PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آفرود 1391/02/06 روان با کراسها-مشهد-خلج-طرقبه

alinozad
06-02-1391, 10:21 بعد از ظهر
سلام.امروز من موندم تنهای تنها....البته با داداشم!
نه محمد نه جواد نه بقیه...هیچکی نیومد منم تنها با اکیپ علی زابل انداختم کوه...
بگذریم که بعد از کلی بدبختی و الافی راه افتادیم!
منو داداشم با روان-یک suzuki tm-z و یک suzuki rmx و دوتا honda crm و یک degree
توی خلج یک تنه honda crm که با انجین سی جی 200 قاطی شده بود ملحق شد(یار قدیمیه آفرودمون)که باعث شد کمی از تنهائی دربیام،رفتیم خلج و پیس خلج یکم پرش زدیم،ازونجا تخته گاز کردیم رفتیم سمت مایون(طرقبه)مسیر بسیار زیبا ولی من دو ترکه بودم پدر سرشونه هامو بازوهام دراومد!اول راه همه میخندیدن که با روان دو ترکه اومدی جا میذاریمت،بعد از یک ربع دیدن نخیر با اینکه دو ترکه هستم نفر اول دومم!دیگه رگ روان زده بود بالا و خاکی و کوه و بیابون زیر 50 تا نمیومدم داداشم فقط گاهی داد میزد علی توروخدا یواش!سر پیچ و بالا و پائین فرقی نداشت همه رو گازوندم!رفتیمو رفتیمو رفتیم تا اخر سر یک جاهائی شروع کردیم به حرکات نمایشی...با degree دور زدم خیلی عالی بود با دنده 1 وقتی تخته میکردی چرخ جلو 10 سانت از زمین جدا میشد و تا آخر دنده 2 بالا میموند!!!شتابگیری عالی!کمک ها عالی ولی معلوم بود موتور برای مسیرهای آفرودی طراحی شده و اصلا برای پرش و جنگولک بازی نیست!بهرتین موتور برای مسیرهای خاکی سنگلاخی هست و برای شیب زدن هم خوبه ولی پرش عمرا!بعد سوار suzuki rm-z شدم...وای...
خدایا شکرت که همچین موتوری رو سوار شدم و معنی موتور رو فهمیدم!
kdx 220,crm 250,rmx250 سوار شدم،همشونم سالم بودند و شتاب گیری و قدرت و کمک بندیشون عالی بوده!مثل ترن هوائی بودن ولی این لا مصب...
وقتی نشستم به زور نوک پام میرسید به زمین!با 183 قد پام به زور میرسید زمین!موتور 4 زمانه و مال 2005 بود،حجم 250 سی سی بود،دنده 1 رو گذاشتم صدای ناز انجین دیوونم کرد،با یکم گاز دادن سر موتور از مین جدا شد و تا دنده 3 که من میگازوندمش سر موتور حالت تک چرخ و نیم متر ارتفاع پائین نیومد!!!!!
دیگه قاطی کرده بودم که دیدم صاحبش بال بال میزنه...محلش ندادم چون دیوونه شده بودم،فکر کنم 140-150 تا توی جاده پر کرده بودم،چشمام داشتن از شدت باد گریه میکردن طفلیا...دور زدم اومدم دوباره تا دنده 3 سر موتور بالا بود!رسیدم پیش صاحبش گفت دهنت رو...چرا تخته گاز میکنی اینا کراس هستن نباید تخته گاز کنی!گفتم باشه بذار داداشمم باهاش یه دوری بدم دیگه نمیگازونم(توی مسیر چون جک نداشت موتورو تکیه میداد به روان عزیز برای همین کم کم سر شوخی واشد و موتورو گرفتیم ازش)باز دو ترکه گذاشتم دنده 1 دیوونه شدم دوباره سرموتور تا 3 بالا بود و داداشم جیغ میزد!انگار نه انگار دو نفر سوار بودیم...موتورو بهش پس دادم گفتم بابا اینارو تو مسابقه تا جائی که گاز بخورن میگازونن گاز رو هم ول نمیکنند حالا تو دلت میاد به این میاد دنده ندی؟گفت تو این موتورو بهت بدن خودتو میکشی!:icon_pf _99_: جنبه نداری...ولی دیگه دیوونه این موتور شدم!گرفته بود به 4 تومن ولی سگش میارزید به 20 تا crm 250,kdx, rmx خدائی نمیدونم چرا پول به روان و فلات و crm , kdx میدن!این موتور جدیدا رو بگیری 4 زمانه هم هست و صداشم قشنگتره و همه چیش سره از موتورای قدیم!

خلاصه بعدش هم رفتیم شروع به پرش زدن کردند و بعدم رفتیم رودخونه رد شیم ولی شانسی degree افتاد تو آب و چند تا ملق زد و آب بردش.با بدبختی دوباره روشنش کردیم و شروع کردیم شیب زدن.آخر فیلم هم یک سرپائینی هست که خیلی خوفه ولی تو فیلم معلوم نمیشه،اونم با روان زدم،بعدم رفتیم یه شیب 60 درجه رو ساختیم که توضیحش رو توی تاپیک روان گفتم،تمرین drift هم کردیم که اونم توی تاپیک حرکات آموزشی گفتم.الانم عکس و فیلمهارو میذارم.یاعلی

alinozad
06-02-1391, 10:26 بعد از ظهر
12601
12602
12603
12607
12608
12609
12610
12611
این عکسها.الان فیلم رو هم میذارم.

alinozad
06-02-1391, 10:28 بعد از ظهر
دیگه اونقدر صداهای موتورها زیبا بود که صداشون رو گوش بدیم بسه نیاز به میکس و مونتاژ نداشت!
بهترین صدایی هم که تا حالا پسندیدم صدای rm-z 250 بود که 4 زمانه بود.
095dc263e227b84f6283743fbc7c3bdb184485

nopo
06-02-1391, 10:38 بعد از ظهر
سلام.امروز من موندم تنهای تنها....البته با داداشم!
نه محمد نه جواد نه بقیه...هیچکی نیومد منم تنها با اکیپ علی زابل انداختم کوه...
بگذریم که بعد از کلی بدبختی و الافی راه افتادیم!
منو داداشم با روان-یک suzuki tm-z و یک suzuki rmx و دوتا honda crm و یک degree
توی خلج یک تنه honda crm که با انجین سی جی 200 قاطی شده بود ملحق شد(یار قدیمیه آفرودمون)که باعث شد کمی از تنهائی دربیام،رفتیم خلج و پیس خلج یکم پرش زدیم،ازونجا تخته گاز کردیم رفتیم سمت مایون(طرقبه)مسیر بسیار زیبا ولی من دو ترکه بودم پدر سرشونه هامو بازوهام دراومد!اول راه همه میخندیدن که با روان دو ترکه اومدی جا میذاریمت،بعد از یک ربع دیدن نخیر با اینکه دو ترکه هستم نفر اول دومم!دیگه رگ روان زده بود بالا و خاکی و کوه و بیابون زیر 50 تا نمیومدم داداشم فقط گاهی داد میزد علی توروخدا یواش!سر پیچ و بالا و پائین فرقی نداشت همه رو گازوندم!رفتیمو رفتیمو رفتیم تا اخر سر یک جاهائی شروع کردیم به حرکات نمایشی...با degree دور زدم خیلی عالی بود با دنده 1 وقتی تخته میکردی چرخ جلو 10 سانت از زمین جدا میشد و تا آخر دنده 2 بالا میموند!!!شتابگیری عالی!کمک ها عالی ولی معلوم بود موتور برای مسیرهای آفرودی طراحی شده و اصلا برای پرش و جنگولک بازی نیست!بهرتین موتور برای مسیرهای خاکی سنگلاخی هست و برای شیب زدن هم خوبه ولی پرش عمرا!بعد سوار suzuki rm-z شدم...وای...
خدایا شکرت که همچین موتوری رو سوار شدم و معنی موتور رو فهمیدم!
kdx 220,crm 250,rmx250 سوار شدم،همشونم سالم بودند و شتاب گیری و قدرت و کمک بندیشون عالی بوده!مثل ترن هوائی بودن ولی این لا مصب...
وقتی نشستم به زور نوک پام میرسید به زمین!با 183 قد پام به زور میرسید زمین!موتور 4 زمانه و مال 2005 بود،حجم 250 سی سی بود،دنده 1 رو گذاشتم صدای ناز انجین دیوونم کرد،با یکم گاز دادن سر موتور از مین جدا شد و تا دنده 3 که من میگازوندمش سر موتور حالت تک چرخ و نیم متر ارتفاع پائین نیومد!!!!!
دیگه قاطی کرده بودم که دیدم صاحبش بال بال میزنه...محلش ندادم چون دیوونه شده بودم،فکر کنم 140-150 تا توی جاده پر کرده بودم،چشمام داشتن از شدت باد گریه میکردن طفلیا...دور زدم اومدم دوباره تا دنده 3 سر موتور بالا بود!رسیدم پیش صاحبش گفت دهنت رو...چرا تخته گاز میکنی اینا کراس هستن نباید تخته گاز کنی!گفتم باشه بذار داداشمم باهاش یه دوری بدم دیگه نمیگازونم(توی مسیر چون جک نداشت موتورو تکیه میداد به روان عزیز برای همین کم کم سر شوخی واشد و موتورو گرفتیم ازش)باز دو ترکه گذاشتم دنده 1 دیوونه شدم دوباره سرموتور تا 3 بالا بود و داداشم جیغ میزد!انگار نه انگار دو نفر سوار بودیم...موتورو بهش پس دادم گفتم بابا اینارو تو مسابقه تا جائی که گاز بخورن میگازونن گاز رو هم ول نمیکنند حالا تو دلت میاد به این میاد دنده ندی؟گفت تو این موتورو بهت بدن خودتو میکشی!:icon_pf _99_: جنبه نداری...ولی دیگه دیوونه این موتور شدم!گرفته بود به 4 تومن ولی سگش میارزید به 20 تا crm 250,kdx, rmx خدائی نمیدونم چرا پول به روان و فلات و crm , kdx میدن!این موتور جدیدا رو بگیری 4 زمانه هم هست و صداشم قشنگتره و همه چیش سره از موتورای قدیم!

خلاصه بعدش هم رفتیم شروع به پرش زدن کردند و بعدم رفتیم رودخونه رد شیم ولی شانسی degree افتاد تو آب و چند تا ملق زد و آب بردش.با بدبختی دوباره روشنش کردیم و شروع کردیم شیب زدن.آخر فیلم هم یک سرپائینی هست که خیلی خوفه ولی تو فیلم معلوم نمیشه،اونم با روان زدم،بعدم رفتیم یه شیب 60 درجه رو ساختیم که توضیحش رو توی تاپیک روان گفتم،تمرین drift هم کردیم که اونم توی تاپیک حرکات آموزشی گفتم.الانم عکس و فیلمهارو میذارم.یاعلی

اون سوزوكي زده كه گفتي پارسال دست رضا صمد بود خودش رو داقون كرد وبا دست وپاي شكسته يك چندماهي استراحت كرد!!!

---------- Post added at 11:38 PM ---------- Previous post was at 11:33 PM ----------

دیگه اونقدر صداهای موتورها زیبا بود که صداشون رو گوش بدیم بسه نیاز به میکس و مونتاژ نداشت!
بهترین صدایی هم که تا حالا پسندیدم صدای rm-z 250 بود که 4 زمانه بود.
095dc263e227b84f6283743fbc7c3bdb184485

عجب صداي نازي داشت با لبهات بازي ميكنه!!!
من به بي مغز بودن زابل قبلا پي برده بودم!!!
اگه من سي ار ام بخرم اينا به من ميخندن!!!
طول ميكشه تا من راه بيوفتم
از خودت فيلم نگرفتن؟

ARSH
06-02-1391, 10:43 بعد از ظهر
داداش بدون کلاه ؟ نکن تو رو خدا شما از آفرودر های شاخ این سایت هستید نکنید
ولی پرچمت بالا حرف نداشت

مرسی

alinozad
06-02-1391, 10:55 بعد از ظهر
داداش بدون کلاه ؟ نکن تو رو خدا شما از آفرودر های شاخ این سایت هستید نکنید
من یه اخلاق دارم جلوی دختر جماعت نه حرکت میزنم نه تمرین میکنم نه کاری میکنم!متاسفانه یک عده الاف اومدن چندتا دختر فشن مشن همراهشون بود و جو رو بهم ریختن و با اومدن و لوس بازیه اونا یه چندتا دهاتیه ندید پدید هم اضافی شدن تا چشم چرونی کنند و از جو ورزشی خارج شدیم و جنبه جلب توجه پیدا کرد و برای همین فلنگ رو بستیمو رفتیم!
من که ازین پرشها تا حالا نزدم،اینا هم با کلاه میزدند و بعدش که مسیر رو مطمئن شدند و یاد گرفتند کلاه رو برداشتند برای عکاسی و فیلمبرداری.

اون سوزوكي زده كه گفتي پارسال دست رضا صمد بود خودش رو داقون كرد وبا دست وپاي شكسته يك چندماهي استراحت كرد!!!عجب صداي نازي داشت با لبهات بازي ميكنه!!!اگه من سي ار ام بخرم اينا به من ميخندن!!!
اره میدونم،از دره پرت شده بود با این...صدا؟وای صدا نبود چه چه پرنده بود!
عزیزم چنین حماقتی نکنی crm بخری!اینو سوار مشیدی و میدیدی از crm هم میفتادی!!!!!!!ولی شما همون crm رو بده من خودت میدونی ازینا جوگیر تر میشم!امروز خود علی زابل که میگی بی مغزه اعتراف کرد من بی مغزم چون اون شیب 60 درجه رو دید چطور میرفتم...ببین دست من crm یا این rmz بیفته چی میشه...ولی جواد بقران دلم نمیومد گاز این rmz رو ول کنم!حیفت میومد صداش قطع شه!اصلا باورم نمیشد موتور 4 زمانه 250 سی سی اینقدر هیولا باشه!بخدا crm انجین طلا کنارش جوجه بود!این گازو تخته میکرد اونم گازو تخته میکرد انگار crm رو با روان کورس مینداختی!اصلا هرچی بگم کم گفتم...کامل درک کردم چطور میشه توی پیست لاستیک جلو رو هوا هست و همونجوری میگازونند...چه لذتی داشت....دلم براش تنگ شد.

nopo
06-02-1391, 10:59 بعد از ظهر
قيمتش هم قشنگه:happy4:

alinozad
06-02-1391, 11:03 بعد از ظهر
بابا علی اون crm انجین طلا رو چند میگه؟میگه 3.5 درسته؟این طرف با 3.5 این rmx رو گرفته بود و 700-800 خرجش کرده بود شده بود 4-4.200 ولی بخدا میارزید!مدل 2005 کجا و مدل 1990 کجا؟دوزمانه کجا و چهار زمانه کجا؟قدرتش رو میدیدی این حرفو نمیزدی!بخدا دوتا crm علی زابل رو با این عوض نمیکنم!

nopo
06-02-1391, 11:07 بعد از ظهر
نزن اين حرفو 2زمانه كمتر از4زمانه نيست
درضمن اون مدلش 96يا 98 بود

---------- Post added at 12:07 AM ---------- Previous post was at 12:06 AM ----------

بعدشم بهش بگو5تومن ببين بهت ميده؟
عمرا نميده
طرف يا شكار شده يا خودش رفته از اون ور موتور آورده

alinozad
06-02-1391, 11:14 بعد از ظهر
:icon_pf _99_: جواد باز ندیده گفتیا!منم میدونم دوزمانه شتاب گیریش بیشتره،250 دو زمانه با 400 چهارزمانه سر خط وایمیسه ولی چیزی که من امروز دیدم با تمام اینا تفاوت داشت!اقای جواد اقا دارم میگم توی شتاب و سرعت و قدرت و کمک و فنر و شاسی و صدا هیچکدوم از موتورها به پای این rm-z نمیرسید!اقا این موتور همشونو جوید!همه شون کم آوردن!من خودم باورم نمیشد!بابا خوبه جلوی خودت پشت crm,kdx,rmx نشستم ولی هیچکدومشون به پای این نمیرسیدن که هیچ،اتفاقا اینو با اونا قایسه کنی انگار روان رو با crm مقایسه کردی!!!حالا من میگم نره تو بگو بدوش!بعدشم این از همون صمد خریده 3.5 تو مشهد!تو برو تهران ببین چند گیرت میاد ولی اینو بدون ارزش داره!

nopo
06-02-1391, 11:25 بعد از ظهر
:icon_pf _99_: جواد باز ندیده گفتیا!منم میدونم دوزمانه شتاب گیریش بیشتره،250 دو زمانه با 400 چهارزمانه سر خط وایمیسه ولی چیزی که من امروز دیدم با تمام اینا تفاوت داشت!اقای جواد اقا دارم میگم توی شتاب و سرعت و قدرت و کمک و فنر و شاسی و صدا هیچکدوم از موتورها به پای این rm-z نمیرسید!اقا این موتور همشونو جوید!همه شون کم آوردن!من خودم باورم نمیشد!بابا خوبه جلوی خودت پشت crm,kdx,rmx نشستم ولی هیچکدومشون به پای این نمیرسیدن که هیچ،اتفاقا اینو با اونا قایسه کنی انگار روان رو با crm مقایسه کردی!!!حالا من میگم نره تو بگو بدوش!بعدشم این از همون صمد خریده 3.5 تو مشهد!تو برو تهران ببین چند گیرت میاد ولی اینو بدون ارزش داره!

قبلا ديدم وحركاتشم ديده بودم

Mohammad aghili
07-02-1391, 08:57 قبل از ظهر
:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

دارم خل میشم

علی دهنت سرویس ، حداقل میگفتی من بیام جای کال واسه تماشا
چی بود این بی شرف !
خداااااااا

میفهمم چی میگی

بازم SUZuKI پرچمو برد بالا

پرشهایی میزدن لامصبا
من اینجا مو به تنم سیخ شد

دمت گرم ، عکسا و فیلما خیلی قشنگ بود

فک کنم داداشت الان روانی شده باشه ، (بیچاره ، یهو بعد از روان ، نشسته پشت RMZ )

ولی من اگه بودم ، دو اون شیب 60 درجهه ، 3 به 2 می کردم میومدم پایین :2i8d4ao::25r30wi:)

nopo
07-02-1391, 03:54 بعد از ظهر
بابا علی اون crm انجین طلا رو چند میگه؟میگه 3.5 درسته؟این طرف با 3.5 این rmx رو گرفته بود و 700-800 خرجش کرده بود شده بود 4-4.200 ولی بخدا میارزید!مدل 2005 کجا و مدل 1990 کجا؟دوزمانه کجا و چهار زمانه کجا؟قدرتش رو میدیدی این حرفو نمیزدی!بخدا دوتا crm علی زابل رو با این عوض نمیکنم!

rmx نه !
rmz2005
3500نه!
5500!

alikian
09-02-1391, 01:05 بعد از ظهر
خیلی قشنگ بود محمد جان

شمام اگه این شاسیو زیر پات احساس کنی از این بیشتر میپری

اما تریل رو با کراس مقایسه نمیکنن با rmz تو شهر نمیتونی بری اما با crm و kdx میتونی من تجربه کراسم دارم هم خرجش زیاده هم مثل تریل حال نمیده

alinozad
09-02-1391, 02:33 بعد از ظهر
خیلی قشنگ بود محمد جان
عزیزم شما همه جا محمد رو میبینی ها :grouphugg:
چی قشنگ بود؟محمد نه اینجا عکسی گذاشته نه فیلمی؟محمد جان پستت خیلی قشنگ بود؟موتورت قشنگه؟نیومدنش با ما قشنگه؟خودش قشنگه؟ :icon_pf _99_:
محمد مگه نبینمت!جواد عکس میذاره از محمد تشکر میکنند،من تاپیک میزنم از محمد تشکر میکنند!امیر مسعود میپره از محمد تشکر میکنند!طرف مدیر میشه به محمد تبریک میگن!خدایا این خوشی(محمد)رو ازمون نگیر...الهی آمین.
کلا تمام مشهدیها محمد...حسین آگاه محمد!حسن rmx محمد!علی زابلی محمد...iiranmx از قزوین محمد...:happy4:
محمد جان عزیزم،مواظب خودت باش!

alikian
09-02-1391, 10:23 بعد از ظهر
علی خان من کلیپو گفتم تازه دیدم تاپیک شماست معذرت

MOHAMMAD_VIOLIN
10-02-1391, 10:36 قبل از ظهر
چه حالی میکنم وقتی از rmz انقد خوشتون اومده !!

اما یه چیزی عرض کنم :
نمیدونم چه اتفاقی اون روز اونجا بین crm و rmz افتاده ؟
نمیدونم اون چه crm ی بوده ؟ اما من جفت این موتور هارو دارم(یعنی crm رو که دو هفته پیش فروختم) اما RMZ 2007 رو هنوز دارم
یه فرقی هست بین این دو که باعٍ میشه پشت rmz بیشتر شتاب رو احساس کنی اونم وزن سبک بودنشه که سریع تر میاد بالا
آخه crm رو تا سعی داشتن جوری طراحی کردن که تو شیب زدن ها بالا نیاد...همین قضیه یکم آدم رو گول میزنه.
آره... RMZ دنده 3 میاد بالا دنده 4 هم میاد بالا !!

بار ها و بار ها CRM و RMZ درگ گذاشتیم... اما CRM وحشتناک شتابش بیشتره... نمیدونم چطوری اون روز CRM پیش RMZ سوسک شده؟؟ یا مثله مقایسه روان با CRM شده !

من با CRM پا به پای 450 سوپاپ دار میومدم ! 250 رو که لوله میکردم
اینم بگم ... CRM با خورشیدی استانداردش 160 تا پر میکنه (دنده 6 !) خورشیدیش سرعتیه !
من کاسه زنجیرش رو 52 انداخته بودم 140 تا میرفت
RMZ 250 هم 120 تا میره.یعنی ضرایب دندش قدرتی تره ... واسه همین عادلانه نیست ! مثلا باید رو CRM 57 تایی بندازی و بعد درگ بدی با کراس !!!

به زودی میخوام با RMZ یه درگ بندازم با روان...نتیجه که مشخصه ! اما تفاوتش خیلی خنده داره.. مثله مستنده طنز میشه ! فقط به خاطر 50 سی سی بیشتر... این همه فرق؟؟؟!!!!!!

nopo
10-02-1391, 12:34 بعد از ظهر
اينهايي كه گفتي چيزاييه كه من بهش توجه مي كنم
اما بعضي دوستان نه
بحث دنده زنجير يا لاستيك يا وزن موتور خيلي مهمه
البته هركدومشون واسه يك كاريه
2 صحنه از يك موتور مي بيبينند ديگه اون يكي ميشه بد!
خير اين طور نيست

يا يكي يك جارو نميه بالا اون ديگه ميشه آشغال
خب اون يكي يك جاي ديگه نميره بالا!

چشم بصيرت ميخواد

alinozad
10-02-1391, 01:51 بعد از ظهر
اينهايي كه گفتي چيزاييه كه من بهش توجه مي كنم
اما بعضي دوستان نه
بحث دنده زنجير يا لاستيك يا وزن موتور خيلي مهمه
البته هركدومشون واسه يك كاريه
2 صحنه از يك موتور مي بيبينند ديگه اون يكي ميشه بد!
خير اين طور نيست

يا يكي يك جارو نميه بالا اون ديگه ميشه آشغال
خب اون يكي يك جاي ديگه نميره بالا!

چشم بصيرت ميخواد
جواد جون جسارتا منظورتون با من که نیست؟:icon_pf _99_:
چون هنوز که هنوزه یادم میاد ممل نمیدونست خورشیدی جلو بزرگتر بشه سرعتی میشه یا قدرتی!چون هنوز طرف ضریب خورشیدی رو نمیدونست چیه و من حساب میکردم براش!
ببین من پشت جفتش نشستم گفتم توی شتاب اولیه rmz 2005 250 cc سوسک کرد crm علی زابل رو!
شمائی که به این نکته ها توجه میکنی پس این اطلاعات رو هم ببین:
honda crf 250 max 38.2 hp
honda crf 450 max 52 hp
suzuki rmz 250 max 37.82 hp
suzuki rmz 450 max 50 hp
kawasaki kx 250 max 35.4 hp
kawasaki kx 450 max 52.3 hp
honda crm 250 max 40 hp
suzuki rmx 250 max 40 hp
kawasaki kdx 250 max 42 hp
این عددها برحسب سال تولید و مدلشون بالا پائین میشه ولی محدوده قدرتشون همینه!من قبل از اینکه سوار این موتورا بشم این اعداد رو از سایتهای خارجی دونه دونه درآوردم!برای همین اینقدر از rmz خوشم اومد چون میدونستم crm 40 اسبه ولی اون 34-35 تا!!!
ببین،تکنولوژی عوض شده!یک موتور 2009 با همون مشخصات و همون قطعات با یک تغییر و اصلاح جزئی 2-3 اسب بخار قدرتی تر میشه!اونم با مصرف سوخت کمترو حتی سبکتر شدن!
پراید هم 1300 سی سی هست فولوکس هم 1300 سی سی هست!شتاب و قدرت و تاپ اسپید و امنیت و وزن کدوم بهتره؟این چیزارو هم در نظر بگیرید...
چیزی که من دیدم تکنولوژی rmz خیلی خیلی با crm فرق داشت و حتی قدرتی تر و سبکتر و بدنه خیلی بهتری داشت!هرچند crm دومنظوره هست و rmz کراس!که متاسفانه هیچکی به این نکته توجه نداشت که کلا سیستمشون فرق داره!من اصلا نمیخاستم اون دو تا رو یکجا بذارم و فقط گفتم rmz توی شتاب گیری و قدرت خیلی بهتر عمل میکرد!نه اشاره به خورشیدی کردم نه گفتم کراس و اندورو هستند!

اصلا شاید شما بشینید پشت اون موتور و نظرتون با من فرق کنه!شاید طرف بلد نبوده ***زونه!اصلا شاید من درست من ندیدم ولی این خیلی زشته بگید تو نمیدونی و من میدونم!درحالیکه خودتوم میدونی داری گنده میای!!!!!!!
:icon_pf _99_:

alizaboli
10-02-1391, 02:50 بعد از ظهر
آقای ........ اون تیکه بیایون های پاکستان رو باکی بودی؟:khak:
دیگه نمی برمت بیابون

MOHAMMAD_VIOLIN
10-02-1391, 10:24 بعد از ظهر
علي نوزاد چرا به خودت ميگيري_نوپو با تو نبود_به دل نگير راجع به آمار و ارقام اسب بخار خيلي ممنون_جهت تكميل اطلاعات بگم_عددي كه از طرف شركت سازنده راجع به موتور هاي دو زمانه گفته ميشه چه در كلاس كراس يا تريل قدرت خالص موتور بدون در نظر گرفتن امكانات اضافي مثله كيبس گفته ميشه_البته crm كيبس نداره_چيزي شبيه كيبس داره_كيبس مخصوص كاواساكي هست_كه من به اختصار به همشون ميگم كيبس_چون در عمل يك كار انجام ميدن_ به فرض مثال عرض كنم_كراس ياماها yz 250 مدل 96 كه دو زمانه هست قدرتي برابر40 اسب بخار توليد ميكنه و كراس ياماها 250 yz مدل2005 سوپاپ دار 39 اسب بخار_اما 250 دو زمانه در عمل با كلاس 450هاي سوپاپدار مسابقه ميداد_چون نيروي تكانه اي شديدي كه كيبس در هنگام شتابگيري يا عبور از شيب به نيروي موتور اضافه ميكنه مربوط به آيتم هاي ديگه اي مثله گشتاور هم ميشه_و صرفا با واحد اسب بخار قابل پيشبيني يا محاسبه نيست_و crm 250 بدون كيبس 40 اسب قدرت داره_اما واي به روزي كه كيبس وا كنه!(جهت احتياط بازم ميگم كيبس ماله كاواساكيه)علي نوزاد اينا رو در جهت تاييد تكميل حرفات گفتم_سو تفاهم نشه

CRF450R
18-06-1391, 02:27 قبل از ظهر
دوست عزیز اولا هیچ وقت کراس رو با تریل مقایسه نمیکنن.
کراس 250 با تریل 450 تقریبا برابری میکنی.
دوما crm ای که با شما اومده بوده crm نبوده! یکی از دوستان بنده یه crm داره که تو شتاب اولیه با crf 450 تقریبا یکیه!!! (7 تومان گرفته/روغن تنه است/ البته اگزوز هم فول قهرمانیه)

سوما! موتور 30٪ و موتور سوار 70٪ قضیه است. اگه crm سوار واقعا موتور سوار باشه...