PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تیونینگ کثیر 150

kasir
03-02-1391, 02:33 قبل از ظهر
سلام در مورد تیونینگ کثیر 150 ریس کمک می خوام

کوروش
03-02-1391, 02:35 قبل از ظهر
سلام در مورد تیونینگ کثیر 150 ریس کمک می خوام
کدوم مدل ؟؟؟ عکسشو بزارید/ چه کاری مخوای باهاش بکنید ؟؟؟

kasir
03-02-1391, 02:39 قبل از ظهر
مدل جدیدش که اومده شبیه مگلی

Alireza
03-02-1391, 02:43 قبل از ظهر
قسمت مشکلات و پیشنهادات سایت ربطش به تیونینگ کثیر چیه؟
شما میخوای نون بخری میری لباس فروشی؟
خیلی خوبه قبل تاپیک زدن حد اقل دقت کنیم ببینیم کجا تاپیک میزنیم خوبه قسمت تیونینگ هم داریم
این سری منتقل میکنم
دفعه بعد دقت بیشتری کنید

kasir
03-02-1391, 02:46 قبل از ظهر
1212712127اینم کثیر 150 ریس

کوروش
03-02-1391, 02:49 قبل از ظهر
1212712127اینم کثیر 150 ریس
خوب چکار میخوای بکنی ؟؟؟ چقدر میخوای هزینه کنی ؟؟؟

kourosh_bandit2
03-02-1391, 06:33 بعد از ظهر
دوست داری زیرش نور بندازی؟ برو اینو ببین دوست عزیز کار خودمه دوس داشتی بگو راهنماایییت میکنم.[Only registered and activated users can see links]

sadeghyi
25-05-1391, 07:04 بعد از ظهر
سلام.خسته نیاشید.یه طرح واسه تیونینگ کثیر150 طرح قدیمش کمک میخاستم.

سایه
25-05-1391, 07:17 بعد از ظهر
اول این که چه انتظاری از کثیر داری .دوم در چه رابطه ایی از این موتور طرح می خوای (ظاهر .موتور.....):17:

sadeghyi
26-05-1391, 05:52 بعد از ظهر
درمورد ظاهرش.یه طرح میخام کی کلی بترکونه

سایه
26-05-1391, 11:38 بعد از ظهر
درمورد ظاهرش.یه طرح میخام کی کلی بترکونه
از لحاظ رنگ میشه طرح رپسول در آوردش ولی اگه بخوای بزرگ ترش وخوشگل ترش کنی مانی میخواد سه سوته فایبریه درست میکنه.

sadeghyi
27-05-1391, 12:49 بعد از ظهر
از لحاظ رنگ میشه طرح رپسول در آوردش ولی اگه بخوای بزرگ ترش وخوشگل ترش کنی مانی میخواد سه سوته فایبریه درست میکنه.

داداش چقدر واسم خرج داره؟این مانی چیکار میکنه؟

bingo55521
02-06-1391, 08:33 بعد از ظهر
داداش چقدر واسم خرج داره؟این مانی چیکار میکنه؟
مانی خودش کاری نمیکنه با مانی میشه همه کار کرد.
فکر کنم منظورش از مانی پول باشه.:clap::clap::clap::clap::clap:

gto
02-06-1391, 09:05 بعد از ظهر
این پدرسوخته قشنگ هست دیگه چیکار میخوای باهاش بکنی عزیز(طرح ریس جدید):6:

keyvanjj
04-12-1391, 01:45 قبل از ظهر
سلام
دوستان چه تیونینگ های برای تقویت انجین این موتور پیشنهاد میکنید؟

Magma
04-12-1391, 11:16 قبل از ظهر
دوست عزیز به راحتی میتونی انجین موتورتو 200 یا 250 کنی. کاربراتتو با یه نمونه ی دیافراگمی مثل روان عوض کن. خورشیدی عوض کن. فیلتر هواتو اصلاح کن. شمعتو عوض کن.

keyvanjj
04-12-1391, 06:48 بعد از ظهر
والا خودم تو فکر کاربرات 200 هستم. یکی از دوستان چنین جوابی بهم دادن=

]الان به نظر شما عیب گذاشتن یه کاربرات 200 روش چی میتونه باشه؟
چیزایی که گفتید تاثیر داره ، اما استهلاک موتورو بالا میبره ، کثیر تو سرعت پایین هم لرزشش خیلی زیاده

من تو مقایسه ، هوندا سی جی 125 رو هم تو کیفیت سواری بهتر از هوندا میدونم
هر موتوریو میشه تقویت کرد ، اما شما با کثیر 145 تا سرعت بری ، اولا تمام ستون فقراتت درد میگیره و بهشون فشار میاد

ترمزاش جوابگوی اون سرعت نیست ، همین طور سیستم تعلیقش

مانورپذیری موتور پایینه و اگه کثیر بخواد تقویت بشه ، باید خیلی خرجش کرد و شما با این هزینه بری یه سی بی آر دست 2 طرح قدیم پیدا کنی به صرفه تره !

البته در نهایت شما مختاری هر کاری دوست داری انجام بدی

ولی کلا تو تقویت موتور کاربرات ، گزینه هایی که گفتید رو میشه انجام داد ، یعنی تعویض سیستم اگزوز ، بهبود سیستم سوخت رسانی ( استفاده از کاربراتور کمی بزرگ تر ) استفاده از شمع مناسب و با کیفیت ، استفاده از فیلترهوای اسپرت ( در بعضی مواقع اصلا نمیشه از فیلتر هوا استفاده کرد )
تعویض خورشیدی عقب
اگه چیزی باشه ، استفاده از صفحه کلاچ مرغوب تر هم میتونه تو شتاب گیری تاثیر بزاره

عقب کشیدن چرخ ، برای ایجاد پایداری بهتر هستش ، همین طور تعویض زنجیر بخاطر ایمنی صورت میگیره که تو سرعت بالاتر ، زنجیر مقاوم باشه و پاره نشه !

من نمیدونم شما تجربه ی سواری با چه موتورایی رو دارین ؟!
از کیفیت سواری کثیر راضی هستین ؟
تو سرعت بالا براتون مشکل نیست ؟ تو ترافیک فرمونش بازی نمیکنه ؟!
اگه از موتور کاملا راضی هستین ، میتونید با انجام کارهایی که خودتون گفتین و منم توضیح دادم ، قدرت موتور رو کمی افزایش بدید و به شتاب و سرعت بالاتر برسید

خورشیدی عقبی رو بزرگ کردم شتابش بهتر شده

شمع رو چی بندازم تو قیمت 20-25 ؟
فیلتر هوا رو دقیقا" چی کار کنم؟
کاربرات روان میگن 200 تومن پولشه! چیز به صرفه تر سراغ داری شما؟

Magma
07-12-1391, 12:55 قبل از ظهر
اره. اگه تعمیرکار درست درمون سراغ دری حجمشو ببر بالا. اگزوزتم اصلاح کن. نهایتا اگه جواب نداد کاربراتم عوض کن. اینم بگم که اصلا به این حرفا گوش نده. موتورتو تیونینگ کن و گوش بدهکار حرفای اون دسته از دوستایی که جرات ندارن دست به مونتور بزنن نباشه

keyvanjj
07-12-1391, 01:23 قبل از ظهر
حجم رو چه جورمیبرن بالا؟
یعنی مثلا" میشه اینو 200 سی سی کرد!؟ چه قدر خرجشه؟

- - - Updated - - -

حجم رو چه جورمیبرن بالا؟
یعنی مثلا" میشه اینو 200 سی سی کرد!؟ چه قدر خرجشه؟

Magma
07-12-1391, 01:44 قبل از ظهر
تا 250میشه زیاد کرد. حدودا ۲۰۰. اما میترکونه. البته تعمیرکار باید کار بلد باشه. جزییانشو بعدا میگم

keyvanjj
07-12-1391, 04:04 قبل از ظهر
طراحی چراغام چه طوره!؟ نظرتون چیه؟
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

-

شایسته فر
07-12-1391, 08:21 قبل از ظهر
نورش خیلی میزنه تو دوربین
یکم تو تنظماتش انگولک کن تا حساسیتش کمتر بشه و قشنگ اس ام دی هات دیده بشه

Magma
07-12-1391, 09:26 قبل از ظهر
اونایی که زیر تلق جلو زدی بیمورد هست. بقیه خوبه. چراخ جلونو میتونی کامل دورشو بزنی. توی فلاپ ها ی دور انجین هم قرمز بزن باحال میشه

Amir 1986
08-12-1391, 02:36 قبل از ظهر
اره. اگه تعمیرکار درست درمون سراغ دری حجمشو ببر بالا. اگزوزتم اصلاح کن. نهایتا اگه جواب نداد کاربراتم عوض کن. اینم بگم که اصلا به این حرفا گوش نده. موتورتو تیونینگ کن و گوش بدهکار حرفای اون دسته از دوستایی که جرات ندارن دست به مونتور بزنن نباشه

داداش شما خودت کثیر داری ؟!
چقدر تجربه ی سواری باهاشو داری ؟!
چندتا موتور تا حالا تقویت کردی ؟!
حاضری به این دوستمون ضمانت بدی ؟!

بعضی حرفا تو ظاهر قشنگه ، چند ماه پیش یکی از دوستان یه سی جی تقویت کرده بود ، انجین عوض کرده بود و حسابی خرج کرده بود و اینکاره بود ، اما وقتی موتورو آورد تو پیست اونطور که باید نتیجه نداد !

تو عمل باید ثابت بشه که کار چقدر موفق بوده

دوستان ممکنه پای کمپیوتر نشستن و با دیدن عکسا حال کنن و تعریف کنن و بگن دمت گرم ، اما اونی که هزینه کرده و موتورشو اومده حجم زده ، اگه موتورش ایراد پیدا کنه ، متضرر میشه و کسی نمیاد بهش خسارت بده و همه خودشونو کنار میکشن !

بحث جرات نیست ، بحث اینه که یه کار علمی انجام بدی و در عمل بتونی از موتورت استفاده کنی و حالشو ببری

برای حجم زدن اول باید دید قطر سیلندر چقدره و جواب میده یا نه !
بعد رینگ و پیستون چی میخوای بندازی ؟ چی تو بازار هست که بدردت بخوره
آدمشو داری که اینکارو واست انجام بده یا نه

خلاصه اگه میخوای موتور تقویت کنی ، قبلش خوب فکر کن ، مگه اینکه قیمت موتور واست اهمیت نداشته باشه و موتورتم اگه خسارت دید عین خیالت نباشه

keyvanjj
08-12-1391, 02:54 بعد از ظهر
تشکر از همه دوستان
واقعیت اون افزایش حجم واسه مرحله آخره و فعلا" تو فکرش نیستم. تازه پولش هم ندارم.

الان فعلا" میخوام 1= اگزوز رو خالی کنم . 2= شمع سوزنی بندازم . 3= روغن عوض کنم 700 سی سی بریزم .4 - فیلتر هواشو عوض کنم. 5= اگر کاربرات 200 ارزون تو قیمت 40-50 پیدا کنم کاربراتم عوض کنم. نظرتون چیه واسه شروع کار؟

فقط 1 چیز فکرم رو مشغول کرده. کاربر magma میگفت اگزوز اینا اصلا" توری و کاتالیزور اینا نداره که بخوام خالی کنم! فکر نمیکنم اینطور باشه! ها؟

keyvanjj
08-12-1391, 10:55 بعد از ظهر
upppppp

- - - Updated - - -

upppppp

Magma
08-12-1391, 11:09 بعد از ظهر
دوست عزیز گفتم کاتالیزر نداره...درست هم گفتم اما خب توری که داره. یک سری توری و لوله داره که صداشو کم میکنه.کاتالیزور ربطی به لوله ها و طوری هاش نداره. من لوله هاشو در اوردم و یه اگزوز ابتکاری درست کردم که صداش محشر شده. از بچه های اصفهان بپرسی بهت میگن

کاربراتش با 200فرقی نمیکنه. فقط وقتی200هست تنظیماتش باید عوض بشه. سایزکاربراتورش حتی واسه 250 هم همینه.

نیازی به تعویض فیلتر هوا نیست. شما بازش که کردین یه عکس بزار تا راهنماییت کنم که هم صدای موتورت باحال بشه هم راندمانش یکم بهتر بشه.
خود فیلترتو اول با باد تمیز کن. بعدش با بنزین بشور و دست اخر یه مقدار خیلی کم روغن بهش بزنی حله.

واما در مورد تغییر حجم
تغییر حجم اسمش یکم ترسناکه. یارو پیش خودش فکر میکنه باید شاخ قول شکست تا 50سی سی حجم زیاد بشه. نه جونم. کار زیاد سختی نیست. مراحل کار از این قراره
1-اول باید مشخص بشه چقدر تغییر حجم میخوای بدی
2-سیلندر و پیستون باز میشه.
3-با توجه به گژ و شماره پیستون باید رینگ و پیستون جدید خریداری بشه.
4-رینگ و پیستونو به همراه تنه سیلندر میبری پیش یک سیلندر تراش. اینم بگم که هر تراشکاری نمیتونه سیلندر بتراشه.
5-سیلندر تراش با توجه به سایز رینگ و پیستونت سیلندرو به اندازه ی کافی گشاد میکنه. این مقدار در حد چند میلی متر هست(بستگی داره)
6-ممکنه با توجه به موتور نیاز به تعویض شاتون باشه
7-ممکنه نیاز به تعویض سوپاپ ها باشه
8-بعد از تغییر حجم و بستن موتور کاربراتور باید از نو تنظیم بشه
9-در نهایت موتور باید اببندی و تست بشه
10-مهمترین مرحله این مرحله ی هست که خیلی حیاتیه. حالا باید بشینی رو موتور و تخت گاز بری و به موتورای پشت سرت انگشت نشون بدی.:25r30wi:

تا اونجایی که من سوار شدم و خبر دارم ترمزای این موتور قدرت کافی رو دارن. اما شدیدا پیشنهاد میکنم لاستیک عقبو عوض کنی. سایز پیشنهادی من هم120-80-17هست. این هم هندلینگ و هم سرعت و هم ترمزگرفتنو اصلاح میکنه.

واسه تقویت بیشتر میتونی از توربو شارژ کمک بگیری که البته تظمین نمیکنم موتورت دیگه رو زمین حرکت کنه:2gwb921:.... هر کس هم توربو خواست خودم در خدمتشم.

keyvanjj
08-12-1391, 11:44 بعد از ظهر
دوست عزیز گفتم کاتالیزر نداره...درست هم گفتم اما خب توری که داره. یک سری توری و لوله داره که صداشو کم میکنه.کاتالیزور ربطی به لوله ها و طوری هاش نداره. من لوله هاشو در اوردم و یه اگزوز ابتکاری درست کردم که صداش محشر شده. از بچه های اصفهان بپرسی بهت میگن

کاربراتش با 200فرقی نمیکنه. فقط وقتی200هست تنظیماتش باید عوض بشه. سایزکاربراتورش حتی واسه 250 هم همینه.

نیازی به تعویض فیلتر هوا نیست. شما بازش که کردین یه عکس بزار تا راهنماییت کنم که هم صدای موتورت باحال بشه هم راندمانش یکم بهتر بشه.
خود فیلترتو اول با باد تمیز کن. بعدش با بنزین بشور و دست اخر یه مقدار خیلی کم روغن بهش بزنی حله.

واما در مورد تغییر حجم
تغییر حجم اسمش یکم ترسناکه. یارو پیش خودش فکر میکنه باید شاخ قول شکست تا 50سی سی حجم زیاد بشه. نه جونم. کار زیاد سختی نیست. مراحل کار از این قراره
1-اول باید مشخص بشه چقدر تغییر حجم میخوای بدی
2-سیلندر و پیستون باز میشه.
3-با توجه به گژ و شماره پیستون باید رینگ و پیستون جدید خریداری بشه.
4-رینگ و پیستونو به همراه تنه سیلندر میبری پیش یک سیلندر تراش. اینم بگم که هر تراشکاری نمیتونه سیلندر بتراشه.
5-سیلندر تراش با توجه به سایز رینگ و پیستونت سیلندرو به اندازه ی کافی گشاد میکنه. این مقدار در حد چند میلی متر هست(بستگی داره)
6-ممکنه با توجه به موتور نیاز به تعویض شاتون باشه
7-ممکنه نیاز به تعویض سوپاپ ها باشه
8-بعد از تغییر حجم و بستن موتور کاربراتور باید از نو تنظیم بشه
9-در نهایت موتور باید اببندی و تست بشه
10-مهمترین مرحله این مرحله ی هست که خیلی حیاتیه. حالا باید بشینی رو موتور و تخت گاز بری و به موتورای پشت سرت انگشت نشون بدی.:25r30wi:

تا اونجایی که من سوار شدم و خبر دارم ترمزای این موتور قدرت کافی رو دارن. اما شدیدا پیشنهاد میکنم لاستیک عقبو عوض کنی. سایز پیشنهادی من هم120-80-17هست. این هم هندلینگ و هم سرعت و هم ترمزگرفتنو اصلاح میکنه.

واسه تقویت بیشتر میتونی از توربو شارژ کمک بگیری که البته تظمین نمیکنم موتورت دیگه رو زمین حرکت کنه:2gwb921:.... هر کس هم توربو خواست خودم در خدمتشم.

ضمن تشکر از پاسخ
1=پس بدم موتور ساز بگم اگزوز رو خالی کن کلا"؟ همین؟
2= بالاخره فیلتر هوا رو باز کنم عکس بزارم یا همون کارایی که گفتی رو انجام بدم؟
3= به فیلتر روغن بزنم!!!!!؟ به چه دلیلیه؟ فکر نمیکنی گرد و خاک خیلی سریع باعث بسته شدن منافذ میشه با وجود روغن؟ چند سی سی بزنم؟
4= بالاخره کاربرات رو عوض کنم یا تظیماتش رو عوض کنم؟ هیچ چی نمیدونم در این زمینه

keyvanjj
09-12-1391, 01:20 قبل از ظهر
upppp

- - - Updated - - -

upppp

Magma
09-12-1391, 02:40 قبل از ظهر
1-اگزوز نباید خالی بشه. صداش مسخره میشه خیلی....واسه اگزوز صبر کن تا عکس بزارم.
2-از جعبه ی فیلتر هوا عکس بزار. خوده فیلترو که باید تمیزش کنی
3-روغن واسه همینه که گرد و خاکو بگیره. گفتم که خیلی کم. مثلا یه کوچولو بمال به دستت و بکش دستتو رو فیلتر. همین. اگه نزدیم زیا مهم نیست
4-فعلا اگه دور موتورت تا ته پر میشه نه نیاز به تعویض کاربراتور داری نه تنظیمش.

keyvanjj
10-12-1391, 01:19 قبل از ظهر
اینم تغیری که روی رینگها و باک و اگزوز دادم
خیلی بهتر شد

-[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Milad_2Rbo
10-12-1391, 01:30 قبل از ظهر
خوب شده.ولی اگه من جات بودم دور لاستیکو شبرنگ سفید مینداختم(که به طوسی میزنه)الان موتورت شده 4 رنگ:مشکی طوسی قرمز سفید.شهر فرنگه .اون آرم هونداتم میتونیستی کوچیکترو کشیده ترش کنی:2i8d4ao:
دور موتورت تا چند میره بالا؟

keyvanjj
10-12-1391, 02:34 قبل از ظهر
ممنون از نظرت
مارک والا سایز کوچکتر پیدا نکردم
رنگ هم خودش فابریک سفید سیاه توسی هست دیگه! اون مارک کثیر که کندمش سفید بوده دیگه
دور موتور رو من تاحالا از 10.5 11 بالاتر نبردم! اصلا" امتحان نکردم

- - - Updated - - -

ممنون از نظرت
مارک والا سایز کوچکتر پیدا نکردم
رنگ هم خودش فابریک سفید سیاه توسی هست دیگه! اون مارک کثیر که کندمش سفید بوده دیگه
دور موتور رو من تاحالا از 10.5 11 بالاتر نبردم! اصلا" امتحان نکردم

Magma
10-12-1391, 11:36 بعد از ظهر
داداش تغییراتت خوبه. فهمیدم اهل بزک کاری نیستی. افرین

kamangir
17-02-1393, 08:23 قبل از ظهر
سلام به همگی

دیدم این تاپیک هست جدید نزدم

موتور کثیر 150 طرح قدیمه به خاطر مشکل گیربکس آوردمش پایین حالا باید گیربکس عوض کنم چی پیشنهاد میکنید

گیربکس خودش 5 دنده است میخوام اگه بشه 6 دنده کنم

کسایی که این کارو کردن توضیح بدن

در ضمن من موتور دست تعمیرکار نمیدم و همه کاراشو خودم میکنم

الانم خودم موتورو پایین آوردم و تا این لحظه قسمت سیلندر و کلاج باز شده و امروز قسمت گیربکس باز میشه

Magma
21-02-1393, 11:43 بعد از ظهر
بهزاد خان گیریبکس 6دنده ماله xl125بهش میخوره. من خودم یه موقع تمیزشو به 180خریدم. 5دنده هم باز ماله ایکس ال هست که گرونه. چینیش هم هست به 50 60تومن