PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریموت !!!

کوروش
04-02-1391, 11:34 بعد از ظهر
سلام ملت !!!!:26:

من طرح های تیونینگ زیادی برای موتور دارم که یکیش همین طرح ریموت هستش که تو خیلی از جاهای موتور میشه استفاده کرد !!!

ولی خوب از نظر طراحی حله ولی از نطر فنی دست اقا کاظم و بقیه اساتید رو میبوسه !!!

قضیه ریموت اینه که یه جوارایی کار دزد گیر رو میکنه ولی واسه مصارف دیگه مثل روشن کردن چراغ جلو و چیز های دیگه

و کلا میشه از این سیستم در جاهای دیگه هم استفاده کرد

حالا دوستان پیشنهاد های خودشونو بدن که چطور این وسیله رو بسازیم

من نظرم اینه یه سیستم دزد گیر باز کنیم و ببریم تو این کار

کارشم اینه که مثل کلید بین سیستم خاموش و روشن شدن چراغ یا هر وسیله دیگه نصب میشه که کنترلش دست شماست و شما میتونی خاموش و روشنش کنید

دوستان بفرمایید

salahshor
04-02-1391, 11:40 بعد از ظهر
سلام مردم
دقیقا چه چیزهایی رو میخوای کنترل کنی
برا چه کاری میخوای ؟
چقدر میخوای هزینه کنی ؟

کوروش
04-02-1391, 11:46 بعد از ظهر
سلام مردم
دقیقا چه چیزهایی رو میخوای کنترل کنی
برا چه کاری میخوای ؟
چقدر میخوای هزینه کنی ؟
کاظم جان با این وسیله که ساخته بشه میشه همه چیرو کنترل کرد
چراغ/حتی روشن شدن وسایل برقی مثل کامپیوتر/قرار گرفتن بین خاموش کن موتور /حتی استفاده رو پنکه / من فکر کنم رو mp4 و یا گوشی هم بشه اینو وصل کرده نقشش هم اینه که بین یه سیم برق وسیله قرار قرار بگیره و بتونه قطع و وصل کنه
هزینه که نمیدونم ولی این وسیله ارزش داره ولی فکر نکنم گرون بشه !!!

salahshor
05-02-1391, 12:01 قبل از ظهر
سماور و بنکه رو ولش کن
بگووو میخوای رو موتور چه کاری انجام بده
تووهم هم نزن

کوروش
05-02-1391, 12:06 قبل از ظهر
سلام به همگی
1.کوروش خیلی کاره جالبیه و احتمالا خیلی هزینش بره بالا
2.فکر نکنمای چیزی که تو بخوای و اماده بشه پیدا کرد.احتمالا باید بدی برات بسازن
3.استادان کاظم و عشق نمرده که کم پیدا شده میتونن راهنماییت کنن
4. کی میای این طرفی!؟؟!!؟
حتما میام دادا
یه دزد گیر به اون همه عظمتش 20 تومنه حالا این هزینه بر باشه ؟؟؟
اگه دوستان کمک کنن من با دزد گیر هم این وسیله رو مسازم ولی هم فکری میخوام !!!
من رو این فکرم اینو یه جورایی رو هر وسیله ای ببندم /حتی رو وسایل برقی مثل کامپیوتر و لپ تاب و یا چراغ های خونه هاااا
درسته مشابهات این وسیله زیاده ولی هم اون وسایل گرون هستن / هم حال میده خودم ادم درستشون کنه هم اینه این وسیله درست شه میشه رو همه چی بستش همه چیه !!!
حالا میخوام بدونم چه چیز هایی نیاز داره که شروع کنم
فلان رو سیستم چراغ / اگه عملی شد رو چیز های بزرگتر

Duran
05-02-1391, 01:32 قبل از ظهر
8 تا هزاری میدید یه ریموت rgb از زیرزمین امجد میگیرید که خدادتا آپشن در هر یکی از سه کانالش میده با قابلیت کم و زیاد کردن شدت جریان در هر کانال . تا 2 آمپر . مادون
نخواستید حدود 25 میدید با همون کارایی تا 10 آمپر . مادون
اینم نخواستید 35 میدید رادیویی آپشنهای کمتری داره ولی خروجیش رله هست. با قابلیت برنامه ریزی جامپری کانالها برای جلوگیری از تداخل.
اینم کارهاتون رو راه نداخت یه ماجول wifi که البته هزینش حدود 50 میشه و بردش هم کمه اما باید میکروکنترلر کار باشی برای ادامه مدارها.
البته اگر به آمپرهای بالا نیاز داری هم میتونی خروجی همون 8 تومنی رو رله ببندی که دیگه حالت کم و زیاد کردن شدت جریان رو نمیتونی داشته باشی .
البته من از اینا برای کنترل روشنایی LED های خونه استفاده میکنم . شما میتونی مصرف دلخواه استفاده کنی .

KING
07-02-1391, 12:45 قبل از ظهر
1- میری از این کیت اماده ها(منظورم ایناس که همه چی داره با نقشه و برد و ...) میخری و لحیم کاری قطعاتشو میکنی.کیتشم میشه کیت فرستنده گیرنده 2یا 4 -یا 8 کانال رادیویی.حدودا هم از 4 تومن تا 12 بود سابق الانو خبر ندارم.من خودم از کوچه کناریه امجد گرفتم 4-5 سال پیش.کیتایه اموزشی میفروشه.مزیتشم نسبت به مادون قرمزا اینه که همه جهت و همه جوره میگیره و سیستمشم با رله کار میکنه
2- بری یدونه از این ماشین کنترلیا رو بگیری.ارزوناش 8 تومن بود قدیما با یه کنترل 4 کانال.بدم میای اوراقش میکنی و برد گیرندشو در میاریو میبندی رو چیزی که میخوای.بدیشم اینه که جران از برد رد میشه و اگه ولتاژ یا آمپر بالا بزنه پوکیده بردت
3- روش 1 رو انجام بدی ولی برا گیرنده بری یه ریموت بخری با فرکانس گیرندت و تعداد کانال همون (اگه دیدی فرستنده بزرگه خوشت نیومد اینکارو بکن)

کوروش
07-02-1391, 12:48 قبل از ظهر
1- میری از این کیت اماده ها(منظورم ایناس که همه چی داره با نقشه و برد و ...) میخری و لحیم کاری قطعاتشو میکنی.کیتشم میشه کیت فرستنده گیرنده 2یا 4 -یا 8 کانال رادیویی.حدودا هم از 4 تومن تا 12 بود سابق الانو خبر ندارم.من خودم از کوچه کناریه امجد گرفتم 4-5 سال پیش.کیتایه اموزشی میفروشه.مزیتشم نسبت به مادون قرمزا اینه که همه جهت و همه جوره میگیره و سیستمشم با رله کار میکنه
2- بری یدونه از این ماشین کنترلیا رو بگیری.ارزوناش 8 تومن بود قدیما با یه کنترل 4 کانال.بدم میای اوراقش میکنی و برد گیرندشو در میاریو میبندی رو چیزی که میخوای.بدیشم اینه که جران از برد رد میشه و اگه ولتاژ یا آمپر بالا بزنه پوکیده بردت :minzdr:
3- روش 1 رو انجام بدی ولی برا گیرنده بری یه ریموت بخری با فرکانس گیرندت و تعداد کانال همون (اگه دیدی فرستنده بزرگه خوشت نیومد اینکارو بکن.

4- همون جور که duran گفت ماژول wifi بگیری و ببری پیش مهندس برق برات با میکرو کنترلر درست کنه.مزیت این سیستم اینه تو میتونی چیزای دیگرم اضافه کنی.یه مانیتور روش میزاری که مثلا دمای موتور.شتاب.سرعت دیجیتالی بر اساس شتاب لحظه به لحظه(که اونجوری که من میدونم دقت از gps بیشتره.و .... یه چیز دیگرو روش بزاری.و همه اینا بستگی به مهندست داره که چقد به میکرو کنترلر ها وارد باشه.و یه چیز جالب تر اینه که روشی هست که تو بتونی هر تعداد دستوری که میخوای به گیرندت تو هر جایی که هست بدی اونم با پیامک و ....
خلاصه اگه کم خرج بخوای گزینه 1.اگه هم میخوای پول بدی گزینه 4.البته از نظر قطعات زیاد در نمیاد مهندساش گرونن :khak:
اینا چیزایی که به مخ من رسید :icon_pf _99_:
من این ریموت رو با 20 تومن 2 کاناله ساختم
فردا مشخصات کاملشو میزنم همه ببینم خودشون درست کنن