PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسافرت 4روزه من به شهسوار و جاده2000

joOoker_silence
16-07-1389, 02:20 بعد از ظهر
سلام به همه،توی این سفر تجربیات زیادی کسب کردم،خواستم این تجربیات رو در اختیار دوستان دیگه هم قرار بدم،هرچند که همه بچه ها با این جور مسائل آشنایی کامل دارن...
1. اگر قصد سفر خارج از تهران کردید یادتون باشه داشتن و نداشتن مدارک با هم هم تراز میشن،داری یا نداری زیاد بهش فکر نکن فقط برو حالشو ببر چون این دو از نظر یه افسر راهنمایی و رانندگی یکیه،منظورم چیه ؟الان برات توضیح میدم... توی جاده 2000 ،جایی که تردد موتور سیکلت ممنوع نیست و هیچ گونه ممنوعیتی براش تعریف نشده، توی شونه خاکی جاده روی موتور خاموش نشسته بودم،حتی کلاهمم بر نداشته بودم که یه ماشین خوشگل کلانتری اومدکنارم،گواهینامه خواست بهش دادم،مدارک موتورو خواست دادم،کلاهم که سرم بود،موتورم خاموش بود پس در نتیجه در حال سبقت غیر مجاز نبودم،:hanghead:،بعد با خونسردی تمام بهم گفت،برو دوراتو بزن تفریحاتتو که کردی بیا پاسگاه کارت دارم،گفتم جناب سروان من که کاری نکردم،گفت مگه من گفتم کاری کردی،بیا پاسگاه روشن میشه،بعدشم بدون اینکه مدارکمو بده گازشو گرفت رفت،پس اینجا نتیجه میگیریم که از نظر یه افسر راهنمایی و رانندگی با موتور بدون مدارکم میشه رفت گشت و گذار کرد،چون خودش اینو ازم خواست و نتیجه گیری یه دیگه اینکه چه زیباست که همه قوانین راهنمایی و رانندگی رو رعایت کنی و مجبور شی بری پاسگاه که روشن بشه،حالا چی روشن بشه خود خدا می دونه و اون آقا پلیسه،سرتونو درد نیارم، از اونجایی که آشنایی کامل به اینگونه روشن شدنا داشتمو یه بار تو همین کرج خودمون روشن شدنم و در آوردن موتورم از پارکینک نزدییک 40.000 تومن برام آب خورده بود،سریعا موتورو به یه جای پرت بردمو قایم کردم و زنگ زدم به یکی از آشنایان که اتفاقا خودش آدم روشنیه،بعد کلی تماس و اینور و اونور بدون بردن موتور،پس گرفتن مدارکم 2روز طول کشید و بماند که همون روز که مدارکم روشن شد، داشتم برمیگشتم تهران و سر کارم مرخصی نداشتم و چه قدر حرف شنیدم.راستی اون آقاهه که من جناب سروان صداش کردم جناب سروان نبود،از شانس من جناب سرهنگ بود.
2. همراه داشتن یه سری ابزار و ادوات فنی یه اصل اساسیه که هر موتور سواری باید همراهش داشته باشه،موتور من که ایرادی نکرد ولی خیلی اتفاقی به داد 2 تا موتور سوار توی مسیر رسیدم.
3.توی جاده مخصوصا جاده های شمال کشور پیچ ها رو با دنده سنگین و یا معکوس های ریز بگذرونید،چون با این مسیر طولانی اگر از ترمز ها استفاده کنید عملا بعد 45 دقیقه بعد داغ شدن بلا استفاده میشن.
4.یه نکته ریز اگر قصد دارید از چالوس به شمال کشور دست پیدا کنید :D،:2i8d4ao:، ساعت 9شب به بعد که فراموش نشه نکته اوله،دوم اینکه هرگزه هرگزه هرگز نفر اول صف نباشید،جاده پیچ و خم های زیادی داره،درنتیجه ماشینا 4 تا 4تا 5 تا 5تا از هم جدا میشن و دسته دسته حرکت میکنن و جاهایی که راننده ناشی جلو هست صف شاید به 15تا ماشینم برسه که نمی تونن ازش سبقت بگیرن،اینکه میگم اول صف نباشید یعنی اینکه شما با موتورید این 5تا ماشینو با یه سبقت سالم میتونید بگیرید ولی اینکار یعنی اشتباه محض،چون افسرایی که جادرو نگاه میکنن از فاصله دور شما رو میبینن و برای نگه داشتنتون دست بلند میکنن،اونجاست که اگه ردشون کنی دیگه نموتونی هاشا کنی که ندیدمتون و اگرم ردشون کنی اطلاع میدن پیچ بعدی جدی تر نگهتون میدارن، که اونم اگه رد کنی می شی مجرم و دیگه یه جوره دیگه نگهت میدارن که اینجا بداموزی داره نمیشه گفت......پس سعی کنید آخر صف حرکت کنید یا پشت ماشینایی که عرض جادرو میبندن حرکت کنید.نکته بعد اینکه توی شب شما خیلی راحت نور گردون ماشین ها رو میبینید حتی اگه بعد پیچ باشن، اگه دور موتور بالا دارید یعنی صدای اگزوز بیشتری دارید،پس گازو کم کنید که صدای موتور بخوابه و مثل یه راننده متشخص که داره با 40 تا حرکت میکنه این یکی رو هم به خیر بگذرونید، تو همین مسیر خیلی از پلیسا منو دیدن ولی کی؟ وقتی که از جلوشون رد شده بودم و خیلی ام داشتم محتاط نشون میدادم.
5.وقتی توی جاده هستید و میبینید که توی فاصله 100 متری تون شیب هست ، سرعت رو افزایش بدید و این شیب رو با شتاب قبلی رد کنید،اگه با همین سرعت برید تو شیب و بخواید گاز بدید،از صدای مزخرف موتور میتونید بفهمید که هم داره به موتور فشار میاد هم مصرف سوخت بالا میره و هم مجبورید یه دنده معکوس اونم تو سربالایی بندازیدکه اینم اصلا خوشایند نیست و یه استوپه چند ثانیه ای و شتاب گیری دوباررو براتون می یاره ، به علاوه بوق راننده پشتی که موتور شمارو نمی فهمه و با یه سرگاز شیبو رد میکنه و شمارو ناشی فرض میکنه و تصمیم میگیره که از شما دایم سبقت بگیره که اینم براتون خطر سازه.
6.نعمت پوشیدن لباس راحت رو تو مسیرهای طولانی از دست ندید که اهمیت زیادی داره و لباس ناراحت توی مسیر جاده و طولانی ، جز گرفتگی عضله چیزی براتون نداره.
7.توی جاده های پر پیچ و خم از وسط جاده حرکت کنید و مثل یه ماشین عمل کنید، نه کنار ماشین حرکت کنید و نه اجازه بدید که ماشینی کنارتون جای گیری کنه ، اگه به این شکل حرکت کنید قدرت مانور شما کم میشه و مجبورید توی پیچ های تند با تمامی حواس خودتون دور بزنید و همه مهارتتون رو به کار بگیرید،طرف دیگه قضیه اینکه اگه راننده فرمونشو بعد پیچ دیر برگردونه کسی که صدمه میبینه شمایید نه اون.پس به رانندگی خودتون تکیه کنید نه دیگران.
8.هرجا خسته شدید یه استراحت کوچیک داشته باشید،چون موتور سواری اونم توی جاده حواس کامل راکب رو می طلبه و هرلحظه باید مواظب خطاهای راننده های دیگه که همشم از فرط خستگی هستش باشید، فراموش نکنید که کسی که سوار ماشین هست دیر برگردوندن فرمان و وارد شدن به خط عبوری شما براش یه امر عادی به نظر میرسه ولی شما این خطر رو بیشتر احساس میکنید چون وسیلتون آسیب پذیر تره.
چیزای دیگه ای هم بود که الان دقیقا حضور ذهن ندارم،در آخر اینکه قصدم از نقل این حرفا آموزش به شما نبود و میدونم که همه دوستان به این امور آشنایی کامل دارن، فقط خواستم اینارو با هم مرور کنیم که ملکه ذهنمون بشه و دوستانی ام که تازه موتور سواری رو شروع کردن بتونن از این پست ها بهره ببرن. این سفر یکی از به یاد موندنی ترین سفرهای من بود و جا داره بگم از خرید پالس 220 واقعا راضیم، با اتفاقی که توی شمال برام افتاد ، از ترس گرفتار شدنه دوباره، توی مسیر برگشت پامو شهسوار از رو زمین برداشتم و دمه خونه تو تهران زمین گذاشتم و موتور یه لحظه ام نفس نکشید ولی کوچک ترین افتی نداشت و منو واقعا شگفت زده کرد، انتظار این عملکرد خوب رو ازش نداشتم .... اینم یه سری عکس این مسافرت 4 روزه.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
بچه ها اینم اون دشتی که بهتون گفتم پارسال از الموت قزوین یه عده کراس سوار کوه های سیالان رو رد کرده بودن و به اینجا رسیده بودن....

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 01:28 PM ----------

دوستان اگر تمایل داشتید عکس های بیشتری از این منطقه زیبا رو ببینید عبارت ( عسل محله و دریاسر ) رو توی گوگل سرچ کنید ،میتونید کل عکسای این منطقه رو تماشا کنید... طبیعت بکری داره.

soroush adventure
24-07-1389, 10:43 قبل از ظهر
خسته نباشی مجید جان . اطلاعات خوبی بود . بالاخره اون افسره نگفت علت گرفتن مدارکت چی بوده ؟ این مساله واقعا یک ننگه تو راهنمایی و رانندگی کشورمون. گاها دیده میشه که یه سری آدم عقده ای به استخدام ادارات دولتی در میان و با سو استفاده از قدرت و مقام کاذبشون دست به تخلیه عقده هاشون میزنن . در همین مورد بلایی سر من اوردن که شنیدنش خالی از لطف نیست .
منم مثل شما تنهایی چند روزی رفتم به جنگل الیمستان نزدیک آمل . در راه برگشت جلومو گرفتن ( اون موقع تردد موتور ازاد بود ) گفت فقط میخاد مدارکو چک کنه ولی نمیدونم چرا مدارکم رفت تو جیب آقا ! گفت بیا دم پاسگا بگیر دم پاسگا رفتن همانا و موتور تو پارکینگ رفتن همانا . حالا ک..نم از این میسوخت که هیچ کس علتش رو توضیح نمیداد . جالب اینجا بود که بهم حالم میدادن الکی یکی اومد با لهجه گفت اوووو برار بیا موتورت قرار بود 3 ماه بخوابه( حالا چرا خدا میدونه ؟ ) من کردمش 15 روز اینم برگش . یه تیکه کاغذ دادن دستم که 15 روز بعد برم ساری مهر بزنم . مدارکامم ندادن ! داشتم برمیگشتم دیدم مامورا تو پارکینگ دارن با موتور بنده تمرین تک چرخ میکنن !!!!!!!!!!
رفتم تریپ قاطی ریختم گفت اووووووووو کی به تو اجازه داده بیایی تو پارکینگ ؟؟؟!!! ( بگو آخه ... .... ... شده کی به تو اجازه داده اینکارو بکنی ) خلاصه قفلش کردم اومدن تهران . 15 روز بعد رفتم ساری گفت مدارکت کو ؟؟؟؟؟؟؟ دوباره 200 کیلومتر برگشتم مدارکو گرفتم . فرداش دوباره رفتم ساری پیش سرهنگه با مدارک حالا آقا گیر داده که برو موهاتو با نمره 4 بزن ( مرتیکه روانی ) رفتم سلمونی بغل راهنمایی رانندگی گفتم آقا با 4 بزن دیدم میخنده میگه : اووووووو موتورتو تو جاده خابوندن جناب سرهنگ فرستادتت اینجا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!
اونجا فهمیدم این حرو....ها کار همیششونه . پارتی کلفتم نداشته باشی هر کاری میگن باید بکنی یا کلا بیخیال موتور بشی . موها رو که زیر بار نرفتم بزنم به یارو سرهنگه گفتم مگه اینجا گشت ارشاده ! با هر بدبختی بود مهر رو زدم یه مهرم پایین باید میزدم حالا اونا هم شیرینی میخان !! از شر اونا هم خلاص شدم رفتم پاسگاه موتورو بگیرم خود یارو تعجب کرده بود میگفت اووو جناب سرهنگ چطور برگت رو مهر زد ؟!
5 کیلومتر بیشتر از پاسگاه دور نشده بودم که دوباره همون افسره با ماشین پیچید جلوم گفت من بهت ایست دادم تو میخاستی فرار کنی !!!!
رفیقش سریع نشست پشت موتور من و بردش .سروانه هم با ماشین برگشت و من رو وسط جاده ول کردن . کوله پشتیم هم رو موتور با کش بسته بودم و پول و مدارکامم توش بود . با مکافات رسیدم دم پاسگاه دیدم کوله پشتیمو پرت کردن کنار جاده موتورم باز بردن تو پارکینگ !
رفتم میگم بابا شماها چه مرگتونه ؟ تازه اونجا بود که حرف دلش رو رو کرد : اووووووووو نمیشه که شما بچه تهرانیا بیاین جاده شمال حالشو ببرین بدشم به ریش ما بخندین ؟! ( منطقتو گ...یدم )
دیگه بد جوش اورده بودم خواستم برم ازشون شکایت کنم گفتم کو گوش بدهکار ؟
تمام این ماجرا حقیقت محظ بود متاستفانه و چند تا نتیجه :
1_ تو جاده های شمال شبها حرکت کنین . چون از 10 تا 7 صبح یدونه مامورم تو جاده نی همشون لالان.
2 _ دفه بعد که بهم ایست بدن صاف از روشون رد میشم
3_ مدارک عملا فقط فضای جیب رو اشغال میکنه !
راستی یادتون باشه اسم این پاسگاه راهنمایی و رانندکی گزنک هست تو جاده هراز

Babak
24-07-1389, 09:59 بعد از ظهر
واقعا متاسفم..............:297:

MR.K
25-07-1389, 03:30 بعد از ظهر
در حیرتم از مرام این مردم پست------------------ این مردم زنده کش مرده پرست :10:

RIDER
21-10-1389, 01:30 قبل از ظهر
یه بار یه پلیس این کارو بامن کرد سر ماشین از اونجایی که تعریف خود نباشه نمیدونست من چه پارتی هایی تو کجا های مملکت دارم بیچاره میخواست جلو من شلوارشو........... تا من رضایت بدم:retarded:

Kenji
21-10-1389, 02:18 قبل از ظهر
یه بار یه پلیس این کارو بامن کرد سر ماشین از اونجایی که تعریف خود نباشه نمیدونست من چه پارتی هایی تو کجا های مملکت دارم بیچاره میخواست جلو من شلوارشو........... تا من رضایت بدم:retarded:

آره حتما همینه

eshgh_namordeh
21-10-1389, 11:51 قبل از ظهر
همه جاده ها موتور ممنوع شده ؟ و گیر میدن ؟
یعنی با موتور فقط باید تو شهر بری ؟