PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا ورود موتور سوارها به تونل های با طول زیاد ممنوع اعلام شده ؟؟

salahshor
13-02-1391, 12:31 قبل از ظهر
دوستان تو این تابیک سعی میکنیم اطلاع رسانی درستی در مورد ممنوعیت ورود موتور سوارها به تونل های بزرگ ... انجام دهیم

علت اصلی ممنوعیت ورود راکبین موتور سوار به داخل تونل :

جلوگیری از مسمویت / سرگیجه و عدم کنترل صحیح موتور و خطر تصادف در داخل تونل و ....

عامل این خطر نیز انتشار گازهای سمی اگزوز خودروهاست

مثال : ممنوعیت ورود موتور سیکلت به تونل توحید

دوستان نظراتشونو در این زمینه بدن

بحث هم از موضوع خارج نشه

matrixaidin
13-02-1391, 12:42 قبل از ظهر
من خودم بعضی مواقع که وارد تونل میشم یهو احساس نفس تنگی میکنم
بعدشم اگه خدایی نکرده تو تونل زمین بخوری احتمال 90% ماشین از روت رد میشه
کاظم جان فیلم از تصادف موتور تو تونل نداری(یه زمانی تلویزیون پخش میکرد)

RIDER
13-02-1391, 01:00 قبل از ظهر
کاملا ممنوعیتش کاره درستیه ولی بازم نشونه ضعف خودشونه که تونلاشون تحویه درست نداره و مشکل دومم از موتورسواران عزیز ماست اگر کلاه ایمنی بزارن شاید حداقل خطر آلوده شدن و سرگیجه ۵۰درصد بشه نه ۱۰۰درصد.کلیپ هاشم دیدم فاجعست اون تصادفا:sad:

matrixaidin
13-02-1391, 01:05 قبل از ظهر
ریدر عزیز
کلاه که به تنفس ربطی نداره
کلاه برای حفاظت از سر و صورت هستش
بالاخره همون هوا وارد ریه میشه

vahidshah
13-02-1391, 01:22 قبل از ظهر
کلاه داشتن نداشتن یس تاثیره.باید تونل سیستم تهویه داشته باشه .

mostafak021
13-02-1391, 02:29 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
این هم ویدئو از تصادفات داخل تونل توحید

02109002
13-02-1391, 07:12 قبل از ظهر
تونل توحید یا همان تونل مرگ موتوری ها
1589b14cde566f3e42836431ac0f758c101954

RIDER
13-02-1391, 11:10 قبل از ظهر
ولی واقعا جا تعصف داره یعنی واقعا جون مردم اینقدر بی ارزشه که یه سیستم تصفیه هوا که هیچ تحویه نزاشتن.با این اوضاع راننده ماشینم میره اون تو میاد بیرون بدون شک فیلتر هوای ماشینش اگر مارک k&Nهم باشه بلا فاصله ف ..اک ..داپ میشه .واقعا جای بسی تاسف داره که هیچکی به فکر این مردم بدبخت نیست همه هم به فکر جیبشونن:khak:.پس با این اوصاف اسم این تونلارو برای موتورسوارا باید گزاشت تونل مرگ و بجای تابلو ورود موتور سیکلت ممنوع باید جلوی تونلا تابلو بزنن خطر مرگ وجود مواد سمی :sad:

.:ALIREZA NADERI:.
13-02-1391, 11:14 قبل از ظهر
100% کار خوبی کردند و موافقم !

RED-LINE
13-02-1391, 12:57 بعد از ظهر
بسیار حرکت خوبیه واقعا تونل خطرناکیه از همه لحاظ،هوای کثیفش و اینکه موتورسوار بخوره زمین رنده شده.
پارسال موتورمو صفر گرفته بودم و تحت تاثیر جو و کله مون بو قرمه سبزی میداد پاشدیم با دوتا سی جی دیگه رفتیم تونل...
انداخته بودم سمت امداد و 130تا حدودا داشتم میرفتم یهو یه ماشینه گرفت سمت اینور جفت ترمزا معکوس کلی کشیدم سمت راست یعنی خدا رحم کرد میلیمتری رد کردم از کنار جدول..الان یاد اون صحنه میفتم..:icon_pf _99_:

حتی تونل رسالت که 2یا3تیکه هست هم من زیاد باهاش حال نمیکنم تهویه اش هم مشخصا از توحید بهتره ولی با اینکه وضعیتش از توحید بهتره بازم میرم داخلش حس بدی بهم دست میده.

mohsen46
13-02-1391, 01:07 بعد از ظهر
من تو tv کلیپاشو دیده بودم خیلی وحشتناک بود توی تونل با موتور سوار با سرعت بالا میخوردن زمین اکثرا موتورهای طرح سی جی۱۲۵ بودن
درسته حرف عزیزان رو تایید میکنم این تونلها تهویه بسیار قوی میخواد خدا پدر شاه رو بیامرزه که تونل کندوانو با تهویه موتور جت کار گذاشته وتو این چندسال هیچ مشکلی پیش نیامده ولی تا این بچه فوفول مهندسا یه تونل زدن باید در کنارش یه قبرستونم میزدن:icon_pf _99_:

kourosh_bandit2
13-02-1391, 01:09 بعد از ظهر
اول مشکل از خود سازندگان طراحان و مهندسان البته اگه بشه گفت بهشون مهندس. وقتی تهویه مناسبی نباشه این گاز ها جمع میشه و باعث میشه وقتی موتور سوار از هوای کثیف وارد هوای فوق العاده کثیف تر و سمی تونل میشه سیستم عصبی بهم میریزه و حالت گیجی و منگی ایجاد میشه. دقیق مثل مشکل نور دهی تونل هاشون گه چه ماشین چه موتور وقتی از نور وارد تونل و تاریکیش میشه تا چند ثانیه دید مختل میشه و چشم ها سیاهی میره تا عادت کنه. ولی به هر حال مشکل تهویه رو که برطرف نمیکنن دلشون هم نمیسوزه پس حداقل مردم باید دلشون واسه خودشون بسوزه و وارد نشن.

.:ALIREZA NADERI:.
13-02-1391, 01:12 بعد از ظهر
من تو tv کلیپاشو دیده بودم خیلی وحشتناک بود توی تونل با موتور سوار با سرعت بالا میخوردن زمین اکثرا موتورهای طرح سی جی۱۲۵ بودن
درسته حرف عزیزان رو تایید میکنم این تونلها تهویه بسیار قوی میخواد خدا پدر شاه رو بیامرزه که تونل کندوانو با تهویه موتور جت کار گذاشته وتو این چندسال هیچ مشکلی پیش نیامده ولی تا این بچه فوفول مهندسا یه تونل زدن باید در کنارش یه قبرستونم میزدن:icon_pf _99_:

ایول گل گفتی
اخه یکی نیست به اینا بگه اخه مرد مومن این تونل رو زدی یه تهویه خوف بزار تا مشکلی پیش نیاد
یا یکی نیست به اینا بگه بجای اینکه هر روز یه اسفالت 1 سانتی بریزی که با قیر چاله ها رو بگیری یه دفعه یه اسفالت خوب بزار تا اینقدر هر روز نکنی و نریزی!
هیچ کارشون رو اصول و عقل نیست.
هر روز یه خبر هایی میرسه به گوشمون که حتی به بچه 2 ساله هم بگی میفهمه چطور اینا اینهمه .... خدا میدونه؟

Mohammad62
13-02-1391, 01:24 بعد از ظهر
یعنی قبل از ساختن فکر هیچ چیز رو نمی کنن. کلا متخصص های مملکت ما اینجورین... آخه تو رشته تحصیلیشون خیلی تخصص دارن و دقیقا تو همون رشته فعالند...
اول فکر همه چیز رو نمیکنن... بعد از ساختن تازه یادشون می افته ای بابا...! مگه تهویه هم لازم داشت؟! ولش کن بابا، شیشه ماشینا رو میدن بالا رد میشن!
یا مثلا این سیستم چیه تو تونل رسالت گذاشتن (توحید رو هنوز رد نشدم)! موتور هواپیماست چیه آویزون کردن به سقف، خداوکیلی با این مصرف برقشون چقدر تأثیر دارن؟! یه تهویه میذاشتن حداقل وسط تونل، هوا رو میکشید بالا از تونل خارج میکرد... این طوری از ورودی های تونل هوای تازه وارد میشد.

nopo
13-02-1391, 02:10 بعد از ظهر
یعنی قبل از ساختن فکر هیچ چیز رو نمی کنن. کلا متخصص های مملکت ما اینجورین... آخه تو رشته تحصیلیشون خیلی تخصص دارن و دقیقا تو همون رشته فعالند...
اول فکر همه چیز رو نمیکنن... بعد از ساختن تازه یادشون می افته ای بابا...! مگه تهویه هم لازم داشت؟! ولش کن بابا، شیشه ماشینا رو میدن بالا رد میشن!
یا مثلا این سیستم چیه تو تونل رسالت گذاشتن (توحید رو هنوز رد نشدم)! موتور هواپیماست چیه آویزون کردن به سقف، خداوکیلی با این مصرف برقشون چقدر تأثیر دارن؟! یه تهویه میذاشتن حداقل وسط تونل، هوا رو میکشید بالا از تونل خارج میکرد... این طوری از ورودی های تونل هوای تازه وارد میشد.

ایول گل گفتی
اخه یکی نیست به اینا بگه اخه مرد مومن این تونل رو زدی یه تهویه خوف بزار تا مشکلی پیش نیاد
یا یکی نیست به اینا بگه بجای اینکه هر روز یه اسفالت 1 سانتی بریزی که با قیر چاله ها رو بگیری یه دفعه یه اسفالت خوب بزار تا اینقدر هر روز نکنی و نریزی!
هیچ کارشون رو اصول و عقل نیست.
هر روز یه خبر هایی میرسه به گوشمون که حتی به بچه 2 ساله هم بگی میفهمه چطور اینا اینهمه .... خدا میدونه؟

اول مشکل از خود سازندگان طراحان و مهندسان البته اگه بشه گفت بهشون مهندس. وقتی تهویه مناسبی نباشه این گاز ها جمع میشه و باعث میشه وقتی موتور سوار از هوای کثیف وارد هوای فوق العاده کثیف تر و سمی تونل میشه سیستم عصبی بهم میریزه و حالت گیجی و منگی ایجاد میشه. دقیق مثل مشکل نور دهی تونل هاشون گه چه ماشین چه موتور وقتی از نور وارد تونل و تاریکیش میشه تا چند ثانیه دید مختل میشه و چشم ها سیاهی میره تا عادت کنه. ولی به هر حال مشکل تهویه رو که برطرف نمیکنن دلشون هم نمیسوزه پس حداقل مردم باید دلشون واسه خودشون بسوزه و وارد نشن.

نتيجه اخلاقي:
شماها و ماها آينده كشور رو ميسازيم
پس!
هركي هرجايي توي هرشغل و پستي هست صادقانه و با دل سوزي كارنه تا نسل بعد پشت سر ماها نگن!!

از اينها كه گذشت اينها فقط به فكر سود بيشتر بودند
اما بعد از اين توي كارهامون خدا رو بيشتر وارد كنيم

---------- Post added at 03:10 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

از انگليسي ها ياد بگيريد چطوري در راه برنامه 500 سال بعد براي كشورشون چطور كار وبرنامه ريزي و تحقيق ميداني دارند

ARSH
13-02-1391, 02:17 بعد از ظهر
اصلا تونل تهویه مناسب هم داشته باشه موتوری نباید بره توش انده خطره مگه اینکه یه لاین اندازه ماشین جدا بزارن برای موتور
دو طرف که بستس تو خیابون یارو ترمز بگیر باز آدم 100 تا هم سرعت داشته باشه باز یه جا شانسی باز مشه مثل پیاده رو یارو سره خرو کج کنه توش لا اقل تصادفنکنه ولی تونل کوچیکترین انحرافی = خرما و حلوا
ماشینا هم تقصیر ندارن نمیتونن تو تونل آروم برن که طرف خورد زمین ترمز کنن

اصلا خفن مخالفم با رفتن جناب موتوری تو تونل
آرررررره

فرشاد
13-02-1391, 02:32 بعد از ظهر
اگه توجه کرده باشین وقتی می رین تو تونل وسطاش دیگه موتور شتاب گیری نداره چون اکسیزن کم می شه به موتور نمی رسه .تونل رسالتم ممنوع هست تردد موتور جلوی خوده من یه l90 زد به موتوری رفت تو دیوار...مراقب خودتون باشین اگه یه چیزیتون بشه جیگر پدر و مادراتون می سوزه بچشونو با اون همه زحمت بزرگ کنن اخر...

nopo
13-02-1391, 02:39 بعد از ظهر
:minzdr:GAME OVER:minzdr:

dr.fonghazmic
13-02-1391, 07:56 بعد از ظهر
اول از همه از آقا کاظم ممنونم برای این موضوع که شروع کرد
چند تا نکته‌رو می‌خوام بگم
۱- تهویه‌های تونل چه رسالت و چه توحید جزو بهترین جت فن‌های روز دنیا هنگام نصب بودند.
۲-وقتی‌
که شرکت خارجی‌ اینرو نصب کرد و حتا زیادتر از استاندارد هم بود، دیگه فکر
نکرد که هنوز تو ایران ماشین‌های ۳۰-۴۰ ساله پیش در حال تردد هستند و
چندین و چند برابر حد مجاز آلودگی‌ تولید میکنند.
۳-اگه یادتون باشه و دقت کرده باشین تونل رسالت هنگام افتتاح چند روز بسته شد و جت فنها تقویت شد
۴-
در تهران با د همیشه از غرب به شرق و گاهیام از شرق به غرب میوزد و تو
تهویه تونل رسالت کمک می‌کنه ولی‌ تونل توحید شمالی جنوبیه و برای همین هم
بد هیچ کمکی‌ نمی‌کنه
۵- اگر وسعت تونل دودکش و تهویه میذاشتن کمکی‌ توی تهویهٔ تونل نمیکرد ( دوده ۱ نخ سیگارو که نمیخواد بده بیرون!!!)
۶-واقعا
پلیس با این موتور خوابوندنش در حق موتور سوارا ظلم می‌کنه،شاید۹۰% اوقات
ناحق میخوابونه ولی‌ ممنویت ورود به تونل به نفع ماست

Mohammad62
13-02-1391, 08:19 بعد از ظهر
تو کلیپی که گذاشتین، ماشین هام میرن تو در و دیوار. یعنی اونایی هم که با ماشین تردد میکنن اگه تهویه ماشین رو خاموش نکنن و شیشه ها رو بالا نداده باشن. دقیقا همین خطر که موتور سوارها رو تهدید میکنه، اونارم تهدید میکنه.
نتیجه اخلاقی اینکه برای تردد با ماشین شیشه ها رو بالا بدید و تهویه رو هم خاموش کنید.
گزارش گره میگه برای سرعت زیاده، وقتی ماشین داره صاف راه میره یه دفعه منحرف میشه میره تو دیوار تونل، برای سرعت زیاده؟!!! :smilies(182):

---------- Post added at 08:19 PM ---------- Previous post was at 08:06 PM ----------

اول از همه از آقا کاظم ممنونم برای این موضوع که شروع کرد
چند تا نکته‌رو می‌خوام بگم
۱- تهویه‌های تونل چه رسالت و چه توحید جزو بهترین جت فن‌های روز دنیا هنگام نصب بودند.

مگه شما درجریان کار بودید؟ یه جوری میگید که انگار خودتون اینا رو خریدید و قراردادشو بستید.

۲-وقتی‌ که شرکت خارجی‌ اینرو نصب کرد و حتا زیادتر از استاندارد هم بود، دیگه فکر نکرد که هنوز تو ایران ماشین‌های ۳۰-۴۰ ساله پیش در حال تردد هستند و چندین و چند برابر حد مجاز آلودگی‌ تولید میکنند.

زیادتر از استاندارد؟! فکر کنم شما این قرارداد رو بستید و دست شمام تو کار بوده ها؟! الان یه بچه 5 ساله هم میدونه آلودگی هوای تهران واسه چیه! اگه نیم ساعت اونجا وایسیم، چندتا ماشین 30 - 40 سال پیش از اونجا رد میشه؟! کیفیت بی نظیر ماشین های تولید چین رو ندید گرفتید! بنزین رو که دیگه نگو. اصلا طبق آخرین و بروز ترین استانداردهای جهان تولید میشه.

۵- اگر وسعت تونل دودکش و تهویه میذاشتن کمکی‌ توی تهویهٔ تونل نمیکرد ( دوده ۱ نخ سیگارو که نمیخواد بده بیرون!!!)

من منظورم رسالت بود. توحید که فکر کنم خیلی طولانی تر باشه. باید تو مسیرش چند تا تهویه هوا میذاشتن به سمت خارج. مستندهای تونل سازی کشورهای اروپایی و آمریکایی رو ببینید. نکته هایی رو درنظر میگیرن که آدم کف میکنه. مثال بزنم؟ اگه تو تونل توحید خدایی نکرده تصادف شدید بشه و انفجار و آتش سوزی راه بی افته چی میشه؟! کلی جنازه میمونه رو دست خانواده ها، ملت توش زنده زنده کباب میشن... بازم بگم؟!

dr.fonghazmic
14-02-1391, 01:46 قبل از ظهر
نخیر، بنده قرارداد جت فنشو نبستم ولی‌ با دستاندر کارهاش بده بستون کاری داشتم و دارم
تا می‌شه با مهندسین و سازنده هاش صحبت کرد دیگه نیازی به بچه ۵ ساله نیست

amir_31july
30-02-1391, 11:51 بعد از ظهر
ولی واقعا جا تعصف داره یعنی واقعا جون مردم اینقدر بی ارزشه که یه سیستم تصفیه هوا که هیچ تحویه نزاشتن.با این اوضاع راننده ماشینم میره اون تو میاد بیرون بدون شک فیلتر هوای ماشینش اگر مارک k&Nهم باشه بلا فاصله ف ..اک ..داپ میشه .واقعا جای بسی تاسف داره که هیچکی به فکر این مردم بدبخت نیست همه هم به فکر جیبشونن:khak:.پس با این اوصاف اسم این تونلارو برای موتورسوارا باید گزاشت تونل مرگ و بجای تابلو ورود موتور سیکلت ممنوع باید جلوی تونلا تابلو بزنن خطر مرگ وجود مواد سمی :sad:

آقا واجب شد که اینجا یه جواب مهندسی بدم :
ببین داداش من تونل توحید بدلیل قرار گرفتن در زیر و در کنار تعدادی قنات و چشمه قدیمی که توی اون حوالی هستن و بدلیل اینکه به علت نا معلومی پس چندین بار عملیات مختلف تزریق این منابع آبی اصطلاحا کور نشدن امکان استفاده از تجهیزات Air jet رو به حد متناسب و استاندارد نمیداد ... چرا ؟؟؟ ... به این دلیل که ارتعاشی که این سیستم های تهویه ایجاد میکنند باعث باز شدن راه واسه بیشتر منتشر شدن آب و شسته شدن بتن و پی و ... و احتمالا کم شدن عمر مفید تونل و یا حتی ریزش اون میشد ... اگه همین روزها هم توجه کنی تمامی ستونها ی وسط تونل یه نم عجیب با ترانشه های آهکی زدن ... اینبار به شمعهای وسط تونل خوب دقت کن روی هر کدوم یه شماره زدن و وضعیتش رو هفتگی چک میکنن.