PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (آموزش)بالا بردن شتاب ،سرعت و استفاده بهینه از دور موتور با عوض کردن دیافراگم

djhamed2003
06-02-1391, 08:45 قبل از ظهر
بسیاری از موتورهای کاربراتی و... از سیسستم دیافراگم در بالای دیافراگم استفاده میکنن که احیانا بسیاری از موتور سواران به اون توجه زیادی نمیکنن مباحث فنیشو فعلا در موردش صحبت نمیکنم تا ببینم تاپیک چجوری پیش میره ولی گفتم از این تجربه ای که رو honda cbr برام بوجود اومد رو در اختیارتون بزارم به ترتیب شماره شکل توضیح میدم که مشکلی پیش نیاد:
شکل1-نمای ظاهری موتورhonda cbr 150

شکل 2-باز کردن پیچ صندلی برای دسترسی به فیلتر هوا

شکل 3-نمای بالایی کاربرات و دیافراگم که روی روی کاربرات سوار شده

شکل 4-بازکردن لوله فیلتر هوا و نمای درپوش دیافراگم از کنار

شکل 5-نمای داخلی دیافراگم که از یک پکینگ پلاستیکی-سوزن-محفظه پلاستیکی محافظ سوزن تشکیل شده

شکل 6-بیرون آوردن سوزنی وپکینگ لاستیکی اسیب دیده (دقت شود به آرامی و بدون درگیری باید از جاش خارج بشه-بهنگام خروج کمی چرخش لازمه)

شکل7-8-9-10نمای ظاهری دیافراگم آسیب دیده در اثر حرارت بالا و بنزین نامرغوب

درنهایت فیلتر هوا رو هم باد بگیرید و لذت ببرید امیدوارم پست مطلوب واقع بشه

Mohammad62
06-02-1391, 03:23 بعد از ظهر
گل گفتی ولی یه نکته رو جا انداختی! مصرف سوخت رو هم کاهش میده.
وقتی لاستیک دیافراگم خراب میشه و تغییر شکل میده، علاوه بر کم شدن شتاب و قدرت، مصرف سوخت هم افزایش پیدا میکنه.

تو موتورهای پالس، با استفاده از بنزین سوپر. این اتفاق زودتر می افته و لاستیک دیافراگم زودتر خراب میشه. سایر موتورها رو اطلاع ندارم.

djhamed2003
06-02-1391, 04:22 بعد از ظهر
گل گفتی ولی یه نکته رو جا انداختی! مصرف سوخت رو هم کاهش میده.
وقتی لاستیک دیافراگم خراب میشه و تغییر شکل میده، علاوه بر کم شدن شتاب و قدرت، مصرف سوخت هم افزایش پیدا میکنه.

تو موتورهای پالس، با استفاده از بنزین سوپر. این اتفاق زودتر می افته و لاستیک دیافراگم زودتر خراب میشه. سایر موتورها رو اطلاع ندارم.

دقیقا همینطوره محمدجان

ممنون که اشاره کردی

K.I.A
06-02-1391, 04:27 بعد از ظهر
ریختن مکمل ها در باک بیشتر باعث از دست رفتگی حالت دیافراگم و پاره گی میشه.

Sami
06-02-1391, 04:29 بعد از ظهر
[quote=k.i.a;83569]ریختن مکمل ها در باک بیشتر باعث از دست رفتگی حالت دیافراگم و پاره گی میشه.[/quote
کیا این حالت توی استفاده زیاد ومستمر از بنزین سوپر هم پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟

K.I.A
06-02-1391, 04:35 بعد از ظهر
نه تاثییر انچنانی نداره /مکملها بیشتر برای انزکتور مناسب هستن...منظور از مکمل مکمل های شستشو و تمیز و روان کننده هست
کلا بنزین سوپر کشور ما مورد تایید نیست ...اینو میتونید تو ماشینای وارداتی که از سوپر استفاده میکنن حس کنید
بهترین حالت برای استفاده از بنزین معمولی و استفاده از اکتان به نسبت بنزینه اینو تو همه ماشینای وارداتی رعایت کنید چون به غیر از این باعث خرابی و بد کارکردن موتور میشه.

Mohammad aghili
06-02-1391, 05:23 بعد از ظهر
عذر خواهم از مهندسین !

من متوجه نشدم ، بعد از اینکه اون دیافراگم رو در آوردیم ، با یه نوش عوضش میکنیم؟

راستی رو روان هم جواب میده؟

Mohammad62
06-02-1391, 05:41 بعد از ظهر
عذر خواهم از مهندسین !

بله، با یه نو عوضش میکنیم و همه چی رو سر جاشون میبندیم.
تمام موتورهایی که کاربراتوری با این سیستم دارن، این قضیه براشون صادقه. روان هم باید همینطوری باشه.

flower
06-02-1391, 07:07 بعد از ظهر
من 8 ماهه تو موتور خودم بنزین سوپر می ریزم تا حالا مشکل نداشتم در ضمن کاربراتور ساخت japonen تو موتورهای naked گرما به کاربراتور و بقیه قطعات اسیب نمی زنه .

salahshor
06-02-1391, 07:20 بعد از ظهر
امروز چه چیزای جدیدی میشنویم !!
جل الخالق
بنزین سوبر دیافراگمو خراب میکنه !
اصلا دیافراگم کارش چیه ؟! با بنزین تماس داره ؟!!

Mohammad62
06-02-1391, 08:28 بعد از ظهر
امروز چه چیزای جدیدی میشنویم !!
جل الخالق
بنزین سوبر دیافراگمو خراب میکنه !

من از تعمیر کارم موقع تعویض دیافراگم شنیدم. راست و دروغش با خودش!
گفت بنزین معمولی، بر اثر مرور زمان دیافراگم رو گشاد و دفرمه میکنه؛ بنزین سوپر خشکش میکنه. ولی تأثیر بنزین سوپر سریعتر هستش برای همین زودتر خراب میشه.

اصلا دیافراگم کارش چیه ؟! با بنزین تماس داره ؟!!
بله با بنزین در تماسه، یه جورایی فکر کنم مقدار عبور بنزین از کاربراتور رو تنظیم میکنه.
در رابطه با نقش دیافراگم (منبع: khchiper.blogfa.com):
زماني که گاز میدهیم، دريچه گاز كاربراتور باز ميشود كه مكش پيستون ها به دلیل نیاز به سوخت بيشتر، بیشتر میشود. با باز شدن دريچه گاز از سوراخ هاي پايين پيستون كه به طرف دريچه گاز ميباشند، هواي بالاي محفظه ديافراگم مكيده ميشود كه در اين حالت، با بوجود امدن خلاء در بالا، لاستيك ديافراگم و پيستون بطرف بالا حركت ميكند. بدین شکل سوخت بیشتری وارد سیلندر میشود.

salahshor
06-02-1391, 08:58 بعد از ظهر
اونی که اخر نوشتی درسته
لاستیک دیافراگم کاری با بنزین نداره
وقتی به سمت بالا کشیده میشه برا اثر خلا قسمت بالای دیافراگم اجازه میده هوای بیشتری به داخل سیلندر وارد بشه
با مکیده شدن هوا به داخل بنزین نیز بر اثر همین مکش به داخل سیلندر تزریق میشه
نقش بیستون رو تو کارب های بستونی ایفا میکنه منتها با کمی تاخیر
تماس زیادی هم با بنزین نداره
معمولا هم بارگیش از قسمت بالای اونه

---------- Post added at 09:57 PM ---------- Previous post was at 09:39 PM ----------

عنوان تابیک رو یه جوری زدید هر کی ندونه فکر میکنه با تعویض دیافراگم موتورش برواز میکنه
تازه بعد تعویض ایرادش رفع میشه و برمیگرده به بیس کارخونه < اگه بقیه موارد سالم باشن >

djhamed2003
07-02-1391, 01:33 بعد از ظهر
[quote=k.i.a;83569]ریختن مکمل ها در باک بیشتر باعث از دست رفتگی حالت دیافراگم و پاره گی میشه.[/quote
کیا این حالت توی استفاده زیاد ومستمر از بنزین سوپر هم پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟

ریختمن مکمل ها و شستشو دهتده بهعلت وجود تینر قوی و الکل ها و....تاثیر خورندگی و پارگی دیافراگم داره ولی بنزین تاثیر آنچنانی ای در خوردگی اون نداره بشرطی که قطعه اورجینال بوده وبه تاریخ انقضای آن(expire)توجه شود!

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

من 8 ماهه تو موتور خودم بنزین سوپر می ریزم تا حالا مشکل نداشتم در ضمن کاربراتور ساخت japonen تو موتورهای naked گرما به کاربراتور و بقیه قطعات اسیب نمی زنه .

معمولا این قطعه هر 2-3 سال یکبار عوض میشه ولی تاثیر بسزایی در شتاب داره قیمتش هم تاریخ مصرفی این قطعه مشخص میکنه

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

عذر خواهم از مهندسین !

رو بیشتر موتورا جواب میده ولی الکی هزینه نکن اگه شتاب و دور موتورت on time کار میکنن

روان
19-01-1392, 11:28 بعد از ظهر
آقا چی شد بالاخره ما آر نفهمیدیم بنزین سوپر بزنیم یا نه

h0ssein
20-01-1392, 11:52 قبل از ظهر
آقا چی شد بالاخره ما آر نفهمیدیم بنزین سوپر بزنیم یا نه

داداش بنزین سوپر خیلی خوبه ولی بنزین سوپرایی که ایران تولید میکنه به مفت نمیارزه !:98:
معمولا هر 2 یا 3 باکی که بنزین معمولی میزنن،باید یه باک بنزین سوپر زد،ولی همش بنزین سوپر زدن خوب نیست چون باعث خوردگی سریع تر دیافراگم میشه !
اگه از من میشنوی اصن تو ایران بنزین سوپر نزن چون آشغاله ! همون بنزین معمولیشم آشغاله ولی خوب دیگه چاره ای نیست !
از دوستانی که سوپر زدن سوال کن ببین تغییری تو موتور یا ماشین دیدن یا نه !

(ABBAS)
20-01-1392, 04:08 بعد از ظهر
چه ربطی به کلاژ داره بنزین سوپر:297: ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟:khak:

شایسته فر
20-01-1392, 07:14 بعد از ظهر
من وقتی سوپر میزنم مصرف میاد پایین و خیلی خیلی کم موتور بهتر کار می کنه و زودتر دور میگیره!!!!
تو ماشین هم همینطور
تغییر قابل توجهی توئ شتاب صورت نمی گیره ولی مصرف خیلی فرق فوکوله

n!nja
21-01-1392, 12:29 بعد از ظهر
دوستان من عضو جدیدم و یکم نوبم این دیافراگم که گفتید تو موتور منم هست؟؟
یعنی موتور منم داره میشه خودم بازش کنم عوضش کنم؟؟
نخندید بهم خب نمیدونم سررشته از موتور ندارم!!!!!!!

mojtaba...
10-10-1392, 11:21 قبل از ظهر
میشه بنزین سوپر و معمولی رو نصف نصف ریخت تو باک؟؟؟

واسه کراس دو زمانه واسه پیست و مسابقه سوپر بهتره یا معمولی یا نصف و نصف یا هیچ کدوم؟؟؟

papilo
10-10-1392, 06:18 بعد از ظهر
تشکر از آموزش خوب و کاملتون
فقط یه سوال دارم
بعد از تعویض دیافراگم کاربرات از تنظیم خارج میشه؟ و نیاز به تنظیم کلی کاربرات هست؟

mojtaba...
10-10-1392, 06:33 بعد از ظهر
داداش کسی به سوالت جواب نمیده..منم هرچی پرسیدم کسی جواب نمیده...

- - - Updated - - -

البته یه دوتا از 10 تارو جواب دادن...:297:

نیما نادری
13-10-1392, 01:12 بعد از ظهر
میشه بنزین سوپر و معمولی رو نصف نصف ریخت تو باک؟؟؟

واسه کراس دو زمانه واسه پیست و مسابقه سوپر بهتره یا معمولی یا نصف و نصف یا هیچ کدوم؟؟؟

معمولا میگن یک نوع بنزین مصرف بشه بهتره ول یتو ماشینم باک نصفه معمولی بود

نصفشم سوپر زدم موردی نداشت و مصرف سوختم کم شد ولی وقتی کل باکو سوپر میزنم

رضایت بیشتری دارم (بازم مصرف سوختم تا حدود 3 لیتر در 100 کم شد )

برای موتور دوزمانه که سوپاپ نداره به نظرم سوپر مناسب تر هست

به هر حال یکم اکتانش بیشتره و بهتر میسوزه (باید هر دوشو تست کنی )

alikarnama
04-01-1394, 02:34 بعد از ظهر
من باکم 22/3 جا میگیره ی مکمل میخرم نصفشو تو 15 لیتر میریزم خداییش جواب میده 2 ساله همین کارو کردم مشکلی نداشته کاربراتم 2 طبقه دیافراگمی ژاپنی هست که از روی ی آمیکو 200 واز کردم:3: