_bandit2
29-11-1390, 05:35 بعد از ظهر
کوروش مطمئنی
آخه موتور من وقتی قطع کن رو میزنی استارت میخوره ولی روشن نمیشه
اره عزیزم وقتی قطع کن میزنم اصلا استارت هم نمیخوره

کوروش
29-11-1390, 10:41 بعد از ظهر
کی گفته استارت نمیخوره ؟؟؟ بعضی از موتورها میخوره بعضی ها هم نمیخوره

kourosh_bandit2
01-12-1390, 06:29 بعد از ظهر
کی گفته استارت نمیخوره ؟؟؟ بعضی از موتورها میخوره بعضی ها هم نمیخوره

من گفتم استارت نمیخوره چون اپاچی چه 180 چه 160 وقتی قطع کن on باشه استارت نمیخوره ولی مثلا وینر که داشتم یا پیشرو پارس یا حتی کثیر چرا استارت میخوردن.

Mohammad aghili
01-12-1390, 06:32 بعد از ظهر
روان هم نمیخوره
وقتی off باشه

02109002
01-12-1390, 06:34 بعد از ظهر
مال من میخوره محمد

وقتی قطع کن رو میزنی استارت میخوره ولی روشن نمیشه دی:

nopo
01-12-1390, 06:38 بعد از ظهر
واسه منم اگه کلید قطع کن off هم باشه بازم استارت می خوره .

ولي روشن نميشه!!!

اگه سنسور قطع كن كلاج هم درست باشه و موتور توي دنده هم باشه اصلا استارت هم نمي خوره

alinozad
01-12-1390, 06:40 بعد از ظهر
روان بنده که اگه قطع کن زده شده باشه نه استارت میخوره نه تکون میخوره اگه دنده هم باشه و حتی قطع کن هاموش باشه استارت نمیخوره و موتور نمیپره تا وقتی که خلاص کنی استارت نمیخوره
جالبه حتما سنسورهای شماها خراب شده ولی درست نرسوندید الان اینجوری شده!قطع کن فکر کنم برق شمع رو قطع میکرد وقتی استارت میخوره یعنی چی؟؟

02109002
01-12-1390, 06:44 بعد از ظهر
ولي روشن نميشه!!!

اگه سنسور قطع كن كلاج هم درست باشه و موتور توي دنده هم باشه اصلا استارت هم نمي خوره

دقیقا" برا منم پیش اومد اول هی خلاصش میکردم ولی یه بار کلاج رو گرفتم دیدم روشن شد از اون بعد وقتی تو دنده است کلاج رو که میگیرم استارت میخوره

---------- Post added at 06:44 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

قطع کن فکر کنم برق شمع رو قطع میکرد وقتی استارت میخوره یعنی چی؟؟

آره برق رو به کویل نمیرسونه ، یعنی اینکه وقتی استارت میزنی موتور درگیر میشه ولی چون به علت نرسیدن برق به شمع جرقه ای صورت نگرفته و موتور روشن نمیشه

aureliano
02-09-1396, 11:41 بعد از ظهر
سلام
من وقتی سویچ رو روی حالت روشن میزارم بعدشم کلید قطع کن رو روشن میکنم صفحه دیجیتالش اول بالا نمیاد وقتی که استارت میزنم روشن میشه موتور صفحه بالا میاد البته بعصی وقتا ک موتور مثلا چند ساعت خاموش باشه اینجوریه کسی میدونه مشکل چیه ؟

pooyani
14-01-1397, 08:16 بعد از ظهر
جالبه بدونین اگر توی دور موتور بالا قطع و وصل کنید از اگزوز اتیش میزنه فقط نمیدونم مشکلی ایجاد میکنه یا نه،لطفا کسی میدونه بگه ممنون

Saeedo
02-09-1397, 06:09 بعد از ظهر
آقا موتور من از فابریکی کلید قرمز قطع کن رو نداره ، می خوام یه کلید خودم براش نصب کنم میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟

almasirohalla9
08-06-1398, 02:56 قبل از ظهر
باسلام چطور میتونم یه کلید مخفی رو موتورم نصب کنم برای مواقعی که کسی بخواد پشت سرم موتورم ببره موتور روشن نشه اگه بتونین کمکم کنید ممنونتون میشم

alireza17808
22-12-1399, 08:35 بعد از ظهر
سلام ی سوال داشتم خیلیییی فکرمو درگیر کرده تو یوتیوب داشتم کلیپ میدیدم ک خیلیم زیاد هست از این موضوع..
یارو با ی سیم مسی ک دور وایر کوئل موتور میپیچید و ی سرشو وصل میکرد ب منفی کوئل قدرت جرقه رو ب جرات میگم پنج یا ده برابر افزایش میداد...
ی سرش ب منفی کوئل و اون سر دیگه ش هم آزاد دور وایر بود بعد روشم چسب برق میزد...
اصلا نمیتونم بفهمم چجوری باعث تقویت برق میشه اونم این همه!!!
ممنون میشم مارو از گمراهی ها نجات بدین! :121fs725372: