PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زین داغ با حضور جناب محسن عسگری - یکی از موتورسواران قدیمی کشور

Kenji
06-02-1391, 09:43 بعد از ظهر
بعد از سوالات و بحث های مطرح شده در تاپیک مربوط به مصاحبه گذشته جناب محسن عسگری، ایشون لطف کردن و قبول کردن که ادامه بحث و سوالات رو در یک تاپیک دنبال کنن.

لذا خواهش می کنم سوالات خودتون رو از آقای محسن عسگری در این تاپیک بپرسید تا ایشون لطف کنن و به سوالات کاربران پرشین موتور جواب بدن.

==

ایشون می تونن به هر سوالی که نخواستند جواب ندن.

پ ن: ممنون از سینا برای هماهنگی.

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

به عنوان اولین سوال:

جناب عسگری ممنون از حضورتون در سایت..... اگر ممکنه تو چند خط خودتون رو معرفی کنید.... به هر حال ممکنه کسی با شما و سوابقتون آشنا نباشه....

[Only registered and activated users can see links] _n.jpg

[Only registered and activated users can see links] pg

Sination
06-02-1391, 09:45 بعد از ظهر
مرسی از محسن عزیز که قبول کردن بیان
خوب محسن جان یکی از کاربر های سایت " ali faghfouri " در رابطه با اون مصاحبه ایی که انجام داده بودید یک سری نظراتی دادن که براتون میگم :
که البته پستشون پاک شد و من براتوت دوباره میزارم

ابتدا بگم که قصد توهین به هیچ کسی رو ندارم و اگه کسی با آقای محسن عسگری ارتباط داره بهشون بگه که من همچین پستی نوشتم و ایشون هم میتونن عضو شن (مثل همه) و جواب بنده رو بدن.
1.بیشتر خود موتور و هیجان و سرعت و برخورد مردم و... باعث شد
آقا محسن شما که آخر همین مصاحبه گفتید که مردم برخورد خوبی ندارن و میترسن و یه جایی دیگه هم گفتید ابراز احساسات و علاقه مردم نشون میدن و بی اطلاع هستن (بگذریم که این جمله ها متناقض هم هستش و برخوردها متفاوت) از کدوم از این 4 فاکتور خوشتون اومد که به قولی موتور سوار حرفه ای شدید؟؟

2.در مورد دو دستگاه دوکاتی که در ایران هست توضیح می دهید؟ دو دستگاه در ایران هست
چه اشکالی داره که راجع به چیزایی که نمیدونیم بگیم تا جایی که من دیدم یا تا جایی که اطلاع دارم؟؟ 2تا که خودتون نام بردید یه سری 7 که شاهین زعیم داره (4سال پیش دستش بود) یه 1198 که بهزاد خان اقتصاد (همون برگ سبز دار سفید) یه مشکی که دسته خود بنده بود. تا اینجا که شد 5تا تو تهران 6تا هم که از 3 سال پیش پا به شیراز گذاشتن شد 11تا (اگه بیشتر نبوده باشن).

3.در مورد تمارینی که در پیست برگزار می گردد توضیح بدهید، مجوز این برنامه به چه شکل است؟ ......و تمامی موتور سواران هم از این تمارین راضی هستند
میتونم بپرسم چه کسایی از تمرین ها راضی اند. شما؟؟مهرداد همتیان؟؟ 4تا از قدیمی ترین ریس بازای ایران که دیگه پا به پیست نمیذارن (همونایی که دهه 70 تو پیست می گازیدن) به نظرت اگه جو اوکی بود تو ریس اینا مثله شاغلام که هنوز هم میاد پیست نمیومدن؟؟ از سعید فاخته میپرسی تمرین چجوریاس میگه خوب نیست و ناراضی هستش حداقل 15تا اسم دیگه هم میتونم اسم ببرم از ناراضی ها...

4.ما به چه شکل می توانیم با Repsol ترور کنیم؟؟!! این موتور فقط برای پیست است و کسی هم که در پیست می آید....
آقا محسن باید بدونید که 99% موتورایی که حالا میان پیست از نظر کلاس بندی استریت هستن و برای رانندگی خیابانی و موتورهای فقط واسه پیست داستان دیگه ای دارند...

5.من که کسی را در خیابان ندیدم با موتور ریس ولی اگر آزادی عمل بود و جایی بود برای موتور سواری کسی دیگر در اتوبان سوار نمی شد، و موتور سوارهای پیست بسیار حرفه ای ترند چون اکثر خیابانی سوارها فقط حرکات نمایشی خوبی می زنند نمی شود گفت که موتور سوارهای اصولی هستند
یکم چشمتونو بیشتر وا کنید و شبا تو خیابون باشید یا گوشتون شبا تیز کنید متوجه میشید که کلی موتور شبا میان بیرون.حرفه ای بودن رو شرایط برابر تعیین میکنه با فاکتورای خاص خودش پس نمیتونیم مقایسه ای در این مورد انجام بدیم.

6.شرایط موتور (ریس) سواری برای تازه واردها؟ باید به فدراسیون بیایند و کارهای قانونی را انجام بدهند
نگفتید باید تو یکی از اکیپا باشه اکیپ آقای x و y و z و .. وگرنه باهاش عینه حیوون برخورد میشه.آدم نباید حقایق رو بپوشونه آقا محسن عزیز...

7.کامل ترین موتور ریس ایران از نظر لوازم؟ در حال حاضر اکثر موتورهای ایران فول لوازم هستند
میتونید منظورتونو از فول لوازم بگید؟؟ موتور فول ریس تو ایران تا جایی که من اطلاع دارم تعدادش به 20تا نمیرسه....

8.وارد کردن موتورها و قطعاتش؟ لوازم ها از طریق مسافر ولی موتور از طریق گمرک می آید
عموی منه که از امارات قاچاق میارنش موتور نیست که....(بگذریم از اینکه نصفه قاچاقا دزدیه!!!)

9.کمی در مورد Moto GP توضیح بدهید: من هم به مانند بقیه اطلاعات دقیقی ندارم این طور که من در سایت دیدم کلا 5 سیلندر هستند 250 اسب بخار قدرت اون موتورها هست و کلا لوازم استفاده شده در آنها با این چیزی که در موتورهایی که ما سوار می شویم بسیار متفاوت است و قیمت آن هم حدود 1 میلیون دلار است
آدم میتونه راجع به چیزی که اطلاعات نداره صحبت نکنه. honda rc 211&212v و yamaha m1 و ducati desmosedici و... اکثرا 4 سیلندر هستن و قدرتشون هم متفاوته و معمولا به این شیوه میگن که قدرت بالای مقدار x و عدد دقیقی واسش وجود نداره (ولی غالبا بین 230 تا 240 اسب قدرت دارند) و تخمینی هستش. جالبه محسن جان بدونید که موتور gp اختصاصی باشگاه ها هستش و فروش آزاد نداره و برای هر باشگاهی هم نیست و ورژن تمرین قهرمانی (متفاوت با اونچه توی مسابقات دیده میشه) که وقتی داغون و تیکه پاره میشه میفروشن 1 میلیون دلار قیمت نداره...

10.واقعا به فکر نبودند و قانونمند نبوده که کم کم یک اتفاقاتی در حال افتادن است مثل همین برنامه تمرین و تورهایی که برگزار می شود که این باز هم به نفع ماست در سال گذشته آقای همتیان قسمتی را برای موتورسوارها قرار داده بودن حتی 125 سی سی ها که همه روزهای جمعه می آمدند و حسابی تمرین می کردند و می رفتند و اگر این برنامه باشد باعث می شود تا دیگر کسی دنبال موتور سواری غیر قانونی و ... نباشد کاش واقع نگر بودیم میشه از کارای دیگه همتیان هم گفت آقای عسگری!!!!

11.خواسته ای از موتور سواران؟تمامی موتور سواران با فدراسیون در ارتباط باشند و غیر قانونی موتور سوار نشوند و اگر هم می خواهند موتوری بخرند موتور قانونی و سند دار باشد
چرا با فدراسیون در ارتباط باشن؟؟ به خاطر تمرینای یکی بود یکی نبود برای مجوزایی که واسه آدمای بی کس پیست صادر نمیشه یا ....

12. راجع به صحبت آخری هم که گفتید چیزی نگم بهتره....

mohsen-a
06-02-1391, 10:20 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان و مرسی از سینا جان و ادمین این تاپیک
همانطور که قبلا و توی سایت carnp زده شد من محسن عسگری متولد 1354 عضویت من توی فدراسیون موتور سواری فکر کنم از سال 84 باشه ولی کمی بعدش حضور مستمر داشتم توی فدراسیون البته بیشتر با موتور میرفتیم پیست کراس !! چون شرایطش زیاد خوب نبود و چند گروهی شدن موتور سواری بیشتر تمایل داشتم که فقط دور هم جمع باشیم بنابراین میرفتیم پیست کراس
بعدها که شرایط بهتر شد رفتم هیات موتورسواری برای ثبت نام ولی چون من از بچه های فدراسیون بودم آقای خراسانی درخواست منو نپذیرفت و من برگشتم فدراسیون - دقیقا موقعی بود که میان فدراسیون و هیات دعوا بود و سعی میکردند که زیر پای همدیگرو خالی کنند یعنی زیر آب همو میزدند و من چون دوست مهران همتیان و بهنام ده پهلوان بودم و (هستم) بطور صد در صد رد صلاحیت شدم یا بقول دوست خوبم علی آقا مثل حییون باهام رفتار شد و پرتم کردند بیرون البته ناراحت شدم ولی من موتور سوار بودم و هستم پس کاری به سیاست و دشمنی بزرگان نداشتم پس به کار خودم ادامه دادم و موتور سوار میشدم
من موتور سوار میشدم تقریبا سالی 30 روز قانونی ولی بقیه سال مجوز نداشتیم چون مجوز مال هیات بود پس برای اومدن به پیست راهی نداشتیم جز گاز دادن!!! تا اینکه فدراسیون یک سرپرست (نه رییس) آورد به اسم سعید افشار و گفت با ایشون همکاری کنید اونوقتا پای ثابت فدراسیون من بودم و امین وزیرنژآد و مهدی لشگری چند نفری هم بودند که الان یادم نمیاد ولی ما واقعا آویزون فدراسیون بودیم !!! پس فدراسیون 3 تا عضو فعال داشت و هیات بیش از 100 تا عضو !!!!!!! ماهم نشستیم فکر کردیم دیدیم بهترین راه حل برای جامعه موتور سواری آشتی دادن هیات و فدراسیونه پس رفتیم هیات ثبت نام کردیم البته واقعا با اکراه مارو ثبت نام کردند و خیلی مانع گذاشتن که بریم و بر نگردیم ولی با پررویی تمام ایستادیم :) به قول علی آقا محل سگ نمیگذاشتن بهمون هرتوری که میرفتیم 10 نفر میگذاشتن بالای سرمون که تکون نخوریم ! بی احترامی پشت بی احترامی ولی ایستادیم بعد از هر تور یک هفته جلسه میگذاشتن و ما سه تا رو بازخواست میکردند که شما این کارو کردین و اینو گفتین ولی باز ایستادیم بهر حال بعد از مدتی فشارها رو ما کم شد و فدراسیون یک تور ساوه گذاشت مسئول ثبت نام هم من شدم تمام بجه های هیات حتی علی هاشمی و سامی هم اومدند ثبت نام و این اولین گام برای آشتی بود و خیلی خوب برگذار شد و این دو روابطشون با هم خوب شد فشارها کم شد و ما دوستای خوبی برای آقای خراسانی و علی هاشمی و کلا هیات شدیم من هنوز امیدوارم که آقای خراسانی بازم بیاد هیات چون بهترین دوران موتور سواری و بهترین دوره مدیریت با ایشون بود
من سوالات دوستمون علی رو خواندم ولی اگر اجازه بدین دوستان دونه دونه سوال کنند تا بتونم جواب بدم فقط اینو بگم که هدف از این مصاحبه این نبود که بچه معروف بشیم هدف این بود که جامعه موتور سوار رو بشناسونیم البته به هرکی هم گفتیم جرات نکرد و من اولین نفر و پیشمرگ شدم تمام جوابها الزاما درست نیست ولی نمیشد چیز دیگه گفت چون قرار بود ما به عنوان ورزشکار شناخته شیم نه دزد و قاچاقچی یا ختی آرتیست ؟! من خودم بارها شب رفتم موتور سواری ولی نمیتونستم بگم دوستان بفرمایید با هم بریم ؟!!!! شاید کمی اغراق باشه ولی موتور سواری بعد از این مصاحبه متحول شد و گیرودادش کم شد فرمانده پلیس تهران تشکر کرد و گفت ما نمیدونستیم موتور سوارا اینجورین و سعی میکنیم از این به بعد کمکشون کنیم!

Sination
06-02-1391, 10:44 بعد از ظهر
خوب میریم سراغ سوالات بعد

چند بار فرار کردید ؟
چند بار زمین خوردید ؟ یا اصلا زمین خوردید ؟
بهترین موتوری که داشتی ؟
چرا برگ سبز چرا اماراـتی؟
z1000 2011 به نظرت خیلی زشت نیست به نصبت بقیه مدل های z مثلا z1000 2005 که اقای ده پهلوان سوار میشد ؟ (البته دقیق نمیدونم مدل موتورشو)
از چه روغنی استفاده میکنی ؟
بهترین موتور واسه توی شهر ؟
برای تعمیر اگر قرار باشه ببری پیش تعمیر کار پیش کی میری ؟
شب ها پشت موتور کل کل هم کردید با ماشین یا یه سنگین سواری که اتفاقی همو دیده باشین توی اوتوبان ؟

فعلا همینا

Kenji
06-02-1391, 10:58 بعد از ظهر
بحثی که الان خیلی تو سایت مطرحه مقایسه ی 250 های موجود در کشوره که پلاک می گیرن و قابل تردد هستن. با این 250 ها آشنا هستید؟

اگر بخواید یکی رو برای مصرف داخل شهری و پلاک دار انتخاب کنید کدوم و چرا؟

کلن به غیر از سنگین چی سوار میشید برای شهر؟ اگر ماشین، ماشین خستتون نمی کنه تو این ترافیک مسخره؟

یه بحثی هم قدیم مطرح بود در مورد آینده یه موتورسوار با استعداد تو ایران. نظرتون چیه؟ یه موتورسوار فوق العاده و با استعداد اگر تو ایران بدنیا بیاد چه راهی برای تاپ جهان شدن داره؟

mohsen-a
06-02-1391, 11:12 بعد از ظهر
سینا جان قرار شد یکی یکی سوال کنید!
فکر کنم 5 یا 6 باری البته دقیقه دقیق نیست چون الان یادم نمیاد!
دوبار یادمه زمین خوردم یکبار ترک دوست خوبم روزبه فراسمی بودیم توی اتوبان بابایی و یکبار خودم جلوی در پیست
موتور بهترین نداره چون همشون بهترین هستند من عاشق تمام موتورهام بودم
موتور کاملا سلیقه ای هست یکی دوست داره سند دار داشته باشه یکی نه - نمیدونم اگر ورورد موتور آزاد باشه با تعرفه پایین همه دوست دارند موتور سند دار داشته باشند کما اینکه این کار داشت انجام میشد ولی خورد به انتخابات 88 و موضوع بایکوت شد!!
تمامی کسانی که این موتور رو از نزدیک دیدن متفق القول میگند که این از نظر طراحی بینظیره !!! ولی بازم سلیقه هر کسی فرق میکنه
من خودم از روغن کسترول مگنتیک استفاده میکنم
سینا جان موتور مثل اسب میمونه هر کسی از یک موتور و یک برند خوشش میاد پس اگر من از یک موتوری خوشم بیاد دلیل نمیشه که بهترین باشه - نظر شخصی خودم همینه kawasaki z
من خودم توی تعمیر کارا اول سامی رو قبول دارم
بله تا دلت بخواهد کل کل و کورس گذاشتم هم با موتور هم با قویترین ماشینی که تا حالا دیدم که همون گلف فرهاد باشه

---------- Post added 04-26-2012 at 12:12 AM ---------- Previous post was 04-25-2012 at 11:58 PM ----------

کلاس 250 کلا تنبل ترین کلاس توی حجم موتورهاست بغیر از موتورهای دوزمانه و طرفدارهای خواص خودشو داره من فقط سوار هیوسانگ شدم موتور جالبی بود زیبا و باکلاس تقریبا وقتی رد میشه سرهارو برمیگردونه ولی من اگه خودم میخواستم بگیرم حتما از برند ژاپنی استفاده میکردم من مدتی مالزی بودم اونجا zx250 سوار میشدند و من لذت میبردم
الان آپاچی دارم ولی قبلا گالکسی130 داشتم و خیلی ازش راضی بودم هوندا ویو هم داشتم ولی ذات من با کاواساکی جوره - من گلکسی رو بیشتر دوست داشتم
من اصلا مرد ترافیک نیستم و نمیتونم تو ترافیک بمونم از بهار که هوا خوب میشه فقط موتور سوار میشم
کلا موتور سواری توی ایران جایگاهی نداره و بهش بهایی داده نمیشه ما موتورسوارهای با استعداد خیلی داریم اینو تو قبلا هم گفتم کسایی دیدم که موتور ندارند ولی موتور سواریشون عالیه اما تو ایران چیزی نمیشند! اگر فراره استهادی از ایران رشد کنه متاسفانه باید بره جایی که بهش بها میدند وگرنه میشه کسی مثل مهدی جابری و یا بقیه دوستان که با هزینه هنگفت و با سختی تمام میشه نفر اول ایران و در عوض یک کاپ حلبی و چندتا عکس میشه جایزه اش !!!
من خودم بعد از تصادف فهمیدم که ایران برای موتورسواریه حرفه ای و قهرمانی جایگاه خوبی نیست

Kenji
06-02-1391, 11:21 بعد از ظهر
اگه خواستید جواب ندید.... الان کسی اگه اماراتی داشته باشه براش راهی هست که بتونه تو هیئت یا فدراسیون عضو بشه و گاهی بی خطر بیاد بیرون؟

Kami
06-02-1391, 11:26 بعد از ظهر
با سلام خدمت جناب عسگری
برای یه نفر که تا الان بیشتر از 250 سی سی نداشته و میخواد اولین موتور سنگینش رو بگیره چی مناسبه؟

reza KTM
06-02-1391, 11:27 بعد از ظهر
سلام و خوشحالم که شما هم در اولین سایت مختص موتور سواری ثبت نام کردید
نمیشه تو دو یا سه سوال خلاصه کرد ولی سعی میکنم کم بپرسم ازتون
حسام ثابتی هم میشناسید ؟
اگر آره نظرتون رو در مورد خودش و موتورش میگید ؟
نظرتون رو میشه در مورد روح الله رعیت میرکاظمی و برادرشون حسن رعیت میرکاظمی بگید ؟
چی شد که آقای خراسانی رفتند ؟
کسی که عضو هیات یا فدراسیونه فقط جمعه ها میتونه بره پیست و برگرده ؟ همین ؟

mohsen-a
06-02-1391, 11:41 بعد از ظهر
این دومین سالیه که هیات ثبت نام نکردم و از قوانین فعلی خبر ندارم شنیدم برگ سبز موتور رو بصورت امانت نگه میدارند و یکی از بندهای مهم ثبت نام داشتن برگه سبز موتور هست

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:28 AM ----------

دوست خوبم **** موتور سواری استعداد میخواهد و توانایی 1000 سی سی کلا کلاس خشن و سختیه و نیاز به تجربه داره معمولا اشتباهات جبران ناپذیره فکر باز و دید بالا میخواهد ولی بازم الزاما توی ایران جایی نیست که بشه پله پله رشد کرد چون خرید و فروش و جابجایی موتور معمولا ضرر داره و کسی دوست نداره که پولشو از بین ببره من خودم بعد از 250 یکضرب رفتم 1000 گرفتم !!! ولی شما این کارو نکنید :) فکر کنم 600 گزینه بهتری باشه
سلام و درود بر شما دوست عزیز آقا رضا ktm
مرسی از شما بله حسام رو میشناسم پسر بدی نیست ولی تا الان معامله نکردم و موتور سواری هم باهم نکردیم ولی دوستمه و مغازشم زیاد میرم آخرین موتورش هوندا vtr بود اگر منظورتون همون موتوره زیاد جالب نیست
درمورد آقای میرکاظمی نظر خواصی ندارم میشناسمش ولی طرز فکرمون متفاوته و من بعد از ریاست ایشون سعی کردم که مزاحمشون نشم و نرفتم!!!
آقای خراسانی قربانی دشمنیه بهترین یارو یاوراش شد و در حقیقت بهش خیانت کردند - کلا تو موتور همیشه دشمن هم دارید ایشون تعداد دشمناش بیشتر از دوستاشون شد متاسفانه
خیر هیات 3 روز در هفته تردد میده البته امسال فدراسیون هم ثبت نام میکنه 180 تومان ولی تردد نمیده !!! فقط حق ورود به پیست میده یعنی شما تا در پیست رو خودتون میایید ودر داخل حق استفاده از پیست دارید اما برگشت به منزل باز به طریق سامورایی باید برگردید !!!!!

Kenji
06-02-1391, 11:46 بعد از ظهر
موتور بیش از 250 سی سی تو ایران آزاد بشه؟ نشه؟ چرا؟

===

موتورسواری برای لذت چیش؟ سرعتش؟ شتابش؟ صدای زوزه کشیدنش؟ سر مردم برگشتنش؟ کدوم اولویته برای شخص خودتون؟

Kami
06-02-1391, 11:49 بعد از ظهر
خیر هیات 3 روز در هفته تردد میده البته امسال فدراسیون هم ثبت نام میکنه 180 تومان ولی تردد نمیده !!! فقط حق ورود به پیست میده یعنی شما تا در پیست رو خودتون میایید ودر داخل حق استفاده از پیست دارید اما برگشت به منزل باز به طریق سامورایی باید برگردید !!!!!
یعنی با خیال راحت نمیشه از منزل تا پیست رفت؟ و برگشت؟
با کسی که تازه عضو شه و بخواد وارد جمع بزرگان موتور سواری بشه چه برخوردی میکنن؟ تو خودشون راه میدن یا ...؟ کلا برخوردشون با تازه وارد های دنیای سنگین سواری چیه؟

salahshor
06-02-1391, 11:56 بعد از ظهر
سلام اقای عسگری خیلی خوشحالم که تو سایت برشین موتور هستین / خوش امدید

مدیران سایت اهداف دور و نزدیک زیادی دارند و نسبتا تو مسیر خوبی جهت رشد فرهنگ موتور سواری و این ورزش حرکت میکنند شما به عنوان بیش کسوت ایا بیشنهاد یا انتقادی جهت بیشرفت هر چه بهتر اهداف ما دارید ؟

این امکان وجود داره براتون که جهت اشنایی بیشتر و استفاده از تجربیات شما و همکاری بیشتر در تورهای این باشگاه شرکت کنید ؟

چه توصیه ای برای سنگین سواران باشگاه دارید ؟

اینده ورزش موتور سواری ایران رو چگونه ارزیابی میکنید ؟

در بایان سوالاتم خوشحال هستیم شمارو در بزرگترین و تخصصی ترین سایت موتور سواری در ایران و در جمع سایر دوستان موتور سوار حرفه ای و اماتور و تمامی کاربران این سایت میبینیم که همگی فعالانه
جهت رشد و شکوفایی این رشته میکوشند و صادقانه معلومات و تجارب خودشونو که در سطح خوبی هم هستند در اختیار علاقمندان قرار میدهند .

RIDER
07-02-1391, 12:10 قبل از ظهر
سلام بر شما
سوال اول نظرتون راجبkawasaki zx-6r 2006با فولل اگزوز اکراپروویک چیه(عشقه منه )
چرا سنگین سورا و خیلی از اعضای هیات تهران علاقه زیادی به سایتای موتور سواری ایران نشون نمیدن زیاد عضو نمیشن زیاد سر نمیزنن.اگه بیانو اطلاعاتشونو در اختیار بچه های سایت بزارن عالی میشه
و یه سوال تخیلی که من از همه میپرسم نظرتون راجب شهر رشت و استان گیلان چیه:retarded:

ali faghfouri
07-02-1391, 12:12 قبل از ظهر
میدونم آقا محسن رو زین داغ نشستن ولی لطفا این پست بمونه.
یه چن جمله با محسن عزیز:
سلام محسن جان.
شاد باشی داداش.
قصد از مطرح کردن این سوالا تخریب کسی نبود و نیست.
همه زجر میکشیم تو این وضعیت موتور سواری و دردای که داریم یه چیزه.یه روز شما آُسیب میبینی از وضعیت باند بازی یه روز بچه های ما له میشن تو پیست.جفتش بده.اکیپ بازی تو پیست مشکل ایجاد میکنه واسه همه. چقدر رفاقتا که خودت میدونی وجود داشت و بخاطر اکیپ بازی تموم شد رفت. چقدر آدما دلگیر شدن و دیگه پیست نیومدن
من به خدا قسم که با مهرداد همتیان پدر کشتگی ندارم و اینم که با بهزاد اقتصاد رفاقت و صمیمت دارم روی این حرفی که میزنم تاثیر نداره ولی به نظرت محسن جان اگه قصه موتورسواری ایران میافتد دسته بهزاد الان موتورسواری ما اینجوری بود؟ (درسته سنگ میندازن و دشمنی میکنن همدیگرو تخریب شخصیت میکنن ولی توانایی مدیریتی و ارتباط داشتن با باشگاهای موتورسواری خارجی و شخصیت محبوب داشتن بین دوجناح و سابقه زحمات گذشته که به جرات میتونم بگم هیشکی واسه موتورسواری ریس ایران انقدر زحمت نکشیده رو نمیشه کنار گذاشت) به نظرت وقتی آدم میبینی کاری در توانش نیست و آدمای با لیاقت تر دیگه هستن باید سر جاش بمونه؟
اینکه من اشتباهات مصاحبتو گرفتم واسه این نبود که یکی از بچه های اونور رو تخریب کنم هرکس دیگه ای هم بود اشتباه شو میگرفتم اینور و اونور هم واسم اصلا معنا نداره.اتفاقا واسه این بود که موتورسواری رو بسازیم.اینکه شما اشاره میکنی همه چی آرومه!! بعد طرف میاد پیست با n میلیون پولی که بابت موتور داده سختی ها رو میبینه بعد جا میزنه و بدبین میشه که چطور واسه اینا راحته بعد ما که میریم بدبخت میشیم.ما باید بگیم که آقایی که میخوای بیای پیست:موتورسواری تو ایران فلان مزیتا رو داره فلان معایبم داره بعد طرف 2 2 تا 4 تا میکنه اگه مردش بود که میاد تا تهشم هست ولی اگه طرف اهلش نبود دیگه عمر و جوونیش رو حروم نمیکنه.
با کتمان حقیقت فقط به شخصیت خودت که خیلی آقا و با مرام هم هستی ضربه میزنی!!!
راجع به اشتباهات اطلاعاتی هم اصلا مشکلی نیست همه ما اشتباه میکنیم حتی تو مواردی که در تخصصمون هست.من هم فقط واسه اینکه این اشتباهات پخش نشه اصلاحش کردم.
راجع به عمو بیژن هم اینو اضافه کنم که کسی پشتشو خالی نکرد اونایی که رفتنی بودن و جبهه باد بالاخره میرفتن و اونایی که موندن .... بگذریم بهتره!!! ولی همیشه یه سری آدما هستن که به دونه جویی نمیارزن اونم آدمای بی مرامی هستن که هیچ چارچوب اخلاقی ندارن.
موفق و پیروز باشی
با امید روزای خوب واسه خودت و موتور سواری ایران.

K.I.A
07-02-1391, 12:20 قبل از ظهر
با اجازه استادان/ حالا خوبه یدونه پیست درپیت داریم که برای هر تمرین باید اب اضافه وسط پیست و شنای اضافه از اسفالت چندین سالرو با دستای خودمون جارو کنیم تا یه دور توش بزنیم
تازه اگه بتونید توش سرعت زیاد برید و لیز نخورید و هزارتا موارد دیگه/اونوقت برای همچین جایی این همه باند بازی و داستان داریم
اگه پیست ابوظبی یا بارسا یا ایتالیارو داشتیم فکر کنم کشته هم سر این مسائل میدادیم...

Ali
07-02-1391, 12:34 قبل از ظهر
با سلام خدمت شما استاد بزرگ

نظرتون راجع به کاواساکی چیه؟

چقدر برتری و قدرت بیشتر کاواساکی نسبت به هوندا حس میشه؟

شما این بدبینی موتورسواران ایران نسبت به کاواساکی رو قبول دارید؟ چرا؟

در کلاس 1000cc ریس کدوم موتور؟

ایا قبول دارید که اصطحلاک هوندا از کاواساکی کمتره؟

نظرتون راجع به انجین v شکل دوکاتی؟

با تشکر

mohsen-a
07-02-1391, 01:00 قبل از ظهر
آقای kengi چرا نباید آزاد بشه - همه جای دنیا آزاده الا ایران - اولویت من تمام این چیزهاییه که شما گفتید موتور سواری به سرعت و هیجانشه
آقا **** عزیز موتور سواری با خیال راحت اینجا معنی ندراه با مجوز و حکم و سند هم باشی گیر آدم بی سواد می افتی و اذیت میشی
salahshor جان مرسی از شما - من همینجا از شما و مدیران این سایت تشکر میکنم که سعی میکنند اطلاع رسانی دقیق کنند و موتور سوارها و موتور دوستان رو اینجا جمع کردند - دوست عزیز من کوچکتر از اینم که بتونم در رابطه با آینده نگری و خطی مشی اینجا یا هر کسی حرف بزنم امیدوارم همیشه اینجوری باشه و من هم در کنار همه دوستان اینجا باشم و دوست خوبم فعلا موتور سواری به صورت حرفا هی و قانون مند هیچ جایگاهی در ایران نداره
دوست خوبم آقای rider اگزوز اکروپویک یکی از بهترینهاست و zx6 هم عالی و دوست داشتنی هردو باهم یک مجموعه خوش صدا و پر جنبو جوشو ایجاد میکنند شک نکنید که انتخاب خوبیه در رابطه با گیلان مگه میشه چیز بدی گفت فقط خوبی داره
دوست خوب و عزیزم ali آقا
موتور سواری از اون اولش باند بازی بوده و هست و خواهد بود و قربانیش هیچ کس نیست جز موتور سوار
مهرداد مال قسمت ماشین سواریه ولی اگر منظورتون مهران همتیانه ایشون برای موتور سواری خیلی زحمت کشید اگر ایشون نبود تا الان 100 دفعه در پیست بسته میشد - بهرحال هر کسی خوبی و بدی داره ایشون هم کار اشتباه کرده
در مورد دوست خوبم آقای اقتصاد ایشون تا موقعی که ایران بود خیلی خیلی برای موتور سواری زحمت کشید و نامشون همیشه جاودان و سردر پیست موتور هست و اون کانونی که ایشون تشکیل داد بزگترین کار ممکنه بود ولی من فکر میکنم که اگر موتورسواری دست ایشون بود ایشون هم مثل بقیه بزرگواران کنار گذاشته میشد
در مورد مصاحبه من هدف از این کار نشان دادن وضعیت مطلوب و آروم نشون دادن قضیه موتور سواری بود - منم میدونستم که هیچ چیزی سرجاش نیست ولی انتقادات به صورت ریز و تا جایی که تونستیم هوشمندانه بود تا تلنگری به مقامات مربوطه بزنیم نه چیزه بیشتر
در مورد اشتباهات ازتون تشکر میکنم که اصلاح کردین و کار منو راحت کردین - در مورد نقص اطلاعات یک چیزی هم هست ما 70 میلیون جمعیت داریم و کلی موتور سوار - بنابراین اطلاعاتمون کامل و جامع نیست چیزهایی که معمولا من گفتم برای شناخت من از دوستان موتور سواری که میدونستم و تو این چند سال دیده بودم مطرح شد مثلا تا اون زمان فقط دو دستگاه دوکاتی توی پیست مشاهده شده بود طبیعیه که من از پارکینگ خونه کسی که خبر ندارم چی توشه !!!
در مورد آقای خراسانی متاسفانه چون من خیلی نزدیک به هیات و فدراسیون بودم میدونم در حقشون ظلم شد ولی خوب به قول شما یکی میاد و یکی هم باید بره و این بازی ادامه داره
بازم تشکر میکنم که اشتباهات منو در هر زمینه که بود اصلاح و تذکر دادین

---------- Post added at 02:00 AM ---------- Previous post was at 01:47 AM ----------

درود بر شما آقای لاکی
من شخصا عاشق کاواساکی هستم و موتور مورد علاقه من همیشه zx10 بوده و هست در مورد برتری واقعا نمیشه گفت که کدام برتره - میشه اینجوری گفت که هر کسی از هر موتوری خوشش میاد ازش تعریف میکنه و میشه قهرمان براش
از قدیم اصطحلاک کم هوندا زبان زد بوده و هست و در مورد بدبینی بخاطر این بوده که نزدیکترین نامیندگی به ایران کشور کویت بوده و چون به ایرانیها معمولا اجازه ورود نمیدن به کویت تعداد کاواساکی کم بود تو ایران و همه نگران تهیه قطعات برای موتورشون بودند با افتتاح نمایندگی در دبی این اشکال رفع شد و سیل کاواساکی به ایران هم رسید شاید باورشون سخت باشه ولی 6 تا موتور اول کاواساکی به ایران ارسال شد!!
در کلاس 1000 سی سی همشون عالی هستند وقتی پشت هر کدام میشینی دیگه دوست نداری موتور دیگه رو امتحان کنی تقریبا همشون عالی و نمشه در موردشون قضاوت کرد
در مورد دوکاتی کلا ایران و دبی میونشون با موتور اروپایی خوب نیست - هم قطعاتشون گرون تره و کم گیر میاد هم پر اصطحلاک هم تعمیرکارشون فرق میکنه - بخاطر همین و گرونیه خود موتور بازار مطلوبی در ایران نداره فقط اسمشون دهن پرکنه
همیشه عشق موتور به صدای خروجی از اگزوزش بستگی داره موتور وی شکل صدای خوبی نداره - درسته که تکنولوژیه دوکاتی بالاست ولی از نظر کسی که با اگزوز یوشیمورا روی سوزوکی عشق کرده صدای موتور وی شکل تقریبا بی معنی هستش
اینجا معمولا موتور وی شکل طرفدار نداره

ali faghfouri
07-02-1391, 01:17 قبل از ظهر
دوست خوب و عزیزم ali آقا
موتور سواری از اون اولش باند بازی بوده و هست و خواهد بود و قربانیش هیچ کس نیست جز موتور سوار
مهرداد مال قسمت ماشین سواریه ولی اگر منظورتون مهران همتیانه ایشون برای موتور سواری خیلی زحمت کشید اگر ایشون نبود تا الان 100 دفعه در پیست بسته میشد - بهرحال هر کسی خوبی و بدی داره ایشون هم کار اشتباه کرده
در مورد دوست خوبم آقای اقتصاد ایشون تا موقعی که ایران بود خیلی خیلی برای موتور سواری زحمت کشید و نامشون همیشه جاودان و سردر پیست موتور هست و اون کانونی که ایشون تشکیل داد بزگترین کار ممکنه بود ولی من فکر میکنم که اگر موتورسواری دست ایشون بود ایشون هم مثل بقیه بزرگواران کنار گذاشته میشد
در مورد مصاحبه من هدف از این کار نشان دادن وضعیت مطلوب و آروم نشون دادن قضیه موتور سواری بود - منم میدونستم که هیچ چیزی سرجاش نیست ولی انتقادات به صورت ریز و تا جایی که تونستیم هوشمندانه بود تا تلنگری به مقامات مربوطه بزنیم نه چیزه بیشتر
در مورد اشتباهات ازتون تشکر میکنم که اصلاح کردین و کار منو راحت کردین - در مورد نقص اطلاعات یک چیزی هم هست ما 70 میلیون جمعیت داریم و کلی موتور سوار - بنابراین اطلاعاتمون کامل و جامع نیست چیزهایی که معمولا من گفتم برای شناخت من از دوستان موتور سواری که میدونستم و تو این چند سال دیده بودم مطرح شد مثلا تا اون زمان فقط دو دستگاه دوکاتی توی پیست مشاهده شده بود طبیعیه که من از پارکینگ خونه کسی که خبر ندارم چی توشه !!!
در مورد آقای خراسانی متاسفانه چون من خیلی نزدیک به هیات و فدراسیون بودم میدونم در حقشون ظلم شد ولی خوب به قول شما یکی میاد و یکی هم باید بره و این بازی ادامه داره
حرفت خیلی حقه داداش.
ممنون از اصلاحت این 200-300امین باری بود که این دوتا رو اشتباه کردم.(البته اسماشونم زیادی نزدیک به همه ها!!! دو سه بارم اشتباهی صداش کردم. :دی)
راجع به بهزاد نظر دیگه ای دارم چون واقعا دو طرف دوسش داشتن به خاطر شخصیت تکش و خیلی چیزای دیگه...البته تو ایران هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. ولی حداقل امیدوارم که دوباره با کارای خوبش به موتورسواری ایران کمک کنه مثله همیشه.(البته استارت دوباره زده که باز برگردیم به کارای خوب)
راجع به بحث دوکاتی اصلا حرف سر تعداد و پارکینگ خونه شما و کارگاه من نیست.منظورم فقط شیوه پاسخ بود.
امیدوارم عمو بیژن هم بعد از اون داستانا نفس به نفس کسایی نده که واسه کسای دیگه نفس میکشنن و عینه رنگین کمون هر تیکشون یه رنگ داره و ایشاالله هر جا هست شاد و پیروز باشه و در پناه حق.
در آخر هم ممنون از پاسخت به سوالام.

alinozad
07-02-1391, 01:31 قبل از ظهر
ببینید اگه باند و باند بازی هست کار غریبه که نیست؟کار خودمونه!کار منو و شماست!بند منو شماست!من کوچیکتر از اونم که حرفی بزنم تو این رشته ولی توی رشته های دیگه در حد بالائی بودم و میدونم باند و باند بازی چه بدبختیائی پیش میاره!الان مشهد یک پیست داره که توش انواع و اقسام ماشینها میان حرکت میزنند،بعدش بدبخت سنگین سوارها میان توش لیز میخورند!!!یک پیست کراس داره که به زور بازش نگه داشتند و داشتند خرابش میکردند!!!اینجا که موتورسواری هنوز عشقه نه ورزش!کلا تو ایران ورزش عشقه و باید زندگیتو و خانوادتو و آیندتو بذاری پاش تا برسی بالا!وقتی رسیدی بالا میبینی هیچی نداری و فقط عشقت برات مونده و از همونجا با عشقت پرت میشی دوباره پائین،چرا؟چون دیگه شدی مهره سوخته!قربانی شدی...تا بوده همین بوده و همین خواهد بود تا وقتی من و شما خودمون رو درست کنیم!
حالا اقا محسن من چندتا سوال دارم،ببینید شمائی که تا حدودی برش دارید،آشنا دارید،اینور اونور مشیناسنتون،به نظرتون چرا حرف آزاد شدن یا وارد شدن موتور سنگین و برداشتن محدودیت حجمی عملی نمیشه؟
یعنی فدراسیون به این بزرگی و هیات های این کشور اینقدر توانائی ندارند؟ببینید یه قانونی گذاشته شده در زمان خودش خوب بوده،جواب هم داده،الان شاید بعضی از مجری های قانون بی سواد باشند ولی قانونگذار با سواد هم داریم،من حتی دیدم توی همین سایتها و تاپیک ها سرک میکشند و با استفاده از این اطلاعات قانون رو تصحیح میکنند!!!حالا من واقعا برام جای سواله چرا فدراسیون موتورسواری نمیتونه؟یا نمیکنه؟ که فشار بیاره،روشن کنه،هماهنگ کنه،بابا یا ورود موتور رو آزاد کنین،یا پلاک شدنش رو آزاد کنین،یا اصلا بسپرید به هیاتها و فدراسیون.
ببینید از اسلحه که خفن تر نیست این موتور؟
الان برای اسلحه چند وقت یبار اعلام میکنند که هرکی اسلحه غیر قانونی داره بیاره قانونیش کنیم!!!!میری مجوز میگیری و میتونی توی خونت یک گلوله زنی و یک ساچمه زنی و یک خفیف داشته باشی!!!!!!ولی خیلی جالبه که برای موتور ازین خبرها نیست!حتی یک موتور بالای 250 هم نمیتونی داشته باشی؟؟!!!تازه 250 هم داشته باشی اگه خوبشو بخای و واقعا موتور بخای مطمئنن فقط سوئیچه!
من دارم به این قضیه اطمینان پیدا میکنم که دستهائی هست که نمیخان موتور آزاد بشه چون ازش بهره برداری میکنند!یه سوئیچ بهت میدند و کلی پول میگیرند،فردا همون رو باید بری با سند اوراقی بخری!فردا همون رو ازت میزنند و نمیتونی کاری بکنی.فردا همون رو ازت میگیرند و هیچ حرفی نمیتونی بزنی؟!
چرا الان نباید مثل سلاح اعلام بشه که هرکی موتور غیر مجاز داره بیاد مجازش کنیم؟شما اگر واقعا میخاید کل جمعیت موتورسواری مدیونتون بشه این سد و مانعی رو که نمیذاره قانونگذارای با سوادمون این قضیه رو عملی کنند رو پیدا کنید!بقیه باند و باند بازیها زیاد مهم نیست،اصل قضیه اینه که ی چیزی دست همه رو بسته...

M@hy@r
07-02-1391, 09:02 قبل از ظهر
آقای عسگری سلام خسته نباشید خیلی خوشحالم که این تاپیک راه افتاد و شما هم حضور فعال داشتید
با اجازه ی دوستان چندتا سوال از محضرتون داشتم: به نظرتون یه 250 اماراتی ارزون بخوام بگیرم چی برام مناسبه که زیادم تابلو نباشه؟ مثلا ZX مشهور ترین موتوره که خداروشکر تو تهران وقتی داری از رو جک ورمیداری میگرین میبرن. راستی من ZX150 و یه تریل 250 روندم. یه ضره برام سخت بود ولی چون دفعه ی اولم بود مطمئنم بعد 1 ماه روندنش آب خوردن میشه
یه سوال دیگه: این اماراتی ها رو با مدارک اماراتش بدون پلاک اگه ببرن پارکینگ هیچ راهی برای برگردوندنش نیست؟ مثلا از طریق شماره بدنه و ...؟
ممنون
:flower4:

سرعت
07-02-1391, 09:54 قبل از ظهر
نظرت دباره tdr 250 یاماها چیه

mohsen-a
07-02-1391, 11:39 بعد از ظهر
دوست عزیز آقای alinozad
فرمایش شما متین واین بحث همیشه بوده اما به جواب و نتیجه نرسیده چون باند بازی حداقل میدونم توی این رشته مال از ما بهترونه و ماها عددی نیستیم که بتونیم کاری انجام بدیم وضعیت تهران از مشهد بهتر نیست همین پیست فکستنی که میبینید جهت استفاده برای موتور، ماشین ، دوچرخه ، کارتینگ،تست اتوبوس و کامیون ، تمامی ماشینهای کارخانه های داخلی ، تمرین سپاه و نیروی انتظامی و اسکیت می باشد !!!!! ولی تمام بدبختیش مال موتور هستش - مسئول پیست آقای کیا برهان دشمن سرسخت ورود موتور به این پیست میباشد و تمام زورشو میزنه که موتور نیاد تو!!!! باور کنید موتور تمام عشق یک موتور سواره و اینجا باید جزای اینو ببینین همانطور که همه دیدند - شاید ندونید ولی سر همین موتور بنده 6 روز زندان بودم و بدترین توهین ها و بدرفتاریهارو تحمل کردم!!!
دوست عزیز منم مثل همه شماها هستم و هیچ فرقی باهاتون ندارم هم اینور منو میشناسن هم اونور ولی چکار میتونم بکنم ؟ تردد موتور طی یک بخشنامه از دهد شصت ممنوع شده نصف کسانی که الان سر موتور سوار شدن جنگ میکنند اون موقع هنوز به دنیا نیومده بودند حالا میخواهی بهشون چی بفهمونی؟ مسئولین حتی نمیدونند که موتور سرچی ممنوعه ؟! رئسای فدراسیون برای موتور هیچ قدمی بر نمیدارند چون موتور شر هستش و هرکی زیاد دنبالش بره کلش میکنند
دوست عزیز آیا شما فکر میکنید میتوانید یک موتور با حجم 125 سی سی وارد کنید حجم بالا پیش کش ؟!! ورود موتور ممنوعه فقط از طریق شرکتهای بزرگ که اکثرا سهام زیادی نزد سپاه داشته باشند موتور میارند و به خلق اله میدند نه آدم عادی
در آخر به شما و همه دوستان پیشنهاد میدم دنبال این مسائل نباشید

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:34 AM ----------

mahyar جان درود بر شما و مرسی از اینهمه لطف شما
دوست عزیز تمامی موتورهای 250 سی سی و اماراتی مدلهای پایین و خسته هستند اگر تمایل به خرید دارین حتما به تمیزی موتور توجه کنید به نظر من هوندا سی بی آر 250 بهترین گزینه هستش و موتور امارات تحت هر شرایطی گیر بیافته رفته
دوست عزیز آقای سرعت در مورد TDR و کلا این سبک موتور اطلاعات ندارم ولی اگر مثل هوندا AX1 باشه حتما شتاب و سرعت و مانور خیلی خوبی داره

dariush
08-02-1391, 09:12 قبل از ظهر
سلام و عرض خسته نباشید به اقای عسکری
به نظر شما با قیمت های کاذبی که برای 250 مجاز است( 7-8 میلیون ) به نظر شما بهتره که ازین مجاز هاداشت یا اماراتی خرید؟

mohsen-a
09-02-1391, 03:40 بعد از ظهر
آقا داریوش سلام توی ایران عزیزم هیچ قیمتی درست نیست از ماشین بگیر تا موتور ولی‌ اگر کسی‌ توانائی خرید موتور با سند داره بهتره موتور سند دار بگیره

mehran
09-02-1391, 10:11 بعد از ظهر
با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای عسگری
اگه من به عنوان فرد عادی بخوام یه موتور 600 با مجوز وارد کنم که بشه باهاش تا پیست تردد کرد باید چه اقداماتی انجام بدم؟؟؟اصلا امکانش هست؟؟؟؟
باید اول عضو هیت بشیم یا فدراسیون؟؟؟
با تشکر

Masoud
09-02-1391, 10:18 بعد از ظهر
با درود و خسته نباشید فراوان خدمت جناب آقای عسگری
تمامی صحبت هاتون رو با علی جان (faghfouri) دنبال کردم و به نتایج جالبی در زمینه پیست و موتور سواری کلی در ایران رسیدم که تقریبا حدس های خود من هم دور از این ها نبود ...
واقعا که تجزیه و تحلیل این مباحث خیلی از سوالات و که تو ذهن ما گنگ هست و شفاف می کنه ...
در حال حاظر تور های خارج تهران بر چه اساسی انجام می شه ...؟ مثلا اگه شهردار دماوند دعوت کرد و تامین هزینه و خدمات کرد .... یا اینکه نظر نسنجی میشه نوع جاده مسیر تعداد موتور ها ... و بعد تصمیم می گیرید...
نظر شما درباره ی موتور Repsol 1000 rr تو مدل های 2005 چیه ... من قبلا به صورت شریکی یه مدل اماراتی با دوستم تو ساوه خریدیم 12 میلیون قیمت برگه دارش الان تو چه رنجیه ؟(البته اگه اطلاع دارید)...
در نقطه مقابل رپسول 1000 نظرتون و درباره ی GSX-R1000 2008 می خواستم بدونم ... ودر کل شما برای خارج شهر و داخل پیست کدوم و انتخاب می کردید... (دور از بحث KAWASAKI ZX 10 )

سید امیر
10-02-1391, 02:03 قبل از ظهر
سلام خدمت اقای محسن عسگری.اول از همه ورودتونو به سایت تبریک میگم .امیدوارم ورود شما واکثر موتور سواران پیشکسوت به رشد این باشگاه کمک کنه..
میخاستم بدونم درسته تردد موتور سنگین تو شهر ممنوعه(حالا به هر علت..دزدی یا ترور یا ..)چرا برای خارج از شهر امکان تردد وجود نداره....چرا نباید ما بتونیم با موتورمون یه شمال یا مشهد بریم...
نظرتونم درباره cb 1300چیه....
اگه کسی بخاد موتور اماراتیشو برگه سبز کنه باید چیکار کنه..ایا میشه.با تشکر

mohsen-a
11-02-1391, 10:44 بعد از ظهر
دوست عزیز آقای mehran_j ([Only registered and activated users can see links]) باسلام به شما ورود موتور فعلا ممنوعه دوره آقای خراسانی یک کارایی انجام شد برای ورود ولی خیلی سریع بایکوت شد ولی ظاهرا دوباره داره پرونده اش به جریان می
افته

دوست خوبم آقای masoudtbos ([Only registered and activated users can see links]) این جور بحثها همیشه بوده و ادامه داره ولی در مورد تور بعضی مواقع همانطور که شما گفتید دعوت میکنند اما تا الان نظر سنجی در مورد مسیر جاده و یا تعداد موتور نشده معمولا تورها بر اساس تصمیم بزرگان انجام میشه در مورد رپسول موتور خوب و راحتیه الان با برگه خوب قیمتش 20 به بالا شروع میشه - در مورد سوزوکی مخصوصا 2008 سلطان سوزوکیهاست من تجربه سواری هم 2008 هم 2009 داشتم ولی واقعا 2008 دنیای دیگه ای داره به نظر من جزو نمونه های جاودانه و ماندگار سوزوکی می باشد در مورد داخل و خارج پیست دیگه بستگی به سلیقه و توانایی مالی داره همه مدلها عالی و دوست داشتنی هستند

آقای sanginbaz ([Only registered and activated users can see links]) با سپاس از شما و درود فراوان تردد موتور کاملا ممنوعه - دوستان اینو بدونید که تردد موتور طی یک بخشنامه و برای شهرهای بزرگ ایران ممنوع شد ولی بخاطر عدم اجرا قانون و برخورد سلیقه ای و کج فهمی بعضی از مسئولین و با استناد به همین بخشنامه تردد رو در سراسر ایران ممنوع کردند داخل و خارج شهر نداره - در مورد CB 1300 کلا موتورهای استریت با حجم بالا بخاطر سواری خوب و قدرت مانور بالا سواری دلچسب و خوبی رو به شما میده اگر سالم و مدل بالا باشه بدون شک موتور خوب و راحتیه و اینو بدونید موتورامارات همیشه امارات میمونه مگر توقیف بشه و مراحا قانونی رو طی کنه و توسط گمرک فروخته شه البته تعداد کمی هم اگر برگه داشته باشه به صاحبش عودت داده میشه ولی اگر فکر میکنید که ببرید گمرک و سنددارش کنید اصلا امکان نداره

Sination
11-02-1391, 10:55 بعد از ظهر
محسن جان در مورد لباس موتور سواری حرفه ایی و لزوم استفاده اون برای راکب ها و مارک هایی که خودتون استفاده میکنید یه توضیحی بدید.
و آیا مثلا یک کلاه مارک Shoei ارزش 1 ملیون و یا بیشتر رو داره ؟

mohsen-a
25-02-1391, 10:03 بعد از ظهر
سینا جان سلام و درود
با عرض معذرت من چند روزی نبودم
لازمه یک موتور سواری خوب داشتن یک موتور خوب ، راکب خوب و البته لباس خوبه - لباس در درجه اول ایمنی و در درجه دوم دیسیپلینه موتور سواره دقیقه مثل اینکه شما بخواهید برید عروسی ولی با لباس اسپرت و دمپایی برید!!!
دید جامعه به موتور سوار با لباس کامل خیلی بهتره تا بدون لباس مناسب
اگر موتور سوار به سلامتی خودش اهمیت بده پس به سلامتی دیگران هم احترام میگذاره
در مورد مارکها معمولا مارک آلپین استارز ، کلاور و داینز که هر سه از لباسهای معروف و با کیفیت بالایی هستند در ایران باب شده و دسترسی به آنها راحت تره - در مورد کلاه خوب باید بگم که اصلی ترین قسمت بدن کله موتور سوار میباشد و اینو بدونید که هنگان تصادف گردن هیچ وقت نمیتونه وزن سر رو تحمل کنه - پس هنگام تصادف حتما به سر آسیب میرسه و این کلاه هستش که از آن محافظت میکنه حتما اگر کاتالوگ کلاه خوب رو مطالعه کنید متوجه میشوید که چه تفاوتی با کلاه غیر استاندارد داره و اما کلاهی که شما اسم بردید اگر توی اینترنت سرچ کنید قیمتها رو میتوانید ببینید مثلا کلاه شویی مدل بیبوز ایکس توالو(یا همام سری ایکس دوازده)قیمتش 1100 دلار هستش با توجه به قیمت دلار در ایران معادل ریالی آن را میتوانید پیداکنید

pspps2
03-03-1391, 02:12 بعد از ظهر
سلام آقا محسن.ببخشید این سوال رو میپرسم.با وجود محدودیت هایی که در ایران و شهرستانهاش داریم از نظر شما پالس 200 یا کالا مدل های پالس از نظر کیفیت و دوام درون شهری چگونه است؟ممنون میشم جواب بدید.:smilies(182):

kawazaki 150cc
03-03-1391, 03:20 بعد از ظهر
از این مصاحبه تشکر می کنیم واقعن عالیه%%%%%%%%%%%%

kawazaki 150cc
10-03-1391, 04:06 بعد از ظهر
سلام اقای عسگری چه کار کنیم تا برای ما پیست درست کنن

خوزستان شوش دانیال

اروین
19-03-1391, 11:24 قبل از ظهر
چه خبر؟

mili_007
19-03-1391, 12:45 بعد از ظهر
حضور جناب عسگری باعث افتخار ماست. به عنوان یک کوچیک تر تاکید میکنم که راه حل ممکن برای پیشرفت موتورسواری اینه که مثل ماشینای کارتینگ بهش نگاه کنیم یعنی اینکه:

1- ساخت یک پیست استاندارد و مجهز
2- واردات موتور بدون پرداخت گمرکی و به عنوان کالای ورزشی
3- پارک و سرویس موتورها در مجموعه پیست و عدم خروج اونا از پیست

یعنی کسی که عشق موتوره با هزینه کم موتور میخره و میزاره پیست و آخر هفته هم میره اونجا تمرین و موتورو همونجا میزاره تا دفعه بعد. با اینکار بعد از مدتی فرهنگ موتورسواری واسه همه جا میفته و چه بسا بشه کم کم موتورارو از پیست خارج کرد و موتورریس آزاد بشه.

ممنونم

kawazaki 150cc
27-03-1391, 01:19 بعد از ظهر
من هم از شما تشکر میکنم امیدوارم در این رشته کشورمون پیشرفت کنه انشاالله

hosinmaster
20-05-1393, 01:10 بعد از ظهر
سلام...
بخش جذاب زین داع هم از همین امروز فعالیت مجددش شروع میشه..

hosinmaster
30-06-1393, 11:35 قبل از ظهر
قفل